Backdrop CMS (1.26) - en to ca translation catalogue (7133 entries)

en: Home
ca: Inici

en: User interface
ca: Interfície d'usuari

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: Next
ca: Següent

en: user
ca: usuari

en: Pages
ca: Pàgines

en: Save configuration
ca: Desa la configuració

en: Reset to defaults
ca: Reinicialitza als valors predeterminats

en: delete
ca: suprimeix

en: Status
ca: Estat

en: Create a new user account.
ca: Crea un compte d'usuari nou.

en: Suffix
ca: Sufix

en: approve
ca: aprova

en: Approve
ca: Aprova

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Email address
ca: Adreça de correu electrònic

en: content
ca: contingut

en: Development
ca: Desenvolupament

en: Group
ca: Grup

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: Closed
ca: Tancat

en: yes
ca: sí

en: List
ca: Llista

en: Subject
ca: Assumpte

en: Actions
ca: Accions

en: disabled
ca: inhabilitat

en: Confirm
ca: Confirma

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Remove
ca: Elimina

en: administrator
ca: administrador

en: Description
ca: Descripció

en: Language
ca: Llengua

en: RSS feed
ca: Alimentador RSS

en: Enable
ca: Habilita

en: Disable
ca: Inhabilita

en: Explanation or submission guidelines
ca: Explicació o directrius de l'enviament

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Administration
ca: Administració

en: Comments
ca: Comentaris

en: More
ca: Més

en: not verified
ca: no verificat

en: Action
ca: Acció

en: new
ca: nou

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Block title
ca: Títol del bloc

en: Taxonomy
ca: Taxonomia

en: Logging
ca: Registre

en: Yes
ca: Sí

en: Content types
ca: Tipus de contingut

en: Homepage
ca: Pàgina inicial

en: Home page
ca: Portada

en: Download
ca: Baixa

en: Version
ca: Versió

en: view
ca: vista

en: updated
ca: actualitzat

en: Overview
ca: Resum

en: File information
ca: Informació del fitxer

en: File
ca: Fitxer

en: Advanced options
ca: Opcions avançades

en: Release notes
ca: Notes de llançament

en: Edit
ca: Editar

en: Date
ca: Data

en: Size
ca: Mida

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: None
ca: Cap

en: Display settings
ca: Paràmetres de visualització

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Test
ca: Prova

en: Number
ca: Número

en: Message
ca: Missatge

en: No log messages available.
ca: No hi ha missatges de registre disponibles.

en: Password
ca: Contrasenya

en: - None -
ca: - Cap -

en: Weight
ca: Pes

en: The configuration options have been saved.
ca: S'han desat les opcions de configuració.

en: Link
ca: Enllaç

en: Image
ca: Imatge

en: Center
ca: Centre

en: Help text
ca: Text d'ajuda

en: Required
ca: Necessari

en: root
ca: arrel

en: Parent
ca: Pare

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
ca: Les pàgines a un nivell donat s'ordenen primer per pes i després per títol.

en: none
ca: cap

en: Category
ca: Categoria

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Add category
ca: Afegeix una categoria

en: Name
ca: Nom

en: edit
ca: edita

en: No categories available.
ca: No hi ha categories disponibles.

en: Go to previous page
ca: Vés a la pàgina anterior

en: up
ca: amunt

en: Go to parent page
ca: Vés a la pàgina pare

en: Go to next page
ca: Vés a la pàgina següent

en: Import
ca: Importa

en: Book
ca: Llibre

en: Export
ca: Exporta

en: Taxonomy term
ca: Terme de taxonomia

en: Field
ca: Camp

en: Label
ca: Etiqueta

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Save
ca: Desa

en: Session opened for %name.
ca: S'ha obert la sessió per a %name.

en: Default
ca: Per defecte

en: Summary
ca: Resum

en: Update
ca: Actualitza

en: Open
ca: Obert

en: Sunday
ca: diumenge

en: Monday
ca: dilluns

en: Tuesday
ca: dimarts

en: Wednesday
ca: dimecres

en: Thursday
ca: dijous

en: Friday
ca: divendres

en: Saturday
ca: dissabte

en: Core
ca: Nucli

en: Time
ca: Hora

en: Add
ca: Afegeix

en: View
ca: Vista

en: Path
ca: Camí

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Vocabularies
ca: Vocabularis

en: Modules
ca: Mòduls

en: Refresh
ca: Refresca

en: Region
ca: Regió

en: Anchor
ca: Àncora

en: Display
ca: Mostra

en: Menu
ca: Menú

en: Advanced settings
ca: Configuració avançada

en: results
ca: resultats

en: search
ca: cerca

en: Teaser
ca: Resum

en: never
ca: mai

en: The username %name does not exist.
ca: L'usuari "%name" no existeix.

en: mail
ca: correu

en: Updated
ca: Actualitzat

en: actions
ca: accions

en: Add term
ca: Afegeix un terme

en: theme
ca: plantilla

en: no screenshot
ca: sense captura

en: Timestamp
ca: Marca horària

en: Preview comment
ca: Previsualitza el comentari

en: <none>
ca: Cap

en: Advanced search
ca: Cerca avançada

en: You are not authorized to access this page.
ca: No esteu autoritzat per accedir a aquesta pàgina.

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Attachment
ca: Adjunt

en: Upload
ca: Puja

en: Picture
ca: Imatge

en: User
ca: Usuari

en: Content type
ca: Tipus de contingut

en: Continue
ca: Continua

en: Configure
ca: Configura

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Files
ca: Fitxers

en: file
ca: arxiu

en: status
ca: estat

en: User ID
ca: Identificador d'usuari

en: Options
ca: Opcions

en: Contact
ca: Contacte

en: Created
ca: Creat

en: Are you sure you want to delete %title?
ca: Esteu segur de voler suprimir %title?

en: Parent item
ca: Element pare

en: Add child page
ca: Afegeix pàgina filla

en: Content type for child pages
ca: Tipus de contingut per a les pàgines fill

en: All
ca: Tot

en: Active
ca: Actiu

en: Done
ca: Fet

en: Access denied
ca: Accés denegat

en: Year
ca: Any

en: Date format
ca: Format de la data

en: Add content
ca: Afegeix contingut

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

en: Block
ca: Bloc

en: Add block
ca: Afegeix un bloc

en: Page
ca: Pàgina

en: Configuration saved.
ca: La configuració s'ha desat.

en: Taxonomy terms
ca: Termes de la taxonomia

en: Logo
ca: Logotip

en: Site name
ca: Nom del lloc

en: Site slogan
ca: Eslògan del lloc

en: Not found
ca: No trobat

en: Host
ca: Servidor

en: Available updates
ca: Actualitzacions disponibles

en: Manual update check
ca: Comprova les actualitzacions manualment

en: Never
ca: Mai

en: Check manually
ca: Comprova manualment

en: Up to date
ca: Actualitzat

en: Update available
ca: Actualització disponible

en: Out of date
ca: Desactualitzat

en: Header
ca: Capçalera

en: Footer
ca: Peu

en: Inline
ca: En línia

en: Recipients
ca: Destinataris

en: Selected
ca: Seleccionat

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
ca: Poseu-li un <em>Sí</em> si us agradaria que aquesta categoria es seleccionés per defecte.

en: Are you sure you want to delete %category?
ca: Esteu segur de voler suprimir la %category?

en: Your name
ca: El vostre nom

en: You must select a valid category.
ca: Heu d'especificar una categoria vàlida

en: Menu link
ca: Enllaç del menú

en: To
ca: Per

en: Feed description
ca: Descripció del canal

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Roles
ca: Rols

en: Revision ID
ca: ID de la revisió

en: Comment
ca: Comentari

en: Comment ID
ca: ID del comentari

en: Hostname
ca: Nom de l'ordinador

en: Published
ca: Publicat

en: Signature
ca: Signatura

en: Filter
ca: Filtra

en: Location
ca: Localització

en: Locale
ca: Local

en: Title field label
ca: Etiqueta del camp títol

en: Sticky at top of lists
ca: Estàtic a la part superior de les llistes

en: URL alias
ca: Àlies URL

en: File ID
ca: ID del fitxer

en: File name
ca: Nom del fitxer

en: File size
ca: Mida del fitxer

en: Vocabulary
ca: Vocabulari

en: Vocabulary name
ca: Nom del vocabulari

en: Term ID
ca: ID del terme

en: Role name
ca: Nom del rol

en: Last access
ca: Darrer accés

en: Last login
ca: Darrer inici de sessió

en: Time zone
ca: Fus horari

en: Severity
ca: Severitat

en: Field name
ca: Nom del camp

en: Field type
ca: Tipus de camp

en: Global settings
ca: Paràmetres globals

en: Widget type
ca: Tipus de giny

en: Count
ca: Quantitat

en: Overridden
ca: Sobreescrit

en: Original image
ca: Imatge original

en: Heading
ca: Capçalera

en: Search settings
ca: Paràmetres de cerca

en: Warning
ca: Avís

en: blocked
ca: bloquejat

en: active
ca: actiu

en: N/A
ca: No aplica

en: configure
ca: configura

en: Authored by
ca: Elaborat per

en: Performance
ca: Rendiment

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

en: This field is required.
ca: Aquest camp és obligatori.

en: Maximum
ca: Màxim

en: Line
ca: Línia

en: Scale
ca: Escalar

en: Media
ca: Multimèdia

en: Plain text
ca: Text pla

en: Caching
ca: Emmagatzemament en memòria cau

en: Month
ca: Mes

en: Details
ca: Detalls

en: Widget
ca: Giny

en: Prev
ca: Ant.

en: System
ca: Sistema

en: Domain
ca: Domini

en: Unlimited
ca: Il·limitat

en: Owner
ca: Propietari

en: security
ca: seguretat

en: Administer content
ca: Administra el contingut

en: Method
ca: Mètode

en: Egypt
ca: Egipte

en: Namibia
ca: Namíbia

en: New Zealand
ca: Nova Zelanda

en: Brazil
ca: Brasil

en: Chile
ca: Xile

en: Paraguay
ca: Paraguai

en: Japan
ca: Japó

en: Libya
ca: Líbia

en: Poland
ca: Polònia

en: Singapore
ca: Singapur

en: Turkey
ca: Turquia

en: Day
ca: Dia

en: Table
ca: Taula

en: Mon
ca: dl.

en: Tue
ca: dt.

en: Wed
ca: dc.

en: Thu
ca: dj.

en: Fri
ca: dv.

en: Sat
ca: ds.

en: Sun
ca: dg.

en: May
ca: maig

en: Configuration
ca: Configuració

en: !time ago
ca: fa !time

en: Background color
ca: Color de fons

en: Text color
ca: Color del text

en: Basic
ca: Bàsic

en: Appearance
ca: Aparença

en: Role
ca: Rol

en: User login
ca: Inici de sessió d'usuari

en: Log in
ca: Entra

en: Jump to the first comment of this posting.
ca: Salta al primer comentari d'aquest article.

en: Jump to the first new comment of this posting.
ca: Salta al primer comentari nou d'aquest article.

en: Add a new comment to this page.
ca: Afegeix un nou comentari a aquesta pàgina.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
ca: Compartiu la vostre opinions sobre aquest article.

en: String
ca: Cadena

en: Users
ca: Usuaris

en: Not installed
ca: No està instal·lat

en: Referrer
ca: Referència

en: Text processing
ca: Processament de textos

en: Maximum length
ca: Longitud màxima

en: Rows
ca: Files

en: Save changes
ca: Desa els canvis

en: access denied
ca: accés denegat

en: Uninstall
ca: Desinstal·la

en: Install
ca: Instal·la

en: Optional
ca: Opcional

en: Order
ca: Ordre

en: Recent comments
ca: Comentaris recents

en: Set default
ca: Estableix com a predeterminat

en: IP Address
ca: Adreça IP

en: The comment and all its replies have been deleted.
ca: S'ha eliminat el comentari i totes les seves respostes.

en: Preformatted
ca: Preformatat

en: Clear cache
ca: Neteja la memòria cau

en: Term description
ca: Descripció del terme

en: Save settings
ca: Desa la configuració

en: reply
ca: respon

en: Function
ca: Funció

en: Session closed for %name.
ca: S'ha tancat la sessió per a %name.

en: You have to specify a valid date.
ca: Heu d'especificar una data vàlida.

en: Server settings
ca: Preferències del servidor

en: Germany
ca: Alemanya

en: Logout
ca: Sortir

en: Default language
ca: Llengua predeterminada

en: Afghanistan
ca: Afganistan

en: Albania
ca: Albània

en: Algeria
ca: Algèria

en: American Samoa
ca: Samoa Nord-americana

en: Antarctica
ca: Antàrtida

en: Antigua and Barbuda
ca: Antigua i Barbuda

en: Armenia
ca: Armènia

en: Australia
ca: Austràlia

en: Austria
ca: Àustria

en: Azerbaijan
ca: Azerbaidjan

en: Bahamas
ca: Bahames

en: Bangladesh
ca: Bangla Desh

en: Belarus
ca: Bielorússia

en: Belgium
ca: Bèlgica

en: Benin
ca: Benín

en: Bermuda
ca: Bermudes

en: Bolivia
ca: Bolívia

en: Bosnia and Herzegovina
ca: Bòsnia i Hercegovina

en: Bouvet Island
ca: Bouvet

en: Bulgaria
ca: Bulgària

en: Cambodia
ca: Cambodja

en: Cameroon
ca: Camerun

en: Canada
ca: Canadà

en: Cape Verde
ca: Cap Verd

en: Cayman Islands
ca: Illes Caiman

en: Central African Republic
ca: República Centreafricana

en: Chad
ca: Txad

en: China
ca: Xina

en: Christmas Island
ca: Illa Christmas

en: Cocos (Keeling) Islands
ca: Illes Cocos o Illes Keeling

en: Colombia
ca: Colòmbia

en: Comoros
ca: Comores

en: Cook Islands
ca: Illes Cook

en: Cyprus
ca: Xipre

en: Czech Republic
ca: República Txeca

en: Denmark
ca: Dinamarca

en: Dominican Republic
ca: República Dominicana

en: Ecuador
ca: Equador

en: Equatorial Guinea
ca: Guinea Equatorial

en: Estonia
ca: Estònia

en: Ethiopia
ca: Etiòpia

en: Faroe Islands
ca: Illes Fèroe

en: Finland
ca: Finlàndia

en: France
ca: França

en: French Guiana
ca: Guaiana Francesa

en: French Polynesia
ca: Polinèsia Francesa

en: Gambia
ca: Gàmbia

en: Georgia
ca: Geòrgia

en: Greece
ca: Grècia

en: Greenland
ca: Groenlàndia

en: Guadeloupe
ca: Guadalupe

en: Guinea-Bissau
ca: Guinea Bissau

en: Haiti
ca: Haití

en: Heard Island and McDonald Islands
ca: Illa Heard i les illes McDonald

en: Honduras
ca: Hondures

en: Hungary
ca: Hongria

en: Iceland
ca: Islàndia

en: India
ca: Índia

en: Indonesia
ca: Indonèsia

en: Ireland
ca: Irlanda

en: Italy
ca: Itàlia

en: Jordan
ca: Jordània

en: Kyrgyzstan
ca: Kirguizistan

en: Latvia
ca: Letònia

en: Lebanon
ca: Líban

en: Liberia
ca: Libèria

en: Lithuania
ca: Lituània

en: Luxembourg
ca: Luxemburg

en: Malaysia
ca: Malàisia

en: Marshall Islands
ca: Illes Marshall

en: Martinique
ca: Martinica

en: Mauritania
ca: Mauritània

en: Mauritius
ca: Maurici

en: Mexico
ca: Mèxic

en: Micronesia
ca: Micronèsia

en: Moldova
ca: Moldàvia

en: Monaco
ca: Mònaco

en: Mongolia
ca: Mongòlia

en: Morocco
ca: Marroc

en: Mozambique
ca: Moçambic

en: Nauru
ca: Nauruà

en: Netherlands
ca: Països Baixos

en: Netherlands Antilles
ca: Antilles Neerlandeses

en: New Caledonia
ca: Nova Caledònia

en: Niger
ca: Nigèria

en: Nigeria
ca: Nigèria

en: Norfolk Island
ca: Illa Norfolk

en: North Korea
ca: Corea del Nord

en: Northern Mariana Islands
ca: Illes Mariannes

en: Norway
ca: Noruega

en: Panama
ca: Panamà

en: Papua New Guinea
ca: Papua Nova Guinea

en: Peru
ca: Perú

en: Philippines
ca: Filipines

en: Reunion
ca: Illa de la Reunió

en: Russia
ca: Rússia

en: Saudi Arabia
ca: Aràbia Saudita

en: Slovakia
ca: Eslovàquia

en: Slovenia
ca: Eslovènia

en: Solomon Islands
ca: Illes Salomó

en: Somalia
ca: Somàlia

en: South Africa
ca: Sud-àfrica

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
ca: Illes Geòrgia del Sud i Sandwich del Sud

en: Spain
ca: Espanya

en: Suriname
ca: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
ca: Svalbard i Jan Mayen

en: Swaziland
ca: Swazilàndia

en: Sweden
ca: Suècia

en: Switzerland
ca: Suïssa

en: Syria
ca: Síria

en: Tajikistan
ca: Tadjikistan

en: Tanzania
ca: Tanzània

en: Thailand
ca: Tailàndia

en: Tokelau
ca: Tokelauès

en: Trinidad and Tobago
ca: Trinitat i Tobago

en: Tunisia
ca: Tunísia

en: Turks and Caicos Islands
ca: Illes Turks i Caicos

en: Ukraine
ca: Ucraïna

en: United Arab Emirates
ca: Emirats Àrabs Units

en: United Kingdom
ca: Regne Unit

en: United States
ca: Estats Units

en: United States Minor Outlying Islands
ca: Illes Perifèriques Menors dels EUA

en: Uruguay
ca: Uruguai

en: Venezuela
ca: Veneçuela

en: Wallis and Futuna
ca: Wallis i Futuna

en: Yemen
ca: Iemen

en: Zambia
ca: Zàmbia

en: Zimbabwe
ca: Zimbàbue

en: Table prefix
ca: Prefix de les taules

en: Database username
ca: Nom d'usuari de la base de dades

en: Database password
ca: Clau de pas de la base de dades

en: Size of textfield
ca: Mida del camp de text

en: Authoring information
ca: Informació de l'autoria

en: Authored on
ca: Elaborat el

en: Leave blank for %anonymous.
ca: Deixeu-ho en blanc per %anonymous.

en: Hidden
ca: Ocult

en: Show
ca: Mostra

en: Enable or disable page caching for anonymous users and set CSS and JS bandwidth optimization options.
ca: Habiliteu o inhabiliteu la memòria cau de pàgina pels usuaris anònims i establiu les opcions de CSS i JS per a optimitzar l'ample de banda.

en: Key
ca: Clau

en: Allowed HTML tags
ca: Etiquetes HTML permeses

en: Add menu
ca: Afegeix un menú

en: menu
ca: menú

en: ‹ previous
ca: ‹ anterior

en: next ›
ca: següent ›

en: No items selected.
ca: Sense elements seleccionats.

en: The update has been performed.
ca: S'ha realitzat l'actualització.

en: Browser
ca: Navegador

en: View user profile.
ca: Mostra el perfil d'usuari.

en: Titles only
ca: Només títols

en: Full text
ca: Text complet

en: Upload picture
ca: Carrega la imatge

en: Message:
ca: Missatge:

en: Language file
ca: Fitxer d'idioma

en: The changes have been saved.
ca: S'han desat els canvis.

en: Undo
ca: Desfés

en: Member for
ca: Membre des de fa

en: @time ago
ca: fa @time

en: Select all rows in this table
ca: Selecciona totes les fileres d'aquesta taula

en: Deselect all rows in this table
ca: Deselecciona totes les fileres d'aquesta taula

en: Search results
ca: Resultats de la cerca

en: Your search yielded no results
ca: La vostra cerca no ha tornat cap resultat.

en: Please enter some keywords.
ca: Introduïu algunes paraules clau.

en: Deleted
ca: Eliminat

en: Languages
ca: Llengües

en: Allowed values list
ca: Llista de valors permesos

en: Today
ca: Avui

en: Delete menu
ca: Suprimeix el menú

en: Publishing options
ca: Opcions de publicació

en: Create new revision
ca: Crea una nova revisió

en: Minimum height
ca: Alçada mínima

en: Minimum width
ca: Amplada mínima

en: Locale settings
ca: Configuració local

en: Configure block
ca: Configura el bloc

en: Jan
ca: gen.

en: Feb
ca: febr.

en: Mar
ca: març

en: Apr
ca: abr.

en: Jun
ca: jun

en: Jul
ca: jul.

en: Aug
ca: ag.

en: Sep
ca: set.

en: Oct
ca: oct.

en: Nov
ca: nov.

en: Dec
ca: des.

en: Select list
ca: Llista de selecció

en: Text field
ca: Camp de text

en: Configure permissions
ca: Configura permisos

en: Workflow
ca: Flux de treball

en: Randomize
ca: Fes-ho aleatori

en: Revert
ca: Revertir

en: Existing system path
ca: Camins de sistema existent

en: Greater than
ca: Més gran que

en: Less than
ca: Més petit que

en: any
ca: qualsevol

en: Log out
ca: Surt

en: The settings have not been saved because of the errors.
ca: La configuració no s'ha desat a causa dels errors.

en: characters
ca: caràcters

en: Su
ca: Dg.

en: Mo
ca: Dl.

en: Tu
ca: Dt.

en: We
ca: Dc.

en: Th
ca: Dj.

en: Fr
ca: Dv.

en: Sa
ca: Ds.

en: First day of week
ca: Primer dia de la setmana

en: Autocomplete taxonomy
ca: Taxonomia autocomplerta

en: Send yourself a copy.
ca: Envieu-vos una còpia

en: Your message has been sent.
ca: El vostre missatge s'ha enviat.

en: Create new account
ca: Crea un compte nou

en: role
ca: rol

en: Are you sure you want to delete the block %name?
ca: Esteu segur de voler suprimir el bloc %name?

en: The block %name has been removed.
ca: El bloc %name s'ha suprimit.

en: Info
ca: Informació

en: Created new term %term.
ca: S'ha creat el terme nou %term.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
ca: Esteu segur de voler suprimir el terme %title?

en: Deleted term %name.
ca: S'ha esborrat el terme %name.

en: warning
ca: advertència

en: Site information
ca: Informació del lloc web

en: Blocked
ca: Bloquejat

en: critical
ca: crític

en: Results
ca: Resultats

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
ca: Esborrar un terme esborrarà tots els seus fills si n'hi ha algun. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Parent term
ca: Terme pare

en: Parent terms
ca: Termes pare

en: Syndicate
ca: Sindica

en: Books
ca: Llibres

en: Revisions for %title
ca: Revisions per %title

en: !date by !username
ca: !date per !username

en: revert
ca: revertir

en: Revision
ca: Revisió

en: current revision
ca: revisió actual

en: The specified passwords do not match.
ca: Les contrasenyes no coincideixen.

en: Session
ca: Sessió

en: Permissions
ca: Permisos

en: Your settings have been saved.
ca: Les vostres preferències han estat desades.

en: permission
ca: permís

en: Link color
ca: Color dels enllaços

en: Date created
ca: Data creada

en: Testing
ca: Proves

en: Standard
ca: Estàndard

en: Aland Islands
ca: Illes Åland

en: Falkland Islands
ca: Illes Falkland

en: Saint Kitts and Nevis
ca: Saint Kitts i Nevis

en: South Korea
ca: Corea del Sud

en: Saint Helena
ca: Santa Helena

en: Sao Tome and Principe
ca: São Tomé i Príncipe

en: French Southern Territories
ca: Terres Australs i Antàrtiques Franceses

en: Saint Vincent and the Grenadines
ca: Saint Vincent i les Grenadines

en: British Virgin Islands
ca: Illes Verges Britàniques

en: U.S. Virgin Islands
ca: Illes Verges Americanes

en: %type settings
ca: Paràmetres de %type

en: Not published
ca: No publicat

en: Menu settings
ca: Paràmetres de menú

en: Color scheme
ca: Esquema de colors

en: Unformatted
ca: Sense format

en: @type: deleted %title.
ca: @type: %title eliminat.

en: Allowed file extensions
ca: Extensions de fitxer permeses

en: New comments
ca: Nous comentaris

en: details
ca: detalls

en: Top left
ca: Part superior esquerra

en: Top right
ca: Part superior dreta

en: Bottom right
ca: Part inferior dreta

en: Bottom left
ca: Part inferior esquerra

en: Login attempt failed for %user.
ca: L'intent d'inici de sessió ha fallat per a %user.

en: image
ca: imatge

en: Revision of %title from %date
ca: Revisió de %title de %date

en: Themes
ca: Temes

en: JPEG quality
ca: Qualitat JPEG

en: Delete comments
ca: Suprimeix els comentaris

en: Published comments
ca: Comentaris publicats

en: !name field is required.
ca: El camp !name és obligatori.

en: Protected
ca: Protegit

en: Comment settings
ca: Paràmetres dels comentaris

en: Contact settings
ca: Paràmetres de contacte

en: Reset password
ca: Inicialitza la contrasenya

en: Processing
ca: Processant

en: Temporary directory
ca: Directori temporal

en: File upload error. Could not move uploaded file.
ca: Error de càrrega del fitxer. No s'ha pogut moure el fitxer carregat.

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: Timezone
ca: Zona horària

en: The specified date is invalid.
ca: La data especificada és invàlida.

en: Slogan
ca: Eslògan

en: Alternate text
ca: Text alternatiu

en: Please wait...
ca: Si us plau, espereu...

en: Not translated
ca: Sense traduir

en: Go to first page
ca: Vés a la primera pàgina

en: Go to last page
ca: Vés a la darrera pàgina

en: Go to page @number
ca: Vés a la pàgina @number

en: Enter the terms you wish to search for.
ca: Introduïu els termes que voleu cercar.

en: Underlined
ca: Subratllat

en: Tasks
ca: Tasques

en: Delete role
ca: Suprimeix el rol

en: List menus
ca: Llista els menús

en: British Indian Ocean Territory
ca: Territori Britànic de l'Oceà Índic

en: Croatia
ca: Croàcia

en: Macedonia
ca: Macedònia

en: Western Sahara
ca: Sàhara Occidental

en: Blocks
ca: Blocs

en: Delete block
ca: Suprimeix el bloc

en: '%name' block
ca: Bloc '%name'

en: Save block
ca: Desa el bloc

en: The block configuration has been saved.
ca: S'ha desat la configuració del bloc.

en: The block has been created.
ca: S'ha creat el bloc.

en: Menus
ca: Menús

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
ca: Qualsevol personalització es perdrà. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
ca: Permet als administradors personalitzar el menú de navegació del lloc.

en: Add vocabulary
ca: Afegeix un vocabulari

en: Created new vocabulary %name.
ca: S'ha creat el nou vocabulari %name.

en: Updated vocabulary %name.
ca: S'ha actualitzat el vocabulari %name.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
ca: Esteu segur de voler suprimir el vocabulari %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
ca: Esborrar un vocabulari esborrarà tots els seus termes. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Deleted vocabulary %name.
ca: Vocabulari %name esborrat.

en: Above
ca: A sobre

en: Number of values
ca: Nombre de valors

en: Default time zone
ca: Fus horari predeterminat

en: Add another item
ca: Afegeix un altre element

en: Manage fields
ca: Administra els camps

en: Trimmed
ca: Retallat

en: Used in
ca: Usat a

en: Add existing field
ca: Afegeix un camp existent

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
ca: Si teniu cap contingut en aquest camp, aquest es perdrà. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Save field settings
ca: Desa els paràmetres del camp

en: The update has encountered an error.
ca: L'actualització ha trobat un error.

en: Minimum
ca: Mínim

en: Precision
ca: Precisió

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
ca: El nombre total de dígits a emmagatzemar a la base de dades, incloent-hi els de la dreta del decimal.

en: The number of digits to the right of the decimal.
ca: El nombre de dígits a la dreta de la coma.

en: Decimal marker
ca: Separador de decimals

en: Defines numeric field types.
ca: Defineix tipus de camp numèrics

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
ca: Per un giny de "casella de selecció actiu/inactiu" simple, definiu primer el valor "inactiu", llavors el valor "actiu" a la secció <strong>Valors permesos</strong>. Nota:  la casella de selecció s'etiquetarà amb l'etiqueta del valor "actiu".

en: Check boxes/radio buttons
ca: Caselles/botons de ràdio

en: Single on/off checkbox
ca: Casella de selecció actiu/inactiu

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
ca: Defineix els ginys de selecció, casella i botó de ràdio per als camps numèrics i de text.

en: Text area (multiple rows)
ca: Àrea de text (múltiples files)

en: Defines simple text field types.
ca: Defineix tipus de camp de text simple.

en: Index
ca: Índex

en: Enable clean URLs
ca: Habilita les URLs netes

en: Permalink
ca: Enllaç permanent

en: Debug
ca: Depurar

en: Exception
ca: Excepció

en: Permission
ca: Permís

en: @module module
ca: mòdul @module

en: Incompatible with this version of PHP
ca: Incompatible amb aquesta versió de PHP

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
ca: Aquest mòdul requereix la versió @php_required de PHP i és incompatible amb la versió !php_version.

en: More information
ca: Més informació

en: Hide
ca: Oculta

en: Anonymous commenting
ca: Comentari anònim

en: Anonymous posters may not enter their contact information
ca: Els editors anònims no poden introduir la seva informació de contacte

en: Anonymous posters may leave their contact information
ca: Els editors anònims poden deixar la seva informació de contacte

en: Anonymous posters must leave their contact information
ca: Els editors anònims han de deixar la seva informació de contacte

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
ca: El contingut d'aquest camp es manté privat i no es mostrarà públicament.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
ca: La vostra signatura es mostrarà públicament al final dels vostres comentaris.

en: Save content type
ca: Desa el tipus de contingut

en: Subtitle
ca: Subtítol

en: Language code
ca: Codi de llengua

en: Save role
ca: Desa el rol

en: debug
ca: depurar

en: file system
ca: Sistema d’arxius

en: Menu link title
ca: Títol de l'enllaç de menú

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
ca: El sistema de menús només emmagatzema rutes del sistema, però utilitzarà l'àlies de la URL a l'hora de mostar-ho. S'ha emmagatzemat %link_path com a %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
ca: El camí '@link_path' no és vàlid o bé no hi teniu accés.

en: There was an error saving the menu link.
ca: Hi ha hagut un error desant l'enllaç de menú.

en: Menu name
ca: Nom del menú

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
ca: Esteu segur de voler suprimir el menú personalitzat %title?

en: ...
ca: …

en: @user's picture
ca: imatge de @user

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ca: Esteu segur que voleu canviar la revisió a %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ca: Esteu segur de voler suprimir la revisió del %revision-date?

en: Maximum upload size
ca: Mida màxima de les càrregues

en: Space
ca: Espai

en: @type: deleted %title revision %revision.
ca: @type: suprimit %title amb revisió %revision.

en: Page not found
ca: Pàgina no trobada

en: Language neutral
ca: Neutre lingüísticament

en: More help
ca: Més ajuda

en: Account blocked
ca: Compte bloquejat

en: Expand
ca: Expandeix

en: The name %name is already taken.
ca: El nom %name ja està en ús.

en: info
ca: informació

en: « first
ca: « primer

en: last »
ca: últim »

en: Resize
ca: Redimensionar

en: The directory %directory does not exist.
ca: El directori %directory no existeix.

en: Defines a file field type.
ca: Defineix un tipus de camp fitxer.

en: No comments available.
ca: No hi ha comentaris disponibles.

en: Rebuild permissions
ca: Refés permisos

en: @type: updated %title.
ca: @type: %title actualitzat.

en: @type: added %title.
ca: @type: %title afegit.

en: Error saving user account.
ca: S'ha produït un error en desar el compte d'usuari.

en: Add role
ca: Afegeix un rol

en: Path to custom logo
ca: Camí al logotip personalitzat

en: taxonomy
ca: taxonomia

en: Updated term %term.
ca: Terme %term actualitzat.

en: - Please choose -
ca: - Trieu -

en: - None selected -
ca: - cap seleccionat -

en: Account settings
ca: Paràmetres del compte

en: The content type %name has been deleted.
ca: El tipus de contingut %name s'ha eliminat.

en: Deleted content type %name.
ca: Tipus de contingut %name eliminat.

en: Enter your keywords
ca: Introduïu les vostres paraules clau

en: My account
ca: El meu compte

en: HTTP authentication
ca: Autenticació HTTP

en: Book navigation
ca: Navegació del llibre

en: Found the @submit button
ca: S'ha trobat el botó @submit

en: Failed to set field @name to @value
ca: No s'ha pogut establir el camp @name a @value

en: No temporary directories to remove.
ca: No hi ha directoris temporals per eliminar.

en: Palestinian Territory
ca: Territoris Palestins Ocupats

en: Vatican
ca: Vaticà

en: Send message
ca: Envia el missatge

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: Rotation angle
ca: Angle de rotació

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
ca: El nombre de graus que s'ha de girar la imatge. Els valors positius són en sentit horari i els negatius en sentit antihorari.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
ca: Fes l'angle de rotació de cada imatge de forma aleatòria. L'angle especificat anteriorment s'utilitza com a màxim.

en: Print
ca: Impressió

en: The file could not be created.
ca: El fitxer no s'ha pogut crear.

en: Locked
ca: Bloquejat

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
ca: Les instruccions per a la inicialització de la contrasenya s'han enviat a %name a %email.

en: authenticated user
ca: usuari autentificat

en: Any
ca: Qualsevol

en: No update data available
ca: No hi ha dades d'actualització disponibles

en: Not secure!
ca: No segur!

en: Revoked!
ca: Revocat!

en: Unsupported release
ca: Versió no suportada

en: See the available updates page for more information:
ca: Per a més informació, vegeu la pàgina d'actualitzacions disponibles:

en: New release(s) available for !site_name
ca: Noves versió(ns) disponibles per !site_name

en: The installed version of at least one of your modules or themes has been revoked and is no longer available for download. Upgrading or disabling is strongly recommended!
ca: La versió instal·lada d'algun dels vostres mòduls o temes està revocada i ja no està disponible per descarregar. És molt recomanable actualitzar-lo o inhabilitar-lo!

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information.
ca: Vegeu la pàgina de les <a href="@available_updates">actualitzacions disponibles</a> per a més informació.

en: Project not secure
ca: Projecte no segur

en: Project revoked
ca: Projecte revocat

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
ca: Aquest projecte està revocat, i ja no està disponible per baixar-se'l. És molt recomanable inhabilitar qualsevol element inclòs en aquest projecte!

en: Project not supported
ca: Projecte no suportat

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
ca: Aquest projecte no està suportat, i ja no està disponible per baixar-se'l. Es recomana inhabilitar qualsevol element inclòs en aquest projecte.

en: No available releases found
ca: No s'han trobat noves versions disponibles

en: Release revoked
ca: Versió revocada

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
ca: La versió que teniu ara instal·lada està revocada i ja no està disponible per baixar-se-la. És molt recomanable actualitzar o inhabilitar qualsevol component inclòs en aquesta versió.

en: Release not supported
ca: Versió no suportada

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
ca: La versió que teniu ara instal·lada no està suportada i ja no està disponible per baixar-se-la. És molt recomanable actualitzar-la o inhabilitar qualsevol component inclòs en aquesta versió.

en: Invalid info
ca: Informació no vàlida

en: Security update required!
ca: Actualització de seguretat necessària!

en: Not supported!
ca: No suportat!

en: Recommended version:
ca: Versió recomanada:

en: Security update:
ca: Actualització de seguretat:

en: Latest version:
ca: Última versió:

en: Development version:
ca: Versió de desenvolupament:

en: Also available:
ca: També disponible:

en: Node count
ca: Comptador de nodes

en: Field settings
ca: Paràmetres del camp

en: Skip to main content
ca: Vés al contingut

en: Default order
ca: Ordre predeterminat

en: Add new field
ca: Afegeix un nou camp

en: Containing any of the words
ca: Que contingui qualsevol de les paraules

en: Containing the phrase
ca: Que contingui la frase

en: Containing none of the words
ca: Que no contingui les paraules

en: Only of the type(s)
ca: Només del/dels tipus

en: Keyword relevance
ca: Rellevància de la paraula clau

en: Recently posted
ca: Articles recents

en: Number of comments
ca: Nombre de comentaris

en: Or
ca: O

en: Color set
ca: Joc de colors

en: Content ID
ca: ID del contingut

en: About
ca: Detalls

en: Database host
ca: Ordinador central de la base de dades

en: Maximum link text length
ca: Longitud màxima del text de l'enllaç

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
ca: Els URL més llargs que aquest nombre de caràcters seran truncats per prevenir cadenes llargues que rompin el format. L'enllaç serà retingut; només el tros de text de l'enllaç serà truncat.

en: Reports
ca: Informes

en: Default picture
ca: Imatge predeterminada

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
ca: URL de la imatge a mostrar per als usuaris que no han seleccionat cap imatge personalitzada. Deixeu-ho en blanc per a cap.

en: Install profile
ca: Perfil d'instal·lació

en: %percentage of the site has been indexed.
ca: S'ha indexat el %percentage del lloc.

en: File directory
ca: Directori de fitxers

en: Default theme
ca: Plantilla per defecte

en: Web server
ca: Servidor web

en: The content access permissions have been rebuilt.
ca: Els permisos d'accés al contingut han estat reconstruïts.

en: sort by @s
ca: ordena per @s

en: Publish content
ca: Publica el contingut

en: Choose an action
ca: Escull una acció

en: Unpublish comment
ca: Retira el comentari

en: - Select -
ca: - Selecciona -

en: Path prefix
ca: Prefix del camí

en: Delete contact
ca: Suprimeix contacte

en: Auto-reply
ca: Resposta automàtica

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
ca: Resposta automàtica opcional. Deixeu-ho en blanc si no voleu enviar a l'usuari un missatge de resposta automàtica.

en: Some required modules must be enabled
ca: Alguns mòduls requerits s'han d'activar.

en: mm/dd/yy
ca: mm/dd/aa

en: Translate
ca: Tradueix

en: File to import not found.
ca: El fitxer a importar no s'ha trobat.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error: s'esperava "msgstr" a la línia %line però no s'ha trobat.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error: s'esperava "msgid_plural" a la línia %line però no s'ha trobat.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error de sintaxi a la línia %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error: no s'esperava "msgid" a la línia %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error: no s'esperava "msgstr[]" a la línia %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error: no s'esperava "msgstr" a la línia %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename conté un error: hi ha una cadena inesperada a la línia %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename ha acabat inesperadament a la línia %line.

en: Save translations
ca: Desa les traduccions

en: Export template
ca: Exporta la plantilla

en: Create @name
ca: Crea @name

en: The custom menu %title has been deleted.
ca: El menú personalitzat %title ha estat eliminat.

en: @type %title has been deleted.
ca: @type %title ha estat eliminat.

en: Not supported
ca: Sense suport

en: Crop
ca: Tallar

en: Not enabled
ca: No habilitat

en: anonymous user
ca: usuari anònim

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
ca: @module (<span class="admin-disabled">desactivat</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
ca: @module (<span class="admin-enabled">activat</span>)

en: Web services
ca: Serveis web

en: Save permissions
ca: Desa els permisos

en: Effect
ca: Efecte

en: Error message
ca: Missatge d'error

en: Original text
ca: Text original

en: Delete content type
ca: Elimina el tipus de contingut

en: Change book (update list of parents)
ca: Canviar llibre (actualitza la llista de pares)

en: create a new book
ca: crea un nou llibre

en: edit order and titles
ca: edita l'orde i els títols

en: Manage your site's book outlines.
ca: Gestioneu l'esquema del llibre del vostre lloc.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
ca: La vostra càrrega s'ha canviat de nom per %filename per raons de seguretat.

en: Installed version
ca: Versió instal·lada

en: Recommended version
ca: Versió recomanada

en: Cron run successfully.
ca: El cron s'ha executat amb èxit.

en: notice
ca: avís

en: User account
ca: Compte d'usuari

en: File download
ca: Descarregar arxiu

en: Acronym
ca: Acrònim

en: Failed to upload the picture image; the %directory directory doesn't exist or is not writable.
ca: Ha fallat la càrrega de la imatge; el directori %directory no existeix o no s'hi pot escriure.

en: pixels
ca: píxels

en: Save order
ca: Desa l'ordre

en: done
ca: fet

en: Custom format
ca: Format personalitzat

en: Direction
ca: Direcció

en: %name: illegal value.
ca: %name: valor il·legal.

en: Book navigation block display
ca: Visualització del bloc de navegació del llibre

en: Relations
ca: Relacions

en: Password field is required.
ca: El camp contrasenya és obligatori.

en: No content available.
ca: No hi ha contingut disponible.

en: Administration theme
ca: Tema d'administració

en: Ivory Coast
ca: Costa d'Ivori

en: Hong Kong S.A.R., China
ca: Hong Kong, Xina

en: Isle of Man
ca: Illa de Man

en: Macao S.A.R., China
ca: Macau, Xina

en: Saint Pierre and Miquelon
ca: Saint-Pierre i Miquelon

en: Serbia
ca: Sèrbia

en: Run cron
ca: Executar el cron

en: Warning message
ca: Missatge d'avís

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
ca: Avís de seguretat: no es pot escriure al fitxer .htaccess. Creeu un fitxer .htaccess en el directori %directory que contingui les línies següents: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
ca: El fitxer %file no s'ha pogut desar a causa d'un error desconegut.

en: The specified file %name could not be uploaded.
ca: No es pot carregar el fitxer especificat %name.

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
ca: El nom del fitxer és buit. Doneu-li un nom al fitxer.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
ca: Només els fitxers amb les següents extensions estan permesos: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
ca: L'arxiu, de %filesize, excedeix el màxim permès de %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
ca: El fitxer, de %filesize, excedeix la vostra quota de %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
ca: La imatge s'ha redimensionat perquè càpiga dins la mida màxima permesa de %dimensions píxels.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
ca: La imatge és massa gran; la mida màxima permesa és de %dimensions píxels.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
ca: La imatge és massa petita; la mida mínima permesa és de %dimensions píxels.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
ca: Error de càrrega. No s'ha pogut moure l'arxiu carregat %file a la destinació %destination.

en: outdated
ca: obsolet

en: <strong>@language_name</strong> (source)
ca: <strong>@language_name</strong> (origen)

en: Translations of %title
ca: Traduccions de %title

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
ca: Gestioneu les etiquetes, les categories i la classificació del vostre contingut.

en: Database port
ca: Port de la base de dades

en: Pass
ca: Passa

en: Fail
ca: Falla

en: No test results to display.
ca: No hi ha resultats a mostrar.

en: Save and continue
ca: Desa-ho i continua

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
ca: Aquestes opcions només són necessàries per a alguns llocs web. Si no esteu segur del que heu d'introduir-hi, deixeu-ho amb les opcions per defecte o consulteu-ho amb el vostre proveïdor d'allotjament.

en: If your database is located on a different server, change this.
ca: Si la vostra base de dades està localitzada en un servidor diferent, canvieu aquesta opció.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
ca: Si el servidor de la base de dades escolta un port que no és l'estàndard, introduïu-hi el número corresponent.

en: Database port must be a number.
ca: El port de la base de dades ha de ser un nombre.

en: IP address
ca: Adreça IP

en: Maximum height
ca: Alçada màxima

en: Maximum width
ca: Amplada màxima

en: Primary tabs
ca: Pestanyes primàries

en: Secondary tabs
ca: Pestanyes secundàries

en: Boolean
ca: Booleà

en: Status report
ca: Informe d'estat

en: Not writable
ca: No s'hi pot escriure

en: Decimal point
ca: Punt decimal

en: Book outline
ca: Esquema del llibre

en: This will be the top-level page in this book.
ca: Aquesta serà la pàgina principal d'aquest llibre.

en: Revision information
ca: Informació de la revisió

en: Notify user of new account
ca: Notifica a l'usuari del nou compte

en: View comment
ca: Mostra el comentari

en: Comma
ca: Coma

en: Path to custom icon
ca: Camí a la icona personalitzada

en: Current user
ca: Usuari actual

en: You are not authorized to post comments.
ca: No esteu autoritzat per publicar comentaris.

en: The comment you are replying to does not exist.
ca: El comentari al que esteu contestant no existeix.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
ca: Aquesta discussió està tancada: no es poden enviar nous comentaris.

en: You are not authorized to view comments.
ca: No esteu autoritzat per a visualitzar comentaris.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
ca: Esteu segur de voler suprimir el comentari %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
ca: Qualsevol resposta a aquest comentari es perdrà. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Publish the selected comments
ca: Publica els comentaris seleccionats

en: Unpublish the selected comments
ca: Retira els comentaris seleccionats

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
ca: Esteu segur de voler suprimir aquests comentaris i tots els seus fills?

en: You have to specify a valid author.
ca: Heu d'especificar un autor vàlid.

en: (No subject)
ca: (Sense assumpte)

en: Default image
ca: Imatge predeterminada

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
ca: Aquest text serà utilitzat pels lectors de pantalla, els cercadors o quan les imatges no es puguin carregar.

en: MIME type
ca: Tipus MIME

en: File system
ca: Sistema d’arxius

en: Posted in
ca: Publicat a

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
ca: Comentari: Enviat un comentari no autoritzat o a un enviament tancat %subject.

en: Email:
ca: Correu electrònic:

en: All languages
ca: Tots els idiomes

en: Dashboard
ca: Tauler

en: Search index
ca: Índex de la cerca

en: The size of the file.
ca: La mida del fitxer.

en: The MIME type of the file.
ca: El tipus MIME del fitxer.

en: @type %title has been created.
ca: S'ha creat @type %title.

en: @type %title has been updated.
ca: S'ha actualitzat @type %title.

en: Filter settings
ca: Paràmetres del filtre

en: You do not have any administrative items.
ca: No teniu cap element administratiu.

en: Add language
ca: Afegeix una llengua

en: Edit string
ca: Edita la cadena

en: Delete string
ca: Suprimeix la cadena

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
ca: Esteu segur que voleu suprimir la cadena «%source»?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
ca: Eliminar la cadena eliminarà també totes les traduccions d'aquesta cadena a tots els idiomes. Aquesta acció no es podrà desfer.

en: locale
ca: local

en: PHP extensions
ca: Extensions del PHP

en: Comments per page
ca: Comentaris per pàgina

en: Multilingual support
ca: Suport multilingüe

en: Enabled, with translation
ca: Habilitat, amb traducció

en: Publish comment
ca: Publica el comentari

en: The file could not be uploaded.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
ca: El joc d'eines de manipulació d'imatges seleccionada  %toolkit no pot processar adequadament %function.

en: Administration pages
ca: Pàgines d'administració

en: Currently using !item !version
ca: Esteu utilitzant !item !version

en: Created content type %type.
ca: S'ha creat el tipus de contingut %type.

en: User created with name %name and pass %pass
ca: S'ha creat l'usuari amb nom %name i contrasenya %pass

en: Created permissions: @perms
ca: S'han creat els permisos: @perms

en: Invalid permission %permission.
ca: Permis %permission no vàlid.

en: Username field found.
ca: Camp nom d'usuari trobat.

en: Password field found.
ca: Camp constrasenya trobat

en: !method @url returned @status (!length).
ca: !method @url ha retornat @status (!length).

en: Valid HTML found on "@path"
ca: S'ha trobat HTML vàlid a "@path"

en: Parsed page successfully.
ca: Pàgina analitzada amb èxit.

en: Found the requested form fields at @path
ca: S'han trobat els camps de formulari demanats a @path

en: Did not find field by name @name
ca: No s'ha trobat el camp mitjançant el nom @name

en: Found field by id @id
ca: S'ha trobat un camp mitjançant l'identificador @id

en: Did not find field by id @id
ca: No s'ha trobat el camp mitjançant l'identificador @id

en: HTTP response expected !code, actual !curl_code
ca: La resposta HTTP esperada és !code, l'actual és !curl_code

en: Tests
ca: Proves

en: Run tests
ca: Executa les proves

en: Clean test environment
ca: Neteja l'entorn de proves

en: Remove tables with the prefix "simpletest" and temporary directories that are left over from tests that crashed. This is intended for developers when creating tests.
ca: Elimina les taules amb el prefix "simpletest" i els directoris temporals que han quedat de les proves que han fallat. Això està pensat per als desenvolupadors quan creen les proves.

en: Clean environment
ca: Neteja l'entorn

en: No tests to display.
ca: No hi ha proves a mostrar.

en: No test(s) selected.
ca: No hi ha proves seleccionades.

en: Processing test @num of @max - %test.
ca: Processant la prova @num de @max - %test.

en: Processed test @num of @max - %test.
ca: Processada la prova @num de @max - %test.

en: PHP DOMDocument class
ca: Classe PHP DOMDocument

en: Provides a framework for unit and functional testing.
ca: Proporciona un marc de treball per a proves unitàries i funcionals.

en: Registration successful. You are now logged in.
ca: Registre realitzat correctament. Ara ja esteu validat al sistema.

en: New user: %name (%email).
ca: Nou usuari: %name (%email).

en: Add link
ca: Afegeix un enllaç

en: View comments
ca: Accedeix als comentaris

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
ca: %name: aquest camp no pot tenir més de @count valors.

en: No fields available.
ca: No hi ha cap camp disponible.

en: Vertical Tabs
ca: Pestanyes verticals

en: Not in book
ca: No està al llibre

en: New book
ca: Nou llibre

en: By @name on @date
ca: Per @name el @date

en: By @name
ca: Per @name

en: Not in menu
ca: No està al menú

en: Alias: @alias
ca: Àlies: @alias

en: No alias
ca: No hi ha àlies

en: User autocomplete
ca: Autocomplert per usuari

en: Initializing.
ca: Inicialitzant.

en: An error has occurred.
ca: Hi ha hagut un error.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
ca: Si us plau, aneu a <a href="@error_url">la pàgina d'error</a>

en: Your page will be a part of the selected book.
ca: La vostra pàgina formarà part del llibre seleccionat.

en: 0 sec
ca: 0 seg

en: form
ca: formulari

en: alert
ca: alerta

en: emergency
ca: emergència

en: Filter log messages
ca: Filtrar els missatges de registre

en: You must select something to filter by.
ca: Heu de seleccionar alguna cosa per la qual filtrar.

en: New revision
ca: Nova revisió

en: The translation import of %filename failed.
ca: La importació de la traducció de %filename ha fallat.

en: Abbreviation
ca: Abreviatura

en: Inserted
ca: Inserit

en: filter
ca: filtre

en: The title of the comment.
ca: El títol del comentari.

en: Comment count
ca: Comptador de comentaris

en: The title of the node.
ca: El títol del node.

en: The date the node was posted.
ca: La data de publicació del node.

en: contact
ca: contacte

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
ca: Cerqueu per qualsevol dels dos termes amb <strong>OR</strong> en majúscules. Per exemple, <strong>gossos OR gats</strong>.

en: Language settings
ca: Preferències lingüístiques

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
ca: Intentant tornar a executar el cron mentre encara està funcionant.

en: Cron run completed.
ca: L'execució del cron s'ha completat.

en: Visitors
ca: Visitants

en: The maximum length of the field in characters.
ca: La llargada màxima del camp en caràcters.

en: Machine-readable name
ca: Nom llegible-per-la-màquina

en: Already added languages
ca: Idiomes ja afegits

en: Language name
ca: Nom de la llengua

en: The content type %name has been updated.
ca: El tipus de contingut %name s'ha actualitzat.

en: The content type %name has been added.
ca: El tipus de contingut %name s'ha afegit.

en: Contact form
ca: Formulari de contacte

en: Drag to re-order
ca: Arrossegueu per canviar l'ordre

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
ca: Els canvis fets en aquesta taula no es desaran fins que no envieu el formulari.

en: The requested page could not be found.
ca: La pàgina sol·licitada no s'ha pogut trobar.

en: The user account %id does not exist.
ca: No existeix el compte d'usuari %id.

en: Attempted to cancel non-existing user account: %id.
ca: S'ha intentat cancel·lar un compte d'usuari que no existeix: %id.

en: Requirements problem
ca: Problema amb els requeriments

en: Database configuration
ca: Configuració de la base de dades

en: Select an installation profile
ca: Seleccioneu un perfil d'instal·lació

en: Choose language
ca: Escolliu la llengua

en: No profiles available
ca: No hi ha perfils disponibles

en: The installation has encountered an error.
ca: La instal·lació ha trobat un error.

en: Configure site
ca: Configuració del lloc

en: Installed %module module.
ca: S'ha instal·lat el mòdul %module.

en: Choose profile
ca: Escolliu un perfil

en: Set up translations
ca: Configureu les traduccions

en: Install site
ca: Instal·lació del lloc

en: Finish translations
ca: Finalització de les traduccions

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
ca: Per defecte, les dates en aquest lloc web es mostraran en el fus horari triat.

en: Update notifications
ca: Notificacions d'actualització

en: Check for updates automatically
ca: Comprova les actualitzacions automàticament

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
ca: !name no pot ser més llarg de %max caràcters i actualment és de %length caràcters.

en: GD2 image manipulation toolkit
ca: Joc d'eines de manipulació d'imatges GD2

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
ca: Defineix la qualitat de la imatge per a les manipulacions JPEG. Va des de 0 fins a 100. Els valors més alts generen imatges de millor qualitat i fitxers més grossos.

en: Right to left
ca: Dreta a esquerra

en: Left to right
ca: Esquerra a dreta

en: Add custom language
ca: Crea una llengua personalitzada

en: Save language
ca: Desa la llengua

en: Language name in English
ca: Nom de la llengua en anglès

en: Native language name
ca: Nom natiu de la llengua

en: Direction that text in this language is presented.
ca: Direcció del text en què es presenta en aquesta llengua.

en: The default language cannot be deleted.
ca: No es pot suprimir la llengua predeterminada.

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and posts in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
ca: En esborrar un idioma s'eliminen totes les traduccions de la interfície associades a l'idioma i totes les entrades en aquest idioma es configuraran com a neutrals amb l'idioma. Aquesta acció no pot ser desfeta.

en: Language negotiation configuration saved.
ca: S'ha desat la configuració de la negociació d'idioma.

en: String contains
ca: La cadena conté

en: Search in
ca: Cerca a

en: Both translated and untranslated strings
ca: Cadenes traduïdes i no traduïdes

en: Only translated strings
ca: Només cadenes traduïdes

en: Only untranslated strings
ca: Només cadenes no traduïdes

en: Languages not yet added
ca: Idiomes encara no afegits

en: Import translation
ca: Importa traducció

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
ca: Un arxiu Gettext Portable Object (<em>.po</em>).

en: Import into
ca: Importa a

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
ca: Trieu la llengua que voleu afegir les cadenes. Si trieu una llengua que encara no s'ha afegit, s'hi afegirà automàticament.

en: The language %language has been created.
ca: L'idioma %language ha estat creat.

en: Export translation
ca: Exporta la traducció

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
ca: Seleccioneu l'idioma a exportar en format Gettext Portable Object (<em>.po</em>).

en: String not found.
ca: No s'ha trobat la cadena.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
ca: La cadena enviada conté HTML no autoritzat: %string

en: The string has been saved.
ca: S'ha desat la cadena.

en: The string has been removed.
ca: S'ha eliminat la cadena.

en: The language selected for import is not supported.
ca: L'idioma seleccionat per importar no està suportat.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
ca: Al fitxer de traducció %filename sembla que li falta la capçalera o està mal formada.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
ca: La traducció ha estat importada correctament. S'han creat %number noves cadenes traduïdes, %update cadenes han estat actualitzades i %delete cadenes han estat esborrades.

en: Importing interface translations
ca: S'estan important les traduccions d'interfície.

en: Starting import
ca: Iniciant importació

en: Error importing interface translations
ca: Hi ha hagut un error en importar les traduccions d'interfície.

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
ca: Intent de tramesa d'una cadena de traducció amb HTML no autoritzat: %string

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
ca: L'arxiu %file s'ha importat a %locale: s'han afegit %number cadenes noves, %update s'han actualitzat i %delete s'han eliminat.

en: Exported %locale translation file: %filename.
ca: S'ha exportat el fitxer de traducció per a %locale: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
ca: S'ha exportat el fitxer de traducció: %filename.

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
ca: S'ha actualitzat el fitxer de traduccions JavaScript per l'idioma %language.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
ca: S'ha creat el fitxer de traduccions JavaScript per l'idioma %language.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
ca: S'ha produït un error durant la creació del fitxer de traduccions JavaScript per l'idioma %language.

en: sort ascending
ca: ordenació ascendent

en: sort descending
ca: ordenació descendent

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
ca: Les operacions de cadenes Unicode s'emulen en una base de best-effort. Instal·leu l'<a href="@url">extensió PHP mbstring</a> per millorar el suport Unicode.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
ca: La funció de sobrecàrrega de cadenes multibyte en PHP està activa i hauria de ser desactivada. Verifiqueu la configuració de <em>mbstring.func_overload</em> a php.ini. Per a més informació consulteu la <a href="@url">documentació PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
ca: La conversió d'entrada de cadenes multibyte en PHP està activada i hauria de ser desactivada. Verifiqueu la configuració de <em>mbstring.encoding_translation</em> a php.ini. Per a més informació consulteu la <a href="@url">documentació PHP mbstring</a>.

en: Standard PHP
ca: PHP estàndard

en: PHP Mbstring Extension
ca: Extensió PHP Mbstring

en: Unicode library
ca: Biblioteca Unicode

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
ca: No s’ha pogut convertir la codificació XML %s a UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
ca: Codificació no suportada %s. Instal·leu iconv, GNU recode o mbstring per PHP.

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
ca: El tipus de contingut per a l'enllaç %add-child ha de ser un dels seleccionats com a tipus d'esquema de llibre permès.

en: Save book pages
ca: Desa les pàgines del llibre

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
ca: Aquest llibre ha estat modificat per un altre usuari, els canvis no s'han pogut desar.

en: Title changed from %original to %current.
ca: Títol canviat de %original a %current.

en: Updated book %title.
ca: S'ha actualitzat el llibre "%title".

en: book: updated %title.
ca: llibre: actualitzat %title.

en: Remove from book outline
ca: Elimina de l'esquema del llibre

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
ca: %title té pàgines filles associades que es reubicaran automàticament per tal de mantenir la seva connexió amb el llibre. Per a recrear la jerarquia (tal com estava abans d'esborrar la pàgina), es pot afegir %title un altre cop utilitzant la pestanya Esquema i reubicar manualment cadascuna de les seves pàgines filles.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
ca: Esteu segur que voleu eliminar %title de la jerarquia del llibre?

en: The post has been removed from the book.
ca: L'article s'ha suprimit del llibre.

en: Show block on all pages
ca: Mostrar el bloc a totes les pàgines

en: Show block only on book pages
ca: Mostrar el bloc sols a les pàgines de llibre

en: This is the top-level page in this book.
ca: Aquesta és la pàgina principal d'aquest llibre.

en: No book selected.
ca: Cap llibre seleccionat.

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is !maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
ca: La pàgina pare del llibre. La màxima profunditat per a un llibre i totes les seves pàgines filles és !maxdepth. Algunes pàgines del llibre seleccionat poden no estar disponibles com a pares si, seleccionant-les, sobrepassen aquest limit.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
ca: %title és part d'un esquema de llibre i té pàgines filles associades. Si continueu amb l'esborrat, les pàgines filles seran reubicades automàticament.

en: Re-order book pages and change titles
ca: Canvieu l'ordre de les pàgines del llibre i canvieu els títols

en: Book page
ca: Pàgina del llibre

en: Delete the selected comments
ca: Esborra els comentaris seleccionats

en: Allows users to comment on and discuss published content.
ca: Permet als usuaris fer comentaris sobre el contingut publicat.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
ca: Exemple: "resposta del lloc web" o "informació del producte".

en: The contact form has not been configured. <a href="@add">Add one or more categories</a> to the form.
ca: El formulari de contacte no ha estat configurat. <a href="@add">Afegiu una o més categories</a> al formulari.

en: Personal contact form
ca: Formulari de contacte personal

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
ca: Creeu un formulari de contacte de sistema i establiu les categories a utilitzar.

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
ca: Activa l'ús de formularis de contacte personal i del lloc.

en: View events that have recently been logged.
ca: Vegeu esdeveniments registrats recentment.

en: Top 'page not found' errors
ca: Darrers errors de "pàgina no trobada"

en: View 'page not found' errors (404s).
ca: Vegeu errors de "pàgina no trobada" (404s).

en: Top 'access denied' errors
ca: Darrers errors d'"accés denegat"

en: View 'access denied' errors (403s).
ca: Vegeu els errors d'"accés denegat" (403s).

en: Logs and records system events to the database.
ca: Registra els esdeveniments de sistema a la base de dades.

en: No roles may use this format
ca: Cap rol pot emprar aquest format

en: Allowed HTML tags: @tags
ca: Etiquetes HTML permeses: @tags

en: Anchors are used to make links to other pages.
ca: Les àncores es fan servir per fer enllaços a altres pàgines.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
ca: Per defecte les etiquetes de salt de línia s'afegeixen automàticament, així que entra aquesta etiqueta per afegir els salts addicionals. L'ús d'aquesta etiqueta és diferent perquè no s'utilitza en parells d'obertura/tancament com altres. Utilitza el "/" extra a dins de l'etiqueta per mantenir compatibilitat amb XHTML 1.0.

en: Text with <br />line break
ca: Text amb <br />ruptura de línia

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
ca: Per defecte les etiquetes de paràgraf s'afegeixen automàticament, així que utilitza aquesta etiqueta per afegir els addicionals.

en: Paragraph one.
ca: Paràgraf u.

en: Paragraph two.
ca: Paràgraf dos.

en: Emphasized
ca: Emfatitzat

en: Cited
ca: Citat

en: Coded text used to show programming source code
ca: Text codificat emprat per mostrar codi font de programació

en: Coded
ca: Codificat

en: Bolded
ca: En negreta

en: Italicized
ca: En cursiva

en: Superscripted
ca: Sobreposat

en: <sup>Super</sup>scripted
ca: <sup>Sobre</sup>posat

en: Subscripted
ca: Sotaposat

en: <sub>Sub</sub>scripted
ca: <sub>Sota</sub>posat

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
ca: <abbr title="Abreviació">Abrev.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
ca: <acronym title="Acrònim de tres lletres">ATL</acronym>

en: Block quoted
ca: Citat en bloc

en: Quoted inline
ca: Citat en línia

en: Table header
ca: Capçalera de taula

en: Table cell
ca: Cel·la de taula

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
ca: Llista endreçada - empreu &lt;li&gt; per començar cada element de llista

en: First item
ca: Primer element

en: Second item
ca: Segon element

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
ca: Llista sense endreçar - empreu &lt;li&gt; per començar cada element de llista

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
ca: Les llistes de definicions són similars a altres llistes HTML. &lt;dl&gt; comença la llista de definició, &lt;dt&gt; comença el terme definit i &lt;dd&gt; comença la descripció de la definició.

en: First term
ca: Primer terme

en: First definition
ca: Primera definició

en: Second term
ca: Segon terme

en: Second definition
ca: Segona definició

en: Subtitle three
ca: Subtítol tres

en: Subtitle four
ca: Subtítol quatre

en: Subtitle five
ca: Subtítol cinc

en: Subtitle six
ca: Subtítol sis

en: Tag Description
ca: Descripció d'etiqueta

en: You Type
ca: Escriviu

en: You Get
ca: Obteniu

en: No help provided for tag %tag.
ca: No hi ha ajuda per l'etiqueta %tag.

en: Quotation mark
ca: Marca d'interrogació

en: Character Description
ca: Descripció de caràcter

en: Lines and paragraphs break automatically.
ca: Les línies i paràgrafs es trenquen automàticament.

en: Compose tips
ca: Trucs de composició

en: Configure languages for content and the user interface.
ca: Configureu els idiomes per al contingut i la interfície d'usuari.

en: Submission form settings
ca: Configuració del formulari d'enviament de dades

en: This content type does not have a title field.
ca: Aquest tipus de contingut no disposa del camp títol.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
ca: El nom llegible-per-la-maquina hauria de contenir sols lletres en minúscula, números i guions baixos.

en: The human-readable name %name is already taken.
ca: El nom llegible-pels-humans %name ja està utilitzat.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
ca: Esteu segur de voler suprimir el tipus de contingut %type?

en: Added content type %name.
ca: Tipus de contingut %name afegit.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
ca: Esteu segur de voler reconstruir els permisos del contingut del lloc web?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
ca: Aquesta acció reconstrueix tots els permisos del lloc web i pot ser un procés llarg. Aquesta acció no es pot desfer.

en: language
ca: idioma

en: An error occurred and processing did not complete.
ca: Ha succeït un error i el procés no s'ha completat.

en: Copy of the revision from %date.
ca: Còpia de la revisió de %date.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
ca: S'ha retornat @type %title a la revisió de %revision-date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
ca: S'ha esborrat la revisió de %revision-date de @type %title.

en: @type: reverted %title revision %revision.
ca: @type: s'ha tornat enrere la revisió %revision del %title.

en: Rebuilding content access permissions
ca: Reconstruint els permisos d'accés al contingut

en: Content permissions have been rebuilt.
ca: Els permisos de contingut han estat reconstruïts.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
ca: Els permisos d'accés al contingut no s'han reconstruït adequadament.

en: Add content type
ca: Afegeix un tipus de contingut

en: Revert to earlier revision
ca: Canvia a una revisió anterior

en: Delete earlier revision
ca: Suprimeix una revisió anterior

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
ca: Permet que el contingut sigui tramès al lloc i mostrat a les pàgines.

en: The alias %alias is already in use in this language.
ca: L'àlies %alias ja està en ús en aquest idioma.

en: The alias has been saved.
ca: L'àlies s'ha desat.

en: Filter aliases
ca: Filtrar àlies

en: URL aliases
ca: Àlies d'URL

en: Edit alias
ca: Edita l'àlies

en: Delete alias
ca: Elimina l'àlies

en: Allows users to rename URLs.
ca: Permet als usuaris canviar el nom de les URLs.

en: Are you sure you want to delete the field %field?
ca: Esteu segur de voler suprimir el camp %field?

en: Delete field
ca: Suprimeix el camp

en: The index will be rebuilt.
ca: L'índex es reconstruirà.

en: Minimum word length to index
ca: Mida mínima de les paraules a indexar

en: Simple CJK handling
ca: Gestió simple CJK

en: Search form
ca: Formulari de cerca

en: Top search phrases
ca: Les frases de cerca més actives

en: View most popular search phrases.
ca: Visualitzeu les frases de cerca més populars.

en: Enables site-wide keyword searching.
ca: Habilita la cerca de paraules clau per tot el web.

en: Logs and records system events to syslog.
ca: Registra els esdeveniments del sistema al Syslog.

en: Shortcut icon settings
ca: Paràmetres de la icona drecera

en: Your shortcut icon, or 'favicon', is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
ca: La vostra icona d'accés ràpid, o 'favicon', es mostra a la barra d'adreces i a les adreces d'interès de la majoria de navegadors.

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
ca: @module (<span class="admin-missing">falta</span>)

en: Confirm uninstall
ca: Confirma la desinstal·lació

en: No modules selected.
ca: No hi ha mòduls seleccionats.

en: The selected modules have been uninstalled.
ca: Els mòduls seleccionats s'han desinstal·lat.

en: Default 403 (access denied) page
ca: Pàgina predeterminada per a 403 (accés denegat)

en: Default 404 (not found) page
ca: Pàgina predeterminada per a 404 (no trobat)

en: Caches cleared.
ca: Memòries cau netejades.

en: Select an image processing toolkit
ca: Trieu un joc d'eines de processament d'imatges

en: Number of items in each feed
ca: Nombre d'elements a cada canal

en: Default number of items to include in each feed.
ca: Nombre d'elements a incloure a cada canal per defecte.

en: Feed content
ca: Contingut del canal

en: Titles plus teaser
ca: Títols més resums

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
ca: Configuració global de com s'han de mostrar per defecte els elements de contingut de cada font.

en: Cron ran successfully.
ca: El cron s'ha executat amb èxit.

en: Cron run failed.
ca: L'execució de cron ha fallat.

en: No modules are available to uninstall.
ca: No hi ha mòduls disponibles per desinstal·lar.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
ca: Aquest tema requereix la versió @php_required de PHP i és incompatible amb la versió !php_version.

en: Image toolkit
ca: Joc d'eines d'imatge

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
ca: Escolliu quin joc d'eines d'imatge s'ha d'usar si en teniu diversos d'instal·lats.

en: RSS publishing
ca: Publicació RSS

en: Date and time
ca: Data i hora

en: Date and time lookup
ca: Cerca de data i hora

en: Clean URL check
ca: Comprova les URL netes

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
ca: Vegeu un informe d'estat de les operacions del vostre web i qualsevol problema detectat.

en: -1 (Unlimited)
ca: -1 (sense límit)

en: PHP register globals
ca: Registres globals de PHP

en: Enabled ('@value')
ca: Habilitat ('@value')

en: PHP memory limit
ca: Límit de memòria de PHP

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
ca: Considereu la possibilitat d'augmentar la memòria límit de PHP a %memory_minimum_limit per tal de prevenir errors durant el procés d'instal·lació.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
ca: Considereu la possibilitat d'augmentar la vostra memòria límit de PHP a %memory_minimum_limit per tal de prevenir errors durant el procés d'actualització.

en: Not protected
ca: No protegit

en: Cron has not run recently.
ca: El cron no s'ha executat recentment.

en: Cron maintenance tasks
ca: Tasques de manteniment del cron

en: The directory %directory is not writable.
ca: No es pot escriure al directori %directory.

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
ca: Potser necessiteu configurar correctament el directori a la <a href="@admin-file-system">pàgina de configuració del sistema d'arxius</a> o canviar els permisos actuals del directori per tal que s'hi pugui escriure.

en: Writable (<em>public</em> download method)
ca: S'hi pot escriure (mètode de descàrrega <em>públic</em>)

en: Writable (<em>private</em> download method)
ca: S'hi pot escriure (mètode de descàrrega <em>privat</em>)

en: Database updates
ca: Actualitzacions de la base de dades.

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href="@update">database update script</a> immediately.
ca: Alguns mòduls tenen una actualització de l'esquema de la base de dades pendent de realitzar. Hauríeu d'executar <a href="@update">l'script d'actualització</a> immediatament.

en: Access to update.php
ca: Accés a update.php

en: Handles general site configuration for administrators.
ca: Gestiona la configuració general del lloc pels administradors.

en: Reset to alphabetical
ca: Reinicia a ordre alfabètic

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
ca: Els termes es mostren per ordre de pes creixent.

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
ca: Esteu segur de voler reordenar el vocabulari %title alfabèticament?

en: Resetting a vocabulary will discard all custom ordering and sort items alphabetically.
ca: Reiniciant un vocabulari anul·larem totes les ordenacions personalitzades i el reordenarem alfabèticament.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
ca: Reordenar el vocabulari %name alfabèticament.

en: Translation settings
ca: Configuració de la traducció

en: Flag translations as outdated
ca: Marca les traduccions com a obsoletes

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
ca: Si heu fet canvis significatius, cosa que implica que les traduccions s'han d'actualitzar, podeu marcar totes les traduccions d'aquest enviament com a desactualitzades. Això no afectarà cap altra propietat de l'enviament, com ara si es publicarà o no.

en: This translation needs to be updated
ca: S'ha d'actualitzar aquesta traducció

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
ca: Quan aquesta opció estigui marcada, s'haurà d'actualitzar la traducció ja que el contingut original ha canviat. Desmarqueu-la quan s'hagi actualitzat.

en: Content translation
ca: Traducció del contingut

en: Allows content to be translated into different languages.
ca: Permet la traducció del contingut a diferents llengües.

en: Last checked: @time ago
ca: Última comprovació: fa @time

en: Last checked: never
ca: Última comprovació: mai

en: Includes: %includes
ca: Inclou: %includes

en: Disabled themes
ca: Temes inhabilitats

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
ca: Hi ha actualitzacions disponibles per a un o més dels vostres mòduls o temes. Per tal d'assegurar el bon funcionament del lloc web hauríeu d'actualitzar-lo al més aviat possible.

en: Notify user when account is activated.
ca: Notifica a l'usuari quan el compte ha estat activat.

en: Notify user when account is blocked.
ca: Notifica a l'usuari quan es bloqueja el seu compte.

en: Picture guidelines
ca: Directrius de les imatges

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
ca: Aquest text es mostra al formulari de càrrega d'imatge a més de les directrius predeterminades. És útil per a ajudar o instruir els vostres usuaris.

en: %name has been deleted.
ca: %name ha estat eliminat.

en: You must enter a username.
ca: Heu d'introduir un nom d'usuari.

en: The username cannot begin with a space.
ca: El nom d'usuari no pot començar amb un espai.

en: The username cannot end with a space.
ca: El nom d'usuari no pot acabar amb un espai.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
ca: El nom d'usuari no pot contenir espais consecutius.

en: The username contains an illegal character.
ca: El nom d'usuari conté un caràcter il·legal.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
ca: El nom d'usuari %name és massa llarg: ha de tenir %max caràcters o menys.

en: Delete picture
ca: Suprimeix la imatge

en: Check this box to delete your current picture.
ca: Marqueu aquest quadre per a suprimir la vostra imatge actual.

en: Deleted user: %name %email.
ca: Usuari esborrat: %name %email.

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
ca: Determineu l'accés a les característiques del vostre web mitjançant la selecció de permisos per a diferents rols.

en: Manages the user registration and login system.
ca: Gestiona el sistema de registre i d'entrada d'usuaris.

en: Run the clean URL test
ca: Executa la prova de les URLs netes

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
ca: L'atribut títol s'utilitza com a rètol emergent quan l'usuari passa el ratolí per sobre de la imatge.

en: Progress indicator
ca: Indicador de progrés

en: Bar with progress meter
ca: Barra amb indicador de progrés

en: Throbber
ca: Icona de càrrega

en: The file upload failed. %upload
ca: Ha fallat la càrrega del fitxer. %upload

en: URL to file
ca: URL al fitxer

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
ca: Hi ha hagut un error irrecuperable. El fitxer carregat ha superat probablement la mida màxima de fitxer (@size) que suporta aquest servidor.

en: Starting upload...
ca: Iniciant la càrrega...

en: Uploading... (@current of @total)
ca: Carregant... (@current de @total)

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
ca: El vostre servidor és capaç de mostrar el progrés de càrrega de fitxers utilitzant APC RFC1867. Tingueu en compte que només hi ha suport per una sola càrrega a la vegada. Si és possible, és recomanable l'ús de la <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">biblioteca PECL uploadprogress</a>.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
ca: Habilitat (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
ca: Habilitat (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
ca: Progrés de càrrega

en: Interface
ca: Interfície

en: All messages
ca: Tots els missatges

en: The translation file %filename contains an error: "msgctxt" is unexpected on line %line.
ca: El fitxer de traducció %filename  conté un error: no s'esperava "msgctxt" a la línia %line.

en: The name of the site.
ca: El nom del lloc.

en: Top center
ca: Part superior centre

en: Bottom center
ca: Part inferior centre

en: Binary Data
ca: Dades binàries

en: Format string
ca: Cadena de format

en: Removed date format %format.
ca: S'ha eliminat el format de data %format.

en: Add format
ca: Afegeix un format

en: Allow users to add additional date formats.
ca: Permet als usuaris afegir formats de data addicionals.

en: Delete date format
ca: Suprimeix format de data

en: Allow users to delete a configured date format.
ca: Permet als usuaris suprimir un format de data configurat.

en: Configure date formats for each locale
ca: Configureu els formats de data per cada rol

en: Content type name
ca: Nom del tipus de contingut

en: @field_name (Locked)
ca: @field_name (Bloquejat)

en: - Select a field type -
ca: - Seleccioneu un tipus de camp -

en: - Select a widget -
ca: - Seleccioneu un giny -

en: Type of data to store.
ca: Tipus de dades a emmagatzemar.

en: Form element to edit the data.
ca: Element de formulari per a editar-hi les dades.

en: - Select an existing field -
ca: - Seleccioneu un camp existent -

en: Field to share
ca: Camp a compartir

en: Add new field: you need to provide a label.
ca: Afegir un nou camp: cal especificar una etiqueta.

en: Add new field: you need to provide a field name.
ca: Afegir un nou camp: cal especificar el nom del camp.

en: Add new field: you need to select a field type.
ca: Afegir nou camp: cal especificar un tipus de camp.

en: Add new field: you need to select a widget.
ca: Afegir un nou camp: heu de seleccions un giny.

en: Add new field: invalid widget.
ca: Afegir un nou camp: giny no vàlid.

en: Add existing field: you need to provide a label.
ca: Afegir un nou camp: heu de proporcionar una etiqueta.

en: Add existing field: you need to select a field.
ca: Afegir un nou camp: heu de seleccionar un camp.

en: Add existing field: you need to select a widget.
ca: Afegir un nou camp: heu de seleccionar un giny.

en: Add existing field: invalid widget.
ca: Afegir un nou camp: giny no vàlid.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
ca: El camp %field està bloquejat i no es pot editar.

en: Maximum number of values users can enter for this field.
ca: El nombre màxim de valors que pot entrar un usuari per aquest camp.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
ca: 'Il·limitat' proporciona un botó 'Afegeix-ne més' per tal que l'usuari pugui afegir tants valors com vulgui.

en: Regional settings
ca: Paràmetres de regió

en: Rotate
ca: Girar

en: width @width
ca: amplada @width

en: height @height
ca: alçada @height

en: upscaling allowed
ca: permet el sobreescalat

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
ca: aleatori entre -@degrees&deg i @degrees&deg

en: Sidebar first
ca: Primera barra lateral

en: Structure
ca: Estructura

en: User %name successfully logged in.
ca: L'usuari %name ha iniciat sessió amb èxit.

en: Raw "@raw" found
ca: S'ha trobat el text sense filtrar "@raw"

en: Raw "@raw" not found
ca: No s'ha trobat el text sense filtrar "@raw"

en: "@text" found
ca: S'ha trobat "@text"

en: "@text" not found
ca: No s'ha trobat "@text"

en: Pattern "@pattern" found
ca: S'ha trobat el patró "@pattern"

en: Pattern "@pattern" not found
ca: No s'ha trobat el patró "@pattern"

en: Checkbox field @id is checked.
ca: La casella @id està seleccionada.

en: Checkbox field @id is not checked.
ca: La casella @id no està seleccionada.

en: Verbose message
ca: Missatge detallat

en: Select the test(s) or test group(s) you would like to run, and click <em>Run tests</em>.
ca: Seleccioneu la(es) prova(es) o grup(s) de proves que voleu executar i feu clic a <em>Executa les proves</em>.

en: All (@count)
ca: Totes (@count)

en: Pass (@count)
ca: Passades (@count)

en: Fail (@count)
ca: Fallades (@count)

en: Return to list
ca: Torneu a la llista

en: Clear results after each complete test suite run
ca: Neteja els resultats després que es completi cada execució d'un conjunt de proves

en: Provide verbose information when running tests
ca: Proporciona informació detallada quan s'executin les proves

en: The verbose data will be printed along with the standard assertions and is useful for debugging. The verbose data will be erased between each test suite run. The verbose data output is very detailed and should only be used when debugging.
ca: Les dades detallades es mostraran juntament amb les assercions estàndards i són útils per a la depuració. Aquestes s'esborraran entre l'execució de cada conjunt de proves. La seva sortida és molt detallada i només s'ha d'utilitzar durant la depuració.

en: HTTP auth settings to be used by the SimpleTest browser during testing. Useful when the site requires basic HTTP authentication.
ca: Paràmetres de l'autenticació HTTP per a ser utilitzats pel navegador de SimpleTest durant les proves. És útil quan el lloc requereix autenticació bàsica HTTP.

en: The test run did not successfully finish.
ca: L'execució de la prova no ha acabat amb èxit.

en: Clear results is disabled and the test results table will not be cleared.
ca: La neteja de resultats està inhabilitada i per tant, la taula de resultats de les proves no es netejarà.

en: No leftover tables to remove.
ca: No hi ha taules temporals per eliminar.

en: Test result
ca: Resultat de la prova

en: View result of tests.
ca: Mostra els resultats de les proves.

en: Comment permalink
ca: Enllaç permanent del comentari

en: Delete style
ca: Suprimeix l'estil

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
ca: Aquest permís s'hereta del rol d'usuari autentificat.

en: Cancel account
ca: Cancel·la el compte

en: No revision
ca: No hi ha cap revisió

en: @number comments per page
ca: @number comentaris per pàgina

en: Requires a title
ca: Requereix un títol

en: Private files
ca: Fitxers privats

en: The unique ID of the comment.
ca: L'ID únic del comentari.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
ca: L'adreça IP de l'ordinador des del qual s'ha enviat el comentari.

en: The name left by the comment author.
ca: El nom que ha deixat l'autor del comentari.

en: The email address left by the comment author.
ca: L'adreça de correu electrònic que ha deixat l'autor del comentari.

en: The home page URL left by the comment author.
ca: La URL de la pàgina inicial que ha deixat l'autor del comentari.

en: The formatted content of the comment itself.
ca: El contingut formatat del comentari.

en: The URL of the comment.
ca: La URL del comentari.

en: Edit URL
ca: URL d'edició

en: The URL of the comment's edit page.
ca: La URL de la pàgina d'edició del comentari.

en: The date the comment was posted.
ca: La data en què es va enviar el comentari.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
ca: El pare del comentari, si estan actius els comentaris en fils.

en: The node the comment was posted to.
ca: El node on s'han enviat els comentaris.

en: The author of the comment, if they were logged in.
ca: L'autor del comentari, si va iniciar sessió.

en: The number of comments posted on a node.
ca: El nombre de comentaris enviats a un node.

en: New comment count
ca: Comptador de nous comentaris

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
ca: El nombre de comentaris enviats a un node des del darrer cop que el lector l'ha visualitzat.

en: The unique ID of the node's latest revision.
ca: L'ID únic de la darrera revisió del node.

en: Translation set ID
ca: ID del conjunt de traducció

en: The unique ID of the original-language version of this node, if one exists.
ca: L'ID únic de la versió en llengua original d'aquest node, si n'existeix cap.

en: The URL of the node.
ca: La URL del node.

en: The URL of the node's edit page.
ca: La URL de la pàgina d'edició del node.

en: Date changed
ca: Canvi de data

en: The date the node was most recently updated.
ca: La data de l'actualització més recent del node.

en: The author of the node.
ca: L'autor del node.

en: The slogan of the site.
ca: L'eslògan del lloc.

en: The administrative email address for the site.
ca: L'adreça administrativa de correu electrònic del lloc.

en: Login page
ca: Pàgina d'inici de sessió

en: The URL of the site's login page.
ca: La URL de la pàgina d'inici de sessió del lloc.

en: The unique ID of the uploaded file.
ca: L'ID únic del fitxer carregat.

en: The name of the file on disk.
ca: El nom del fitxer al disc.

en: The web-accessible URL for the file.
ca: La URL del fitxer accessible a través de la web.

en: The date the file was most recently changed.
ca: La data en què el fitxer s'ha modificat més recentment.

en: The user who originally uploaded the file.
ca: L'usuari que originàriament va pujar el fitxer.

en: The unique ID of the taxonomy term.
ca: L'ID únic del terme de la taxonomia.

en: The name of the taxonomy term.
ca: El nom del terme de la taxonomia.

en: The optional description of the taxonomy term.
ca: La descripció opcional del terme de la taxonomia.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
ca: El nombre de nodes etiquetats amb el terme de la taxonomia.

en: The URL of the taxonomy term.
ca: La URL del terme de la taxonomia.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
ca: El vocabulari al qual pertany el terme de la taxonomia.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
ca: La descripció opcional del vocabulari de la taxonomia.

en: The number of nodes tagged with terms belonging to the taxonomy vocabulary.
ca: El nombre de nodes etiquetats amb termes que pertanyen al vocabulari de la taxonomia.

en: Term count
ca: Nombre de termes

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
ca: El nombre de termes que pertanyen al vocabulari de la taxonomia.

en: The unique ID of the user account.
ca: L'ID únic del compte d'usuari.

en: The email address of the user account.
ca: L'adreça de correu electrònic del compte d'usuari.

en: The URL of the account profile page.
ca: La URL de la pàgina del perfil del compte.

en: The date the user last logged in to the site.
ca: La data en què l'usuari va iniciar sessió al lloc per darrer cop.

en: The date the user account was created.
ca: La data en què es va crear el compte d'usuari.

en: Main page content
ca: Contingut principal de la pàgina

en: You are not allowed to access this page.
ca: No esteu autoritzats a accedir a aquesta pàgina.

en: Authorize file system changes
ca: Autoritza canvis al sistema de fitxers

en: It appears you have reached this page in error.
ca: Sembla que heu arribat a aquesta pàgina per error.

en: Cron could not run because an invalid key was used.
ca: El Cron no s'ha pogut executar perquè s'ha usat una clau no vàlida.

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
ca: El Cron no s'ha pogut executar perquè el lloc està en mode de manteniment.

en: Default country
ca: País predeterminat

en: Sorry, you must select a language to continue the installation.
ca: Ho sentim, però heu de seleccionar un idioma per continuar la instal·lació.

en: We were unable to find any installation profiles. Installation profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
ca: No s'ha pogut trobar cap perfil d'instal·lació. Els perfils d'instal·lació diuen quins mòduls cal habilitar i quin esquema cal instal·lar a la base de dades. Es necessita un perfil per a continuar amb el procés d'instal·lació.

en: Sorry, the profile you have chosen cannot be loaded.
ca: Ho sentim, el perfil que heu escollit no es pot carregar.

en: Settings file
ca: Fitxer de configuració

en: The settings file does not exist.
ca: No existeix el fitxer de configuració.

en: The %file file exists.
ca: El fitxer %file ja existeix.

en: The settings file is not writable.
ca: No es pot escriure al fitxer de configuració.

en: No pending updates.
ca: No hi ha actualitzacions pendents.

en: An error occurred while handling the request: The server received invalid input.
ca: S'ha produït un error quan es gestionava una petició: el servidor ha rebut una entrada no vàlida.

en: Invalid form POST data.
ca: Dades no vàlides d'un formulari POST.

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
ca: Impossible continuar, no hi ha disponible cap mètode de transferència de fitxers

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href="@https-link">Learn more</a>.
ca: AVÍS: No esteu utilitzant una connexió encriptada, això vol dir que la vostra contrasenya serà enviada com a text pla. <a href="@https-link">Llegiu-ne més</a>.

en: To continue, provide your server connection details
ca: Per continuar, proporcioneu els detalls de connexió al vostre servidor

en: Connection method
ca: Mètode de connexió

en: Enter connection settings
ca: Introduïu els paràmetres de connexió

en: @backend connection settings
ca: Paràmetres de connexió de @backend

en: Change connection type
ca: Canvia el tipus de connexió

en: Error, this type of connection protocol (%backend) does not exist.
ca: Error, no existeix aquest tipus de protocol de connexió (%backend).

en: No active batch.
ca: No hi ha cap procés per lots actiu.

en: Site under maintenance
ca: El web està en manteniment

en: Archivers can only operate on local files: %file not supported
ca: La classe Archiver només pot funcionar per arxius en local: %file no està suportat.

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer %source perquè ja existeix un fitxer amb aquest nom en el destí %directory.

en: The file's name exceeds the 240 characters limit. Please rename the file and try again.
ca: El nom del fitxer excedeix el límit de 240 caràcters. Reanomeneu-lo i torneu-ho a provar.

en: %path is a directory and cannot be removed using file_unmanaged_delete().
ca: %path és un directori i no es pot esborrar utilitzant file_unmanaged_delete().

en: The file %path is not of a recognized type so it was not deleted.
ca: El fitxer %path no és d'un tipus reconegut i per tant no s'ha eliminat.

en: The file permissions could not be set on %uri.
ca: No s'han pogut definir els permisos del fitxer a %uri.

en: Completed @current of @total.
ca: S'ha completat @current de @total.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
ca: No s'han pogut executar totes les tasques contra el servidor de base de dades. No s'ha trobat la tasca %task.

en: Required modules
ca: Mòduls necessaris

en: Required modules not found.
ca: No s'han trobat els mòduls necessaris.

en: system
ca: sistema

en: %module module uninstalled.
ca: S'ha desinstal·lat el mòdul %module.

en: Saint Martin (French part)
ca: Saint Martin (part francesa)

en: Use the default site language (@language_name).
ca: Utilitza la llengua predeterminada del lloc (@language_name).

en: The translation file %filepath contains an error: the plural formula could not be parsed.
ca: El fitxer de traducció %filepath conté un error: no es pot analitzar la fórmula plural.

en: No strings available.
ca: No hi ha cadenes disponibles.

en: @count disallowed HTML string(s) in %file
ca: @count cadena(es) HTML no reconegudes a %file

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
ca: S'ha perdut el fitxer de traduccions JavaScript %file.js.

en: Class %class does not implement interface %interface
ca: La classe %class no implementa la interfície %interface.

en: (active tab)
ca: (pestanya activa)

en: %module module enabled.
ca: S'ha habilitat el mòdul %module.

en: %module module disabled.
ca: S'ha inhabilitat el mòdul %module.

en: Status message
ca: Missatge d'estat

en: Unable to determine the type of the source directory.
ca: No s'ha pogut determinar el tipus del directori font.

en: Cannot determine the type of project.
ca: No es pot determinar el tipus de projecte.

en: Fatal error in update, cowardly refusing to wipe out the install directory.
ca: Error fatal en actualitzar, el sistema es nega de forma covarda a eliminar el directori d'instal·lació.

en: File Transfer failed, reason: !reason
ca: Ha fallat el File Transfer, raó: !reason

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
ca: No s'ha pogut crear %directory a causa del següent: %reason

en: An AJAX HTTP error occurred.
ca: Hi ha hagut un error HTTP d'AJAX.

en: HTTP Result Code: !status
ca: Codi de resultat HTTP: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
ca: Una petició HTTP d'AJAX ha acabat de forma anormal.

en: Debugging information follows.
ca: A continuació hi ha informació de depuració.

en: Path: !uri
ca: Camí: !uri

en: Ensure that each block description is unique.
ca: Assegureu-vos que cada descripció de bloc sigui única.

en: Controls the visual building blocks a page is constructed with. Blocks are boxes of content rendered into an area, or region, of a web page.
ca: Controla els blocs de construcció visual amb què està construïda una pàgina. Els blocs són caixes de contingut que es pinten en una àrea o una regió d'una pàgina web.

en: No books available.
ca: No hi ha llibres disponibles.

en: Content types allowed in book outlines
ca: Tipus de contingut permesos als esquemes de llibre

en: Users with the %outline-perm permission can add all content types.
ca: Els usuaris amb el permís %outline-perm poden afegir tots els tipus de contingut.

en: Administer book outlines
ca: Administra els esquemes dels llibres

en: Create new books
ca: Crea nous llibres

en: Add content and child pages to books
ca: Afegeix contingut i pàgines filles als llibres

en: <em>Books</em> have a built-in hierarchical navigation. Use for handbooks or tutorials.
ca: Els <em>llibres</em> tenen una jerarquia de navegació interna. Utilitzeu-los per a manuals o tutorials.

en: Allows users to create and organize related content in an outline.
ca: Permet als usuaris crear i organitzar contingut relacionat en un esquema.

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
ca: La biblioteca GD per PHP no es troba o està desfasada. Comproveu la <a href="@url">documentació d'imatge de PHP</a> per a més informació de com corregir això.

en: Allows administrators to change the color scheme of compatible themes.
ca: Permet als administradors canviar l'esquema de color dels temes compatibles.

en: Select one or more comments to perform the update on.
ca: Seleccioneu un o més comentaris per tal de dur-hi a terme l'actualització.

en: There do not appear to be any comments to delete, or your selected comment was deleted by another administrator.
ca: Sembla que no hi ha cap comentari per eliminar, o bé el comentari que heu seleccionat ha estat eliminat per un altre administrador.

en: Deleted @count comments.
ca: S'han suprimit @count comentaris.

en: Deleted comment @cid and its replies.
ca: S'ha suprimit el comentari @cid i les seves respostes.

en: Comment approved.
ca: Comentari aprovat.

en: Tokens for comments posted on the site.
ca: Tokens per als comentaris enviats al lloc.

en: Full comment
ca: Comentari complet

en: Unapproved comments (@count)
ca: Comentaris sense aprovar (@count)

en: Edit own comments
ca: Edita els comentaris propis

en: Number of recent comments
ca: Nombre de comentaris recents

en: Default comment setting for new content
ca: Paràmetre predeterminat del comentari per al nou contingut

en: Show reply form on the same page as comments
ca: Mostra el formulari de resposta a la mateixa pàgina que els comentaris

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
ca: El vostre comentari s'ha posat a la cua per a ser revisat pels administradors del lloc i es publicarà després de la seva aprovació.

en: Your comment has been posted.
ca: S'ha enviat el vostre comentari.

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
ca: <a href="@login">Inicieu sessió</a> o <a href="@register">registreu-vos</a> per a enviar comentaris

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
ca: <a href="@login">Inicieu sessió</a> per a enviar comentaris

en: Flat list
ca: Llista plana

en: Threaded list
ca: Llista amb fils

en: List and edit site comments and the comment approval queue.
ca: Llisteu i editeu els comentaris del lloc i la cua d'aprovació de comentaris.

en: Unapproved comments
ca: Comentaris sense aprovar

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
ca: No podeu enviar més de %limit missatges en @interval. Proveu-ho més tard.

en: Contact @username
ca: Contacta amb @username

en: Administer contact forms and contact form settings
ca: Administra els formularis de contacte i els paràmetres del formulari de contacte

en: Use the site-wide contact form
ca: Utilitza el formulari de contacte del lloc

en: !sender-name (!sender-url) sent a message using the contact form at !form-url.
ca: !sender-name (!sender-url) ha enviat un missatge a través del formulari de contacte a !form-url.

en: !sender-name (!sender-url) has sent you a message via your contact form (!form-url) at !site-name.
ca: !sender-name (!sender-url) us ha enviat un missatge a través del vostre formulari de contacte (!form-url) a !site-name.

en: Enable the personal contact form by default for new users.
ca: Habilita de forma predeterminada el formulari de contacte personal per als nous usuaris.

en: Changing this setting will not affect existing users.
ca: El canvi d'aquest paràmetre no afectarà als usuaris existents.

en: Use contextual links
ca: Utilitza els enllaços contextuals

en: Use contextual links to perform actions related to elements on a page.
ca: Utilitzeu enllaços contextuals per a realitzar accions relacionades amb els elements d'una pàgina.

en: Provides contextual links to perform actions related to elements on a page.
ca: Proporciona enllaços contextuals per a dur a terme accions relacionades amb els elements d'una pàgina.

en: Clear log messages
ca: Neteja els missatges del registre

en: Database log cleared.
ca: S'ha netejat el registre de la base de dades.

en: Field validation errors
ca: Errors de validació de camp

en: Attempt to create a field of unknown type %type.
ca: S'ha intentat crear un camp de tipus %type desconegut.

en: Attempt to create a field with unknown storage type %type.
ca: S'ha intentat crear un camp amb un tipus d'emmagatzemament %type desconegut.

en: Default SQL storage
ca: Emmagatzemament SQL predeterminat

en: Stores fields in the local SQL database, using per-field tables.
ca: Emmagatzema els camps en una base de dades SQL local, utilitzant taules per cada camp.

en: Stores field data in an SQL database.
ca: Emmagatzema les dades dels camps en una base de dades SQL.

en: This field stores simple on/off or yes/no options.
ca: Aquest camp emmagatzema opcions simples com actiu/inactiu o sí/no.

en: List (text)
ca: Llista (text)

en: The 'checkboxes/radio buttons' widget will display checkboxes if the <em>Number of values</em> option is greater than 1 for this field, otherwise radios will be displayed.
ca: El giny 'caselles de verificació/botons de selecció' mostrarà caselles de verificació si l'opció <em>Nombre de valors</em> és més gran que 1 per aquest camp, en cas contrari es mostraran botons de selecció.

en: Allowed HTML tags in labels: @tags
ca: Etiquetes HTML permeses a les etiquetes: @tags

en: The value of this field is being determined by the %function function and may not be changed.
ca: El valor d'aquest camp es determina per la funció %function i no es pot canviar.

en: Allowed values list: each key must be a valid integer or decimal.
ca: Llista de valors permesos: cadascuna de les claus ha de ser un enter o un decimal vàlid.

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
ca: Llista de valors permesos: cadascuna de les claus ha de ser una cadena de com a molt 255 caràcters.

en: Allowed values list: keys must be integers.
ca: Llista de valors permesos: les claus han de ser enters.

en: Defines list field types. Use with Options to create selection lists.
ca: Defineix els tipus de camp llistes. Utilitzeu-lo amb Options per a crear llistes de selecció.

en: This field stores a number in the database as an integer.
ca: Aquest camp emmagatzema un número a la base de dades com un enter.

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
ca: Aquest camp emmagatzema un número a la base de dades en format de decimal fix.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
ca: Aquest camp emmagatzema un número a la base de dades en format de coma flotant.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
ca: Definiu una cadena de text que s'utilitzarà com a prefix del valor, com per exemple '$' o '&euro; '. Deixeu-ho en blanc per no establir-ne cap. Separeu els valors singular i plural amb una barra vertical ('lliura|lliures').

en: This field stores varchar text in the database.
ca: Aquest camp emmagatzema un text de mida variable a la base de dades.

en: This field stores long text in the database.
ca: Aquest camp emmagatzema un text llarg a la base de dades.

en: This field stores long text in the database along with optional summary text.
ca: Aquest camp emmagatzema un text llarg a la base de dades juntament amb el text de resum opcional.

en: Filtered text (user selects text format)
ca: Text filtrat (l'usuari selecciona el format de text)

en: Summary input
ca: Introdueix el resum

en: This allows authors to input an explicit summary, to be displayed instead of the automatically trimmed text when using the "Summary or trimmed" display type.
ca: Això permet a l'autor introduir un resum explícit, per a ésser mostrat en comptes del text retallat automàticament en utilitzar el mode de visualització de "Resum o retallat".

en: %name: the text may not be longer than %max characters.
ca: %name: el text no pot ser més llarg de %max caràcters.

en: %name: the summary may not be longer than %max characters.
ca: %name: el resum no pot ser més llarg de %max caràcters.

en: Summary or trimmed
ca: Resum o retallat

en: Text area with a summary
ca: Àrea de text amb un resum

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
ca: Deixeu-ho en blanc per a utilitzar el valor retallat del text com a resum.

en: Hide summary
ca: Amaga el resum

en: Edit summary
ca: Edita el resum

en: %field (@field_name) field requires the %widget_type widget provided by %widget_module module
ca: El camp %field (@field_name) necessita el giny %widget_type proporcionat pel mòdul %widget_module.

en: Inactive fields are not shown unless their providing modules are enabled. The following fields are not enabled: !list
ca: Els camps inactius no es mostren a menys que els mòduls que els proporcionen estiguin habilitats. Els següents camps no estan habilitats: !list

en: Change widget type.
ca: Canvia el tipus de giny.

en: Delete instance.
ca: Suprimeix la instància.

en: The field %label cannot be added because it is locked.
ca: No s'ha pogut afegir el camp %label perquè està bloquejat.

en: There was a problem creating field instance %label: @message.
ca: Hi ha hagut un problema al crear la instància del camp %label: @message.

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used. These settings impact the way that data is stored in the database and cannot be changed once data has been created.
ca: Aquests paràmetres s'apliquen al camp %field a qualsevol lloc que s'utilitzi. Aquests paràmetres impacten en la manera en què s'emmagatzemen les dades a la base de dades i no es poden canviar un cop les dades s'hagin creat.

en: %field has no field settings.
ca: %field no té paràmetres de camp.

en: Updated field %label field settings.
ca: S'ha actualitzat els paràmetres del camp %label.

en: Attempt to update field %label failed: %message.
ca: Ha fallat l'intent d'actualitzar el camp %label: %message.

en: Change widget
ca: Canvia el giny

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type type.
ca: El tipus d'element de formulari que voleu presentar a l'usuari quan s'estigui creant aquest camp en el tipus %type.

en: Changed the widget for field %label.
ca: S'ha canviat el giny del camp %label.

en: There was a problem changing the widget for field %label.
ca: Hi ha hagut un problema al canviar el giny pel camp %label.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be deleted.
ca: El camp està <strong>bloquejat</strong> i no es pot suprimir.

en: The field %field has been deleted from the %type content type.
ca: El camp %field ha estat eliminat del tipus de contingut %type.

en: These settings apply only to the %field field when used in the %type type.
ca: Aquests paràmetres s'apliquen només al camp %field quan s'utilitzi en el tipus %type.

en: Required field
ca: Camp obligatori

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used. Because the field already has data, some settings can no longer be changed.
ca: Aquests paràmetres s'apliquen al camp %field a qualsevol lloc que s'utilitzi. Com el camp ja té dades, alguns paràmetres no es podran canviar.

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used.
ca: Aquests paràmetres s'apliquen al camp %field a qualsevol lloc que s'utilitzi.

en: The default value for this field, used when creating new content.
ca: El valor predeterminat d'aquest camp, utilitzat quan es crea contingut nou.

en: Saved %label configuration.
ca: S'ha desat la configuració de %label.

en: Save and add fields
ca: Desa i afegeix camps

en: Manage display
ca: Gestiona la presentació

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
ca: Aquest camp emmagatzema l'ID d'un camp com un valor enter.

en: Enable <em>Display</em> field
ca: Habilita el camp <em>Visualització</em>

en: Files displayed by default
ca: Els fitxers es mostren per defecte

en: Upload destination
ca: Destí de les càrregues

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ca: Seleccioneu on voleu emmagatzemar els fitxers finals. L'emmagatzemament de fitxers privats té una sobrecàrrega significant respecte els fitxers públics, però permet l'accés restringit als fitxers d'aquest camp.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
ca: Subdirectori opcional, dins del destí de les càrregues, on s'emmagatzemaran els fitxers. No inclogueu les barres de l'inici ni del final.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
ca: Introduïu un valor com "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) o "50 MB" (megabytes) per a restringir la mida de fitxer permesa. Si ho deixeu en blanc, la mida del fitxer només es limitarà per la mida màxima de post i la mida de les càrregues de fitxers del PHP (el límit actual és <strong>%limit</strong>).

en: The "!name" option must contain a valid value. You may either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes).
ca: L'opció "!name" ha de contenir un valor vàlid. Podeu o bé deixar el camp de text buit o bé introduir una cadena com "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) o "50 MB" (megabytes).

en: The list of allowed extensions is not valid, be sure to exclude leading dots and to separate extensions with a comma or space.
ca: La llista d'extensions permeses no és vàlida. Assegureu-vos d'excloure el punt inicial i de separar les extensions amb una coma o un espai.

en: Generic file
ca: Fitxer genèric

en: Table of files
ca: Taula de fitxers

en: Add a new file
ca: Afegeix un nou fitxer

en: Include file in display
ca: Inclou el fitxer en la visualització

en: Files must be less than !size.
ca: Els fitxers han de ser de menys de !size.

en: Allowed file types: !extensions.
ca: Tipus de fitxers permesos: !extensions.

en: An unrecoverable error occurred. Use of this form has expired. Try reloading the page and submitting again.
ca: Hi ha hagut un error irrecuperable. L'ús d'aquest formulari ha expirat. Proveu de recarregar la pàgina i tornar a enviar.

en: The file referenced by the !name field does not exist.
ca: No existeix el fitxer referenciat pel camp !name.

en: The file in the !name field was unable to be uploaded.
ca: No s'ha pogut carregat el fitxer al camp !name.

en: The upload directory %directory for the file field !name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
ca: El directori de pujades %directory per al camp de fitxer !name no s'ha pogut crear o bé no és accessible. Com a conseqüència, un fitxer recentment carregat no s'ha pogut desar en aquest directori i s'ha cancel·lat la càrrega.

en: Add text format
ca: Afegeix un format de text

en: All roles for this text format must be enabled and cannot be changed.
ca: Tots els rols per aquest format de text han d'estar habilitats i no es poden canviar.

en: Text format names must be unique. A format named %name already exists.
ca: Els noms dels formats de text han de ser únics. Ja existeix un format anomenat %name.

en: Added text format %format.
ca: S'ha afegit el format de text %format.

en: Text formats
ca: Formats de text

en: Warning: This permission may have security implications depending on how the text format is configured.
ca: Avís: Aquest permís pot tenir implicacions de seguretat en funció de com estigui configurat el format de text.

en: Use the !text_format text format
ca: Utilitza el format de text !text_format

en: Limit allowed HTML tags
ca: Limita les etiquetes HTML permeses

en: Convert line breaks into HTML (i.e. <code>&lt;br&gt;</code> and <code>&lt;p&gt;</code>)
ca: Transforma els salts de línia en HTML (ex. <code>&lt;br&gt;</code> i <code>&lt;p&gt;</code>)

en: Convert URLs into links
ca: Transforma les URL en enllaços

en: Correct faulty and chopped off HTML
ca: Corregeix HTML defectuós i tallat

en: Display any HTML as plain text
ca: Mostra qualsevol HTML com a text pla

en: A list of HTML tags that can be used. JavaScript event attributes, JavaScript URLs, and CSS are always stripped.
ca: Una llista d'etiquetes HTML que poden ser utilitzades. Els atributs d'events JavaScript, les URLs JavaScript i el CSS sempre s'eliminen.

en: Display basic HTML help in long filter tips
ca: Mostra ajuda bàsica d'HTML en suggeriments llargs de filtratge.

en: Add rel="nofollow" to all links
ca: Afegeix rel="nofollow" a tots els enllaços

en: This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.
ca: Aquest lloc permet contingut HTML. Mentre aprendre tot l'HTML pot semblar intimidatori, aprendre com s'han d'utilitzar un petit nombre de les "etiquetes" més bàsiques de l'HTML és ben senzill. Aquesta taula proporciona exemples de cadascuna de les etiquetes habilitades en aquest lloc.

en: For more information see W3C's <a href="@html-specifications">HTML Specifications</a> or use your favorite search engine to find other sites that explain HTML.
ca: Per a més informació, consulteu l'<a href="@html-specifications">Especificació HTML</a> del W3C o utilitzeu el vostre cercador preferit per a buscar altres llocs que expliquin HTML.

en: Most unusual characters can be directly entered without any problems.
ca: Molts caràcters poc usuals es poden introduir sense cap problema.

en: If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href="@html-entities">entities</a> page. Some of the available characters include:
ca: Si teniu problemes, intenteu utilitzar entitats de caràcter HTML. Un exemple d'això és &amp;amp; per un caràcter ampersand &amp;. Per obtenir una llista completa de les entitats, consulteu la pàgina d'<a href="@html-entities">entitats</a> HTML. Alguns dels caràcters disponibles inclouen:

en: No HTML tags allowed.
ca: No es permet l'ús d'etiquetes HTML.

en: Filters content in preparation for display.
ca: Filtra el contingut per preparar-lo per a la presentació.

en: Image style name
ca: Nom de l'estil d'imatge

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
ca: El nom s'utilitza a les URLs de les imatges generades. Utilitzeu només caràcters alfanumèrics en minúscula, guions baixos (_) i guionets(-).

en: Select a new effect
ca: Selecciona un nou efecte

en: Update style
ca: Actualitza l'estil

en: Select an effect to add.
ca: Seleccioneu un efecte per afegir-lo.

en: The image effect was successfully applied.
ca: S'ha aplicat correctament l'efecte d'imatge.

en: Style name
ca: Nom de l'estil

en: Style %name was created.
ca: S'ha creat l'estil %name.

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
ca: Useu només caràcters alfanumèrics en minúscules, guions baixos (_) i guions (-) pels noms d'estils.

en: No replacement, just delete
ca: Sense reemplaçament, simplement esborra

en: Replacement style
ca: Estil de reemplaçament

en: Optionally select a style before deleting %style
ca: Seleccioneu, de forma opcional, un estil abans de suprimir %style

en: If this style is in use on the site, you may select another style to replace it. All images that have been generated for this style will be permanently deleted.
ca: Si aquest estil està essent utilitzant al lloc, podeu seleccionat un altre estil per a reemplaçar-lo. Totes les imatges que han estat generades per aquest estil se suprimiran de forma permanent.

en: Style %name was deleted.
ca: S'ha suprimit l'estil %name.

en: Revert the %style style?
ca: Restablir l'estil %style?

en: Reverting this style will delete the customized settings and restore the defaults provided by the @module module.
ca: El restabliment de l'estil suprimirà els paràmetres personalitzats i restaurarà els predeterminats proporcionats pel mòdul @module.

en: Edit %label effect
ca: Edita l'efecte %label

en: Add %label effect
ca: Afegeix l'efecte %label

en: Update effect
ca: Actualitza l'efecte

en: Add effect
ca: Afegeix l'efecte

en: Are you sure you want to delete the @effect effect from the %style style?
ca: Esteu segur de voler suprimir l'efecte @effect de l'estil %style?

en: The image effect %name has been deleted.
ca: S'ha suprimit l'efecte d'imatge %name.

en: !name must be a hexadecimal color value.
ca: !name ha de ser un valor de color en hexadecimal.

en: Width and height can not both be blank.
ca: L'amplada i l'alçada no poden ser ambdues buides.

en: The part of the image that will be retained during the crop.
ca: La part de la imatge que es mantindrà durant el procés de tallat.

en: The background color to use for exposed areas of the image. Use web-style hex colors (#FFFFFF for white, #000000 for black). Leave blank for transparency on image types that support it.
ca: El color de fons que s'usarà per a les parts exposades de la imatge. Utilitzeu colors en estil web en hexadecimal (#FFFFFF pel blanc, #000000 pel negre). Deixeu-ho en blanc per a transparència als tipus d'imatge que ho suportin.

en: There are currently no styles. <a href="!url">Add a new one</a>.
ca: Actualment no hi ha cap estil. <a href="!url">Afegiu-ne un</a>.

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
ca: Actualment no hi ha efectes en aquest estil. Afegiu-ne un seleccionant una opció de sota.

en: view actual size
ca: veure en mida real

en: Sample original image
ca: Imatge original d'exemple

en: Sample modified image
ca: Imatge modificada d'exemple

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
ca: El redimensionat farà les imatges d'unes mides exactes. Això pot causar que les imatges s'estreteixin o s'estirin desproporcionadament.

en: Scaling will maintain the aspect-ratio of the original image. If only a single dimension is specified, the other dimension will be calculated.
ca: L'escalat mantindrà la relació d'aspecte de la imatge original. Si només s'especifica una sola dimensió, l'altra serà calculada.

en: Scale and crop
ca: Escalar i tallar

en: Cropping will remove portions of an image to make it the specified dimensions.
ca: El tallat eliminarà les porcions d'una imatge per a fer-la de les dimensions especificades.

en: Desaturate
ca: Dessaturar

en: Desaturate converts an image to grayscale.
ca: La dessaturació transforma una imatge a escala de grisos.

en: Rotating an image may cause the dimensions of an image to increase to fit the diagonal.
ca: La rotació d'una imatge farà que les seves dimensions augmentin per a encaixar la diagonal.

en: Image resize failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
ca: Ha fallat el redimensionat de la imatge utilitzant el joc d'eines %toolkit a %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
ca: Ha fallat l'escalat de la imatge utilitzant el joc d'eines %toolkit a %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
ca: Ha fallat el tallat de la imatge utilitzant el joc d'eines %toolkit a %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
ca: Ha fallat l'escalat i el tallat de la imatge utilitzant el joc d'eines %toolkit a %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image desaturate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
ca: Ha fallat el dessaturat de la imatge utilitzant el joc d'eines %toolkit a %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image rotate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
ca: S'ha produït un error en girar la imatge utilitzant el joc d'eines %toolkit a %path (%mimetype, %dimensions)

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
ca: El camp emmagatzema l'ID d'una imatge com un valor enter.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
ca: Si no es carrega cap imatge, al visualitzar el contingut es mostrarà aquesta.

en: Enable <em>Alt</em> field
ca: Habilita el camp <em>Alt</em>

en: The alt attribute may be used by search engines, screen readers, and when the image cannot be loaded.
ca: L'atribut alt pot ser utilitzat pels cercadors, els lectors de pantalla i quan la imatge no s'ha pogut carregar.

en: Enable <em>Title</em> field
ca: Habilita el camp <em>Títol</em>

en: Preview image style
ca: Estil de la previsualització de la imatge

en: no preview
ca: sense previsualització

en: The preview image will be shown while editing the content.
ca: La previsualització de la imatge es mostra mentre s'edita el contingut.

en: Administer image styles
ca: Administra els estils d'imatge

en: Create and modify styles for generating image modifications such as thumbnails.
ca: Creeu i modifiqueu els estils per generar modificacions d'imatge com poden ser les miniatures.

en: No defined styles
ca: No hi ha estils definits

en: Image generation in progress. Try again shortly.
ca: Generació de la imatge en progrés. Torneu-ho a provar aviat.

en: Error generating image.
ca: Error al generar la imatge.

en: Unable to generate the derived image located at %path.
ca: No s'ha pogut generar la imatge derivada que es troba a %path.

en: Failed to create style directory: %directory
ca: No s'ha pogut crear el directori d'estil: %directory

en: Cached image file %destination already exists. There may be an issue with your rewrite configuration.
ca: Ja existeix el fitxer d'imatge de memòria cau %destination. Pot haver-hi un problema amb la configuració de reescriptura.

en: Generate image style
ca: Genera l'estil d'imatge

en: Image styles
ca: Estils d'imatge

en: Configure styles that can be used for resizing or adjusting images on display.
ca: Configureu els estils que es poden usar per a redimensionar o ajustar les imatges a la pantalla.

en: List the current image styles on the site.
ca: Llisteu els estils d'imatge actuals del lloc.

en: Add a new image style.
ca: Afegeix un nou estil d'imatge

en: Configure an image style.
ca: Configureu un estil d'imatge.

en: Delete an image style.
ca: Suprimiu un estil d'imatge.

en: Revert style
ca: Torna a l'estil anterior

en: Revert an image style.
ca: Torneu a un estil anterior.

en: Delete image effect
ca: Suprimeix l'efecte d'imatge

en: Add image effect
ca: Afegeix un efecte d'imatge

en: Add a new effect to a style.
ca: Afegiu un nou efecte a un estil.

en: Detection method
ca: Mètode de detecció

en: Part of the URL that determines language
ca: Part de la URL que determina la llengua

en: Request/session parameter
ca: Paràmetre de petició/sessió

en: Name of the request/session parameter used to determine the desired language.
ca: Nom del paràmetre de petició/sessió utilitzat per a determinar la llengua desitjada.

en: Filter translatable strings
ca: Filtra les cadenes que es poden traduir

en: Administer languages
ca: Administra les llengües

en: Translate interface texts
ca: Tradueix els texts de la interfície

en: Order of language detection methods for content. If a version of content is available in the detected language, it will be displayed.
ca: Ordre dels mètodes de detecció de la llengua per al contingut. Si una versió del contingut està disponible en la llengua detectada, es mostrarà.

en: Order of language detection methods for user interface text. If a translation of user interface text is available in the detected language, it will be displayed.
ca: Ordre dels mètodes de detecció de la llengua per al text de la interfície d'usuari. Si una traducció del text de la interfície d'usuari està disponible en la llengua detectada, es mostrarà.

en: Determine the language from the URL (Path prefix or domain).
ca: Determina la llengua a partir de la URL (Prefix del camí o domini).

en: Determine the language from a request/session parameter.
ca: Determina la llengua a partir d'un paràmetre de la petició/sessió.

en: Follow the user's language preference.
ca: Segueix la preferència de llengua de l'usuari.

en: Determine the language from the browser's language settings.
ca: Determina la llengua a partir dels paràmetres de llengua del navegador.

en: Language switcher (@type)
ca: Commutador de llengua (@type)

en: Detection and selection
ca: Detecció i selecció

en: URL language detection configuration
ca: Configuració de detecció de la llengua via URL

en: Session language detection configuration
ca: Configuració de la detecció de llengua per sessió

en: Localize
ca: Localitza

[ctx: Long month name]
en: January
ca: gener

[ctx: Long month name]
en: February
ca: febrer

[ctx: Long month name]
en: March
ca: març

[ctx: Long month name]
en: April
ca: abril

[ctx: Long month name]
en: May
ca: maig

[ctx: Long month name]
en: June
ca: juny

[ctx: Long month name]
en: July
ca: juliol

[ctx: Long month name]
en: August
ca: agost

[ctx: Long month name]
en: September
ca: setembre

[ctx: Long month name]
en: October
ca: octubre

[ctx: Long month name]
en: November
ca: novembre

[ctx: Long month name]
en: December
ca: desembre

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
ca: No hi ha enllaços de menú encara. <a href="@link">Afegeix-ne un</a>.

en: The text to be used for this link in the menu.
ca: El text que s'utilitzarà al menú per aquest enllaç.

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
ca: Els enllaços de menú que no estiguin habilitats no es llistaran a cap menú.

en: Show as expanded
ca: Mostra'l ampliat

en: Parent link
ca: Enllaç pare

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
ca: La màxima profunditat per a un enllaç i tots els seus fills està fixada a !maxdepth. Alguns enllaços de menú poden no estar disponibles com a pares si la seva selecció pot excedir el límit.

en: Optional. In the menu, the heavier links will sink and the lighter links will be positioned nearer the top.
ca: Opcional. En un menú, els enllaços més pesats s'enfonsaran i els més lleugers es posicionaran aprop de la part de dalt.

en: Are you sure you want to delete the custom menu link %item?
ca: Esteu segur de voler suprimir l'enllaç personalitzat de menú %item?

en: The menu link %title has been deleted.
ca: S'ha suprimit l'enllaç de menú %title.

en: Are you sure you want to reset the link %item to its default values?
ca: Esteu segur de voler restablir l'enllaç %item als seus valors predeterminats?

en: The menu link was reset to its default settings.
ca: S'ha restablert l'enllaç de menú als seus paràmetres predeterminats.

en: Deleted custom menu %title and all its menu links.
ca: S'ha suprimit el menú personalitzat %title i tots els seus enllaços de menú.

en: Deleted menu link %title.
ca: S'ha suprimit l'enllaç de menú %title.

en: Administer menus and menu items
ca: Administra els menús i els elements de menú

en: Provide a menu link
ca: Proporciona un enllaç de menú

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
ca: Els enllaços de menú amb un pes inferior es mostren abans que els enllaços amb un pes superior.

en: Default parent item
ca: Element pare predeterminat

en: Add new menus to your site, edit existing menus, and rename and reorganize menu links.
ca: Afegiu nous menús al vostre lloc, editeu-ne d'existents i reanomeneu-ne i reorganitzeu-ne els seus enllaços.

en: Parent menu items
ca: Elements del menú pare

en: Reset menu link
ca: Restableix l'enllaç de menú

en: Delete menu link
ca: Enllaç d'esborrat de menú

en: No content types available. <a href="@link">Add content type</a>.
ca: No hi ha tipus de contingut disponibles. <a href="@link">Afegiu-ne un</a>.

en: Preview before submitting
ca: Previsualitza abans d'enviar

en: This text will be displayed at the top of the page when creating or editing content of this type.
ca: Aquest text es mostrarà a la part superior de la pàgina quan es creï o s'editi contingut d'aquest tipus.

en: Author username and publish date will be displayed.
ca: Es mostrarà el nom d'usuari de l'autor i la data de publicació.

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ca: Nom llegible-per-la-màquina no vàlid. Introduïu un nom diferent de %invalid.

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
ca: No heu creat encara cap tipus de contingut. Aneu a la <a href="@create-content">pàgina de creació de tipus de contingut</a> per afegir-ne un de nou.

en: Revision log message
ca: Missatge de registre de la revisió

en: The unique ID of the content item, or "node".
ca: L'ID únic de l'element de contingut o "node".

en: The main body text of the node.
ca: El text del cos principal del node.

en: The summary of the node's main body text.
ca: El resum del text del cos principal del node.

en: Full content
ca: Contingut sencer

en: The content on this page has either been modified by another user, or you have already submitted modifications using this form. As a result, your changes cannot be saved.
ca: El contingut d'aquesta pàgina ha estat o bé modificat per un altre usuari, o bé ja heu enviat les modificacions utilitzant aquest formulari. Com a resultat, els vostres canvis no es poden desar.

en: Administer content types
ca: Administra els tipus de contingut

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
ca: Avís: Assigneu-lo només als rols de confiança; aquest permís té implicacions en la seguretat.

en: View published content
ca: Accedeix al contingut publicat

en: Access the content overview page
ca: Accedeix a la pàgina del resum de continguts

en: Bypass content access control
ca: Evita el control d'accés al contingut

en: View content revisions
ca: Accedeix a les revisions del contingut

en: Revert content revisions
ca: Torna a revisions del contingut anteriors

en: Delete content revisions
ca: Suprimeix revisions de contingut

en: View own unpublished content
ca: Accedeix al contingut propi no publicat

en: Content is sticky at top of lists
ca: El contingut és estàtic a la part superior dels llistats

en: Recent content
ca: Contingut recent

en: Number of recent content items to display
ca: Nombre d'elements de contingut recent a mostrar

en: Welcome to @site-name
ca: Benvingut a @site-name

en: Unpublish content
ca: Retira el contingut

en: Make content sticky
ca: Fes el contingut estàtic

en: Make content unsticky
ca: Fes el contingut no estàtic

en: Node Access Permissions
ca: Permisos d'Accés als Nodes

en: Don't display post information
ca: No mostris la informació de l'entrada.

en: Administer URL aliases
ca: Administra els àlies URL

en: Create and edit URL aliases
ca: Crea i edita els àlies URL

en: The alias is already in use.
ca: Ja s'està utilitzant l'àlies.

en: Optionally specify an alternative URL by which this term can be accessed. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
ca: Opcionalment, especifiqueu una URL alternativa per la qual es pot accedir a aquest terme. Utilitzeu un camí relatiu i no afegiu la barra final o l'àlies URL no funcionarà.

en: The active search modules have been changed.
ca: Han canviat els mòduls de cerca actius.

en: Searched %type for %keys.
ca: Cercat %type per %keys.

en: Administer search
ca: Administra la cerca

en: Use search
ca: Utilitza la cerca

en: Use advanced search
ca: Utilitza la cerca avançada

en: Configure relevance settings for search and other indexing options.
ca: Configureu els paràmetres rellevants per a la cerca i d'altres opcions d'indexació.

en: Value @value is TRUE.
ca: El valor de @value és CERT.

en: Value @value is FALSE.
ca: El valor de @value és FALS.

en: Value @value is NULL.
ca: El valor de @value és NUL.

en: Value @value is not NULL.
ca: El valor de @value no és NUL.

en: Value @first is equal to value @second.
ca: El valor de @first és igual al valor de @second.

en: Value @first is not equal to value @second.
ca: El valor de @first no és igual al valor de @second.

en: Value @first is identical to value @second.
ca: El valor de @first és idèntic al valor de @second.

en: Value @first is not identical to value @second.
ca: El valor de @first no és idèntic al valor de @second.

en: The test did not complete due to a fatal error.
ca: La prova no s'ha completat a causa d'un error fatal.

en: Link with label %label found.
ca: S'ha trobat l'enllaç amb etiqueta %label.

en: Link with label %label not found.
ca: No s'ha trobat l'enllaç amb etiqueta %label.

en: Link containing href %href found.
ca: S'ha trobat l'enllaç que conté l'href %href.

en: No link containing href %href found.
ca: S'ha trobat cap enllaç que contingui l'href %href.

en: Clicked link %label (@url_target) from @url_before
ca: S'ha fet clic a l'enllaç %label (@url_target) des de @url_before

en: Option @option for field @id is selected.
ca: L'opció @option del camp @id està seleccionada.

en: Option @option for field @id is not selected.
ca: L'opció @option del camp @id no està seleccionada.

en: By default SimpleTest will clear the results after they have been viewed on the results page, but in some cases it may be useful to leave the results in the database. The results can then be viewed at <em>admin/config/development/testing/[test_id]</em>. The test ID can be found in the database, simpletest table, or kept track of when viewing the results the first time. Additionally, some modules may provide more analysis or features that require this setting to be disabled.
ca: De forma predeterminada el SimpleTest netejarà els resultats després que s'hagin mostrat a la pàgina de resultats, però en alguns casos, pot ser necessari conservar els resultats a la base de dades. Els resultats es poden veure llavors a <em>admin/config/development/testing/[id_test]</em>. L'ID del test es pot trobar a la base de dades, a la taula simpletest, o fer-ne el seguiment quan es mostra a la pàgina de resultats el primer cop. A més, alguns mòduls poden proporcionar més anàlisis o característiques que requereixen la inhabilitació d'aquest paràmetre.

en: GSS negotiate
ca: Negociació GSS

en: Any safe
ca: Qualsevol segur

en: Running tests
ca: Execució de les proves

en: Administer tests
ca: Administra les proves

en: The test run finished in @elapsed.
ca: L'execució de la prova ha acabat en @elapsed.

en: Use the <em>Clean environment</em> button to clean-up temporary files and tables.
ca: Utilitzeu el botó <em>Neteja l'entorn</em> per a netejar els fitxers i taules temporals.

en: The testing framework requires the PHP <a href="@open_basedir-url">open_basedir</a> restriction to be disabled. Check your webserver configuration or contact your web host.
ca: El marc de treball de proves necessita que s'inhabiliti la restricció <a href="@open_basedir-url">open_basedir</a> del PHP. Comproveu la configuració del vostre servidor web o contacteu amb el vostre allotjament web.

en: The testing framework could not be installed because the PHP <a href="@curl_url">cURL</a> library is not available.
ca: No es pot instal·lar el marc de treball de proves perquè la biblioteca <a href="@curl_url">cURL</a> del PHP no està disponible.

en: The testing framework could not be installed because the PHP <a href="@hash_url">hash</a> extension is disabled.
ca: No es pot instal·lar el marc de treball de proves perquè l'extensió <a href="@hash_url">hash</a> del PHP està inhabilitada.

en: PHP open_basedir restriction
ca: Restricció PHP open_basedir

en: Syslog facility
ca: Facilitat de Syslog

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
ca: Depenent de la configuració del sistema, el Syslog i d'altres eines de registre utilitzen aquest codi per a identificar o filtrar els missatge dintre del registre sencer del sistema.

en: The image %file could not be rotated because the imagerotate() function is not available in this PHP installation.
ca: No s'ha pogut girar la imatge %file perquè la funció imagerotate() no està disponible en aquesta instal·lació del PHP.

en: The image %file could not be desaturated because the imagefilter() function is not available in this PHP installation.
ca: No s'ha pogut dessaturar la imatge %file perquè la funció imagefilter() no està disponible en aquesta instal·lació del PHP.

en: Screenshot for !theme theme
ca: Captura de pantalla del tema !theme

en: Settings for !theme theme
ca: Paràmetres del tema !theme

en: Disable !theme theme
ca: Inhabilita el tema !theme

en: Set !theme as default theme
ca: Estableix !theme com a tema predeterminat

en: Enable !theme theme
ca: Habilita el tema !theme

en: Enable and set default
ca: Habilita i estableix com a predeterminat

en: Enable !theme as default theme
ca: Habilita el tema !theme com a tema predeterminat

en: default theme
ca: plantilla per defecte

en: Use the administration theme when editing or creating content
ca: Utilitza el tema d'administració quan s'editi o es creï contingut

en: The %theme theme has been enabled.
ca: S'ha habilitat el tema %theme.

en: The %theme theme was not found.
ca: No s'ha trobat el tema %theme.

en: %theme is the default theme and cannot be disabled.
ca: El tema %theme és el predeterminat i no es pot inhabilitar.

en: The %theme theme has been disabled.
ca: S'ha inhabilitat el tema %theme.

en: %theme is now the default theme.
ca: %theme és ara el tema predeterminat.

en: The logo could not be uploaded.
ca: No es pot carregar el logotip.

en: The favicon could not be uploaded.
ca: No es pot carregar el favicon.

en: The custom logo path is invalid.
ca: El camí personalitzat del logo és invàlid.

en: The custom favicon path is invalid.
ca: El camí personalitzat del favicon és invàlid.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
ca: @module (<span class="admin-missing">incompatible amb la</span> versió @version)

en: Would you like to continue with the above?
ca: Voleu continuar amb això?

en: How this is used depends on your site's theme.
ca: Com es fa servir això depèn del vostre tema del lloc.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
ca: Aquesta pàgina es mostra quan el document demanat és denegat a l'usuari actual. Deixeu-ho en blanc per a mostrar una pàgina genèrica d'"accés denegat".

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
ca: Aquesta pàgina es mostra quan no hi ha cap contingut que coincideixi amb el document demanat. Deixeu-ho en blanc per a mostrar una pàgina genèrica de "pàgina no trobada".

en: Errors and warnings
ca: Errors i avisos

en: Clear all caches
ca: Neteja totes les memòries cau

en: Bandwidth optimization
ca: Optimització de l'amplada de banda

en: Compress cached pages.
ca: Comprimeix les pàgines que estan a la memòria cau.

en: Public file system path
ca: Camí del sistema de fitxers públic

en: Private file system path
ca: Camí del sistema de fitxers privat

en: A local file system path where temporary files will be stored. This directory should not be accessible over the web.
ca: Un camí del sistema de fitxers local on s'emmagatzemaran els fitxers temporals. Aquest directori no ha de ser accessible a través de la web.

en: Default download method
ca: Mètode de descàrrega predeterminat

en: This setting is used as the preferred download method. The use of public files is more efficient, but does not provide any access control.
ca: Aquest paràmetre s'utilitza com mètode de descàrrega preferit. L'ús de fitxers públics és més eficient però no proporciona cap tipus de control d'accés.

en: Description of your site, included in each feed.
ca: Descripció del vostre lloc que s'inclou a cada canal.

en: Time zones
ca: Fusos horaris

en: Users may set their own time zone.
ca: Els usuaris poden establir el seu propi fus horari.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
ca: Recorda als usuaris en iniciar sessió si no han establert el seu fus horari.

en: Only applied if users may set their own time zone.
ca: Només s'aplica si els usuaris han establert el seu propi fus horari.

en: Time zone for new users
ca: Fus horari per als nous usuaris

en: Default time zone.
ca: Fus horari predeterminat.

en: Empty time zone.
ca: Fus horari buit.

en: Users may set their own time zone at registration.
ca: Els usuaris poden establir el seu propi fus horari durant el registre.

en: Put site into maintenance mode
ca: Posa el lloc en mode de manteniment

en: Use URLs like <code>example.com/user</code> instead of <code>example.com/?q=user</code>.
ca: Utilitzeu URLs tipus <code>example.com/user</code> en comptes de <code>example.com/?q=user</code>.

en: No custom date formats available. <a href="@link">Add date format</a>.
ca: No hi ha disponible cap format de data personalitzat. <a href="@link">Afegeix-ne un</a>.

en: Displayed as %date
ca: Mostrat com %date

en: Save format
ca: Desa el format

en: Custom date format added.
ca: S'ha afegit el format de data personalitzat.

en: Tokens for site-wide settings and other global information.
ca: Tokens per a paràmetres del lloc i d'altra informació global.

en: Tokens related to times and dates.
ca: Tokens relacionats amb hores i dates.

en: Tokens related to uploaded files.
ca: Tokens relacionats amb fitxers carregats.

en: URL (brief)
ca: URL (curta)

en: Time-since
ca: Temps des de

en: Raw timestamp
ca: Marca horària sense format

en: A date in UNIX timestamp format (%date)
ca: Una data en format de marca horària de l'UNIX (%date)

en: Administer modules
ca: Administra els mòduls

en: Administer site configuration
ca: Administra la configuració del lloc

en: Administer themes
ca: Administra els temes

en: Use the site in maintenance mode
ca: Utilitza el lloc en mode de manteniment

en: View site reports
ca: Accedeix als informes del lloc

en: Public files
ca: Fitxers públics

en: Temporary files
ca: Fitxers temporals

en: Update modules
ca: Actualitza mòduls

en: Update themes
ca: Actualitza temes

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
ca: La vostra contrasenya no es desa a la base de dades i només s'utilitza per a establir una connexió.

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
ca: La connexió es crearà entre el vostre servidor web i la màquina que allotja els fitxers del servidor web. En la majoria dels casos, aquesta serà la mateixa màquina, i per tant, "localhost" és correcte.

en: Configure your <a href="@user-edit">account time zone setting</a>.
ca: Configureu la <a href="@user-edit">configuració de fus horari del vostre compte</a>.

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
ca: El directori %directory no existeix i no s'ha pogut crear.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
ca: El directori %directory existeix però no s'hi pot escriure i no s'ha pogut fer que s'hi escrigui.

en: Administer blocks, content types, menus, etc.
ca: Administreu els blocs, els tipus de contingut, els menús, etc.

en: Enable theme
ca: Habilita el tema

en: Disable theme
ca: Inhabilita el tema

en: Set default theme
ca: Estableix el tema predeterminat

en: Media tools.
ca: Eines multimèdia.

en: Tools related to web services.
ca: Eines relacionades amb els serveis web.

en: Configure the site description, the number of items per feed and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
ca: Configureu la descripció del lloc, el nombre d'elements per canal i si els canals han de contenir títols/resums/text complet.

en: Development tools.
ca: Eines de desenvolupament.

en: Maintenance mode
ca: Mode de manteniment

en: Take the site offline for maintenance or bring it back online.
ca: Poseu el lloc fora de línia per manteniment o torneu-lo a posar en línia.

en: Logging and errors
ca: Registre i errors

en: Regional and language
ca: Regió i llengua

en: Regional settings, localization and translation.
ca: Paràmetres de regió, localització i traducció.

en: Settings for the site's default time zone and country.
ca: Paràmetres per al fus horari i país predeterminat del lloc.

en: Edit date format
ca: Edita el format de data

en: Allow users to edit a configured date format.
ca: Permet als usuaris editar un format de data configurat.

en: General system related configuration.
ca: Configuració relacionada amb el sistema en general.

en: Tools that enhance the user interface.
ca: Eines que milloren la interfície d'usuari.

en: Content authoring
ca: Creació de contingut

en: Settings related to formatting and authoring content.
ca: Paràmetres relacionats amb el format i l'autorització del contingut.

en: To run cron from outside the site, go to <a href="!cron">!cron</a>
ca: Per a executar el cron des de fora del lloc, aneu a <a href="!cron">!cron</a>

en: Your configuration has been saved.
ca: S'ha desat la vostra configuració.

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
ca: No hi ha vocabularis disponibles. <a href="@link">Afegiu-ne un</a>.

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
ca: No hi ha termes disponibles. <a href="@link">Afegeix-ne un</a>.

en: There is currently no content classified with this term.
ca: Actualment no hi ha cap contingut classificat amb aquest terme.

en: Tokens related to taxonomy terms.
ca: Tokens relacionats amb els termes de les taxonomies.

en: Tokens related to taxonomy vocabularies.
ca: Tokens relacionats amb els vocabularis de les taxonomies.

en: Administer vocabularies and terms
ca: Administra els vocabularis i els termes

en: Taxonomy term page
ca: Pàgina del terme de la taxonomia

en: Term reference
ca: Referència de terme

en: This field stores a reference to a taxonomy term.
ca: Aquest camp emmagatzema una referència a un terme d'una taxonomia.

en: Autocomplete term widget (tagging)
ca: Giny de termes autocompletats (etiquetatge)

en: The vocabulary which supplies the options for this field.
ca: El vocabulari que proporciona les opcions per aquest camp.

en: Translate content
ca: Tradueix el contingut

en: There is already a translation in this language.
ca: Ja existeix una traducció en aquesta llengua.

en: Installing updates
ca: Instal·lant les actualitzacions

en: Preparing to update your site
ca: Preparant per a actualitzar el vostre lloc

en: Installing %project
ca: Instal·lant %project

en: Preparing to install
ca: Preparant per a instal·lar

en: Error installing / updating
ca: Error instal·lant/actualitzant

en: Installed %project_name successfully
ca: S'ha instal·lat %project_name correctament

en: Update was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
ca: L'actualització s'ha completat correctament. El vostre lloc ja no està en mode de manteniment.

en: Update was completed successfully.
ca: L'actualització s'ha completat correctament.

en: Update failed! See the log below for more information.
ca: L'actualització ha fallat! Consulteu el següent registre per a més informació.

en: Update failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
ca: L'actualització ha fallat! Consulteu el següent registre per a més informació. El vostre lloc ja no està en mode de manteniment.

en: Installation was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
ca: La instal·lació s'ha completat correctament. El vostre lloc ja no està en mode de manteniment.

en: Installation was completed successfully.
ca: La instal·lació s'ha completat correctament.

en: Installation failed! See the log below for more information.
ca: La instal·lació ha fallat! Consulteu el següent registre per a més informació.

en: Installation failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
ca: La instal·lació ha fallat! Consulteu el següent registre per a més informació. El vostre lloc ja no està en mode de manteniment.

en: Failed to get available update data.
ca: No s'ha pogut obtenir la informació d'actualització disponible.

en: No available update data
ca: No hi ha informació d'actualització disponible

en: Checking available update data
ca: Comprovant dades d'actualitzacions disponibles

en: Trying to check available update data ...
ca: Tractant de comprovar les dades d'actualització disponibles ...

en: Error checking available update data.
ca: Error al comprovar les dades d'actualització disponibles.

en: Checking available update data ...
ca: Comprovant dades d'actualitzacions disponibles ...

en: Checked available update data for %title.
ca: Verificades les dades d'actualització disponibles per %title.

en: Failed to check available update data for %title.
ca: No s'han pogut comprovar les dades d'actualització disponibles per %title.

en: An error occurred trying to get available update data.
ca: Hi ha hagut un error en intentar obtenir les dades de les actualitzacions disponibles.

en: There was a problem getting update information. Try again later.
ca: Hi ha hagut un problema en obtenir la informació de l'actualització. Torneu-ho a provar més tard.

en: Manual updates required
ca: Actualitzacions manuals necessàries

en: You must select at least one project to update.
ca: Heu de seleccionar com a mínim un projecte a actualitzar.

en: Downloading updates
ca: Descarregant les actualitzacions

en: Preparing to download selected updates
ca: Preparant per a descarregar les actualitzacions seleccionades

en: Downloading updates failed:
ca: Ha fallat la descàrrega de les actualitzacions:

en: Updates downloaded successfully.
ca: Les actualitzacions s'han descarregat correctament.

en: Fatal error trying to download.
ca: Error fatal en intentar descarregar.

en: Back up your database and site before you continue. <a href="@backup_url">Learn how</a>.
ca: Abans de continuar, feu una còpia de seguretat de la vostra base de dades i dels fitxers del lloc. <a href="@backup_url">Llegiu-ne com</a>.

en: Perform updates with site in maintenance mode (strongly recommended)
ca: Realitza les actualitzacions amb el lloc en mode de manteniment (molt recomanable)

en: Install from a URL
ca: Instal·la a partir d'una URL

en: For example: %url
ca: Per exemple: %url

en: For example: %filename from your local computer
ca: Per exemple: %filename del vostre ordinador local

en: Provided archive contains no files.
ca: El fitxer comprimit proporcionat no conté fitxers.

en: Unable to determine %project name.
ca: No es pot determinar el nom de %project.

en: %project is already installed.
ca: %project ja està instal·lat.

en: Cannot extract %file, not a valid archive.
ca: No es pot extreure %file, no és un fitxer comprimit vàlid.

en: Downloading %project
ca: Descarregant %project

en: Failed to download %project from %url
ca: La descàrrega de %project des de %url ha fallat

en: Includes:
ca: Inclou:

en: Enabled: %includes
ca: Habilitat: %includes

en: Disabled: %disabled
ca: Inhabilitat: %disabled

en: Depends on: !basethemes
ca: Depèn de: !basethemes

en: Required by: %subthemes
ca: Requerit per: %subthemes

en: Your site is currently configured to send these emails when any updates are available. To get notified only for security updates, !url.
ca: El vostre lloc està configurat actualment per enviar aquests correus electrònics quan hi hagi qualsevol actualització disponible. Per rebre una notificació només per a les actualitzacions de seguretat, !url.

en: Your site is currently configured to send these emails only when security updates are available. To get notified for any available updates, !url.
ca: El vostre lloc està configurat actualment per enviar aquests correus electrònics només quan hi hagi una actualització de seguretat disponible. Per rebre una notificació per qualsevol actualització disponible, !url.

en: The installed version of at least one of your modules or themes is no longer supported. Upgrading or disabling is strongly recommended. See the project homepage for more details.
ca: La versió instal·lada d'almenys un dels vostres mòduls o temes ja no té més suport. És molt recomanable d'actualitzar-lo o desactivar-lo. Aneu a la pàgina del projecte per a més detalls.

en: There was a problem checking <a href="@update-report">available updates</a> for your modules or themes.
ca: Hi ha hagut un problema al comprovar les <a href="@update-report">actualitzacions disponibles</a> dels vostres mòduls o temes.

en: Ready to update
ca: Preparat per actualitzar

en: Update manager
ca: Gestor d'actualitzacions

en: Registration and cancellation
ca: Registre i cancel·lació

en: Who can register accounts?
ca: Qui pot registrar comptes?

en: Administrators only
ca: Només els administradors

en: Visitors, but administrator approval is required
ca: Visitants, però es requereix aprovació per part de l'administrador

en: When cancelling a user account
ca: Al cancel·lar un compte d'usuari

en: Users with the %select-cancel-method or %administer-users <a href="@permissions-url">permissions</a> can override this default method.
ca: Els usuaris amb els <a href="@permissions-url">permisos</a> %select-cancel-method o %administer-users poden sobreescriure aquest mètode predeterminat.

en: Select method for cancelling account
ca: Selecciona el mètode de cancel·lació del compte

en: Personalization
ca: Personalització

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
ca: El directori %directory no existeix o no s'hi pot escriure.

en: Picture directory
ca: Directori de les imatges

en: Picture display style
ca: Estil de visualització de la imatges

en: The style selected will be used on display, while the original image is retained. Styles may be configured in the <a href="!url">Image styles</a> administration area.
ca: L'estil seleccionat serà utilitzat per a la visualització, mentre que la imatge original serà conservada. Els estils poden ser configurats a l'àrea d'administració dels <a href="!url">Estils de les imatges</a>.

en: Picture upload dimensions
ca: Mides de la imatge carregada

en: Picture upload file size
ca: Mida de fitxer de la imatge carregada

en: Welcome (new user created by administrator)
ca: Benvinguda (nou usuari creat per l'administrador)

en: Welcome (awaiting approval)
ca: Benvinguda (pendent d'aprovació)

en: Welcome (no approval required)
ca: Benvinguda (no cal aprovació)

en: Password recovery
ca: Recuperació de la contrasenya

en: Account activation
ca: Activació de compte

en: Account cancellation confirmation
ca: Confirmació de la cancel·lació del compte

en: Account canceled
ca: Compte cancel·lat

en: Notify user when account is canceled.
ca: Notifica a l'usuari quan es cancel·li el seu compte.

en: The one-time login link you clicked is invalid.
ca: L'enllaç d'inici de sessió d'un sol cop que heu fet clic no és vàlid.

en: When cancelling your account
ca: Al cancel·lar el vostre compte

en: When cancelling the account
ca: Al cancel·lar el compte

en: Are you sure you want to cancel your account?
ca: Esteu segur de voler cancel·lar el vostre compte?

en: Are you sure you want to cancel the account %name?
ca: Esteu segur de voler cancel·lar el compte %name?

en: Select the method to cancel the account above.
ca: Seleccioneu a continuació el mètode de cancel·lació del compte.

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will remain attributed to your user name.
ca: Es bloquejarà el vostre compte i ja no podreu iniciar sessió. El vostre contingut seguirà sent atribuït al vostre nom d'usuari.

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will be hidden from everyone but administrators.
ca: Es bloquejarà el vostre compte i ja no podreu iniciar sessió. El vostre contingut s'ocultarà a tothom menys als administradors.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will be assigned to the %anonymous-name user.
ca: S'eliminarà el vostre compte i se suprimirà tota la seva informació. El vostre contingut s'assignarà a l'usuari %anonymous-name.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will also be deleted.
ca: S'eliminarà el vostre compte i se suprimirà tota la seva informació. El vostre contingut també s'eliminarà.

en: You have tried to use an account cancellation link that has expired. Please request a new one using the form below.
ca: Heu intentat utilitzar un enllaç de cancel·lació de compte que ja ha expirat. Demaneu-ne un de nou utilitzant el següent formulari.

en: Sent account cancellation request to %name %email.
ca: S'ha enviat una petició de cancel·lació de compte a %name %email.

en: Tokens related to individual user accounts.
ca: Tokens relacionats amb els comptes d'usuari individuals.

en: Tokens related to the currently logged in user.
ca: Tokens relacionats amb l'usuari que està actualment connectat.

en: User module timezone form element.
ca: Element de formulari de fus horari del mòdul User.

en: Administer permissions
ca: Administra els permisos

en: View user profiles
ca: Accedeix als perfils dels usuaris

en: Change own username
ca: Canvia el nom d'usuari propi

en: Cancel own user account
ca: Cancel·la el compte d'usuari propi

en: Note: content may be kept, unpublished, deleted or transferred to the %anonymous-name user depending on the configured <a href="@user-settings-url">user settings</a>.
ca: Nota: el contingut es pot mantenir, despublicar, suprimir o transferir a l'usuari %anonymous-name depenent de la configuració dels <a href="@user-settings-url">paràmetres d'usuari</a>.

en: Select method for cancelling own account
ca: Selecciona el mètode per a cancel·lar el compte propi

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
ca: Es permeten els espais; no es permet cap símbol de puntuació tret de punts, guions, apòstrofs i guions baixos.

en: The signature is too long: it must be %max characters or less.
ca: La signatura és massa llarga: ha de tenir %max caràcters o menys.

en: Sorry, too many failed login attempts from your IP address. This IP address is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
ca: Ho sentim, hi ha hagut masses intents fallits d'inici de sessió des d'aquesta adreça IP. Aquesta s'ha bloquejat temporalment. Proveu-ho més tard o <a href="@url">demaneu una nova contrasenya</a>.

en: Cancelling account
ca: Cancel·lació de compte

en: Cancelling user account
ca: Cancel·lació de compte d'usuari

en: %name has been disabled.
ca: S'ha inhabilitat %name.

en: The user account %name cannot be cancelled.
ca: No es pot cancel·lar el compte d'usuari %name.

en: When cancelling these accounts
ca: Al cancel·lar aquests comptes

en: Cancel accounts
ca: Cancel·la els comptes

en: Blocked user: %name %email.
ca: Usuari bloquejat: %name %email.

en: Confirm account cancellation
ca: Confirmeu la cancel·lació del compte

en: Minimal
ca: Mínima

en: Start with only a few modules enabled.
ca: Comenceu només amb uns pocs mòduls habilitats.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
ca: Introduïu una llista de paraules separades per comes per descriure el vostre contingut.

en: Install with commonly used features pre-configured.
ca: Instal·leu amb les característiques d'ús comú preconfigurades.

en: Fluid width
ca: Amplada fluïda

en: Image style
ca: Estil de la imatge

en: Author textfield
ca: Camp de text de l'autor

en: A contact form with category %category already exists.
ca: Ja existeix un formulari de contacte amb categoria %category.

en: Hello !recipient-name,
ca: Hola !recipient-name,

en: Attempt to create an instance of field @field_name on bundle @bundle that already has an instance of that field.
ca: S'ha intentat crear una instància de camp @field_name en un embolcall @bundle que ja té una instància d'aquest camp.

en: Field API to add fields to entities like nodes and users.
ca: API de Field per afegir camps a entitats com nodes i usuaris.

en: Overview of fields on all entity types.
ca: Resum dels camps a tots els tipus d'entitats.

en: Show more content
ca: Mostra més contingut

en: Collapse
ca: Col·lapsa

en: The testing framework requires the DOMDocument class to be available. Check the configure command at the <a href="@link-phpinfo">PHP info page</a>.
ca: El marc de treball de proves requereix tenir disponible la classe DOMDocument. Comproveu l'ordre configure a la <a href="@link-phpinfo">pàgina d'informació de PHP</a>.

en: Error messages to display
ca: Missatges d'error a mostrar

en: It is recommended that sites running on production environments do not display any errors.
ca: És recomanat que els llocs que s'executen en entorns de producció no mostrin cap error.

en: Cannot open %file_path
ca: No s'ha pogut obrir %file_path

en: Term name textfield
ca: Camp de text del nom del terme

en: Term description textarea
ca: Àrea de text de la descripció del terme

en: Current password
ca: Contrasenya actual

en: Your current password is missing or incorrect; it's required to change the %name.
ca: El camp de la vostra contrasenya actual és buit o incorrecte; és obligatori canviar el %name.

en: Configure user accounts.
ca: Configureu els comptes d'usuari.

en: %module module installed.
ca: S'ha instal·lat el mòdul %module.

en: @node_type comment
ca: Comentari de @node_type

en: Edit comment %comment
ca: Edita el comentari %comment

en: Administer text formats and filters
ca: Administra els formats de text i els filtres

en: @type language detection
ca: Detecció de llengua de @type

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added. The plural format is updated.
ca: Les cadenes del fitxer carregat reemplacen les ja existents, les noves s'afegeixen. El format en plural s'actualitzarà.

en: Existing strings and the plural format are kept, only new strings are added.
ca: Les cadenes existents i el format en plural es mantenen, només s'afegeixen les noves cadenes.

en: User interface text
ca: Text d'interfície d'usuari

en: Use the detected interface language.
ca: Utilitza la llengua d'interfície detectada.

en: @remote could not be saved to @path.
ca: No s'ha pogut desar @remote a @path.

en: Database support
ca: Suport de la base de dades

en: theme() may not be called until all modules are loaded.
ca: No es pot cridar a theme() fins que s'hagin carregat tots els mòduls.

en: The date the comment was most recently updated.
ca: La data en què es va modificar el comentari per darrer cop.

en: Comment posted: %subject.
ca: Comentari enviat: %subject.

en: On value
ca: Valor actiu

en: If left empty, "1" will be used.
ca: Si es deixa buit, s'usarà "1".

en: Off value
ca: Valor inactiu

en: If left empty, "0" will be used.
ca: Si es deixa buit, s'usarà "0".

en: This field has been disabled because you do not have sufficient permissions to edit it.
ca: Aquest camp ha estat inhabilitat perquè no teniu suficients permisos per a editar-lo.

en: The GD Library for PHP is enabled, but was compiled without support for functions used by the rotate and desaturate effects. It was probably compiled using the official GD libraries from http://www.libgd.org instead of the GD library bundled with PHP. You should recompile PHP --with-gd using the bundled GD library. See <a href="http://www.php.net/manual/book.image.php">the PHP manual</a>.
ca: La biblioteca GD per a PHP està habilitada, però es compilà sense suport per a funcions utilitzades pels efectes de rotació i dessaturació. Probablement fou compilada utilitzant les biblioteques oficials de GD de http://www.libgd.org en comptes de la biblioteca GC integrada amb el PHP. Hauríeu de recompilar el PHP --with-gd utilitzant la biblioteca GD integrada. Aneu al <a href="http://www.php.net/manual/book.image.php">manual del PHP</a>.

en: GD library rotate and desaturate effects
ca: Biblioteca GD d'efectes de rotació i dessaturació.

en: View, edit and delete all content regardless of permission restrictions.
ca: Accedeix, edita i suprimeix tot el contingut independentment de les restriccions de permís.

en: The HTML ID %id is unique.
ca: L'ID d'HTML %id és únic.

en: Syslog format
ca: Format del syslog

en: Specify the format of the syslog entry. Available variables are: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>Base URL of the site.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Unix timestamp of the log entry.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>The category to which this message belongs.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>IP address of the user triggering the message.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>The requested URI.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>HTTP Referer if available.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>User ID.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>A link to associate with the message.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>The message to store in the log.</dd></dl>
ca: Especifiqueu el format de l'entrada del syslog. Les variables disponibles són: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>URL base del lloc.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Marca de temps tipus Unix de l'entrada del registre.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>Categoria a la qual es refereix aquest missatge.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>Adreça IP de l'usuari que dispara el missatge.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>L'URI de la petició.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>El referent HTTP si està disponible.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>ID de l'usuari.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>Un enllaç a associar amb el missatge.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>El missatge a emmagatzemar al registre.</dd></dl>

en: External resources can be optimized automatically, which can reduce both the size and number of requests made to your website.
ca: Els recursos externs poden ser optimitzats automàticament, la qual cosa pot reduir la mida i el nombre de peticions fetes al vostre lloc web.

en: A date in 'time-since' format. (%date)
ca: Una data en el format 'temps des de'. (%date)

en: HTTP error @errorcode occurred when trying to fetch @remote.
ca: Ha ocorregut un error HTTP @errorcode mentre s'intentava recollir @remote.

en: A translation of %title in %language already exists, a new %type will be created instead of a translation.
ca: Ja existeix una traducció de %title al %language, s'ha creat un nou %type en comptes d'una traducció.

en: <a href="@update">Run database updates</a>
ca: <a href="@update">Executa les actualitzacions de la base de dades</a>

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer %filename seleccionat. Només són permesos els fitxers amb les següents extensions: %extensions.

en: Cache pages for anonymous users
ca: Emmagatzema les pàgines a la memòria cau per als usuaris anònims

en: Sidebar second
ca: Segona barra lateral

en: Main background
ca: Fons principal

en: Sidebar background
ca: Fons de la barra lateral

en: Sidebar borders
ca: Vores de les barres laterals

en: Footer background
ca: Fons del peu

en: Plum
ca: Pruna

en: %field may only contain characters a-z, underscores, or hyphens.
ca: %field només pot contenir caràcters de l'a-z, guions baixos o guions.

en: %field cannot contain any markup.
ca: %field no pot contenir cap tipus de marcat.

en: No URL aliases available. <a href="@link">Add URL alias</a>.
ca: No hi ha cap àlies d'URL disponible. <a href="@link">Afegiu-ne un</a>.

en: Expiration of cached pages
ca: Expiració de les pàgines emmagatzemades a memòria cau

en: Administer software updates
ca: Administra les actualitzacions de programari

en: @required_name (Missing)
ca: @required_name (Falta)

en: @required_name (Version @compatibility required)
ca: @required_name (Versió @compatibility requerida)

en: @name requires at least PHP @version.
ca: @name necessita com a mínim PHP @version.

en: Unresolved dependency
ca: Dependència sense resoldre

en: @name requires this module.
ca: @name necessita aquest mòdul.

en: @name requires this module and version. Currently using @required_name version @version
ca: @name requereix aquest mòdul i versió. Actualment s'està usant @required_name en la versió @version

en: Site details
ca: Detalls del lloc

en: Title and slogan
ca: Títol i eslògan

en: Ice
ca: Gel

en: Can't handle more than one field storage engine
ca: No es pot gestionar més d'un motor d'emmagatzemament de camp.

en: Field storage engine not found.
ca: No s'ha trobat el motor d'emmagatzemament del camp.

en: For this query an entity type must be specified.
ca: Per aquesta consulta i tipus d'entitat cal que estigui especificat.

en: Entity %entity has no base table.
ca: L'entitat %entity no té taula base.

en: Do not know how to order on @key for @entity_type
ca: No se sap com ordenar @entity_type per @key

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
ca: El prefix de taula de la base de dades que heu introduït, %prefix, no és vàlid. El prefix de taula només pot contenir caràcters alfanumèrics,  punts o guions baixos.

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
ca: Reordeneu les files per pes numèric en comptes d'arrossegar-les.

en: Show row weights
ca: Mostra el pes de les files

en: Hide row weights
ca: Amaga el pes de les files

en: Attempt to purge a field @field_name that still has instances.
ca: S'ha intentat netejar un camp @field_name que encara té instàncies.

en: %name: the value may be no less than %min.
ca: %name: el valor no ha de ser més petit que %min.

en: %name: the value may be no greater than %max.
ca: %name: el valor no ha de ser més gran que %max.

en: No fields have been defined yet.
ca: No s'han definit encara els camps.

en: Weight for new field
ca: Pes per al nou camp

en: Weight for added field
ca: Pes per al camp afegit

en: User interface for the Field API.
ca: Interfície d'usuari per al Field API.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
ca: Separeu les extensions amb un espai o una coma i no inclogueu el punt inicial.

en: Delete an existing effect from a style.
ca: Suprimiu un efecte existent en una imatge.

en: Node module element
ca: Element del mòdul Node

en: Expected text found in @field of email message: "@expected".
ca: S'ha trobat el text esperat a @field del missatge de correu electrònic: "@expected".

en: not yet assigned
ca: no assignat encara

en: not yet created
ca: no creat encara

en: None (original image)
ca: Cap (imatge original)

en: The URL of the account edit page.
ca: La URL de la pàgina d'edició del compte.

en: Comment display
ca: Presentació dels comentaris

en: New field name
ca: Nom del nou camp

en: Error opening socket @socket
ca: Error al obrir el socket @socket

en: delivery callback not found
ca: No s'ha trobat la funció de callback d'entrega

en: callback %callback not found: %q.
ca: No s'ha trobat el callback %callback: %q.

en: File %file (%realpath) could not be copied because it does not exist.
ca: No es pot copiar el fitxer %file (%realpath) perquè no existeix.

en: The specified file %file could not be copied to %destination.
ca: No es pot copiar el fitxer especificat %file a %destination.

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
ca: No s'han pogut desar les dades perquè la destinació %destination és invàlida. Això sovint es deu a l'ús indegut de file_save_data() o a l'absència d'un embolcall de flux.

en: The maximum number of messages to keep in the database log. Requires a <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
ca: El número màxim de missatges a mantenir al registre de la base de dades. Requereix una <a href="@cron">tasca de manteniment cron</a>.

en: Recent log messages
ca: Missatges recents del registre

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
ca: Definiu una cadena de text que s'utilitzarà com a sufix del valor, com per exemple 'm' o 'kb/s'. Deixeu-ho en blanc per no establir-ne cap. Separeu els valors singular i plural amb una barra vertical ('lliura|lliures').

en: Thousand marker
ca: Indicador de milers

en: Display prefix and suffix.
ca: Mostra el prefix i el sufix.

en: Display with prefix and suffix.
ca: Mostra amb el prefix i el sufix.

en: - Select a value -
ca: - Seleccioneu un valor -

en: No field is displayed.
ca: No hi ha cap camp que es mostri.

en: No field is hidden.
ca: No hi ha cap camp amagat.

en: Format settings:
ca: Paràmetres del format:

en: The file used in the !name field may not be referenced.
ca: El fitxer utilitzat al camp !name no pot ser referenciat.

en: Missing text format: %format.
ca: Falta el format de text: %format.

en: Link image to
ca: Enllaça la imatge a

en: Image style: @style
ca: Estil de la imatge: @style

en: Linked to content
ca: Enllaçada al contingut

en: Linked to file
ca: Enllaçada al fitxer

en: Shown when hovering over the menu link.
ca: Es mostra quan es passa per damunt de l'enllaç de menú.

en: Your default search module is not selected as an active module.
ca: El vostre mòdul predeterminat de cerca no està seleccionat com un mòdul actiu.

en: Search is currently disabled.
ca: La cerca està actualment inhabilitada.

en: Syslog identity
ca: Identitat del Syslog

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
ca: Una cadena de text que s'anteposarà a cada missatge registrat al Syslog. Si esteu registrant múltiples llocs al mateix fitxer de registres del Syslog, una identitat única per lloc fa que sigui fàcil de mantenir les entrades del registre a part.

en: Error pages
ca: Pàgines d'error

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
ca: El camí '%path' no és vàlid o bé no hi teniu accés.

en: Last run: %cron-last ago.
ca: Darrera execució: fa %cron-last.

en: Run cron every
ca: Executa el cron cada

en: Manage automatic site maintenance tasks.
ca: Gestioneu les tasques automàtiques de manteniment del lloc.

en: Weight for added term
ca: Pes pel terme afegit

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
ca: Subdirectori en el directori de càrrega de fitxers on s'emmagatzemaran les imatges.

en: Pictures larger than this will be scaled down to this size.
ca: Les imatges més grans s'escalaran a aquesta mida.

en: Maximum allowed file size for uploaded pictures. Upload size is normally limited only by the PHP maximum post and file upload settings, and images are automatically scaled down to the dimensions specified above.
ca: Mida màxima del fitxer permesa per a les imatges carregades. Normalment la mida de les càrregues està limitada només pels paràmetres PHP d'enviament màxim i de mida màxima de fitxer carregat, i les imatges són automàticament escalades a les dimensions especificades anteriorment.

en: Your virtual face or picture. Pictures larger than @dimensions pixels will be scaled down.
ca: El vostre avatar o imatge. Les imatges més grans de @dimensions píxels s'escalaran.

en: Minimal profile for running tests. Includes absolutely required modules only.
ca: Perfil mínim per executar les proves. Inclou només els mòduls obligatoris.

en: The settings file is writable.
ca: El fitxer de paràmetres té permisos d'escriptura.

en: Invalid merge query: no conditions
ca: Consulta d'unió invàlida: no hi ha condicions

en: Post comments
ca: Envia comentaris

en: Skip comment approval
ca: Omet l'aprovació dels comentaris

en: Are you sure you want to disable the text format %format?
ca: Esteu segur de voler inhabilitar el format de text %format?

en: Disabled text format %format.
ca: S'ha inhabilitat el format de text %format.

en: Text Formats
ca: Formats de text

en: Disable text format
ca: Inhabilita el format de text

en: Current URL is @url.
ca: La URL actual és @url.

en: Page title @actual is equal to @expected.
ca: El títol de pàgina @actual és igual a @expected.

en: Page title @actual is not equal to @unexpected.
ca: El títol de pàgina @actual no és igual a @expected.

en: HTTP response not expected !code, actual !curl_code
ca: Resposta HTTP no esperada !code, actual !curl_code

en: Configure @module permissions
ca: Configura els permisos de @module

en: Administer settings.
ca: Administreu els paràmetres.

en: View reports, updates, and errors.
ca: Consulteu els informes, actualitzacions i errors.

en: Nothing
ca: Res

en: %type: !message in %function (line %line of %file).
ca: %type: !message a %function (línia %line de %file).

en: Update @title
ca: Actualitza @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
ca: Un nom llegible-per-la-màquina. Només pot contenir lletres en minúscules, números i guions baixos.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
ca: El nom llegible-per-la-màquina pot contenir només caràcters.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
ca: El nom llegible-per-la-màquina pot contenir només lletres en minúscules, números i guions.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
ca: El nom llegible-per-la-màquina ja està essent utilitzat. Ha de ser únic.

en: Weight for @title
ca: Pes de @title

en: Weight for row @number
ca: Pes de la fila @number

en: Parent for @title
ca: Pare de @title

en: New field label
ca: Etiqueta del nou camp

en: Parent for new field
ca: Pare del nou camp

en: Type of new field
ca: Tipus del nou camp

en: Widget for new field
ca: Giny del nou camp

en: Existing field label
ca: Etiqueta del camp existent

en: Parent for existing field
ca: Pare del camp existent

en: Existing field to share
ca: Camp existent a compartir

en: Widget for existing field
ca: Giny del camp existent

en: Label display for @title
ca: Presentació de l'etiqueta per @title

en: Formatter for @title
ca: Formatador per @title

en: Parents for @title
ca: Pares per @title

en: Visibility for @title
ca: Visibilitat per @title

en: Weight for new file
ca: Pes del nou fitxer

en: Choose a file
ca: Escolliu un fitxer

en: Weight for new effect
ca: Pes del nou efecte

en: Enable @title menu link
ca: Habilita l'enllaç de menú @title

en: A unique name to construct the URL for the menu. It must only contain lowercase letters, numbers and hyphens.
ca: Un nom únic per a construir la URL del menú, Només pot contenir lletres en minúscules, números i guions.

en: A unique machine-readable name for this content type. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores. This name will be used for constructing the URL of the %node-add page, in which underscores will be converted into hyphens.
ca: Un nom únic llegible-per-la-màquina per aquest tipus de contingut. Només pot contenir lletres en minúscules, números i guions baixos. Aquest nom s'utilitzarà per construir les URLs de la pàgina d'%node-add, on els guions baixos es convertiran en guions.

en: The database version %version is less than the minimum required version %minimum_version.
ca: La versió de base de dades %version és menor que la mínima requerida %minimum_version.

en: URL fallback
ca: URL alternativa

en: Use an already detected language for URLs if none is found.
ca: Utilitza una llengua ja detectada per a les URLs si no se'n troba cap.

en: %type_name: Create new content
ca: %type_name: Crea nou contingut

en: %type_name: Edit own content
ca: %type_name: Edita el contingut propi

en: %type_name: Edit any content
ca: %type_name: Edita qualsevol contingut

en: %type_name: Delete own content
ca: %type_name: Suprimeix el contingut propi

en: %type_name: Delete any content
ca: %type_name: Suprimeix qualsevol contingut

en: Next steps
ca: Següents passos

en: @driver_name settings
ca: Paràmetres del @driver_name

en: MySQL, MariaDB, or equivalent
ca: MySQL, MariaDB o equivalent

en: Autocomplete popup
ca: Autocompleció en finestra emergent

en: Searching for matches...
ca: Buscant coincidències...

en: No fields are present yet.
ca: No hi ha camps presents encara.

[ctx: Font weight]
en: Strong
ca: Marcat

en: Read more<span class="element-invisible"> about @title</span>
ca: Llegiu més<span class="element-invisible"> sobre @title</span>

en: Uninstall @module module
ca: Desinstal·la el mòdul @module

en: Aggregate and compress CSS files.
ca: Uneix i comprimeix els fitxers CSS.

en: Aggregate JavaScript files.
ca: Uneix els fitxers JavaScript.

en: Enable newly added modules
ca: Habilita els mòduls acabats d'afegir

en: Enable newly added themes
ca: Habilita els temes acabats d'afegir

en: View the administration theme
ca: Accedeix al tema d'administració

en: This is only used when the site is configured to use a separate administration theme on the <a href="@appearance-url">Appearance</a> page.
ca: Aquest només s'utilitza quan el lloc està configurat per utilitzar un tema d'administració diferent a la pàgina d'<a href="@appearance-url">Aparença</a>.

en: Release notes for @project_title
ca: Notes de la versió per @project_title

en: The role settings have been updated.
ca: S'han actualitzat els paràmetres del rol.

en: Display on user registration form.
ca: Mostra-ho al formulari de registre d'usuari.

en: This is compulsory for 'required' fields.
ca: Això és obligatori per a camps 'requerits'.

en: Use field label instead of the "On value" as label
ca: Utilitza l'etiqueta del camp en comptes del "Valor actiu" com a etiqueta

en: List (integer)
ca: Llista (enters)

en: This field stores integer values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Lifetime in days': 1 => 1 day, 7 => 1 week, 31 => 1 month.
ca: Aquest camp emmagatzema valors enters d'una llista de parelles 'valor => etiqueta' permeses, p. ex. 'Temps de vida en dies': 1 => 1 dia, 7 => 1 setmana, 31 => 1 mes.

en: List (float)
ca: Llista (coma flotant)

en: This field stores float values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Fraction': 0 => 0, .25 => 1/4, .75 => 3/4, 1 => 1.
ca: Aquest camp emmagatzema valors en coma flotant d'una llista de parelles 'valor => etiqueta' permeses, p. ex. 'Fracció': 0 => 0, .25 => 1/4, .75 => 3/4, 1 => 1.

en: This field stores text values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'US States': IL => Illinois, IA => Iowa, IN => Indiana.
ca: Aquest camp emmagatzema valors de text d'una llista de parelles 'valor => etiqueta' permeses, p. ex. 'Estats Units': IL => Illinois, IA => Iowa, IN => Indiana.

en: The label is optional: if a line contains a single number, it will be used as key and label.
ca: L'etiqueta és opcional: si una línia conté un sol número, aquest s'utilitzarà com a clau i com a etiqueta.

en: Allowed values list: invalid input.
ca: Llista de valors permesos: entrada no vàlida.

en: Allowed values list: some values are being removed while currently in use.
ca: Llista de valors permesos: alguns valors estan essent eliminats mentre que encara estan en ús.

en: Unable to parse info file: %info_file.
ca: No s'ha pogut analitzar el fitxer info: %info_file.

en: The info file (%info_file) does not define a 'name' attribute.
ca: El fitxer info (%info_file) no defineix un atribut 'name'.

en: The testing framework requires the PHP memory limit to be at least %memory_minimum_limit. The current value is %memory_limit. <a href="@url">Follow these steps to continue</a>.
ca: El marc de treball de proves necessita que el límit de memòria del PHP sigui com a mínim de %memory_minimum_limit. El valor actual és %memory_limit. <a href="@url">Seguiu aquests passos per a continuar</a>.

en: %archive_file does not contain any .info files.
ca: %archive_file no conté cap fitxer .info.

en: Administer content and comments.
ca: Administreu el contingut i els comentaris.

en: Comment fields
ca: Camps dels comentaris

en: RSS category
ca: Categoria del RSS

en: Administer fields
ca: Administració de camps

en: Changes to the style have been saved.
ca: S'han desat els canvis a l'estil.

en: (Machine name: @type)
ca: (Nom màquina: @type)

en: The machine-readable name cannot be "add" or "list".
ca: El nom-llegible-per-la-màquina no es pot "afegir" ni "llistar".

en: Query tagged for node access but there is no nid. Add foreign keys to node.nid in schema to fix.
ca: La consulta està marcada per al control d'accés de node però no té cap nid. Afegiu una clau forana a node.nid a l'esquema per a solucionar-ho.

en: Your node listing query is using @fallback as a base table in a query tagged for node access. This might not be secure and might not even work. Specify foreign keys in your schema to node.nid
ca: La vostra consulta de llistat està utilitzant @fallback com a taula base en una consulta marcada per al control d'accés de node. Això pot no ser segur i pot ser que no funcioni. Especifiqueu claus foranes al vostre esquema a node.nid.

en: Unknown field: @field_name
ca: Camp desconegut: @field_name

en: Enabled modules: %modules
ca: Mòduls habilitats: %modules

en: Sint Maarten
ca: Sant Martí

en: Missing bundle property on entity of type @entity_type.
ca: Falta propietat d'embolcall al tipus d'entitat @entity_type.

en: Fields type(s) in use
ca: Tipus de camp(s) en ús

en: Fields pending deletion
ca: Camps pendents d'esborrat

en: The requested page "@path" could not be found.
ca: La pàgina sol·licitada "@path" no s'ha pogut trobar.

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
ca: La icona de càrrega no mostra l'estat de les càrregues però ocupa menys espai. La barra de progrés és útil per controlar el progrés de les càrregues grans.

en: Leave this blank to delete both the existing username and password.
ca: Deixeu això en blanc per eliminar tant l'usuari com la contrasenya existent.

en: To change the password, enter the new password here.
ca: Per canviar la contrasenya, introduïu la nova contrasenya aquí.

en: HTTP authentication credentials must include a username in addition to a password.
ca: Les credencials d'autenticació HTTP han d'incloure un nom d'usuari, a més d'una contrasenya.

en: Cron takes care of running periodic tasks like checking for updates and indexing content for search.
ca: El cron s'encarrega d'executar les tasques periòdiques com la comprovació de les actualitzacions i la indexació del contingut per a la cerca.

en: The clean URL test passed.
ca: Ha passat la prova d'URLs netes.

en: Clean URLs are enabled, but the clean URL test failed. Uncheck the box below to disable clean URLs.
ca: Les URLs netes estan habilitades però la seva prova ha fallat. Desmarqueu la casella que hi ha a continuació per inhabilitar les URLs netes.

en: The clean URL test failed.
ca: Ha fallat la prova d'URLs netes.

en: User name and password
ca: Nom d'usuari i contrasenya

en: User module account form elements.
ca: Elements de formulari de compte del mòdul User.

en: There was a problem creating field %label: !message
ca: Hi ha hagut un problema al crear el camp %label: !message

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
ca: La vostra cerca usa massa expressions AND/OR. Només els primers @count termes s'han inclòs en aquesta cerca.

en: The test cannot be executed because it has not been set up properly.
ca: No s'ha pogut executar la prova perquè no s'ha configurat correctament.

en: Found field with name @name
ca: S'ha trobat un camp amb nom @name

en: Found field with name @name and value @value
ca: S'ha trobat un camp amb nom @name i valor @value

en: A list field (@field_name) with existing data cannot have its keys changed.
ca: No es poden canviar les claus d'un camp llista (@field_name) que ja té dades.

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
ca: Un nom únic llegible-per-la-màquina que contingui lletres, números i guions baixos.

en: The %style style has been reverted to its defaults.
ca: S'ha revertit l'estil %style als seus valors predeterminats.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display and will override the field's default image.
ca: Si no es carrega cap imatge, aquesta imatge es mostrarà a la presentació i sobreescriurà la imatge predeterminada del camp.

en: Taxonomy field @field_name not found.
ca: No s'ha trobat el camp de taxonomia @field_name.

en: Public files directory
ca: Directori de fitxers públics

en: Temporary files directory
ca: Directori de fitxers temporals

en: Private files directory
ca: Directori de fitxers privats

en: Subscribe to !feed-title
ca: Subscriure a !feed-title

en: Table @name already exists.
ca: Ja existeix la taula @name.

en: Cannot rename @table to @table_new: table @table doesn't exist.
ca: No es pot canviar el nom de la taula @table per @table_new: la taula @table no existeix.

en: Cannot rename @table to @table_new: table @table_new already exists.
ca: No es pot canviar el nom de la taula @table a @table_new: la taula @table_new ja existeix.

en: Cannot add field @table.@field: table doesn't exist.
ca: No es pot afegir el camp @table.@field: la taula no existeix.

en: Cannot add field @table.@field: field already exists.
ca: No es pot afegir el camp @table.@field: el camp ja existeix.

en: Cannot set default value of field @table.@field: field doesn't exist.
ca: No es pot establir el valor predeterminat per al camp @table.@field: el camp no existeix.

en: Cannot remove default value of field @table.@field: field doesn't exist.
ca: No es pot suprimir el valor per defecte per al camp @table.@field: el camp no existeix.

en: Cannot add primary key to table @table: table doesn't exist.
ca: No es pot afegir la clau primària a la taula @table: la taula no existeix.

en: Cannot add primary key to table @table: primary key already exists.
ca: No es pot afegir la clau primària a la taula @table: la clau primària ja existeix.

en: Cannot add unique key @name to table @table: table doesn't exist.
ca: No es pot afegir la clau única @name a la taula @table: la taula no existeix.

en: Cannot add unique key @name to table @table: unique key already exists.
ca: No es pot afegir la clau única @name a la taula @table: la clau única ja existeix.

en: Cannot add index @name to table @table: table doesn't exist.
ca: No es pot afegir l'índex @name a la taula @table: la taula no existeix.

en: Cannot add index @name to table @table: index already exists.
ca: No es pot afegir l'índex @name a la taula @table: l'índex ja existeix.

en: Cannot change the definition of field @table.@name: field doesn't exist.
ca: No es pot canviar la definició del camp @table.@name: el camp no existeix.

en: Cannot rename field @table.@name to @name_new: target field already exists.
ca: No es pot canviar el nom del camp @table.@name a @name_new: aquest nom de camp ja existeix.

en: No book content available.
ca: No hi ha contingut de llibres disponible.

en: Field type(s) in use - see <a href="@fields-page">Field list</a>
ca: Tipus de camp(s) en ús - aneu a <a href="@fields-page">Llistat de camps</a>

en: logged in users only
ca: només usuaris identificats

en: South Sudan
ca: Sudan del Sud

en: Get an overview of <a href="@url">all content</a>.
ca: Obteniu una visió general de <a href="@url">tot el contingut</a> .

en: Caribbean Netherlands
ca: Carib Neerlandès

en: Not fully protected
ca: No protegit completament

en: The response failed verification so will not be processed.
ca: La resposta ha fallat en la verificació, per la qual cosa no es processarà.

en: The callback URL is not local and not trusted: !url
ca: L'URL de retorn de trucada no és local i no és de confiança: !url

en: Public local files served by the webserver
ca: Fitxers locals públics servits pel servidor web

en: Temporary local files for upload and previews
ca: Fitxers locals temporals per a la càrrega i les previsualitzacions

en: Display the comment with standard comment view.
ca: Mostra el comentari amb la vista de comentari estàndard.

en: Display the comment as RSS.
ca: Visualitza el comentari com a RSS

en: Display the content with standard node view.
ca: Mostra el contingut amb la vista de nodes estàndard.

en: Content ID from URL
ca: ID de contingut des de l'URL

en: Taxonomy term ID from URL
ca: Identificador del terme de taxonomia de l'URL

en: User account ID from URL
ca: ID del compte d'usuari des de l'URL

en: User account ID from logged in person
ca: Identificador del compte d'usuari des que s'ha iniciat sessió personalment

en: Default settings for this view.
ca: Paràmetres per defecte per a aquesta vista.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
ca: Mostra la vista com una pàgina, amb un URL i enllaços de menú.

en: Display the view as a block.
ca: Mostra la vista com un bloc.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
ca: S'han afegit fitxers adjunts a altres pantalles per aconseguir diverses visualitzacions a la mateixa vista.

en: Feed
ca: Alimentació

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
ca: Mostra la vista com a canal, com ara un canal RSS.

en: Embed
ca: Incrustació

en: Provide a display which can be embedded using the views api.
ca: Proporcioneu una pantalla que es pugui incrustar mitjançant l'API de visualitzacions.

en: Empty display extender
ca: Extensor de pantalla buit

en: Unformatted list
ca: Llista sense format

en: Displays rows one after another.
ca: Mostra les files una darrere l'altra.

en: HTML list
ca: Llista HTML

en: Displays rows as an HTML list.
ca: Mostra les files com a llista HTML.

en: Grid
ca: Graella

en: Displays rows in a grid.
ca: Mostra les files en una graella.

en: Displays rows in a table.
ca: Mostra les files d'una taula.

en: Displays the default summary as a list.
ca: Mostra el resum per defecte com a llista.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
ca: Mostra el resum sense format, amb opció per un darrere l'altre o en línia.

en: RSS Feed
ca: Alimentador RSS

en: Generates an RSS feed from a view.
ca: Genera un canal RSS a partir d'una vista.

en: Fields
ca: Camps

en: Displays the fields with an optional template.
ca: Mostra els camps amb una plantilla opcional.

en: Display fields as RSS items.
ca: Mostra els camps com a elements RSS.

en: Fixed value
ca: Valor fix

en: PHP Code
ca: Codi PHP

en: Raw value from URL
ca: Valor brut de l'URL

en: Numeric
ca: Numèric

en: Will be available to all users.
ca: Estarà disponible per a tots els usuaris.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
ca: Es concedirà accés als usuaris amb qualsevol de les funcions especificades.

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
ca: Es concedirà accés als usuaris amb la cadena de permís especificada.

en: SQL Query
ca: Consulta SQL

en: Query will be generated and run using the Backdrop database API.
ca: La consulta es generarà i s'executarà mitjançant l'API de base de dades Backdrop.

en: No caching of Views data.
ca: No hi ha emmagatzematge a la memòria cau de les dades de Views.

en: Time-based
ca: Basat en el temps

en: Simple time-based caching of data.
ca: Simple emmagatzematge en memòria cau de dades basat en el temps.

en: Basic exposed form
ca: Formulari exposat bàsic

en: Input required
ca: Es necessita una entrada

en: An exposed form that only renders a view if the form contains user input.
ca: Un formulari exposat que només representa una vista si el formulari conté l'entrada de l'usuari.

en: Display all items
ca: Mostra tots els articles

en: Display all items that this view might find
ca: Mostra tots els elements que pot trobar aquesta vista

en: Display a specified number of items
ca: Mostra un nombre determinat d'elements

en: Display a limited number items that this view might find.
ca: Mostra un nombre limitat d'elements que pot trobar aquesta visualització.

en: Paged output, full pager
ca: Sortida paginada, paginador complet

en: Full
ca: Complet

en: Paged output, full Backdrop style
ca: Sortida de pàgina, estil de fons complet

en: Paged output, mini pager
ca: Sortida paginada, mini paginador

en: Use the mini pager output.
ca: Utilitzeu la sortida del mini paginador.

en: Jump menu
ca: Menú de salt

en: Puts all of the results into a select box and allows the user to go to a different page based upon the results.
ca: Posa tots els resultats en un quadre de selecció i permet a l'usuari anar a una pàgina diferent en funció dels resultats.

en: The default block rendering style with predictable tags provided by the site template.
ca: L'estil de representació de blocs predeterminat amb etiquetes previsibles proporcionades per la plantilla del lloc.

en: Dynamic
ca: Dinàmic

en: Customizable rendering style in which every HTML tag can be configured.
ca: Estil de representació personalitzable en què es poden configurar totes les etiquetes HTML.

en: Step !current of !total
ca: Pas !corrent de !total

en: Node type
ca: Tipus de node

en: Search result highlighting input
ca: Destaca els resultats de la cerca realitzada

en: Store a date in the database as a datetime field, recommended for complete dates and times that may need timezone conversion.
ca: Emmagatzemeu una data a la base de dades com a camp de data i hora, recomanat per a dates i hores completes que poden necessitar una conversió de zona horària.

en: Store a date in the database as an ISO date, recommended for historical or partial dates.
ca: Emmagatzemeu una data a la base de dades com a data ISO, recomanada per a dates històriques o parcials.

en: Store a date in the database as a timestamp, deprecated format to support legacy data.
ca: Emmagatzema una data a la base de dades com a marca de temps, format obsolet per admetre les dades heretades.

en: This field stores and renders email addresses.
ca: Aquest camp emmagatzema i representa adreces de correu electrònic.

en: Store a title, href, and attributes in the database to assemble a link.
ca: Emmagatzema un títol, href i atributs a la base de dades per muntar un enllaç.

en: Number (integer)
ca: Número (enter)

en: Number (decimal)
ca: Número (decimal)

en: Number (float)
ca: Número (float)

en: Text (short)
ca: Text (curt)

en: Text (long)
ca: Text (llarg)

en: Text (long with summary)
ca: Text (long amb resum)

en: Pop-up calendar
ca: Calendari emergent

en: Time ago
ca: Fa temps

en: Plain
ca: Senzilla

en: Default email link
ca: Enllaç de correu electrònic predeterminat

en: Display the email address as a mailto link.
ca: Mostra l'adreça de correu electrònic com a enllaç de correu.

en: Email plain text
ca: Text sense format per correu electrònic

en: Display the email address as plain text.
ca: Mostra l'adreça de correu electrònic com a text sense format.

en: Title, as link (default)
ca: Títol, com a enllaç (per defecte)

en: Title, as plain text
ca: Títol, com a text senzill

en: URL, as link
ca: URL, com a enllaç

en: URL, as plain text
ca: URL, com a text sense format

en: URL, absolute
ca: URL, absoluta

en: Domain, as link
ca: Domini, com a enllaç

en: Short, as link with title "Link"
ca: Curt, com a enllaç amb el títol &quot;Enllaç&quot;

en: Label, as link with label as title
ca: Etiqueta, com a enllaç amb l'etiqueta com a títol

en: Separate title and URL
ca: Títol i URL separats

en: more
ca: més

en: fields
ca: camps

en: field
ca: camp

en: Contextual filters
ca: Filtres contextuals

en: contextual filters
ca: filtres contextuals

en: Contextual filter
ca: Filtre contextual

en: contextual filter
ca: filtre contextual

en: Sort criteria
ca: Criteris d'ordenació

en: sort criteria
ca: criteris d'ordenació

en: Sort criterion
ca: Criteri d'ordenació

en: sort criterion
ca: criteri d'ordenació

en: Filter criteria
ca: Criteris de filtre

en: filter criteria
ca: criteris de filtre

en: Filter criterion
ca: Criteri de filtre

en: filter criterion
ca: criteri de filtre

en: Relationships
ca: Relacions

en: relationships
ca: relacions

en: Relationship
ca: Relació

en: header
ca: capçalera

en: footer
ca: peu de pàgina

en: No results behavior
ca: Comportament sense resultats

en: no results behavior
ca: comportament sense resultats

en: Comments are responses to node content.
ca: Els comentaris són respostes al contingut del node.

en: The comment ID of the field
ca: ID de comentari del camp

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
ca: El nom de l'autor del comentari. Es pot representar com a enllaç a la pàgina d'inici de l'autor.

en: Author's website
ca: Lloc web de l'autor

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
ca: L'adreça del lloc web de l'autor del comentari. Es pot representar com a enllaç. Estarà buit si l'autor és un usuari registrat.

en: Hostname of user that posted the comment.
ca: Nom d'amfitrió de l'usuari que ha publicat el comentari.

en: Mail
ca: Correu

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
ca: Correu electrònic de l'usuari que ha publicat el comentari. Estarà buit si l'autor és un usuari registrat.

en: Post date
ca: Data de publicació

en: Date and time of when the comment was created.
ca: Data i hora en què es va crear el comentari.

en: Date in the form of CCYYMMDD.
ca: Data en forma de CCYYMMDD.

en: Created year + month
ca: Creat any + mes

en: Date in the form of YYYYMM.
ca: Data en forma de AAAAMM.

en: Created year
ca: Any de creació

en: Date in the form of YYYY.
ca: Data en forma de YYYY.

en: Created month
ca: Mes creat

en: Date in the form of MM (01 - 12).
ca: Data en forma de MM (01 - 12).

en: Created day
ca: Dia creat

en: Date in the form of DD (01 - 31).
ca: Data en forma de DD (01 - 31).

en: Created week
ca: Setmana creada

en: Date in the form of WW (01 - 53).
ca: Data en forma de WW (01 - 53).

en: The language the comment is in.
ca: L'idioma en què es troba el comentari.

en: Updated date
ca: Data actualitzada

en: Date and time of when the comment was last updated.
ca: Data i hora de l'última actualització del comentari.

en: Updated year + month
ca: Actualitzat any + mes

en: Updated year
ca: Any actualitzat

en: Updated month
ca: Mes actualitzat

en: Updated day
ca: Dia actualitzat

en: Updated week
ca: Setmana actualitzada

en: Approved
ca: Aprovat

en: Whether the comment is approved (or still in the moderation queue).
ca: Si el comentari està aprovat (o encara a la cua de moderació).

en: Not Approved
ca: No aprovat

en: Approved comment
ca: Comentari aprovat

en: View link
ca: Enllaç de vista

en: Provide a simple link to view the comment.
ca: Proporcioneu un enllaç senzill per veure el comentari.

en: Edit link
ca: Enllaç d'edició

en: Provide a simple link to edit the comment.
ca: Proporcioneu un enllaç senzill per editar el comentari.

en: Delete link
ca: Enllaç d'esborrat

en: Provide a simple link to delete the comment.
ca: Proporcioneu un enllaç senzill per eliminar el comentari.

en: Approve link
ca: Aprova l'enllaç

en: Provide a simple link to approve the comment.
ca: Proporcioneu un enllaç senzill per aprovar el comentari.

en: Reply-to link
ca: Enllaç de resposta

en: Provide a simple link to reply to the comment.
ca: Proporcioneu un enllaç senzill per respondre al comentari.

en: Depth
ca: Profunditat

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
ca: Mostra la profunditat del comentari si està enfilat.

en: Thread
ca: Fil

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
ca: Ordena per ordre de fils. Això mantindrà els comentaris dels nens juntament amb els seus pares.

en: The node ID to which the comment is a reply to.
ca: L'identificador de node al qual el comentari és una resposta.

en: The content to which the comment is a reply to.
ca: El contingut al qual el comentari és una resposta.

en: Author uid
ca: Uid de l'autor

en: If you need more fields than the uid add the comment: author relationship
ca: Si necessiteu més camps que l'uid, afegiu el comentari: relació amb l'autor

en: The User ID of the comment's author.
ca: L'identificador d'usuari de l'autor del comentari.

en: author
ca: autor

en: Parent CID
ca: CID dels pares

en: The Comment ID of the parent comment.
ca: ID del comentari parent

en: Parent comment
ca: Comentari parent

en: The parent comment.
ca: El comentari parent

en: Last comment time
ca: Hora del darrer comentari

en: Date and time of when the last comment was posted.
ca: Data i hora en què es va publicar l'últim comentari.

en: Last comment author
ca: Autor del darrer comentari

en: The name of the author of the last posted comment.
ca: El nom de l'autor de l'últim comentari publicat.

en: The number of comments a node has.
ca: El nombre de comentaris que té un node.

en: Updated/commented date
ca: Data actualitzada/comentada

en: The most recent of last comment posted or node updated time.
ca: El més recent de l'últim comentari publicat o l'hora d'actualització del node.

en: Last comment CID
ca: CID del darrer comentari

en: Display the last comment of a node
ca: Mostra l'últim comentari d'un node

en: Last Comment
ca: Darrer comentari

en: The last comment of a node.
ca: Darrer comentari d'un node.

en: Last comment uid
ca: Uid del darrer comentari

en: The User ID of the author of the last comment of a node.
ca: L'identificador d'usuari de l'autor de l'últim comentari d'un node.

en: Bulk operations
ca: Operacions a granel

en: Provides a checkbox on each row and a form for executing bulk actions on comments.
ca: Proporciona una casella de selecció a cada fila i un formulari per executar accions massives als comentaris.

en: User module 'member for' view element.
ca: Element de vista &quot;membre de&quot; del mòdul d'usuari.

en: Appears in: @bundles.
ca: Apareix a: @bundles.

en: @group (historical data)
ca: @group (dades històriques)

en: @group (historical data): @field
ca: @group (dades històriques): @field

en: - No value -
ca: - Sense valor -

en: image from !field_name
ca: imatge de !field_name

en: Delta - Appears in: @bundles.
ca: Delta - Apareix a: @bundles.

en: term from !field_name
ca: terme de !field_name

en: Files maintained by Backdrop and various modules.
ca: Fitxers mantinguts per Backdrop i diversos mòduls.

en: The ID of the file.
ca: L'identificador del fitxer.

en: The name of the file.
ca: Nom del fitxer.

en: Provide a simple link to delete the file entity.
ca: Proporcioneu un enllaç senzill per eliminar l'entitat del fitxer.

en: Mime type
ca: Tipus mímic

en: The mime type of the file.
ca: El tipus MIME del fitxer.

en: Extension
ca: Extensió

en: The extension of the file.
ca: L'extensió del fitxer.

en: The status of the file.
ca: L'estat del fitxer.

en: Upload date
ca: Data de la càrrega

en: The date the file was uploaded.
ca: La data en què es va penjar el fitxer.

en: User who uploaded
ca: Usuari que ha penjat

en: The user account that uploaded the file.
ca: El compte d'usuari que ha penjat el fitxer.

en: Provides a checkbox on each row and a form for executing bulk actions on files.
ca: Proporciona una casella de selecció a cada fila i un formulari per executar accions massives als fitxers.

en: File Usage
ca: Ús de fitxers

en: Content that is associated with this file, usually because this file is in a field on the content.
ca: Contingut associat amb aquest fitxer, normalment perquè aquest fitxer es troba en un camp del contingut.

en: A file that is associated with this node, usually because it is in a field on the node.
ca: Un fitxer que està associat amb aquest node, normalment perquè es troba en un camp del node.

en: A user that is associated with this file, usually because this file is in a field on the user.
ca: Un usuari associat amb aquest fitxer, normalment perquè aquest fitxer es troba en un camp de l'usuari.

en: A file that is associated with this user, usually because it is in a field on the user.
ca: Un fitxer que està associat amb aquest usuari, normalment perquè es troba en un camp de l'usuari.

en: A comment that is associated with this file, usually because this file is in a field on the comment.
ca: Un comentari que està associat amb aquest fitxer, normalment perquè aquest fitxer es troba en un camp del comentari.

en: A file that is associated with this comment, usually because it is in a field on the comment.
ca: Un fitxer associat a aquest comentari, normalment perquè es troba en un camp del comentari.

en: Taxonomy Term
ca: Terme de taxonomia

en: A taxonomy term that is associated with this file, usually because this file is in a field on the taxonomy term.
ca: Un terme de taxonomia que està associat amb aquest fitxer, normalment perquè aquest fitxer es troba en un camp del terme de taxonomia.

en: A file that is associated with this taxonomy term, usually because it is in a field on the taxonomy term.
ca: Un fitxer associat a aquest terme de taxonomia, normalment perquè es troba en un camp del terme de taxonomia.

en: Taxonomy Vocabulary
ca: Vocabulari de taxonomia

en: A taxonomy vocabulary that is associated with this file, usually because this file is in a field on the taxonomy vocabulary.
ca: Un vocabulari de taxonomia que està associat amb aquest fitxer, normalment perquè aquest fitxer es troba en un camp del vocabulari de taxonomia.

en: A file that is associated with this taxonomy vocabulary, usually because it is in a field on the taxonomy vocabulary.
ca: Un fitxer associat a aquest vocabulari de taxonomia, normalment perquè es troba en un camp del vocabulari de taxonomia.

en: Module
ca: Mòdul

en: The module managing this file relationship.
ca: El mòdul que gestiona aquesta relació de fitxers.

en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: The type of entity that is related to the file.
ca: El tipus d'entitat que està relacionada amb el fitxer.

en: Entity ID
ca: ID de l'entitat

en: The ID of the entity that is related to the file.
ca: L'ID de l'entitat que està relacionada amb el fitxer.

en: Use count
ca: Utilitza el recompte

en: The number of times the file is used by this entity.
ca: El nombre de vegades que aquesta entitat utilitza el fitxer.

en: Locale source
ca: Font de la configuració regional

en: A source string for translation, in English or the default site language.
ca: Una cadena d'origen per a la traducció, en anglès o en l'idioma predeterminat del lloc.

en: The ID of the source string.
ca: L'ID de la cadena d'origen.

en: A description of the location or context of the string.
ca: Una descripció de la ubicació o el context de la cadena.

en: Source
ca: Font

en: The full original string.
ca: La cadena original completa.

en: The version of Backdrop core that this string is for.
ca: La versió del nucli de Backdrop per a la qual és aquesta cadena.

en: Provide a simple link to edit the translations.
ca: Proporcioneu un enllaç senzill per editar les traduccions.

en: Locale target
ca: Destinació local

en: Translation
ca: Traducció

en: The full translation string.
ca: La cadena de traducció completa.

en: The language this translation is in.
ca: L'idioma en què es troba aquesta traducció.

en: Singular LID
ca: TAPA singular

en: The ID of the parent translation.
ca: L'identificador de la traducció principal.

en: Whether or not the translation is plural.
ca: Si la traducció és plural o no.

en: The node ID.
ca: L'identificador del node.

en: The content title.
ca: El títol del contingut.

en: The date the content was posted.
ca: La data en què el contingut va ser publicat.

en: The date the content was last updated.
ca: Data de l'última actualització del contingut.

en: The content type (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
ca: El tipus de contingut (per exemple, &quot;entrada de bloc&quot;, &quot;entrada al fòrum&quot;, &quot;història&quot;, etc.).

en: Whether or not the content is published.
ca: Si el contingut està publicat o no.

en: Published or admin
ca: Publicat o admin

en: Filters out unpublished content if the current user cannot view it.
ca: Filtra el contingut no publicat si l'usuari actual no el pot veure.

en: Promoted
ca: Promogut

en: Whether or not the content is promoted.
ca: Si el contingut està promocionat o no.

en: Not promoted
ca: No promogut

en: Sticky
ca: Fixat

en: Whether or not the content is sticky.
ca: Si el contingut està fixat o no.

en: Not sticky
ca: No enganxós

en: Whether or not the content is sticky. To list sticky content first, set this to descending.
ca: Si el contingut és enganxós o no. Per llistar primer contingut enganxós, configureu-lo en descendent.

en: Provide a simple link to the content.
ca: Proporcioneu un enllaç senzill al contingut.

en: Provide a simple link to edit the content.
ca: Proporcioneu un enllaç senzill per editar el contingut.

en: Provide a simple link to delete the content.
ca: Proporcioneu un enllaç senzill per eliminar el contingut.

en: The aliased path to this content.
ca: L'àlies de la ruta a aquest contingut.

en: Created date
ca: Data de creació

en: The user authoring the content. If you need more fields than the uid add the content: author relationship
ca: L'usuari autor del contingut. Si necessiteu més camps que l'uid, afegiu la relació contingut: autor

en: Relate content to the user who created it.
ca: Relaciona el contingut amb l'usuari que l'ha creat.

en: User has a revision
ca: L'usuari té una revisió

en: All nodes where a certain user has a revision
ca: Tots els nodes on un determinat usuari té una revisió

en: Provides a checkbox on each row and a form for executing bulk actions on nodes.
ca: Proporciona una casella de selecció a cada fila i un formulari per executar accions massives als nodes.

en: Content revision
ca: Revisió del contingut

en: Content revision is a history of changes to content.
ca: La revisió del contingut és un historial de canvis al contingut.

en: Relate a content revision to the user who created the revision.
ca: Relaciona una revisió de contingut amb l'usuari que ha creat la revisió.

en: revision user
ca: usuari de revisió

en: The revision NID of the content revision.
ca: El NID de la revisió de la revisió del contingut.

en: Get the actual content from a content revision.
ca: Obteniu el contingut real d'una revisió de contingut.

en: The revision ID of the content revision.
ca: L'identificador de la revisió de contingut.

en: Log message
ca: Missatge de registre

en: The log message entered when the revision was created.
ca: El missatge de registre introduït quan es va crear la revisió.

en: The date the node was last updated.
ca: Data de l'última actualització del node.

en: Provide a simple link to the revision.
ca: Proporcioneu un enllaç senzill a la revisió.

en: Revert link
ca: Reverteix l'enllaç

en: Provide a simple link to revert to the revision.
ca: Proporcioneu un enllaç senzill per tornar a la revisió.

en: Provide a simple link to delete the content revision.
ca: Proporcioneu un enllaç senzill per eliminar la revisió de contingut.

en: Content access
ca: Accés al contingut

en: Access
ca: Accés

en: Filter by access.
ca: Filtra per accés.

en: Filter for content by view access. <strong>Not necessary if you are using node as your base table.</strong>
ca: Filtreu contingut per accés de visualització. <strong>No és necessari si utilitzeu node com a taula base.</strong>

en: Has new content
ca: Té contingut nou

en: Show a marker if the content is new or updated.
ca: Mostra un marcador si el contingut és nou o actualitzat.

en: Show only content that is new or updated.
ca: Mostra només contingut nou o actualitzat.

en: Redirect
ca: Redirigeix

en: URL redirects
ca: Redireccions d'URL

en: Listings of URL redirects.
ca: Llistes de redireccions d'URL.

en: Redirect ID
ca: ID de redirecció

en: The internal ID of the redirect.
ca: L'identificador intern de la redirecció.

en: The type of redirect.
ca: El tipus de redirecció.

en: ID of user who created the URL redirect.
ca: ID de l'usuari que ha creat la redirecció d'URL.

en: Filter the view to the currently logged in user.
ca: Filtreu la vista a l'usuari connectat actualment.

en: Source URL
ca: URL d'origen

en: The source URL which generates a redirect
ca: L'URL d'origen que genera una redirecció

en: Redirect URL
ca: URL de redirecció

en: The destination URL
ca: L'URL de destinació

en: The language the redirect is for.
ca: L'idioma per al qual és la redirecció.

en: Clicks
ca: Clics

en: Number of times this URL redirect has been followed.
ca: Nombre de vegades que s'ha seguit aquesta redirecció d'URL.

en: Last accessed date
ca: Data de l'últim accés

en: The date/time the URL redirect was last accessed.
ca: Data/hora en què es va accedir per última vegada a la redirecció de l'URL.

en: Provide links to operations the user can perform for the URL redirect.
ca: Proporcioneu enllaços a les operacions que l'usuari pot realitzar per a la redirecció d'URL.

en: Provide a simple link to edit the URL redirect.
ca: Proporcioneu un enllaç senzill per editar la redirecció d'URL.

en: Provide a simple link to delete the URL redirect.
ca: Proporcioneu un enllaç senzill per eliminar la redirecció d'URL.

en: Score
ca: Puntuació

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
ca: La puntuació de l'element de cerca. Això no s'utilitzarà si el filtre de cerca tampoc està present.

en: Links from
ca: Enllaços de

en: Other nodes that are linked from the node.
ca: Altres nodes que estan enllaçats des del node.

en: Links to
ca: Enllaços a

en: Other nodes that link to the node.
ca: Altres nodes que enllacen amb el node.

en: Search Terms
ca: Termes de cerca

en: The terms to search for.
ca: Els termes a buscar.

en: Modules/Themes/Theme engines in your codebase.
ca: Mòduls/Temes/Motors de temes a la vostra base de codi.

en: The type of the item, either module, theme, or theme_engine.
ca: El tipus d'element, ja sigui module, theme o theme_engine.

en: Schema version
ca: Versió d'esquema

en: The module's database schema version number. -1 if the module is not installed (its tables do not exist); 0 or the largest N of the module's hook_update_N() function that has either been run or existed when the module was first installed.
ca: Número de versió de l'esquema de la base de dades del mòdul. -1 si el mòdul no està instal·lat (les seves taules no existeixen); 0 o la N més gran de la funció hook_update_N() del mòdul que s'ha executat o que existia quan el mòdul es va instal·lar per primera vegada.

en: Term
ca: Terme

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
ca: Els termes de taxonomia s'adjunten als nodes.

en: The tid of a taxonomy term.
ca: El tid d'un terme de taxonomia.

en: Taxonomy term chosen from autocomplete or select widget.
ca: Terme de taxonomia escollit entre l'autocompletar o seleccionar el widget.

en: Representative node
ca: Node representatiu

en: Obtains a single representative node for each term, according to a chosen sort criterion.
ca: Obté un únic node representatiu per a cada terme, segons un criteri d'ordenació escollit.

en: The taxonomy term name.
ca: Nom del terme taxonomia.

en: Taxonomy term name.
ca: Nom del terme taxonomia.

en: Uncategorized
ca: Sense categoria

en: The term weight field
ca: El terme camp de pes

en: The description associated with a taxonomy term.
ca: La descripció associada a un terme de taxonomia.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" to a particular vocabulary.
ca: Filtreu els resultats de &quot;Taxonomia: Terme&quot; a un vocabulari concret.

en: Machine-Name of the vocabulary of which a term is a member.
ca: Màquina: nom del vocabulari del qual forma part un terme.

en: Vocabulary label
ca: Etiqueta de vocabulari

en: Human readable label of the vocabulary of which a term is a member.
ca: Etiqueta llegible per humans del vocabulari del qual forma part un terme.

en: Term edit link
ca: Enllaç d'edició del terme

en: Provide a simple link to edit the term.
ca: Proporcioneu un enllaç senzill per editar el terme.

en: Content with term
ca: Contingut amb terme

en: Relate all content tagged with a term.
ca: Relaciona tot el contingut etiquetat amb un terme.

en: Has taxonomy term ID
ca: Té un identificador de terme de taxonomia

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
ca: Mostra contingut si té els termes de taxonomia seleccionats.

en: Has taxonomy term
ca: Té un terme de taxonomia

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
ca: El terme principal del terme. Això pot produir entrades duplicades si esteu utilitzant un vocabulari que permet múltiples pares.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" by the parent pid.
ca: Filtreu els resultats de &quot;Taxonomia: terme&quot; pel pid principal.

en: The parent term of the term.
ca: El terme principal del terme.

en: Users who have created accounts on your site.
ca: Usuaris que han creat comptes al vostre lloc.

en: The user account ID.
ca: L'identificador del compte d'usuari.

en: Content authored
ca: Contingut creat

en: Relate content to the user account of its creator. This relationship will create one record for each content item created by the user account.
ca: Relacionar el contingut amb el compte d'usuari del seu creador. Aquesta relació crearà un registre per a cada element de contingut creat pel compte d'usuari.

en: The raw numeric user account ID.
ca: L'identificador numèric del compte d'usuari en brut.

en: The user account ID
ca: L'identificador del compte d'usuari

en: Obtains a single representative node for each user account, according to a chosen sort criterion.
ca: Obté un únic node representatiu per a cada compte d'usuari, segons un criteri d'ordenació escollit.

en: Current
ca: Actual

en: Filter the view to the currently logged in user account.
ca: Filtreu la vista al compte d'usuari connectat actualment.

en: The username for the user account or author.
ca: El nom d'usuari del compte d'usuari o de l'autor.

en: Name (raw)
ca: Nom (en brut)

en: The username for the user account or author. This filter does not check if the user account exists and allows partial matching. Does not utilize autocomplete.
ca: El nom d'usuari del compte d'usuari o de l'autor. Aquest filtre no verifica si el compte d'usuari existeix i permet una concordança parcial. No utilitza l'emplenament automàtic.

en: Email address for a given user account. This field is normally not disclosed, so be cautious when using it.
ca: Adreça de correu electrònic d'un compte d'usuari determinat. Aquest camp normalment no es revela, així que aneu amb compte quan l'utilitzeu.

en: The language for the user account.
ca: L'idioma del compte d'usuari.

en: The user account picture, if allowed.
ca: La imatge del compte d'usuari, si es permet.

en: Has avatar
ca: Té avatar

en: Provide a simple link to the user account.
ca: Proporcioneu un enllaç senzill al compte d'usuari.

en: The user account's last access date.
ca: Data de l'últim accés del compte d'usuari.

en: The user account's last login date.
ca: La darrera data d'inici de sessió del compte d'usuari.

en: Whether a user account is active or blocked.
ca: Si un compte d'usuari està actiu o bloquejat.

en: The user account's signature.
ca: Signatura del compte d'usuari.

en: Provide a simple link to edit the user account.
ca: Proporcioneu un enllaç senzill per editar el compte d'usuari.

en: Cancel link
ca: Cancel·la l'enllaç

en: Provide a simple link to cancel the user account.
ca: Proporcioneu un enllaç senzill per cancel·lar el compte d'usuari.

en: Data
ca: Dades

en: Provide serialized data of the user account
ca: Proporcioneu dades serialitzades del compte d'usuari

en: Provides a checkbox on each row and a form for executing bulk actions on user accounts.
ca: Proporciona una casella de selecció a cada fila i un formulari per executar accions massives als comptes d'usuari.

en: Roles that a user account has been assigned.
ca: Funcions que s'ha assignat un compte d'usuari.

en: No role
ca: Cap paper

en: The user account permissions.
ca: Els permisos del compte d'usuari.

en: Random
ca: Aleatori

en: Randomize the display order.
ca: Aleatoritzar l'ordre de visualització.

en: Null
ca: Nul

en: Allow a contextual filter value to be ignored. The query will not be altered by this contextual filter value. Can be used when contextual filter values come from the URL, and a part of the URL needs to be ignored.
ca: Permet que s'ignori un valor de filtre contextual. La consulta no es veurà alterada per aquest valor de filtre contextual. Es pot utilitzar quan els valors del filtre contextual provenen de l'URL i s'ha d'ignorar una part de l'URL.

en: Custom text
ca: Text personalitzat

en: Provide custom text or link.
ca: Proporcioneu text o enllaç personalitzat.

en: View result counter
ca: Mostra el comptador de resultats

en: Displays the actual position of the view result
ca: Mostra la posició real del resultat de la vista

en: Text area
ca: Àrea de text

en: Unfiltered text
ca: Text sense filtre

en: Add unrestricted, custom text or markup. This is similar to the custom text field.
ca: Afegiu text o etiquetes personalitzats sense restriccions. Això és similar al camp de text personalitzat.

en: View area
ca: Zona de visualització

en: Insert a view inside an area.
ca: Insereix una vista dins d'una àrea.

en: Result summary
ca: Resum de resultats

en: Shows result summary, for example the items per page.
ca: Mostra un resum de resultats, per exemple, els elements per pàgina.

en: Contextual Links
ca: Enllaços contextuals

en: Display fields in a contextual links menu.
ca: Mostra camps en un menú d'enllaços contextuals.

en: Combine fields filter
ca: Filtre de combinació de camps

en: Combine two fields together and search by them.
ca: Combina dos camps junts i cerca per ells.

en: Dropbutton
ca: Botó desplegable

en: Display fields in a dropbutton.
ca: Mostra els camps en un botó desplegable.

en: Math expression
ca: Expressió matemàtica

en: Evaluates a mathematical expression and displays it.
ca: Avalua una expressió matemàtica i la mostra.

en: Fields comparison
ca: Comparació de camps

en: Use fields comparison to filter the result of the view.
ca: Utilitzeu la comparació de camps per filtrar el resultat de la visualització.

en: The number of new comments on the node.
ca: El nombre de comentaris nous al node.

en: Add comment link
ca: Afegeix un enllaç de comentari

en: Display the standard add comment link used on regular nodes, which will only display if the viewing user has access to add a comment.
ca: Mostra l'enllaç estàndard per afegir comentaris utilitzat als nodes habituals, que només es mostrarà si l'usuari que visualitza té accés per afegir un comentari.

en: Comment status
ca: Estat del comentari

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
ca: Si els comentaris estan activats o desactivats al node.

en: User posted or commented
ca: L'usuari ha publicat o comentat

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
ca: Mostra els nodes només si un usuari ha publicat el node o ha comentat el node.

en: Comments of the node
ca: Comentaris del node

en: Relate all comments on the node. This will create 1 duplicate record for every comment. Usually if you need this it is better to create a comment view.
ca: Relaciona tots els comentaris al node. Això crearà 1 registre duplicat per a cada comentari. Normalment, si ho necessiteu, és millor crear una vista de comentaris.

en: @entity using @field
ca: @entity utilitzant @field

en: Relate each @entity with a @field set to the image.
ca: Relacioneu cada @entity amb un @field definit amb la imatge.

en: Relate each @entity with a @field set to the term.
ca: Relaciona cada @entity amb un @field definit amb el terme.

en: The language the content is in.
ca: L'idioma en què es troba el contingut.

en: Taxonomy terms on node
ca: Termes de taxonomia al node

en: term
ca: terme

en: All taxonomy terms
ca: Tots els termes de taxonomia

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
ca: Mostra tots els termes de taxonomia associats a un node dels vocabularis especificats.

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
ca: Mostra contingut si té els termes de taxonomia seleccionats o fills dels termes seleccionats. A causa de la complexitat addicional, això té menys opcions que les versions sense profunditat.

en: Has taxonomy term ID (with depth)
ca: Té un identificador de terme de taxonomia (amb profunditat)

en: Has taxonomy terms (with depth)
ca: Té termes de taxonomia (amb profunditat)

en: Has taxonomy term ID depth modifier
ca: Té un modificador de profunditat d'identificació del terme de taxonomia

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional contextual filter value.
ca: Permet modificar la &quot;profunditat&quot; de Taxonomia: identificador de terme (amb profunditat) mitjançant un valor de filtre contextual addicional.

en: Group results together
ca: Agrupeu els resultats junts

en: Count DISTINCT
ca: Compte DISTINCT

en: Sum
ca: Suma

en: Average
ca: Mitjana

en: Standard deviation
ca: Desviació estàndar

en: True
ca: Cert

en: False
ca: Fals

en: On
ca: Activat

en: Off
ca: Apagat

en: New password
ca: Nova contrasenya

en: Confirm new password
ca: Confirmeu la nova contrasenya

en: Password strength:
ca: Fortalesa de la contrasenya:

en: Passwords match:
ca: Les contrasenyes coincideixen:

en: fair
ca: correcta

en: good
ca: bé

en: excellent
ca: excel·lent

en: Default URL alias pattern (applies to all content types with blank URL alias patterns below)
ca: Patró d'àlies d'URL predeterminat (s'aplica a tots els tipus de contingut amb patrons d'àlies d'URL en blanc a continuació)

en: URL alias pattern for all %node_type URLs
ca: Patró d'àlies d'URL per a tots els URL %node_type

en: Default URL alias pattern (applies to all vocabularies with blank URL alias patterns below)
ca: Patró d'àlies d'URL predeterminat (s'aplica a tots els vocabularis amb patrons d'àlies d'URL en blanc a continuació)

en: URL alias pattern for all %vocab-name URLs
ca: Patró d'àlies d'URL per a tots els URL de %vocab-name

en: URL alias pattern for user account URLs
ca: Patró d'àlies d'URL per als URL del compte d'usuari

en: The default content for this page. <strong>This block may be required for this page to work properly.</strong>
ca: El contingut predeterminat d'aquesta pàgina. <strong>Aquest bloc pot ser necessari perquè aquesta pàgina funcioni correctament.</strong>

en: Header block
ca: Bloc de capçalera

en: Contains elements typical of a site header including the site logo, name, slogan, and optionally a navigational menu.
ca: Conté elements típics de la capçalera d'un lloc, com ara el logotip, el nom, l'eslògan i, opcionalment, un menú de navegació.

en: Breadcrumb
ca: Fil d'ariadna

en: Powered by Backdrop
ca: Funciona amb Backdrop

en: Displays a link to <a href="https://backdropcms.org">the Backdrop CMS website</a>.
ca: Mostra un enllaç al <a href="https://backdropcms.org">lloc web de Backdrop CMS</a> .

en: Custom block
ca: Bloc personalitzat

en: A basic block for adding custom text.
ca: Un bloc bàsic per afegir text personalitzat.

en: Hero block
ca: Bloc heroi

en: A hero block often consists of text over a background image, though either are optional.
ca: Un bloc d'heroi sovint consisteix en text sobre una imatge de fons, tot i que qualsevol d'ells és opcional.

en: Convert image captions to figure and figcaption elements
ca: Converteix els subtítols d'imatge en elements figure i figcaption

en: Float images left and right using the data-align attribute
ca: Flota les imatges a l'esquerra i a la dreta mitjançant l'atribut data-align

en: Backdrop CMS update status
ca: Estat d'actualització de Backdrop CMS

en: Overrides path
ca: Anul·la el camí

en: Layout overrides existing path provided by another module.
ca: El disseny substitueix el camí existent proporcionat per un altre mòdul.

en: String pass-through
ca: Passatge de cadena

en: System (English)
ca: Sistema (anglès)

en: User interface translation
ca: Traducció de la interfície d'usuari

en: Translate the built-in user interface.
ca: Tradueix la interfície d'usuari integrada.

en: Select and configure themes.
ca: Seleccionar i configurar plantilles

en: Administration tools.
ca: Eines d'administració.

en: Metadata
ca: Metadades

en: Settings related to meta tags, and other data commonly used by search engines.
ca: Configuració relacionada amb metaetiquetes i altres dades que utilitzen habitualment els motors de cerca.

en: Date and time formats
ca: Formats de data i hora

en: Configure the display of date and time strings.
ca: Configureu la visualització de les cadenes de data i hora.

en: Local site search settings.
ca: Configuració de cerca de llocs locals.

en: URL handling
ca: Gestió d'URL

en: Settings related to editorial workflow.
ca: Configuració relacionada amb el flux de treball editorial.

en: Install or uninstall modules.
ca: Instal·leu o desinstal·leu mòduls

en: Site header
ca: Capçalera del lloc

en: Main content
ca: Contingut principal

en: Install new themes
ca: Instal·leu temes nous

en: List themes
ca: Llista de plantilles

en: Administration bar
ca: Barra d'administració

en: Adjust administration bar settings.
ca: Ajusteu la configuració de la barra d'administració.

en: Text editors and formats
ca: Editors de text i formats

en: Configure WYSIWYG and text editors on the site. Restrict or allow certain HTML tags to be used in content.
ca: Configureu WYSIWYG i editors de text al lloc. Restringeix o permet l'ús de determinades etiquetes HTML al contingut.

en: List text formats
ca: Llista els formats de text

en: Import, export, and synchronize your configuration changes between different installations of your site, such as in development, staging, and production environments.
ca: Importeu, exporteu i sincronitzeu els vostres canvis de configuració entre diferents instal·lacions del vostre lloc, com ara en entorns de desenvolupament, realització i producció.

en: Full Import/Export
ca: Importació/exportació completa

en: Single Import/Export
ca: Importació/Exportació única

en: Synchronize
ca: Sincronitza

en: Configuration diff
ca: Diferència de configuració

en: Database 4 byte UTF-8 upgrade
ca: Actualització de la base de dades UTF-8 de 4 bytes

en: Settings for logging and alerts modules. Various modules can route Backdrop's system events to different destinations, such as syslog, database, email, etc.
ca: Configuració dels mòduls de registre i alertes. Diversos mòduls poden encaminar els esdeveniments del sistema de Backdrop a diferents destinacions, com ara syslog, base de dades, correu electrònic, etc.

en: Tell Backdrop where to store uploaded files and how they are accessed.
ca: Digues a Backdrop on desar els fitxers penjats i com s'hi accedeix.

en: Transliteration
ca: Transliteració

en: Convert existing file names to US-ASCII.
ca: Converteix els noms de fitxers existents a US-ASCII.

en: Add image style
ca: Afegeix un estil d'imatge

en: List image styles
ca: Llista els estils d'imatge

en: Add date format
ca: Afegeix el format de la data

en: List languages
ca: Llista d'idiomes

en: URL settings
ca: Configuració d'URL

en: General URL-related configuration for your site.
ca: Configuració general relacionada amb l'URL del vostre lloc.

en: Redirect users from one URL to another.
ca: Redirigeix ​​els usuaris d'un URL a un altre.

en: Add redirect
ca: Afegeix una redirecció

en: Fix 404 pages
ca: Corregir 404 pàgines

en: Add URL redirects for 404 pages.
ca: Afegiu redireccions d'URL per a 404 pàgines.

en: List URL redirects
ca: Llista les redireccions d'URL

en: Configure behavior for URL redirects.
ca: Configura el comportament de les redireccions d'URL.

en: Change your site's URLs by setting up automatic URL alias patterns.
ca: Canvieu els URL del vostre lloc configurant patrons d'àlies d'URL automàtics.

en: Add URL alias
ca: Afegeix un àlies d'URL

en: Delete URL aliases
ca: Suprimeix els àlies d'URL

en: Generate URL aliases
ca: Generar àlies d'URL

en: List URL aliases
ca: Llista els àlies d'URL

en: URL alias patterns
ca: Patrons d'àlies d'URL

en: List URL alias patterns
ca: Llista els patrons d'àlies d'URL

en: URL alias pattern settings
ca: Configuració del patró d'àlies d'URL

en: Account emails
ca: Correus electrònics del compte

en: Configure email templates used for account registration and management.
ca: Configureu les plantilles de correu electrònic utilitzades per al registre i la gestió del compte.

en: Configure settings for user accounts.
ca: Configura la configuració dels comptes d'usuari.

en: Configure fields and display of fields on user accounts.
ca: Configura camps i visualització de camps als comptes d'usuari.

en: Manage displays
ca: Administra les visualitzacions

en: List, edit, or add levels of access, or <em>user roles</em>.
ca: Llista, edita o afegeix nivells d'accés o <em>rols d'usuari</em> .

en: Install new modules
ca: Instal·leu nous mòduls

en: List modules
ca: Llista de mòduls

en: Uninstall modules
ca: Desinstal·leu mòduls

en: Get a status report about available updates for your installed modules, themes, and layouts.
ca: Obteniu un informe d'estat sobre les actualitzacions disponibles per als vostres mòduls, temes i dissenys instal·lats.

en: List available updates
ca: Llista les actualitzacions disponibles

en: Overview of all blocks and their modules.
ca: Visió general de tots els blocs i els seus mòduls.

en: List fields
ca: Llista de camps

en: Used in views
ca: S'utilitza en vistes

en: Overview of fields used in all views.
ca: Visió general dels camps utilitzats en totes les vistes.

en: Fix 404 pages with URL redirects
ca: Corregiu 404 pàgines amb redireccions d'URL

en: Views plugins
ca: Visualitza els connectors

en: Overview of plugins used in all views.
ca: Visió general dels connectors utilitzats en totes les vistes.

en: List content types
ca: Llista els tipus de contingut

en: Custom blocks
ca: Blocs personalitzats

en: Create reusable blocks that can be placed in layouts.
ca: Creeu blocs reutilitzables que es puguin col·locar en dissenys.

en: Add custom block
ca: Afegeix un bloc personalitzat

en: List custom blocks
ca: Llista de blocs personalitzats

en: Layouts
ca: Maquetacions

en: Create new landing pages or modify the layout of existing pages on your site.
ca: Creeu pàgines de destinació noves o modifiqueu el disseny de les pàgines existents al vostre lloc.

en: Add layout
ca: Afegeix un disseny

en: List layouts
ca: Dissenys de llista

en: Manage layout templates.
ca: Administrar plantilles de disseny.

en: Update layouts
ca: Actualitzar dissenys

en: List vocabularies
ca: Llista de vocabularis

en: Views
ca: Vistes

en: Manage customized lists of content.
ca: Gestioneu llistes de contingut personalitzades.

en: Add view
ca: Afegeix una vista

en: List views
ca: Visualitzacions de llista

en: Advanced
ca: Avançat

en: Manage comments
ca: Administra comentaris

en: Confirm deleting multiple files
ca: Confirmeu la supressió de diversos fitxers

en: Confirm content deletion
ca: Confirmeu la supressió del contingut

en: Add user account
ca: Afegeix un compte d'usuari

en: Add a blog post, news article, or press release.
ca: Afegeix una entrada al blog, un article de notícies o un comunicat de premsa.

en: Add a page with static content, like the 'About' page.
ca: Afegiu una pàgina amb contingut estàtic, com ara la pàgina &quot;Quant a&quot;.

en: Configure layout
ca: Configura la disposició

en: Manage blocks
ca: Administrar blocs

en: Configure page title
ca: Configura el títol de la pàgina

en: Configure menu
ca: Configura el menú

en: Edit links
ca: Modifica els enllaços

en: List terms
ca: Llista de termes

en: Break lock
ca: Trenca el pany

en: Clone view
ca: Clona la vista

en: Configure view
ca: Configura la vista

en: Disable view
ca: Desactiva la vista

en: Enable view
ca: Activa la vista

en: Admin bar
ca: Barra d'administració

en: 4-byte UTF-8 support enables extended characters to be saved into the database, including emojis, Asian symbols and mathematical symbols.
ca: El suport UTF-8 de 4 bytes permet desar caràcters ampliats a la base de dades, inclosos emojis, símbols asiàtics i símbols matemàtics.

en: Not available
ca: No disponible

en: Date field values
ca: Valors del camp de data

en: Tokens related to date field values.
ca: Fitxes relacionades amb els valors del camp de data.

en: The date value.
ca: El valor de la data.

en: End Date
ca: Data final

en: The End date value.
ca: El valor de la data de finalització.

en: Tokens related to menus.
ca: Fitxes relacionades amb menús.

en: Menu links
ca: Enllaços de menú

en: Tokens related to menu links.
ca: Fitxes relacionades amb enllaços de menú.

en: The name of the menu.
ca: El nom del menú.

en: The unique machine-readable name of the menu.
ca: El nom únic del menú llegible per màquina.

en: The optional description of the menu.
ca: La descripció opcional del menú.

en: Menu link count
ca: Recompte d'enllaços del menú

en: The number of menu links belonging to the menu.
ca: El nombre d'enllaços de menú que pertanyen al menú.

en: The URL of the menu's edit page.
ca: L'URL de la pàgina d'edició del menú.

en: The menu of the menu link.
ca: El menú de l'enllaç del menú.

en: The URL of the menu link's edit page.
ca: L'URL de la pàgina d'edició de l'enllaç del menú.

en: The menu link for this node.
ca: L'enllaç del menú d'aquest node.

en: Tokens related to individual pieces of content, or "nodes".
ca: Fitxes relacionades amb peces de contingut individuals o &quot;nodes&quot;.

en: Tokens related to content types.
ca: Fitxes relacionades amb els tipus de contingut.

en: The human-readable name of the content type.
ca: El nom llegible per l'home del tipus de contingut.

en: The machine name of the content type.
ca: El nom de la màquina del tipus de contingut.

en: The language code of the language the node is written in.
ca: El codi d'idioma de l'idioma en què està escrit el node.

en: Translation source node
ca: Node font de traducció

en: The source node for this current node's translation set.
ca: El node font per al conjunt de traducció d'aquest node actual.

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
ca: L'explicació dels canvis més recents fets al node.

en: The unique machine-readable name of the content type.
ca: El nom únic llegible per màquina del tipus de contingut.

en: The optional description of the content type.
ca: La descripció opcional del tipus de contingut.

en: The number of nodes belonging to the content type.
ca: El nombre de nodes que pertanyen al tipus de contingut.

en: Joined path
ca: Camí unit

en: The array values each cleaned according to the current Path module settings and then joined with the slash into a string that resembles an URL.
ca: Els valors de la matriu es van netejar d'acord amb la configuració actual del mòdul Path i després es van unir amb la barra inclinada en una cadena que s'assembla a un URL.

en: Current page
ca: Pàgina actual

en: Tokens related to the current page request.
ca: Fitxes relacionades amb la sol·licitud de la pàgina actual.

en: Current date
ca: Data actual

en: Tokens related to the current date and time.
ca: Fitxes relacionades amb la data i l'hora actuals.

en: Tokens related to URLs.
ca: Tokens relacionats amb URL.

en: Array
ca: Matriu

en: Tokens related to arrays of strings.
ca: Fitxes relacionades amb matrius de cadenes.

en: The title of the current page.
ca: El títol de la pàgina actual.

en: The URL of the current page.
ca: L'URL de la pàgina actual.

en: Page number
ca: Número de pàgina

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
ca: El número de pàgina de la pàgina actual quan es visualitzen llistes paginades.

en: Query string value
ca: Valor de cadena de consulta

en: The value of a specific query string field of the current page.
ca: El valor d'un camp de cadena de consulta específic de la pàgina actual.

en: The path component of the URL.
ca: El component del camí de l'URL.

en: Relative URL
ca: URL relatiu

en: The relative URL.
ca: L'URL relatiu.

en: Absolute URL
ca: URL absoluta

en: The absolute URL.
ca: L'URL absolut.

en: Brief URL
ca: URL breu

en: The URL without the protocol and trailing backslash.
ca: L'URL sense el protocol i la barra invertida al final.

en: Unaliased URL
ca: URL no aliat

en: The unaliased URL.
ca: L'URL no aliat.

en: Link ID
ca: ID de l'enllaç

en: The unique ID of the menu link.
ca: L'identificador únic de l'enllaç del menú.

en: The title of the menu link.
ca: El títol de l'enllaç del menú.

en: The URL of the menu link.
ca: L'URL de l'enllaç del menú.

en: The menu link's parent.
ca: El pare de l'enllaç del menú.

en: Parents
ca: Pares

en: An array of all the menu link's parents, starting with the root.
ca: Una matriu de tots els pares de l'enllaç del menú, començant per l'arrel.

en: Root
ca: Arrel

en: The menu link's root.
ca: L'arrel de l'enllaç del menú.

en: First
ca: Primer

en: The first element of the array.
ca: El primer element de la matriu.

en: Last
ca: Darrer

en: The last element of the array.
ca: L'últim element de la matriu.

en: The number of elements in the array.
ca: El nombre d'elements de la matriu.

en: Reversed
ca: Invertit

en: The array reversed.
ca: La matriu s'ha invertit.

en: Keys
ca: Claus

en: The array of keys of the array.
ca: La matriu de claus de la matriu.

en: Imploded
ca: Implotat

en: The values of the array joined together with a custom string in-between each value.
ca: Els valors de la matriu s'uneixen amb una cadena personalitzada entre cada valor.

en: Value
ca: Valor

en: The specific value of the array.
ca: El valor específic de la matriu.

en: A date in '@type' format. (%date)
ca: Una data en format '@type'. (%data)

en: Base name
ca: Nom base

en: The base name of the file.
ca: El nom base del fitxer.

en: The location of the file relative to the Backdrop root.
ca: La ubicació del fitxer en relació a l'arrel de Backdrop.

en: File byte size
ca: Mida en bytes del fitxer

en: The size of the file, in bytes.
ca: La mida del fitxer, en bytes.

en: The URL of the taxonomy term's edit page.
ca: L'URL de la pàgina d'edició del terme de taxonomia.

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
ca: Una matriu de tots els pares del terme, començant per l'arrel.

en: Root term
ca: Terme arrel

en: The root term of the taxonomy term.
ca: El terme arrel del terme de taxonomia.

en: The human-readable name of the taxonomy vocabulary.
ca: El nom llegible pels humans del vocabulari de taxonomia.

en: The unique machine-readable name of the vocabulary.
ca: El nom únic del vocabulari llegible per màquina.

en: The URL of the vocabulary's edit page.
ca: L'URL de la pàgina d'edició del vocabulari.

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists. If more than one parent exists, the first parent.
ca: El terme pare del terme de taxonomia, si n'hi ha. Si hi ha més d'un progenitor, el primer progenitor.

en: The user roles associated with the user account.
ca: Els rols d'usuari associats al compte d'usuari.

en: The picture of the user.
ca: La imatge de l'usuari.

en: Account cancellation URL
ca: URL de cancel·lació del compte

en: One-time login URL
ca: URL d'inici de sessió únic

en: Tokens related to views.
ca: Fitxes relacionades amb les vistes.

en: The human-readable name of the view.
ca: El nom de la vista llegible pels humans.

en: The description of the view.
ca: La descripció de la vista.

en: The machine-readable name of the view.
ca: El nom llegible per màquina de la vista.

en: The title of current display of the view.
ca: El títol de la visualització actual de la vista.

en: The URL of the view.
ca: L'URL de la vista.

en: Original @entity
ca: @entity original

en: The original @entity data if the @entity is being updated or saved.
ca: Les dades originals de @entity si @entity s'està actualitzant o desant.

en: The following tokens or token types are not defined as arrays:
ca: Les fitxes o tipus de testimonis següents no es defineixen com a matrius:

en: The following tokens or token types are missing required name and/or description information:
ca: Els següents testimonis o tipus de testimonis no tenen el nom i/o la informació necessària de descripció:

en: The following token types do not have any tokens defined:
ca: Els següents tipus de testimoni no tenen cap testimoni definit:

en: The following token types are not defined but have tokens:
ca: Els tipus de testimonis següents no estan definits, però tenen fitxes:

en: The following token or token types are defined by multiple modules:
ca: Els següents tipus de testimoni o testimoni estan definits per diversos mòduls:

en: Backdrop CMS provides the ability to display error messages, which can be useful while a site is in development.
ca: Backdrop CMS ofereix la possibilitat de mostrar missatges d'error, que poden ser útils mentre un lloc està en desenvolupament.

en: Display error messages
ca: Mostra missatges d'error

en: Run updates
ca: Executeu actualitzacions

en: Flush all caches
ca: Netegeu totes les memòria cau

en: CSS and JavaScript
ca: CSS i JavaScript

en: Page and else
ca: Pàgina i més

en: Layout
ca: Maquetació

en: Theme registry
ca: Registre temàtic

en: Token registry
ca: Registre de fitxes

en: Update data
ca: Actualitzar dades

en: Admin search
ca: Cerca d'administradors

en: Menu search
ca: Cerca de menús

en: Current anonymous / authenticated users
ca: Usuaris actuals anònims / autenticats

en: List additional actions
ca: Llista d'accions addicionals

en: Every
ca: Tot

en: !title cache cleared.
ca: S'ha esborrat la memòria cau de !title.

en: Status messages
ca: Missatges d'estat

en: @type field.
ca: camp @type

en: Briefly describe the changes you have made.
ca: Descriu breument els canvis que has fet.

en: Add URL redirect to this @type
ca: Afegeix una redirecció d'URL a aquest @type

en: From
ca: Des de

en: Last accessed
ca: Últim accés

en: No URL redirects available.
ca: No hi ha redireccions d'URL disponibles.

en: Generate automatic URL alias
ca: Genera un àlies d'URL automàtic

en: Uncheck this to create a custom alias below.
ca: Desmarqueu-ho per crear un àlies personalitzat a continuació.

en: Configure URL alias patterns.
ca: Configura patrons d'àlies d'URL.

en: Bold
ca: Negreta

en: Italic
ca: Cursiva

en: Underline
ca: Subratllat

en: Strike-through
ca: Taxada

en: Align left
ca: Alinea a l'esquerra

en: Align center
ca: Alinear el centre

en: Align right
ca: Alinea a la dreta

en: Justify
ca: Justificat

en: Bullet list
ca: Llista de pics

en: Numbered list
ca: Llista numerada

en: Redo
ca: Refer

en: Superscript
ca: Superíndex

en: Subscript
ca: Subíndex

en: Blockquote
ca: Bloc de cita

en: Source code
ca: Codi font

en: Horizontal rule
ca: Regla horitzontal

en: Cut
ca: Tallar

en: Copy
ca: Copiar

en: Paste
ca: Enganxar

en: Paste Text
ca: Enganxa text

en: Paste from Word
ca: Enganxa des de Word

en: Show blocks
ca: Mostra blocs

en: Remove format
ca: Elimina el format

en: Character map
ca: Mapa de personatges

en: HTML block format
ca: Format de bloc HTML

en: Font style
ca: Estil de Font

en: Styles
ca: Estils

en: Maximize
ca: Augmenta

en: Separator
ca: Separador

en: Button separator
ca: Separador de botons

en: Enter caption text here.
ca: Introduïu aquí el text del subtítol.

en: Formatting options
ca: Opcions de format

en: The data-dialog-options property on this link is not valid JSON.
ca: La propietat data-dialog-options d'aquest enllaç no és un JSON vàlid.

en: Changed
ca: Canviat

en: Rich Text Editor, !label field
ca: Editor de text enriquit, camp !etiqueta

en: Loading...
ca: Carregant…

en: Show all columns
ca: Mostra totes les columnes

en: Hide less important columns
ca: Amaga les columnes menys importants

en: No redirects
ca: No hi ha redireccions

en: Automatic alias
ca: Àlies automàtic

en: Threaded
ca: Roscada

en: Toggle menu visibility
ca: Commuta la visibilitat del menú

en: Powered by <a href="@poweredby">Backdrop CMS</a>
ca: Funciona amb <a href="@poweredby">Backdrop CMS</a>

en: Admin content navigation tabs.
ca: Pestanyes de navegació de contingut d'administrador.

en: Double quotation marks
ca: Cometes dobles

en: Single quotation marks (apostrophe)
ca: Cometes simples (apòstrof)

en: Back tick
ca: Tick ​​d'esquena

en: Period
ca: Període

en: Hyphen
ca: Guionet

en: Underscore
ca: Subratllat

en: Semicolon
ca: Punt i coma

en: Vertical bar (pipe)
ca: Barra vertical (tuba)

en: Left curly bracket
ca: Parèntesi arrissat esquerre

en: Left square bracket
ca: claudàtor esquerre

en: Right curly bracket
ca: Bracket arrissat dret

en: Right square bracket
ca: claudàtor dret

en: Plus sign
ca: Signe més

en: Equal sign
ca: Signe igual

en: Asterisk
ca: Asterisc

en: Percent sign
ca: Signe de percentatge

en: Dollar sign
ca: Signe de dollar

en: Number sign (pound sign, hash)
ca: Signe numèric (signe de lliura, hash)

en: At sign
ca: En senyal

en: Exclamation mark
ca: Signe d'exclamació

en: Tilde
ca: Titlla

en: Left parenthesis
ca: Parèntesi esquerre

en: Right parenthesis
ca: Parèntesi dret

en: Question mark
ca: Signe d'interrogació

en: Less-than sign
ca: Signe de menys que

en: Greater-than sign
ca: Signe de més gran que

en: Backslash
ca: Barra invertida

en: System path
ca: Ruta del sistema

en: Add a URL redirect from this page to another location
ca: Afegiu una redirecció d'URL des d'aquesta pàgina a una altra ubicació

en: Microsoft Office document icon
ca: Icona de document de Microsoft Office

en: Office spreadsheet icon
ca: Icona de full de càlcul d'oficina

en: Office presentation icon
ca: Icona de presentació d'oficina

en: PDF icon
ca: Icona PDF

en: Movie icon
ca: Icona de pel·lícula

en: Audio icon
ca: Icona d'àudio

en: Image icon
ca: Icona d'imatge

en: Package icon
ca: Icona del paquet

en: HTML icon
ca: Icona HTML

en: Plain text icon
ca: Icona en text pla

en: The human-readable name of this content type. This text will be displayed as part of the list on the <em>Add content</em> page. It is recommended that this name begin with a capital letter and contain only letters, numbers, and spaces. This name must be unique.
ca: El nom llegible pels humans d'aquest tipus de contingut. Aquest text es mostrarà com a part de la llista a la pàgina <em>Afegeix contingut</em> . Es recomana que aquest nom comenci amb una lletra majúscula i contingui només lletres, números i espais. Aquest nom ha de ser únic.

en: Describe this content type. The text will be displayed on the <em>Add content</em> page.
ca: Descriu aquest tipus de contingut. El text es mostrarà a la pàgina <em>Afegeix contingut</em> .

en: Publishing settings
ca: Configuració de publicació

en: Promote
ca: Promocionar

en: Revision settings
ca: Configuració de revisió

en: Show option to create new revisions
ca: Mostra l'opció per crear noves revisions

en: Revisions allow content editors to view changes over time and revert changes if needed.
ca: Les revisions permeten als editors de contingut veure els canvis al llarg del temps i revertir els canvis si cal.

en: Create new revision by default
ca: Crea una nova revisió per defecte

en: Create new content
ca: Crea contingut nou

en: Edit own content
ca: Edita el propi contingut

en: Edit any content
ca: Editeu qualsevol contingut

en: Delete own content
ca: Elimina el propi contingut

en: Delete any content
ca: Suprimeix qualsevol contingut

en: Display author and date information
ca: Mostra informació sobre l'autor i la data

en: Display the author picture
ca: Mostra la imatge de l'autor

en: Author picture will be included along with username and publish date, if provided.
ca: La imatge de l'autor s'inclourà juntament amb el nom d'usuari i la data de publicació, si es proporciona.

en: Open comments
ca: Obre comentaris

en: Closed comments
ca: Comentaris tancats

en: Show comment replies in a threaded list
ca: Mostra les respostes dels comentaris en una llista de fils

en: Display pictures for comment authors
ca: Mostra imatges per als autors dels comentaris

en: URL alias pattern
ca: Patró d'àlies d'URL

en: Default URL alias pattern
ca: Patró d'àlies d'URL predeterminat

en: Browse available tokens
ca: Exploreu els testimonis disponibles

en: Insert this token into your form
ca: Inseriu aquest testimoni al vostre formulari

en: First click a text field into which the token should be inserted.
ca: Primer feu clic a un camp de text on s'ha d'inserir el testimoni.

en: less
ca: menys

en: Revisions enabled
ca: Revisions activades

en: Revisions disabled
ca: Revisions desactivades

en: @count other roles
ca: @count altres rols

en: No permissions set
ca: No s'han establert permisos

en: No URL alias pattern set
ca: No s'ha establert cap patró d'àlies d'URL

en: Add comment
ca: Afegiu un comentari

en: Default (module-provided)
ca: Per defecte (proporcionat pel mòdul)

en: Tags:
ca: Etiquetes:

en: Clone
ca: Clonar

en: Displays
ca: Visualitzacions

en: No views match the search criteria.
ca: Cap visualització coincideix amb els criteris de cerca.

en: Click on an item to configure that item's details.
ca: Feu clic a un element per configurar-ne els detalls.

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard your changes.
ca: * Tots els canvis s'emmagatzemen temporalment. Feu clic a Desa per fer que els vostres canvis siguin permanents. Feu clic a Cancel·la per descartar els vostres canvis.

en: Change view name/description
ca: Canvia el nom/descripció de la vista

en: analyze view
ca: anàlisi de la vista

en: clone view
ca: clona la vista

en: reorder displays
ca: reordena les pantalles

en: export view
ca: exporta la vista

en: Add !display
ca: Afegeix !display

en: clone @display_title
ca: clon @display_title

en: delete @display_title
ca: suprimeix @display_title

en: disable @display_title
ca: desactiva @display_title

en: Display name
ca: Nom de visualització

en: Filters
ca: Filtres

en: Pager
ca: Paginador

en: Exposed form
ca: Formulari exposat

en: Other
ca: Altres

en: Machine Name
ca: Nom de la màquina

en: Change the machine name of this display.
ca: Canvieu el nom de la màquina d'aquesta pantalla.

en: No comment
ca: Sense comentaris

en: Comment or document this display.
ca: Comenta o documenta aquesta pantalla.

en: Change the title that this display will use.
ca: Canvieu el títol que utilitzarà aquesta pantalla.

en: Change the way content is formatted.
ca: Canvia la forma en què es forma el contingut.

en: Change settings for this format
ca: Canvia la configuració d'aquest format

en: Change the way each row in the view is styled.
ca: Canvieu l'estil de cada fila de la vista.

en: Change settings for this style
ca: Canvia la configuració d'aquest estil

en: Use AJAX
ca: Utilitzeu AJAX

en: Change whether or not this display will use AJAX.
ca: Canvieu si aquesta pantalla utilitzarà o no AJAX.

en: Hide attachments in summary
ca: Amaga els fitxers adjunts en un resum

en: Change whether or not to display attachments when displaying a contextual filter summary.
ca: Canvieu si voleu o no mostrar els fitxers adjunts quan es mostri un resum del filtre contextual.

en: Hide contextual links
ca: Amaga els enllaços contextuals

en: Change whether or not to display contextual links for this view.
ca: Canvieu si voleu o no mostrar enllaços contextuals per a aquesta vista.

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: - All -
ca: - Totes -

en: Use pager
ca: Usar paginador

en: Change this display's pager setting.
ca: Canvieu la configuració del cercapersones d'aquesta pantalla.

en: Change settings for this pager type.
ca: Canvia la configuració d'aquest tipus de cercapersones.

en: More link
ca: Més enllaç

en: Specify whether this display will provide a "more" link.
ca: Especifiqueu si aquesta pantalla proporcionarà un enllaç &quot;més&quot;.

en: Use aggregation
ca: Utilitzeu l'agregació

en: Allow grouping and aggregation (calculation) of fields.
ca: Permetre l'agrupació i l'agregació (càlcul) de camps.

en: Query settings
ca: Configuració de la consulta

en: Allow to set some advanced settings for the query plugin
ca: Permet establir alguns paràmetres avançats per al connector de consulta

en: Current user's language
ca: Idioma de l'usuari actual

en: Default site language
ca: Idioma del lloc predeterminat

en: Field Language
ca: Llengua de camp

en: All fields which support translations will be displayed in the selected language.
ca: Tots els camps que admeten traduccions es mostraran en l'idioma seleccionat.

en: Administer custom blocks
ca: Administrar blocs personalitzats

en: Synchronize, import, and export configuration
ca: Sincronitzar, importar i exportar la configuració

en: Additional permissions are required based on what the fields are attached to (for example, <a href="@url">administer content types</a> to manage fields attached to content).
ca: Es requereixen permisos addicionals segons a què s'adjunten els camps (per exemple, <a href="@url">administrar els tipus de contingut</a> per gestionar els camps adjunts al contingut).

en: Access the manage files overview
ca: Accediu a la visió general de la gestió de fitxers

en: The <a href="@url">manage files overview page</a> shows all files uploaded to the site.
ca: La <a href="@url">pàgina de visió general de la gestió de fitxers</a> mostra tots els fitxers penjats al lloc.

en: Delete any file
ca: Suprimeix qualsevol fitxer

en: Allow deleting files directly from the manage files overview page.
ca: Permet la supressió de fitxers directament des de la pàgina general de gestió de fitxers.

en: Define how text is handled by combining filters into <a href="@url">text formats</a>.
ca: Defineix com es gestiona el text combinant filtres en els <a href="@url">formats de text</a>.

en: Upload images through editor dialogs
ca: Carregueu imatges mitjançant els diàlegs de l'editor

en: Allow users with access to image dialogs to upload files.
ca: Permet als usuaris amb accés als quadres de diàleg d'imatge penjar fitxers.

en: Install and update modules, themes & layouts
ca: Instal·leu i actualitzeu mòduls, temes i dissenys

en: Allows the user to browse for and install new modules, themes and layouts.
ca: Permet a l'usuari buscar i instal·lar nous mòduls, temes i dissenys.

en: View any unpublished content
ca: Visualitza qualsevol contingut no publicat

en: Administer URL alias patterns
ca: Administrar patrons d'àlies d'URL

en: Allows a user to configure patterns for automated URL aliases and bulk delete URL aliases.
ca: Permet a un usuari configurar patrons per als àlies d'URL automatitzats i suprimir els àlies d'URL de manera massiva.

en: Notify of automatic URL alias changes
ca: Notificació dels canvis automàtics d'àlies d'URL

en: Determines whether or not users are shown a notice when an automatic URL alias changes.
ca: Determina si es mostra o no un avís als usuaris quan canvia un àlies d'URL automàtic.

en: Administer URL redirects
ca: Administra les redireccions d'URL

en: Use the administration pages
ca: Utilitzeu les pàgines d'administració

en: %vocabulary: Edit terms
ca: %vocabulary: Edita els termes

en: %vocabulary: Delete terms
ca: %vocabulary: suprimeix termes

en: Administer user account settings
ca: Administrar la configuració del compte d'usuari

en: Manage settings that apply to all user accounts.
ca: Gestioneu la configuració que s'aplica a tots els comptes d'usuari.

en: Administer views
ca: Administrar vistes

en: Access the views administration pages.
ca: Accediu a les pàgines d'administració de visualitzacions.

en: Bypass views access control
ca: Evita el control d'accés a les vistes

en: Bypass access control when accessing views.
ca: Evita el control d'accés en accedir a les vistes.

en: Administer Layouts
ca: Administrar maquetes

en: Access administration bar
ca: Accés a la barra d'administració

en: Display the administration bar at the top of each page.
ca: Mostra la barra d'administració a la part superior de cada pàgina.

en: Flush caches
ca: Esborra les memòries cau

en: Specify access control type for this display.
ca: Especifiqueu el tipus de control d'accés per a aquesta pantalla.

en: Change settings for this access type.
ca: Canvia la configuració d'aquest tipus d'accés.

en: Specify caching type for this display.
ca: Especifiqueu el tipus de memòria cau per a aquesta pantalla.

en: Link display
ca: Visualització d'enllaços

en: Specify which display or custom url this display will link to.
ca: Especifiqueu a quina pantalla o URL personalitzat s'enllaçarà aquesta pantalla.

en: Apply
ca: Aplicar

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Exposed form style
ca: Estil del formulari exposat

en: Select the kind of exposed filter to use.
ca: Seleccioneu el tipus de filtre exposat que voleu utilitzar.

en: Exposed form settings for this exposed form style.
ca: Configuració de formulari exposat per a aquest estil de formulari exposat.

en: CSS class
ca: Classe CSS

en: Change the CSS class name(s) that will be added to this display.
ca: Canvieu els noms de classe CSS que s'afegiran a aquesta pantalla.

en: Theme
ca: Plantilla

en: Information
ca: Informació

en: Get information on how to theme this display
ca: Obteniu informació sobre com tema aquesta pantalla

en: Block settings
ca: Configuració del bloc

en: Block admin label
ca: Etiqueta d'administrador del bloc

en: Do not cache
ca: No emmagatzemeu a la memòria cau

en: Cache once for everything (global)
ca: A la memòria cau una vegada per tot (global)

en: Per page
ca: Per pàgina

en: Per role
ca: Per rol

en: Per role per page
ca: Per rol per pàgina

en: Per user
ca: Per usuari

en: Per user per page
ca: Per usuari per pàgina

en: Block caching
ca: Bloqueja la memòria cau

en: The selected style or row format does not utilize fields.
ca: L'estil o el format de fila seleccionats no utilitza camps.

en: And/Or, Rearrange
ca: I/o, reorganitzar

en: Rearrange
ca: Reorganitzar

en: Auto preview
ca: Vista prèvia automàtica

en: Preview with contextual filters:
ca: Vista prèvia amb filtres contextuals:

en: Separate contextual filter values with a "/". For example, %example.
ca: Separeu els valors del filtre contextual amb una &quot;/&quot;. Per exemple, %example.

en: Update preview
ca: Actualitza la vista prèvia

en: Remove group
ca: Elimina el grup

en: Apply (all displays)
ca: Aplica (totes les pantalles)

en: Revert to default
ca: Torna al valor predeterminat

en: Apply (this display)
ca: Aplica (aquesta pantalla)

en: Reset to default
ca: Restableix els valors predeterminats

en: Customized for !bundle
ca: Personalitzat per a !bundle

en: Not customized for !bundle
ca: No personalitzat per a !bundle

en: Trimmed limit: @trim_length characters
ca: Límit retallat: @trim_length caràcters

en: Floated: @side
ca: Flotant: @side

en: AJAX callback
ca: Devolució de trucada AJAX

en: Trimmed limit
ca: Límit retallat

en: If the summary is not set, the trimmed %label field will be shorter than this character limit.
ca: Si no s'estableix el resum, el camp %label retallat serà més curt que aquest límit de caràcters.

en: Enable @title
ca: Activa @title

en: Set @title as default
ca: Estableix @title com a predeterminat

en: Interface translation
ca: Traducció de la interfície

en: not applicable
ca: no aplicable

en: - Any -
ca: - Qualsevol -

en: Is one of
ca: És un de

en: in
ca: en

en: Is not one of
ca: No és un de

en: not in
ca: no dins

en: Is empty (NULL)
ca: És buit

en: empty
ca: buit

en: Is not empty (NOT NULL)
ca: No és buit

en: not empty
ca: no buit

en: Is equal to
ca: És igual a

en: Is not equal to
ca: No és igual a

en: Contains
ca: Conté

en: contains
ca: conté

en: Contains any word
ca: Conté qualsevol paraula

en: has word
ca: té paraula

en: Contains all words
ca: Conté totes les paraules

en: has all
ca: ho té tot

en: Starts with
ca: Comença amb

en: begins
ca: comença

en: Does not start with
ca: No comença amb

en: not_begins
ca: no_comença

en: Ends with
ca: Acaba amb

en: ends
ca: acaba

en: Does not end with
ca: No acaba amb

en: not_ends
ca: no_acaba

en: Does not contain
ca: No conté

en: !has
ca: !té

en: Length is shorter than
ca: La longitud és més curta que

en: shorter than
ca: més curt que

en: Length is longer than
ca: La longitud és més llarga que

en: longer than
ca: més llarg que

en: Regular expression
ca: Expressió regular

en: regex
ca: expressió regular

en: Update this item
ca: Actualitza aquest element

en: Delete file(s)
ca: Suprimeix fitxers

en: Promote content
ca: Promocionar continguts

en: Remove promotion
ca: Elimina la promoció

en: Delete content
ca: Suprimeix contingut

en: Update content URL alias
ca: Actualitza l'àlies de l'URL del contingut

en: Update taxonomy term URL alias
ca: Actualitza l'àlies d'URL del terme de taxonomia

en: Update user URL alias
ca: Actualitza l'àlies de l'URL de l'usuari

en: Block user(s)
ca: Bloqueja els usuaris

en: Unblock user(s)
ca: Desbloqueja els usuaris

en: Cancel user account(s)
ca: Cancel·la els comptes d'usuari

en: Add role "@label"
ca: Afegeix el rol "@label"

en: Remove role "@label"
ca: Suprimeix la funció &quot;@label&quot;

en: Execute
ca: Executar

en: The default front-end theme for Backdrop CMS, which can make a great base theme.
ca: El tema frontal predeterminat per a Backdrop CMS, que pot ser un gran tema base.

en: The default administration theme for Backdrop CMS.
ca: El tema d'administració predeterminat per a Backdrop CMS.

en: Enter a part of the module name or description to filter.
ca: Introduïu una part del nom o la descripció del mòdul per filtrar.

en: Provides a dropdown menu to most administrative tasks and other common destinations.
ca: Proporciona un menú desplegable per a la majoria de tasques administratives i altres destinacions habituals.

en: WYSIWYG editing for rich text fields using CKEditor.
ca: Edició WYSIWYG per a camps de text enriquit mitjançant CKEditor.

en: Makes date/time fields available.
ca: Fa disponibles els camps de data/hora.

en: Defines an email field type.
ca: Defineix un tipus de camp de correu electrònic.

en: API for managing entities like nodes and users.
ca: API per gestionar entitats com nodes i usuaris.

en: Provides image manipulation tools and image field type.
ca: Proporciona eines de manipulació d'imatges i tipus de camp d'imatge.

en: Lets you configure a number of languages to be used on your website.
ca: Us permet configurar diversos idiomes per utilitzar-los al vostre lloc web.

en: Provides a drag and drop page building tool.
ca: Proporciona una eina de creació de pàgines per arrossegar i deixar anar.

en: Defines simple link field types.
ca: Defineix tipus de camps d'enllaç simples.

en: Provides language negotiation functionality and user interface translation to languages other than English.
ca: Proporciona funcionalitat de negociació d'idiomes i traducció de la interfície d'usuari a idiomes diferents de l'anglès.

en: Provides a user interface for installing and updating modules, themes, and layouts.
ca: Proporciona una interfície d'usuari per instal·lar i actualitzar mòduls, temes i dissenys.

en: Allows users to redirect from old URLs to new URLs.
ca: Permet als usuaris redirigir d'URL antics a URL nous.

en: Enables the organization of content by category.
ca: Permet l'organització del contingut per categories.

en: Checks for available updates.
ca: Comprova si hi ha actualitzacions disponibles.

en: Create customized lists and queries from your database.
ca: Creeu llistes i consultes personalitzades des de la vostra base de dades.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or configure views.
ca: Interfície administrativa a les vistes. Sense aquest mòdul, no podeu crear ni configurar vistes.

en: Categorization
ca: Categorització

en: There were no results.
ca: No hi va haver resultats.

en: Weight for !title language detection method
ca: Pes per al mètode de detecció de l'idioma del títol

en: Enable !title language detection method
ca: Activa el mètode de detecció de l'idioma del títol !

en: Enable interface translation to English
ca: Activa la traducció de la interfície a l'anglès

en: Generate a Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) file with all strings from the Backdrop locale database.
ca: Genereu un fitxer Gettext Portable Object Template ( <em>.pot</em> ) amb totes les cadenes de la base de dades de configuració regional de Backdrop.

en: User accounts
ca: Comptes d'usuari

en: Functionality
ca: Funcionalitat

en: Post
ca: Publicació

en: Page components
ca: Components de la pàgina

en: Displays the page title, local task tabs, local actions links, and messages.
ca: Mostra el títol de la pàgina, les pestanyes de tasques locals, els enllaços d'accions locals i els missatges.

en: Developer version
ca: Versió per a desenvolupadors

en: Update checking is not available for your version of Backdrop.
ca: La comprovació d'actualitzacions no està disponible per a la vostra versió de Backdrop.

en: version @version available
ca: versió @versió disponible

en: URL aliases bulk actions
ca: Àlies d'URL accions massives

en: Version: !version (<a href="!infourl">PHP information</a>)
ca: Versió: !version ( <a href="!infourl">informació PHP</a> )

en: Enabled: !extensions
ca: Habilitat: !extensions

en: !system version !version
ca: !versió del sistema !versió

en: MySQL Database
ca: Base de dades MySQL

en: MySQL Database 4-byte UTF-8 support
ca: Suport UTF-8 de 4 bytes de base de dades MySQL

en: jQuery version !jqv / jQuery UI version !jquiv
ca: Versió de jQuery !jqv / versió de la IU de jQuery !jquiv

en: Last run !time ago (<a href="@url">Run cron manually</a>)
ca: Darrera execució! fa temps ( <a href="@url">executa cron manualment</a> )

en: Backdrop CMS update notifications
ca: Notificacions d'actualitació de Backdrop CMS

en: If your site is in development, you might want to <a href="@url">enable the display of errors</a>.
ca: Si el vostre lloc està en desenvolupament, és possible que vulgueu <a href="@url">habilitar la visualització d'errors</a> .

en: Backdrop CMS core update status
ca: Estat de l'actualització del nucli de Backdrop CMS

en: No update data available.
ca: No hi ha dades d'actualització disponibles.

en: Check manually for updates
ca: Comproveu manualment si hi ha actualitzacions

en: A local file system path where public files will be stored. This directory must exist and be writable by Backdrop. This directory must be relative to the Backdrop installation directory and be accessible over the web.
ca: Una ruta del sistema de fitxers local on s'emmagatzemaran els fitxers públics. Aquest directori ha d'existir i es pot escriure per Backdrop. Aquest directori ha de ser relatiu al directori d'instal·lació de Backdrop i ser accessible a través del web.

en: An existing local file system path for storing private files. It should be writable by Backdrop and not accessible over the web. See the online handbook for <a href="@handbook">more information about securing private files</a>.
ca: Una ruta de sistema de fitxers local existent per emmagatzemar fitxers privats. S'ha de poder escriure amb Backdrop i no accessible a través del web. Consulteu el manual en línia per obtenir <a href="@handbook">més informació sobre com protegir els fitxers privats</a> .

en: Transliterate file names during upload
ca: Transliteració dels noms dels fitxers durant la càrrega

en: Enable to convert file names to US-ASCII character set for cross-platform compatibility. If you enable this setting later, you may want to <a href="@transliteration">retroactively transliterate existing file names</a>.
ca: Habiliteu per convertir els noms dels fitxers a jocs de caràcters US-ASCII per a la compatibilitat entre plataformes. Si activeu aquesta configuració més tard, és possible que vulgueu <a href="@transliteration">transliterar retroactivament els noms de fitxer existents</a> .

en: Transliterate the displayed file name
ca: Translitera el nom del fitxer mostrat

en: Enable to also convert the file name that is displayed within the site (for example, in link text).
ca: Habiliteu també per convertir el nom del fitxer que es mostra al lloc (per exemple, al text de l'enllaç).

en: Lowercase transliterated file names
ca: Noms de fitxers transliterats en minúscules

en: Private local files served by Backdrop
ca: Fitxers locals privats servits per Backdrop

en: The alternative URL for this content. Use a relative path without a trailing slash. For example, enter <code>about</code> for the about page.
ca: L'URL alternatiu d'aquest contingut. Utilitzeu un camí relatiu sense una barra inclinada al final. Per exemple, introduïu <code>about</code> per a la pàgina sobre.

en: Unlink
ca: Desenllaça

en: deprecated
ca: obsolet

en: Site status
ca: Estat del lloc

en: New pages will have URLs that match a pattern based on wildcards called <em>tokens</em>. For example the URL <code>blog/my-first-post</code> could be created using the pattern <code>blog/[node:title]</code> if the title of the blog post was "My first post".
ca: Les pàgines noves tindran URL que coincideixin amb un patró basat en comodins anomenats <em>testimonis</em> . Per exemple, l'URL <code>blog/my-first-post</code> es podria crear amb el patró <code>blog/[node:title]</code> si el títol de l'entrada del blog era &quot;La meva primera publicació&quot;.

en: Install modules
ca: Instal·lar mòduls

en: Most installed
ca: Més instal·lats

en: Latest release
ca: Últim llançament

en: Sort by:
ca: Ordenar per:

en: Showing @start to @finish of @total.
ca: Mostrant @start a @final de @total.

en: Last Updated: @date
ca: Última actualització: @date

en: Add to Installation queue
ca: Afegeix a la cua d'instal·lació

en: Installation queue
ca: Cua d'instal·lació

en: Installation queue is empty.
ca: La cua d'instal·lació està buida.

en: Review and install
ca: Revisar i instal·lar

en: Clear
ca: Clar

en: No results found.
ca: Sense resultats.

en: Clear queue
ca: Esborra la cua

en: Remove from Installation queue
ca: Eliminar de la cua d'instal·lació

en: Select versions
ca: Seleccioneu versions

en: You're about to install:
ca: Esteu a punt d'instal·lar:

en: Select release for @project
ca: Seleccioneu la versió per al @projecte

en: change release
ca: canvi de llançament

en: Learn how
ca: Aprèn com

en: It is recommended that you back up your database and site before you continue. !link.
ca: Es recomana fer una còpia de seguretat de la base de dades i del lloc abans de continuar. !enllaç.

en: Install dependencies
ca: Instal·lar dependències

en: Enable themes
ca: Habilitar plantilles

en: Enable modules
ca: Habilita els mòduls

en: Installing projects
ca: Instal·lació de projectes

en: Installing projects...
ca: S'estan instal·lant projectes...

en: Installed @current out of @total.
ca: S'ha instal·lat @current de @total.

en: Installation has encountered an error.
ca: La instal·lació ha trobat un error.

en: Browse more modules
ca: Exploreu més mòduls

en: Successfully installed %project.
ca: S'ha instal·lat correctament %projecte.

en: Installed %project...
ca: S'ha instal·lat %projecte...

en: There was an error getting information for @module
ca: S'ha produït un error en obtenir informació per a @module

en: Dependencies
ca: Dependències

en: You have recently installed modules. <a href="@url">Continue to the enable page.</a>
ca: Heu instal·lat mòduls recentment. <a href="@url">Continueu a la pàgina d'activació.</a>

en: Delete view
ca: Suprimeix la vista

en: Module, theme, and layout updates
ca: Actualitzacions de mòduls, temes i dissenys

en: You can find modules, themes, and layouts on <a href="https://backdropcms.org">backdropcms.org</a>. The following file extensions are supported: %extensions.
ca: Podeu trobar mòduls, temes i dissenys a <a href="https://backdropcms.org">backdropcms.org</a> . S'admeten les següents extensions de fitxer: %extensions.

en: Install projects by name
ca: Instal·leu projectes pel nom

en: Names
ca: Noms

en: Enter project names, one name per line. Names must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
ca: Introduïu els noms dels projectes, un nom per línia. Els noms només han de contenir lletres minúscules, números i guions baixos.

en: Upload a module, theme, or layout archive to install
ca: Carregueu un mòdul, un tema o un arxiu de disseny per instal·lar-lo

en: Install themes
ca: Instal·leu temes

en: The info file (%info_file) does not define a 'type' attribute.
ca: El fitxer d'informació (%info_file) no defineix un atribut &quot;tipus&quot;.

en: Project details
ca: Detalls del projecte

en: View on BackdropCMS.org
ca: Veure a BackdropCMS.org

en: No blocks match your search.
ca: No hi ha cap bloc que coincideixi amb la teva cerca.

en: Error installing %project. !message
ca: S'ha produït un error en instal·lar %project. !missatge

en: Error installing %project. Errors have been logged.
ca: S'ha produït un error en instal·lar %project. S'han registrat errors.

en: installer
ca: instal·lador

en: Center left
ca: Centre esquerra

en: Center right
ca: Centre dreta

en: Source image at %source_image_path not found while trying to generate derivative image at %derivative_path.
ca: No s'ha trobat l'origen de la imatge %source_image_path mentre s'intentava generar una imatge a %derivative_path.

en: Influence
ca: Influència

en: Influence is a numeric multiplier used in ordering search results. A higher number means the corresponding factor has more influence on search results; zero means the factor is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
ca: La influència és un multiplicador numèric utilitzat per ordenar els resultats de cerca. Un nombre més alt significa que el factor corresponent té més influència en els resultats de cerca; zero significa que el factor s'ignora. El canvi d'aquests nombres no requereix que es reconstrueixi l'índex de cerca. Els canvis tenen efecte immediatament.

en: Form build-id mismatch detected while attempting to store a form in the cache.
ca: S'ha desajustat l'id del formulari en intentar desar el formulari a la memòria cau.

en: Link %label does not exist on @url_before
ca: L'enllaç %label no existeix a @url_before

en: Invalid option %choice in %name element.
ca: Opció %choice invàlida en element %name.

en: The translation import failed because the file %filename could not be read.
ca: La importació de la traducció ha fallat perquè no s'ha pogut llegir el fitxer %filename.

en: Verify site requirements
ca: Verifiqueu els requisits del lloc

en: Set up your database
ca: Configura la teva base de dades

en: Configure your site
ca: Configura el teu lloc

en: Check the messages and <a href="!url">try again</a>.
ca: Comprova els missatges i <a href="!url">torna-ho a provar</a> .

en: In your %settings_file file you have configured @profile to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
ca: Al vostre fitxer %settings_file heu configurat @profile per utilitzar un servidor %driver, però la vostra instal·lació PHP actualment no admet aquest tipus de base de dades.

en: Learn how to install Backdrop in other languages
ca: Obteniu informació sobre com instal·lar Backdrop en altres idiomes

en: Backdrop already installed
ca: El fons ja està instal·lat

en: To start over, you must empty your existing database.
ca: Per començar de nou, heu de buidar la vostra base de dades existent.

en: To install to a different database, edit the <em>settings.php</em> file located in the root folder of this site.
ca: Per instal·lar-lo en una base de dades diferent, editeu el fitxer <em>settings.php</em> situat a la carpeta arrel d'aquest lloc.

en: To install to a different database, edit the <em>settings.php</em> file corresponding to this site within the <em>sites</em> directory.
ca: Per instal·lar-lo en una base de dades diferent, editeu el fitxer <em>settings.php</em> corresponent a aquest lloc dins del directori <em>de llocs</em> .

en: To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/core/update.php">update script</a>.
ca: Per actualitzar una instal·lació existent, aneu a l' <a href="@base-url/core/update.php">script d'actualització</a> .

en: View your <a href="@base-url">existing site</a>.
ca: Consulteu el vostre <a href="@base-url">lloc existent</a> .

en: Installing @profile
ca: S'està instal·lant @profile

en: The @profile installer could not find a settings.php file. Please place copy of this file into @file.
ca: L'instal·lador @profile no ha pogut trobar un fitxer settings.php. Si us plau, col·loqueu una còpia d'aquest fitxer a @file.

en: The @profile installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, consult the <a href="@handbook_url">Installation Instructions</a> page.
ca: L'instal·lador @profile requereix permisos d'escriptura a %file durant el procés d'instal·lació. Si no esteu segur de com atorgar els permisos dels fitxers, consulteu la pàgina <a href="@handbook_url">d'Instruccions d'instal·lació</a> .

en: Primary user account
ca: Compte d'usuari principal

en: Spaces are allowed. Punctuation is not allowed except for periods, pluses, hyphens, and underscores.
ca: S'admeten espais. No es permet la puntuació excepte els punts, els signes positius, els guions i els guions baixos.

en: The system will notify you when updates and important security releases are available for installed components. Anonymous information about your site is sent to <a href="https://backdropcms.org">BackdropCMS.org</a>.
ca: El sistema us notificarà quan hi hagi actualitzacions i versions de seguretat importants disponibles per als components instal·lats. S'envia informació anònima sobre el vostre lloc a <a href="https://backdropcms.org">BackdropCMS.org</a> .

en: To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions to make it writable, or adjust the permissions on the parent directory to allow the installer to create it automatically. For more information, see the <a href="@handbook_url">Installation Instructions</a> page.
ca: Per continuar amb la instal·lació, creeu el directori i modifiqueu els seus permisos perquè sigui escrivible, o bé ajusteu els permisos del directori principal perquè l'instal·lador el creï automàticament. Per obtenir més informació, consulteu la pàgina <a href="@handbook_url">d'Instruccions d'instal·lació</a> .

en: The %directory directory must be completely empty to proceed with installation. Empty this directory or specify a different directory in settings.php.
ca: El directori % ha d'estar completament buit per continuar amb la instal·lació. Buideu aquest directori o especifiqueu un directori diferent a settings.php.

en: Unable to initialize the staging configuration directory %directory.
ca: No es pot inicialitzar el directori de configuració de prova %directory.

en: The staging directory %directory is not empty. If this is not intentional, empty the staging directory before using your site.
ca: El directori de prova %directory no està buit. Si això no és intencionat, buideu el directori de prova abans d'utilitzar el vostre lloc.

en: The staging configuration location is not empty. If this is not intentional, empty the staging location before using your site.
ca: La ubicació de configuració d'escenificació no està buida. Si això no és intencionat, buideu la ubicació d'escenificació abans d'utilitzar el vostre lloc.

en: Database %database is not valid. Only use alphanumeric characters and underscores in the database name.
ca: La base de dades %database no és vàlida. Utilitzeu només caràcters alfanumèrics i guions baixos al nom de la base de dades.

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.
ca: No s'ha pogut connectar al vostre servidor de bases de dades. El servidor informa del missatge següent: %error.

en: Is the database server running on %host?
ca: S'està executant el servidor de bases de dades a %host?

en: Is %database the correct database name?
ca: %database és el nom correcte de la base de dades?

en: Are the username and password correct?
ca: El nom d'usuari i la contrasenya són correctes?

en: MySQL Database name
ca: Nom de la base de dades MySQL

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @profile site here.
ca: Si més d'una aplicació compartirà aquesta base de dades, introduïu aquí un prefix de taula com ara %prefix per al vostre lloc @profile.

en: Failed to open %settings. Check that this file exists and is writable by the web server then load this page again.
ca: No s'ha pogut obrir % settings. Comproveu que aquest fitxer existeixi i que el servidor web pugui escriure, i torneu a carregar aquesta pàgina.

en: The following modules are required but were not found. Move them into the appropriate modules subdirectory, such as <em>/modules</em>. Missing modules: !modules
ca: Els mòduls següents són obligatoris però no s'han trobat. Mou-los al subdirectori de mòduls adequat, com ara <em>/modules</em> . Mòduls que falten: !mòduls

en: CKEditor is installed but not enabled on any formats. Visit the <a href="!url">text editors and formats configuration</a> to enable CKEditor on one or more formats.
ca: CKEditor està instal·lat però no està habilitat en cap format. Visiteu els <a href="!url">editors de text i la configuració de formats</a> per habilitar CKEditor en un o més formats.

en: The <em>Primary navigation</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ca: El menú <em>de navegació principal</em> s'utilitza en molts llocs per mostrar les seccions principals del lloc, sovint en una barra de navegació superior.

en: The <em>Administration</em> menu contains links for administrative tasks and content entry.
ca: El menú <em>Administració</em> conté enllaços per a tasques administratives i entrada de contingut.

en: The <em>Account</em> menu contains links related to each user's account, as well as links to 'Log in' and 'Log out'.
ca: El menú <em>Compte</em> conté enllaços relacionats amb el compte de cada usuari, així com enllaços a 'Iniciar sessió' i 'Tancar sessió'.

en: PHP hash extension
ca: Extensió hash PHP

en: Version: !version
ca: Versió: !versió

en: Your PHP installation is too old. Backdrop requires at least PHP %version.
ca: La vostra instal·lació de PHP és massa antiga. El fons de pantalla requereix com a mínim la versió de PHP %.

en: <em>register_globals</em> is enabled. Backdrop requires this configuration directive to be disabled. Your site may not be secure when <em>register_globals</em> is enabled. The PHP manual has instructions for <a href="http://php.net/configuration.changes">how to change configuration settings</a>.
ca: <em>register_globals</em> està habilitat. Backdrop requereix que aquesta directiva de configuració estigui desactivada. És possible que el vostre lloc no estigui segur quan <em>register_globals</em> està habilitat. El manual de PHP té instruccions sobre <a href="http://php.net/configuration.changes">com canviar els paràmetres de configuració</a> .

en: Depending on your configuration, Backdrop can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
ca: Depenent de la vostra configuració, Backdrop es pot executar amb un límit de memòria PHP %memory_limit. Tanmateix, es recomana un límit de memòria PHP %memory_minimum_limit o superior, especialment si el vostre lloc utilitza mòduls personalitzats o aportats addicionals.

en: Tokens
ca: Fitxes

en: Problems detected
ca: S'han detectat problemes

en: Do not forget to <a href="@url">disable the display of errors</a> when you have finished testing and this site goes live.
ca: No us oblideu de <a href="@url">desactivar la visualització d'errors</a> quan hàgiu acabat de provar i aquest lloc s'iniciï.

en: Theme debug
ca: Depuració del tema

en: Theme debugging is currently enabled, and should be disabled on a live site. This setting can be changed using the <a href="!url">Devel module</a>.
ca: La depuració de temes està activada actualment i s'hauria de desactivar en un lloc en directe. Aquesta configuració es pot canviar mitjançant el <a href="!url">mòdul Devel</a> .

en: Database tables need conversion
ca: Les taules de bases de dades necessiten conversió

en: Your server supports this feature but not all tables have been converted to use it.
ca: El vostre servidor admet aquesta funció, però no totes les taules s'han convertit per utilitzar-la.

en: After making a database backup, you should <a href="@url">convert existing tables</a>.
ca: Després de fer una còpia de seguretat de la base de dades, hauríeu de <a href="@url">convertir les taules existents</a> .

en: Your first post!
ca: El teu primer post!

en: This is your first post! You may edit or delete it.
ca: Aquest és el teu primer post! Podeu editar-lo o eliminar-lo.

en: This is a page with static content. You may edit or delete it.
ca: Aquesta és una pàgina amb contingut estàtic. Podeu editar-lo o eliminar-lo.

en: Use tags to group posts on similar topics into categories.
ca: Utilitzeu etiquetes per agrupar publicacions sobre temes similars en categories.

en: Upload an image to go with this post.
ca: Penja una imatge per anar amb aquesta publicació.

en: Login
ca: Entreu

en: Apply pending updates
ca: Aplica les actualitzacions pendents

en: The action "@action" could not be executed because the function "@callback" could not be found.
ca: L'acció &quot;@action&quot; no s'ha pogut executar perquè no s'ha pogut trobar la funció &quot;@callback&quot;.

en: Stack overflow: recursion limit for actions_execute() has been reached. Stack is limited by %limit calls.
ca: Desbordament de pila: s'ha arribat al límit de recursivitat per a actions_execute(). La pila està limitada per un límit de trucades.

en: Failed to connect to the server. The server reports the following message: !message For more help installing or updating code on your server, see the <a href="@handbook_url">Installation Instructions</a> page.
ca: No s'ha pogut connectar al servidor. El servidor informa del missatge següent: !message Per obtenir més ajuda per instal·lar o actualitzar el codi al vostre servidor, consulteu la pàgina <a href="@handbook_url">d'Instruccions d'instal·lació</a> .

en: Unknown (@langcode)
ca: Desconegut (@langcode)

en: Site is offline.
ca: El lloc està fora de línia.

en: "@key" is an invalid render array key
ca: &quot;@key&quot; és una clau de matriu de representació no vàlida

en: The path %path has been deprecated and will be removed in the next major release of Backdrop. This path was called from %referrer. It is recommended to remove it from any existing links.
ca: El camí %path ha quedat obsolet i s'eliminarà a la propera versió principal de Backdrop. Aquest camí s'ha cridat des de %referrer. Es recomana eliminar-lo de qualsevol enllaç existent.

en: The configuration string could not be parsed.
ca: No s'ha pogut analitzar la cadena de configuració.

en: Could not extract the archive @uri: @error
ca: No s'ha pogut extreure l'arxiu @uri: @error

en: The date "!date" does not match the expected format.
ca: La data &quot;!date&quot; no coincideix amb el format esperat.

en: No valid timezone name was provided.
ca: No s'ha proporcionat cap nom de zona horària vàlida.

en: The second is missing.
ca: Falta el segon.

en: The minute is missing.
ca: Falta el minut.

en: The hour is missing.
ca: Falta l'hora.

en: The day is missing.
ca: Falta el dia.

en: The month is missing.
ca: Falta el mes.

en: The year is missing.
ca: Falta l'any.

en: The value @date does not match the expected format.
ca: El valor @date no coincideix amb el format esperat.

en: The year is invalid. Please check that entry includes four digits.
ca: L'any no és vàlid. Comproveu que l'entrada inclogui quatre dígits.

en: The year is invalid.
ca: L'any no és vàlid.

en: The month is invalid.
ca: El mes no és vàlid.

en: The day is invalid.
ca: El dia no és vàlid.

en: The hour is invalid.
ca: L'hora no és vàlida.

en: The minute is invalid.
ca: El minut no és vàlid.

en: The second is invalid.
ca: El segon no és vàlid.

[ctx: datetime]
en: Year
ca: Any

[ctx: datetime]
en: Month
ca: Mes

[ctx: datetime]
en: Day
ca: Dia

[ctx: datetime]
en: Hour
ca: Hores

en: Hour
ca: Hores

[ctx: datetime]
en: Minute
ca: Minut

en: Minute
ca: Minut

[ctx: datetime]
en: Second
ca: Segon

en: Second
ca: Segon

en: !timezone
ca: !fus horari

en: !time
ca: !temps

en: The specified file %file could not be copied because the destination is invalid. More information is available in the system log.
ca: No s'ha pogut copiar el fitxer especificat %file perquè la destinació no és vàlida. Hi ha més informació disponible al registre del sistema.

en: The specified file %file could not be moved/copied because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
ca: El fitxer especificat %file no s'ha pogut moure/copiar perquè no existeix cap fitxer amb aquest nom. Si us plau, comproveu que heu proporcionat el nom de fitxer correcte.

en: The specified file %file could not be moved/copied because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
ca: El fitxer especificat %file no s'ha pogut moure/copiar perquè el directori de destinació no està configurat correctament. Això pot ser causat per un problema amb els permisos de fitxers o directoris. Hi ha més informació disponible al registre del sistema.

en: The file %file could not be moved/copied because a file by that name already exists in the destination directory.
ca: El fitxer %file no s'ha pogut moure/copiar perquè ja existeix un fitxer amb aquest nom al directori de destinació.

en: The specified file %file was not moved/copied because it would overwrite itself.
ca: El fitxer especificat %file no s'ha mogut/copiat perquè es sobreescriuria.

en: The specified file %file could not be moved because the destination is invalid. More information is available in the system log.
ca: El fitxer especificat %file no s'ha pogut moure perquè la destinació no és vàlida. Hi ha més informació disponible al registre del sistema.

en: The file %file could not be saved because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
ca: L'arxiu %file no s'ha pogut guardar perquè és més gran de %maxsize, el màxim permès per a la pujada d'arxius.

en: The file %file could not be saved because the upload did not complete.
ca: El fitxer %file no s'ha pogut desar perquè la càrrega no s'ha completat.

en: The file could not be uploaded because the destination %destination is invalid.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer perquè la destinació %destination no és vàlida.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed width of %width pixels.
ca: La mida de la imatge s'ha redimensionat per adaptar-se a l'amplada màxima permesa de % píxels d'amplada.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed height of %height pixels.
ca: La mida de la imatge s'ha redimensionat per adaptar-se a l'alçada màxima permesa de %height píxels.

en: The image is too small; the minimum width is %width pixels.
ca: La imatge és massa petita; l'amplada mínima és de % píxels d'amplada.

en: The image is too small; the minimum height is %height pixels.
ca: La imatge és massa petita; l'alçada mínima és %height píxels.

en: The image was rotated by @degrees degrees.
ca: La imatge es va girar en @graus graus.

en: The data could not be saved because the destination is invalid. More information is available in the system log.
ca: No s'han pogut desar les dades perquè la destinació no és vàlida. Hi ha més informació disponible al registre del sistema.

en: File %file (%realpath) could not be copied because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
ca: No s'ha pogut copiar el fitxer %file (%realpath) perquè la destinació %destination no és vàlida. Això sovint és causat per un ús inadequat de file_copy() o per un embolcall de flux que falta.

en: File %file could not be copied because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
ca: No s'ha pogut copiar el fitxer %file perquè la destinació %destination no és vàlida. Això sovint és causat per un ús inadequat de file_copy() o per un embolcall de flux que falta.

en: File %file could not be moved/copied because it does not exist.
ca: El fitxer %fitxer no s'ha pogut moure/copiar perquè no existeix.

en: File %file could not be moved/copied because the destination directory %destination is not configured correctly.
ca: El fitxer %file no s'ha pogut moure/copiar perquè el directori de destinació %destination no està configurat correctament.

en: File %file could not be moved/copied because a file by that name already exists in the destination directory (%directory)
ca: El fitxer %file no s'ha pogut moure/copiar perquè ja existeix un fitxer amb aquest nom al directori de destinació (%directory)

en: File %file could not be moved/copied because it would overwrite itself.
ca: El fitxer %fitxer no s'ha pogut moure/copiar perquè es sobreescriuria.

en: File %file (%realpath) could not be moved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
ca: El fitxer %file (%realpath) no s'ha pogut moure perquè la destinació %destination no és vàlida. Això pot ser causat per un ús inadequat de file_move() o per un embolcall de flux que falta.

en: File %file could not be moved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
ca: El fitxer %file no s'ha pogut moure perquè la destinació %destination no és vàlida. Això pot ser causat per un ús inadequat de file_move() o per un embolcall de flux que falta.

en: The specified file %file could not be moved to %destination.
ca: El fitxer especificat %file no s'ha pogut moure a %destination.

en: The file %path was not deleted because it does not exist.
ca: El fitxer %path no s'ha suprimit perquè no existeix.

en: The URL %url is not valid.
ca: L'URL %url no és vàlid.

en: %name must be a valid color.
ca: %name ha de ser un color vàlid.

en: Import of string "%string" was skipped because of disallowed or malformed HTML.
ca: La importació de la cadena &quot;%string&quot; s'ha omès a causa d'un HTML no permès o amb un format incorrecte.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language because no translations currently exist for that language.
ca: S'ha eliminat el fitxer de traducció de JavaScript per a l'idioma %language perquè actualment no hi ha traduccions per a aquest idioma.

en: The site is currently in maintenance mode.
ca: Actualment el lloc es troba en mode de manteniment.

en: Go online.
ca: Anar online.

en: Info message
ca: Missatge informatiu

en: Theme hook "@hook" not found.
ca: No s'ha trobat el ganxo del tema &quot;@hook&quot;.

en: The !element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
ca: L'element-title utilitza els següents testimonis no vàlids: @invalid-tokens.

en: Top
ca: Superior

en: Bottom
ca: A baix

en: First Column
ca: Primera Columna

en: Second Column
ca: Segona Columna

en: Third Column
ca: Tercera Columna

en: First Sidebar
ca: Primera barra lateral

en: Second Sidebar
ca: Segona barra lateral

en: 1 column
ca: 1 columna

en: 3/3/4 columns
ca: 3/3/4 columnes

en: Tryptych first
ca: Tríptic primer

en: Tryptych second
ca: Tríptic segon

en: Tryptych last
ca: Tríptic últim

en: Footer first
ca: Primer peu de pàgina

en: Footer second
ca: Peu de pàgina segon

en: Footer third
ca: Tercer peu de pàgina

en: Footer fourth
ca: Peu de pàgina quart

en: Footer bottom
ca: Peu de pàgina inferior

en: 2 columns
ca: 2 columnes

en: Sidebar
ca: Barra lateral

en: 2 columns flipped
ca: 2 columnes invertides

en: Fourth Column
ca: Quarta columna

en: Tryptych First
ca: Tríptic Primer

en: Tryptych Second
ca: Tríptic Segon

en: Tryptych Third
ca: Tríptic Tercer

en: Quarter First
ca: Primer trimestre

en: Quarter Second
ca: Quart de segon

en: Quarter Third
ca: Quart Terç

en: Quarter Fourth
ca: Quart quart

en: More tasks
ca: Més tasques

en: Adjust top margin
ca: Ajusteu el marge superior

en: Shifts the entire site content down to make room for the administration bar. If disabled, absolute- or fixed-positioned page elements may be covered by the administration bar.
ca: Desplaça tot el contingut del lloc cap avall per deixar espai per a la barra d'administració. Si està desactivat, els elements de pàgina de posició absoluta o fixa poden estar coberts per la barra d'administració.

en: Keep bar at top of page
ca: Manteniu la barra a la part superior de la pàgina

en: Displays the administration bar always at the top of the browser viewport, even when scrolling the page.
ca: Mostra la barra d'administració sempre a la part superior de la finestra del navegador, fins i tot quan es desplaça per la pàgina.

en: Enabled components
ca: Components habilitats

en: Icon menu
ca: Menú d'icones

en: Management menu
ca: Menú de gestió

en: Search bar
ca: Barra de cerca

en: User counts
ca: Recompte d'usuaris

en: Account links
ca: Enllaços de comptes

en: These features will be enabled/visible in the administration bar. Untick the boxes to disable/hide them.
ca: Aquestes funcions estaran habilitades/visibles a la barra d'administració. Desmarqueu les caselles per desactivar-les/amagar-les.

en: Admin bar settings
ca: Configuració de la barra d'administració

en: Also allow !name role the "!permission" permission? This is usually required to display any pages within the administration bar.
ca: Permeteu també que el rol !name tingui el permís "!permission"? Això sol ser necessari per mostrar qualsevol pàgina dins de la barra d'administració.

en: No custom blocks have been created yet.
ca: Encara no s'ha creat cap bloc personalitzat.

en: Translate '%name' block to %language
ca: Tradueix el bloc '%name' a %language

en: (source)
ca: (font)

en: EDIT
ca: Editar

en: Translated
ca: Traduït

en: Not Translated
ca: No traduït

en: ADD TRANSLATION
ca: AFEGIR TRADUCCIÓ

en: Translate '%name' block
ca: Tradueix el bloc '%name'

en: No languages found to translate to.
ca: No s'han trobat llengües per traduir.

en: The block translation has been saved.
ca: La traducció del bloc s'ha desat.

en: Custom Blocks
ca: Blocs personalitzats

en: A reusable custom block.
ca: Un bloc personalitzat reutilitzable.

en: Admin label
ca: Etiqueta d'administrador

en: This text is used only in administrative interfaces. It will not be shown to site visitors.
ca: Aquest text només s'utilitza a les interfícies administratives. No es mostrarà als visitants del lloc.

en: Admin description
ca: Descripció de l'administrador

en: A unique machine-readable name for this Block. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
ca: Un nom únic llegible per màquina per a aquest bloc. Només ha de contenir lletres minúscules, números i guions baixos.

en: Display title
ca: Títol de visualització

en: The title of the block as shown to the user. This will affect all places where this block is used.
ca: El títol del bloc tal com es mostra a l'usuari. Això afectarà tots els llocs on s'utilitza aquest bloc.

en: Block content
ca: Bloquejar contingut

en: Translation notice
ca: Avís de traducció

en: The settings in this form are for the source translation only. Translations may be modified on the <a href="!url">block's translation settings page</a>.
ca: La configuració d'aquest formulari és només per a la traducció d'origen. Les traduccions es poden modificar a la <a href="!url">pàgina de configuració de traducció del bloc</a> .

en: Make this block reusable
ca: Feu que aquest bloc sigui reutilitzable

en: This option may not be unchecked once enabled. You may configure or delete this reusable block from the !block_link page.
ca: És possible que aquesta opció no estigui desmarcada un cop activada. Podeu configurar o eliminar aquest bloc reutilitzable des de la pàgina !block_link.

en: Translate block
ca: Bloc de traducció

en: The book page associated with the node.
ca: La pàgina del llibre associada al node.

en: Book settings
ca: Configuració del llibre

en: Shows the table of contents expanded to the current page if viewing book content.
ca: Mostra la taula de continguts ampliada a la pàgina actual si es visualitza el contingut del llibre.

en: Book Navigation
ca: Navegació de llibres

en: Top level book
ca: Llibre de primer nivell

en: The book the node is in.
ca: El llibre on es troba el node.

en: The weight of the book page.
ca: El pes de la pàgina del llibre.

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
ca: La profunditat de la pàgina del llibre a la jerarquia; els llibres de primer nivell tenen una profunditat d'1.

en: Hierarchy
ca: Jerarquia

en: The order of pages in the book hierarchy.
ca: L'ordre de les pàgines en la jerarquia del llibre.

en: The parent book node.
ca: El node del llibre pare.

en: Book parent
ca: Pare del llibre

en: Book root from current node
ca: Llibre arrel des del node actual

en: Toolbar configuration
ca: Configuració de la barra d'eines

en: Image uploading
ca: Càrrega d'imatges

en: File uploading
ca: Càrrega de fitxers

en: Style list
ca: Llista d'estils

en: A list of classes that will be provided in the "Styles" dropdown. Enter one class on each line in the format: element.class|Label. Example: h1.title|Title.
ca: Una llista de classes que es proporcionaran al menú desplegable &quot;Estils&quot;. Introduïu una classe a cada línia amb el format: element.class|Label. Exemple: h1.title|Títol.

en: Each style should be in your theme's main CSS as well as in your theme's ckeditor-iframe.css file.
ca: Cada estil hauria d'estar al CSS principal del vostre tema, així com al fitxer ckeditor-iframe.css del vostre tema.

en: The CKEditor toolbar configuration could not be saved.
ca: La configuració de la barra d'eines CKEditor no s'ha pogut desar.

en: The CKEditor list of styles is not formatted properly. Be sure to include one style per line, with the format "element.class|Label".
ca: La llista d'estils CKEditor no té el format adequat. Assegureu-vos d'incloure un estil per línia, amb el format &quot;element.class|Label&quot;.

en: Image uploading is not enabled for this text format.
ca: La càrrega d'imatges no està activada per a aquest format de text.

en: Add group
ca: Afegeix grup

en: Remove row
ca: Elimina fila

en: Add row
ca: Afegeix fila

en: Active toolbar
ca: Barra d'eines activa

en: Available buttons
ca: Botons disponibles

en: CKEditor Toolbar
ca: Barra d'eines CKEditor

en: If checked, a caption area will appear in the editor.
ca: Si està marcat, apareixerà una àrea de subtítols a l'editor.

en: Upload image
ca: Carrega la imatge

en: User Interface
ca: Interfície d'usuari

en: Show group labels
ca: Mostra les etiquetes de grup

en: Hide group labels
ca: Amaga les etiquetes de grup

en: Enter a label for this group. This will be used by screenreaders and other accessibility software.
ca: Introduïu una etiqueta per a aquest grup. Els lectors de pantalla i altres programes d'accessibilitat ho faran servir.

en: Edit Link
ca: Enllaç d'edició

en: Open preview in a new window
ca: Obre la vista prèvia en una finestra nova

en: You must enter a valid hexadecimal color value for %name.
ca: Heu d'introduir un valor de color hexadecimal vàlid per a %name.

en: Title textfield
ca: Camp de text del títol

en: A list of recent comments posted to the site.
ca: Una llista dels comentaris recents publicats al lloc.

en: Automatically close comments on old content
ca: Tanca automàticament els comentaris sobre contingut antic

en: Close comments after
ca: Tanca els comentaris després

en: days
ca: dies

en: People with the "Post comments" permission will be able to post comments.
ca: Les persones amb el permís &quot;Publica comentaris&quot; podran publicar comentaris.

en: People will not be able to post comments.
ca: La gent no podrà publicar comentaris.

en: Hide existing comments.
ca: Amaga els comentaris existents.

en: Automatically close comments @close-days days after the Authored on date
ca: Tanca automàticament els comentaris @close-days dies després de la data d'autor

en: If unchecked, comments will stay on until manually closed.
ca: Si no està marcat, els comentaris romandran activats fins que es tanquin manualment.

en: The comment field "@name" cannot be added because the node type "@type" does not exist.
ca: El camp de comentari &quot;@name&quot; no es pot afegir perquè el tipus de node &quot;@type&quot; no existeix.

en: Automatically close comments after @number days
ca: Tanca els comentaris automàticament després de @number dies

en: No user
ca: Cap usuari

[ctx: Sort order]
en: Numerical
ca: Numèric

en: Link this field to its comment
ca: Enllaça aquest camp amb el seu comentari

en: Enable to override this field's links.
ca: Activa per anul·lar els enllaços d'aquest camp.

en: Link field to the node if there is no comment.
ca: Enllaça el camp al node si no hi ha cap comentari.

en: Text to display
ca: Text per mostrar

en: Use destination
ca: Utilitza la destinació

en: Add destination to the link
ca: Afegeix una destinació a l'enllaç

en: Show teaser-style link
ca: Mostra l'enllaç d'estil teaser

en: Show the comment link in the form used on standard node teasers, rather than the full node form.
ca: Mostra l'enllaç de comentari en el formulari que s'utilitza als teasers de nodes estàndard, en lloc del formulari de nodes complet.

en: Link this field to its user or an author's homepage
ca: Enllaceu aquest camp al seu usuari o a la pàgina d'inici d'un autor

en: Link this field to new comments
ca: Enllaça aquest camp amb comentaris nous

en: Display type
ca: Tipus de visualització

en: Display links
ca: Mostra enllaços

en: Title only
ca: Només el títol

en: Use site default RSS settings
ca: Utilitzeu la configuració RSS predeterminada del lloc

en: Display mode
ca: Mode de visualització

en: This form allows you to synchronize configuration between sites, such as in development, staging, and production servers. This page shows you the current differences between your current configuration and changes that have been staged for deployment.
ca: Aquest formulari us permet sincronitzar la configuració entre els llocs, com ara els servidors de desenvolupament, realització i producció. Aquesta pàgina us mostra les diferències actuals entre la vostra configuració actual i els canvis que s'han preparat per al desplegament.

en: There are no configuration changes currently staged. You may <a href="!export">export this site's configuration</a> or <a href="!import">import to stage new changes</a>.
ca: Actualment no hi ha canvis de configuració en fase. Podeu <a href="!export">exportar la configuració d'aquest lloc</a> o <a href="!import">importar-la per fer nous canvis</a> .

en: View differences
ca: Veure diferències

en: Modified time
ca: Hora modificada

en: The following configuration files could not be parsed, synchronization cannot proceed.
ca: Els fitxers de configuració següents no s'han pogut analitzar, la sincronització no pot continuar.

en: Import all
ca: Importa-ho tot

en: Another request may be synchronizing configuration already or a sync failed unexpectedly. Please wait a minute and try again.
ca: És possible que una altra sol·licitud ja estigui sincronitzant la configuració o que una sincronització hagi fallat inesperadament. Espereu un minut i torneu-ho a provar.

en: View changes of @config_file
ca: Mostra els canvis de @config_file

en: Old
ca: vell

en: New
ca: Nou

en: Back to "Synchronize configuration" page.
ca: Torna a la pàgina &quot;Sincronitza la configuració&quot;.

en: Close
ca: Tanca

en: This form may be used to generate a full export of your entire site's configuration. This configuration file should remain compressed when you upload it to the destination site.
ca: Aquest formulari es pot utilitzar per generar una exportació completa de tota la configuració del vostre lloc. Aquest fitxer de configuració hauria de romandre comprimit quan el carregueu al lloc de destinació.

en: This form imports a site configuration archive from another site. Upload an export file below to stage the changes (you'll have a chance to review and confirm the changes first). To generate an export file, visit the <a href="!export">full export</a> page.
ca: Aquest formulari importa un arxiu de configuració del lloc d'un altre lloc. Pengeu un fitxer d'exportació a continuació per organitzar els canvis ( primer tindreu l'oportunitat de revisar i confirmar els canvis). Per generar un fitxer d'exportació, visiteu la pàgina <a href="!export">d'exportació completa</a> .

en: Select your configuration export archive
ca: Seleccioneu el vostre arxiu d'exportació de configuració

en: This file should be a compressed archive with the extension "tar.gz".
ca: Aquest fitxer hauria de ser un arxiu comprimit amb l'extensió &quot;tar.gz&quot;.

en: Stage import
ca: Importació d'escenaris

en: Could not extract the contents of the tar file. The error message is "@message".
ca: No s'ha pogut extreure el contingut del fitxer tar. El missatge d'error és &quot;@message&quot;.

en: The uploaded configuration matches the current site configuration exactly. No changes were made.
ca: La configuració penjada coincideix exactament amb la configuració actual del lloc. No es van fer canvis.

en: Your configuration files were successfully uploaded. You may view the differences below. Import into your site by using the "Import all" button.
ca: Els vostres fitxers de configuració s'han penjat correctament. Podeu veure les diferències a continuació. Importa al teu lloc utilitzant el botó &quot;Importa-ho tot&quot;.

en: This form may be used to export a single configuration so that it may be imported on a different site. Select a configuration group and name to generate configuration for copy/paste.
ca: Aquest formulari es pot utilitzar per exportar una única configuració de manera que es pugui importar en un lloc diferent. Seleccioneu un grup de configuració i un nom per generar la configuració per copiar/enganxar.

en: Configuration group
ca: Grup de configuració

en: Configuration name
ca: Nom de la configuració

en: Exported configuration
ca: Configuració exportada

en: This form imports a single configuration file from another site. To generate an export, visit the <a href="!export">single export</a> page.
ca: Aquest formulari importa un únic fitxer de configuració d'un altre lloc. Per generar una exportació, visiteu la pàgina <a href="!export">d'exportació única</a> .

en: Paste your configuration here
ca: Enganxeu la vostra configuració aquí

en: The configuration provided could not be parsed.
ca: La configuració proporcionada no s'ha pogut analitzar.

en: The configuration could not be imported because the "_config_name" value is missing.
ca: La configuració no s'ha pogut importar perquè falta el valor &quot;_config_name&quot;.

en: The configuration could not be imported because no module could recognize the "@name" configuration name.
ca: La configuració no s'ha pogut importar perquè cap mòdul ha pogut reconèixer el nom de configuració &quot;@name&quot;.

en: The %name configuration was imported successfully.
ca: La configuració de %name s'ha importat correctament.

en: File added
ca: S'ha afegit un fitxer

en: File removed
ca: S'ha eliminat el fitxer

en: Importing configuration
ca: S'està important la configuració

en: An error occurred while importing the configuration.
ca: S'ha produït un error en importar la configuració.

en: Configuration sync failed. Check that the configuration files are properly formatted.
ca: La sincronització de la configuració ha fallat. Comproveu que els fitxers de configuració estiguin formatats correctament.

en: Configuration sync failed. The following errors were reported:
ca: La sincronització de la configuració ha fallat. S'han informat dels errors següents:

en: Configuration sync completed. @files configuration files synced.
ca: S'ha completat la sincronització de la configuració. Fitxers de configuració @files sincronitzats.

en: The configuration "@name" is not owned by any enabled module, so it cannot be deleted. If you have disabled this module, either <a href="!enable">enable the module</a> and try the import again, or <a href="!uninstall">uninstall the module entirely</a> to clean up left-over configuration.
ca: La configuració &quot;@name&quot; no és propietat de cap mòdul habilitat, de manera que no es pot suprimir. Si heu desactivat aquest mòdul, <a href="!enable">habiliteu-lo</a> i torneu a provar d'importar-lo, o bé <a href="!uninstall">desinstal·leu el mòdul completament</a> per netejar la configuració sobrant.

en: The configuration "@name" is not owned by any module. Try enabling the module that provides this configuration, then importing again.
ca: La configuració "@name" no és propietat de cap mòdul. Proveu d'habilitar el mòdul que proporciona aquesta configuració i, a continuació, torneu a importar.

en: Ungrouped
ca: Desagrupat

en: The configuration "@file" must have the "@key" attribute specified.
ca: La configuració &quot;@file&quot; ha de tenir l'atribut &quot;@key&quot; especificat.

en: The "@name_key" attribute has the value "@value", which does not match the file name "@file".
ca: L'atribut &quot;@name_key&quot; té el valor &quot;@value&quot;, que no coincideix amb el nom del fitxer &quot;@file&quot;.

en: The attributes for @list do not match the file name "@file".
ca: Els atributs de @list no coincideixen amb el nom del fitxer &quot;@file&quot;.

en: The configuration "@file" must have a "@key" attribute specified.
ca: La configuració &quot;@file&quot; ha de tenir un atribut &quot;@key&quot; especificat.

en: Configuration manager
ca: Gestor de configuració

en: Allow users to send themselves a copy of the submission.
ca: Permet als usuaris enviar-se una còpia de l'enviament.

en: Include a 'Send yourself a copy' checkbox on site-wide and personal contact forms.
ca: Incloeu una casella de selecció &quot;Envieu-vos una còpia&quot; als formularis de contacte personals i de tot el lloc.

en: Spam prevention
ca: Prevenció de correu brossa

en: Email send limit
ca: Límit d'enviament de correu electrònic

en: Limit to
ca: Limitar a

en: Email send time window
ca: Finestra de temps d'enviament de correu electrònic

en: None (disabled)
ca: Cap (discapacitat)

en: messages per
ca: missatges per

en: Limit the amount of emails that can be sent from contact forms, from the same IP, within a specific window of time. This helps prevent malicious users from sending multiple emails.
ca: Limiteu la quantitat de correus electrònics que es poden enviar des dels formularis de contacte, des de la mateixa IP, en un període de temps específic. Això ajuda a evitar que els usuaris maliciosos enviïn diversos correus electrònics.

en: The contact categories order has been saved.
ca: S'ha desat l'ordre de categories de contactes.

en: Add contact form category
ca: Afegeix una categoria de formulari de contacte

en: webmaster@example.com
    sales@example.com
ca: webmaster@example.com sales@example.com

en: Contact form category %category has been saved.
ca: La categoria del formulari de contacte %category s'ha desat.

en: Contact form category %category has been deleted.
ca: La categoria del formulari de contacte %category s'ha suprimit.

en: Contact categories
ca: Categories de contacte

en: Site-wide contact form.
ca: Formulari de contacte a tot el lloc.

en: Contact Us
ca: Contacta amb nosaltres

en: Configure contact category
ca: Configura la categoria de contacte

en: Link to contact page
ca: Enllaç a la pàgina de contacte

en: Provide a simple link to the user contact page.
ca: Proporcioneu un enllaç senzill a la pàgina de contacte de l'usuari.

en: Link label
ca: Etiqueta d'enllaç

en: Contact %user
ca: Contacta amb %user

en: Choose how users view dates and times:
ca: Trieu com veuen els usuaris les dates i les hores:

en: To add or edit options, visit <a href="@date-time-page">Date and time settings</a>.
ca: Per afegir o editar opcions, visiteu <a href="@date-time-page">Configuració de data i hora</a> .

en: Display:
ca: Visualització:

en: Both Start and End dates
ca: Tant les dates d'inici com les de finalització

en: Start date only
ca: Només data d'inici

en: End date only
ca: Només data de finalització

en: Show @count value(s)
ca: Mostra els valors de @count

en: Multiple values:
ca: Múltiples valors:

en: Identify a specific number of values to display, or leave blank to show all values.
ca: Identifiqueu un nombre específic de valors per mostrar o deixeu-lo en blanc per mostrar tots els valors.

en: starting from @isodate
ca: a partir de @isodate

en: ending with @isodate
ca: acabant amb @isodate

en: Identify specific start and/or end dates in the format YYYY-MM-DDTHH:MM:SS, or leave blank for all available dates.
ca: Identifiqueu dates específiques d'inici i/o de finalització en el format AAAA-MM-DDTHH:MM:SS o deixeu en blanc totes les dates disponibles.

en: Show remaining days
ca: Mostra els dies restants

en: How many time units should be shown in the 'time ago' string.
ca: Quantes unitats de temps s'han de mostrar a la cadena &quot;fa temps&quot;.

en: Time ago (with "ago" appended)
ca: Fa temps (amb &quot;fa&quot; afegit)

en: Time hence
ca: Temps per tant

en: Time hence (with "hence" appended)
ca: Temps per tant (amb &quot;d'aquí&quot; afegit)

en: Time span (future dates have "-" prepended)
ca: Interval de temps (les dates futures tenen &quot;-&quot; al davant)

en: Time span (past dates have "-" prepended)
ca: Interval de temps (les dates anteriors tenen &quot;-&quot; al davant)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
ca: Interval de temps (amb &quot;fa/d'aquí&quot; afegit)

en: How to display the time ago or time hence for this field.
ca: Com es mostra el temps enrere o l'hora per a aquest camp.

en: Display dates using the @format format
ca: Mostra les dates amb el format @format

en: Display dates using the default format because the specified format (@format) is not defined
ca: Mostra les dates amb el format predeterminat perquè el format especificat (@format) no està definit

en: Display both Start and End dates
ca: Mostra les dates d'inici i de finalització

en: Display Start date only
ca: Mostra només la data d'inici

en: Display End date only
ca: Mostra només la data de finalització

en: Show @count value(s) starting with @date1, ending with @date2
ca: Mostra els valors de @count que comencen per @date1 i acaben amb @date2

en: all
ca: tots

en: earliest
ca: més primerenca

en: latest
ca: més recent

en: Show remaining days: @value
ca: Mostra els dies restants: @value

en: Display time ago, showing @interval units.
ca: Mostra temps enrere, mostrant unitats @interval.

en: Default date
ca: Data per defecte

en: No default value
ca: Cap valor predeterminat

en: Now
ca: Ara

en: Relative
ca: Relatiu

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See !strtotime for more details.
ca: Descriu una hora fent referència al dia actual, com ara &quot;+90 dies&quot; (90 dies a partir del dia que es crea el camp) o &quot;+1 dissabte&quot; (el dissabte següent). Vegeu !strtotime per a més detalls.

en: Relative default value
ca: Valor relatiu predeterminat

en: Default end date
ca: Data de finalització predeterminada

en: Same as Default date
ca: Igual que la data per defecte

en: Relative default value for end date
ca: Valor predeterminat relatiu per a la data de finalització

en: The Strtotime default value is invalid.
ca: El valor predeterminat d'Strtotime no és vàlid.

en: The Strtotime default value for the End Date is invalid.
ca: El valor predeterminat d'Strtotime per a la data de finalització no és vàlid.

en: Date entry options
ca: Opcions d'entrada de data

en: Select the preferred format for inputting dates.
ca: Seleccioneu el format preferit per introduir dates.

en: The selected format will determine the order of the date part fields.
ca: El format seleccionat determinarà l'ordre dels camps de la part de la data.

en: Custom input format
ca: Format d'entrada personalitzat

en: Override the input format selected above. Define a php date format string like "m-d-Y H:i" (see <a href="http://php.net/date">http://php.net/date</a> for more details).
ca: Substituïu el format d'entrada seleccionat anteriorment. Definiu una cadena de format de data php com &quot;mdY H:i&quot; (vegeu <a href="http://php.net/date">http://php.net/date</a> per a més detalls).

en: Time increments
ca: Increments de temps

en: 1 minute
ca: 1 minut

en: 5 minute
ca: 5 minuts

en: 10 minute
ca: 10 minuts

en: 15 minute
ca: 15 minuts

en: 30 minute
ca: 30 minuts

en: Within
ca: Dins

en: The location of date part labels, like "Year", "Month", or "Day" . "Above" displays the label as titles above each date part. "Hidden" doesn't visually label any of the date parts.
ca: La ubicació de les etiquetes de les parts de la data, com ara &quot;Any&quot;, &quot;Mes&quot; o &quot;Dia&quot;. &quot;A sobre&quot; mostra l'etiqueta com a títols a sobre de cada part de la data. &quot;Ocult&quot; no etiqueta visualment cap de les parts de la data.

en: Position of date part labels
ca: Posició de les etiquetes de les peces de data

en: Exclude wrapping fieldset
ca: Exclou el conjunt de camps d'embolcall

en: Please enter a custom date format, or choose one of the preset formats.
ca: Introduïu un format de data personalitzat o trieu un dels formats predefinits.

en: End dates are used to collect duration, e.g. allow an event to start on September 15, and end on September 16.
ca: Les dates de finalització s'utilitzen per recopilar la durada, per exemple, permetre que un esdeveniment comenci el 15 de setembre i finalitzi el 16 de setembre.

en: Collect an end date
ca: Recolliu una data de finalització

en: Select the timezone handling method for this date field.
ca: Seleccioneu el mètode de gestió de la zona horària per a aquest camp de data.

en: Time zone handling
ca: Tractament de la zona horària

en: Cache dates
ca: Dates de la memòria cau

en: Date objects can be created and cached as date fields are loaded rather than when they are displayed to improve performance.
ca: Els objectes de data es poden crear i guardar a la memòria cau a mesura que es carreguen els camps de data en comptes de mostrar-los per millorar el rendiment.

en: Maximum dates per field
ca: Dates màximes per camp

en: If set to '0', all date values on every entity will be cached. Note that caching every date on fields that may have a large number of multiple or repeating values may create a significant performance penalty when the cache is cleared. The suggested setting for multiple value and repeating fields is no more than 4 values per field.
ca: Si s'estableix a '0', tots els valors de data de cada entitat s'emmagatzemaran a la memòria cau. Tingueu en compte que l'emmagatzematge a la memòria cau de totes les dates en camps que poden tenir un gran nombre de valors múltiples o repetits pot generar una penalització de rendiment important quan s'esborra la memòria cau. La configuració suggerida per a camps de valors múltiples i repetits no supera els 4 valors per camp.

en: Dates without hours granularity must not use any timezone handling.
ca: Les dates sense granularitat horària no poden utilitzar cap maneig de zona horària.

en: The number of cache values must be a number.
ca: El nombre de valors de memòria cau ha de ser un nombre.

en: The number of cache values must be a number 0 or greater.
ca: El nombre de valors de memòria cau ha de ser un número 0 o superior.

en: Site's time zone
ca: Zona horària del lloc

en: Date's time zone
ca: Zona horària de la data

en: User's time zone
ca: Zona horària de l'usuari

en: No time zone conversion
ca: Sense conversió de zona horària

en: Starting year
ca: Any d'inici

en: Enter a relative value (-9, +9) or an absolute year such as 2015.
ca: Introduïu un valor relatiu (-9, +9) o un any absolut, com ara 2015.

en: Ending year
ca: Any final

en: Starting year must be in the format -9, or an absolute year such as 1980.
ca: L'any d'inici ha de tenir el format -9, o un any absolut com ara 1980.

en: Ending year must be in the format +9, or an absolute year such as 2030.
ca: L'any final ha de tenir el format +9, o un any absolut com el 2030.

en: The value input for field %field is invalid:
ca: El valor introduït per al camp %field no és vàlid:

en: A valid date is required for %title.
ca: Cal una data vàlida per a %title.

en: %title is invalid.
ca: %title no és vàlid.

en: The value input for field %field is invalid.
ca: El valor introduït per al camp %field no és vàlid.

en: e.g. @date
ca: p. ex. @date

en: Time for @label
ca: Hora de @label

[ctx: Sort order]
en: Date
ca: Data

en: Start date
ca: Data d'inici

en: End date
ca: Data de finalització

en: @field_name start date
ca: @field_name data d'inici

en: @field_name end date
ca: @field_name data de finalització

en: A start date is required if an end date is supplied for field @field #@delta.
ca: Cal una data d'inici si es proporciona una data de finalització per al camp @field #@delta.

en: The dates are invalid.
ca: Les dates no són vàlides.

en: The end date must be greater than the start date.
ca: La data de finalització ha de ser superior a la data d'inici.

en: The start date is invalid.
ca: La data d'inici no és vàlida.

en: The end date is invalid.
ca: La data de finalització no és vàlida.

en: There are errors in @field_name value #@delta:
ca: Hi ha errors al valor @field_name #@delta:

en: There are errors in @field_name:
ca: Hi ha errors a @field_name:

en: !start-date to !end-date
ca: !start-date a !end-date

en: A 'Start date' date is required for field %field #%delta.
ca: Cal una data d'inici per al camp %field #%delta.

en: An 'End date' is required for field %field #%delta.
ca: Cal una &quot;data de finalització&quot; per al camp %field #%delta.

en: %time ago
ca: %fa temps

en: %time hence
ca: % temps per tant

en: Date part
ca: Part de data

en: Date entry
ca: Entrada de data

en: Default values
ca: Valors per defecte

en: Starting and ending year
ca: Any d'inici i finalització

en: Date settings
ca: Configuració de la data

en: Undated
ca: Sense data

en: @label -  start date (!name)
ca: @label - data d'inici (!nom)

en: @label -  start date
ca: @label - data d'inici

en: @label - end date (!name:!column)
ca: @label - data de finalització (!nom:!columna)

en: @label - end date:!column
ca: @label - data final:!column

en: Granularity
ca: Granularitat

en: Date (!base_table)
ca: Data (!base_table)

en: Filter any Views !base_table date field by a date argument, using any common ISO date/period format (i.e. YYYY, YYYY-MM, YYYY-MM-DD, YYYY-W99, YYYY-MM-DD--P3M, P90D, etc).
ca: Filtreu qualsevol camp de data de Visualitzacions !base_table per un argument de data, utilitzant qualsevol format ISO comú de data/període (és a dir, AAAA, AAAA-MM, AAAA-MM-DD, AAAA-W99, AAAA-MM-DD--P3M, P90D, etc. ).

en: Filter any Views !base_table date field.
ca: Filtreu qualsevol camp de data de Visualitzacions !base_table.

en: Date field(s)
ca: Camps de data

en: Select one or more date fields to filter with this argument.
ca: Seleccioneu un o més camps de data per filtrar amb aquest argument.

en: OR
ca: O

en: AND
ca: I

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
ca: Mètode per gestionar diversos camps de data en la mateixa consulta. Retorna els elements que tinguin algun camp de data coincident (data = camp_1 O camp_2) o només aquells que tinguin coincidències en tots els camps de data seleccionats (data = camp_1 I camp_2).

en: You must select at least one date field for this argument.
ca: Heu de seleccionar almenys un camp de data per a aquest argument.

en: Default format
ca: Format per defecte

en: Date format options
ca: Opcions de format de data

en: The date format used in titles and summary links for this argument. The default format is based on the granularity of the filter, i.e. month: @example_month, day: @example_day.
ca: El format de data utilitzat als títols i als enllaços de resum d'aquest argument. El format predeterminat es basa en la granularitat del filtre, és a dir, mes: @mes_exemple, dia: @dia_exemple.

en: Custom summary date format
ca: Format de data de resum personalitzat

[ctx: datetime]
en: Week
ca: Setmana

en: Select the type of date value to be used in defaults, summaries, and navigation. For example, a granularity of 'month' will set the default date to the current month, summarize by month in summary views, and link to the next and previous month when using date navigation.
ca: Seleccioneu el tipus de valor de data que s'utilitzarà als valors predeterminats, resums i navegació. Per exemple, una granularitat de &quot;mes&quot; establirà la data predeterminada al mes actual, es resumirà per mes en visualitzacions de resum i enllaçarà amb el mes següent i anterior quan utilitzeu la navegació per data.

en: Use granularity from argument value
ca: Utilitzeu la granularitat del valor de l'argument

en: If the granularity of argument value is different from selected, use it from argument value.
ca: Si la granularitat del valor de l'argument és diferent de la seleccionada, utilitzeu-la des del valor de l'argument.

en: Date year range
ca: Interval de data any

en: Set the allowable minimum and maximum year range for this argument, either a -X:+X offset from the current year, like '-3:+3' or an absolute minimum and maximum year, like '2005:2010' . When the argument is set to a date outside the range, the page will be returned as 'Page not found (404)' .
ca: Estableix l'interval d'any mínim i màxim permès per a aquest argument, ja sigui una compensació -X:+X de l'any actual, com ara '-3:+3' o un any mínim i màxim absolut, com ara '2005:2010'. Quan l'argument s'estableix en una data fora de l'interval, la pàgina es retornarà com a &quot;Pàgina no trobada (404)&quot;.

en: Dates to compare
ca: Dates per comparar

en: Start/End date range
ca: Interval de dates d'inici/fin

en: Only this field
ca: Només aquest camp

en: If selected the view will check if any value starting with the 'Start' date and ending with the 'End' date matches the view criteria. Otherwise the view will be limited to the specifically selected fields. Comparing to the whole Start/End range is the recommended setting when using this filter in a Calendar. When using the Start/End option, it is not necessary to add both the Start and End fields to the filter, either one will do.
ca: Si se selecciona, la visualització comprovarà si algun valor que comenci amb la data d'inici i que acabi amb la data de finalització coincideix amb els criteris de visualització. En cas contrari, la visualització es limitarà als camps específicament seleccionats. La comparació amb tot el rang Inici/Fi és la configuració recomanada quan s'utilitza aquest filtre en un calendari. Quan utilitzeu l'opció Inici/Final, no cal afegir els camps Inici i Final al filtre, cap d'ells ho farà.

en: Add multiple value identifier
ca: Afegiu un identificador de valors múltiples

en: Add an identifier to the view to show which multiple value date fields meet the filter criteria. Note: This option may introduce duplicate values into the view. Required when using multiple value fields in a Calendar or any time you want the node view of multiple value dates to display only the values that match the view filters.
ca: Afegiu un identificador a la vista per mostrar quins camps de data de valor múltiples compleixen els criteris de filtre. Nota: aquesta opció pot introduir valors duplicats a la vista. Obligatori quan s'utilitzen diversos camps de valor en un calendari o quan vulgueu que la visualització de nodes de diverses dates de valor mostri només els valors que coincideixen amb els filtres de visualització.

en: Date year range must be in the format -9:+9, 2005:2010, -9:2010, or 2005:+9
ca: L'interval de dates ha de tenir el format -9:+9, 2005:2010, -9:2010 o 2005:+9

en: Select date field(s) to filter.
ca: Seleccioneu els camps de data per filtrar.

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
ca: Mètode per gestionar diversos camps de data en la mateixa consulta. Retorna els elements que tinguin algun camp de data coincident (data = camp_1 O camp_2) o només aquells que tinguin coincidències en tots els camps de data seleccionats (data = camp_1 I camp_2).

en: You must select at least one date field for this filter.
ca: Heu de seleccionar almenys un camp de data per a aquest filtre.

en: Missing date fields!
ca: Falten camps de data!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
ca: (@field) @format @widget <strong>Exposat</strong>

en: @min and @max
ca: @min i @max

en: Select
ca: Seleccioneu

en: Date selection form element
ca: Element de formulari de selecció de data

en: Filter granularity
ca: Granularitat del filtre

en: Relative start date
ca: Data d'inici relativa

en: Relative end date
ca: Data de finalització relativa

en: Relative date
ca: Data relativa

en: Select a date
ca: Seleccioneu una data

en: Relative dates are computed when the view is displayed. Examples: now, now +1 day, 12AM today, Monday next week. <a href="http://php.net/manual/en/datetime.formats.relative.php">More examples of relative date formats in the PHP documentation</a>.
ca: Les dates relatives es calculen quan es mostra la vista. Exemples: ara, ara +1 dia, avui a les 12 del matí, dilluns de la setmana vinent. <a href="http://php.net/manual/en/datetime.formats.relative.php">Més exemples de formats de data relatius a la documentació PHP</a> .

en: Relative start date not specified.
ca: No s'ha especificat la data d'inici relativa.

en: Relative end date not specified.
ca: Data de finalització relativa no especificada.

en: Relative date not specified.
ca: Data relativa no especificada.

en: <strong>Exposed</strong> @widget @format
ca: @format @widget <strong>exposat</strong>

en: Please choose a year.
ca: Si us plau, trieu un any.

en: Please choose a month.
ca: Si us plau, trieu un mes.

en: Please choose a day.
ca: Si us plau, trieu un dia.

en: Please choose an hour.
ca: Si us plau, escolliu una hora.

en: Please choose a minute.
ca: Si us plau, trieu un minut.

en: Please choose a second.
ca: Si us plau, trieu un segon.

en: Deleted User
ca: Usuari suprimit

en: User ID (deleted)
ca: ID d'usuari (suprimit)

en: This action will permanently delete the log messages from the database.
ca: Aquesta acció suprimirà permanentment els missatges de registre de la base de dades.

en: Database Logging
ca: Registre de bases de dades

en: "%mail" is not a valid email address
ca: &quot;%mail&quot; no és una adreça de correu electrònic vàlida

en: The URL of the @entity.
ca: L'URL de @entity.

en: Display mode settings
ca: Configuració del mode de visualització

en: Entity
ca: Entitat

en: Field %field
ca: Camp %field

en: Use field label as title
ca: Utilitzeu l'etiqueta del camp com a títol

en: The block title is displayed outside of the block content area.
ca: El títol del bloc es mostra fora de l'àrea de contingut del bloc.

en: Field label display
ca: Visualització d'etiquetes de camp

en: The field label is displayed within the block content area.
ca: L'etiqueta del camp es mostra a l'àrea de contingut del bloc.

en: Field display format
ca: Format de visualització de camp

en: Skip the first @count item(s)
ca: Omet els primers articles @count

en: Trim the output values
ca: Retalla els valors de sortida

en: Then display at most @count item(s)
ca: A continuació, mostra com a màxim @count elements

en: Enter 0 to display all items.
ca: Introduïu 0 per mostrar tots els elements.

en: Reverse the output values
ca: Invertir els valors de sortida

en: Display in reverse order
ca: Mostra en ordre invers

en: (start from last values)
ca: (comenceu pels últims valors)

en: The field "@name" could not be created because it requires the "@module" module.
ca: El camp "@name" no s'ha pogut crear perquè requereix el mòdul "@module".

en: The field "@name" could not be created because a database table with the name "@table" already exists.
ca: El camp &quot;@name&quot; no s'ha pogut crear perquè ja existeix una taula de base de dades amb el nom &quot;@table&quot;.

en: The field "@name" already exists.
ca: El camp "@name" ja existeix.

en: The field "@name" already exists, but it is inactive. To create a field with the same name, the configuration and data from the old field must be manually deleted.
ca: El camp "@name" ja existeix, però està inactiu. Per crear un camp amb el mateix nom, la configuració i les dades del camp antic s'han d'eliminar manualment.

en: The field "@name" could not be created because the field name may be no longer than 32 characters.
ca: El camp "@name" no s'ha pogut crear perquè el nom del camp no pot tenir més de 32 caràcters.

en: Cannot create a field with the name "@name", which is reserved by entity type @type.
ca: No es pot crear un camp amb el nom "@name", que està reservat pel tipus d'entitat @type.

en: The field instance "@label" of field "@field" cannot be saved because an instance of this field on the bundle "@bundle" does not exist.
ca: La instància del camp &quot;@label&quot; del camp &quot;@field&quot; no es pot desar perquè no existeix una instància d'aquest camp al paquet &quot;@bundle&quot;.

en: The field instance "@label" does not specify an entity type.
ca: La instància de camp &quot;@label&quot; no especifica cap tipus d'entitat.

en: The field instance "@label" does not specify a bundle type.
ca: La instància de camp &quot;@label&quot; no especifica un tipus de paquet.

en: The field instance "@label" cannot be saved because the field "@name" does not exist.
ca: La instància del camp &quot;@label&quot; no es pot desar perquè el camp &quot;@name&quot; no existeix.

en: The field instance "@label" on the type "@entity_type" is not allowed.
ca: La instància de camp &quot;@label&quot; del tipus &quot;@entity_type&quot; no està permesa.

en: Also known as %labels.
ca: També conegut com a %labels.

en: Field instances
ca: Instàncies de camp

en: Field display settings
ca: Configuració de visualització de camp

en: The field "@name" cannot be created because another field with the same name already exists. Delete the field manually before importing the new field.
ca: El camp "@name" no es pot crear perquè ja existeix un altre camp amb el mateix nom. Suprimiu el camp manualment abans d'importar el camp nou.

en: The field instance "@label" cannot be created because the field type "@field" does not exist.
ca: La instància de camp &quot;@label&quot; no es pot crear perquè el tipus de camp &quot;@field&quot; no existeix.

en: The field "@name" cannot be created because another field with the same name already exists and is a different type of field. The current type is "@current" and the imported type would be "@new". Delete the field manually before importing the new field.
ca: El camp "@name" no es pot crear perquè ja existeix un altre camp amb el mateix nom i és un tipus de camp diferent. El tipus actual és "@current" i el tipus importat seria "@new". Suprimeix el camp manualment abans d'importar el camp nou.

en: The field "@field" cannot be deleted through a configuration import. Delete the field manually first, then retry the import.
ca: El camp &quot;@field&quot; no es pot suprimir mitjançant una importació de configuració. Primer suprimiu el camp manualment i, a continuació, torneu a intentar la importació.

en: Field block
ca: Bloc de camp

en: Field from the available @type content.
ca: Camp del contingut @type disponible.

en: Field: @widget_label (@field_name)
ca: Camp: @widget_label (@field_name)

en: The %view_mode @entity_type @bundle display mode now uses custom display settings copied from the default display mode. You might want to <a href="@url">configure them</a>.
ca: El mode de visualització %view_mode @entity_type @bundle ara fa servir la configuració de visualització personalitzada copiada del mode de visualització predeterminat. És possible que vulgueu <a href="@url">configurar-los</a> .

en: Field SQL Storage
ca: Emmagatzematge SQL de camp

en: Custom keys
ca: Claus personalitzades

en: Customize keys
ca: Personalitza les claus

en: Customizing the keys will allow you to save one value internally while showing a different option to the user.
ca: La personalització de les claus us permetrà desar un valor internament mentre mostreu una opció diferent a l'usuari.

en: Allow multiple values
ca: Permet múltiples valors

en: Multiple values will let users select multiple items in this list.
ca: Els valors múltiples permetran als usuaris seleccionar diversos elements d'aquesta llista.

en: List options one option per line.
ca: Llista les opcions una opció per línia.

en: Key-label pairs may be specified by separating each option with pipes, such as <em>key|label</em>.
ca: Els parells clau-etiqueta es poden especificar separant cada opció amb canalitzacions, com ara <em>key|label</em> .

en: If the %toggle field is checked, key-label pairs may be specified by separating each option with pipes, such as <em>key|label</em>.
ca: Si el camp %toggle està marcat, es poden especificar parells clau-etiqueta separant cada opció amb canalitzacions, com ara <em>clau|etiqueta</em> .

en: This field requires all specified keys to be integers.
ca: Aquest camp requereix que totes les claus especificades siguin enters.

en: Specify the keys that should be selected by default.
ca: Especifiqueu les claus que s'han de seleccionar per defecte.

en: Multiple default values may be specified by separating keys with commas.
ca: Es poden especificar diversos valors predeterminats separant les claus amb comes.

en: The key %key has been used multiple times. Each key must be unique to display properly.
ca: La clau %key s'ha utilitzat diverses vegades. Cada clau ha de ser única per mostrar-se correctament.

en: The following keys have been used multiple times. Each key must be unique to display properly.
ca: Les tecles següents s'han utilitzat diverses vegades. Cada clau ha de ser única per mostrar-se correctament.

en: At least one option must be specified.
ca: S'ha d'especificar almenys una opció.

en: The keys for the %title field must be integers.
ca: Les claus del camp %title han de ser enters.

en: The %title field supports a maximum of @count options. Please reduce the number of options.
ca: El camp %title admet un màxim d'opcions @count. Si us plau, reduïu el nombre d'opcions.

en: Option settings
ca: Configuració d'opcions

en: Custom keys have been specified in this list. Removing these custom keys may change way data is stored. Are you sure you wish to remove these custom keys?
ca: En aquesta llista s'han especificat claus personalitzades. L'eliminació d'aquestes claus personalitzades pot canviar la manera d'emmagatzemar les dades. Esteu segur que voleu eliminar aquestes claus personalitzades?

en: Normal entry
ca: Entrada normal

en: Manual entry
ca: Entrada manual

en: Add new option
ca: Afegeix una nova opció

en: Remove option
ca: Elimina l'opció

en: Manual default value
ca: Valor predeterminat manual

en: Add item
ca: Afegeix un element

en: No default
ca: Cap predeterminat

en: The number of visible lines in the text area.
ca: El nombre de línies visibles a l'àrea de text.

en: This is an alias of @group: @field.
ca: Aquest és un àlies de @group: @field.

en: Also known as: !also.
ca: També conegut com: !also.

en: Language - Appears in: @bundles.
ca: Idioma - Apareix a: @bundles.

en: <No value>
ca: --sense valor--

en: Display list value as human readable
ca: Mostra el valor de la llista com a llegible per persones

en: Column used for click sorting
ca: Columna utilitzada per ordenar els clics

en: Used by Style: Table to determine the actual column to click sort the field on. The default is usually fine.
ca: S'utilitza per estil: taula per determinar la columna real per fer clic per ordenar el camp. El valor predeterminat sol estar bé.

en: Formatter
ca: Formatador

en: Use field template
ca: Utilitzeu la plantilla de camp

en: If checked, field api classes will be added using field.tpl.php (or equivalent). This is not recommended unless your CSS depends upon these classes. If not checked, template will not be used.
ca: Si està marcat, les classes d'API de camp s'afegiran mitjançant field.tpl.php (o equivalent). Això no es recomana tret que el vostre CSS depengui d'aquestes classes. Si no es marca, no s'utilitzarà la plantilla.

en: Checking this option will cause the group Display Type and Separator values to be ignored.
ca: Si marqueu aquesta opció, s'ignoraran els valors del tipus de visualització del grup i del separador.

en: Multiple field settings
ca: Múltiples configuracions de camp

en: Display all values in the same row
ca: Mostra tots els valors a la mateixa fila

en: If checked, multiple values for this field will be shown in the same row. If not checked, each value in this field will create a new row. If using group by, please make sure to group by "Entity ID" for this setting to have any effect.
ca: Si està marcat, es mostraran diversos valors per a aquest camp a la mateixa fila. Si no està marcat, cada valor d'aquest camp crearà una fila nova. Si utilitzeu agrupar per, assegureu-vos d'agrupar per &quot;Identificador d'entitat&quot; perquè aquesta configuració tingui cap efecte.

en: Display @count value(s)
ca: Mostra els valors de @count

en: Unordered list
ca: Llista no ordenada

en: Ordered list
ca: Llista ordenada

en: Simple separator
ca: Separador senzill

en: starting from @count
ca: a partir de @count

en: (first item is 0)
ca: (el primer element és 0)

en: First and last only
ca: Primer i últim només

en: Group column
ca: Columna del grup

en: Select the column of this field to apply the grouping function selected above.
ca: Seleccioneu la columna d'aquest camp per aplicar la funció d'agrupació seleccionada anteriorment.

en: Group columns (additional)
ca: Grup de columnes (addicionals)

en: Select any additional columns of this field to include in the query and to group on.
ca: Seleccioneu les columnes addicionals d'aquest camp per incloure-les a la consulta i agrupar-les.

en: Raw @column
ca: @columna en brut

en: Configure field settings.
ca: Configura la configuració del camp.

en: Configure instance settings.
ca: Configura la configuració de la instància.

en: <strong>Display modes</strong> are variations of how an item can be displayed. Each @label display mode can be configured differently. For example: individual fields can be displayed using a different format, or hidden entirely.
ca: <strong>Els modes de visualització</strong> són variacions de com es pot mostrar un element. Cada mode de visualització @label es pot configurar de manera diferent. Per exemple: els camps individuals es poden mostrar amb un format diferent o es poden amagar completament.

en: !page: !teaser display
ca: !page: visualització de !teaser

en: There are no fields added yet. You can add new fields on the <a href="@link">Manage fields</a> page.
ca: Encara no hi ha camps afegits. Podeu afegir camps nous a la pàgina <a href="@link">Administra els camps</a> .

en: There is data for this field in the database. Some field settings may no longer be changed.
ca: Hi ha dades d'aquest camp a la base de dades. És possible que algunes configuracions de camp ja no es modifiquin.

en: There was a problem removing the field %field from the %type content type.
ca: S'ha produït un problema en eliminar el camp %field del tipus de contingut %type.

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags <br />This field supports tokens.
ca: Instruccions per presentar a l'usuari a sota d'aquest camp al formulari d'edició.<br /> Etiquetes HTML permeses: @tags<br /> Aquest camp admet fitxes.

en: Limited
ca: Limitat

en: Number of values is required.
ca: El nombre de valors és obligatori.

en: Display mode label
ca: Etiqueta del mode de visualització

en: Saved the %view-mode display mode.
ca: S'ha desat el mode de visualització %view-mode.

en: The <em>%view-mode</em> display mode has been customized in the following places:
ca: El mode de visualització <em>%view-mode</em> s'ha personalitzat als llocs següents:

en: Deleting a display mode will cause any content still using it to display using the <em>Default</em> settings.
ca: Si suprimiu un mode de visualització, qualsevol contingut que encara l'utilitzi es mostri mitjançant la configuració <em>predeterminada</em> .

en: Are you sure you want to delete the %view-mode display mode?
ca: Esteu segur que voleu suprimir el mode de visualització %view-mode?

en: Deleted the %view-mode display mode.
ca: S'ha suprimit el mode de visualització %view-mode.

en: The display mode %name can now be <a href="@url">customized</a>.
ca: El mode de visualització %name ara es pot <a href="@url">personalitzar</a> .

en: The %view-mode display mode has been customized in the following places:
ca: El mode de visualització %view-mode s'ha personalitzat als llocs següents:

en: A reset will cause all customizations to be lost. The <em>Default</em> display mode will be used instead.
ca: Un restabliment farà que es perdin totes les personalitzacions. En el seu lloc, s'utilitzarà el mode de visualització <em>per defecte</em> .

en: Are you sure you want to reset the %view-mode display mode?
ca: Esteu segur que voleu restablir el mode de visualització %view-mode?

en: The display mode %name will now use the <em>Default</em> settings.
ca: El mode de visualització %name ara utilitzarà la configuració <em>predeterminada</em> .

en: Display modes
ca: Modes de visualització

en: Used for all display modes which are not customized
ca: S'utilitza per a tots els modes de visualització que no estan personalitzats

en: Uses the Default display mode
ca: Utilitza el mode de visualització per defecte

en: Add, edit, and delete custom Display modes.
ca: Afegiu, editeu i suprimiu modes de visualització personalitzats.

en: Add display mode
ca: Afegeix el mode de visualització

en: Configure Display mode
ca: Configura el mode de visualització

en: Delete Display mode
ca: Suprimeix el mode de visualització

en: Enable Display mode
ca: Activa el mode de visualització

en: This option allows users to choose if the uploaded files should be shown or hidden when viewing the content.
ca: Aquesta opció permet als usuaris triar si els fitxers penjats s'han de mostrar o amagar quan es visualitzen el contingut.

en: This option sets the default behavior for uploaded files for this field. Users are still allowed to change this setting individually for each file before saving their content.
ca: Aquesta opció estableix el comportament predeterminat dels fitxers penjats per a aquest camp. Els usuaris encara poden canviar aquesta configuració individualment per a cada fitxer abans de desar el seu contingut.

en: This file will replace the existing file. This action cannot be undone.
ca: Aquest fitxer substituirà el fitxer existent. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Destination
ca: Destinació

en: File: %title has been updated.
ca: Fitxer: %title s'ha actualitzat.

en: Content referencing this file includes:
ca: El contingut que fa referència a aquest fitxer inclou:

en: However, this content is either missing or you do not have access to it.
ca: Tanmateix, aquest contingut no hi ha o no hi teniu accés.

en: This file has no known content referencing it, although it may still be in use.
ca: Aquest fitxer no té contingut conegut que hi faci referència, tot i que pot ser que encara estigui en ús.

en: Deleting this file may cause content to display improperly.
ca: L'eliminació d'aquest fitxer pot provocar que el contingut es mostri incorrectament.

en: Are you sure you want to delete the file %title?
ca: Esteu segur que voleu suprimir el fitxer %title?

en: %title has been deleted.
ca: S'ha suprimit %title.

en: Return to the <a href="!url">manage files administration page</a>.
ca: Torna a la <a href="!url">pàgina d'administració de fitxers de gestió</a> .

en: No files have been selected for deletion.
ca: No s'ha seleccionat cap fitxer per suprimir-lo.

en: File: updated %title.
ca: Fitxer: %title actualitzat.

en: Administrator deleted file %title.
ca: L'administrador ha suprimit el fitxer %title.

en: Administrator deleted @count files.
ca: L'administrador ha suprimit els fitxers @count.

en: Images wider than !width pixels will be scaled down.
ca: Les imatges més amples que els píxels d'amplada es reduiran.

en: Images taller than !height pixels will be scaled down.
ca: Les imatges més altes que els píxels d'alçada es reduiran.

en: Images larger than !size pixels will be scaled down.
ca: Les imatges més grans que !size píxels es reduiran.

en: Images must be at least !width pixels wide.
ca: Les imatges han de tenir almenys !amplada píxels d'amplada.

en: Images must be at least !height pixels tall.
ca: Les imatges han de tenir com a mínim! alçada píxels d'alçada.

en: Images must be at least !min pixels.
ca: Les imatges han de tenir com a mínim !min píxels.

en: If the need is indicated by EXIF data, the image will be rotated appropriately.
ca: Si les dades EXIF ​​indiquen la necessitat, la imatge es girarà adequadament.

en: Manage or replace any file
ca: Gestioneu o substituïu qualsevol fitxer

en: Allow managing of files from the files overview page.
ca: Permet la gestió de fitxers des de la pàgina de visió general de fitxers.

en: Invalid upload token.
ca: El testimoni de càrrega no és vàlid.

en: Manage
ca: Administrar

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires an Apache server running PHP with mod_php or Nginx with PHP-FPM.
ca: El vostre servidor no és capaç de mostrar el progrés de càrrega de fitxers. El progrés de la càrrega de fitxers requereix un servidor Apache amb PHP amb mod_php o Nginx amb PHP-FPM.

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires PHP be run with mod_php in Apache or with PHP-FPM and not as FastCGI.
ca: El vostre servidor no és capaç de mostrar el progrés de càrrega de fitxers. El progrés de la càrrega de fitxers requereix que PHP s'executi amb mod_php a Apache o amb PHP-FPM i no com a FastCGI.

en: Client-side upload progress enabled
ca: Progrés de càrrega del costat del client habilitat

en: Destination: @scheme
ca: Destinació: @scheme

en: The internal path (URI) of the file. May also display the file URL.
ca: La ruta interna (URI) del fitxer. També pot mostrar l'URL del fitxer.

en: Manage link
ca: Administra l'enllaç

en: A link to edit the file entity.
ca: Un enllaç per editar l'entitat del fitxer.

en: file from !field_name
ca: fitxer de !field_name

en: Relate each @entity with a @field set to the file.
ca: Relacioneu cada @entity amb un @field definit amb el fitxer.

en: Detect if tar is part of the extension
ca: Detecta si tar forma part de l'extensió

en: See if the previous extension is '.tar' and if so, add that, so we see 'tar.gz' or 'tar.bz2' instead of just 'gz'.
ca: Vegeu si l'extensió anterior és '.tar' i, si és així, afegiu-ho, de manera que veiem 'tar.gz' o 'tar.bz2' en lloc de només 'gz'.

en: Display an icon representing the file type, instead of the MIME text (such as "image/jpeg")
ca: Mostra una icona que representa el tipus de fitxer, en lloc del text MIME (com ara &quot;imatge/jpeg&quot;)

en: Use full URL instead of file storage URI
ca: Utilitzeu l'URL complet en lloc de l'URI d'emmagatzematge de fitxers

en: An internal file path is usually <code>public://example.png</code>. Enabling this option will display the URL instead, such as <code>http://example.com/files/example.png</code>.
ca: Un camí de fitxer intern sol ser <code>public://example.png</code> . Si activeu aquesta opció, es mostrarà l'URL, com ara <code>http://example.com/files/example.png</code> .

en: Apply image style to URL
ca: Aplica l'estil d'imatge a l'URL

en: Select an available image style and the URL will be modified.
ca: Seleccioneu un estil d'imatge disponible i l'URL es modificarà.

en: Fallback format. Used if a role has access to no other formats.
ca: Format de reserva. S'utilitza si un rol no té accés a altres formats.

en: Text editor
ca: Editor de textos

en: Configure editor
ca: Configura l'editor

en: This option is disabled because no modules that provide a text editor are currently enabled.
ca: Aquesta opció està desactivada perquè actualment no hi ha cap mòdul que proporcioni un editor de text.

en: Updated text format %format.
ca: Format de text actualitzat %format.

en: Enable image uploads
ca: Activa la càrrega d'imatges

en: Enable image re-orientation
ca: Activa la reorientació de la imatge

en: If EXIF data indicates the need, the image will be rotated appropriately before being saved.
ca: Si les dades EXIF ​​indiquen la necessitat, la imatge es girarà adequadament abans de desar-la.

en: File storage
ca: Emmagatzematge de fitxers

en: Storage: @name
ca: Emmagatzematge: @name

en: Upload directory
ca: Carregueu el directori

en: A directory relative to the files directory where uploaded images will be stored.
ca: Un directori relatiu al directori de fitxers on s'emmagatzemaran les imatges penjades.

en: Maximum file size
ca: Mida màxima del fitxer

en: If this is left empty, then the file size will be limited by the PHP maximum upload size of @size.
ca: Si es deixa buit, la mida del fitxer estarà limitada per la mida màxima de càrrega de PHP de @size.

en: Maximum dimensions
ca: Mides màximes

en: Images larger than these dimensions will be scaled down.
ca: Les imatges més grans que aquestes dimensions es reduiran.

en: Enable file uploads
ca: Activa la càrrega de fitxers

en: A directory relative to the files directory where uploaded files will be stored.
ca: Un directori relatiu al directori de fitxers on s'emmagatzemaran els fitxers penjats.

en: Edit image
ca: Edita la imatge

en: Insert image
ca: Insereix imatge

en: Insert
ca: Insereix

en: Upload an image
ca: Carregueu una imatge

en: Select from library
ca: Seleccioneu de la biblioteca

en: Alternative text
ca: Text alternatiu

en: Image size
ca: Mida de la imatge

en: width
ca: amplada

en: height
ca: alçada

en: Align
ca: Alinear

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dret

en: Add a caption
ca: Afegeix un subtítol

en: Insert link
ca: Insereix l'enllaç

en: Link to existing content
ca: Enllaç al contingut existent

en: Upload a file and link to it
ca: Carregueu un fitxer i enllaçeu-hi

en: Link text
ca: Text de l'enllaç

en: CSS classes
ca: Classes CSS

en: More information about text editors
ca: Més informació sobre els editors de text

en: The configuration "@file" could not be imported because the module "@module" that provides the filter "@filter" is not enabled.
ca: La configuració &quot;@file&quot; no s'ha pogut importar perquè el mòdul &quot;@module&quot; que proporciona el filtre &quot;@filter&quot; no està habilitat.

en: The configuration "@file" could not be imported because the filter "@filter" is not recognized. Be sure that the module providing this filter is enabled.
ca: No s'ha pogut importar la configuració &quot;@file&quot; perquè no es reconeix el filtre &quot;@filter&quot;. Assegureu-vos que el mòdul que proporciona aquest filtre estigui habilitat.

en: Upload files through editor dialogs
ca: Carregueu fitxers mitjançant els diàlegs de l'editor

en: Allow users with access to editor dialogs to upload files.
ca: Permet als usuaris amb accés als diàlegs de l'editor penjar fitxers.

en: Lines and paragraphs are automatically recognized. The &lt;br /&gt; line break, &lt;p&gt; paragraph and &lt;/p&gt; close paragraph tags are inserted automatically. If paragraphs are not recognized, add a couple blank lines.
ca: Les línies i els paràgrafs es reconeixen automàticament. Les etiquetes &lt;br /&gt; salt de línia, &lt;p&gt; paràgraf i &lt;/p&gt; tancament de paràgraf s'insereixen automàticament. Si no es reconeixen els paràgrafs, afegiu un parell de línies en blanc.

en: Based on the text editor configuration, these tags have automatically been added: <strong>@tag-list</strong>.
ca: Segons la configuració de l'editor de text, aquestes etiquetes s'han afegit automàticament: <strong>@tag-list</strong> .

en: Configure image style %name
ca: Configura l'estil d'imatge %name

en: Save and add effects
ca: Desa i afegeix efectes

en: Enable upscaling
ca: Activa l'augment d'escala

en: Allows images to be made larger than their original size.
ca: Permet que les imatges siguin més grans que la seva mida original.

en: Current image: !link
ca: Imatge actual: !link

en: Remove default image
ca: Elimina la imatge predeterminada

en: Maximum image dimensions
ca: Dimensions màximes de la imatge

en: Minimum image dimensions
ca: Dimensions mínimes de la imatge

en: Note that as with resizing, rotating images on upload will cause the loss of EXIF data in the image.
ca: Tingueu en compte que, com passa amb el canvi de mida, girar les imatges durant la càrrega provocarà la pèrdua de dades EXIF ​​a la imatge.

en: Float image
ca: Imatge flotant

en: Display the image on the left or right, with the rest of the content wrapping around it.
ca: Mostra la imatge a l'esquerra o a la dreta, amb la resta del contingut envoltant-la.

en: Storage state
ca: Estat d'emmagatzematge

en: Invalid request.
ca: Petició invàlida.

en: Image styles are not allowed to modify images generated by other styles.
ca: Els estils d'imatge no poden modificar imatges generades per altres estils.

en: Image generation throttled after reaching maximum.
ca: La generació d'imatges s'ha accelerat després d'arribar al màxim.

en: Configure image style
ca: Configura l'estil d'imatge

en: Configure image effect
ca: Configura l'efecte d'imatge

en: Configure an existing effect within a style.
ca: Configura un efecte existent dins d'un estil.

en: Your projects have been downloaded and updated.
ca: Els vostres projectes s'han descarregat i actualitzat.

en: Encountered an error when trying to fetch results from @name. Error @code : @message
ca: S'ha trobat un error en intentar obtenir resultats de @name. Error @codi : @missatge

en: Error installing projects.
ca: S'ha produït un error en instal·lar els projectes.

en: One or more themes were installed. You may enable them now.
ca: S'han instal·lat un o més temes. Pots activar-los ara.

en: There was an error while installing %project.
          !message
ca: S'ha produït un error en instal·lar %project. !missatge

en: Updates of Backdrop CMS core using the web interface are disabled.
ca: Les actualitzacions del nucli de Backdrop CMS mitjançant la interfície web estan desactivades.

en: Your server does not support updating modules, themes, and layouts from this interface. Instead, update modules, themes, and layouts by uploading the new versions directly to the server, as described in the <a href="@handbook_url">handbook</a>.
ca: El vostre servidor no admet l'actualització de mòduls, temes i dissenys des d'aquesta interfície. En comptes d'això, actualitzeu mòduls, temes i dissenys penjant les noves versions directament al servidor, tal com es descriu al <a href="@handbook_url">manual</a> .

en: Your server does not support installing modules, themes, and layouts from this interface. Instead, install modules, themes, and layouts by uploading them directly to the server, as described in the <a href="@handbook_url">handbook</a>.
ca: El vostre servidor no admet la instal·lació de mòduls, temes i dissenys des d'aquesta interfície. En lloc d'això, instal·leu mòduls, temes i dissenys penjant-los directament al servidor, tal com es descriu al <a href="@handbook_url">manual</a> .

en: Sorry, none of the submitted names are valid.
ca: Ho sentim, cap dels noms enviats és vàlid.

en: Sorry, the project server is offline.
ca: Ho sentim, el servidor del projecte està fora de línia.

en: Sorry, the following projects were not recognized: %names
ca: Ho sentim, els projectes següents no s'han reconegut: %names

en: The following projects are already installed: %names
ca: Els projectes següents ja estan instal·lats: %names

en: Sorry, none of the submitted names are valid projects.
ca: Ho sentim, cap dels noms enviats és projecte vàlid.

en: You must either provide project names, a URL, or upload an archive file to install.
ca: Heu de proporcionar noms de projecte, un URL o penjar un fitxer d'arxiu per instal·lar-lo.

en: Unable to retrieve Backdrop project from %url.
ca: No s'ha pogut recuperar el projecte de fons de %url.

en: Unable to save downloaded project into the temporary directory.
ca: No es pot desar el projecte baixat al directori temporal.

en: Error installing / updating. Error: @error
ca: S'ha produït un error en instal·lar/actualitzar. Error: @error

en: Permissions are not set up properly.
ca: Els permisos no estan configurats correctament.

en: Install Dependencies
ca: Instal·leu dependències

en: Set themes
ca: Estableix temes

en: Could not fetch releases for project %project.
ca: No s'han pogut obtenir les versions del projecte %project.

en: release notes
ca: notes de llançament

en: No releases data found for any of the selected projects.
ca: No s'han trobat dades de llançaments per a cap dels projectes seleccionats.

en: The themes you selected have been successfully installed. You may enable installed themes here or on the main !themes page.
ca: Els temes que heu seleccionat s'han instal·lat correctament. Podeu habilitar els temes instal·lats aquí o a la pàgina principal de !themes.

en: Set as default theme
ca: Estableix com a tema predeterminat

en: Next: enable new modules
ca: A continuació: habiliteu nous mòduls

en: Finish
ca: Acabar

en: Requires version @version
ca: Requereix la versió @version

en: installed
ca: instal·lat

en: missing
ca: desaparegut

en: You may enable modules using the form below or on the main !link page.
ca: Podeu habilitar mòduls utilitzant el formulari següent o a la pàgina principal de !link.

en: Select which modules you would like to enable.
ca: Seleccioneu quins mòduls voleu habilitar.

en: No new modules installed.
ca: No hi ha mòduls nous instal·lats.

en: Finish without enabling
ca: Acabar sense habilitar

en: Some modules are missing one or more dependencies and cannot be enabled. The checkboxes for these modules have been disabled.
ca: A alguns mòduls els falten una o més dependències i no es poden activar. Les caselles de selecció d'aquests mòduls s'han desactivat.

en: Installation is complete.
ca: La instal·lació s'ha completat.

en: Relevance
ca: Pertinença

en: Latest build
ca: Última construcció

en: Manual installation
ca: Instal·lació manual

en: Error: The project was not found.
ca: Error: no s'ha trobat el projecte.

en: Projects
ca: Projectes

en: Installer settings
ca: Configuració de l'instal·lador

en: Install by names
ca: Instal·leu per noms

en: Install multiple projects by listing machine names.
ca: Instal·leu diversos projectes enumerant els noms de les màquines.

en: Reset installer project list.
ca: Restableix la llista de projectes d'instal·lador.

en: Project Installer
ca: Instal·lador de projectes

en: Custom language...
ca: Idioma personalitzat...

en: Use language codes as <a href="@w3ctags">defined by the W3C</a> for interoperability. <em>Examples: "en", "en-gb" and "zh-hant".</em>
ca: Utilitzeu codis d'idioma tal com <a href="@w3ctags">els defineix el W3C</a> per a la interoperabilitat. <em>Exemples: &quot;en&quot;, &quot;en-gb&quot; i &quot;zh-hant&quot;.</em>

en: Fill in the language details and save the language with <em>Add custom language</em>.
ca: Ompliu els detalls de l'idioma i deseu l'idioma amb <em>Afegeix un idioma personalitzat</em> .

en: The language %language (%langcode) already exists.
ca: L'idioma %language (%langcode) ja existeix.

en: Use the <em>Add language</em> button to save a predefined language.
ca: Utilitzeu el botó <em>Afegeix idioma</em> per desar un idioma predefinit.

en: The language %language has been created and can now be used.
ca: S'ha creat l'idioma %language i ara es pot utilitzar.

en: Are you sure you want to delete the language %language?
ca: Esteu segur que voleu suprimir l'idioma %language?

en: The %language (%langcode) language has been removed.
ca: S'ha eliminat l'idioma %language (%langcode).

en: The %language (%langcode) language has been created.
ca: S'ha creat l'idioma %language (%langcode).

en: The %language (%langcode) language has been updated.
ca: S'ha actualitzat l'idioma %language (%langcode).

en: Confirm delete
ca: Confirmeu la supressió

en: Default layouts (used on all paths without a specific layout)
ca: Dissenys predeterminats (s'utilitzen a tots els camins sense un disseny específic)

en: Visibility conditions
ca: Condicions de visibilitat

en: Reorder
ca: Reordenar

en: Layout name
ca: Nom del disseny

en: Layout template
ca: Plantilla de maquetació

en: Check path
ca: Comprova el camí

en: Contexts
ca: Contextos

en: The path entered will create a new page and disable the current "@old_path". If you intended to add a layout for "@old_path", use the path "@new_path" and add a URL path condition for "@old_path".
ca: El camí introduït crearà una pàgina nova i desactivarà l'actual &quot;@old_path&quot;. Si teníeu la intenció d'afegir un disseny per a &quot;@old_path&quot;, utilitzeu el camí &quot;@new_path&quot; i afegiu una condició de camí d'URL per a &quot;@old_path&quot;.

en: Add visibility condition
ca: Afegeix una condició de visibilitat

en: Save layout
ca: Desa el disseny

en: Create layout
ca: Crea un disseny

en: That path is currently assigned to be an alias for "@alias".
ca: Aquest camí està assignat actualment per ser un àlies per a &quot;@alias&quot;.

en: <a href="!url">Delete the alias first</a>, then save this layout.
ca: <a href="!url">Suprimeix primer l'àlies</a> i després desa aquest disseny.

en: Layout changes discarded.
ca: S'han descartat els canvis de disseny.

en: Layout created. Blocks may now be added to this layout.
ca: Disseny creat. Ara es poden afegir blocs a aquest disseny.

en: Layout saved.
ca: S'ha desat el disseny.

en: The "@block" block may only be added once to this layout.
ca: El bloc &quot;@block&quot; només es pot afegir una vegada a aquest disseny.

en: The "@block" block must be added to this layout.
ca: El bloc &quot;@block&quot; s'ha d'afegir a aquest disseny.

en: The "@block" block has incorrectly been positioned multiple times. This may indicate an incorrectly saved layout configuration.
ca: El bloc &quot;@block&quot; s'ha col·locat incorrectament diverses vegades. Això pot indicar una configuració de disseny desada incorrectament.

en: Layout content saved.
ca: S'ha desat el contingut del disseny.

en: Default page title
ca: Títol de la pàgina per defecte

en: Custom page title
ca: Títol de pàgina personalitzat

en: Copy from block
ca: Còpia del bloc

en: No title
ca: Sense Títol

en: The page title will pull from a default source. For example: on the user account page, a username may be used.
ca: El títol de la pàgina s'extraurà d'una font predeterminada. Per exemple: a la pàgina del compte d'usuari, es pot utilitzar un nom d'usuari.

en: Provide a custom page title for this layout.
ca: Proporcioneu un títol de pàgina personalitzat per a aquest disseny.

en: Copy the page title from a block for this layout.
ca: Copieu el títol de la pàgina d'un bloc per a aquest disseny.

en: Hide the page title for this layout.
ca: Amaga el títol de la pàgina per a aquest disseny.

en: If left blank, a default title may be used.
ca: Si es deixa en blanc, es pot utilitzar un títol predeterminat.

en: Block to copy
ca: Bloquejar per copiar

en: The page title will be taken from this block's title.
ca: El títol de la pàgina s'agafarà del títol d'aquest bloc.

en: Add block "!title"
ca: Afegeix el bloc &quot;!title&quot;

en: Configure block "!title"
ca: Configura el bloc &quot;!title&quot;

en: Update block
ca: Actualitza bloc

en: Style settings
ca: Configuració d'estil

en: Style
ca: Estil

en: Visibility conditions allow this block to be shown only in certain situations, such as for certain roles or types of content.
ca: Les condicions de visibilitat permeten que aquest bloc es mostri només en determinades situacions, com per exemple per a determinades funcions o tipus de contingut.

en: Block "@title" removed.
ca: S'ha eliminat el bloc &quot;@title&quot;.

en: Configure visibility condition
ca: Configurar la condició de visibilitat

en: Add visibility condition for "!title" block
ca: Afegeix una condició de visibilitat per al bloc &quot;!title&quot;.

en: Configure visibility condition for "!title" block
ca: Configura la condició de visibilitat per al bloc &quot;!title&quot;.

en: Add visibility condition for "@title" layout
ca: Afegeix una condició de visibilitat per al disseny &quot;@title&quot;.

en: Configure visibility condition for "@title" layout
ca: Configura la condició de visibilitat per al disseny &quot;@title&quot;.

en: Visibility condition
ca: Condició de visibilitat

en: Load condition
ca: Estat de càrrega

en: Save visibility condition
ca: Estalviar les condicions de visibilitat

en: Configure condition "@condition" for "@title"
ca: Configura la condició &quot;@condition&quot; per a &quot;@title&quot;

en: Configure condition "@condition"
ca: Configura la condició &quot;@condition&quot;

en: Layout "@title" enabled.
ca: Disseny &quot;@title&quot; activat.

en: Layout "@title" disabled.
ca: Disseny &quot;@title&quot; desactivat.

en: No layouts specified to reorder.
ca: No s'ha especificat cap disseny per reordenar.

en: Layouts at the same path are selected based on the first layout that matches its conditions. Reorder the layouts on this page to affect the layout that will be used first.
ca: Els dissenys al mateix camí es seleccionen en funció del primer disseny que coincideixi amb les seves condicions. Reordena els dissenys d'aquesta pàgina per afectar el disseny que s'utilitzarà primer.

en: Layout order saved.
ca: S'ha desat l'ordre de disseny.

en: The lock has been cleared and all changes discarded. You may now make changes to this page.
ca: S'ha esborrat el bloqueig i tots els canvis s'han descartat. Ara podeu fer canvis a aquesta pàgina.

en: Settings on this page are being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
ca: Els paràmetres d'aquesta pàgina estan sent editats per l'usuari !user i, per tant, els altres no els poden editar. Aquest pany és molt antic. Feu clic aquí per <a href="!break">trencar aquest bloqueig</a> .

en: This form has unsaved changes. Click "@button" to make changes permanent or "Cancel" to discard changes.
ca: Aquest formulari té canvis no desats. Feu clic a "@button" per fer que els canvis siguin permanents o a "Cancel·la" per descartar-los.

en: Clone layout
ca: Clona el disseny

en: Cloned layout @title created. You may now configure the cloned layout.
ca: Disseny clonat @title creat. Ara podeu configurar el disseny clonat.

en: Delete layout @title?
ca: Vols suprimir el disseny @title?

en: Are you sure you want to delete this layout? Deleting a layout cannot be undone.
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquest disseny? La supressió d'un disseny no es pot desfer.

en: Delete layout
ca: Suprimeix el disseny

en: Revert layout @title?
ca: Vols desfer el disseny @title?

en: Reverting the layout will delete any changes, reverting it to the original default layout provided by the %module module.
ca: Revertir el disseny s'eliminarà qualsevol canvi, tornant-lo al disseny original per defecte proporcionat pel mòdul %module.

en: Revert layout
ca: Revertir la disposició

en: The layout has been deleted.
ca: S'ha suprimit el disseny.

en: The layout has been reverted.
ca: S'ha revertit el disseny.

en: No menu entry
ca: Sense entrada al menú

en: Normal menu entry
ca: Entrada normal del menú

en: Menu tab
ca: Pestanya de menú

en: Default menu tab
ca: Pestanya de menú predeterminada

en: Local action
ca: Acció local

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
ca: Si s'estableix com a normal o tabulador, introduïu el text que voleu utilitzar per a l'element del menú.

en: Insert item into an available menu.
ca: Insereix un element en un menú disponible.

en: Menu selection requires the activation of menu module.
ca: La selecció del menú requereix l'activació del mòdul de menú.

en: The lower the weight the higher/further left it will appear.
ca: Com més baix sigui el pes, més amunt/més a l'esquerra apareixerà.

en: Parent menu item
ca: Element del menú principal

en: Normal menu item
ca: Element de menú normal

en: When providing a menu item as a default tab, the parent menu item of that tab must be specified. Sometimes the parent will already exist, but other times you will need to have one created. The path of a parent item will always be the same path with the last part left off. i.e, if the path to this layout is <em>foo/bar/baz</em>, the parent path would be <em>foo/bar</em>.
ca: Quan proporcioneu un element de menú com a pestanya predeterminada, s'ha d'especificar l'element de menú principal d'aquesta pestanya. De vegades el pare ja existirà, però d'altres vegades n'hauràs de crear un. El camí d'un element pare sempre serà el mateix amb l'última part deixada. és a dir, si el camí a aquest disseny és <em>foo/bar/baz</em> , el camí principal seria <em>foo/bar</em> .

en: Parent item title
ca: Títol de l'element pare

en: If creating a parent menu item, enter the title of the item.
ca: Si creeu un element de menú principal, introduïu el títol de l'element.

en: Parent item menu
ca: Menú d'elements pare

en: Item weight
ca: Pes de l'article

en: Enter the weight of the menu item or tab. The lower the number, the earlier in the list it will be.
ca: Introduïu el pes de l'element o pestanya del menú. Com més baix sigui el nombre, més primer serà a la llista.

en: Access conditions
ca: Condicions d'accés

en: Conditions set at the menu level will prevent access to the entire page and all layouts configured in it.
ca: Les condicions establertes al nivell de menú impediran l'accés a tota la pàgina i a tots els dissenys configurats en ella.

en: Save menu settings
ca: Desa la configuració del menú

en: Menu settings saved for @path.
ca: Configuració del menú desada per a @path.

en: Menu item changes discarded.
ca: S'han descartat els canvis als elements del menú.

en: Layout settings
ca: Configuració de disseny

en: At least one layout template must be enabled.
ca: S'ha d'activar almenys una plantilla de disseny.

en: HTML element for inner wrapper
ca: Element HTML per a l'embolcall interior

en: CSS classes for inner wrapper
ca: Classes CSS per a l'embolcall interior

en: Separate multiple classes with spaces.
ca: Separeu diverses classes amb espais.

en: Not in use
ca: No està en ús

en: Provides a summary of all available blocks. The 'Usage' column shows which layout and region to which blocks are currently assigned in the format 'Layout name (region)'.
ca: Proporciona un resum de tots els blocs disponibles. La columna &quot;Ús&quot; mostra quina disposició i regió a quins blocs estan assignats actualment en el format &quot;Nom de disseny (regió)&quot;.

en: There are no blocks.
ca: No hi ha blocs.

en: No conditions set.
ca: No s'estableixen condicions.

en: Argument position
ca: Posició de l'argument

en: Position @index:
ca: Posició @index:

en: No contexts
ca: Sense contextos

en: Layout menu items
ca: Elements del menú de disseny

en: Custom page title: %title
ca: Títol de la pàgina personalitzada: %title

en: Title copied from the %block block
ca: S'ha copiat el títol del bloc %block

en: Configure region
ca: Configura la regió

en: Remove block
ca: Elimina el bloc

en: Configure condition
ca: Configura la condició

en: Conditions
ca: Condicions

en: Block title type
ca: Tipus de títol de bloc

en: Custom title
ca: Títol personalitzat

en: Broken block
ca: Bloc trencat

en: This block requires the %module module. Either re-enable the module, or remove this block.
ca: Aquest bloc requereix el mòdul %module. Torneu a habilitar el mòdul o suprimiu aquest bloc.

en: This block provided by the %module module is missing. The block has an identifier of %delta, which may have been deleted or is no longer valid.
ca: Falta aquest bloc proporcionat pel mòdul %module. El bloc té un identificador de %delta, que pot haver estat suprimit o ja no és vàlid.

en: Background image
ca: Imatge de fons

en: Background image, a Display title, or Block content must be provided.
ca: S'ha de proporcionar una imatge de fons, un títol de visualització o contingut de bloc.

en: If enabled, this block will be made reusable across different layouts and be listed in on the !block_link page.
ca: Si està activat, aquest bloc es tornarà a utilitzar en diferents dissenys i apareixerà a la pàgina !block_link.

en: Reusable blocks may also be translated.
ca: Els blocs reutilitzables també es poden traduir.

en: Internal name
ca: Nom intern

en: Admin label is required when making a block reusable.
ca: L'etiqueta d'administrador és necessària per fer que un bloc sigui reutilitzable.

en: An internal name is required when making a block reusable.
ca: Es requereix un nom intern per fer que un bloc sigui reutilitzable.

en: The layout must have a name specified to save.
ca: El disseny ha de tenir un nom especificat per desar-lo.

en: Control access by @entity_type @bundle_label.
ca: Controla l'accés per @entity_type @bundle_label.

en: Control access by @entity_type @entity_id_key.
ca: Controla l'accés per @entity_type @entity_id_key.

en: Site language
ca: Idioma del lloc

en: Control access by the currently active interface language.
ca: Controleu l'accés mitjançant l'idioma de la interfície actiu actualment.

en: User: Permission
ca: Usuari: Permís

en: Control access by permission string.
ca: Controlar l'accés mitjançant una cadena de permisos.

en: User: Role
ca: Usuari: Rol

en: Control access by role.
ca: Controlar l'accés per rol.

en: URL path
ca: Camí de l'URL

en: Control access by the current path.
ca: Controlar l'accés pel camí actual.

en: Entity is a specific type.
ca: L'entitat és un tipus específic.

en: @entity ID is NOT: @entity_id
ca: @identity ID NO és: @entity_id

en: @entity ID is: @entity_id
ca: @identity ID és: @entity_id

en: Current path is
ca: El camí actual és

en: Site language is any language
ca: L'idioma del lloc és qualsevol idioma

en: Pass only if the current site language is one of the selected languages.
ca: Passeu només si l'idioma actual del lloc és un dels idiomes seleccionats.

en: Reverse (NOT)
ca: Revés (NO)

en: Broken or missing access plugin
ca: Complement d'accés trencat o perdut

en: The class "@class" for the "@plugin" plugin could not be found.
ca: No s'ha pogut trobar la classe &quot;@class&quot; per al connector &quot;@plugin&quot;.

en: Allow access on the following pages
ca: Permet l'accés a les pàgines següents

en: Allow access on all pages except the following pages
ca: Permet l'accés a totes les pàgines excepte a les pàgines següents

en: Paths
ca: Camins

en: Error, unset permission
ca: Error, permís no definit

en: User has "@permission" permission.
ca: L'usuari té permís &quot;@permission&quot;.

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this.
ca: Només els usuaris amb la marca de permís seleccionada podran accedir-hi.

en: User can have any role
ca: L'usuari pot tenir qualsevol rol

en: Unknown @type: @id
ca: @type desconegut: @id

en: @label from path (position @position)
ca: @label del camí (posició @position)

en: Broken or missing context (@plugin)
ca: Context trencat o mancat (@plugin)

en: Layout overrides path
ca: El disseny anul·la el camí

en: Page title settings
ca: Configuració del títol de la pàgina

en: The layout plugin "@plugin" could not been found to display the "@title" layout.
ca: No s'ha trobat el connector de disseny &quot;@plugin&quot; per mostrar el disseny &quot;@title&quot;.

en: No wrapper
ca: Sense embolcall

en: Wrapper tag
ca: Etiqueta d'embolcall

en: Wrapper classes
ca: Classes d'embolcall

en: Heading level
ca: Nivell de capçalera

en: Heading classes
ca: Encapçalament de classes

en: Additional classes to be added to the block title.
ca: Classes addicionals que s'afegiran al títol del bloc.

en: Content tag
ca: Etiqueta de contingut

en: Content classes
ca: Classes de continguts

en: Additional classes to be added to the content within this block.
ca: Classes addicionals que s'afegiran al contingut d'aquest bloc.

en: Validate URL
ca: Valida l'URL

en: If checked, the URL field will be verified as a valid URL during validation.
ca: Si està marcat, el camp URL es verificarà com a URL vàlid durant la validació.

en: Optional URL
ca: URL opcional

en: If checked, the URL field is optional and submitting a title alone will be acceptable. If the URL is omitted, the title will be displayed as plain text.
ca: Si està marcat, el camp URL és opcional i només s'acceptarà enviar un títol. Si s'omet l'URL, el títol es mostrarà com a text sense format.

en: Optional Title
ca: Títol opcional

en: Required Title
ca: Títol obligatori

en: Static Title
ca: Títol estàtic

en: No Title
ca: Sense títol

en: Link Title
ca: Títol de l'enllaç

en: If the link title is optional or required, a field will be displayed to the end user. If the link title is static, the link will always use the same title.
ca: Si el títol de l'enllaç és opcional o obligatori, es mostrarà un camp a l'usuari final. Si el títol de l'enllaç és estàtic, l'enllaç sempre utilitzarà el mateix títol.

en: Static title
ca: Títol estàtic

en: This title will always be used if &quot;Static Title&quot; is selected above. The static title value may use tokens of any other entity field as its value. Static and token-based titles may include most inline XHTML tags such as <em>strong</em>, <em>em</em>, <em>img</em>, <em>span</em>, etc.
ca: Aquest títol s'utilitzarà sempre si es selecciona &quot;Títol estàtic&quot; a dalt. El valor del títol estàtic pot utilitzar fitxes de qualsevol altre camp d'entitat com a valor. Els títols estàtics i basats en testimonis poden incloure la majoria d'etiquetes XHTML en línia com ara <em>strong</em> , <em>em</em> , <em>img</em> , <em>span</em> , etc.

en: Use field label for title label
ca: Utilitzeu l'etiqueta de camp per a l'etiqueta del títol

en: If checked, hides the label on the group of elements and instead uses the field label on the title element.
ca: Si està marcat, amaga l'etiqueta del grup d'elements i, en canvi, utilitza l'etiqueta del camp de l'element del títol.

en: Max length of title field
ca: Longitud màxima del camp del títol

en: Set a maximum length on the title field (applies only if Link Title is optional or required).  The maximum limit is 255 characters.
ca: Estableix una longitud màxima al camp del títol (només s'aplica si el títol de l'enllaç és opcional o obligatori). El límit màxim és de 255 caràcters.

en: Advanced Options
ca: Opcions avançades

en: Allow user-entered tokens
ca: Permet les fitxes introduïdes per l'usuari

en: Checking will allow users to enter tokens in URLs and Titles on the content form. This does not affect the field settings on this page, which always support tokens.
ca: La comprovació permetrà als usuaris introduir fitxes als URL i als títols al formulari de contingut. Això no afecta la configuració del camp d'aquesta pàgina, que sempre admet fitxes.

en: URL Display Cutoff
ca: Tall de visualització d'URL

en: Default (no target attribute)
ca: Per defecte (sense atribut objectiu)

en: Open link in window root
ca: Obriu l'enllaç a l'arrel de la finestra

en: Open link in new window
ca: Obre l'enllaç en una finestra nova

en: Allow the user to choose
ca: Permetre a l'usuari triar

en: Link Target
ca: Destinació d'enllaç

en: Rel Attribute
ca: Atribut Rel

en: When output, this link will have this rel attribute. The most common usage is <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Nofollow">rel=&quot;nofollow&quot;</a> which prevents some search engines from spidering entered links.
ca: Quan surt, aquest enllaç tindrà aquest atribut rel. L'ús més comú és <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Nofollow">rel=&quot;nofollow&quot;</a> , que impedeix que alguns motors de cerca penetrin els enllaços introduïts.

en: Keep rel as set up above (untouched/default)
ca: Mantén rel tal com s'ha configurat més amunt (sense tocar/per defecte)

en: Remove rel if given link is external
ca: Elimina rel si l'enllaç donat és extern

en: Remove rel if given link is internal
ca: Elimineu rel si l'enllaç donat és intern

en: Remove rel attribute automatically
ca: Elimina automàticament l'atribut rel

en: Turn on/off if rel attribute should be removed automatically, if user given link is internal/external
ca: Activa/desactiva si l'atribut rel s'ha d'eliminar automàticament, si l'enllaç donat per l'usuari és intern/extern

en: Allow the user to enter a custom link class per link
ca: Permet que l'usuari introdueixi una classe d'enllaç personalitzada per enllaç

en: Additional CSS Classes
ca: Classes CSS addicionals

en: Add these classes on output (will be added to any user-provided classes). Multiple classes should be separated by spaces.
ca: Afegiu aquestes classes a la sortida (s'afegiran a qualsevol classe proporcionada per l'usuari). S'han de separar diverses classes per espais.

en: Allow the user to enter a link 'title' attribute
ca: Permet que l'usuari introdueixi un atribut &quot;títol&quot; d'enllaç

en: Default link 'title' Attribute
ca: Atribut &quot;títol&quot; de l'enllaç predeterminat

en: A default title must be provided if the title is a static value.
ca: S'ha de proporcionar un títol per defecte si el títol és un valor estàtic.

en: URL Display Cutoff value must be numeric.
ca: El valor de tall de visualització de l'URL ha de ser numèric.

en: The max length of the link title must be numeric.
ca: La longitud màxima del títol de l'enllaç ha de ser numèrica.

en: The max length of the link title cannot be greater than 255 characters.
ca: La longitud màxima del títol de l'enllaç no pot ser superior a 255 caràcters.

en: At least one title or URL must be entered.
ca: S'ha d'introduir almenys un títol o URL.

en: The value %value provided for %field is not a valid URL.
ca: El valor %value proporcionat per a %field no és un URL vàlid.

en: Titles are required for all links.
ca: Els títols són obligatoris per a tots els enllaços.

en: You cannot enter a title without a link url.
ca: No podeu introduir un títol sense una URL d'enllaç.

en: Open URL in a New Window
ca: Obre l'URL en una finestra nova

en: Link "title" attribute
ca: Atribut d'enllaç &quot;títol&quot;.

en: Custom link class
ca: Classe d'enllaç personalitzada

en: Strip www. from domain
ca: Tira www. des del domini

en: Leave www. in domain
ca: Deixeu www. en domini

en: Path prefix configuration
ca: Configuració del prefix del camí

en: Language codes or other custom text to use as a path prefix for URL language detection. For the default language, this value may be left blank. <strong>Modifying this value may break existing URLs. Use with caution in a production environment.</strong> Example: Specifying "deutsch" as the path prefix code for German results in URLs like "example.com/deutsch/contact".
ca: Codis d'idioma o altre text personalitzat per utilitzar com a prefix de camí per a la detecció de l'idioma de l'URL. Per a l'idioma predeterminat, aquest valor es pot deixar en blanc. <strong>La modificació d'aquest valor pot trencar els URL existents. Utilitzeu-lo amb precaució en un entorn de producció.</strong> Exemple: si especifiqueu &quot;deutsch&quot; com a codi de prefix de camí per a l'alemany, apareixen URL com ara &quot;example.com/deutsch/contact&quot;.

en: Domain configuration
ca: Configuració del domini

en: The domain names to use for these languages. Leave blank for the default language. Use with caution in a production environment.<strong>Modifying this value may break existing URLs. Use with caution in a production environment.</strong> Example: Specifying "de.example.com" as language domain for German will result in an URL like "http://de.example.com/contact".
ca: Els noms de domini que cal utilitzar per a aquests idiomes. Deixeu en blanc l'idioma predeterminat. Utilitzeu-lo amb precaució en un entorn de producció. <strong>La modificació d'aquest valor pot trencar els URL existents. Utilitzeu-lo amb precaució en un entorn de producció.</strong> Exemple: especificar &quot;de.example.com&quot; com a domini d'idioma per a l'alemany donarà lloc a un URL com &quot;http://de.example.com/contact&quot;.

en: %language (%langcode) path prefix
ca: Prefix de camí %language (%langcode).

en: %language (%langcode) domain
ca: domini %language (%langcode).

en: The prefix may only be left blank for the default language.
ca: El prefix només es pot deixar en blanc per a l'idioma predeterminat.

en: The prefix for %language, %value, is not unique.
ca: El prefix de %language, %value, no és únic.

en: The domain may only be left blank for the default language.
ca: El domini només es pot deixar en blanc per a l'idioma predeterminat.

en: The domain for %language, %value, is not unique.
ca: El domini per a %language, %value, no és únic.

en: Localize date format %format
ca: Localitza el format de data %format

en: Displayed as %date_format
ca: Es mostra com a %date_format

en: Date localizations saved.
ca: Data de les localitzacions desades.

en: Switches the site language for the @type portions of the page.
ca: Canvia l'idioma del lloc per a les parts @type de la pàgina.

en: The language the term is in.
ca: L'idioma en què es troba el terme.

en: Unknown language
ca: Llengua desconeguda

en: Native language
ca: Llengua materna

en: If enabled, the native name of the language will be displayed
ca: Si està activat, es mostrarà el nom natiu de l'idioma

en: No language
ca: Sense llengua

en: Current installed version
ca: Versió instal·lada actual

en: Show menu in language
ca: Mostra el menú en idioma

en: Show menu links for a given language. Menu links with the "All" language will be shown in every language.
ca: Mostra els enllaços del menú per a un idioma determinat. Els enllaços de menú amb l'idioma &quot;Tot&quot; es mostraran en tots els idiomes.

en: - All (always shown) -
ca: - Tot (sempre es mostra) -

en: Set a language for this menu link. The menu link will only be visible in that language.
ca: Estableix un idioma per a aquest enllaç de menú. L'enllaç del menú només serà visible en aquest idioma.

en: Return to the <a href="!url">content administration page</a>.
ca: Torna a la <a href="!url">pàgina d'administració de continguts</a> .

en: No content has been selected for deletion.
ca: No s'ha seleccionat cap contingut per suprimir-lo.

en: Existing content
ca: Contingut existent

en: Displays content of node ID: @nid
ca: Mostra el contingut de l'ID del node: @nid

en: Use content title
ca: Utilitzeu el títol del contingut

en: Link block title to full-page display of embedded content.
ca: Enllaça el títol del bloc a la visualització de pàgina completa del contingut incrustat.

en: Show the content title inside of the block.
ca: Mostra el títol del contingut dins del bloc.

en: Content title or ID
ca: Títol del contingut o identificador

en: Show author and date information
ca: Mostra la informació de l'autor i la data

en: Include the links "add comment", "read more" etc.
ca: Incloeu els enllaços &quot;afegir comentari&quot;, &quot;llegir més&quot;, etc.

en: Sorry, no content matching <em>%title</em> was found.
ca: Ho sentim, no s'ha trobat cap contingut que coincideixi amb <em>%title</em> .

en: Edit @type %title
ca: Edita @type %title

en: Leave blank to use the current time.
ca: Deixa en blanc per utilitzar l'hora actual.

en: Publish now
ca: Publica ara

en: Draft
ca: Esborrany

en: Schedule for later
ca: Agenda per més endavant

en: Publish on
ca: Publicar a

en: @type has been unpublished. It is scheduled to be republished on @scheduled (@interval from now).
ca: @type no s'ha publicat. Està previst que es torni a publicar a @scheduled (@interval a partir d'ara).

en: @type will be published on @scheduled (@interval from now).
ca: @type es publicarà a @scheduled (@interval a partir d'ara).

en: The preview ID is invalid or the stored preview has expired.
ca: L'identificador de previsualització no és vàlid o la previsualització emmagatzemada ha caducat.

en: This is a preview. Links within the page are disabled.
ca: Aquesta és una vista prèvia. Els enllaços dins de la pàgina estan desactivats.

en: <strong>Changes are stored temporarily</strong>. Click <em>Save</em> to make your changes permanent, or click <em>Back to content editing</em> to make additional changes.
ca: <strong>Els canvis s'emmagatzemen temporalment</strong> . Feu clic a <em>Desa</em> per fer que els vostres canvis siguin permanents, o feu clic a <em>Torna a l'edició de contingut</em> per fer canvis addicionals.

en: Back to content editing
ca: Torna a l'edició de contingut

en: Select a display mode
ca: Seleccioneu un mode de visualització

en: Switch
ca: Interruptor

en: %field: %message
ca: %field: %missatge

en: Default URL alias pattern for %node_type (applies to all %node_type content types with blank URL alias patterns below)
ca: Patró d'àlies d'URL predeterminat per a %node_type (s'aplica a tots els tipus de contingut %node_type amb patrons d'àlies d'URL en blanc a continuació)

en: URL alias pattern for all %node_type URLs in %language
ca: Patró d'àlies d'URL per a tots els URL %node_type en %language

en: Updated alias for node @nid.
ca: Àlies actualitzat per al node @nid.

en: Show option for scheduling
ca: Mostra l'opció per a la programació

en: Hide path display
ca: Amaga la visualització del camí

en: If enabled, this content can be placed as a block or within a listing but will not be accessible at its URL without proper permissions. This facilitates "hidden path" content that is meant to be embedded with other content and never on its own. Users who have the "View hidden paths" permission will still be able to visit the full page URL, while those without this permission will receive a "Page not found" error.
ca: Si està activat, aquest contingut es pot col·locar com a bloc o dins d'una llista, però no es podrà accedir a la seva URL sense els permisos adequats. Això facilita el contingut de &quot;camí ocult&quot; que s'ha d'incrustar amb un altre contingut i mai per si sol. Els usuaris que tinguin el permís &quot;Mostra els camins ocults&quot; encara podran visitar l'URL de la pàgina completa, mentre que els que no tinguin aquest permís rebran un error &quot;Pàgina no trobada&quot;.

en: Scheduled publish time cannot be in the past.
ca: L'hora de publicació programada no pot ser del passat.

en: View hidden paths
ca: Veure camins ocults

en: View URL of content, overriding restriction on viewing content directly.
ca: Visualitza l'URL del contingut, anul·lant la restricció de visualització directa del contingut.

en: Content is promoted
ca: Es promociona el contingut

en: Content (node)
ca: Contingut (node)

en: An RSS icon linking to available feeds.
ca: Una icona RSS que enllaça amb els canals disponibles.

en: A list of recently published content.
ca: Una llista de continguts publicats recentment.

en: Embed existing node content as a block onto other pages
ca: Insereix el contingut del node existent com a bloc a altres pàgines

en: Choose the linked feed
ca: Trieu el feed enllaçat

en: Always show RSS link for promoted content
ca: Mostra sempre l'enllaç RSS per al contingut promocionat

en: Show RSS link for the current page, if available
ca: Mostra l'enllaç RSS de la pàgina actual, si està disponible

en: Subscribe to promoted content
ca: Subscriu-te al contingut promocionat

en: No content has been promoted yet.
ca: Encara no s'ha promocionat cap contingut.

en: The field "@name" cannot be added because the node type "@type" does not exist.
ca: El camp &quot;@name&quot; no es pot afegir perquè el tipus de node &quot;@type&quot; no existeix.

en: The content type "@content_type" cannot be deleted with active content associated to it. Delete the content manually, then retry the import.
ca: El tipus de contingut &quot;@content_type&quot; no es pot suprimir amb contingut actiu associat. Suprimeix el contingut manualment i torna a provar d'importar.

en: Configure content type
ca: Configura el tipus de contingut

en: Node autocomplete
ca: Compleció automàtica del node

en: Scheduled for @date
ca: Programat per al @date

en: Scheduled date
ca: Data prevista

en: The date content is scheduled to be published in the future.
ca: El contingut de la data està previst que es publiqui en el futur.

en: Hidden path
ca: Camí amagat

en: Whether or not the content has a hidden path.
ca: Si el contingut té un camí ocult o no.

en: Paths are hidden
ca: Els camins estan ocults

en: Some roles lack permission to access content, but display %display has no access control.
ca: Alguns rols no tenen permís per accedir al contingut, però la pantalla %display no té control d'accés.

en: Display %display has no access control but does not contain a filter for published nodes.
ca: La pantalla %display no té control d'accés però no conté un filtre per als nodes publicats.

en: Display %display has set node/% as path. This will not produce what you want. If you want to have multiple versions of the node view, use panels.
ca: La pantalla %display ha establert el node/% com a camí. Això no produirà el que voleu. Si voleu tenir diverses versions de la vista de nodes, feu servir panells.

en: Week @week
ca: Setmana @setmana

en: Unknown content type
ca: Tipus de contingut desconegut

en: Check for new comments as well
ca: Comproveu també si hi ha comentaris nous

en: Link this field to the original piece of content
ca: Enllaceu aquest camp amb el contingut original

en: Use absolute link (begins with "http://")
ca: Utilitza l'enllaç absolut (comença per &quot;http://&quot;)

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination (as in "output this field as a link" above).
ca: Activeu aquesta opció per generar un enllaç absolut. Necessari si voleu utilitzar el camí com a destinació d'enllaç (com a &quot;sortir aquest camp com a enllaç&quot; anterior).

en: Link this field to its content revision
ca: Enllaceu aquest camp amb la seva revisió de contingut

en: This will override any other link you have set.
ca: Això anul·larà qualsevol altre enllaç que hàgiu establert.

en: Output machine name
ca: Nom de la màquina de sortida

en: Display field as the content type machine name.
ca: Camp de visualització com a nom de màquina del tipus de contingut.

en: exposed
ca: exposat

en: Choose one or more content types to validate with.
ca: Trieu un o més tipus de contingut per validar.

en: Validate user has access to the content
ca: Valida l'usuari té accés al contingut

en: Access operation to check
ca: Operació d'accés per comprovar

en: Filter value format
ca: Format del valor del filtre

en: Node ID
ca: ID del node

en: Node IDs separated by , or +
ca: Identificadors de nodes separats per , o +

en: Display comments
ca: Mostra comentaris

en: Edit URL alias %alias
ca: Edita l'àlies de l'URL %alias

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: <code>node/28</code> or <code>taxonomy/term/1</code>.
ca: Especifiqueu el camí existent que voleu alias. Per exemple: <code>node/28</code> o <code>taxonomy/term/1</code> .

en: Specify an alternative path where this page will appear. Do not include a trailing slash.
ca: Especifiqueu un camí alternatiu on apareixerà aquesta pàgina. No inclogueu una barra inclinada al final.

en: Save URL alias
ca: Desa l'àlies d'URL

en: The path <code>@link_path</code> is either invalid or you do not have access to it.
ca: El camí <code>@link_path</code> no és vàlid o no hi teniu accés.

en: URL patterns automatically alias new content based on wildcards called <em>tokens</em>. For example the URL <code>node/10</code> might be automatically aliased to <code>blog/my-first-post</code> using the pattern <code>blog/[node:title]</code>.
ca: Els patrons d'URL donen un àlies automàtic al contingut nou basat en comodins anomenats <em>testimonis</em> . Per exemple, l'URL <code>node/10</code> es podria anomenar automàticament a <code>blog/my-first-post</code> mitjançant el patró <code>blog/[node:title]</code> .

en: !label URL alias patterns
ca: !label patrons d'àlies d'URL

en: Browse available tokens for @type.
ca: Exploreu els testimonis disponibles per a @type.

en: Each of the fields below support tokens.
ca: Cadascun dels camps següents admet fitxes.

en: Verbose
ca: Verbosa

en: Display URL alias pattern changes (except during bulk updates).
ca: Canvis de patró d'àlies d'URL de visualització (excepte durant les actualitzacions massives).

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
ca: Caràcter utilitzat per separar paraules als títols. Això substituirà els espais i els caràcters de puntuació. L'ús d'espais o caràcters + pot provocar resultats inesperats.

en: Character case
ca: Cas del personatge

en: Leave case the same as source token values.
ca: Deixeu les majúscules i minúscules igual que els valors del testimoni d'origen.

en: Change to lower case
ca: Canvia a minúscules

en: Maximum URL alias length
ca: Longitud màxima d'àlies d'URL

en: Maximum length of URL aliases to generate. 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length.
ca: Longitud màxima dels àlies d'URL per generar. 100 és la longitud recomanada. @max és la longitud màxima possible.

en: Maximum component length
ca: Longitud màxima dels components

en: Maximum text length of any component in the URL alias (e.g., <code>[title]</code>). 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length.
ca: Longitud màxima del text de qualsevol component de l'àlies d'URL (p. ex., <code>[title]</code> ). 100 és la longitud recomanada. @max és la longitud màxima possible.

en: The action taken when an item already has a URL alias.
ca: L'acció realitzada quan un element ja té un àlies d'URL.

en: Create a new URL alias. Delete the old URL alias.
ca: Creeu un nou àlies d'URL. Suprimeix l'àlies d'URL antic.

en: The <a href="!url">Redirect module settings</a> affect whether a redirect is created when a URL alias is deleted.
ca: La <a href="!url">configuració del mòdul de redirecció</a> afecta si es crea una redirecció quan s'elimina un àlies d'URL.

en: Create a new URL alias. Replace the old URL alias with a redirect.
ca: Creeu un nou àlies d'URL. Substituïu l'àlies d'URL antic per una redirecció.

en: Considering enabling the Redirect module on the <a href="!url">modules page</a> to create redirects when your aliases change.
ca: Considerant habilitar el mòdul Redirecció a la <a href="!url">pàgina de mòduls</a> per crear redireccions quan canvien els àlies.

en: Update action
ca: Actualitza acció

en: Create a new URL alias. Leave the existing URL alias functioning.
ca: Creeu un nou àlies d'URL. Deixeu l'àlies d'URL existent en funcionament.

en: Do nothing. Leave the old URL alias intact.
ca: No fer res. Deixeu intacte l'àlies d'URL antic.

en: Transliterate prior to creating URL aliases
ca: Transliteració abans de crear àlies d'URL

en: When the new URL alias includes certain characters (such as those with accents) should these characters be converted into the US-ASCII alphabet?
ca: Quan el nou àlies d'URL inclou determinats caràcters (com els que tenen accents), s'han de convertir aquests caràcters a l'alfabet US-ASCII?

en: Reduce URL alias characters to letters and numbers
ca: Reduïu els caràcters d'àlies d'URL a lletres i números

en: Filters the new URL alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
ca: Filtra el nou àlies d'URL només a les lletres i els números que es troben al conjunt ASCII-96.

en: Strings to Remove
ca: Cordes per eliminar

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not use this to remove punctuation - use the punctuation section below.
ca: Paraules per eliminar de l'àlies de l'URL, separades per comes. No ho feu servir per eliminar els signes de puntuació; utilitzeu la secció de puntuació a continuació.

en: Punctuation
ca: Puntuació

en: Replace by separator
ca: Substituïu per separador

en: No action (do not replace)
ca: Sense acció (no substituir)

en: The <em>Strings to remove</em> field must not contain HTML. Make sure to disable any WYSIWYG editors for this field.
ca: El camp <em>Cadenes per eliminar</em> no ha de contenir HTML. Assegureu-vos de desactivar qualsevol editor WYSIWYG per a aquest camp.

en: You have configured the @name to be the separator and to be removed when encountered in strings. This can cause problems with your patterns and especially with the <code>[term:path]</code> token. You should probably set the action for @name to be "replace by separator".
ca: Heu configurat el @name perquè sigui el separador i s'elimini quan el trobeu a les cadenes. Això pot causar problemes amb els vostres patrons i especialment amb el testimoni <code>[term:path]</code> . Probablement hauríeu de configurar l'acció per a @name perquè sigui &quot;substituïu per separador&quot;.

en: !label URL aliases
ca: !label àlies d'URL

en: All !label URL aliases
ca: Tots els àlies d'URL !label

en: Update existing URL aliases
ca: Actualitza els àlies d'URL existents

en: All URL aliases
ca: Tots els àlies d'URL

en: You must select an alias to update.
ca: Heu de seleccionar un àlies per actualitzar.

en: Bulk updating URL aliases
ca: Actualització massiva d'àlies d'URL

en: No new URL aliases to generate.
ca: No hi ha àlies d'URL nous per generar.

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
ca: S'ha produït un error en processar @operation amb els arguments: @args

en: All %type aliases
ca: Tots els àlies de tipus %

en: Delete all the following URL aliases?
ca: Vols suprimir tots els àlies d'URL següents?

en: All aliases for %type have been deleted.
ca: S'han suprimit tots els àlies de %type.

en: Aliases have been deleted: !type
ca: S'han eliminat els àlies: !type

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
ca: L'àlies generat automàticament %original_alias entra en conflicte amb un àlies existent. L'àlies ha canviat a %alias.

en: Ignoring alias %alias because it is the same as the internal path.
ca: S'ignora l'àlies %alias perquè és el mateix que el camí intern.

en: Created new alias %alias for %source, replacing %old_alias.
ca: S'ha creat un nou àlies %alias per a %source, substituint %old_alias.

en: Created new alias %alias for %source.
ca: S'ha creat un nou àlies %alias per a %source.

en: The <em>Default URL alias pattern</em> field was left empty, so the generic pattern of <code>@pattern</code> will still be used. This can be changed on the <a href="!url">URL alias patterns</a> page.
ca: El camp <em>Patró d'àlies d'URL predeterminat</em> s'ha deixat buit, de manera que es continuarà utilitzant el patró genèric de <code>@pattern</code> . Això es pot canviar a la pàgina <a href="!url">de patrons d'àlies d'URL</a> .

en: New pages will have URLs that match a pattern based on wildcards called <em>tokens</em>. For example the URL <code>tags/environment</code> could be created using the pattern <code>[term:vocabulary]/[term:name]</code> if the vocabulary is named "Tags" and the term is named "Environment".
ca: Les pàgines noves tindran URL que coincideixin amb un patró basat en comodins anomenats <em>testimonis</em> . Per exemple, les <code>tags/environment</code> d'URL es podrien crear utilitzant el patró <code>[term:vocabulary]/[term:name]</code> si el vocabulari s'anomena &quot;Etiquetes&quot; i el terme s'anomena &quot;Entorn&quot;.

en: New pages will have URLs that match a pattern based on wildcards called <em>tokens</em>. For example the URL <code>members/jane-doe</code> could be created using the pattern <code>members/[user:name]</code> if the user name is "Jane Doe".
ca: Les pàgines noves tindran URL que coincideixin amb un patró basat en comodins anomenats <em>testimonis</em> . Per exemple, l'URL <code>members/jane-doe</code> es podria crear utilitzant el patró <code>members/[user:name]</code> si el nom d'usuari és &quot;Jane Doe&quot;.

en: Path settings
ca: Configuració del camí

en: !interval ago
ca: !interval fa

en: Last accessed on @date
ca: Últim accés el dia @date

en: This redirect overrides an existing internal path.
ca: Aquesta redirecció anul·la un camí intern existent.

en: Add URL redirect.
ca: Afegeix una redirecció d'URL.

en: Filter redirects
ca: Filtra les redireccions

en: No redirects selected.
ca: No s'ha seleccionat cap redireccionament.

en: Redirect type
ca: Tipus de redirecció

en: <a href="https://wikipedia.org/wiki/List_of_HTTP_status_codes#3xx_Redirection">More information about status codes</a>.
ca: <a href="https://wikipedia.org/wiki/List_of_HTTP_status_codes#3xx_Redirection">Més informació sobre els codis d'estat</a> .

en: I understand the above warnings and would like to proceed with saving this URL redirect
ca: Entenc les advertències anteriors i m'agradaria continuar desant aquesta redirecció d'URL

en: Save redirect
ca: Desa la redirecció

en: The source path cannot contain an URL fragment anchor.
ca: El camí d'origen no pot contenir un àncora de fragment d'URL.

en: The source path !path is an existing URL alias. You may prefer to <a href="@url-alias">edit this URL alias</a> rather than using a redirect.
ca: El camí d'origen !path és un àlies d'URL existent. És possible que preferiu <a href="@url-alias">editar aquest àlies d'URL</a> en lloc d'utilitzar una redirecció.

en: The source path !path is an existing path. Creating a redirect may make it inaccessible. You may prefer to <a href="@url-alias">create a URL alias</a> for this path rather than a redirect.
ca: El camí d'origen !path és un camí existent. La creació d'una redirecció pot fer-la inaccessible. És possible que preferiu <a href="@url-alias">crear un àlies d'URL</a> per a aquest camí en lloc d'una redirecció.

en: The redirect path %value is not valid.
ca: El camí de redirecció %value no és vàlid.

en: The base source path %source is already being redirected. Do you want to <a href="@edit-page">edit the existing redirect</a>?
ca: La ruta d'origen base %source ja s'està redirigint. Voleu <a href="@edit-page">editar la redirecció existent</a> ?

en: The redirect has been saved.
ca: La redirecció s'ha desat.

en: Are you sure you want to delete the URL redirect from %source to %redirect?
ca: Esteu segur que voleu suprimir la redirecció d'URL de %source a %redirect?

en: The redirect has been deleted.
ca: La redirecció s'ha suprimit.

en: Automatically create redirects when URL aliases are changed.
ca: Creeu redireccions automàticament quan es canvien els àlies d'URL.

en: Retain query string through redirect.
ca: Conserva la cadena de consulta mitjançant la redirecció.

en: For example, given a redirect from %source to %redirect, if a user visits %source_query they would be redirected to %redirect_query. The query strings in the redirection will always take precedence over the current query string.
ca: Per exemple, donada una redirecció de %source a %redirect, si un usuari visita %source_query es redirigiria a %redirect_query. Les cadenes de consulta a la redirecció sempre tindran prioritat sobre la cadena de consulta actual.

en: Redirect types
ca: Tipus de redirecció

en: Show only common redirect types (301 and 302)
ca: Mostra només els tipus de redirecció habituals (301 i 302)

en: Show all redirect types (300, 301, 302, 303, 304, 305, and 307)
ca: Mostra tots els tipus de redirecció (300, 301, 302, 303, 304, 305 i 307)

en: Delete redirects that have not been accessed for
ca: Suprimeix les redireccions a les quals no s'ha accedit

en: Never (do not discard)
ca: Mai (no descartar)

en: Only redirects managed by the redirect module itself will be deleted. Redirects managed by other modules will be left alone.
ca: Només se suprimiran les redireccions gestionades pel mateix mòdul de redirecció. Les redireccions gestionades per altres mòduls es deixaran sols.

en: Add URL redirect
ca: Afegeix una redirecció d'URL

en: No 404 pages without redirects found.
ca: No s'han trobat 404 pàgines sense redireccions.

en: This page lists all paths that have resulted in 404 errors and do not yet have any redirects assigned to them.
ca: Aquesta pàgina enumera tots els camins que han provocat errors 404 i encara no tenen cap redireccionament assignat.

en: Filter 404s
ca: Filtre 404s

en: Default (@default)
ca: Per defecte (@per defecte)

en: redirect
ca: redirigir

en: @action @count redirects.
ca: @action @count redireccions.

en: You are attempting to redirect the page to itself. This will result in an infinite loop.
ca: Esteu intentant redirigir la pàgina a si mateixa. Això donarà lloc a un bucle infinit.

en: The source path %source is already being redirected. Do you want to <a href="@edit-page">edit the existing redirect</a>?
ca: La ruta d'origen %source ja s'està redirigint. Voleu <a href="@edit-page">editar la redirecció existent</a> ?

en: 300 - Multiple Choices
ca: 300 - Opcions múltiples

en: 301 - Moved Permanently
ca: 301 - Trasllat permanentment

en: 302 - Found
ca: 302 - Trobat

en: 303 - See Other
ca: 303 - Vegeu Altres

en: 304 - Not Modified
ca: 304 - No modificat

en: 305 - Use Proxy
ca: 305 - Utilitzeu el proxy

en: 307 - Temporary Redirect
ca: 307 - Redirecció temporal

en: 302 - Moved Temporarily
ca: 302 - Traslladat temporalment

en: A redirect set for a specific language will always be used when requesting this page in that language, and takes precedence over redirects set for <em>All languages</em>.
ca: Sempre s'utilitzarà un conjunt de redireccions per a un idioma específic quan sol·liciti aquesta pàgina en aquest idioma i té prioritat sobre les redireccions establertes per a <em>Tots els idiomes</em> .

en: Redirect settings
ca: Configuració de redirecció

en: Edit redirect
ca: Edita la redirecció

en: Delete redirect
ca: Suprimeix la redirecció

en: Text to display for edit links
ca: Text per mostrar als enllaços d'edició

en: Text to display for delete links
ca: Text per mostrar per suprimir enllaços

en: If checked, this field will be made into a link.
ca: Si està marcat, aquest camp es convertirà en un enllaç.

en: If you want to use this as in "output this field as link" in "link path", you have to enabled this option.
ca: Si voleu utilitzar-ho com a &quot;sortir aquest camp com a enllaç&quot; a &quot;camí de l'enllaç&quot;, heu d'habilitar aquesta opció.

en: Search items
ca: Cerca elements

en: Available search items
ca: Elements de cerca disponibles

en: Several modules expose items to the search system. Use this setting to limit what can be searched.
ca: Diversos mòduls exposen elements al sistema de cerca. Utilitzeu aquesta configuració per limitar el que es pot cercar.

en: Default search
ca: Cerca per defecte

en: Log all searches
ca: Registra totes les cerques

en: This setting may affect performance. Enable only if actively inspecting logs of search queries.
ca: Aquesta configuració pot afectar el rendiment. Activa només si s'inspecciona activament els registres de consultes de cerca.

en: Indexing
ca: Indexació

en: Number of items to index during cron runs:
ca: Nombre d'elements a indexar durant les execucions de cron:

en: The maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce this number to prevent timeouts and memory errors while indexing.
ca: El nombre màxim d'elements indexats a cada passada d'una <a href="@cron">tasca de manteniment de cron</a> . Si cal, reduïu aquest nombre per evitar temps d'espera i errors de memòria durant la indexació.

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer). <strong>Changing this setting will invalidate the search index.</strong>
ca: El nombre de caràcters que ha de tenir una paraula s'ha d'indexar. Una configuració més baixa significa una millor classificació dels resultats de la cerca, però també una base de dades més gran. Cada consulta de cerca ha de contenir almenys una paraula clau d'aquesta mida (o més llarga). <strong>Si canvieu aquesta configuració, invalidarà l'índex de cerca.</strong>

en: Transliterate search index and searched strings.
ca: Índex de cerca transliterat i cadenes cercades.

en: Enable to allow searching and indexing using US-ASCII character set, i.e. to treat accented and unaccented letters the same.
ca: Habiliteu-lo per permetre la cerca i la indexació utilitzant el conjunt de caràcters US-ASCII, és a dir, per tractar de la mateixa manera les lletres amb accent i les sense accent.

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages. <strong>Changing this setting will invalidate the search index.</strong>
ca: Si s'ha d'aplicar un simple tokenitzador xinès/japonès/coreà basat en seqüències superposades. Desactiveu-ho si voleu utilitzar un preprocessador extern per a això. No afecta altres idiomes. <strong>Si canvieu aquesta configuració, invalidarà l'índex de cerca.</strong>

en: The search form for searching site content.
ca: El formulari de cerca per cercar contingut del lloc.

en: Search form settings
ca: Configuració del formulari de cerca

en: Search box label
ca: Etiqueta del quadre de cerca

en: Hide the search box label
ca: Amaga l'etiqueta del quadre de cerca

en: Placeholder text
ca: Text de marcador de posició

en: This text will appear in the search box until text is entered.
ca: Aquest text apareixerà al quadre de cerca fins que s'introdueixi text.

en: Button text
ca: Text del botó

en: Leave this field empty to hide the submit button.
ca: Deixeu aquest camp buit per amagar el botó d'enviament.

en: Check if your spelling is correct.
ca: Comprova si la teva ortografia és correcta.

en: Remove quotes around phrases to search for each word individually. <em>bike shed</em> will often show more results than <em>&quot;bike shed&quot;</em>.
ca: Elimina les cometes al voltant de frases per cercar cada paraula individualment. <em>El cobert de bicicletes</em> sovint mostrarà més resultats que el <em>&quot;cobert de bicicletes&quot;</em> .

en: Consider loosening your query with <em>OR</em>. <em>bike OR shed</em> will often show more results than <em>bike shed</em>.
ca: Penseu en afluixar la vostra consulta amb <em>OR</em> . <em>bike OR shed</em> sovint mostrarà més resultats que <em>bike shed</em> .

en: Display the results with standard search view.
ca: Mostra els resultats amb la vista de cerca estàndard.

en: No alternate
ca: Cap alternativa

en: Alternative sort
ca: Ordre alternatiu

en: Pick an alternative default table sort field to use when the search score field is unavailable.
ca: Trieu un camp d'ordenació de taula predeterminat alternatiu per utilitzar-lo quan el camp de puntuació de cerca no estigui disponible.

en: Alternate sort order
ca: Ordre alternatiu

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Descending
ca: Descens

en: Remove search score
ca: Elimina la puntuació de la cerca

en: Check this box to remove the search score from the query. This can help reduce help reduce duplicate search results when using this filter.
ca: Marqueu aquesta casella per eliminar la puntuació de la cerca de la consulta. Això pot ajudar a reduir l'ajuda a reduir els resultats de cerca duplicats quan s'utilitza aquest filtre.

en: On empty input
ca: En entrada buida

en: Show All
ca: Mostrar tots

en: Show None
ca: Mostra cap

en: Display score
ca: Mostra la puntuació

en: Created role of name: @name
ca: Rol creat del nom: @name

en: Option @option for field @id exists.
ca: L'opció @option per al camp @id existeix.

en: Option @option for field @id does not exist.
ca: L'opció @option per al camp @id no existeix.

en: Testing settings
ca: Prova de configuració

en: Configuration file for testing purposes
ca: Fitxer de configuració per a proves

en: Test Data
ca: Dades de prova

en: Second configuration file for testing purposes
ca: Segon fitxer de configuració amb finalitats de prova

en: Run tests against Backdrop core and your modules. These tests help assure that your site code is working as designed.
ca: Executeu proves amb el nucli de Backdrop i els vostres mòduls. Aquestes proves ajuden a assegurar-vos que el codi del vostre lloc funciona com s'ha dissenyat.

en: List tests
ca: Llista de proves

en: System Logging
ca: Registre del sistema

en: Title tag
ca: Etiqueta de títol

en: Additional classes to be added to the page title.
ca: Classes addicionals que s'afegiran al títol de la pàgina.

en: Local task tabs
ca: Pestanyes de tasques locals

en: Tabs type
ca: Tipus de pestanyes

en: Primary and secondary
ca: Primària i secundària

en: Primary
ca: primària

en: Secondary
ca: Secundària

en: Tabs are commonly used to show links for editing content, viewing revisions, and accessing sub-pages of configuration.
ca: Les pestanyes s'utilitzen habitualment per mostrar enllaços per editar contingut, visualitzar revisions i accedir a subpàgines de configuració.

en: Page title combo
ca: Combinació de títols de pàgina

en: Displays the page title, tabs (local tasks), local actions links, and messages. Replaces all the normal equivalents on the page with a single block.
ca: Mostra el títol de la pàgina, les pestanyes (tasques locals), els enllaços d'accions locals i els missatges. Substitueix tots els equivalents normals de la pàgina per un sol bloc.

en: Page tabs (Local tasks)
ca: Pestanyes de la pàgina (tasques locals)

en: Displays the links for menu local tasks, such as "View" or "Edit". Replaces the normal tabs on the page with a block.
ca: Mostra els enllaços per a les tasques locals del menú, com ara &quot;Veure&quot; o &quot;Edita&quot;. Substitueix les pestanyes normals de la pàgina per un bloc.

en: Displays the page title. Replaces the normal page title with a block.
ca: Mostra el títol de la pàgina. Substitueix el títol normal de la pàgina per un bloc.

en: Page local actions
ca: Pàgina accions locals

en: Displays the local actions links, such as "Add content". Replaces the normal local actions on the page with a block.
ca: Mostra els enllaços d'accions locals, com ara &quot;Afegeix contingut&quot;. Substitueix les accions locals normals de la pàgina per un bloc.

en: Page messages
ca: Missatges de pàgina

en: Displays messages to the user after an action is performed, such as form validation errors or success messages. Replaces the normal messages on the page with a block.
ca: Mostra missatges a l'usuari després de realitzar una acció, com ara errors de validació de formularis o missatges d'èxit. Substitueix els missatges normals de la pàgina per un bloc.

en: Theme debugging is enabled. See the <a href="!url">Status report</a> page for more info.
ca: La depuració de temes està activada. Consulteu la pàgina <a href="!url">Informe d'estat</a> per obtenir més informació.

en: Enabled themes
ca: Temes activats

en: Save theme settings
ca: Desa la configuració del tema

en: Search...
ca: Cerca...

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> this version of Backdrop core)
ca: @module ( <span class="admin-missing">incompatible amb</span> aquesta versió del nucli de Backdrop)

en: No longer needed.
ca: Ja no cal.

en: This module is now built-into Backdrop CMS core and is no longer necessary.
ca: Aquest mòdul ara està integrat al nucli de Backdrop CMS i ja no és necessari.

en: Incompatible with Backdrop CMS !core_version.
ca: Incompatible amb Backdrop CMS !core_version.

en: This version is not compatible with Backdrop CMS !core_version.
ca: Aquesta versió no és compatible amb Backdrop CMS !core_version.

en: Unable to enable
ca: No es pot activar

en: Uninstalling modules causes all data from these modules to be lost!
ca: La desinstal·lació de mòduls fa que es perdin totes les dades d'aquests mòduls.

en: Are you sure you want to continue with uninstalling the modules listed below?
ca: Esteu segur que voleu continuar desinstal·lant els mòduls que s'indiquen a continuació?

en: Logo settings
ca: Configuració del logotip

en: Use the logo supplied by the active theme
ca: Utilitzeu el logotip proporcionat pel tema actiu

en: Upload logo
ca: Carrega el logotip

en: Use the shortcut icon supplied by the active theme
ca: Utilitzeu la icona de drecera proporcionada pel tema actiu

en: Upload icon
ca: Icona de càrrega

en: Examples: <code>@implicit-public-file</code> (for a file in the public filesystem), <code>@explicit-file</code>, or <code>@local-file</code>.
ca: Exemples: <code>@implicit-public-file</code> (per a un fitxer del sistema de fitxers públic), <code>@explicit-file</code> o <code>@local-file</code> .

en: Cron configuration
ca: Configuració Cron

en: Use background fetch for cached pages
ca: Utilitzeu la recuperació de fons per a pàgines emmagatzemades a la memòria cau

en: Allows serving stale pages while new page cache entries are being generated.
ca: Permet publicar pàgines obsoletes mentre es generen entrades noves de memòria cau de pàgines.

en: The maximum time the page cache can use an old version of a page.
ca: Temps màxim que la memòria cau de la pàgina pot utilitzar una versió antiga d'una pàgina.

en: Aggregation of Javascript and CSS files is disabled. You need to set up the <a href="!file-system">public files directory</a> to make these optimizations available.
ca: L'agregació de fitxers Javascript i CSS està desactivada. Heu de configurar el <a href="!file-system">directori de fitxers públics</a> perquè aquestes optimitzacions estiguin disponibles.

en: Visitors will only see the maintenance mode message. Only users with the "Access site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> will be able to access the site. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
ca: Els visitants només veuran el missatge del mode de manteniment. Només els usuaris amb el <a href="@permissions-url">permís</a> &quot;Accés al lloc en mode de manteniment&quot; podran accedir al lloc. Els usuaris autoritzats poden iniciar sessió directament a través de la pàgina <a href="@user-login">d'inici de sessió de l'usuari</a> .

en: Message to display when in maintenance mode
ca: Missatge que es mostrarà en mode de manteniment

en: The site is now in maintenance mode. Only users with the "Access site in maintenance mode" permission will be able to access the site.
ca: El lloc està ara en mode de manteniment. Només els usuaris amb el permís &quot;Accés al lloc en mode de manteniment&quot; podran accedir al lloc.

en: The site is no longer in maintenance mode.
ca: El lloc ja no està en mode de manteniment.

en: Clean URLs cannot be enabled.
ca: Els URL nets no es poden activar.

en: When clean URLs can be enabled, you will be able to use URLs like <code>example.com/user</code> instead of <code>example.com/?q=user</code>.
ca: Quan es poden activar els URL nets, podreu utilitzar URL com <code>example.com/user</code> en comptes d' <code>example.com/?q=user</code> .

en: If you are directed to this page or to a "Page not found (404)" error after testing for clean URLs, see the <a href="@url">online handbook</a>.
ca: Si se us dirigeix ​​a aquesta pàgina o a un error &quot;Pàgina no trobada (404)&quot; després de provar els URL nets, consulteu el <a href="@url">manual en línia</a> .

en: Use HTTPS for canonical URLs
ca: Utilitzeu HTTPS per a URL canònics

en: This option makes Backdrop use HTTPS protocol for generated canonical URLs. Please note: to get it working in mixed-mode (both secure and insecure) sessions, the variable <code>https</code> should be set to <code>TRUE</code> in your file <code>settings.php</code>
ca: Aquesta opció fa que Backdrop utilitzi el protocol HTTPS per als URL canònics generats. Si us plau, tingueu en compte: perquè funcioni en sessions de mode mixt (tant segures com insegures), la variable <code>https</code> s'hauria d'establir com a <code>TRUE</code> al vostre fitxer <code>settings.php</code>

en: Are you sure you want to remove the format %label: %format?
ca: Esteu segur que voleu eliminar el format %label: %format?

en: Pattern
ca: Patró

en: Edit date format %format
ca: Edita el format de data %format

en: A name for the new format
ca: Un nom per al nou format

en: e.g. My date format
ca: Per exemple, el meu format de data

en: A date format using PHP date and time codes. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options.
ca: Un format de data que utilitza codis de data i hora PHP. Consulteu el <a href="@url">manual de PHP</a> per veure les opcions disponibles.

en: e.g. F j Y
ca: per exemple, F j Y

en: Date format updated.
ca: Format de data actualitzat.

en: This feature is already enabled on your site, no further action is needed.
ca: Aquesta funció ja està activada al vostre lloc, no cal fer cap altra acció.

en: This operation is irreversible! Make sure that you have backed up your database before continuing. Your site will be put into maintenance mode during the upgrade. A site with hundreds of pieces of content should take a few minutes. Sites with thousands of pieces of content may take @minutes minutes or more.
ca: Aquesta operació és irreversible! Assegureu-vos que heu fet una còpia de seguretat de la vostra base de dades abans de continuar. El vostre lloc es posarà en mode de manteniment durant l'actualització. Un lloc amb centenars de continguts hauria de trigar uns minuts. Els llocs amb milers de continguts poden trigar @minuts minuts o més.

en: Upgrade database to 4 byte UTF-8
ca: Actualitzeu la base de dades a UTF-8 de 4 bytes

en: Converting database tables
ca: Conversió de taules de bases de dades

en: Collecting list of tables...
ca: S'està recopilant llista de taules...

en: The database %name could not be converted.
ca: La base de dades %name no s'ha pogut convertir.

en: The table %name could not be converted.
ca: La taula %name no s'ha pogut convertir.

en: Converting database table "@table_name"...
ca: S'està convertint la taula de la base de dades &quot;@table_name&quot;...

en: Completing...
ca: S'està completant...

en: Upgrade successful. @count database tables have been converted to use 4 byte UTF-8.
ca: Actualització correcta. Les taules de base de dades @count s'han convertit per utilitzar 4 bytes UTF-8.

en: An error was encountered while converting tables! You should restore a database backup, correct any errors, and then try again. Errors reported:
ca: S'ha trobat un error en convertir les taules! Hauríeu de restaurar una còpia de seguretat de la base de dades, corregir els errors i tornar-ho a provar. Errors reportats:

en: Transliteration is not required.
ca: La transliteració no és necessària.

en: There are currently no file names containing non-ASCII characters. Return to the !file_system page.
ca: Actualment no hi ha cap nom de fitxer que contingui caràcters no ASCII. Torna a la pàgina !file_system.

en: File transliteration is not yet enabled.
ca: La transliteració de fitxers encara no està activada.

en: You must enable the "@option" on the !file_system page to use this form.
ca: Heu d'habilitar l'&quot;@opció&quot; a la pàgina !file_system per utilitzar aquest formulari.

en: Are you sure you want to transliterate existing file names?
ca: Esteu segur que voleu transliterar els noms dels fitxers existents?

en: Original file name
ca: Nom del fitxer original

en: Transliterated file name
ca: Nom de fitxer transliterat

en: The database currently lists @x_filenames containing non-ASCII characters.
ca: Actualment, la base de dades enumera @x_filenames que contenen caràcters no ASCII.

en: This count might be inaccurate, though, since some files may not need to be renamed. For example, off-site files will never be changed.
ca: Aquest recompte pot ser inexacte, però, ja que potser no cal canviar el nom d'alguns fitxers. Per exemple, els fitxers fora del lloc no es canviaran mai.

en: Note: table shows only the first 10 entries.
ca: Nota: la taula només mostra les 10 primeres entrades.

en: <strong>WARNING:</strong> if you have manually entered image or file paths in text fields (for example, text areas or WYSIWYG editors), renaming the files will break these references. Since there is currently no automated way to also fix referenced files in textual contents, it is a very good idea to backup the database and %files directory beforehand. Modules accessing files using their internal system ids are not affected.
ca: <strong>ADVERTÈNCIA:</strong> si heu introduït manualment camins d'imatge o fitxers en camps de text (per exemple, àrees de text o editors WYSIWYG), canviar el nom dels fitxers trencarà aquestes referències. Com que actualment no hi ha cap manera automatitzada de corregir també els fitxers de referència en els continguts textuals, és molt bona idea fer una còpia de seguretat de la base de dades i del directori %files abans. Els mòduls que accedeixen als fitxers mitjançant els seus identificadors de sistema interns no es veuen afectats.

en: Transliterate
ca: Transliterat

en: Not all file names could be converted. The following files could not be accessed and have been ignored:
ca: No s'han pogut convertir tots els noms de fitxers. No s'ha pogut accedir als fitxers següents i s'han ignorat:

en: HTTP request for Clean URLs failed with error: @error
ca: La sol·licitud HTTP per a URL nets ha fallat amb un error: @error

en: Menu style
ca: Estil de menú

en: Top level only
ca: Només nivell superior

en: Dropdown menu
ca: Menú desplegable

en: Hierarchical tree
ca: Arbre jeràrquic

en: Starting level
ca: Nivell inicial

en: 1st level (primary)
ca: 1r nivell (primària)

en: 2nd level (secondary)
ca: 2n nivell (secundària)

en: 3rd level (tertiary)
ca: 3r nivell (terciari)

en: 4th level
ca: 4t nivell

en: 5th level
ca: 5è nivell

en: 6th level
ca: 6è nivell

en: 7th level
ca: 7è nivell

en: 8th level
ca: 8è nivell

en: 9th level
ca: 9è nivell

en: Maximum depth
ca: Màxima profunditat

en: The maximum depth of the menu tree from the starting level (if available).
ca: La profunditat màxima de l'arbre del menú des del nivell inicial (si està disponible).

en: Show all menu links
ca: Mostra tots els enllaços del menú

en: When unchecked, only expanded or active trail menu links will be displayed.
ca: Quan no estigui seleccionat, només es mostraran els enllaços del menú de senders ampliats o actius.

en: Display menu toggle button on small screens
ca: Mostra el botó de commutació del menú en pantalles petites

en: Available tokens
ca: Fitxes disponibles

en: Requires:
ca: Requereix:

en: Required by:
ca: Requerit per:

en: No tokens available
ca: No hi ha fitxes disponibles

en: Select a token to insert it into the current field.
ca: Seleccioneu un testimoni per inserir-lo al camp actual.

en: Attempting to perform token replacement for token type %type without required data
ca: S'està intentant substituir el testimoni per al tipus de testimoni %type sense les dades necessàries

en: Browse more themes
ca: Exploreu més temes

en: Use newly added layouts
ca: Utilitzeu dissenys recentment afegits

en: Browse more layouts
ca: Exploreu més dissenys

en: Update Backdrop core
ca: Actualitza el nucli de fons

en: A trail of links from the homepage to the current page.
ca: Una pista d'enllaços des de la pàgina d'inici a la pàgina actual.

en: Display the current page title as the last breadcrumb
ca: Mostra el títol de la pàgina actual com a darrera ruta de navegació

en: Show or hide various components of your site header. To change the values of these components, visit the !site_info page.
ca: Mostra o amaga diversos components de la capçalera del lloc. Per canviar els valors d'aquests components, visiteu la pàgina !site_info.

en: Go
ca: Vés

en: - Choose -
ca: - Tria -

en: System core settings
ca: Configuració bàsica del sistema

en: System authorize
ca: Autorització del sistema

en: System date
ca: Data del sistema

en: Mail systems
ca: Sistemes de correu

en: !theme settings
ca: !Configuració del tema

en: Drupal compatibility layer is disabled and this form has not been updated to use Backdrop configuration management. Changes will not be saved.
ca: La capa de compatibilitat de Drupal està desactivada i aquest formulari no s'ha actualitzat per utilitzar la gestió de la configuració de Backdrop. Els canvis no es desaran.

en: Settings not saved: Drupal compatibility layer is disabled and this form has not been updated to use Backdrop configuration management.
ca: La configuració no s'ha desat: la capa de compatibilitat de Drupal està desactivada i aquest formulari no s'ha actualitzat per utilitzar la gestió de la configuració de Backdrop.

en: Did not delete temporary file "%path" during garbage collection because it is in use by the following modules: %modules.
ca: No s'ha eliminat el fitxer temporal &quot;%path&quot; durant la recollida d'escombraries perquè l'utilitzen els mòduls següents: %modules.

en: Backdrop 2.0 and later will require forms using system_settings_form() to set $form['#config'].
ca: Backdrop 2.0 i posteriors requeriran formularis que utilitzin system_settings_form() per establir $form['#config'].

en: Node layout
ca: Disseny del node

en: Backdrop core now provides transliteration functions in core. A copy of Transliteration module has been located at %path. The module has been disabled, you can remove it safely from your installation.
ca: El nucli de fons ara proporciona funcions de transliteració al nucli. S'ha localitzat una còpia del mòdul de transliteració a %path. El mòdul s'ha desactivat, podeu eliminar-lo de manera segura de la vostra instal·lació.

en: Transliteration has been merged into core. <a href="@transliteration-url">Fix existing file names</a>.
ca: La transliteració s'ha fusionat al nucli. <a href="@transliteration-url">Corregiu els noms de fitxers existents</a> .

en: Backdrop core now provides project browsing functions in core. A copy of Project Browser module has been located at %path. The module has been disabled, you can remove it safely from your installation.
ca: El nucli de fons ara proporciona funcions de navegació de projectes al nucli. S'ha localitzat una còpia del mòdul del navegador de projectes a %path. El mòdul s'ha desactivat, podeu eliminar-lo de manera segura de la vostra instal·lació.

en: Temporary
ca: Temporal

en: Add terms
ca: Afegeix termes

en: Add a language selection field to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new terms are saved with no defined language. Existing terms will not be affected by changing this option.
ca: Afegiu un camp de selecció d'idioma al formulari d'edició, que us permetrà seleccionar un dels <a href="!languages">idiomes activats</a> . Si està desactivat, els termes nous es guarden sense cap idioma definit. Els termes existents no es veuran afectats per canviar aquesta opció.

en: Show terms in language
ca: Mostra els termes en l'idioma

en: Show terms for a given language. Terms with the "All" language will be shown in every language.
ca: Mostra els termes d'una llengua determinada. Els termes amb l'idioma &quot;Tot&quot; es mostraran en tots els idiomes.

en: Set a language for this term. The term will only be visible in that language.
ca: Estableix un idioma per a aquest terme. El terme només serà visible en aquest idioma.

en: Default URL alias pattern for %vocab-name (applies to all %vocab-name categories with blank URL alias patterns below)
ca: Patró d'àlies d'URL predeterminat per a %vocab-name (s'aplica a totes les categories de %vocab-name amb patrons d'àlies d'URL en blanc a continuació)

en: URL alias pattern for all %vocab-name URLs in %language
ca: Patró d'àlies d'URL per a tots els URL de %vocab-name en %language

en: Updated alias for term @tid.
ca: Àlies actualitzat per al terme @tid.

en: The language code of the language the term is written in.
ca: El codi d'idioma de la llengua en què està escrit el terme.

en: Term language
ca: Llengua del terme

en: Rendered term
ca: Terme rendit

en: Display the referenced term in a specific display mode
ca: Mostra el terme referenciat en un mode de visualització específic

en: Display mode: %mode
ca: Mode de visualització: %mode

en: Follow content language
ca: Seguiu el llenguatge del contingut

en: If enabled, and if the selected vocabulary has multilingual support enabled, terms will be added in the language of the content.
ca: Si està activat, i si el vocabulari seleccionat té el suport multilingüe activat, s'afegiran termes en l'idioma del contingut.

en: Taxonomy settings
ca: Configuració de taxonomia

en: The field "@name" cannot be added because the vocabulary "@vocabulary" does not exist.
ca: El camp @name no es pot afegir perquè el vocabulari @vocabulary no existeix.

en: No name
ca: Sense nom

en: Set the breadcrumb for the term parents
ca: Estableix la ruta per al terme pares

en: If selected, the breadcrumb trail will include all parent terms, each one linking to this view. Note that this only works if just one term was received.
ca: Si se selecciona, la ruta de navegació inclourà tots els termes principals, cadascun enllaçant amb aquesta vista. Tingueu en compte que això només funciona si només s'ha rebut un terme.

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
ca: La profunditat coincidirà amb els nodes etiquetats amb termes de la jerarquia. Per exemple, si teniu el terme &quot;fruita&quot; i un terme secundari &quot;poma&quot;, amb una profunditat d'1 (o superior), el filtratge del terme &quot;fruita&quot; obtindrà nodes etiquetats amb &quot;poma&quot; i també amb &quot; fruita&quot;. Si és negatiu, és cert el contrari; la cerca de &quot;poma&quot; també recollirà nodes etiquetats amb &quot;fruita&quot; si la profunditat és -1 (o inferior).

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this filter.
ca: Si se selecciona, els usuaris poden introduir diversos valors en forma d'1+2+3. A causa del nombre de JOIN que necessitaria, AND es tractarà com OR amb aquest filtre.

en: Use Backdrop's taxonomy term path to create breadcrumb links
ca: Utilitzeu la ruta del terme taxonomia de Backdrop per crear enllaços de ruta

en: If selected, the links in the breadcrumb trail will be created using the standard Backdrop method instead of the custom views method. This is useful if you are using modules like taxonomy redirect to modify your taxonomy term links.
ca: Si se selecciona, els enllaços de la ruta de navegació es crearan mitjançant el mètode de fons estàndard en lloc del mètode de visualitzacions personalitzades. Això és útil si utilitzeu mòduls com la redirecció de taxonomia per modificar els enllaços de termes de taxonomia.

en: No vocabulary
ca: Sense vocabulari

en: Link this field to its taxonomy term page
ca: Enllaceu aquest camp a la seva pàgina de termes de taxonomia

en: Convert spaces in term names to hyphens
ca: Converteix els espais dels noms dels termes en guions

en: This allows links to work with Views taxonomy term arguments.
ca: Això permet que els enllaços funcionin amb arguments de termes de taxonomia de Views.

en: Link this field to its term page
ca: Enllaceu aquest camp a la seva pàgina de termes

en: Limit terms by vocabulary
ca: Limitar els termes per vocabulari

en: The taxonomy term ID for the term.
ca: L'identificador del terme de taxonomia del terme.

en: The taxonomy term name for the term.
ca: El nom del terme de taxonomia per al terme.

en: The machine name for the vocabulary the term belongs to.
ca: El nom de la màquina del vocabulari al qual pertany el terme.

en: The label for the vocabulary the term belongs to.
ca: L'etiqueta del vocabulari al qual pertany el terme.

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
ca: Seleccioneu quin vocabulari voleu mostrar els termes a les opcions habituals.

en: Selection type
ca: Tipus de selecció

en: Dropdown
ca: Menú desplegable

en: Autocomplete
ca: Autocompletar

en: Show hierarchy in dropdown
ca: Mostra la jerarquia al menú desplegable

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
ca: S'ha seleccionat un vocabulari no vàlid. Si us plau, canvieu-lo a les opcions.

en: Select terms from vocabulary @voc
ca: Seleccioneu termes del vocabulari @voc

en: Select terms
ca: Seleccioneu termes

en: Display error message
ca: Mostra un missatge d'error

en: Choose which vocabularies you wish to relate. Remember that every term found will create a new record, so this relationship is best used on just one vocabulary that has only one term per node.
ca: Trieu quins vocabularis voleu relacionar. Recordeu que cada terme trobat crearà un registre nou, de manera que aquesta relació s'utilitza millor en un sol vocabulari que només té un terme per node.

en: Load default filter from term page
ca: Carrega el filtre predeterminat des de la pàgina de termes

en: Load default filter from node page, that's good for related taxonomy blocks
ca: Carregueu el filtre predeterminat des de la pàgina del node, això és bo per als blocs de taxonomia relacionats

en: Multiple-value handling
ca: Manipulació de valors múltiples

en: Filter to items that share all terms
ca: Filtreu els elements que comparteixen tots els termes

en: Filter to items that share any term
ca: Filtreu els elements que comparteixen qualsevol terme

en: If you wish to validate for specific vocabularies, check them; if none are checked, all terms will pass.
ca: Si voleu validar vocabularis específics, comproveu-los; si no es marca cap, tots els termes passaran.

en: Filter value type
ca: Tipus de valor de filtre

en: Term IDs separated by , or +
ca: Identificadors de termes separats per , o +

en: Term name
ca: Nom del terme

en: Term name converted to Term ID
ca: El nom del terme s'ha convertit a l'identificador del terme

en: Select the form of this filter value; if using term name, it is generally more efficient to convert it to a term ID and use Taxonomy: Term ID rather than Taxonomy: Term Name" as the filter.
ca: Seleccioneu la forma d'aquest valor de filtre; si s'utilitza el nom del terme, generalment és més eficient convertir-lo en un identificador de terme i utilitzar Taxonomia: identificador del terme en lloc de Taxonomia: nom del terme&quot; com a filtre.

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
ca: Transformeu els guions de l'URL en espais en els valors de filtre de nom de terme

en: Add translation
ca: Afegeix traducció

en: New content will be created with no defined language.
ca: Es crearà contingut nou sense un idioma definit.

en: New content will have a language selection option listing all the <a href="@languages">enabled languages</a>.
ca: El contingut nou tindrà una opció de selecció d'idioma que enumerarà tots els <a href="@languages">idiomes activats</a> .

en: Content may be translated into any of the <a href="@languages">enabled languages</a>.
ca: El contingut es pot traduir a qualsevol dels <a href="@languages">idiomes habilitats</a> .

en: Existing content will not be affected by changing this option.
ca: El contingut existent no es veurà afectat per canviar aquesta opció.

en: Content Translation
ca: Traducció de continguts

en: Translation set node ID
ca: ID del node del conjunt de traduccions

en: The ID of the translation set the content belongs to.
ca: L'identificador del conjunt de traduccions al qual pertany el contingut.

en: Source translation
ca: Traducció de la font

en: The source that this content was translated from.
ca: La font de la qual s'ha traduït aquest contingut.

en: Translations
ca: Traduccions

en: Versions of content in different languages.
ca: Versions de continguts en diferents idiomes.

en: Content that is either untranslated or is the original version of a translation set.
ca: Contingut que no està traduït o és la versió original d'un conjunt de traduccions.

en: Node translation
ca: Traducció de nodes

en: Child translation
ca: Traducció infantil

en: Content that is a translation of a source translation.
ca: Contingut que és una traducció d'una traducció d'origen.

en: Translation status
ca: Estat de la traducció

en: The translation status of the content - whether or not the translation needs to be updated.
ca: L'estat de la traducció del contingut, si la traducció s'ha d'actualitzar o no.

en: Outdated
ca: Antiquat

en: Translate link
ca: Enllaç de traducció

en: Provide a simple link to translate the node.
ca: Proporcioneu un enllaç senzill per traduir el node.

en: translate
ca: traduir

en: Include untranslated content
ca: Inclou contingut no traduït

en: Current language
ca: Idioma actual

en: Translation option
ca: Opció de traducció

en: The translation options allows you to select which translation or translations in a translation set join on. Select "Current language" or "Default language" to join on the translation in the current or default language respectively. Select a specific language to join on a translation in that language. If you select "All", each translation will create a new row, which may appear to cause duplicates.
ca: Les opcions de traducció us permeten seleccionar quina traducció o traduccions d'un conjunt de traduccions s'uneixen. Seleccioneu &quot;Idioma actual&quot; o &quot;Idioma predeterminat&quot; per unir-vos a la traducció en l'idioma actual o per defecte respectivament. Seleccioneu un idioma específic per unir-vos a una traducció en aquest idioma. Si seleccioneu &quot;Tots&quot;, cada traducció crearà una fila nova, que pot semblar que provoca duplicats.

en: Check for available updates
ca: Comproveu les actualitzacions disponibles

en: This website will check for new releases of Backdrop core, as well as contributed modules, themes, and layouts. If there are updates available, a message will appear on the <a href="@status_report">status report</a> page. An error message will appear if there is a security update available.
ca: Aquest lloc web comprovarà si hi ha noves versions del nucli de Backdrop, així com mòduls, temes i dissenys aportats. Si hi ha actualitzacions disponibles, apareixerà un missatge a la pàgina <a href="@status_report">d'informe d'estat</a> . Apareixerà un missatge d'error si hi ha una actualització de seguretat disponible.

en: How frequently should this website check for updates?
ca: Amb quina freqüència hauria de comprovar aquest lloc web si hi ha actualitzacions?

en: Check daily
ca: Comproveu diàriament

en: Check weekly
ca: Consulta setmanalment

en: Do not check automatically
ca: No comproveu automàticament

en: Also check for updates of disabled modules, themes, and layouts
ca: Comproveu també si hi ha actualitzacions de mòduls, temes i dissenys desactivats

en: Update Notifications
ca: Actualitza notificacions

en: When any update is available
ca: Quan hi hagi cap actualització disponible

en: Only if a security update is available
ca: Només si hi ha una actualització de seguretat disponible

en: Do not send email notifications
ca: No envieu notificacions per correu electrònic

en: Self-updates
ca: Autoactualitzacions

en: This website has the ability to update itself, but the file system permissions must be set properly. For more details, see !link.
ca: Aquest lloc web té la capacitat d'actualitzar-se, però els permisos del sistema de fitxers s'han de configurar correctament. Per a més detalls, vegeu !link.

en: Manual self-update
ca: Autoactualització manual

en: When updating manually, allow this website to delete the old version of core, and then replace it with the new version.
ca: Quan actualitzeu manualment, permeteu que aquest lloc web suprimeixi la versió antiga del nucli i, a continuació, substituïu-la per la versió nova.

en: Automatic self-update (coming soon!)
ca: Actualització automàtica (properament!)

en: When updates are available, allow this website to <strong>automatically</strong> delete the old version of core, and then replace it with the new version.
ca: Quan hi hagi actualitzacions disponibles, permeteu que aquest lloc web suprimeixi <strong>automàticament</strong> la versió antiga del nucli i, a continuació, la substituïu per la nova.

en: This project has been labeled insecure by the Backdrop security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
ca: L'equip de seguretat de Backdrop ha etiquetat aquest projecte com a insegur i ja no es pot baixar. Es recomana desactivar immediatament tot el que inclou aquest projecte!

en: Update server is not yet implemented.
ca: El servidor d'actualització encara no està implementat.

en: Status unknown
ca: Estat desconegut

en: The update server for this project is not yet implemented. Once completed, the update server will start reporting available updates here. Until then, please check for updates manually.
ca: El servidor d'actualització d'aquest projecte encara no està implementat. Un cop finalitzat, el servidor d'actualitzacions començarà a informar de les actualitzacions disponibles aquí. Fins aleshores, comproveu les actualitzacions manualment.

en: Update checking is disabled on this site.
ca: La comprovació d'actualitzacions està desactivada en aquest lloc.

en: update
ca: actualitzar

en: HTTP request to @url failed with error: @error.
ca: La sol·licitud HTTP a @url ha fallat amb un error: @error.

en: There is a security update available for your version of Backdrop. To ensure the security of your server, you should update immediately!
ca: Hi ha una actualització de seguretat disponible per a la vostra versió de Backdrop. Per garantir la seguretat del vostre servidor, hauríeu d'actualitzar immediatament!

en: There are security updates available for one or more of your modules, themes, or layouts. To ensure the security of your server, you should update immediately!
ca: Hi ha actualitzacions de seguretat disponibles per a un o més dels vostres mòduls, temes o dissenys. Per garantir la seguretat del vostre servidor, hauríeu d'actualitzar immediatament!

en: Your version of Backdrop has been revoked and is no longer available for download. Upgrading is strongly recommended!
ca: La vostra versió de Backdrop s'ha revocat i ja no es pot baixar. Es recomana l'actualització!

en: Your version of Backdrop CMS is no longer supported. Upgrading is strongly recommended!
ca: La vostra versió de Backdrop CMS ja no és compatible. Es recomana l'actualització!

en: There are updates available for your version of Backdrop. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
ca: Hi ha actualitzacions disponibles per a la vostra versió de Backdrop. Per garantir el bon funcionament del vostre lloc, hauríeu d'actualitzar-lo tan aviat com sigui possible.

en: Update checking is not available for some of your projects.
ca: La comprovació d'actualitzacions no està disponible per a alguns dels vostres projectes.

en: Update may be needed for your version of Backdrop.
ca: És possible que calgui una actualització per a la vostra versió de Backdrop.

en: Updates may be needed for one or more of your projects.
ca: És possible que calguin actualitzacions per a un o més dels vostres projectes.

en: There was a problem checking <a href="@update-report">available updates</a> for Backdrop.
ca: S'ha produït un problema en comprovar <a href="@update-report">les actualitzacions disponibles</a> per a Backdrop.

en: The update server has not yet been implemented, so no update statuses could be retrieved. Until the update server becomes active, please check for updates manually.
ca: El servidor d'actualització encara no s'ha implementat, de manera que no s'han pogut recuperar estats d'actualització. Fins que el servidor d'actualitzacions estigui actiu, comproveu si hi ha actualitzacions manualment.

en: Update settings
ca: Actualitza la configuració

en: Update information not available.
ca: Informació d'actualització no disponible.

en: Not yet implemented
ca: Encara no s'ha implementat

en: Update Manager
ca: Gestor d'actualitzacions

en: No user accounts have been selected for cancellation.
ca: No s'ha seleccionat cap compte d'usuari per a la cancel·lació.

en: Require email confirmation to cancel account.
ca: Requereix una confirmació per correu electrònic per cancel·lar el compte.

en: When enabled, the user must confirm the account cancellation via email.
ca: Quan està habilitat, l'usuari ha de confirmar la cancel·lació del compte per correu electrònic.

en: When enabled, the user will receive an email notification after the account has been cancelled.
ca: Quan estigui activat, l'usuari rebrà una notificació per correu electrònic després que el compte s'hagi cancel·lat.

en: New users will be required to validate their email address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With this setting disabled, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
ca: Els usuaris nous hauran de validar la seva adreça de correu electrònic abans d'iniciar sessió al lloc i se'ls assignarà una contrasenya generada pel sistema. Amb aquesta configuració desactivada, els usuaris s'iniciaran immediatament després de registrar-se i podran seleccionar les seves pròpies contrasenyes durant el registre.

en: Administer user accounts
ca: Administrar comptes d'usuari

en: Users may log in using
ca: Els usuaris poden iniciar sessió utilitzant

en: Username or email address
ca: Nom d’usuari o correu electrònic

en: Limit login attempts by IP address
ca: Limiteu els intents d'inici de sessió per adreça IP

en: Attempted login limit
ca: S'ha intentat el límit d'inici de sessió

en: Attempted login time window
ca: Finestra d'hora d'inici de sessió intentada

en: login attempts from one IP address per
ca: intents d'inici de sessió des d'una adreça IP per

en: Do not allow any login from the current user's IP if the limit has been reached. This is independent of the per-user limit to catch attempts from one IP to log in to many different user accounts. By default we have a reasonably high limit since there may be only one apparent IP for all users at an institution.
ca: No permetis cap sessió des de la IP de l'usuari actual si s'ha arribat al límit. Això és independent del límit per usuari per capturar els intents d'una IP per iniciar sessió a molts comptes d'usuari diferents. Per defecte tenim un límit raonablement alt, ja que només hi pot haver una IP aparent per a tots els usuaris d'una institució.

en: Limit login attempts by user
ca: Limiteu els intents d'inici de sessió per part de l'usuari

en: login attempts by a user per
ca: intents d'inici de sessió per part d'un usuari per

en: Configure the limit and the time window for users attempting to log in. That is, how many failed login attempts are allowed per specified time period.
ca: Configureu el límit i la finestra de temps per als usuaris que intenten iniciar sessió. És a dir, quants intents fallits d'inici de sessió es permeten per període de temps especificat.

en: Identify users attempting to log in, using
ca: Identifiqueu usuaris que intenten iniciar sessió, utilitzant

en: User ID and IP address combination
ca: Combinació d'identificador d'usuari i adreça IP

en: User ID only
ca: Només identificador d'usuari

en: Anonymous visitors
ca: Visitants anònims

en: The name you would like used for anonymous visitors to your site:
ca: El nom que voleu utilitzar per als visitants anònims del vostre lloc:

en: Configure role
ca: Configura el rol

en: Set permissions
ca: Establir permisos

en: Export role
ca: Rol d'exportació

en: A unique machine-readable name for this role. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
ca: Un nom únic llegible per màquina per a aquesta funció. Només ha de contenir lletres minúscules, números i guions baixos.

en: The %role role has been added.
ca: El role %role s'ha afegit.

en: Are you sure you want to delete the %role role?
ca: Esteu segur que voleu suprimir el rol %role?

en: The %role role has been deleted.
ca: El role %role s'ha suprimit.

en: Emails
ca: Correus electrònics

en: Use this form to customize the emails sent by your website. Each template may use tokens to populate special values such as a user account name or the password reset link.
ca: Utilitzeu aquest formulari per personalitzar els correus electrònics enviats pel vostre lloc web. Cada plantilla pot utilitzar fitxes per omplir valors especials, com ara un nom de compte d'usuari o l'enllaç de restabliment de la contrasenya.

en: Edit the welcome email messages sent to new member accounts created by an administrator.
ca: Editeu els missatges de correu electrònic de benvinguda enviats als comptes de membres nous creats per un administrador.

en: Edit the welcome email messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
ca: Editeu els missatges de correu electrònic de benvinguda enviats als nous membres en registrar-vos, quan calgui l'aprovació administrativa.

en: Edit the welcome email messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
ca: Editeu els missatges de correu electrònic de benvinguda enviats als nous membres en registrar-vos, quan no cal l'aprovació de l'administrador.

en: Edit the email messages sent to users who request a new password.
ca: Editeu els missatges de correu electrònic enviats als usuaris que sol·licitin una nova contrasenya.

en: Enable and edit email messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
ca: Habiliteu i editeu els missatges de correu electrònic enviats als usuaris després de l'activació del compte (quan un administrador activa un compte d'un usuari que ja s'ha registrat, en un lloc on es requereix l'aprovació administrativa).

en: Enable and edit email messages sent to users when their accounts are blocked.
ca: Activa i edita els missatges de correu electrònic enviats als usuaris quan els seus comptes estan bloquejats.

en: Edit the email messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
ca: Editeu els missatges de correu electrònic enviats als usuaris quan intenten cancel·lar els seus comptes.

en: Enable and edit email messages sent to users when their accounts are canceled.
ca: Activeu i editeu els missatges de correu electrònic enviats als usuaris quan es cancel·lin els seus comptes.

en: You are logged in as %user. <a href="!user_edit">Change your password.</a>
ca: Heu iniciat sessió com a %usuari. <a href="!user_edit">Canvia la teva contrasenya.</a>

en: You have tried to use a reset password link that has expired. Please request a new one using the form below.
ca: Heu provat d'utilitzar un enllaç de restabliment de la contrasenya que ha caducat. Si us plau, sol·liciteu-ne un de nou mitjançant el formulari següent.

en: You have used your one-time log-in link and are now logged-in.
ca: Heu utilitzat el vostre enllaç d'inici de sessió únic i ara heu iniciat sessió.

en: You have tried to use a reset password link that has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
ca: Heu provat d'utilitzar un enllaç de restabliment de la contrasenya que s'ha utilitzat o ja no és vàlid. Si us plau, sol·liciteu-ne un de nou mitjançant el formulari següent.

en: <p>Please enter a new password to access your account.</p>
ca: Si et plau, entra una contrasenya nova per accedir al teu compte.

en: Save password & log in
ca: Guarda la contrasenya i entra

en: Your account password has been updated.
ca: La vostra contrasenya ha estat actualitzada.

en: User %name used one-time password reset link at time %timestamp.
ca: L'usuari %name ha utilitzat l'enllaç de restabliment de contrasenya únic a l'hora %timestamp.

en: Updated alias for user @uid.
ca: Àlies actualitzat per a l'usuari @uid.

en: Assign user roles
ca: Assignar rols d'usuari

en: User flood
ca: inundació d'usuaris

en: User email templates
ca: Plantilles de correu electrònic d'usuari

en: User roles
ca: Rols d'usuari

en: Reset password via one-time login link.
ca: Restableix la contrasenya mitjançant un enllaç d'inici de sessió únic.

en: Required if you want to change the %mail or %pass below. !request_new.
ca: Requerida només si vols canviar algun dels camps següents: %mail o %pass.

en: An email address was provided as a username, but does not match the account email address.
ca: S'ha proporcionat una adreça de correu electrònic com a nom d'usuari, però no coincideix amb l'adreça electrònica del compte.

en: The user login form if logged out.
ca: El formulari d'inici de sessió de l'usuari si està tancat.

en: The account for %name has not been activated or is blocked.
ca: El compte de %name no s'ha activat o està bloquejat.

en: Sorry, no account with that email address found.
ca: Ho sentim, no s'ha trobat cap compte amb aquesta adreça electrònica.

en: Sorry, unrecognized username.
ca: Ho sentim, el nom d'usuari no és correcte.

en: Sorry, incorrect password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
ca: Ho sentim, la contrasenya no és correcta. <a href="@password">Heu oblidat la contrasenya?</a>

en: Change record:
ca: Canvia registre:

en: Converted User roles to CMI
ca: Rols d'usuari convertits a CMI

en: Show password
ca: Mostra la contrasenya

en: Hide password
ca: Amaga la contrasenya

en: The user account or email %name could not be found.
ca: No s'ha pogut trobar el compte d'usuari o el correu electrònic %name.

en: Cancel user accounts
ca: Cancel·la els comptes d'usuari

en: Login settings
ca: Configuració d'inici de sessió

en: Configure the way visitors may log in and limit login attempts.
ca: Configureu la manera com els visitants poden iniciar sessió i limitar els intents d'iniciar sessió.

en: Link this field to its user
ca: Enllaça aquest camp al seu usuari

en: Link this field
ca: Enllaceu aquest camp

en: No link
ca: Sense enllaç

en: To the user
ca: A l'usuari

en: With a mailto:
ca: Amb un mailto:

en: Use formatted username
ca: Utilitzeu el nom d'usuari amb format

en: If checked, the username will be formatted by the system. If unchecked, it will be displayed raw.
ca: Si està marcat, el sistema formatarà el nom d'usuari. Si no està marcat, es mostrarà en brut.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
ca: Sobreescriu el valor que es mostrarà per als usuaris anònims

en: Enable to display different text for anonymous users.
ca: Habilita per mostrar text diferent per a usuaris anònims.

en: Text to display for anonymous users
ca: Text per mostrar per a usuaris anònims

en: Link to user's profile
ca: Enllaç al perfil de l'usuari

en: Link the user picture to the user's profile
ca: Enllaça la imatge de l'usuari amb el perfil de l'usuari

en: Using <em>Default</em> will use the site-wide image style for user pictures set in the <a href="!account-settings">Account settings</a>.
ca: Si feu servir <em>Predeterminat,</em> s'utilitzarà l'estil d'imatge de tot el lloc per a les imatges d'usuari establertes a la <a href="!account-settings">configuració del compte</a> .

en: The label of the role.
ca: L'etiqueta del paper.

en: The machine name of the role.
ca: El nom de la màquina del rol.

en: Is the logged in user
ca: És l'usuari connectat

en: Usernames
ca: Noms d'usuari

en: Enter a comma separated list of user names.
ca: Introduïu una llista de noms d'usuari separats per comes.

en: Only has the 'Authenticated' role
ca: Només té el rol &quot;Autenticat&quot;.

en: Has roles in addition to 'Authenticated'
ca: Té funcions a més de &quot;Autenticat&quot;

en: Also look for a node and use the node author
ca: Busqueu també un node i utilitzeu l'autor del node

en: Type of user filter value to allow
ca: Tipus de valor de filtre d'usuari a permetre

en: Only allow numeric UIDs
ca: Només permeteu UID numèrics

en: Only allow string usernames
ca: Només permeten noms d'usuari de cadena

en: Allow both numeric UIDs and string usernames
ca: Permet tant els UID numèrics com els noms d'usuari de cadena

en: Restrict user based on role
ca: Restringeix l'usuari en funció del rol

en: Restrict to the selected roles
ca: Limiteu-vos als rols seleccionats

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
ca: Si no se selecciona cap rol, es permetran usuaris de qualsevol rol.

en: Display the user account using the standard user account view. It might be necessary to add a user-profile.tpl.php file in your themes template folder, because the default <a href="@user-profile-api-link">user-profile</a> template doesn't show the username.
ca: Mostra el compte d'usuari mitjançant la vista estàndard del compte d'usuari. Pot ser que sigui necessari afegir un fitxer user-profile.tpl.php a la carpeta de plantilles de temes, perquè la plantilla <a href="@user-profile-api-link">de perfil d'usuari</a> predeterminada no mostra el nom d'usuari.

en: Broken handler @table.@field
ca: Gestor trencat @table.@field

en: Skipping broken view @view
ca: S'està saltant la vista trencada @view

en: @view : @display
ca: @view: @display

en: View: @view - Display: @display
ca: Vista: @view - Visualització: @display

en: Views settings
ca: Configuració de visualitzacions

en: Ajax callback for view loading.
ca: Devolució de trucada Ajax per carregar la vista.

en: - Use default -
ca: - Ús per defecte -

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
ca: L'etiqueta d'aquesta àrea que només es mostrarà administrativament.

en: Display even if view has no result
ca: Mostra encara que la vista no tingui resultat

en: Broken/missing handler
ca: Manejador trencat/falt

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
ca: El gestor d'aquest article està trencat o falta i no es pot utilitzar. Si un mòdul va proporcionar el controlador i es va desactivar, tornar a habilitar el mòdul pot restaurar-lo. En cas contrari, probablement hauríeu d'eliminar aquest element.

en: You may use HTML code in this field. The following tokens are supported:
ca: Podeu utilitzar codi HTML en aquest camp. S'admeten les fitxes següents:

en: Use replacement tokens from the first row
ca: Utilitzeu fitxes de substitució de la primera fila

en: @argument title
ca: títol de @argument

en: @argument input
ca: @entrada d'argument

en: Replacement patterns
ca: Patrons de substitució

en: -Select-
ca: -Selecciona-

en: View to insert
ca: Veure per inserir

en: The view to insert into this area.
ca: La vista per inserir en aquesta àrea.

en: Inherit contextual filters
ca: Hereta els filtres contextuals

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
ca: Si està marcada, aquesta vista rebrà els mateixos filtres contextuals que la seva pare.

en: Recursion detected in view @view display @display.
ca: S'ha detectat recursivitat a la visualització @view display @display.

en: Exceptions
ca: Excepcions

en: Exception value
ca: Valor d'excepció

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
ca: Si es rep aquest valor, el filtre s'ignorarà; és a dir, &quot;tots els valors&quot;

en: Override title
ca: Anul·la el títol

en: Override the view and other argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
ca: Anul·la la vista i altres títols d'argument. Utilitzeu &quot;%1&quot; per al primer argument, &quot;%2&quot; per al segon, etc.

en: Provide title
ca: Proporcioneu títol

en: Override breadcrumb
ca: Anul·la el pa ratllat

en: Provide breadcrumb
ca: Proporcioneu pa ratllat

en: Enter a breadcrumb name you would like to use. See "Title" for percent substitutions.
ca: Introduïu el nom de la ruta que voleu utilitzar. Vegeu &quot;Títol&quot; per a les substitucions per cent.

en: Specify validation criteria
ca: Especifiqueu els criteris de validació

en: Validator
ca: Validador

en: - Basic validation -
ca: - Validació bàsica -

en: Action to take if filter value does not validate
ca: Acció a prendre si el valor del filtre no es valida

en: Display all results for the specified field
ca: Mostra tots els resultats del camp especificat

en: Provide default value
ca: Proporcioneu el valor predeterminat

en: Hide view
ca: Amaga la vista

en: Display a summary
ca: Mostra un resum

en: Display contents of "No results found"
ca: Mostra el contingut de &quot;No s'han trobat resultats&quot;

en: Display "Access Denied"
ca: Mostra &quot;Accés denegat&quot;

en: Show "Page not found"
ca: Mostra &quot;Pàgina no trobada&quot;

en: Skip default argument for view URL
ca: Omet l'argument predeterminat per a l'URL de visualització

en: Select whether to include this default argument when constructing the URL for this view. Skipping default arguments is useful e.g. in the case of feeds.
ca: Seleccioneu si voleu incloure aquest argument predeterminat quan creeu l'URL d'aquesta vista. Saltar els arguments predeterminats és útil, per exemple, en el cas dels canals.

en: Sort order
ca: Ordre de classificació

en: Number of records
ca: Nombre de registres

[ctx: Sort order]
en: Default sort
ca: Ordenació per defecte

en: Default sort
ca: Ordenació per defecte

en: Current node's creation time
ca: Hora de creació del node actual

en: Current node's update time
ca: Hora d'actualització del node actual

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
ca: Si se selecciona, els usuaris poden introduir diversos valors en forma d'1+2+3 (per a OR) o 1,2,3 (per a AND).

en: Allow multiple filter values to work together
ca: Permet que diversos valors de filtre funcionin junts

en: If selected, multiple instances of this filter can work together, as though multiple values were supplied to the same filter. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
ca: Si se selecciona, diverses instàncies d'aquest filtre poden funcionar juntes, com si s'haguessin proporcionat diversos valors al mateix filtre. Aquesta configuració no és compatible amb la configuració &quot;Redueix els duplicats&quot;.

en: Do not display items with no value in summary
ca: No mostri elements sense valor en el resum

en: Invalid input
ca: Entrada incorrecta

en: Fail basic validation if any argument is given
ca: Falla la validació bàsica si es dóna algun argument

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
ca: Si marqueu aquest camp, podeu utilitzar-lo per assegurar-vos que les vistes amb més arguments dels necessaris fallen la validació.

en: Exclude
ca: Excloure

en: If selected, the numbers entered for the filter will be excluded rather than limiting the view.
ca: Si se selecciona, els números introduïts per al filtre s'exclouran en lloc de limitar la visualització.

en: Glossary mode
ca: Mode de glossari

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the filter value, which allows the summary view to act as a glossary.
ca: El mode de glossari aplica un límit al nombre de caràcters utilitzats en el valor del filtre, que permet que la vista de resum actuï com a glossari.

en: Character limit
ca: Límit de caràcters

en: How many characters of the filter value to filter against. If set to 1, all fields starting with the first letter in the filter value would be matched.
ca: Quants caràcters del valor del filtre cal filtrar. Si s'estableix en 1, tots els camps que comencen amb la primera lletra del valor del filtre es coincidirien.

en: Case
ca: Caixa

en: When printing the title and summary, how to transform the case of the filter value.
ca: En imprimir el títol i el resum, com transformar el cas del valor del filtre.

en: No transform
ca: Cap transformació

en: Upper case
ca: majúscula

en: Lower case
ca: Minúscula

en: Capitalize first letter
ca: Posa en majúscula la primera lletra

en: Capitalize each word
ca: Posa en majúscula cada paraula

en: Transform spaces to dashes in URL
ca: Transformeu els espais en guions a l'URL

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
ca: Alfabètic

en: Handler @handler tried to add additional_field @identifier but @table could not be added!
ca: El gestor @handler ha provat d'afegir l'@identificador de_camp_addicional però no s'ha pogut afegir @taula!

en: Create a label
ca: Crea una etiqueta

en: Enable to create a label for this field.
ca: Activa per crear una etiqueta per a aquest camp.

en: Place a colon after the label
ca: Col·loqueu dos punts després de l'etiqueta

en: Exclude from display
ca: Exclou de la visualització

en: Enable to load this field as hidden. Often used to group fields, or to use as token in another field.
ca: Activa per carregar aquest camp com a ocult. Sovint s'utilitza per agrupar camps o per utilitzar-lo com a testimoni en un altre camp.

en: Customize field HTML
ca: Personalitza l'HTML del camp

en: HTML element
ca: Element HTML

en: Choose the HTML element to wrap around this field, e.g. H1, H2, etc.
ca: Trieu l'element HTML per embolicar aquest camp, per exemple, H1, H2, etc.

en: Create a CSS class
ca: Creeu una classe CSS

en: You may use token substitutions from the rewriting section in this class.
ca: Podeu utilitzar substitucions de fitxes de la secció de reescriptura d'aquesta classe.

en: Customize label HTML
ca: Personalitza l'etiqueta HTML

en: Label HTML element
ca: Etiqueta de l'element HTML

en: Choose the HTML element to wrap around this label, e.g. H1, H2, etc.
ca: Trieu l'element HTML per embolicar aquesta etiqueta, per exemple, H1, H2, etc.

en: Customize field and label wrapper HTML
ca: Personalitza l'HTML de l'embolcall de camps i etiquetes

en: Wrapper HTML element
ca: Element HTML d'embolcall

en: Choose the HTML element to wrap around this field and label, e.g. H1, H2, etc. This may not be used if the field and label are not rendered together, such as with a table.
ca: Trieu l'element HTML per embolicar aquest camp i l'etiqueta, per exemple, H1, H2, etc. Això no es pot utilitzar si el camp i l'etiqueta no es representen junts, com ara amb una taula.

en: Add default classes
ca: Afegeix classes per defecte

en: Use default Views classes to identify the field, field label and field content.
ca: Utilitzeu les classes de Visualitzacions predeterminades per identificar el camp, l'etiqueta del camp i el contingut del camp.

en: Rewrite results
ca: Reescriure els resultats

en: Rewrite the output of this field
ca: Torneu a escriure la sortida d'aquest camp

en: Enable to override the output of this field with custom text or replacement tokens.
ca: Activeu-lo per anul·lar la sortida d'aquest camp amb text personalitzat o fitxes de substitució.

en: The text to display for this field. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
ca: El text que es mostrarà per a aquest camp. Podeu incloure HTML. Podeu introduir dades d'aquesta vista segons els &quot;Patrons de substitució&quot; que hi ha a continuació.

en: Output this field as a link
ca: Escriviu aquest camp com a enllaç

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
ca: Si està marcat, aquest camp es convertirà en un enllaç. La destinació s'ha de donar a continuació.

en: Link path
ca: Camí d'enllaç

en: The Backdrop path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
ca: El camí de fons o l'URL absolut d'aquest enllaç. Podeu introduir dades d'aquesta vista segons els &quot;Patrons de reemplaçament&quot; a continuació.

en: Use absolute path
ca: Utilitzeu el camí absolut

en: Replace spaces with dashes
ca: Substituïu els espais per guions

en: External server URL
ca: URL del servidor extern

en: Links to an external server using a full URL: e.g. 'http://www.example.com' or 'www.example.com'.
ca: Enllaços a un servidor extern mitjançant un URL complet: per exemple, &quot;http://www.example.com&quot; o &quot;www.example.com&quot;.

en: Transform the case
ca: Transformar el cas

en: When printing url paths, how to transform the case of the filter value.
ca: Quan s'imprimeixen els camins d'URL, com transformar el cas del valor del filtre.

en: Link class
ca: Enllaç de classe

en: The CSS class to apply to the link.
ca: La classe CSS que cal aplicar a l'enllaç.

en: Title text
ca: Text del títol

en: Text to place as "title" text which most browsers display as a tooltip when hovering over the link.
ca: Text per col·locar com a text del &quot;títol&quot; que la majoria dels navegadors mostren com a informació sobre eines quan passeu el cursor per sobre de l'enllaç.

en: Rel Text
ca: Text rel

en: Include Rel attribute for use in lightbox2 or other javascript utility.
ca: Inclou l'atribut Rel per utilitzar-lo a lightbox2 o una altra utilitat javascript.

en: Prefix text
ca: Text del prefix

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
ca: Qualsevol text que es mostri abans d'aquest enllaç. Podeu incloure HTML.

en: Suffix text
ca: Text de sufix

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
ca: Qualsevol text que es mostri després d'aquest enllaç. Podeu incloure HTML.

en: Target
ca: Objectiu

en: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.
ca: Destinació de l'enllaç, com ara _blank, _parent o el nom d'un iframe. Aquest camp s'utilitza rarament.

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
ca: <p>Heu d'afegir alguns camps addicionals a aquesta pantalla abans d'utilitzar aquest camp. Aquests camps es poden marcar com a <em>Exclou de la visualització</em> si ho preferiu. Tingueu en compte que a causa de l'ordre de representació, no podeu utilitzar els camps que vinguin després d'aquest camp; si necessiteu un camp que no apareix aquí, reorganitzeu els vostres camps.</p>

en: <p>The following tokens are available for this field. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
    If you would like to have the characters '[' and ']' please use the html entity codes '%5B' or  '%5D' or they will get replaced with empty space.</p>
ca: <p>Les fitxes següents estan disponibles per a aquest camp. Tingueu en compte que a causa de l'ordre de representació, no podeu utilitzar els camps que vinguin després d'aquest camp; si necessiteu un camp que no apareix aquí, reorganitzeu els vostres camps. Si voleu tenir els caràcters '[' i ']', utilitzeu els codis d'entitat html '%5B' o '%5d' o es substituiran per espais buits.</p>

en: Trim this field to a maximum length
ca: Retalla aquest camp a una longitud màxima

en: Enable to trim the field to a maximum length of characters
ca: Activa per retallar el camp a una longitud màxima de caràcters

en: The maximum number of characters this field can be.
ca: El nombre màxim de caràcters que pot tenir aquest camp.

en: Trim only on a word boundary
ca: Retalla només el límit d'una paraula

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
ca: Si està marcat, aquest camp només es retallarà al límit d'una paraula. Es garanteix que siguin el màxim de caràcters indicats o menys. Si no hi ha límits de paraula, això podria retallar un camp a no res.

en: Add an ellipsis
ca: Afegeix una el·lipse

en: If checked, a "..." will be added if a field was trimmed.
ca: Si està marcat, s'afegirà un &quot;...&quot; si s'ha retallat un camp.

en: Add a read-more link if output is trimmed.
ca: Afegiu un enllaç de lectura més si es retalla la sortida.

en: If checked, a read-more link will be added at the end of the trimmed output
ca: Si està marcat, s'afegirà un enllaç per llegir més al final de la sortida retallada

en: More link text
ca: Més text de l'enllaç

en: The text which will be displayed on the more link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" above.
ca: El text que es mostrarà a l'enllaç més. Podeu introduir dades d'aquesta vista segons els &quot;Patrons de substitució&quot; anteriors.

en: More link path
ca: Més camí d'enllaç

en: The path which is used for the more link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" above.
ca: El camí que s'utilitza per a més enllaç. Podeu introduir dades d'aquesta vista segons els &quot;Patrons de substitució&quot; anteriors.

en: Field can contain HTML
ca: El camp pot contenir HTML

en: If checked, HTML corrector will be run to ensure tags are properly closed after trimming.
ca: Si està marcat, s'executarà el corrector HTML per garantir que les etiquetes es tanquin correctament després de retallar-les.

en: Strip HTML tags
ca: Elimina les etiquetes HTML

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
ca: Si està marcat, totes les etiquetes HTML s'eliminaran.

en: Preserve certain tags
ca: Conserva certes etiquetes

en: List the tags that need to be preserved during the stripping process. example &quot;&lt;p&gt; &lt;br&gt;&quot; which will preserve all p and br elements
ca: Enumereu les etiquetes que s'han de conservar durant el procés d'eliminació. exemple &quot;&lt;p&gt; &lt;br&gt;&quot; que conservarà tots els elements p i br

en: Remove whitespace
ca: Elimina els espais en blanc

en: If checked, all whitespaces at the beginning and the end of the output will be removed.
ca: Si està marcat, s'eliminaran tots els espais en blanc al principi i al final de la sortida.

en: Convert newlines to HTML &lt;br&gt; tags
ca: Converteix noves línies a etiquetes HTML &lt;br&gt;

en: If checked, all newlines chars (e.g. \n) are converted into HTML &lt;br&gt; tags.
ca: Si està marcat, tots els caràcters de nova línia (per exemple, \n) es converteixen en etiquetes HTML &lt;br&gt;.

en: No results text
ca: Cap text de resultats

en: Provide text to display if this field contains an empty result. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" in the "Rewrite Results" section below.
ca: Proporcioneu text per mostrar si aquest camp conté un resultat buit. Podeu incloure HTML. Podeu introduir dades d'aquesta vista segons els &quot;Patrons de substitució&quot; a la secció &quot;Reescriure resultats&quot; a continuació.

en: Count the number 0 as empty
ca: Compta el número 0 com a buit

en: Enable to display the "no results text" if the field contains the number 0.
ca: Habiliteu per mostrar el &quot;text sense resultats&quot; si el camp conté el número 0.

en: Hide if empty
ca: Amaga si està buit

en: Enable to hide this field if it is empty. Note that the field label or rewritten output may still be displayed. To hide labels, check the style or row style settings for empty fields. To hide rewritten content, check the "Hide rewriting if empty" checkbox.
ca: Activeu per ocultar aquest camp si està buit. Tingueu en compte que encara es pot mostrar l'etiqueta del camp o la sortida reescrita. Per amagar les etiquetes, comproveu l'estil o la configuració de l'estil de fila dels camps buits. Per amagar el contingut reescrit, marqueu la casella de selecció &quot;Amaga la reescriptura si està buida&quot;.

en: Hide rewriting if empty
ca: Amaga la reescriptura si està buida

en: Do not display rewritten content if this field is empty.
ca: No mostris contingut reescrit si aquest camp està buit.

en: File size display
ca: Visualització de la mida del fitxer

en: Formatted (in KB or MB)
ca: Format (en KB o MB)

en: Raw bytes
ca: Bytes en brut

en: Output format
ca: Format de sortida

en: Custom output for TRUE
ca: Sortida personalitzada per a TRUE

en: Custom output for FALSE
ca: Sortida personalitzada per a FALSE

en: Reverse
ca: Revés

en: If checked, true will be displayed as false.
ca: Si està marcat, es mostrarà true com a fals.

en: Available actions
ca: Accions disponibles

en: All actions, except selected
ca: Totes les accions, excepte seleccionades

en: Only selected actions
ca: Només accions seleccionades

en: Selected actions
ca: Accions seleccionades

en: Starting value
ca: Valor inicial

en: Specify the number the counter should start at.
ca: Especifiqueu el número en què ha de començar el comptador.

en: Custom date format
ca: Format de data personalitzat

en: Timezone to be used for date output.
ca: Zona horària que s'utilitzarà per a la sortida de la data.

en: - Default site/user timezone -
ca: - Lloc predeterminat/zona horària de l'usuari -

en: Fields to be included as links.
ca: Camps que s'han d'incloure com a enllaços.

en: Include destination
ca: Inclou destinació

en: Include a "destination" parameter in the link to return the user to the original view upon completing the action.
ca: Incloeu un paràmetre de &quot;destinació&quot; a l'enllaç per tornar l'usuari a la vista original un cop finalitzada l'acció.

en: Display field as machine name.
ca: Mostra el camp com a nom de la màquina.

en: Expression
ca: Expressió

en: Round
ca: Ronda

en: If checked, the number will be rounded.
ca: Si està marcat, el nombre s'arrodonirà.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
ca: Especifiqueu quants dígits imprimir després del punt decimal.

en: What single character to use as a decimal point.
ca: Quin caràcter únic utilitzar com a punt decimal.

en: Thousands marker
ca: Marcador de milers

en: Apostrophe
ca: Apòstrof

en: What single character to use as the thousands separator.
ca: Quin caràcter únic utilitzar com a separador de milers.

en: If checked, special handling will be used for plurality.
ca: Si es marca, s'utilitzarà un tractament especial per a la pluralitat.

en: Singular form
ca: Forma singular

en: Text to use for the singular form.
ca: Text a utilitzar per a la forma singular.

en: Plural form
ca: Forma plural

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
ca: Text a utilitzar per a la forma plural, @count es substituirà pel valor.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
ca: Text per posar abans del número, com ara símbol de moneda.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
ca: Text per posar després del número, com ara símbol de moneda.

en: Display format
ca: Format de visualització

en: How should the serialized data be displayed. You can choose a custom array/object key or a print_r on the full output.
ca: Com s'han de mostrar les dades serialitzades. Podeu triar una clau de matriu/objecte personalitzada o un print_r a la sortida completa.

en: Full data (unserialized)
ca: Dades completes (no serialitzades)

en: Full data (serialized)
ca: Dades completes (serialitzades)

en: A certain key
ca: Una clau determinada

en: Which key should be displayed
ca: Quina clau s'ha de mostrar

en: You have to enter a key if you want to display a key of the data.
ca: Heu d'introduir una clau si voleu mostrar una clau de les dades.

en: How many different units to display in the string.
ca: Quantes unitats diferents es mostraran a la cadena.

en: Display as link
ca: Mostra com a enllaç

en: Operator
ca: Operador

en: Grouped filters allow a choice between predefined operator|value pairs.
ca: Els filtres agrupats permeten triar entre parells operador/valor predefinits.

en: Filter type to expose
ca: Tipus de filtre per exposar

en: Single filter
ca: Filtre únic

en: Grouped filters
ca: Filtres agrupats

en: Expose this filter to visitors, to allow them to change it
ca: Exposeu aquest filtre als visitants perquè puguin canviar-lo

en: This filter is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
ca: Aquest filtre no està exposat. Exposar-lo per permetre als usuaris canviar-lo.

en: Expose filter
ca: Exposar el filtre

en: This filter is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
ca: Aquest filtre està exposat. Si l'amagues, els usuaris no podran canviar-lo.

en: Hide filter
ca: Amaga el filtre

en: Expose operator
ca: Operador d'exposició

en: Allow the user to choose the operator.
ca: Permet a l'usuari triar l'operador.

en: Operator identifier
ca: Identificador de l'operador

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
ca: Això apareixerà a l'URL després del ? per identificar aquest operador.

en: Allow multiple selections
ca: Permet seleccions múltiples

en: Enable to allow users to select multiple items.
ca: Activa per permetre als usuaris seleccionar diversos elements.

en: Remember the last selection
ca: Recordeu la darrera selecció

en: Enable to remember the last selection made by the user.
ca: Habilita per recordar l'última selecció feta per l'usuari.

en: Remember exposed selection only for the selected user role(s). If you select no roles, the exposed data will never be stored.
ca: Recordeu la selecció exposada només per als rols d'usuari seleccionats. Si no seleccioneu cap rol, les dades exposades mai s'emmagatzemaran.

en: Filter identifier
ca: Identificador del filtre

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank.
ca: Això apareixerà a l'URL després del ? per identificar aquest filtre. No pot estar en blanc.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
ca: L'identificador és necessari si el filtre està exposat.

en: This identifier is not allowed.
ca: Aquest identificador no està permès.

en: This identifier is used by another handler.
ca: Aquest identificador l'utilitza un altre gestor.

en: The value is required if title for this item is defined.
ca: El valor és obligatori si el títol d'aquest element està definit.

en: The title is required if value for this item is defined.
ca: El títol és obligatori si es defineix el valor d'aquest element.

en: This exposed filter is optional and will have added options to allow it not to be set.
ca: Aquest filtre exposat és opcional i tindrà opcions afegides per permetre que no es pugui configurar.

en: Radios
ca: Ràdios

en: Select which kind of widget will be used to render the group of filters
ca: Seleccioneu quin tipus de widget s'utilitzarà per representar el grup de filtres

en: Remember
ca: Recordeu

en: Remember the last setting the user gave this filter.
ca: Recordeu l'última configuració que l'usuari va donar a aquest filtre.

en: <Any>
ca: --Qualsevol--

en: You must select a value unless this is an non-required exposed filter.
ca: Heu de seleccionar un valor tret que aquest sigui un filtre exposat no obligatori.

en: grouped
ca: agrupats

en: Choose fields to combine for filtering
ca: Trieu els camps que voleu combinar per filtrar

en: This filter doesn't work for very special field handlers.
ca: Aquest filtre no funciona per a gestors de camps molt especials.

en: You have to add some fields to be able to use this filter.
ca: Heu d'afegir alguns camps per poder utilitzar aquest filtre.

en: Value type
ca: Tipus de valor

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
ca: Una data en qualsevol format llegible per màquina. Es prefereix CCYY-MM-DD HH:MM:SS.

en: An offset from the current time such as "!example1" or "!example2"
ca: Un desplaçament de l'hora actual, com ara &quot;!example1&quot; o &quot;!example2&quot;

en: Invalid date format.
ca: Format de data no vàlid.

en: @entity types
ca: tipus  de @entity

en: Is less than
ca: És menys de

en: Is less than or equal to
ca: És menys de o igual a

en: Is greater than or equal to
ca: És major de o igual a

en: Is greater than
ca: És major de

en: Left field
ca: Camp esquerre

en: Right field
ca: Camp dret

en: Limit list to selected items
ca: Limiteu la llista als elements seleccionats

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
ca: Si està marcat, els únics elements que es presentaran a l'usuari seran els seleccionats aquí.

en: Select all
ca: Seleccionar tot

en: The operator is invalid on filter: @filter.
ca: L'operador no és vàlid al filtre: @filter.

en: No valid values found on filter: @filter.
ca: No s'han trobat valors vàlids al filtre: @filter.

en: The value @value is not an array for @operator on filter: @filter
ca: El valor @value no és una matriu per a @operator al filtre: @filter

en: or
ca: o

en: Is all of
ca: És tots de

en: and
ca: i

en: Is none of
ca: No és cap de

en: not
ca: no

en: Is between
ca: És entre

en: between
ca: entre

en: Is not between
ca: No és entre

en: not between
ca: fora del rang entre

en: And max
ca: I màx

en: And
ca: I

en: Identifier
ca: Identificador

en: Edit the administrative label displayed when referencing this relationship from filters, etc.
ca: Editeu l'etiqueta administrativa que es mostra quan feu referència a aquesta relació des de filtres, etc.

en: Require this relationship
ca: Requereix aquesta relació

en: Enable to hide items that do not contain this relationship
ca: Activa per amagar els elements que no continguin aquesta relació

en: Representative sort criteria
ca: Criteris d'ordenació representatius

en: The sort criteria is applied to the data brought in by the relationship to determine how a representative item is obtained for each row. For example, to show the most recent node for each user, pick 'Content: Updated date'.
ca: El criteri d'ordenació s'aplica a les dades aportades per la relació per determinar com s'obté un element representatiu per a cada fila. Per exemple, per mostrar el node més recent per a cada usuari, seleccioneu &quot;Contingut: data d'actualització&quot;.

en: Representative sort order
ca: Ordre de classificació representatiu

en: The ordering to use for the sort criteria selected above.
ca: L'ordenació a utilitzar per als criteris d'ordenació seleccionats anteriorment.

en: Subquery namespace
ca: Espai de noms de subconsulta

en: Advanced. Enter a namespace for the subquery used by this relationship.
ca: Avançat. Introduïu un espai de noms per a la subconsulta utilitzada per aquesta relació.

en: Default Views
ca: Visualitzacions per defecte

en: Existing Views
ca: Vistes existents

en: Representative view
ca: Vista representativa

en: Advanced. Use another view to generate the relationship subquery. This allows you to use filtering and more than one sort. If you pick a view here, the sort options above are ignored. Your view must have the ID of its base as its only field, and should have some kind of sorting.
ca: Avançat. Utilitzeu una altra vista per generar la subconsulta de relació. Això us permet utilitzar el filtratge i més d'una classificació. Si trieu una vista aquí, les opcions d'ordenació anteriors s'ignoren. La vostra vista ha de tenir l'ID de la seva base com a únic camp i hauria de tenir algun tipus d'ordenació.

en: Generate subquery each time view is run.
ca: Genereu una subconsulta cada vegada que s'executa la vista.

en: Will re-generate the subquery for this relationship every time the view is run, instead of only when these options are saved. Use for testing if you are making changes elsewhere. WARNING: seriously impairs performance.
ca: Es tornarà a generar la subconsulta per a aquesta relació cada vegada que s'executi la vista, en lloc de només quan es desin aquestes opcions. Utilitzeu-lo per provar si feu canvis en un altre lloc. ADVERTÈNCIA: perjudica greument el rendiment.

en: Exposed
ca: Exposat

en: Expose this sort to visitors, to allow them to change it
ca: Exposar aquest tipus als visitants, per permetre'ls canviar-lo

en: This sort is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
ca: Aquest tipus no està exposat. Exposar-lo per permetre als usuaris canviar-lo.

en: Expose sort
ca: Ordenar exposar

en: This sort is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
ca: Aquest tipus està exposat. Si l'amagues, els usuaris no podran canviar-lo.

en: Hide sort
ca: Amaga l'ordenació

en: Sort ascending
ca: Ordena ascendent

en: Sort descending
ca: Ordena descendent

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
ca: La granularitat és la unitat més petita a utilitzar per determinar si dues dates són iguals; per exemple, si la granularitat és &quot;Any&quot;, totes les dates de l'any 1999, independentment de quan cauen el 1999, es consideraran la mateixa data.

en: Sort within each hierarchy level
ca: Ordena dins de cada nivell de jerarquia

en: Enable this to sort the items within each level of the hierarchy by weight and title.  Warning: this may produce a slow query.
ca: Activeu-ho per ordenar els elements dins de cada nivell de la jerarquia per pes i títol. Avís: això pot produir una consulta lenta.

en: Administrative title
ca: Títol administratiu

en: This title will be displayed on the views edit page instead of the default one. This might be useful if you have the same item twice.
ca: Aquest títol es mostrarà a la pàgina d'edició de visualitzacions en lloc de la predeterminada. Això pot ser útil si teniu el mateix article dues vegades.

en: Configure aggregation settings for @type %item
ca: Configureu la configuració d'agregació per a @type %item

en: Aggregation type
ca: Tipus d'agregació

en: Select the aggregation function to use on this field.
ca: Seleccioneu la funció d'agregació que voleu utilitzar en aquest camp.

en: Ensure my table called but query has no ensure_table method.
ca: Assegureu-vos que la meva taula es crida però la consulta no té el mètode assure_table.

en: Reduce duplicates
ca: Redueix els duplicats

en: This filter can cause items that have more than one of the selected options to appear as duplicate results. If this filter causes duplicate results to occur, this checkbox can reduce those duplicates; however, the more terms it has to search for, the less performant the query will be, so use this with caution. Shouldn't be set on single-value fields, as it may cause values to disappear from display, if used on an incompatible field.
ca: Aquest filtre pot fer que els elements que tinguin més d'una de les opcions seleccionades apareguin com a resultats duplicats. Si aquest filtre fa que es produeixin resultats duplicats, aquesta casella de selecció pot reduir aquests duplicats; tanmateix, com més termes hagi de cercar, menys rendible serà la consulta, així que utilitzeu-ho amb precaució. No s'ha d'establir en camps d'un sol valor, ja que pot fer que els valors desapareguin de la pantalla, si s'utilitzen en un camp incompatible.

en: views
ca: vistes

en: _views_create_handler - type: @type - failed: handler has not been provided.
ca: _views_create_handler - tipus: @type - error: no s'ha proporcionat el controlador.

en: Missing join: @table @base_table
ca: Falta unió: @table @base_table

en: Broken
ca: Trencat

en: set_display() called with invalid display id @display.
ca: set_display() cridat amb l'identificador de visualització @display no vàlid.

en: View: @view
ca: Vista: @view

en: View: @view (@display)
ca: Vista: @view (@display)

en: Broken/missing/deleted view.
ca: Vista trencada/falta/suprimida.

en: Broken/missing/deleted view display.
ca: Visualització trencada/falta/suprimida.

en: Link title to view page path
ca: Títol de l'enllaç per veure el camí de la pàgina

en: The text of this link will be "@more". The text can be modified within the view configuration.
ca: El text d'aquest enllaç serà &quot;@more&quot;. El text es pot modificar dins de la configuració de la vista.

en: Provide a "more" link.
ca: Proporcioneu un enllaç &quot;més&quot;.

en: Override path
ca: Anul·la el camí

en: Use a different path for the more link, pager, and other links.
ca: Utilitzeu un camí diferent per a més enllaços, cercapersones i altres enllaços.

en: Filter options
ca: Opcions de filtre

en: Fields to display
ca: Camps a mostrar

en: Pager ID
ca: ID del buscapersones

en: Number of items
ca: Nombre d'elements

en: Select the number of items to display, or 0 to display all results.
ca: Seleccioneu el nombre d'elements que voleu mostrar o 0 per mostrar tots els resultats.

en: Enter the number of items to skip; enter 0 to skip no items.
ca: Introduïu el nombre d'elements a saltar; introduïu 0 per saltar cap element.

en: Pager options
ca: Opcions de cercapersones

en: Add custom text or markup.
ca: Afegiu text o etiquetes personalitzats.

en: Unrestricted
ca: Sense restriccions

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of other permissions.
ca: Només els usuaris amb la marca de permís seleccionada podran accedir a aquesta pantalla. Tingueu en compte que els usuaris amb &quot;accés a totes les visualitzacions&quot; poden veure qualsevol visualització, independentment dels altres permisos.

en: No role(s) selected
ca: No s'han seleccionat cap rol

en: Multiple roles
ca: Múltiples rols

en: Only the checked roles will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of role.
ca: Només els rols marcats podran accedir a aquesta pantalla. Tingueu en compte que els usuaris amb &quot;accés a totes les visualitzacions&quot; poden veure qualsevol visualització, independentment de la funció.

en: You must select at least one role if type is "by role"
ca: Heu de seleccionar almenys un rol si el tipus és &quot;per rol&quot;

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the default filter type, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
ca: Nota: no teniu permís per modificar-ho. Si canvieu el tipus de filtre predeterminat, aquesta configuració es perdrà i NO la podreu recuperar.

en: PHP contextual filter code
ca: Codi de filtre contextual PHP

en: Enter PHP code that returns a value to use for this filter. Do not use &lt;?php ?&gt;. You must return only a single value for just this filter. Some variables are available: the view object will be "$view". The argument handler will be "$argument", for example you may change the title used for substitutions for this argument by setting "argument->validated_title"".
ca: Introduïu el codi PHP que retorni un valor que cal utilitzar per a aquest filtre. No utilitzeu &lt;?php ?&gt;. Només heu de retornar un sol valor per a aquest filtre. Algunes variables estan disponibles: l'objecte de vista serà &quot;$view&quot;. El controlador d'argument serà &quot;$argument&quot;, per exemple, podeu canviar el títol utilitzat per a les substitucions d'aquest argument configurant &quot;argument-&gt;validated_title&quot;&quot;.

en: Path component
ca: Component del camí

en: The numbering starts from 1, e.g. on the page admin/structure/types, the 3rd path component is "types".
ca: La numeració comença des de l'1, per exemple, a la pàgina admin/structure/types, el 3r component del camí és &quot;tipus&quot;.

en: PHP validate code
ca: Codi de validació PHP

en: Enter PHP code that returns TRUE or FALSE. No return is the same as FALSE, so be SURE to return something if you do not want to declare the argument invalid. Do not use &lt;?php ?&gt;. The argument to validate will be "$argument" and the view will be "$view". You may change the argument by setting "$handler->argument". You may change the title used for substitutions for this argument by setting "$handler->validated_title".
ca: Introduïu el codi PHP que retorni TRUE o FALSE. Cap retorn és el mateix que FALSE, així que assegureu-vos de tornar alguna cosa si no voleu declarar l'argument no vàlid. No utilitzeu &lt;?php ?&gt;. L'argument a validar serà &quot;$argument&quot; i la vista serà &quot;$view&quot;. Podeu canviar l'argument configurant &quot;$handler-&gt;argument&quot;. Podeu canviar el títol utilitzat per a les substitucions d'aquest argument configurant &quot;$handler-&gt;validated_title&quot;.

en: Never cache
ca: Mai a la memòria cau

en: Query results
ca: Consultar resultats

en: The length of time raw query results should be cached.
ca: El temps durant el qual s'han d'emmagatzemar a la memòria cau els resultats de la consulta en brut.

en: Seconds
ca: Segons

en: Length of time in seconds raw query results should be cached.
ca: Durada en segons s'han d'emmagatzemar a la memòria cau els resultats de la consulta en brut.

en: Rendered output
ca: Sortida renderitzada

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
ca: El temps durant el qual la sortida HTML representada s'ha de guardar a la memòria cau.

en: Length of time in seconds rendered HTML output should be cached.
ca: Durada del temps en segons que la sortida HTML representada s'hauria d'emmagatzemar a la memòria cau.

en: Custom time values must be numeric.
ca: Els valors de temps personalitzats han de ser numèrics.

en: Broken field
ca: Camp trencat

en: Missing style plugin
ca: Falta el connector d'estil

en: Items to display
ca: Elements per mostrar

en: Change settings for this caching type.
ca: Canvia la configuració d'aquest tipus de memòria cau.

en: Custom URL
ca: URL personalitzat

en: Create exposed form block
ca: Creeu un bloc de formularis exposat

en: Allow the exposed form to appear in a block instead of the view.
ca: Permet que el formulari exposat aparegui en un bloc en lloc de la vista.

en: The machine name of this display
ca: El nom de la màquina d'aquesta pantalla

en: This is machine name of the display.
ca: Aquest és el nom de la màquina de la pantalla.

en: The name and the description of this display
ca: El nom i la descripció d'aquesta pantalla

en: This name will appear only in the administrative interface for the View.
ca: Aquest nom només apareixerà a la interfície administrativa de la Vista.

en: This description will appear only in the administrative interface for the View.
ca: Aquesta descripció només apareixerà a la interfície administrativa de la Vista.

en: This display's comments
ca: Comentaris d'aquesta pantalla

en: This value will be seen and used only within the Views UI and can be used to document this display. You can use this to provide notes for other or future maintainers of your site about how or why this display is configured.
ca: Aquest valor només es veurà i s'utilitzarà a la interfície d'usuari de Visualitzacions i es pot utilitzar per documentar aquesta visualització. Podeu utilitzar-lo per proporcionar notes per a altres o futurs mantenedors del vostre lloc sobre com o per què es configura aquesta pantalla.

en: The title of this view
ca: El títol d'aquesta vista

en: This title will be displayed with the view, wherever titles are normally displayed; i.e, as the page title, block title, etc.
ca: Aquest títol es mostrarà amb la vista, allà on es mostrin normalment els títols; és a dir, com el títol de la pàgina, el títol del bloc, etc.

en: The CSS class names will be added to the view. This enables you to use specific CSS code for each view. You may define multiples classes separated by spaces.
ca: Els noms de classe CSS s'afegiran a la vista. Això us permet utilitzar un codi CSS específic per a cada vista. Podeu definir múltiples classes separades per espais.

en: Use AJAX when available to load this view
ca: Utilitzeu AJAX quan estigui disponible per carregar aquesta vista

en: If set, this view will use an AJAX mechanism for paging, table sorting and exposed filters. This means the entire page will not refresh. It is not recommended that you use this if this view is the main content of the page as it will prevent deep linking to specific pages, but it is very useful for side content.
ca: Si s'estableix, aquesta vista utilitzarà un mecanisme AJAX per a paginació, classificació de taules i filtres exposats. Això vol dir que la pàgina sencera no s'actualitzarà. No es recomana que l'utilitzeu si aquesta vista és el contingut principal de la pàgina, ja que evitarà els enllaços profunds a pàgines específiques, però és molt útil per al contingut secundari.

en: Hide attachments when displaying a contextual filter summary
ca: Amaga els fitxers adjunts quan es mostra un resum del filtre contextual

en: Hide contextual links on this view.
ca: Amaga els enllaços contextuals en aquesta vista.

en: Add a more link to the bottom of the display.
ca: Afegiu un enllaç més a la part inferior de la pantalla.

en: Create more link
ca: Crea més enllaç

en: This will add a more link to the bottom of this view, which will link to the page view. If you have more than one page view, the link will point to the display specified in 'Link display' section under advanced. You can override the url at the link display setting.
ca: Això afegirà un enllaç més a la part inferior d'aquesta vista, que enllaçarà a la visualització de pàgina. Si teniu més d'una visualització de pàgina, l'enllaç apuntarà a la visualització especificada a la secció 'Visualització d'enllaços'. Podeu substituir l'URL a la configuració de visualització de l'enllaç.

en: Display 'more' link only if there is more content
ca: Mostra l'enllaç &quot;més&quot; només si hi ha més contingut

en: Leave this unchecked to display the 'more' link even if there are no more items to display.
ca: Deixeu-ho sense marcar per mostrar l'enllaç &quot;més&quot;, encara que no hi hagi més elements per mostrar.

en: The text to display for the more link.
ca: El text a mostrar per a l'enllaç més.

en: Aggregate
ca: Agregat

en: If enabled, some fields may become unavailable. All fields that are selected for grouping will be collapsed to one record per distinct value. Other fields which are selected for aggregation will have the function run on them. For example, you can group nodes on title and count the number of nids in order to get a list of duplicate titles.
ca: Si està activat, és possible que alguns camps no estiguin disponibles. Tots els camps seleccionats per a l'agrupació es reduiran a un registre per valor diferent. Els altres camps seleccionats per a l'agregació tindran la funció executada sobre ells. Per exemple, podeu agrupar nodes al títol i comptar el nombre de nids per obtenir una llista de títols duplicats.

en: Access restrictions
ca: Restriccions d'accés

en: You may also adjust the !settings for the currently selected access restriction.
ca: També podeu ajustar !settings per la restricció d'accés seleccionada actualment.

en: settings
ca: configuracions

en: Access options
ca: Opcions d'accés

en: You may also adjust the !settings for the currently selected cache mechanism.
ca: També podeu ajustar la configuració ! del mecanisme de memòria cau seleccionat actualment.

en: Caching options
ca: Opcions de memòria cau

en: Query options
ca: Opcions de consulta

en: When needed, add the field language condition to the query
ca: Quan sigui necessari, afegiu la condició d'idioma del camp a la consulta

en: You don't have translatable entity types.
ca: No teniu tipus d'entitats traduïbles.

en: How should this view be styled
ca: Com s'ha de dissenyar aquesta vista

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
ca: Si l'estil que trieu té paràmetres, assegureu-vos de fer clic al botó de configuració que apareixerà al costat del resum de la vista.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected style.
ca: També podeu ajustar les !settings per l'estil seleccionat actualment.

en: Style options
ca: Opcions d'estil

en: Row style options
ca: Opcions d'estil de fila

en: How should each row in this view be styled
ca: Com s'ha de dissenyar cada fila d'aquesta vista

en: You may also adjust the !settings for the currently selected row style.
ca: També podeu ajustar les !settings per l'estil de fila seleccionat actualment.

en: Which display to use for path
ca: Quina pantalla s'utilitzarà per a la ruta

en: Which display to use to get this display's path for things like summary links, rss feed links, more links, etc.
ca: Quina pantalla s'ha d'utilitzar per obtenir el camí d'aquesta pantalla per a coses com ara enllaços de resum, enllaços de feed rss, més enllaços, etc.

en: <p>The following tokens are available for this link.</p>
ca: <p>Les següents fitxes estan disponibles per a aquest enllaç.</p>

en: A Backdrop path or external URL the more link will point to. Note that this will override the link display setting above.
ca: Un camí de fons o un URL extern més enllaç apuntarà. Tingueu en compte que això anul·larà la configuració de visualització d'enllaços anterior.

en: Display output
ca: Sortida de visualització

en: Alternative display output
ca: Sortida de visualització alternativa

en: Style output
ca: Sortida d'estil

en: Alternative style
ca: Estil alternatiu

en: Row style output
ca: Sortida d'estil de fila

en: Alternative row style
ca: Estil de fila alternatiu

en: Field @field (ID: @id)
ca: Camp @field (ID: @id)

en: This section lists all possible templates for the display plugin and for the style plugins, ordered roughly from the least specific to the most specific. The active template for each plugin -- which is the most specific template found on the system -- is highlighted in bold.
ca: Aquesta secció enumera totes les plantilles possibles per al connector de visualització i per als connectors d'estil, ordenades aproximadament del menys específic al més específic. La plantilla activa de cada connector, que és la plantilla més específica que es troba al sistema, es destaca en negreta.

en: Change theme
ca: Canvia el tema

en: Rescan template files
ca: Torneu a escanejar els fitxers de plantilla

en: <strong>Important!</strong> When adding, removing, or renaming template files, it is necessary to make Backdrop aware of the changes by making it rescan the files on your system. By clicking this button you clear Backdrop's theme registry and thereby trigger this rescanning process. The highlighted templates above will then reflect the new state of your system.
ca: <strong>Important!</strong> Quan afegiu, elimineu o canvieu el nom dels fitxers de plantilla, cal que Backdrop conegui els canvis fent que torni a analitzar els fitxers del vostre sistema. En fer clic en aquest botó, esborra el registre de temes de Backdrop i, per tant, activa aquest procés d'escaneig. Les plantilles destacades anteriorment reflectiran el nou estat del vostre sistema.

en: Back to !info.
ca: Torna a !info.

en: This is the default theme template used for this display.
ca: Aquesta és la plantilla de tema predeterminada que s'utilitza per a aquesta pantalla.

en: This is an alternative template for this display.
ca: Aquesta és una plantilla alternativa per a aquesta pantalla.

en: This is the default theme template used for this style.
ca: Aquesta és la plantilla de tema predeterminada utilitzada per a aquest estil.

en: This is an alternative template for this style.
ca: Aquesta és una plantilla alternativa per a aquest estil.

en: This is the default theme template used for this row style.
ca: Aquesta és la plantilla de tema predeterminada que s'utilitza per a aquest estil de fila.

en: This is an alternative template for this row style.
ca: Aquesta és una plantilla alternativa per a aquest estil de fila.

en: Put the exposed form in a block
ca: Posa el formulari exposat en un bloc

en: Exposed Form
ca: Formulari exposat

en: Exposed form options
ca: Opcions de formulari exposades

en: Select which pager, if any, to use for this view
ca: Seleccioneu quin cercapersona, si n'hi ha, voleu utilitzar per a aquesta vista

en: You may also adjust the !settings for the currently selected pager.
ca: També podeu ajustar les !settings per al paginador seleccionat actualment.

en: File found in folder @template-path
ca: S'ha trobat el fitxer a la carpeta @template-path

en: (File not found, in folder @template-path)
ca: (No s'ha trobat el fitxer, a la carpeta @template-path)

en: Display title may not be empty.
ca: És possible que el títol de visualització no estigui buit.

en: CSS classes must be alphanumeric or dashes only.
ca: Les classes CSS han de ser alfanumèriques o només guionades.

en: Display name must be letters, numbers, or underscores only.
ca: El nom de visualització només ha de ser lletres, números o guions baixos.

en: Display id should be unique.
ca: L'identificador de visualització ha de ser únic.

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
ca: Mostra &quot;@display&quot; utilitza camps però no n'hi ha cap definit o s'exclouen tots.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
ca: La pantalla &quot;@display&quot; utilitza un camí, però el camí no està definit.

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
ca: La pantalla &quot;@display&quot; té un connector d'estil no vàlid.

en: Exposed form: @view (@display_id)
ca: Formulari exposat: @view (@display_id)

en: Provides filters that a user may change to adjust the results of a view.
ca: Proporciona filtres que un usuari pot canviar per ajustar els resultats d'una visualització.

en: When the filter value is <em>NOT</em> available
ca: Quan el valor del filtre <em>NO</em> està disponible

en: When the filter value <em>IS</em> available or a default is provided
ca: Quan el valor del filtre <em>ESTÀ</em> disponible o es proporciona un valor predeterminat

en: This display does not have a source for contextual filters, so no contextual filter value will be available unless you select 'Provide default'.
ca: Aquesta pantalla no té una font per als filtres contextuals, de manera que no hi haurà cap valor de filtre contextual disponible tret que seleccioneu &quot;Proporciona per defecte&quot;.

en: The number of items to display. Enter 0 for no limit.
ca: El nombre d'elements a mostrar. Introduïu 0 sense límit.

en: Invalid display extender @extender
ca: L'extensor de pantalla @extender no és vàlid

en: Before
ca: Abans

en: After
ca: Després

en: Both
ca: Tots dos

en: Attachment settings
ca: Configuració dels fitxers adjunts

en: Multiple displays
ca: Múltiples pantalles

en: Not defined
ca: Sense definir

en: Attach to
ca: Adjuntar a

en: Attachment position
ca: Posició adjunta

en: Inherit exposed filters
ca: Hereta els filtres exposats

en: Inherit pager
ca: Hereta paginador

en: Render pager
ca: Renderitza paginador

en: Inherit
ca: Heretar

en: Should this display inherit its contextual filter values from the parent display to which it is attached?
ca: Aquesta pantalla hauria d'heretar els seus valors de filtre contextual de la pantalla principal a la qual està connectada?

en: Should this display inherit its exposed filter values from the parent display to which it is attached?
ca: Aquesta pantalla hauria d'heretar els valors de filtre exposats de la pantalla principal a la qual està connectada?

en: Should this display inherit its paging values from the parent display to which it is attached?
ca: Aquesta pantalla hauria d'heretar els seus valors de paginació de la pantalla principal a la qual està connectada?

en: Render
ca: Renderitzar

en: Should this display render the pager values? This is only meaningful if inheriting a pager.
ca: Aquesta pantalla hauria de mostrar els valors del paginador? Això només té sentit si s'hereta un cercapersones.

en: Position
ca: Posició

en: Attach before or after the parent display?
ca: Adjuntar abans o després de la pantalla principal?

en: Select which display or displays this should attach to.
ca: Seleccioneu a quina pantalla o pantalles s'ha d'adjuntar.

en: View: @view: @display
ca: Vista: @view: @display

en: Block display from the "@view" view.
ca: Bloqueja la visualització des de la vista &quot;@view&quot;.

en: Link title to page display
ca: Enllaça el títol a la visualització de la pàgina

en: Inherits path
ca: Hereta camí

en: Contextual filter input
ca: Entrada de filtre contextual

en: Allow settings override
ca: Permet la sobreescriptura de la configuració

en: Some
ca: Alguns

en: Allow settings
ca: Permet la configuració

en: Checked settings will be available in the Block configuration dialog for modification by the administrator configuring the layout. Unchecked settings will not be available and will only use the settings in this display.
ca: Els paràmetres marcats estaran disponibles al diàleg de configuració del bloc perquè l'administrador la modifiqui. La configuració no marcada no estarà disponible i només utilitzarà la configuració d'aquesta pantalla.

en: Pager offset
ca: Desplaçament del cercapersones

en: Link block title to view page
ca: Títol del bloc d'enllaços per veure la pàgina

en: Path override
ca: Anul·lació del camí

en: Use exposed widgets form as block configuration
ca: Utilitzeu el formulari de ginys exposats com a configuració de bloc

en: Fields override
ca: Els camps anul·len

en: Linking the block title to the view will make an anchor tag to the view page display (if one is exists).
ca: Enllaçant el títol del bloc a la vista, es farà una etiqueta d'ancoratge a la visualització de la pàgina de visualització (si n'hi ha).

en: Inherit path from the page.
ca: Hereta el camí de la pàgina.

en: If yes, all links generated by Views, such as more links, summary links, and exposed input links will go to the current page path, not the view, if the display has a path.
ca: En cas afirmatiu, tots els enllaços generats per les vistes, com ara més enllaços, enllaços de resum i enllaços d'entrada exposats aniran al camí de la pàgina actual, no a la vista, si la pantalla té un camí.

en: Choose the data sources for contextual filters
ca: Trieu les fonts de dades per als filtres contextuals

en: No filter
ca: Sense filtre

en: From URL
ca: Des de l'URL

en: Fixed
ca: Fixat

en: Input in block settings
ca: Entrada a la configuració del bloc

en: Wildcard (*)
ca: Comodí (*)

en: @arg source
ca: font @arg

en: URL position
ca: Posició de l'URL

en: In the url http://example.com/foo/bar/baz, for example, foo would be in position 1, bar 2, and baz 3.
ca: A l'URL http://example.com/foo/bar/baz, per exemple, foo estaria a la posició 1, la barra 2 i la baz 3.

en: Fixed argument
ca: Argument arreglat

en: This value will be set permanently as the filter value.
ca: Aquest valor s'establirà permanentment com a valor del filtre.

en: Label to apply to the filter when it is presented to the person configuring a layout.
ca: Etiqueta per aplicar al filtre quan es presenta a la persona que configura un disseny.

en: There are no contextual filters on this display.
ca: No hi ha filtres contextuals en aquesta pantalla.

en: Exposed filters in block displays require "Use AJAX" to be set to work correctly.
ca: Els filtres exposats a les pantalles de blocs requereixen que &quot;Utilitza AJAX&quot; estigui configurat per funcionar correctament.

en: Block caching type
ca: Bloc de tipus de memòria cau

en: This sets the default status for Backdrop's built-in block caching method; this requires that caching be turned on in block administration, and be careful because you have little control over when this cache is flushed.
ca: Això estableix l'estat predeterminat del mètode de memòria cau de blocs integrat de Backdrop; això requereix que la memòria cau estigui activada a l'administració de blocs i aneu amb compte perquè teniu poc control sobre quan s'esborra aquesta memòria cau.

en: Feed settings
ca: Configuració del feed

en: Using the site name
ca: Utilitzant el nom del lloc

en: Use the site name for the title
ca: Utilitzeu el nom del lloc per al títol

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
ca: La icona del canal només estarà disponible per a les pantalles seleccionades.

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each contextual filter you have defined in the view.
ca: Aquesta vista es mostrarà visitant aquest camí al vostre lloc. Es recomana que el camí sigui una cosa com &quot;path/%/%/feed&quot; o &quot;path/%/%/rss.xml&quot;, posant un % al camí per a cada filtre contextual que hàgiu definit a la vista.

en: Page settings
ca: Configuració de la pàgina

en: No path is set
ca: No hi ha cap camí establert

en: No menu
ca: Sense menú

en: Tab: @title
ca: Pestanya: @title

en: Change settings for the parent menu
ca: Canvia la configuració del menú principal

en: The menu path or URL of this view
ca: El camí del menú o l'URL d'aquesta visualització

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. You may use "%" in your URL to represent values that will be used for contextual filters: For example, "node/%/feed".
ca: Aquesta vista es mostrarà visitant aquest camí al vostre lloc. Podeu utilitzar &quot;%&quot; a l'URL per representar valors que s'utilitzaran per als filtres contextuals: per exemple, &quot;node/%/feed&quot;.

en: Menu item entry
ca: Entrada d'elements de menú

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item's description.
ca: Si s'estableix com a normal o tabulador, introduïu el text que voleu utilitzar per a la descripció de l'element del menú.

en: Displays the link in contextual links
ca: Mostra l'enllaç en enllaços contextuals

en: Hide menu tab
ca: Amaga la pestanya del menú

en: Only display menu item entry in contextual links. Menu tab should not be displayed.
ca: Mostra només l'entrada d'elements de menú als enllaços contextuals. La pestanya de menú no s'hauria de mostrar.

en: Default tab options
ca: Opcions de pestanya predeterminades

en: When providing a menu item as a tab, Backdrop needs to know what the parent menu item of that tab will be. Sometimes the parent will already exist, but other times you will need to have one created. The path of a parent item will always be the same path with the last part left off. i.e, if the path to this view is <em>foo/bar/baz</em>, the parent path would be <em>foo/bar</em>.
ca: Quan proporcioneu un element de menú com a pestanya, Backdrop ha de saber quin serà l'element de menú principal d'aquesta pestanya. De vegades el pare ja existirà, però d'altres vegades caldrà que se'n creï un. El camí d'un element pare sempre serà el mateix camí amb l'última part deixada. és a dir, si el camí cap a aquesta vista és <em>foo/bar/baz</em> , el camí principal seria <em>foo/bar</em> .

en: Already exists
ca: Ja existeix

en: If creating a parent menu item, enter the description of the item.
ca: Si creeu un element de menú principal, introduïu la descripció de l'element.

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
ca: &quot;$arg&quot; ja no és compatible. Utilitzeu % en el seu lloc.

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
ca: &quot;%&quot; no es pot utilitzar per al primer segment d'un camí.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
ca: Les vistes no poden crear elements de menú normals per a camins amb un %.

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
ca: Una pantalla el camí de la qual acaba amb un % no pot ser una pestanya.

en: Title is required for this menu type.
ca: El títol és obligatori per a aquest tipus de menú.

en: Display @display is set to use a menu but the menu link text is not set.
ca: Mostra @display està configurat per utilitzar un menú, però el text de l'enllaç del menú no està configurat.

en: Display @display is set to use a parent menu but the parent menu link text is not set.
ca: Mostra @display està configurat per utilitzar un menú principal, però el text de l'enllaç del menú principal no està definit.

en: When the filter value is <em>NOT</em> in the URL
ca: Quan el valor del filtre <em>NO</em> es troba a l'URL

en: When the filter value <em>IS</em> in the URL or a default is provided
ca: Quan el valor del filtre <em>ÉS</em> a l'URL o es proporciona un valor predeterminat

en: The contextual filter values is provided by the URL.
ca: Els valors del filtre contextual els proporciona l'URL.

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
ca: El nombre d'elements a mostrar per pàgina. Introduïu 0 sense límit.

en: Submit button text
ca: Envia el text del botó

en: Text to display in the submit button of the exposed form.
ca: Text per mostrar al botó d'enviament del formulari exposat.

en: Include reset button
ca: Inclou el botó de restabliment

en: If checked the exposed form will provide a button to reset all the applied exposed filters
ca: Si està marcat, el formulari exposat proporcionarà un botó per restablir tots els filtres exposats aplicats

en: Reset button label
ca: Restableix l'etiqueta del botó

en: Text to display in the reset button of the exposed form.
ca: Text per mostrar al botó de restabliment del formulari exposat.

en: Exposed sorts label
ca: Etiqueta d'ordenació exposada

en: Text to display as the label of the exposed sort select box.
ca: Text per mostrar com a etiqueta del quadre de selecció d'ordenació exposada.

en: Expose sort order
ca: Exposa l'ordre d'ordenació

en: Allow the user to choose the sort order. If sort order is not exposed, the sort criteria settings for each sort will determine its order.
ca: Permet a l'usuari triar l'ordre d'ordenació. Si no s'exposa l'ordre d'ordenació, la configuració dels criteris d'ordenació de cada classificació determinarà el seu ordre.

en: Text to use when exposed sort is ordered ascending.
ca: El text que s'utilitzarà quan l'ordenació exposada s'ordena ascendent.

en: Text to use when exposed sort is ordered descending.
ca: El text que s'utilitzarà quan l'ordenació exposada s'ordena descendent.

en: Autosubmit
ca: Enviament automàtic

en: Automatically submit the form once an element is changed.
ca: Envieu el formulari automàticament un cop canvieu un element.

en: Hide submit button
ca: Amaga el botó d'enviament

en: Hide submit button if javascript is enabled.
ca: Amaga el botó d'enviament si javascript està habilitat.

en: Text on demand
ca: Text sota demanda

en: Text to display instead of results until the user selects and applies an exposed filter.
ca: Text per mostrar en lloc dels resultats fins que l'usuari selecciona i aplica un filtre exposat.

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed.
ca: El nombre d'elements a saltar. Per exemple, si aquest camp és 3, els 3 primers elements es saltaran i no es mostraran.

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
ca: A menys que tingueu problemes amb paginadors relacionats amb aquesta vista, hauríeu de deixar-ho a 0. Si utilitzeu diversos paginadors en una pàgina, és possible que hàgiu d'establir aquest número en un valor més alt per no entrar en conflicte dins de la matriu ?page=. Els valors grans afegiran moltes comes als vostres URL, així que eviteu si és possible.

en: Number of pages
ca: Nombre de pàgines

en: The total number of pages. Leave empty to show all pages.
ca: El nombre total de pàgines. Deixa en blanc per mostrar totes les pàgines.

en: Number of pager links visible
ca: Nombre d'enllaços de cercapersones visibles

en: Specify the number of links to pages to display in the pager.
ca: Especifiqueu el nombre d'enllaços a pàgines per mostrar al buscapersones.

en: A lists of labels for the controls in the pager
ca: Una llista d'etiquetes per als controls del cercapersones

en: Text for "first"-link
ca: Text per al &quot;primer&quot; enllaç

en: Text for "previous"-link
ca: Text per a l'enllaç &quot;anterior&quot;.

en: Text for "next"-link
ca: Text per a l'enllaç &quot;següent&quot;.

en: Text for "last"-link
ca: Text per a l'enllaç &quot;últim&quot;.

en: Exposed options
ca: Opcions exposades

en: Exposing this options allows users to define their values in a exposed form when view is displayed
ca: L'exposició d'aquestes opcions permet als usuaris definir els seus valors en una forma exposada quan es mostra la vista

en: Expose items per page
ca: Exposa elements per pàgina

en: When checked, users can determine how many items per page show in a view
ca: Quan està marcat, els usuaris poden determinar quants elements per pàgina es mostren en una visualització

en: Items per page label
ca: Elements per etiqueta de pàgina

en: Label to use in the exposed items per page form element.
ca: Etiqueta per utilitzar en els elements exposats per element de formulari de pàgina.

en: Exposed items per page options
ca: Opcions d'elements exposats per pàgina

en: Set between which values the user can choose when determining the items per page. Separated by comma.
ca: Estableix entre quins valors pot triar l'usuari a l'hora de determinar els elements per pàgina. Separats per comes.

en: Include all items option
ca: Inclou l'opció de tots els elements

en: If checked, an extra item will be included to items per page to display all items
ca: Si està marcat, s'inclourà un element addicional als elements per pàgina per mostrar tots els elements

en: All items label
ca: Etiqueta de tots els articles

en: Which label will be used to display all items
ca: Quina etiqueta s'utilitzarà per mostrar tots els elements

en: Expose Offset
ca: Exposa Offset

en: When checked, users can determine how many items should be skipped at the beginning.
ca: Quan està marcat, els usuaris poden determinar quants elements s'han de saltar al principi.

en: Offset label
ca: Etiqueta offset

en: Label to use in the exposed offset form element.
ca: Etiqueta que s'ha d'utilitzar a l'element de formulari exposat.

en: Please insert a list of integer numeric values separated by commas: e.g: 10, 20, 50, 100
ca: Si us plau, inseriu una llista de valors numèrics enters separats per comes: p. ex.: 10, 20, 50, 100

en: Please insert the items per page (@items_per_page) from above.
ca: Si us plau, inseriu els elements per pàgina (@items_per_page) des de dalt.

en: All items, skip @skip
ca: Tots els elements, omet @skip

en: All items
ca: Tots els articles

en: Disable SQL rewriting
ca: Desactiva la reescriptura SQL

en: Disabling SQL rewriting will disable node_access checks as well as other modules that implement hook_query_alter().
ca: La desactivació de la reescriptura SQL desactivarà les comprovacions de node_access així com altres mòduls que implementen hook_query_alter().

en: WARNING: Disabling SQL rewriting means that node access security is disabled. This may allow users to see data they should not be able to see if your view is misconfigured. Please use this option only if you understand and accept this security risk.
ca: ADVERTÈNCIA: La desactivació de la reescriptura SQL significa que la seguretat d'accés al node està desactivada. Això pot permetre als usuaris veure dades que no haurien de poder veure si la vostra vista està mal configurada. Utilitzeu aquesta opció només si enteneu i accepteu aquest risc de seguretat.

en: Distinct
ca: Distint

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
ca: Això farà que la vista només mostri elements diferents. Si hi ha diversos elements idèntics, cadascun només es mostrarà una vegada. Podeu utilitzar-lo per provar d'eliminar duplicats d'una vista, encara que no sempre funciona. Tingueu en compte que això pot alentir les consultes, així que feu-lo servir amb precaució.

en: Pure Distinct
ca: Pur Distint

en: This will prevent views from adding the base column to the distinct field. If this is not selected and the base column is a primary key, then a non-pure distinct will not function properly because the primary key is always unique.
ca: Això evitarà que les vistes afegeixin la columna base al camp diferent. Si això no està seleccionat i la columna base és una clau primària, aleshores un distintiu no pur no funcionarà correctament perquè la clau primària sempre és única.

en: Use Slave Server
ca: Utilitzeu el servidor esclau

en: This will make the query attempt to connect to a slave server if available.  If no slave server is defined or available, it will fall back to the default server.
ca: Això farà que la consulta intenti connectar-se a un servidor esclau si està disponible. Si no hi ha cap servidor esclau definit o disponible, tornarà al servidor predeterminat.

en: Query Comment
ca: Consulta Comentari

en: If set, this comment will be embedded in the query and passed to the SQL server. This can be helpful for logging or debugging.
ca: Si s'estableix, aquest comentari s'incrustarà a la consulta i es passarà al servidor SQL. Això pot ser útil per registrar o depurar.

en: Query Tags
ca: Etiquetes de consulta

en: If set, these tags will be appended to the query and can be used to identify the query in a module. This can be helpful for altering queries.
ca: Si s'estableixen, aquestes etiquetes s'afegiran a la consulta i es poden utilitzar per identificar la consulta en un mòdul. Això pot ser útil per modificar les consultes.

en: The query tags may only contain lower-case alphabetical characters and underscores.
ca: Les etiquetes de consulta només poden contenir caràcters alfabètics en minúscules i guions baixos.

en: Exception in @human_name[@view_name]: @message
ca: Excepció a @human_name[@view_name]: @message

en: Do not use a relationship
ca: No utilitzeu una relació

en: Provide default field wrapper elements
ca: Proporcioneu elements d'embolcall de camp predeterminats

en: If not checked, fields that are not configured to customize their HTML elements will get no wrappers at all for their field, label and field + label wrappers. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
ca: Si no es marca, els camps que no estan configurats per personalitzar els seus elements HTML no tindran cap embolcall per als seus embolcalls de camp, etiqueta i camp + etiqueta. Podeu utilitzar-ho per reduir ràpidament la quantitat de marcatge que proporciona la vista de manera predeterminada, a costa de dificultar l'aplicació de CSS.

en: Inline fields
ca: Camps en línia

en: Inline fields will be displayed next to each other rather than one after another. Note that some fields will ignore this if they are block elements, particularly body fields and other formatted HTML.
ca: Els camps en línia es mostraran un al costat de l'altre en lloc d'un darrere l'altre. Tingueu en compte que alguns camps ho ignoraran si són elements de bloc, especialment els camps del cos i un altre HTML amb format.

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
ca: El separador es pot col·locar entre camps en línia per evitar que s'aixequin l'un al costat de l'altre. Podeu utilitzar HTML en aquest camp.

en: Hide empty fields
ca: Amaga els camps buits

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
ca: No mostris camps, etiquetes o marques per als camps que estiguin buits.

en: Title field
ca: Camp del títol

en: The field that is going to be used as the RSS item title for each row.
ca: El camp que s'utilitzarà com a títol de l'element RSS per a cada fila.

en: Link field
ca: Camp d'enllaç

en: The field that is going to be used as the RSS item link for each row. This must be a Backdrop relative path.
ca: El camp que s'utilitzarà com a enllaç d'element RSS per a cada fila. Aquest ha de ser un camí relatiu de Backdrop.

en: Description field
ca: Camp de descripció

en: The field that is going to be used as the RSS item description for each row.
ca: El camp que s'utilitzarà com a descripció de l'element RSS per a cada fila.

en: Creator field
ca: Camp del creador

en: The field that is going to be used as the RSS item creator for each row.
ca: El camp que s'utilitzarà com a creador d'elements RSS per a cada fila.

en: Publication date field
ca: Camp de data de publicació

en: The field that is going to be used as the RSS item pubDate for each row. It needs to be in RFC 2822 format.
ca: El camp que s'utilitzarà com a element RSS pubDate per a cada fila. Ha d'estar en format RFC 2822.

en: GUID settings
ca: Configuració del GUID

en: GUID field
ca: Camp GUID

en: The globally unique identifier of the RSS item.
ca: L'identificador únic global de l'element RSS.

en: GUID is permalink
ca: GUID és un enllaç permanent

en: The RSS item GUID is a permalink.
ca: El GUID de l'element RSS és un enllaç permanent.

en: Row style plugin requires specifying which views fields to use for RSS item.
ca: El connector d'estil de fila requereix especificar quins camps de visualització s'utilitzaran per a l'element RSS.

en: Grouping field Nr.@number
ca: Camp d'agrupació Núm.@number

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
ca: Opcionalment, podeu especificar un camp pel qual agrupar els registres. Deixa en blanc per no agrupar.

en: Use rendered output to group rows
ca: Utilitzeu la sortida renderitzada per agrupar files

en: If enabled the rendered output of the grouping field is used to group the rows.
ca: Si està activat, la sortida representada del camp d'agrupació s'utilitza per agrupar les files.

en: Remove tags from rendered output
ca: Elimina les etiquetes de la sortida renderitzada

en: Row class
ca: Classe de fila

en: The class to provide on each row.
ca: La classe a proporcionar a cada fila.

en: Add views row classes
ca: Afegeix classes de files de visualitzacions

en: Add the default row classes like views-row-1 to the output. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
ca: Afegiu les classes de files predeterminades com views-row-1 a la sortida. Podeu utilitzar-ho per reduir ràpidament la quantitat d'etiquetatge que la visualització proporciona de manera predeterminada, a costa de dificultar l'aplicació de CSS.

en: Add striping (odd/even), first/last row classes
ca: Afegiu classes de ratlles (parells/parells), de primera/última fila

en: Add css classes to the first and last line, as well as odd/even classes for striping.
ca: Afegiu classes css a la primera i a l'última línia, així com classes parelles/senars per a la separació.

en: Force using fields
ca: Força l'ús de camps

en: If neither the row nor the style plugin supports fields, this field allows to enable them, so you can for example use groupby.
ca: Si ni la fila ni el connector d'estil admeten camps, aquest camp permet activar-los, de manera que podeu utilitzar, per exemple, groupby.

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
ca: Style @style requereix un estil de fila, però el connector de fila no és vàlid.

en: Number of columns
ca: Nombre de columnes

en: Alignment
ca: Alineació

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Places items starting in the upper left and moving right.
ca: Col·loca els elements començant a la part superior esquerra i movent-se cap a la dreta.

en: Places items starting in the upper left and moving down.
ca: Col·loca els elements començant a la part superior esquerra i baixant.

en: Use HTML table (deprecated)
ca: Utilitza la taula HTML (obsoleta)

en: For sites with views grids that need to use the deprecated HTML tables.
ca: Per a llocs amb quadrícules de visualitzacions que necessiten utilitzar les taules HTML obsoletes.

en: Fill up single line
ca: Ompliu una sola línia

en: Short description of table
ca: Breu descripció de la taula

en: Include a caption for better accessibility of your table.
ca: Incloeu un títol per a una millor accessibilitat de la vostra taula.

en: Table summary
ca: Resum de la taula

en: This value will be displayed as table-summary attribute in the html. Use this to give a summary of complex tables.
ca: Aquest valor es mostrarà com a atribut de resum de taula a l'html. Utilitzeu-ho per fer un resum de taules complexes.

en: You need at least one field before you can configure your jump menu settings
ca: Necessites almenys un camp per poder configurar la configuració del menú de salt

en: To properly configure a jump menu, you must select one field that will represent the path to utilize. You should then set that field to exclude. All other displayed fields will be part of the menu. Please note that all HTML will be stripped from this output as select boxes cannot show HTML.
ca: Per configurar correctament un menú de salt, heu de seleccionar un camp que representarà la ruta a utilitzar. Aleshores, hauríeu de configurar aquest camp per excloure. Tots els altres camps que es mostren formaran part del menú. Tingueu en compte que tot l'HTML s'eliminarà d'aquesta sortida, ja que els quadres de selecció no poden mostrar HTML.

en: Path field
ca: Camp del camí

en: Hide the "Go" button
ca: Amaga el botó &quot;Vés&quot;.

en: If hidden, this button will only be hidden for users with javascript and the page will automatically jump when the select is changed.
ca: Si està ocult, aquest botó només s'ocultarà per als usuaris amb javascript i la pàgina saltarà automàticament quan es canviï la selecció.

en: Selector label
ca: Etiqueta selector

en: The text that will appear as the the label of the selector element. If blank no label tag will be used.
ca: El text que apareixerà com a etiqueta de l'element selector. Si està en blanc, no s'utilitzarà cap etiqueta.

en: Choose text
ca: Trieu text

en: The text that will appear as the selected option in the jump menu.
ca: El text que apareixerà com a opció seleccionada al menú de salt.

en: Set this field to display inline
ca: Estableix aquest camp perquè es mostri en línia

en: Select the current contextual filter value
ca: Seleccioneu el valor del filtre contextual actual

en: If checked, the current path will be displayed as the default option in the jump menu, if applicable.
ca: Si està marcat, el camí actual es mostrarà com a opció predeterminada al menú de salt, si escau.

en: List type
ca: Tipus de llista

en: Wrapper class
ca: Classe d'embolcall

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
ca: La classe que cal proporcionar a l'embolcall, fora de la llista.

en: List class
ca: Classe de llista

en: The class to provide on the list element itself.
ca: La classe que cal proporcionar a l'element de llista.

en: Use a custom %field_name
ca: Utilitzeu un %field_name personalitzat

en: RSS description
ca: Descripció RSS

en: This will appear in the RSS feed itself.
ca: Això apareixerà al propi canal RSS.

en: Add RSS icon to displays
ca: Afegeix una icona RSS a les pantalles

en: Show an RSS icon on the displays to which this RSS feed is attached.
ca: Mostra una icona RSS a les pantalles a les quals s'adjunta aquest canal RSS.

en: views_plugin_style_default: Missing row plugin
ca: views_plugin_style_default: falta el connector de fila

en: Base path
ca: Camí base

en: Define the base path for links in this summary
            view, i.e. http://example.com/<strong>your_view_path/archive</strong>.
            Do not include beginning and ending forward slash. If this value
            is empty, views will use the first path found as the base path,
            in page displays, or / if no path could be found.
ca: Definiu el camí base per als enllaços en aquesta vista de resum, és a dir, http://example.com/ <strong>your_view_path/archive</strong> . No inclogueu la barra inclinada inicial i final. Si aquest valor està buit, les vistes utilitzaran el primer camí trobat com a camí base, a les visualitzacions de la pàgina o / si no s'ha pogut trobar cap camí.

en: Display record count with link
ca: Mostra el recompte de registres amb enllaç

en: Override number of items to display
ca: Anul·la el nombre d'elements a mostrar

en: If checked, the current contextual filter value will be displayed as the default option in the jump menu, if applicable.
ca: Si està marcat, el valor del filtre contextual actual es mostrarà com a opció predeterminada al menú de salt, si escau.

en: Display items inline
ca: Mostra elements en línia

en: You need at least one field before you can configure your table settings
ca: Necessites almenys un camp per poder configurar la configuració de la taula

en: Override normal sorting if click sorting is used
ca: Substituïu l'ordenació normal si s'utilitza l'ordenació per clic

en: Enable Backdrop style "sticky" table headers (Javascript)
ca: Activa les capçaleres de taula &quot;adhesives&quot; d'estil de fons (Javascript)

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
ca: (Els efectes de capçalera enganxosos no estaran actius per a la previsualització a continuació, només a la sortida en directe.)

en: Show the empty text in the table
ca: Mostra el text buit a la taula

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
ca: Col·loqueu camps en columnes; podeu combinar diversos camps en la mateixa columna. Si ho feu, s'utilitzarà el separador de la columna especificada per separar els camps. Marqueu la casella que es pot ordenar per fer que aquesta columna es pugui ordenar, i marqueu la ràdio d'ordenació predeterminada per determinar quina columna s'ordenarà per defecte, si n'hi ha. Podeu controlar l'ordre de les columnes i les etiquetes dels camps a la secció de camps.

en: @current of @max
ca: @current de @max

en: Invalid display id @display
ca: L'identificador de visualització @display no és vàlid

en: Query
ca: Consulta

en: These queries were run during view rendering:
ca: Aquestes consultes es van executar durant la representació de la vista:

en: Other queries
ca: Altres consultes

en: This display has no path.
ca: Aquesta pantalla no té cap camí.

en: Query build time
ca: Temps de construcció de la consulta

en: @time ms
ca: @temps ms

en: Query execute time
ca: Temps d'execució de la consulta

en: View render time
ca: Visualitza el temps de renderització

en: No query was run
ca: No s'ha executat cap consulta

en: Unable to preview due to validation errors.
ca: No es pot previsualitzar a causa d'errors de validació.

en: View name
ca: Veure el nom

en: A unique machine-readable name for this View. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
ca: Un nom únic llegible per màquina per a aquesta vista. Només ha de contenir lletres minúscules, números i guions baixos.

en: Provide description
ca: Proporcioneu una descripció

en: Update "@title" choice
ca: Actualitza l'opció &quot;@title&quot;.

en: Update "@title" choice (@number)
ca: Actualitza l'opció &quot;@title&quot; (@número)

en: Your view was saved. You may configure it from the list below.
ca: La teva vista s'ha desat. Podeu configurar-lo a la llista següent.

en: There is no lock on view %name to break.
ca: No hi ha cap bloqueig a la vista %name per trencar.

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
ca: Esteu segur que voleu trencar el bloqueig de la vista %name?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
ca: En trencar aquest bloqueig, es perdran els canvis no desats fets per !user!

en: The lock has been broken and you may now configure this view.
ca: El bloqueig s'ha trencat i ara podeu configurar aquesta vista.

en: This view is being configured by user !user, and is therefore locked from configuring by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
ca: Aquesta vista l'està configurant l'usuari !user i, per tant, no la configuren els altres. Aquest pany és molt antic. Feu clic aquí per <a href="!break">trencar aquest bloqueig</a> .

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard the view.
ca: * Tots els canvis s'emmagatzemen temporalment. Feu clic a Desa per fer que els vostres canvis siguin permanents. Feu clic a Cancel·la per descartar la vista.

en: This display is disabled.
ca: Aquesta pantalla està desactivada.

en: revert view
ca: revertir la vista

en: delete view
ca: esborra la vista

en: This display has one or more validation errors; please review it.
ca: Aquesta pantalla té un o més errors de validació; si us plau, revisa-ho.

en: Invalid
ca: Invàlid

en: Error: Display @display refers to a plugin named '@plugin', but that plugin is not available.
ca: Error: Mostra @display fa referència a un connector anomenat '@plugin', però aquest connector no està disponible.

en: enable @display_title
ca: activa @display_title

en: view @display
ca: veure @display

en: Go to the real page for this display
ca: Aneu a la pàgina real d'aquesta pantalla

en: undo delete of @display_title
ca: desfer la supressió de @display_title

en: Clone the view @name?
ca: Clonar la vista @name?

en: Clone of @label
ca: Clon de @label

en: The view %old_name as been cloned into %new_name.
ca: La vista %old_name s'ha clonat a %new_name.

en: Delete the view @name?
ca: Voleu suprimir la visualització @name?

en: Deleting the view %name will remove all pages, blocks, and other displays provided by this view.
ca: Si suprimiu la vista %name, s'eliminaran totes les pàgines, blocs i altres pantalles proporcionades per aquesta vista.

en: The view %name has been deleted.
ca: S'ha suprimit la vista %name.

en: Revert the view @name?
ca: Voleu revertir la visualització @name?

en: Reverting the view %name will restore it to the original settings provided by the "@module" module.
ca: Revertir la vista %name la restaurarà a la configuració original proporcionada pel mòdul &quot;@module&quot;.

en: The view %name has been reverted to its defaults.
ca: La vista %name s'ha tornat als seus valors predeterminats.

en: The view %name has been enabled.
ca: S'ha habilitat la vista %name.

en: The view %name has been disabled.
ca: La vista %name s'ha desactivat.

en: The view %name has been saved.
ca: La vista %name s'ha desat.

en: Broken/missing handler: @table > @field
ca: Manejador trencat/falta: @table > @field

en: hidden
ca: amagat

en: Aggregation settings
ca: Configuració d'agregació

en: Apply and continue
ca: Aplica i continua

en: Ok
ca: d'acord

en: @current of @total
ca: @current de @total

en: All displays (except overridden)
ca: Totes les pantalles (excepte les anul·lades)

en: All displays
ca: Totes les pantalles

en: This @display_type (override)
ca: Aquest @display_type (anul·lació)

en: For
ca: Per

en: View analysis
ca: Veure anàlisi

en: Weight for @display
ca: Pes per a @display

en: Displays Reorder
ca: Mostra Reordena

en: View name and description
ca: Veure nom i descripció

en: Human-readable name
ca: Nom llegible pels humans

en: A descriptive human-readable name for this view. Spaces are allowed
ca: Un nom descriptiu llegible pels humans per a aquesta vista. S'admeten espais

en: View tags
ca: Veure etiquetes

en: Optionally, enter a comma delimited list of tags for this view to use in filtering and sorting views on the administrative page.
ca: Opcionalment, introduïu una llista delimitada per comes d'etiquetes per utilitzar aquesta vista per filtrar i ordenar les vistes a la pàgina administrativa.

en: View description
ca: Veure descripció

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
ca: Aquesta descripció apareixerà a la interfície d'usuari administrativa de Views per dir-vos de què tracta la visualització.

en: Configure @type
ca: Configura @type

en: Rearrange @type
ca: Reorganitza el  @type

en: Broken field @id
ca: Camp trencat @id

en: Operator to use on all groups
ca: Operador per utilitzar en tots els grups

en: Either "group 0 AND group 1 AND group 2" or "group 0 OR group 1 OR group 2", etc
ca: O &quot;grup 0 I grup 1 I grup 2&quot; o &quot;grup 0 O grup 1 O grup 2&quot;, etc.

en: Remove group @group
ca: Elimina grup @group

en: Default group
ca: Grup per defecte

en: Group @group
ca: Grup @group

en: Create new filter group
ca: Crea un grup de filtres nou

en: Add @type
ca: Afegeix @type

en: There are no @types available to add.
ca: No hi ha @types disponibles per afegir.

en: Add and configure @types
ca: Afegiu i configureu @types

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
ca: Error: el gestor per a @table &gt; @field no existeix!

en: Configure @type: @item
ca: Configura @type: @item

en: Configure group settings for @type %item
ca: Configura la configuració del grup per al @type %item

en: Configure extra settings for @type %item
ca: Configureu paràmetres addicionals per al @type %item

en: Configure summary style for @type %item
ca: Configura l'estil de resum per a @type %item

en: Always show the <em>Master</em> display
ca: Mostra sempre la pantalla <em>Mestra</em>

en: Show the <em>Master</em> (i.e. default) display, which is otherwise hidden.
ca: Mostra la pantalla <em>Mestra</em> (és a dir, per defecte), que d'altra manera està oculta.

en: Allow <em>embed</em> displays to be created via the UI
ca: Permet que es creïn pantalles <em>incrustades</em> mitjançant la interfície d'usuari

en: Enables the <em>embed</em> type of display. Embed displays can be used in code via <a href="@api_link"><code>views_embed_view()</code></a>. Embedded displays will still work even if this setting is disabled.
ca: Habilita el tipus d' <em>inserció</em> de visualització. Les pantalles incrustades es poden utilitzar al codi mitjançant <a href="@api_link"><code>views_embed_view()</code></a> . Les pantalles incrustades continuaran funcionant encara que aquesta configuració estigui desactivada.

en: Custom admin theme for the Views UI
ca: Tema d'administració personalitzat per a la interfície d'usuari de Views

en: In some cases you might want to select a different admin theme for the Views UI.
ca: En alguns casos, és possible que vulgueu seleccionar un tema d'administració diferent per a la interfície d'usuari de Views.

en: Label for "Any" value on non-required single-select exposed filters
ca: Etiqueta per al valor &quot;Qualsevol&quot; als filtres exposats de selecció única no obligatoris

en: Live preview settings
ca: Configuració de previsualització en directe

en: Automatically update preview on changes
ca: Actualitza automàticament la vista prèvia dels canvis

en: Show information and statistics about the view during live preview
ca: Mostra informació i estadístiques sobre la visualització durant la previsualització en directe

en: Statistics location
ca: Localització de les estadístiques

en: Above the preview
ca: A sobre de la vista prèvia

en: Below the preview
ca: A sota de la vista prèvia

en: Show the SQL query
ca: Mostra la consulta SQL

en: Show performance statistics
ca: Mostra les estadístiques de rendiment

en: Show other queries run during render during live preview
ca: Mostra altres consultes executades durant la representació durant la previsualització en directe

en: Backdrop has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
ca: Backdrop té el potencial d'executar moltes consultes mentre es representa una vista. Si marqueu aquesta casella, es mostraran totes les consultes executades durant la visualització com a part de la previsualització en directe.

en: Clear Views' cache
ca: Esborra la memòria cau de les vistes

en: Debugging
ca: Depuració

en: Add Views signature to all SQL queries
ca: Afegiu la signatura de Views a totes les consultes SQL

en: All Views-generated queries will include the name of the views and display 'view-name:display-name' as a string  at the end of the SELECT clause. This makes identifying Views queries in database server logs simpler, but should only be used when troubleshooting.
ca: Totes les consultes generades per Visualitzacions inclouran el nom de les visualitzacions i mostraran &quot;nom-visualització:nom-visualització&quot; com a cadena al final de la clàusula SELECT. Això fa que la identificació de consultes de vistes als registres del servidor de bases de dades sigui més senzilla, però només s'ha d'utilitzar per resoldre problemes.

en: Enable views performance statistics/debug messages via the Devel module
ca: Activeu les estadístiques de rendiment de les visualitzacions/missatges de depuració mitjançant el mòdul Devel

en: Check this to enable some Views query and performance statistics/debug messages <em>if Devel is installed</em>.
ca: Marqueu-ho per activar algunes consultes de Views i missatges d'estadístiques de rendiment/depuració <em>si Devel està instal·lat</em> .

en: Watchdog
ca: Gos guardià

en: Page region to output performance statistics/debug messages
ca: Regió de la pàgina per generar estadístiques de rendiment/missatges de depuració

en: Display extenders
ca: Extensors de pantalla

en: Select extensions of the views interface.
ca: Seleccioneu extensions de la interfície de visualitzacions.

en: The cache has been cleared.
ca: La memòria cau s'ha esborrat.

en: Error: missing @component
ca: Error: falta @component

en: No fields have been used in views yet.
ca: Encara no s'ha utilitzat cap camp a les visualitzacions.

en: Provided by
ca: Proporcionat per

en: There are no enabled views.
ca: No hi ha vistes activades.

en: View analysis can find nothing to report.
ca: L'anàlisi de visualització no pot trobar res per informar.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
ca: Aquesta vista només té una visualització per defecte i, per tant, no es col·locarà en cap lloc del vostre lloc; potser voleu afegir una pàgina o una pantalla de bloc.

en: Remove this display
ca: Elimina aquesta pantalla

en: Remove this item
ca: Elimina aquest element

en: &lt;Any&gt;
ca: &lt;Qualsevol&gt;

en: No filters have been added.
ca: No s'ha afegit cap filtre.

en: Drag to add filters.
ca: Arrossegueu per afegir filtres.

en: Ungroupable filters
ca: Filtres no agrupables

en: Column
ca: Columna

en: Sortable
ca: Ordenable

en: Hide empty column
ca: Amaga la columna buida

en: Exposed Filters
ca: Filtres exposats

en: Attachment before
ca: Adjunt abans

en: Attachment after
ca: Adjunt després

en: Views UI settings
ca: Visualitza la configuració de la IU

en: Changes cannot be made to a locked view.
ca: No es poden fer canvis a una vista bloquejada.

en: Configure @section
ca: Configura @section

en: Add new
ca: Afegir nou

en: Content revisions
ca: Revisions de contingut

en: Configure this view to add a display.
ca: Configureu aquesta vista per afegir una pantalla.

en: Revert view
ca: Revertir la vista

en: Views UI
ca: Interfície d'usuari de visualitzacions

en: The style selected does not utilize fields.
ca: L'estil seleccionat no utilitza camps.

en: None defined
ca: Cap definit

en: This view is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
ca: Aquesta vista està sent editada per l'usuari !user i, per tant, no la poden editar altres. Aquest pany és molt antic. Feu clic aquí per <a href="!break">trencar aquest bloqueig</a> .

en: New view
ca: Vista nova

en: Changed view
ca: Vista canviada

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
ca: Veure %name, mostrant elements del tipus <strong>@base</strong> .

en: Live preview
ca: Vista prèvia en directe

en: Create a page
ca: Crea una pàgina

en: Use a pager
ca: Usar un paginador

en: Create a menu link
ca: Creeu un enllaç de menú

en: Include an RSS feed
ca: Incloeu un canal RSS

en: Feed path
ca: Ruta d'alimentació

en: Feed row style
ca: Estil de fila d'alimentació

en: Create a block
ca: Crea un bloc

en: of
ca: de

en: of fields
ca: de camps

en: of type
ca: de tipus

en: tagged with
ca: etiquetat amb

en: Unsorted
ca: Sense classificar

en: Newest first
ca: El més nou primer

en: Oldest first
ca: El més vell primer

en: sorted by
ca: ordenat per

en: Attempted to create_view with values that have not been validated
ca: S'ha intentat create_view amb valors que no s'han validat

en: comments
ca: comentaris

en: Should links be displayed below each comment
ca: S'han de mostrar enllaços a sota de cada comentari

en: with links (allow users to reply to the comment, etc.)
ca: amb enllaços (permetre als usuaris respondre al comentari, etc.)

en: without links
ca: sense enllaços

en: full posts
ca: publicacions completes

en: titles
ca: títols

en: titles (linked)
ca: títols (enllaçats)

en: Backdrop system listing compatible test
ca: Prova compatible amb la llista de sistemes de fons

en: Support module for testing the backdrop_system_listing function.
ca: Mòdul de suport per provar la funció backdrop_system_listing.

en: Verifies that tests in installation profile modules are found and may use another profile for running tests.
ca: Verifica que es troben proves als mòduls del perfil d'instal·lació i pot utilitzar un altre perfil per executar proves.

en: Backdrop system listing incompatible test
ca: Test d'incompatibilitat amb el sistema Backdrop

en: Main menu tab style
ca: Estil de pestanya del menú principal

en: No tabs
ca: Sense pestanyes

en: Rounded tabs
ca: Pestanyes arrodonides

en: Square tabs
ca: Pestanyes quadrades

en: When rounded or square tabs are selected, menu link color is overridden and set to #333 for better visibility.
ca: Quan se seleccionen pestanyes arrodonides o quadrades, el color de l'enllaç del menú se substitueix i s'estableix en #333 per a una millor visibilitat.

en: Legacy front-end theme.
ca: Tema de front-end heretat.

en: Header background top
ca: Fons de capçalera superior

en: Header background bottom
ca: Fons de la capçalera inferior

en: Active menu link color
ca: Color de l'enllaç del menú actiu

en: Blackdrop (default)
ca: Blackdrop (predeterminat)

en: Blue Lagoon
ca: Llacuna Blava

en: Goldfish
ca: Peix daurat

en: Mocha
ca: Moca

en: This @type is unpublished.
ca: Aquest/a @type no està publicat/da

en: Basis
ca: Base

en: Header background
ca: Fons de la capçalera

en: Slogan background
ca: Fons de l'eslògan

en: Site name and slogan
ca: Nom del lloc i eslògan

en: Main menu hover background
ca: El menú principal passa el ratolí de fons

en: Borders
ca: Fronteres

en: Form element borders when selected
ca: Formeu les vores de l'element quan se seleccioneu

en: Buttons and Breadcrumb
ca: Botons i pa ratllat

en: Basis (default)
ca: Base (per defecte)

en: This theme demonstrates Backdrop CMS's default HTML markup and CSS styles. To learn how to build your own theme and override Backdrop's default code, see the <a href="http://drupal.org/theme-guide">Theming Guide</a>.
ca: Aquest tema mostra el marcatge HTML i els estils CSS predeterminats de Backdrop CMS. Per saber com crear el vostre propi tema i substituir el codi predeterminat de Backdrop, consulteu la <a href="http://drupal.org/theme-guide">Guia de temàtica</a> .

en: 1 pending update (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped) | @count pending updates (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
ca[0]: 1 actualització pendent (@number_applied que s'aplicarà, @number_incompatible s'ha omès)

en: 1 pending update | @count pending updates
ca[0]: 1 pendent d'actualització

en: 1 year | @count years
ca[0]: 1 any
ca[1]: @count anys

en: 1 week | @count weeks
ca[0]: 1 setmana

en: 1 day | @count days
ca[0]: 1 dia
ca[1]: @count dies

en: 1 hour | @count hours
ca[0]: 1 hora
ca[1]: @count hores

en: 1 sec | @count sec
ca[0]: 1 seg

en: 1 month | @count months
ca[0]: 1 mes

en: A translation string was skipped because of disallowed or malformed HTML. <a href="@url">See the log</a> for details. | @count translation strings were skipped because of disallowed or malformed HTML. <a href="@url">See the log</a> for details.
ca[0]: S'ha omès una cadena de traducció a causa d'un HTML no permès o amb un format incorrecte. <a href="@url">Consulteu el registre</a> per obtenir més informació.

en: A translation string was skipped because of disallowed or malformed HTML. See the log for details. | @count translation strings were skipped because of disallowed or malformed HTML. See the log for details.
ca[0]: S'ha omès una cadena de traducció a causa d'un HTML no permès o amb un format incorrecte. Consulteu el registre per obtenir més informació.

en: The !element-title cannot contain fewer than one token. | The !element-title must contain at least @count tokens.
ca[0]: L'element-title no pot contenir menys d'un testimoni.

en: The !element-title may not contain more than one token. | The !element-title may not contain more than @count tokens.
ca[0]: L'element-title no pot contenir més d'un testimoni.

en: One problem was detected with your Backdrop installation. | Several problems were detected with your Backdrop installation.
ca[0]: S'ha detectat un problema amb la instal·lació de Backdrop.

en: Deleted 1 comment. | Deleted @count comments.
ca[0]: S'ha suprimit 1 comentari.

en: 1 comment | @count comments
ca[0]: @count commentaris
ca[1]: @count comments

en: 1 new comment | @count new comments
ca[0]: 1 comentari nou

en: @count new configuration | @count new configuration
ca[0]: @count nova configuració

en: @count configuration changed | @count configurations changed
ca[0]: La configuració de @count ha canviat

en: @count configuration removed | @count configurations removed
ca[0]: S'ha eliminat la configuració de @count

en: @count year from now | @count years from now
ca[0]: @count any a partir d'ara
ca[1]: @count anys a partir d'ara

en: This file is referenced by one piece of content. | This file is referenced by @count pieces of content.
ca[0]: Aquest fitxer fa referència a un contingut.

en: And one additional unknown piece of content. | And @count additional unknown pieces of content.
ca[0]: I un contingut addicional desconegut.

en: referenced 1 time | referenced @count times
ca[0]: referenciat 1 cop

en: Are you sure you want to delete this file? | Are you sure you want to delete these files?
ca[0]: Esteu segur que voleu suprimir aquest fitxer?

en: One piece of content references the listed files. | @count pieces of content reference the listed files.
ca[0]: Una part del contingut fa referència als fitxers llistats.

en: This file has no known content referencing it, although it may still be in use. | These files have no known content referencing them, although they may still be in use.
ca[0]: Aquest fitxer no té contingut conegut que hi faci referència, tot i que pot ser que encara estigui en ús.

en: Deleting this file may cause content to display improperly. | Deleting these files may cause content to display improperly.
ca[0]: L'eliminació d'aquest fitxer pot provocar que el contingut es mostri incorrectament.

en: Deleted 1 file. | Deleted @count files.
ca[0]: S'ha suprimit 1 fitxer.

en: Failed to install one project. | Failed to install @count projects.
ca[0]: No s'ha pogut instal·lar un projecte.

en: Updating modules, themes, and layouts requires <strong>@backends access</strong> to your server. See the <a href="@handbook_url">handbook</a> for other update methods. | Updating modules, themes, and layouts requires access to your server via one of the following methods: <strong>@backends</strong>. See the <a href="@handbook_url">handbook</a> for other update methods.
ca[0]: L'actualització de mòduls, temes i dissenys requereix <strong>l'accés @backends</strong> al vostre servidor. Consulteu el <a href="@handbook_url">manual</a> per a altres mètodes d'actualització.

en: Installing modules, themes, and layouts requires <strong>@backends access</strong> to your server. See the <a href="@handbook_url">handbook</a> for other installation methods. | Installing modules, themes, and layouts requires access to your server via one of the following methods: <strong>@backends</strong>. See the <a href="@handbook_url">handbook</a> for other installation methods.
ca[0]: La instal·lació de mòduls, temes i dissenys requereix <strong>l'accés @backends</strong> al vostre servidor. Consulteu el <a href="@handbook_url">manual</a> per a altres mètodes d'instal·lació.

en: 1 Installation | @count Installations
ca[0]: 1 Instal·lació

en: %archive_file contains a version of %names that is not compatible with Backdrop !version. | %archive_file contains versions of modules or themes that are not compatible with Backdrop !version: %names
ca[0]: %archive_file conté una versió de %names que no és compatible amb la versió de Backdrop !.

en: @count item selected. | @count items selected.
ca[0]: @count element seleccionat.

en: @entity is %bundles | @entity is one of: %bundles
ca[0]: @entity és %bundles

en: Site language is "@languages" | Site language is one of "@languages"
ca[0]: L'idioma del lloc és &quot;@languages&quot;

en: Current path is "@paths" | Current path is one of "@paths"
ca[0]: El camí actual és &quot;@camins&quot;

en: Current path is not "@paths" | Current path is not one of "@paths"
ca[0]: El camí actual no és &quot;@camins&quot;

en: User has the role @role | User has one of the following roles: @role
ca[0]: L'usuari té el rol @role

en: One translation file imported. | @count translation files imported.
ca[0]: S'ha importat un fitxer de traducció.

en: <strong>Warning:</strong> There is currently 1 menu link in %title. It will be deleted (system-defined items will be reset). | <strong>Warning:</strong> There are currently @count menu links in %title. They will be deleted (system-defined links will be reset).
ca[0]: <strong>Avís:</strong> actualment hi ha 1 enllaç de menú a %title. Se suprimirà (els elements definits pel sistema es restabliran).

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
ca[0]: 1 element processat correctament:

en: 1 character | @count characters
ca[0]: 1 caràcter

en: %type is used by 1 piece of content on your site. If you remove this content type, you will not be able to edit the %type content and it may not display correctly. | %type is used by @count pieces of content on your site. If you remove %type, you will not be able to edit the %type content and it may not display correctly.
ca[0]: %type és utilitzat per 1 peça de contingut del vostre lloc. Si elimineu aquest tipus de contingut, no podreu editar el contingut %type i és possible que no es mostri correctament.

en: One permission in use | @count permissions in use
ca[0]: Un permís en ús

en: Generated 1 URL alias. | Generated @count URL aliases.
ca[0]: S'ha generat 1 àlies d'URL.

en: No new URL aliases generated; 1 alias was updated. | No new URL aliases generated; @count aliases were updated.
ca[0]: No s'han generat àlies d'URL nous; S'ha actualitzat 1 àlies.

en: @action @count redirect. | @action @count redirects.
ca[0]: @action @count redirecció.

en: Are you sure you want to @action this redirect? | Are you sure you want to @action these redirects?
ca[0]: Esteu segur que voleu @action aquesta redirecció?

en: Removed 1 inactive redirect from the database. | Removed @count inactive redirects from the database.
ca[0]: S'ha eliminat 1 redirecció inactiva de la base de dades.

en: 1 redirect | @count redirects
ca[0]: 1 redirecció

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
ca[0]: Queda 1 element per indexar.

en: You must include at least one keyword to match in the content. Keyword must be at least 1 character, and punctuation is ignored. | You must include at least one keyword to match in the content. Keywords must be at least @count characters, and punctuation is ignored.
ca[0]: Heu d'incloure almenys una paraula clau que coincideixi al contingut. La paraula clau ha de tenir com a mínim 1 caràcter i la puntuació s'ignora.

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
ca[0]: Heu d'incloure almenys una paraula clau positiva amb 1 caràcter o més.

en: 1 pass | @count passes
ca[0]: 1 passada

en: 1 fail | @count fails
ca[0]: 1 falla

en: 1 exception | @count exceptions
ca[0]: 1 excepció

en: 1 debug message | @count debug messages
ca[0]: 1 missatge de depuració

en: Removed 1 test result. | Removed @count test results.
ca[0]: S'ha eliminat 1 resultat de la prova.

en: Removed 1 leftover table. | Removed @count leftover tables.
ca[0]: S'ha eliminat 1 taula sobrant.

en: Removed 1 temporary directory. | Removed @count temporary directories.
ca[0]: S'ha eliminat 1 directori temporal.

en: You must enable the @required module to install @module. | You must enable the @required modules to install @module.
ca[0]: Heu d'habilitar el mòdul @required per instal·lar @module.

en: The @module module is missing, so the following module will be disabled: @depends. | The @module module is missing, so the following modules will be disabled: @depends.
ca[0]: Falta el mòdul @module, de manera que es desactivarà el mòdul següent: @depends.

en: 1 file name | @count file names
ca[0]: 1 nom de fitxer

en: One file name has been successfully transliterated. | @count file names have been successfully transliterated.
ca[0]: Un nom de fitxer s'ha transliterat correctament.

en: To uninstall @module, the following module must be uninstalled first: @required_modules | To uninstall @module, the following modules must be uninstalled first: @required_modules
ca[0]: Per desinstal·lar @module, primer s'ha de desinstal·lar el mòdul següent: @required_modules

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
ca[0]: No s'ha pogut trobar el terme: @terms

en: Checked available update data for one project. | Checked available update data for @count projects.
ca[0]: S'han comprovat les dades d'actualització disponibles per a un projecte.

en: Failed to get available update data for one project. | Failed to get available update data for @count projects.
ca[0]: No s'han pogut obtenir les dades d'actualització disponibles per a un projecte.

en: Are you sure you want to cancel this user account? | Are you sure you want to cancel these user accounts?
ca[0]: Esteu segur que voleu cancel·lar aquest compte d'usuari?

en: Sorry, there has been more than one failed login attempt for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>. | Sorry, there have been more than @count failed login attempts for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
ca[0]: Ho sentim, hi ha hagut més d'un intent fallit d'inici de sessió per a aquest compte. Està bloquejat temporalment. Torna-ho a provar més tard o <a href="@url">sol·licita una contrasenya nova</a> .

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
ca[0]: No s'ha pogut trobar l'usuari: @users

en: %action was applied to @count item. | %action was applied to @count items.
ca[0]: S'ha aplicat %action a l'element @count.

en: @count item, skip @skip | Paged, @count items, skip @skip
ca[0]: @count item, salteu @skip

en: @count item | Paged, @count items
ca[0]: @count element

en: Mini pager, @count item, skip @skip | Mini pager, @count items, skip @skip
ca[0]: Mini buscapersones, @count element, omet @skip

en: Mini pager, @count item | Mini pager, @count items
ca[0]: Mini buscapersones, article @count

en: @count item, skip @skip | @count items, skip @skip
ca[0]: @count item, salteu @skip

en: @count item | @count items
ca[0]: @count element

en: Header Settings
ca: Configuració de la capçalera

en: General Settings
ca: Configuració general

en: Footer Settings
ca: Configuració del peu de pàgina

en: View mode
ca: Mode de visualització

en: The file %source could not be uploaded because the name is invalid.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer %source perquè el nom no és vàlid.

en: First Half
ca: Primera meitat

en: Second Half
ca: Segona meitat

en: Access Dashboard
ca: Accedir al tauler de control

en: Administer Dashboard
ca: Administrar el tauler

en: Change the dashboard settings, such as redirecting behavior on login.
ca: Canvieu la configuració del tauler, com ara el comportament de redirecció en iniciar sessió.

en: Dashboard settings
ca: Configuració del tauler

en: Dashboard - Create content
ca: Tauler - Crea contingut

en: Provides links to create new content
ca: Proporciona enllaços per crear contingut nou

en: Dashboard - Menus
ca: Tauler de control - Menús

en: Provides links to manage menus
ca: Proporciona enllaços per gestionar menús

en: Dashboard - Content types
ca: Tauler - Tipus de contingut

en: Provides links to manage content types
ca: Proporciona enllaços per gestionar els tipus de contingut

en: Dashboard - Content
ca: Tauler de control - Contingut

en: Displays a summary of content statistics
ca: Mostra un resum de les estadístiques de contingut

en: Dashboard - User accounts
ca: Tauler - Comptes d'usuari

en: Displays a summary of user account statistics
ca: Mostra un resum de les estadístiques del compte d'usuari

en: Dashboard - Available updates
ca: Tauler: actualitzacions disponibles

en: Displays a list of available updates for modules, themes, layouts, and Backdrop core.
ca: Mostra una llista d'actualitzacions disponibles per a mòduls, temes, dissenys i nucli de fons.

en: Dashboard - Categories
ca: Tauler - Categories

en: Provides links to manage taxonomy
ca: Proporciona enllaços per gestionar la taxonomia

en: Redirect administrators to Dashboard after log in
ca: Redirigeix ​​els administradors al Dashboard després d'iniciar la sessió

en: User accounts with the !permission permission will be automatically redirected to the Dashboard when they log in.
ca: Els comptes d'usuari amb el permís !permission es redirigiran automàticament al tauler quan iniciïn sessió.

en: Access dashboard
ca: Tauler d'accés

en: Admin dashboard settings
ca: Configuració del tauler d'administració

en: Get an overview of your site and manage administrative tasks.
ca: Obteniu una visió general del vostre lloc i gestioneu les tasques administratives.

en: Provides an administrative dashboard.
ca: Proporciona un tauler administratiu.

en: Create content
ca: Crea contingut

en: Content creation links
ca: Enllaços de creació de contingut

en: Links to create new content.
ca: Enllaços per crear contingut nou.

en: Add new @type
ca: Afegeix un nou @type

en: No content types have been configured yet.
ca: Encara no s'ha configurat cap tipus de contingut.

en: Display links to create content of the following types
ca: Mostra enllaços per crear contingut dels tipus següents

en: Manage menus
ca: Administrar menús

en: Links to manage menus.
ca: Enllaços per gestionar menús.

en: Add new link
ca: Afegeix un enllaç nou

en: There are no menus to display.
ca: No hi ha menús per mostrar.

en: Display links for the following menus
ca: Mostra els enllaços dels menús següents

en: Manage content types
ca: Administrar els tipus de contingut

en: Links to administer content types.
ca: Enllaços per administrar tipus de contingut.

en: There are no content types to display.
ca: No hi ha tipus de contingut per mostrar.

en: Display links for the following content types
ca: Mostra enllaços per als tipus de contingut següents

en: Content overview
ca: Visió general del contingut

en: Overview of content
ca: Visió general del contingut

en: Displays a summary of content statistics.
ca: Mostra un resum de les estadístiques de contingut.

en: Manage content
ca: Administrar el contingut

en: Display <strong>post</strong> counts for the following content types
ca: Mostra el recompte <strong>de publicacions</strong> per als tipus de contingut següents

en: Comment counts
ca: El comentari compta

en: Display comment counts
ca: Mostra el recompte de comentaris

en: Include unapproved comments in comment counts
ca: Inclou comentaris no aprovats en el recompte de comentaris

en: Display <strong>comment</strong> counts for the following content types
ca: Mostra el recompte <strong>de comentaris</strong> per als tipus de contingut següents

en: 1 @type item | @count @type items
ca[0]: 1 @type element

en: 1 unapproved | @count unapproved
ca[0]: 1 no aprovat

en: User account overview
ca: Visió general del compte d'usuari

en: Overview of user accounts
ca: Visió general dels comptes d'usuari

en: Displays a summary of user statistics including: number of total users, active users, blocked users, and users in each role.
ca: Mostra un resum de les estadístiques d'usuari que inclou: nombre d'usuaris totals, usuaris actius, usuaris bloquejats i usuaris de cada funció.

en: Manage user accounts
ca: Administrar comptes d'usuari

en: Display the <strong>total</strong> number of user accounts.
ca: Mostra el nombre <strong>total</strong> de comptes d'usuari.

en: Display the number of <strong>active</strong> user accounts.
ca: Mostra el nombre de comptes d'usuari <strong>actius</strong> .

en: Display the number of <strong>blocked</strong> user accounts.
ca: Mostra el nombre de comptes d'usuari <strong>bloquejats</strong> .

en: List the number of accounts with the following roles
ca: Enumereu el nombre de comptes amb els rols següents

en: 1 user account | @count total user accounts
ca[0]: 1 compte d'usuari

en: 1 active user account | @count active user accounts
ca[0]: 1 compte d'usuari actiu

en: 1 blocked user account | @count blocked user accounts
ca[0]: 1 compte d'usuari bloquejat

en: 1 user account with the role @role | @count user accounts with the role @role
ca[0]: 1 compte d'usuari amb el rol @role

en: Manage taxonomy
ca: Administrar la taxonomia

en: Links to administer taxonomy vocabularies.
ca: Enllaços per administrar vocabularis de taxonomia.

en: Terms
ca: Termes

en: There are no vocabularies to display.
ca: No hi ha vocabularis per mostrar.

en: Display the following Vocabularies
ca: Mostra els següents vocabularis

en: 1 term | @count terms
ca[0]: 1 terme

en: Available Updates
ca: Actualitzacions disponibles

en: Displays available updates for core, modules, themes, and layouts.
ca: Mostra les actualitzacions disponibles per al nucli, mòduls, temes i dissenys.

en: Display information about updates to the following
ca: Mostra informació sobre les actualitzacions dels següents

en: Backdrop core
ca: Nucli de fons

en: Changing date granularity will affect only new or updated content.
ca: Si canvieu la granularitat de la data, només afectarà el contingut nou o actualitzat.

en: Date granularity
ca: Granularitat de la data

en: The contributed module <em>Options Element</em> has been located at %path. The module has been disabled, since its functionality is now provided by Backdrop core. It is recommended that you remove this module from your site.
ca: L' <em>element d'opcions</em> del mòdul aportat s'ha localitzat a %path. El mòdul s'ha desactivat, ja que la seva funcionalitat ara la proporciona Backdrop core. Es recomana que elimineu aquest mòdul del vostre lloc.

en: <em>Options Element</em> not found. Nothing to be done.
ca: <em>Opcions Element</em> no trobat. Res a fer.

en: The contributed module <em>Field Formatter Settings</em> has been located at %path. The module has been disabled, since its functionality is now provided by Backdrop core. It is recommended that you remove this module from your site.
ca: El mòdul aportat <em>Configuració del formatador de camps</em> s'ha localitzat a %path. El mòdul s'ha desactivat, ja que la seva funcionalitat ara la proporciona Backdrop core. Es recomana que elimineu aquest mòdul del vostre lloc.

en: <em>Field Formatter Settings</em> not found. Nothing to be done.
ca: No s'ha trobat <em>la configuració del formatador de camps</em> . Res a fer.

en: Used as
ca: S'utilitza com

en: <a href="@field_configure_link">%field_label</a> in <a href="@bundle_manage_fields_link">@bundle_label</a>
ca: <a href="@field_configure_link">%field_label</a> a <a href="@bundle_manage_fields_link">@bundle_label</a>

en: %field_label in @bundle_label
ca: %field_label a @bundle_label

en: Link destination
ca: Destinació de l'enllaç

en: Start typing to see a list of suggestions, enter the relative path to another page, or enter an external URL.<br>Examples: <em>About Us</em>, <em>/about</em>, or <em>http://backdropcms.org</em>
ca: Comenceu a escriure per veure una llista de suggeriments, introduïu el camí relatiu a una altra pàgina o introduïu un URL extern.<br> Exemples: <em>Sobre nosaltres</em> , <em>/about</em> , o <em>http://backdropcms.org</em>

en: More link options
ca: Més opcions d'enllaç

en: Open the link destination in a new window
ca: Obriu la destinació de l'enllaç en una finestra nova

en: Separate multiple CSS classes with spaces.
ca: Separeu diverses classes CSS amb espais.

en: Unique Identifier
ca: Identificador únic

en: Setting an ID allows linking to this part of the page using a URL !fragment.
ca: L'establiment d'un identificador permet enllaçar a aquesta part de la pàgina mitjançant un !fragment d'URL.

en: Link title
ca: Títol de l'enllaç

en: The title attribute of the link. Usually shown as a small tooltip on hover.
ca: L'atribut del títol de l'enllaç. Normalment es mostra com una petita informació sobre eines al passar el cursor.

en: Relationship (rel)
ca: Relació (rel)

en: Specifies the relationship between the current page and the linked page.
ca: Especifica la relació entre la pàgina actual i la pàgina enllaçada.

en: Restrict access to all layouts at this path.
ca: Restringeix l'accés a tots els dissenys d'aquest camí.

en: Limit the situations in which this block will be shown.
ca: Limiteu les situacions en què es mostrarà aquest bloc.

en: Limit the situations in which this layout will apply.
ca: Limiteu les situacions en què s'aplicarà aquest disseny.

en: String values are not acceptable for attributes.
ca: Els valors de cadena no són acceptables per als atributs.

en: Manage links
ca: Administrar enllaços

en: Load translated version of the content if available
ca: Carregueu la versió traduïda del contingut si està disponible

en: Are you sure you want to disable this theme? All custom configuration will be lost.
ca: Confirmes que vols desactivar aquest tema? Es perdrà tota la configuració personalitzada.

en: Number of terms
ca: Nombre de termes

en: No relations.
ca: Sense relacions.

en: This number sets the order of the menu item or tab, with lower weights coming first. Negative values are allowed.
ca: Aquest número estableix l'ordre de l'element o pestanya del menú, amb pesos més baixos primer. Es permeten valors negatius.

en: Missing relationships have been fixed automatically. Please verify these changes before saving.
ca: Les relacions que falten s'han corregit automàticament. Verifiqueu aquests canvis abans de desar-los.

en: Tabs and Breadcrumb
ca: Pestanyes i pa ratllat

en: Responsive menu toggle
ca: Canvi de menú responsiu

en: Primary Tabs Background
ca: Fons de les pestanyes primàries

en: Primary Tabs Text
ca: Text de les pestanyes primàries

en: Footer text
ca: Text del peu de pàgina

en: Footer Border
ca: Frontera de peu de pàgina

en: Backdrop requires you to enable the PHP extensions in the following list (see the <a href="@system_requirements" target="_blank">system requirements page</a> for more information):
ca: Backdrop requereix que habiliteu les extensions PHP a la llista següent (consulteu la <a href="@system_requirements" target="_blank">pàgina de requisits del sistema</a> per obtenir més informació):

en: Your web server does not appear to support PDO (PHP Data Objects). Ask your hosting provider if they support the native PDO extension.
ca: Sembla que el vostre servidor web no admet PDO (PHP Data Objects). Pregunteu al vostre proveïdor d'allotjament si admeten l'extensió PDO nativa.

en: Your web server seems to have the wrong version of PDO installed. Backdrop CMS requires the PDO extension from PHP core. This system has the older PECL version. See the <a href="@link" target="_blank">System Requirements</a> page for more information.
ca: Sembla que el vostre servidor web té instal·lada la versió incorrecta de PDO. Backdrop CMS requereix l'extensió PDO del nucli de PHP. Aquest sistema té la versió anterior de PECL. Consulteu la pàgina <a href="@link" target="_blank">Requisits del sistema</a> per obtenir més informació.

en: See the <a href="@link" target="_blank">System Requirements</a> page for more information.
ca: Consulteu la pàgina <a href="@link" target="_blank">Requisits del sistema</a> per obtenir més informació.

en: See the <a href="@url" target="_blank">Backdrop requirements</a> for more information.
ca: Consulteu els <a href="@url" target="_blank">requisits de fons</a> per obtenir més informació.

en: See <a href="@url" target="_blank">@url</a> for information about the recommended <code>.htaccess</code> file which should be added to the <code>%directory</code> directory to help protect against arbitrary code execution.
ca: Vegeu <a href="@url" target="_blank">@url</a> per obtenir informació sobre el fitxer <code>.htaccess</code> recomanat que s'hauria d'afegir al directori <code>%directory</code> per ajudar a protegir-se de l'execució de codi arbitrari.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@cron-handbook" target="_blank">configuring cron jobs</a>.
ca: Per obtenir més informació, consulteu l'entrada del manual en línia per <a href="@cron-handbook" target="_blank">configurar les tasques cron</a> .

en: To proceed with installation, you must modify the permissions of this directory to make it writable by the web server.
ca: Per continuar amb la instal·lació, heu de modificar els permisos d'aquest directori perquè el servidor web pugui escriure'l.

en: An automated attempt to create this directory failed. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions to make it writable or adjust the permissions on the parent directory to allow the installer to create it automatically.
ca: Un intent automàtic de crear aquest directori ha fallat. Per continuar amb la instal·lació, creeu el directori i modifiqueu els seus permisos perquè sigui escrivible o ajusteu els permisos del directori principal per permetre que l'instal·lador el creï automàticament.

en: If you are unsure how to do this, see the <a href="@handbook_url" target="_blank">Installation Instructions</a> page.
ca: Si no esteu segur de com fer-ho, consulteu la pàgina <a href="@handbook_url" target="_blank">d'Instruccions d'instal·lació</a> .

en: The <code>update.php</code> script is accessible to everyone without authentication check, which is a security risk. You must change the <code>update_free_access</code> value in your <code>settings.php</code> back to <code>FALSE</code>.
ca: L'script <code>update.php</code> és accessible per a tothom sense comprovació d'autenticació, cosa que suposa un risc de seguretat. Heu de canviar el valor <code>update_free_access</code> al vostre <code>settings.php</code> per tornar a <code>FALSE</code> .

en: Update notifications are not enabled. It is <strong>highly recommended</strong> that you enable the Update Manager module from the <a href="@module">module administration page</a> in order to stay up-to-date on new releases. For more information, <a href="@update" target="_blank">Update status handbook page</a>.
ca: Les notificacions d'actualització no estan habilitades. És <strong>molt recomanable</strong> que habiliteu el mòdul Gestor d'actualitzacions des de la <a href="@module">pàgina d'administració del mòdul</a> per mantenir-vos al dia de les noves versions. Per obtenir més informació, <a href="@update" target="_blank">consulteu la pàgina del manual d'estat d'actualització</a> .

en: See <a href="@url" target="_blank">Protecting against HTTP HOST Header attacks</a> for more information.
ca: Consulteu <a href="@url" target="_blank">Protecció contra atacs de capçalera HTTP HOST</a> per obtenir més informació.

en: Trusted Host Setting
ca: Configuració d'amfitrió de confiança

en: Not configured
ca: No configurat

en: The <code>trusted_host_patterns</code> setting is not configured in <code>settings.php</code>. It is highly recommended that you configure this to protect your site.
ca: La configuració <code>trusted_host_patterns</code> no està configurada a <code>settings.php</code> . És molt recomanable que configureu això per protegir el vostre lloc.

en: You can change this by editing the <code>trusted_host_patterns</code> setting in <code>settings.php</code>.
ca: Podeu canviar-ho editant la configuració <code>trusted_host_patterns</code> a <code>settings.php</code> .

en: Trusted Host Settings
ca: Configuració de l'amfitrió de confiança

en: Current hostname is trusted
ca: El nom d'amfitrió actual és de confiança

en: This feature is enabled, but not supported on your system. Please turn this off in <code>settings.php</code>, or ensure that all database-related requirements are met. See the <a href="@url" target="_blank">documentation on adding 4 byte UTF-8 support</a> for more information.
ca: Aquesta funció està activada, però no és compatible amb el vostre sistema. Desactiveu-ho a <code>settings.php</code> o assegureu-vos que es compleixin tots els requisits relacionats amb la base de dades. Consulteu la <a href="@url" target="_blank">documentació sobre com afegir suport UTF-8 de 4 bytes</a> per obtenir més informació.

en: This feature is not enabled, but it is supported on your system. See the <a href="@url" target="_blank">documentation on adding 4 byte UTF-8 support</a> for more information.
ca: Aquesta funció no està activada, però és compatible amb el vostre sistema. Consulteu la <a href="@url" target="_blank">documentació sobre com afegir suport UTF-8 de 4 bytes</a> per obtenir més informació.

en: This feature is not supported on your system. See the <a href="@url" target="_blank">documentation on adding 4-byte UTF-8 support</a> for more information.
ca: Aquesta funció no és compatible amb el vostre sistema. Consulteu la <a href="@url" target="_blank">documentació sobre com afegir suport UTF-8 de 4 bytes</a> per obtenir més informació.

en: You are not authorized to access this page. Log in using either an account with the <em>administer software updates</em> permission, or the site maintenance account (the account you created during installation). If you cannot log in, you will have to edit <code>settings.php</code> to bypass this access check. To do this:
ca: No estàs autoritzat a accedir a aquesta pàgina. Inicieu la sessió amb un compte amb el permís <em>d'administració d'actualitzacions de programari</em> o el compte de manteniment del lloc (el compte que heu creat durant la instal·lació). Si no podeu iniciar sessió, haureu d'editar <code>settings.php</code> per evitar aquesta comprovació d'accés. Fer això:

en: Find the <code>settings.php</code> file on your system, and open it with a text editor.
ca: Cerqueu el fitxer <code>settings.php</code> al vostre sistema i obriu-lo amb un editor de text.

en: There is a line inside your <code>settings.php</code> file that says <code>$settings['update_free_access'] = FALSE</code>. Change it to <code>$settings['update_free_access'] = TRUE</code>.
ca: Hi ha una línia dins del fitxer <code>settings.php</code> que diu <code>$settings['update_free_access'] = FALSE</code> . Canvieu-lo <code>$settings['update_free_access'] = TRUE</code> .

en: Reload this page. The database update script should be able to run now.
ca: Torna a carregar aquesta pàgina. L'script d'actualització de la base de dades s'hauria de poder executar ara.

en: As soon as the update script is done, you must change the <code>update_free_access</code> setting in the <code>settings.php</code> file back to <code>FALSE</code>: <code>$settings['update_free_access'] = FALSE;</code>.
ca: Tan bon punt s'hagi fet l'script d'actualització, haureu de canviar la configuració <code>update_free_access</code> del fitxer <code>settings.php</code> a <code>FALSE</code> : <code>$settings['update_free_access'] = FALSE;</code> .

en: Updating core from @directory was attempted, but either it doesn't contain a "core" directory, or it isn't accessible. You may need to update manually.
ca: S'ha intentat actualitzar el nucli des de @directory, però o bé no conté un directori &quot;nucli&quot; o no és accessible. És possible que hàgiu d'actualitzar manualment.

en: Administration Bar
ca: Barra d'Administració

en: !datetime by !username
ca: !datetime per !username

en: Configuration Manager
ca: Gestor de configuració

en: Dashboard - Welcome to Backdrop CMS!
ca: Tauler - Benvingut a Backdrop CMS!

en: Provides a welcome message, and links to get people started using Backdrop
ca: Proporciona un missatge de benvinguda i enllaços per fer que la gent comenci a utilitzar Backdrop

en: Welcome to Backdrop CMS!
ca: Benvingut a Backdrop CMS!

en: Welcome message, and links to getting-started tasks.
ca: Missatge de benvinguda i enllaços a tasques inicials.

en: Here are some links to help get you started:
ca: Aquí teniu alguns enllaços per ajudar-vos a començar:

en: View the home page
ca: Veure la pàgina d'inici

en: Add a logo or change the site name
ca: Afegiu un logotip o canvieu el nom del lloc

en: Find a new theme for your site
ca: Trobeu un tema nou per al vostre lloc

en: Get started
ca: Començar

en: Edit the %title page
ca: Editeu la pàgina %title

en: Create a new @post_label
ca: Crea una nova @post_label

en: Update the %menu_name menu
ca: Actualitza el menú %menu_name

en: Modify the layout for your home page
ca: Modifiqueu el disseny de la vostra pàgina d'inici

en: Turn existing modules on or off
ca: Activa o desactiva els mòduls existents

en: Add new modules for more functionality
ca: Afegiu mòduls nous per obtenir més funcionalitats

en: Read the online user guide
ca: Llegeix la guia d'usuari en línia

en: Visit the Backdrop CMS Forum
ca: Visiteu el fòrum Backdrop CMS

en: More actions
ca: Més accions

en: Date format for log messages
ca: Format de data per als missatges de registre

en: %max must be greater than, or equal to, %min.
ca: %max ha de ser superior o igual a %min.

en: Manage file display
ca: Administrar la visualització de fitxers

en: No file types available. <a href="@link">Add file type</a>.
ca: No hi ha tipus de fitxer disponibles. <a href="@link">Afegeix el tipus de fitxer</a> .

en: This is the human readable name of the file type.
ca: Aquest és el nom llegible per l'home del tipus de fitxer.

en: A unique machine-readable name for this file type. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
ca: Un nom únic llegible per màquina per a aquest tipus de fitxer. Només ha de contenir lletres minúscules, números i guions baixos.

en: This is the description of the file type.
ca: Aquesta és la descripció del tipus de fitxer.

en: Media types
ca: Tipus de mitjans

en: Available media types
ca: Tipus de suports disponibles

en: The mimetype %mimetype is not a valid mimetype.
ca: El tipus MIME %mimetype no és un tipus MIME vàlid.

en: The file type %type has been updated.
ca: S'ha actualitzat el tipus de fitxer %type.

en: The file type %name has been enabled.
ca: S'ha habilitat el tipus de fitxer %name.

en: The file type %name has been disabled.
ca: El tipus de fitxer %name ha estat desactivat.

en: enabled
ca: habilitat

en: The file type %name has been @title.
ca: El tipus de fitxer %name ha estat @title.

en: Are you sure you want to revert the file type %type?
ca: Esteu segur que voleu revertir el tipus de fitxer %type?

en: The file type %name has been reverted.
ca: S'ha revertit el tipus de fitxer %name.

en: Are you sure you want to delete the file type %type?
ca: Esteu segur que voleu suprimir el tipus de fitxer %type?

en: The file type %name has been deleted.
ca: S'ha suprimit el tipus de fitxer %name.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes). If left empty, the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes.
ca: Introduïu un valor com &quot;512&quot; (bytes), &quot;80 KB&quot; (kilobytes) o &quot;50 MB&quot; (megabytes). Si es deixa buit, les mides dels fitxers només estaran limitades per les mides màximes de publicació i càrrega de fitxers de PHP.

en: Default file directory
ca: Directori de fitxers per defecte

en: Subdirectory where files will be stored if the file is uploaded through the file/add page. This field supports tokens.
ca: Subdirectori on s'emmagatzemaran els fitxers si el fitxer es carrega a través de la pàgina fitxer/afegir. Aquest camp admet fitxes.

en: Default allowed file extensions
ca: Extensions de fitxer permeses per defecte

en: Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
ca: Separeu les extensions amb un espai i no inclogueu el punt inicial.

en: File upload wizard
ca: Assistent de càrrega de fitxers

en: Configure the steps available when uploading a new file.
ca: Configureu els passos disponibles quan carregueu un fitxer nou.

en: Skip filetype selection.
ca: Omet la selecció del tipus de fitxer.

en: The file type selection step is only available if the uploaded file falls into two or more file types. If this step is skipped, files with no available file type or two or more file types will not be assigned a file type.
ca: El pas de selecció del tipus de fitxer només està disponible si el fitxer penjat es divideix en dos o més tipus de fitxer. Si s'omet aquest pas, no s'assignarà cap tipus de fitxer als fitxers sense tipus de fitxer disponible o dos o més tipus de fitxer.

en: Skip scheme selection.
ca: Omet la selecció de l'esquema.

en: The scheme selection step is only available if two or more file destinations, such as public local files served by the webserver and private local files served by Drupal, are available. If this step is skipped, files will automatically be saved using the default download method.
ca: El pas de selecció de l'esquema només està disponible si hi ha disponibles dues o més destinacions de fitxers, com ara fitxers locals públics servits pel servidor web i fitxers locals privats servits per Drupal. Si s'omet aquest pas, els fitxers es desaran automàticament mitjançant el mètode de descàrrega predeterminat.

en: Skip available fields.
ca: Omet els camps disponibles.

en: The field selection step is only available if the file type the file belongs to has any available fields. If this step is skipped, any fields on the file will be left blank.
ca: El pas de selecció de camp només està disponible si el tipus de fitxer al qual pertany el fitxer té camps disponibles. Si s'omet aquest pas, qualsevol camp del fitxer es deixarà en blanc.

en: Default settings for how to handle file name changes during replace.
ca: Configuració per defecte de com gestionar els canvis de nom de fitxer durant la substitució.

en: Keep original file name
ca: Manteniu el nom del fitxer original

en: Rename the newly uploaded file to the name of the original file. This action cannot be undone.
ca: Canvieu el nom del fitxer que s'acaba de penjar pel nom del fitxer original. Aquesta acció no es pot desfer.

en: Protect against repeat rendering
ca: Protegiu contra la representació repetida

en: Avoid rendering the same file more than 10 times. This can be a sign of an image getting caught in a recursive render, but it can also be triggered when the same image is rendered more than 20 times, e.g. in an long content list or data feed.
ca: Eviteu renderitzar el mateix fitxer més de 10 vegades. Això pot ser un signe que una imatge queda atrapada en un renderitzat recursiu, però també es pot activar quan la mateixa imatge es representa més de 20 vegades, per exemple, en una llista de contingut llarga o en una font de dades.

en: @title file type %name.
ca: @title tipus de fitxer %name.

en: Reverted file type %name.
ca: S'ha revertit el tipus de fitxer %name.

en: Deleted file type %name.
ca: S'ha suprimit el tipus de fitxer %name.

en: %type is used by 1 file on your site. If you remove this file type, you will not be able to edit the %type file and it may not display correctly. | %type is used by @count pieces of file on your site. If you remove %type, you will not be able to edit the %type file and it may not display correctly.
ca[0]: %type és utilitzat per 1 fitxer al vostre lloc. Si elimineu aquest tipus de fitxer, no podreu editar el fitxer %type i és possible que no es mostri correctament.

en: Create a simple link to the file. The link is prefixed by a file type icon and the name of the file is used as the link text
ca: Creeu un enllaç senzill al fitxer. L'enllaç té el prefix d'una icona de tipus de fitxer i el nom del fitxer s'utilitza com a text de l'enllaç

en: Build a two-column table where the first column contains a generic link to the file and the second column displays the size of the file.
ca: Creeu una taula de dues columnes on la primera columna contingui un enllaç genèric al fitxer i la segona columna mostri la mida del fitxer.

en: Display a plain text URL to the file.
ca: Mostra un URL de text sense format al fitxer.

en: Rendered file
ca: Fitxer renderitzat

en: Display the file in a specific view mode
ca: Mostra el fitxer en un mode de visualització específic

en: Download link
ca: Enllaç de descàrrega

en: Displays a link that will force the browser to download the file.
ca: Mostra un enllaç que obligarà el navegador a descarregar el fitxer.

en: Download [file:name]
ca: Descarrega [fitxer:nom]

en: Audio
ca: Àudio

en: Render the file using an HTML5 audio tag.
ca: Renderitza el fitxer amb una etiqueta d'àudio HTML5.

en: Video
ca: Vídeo

en: Render the file using an HTML5 video tag.
ca: Renderitza el fitxer amb una etiqueta de vídeo HTML5.

en: This field supports tokens.
ca: Aquest camp admet fitxes.

en: Show audio controls
ca: Mostra els controls d'àudio

en: Autoplay
ca: Reproducció automàtica

en: Loop
ca: Bucle

en: Preload
ca: Precàrrega

en: Display of multiple files
ca: Visualització de diversos fitxers

en: Use multiple @tag tags, each with a single source
ca: Utilitzeu diverses etiquetes @tag, cadascuna amb una única font

en: Use multiple sources within a single @tag tag
ca: Utilitzeu diverses fonts dins d'una única etiqueta @tag

en: Show video controls
ca: Mostra els controls de vídeo

en: Muted
ca: Silenciat

en: View mode: %mode
ca: Mode de visualització: %mode

en: Link text: %text
ca: Text de l'enllaç: %text

en: Autoplay: %autoplay
ca: Reproducció automàtica: %reproducció automàtica

en: Preload: %preload
ca: Precàrrega: %precàrrega

en: Multiple files: %multiple
ca: Diversos fitxers: %multiple

en: Muted: %muted
ca: Silenciat: % silenciat

en: Size: %width x %height
ca: Mida: %amplada x %alçada

en: file_entity
ca: entitat_fitxer

en: Repeated rendering detected when rendering entity %entity_type: %entity_id, using the %field_name field. Aborting rendering.
ca: S'ha detectat una representació repetida en renderitzar l'entitat %entity_type: %entity_id, utilitzant el camp %field_name. Avortament de la renderització.

en: Cannot call _file_fields_update() on a new entity.
ca: No es pot cridar a _file_fields_update() en una entitat nova.

en: Upload a new file
ca: Carregueu un fitxer nou

en: Configure file type
ca: Configura el tipus de fitxer

en: File type
ca: Tipus d'arxiu

en: Previous
ca: Anterior

en: Configure file scheme
ca: Configura l'esquema de fitxers

en: Configure file fields
ca: Configura els camps del fitxer

en: You need to upload a file.
ca: Heu de pujar un fitxer.

en: @type %name was uploaded.
ca: S'ha penjat @type %name.

en: An error occurred and no file was uploaded.
ca: S'ha produït un error i no s'ha penjat cap fitxer.

en: Manage file %title
ca: Administra el fitxer %title

en: Replace file
ca: Substitueix el fitxer

en: This table lists all of the places where @filename is used.
ca: Aquesta taula enumera tots els llocs on s'utilitza @filename.

en: This file is not currently used.
ca: Aquest fitxer no s'utilitza actualment.

en: Bypass file access control
ca: Evita el control d'accés als fitxers

en: View, edit and delete all files regardless of permission restrictions.
ca: Visualitzeu, editeu i suprimiu tots els fitxers independentment de les restriccions de permís.

en: Administer file types
ca: Administrar tipus de fitxers

en: Add and upload new files
ca: Afegiu i pengeu fitxers nous

en: View own private files
ca: Veure els propis fitxers privats

en: View own files
ca: Veure fitxers propis

en: View private files
ca: Veure fitxers privats

en: View files
ca: Veure fitxers

en: Includes the following stream wrappers: %wrappers.
ca: Inclou els següents embolcalls de flux: %wrappers.

en: File preview
ca: Vista prèvia del fitxer

en: File display
ca: Visualització de fitxers

en: Alt attribute
ca: Atribut Alt

en: The text to use as value for the <em>img</em> tag <em>alt</em> attribute.
ca: El text que s'utilitzarà com a valor per a l'atribut <em>alt</em> de l'etiqueta <em>img</em> .

en: Title attribute
ca: Atribut del títol

en: The text to use as value for the <em>img</em> tag <em>title</em> attribute.
ca: El text que s'utilitzarà com a valor per a l'atribut <em>del títol</em> de l'etiqueta <em>img</em> .

en: File types
ca: Tipus de fitxers

en: File displays
ca: Es mostra el fitxer

en: File settings
ca: Configuració del fitxer

en: File access functions have been renamed from <code>file_entity</code> module in Drupal 7
ca: Les funcions d'accés a fitxers s'han canviat de nom des del mòdul <code>file_entity</code> a Drupal 7

en: Query tagged for file access but there is no fid. Add foreign keys to file_managed.fid in schema to fix.
ca: Consulta etiquetada per accedir al fitxer, però no hi ha fid. Afegiu claus externes a file_managed.fid a l'esquema per solucionar-ho.

en: %type_name: Edit own files
ca: %type_name: Editeu els vostres fitxers

en: %type_name: Edit any files
ca: %type_name: Editeu qualsevol fitxer

en: %type_name: Delete own files
ca: %type_name: Suprimeix els propis fitxers

en: %type_name: Delete any files
ca: %type_name: suprimiu qualsevol fitxer

en: %type_name: Download own files
ca: %type_name: Baixeu fitxers propis

en: %type_name: Download any files
ca: %type_name: Baixeu qualsevol fitxer

en: Your file listing query is using @fallback as a base table in a query tagged for file access. This might not be secure and might not even work. Specify foreign keys in your schema to file_managed.fid
ca: La vostra consulta de llista de fitxers utilitza @fallback com a taula base en una consulta etiquetada per accedir al fitxer. És possible que això no sigui segur i que fins i tot no funcioni. Especifiqueu les claus externes al vostre esquema a file_managed.fid

en: Manage settings for the type of files used on your site.
ca: Gestioneu la configuració del tipus de fitxers utilitzats al vostre lloc.

en: Configure allowed file extensions and the file upload wizard.
ca: Configureu les extensions de fitxer permeses i l'assistent de càrrega de fitxers.

en: Add file type
ca: Afegeix el tipus de fitxer

en: Manage file types
ca: Administrar tipus de fitxers

en: Enable file type
ca: Activa el tipus de fitxer

en: Disable file type
ca: Desactiva el tipus de fitxer

en: Add a file
ca: Afegeix un arxiu

en: Usage
ca: Ús

en: Associated with @name
ca: Associat amb @name

en: Rendered
ca: Renderitzat

en: Display the file in a specific view mode.
ca: Mostra el fitxer en un mode de visualització específic.

en: The type of the file (for example, "audio", "image", "video", etc).
ca: El tipus de fitxer (per exemple, &quot;àudio&quot;, &quot;imatge&quot;, &quot;vídeo&quot;, etc.).

en: Link this field to the file
ca: Enllaceu aquest camp al fitxer

en: Link type
ca: Tipus d'enllaç

en: Link to the file page
ca: Enllaç a la pàgina del fitxer

en: File view mode
ca: Mode de visualització de fitxers

en: Select a view mode. Note that only the file will be rendered and not any of its fields.
ca: Seleccioneu un mode de visualització. Tingueu en compte que només es representarà el fitxer i no cap dels seus camps.

en: Display field as the file type machine name.
ca: Camp de visualització com a nom de màquina del tipus de fitxer.

en: Edit image details
ca: Editeu els detalls de la imatge

en: Format the file as an image. The image can be displayed using an image style and can optionally be linked to the image file itself or its parent content.
ca: Formateu el fitxer com a imatge. La imatge es pot mostrar amb un estil d'imatge i, opcionalment, es pot enllaçar amb el propi fitxer d'imatge o el seu contingut principal.

en: <code>image_style_path_token()</code> does not exist in Backdrop
ca: <code>image_style_path_token()</code> no existeix a Backdrop

en: Configure language
ca: Configura l'idioma

en: The following blocks have been reassigned to the %new_region region. The regions they were placed in previously do not exist in the new layout template. You can move them to more appropriate regions:
ca: Els blocs següents s'han reassignat a la regió %new_region. Les regions on es van col·locar anteriorment no existeixen a la nova plantilla de disseny. Podeu moure'ls a regions més adequades:

en: The "@layout" layout template is currently in use and may not be disabled.
ca: La plantilla de disseny &quot;@layout&quot; està en ús actualment i és possible que no estigui desactivada.

en: Layout template "@title" disabled.
ca: La plantilla de disseny &quot;@title&quot; està desactivada.

en: Layout template "@title" enabled.
ca: La plantilla de disseny &quot;@title&quot; està activada.

en: Template
ca: Plantilla

en: There are no layout templates.
ca: No hi ha plantilles de disseny.

en: Configure regions
ca: Configura regions

en: Configure name
ca: Configura el nom

en: Add template
ca: Afegeix plantilla

en: Template name
ca: Nom de la plantilla

en: Save and configure
ca: Guarda i configura

en: Layout template "@title" saved.
ca: S'ha desat la plantilla de disseny &quot;@title&quot;.

en: Save layout template
ca: Desa la plantilla de disseny

en: Number of regions
ca: Nombre de regions

en: Update regions
ca: Actualitzar regions

en: Region widths
ca: Amplades de regió

en: Choose region widths
ca: Trieu amplades de regió

en: Save region widths
ca: Desa les amplades de regió

en: Add new row
ca: Afegeix una fila nova

en: Configure row !original_row
ca: Configura la fila !original_row

en: Selected region widths
ca: Amplades de regió seleccionades

en: Change region widths
ca: Canvia l'amplada de la regió

en: Row wrapper tag
ca: Etiqueta d'embolcall de fila

en: Row width behavior
ca: Comportament de l'amplada de fila

en: Row "@title" removed.
ca: S'ha eliminat la fila &quot;@title&quot;.

en: Delete flexible template @title?
ca: Vols suprimir la plantilla flexible @title?

en: The "@title" layout template is currently in use in the following layouts and may not be deleted: !list
ca: La plantilla de disseny &quot;@title&quot; s'utilitza actualment en els dissenys següents i és possible que no s'elimini: !list

en: Delete template
ca: Suprimeix la plantilla

en: The layout template "@title" has been deleted.
ca: S'ha suprimit la plantilla de disseny &quot;@title&quot;.

en: Flexible layout templates
ca: Plantilles de disseny flexible

en: Add flexible layout template
ca: Afegiu una plantilla de disseny flexible

en: Configure flexible layout template
ca: Configura una plantilla de disseny flexible

en: Delete flexible layout template
ca: Suprimeix la plantilla de disseny flexible

en: Delete row
ca: Suprimeix la fila

en: Enable layout template
ca: Activa la plantilla de disseny

en: Disable layout template
ca: Desactiva la plantilla de disseny

en: Additional CSS classes
ca: Classes CSS addicionals

en: A list of links for the menu: %title.
ca: Una llista d'enllaços per al menú: %title.

en: The administration theme has been changed to %admin_theme.
ca: El tema d'administració s'ha canviat a %admin_theme.

en: %theme is now the default theme for all non-administrative pages.
ca: %theme és ara el tema predeterminat per a totes les pàgines no administratives.

en: The <a href="@admin_theme_setting">administration theme</a> is still set to the %admin_theme theme.
ca: El <a href="@admin_theme_setting">tema d'administració</a> encara està configurat amb el tema %admin_theme.

en: All caches have been cleared.
ca: S'han esborrat totes les memòria cau.

en: Number of posts on home page
ca: Nombre de publicacions a la pàgina d'inici

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the home page.
ca: El nombre màxim de publicacions que es mostren a les pàgines de visió general, com ara la pàgina d'inici.

en: The block will be visible only if the current page has its menu item at or below the level set here.
ca: El bloc només serà visible si la pàgina actual té el seu ítem de menú a o per sota del nivell establert aquí.

en: Provides access to manually flush caches.
ca: Proporciona accés a esborrar la memòria cau manualment.

en: Configured to allow the following pattern: | Configured to allow the following patterns:
ca[0]: Configurat per permetre el patró següent:

en: Account status and user roles
ca: Estat del compte i rols d'usuari

en: User module account settings form elements.
ca: Elements del formulari de configuració del compte del mòdul d'usuari.

en: Theme developer information
ca: Informació de desenvolupador de la plantilla

en: <strong>Important!</strong> You have changed the display's machine name. Anything that attached to this display specifically (a template file, for example) may stop working until it is updated. To see updated theme suggestions, save the view.
ca: <strong>Important!</strong> Heu canviat el nom de la màquina de la pantalla. Qualsevol cosa que s'adjunti específicament a aquesta pantalla (un fitxer de plantilla, per exemple) pot deixar de funcionar fins que s'actualitzi. Per veure suggeriments de temes actualitzats, deseu la vista.

en: Theme developer information (display)
ca: Informació del desenvolupador del tema (pantalla)

en: theme developer information
ca: informació del desenvolupador del tema

en: This display has no theme developer information
ca: Aquesta pantalla no té informació sobre el desenvolupador del tema

en: Theme developer information (style)
ca: Informació del desenvolupador del tema (estil)

en: This display has no style theme developer information
ca: Aquesta pantalla no té informació sobre el desenvolupador del tema d'estil

en: Theme developer information (row style)
ca: Informació del desenvolupador del tema (estil de fila)

en: This display has no row style theme developer information
ca: Aquesta pantalla no té informació sobre el desenvolupador del tema d'estil de fila

en: If you disable this option, a grid with only one row will have the same number of table cells (<code>&lt;td&gt;</code>) as items. Disabling it can cause problems with your CSS.
ca: Si desactiveu aquesta opció, una graella amb només una fila tindrà el mateix nombre de cel·les de taula ( <code>&lt;td&gt;</code> ) que els elements. Desactivar-lo pot causar problemes amb el vostre CSS.

en: %date is not a valid date.
ca: %date no és una data vàlida.

en: %time is not a valid time.
ca: %time no és una hora vàlida.

en: This text is used only in administrative interfaces. It will not be shown to site visitors.<br />Allowed HTML tags: @tags
ca: Aquest text només s'utilitza a les interfícies administratives. No es mostrarà als visitants del lloc.<br /> Etiquetes HTML permeses: @tags

en: List categories
ca: Llista de categories

en: Backdrop News
ca: Notícies de fons

en: Displays a news feed from BackdropCMS.org.
ca: Mostra un canal de notícies de BackdropCMS.org.

en: No news at this time.
ca: No hi ha notícies en aquest moment.

en: This block provides a news feed from BackdropCMS.org. Its contents can not be edited.
ca: Aquest bloc proporciona un canal de notícies de BackdropCMS.org. El seu contingut no es pot editar.

en: 1 day remaining to event. | @count days remaining to event.
ca[0]: Queda 1 dia per a l'esdeveniment.

en: Missing "entity class" property on @entity_type entity.
ca: Falta la propietat &quot;classe d'entitat&quot; a l'entitat @entity_type.

en: Yes/No
ca: Sí/No

en: Custom output for On
ca: Sortida personalitzada per activat

en: Custom output for Off
ca: Sortida personalitzada per a Off

en: Output format: %format
ca: Format de sortida: %format

en: Reversed: @reversed
ca: Invertit: @invertit

en: Show <em>File display title</em> field
ca: Mostra el camp <em>del títol de visualització del fitxer</em>

en: This text will be used in links to the uploaded file. When not available, the filename will be used.
ca: Aquest text s'utilitzarà en enllaços al fitxer penjat. Quan no estigui disponible, s'utilitzarà el nom del fitxer.

en: File display title
ca: Títol de visualització del fitxer

en: This text will be used in links to the uploaded file.
ca: Aquest text s'utilitzarà en enllaços al fitxer penjat.

en: Select existing file
ca: Seleccioneu el fitxer existent

en: The view "@view_name" is not available.
ca: La vista &quot;@view_name&quot; no està disponible.

en: Check the <a href="!url">Views administration page</a> to enable or create the "@view_name" view as needed.
ca: Comproveu la <a href="!url">pàgina d'administració de Visualitzacions</a> per habilitar o crear la vista &quot;@view_name&quot; segons sigui necessari.

en: Select from Image Library
ca: Seleccioneu a la biblioteca d'imatges

en: Enable image browser
ca: Activa el navegador d'imatges

en: Enable the image browser as an alternative to the normal upload.
ca: Habiliteu el navegador d'imatges com a alternativa a la càrrega normal.

en: Fixed maximum width
ca: Amplada màxima fixa

en: Full width
ca: Ample total

en: Adds the <code>container</code> class to the row.
ca: Afegeix la classe <code>container</code> a la fila.

en: Adds the <code>container-fluid</code> class to the row (no <code>max-width</code>, but <code>padding</code>).
ca: Afegeix la classe <code>container-fluid</code> a la fila (sense <code>max-width</code> , però <code>padding</code> ).

en: No container-related classes added to the row (e.g. for Hero blocks).
ca: No s'han afegit classes relacionades amb el contenidor a la fila (per exemple, per als blocs Hero).

en: One full-width region
ca: Una regió d'amplada completa

en: Two regions
ca: Dues regions

en: Three regions
ca: Tres regions

en: Four regions
ca: Quatre regions

en: Add a link into the menu for new content of this type
ca: Afegiu un enllaç al menú per a contingut nou d'aquest tipus

en: Menus where this content may be placed
ca: Menús on es pot col·locar aquest contingut

en: Links to content will be placed below this item in the menu.
ca: Els enllaços al contingut es col·locaran a sota d'aquest element del menú.

en: Severity of messages to log
ca: Gravetat dels missatges a registrar

en: Emergency
ca: Emergència

en: Alert
ca: Alerta

en: Notice
ca: Avís

en: Deprecated
ca: Obsolet

en: The <em>debug</em> and <em>deprecated</em> severity levels are recommended for developer environments, but not on production sites.
ca: Els nivells de gravetat <em>de depuració</em> i <em>obsolets</em> es recomanen per als entorns de desenvolupadors, però no als llocs de producció.

en: Use a click to open, instead of a hover
ca: Feu servir un clic per obrir, en lloc de passar el cursor

en: Menus that don't appear or disappear on hover can be better for usability in some cases.
ca: Els menús que no apareixen o desapareixen al passar el cursor poden ser millors per a la usabilitat en alguns casos.

en: Enter mathematical expressions such as <code>2 + 2</code> or <code>sqrt(5)</code>. You may assign variables and create mathematical functions and evaluate them. Use the <code>;</code> to separate these. For example: <code>f(x) = x + 2; f(2)</code>. The result of the mathematical expression of the previous row can be accessed by using the <code>[expression]</code> token itself.
ca: Introduïu expressions matemàtiques com ara <code>2 + 2</code> o <code>sqrt(5)</code> . Podeu assignar variables i crear funcions matemàtiques i avaluar-les. Utilitzeu el <code>;</code> per separar aquests. Per exemple: <code>f(x) = x + 2; f(2)</code> . Es pot accedir al resultat de l'expressió matemàtica de la fila anterior utilitzant el símbol <code>[expression]</code> .

en: Mobile site name background
ca: Fons del nom del lloc mòbil

en: A threaded list differs from a chronological list in that each comment follows its parent, and is usually indented.
ca: Una llista de fils difereix d'una llista cronològica en què cada comentari segueix el seu pare i normalment està sagnat.

en: Customize the current theme
ca: Personalitza el tema actual

en: Attempted to create an instance of field @field_name, but that field does not exist.
ca: S'ha intentat crear una instància del camp @field_name, però aquest camp no existeix.

en: The order of the text formats below determines the order in which they will appear in the <em>Editor</em> selector when creating content (depending on permissions for the text formats).
ca: L'ordre dels formats de text a continuació determina l'ordre en què apareixeran al selector <em>de l'Editor</em> en crear contingut (segons els permisos dels formats de text).

en: The text format order has been saved.
ca: S'ha desat l'ordre del format del text.

en: Please enter a format name before configuring filter settings.
ca: Introduïu un nom de format abans de configurar la configuració del filtre.

en: Configure filter
ca: Configura el filtre

en: Enabled text format %format.
ca: Format de text activat %format.

en: No text format provided.
ca: No s'ha proporcionat cap format de text.

en: Any content stored with that format may not be rendered properly.
ca: És possible que qualsevol contingut emmagatzemat amb aquest format no es mostri correctament.

en: This form has unsaved changes. Click "Save configuration" to make changes permanent or "Cancel" to discard changes.
ca: Aquest formulari té canvis no desats. Feu clic a &quot;Desa la configuració&quot; per fer els canvis permanents o a &quot;Cancel·la&quot; per descartar-los.

en: Enable text format
ca: Activa el format de text

en: The maximum allowed image dimensions expressed as <code>WIDTH</code> x <code>HEIGHT</code>. Leave blank for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height. Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
ca: Les dimensions màximes permeses d'imatge s'expressen com <code>WIDTH</code> x <code>HEIGHT</code> . Deixa en blanc per a cap restricció. Si es penja una imatge més gran, es redimensionarà per reflectir l'amplada i l'alçada donades. Canviar la mida de les imatges en pujar provocarà la pèrdua de <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">dades EXIF</a> ​​de la imatge.

en: The minimum allowed image dimensions expressed as <code>WIDTH</code> x <code>HEIGHT</code>. Leave blank for no restriction. If a smaller image is uploaded, it will be rejected.
ca: Les dimensions mínimes permeses d'imatge s'expressen com <code>WIDTH</code> x <code>HEIGHT</code> . Deixa en blanc per a cap restricció. Si es penja una imatge més petita, es rebutjarà.

en: The minimum image dimensions cannot be bigger than its maximum dimensions.
ca: Les dimensions mínimes de la imatge no poden ser més grans que les seves dimensions màximes.

en: Administer Flexible Templates
ca: Administrar plantilles flexibles

en: Create, configure and delete flexible layout templates.
ca: Creeu, configureu i suprimiu plantilles de disseny flexible.

en: User has missing "@permission" permission (not provided by any module).
ca: L'usuari no té permís &quot;@permission&quot; (no proporcionat per cap mòdul).

en: Author/date format
ca: Format autor/data

en: The format to use for the author username and publish date. Example: "Submitted by [node:author] on [node:created:medium]"
ca: El format a utilitzar per al nom d'usuari de l'autor i la data de publicació. Exemple: &quot;Enviat per [node:autor] a [node:created:medium]&quot;

en: [node:created:medium] by [node:author]
ca: [node:created:medium] per [node:author]

en: Content settings
ca: Configuració del contingut

en: Enabled content types
ca: Tipus de contingut activats

en: Only enabled content types will be available in search results. Disabled content types will not be indexed in the future.
ca: Només els tipus de contingut activats estaran disponibles als resultats de la cerca. Els tipus de contingut desactivats no s'indexaran en el futur.

en: Content rankings
ca: Classificació de continguts

en: Please select at least one content type to search, or completely disable searching content.
ca: Seleccioneu almenys un tipus de contingut per cercar o desactiveu completament la cerca de contingut.

en: Only one type of item will be searched by default. This selection will determine what appears at <a href="@search">@search</a>.
ca: De manera predeterminada, només es cercarà un tipus d'element. Aquesta selecció determinarà què apareix a <a href="@search">@search</a> .

en: Cache installation profiles
ca: Perfils d'instal·lació de la memòria cau

en: Instead of multiple installations of Backdrop once for each test, each installation profile is installed only once, and its initial state (database tables and config files) is cached and reused. If you are making database changes, you will need to clean the test environment for the changes to show up in the tests.
ca: En lloc d'instal·lar diverses instal·lacions de Backdrop una vegada per cada prova, cada perfil d'instal·lació només s'instal·la una vegada i el seu estat inicial (taules de base de dades i fitxers de configuració) s'emmagatzema i es reutilitza. Si feu canvis a la base de dades, haureu de netejar l'entorn de prova perquè els canvis es mostrin a les proves.

en: @pass, @fail, and @exception.
ca: @pass, @fail i @exception.

en: @pass, @fail, @exception, and @debug.
ca: @pass, @fail, @exception i @debug.

en: No profile cache tables to remove.
ca: No hi ha taules de memòria cau de perfils per eliminar.

en: Cleared cache folder for profile !profile.
ca: S'ha esborrat la carpeta de memòria cau per al perfil !profile.

en: Removed 1 profile cache table. | Removed @count profile cache tables.
ca[0]: S'ha eliminat 1 taula de memòria cau de perfils.

en: Path autocomplete
ca: Autocompletar el camí

en: The user will receive an email with a one-time login link which leads to a page where they can set their password.
ca: L'usuari rebrà un correu electrònic amb un enllaç d'inici de sessió únic que condueix a una pàgina on pot configurar la seva contrasenya.

en: The staging configuration directory (%directory) could not be found. Please make sure it exists and is properly referenced in settings.php.
ca: No s'ha pogut trobar el directori de configuració de prova (%directory). Si us plau, assegureu-vos que existeix i es fa referència correctament a settings.php.

en: %type config directory
ca: %directori de configuració de tipus

en: Change record
ca: Canvia registre

en: The form has become outdated. Press the back button, copy any unsaved work in the form, and then reload the page.
ca: El formulari ha quedat obsolet. Premeu el botó Enrere, copieu qualsevol treball no desat al formulari i, a continuació, torneu a carregar la pàgina.

en: Configure the categories shown in the site-wide contact form available at <a href="!url">!url</a>. All categories are shown in a select list on the contact form, which will send to different addresses when selected.
ca: Configureu les categories que es mostren al formulari de contacte de tot el lloc disponible a <a href="!url">!url</a> . Totes les categories es mostren en una llista de selecció al formulari de contacte, que s'enviarà a diferents adreces quan se seleccioneu.

en: The location of date part labels, like 'Year', 'Month', or 'Day'. 'Above' displays the label as titles above each date part. 'Within' inserts the label as the first option in the select list and in blank textfields. 'None' doesn't visually label any of the date parts.
ca: La ubicació de les etiquetes de les parts de la data, com ara &quot;Any&quot;, &quot;Mes&quot; o &quot;Dia&quot;. &quot;A sobre&quot; mostra l'etiqueta com a títols a sobre de cada part de la data. &quot;Dins&quot; insereix l'etiqueta com a primera opció a la llista de selecció i en camps de text en blanc. &quot;Cap&quot; no etiqueta visualment cap de les parts de la data.

en: Navigate to previous year
ca: Navega a l'any anterior

en: Navigate to next year
ca: Navega a l'any vinent

en: Navigate to previous month
ca: Navega al mes anterior

en: Navigate to next month
ca: Ves al mes que ve

en: Navigate to previous week
ca: Navega a la setmana anterior

en: Navigate to next week
ca: Navega a la setmana vinent

en: Navigate to previous day
ca: Navega al dia anterior

en: Navigate to next day
ca: Navega fins al dia següent

en: Week of @date
ca: Setmana del @date

en: View full page month
ca: Veure mes a pàgina sencera

en: Date views month format with year
ca: La data visualitza el format del mes amb l'any

en: Date views month format with year, default value : F Y
ca: La data visualitza el format del mes amb l'any, valor per defecte: FY

en: Date views month format without year
ca: Visualització de data en format mes sense any

en: Date views month format without year, default value : F
ca: La data visualitza el format del mes sense any, valor per defecte: F

en: Date views day format with year
ca: La data visualitza el format del dia amb l'any

en: Date views day format with year, default value : l, F j, Y
ca: La data visualitza el format del dia amb l'any, valor per defecte: l, F j, Y

en: Date views day format without year
ca: Visualització de data format de dia sense any

en: Date views day format without year, default value : l, F j
ca: La data visualitza el format del dia sense any, valor per defecte: l, F j

en: Date views week format with year
ca: Visualització de data en format setmanal amb any

en: Date views week format with year, default value : F j, Y
ca: La data visualitza el format setmanal amb l'any, valor per defecte: F j, Y

en: Date views week format without year
ca: Visualització de data en format setmanal sense any

en: Date views week format without year, default value : F j
ca: La data visualitza el format setmanal sense any, valor per defecte: F j

en: Date views settings
ca: Configuració de visualitzacions de data

en: Date views
ca: Visualitzacions de dates

en: Configure settings for date views.
ca: Configura la configuració per a les visualitzacions de data.

[ctx: date_nav]
en: Prev
ca: Anterior

[ctx: date_nav]
en: Next
ca: Pròxim

en: Page by date
ca: Pàgina per data

en: Page using the value of a date field.
ca: Pàgina que utilitza el valor d'un camp de data.

en: A custom format for the title and summary date format. Define a php date format string like 'm-d-Y H:i' (see <a href="@link">http://php.net/date</a> for more details).
ca: Un format personalitzat per al format de títol i de data de resum. Definiu una cadena de format de data php com &quot;mdY H:i&quot; (vegeu <a href="@link">http://php.net/date</a> per a més detalls).

en: Position: @position, format: @format.
ca: Posició: @posició, format: @format.

en: This pager works together with a Date or Content date field contextual filter. If a Date filter has been added to the view, this pager will provide back/next paging to match the granularity of that filter (i.e. paging by year, month, week, or day). The filter must also be configured to use a DATE default value. If there is no Date contextual filter on this view, or if it has not been set to use a default date, the pager will not appear.
ca: Aquest cercapersones funciona juntament amb un filtre contextual de camp de data o de contingut. Si s'ha afegit un filtre de data a la vista, aquest cercapersones proporcionarà una paginació posterior/següent perquè coincideixi amb la granularitat d'aquest filtre (és a dir, paginació per any, mes, setmana o dia). El filtre també s'ha de configurar per utilitzar un valor predeterminat de DATA. Si no hi ha cap filtre contextual de data en aquesta vista, o si no s'ha configurat per utilitzar una data predeterminada, el cercapersones no apareixerà.

en: Date identifier
ca: Identificador de data

en: The query identifier to use when fetching date data from in the URL. Note that if you have more than one display in the same view that uses the date pager (like a page and a block), the pager id must be different for each one or both will change when the pager value changes.
ca: L'identificador de consulta que s'ha d'utilitzar per obtenir dades de data a l'URL. Tingueu en compte que si teniu més d'una pantalla a la mateixa vista que utilitza el cercapersones de data (com ara una pàgina i un bloc), l'identificador del cercapersones ha de ser diferent per a cadascuna o ambdues canviaran quan canviï el valor del cercapersones.

en: Pager position
ca: Posició del cercapersones

en: Where to place the date pager, on the top, bottom, or both top and bottom of the content.
ca: On col·locar el paginador de dates, a la part superior, inferior o a la part superior i inferior del contingut.

en: Link format
ca: Format d'enllaç

en: Clean URL
ca: URL net

en: The format for pager link urls. With the Pager format, the links look like 'calendar/?date=2020-05'. The Clean URL format links look like 'calendar/2020-05'. The Clean format links look nicer but the Pager format links are likely to work better if the calendar is used in blocks or panels.
ca: El format dels URL d'enllaços de cercapersones. Amb el format de cercapersones, els enllaços semblen &quot;calendari/?date=2020-05&quot;. Els enllaços de format d'URL net semblen &quot;calendari/2020-05&quot;. Els enllaços de format net semblen més agradables, però és probable que els enllaços de format de paginador funcionin millor si el calendari s'utilitza en blocs o panells.

en: Skip empty pages
ca: Omet pàgines buides

en: When selected, the pager will not display pages with no result for the given date. This causes a slight performance degradation because two additional queries need to be executed.
ca: Quan se selecciona, el cercapersones no mostrarà pàgines sense cap resultat per a la data especificada. Això provoca una lleugera degradació del rendiment perquè s'han d'executar dues consultes addicionals.

en: Image loading
ca: Càrrega de la imatge

en: Lazy
ca: Mandrós

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Eager
ca: Amb ganes

en: Defer loading offscreen images until viewers scroll nearby. "Nearby" is determined by each browser.
ca: Ajornar la càrrega d'imatges fora de pantalla fins que els espectadors es desplacen a prop. &quot;A prop&quot; el determina cada navegador.

en: Each browser will determine whether or not to lazily load the image.
ca: Cada navegador determinarà si s'ha de carregar o no la imatge de manera mandrosa.

en: Load this image immediately, regardless of where it is located on the page.
ca: Carregueu aquesta imatge immediatament, independentment d'on es trobi a la pàgina.

en: Loading: @speed
ca: Carregant: @speed

en: @style image style
ca: estil d'imatge @style

en: @style image style attribute: @attribute
ca: @style atribut d'estil de la imatge: @attribute

en: <em>Imagecache Token</em> module not found. Nothing to be done.
ca: No s'ha trobat el mòdul <em>Imagecache Token</em> . Res a fer.

en: Add context
ca: Afegeix context

en: View page
ca: Veure pàgina

en: Configure context
ca: Configura el context

en: Available contexts
ca: Contextos disponibles

en: Load context
ca: Carregar context

en: Save context
ca: Guarda el context

en: Used to identify the block on layout pages.
ca: S'utilitza per identificar el bloc a les pàgines de disseny.

en: Used to identify the block on layout pages. Required for reusable blocks.
ca: S'utilitza per identificar el bloc a les pàgines de disseny. Necessari per a blocs reutilitzables.

en: Enter the ID of a @entity
ca: Introduïu l'identificador d'una @entity

en: An ID is required.
ca: Cal un DNI.

en: The selected @entity does not exist.
ca: @entity seleccionada no existeix.

en: @entity ID: @id
ca: @ID d'entitat: @id

en: Each language may format dates and times differently. Languages without a specific format will fallback to the default. See the <a href="@url" target="_blank">PHP manual</a> for available options.
ca: Cada idioma pot donar un format diferent a les dates i les hores. Els idiomes sense un format específic tornaran al valor predeterminat. Consulteu el <a href="@url" target="_blank">manual de PHP</a> per veure les opcions disponibles.

en: Show option to make sticky
ca: Mostra l'opció per fer enganxós

en: Make sticky by default
ca: Feu que sigui enganxós per defecte

en: Sticky content may be shown at the top of listings.
ca: És possible que es mostri contingut enganxós a la part superior de les llistes.

en: Show option to promote
ca: Mostra l'opció per promocionar

en: Promote by default
ca: Promociona per defecte

en: Promoted content will often be shown on the main homepage or blog.
ca: El contingut promocionat sovint es mostrarà a la pàgina principal o al bloc.

en: Add a language selection field to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new content is saved with no defined language. Existing content will not be affected by changing this option.
ca: Afegiu un camp de selecció d'idioma al formulari d'edició, que us permetrà seleccionar un dels <a href="!languages">idiomes activats</a> . Si està desactivat, el contingut nou es desa sense cap idioma definit. El contingut existent no es veurà afectat per canviar aquesta opció.

en: Changed the content type of 1 piece of content from %old-type to %type. | Changed the content type of @count pieces of content from %old-type to %type.
ca[0]: S'ha canviat el tipus de contingut d'1 peça de contingut de %old-type a %type.

en: The title will display as a link to each item.
ca: El títol es mostrarà com a enllaç a cada element.

en: e.g. 'Read more', 'Add comment', etc.
ca: per exemple, &quot;Llegir més&quot;, &quot;Afegir comentari&quot;, etc.

en: More information about setting up scheduled tasks can be found by <a href="@url">reading the cron tutorial</a>.
ca: Podeu trobar més informació sobre la configuració de tasques programades <a href="@url">llegint el tutorial de cron</a> .

en: Enable to convert file names to lowercase. This is recommended to prevent issues with case-insensitive file systems.
ca: Habiliteu per convertir els noms dels fitxers a minúscules. Això es recomana per evitar problemes amb els sistemes de fitxers que no distingeixen entre majúscules i minúscules.

en: A date format using PHP date and time codes. See the <a href="@url" target="_blank">PHP manual</a> for available options.
ca: Un format de data que utilitza codis de data i hora PHP. Consulteu el <a href="@url" target="_blank">manual de PHP</a> per veure les opcions disponibles.

en: A date in a custom format. See the <a href="@url" target="_blank">PHP manual</a> for available options.
ca: Una data en un format personalitzat. Consulteu el <a href="@url" target="_blank">manual de PHP</a> per veure les opcions disponibles.

en: Content: %type
ca: Contingut: %type

en: File: %type
ca: Tipus d'arxiu

en: Taxonomy term: %vocabulary
ca: Terme de taxonomia: %vocabulari

en: View: %human - %display
ca: Vista: %human - %display

en: Layout: %display
ca: Disseny: %display

en: Menu item: %path
ca: Element del menú: %path

en: The user account %admin_name (user with ID 1) cannot be blocked.
ca: El compte d'usuari %admin_name (usuari amb ID 1) no es pot bloquejar.

en: You cannot block your own user account.
ca: No podeu bloquejar el vostre compte d'usuari.

en: Password policy
ca: Política de contrasenyes

en: Reject weak passwords
ca: Rebutja les contrasenyes febles

en: Admin (awaiting approval)
ca: Administrador (esperant aprovació)

en: Edit the email message sent to admin upon registering, when administrative approval is required.
ca: Editeu el missatge de correu electrònic enviat a l'administrador en registrar-vos, quan calgui l'aprovació administrativa.

en: The password must be sufficiently long or complex.
ca: La contrasenya ha de ser prou llarga o complexa.

en: The password is too weak. Please consider making your password longer or more complex: that it contains a number of lower- and uppercase letters, digits and punctuation.
ca: La contrasenya és massa feble. Penseu en fer la vostra contrasenya més llarga o més complexa: que contingui una sèrie de lletres minúscules i majúscules, dígits i signes de puntuació.

en: The password cannot be the same as the username.
ca: La contrasenya no pot ser la mateixa que el nom d'usuari.

en: weak
ca: fluixa

en: The following tokens are available. If you would like to have the characters '[' and ']' please use the html entity codes '%5B' or  '%5D' or they will get replaced with empty space.</p>
ca: Les següents fitxes estan disponibles. Si voleu tenir els caràcters '[' i ']', utilitzeu els codis d'entitat html '%5B' o '%5d' o es substituiran per espais buits.</p>

en: If "Custom", see the <a href="@url" target="_blank">PHP manual</a> for available options. Otherwise, enter the number of different time units to display, which defaults to 2.
ca: Si està &quot;Personalitzat&quot;, consulteu el <a href="@url" target="_blank">manual de PHP</a> per veure les opcions disponibles. En cas contrari, introduïu el nombre d'unitats de temps diferents per mostrar, que per defecte és 2.

en: Do not pass admin strings for translation.
ca: No passeu cadenes d'administració per a la traducció.

en: Use Backdrop core t() function. It doesn't support updates to existing strings.
ca: Utilitzeu la funció Backdrop core t(). No admet actualitzacions de cadenes existents.

en: Localization
ca: Localització

en: Translation method
ca: Mètode de traducció

en: Select a translation method to use for Views data like header, footer, and empty text.
ca: Seleccioneu un mètode de traducció que vulgueu utilitzar per a les dades de Views, com ara la capçalera, el peu de pàgina i el text buit.

en: Thank you for installing @profile!
ca: Gràcies per instal·lar @profile!

en: For security reasons, your upload has been rejected.
ca: Per motius de seguretat, la teva càrrega s'ha rebutjat.

en: When the configuration files are in version control, it may be preferable to not empty the staging directory after each sync. The <code>config_sync_clear_staging</code> setting can be disabled in <code>settings.php</code>. Read more about <a href="!url" target="_blank">managing configuration</a>.
ca: Quan els fitxers de configuració estan en control de versions, pot ser preferible no buidar el directori de prova després de cada sincronització. La configuració <code>config_sync_clear_staging</code> es pot desactivar a <code>settings.php</code> . Més informació sobre <a href="!url" target="_blank">la gestió de la configuració</a> .

en: Phone number
ca: Número de telèfon

en: Allow users to enter their phone number.
ca: Permet als usuaris introduir el seu número de telèfon.

en: Your phone number
ca: El seu número de telèfon

en: !sender-name provided a phone number: !sender-phone
ca: !sender-name ha proporcionat un número de telèfon: !sender-phone

en: Show end date
ca: Mostra la data de finalització

en: Less than 1 day remaining to event.
ca: Queda menys d'1 dia per a l'esdeveniment.

en: Displays values of the %field field.
ca: Mostra els valors del camp %field.

en: Content: <code>node/%</code>
ca: Contingut: <code>node/%</code>

en: User accounts: <code>user/%</code>
ca: Comptes d'usuari: <code>user/%</code>

en: Taxonomy terms: <code>taxonomy/term/%</code>
ca: Termes de taxonomia: <code>taxonomy/term/%</code>

en: Comments: <code>comment/%</code>
ca: Comentaris: <code>comment/%</code>

en: The first part of a path may not be a placeholder.
ca: És possible que la primera part d'un camí no sigui un marcador de posició.

en: Placeholders must be the only character in their part of the path i.e. "@part" should be "%".
ca: Els marcadors de posició han de ser l'únic caràcter a la seva part del camí, és a dir, &quot;@part&quot; hauria de ser &quot;%&quot;.

en: Separate class names with spaces. Example: <code>wrapper clearfix</code>
ca: Separa els noms de classe amb espais. Exemple: <code>wrapper clearfix</code>

en: Is this the home page.
ca: Aquesta és la pàgina d'inici.

en: The home page
ca: La pàgina d'inici

en: Any page except the home page
ca: Qualsevol pàgina excepte la pàgina d'inici

en: Is not the home page
ca: No és la pàgina d'inici

en: Is the home page
ca: És la pàgina d'inici

en: Enter one path per line. The "*" character is a wildcard. Example paths are "node/1" for an individual piece of content or "node/*" for every piece of content. "@front" is the home page.
ca: Introduïu un camí per línia. El caràcter &quot;*&quot; és un comodí. Els camins d'exemple són &quot;node/1&quot; per a un contingut individual o &quot;node/*&quot; per a cada peça de contingut. &quot;@front&quot; és la pàgina d'inici.

en: The path for this menu link. This can be an internal site path such as %add-node or an external URL such as %external. Enter %front to link to the home page.
ca: El camí d'aquest enllaç del menú. Pot ser una ruta interna del lloc com ara %add-node o una URL externa com ara %external. Introduïu %front per enllaçar a la pàgina d'inici.

en: Breakpoint
ca: Punt d'interrupció

en: The 'min-width' for the menu breakpoint. Screens smaller than this may display a menu toggle button, depending on the menu-specific settings.
ca: L'amplada mínima del punt d'interrupció del menú. Les pantalles més petites que aquesta poden mostrar un botó de commutació de menú, depenent de la configuració específica del menú.

en: Default (48em)
ca: Per defecte (48 em)

en: A valid CSS width value (e.g.: '768px', '34em').
ca: Un valor d'amplada CSS vàlid (p. ex.: '768px', '34em').

en: '@breakpoint' does not appear to be a valid CSS width value.
ca: '@breakpoint' no sembla ser un valor d'amplada CSS vàlid.

en: Configure global settings for menus.
ca: Configura la configuració global dels menús.

en: Manage content types, including default status, home page promotion, comment settings, etc.
ca: Gestioneu els tipus de contingut, inclòs l'estat predeterminat, la promoció de la pàgina d'inici, la configuració de comentaris, etc.

en: The source path cannot be the home page.
ca: El camí d'origen no pot ser la pàgina d'inici.

en: menu settings
ca: configuració del menú

en: On devices with small screens, this option reduces the menu to a toggle button, commonly known as <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Hamburger_button" target="_blank"><em>hamburger button</em></a>. Clicking the icon reveals or hides the menu, saving screen space. The breakpoint for small screens can be configured in the global !menu_settings.
ca: En dispositius amb pantalles petites, aquesta opció redueix el menú a un botó de commutació, conegut comunament com <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Hamburger_button" target="_blank"><em>a botó d'hamburguesa</em></a> . Si feu clic a la icona, es revela o amaga el menú, estalviant espai a la pantalla. El punt d'interrupció per a pantalles petites es pot configurar a !menu_settings global.

en: The URL of the site's home page.
ca: L'URL de la pàgina d'inici del lloc.

en: The URL of the site's home page without the protocol.
ca: L'URL de la pàgina d'inici del lloc sense el protocol.

en: @vocab_name: Add term
ca: @vocab_name: Afegeix un terme

en: @vocab_name: Edit term %term_name
ca: @vocab_name: Edita el terme %term_name

en: Show content translation links
ca: Mostra els enllaços de traducció de contingut

en: Show the links to translations in content body and teasers. If you uncheck this option, switching language will only be available from the language switcher block.
ca: Mostra els enllaços a les traduccions al cos del contingut i als teasers. Si desmarqueu aquesta opció, canviar d'idioma només estarà disponible des del bloc de canvi d'idioma.

en: The account username.
ca: El nom d'usuari del compte.

en: Name (linked)
ca: Nom (enllaçat)

en: The account username (for users with the <em>View user profiles</em> permission it's displayed as a link to the profile page).
ca: El nom d'usuari del compte (per als usuaris amb el permís <em>Veure perfils d'usuari</em> , es mostra com un enllaç a la pàgina del perfil).

en: Toggle visibility of table cells, that were hidden to make the table fit within a small screen.
ca: Commuta la visibilitat de les cel·les de la taula, que estaven amagades perquè la taula encaixi dins d'una pantalla petita.

en: The Update Manager module is not enabled.
ca: El mòdul Gestor d'actualitzacions no està habilitat.

en: Project
ca: Projecte

en: security update
ca: actualització de seguretat

en: unsupported version
ca: versió no compatible

en: Your site is up to date.
ca: El vostre lloc està actualitzat.

en: Install system updates
ca: Instal·leu les actualitzacions del sistema

en: More info
ca: Més informació

en: daily
ca: diàriament

en: weekly
ca: setmanalment

en: <a href="@link">Automatic update checks are configured to run @frequency</a>.
ca: <a href="@link">Les comprovacions d'actualització automàtiques estan configurades per executar @frequency</a> .

en: <a href="@link">Automatic update checks are disabled</a> and will need to be run manually.
ca: <a href="@link">Les comprovacions d'actualització automàtiques estan desactivades</a> i s'hauran d'executar manualment.

en: <a href="@link">Email notifications are disabled</a> for available updates.
ca: <a href="@link">Les notificacions per correu electrònic estan desactivades</a> per a les actualitzacions disponibles.

en: <a href="@link">No email address has been provided</a> for notifications about available updates.
ca: <a href="@link">No s'ha proporcionat cap adreça de correu electrònic</a> per a les notificacions sobre les actualitzacions disponibles.

en: <a href="@link">Update notifications will be sent</a> to: @recipients
ca: <a href="@link">Les notificacions d'actualització s'enviaran</a> a: @recipients

en: This update is a major version update which means that it may not be backwards compatible with your currently running version. It is recommended that you read the release notes and proceed at your own risk.
ca: Aquesta actualització és una actualització de versió important, la qual cosa significa que pot ser que no sigui compatible amb la versió en execució actual. Es recomana que llegiu les notes de la versió i procediu sota el vostre propi risc.

en: security update available
ca: actualització de seguretat disponible

en: unsupported version installed
ca: versió no compatible instal·lada

en: Project type
ca: Tipus de projecte

en: Project status
ca: Estat del projecte

en: Download selected updates
ca: Baixeu les actualitzacions seleccionades

en: You can update Backdrop CMS by replacing the old <code>/core</code> directory inside your docroot with the one included in the <a href="https://backdropcms.org" title="Home page with download option" target="_blank">latest release</a>. For detailed instructions, see the <a href="https://backdropcms.org/upgrade" target="_blank">Upgrading Backdrop CMS</a> document online.
ca: Podeu actualitzar Backdrop CMS substituint l'antic directori <code>/core</code> dins del vostre docroot amb el que s'inclou a la <a href="https://backdropcms.org" title="Pàgina d'inici amb opció de descàrrega" target="_blank">darrera versió</a> . Per obtenir instruccions detallades, consulteu el document <a href="https://backdropcms.org/upgrade" target="_blank">Actualització de Backdrop CMS</a> en línia.

en: System updates
ca: Actualitzacions del sistema

en: Review and install updates for Backdrop core, modules, themes, and layouts..
ca: Reviseu i instal·leu actualitzacions per al nucli, mòduls, temes i dissenys de Backdrop.

en: Download all updates
ca: Descarrega totes les actualitzacions

en: No update selected
ca: No s'ha seleccionat cap actualització

en: Add relationship
ca: Afegeix una relació

en: Configure relationship
ca: Configura la relació

en: Available context relationships
ca: Relacions de context disponibles

en: No relevant relationships available
ca: No hi ha relacions rellevants disponibles

en: Load relationship
ca: Relació de càrrega

en: Save relationship
ca: Guarda la relació

en: Author of content
ca: Autor del contingut

en: Creates a user context from the author of a piece of content.
ca: Crea un context d'usuari a partir de l'autor d'un contingut.

en: Author of content in position @position
ca: Autor del contingut en posició @posició

en: Author of content @id
ca: Autor del contingut @id

en: at position
ca: a la posició

en: Missing relationship: @plugin
ca: Falta la relació: @plugin

en: Broken or missing relationship (@plugin)
ca: Relació trencada o desapareguda (@plugin)

en: You can automatically install your missing updates using the Update Manager:
ca: Podeu instal·lar automàticament les actualitzacions que falten mitjançant el Gestor d'actualitzacions:

en: updates available
ca: actualitzacions disponibles

en: Add a new user role.
ca: Afegeix una nova funció d'usuari.

en: Out of date (<a href="@update">Run database updates</a>)
ca: Obsolet ( <a href="@update">executar actualitzacions de la base de dades</a> )

en: Telemetry
ca: Telemetria

en: Anonymous information about how your site is configured is being sent to @domain to help improve the project. See the <a href="!telemetry_report">Telemetry report page</a> for more information.
ca: S'envia informació anònima sobre com està configurat el vostre lloc a @domain per ajudar a millorar el projecte. Consulteu la <a href="!telemetry_report">pàgina de l'informe de telemetria</a> per obtenir més informació.

en: Dismiss
ca: Descartar

en: The name you used is a registered username. If it belongs to you, then login to post. If not, then use another name.
ca: El nom que heu utilitzat és un nom d'usuari registrat. Si et pertany, inicia sessió per publicar. Si no, feu servir un altre nom.

en: Customize
ca: Personalitza

en: Block moved to region !region_title
ca: S'ha mogut el bloc a la regió !region_title

en: Block moved.
ca: Bloc mogut.

en: Now in position !block_position of !count_blocks
ca: Ara a la posició !block_position de !count_blocks

en: Draggable block !title
ca: Bloc arrossegable !title

en: This theme supports custom color palettes. <a href="@url">Enable the Color module</a> to start customising it.
ca: Aquest tema admet paletes de colors personalitzades. <a href="@url">Activeu el mòdul Color</a> per començar a personalitzar-lo.

en: Machine name: @machine_name
ca: Nom de la màquina: @machine_name

en: The specific argument of the current page (e.g. 'args:value:1' on the page 'node/123' returns '123').
ca: L'argument específic de la pàgina actual (per exemple, 'args:value:1' a la pàgina 'node/123' retorna '123').

en: Save vocabulary
ca: Guarda vocabulari

en: Save and add terms
ca: Desa i afegeix termes

en: No terms available.
ca: No hi ha termes disponibles.

en: %vocabulary: Create terms
ca: %vocabulary: crear termes

en: Help us improve Backdrop CMS by sending anonymous, untracked information about what features your site uses.
ca: Ajudeu-nos a millorar Backdrop CMS enviant informació anònima i sense seguiment sobre quines funcions utilitza el vostre lloc.

en: Below is a list of all data collected by the enabled modules on your site. Only projects that are publicly available on BackdropCMS.org will store usage information.
ca: A continuació es mostra una llista de totes les dades recollides pels mòduls habilitats al vostre lloc. Només els projectes que estiguin disponibles públicament a BackdropCMS.org emmagatzemaran informació d'ús.

en: If you prefer to not send usage information, you can disable the Telemetry module from the <a href="!modules">modules page</a>.
ca: Si preferiu no enviar informació d'ús, podeu desactivar el mòdul de telemetria des de la <a href="!modules">pàgina de mòduls</a> .

en: Metric
ca: mètrica

en: The current version of PHP running on your server.
ca: La versió actual de PHP que s'executa al vostre servidor.

en: The version number of your database (either MySQL or MariaDB).
ca: El número de versió de la vostra base de dades (MySQL o MariaDB).

en: Server OS
ca: OS del servidor

en: The operating system of your server, such as RedHat Linux, Debian, Windows, etc.
ca: El sistema operatiu del vostre servidor, com ara RedHat Linux, Debian, Windows, etc.

en: Telemetry settings
ca: Configuració de telemetria

en: Collects anonymous usage information to help improve Backdrop CMS and contributed modules.
ca: Recull informació d'ús anònima per ajudar a millorar el CMS de Backdrop i els mòduls aportats.

en: The password strength indicator must be %threshold or better.
ca: L'indicador de força de la contrasenya ha de ser %threshold o millor.

en: The following criteria must be met:
ca: S'han de complir els criteris següents:

en: (required)
ca: (obligatori)

en: The current password must be entered to set a new password.
ca: Si vols canviar la contrasenya, entra aquí la nova. També hauràs d'entrar la contrasenya actual més amunt.

en: Continue and configure
ca: Continuar i configurar

en: Save view
ca: Guarda la vista

en: The phpinfo() function has been disabled for security reasons. To see your server's phpinfo() information, change your PHP settings. For more information, see the <a href="@phpinfo">Enabling and disabling phpinfo()</a> handbook page.
ca: La funció phpinfo() s'ha desactivat per motius de seguretat. Per veure la informació phpinfo() del vostre servidor, canvieu la configuració de PHP. Per obtenir més informació, consulteu la pàgina del manual <a href="@phpinfo">Habilitació i desactivació de phpinfo()</a> .

en: Increase the memory limit by editing the memory_limit parameter in the file %configuration-file and then restart your web server.
ca: Augmenteu el límit de memòria editant el paràmetre memory_limit al fitxer %configuration-file i reinicieu el vostre servidor web.

en: View the Backdrop CMS data collection policy
ca: Consulteu la política de recollida de dades de Backdrop CMS

en: View public Backdrop CMS data
ca: Consulteu les dades públiques de Backdrop CMS

en: Display default book navigation on book pages
ca: Mostra la navegació predeterminada del llibre a les pàgines del llibre

en: Select book navigation options
ca: Seleccioneu les opcions de navegació del llibre

en: Table of contents
ca: Taula de continguts

en: Previous, Next, and Up links
ca: Enllaços anterior, següent i amunt

en: Select book links options
ca: Seleccioneu les opcions d'enllaços de llibres

en: Replace the ? with the delta for multi-value fields.
ca: Substitueix el? amb el delta per a camps de valors múltiples.

en: !title (value @number)
ca: !title (valor @number)

en: Add another
ca: Afegeix un altre

en: Scale and crop will maintain the aspect-ratio of the original image, then crop the larger dimension based on the type of anchor selected.
ca: L'escala i el retall mantindran la proporció d'aspecte de la imatge original i, a continuació, retallarà la dimensió més gran en funció del tipus d'àncora seleccionat.

en: The Zip PHP extension is not loaded on your server. You will not be able to download any projects using Project Installer until this is fixed.
ca: L'extensió Zip PHP no està carregada al vostre servidor. No podreu descarregar cap projecte amb Project Installer fins que no es solucioni.

en: As a page is rendered, a <em>Layout</em> is selected as follows.
ca: A mesura que es representa una pàgina, es selecciona un <em>disseny</em> de la manera següent.

en: The <em>Path</em> for the page is compared to those in the alphabetical list here, and <em>Visibility conditions</em> are evaluated.
ca: El <em>camí</em> de la pàgina es compara amb els de la llista alfabètica aquí i s'avaluen <em>les condicions de visibilitat</em> .

en: Each path may have one or more layouts available. These are listed beneath the path.
ca: Cada camí pot tenir un o més dissenys disponibles. Aquestes figuren a sota del camí.

en: The top available layout for each path is is evaluated for matching visibility conditions first, followed by the second, etc.
ca: El disseny superior disponible per a cada camí s'avalua en primer lloc per fer coincidir les condicions de visibilitat, seguit de la segona, etc.

en: Available layouts can be reordered to adjust priority.
ca: Els dissenys disponibles es poden reordenar per ajustar la prioritat.

en: The first layout to match all conditions will be selected.
ca: Se seleccionarà el primer disseny que coincideixi amb totes les condicions.

en: If no match is found, or if visibility conditions are not met, the page will use one of the <em>Default layouts</em> shown at the bottom of this page.
ca: Si no es troba cap coincidència, o si no es compleixen les condicions de visibilitat, la pàgina utilitzarà un dels <em>dissenys predeterminats</em> que es mostren a la part inferior d'aquesta pàgina.

en: Note: Paths used by the layout system are <em>menu router paths</em>, not normal paths or !link. For the default About page, <code>node/%</code> is the menu router path, <code>node/2</code> is the normal path, and <code>about</code> is the URL alias.
ca: Nota: els camins utilitzats pel sistema de disseny són <em>camins d'encaminador de menús</em> , no camins normals o !link. Per a la pàgina About predeterminada, <code>node/%</code> és la ruta de l'encaminador del menú, <code>node/2</code> és la ruta normal i <code>about</code> és l'àlies de l'URL.

en: For more information and details, see the <a href="https://docs.backdropcms.org/documentation/layouts-and-templates" target="_blank">online documentation</a>.
ca: Per obtenir més informació i detalls, consulteu la <a href="https://docs.backdropcms.org/documentation/layouts-and-templates" target="_blank">documentació en línia</a> .

en: How layouts work
ca: Com funcionen els dissenys

en: Please enter a path.
ca: Introduïu un camí.

en: This layout will override the default layout for existing page(s) whose paths match this pattern.
ca: Aquest disseny substituirà el disseny predeterminat per a pàgines existents els camins de les quals coincideixen amb aquest patró.

en: This layout overrides the default layout for existing page(s) whose paths match this pattern.
ca: Aquest disseny anul·la el disseny predeterminat de les pàgines existents els camins de les quals coincideixen amb aquest patró.

en: This layout will override the default layout for an existing page whose path matches this pattern.
ca: Aquest disseny anul·larà el disseny predeterminat per a una pàgina existent el camí de la qual coincideix amb aquest patró.

en: This layout overrides the default layout for an existing page whose path matches this pattern.
ca: Aquest disseny anul·la el disseny predeterminat d'una pàgina existent el camí de la qual coincideix amb aquest patró.

en: This path will create pages whose paths match this pattern.
ca: Aquest camí crearà pàgines els camins de les quals coincideixin amb aquest patró.

en: This path provides pages whose paths match this pattern.
ca: Aquest camí proporciona pàgines els camins de les quals coincideixen amb aquest patró.

en: This path will create a page at this path.
ca: Aquest camí crearà una pàgina en aquest camí.

en: This path provides a page at this path.
ca: Aquest camí proporciona una pàgina en aquest camí.

en: Show examples
ca: Mostra exemples

en: Some common examples of placeholders include:
ca: Alguns exemples habituals de marcadors de posició inclouen:

en: Use the percent symbol ("%") to indicate a placeholder in the path.
ca: Utilitzeu el símbol de percentatge (&quot;%&quot;) per indicar un marcador de posició al camí.

en: Contexts provide additional information to blocks displayed within the layout. Most placeholders in the path will automatically create context(s).
ca: Els contextos proporcionen informació addicional als blocs que es mostren dins del disseny. La majoria dels marcadors de posició del camí crearan contexts automàticament.

en: Relationships create contexts from data provided by existing contexts.
ca: Les relacions creen contextos a partir de dades proporcionades pels contextos existents.

en: Visibility conditions allow this layout to selectively apply to different situations, such as different types of content at the same path.
ca: Les condicions de visibilitat permeten que aquest disseny s'apliqui de manera selectiva a diferents situacions, com ara diferents tipus de contingut al mateix camí.

en: The condition '!condition' does not have the required contexts at this path. Remove the condition to save the layout.
ca: La condició '!condició' no té els contextos requerits en aquest camí. Elimineu la condició per desar el disseny.

en: This page allows you to add or remove rows, and change the order of rows by dragging them up and down. You can also change the number of regions within each row, and adjust the width of each region.
ca: Aquesta pàgina us permet afegir o eliminar files i canviar l'ordre de les files arrossegant-les cap amunt i cap avall. També podeu canviar el nombre de regions dins de cada fila i ajustar l'amplada de cada regió.

en: Region name
ca: Nom de la regió

en: A machine name to be used as the default CSS class. It must only contain uppercase letters, lowercase letters, numbers, hyphens and underscores.
ca: Un nom de màquina que s'utilitzarà com a classe CSS predeterminada. Només ha de contenir lletres majúscules, minúscules, números, guions i guions baixos.

en: Add CSS classes
ca: Afegeix classes CSS

en: Additional region CSS classes
ca: Classes CSS de regió addicionals

en: Row Style
ca: Estil de fila

en: Additional row CSS classes
ca: Classes CSS de fila addicionals

en: Hide examples
ca: Amaga exemples

en: There is no @label with ID @entity_id.
ca: No hi ha cap @label amb ID @entity_id.

en: Only the checked roles will be granted access (or denied access, if "Reverse" is checked).
ca: Només se'ls concedirà accés als rols marcats (o se'ls denegarà l'accés, si està marcat &quot;Invertir&quot;).

en: User does not have the role @role | User does not have one of the following roles: @role
ca[0]: L'usuari no té el rol @role

en: Sample Block
ca: Bloc de mostra

en: Leave blank to show all strings.
ca: Deixa en blanc per mostrar totes les cadenes.

en: Publishing actions
ca: Accions editorials

en: Published state
ca: Estat publicat

en: Publish action
ca: Publicar acció

en: Save as draft
ca: Desa com a esborrany

en: Scheduled for later
ca: Programat per més endavant

en: Site visitors will be able to access this content.
ca: Els visitants del lloc podran accedir a aquest contingut.

en: Only the content creator or site administrators will be able to access this content.
ca: Només el creador de contingut o els administradors del lloc podran accedir a aquest contingut.

en: The content is saved as draft, and will be automatically published on the date and time selected.
ca: El contingut es desa com a esborrany i es publicarà automàticament en la data i l'hora seleccionades.

en: Additional options
ca: Opcions addicionals

en: Additional actions
ca: Accions addicionals

en: Make sticky at top of lists
ca: Feu enganxós a la part superior de les llistes

en: The content could not be saved.
ca: No s'ha pogut desar el contingut.

en: Default publish action
ca: Acció de publicació per defecte

en: Publish immediately
ca: Publicar immediatament

en: Published content can be accessed by site visitors.
ca: Els visitants del lloc poden accedir al contingut publicat.

en: Content saved as draft can be accessed only by the content creator or site administrators.
ca: Només el creador de contingut o els administradors del lloc poden accedir al contingut desat com a esborrany.

en: Content is saved as draft. It will be automatically published at the date and time selected.
ca: El contingut es desa com a esborrany. Es publicarà automàticament a la data i hora seleccionades.

en: A URL alias set for a specific language will always be used when displaying this page in that language, and takes precedence over URL aliases set as <em>- None -</em>.
ca: Sempre s'utilitzarà un àlies d'URL establert per a un idioma específic quan es mostri aquesta pàgina en aquest idioma i té prioritat sobre els àlies d'URL establerts com a <em>- Cap -</em> .

en: Are you sure you want to delete URL alias %title?
ca: Esteu segur que voleu suprimir l'àlies d'URL %title?

en: An error occurred while generating the URL aliases.
ca: S'ha produït un error en generar els àlies d'URL.

en: All of your URL aliases have been deleted.
ca: S'han suprimit tots els àlies d'URL.

en: Enter an internal Backdrop path or URL alias to redirect (e.g. %example1 or %example2). Fragment anchors (e.g. %anchor) are <strong>not</strong> allowed.
ca: Introduïu un camí de fons intern o un àlies d'URL per redirigir (per exemple, %example1 o %example2). Els ancoratges de fragments (per exemple, %anchor) <strong>no</strong> es permeten.

en: Enter an internal Backdrop path, URL alias, or complete external URL (like http://example.com/) to which the user will be sent. Use %front to redirect to the home page.
ca: Introduïu un camí de fons intern, un àlies d'URL o un URL extern complet (com ara http://example.com/) al qual s'enviarà l'usuari. Utilitzeu %front per redirigir a la pàgina d'inici.

en: Enter a part of the test name or description to filter.
ca: Introduïu una part del nom o la descripció de la prova per filtrar.

en: See the Testing Framework documentation.
ca: Consulteu la documentació del marc de proves.

en: Path to use for the home page
ca: Camí a utilitzar per a la pàgina d'inici

en: No image toolkits were detected. Backdrop includes support for <a href='!gd-link'>PHP's built-in image processing functions</a> but they were not detected on this system. You should enable them, or try using a third party toolkit.
ca: No s'ha detectat cap conjunt d'eines d'imatge. El fons inclou suport per a <a href='!gd-link'>les funcions de processament d'imatges integrades de PHP</a> , però no s'han detectat en aquest sistema. Hauríeu d'activar-los o provar d'utilitzar un conjunt d'eines de tercers.

en: Settings related to URLs including URL aliases and URL redirects.
ca: Configuració relacionada amb els URL, inclosos els àlies d'URL i les redireccions d'URL.

en: Read about the minimum version increase
ca: Llegeix sobre l'augment de la versió mínima

en: The aliased path to this taxonomy term.
ca: El camí amb àlies a aquest terme de taxonomia.

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
ca: Deixa en blanc per a tots. En cas contrari, el primer terme seleccionat serà el predeterminat en lloc de &quot;Qualsevol&quot;.

en: The web server that delivers HTTP pages to the web browser, such as Apache or nginx.
ca: El servidor web que lliura pàgines HTTP al navegador web, com ara Apache o nginx.

en: Roles provide a way to organize people into groups that have similar duties. Each user account can be given one or more roles, and <a href="@permissions">permissions</a> can be granted to those roles. To make the <a href="@permissions">permissions</a> page easier to navigate, it is recommended that roles be ordered from the least permissive (Anonymous) to the most permissive (usually Administrator).
ca: Els rols ofereixen una manera d'organitzar les persones en grups que tenen deures similars. A cada compte d'usuari se li pot donar un o més rols i es poden concedir <a href="@permissions">permisos</a> a aquests rols. Per facilitar la navegació per la pàgina <a href="@permissions">de permisos</a> , es recomana ordenar els rols des del menys permissiu (anònim) al més permissiu (normalment Administrador).

en: The name for this role. Example: "Moderator", "Editorial board", "Site architect".
ca: El nom d'aquest paper. Exemple: &quot;Moderador&quot;, &quot;Consell editorial&quot;, &quot;Arquitecte del lloc&quot;.

en: Save and set permissions
ca: Desa i estableix permisos

en: Use URL alias
ca: Utilitzeu l'àlies d'URL

en: Use URL alias instead of internal path.
ca: Utilitzeu l'àlies d'URL en lloc del camí intern.

en: Your view was saved. You may <a href="@configure_view_link">configure it</a> or <a href="@views_listing_page_link">return to the views listing page.</a>
ca: La teva vista s'ha desat. Podeu <a href="@configure_view_link">configurar-lo</a> o <a href="@views_listing_page_link">tornar a la pàgina de llista de visualitzacions.</a>

en: clone as @type
ca: clonar com a @type

en: You have configured display %display with a path which is a URL alias as well. This might lead to unwanted effects so better use an internal path.
ca: Heu configurat la visualització %display amb un camí que també és un àlies d'URL. Això pot provocar efectes no desitjats, així que utilitzeu millor un camí intern.

en: The competing module files are listed below. Only the first of the module versions in the list will be loaded.
ca: Els fitxers dels mòduls competidors es mostren a continuació. Només es carregarà la primera de les versions del mòdul de la llista.

en: Backdrop core provides a bundled @name module. A different copy of @name module is at %path. Remove this module from your installation to use the core @name module. For more information see the <a href="!url" target="_blank">@name change notice</a>.
ca: El nucli de fons proporciona un mòdul @name inclòs. Una còpia diferent del mòdul @name és a %path. Traieu aquest mòdul de la vostra instal·lació per utilitzar el mòdul principal @name. Per obtenir més informació, consulteu l' <a href="!url" target="_blank">avís de canvi de @name</a> .

en: There are multiple versions of module %name in the installation.
ca: Hi ha diverses versions del mòdul %name a la instal·lació.

en: Card
ca: Targeta

en: Add a card for use on an existing page. Display as a block or in a view.
ca: Afegiu una targeta per utilitzar-la en una pàgina existent. Mostra com a bloc o en una vista.

en: Upload an image to go with this card.
ca: Penja una imatge per anar amb aquesta targeta.

en: The Home page layout
ca: El disseny de la pàgina d'inici

en: <p>Use the home page layout to specifically customize this page. These Cards only appear on this layout.</p><p><a href="https://docs.backdropcms.org/documentation/the-home-page">Learn more about the Home page</a></p>
ca: <p>Utilitzeu el disseny de la pàgina d'inici per personalitzar aquesta pàgina específicament. Aquestes targetes només apareixen en aquest disseny.</p><p> <a href="https://docs.backdropcms.org/documentation/the-home-page">Més informació sobre la pàgina d'inici</a></p>

en: What is a Card?
ca: Què és una targeta?

en: <p>A Card can only be seen as part of another page. Place them individually as "Existing content" Blocks, or grouped as in a View.</p><p><a href="https://docs.backdropcms.org/documentation/creating-and-editing-content">Learn more about Cards</a></p>
ca: <p>Una targeta només es pot veure com a part d'una altra pàgina. Col·loqueu-los individualment com a blocs de &quot;Contingut existent&quot; o agrupats com a una vista.</p><p> <a href="https://docs.backdropcms.org/documentation/creating-and-editing-content">Més informació sobre les targetes</a></p>

en: Organize your content
ca: Organitza el teu contingut

en: <p>Backdrop CMS includes three pre-defined types of content: Pages, Posts, and Cards. Custom content types can also be added.</p><p><a href="https://docs.backdropcms.org/documentation/content-types">Learn more about content types</a></p>
ca: <p>Backdrop CMS inclou tres tipus de contingut predefinits: pàgines, publicacions i targetes. També es poden afegir tipus de contingut personalitzats.</p><p> <a href="https://docs.backdropcms.org/documentation/content-types">Més informació sobre els tipus de contingut</a></p>

en: The value for %name must be numeric.
ca: El valor de %name ha de ser numèric.

en: The value for %name must be greater than or equal to %min.
ca: El valor de %name ha de ser superior o igual a %min.

en: The value for %name must be less than or equal to %max.
ca: El valor de %name ha de ser inferior o igual a %max.

en: The value for %name must be a whole number.
ca: El valor de %name ha de ser un nombre sencer.

en: The value for %name must be a whole number of steps of size %step, starting from %offset.
ca: El valor de %name ha de ser un nombre sencer de passos de mida %step, començant per %offset.

en: Some modules need to be enabled
ca: Alguns mòduls s'han d'habilitar

en: Layout (@layout)
ca: Disseny (@disposició)

en: Theme (@theme)
ca: Tema (@tema)

en: Page links
ca: Enllaços de pàgines

en: This page
ca: Aquesta pàgina

en: Manage custom blocks and access the custom block listing page.
ca: Gestioneu els blocs personalitzats i accediu a la pàgina de llista de blocs personalitzats.

en: Reorder book
ca: Reordena el llibre

en: %title may be added to hierarchy again from the Book outline tab on the edit form.
ca: Es pot tornar a afegir %title a la jerarquia des de la pestanya Esquema del llibre del formulari d'edició.

en: The block will contain the automatically generated menus for all of the site's books.
ca: El bloc contindrà els menús generats automàticament per a tots els llibres del lloc.

en: The block will contain only the one menu corresponding to the current page's book. If the current page is not in a book, no block will be displayed.
ca: El bloc contindrà només l'únic menú corresponent al llibre de la pàgina actual. Si la pàgina actual no es troba en un llibre, no es mostrarà cap bloc.

en: Reorder book pages
ca: Canvia l'ordre de les pàgines de llibre

en: Reorder book pages from the <a href="@url">book outline</a>.
ca: Canvia l'ordre de les pàgines de llibre des de l'<a href="@url">esquema del llibre</a>.

en: Manage Books
ca: Administra llibres

en: Administer comment settings
ca: Administrar la configuració dels comentaris

en: Configure comment settings per content type.
ca: Configura la configuració dels comentaris per tipus de contingut.

en: Administer comments
ca: Administrar comentaris

en: Edit, delete, unpublish, etc. comments at <em>/admin/content/comment</em>.
ca: Editeu, suprimiu, anul·leu la publicació, etc. comentaris a <em>/admin/content/comment</em> .

en: Importing and synchronizing config allows access to, and manipulation of, all settings on the site.
ca: La importació i sincronització de la configuració permet accedir i manipular totes les configuracions del lloc.

en: Adding additional email recipients lets them see all incoming emails.
ca: Afegir destinataris de correu electrònic addicionals els permet veure tots els correus electrònics entrants.

en: Deleting fields can cause irreversible data loss.
ca: La supressió de camps pot provocar una pèrdua de dades irreversible.

en: %min is smaller than the smallest value the database can save. Choose a value equal to or higher than %db_min.
ca: %min és més petit que el valor més petit que pot desar la base de dades. Trieu un valor igual o superior a %db_min.

en: %max is greater than the largest value the database can save. Choose a value equal to or lower than %db_max.
ca: %max és més gran que el valor més gran que pot desar la base de dades. Trieu un valor igual o inferior a %db_max.

en: %min exceeds possible values for this field. Choose a number that conforms to precision %prec and scale %scale.
ca: %min supera els valors possibles per a aquest camp. Trieu un nombre que s'ajusti a la precisió %prec i l'escala %escala.

en: %max exceeds possible values for this field. Choose a number that conforms to precision %prec and scale %scale.
ca: %max supera els valors possibles per a aquest camp. Trieu un nombre que s'ajusti a la precisió %prec i l'escala %escala.

en: Bypasses all other file permissions.
ca: Omet tots els altres permisos de fitxers.

en: Potentially-dangerous filetypes can be allowed on the site (e.g.: <code>.zip</code>, <code>.exe</code>, etc.).
ca: Es poden permetre tipus de fitxers potencialment perillosos al lloc (per exemple: <code>.zip</code> , <code>.exe</code> , etc.).

en: Viewing files not available to the public can lead to a breach of private/sensitive information.
ca: La visualització de fitxers que no estan disponibles per al públic pot provocar una violació de la informació privada o sensible.

en: Private files can be made publicly-available.
ca: Els fitxers privats es poden posar a disposició pública.

en: Deleting files can cause irreversible data loss.
ca: L'eliminació de fitxers pot provocar una pèrdua de dades irreversible.

en: Permit any HTML tag in content (e.g.: <code>&lt;script&gt;</code>) and/or allow file uploads of any filetype via CKEditor.
ca: Permet qualsevol etiqueta HTML al contingut (per exemple: <code>&lt;script&gt;</code> ) i/o permet pujar fitxers de qualsevol tipus de fitxer mitjançant CKEditor.

en: Allows <em>any</em> functionality to be added to the site.
ca: Permet afegir <em>qualsevol</em> funcionalitat al lloc.

en: Path:
ca: Camí:

en: System path:
ca: Ruta del sistema:

en: missing callback
ca: ruta no existent

en: There are two kinds of <em>Layouts</em>:
ca: Hi ha dos tipus de <em>dissenys</em> :

en: <strong>Layout pages</strong> are layouts that create new stand-alone pages on the site.  Without the layouts, these pages would not exist.
ca: <strong>Les pàgines de disseny</strong> són dissenys que creen pàgines autònomes noves al lloc. Sense els dissenys, aquestes pàgines no existirien.

en: <strong>Layout overrides</strong> are layouts that override existing pages on the site. Without these layout overrides, these pages would use other layouts. Which one is used will depend on the path and visibility conditions. If no other layouts match, one of the defaults will be used.
ca: <strong>Les substitucions de disseny</strong> són dissenys que anul·len les pàgines existents al lloc. Sense aquestes substitucions de disseny, aquestes pàgines utilitzarien altres dissenys. Quina s'utilitza dependrà del camí i de les condicions de visibilitat. Si cap altre disseny coincideix, s'utilitzarà un dels valors predeterminats.

en: Layout pages
ca: Maquetació de pàgines

en: These layouts will create new stand-alone pages on the site.
ca: Aquests dissenys crearan noves pàgines autònomes al lloc.

en: No layout pages have been created yet.
ca: Encara no s'ha creat cap pàgina de disseny.

en: Layout overrides
ca: Dissenys sobreescrits

en: These layouts will override existing pages on the site.
ca: Aquests dissenys substituiran les pàgines existents al lloc.

en: No layout overrides have been created yet.
ca: Encara no s'ha creat cap substitució de disseny.

en: Block "@title" disabled.
ca: Bloqueja &quot;@title&quot; desactivada.

en: Create and modify layouts and blocks.
ca: Crear i modificar dissenys i blocs.

en: Change the access/visibility of menu items, layouts and blocks.
ca: Canvieu l'accés/visibilitat dels elements del menú, dissenys i blocs.

en: Manage all aspects of flexible layout templates, including deleting them.
ca: Gestioneu tots els aspectes de les plantilles de disseny flexible, inclosa la supressió.

en: Disable block
ca: Desactiva el block

en: !title (Disabled)
ca: !title (Desactivat)

en: Alter any user interface text on the site.
ca: Altereu qualsevol text de la interfície d'usuari del lloc.

en: Bypass all other node permissions.
ca: Omet tots els altres permisos de nodes.

en: Define custom content types and delete existing ones.
ca: Definiu tipus de contingut personalitzat i suprimiu els existents.

en: Edit or delete any content, which may cause irreversible data loss.
ca: Editeu o suprimiu qualsevol contingut, que pot provocar una pèrdua de dades irreversible.

en: Only people with the <em>View hidden paths</em> permission will be able to view this page. Everyone else will receive a "Page not found" error.
ca: Només les persones amb el permís <em>Mostra camins ocults</em> podran veure aquesta pàgina. Tots els altres rebran un error &quot;Pàgina no trobada&quot;.

en: Access permissions need to be rebuilt.
ca: Els permisos d'accés s'han de reconstruir.

en: Node access permissions need to be rebuilt.
ca: Els permisos d'accés als nodes s'han de reconstruir.

en: If the site is experiencing problems with permissions to content, you may have to rebuild the permissions cache.
ca: Si el lloc té problemes amb els permisos de contingut, és possible que hàgiu de reconstruir la memòria cau de permisos.

en: Rebuilding will remove all privileges to content and replace them with permissions based on the current modules and settings. Rebuilding may take some time if there is a lot of content or complex permission settings. After rebuilding has completed, content will automatically use the new permissions.
ca: La reconstrucció eliminarà tots els privilegis del contingut i els substituirà per permisos basats en els mòduls i la configuració actuals. La reconstrucció pot trigar una mica si hi ha molt contingut o configuracions de permisos complexes. Un cop finalitzada la reconstrucció, el contingut utilitzarà automàticament els nous permisos.

en: Tests can use a large amount of CPU resources. Running them can potentially cause performance issues on the site.
ca: Les proves poden utilitzar una gran quantitat de recursos de CPU. Executar-los pot causar problemes de rendiment al lloc.

en: Links:
ca: Enllaços:

en: Provides access to a variety of settings/functionality that should generally be restricted to site administrators.
ca: Proporciona accés a una varietat de paràmetres/funcionalitats que, generalment, haurien d'estar restringides als administradors del lloc.

en: Run database updates for Backdrop projects.
ca: Executeu actualitzacions de bases de dades per a projectes de fons.

en: Log excessive failed login attempts.
ca: Registra els intents d'inici de sessió fallits excessius.

en: If there are excessive failed login attempts, the offending IP address or user account will be temporarily blocked. By default these events will be logged, as it helps identify brute force login attacks. You may want to disable logging them if for example, you are using the dblog module, and want to avoid database writes.
ca: Si hi ha molts intents fallits d'inici de sessió, l'adreça IP o el compte d'usuari ofensius es bloquejaran temporalment. Per defecte, aquests esdeveniments es registraran, ja que ajuda a identificar els atacs d'inici de sessió de força bruta. És possible que vulgueu desactivar el registre si, per exemple, esteu utilitzant el mòdul dblog i voleu evitar les escriptures de la base de dades.

en: The URL of the confirm delete page for the user account. This token is only available when an Account Cancellation email is sent.
ca: L'URL de la pàgina de confirmació de supressió del compte d'usuari. Aquest testimoni només està disponible quan s'envia un correu electrònic de cancel·lació del compte.

en: The URL of the one-time login page for the user account. This token is only available when a Password Recovery email is sent.
ca: L'URL de la pàgina d'inici de sessió únic per al compte d'usuari. Aquest testimoni només està disponible quan s'envia un correu electrònic de recuperació de contrasenya.

en: Grant any permission to any user role.
ca: Concediu qualsevol permís a qualsevol rol d'usuari.

en: Create, edit and delete user accounts.
ca: Crear, editar i eliminar comptes d'usuari.

en: Assign any user role to any user account.
ca: Assigna qualsevol rol d'usuari a qualsevol compte d'usuari.

en: Change the way user account registrations work, potentially avoiding administrator approval.
ca: Canvieu la manera com funcionen els registres de comptes d'usuari, evitant potencialment l'aprovació de l'administrador.

en: Allows people to choose to permanently delete their user account and all content created by them (potential for irreversible data loss).
ca: Permet a les persones escollir suprimir permanentment el seu compte d'usuari i tot el contingut creat per ells (potencial de pèrdua de dades irreversible).

en: Flood control blocked login attempt for %user from %ip.
ca: El control d'inundació ha bloquejat l'intent d'inici de sessió per a %usuari de %ip.

en: Flood control blocked login attempt from %ip.
ca: El control d'inundacions ha bloquejat l'intent d'inici de sessió de %ip.

en: Publicly display any existing content on the site, and manipulate admin user interfaces.
ca: Mostra públicament qualsevol contingut existent al lloc i manipula les interfícies d'usuari d'administrador.

en: Provides full access to all views, regardless of their defined permissions.
ca: Proporciona accés complet a totes les vistes, independentment dels permisos definits.

en: If set, any exposed widgets will not appear with this view. Instead, a block will be made available to the Backdrop layouts system, and the exposed form will become available there. Note that this block must be placed manually, Views will not place it for you.
ca: Si s'estableix, els widgets exposats no apareixeran amb aquesta vista. En comptes d'això, es posarà a disposició del sistema de dissenys de fons un bloc i el formulari exposat estarà disponible allà. Tingueu en compte que aquest bloc s'ha de col·locar manualment, Views no el col·locarà per vosaltres.

en: You may use field tokens from the "Replacement patterns" used in "Rewrite the output of this field" for all fields.
ca: Podeu utilitzar fitxes de camp dels &quot;Patrons de substitució&quot; utilitzats a &quot;Reescriure la sortida d'aquest camp&quot; per a tots els camps.

en: 'Add view' wizard
ca: Assistent &quot;Afegeix una vista&quot;.

en: Display types to include by default
ca: Tipus de visualització per incloure de manera predeterminada

en: These display types will be selected by default when a new view is created using the '!add_view' wizard.
ca: Aquests tipus de visualització es seleccionaran per defecte quan es creï una nova vista mitjançant l'assistent '!add_view'.

en: Add View
ca: Afegeix una vista

en: Receive email notifications
ca: Rebre notificacions per correu electrònic

en: The email address %mail is not valid.
ca: L'adreça de correu electrònic %mail no és vàlida.

en: Unable to send email.
ca: No es pot enviar el correu electrònic.

en: Error sending email (from %from to %to).
ca: S'ha produït un error en enviar el correu electrònic (de %from a %to).

en: Website Orientation
ca: Orientació web

en: A specialized menu that links to the home page and provides links to perform various other admin tasks (e.g.: clear caches, run cron, etc.).
ca: Un menú especialitzat que enllaça a la pàgina d'inici i proporciona enllaços per realitzar diverses altres tasques d'administració (per exemple: esborrar la memòria cau, executar cron, etc.).

en: Displays the various administrative menu options in the admin bar.
ca: Mostra les diferents opcions del menú administratiu a la barra d'administració.

en: A search box for quickly finding specific items in the Administration Menu.
ca: Un quadre de cerca per trobar ràpidament elements específics al menú Administració.

en: Links to edit items that make up the current page (e.g. layout, theme).
ca: Enllaços per editar elements que formen la pàgina actual (per exemple, disseny, tema).

en: A count of the people currently logged into the site.
ca: Un recompte de les persones que actualment han iniciat sessió al lloc.

en: Links to view and log out of the current user account.
ca: Enllaços per veure i tancar la sessió del compte d'usuari actual.

en: Menu link ID
ca: ID de l'enllaç del menú

en: The menu link ID of the book page.
ca: L'identificador de l'enllaç del menú de la pàgina del llibre.

en: Comment titles
ca: Títols de comentaris

en: Visible, customizable
ca: Visible, personalitzable

en: Visible, auto-generated
ca: Visible, generat automàticament

en: A title field is provided, to allow customizing comment titles.
ca: Es proporciona un camp de títol per permetre personalitzar els títols dels comentaris.

en: Comment titles are automatically generated from the comment body.
ca: Els títols dels comentaris es generen automàticament des del cos del comentari.

en: Note: this option might not be supported by some themes.
ca: Nota: és possible que aquesta opció no sigui compatible amb alguns temes.

en: The contributed module <em>Comment Hide Subject</em> is located at %path. The module has been disabled and uninstalled, since its functionality is now provided by Backdrop core. It is recommended that you remove this module from your site.
ca: El mòdul aportat <em>Comentari Oculta l'assumpte</em> es troba a %path. El mòdul s'ha desactivat i desinstal·lat, ja que la seva funcionalitat ara la proporciona Backdrop core. Es recomana que elimineu aquest mòdul del vostre lloc.

en: To specify multiple recipients, separate each email address with a new line, comma, semicolon or space.
ca: Per especificar diversos destinataris, separeu cada adreça de correu electrònic amb una nova línia, coma, punt i coma o espai.

en: %recipient is an invalid email address. | The following email addresses are invalid: %recipient.
ca[0]: %recipient és una adreça de correu electrònic no vàlida.

en: Your email address
ca: La teva adreça de correu electrònic

en: %sender-name (@sender-from) sent an email regarding %category.
ca: %sender-name (@sender-from) va enviar un correu electrònic sobre %category.

en: %sender-name (@sender-from) sent %recipient-name an email.
ca: %sender-name (@sender-from) ha enviat un correu electrònic a %recipient-name.

en: If you don't want to receive such emails, you can change your settings at !recipient-edit-url.
ca: Si no voleu rebre aquests correus electrònics, podeu canviar la vostra configuració a !recipient-edit-url.

en: Allow other users to contact you via a <a href="@url">personal contact form</a> which keeps your email address hidden. Note that some privileged users such as site administrators are still able to contact you even if you choose to disable this feature.
ca: Permet que altres usuaris es contactin amb tu mitjançant un <a href="@url">formulari de contacte personal</a> que manté la teva adreça de correu electrònic oculta. Tingueu en compte que alguns usuaris amb privilegis, com ara els administradors del lloc, encara poden contactar-vos encara que trieu desactivar aquesta funció.

en: If using simple inputs such as a single textfield or the date popup, omitting the fieldset may provide simpler styling.
ca: Si utilitzeu entrades simples com un camp de text únic o la finestra emergent de data, ometre el conjunt de camps pot proporcionar un estil més senzill.

en: Date input limits
ca: Límits d'entrada de dates

en: Applies to start and end if enabled and is relative to the current date.
ca: S'aplica a l'inici i al final si està activat i és relatiu a la data actual.

en: Limits
ca: Límits

en: No limit
ca: Sense límit

en: By year
ca: Per any

en: Empty value for no limit.
ca: Valor buit sense límit.

en: from current year
ca: de l'any en curs

en: A start date for value #1 is required in %field.
ca: Es requereix una data d'inici per al valor #1 a %field.

en: A start date is required in %field.
ca: Cal una data d'inici a %field.

en: The date of value #!delta in %field may not be before @date.
ca: La data del valor #!delta a %field pot no ser anterior a @date.

en: The date in %field may not be before @date.
ca: La data del camp % pot no ser anterior a @date.

en: The date of value #!delta in %field may not be after @date.
ca: La data del valor #!delta a %field pot no ser posterior a @date.

en: The date in %field may not be after @date.
ca: És possible que la data del camp % no sigui posterior a @date.

en: The end date of value #!delta in %field may not be before @date.
ca: La data de finalització del valor #!delta a %field pot no ser anterior a @date.

en: The end date in %field may not be before @date.
ca: La data de finalització a %field pot no ser anterior a @date.

en: The end date of value #!delta in %field may not be after @date.
ca: La data de finalització del valor #!delta a %field pot no ser posterior a @date.

en: The end date in %field may not be after @date.
ca: És possible que la data de finalització a %field no sigui posterior a @date.

en: The end date of value #!delta in %field must be greater than the start date.
ca: La data de finalització del valor #!delta a %field ha de ser més gran que la data d'inici.

en: The end date in %field must be greater than the start date.
ca: La data de finalització del camp % ha de ser superior a la data d'inici.

en: An end date for value #1 is required in %field.
ca: Es requereix una data de finalització per al valor #1 a %field.

en: An end date is required in %field.
ca: Cal una data de finalització a %field.

en: HTML5 widget
ca: Giny HTML5

en: Defines a field type for referencing other entities.
ca: Defineix un tipus de camp per fer referència a altres entitats.

en: The referenced entity (@type: @id) is invalid.
ca: L'entitat de referència (@type: @id) no és vàlida.

en: Target type
ca: Tipus d'objectiu

en: The entity type that can be referenced through this field.
ca: El tipus d'entitat que es pot fer referència a través d'aquest camp.

en: Entity selection
ca: Selecció d'entitats

en: Change handler
ca: Canvia el gestor

en: Additional behaviors
ca: Comportaments addicionals

en: An autocomplete text field.
ca: Un camp de text d'emplenament automàtic.

en: Autocomplete (Tags style)
ca: Completament automàtic (estil d'etiquetes)

en: Autocomplete matching
ca: Coincidència automàtica

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
ca: Seleccioneu el mètode utilitzat per recollir suggeriments d'emplenament automàtic. Tingueu en compte que <em>Conté</em> pot causar problemes de rendiment en llocs amb milers de nodes.

en: Display the label of the referenced entities.
ca: Mostra l'etiqueta de les entitats referenciades.

en: Entity id
ca: Identificador de l'entitat

en: Display the id of the referenced entities.
ca: Mostra l'identificador de les entitats referenciades.

en: Rendered entity
ca: Entitat rendida

en: Display the referenced entities as they are rendered.
ca: Mostra les entitats referenciades a mesura que es representen.

en: Show entity labels regardless of user access
ca: Mostra les etiquetes d'entitat independentment de l'accés dels usuaris

en: All entities in the field will be shown, without checking them for access. If the 'Link' setting is also enabled, an entity which the user does not have access to view will show without a link.
ca: Es mostraran totes les entitats del camp, sense comprovar-ne l'accés. Si la configuració &quot;Enllaç&quot; també està activada, una entitat a la qual l'usuari no té accés per veure es mostrarà sense enllaç.

en: Link label to the referenced entity
ca: Etiqueta d'enllaç a l'entitat de referència

en: Show links
ca: Mostra els enllaços

en: Use current content language
ca: Utilitzeu el llenguatge de contingut actual

en: Hide title
ca: Amaga el títol

en: Link to the referenced entity
ca: Enllaç a l'entitat de referència

en: Show labels regardless of access
ca: Mostra les etiquetes independentment de l'accés

en: Respect entity access for label visibility
ca: Respecteu l'accés de l'entitat per a la visibilitat de l'etiqueta

en: Rendered as @mode
ca: Representat com a @mode

en: Do not display links
ca: No mostris enllaços

en: Use field language
ca: Utilitzeu el llenguatge del camp

en: Hide Title
ca: Amaga el títol

en: Show Title
ca: Mostra el títol

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type(@entity_id). Aborting rendering.
ca: Representació recursiva detectada en renderitzar l'entitat @entity_type(@entity_id). Avortament de la renderització.

en: Taxonomy index
ca: Índex de taxonomia

en: Include the term references created by instances of this field carried by node entities in the core {taxonomy_index} table. This will allow various modules to handle them like core term_reference fields.
ca: Inclou les referències de termes creades per les instàncies d'aquest camp portades per les entitats del node a la taula principal {taxonomy_index}. Això permetrà que diversos mòduls els gestionen com els camps bàsics term_reference.

en: Render Views filters as select list
ca: Renderitza els filtres de visualitzacions com a llista de selecció

en: Provides a select list for Views filters on this field. This should not be used when there are over 100 entities, as it might cause an out of memory error.
ca: Proporciona una llista de selecció per als filtres de visualitzacions en aquest camp. Això no s'ha d'utilitzar quan hi ha més de 100 entitats, ja que pot provocar un error de memòria insuficient.

en: Simple (with optional filter by bundle)
ca: Simple (amb filtre opcional per paquet)

en: Views: Filter by an entity reference view
ca: Visualitzacions: filtra per una vista de referència d'entitat

en: Reference Autocomplete
ca: Referència Autocompletar

en: Entity Reference
ca: Referència de l'entitat

en: Defines a field type for referencing from other entities, such as content, users, taxonomy terms, and files.
ca: Defineix un tipus de camp per fer referència d'altres entitats, com ara contingut, usuaris, termes de taxonomia i fitxers.

en: The selected behavior handler is broken.
ca: El controlador de comportament seleccionat està trencat.

en: This behavior can only be set when the target type is taxonomy_term, but the target of this field is %target.
ca: Aquest comportament només es pot establir quan el tipus d'objectiu és taxonomy_term, però l'objectiu d'aquest camp és %target.

en: This behavior can only be set when the entity type is node, but the entity type of this instance is %type.
ca: Aquest comportament només es pot establir quan el tipus d'entitat és node, però el tipus d'entitat d'aquesta instància és %type.

en: This core setting "maintain_index_table" is disabled.
ca: Aquesta configuració bàsica &quot;maintain_index_table&quot; està desactivada.

en: The selected selection handler is broken.
ca: El controlador de selecció seleccionat està trencat.

en: Target bundles
ca: Paquets objectiu

en: The bundles of the entity type that can be referenced. Optional, leave empty for all bundles.
ca: Els paquets del tipus d'entitat als quals es pot fer referència. Opcional, deixa buit per a tots els paquets.

en: Don't sort
ca: No ordenis

en: A property of the base table of the entity
ca: Una propietat de la taula base de l'entitat

en: A field attached to this entity
ca: Un camp adjunt a aquesta entitat

en: Sort property
ca: Ordena la propietat

en: @label (column @column)
ca: @label (columna @column)

en: Sort field
ca: Camp d'ordenació

en: Sort direction
ca: Ordena la direcció

en: There are no entities matching "%value"
ca: No hi ha cap entitat que coincideixi amb &quot;%value&quot;

en: Many entities are called %value. Specify the one you want by appending the id in parentheses, like "@value (@id)"
ca: Moltes entitats s'anomenen %value. Especifiqueu el que voleu afegint l'identificador entre parèntesis, com ara &quot;@value (@id)&quot;

en: Multiple entities match this reference; "%multiple"
ca: Diverses entitats coincideixen amb aquesta referència; &quot;% múltiple&quot;

en: View used to select the entities
ca: Vista utilitzada per seleccionar les entitats

en: Choose the view and display that select the entities that can be referenced.<br />Only views with a display of type "Entity Reference" are eligible.
ca: Trieu la vista i la pantalla que seleccionen les entitats a les quals es pot fer referència.<br /> Només són aptes les visualitzacions amb una visualització del tipus &quot;Referència d'entitat&quot;.

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
ca: Proporcioneu una llista d'arguments separats per comes per passar a la vista.

en: View arguments
ca: Veure arguments

en: No eligible views were found. <a href="@create">Create a view</a> with an <em>Reference</em> display, or add such a display to an <a href="@existing">existing view</a>.
ca: No s'han trobat visualitzacions elegibles. <a href="@create">Creeu una vista</a> amb una pantalla <em>de referència</em> o afegiu-la a una <a href="@existing">vista existent</a> .

en: entityreference
ca: referència de l'entitat

en: The view %view_name is no longer eligible for the %field_name field.
ca: La vista %view_name ja no és apte per al camp %field_name.

en: @entity referenced from !field_name
ca: @entity a la qual es fa referència des de !field_name

en: Referenced Entity
ca: Entitat de referència

en: A bridge to the @entity entity that is referenced via !field_name
ca: Un pont a l'entitat @entity a la qual es fa referència mitjançant !field_name

en: @entity referencing @target_entity from !field_name
ca: @entity que fa referència a @target_entity des de !field_name

en: Referencing entity
ca: Entitat de referència

en: A bridge to the @entity entity that is referencing @target_entity via !field_name
ca: Un pont a l'entitat @entity que fa referència a @target_entity mitjançant !field_name

en: Reference Source
ca: Font de referència

en: Entity Reference list
ca: Llista de referències d'entitats

en: The views entity selection mode requires a view.
ca: El mode de selecció d'entitats de visualitzacions requereix una vista.

en: Display "@display" needs a selected search fields to work properly. See the settings for the Entity Reference list format.
ca: La pantalla &quot;@display&quot; necessita un camp de cerca seleccionat per funcionar correctament. Consulteu la configuració del format de llista de referència d'entitats.

en: Display "@display" uses field %field as search field, but the field is no longer present. See the settings for the Entity Reference list format.
ca: La pantalla &quot;@display&quot; utilitza el camp %field com a camp de cerca, però el camp ja no està present. Consulteu la configuració del format de llista de referència d'entitats.

en: <strong>Note:</strong> In 'Entity Reference' displays, all fields will be displayed inline unless an explicit selection of inline fields is made here.
ca: <strong>Nota:</strong> a les visualitzacions &quot;Referència d'entitats&quot;, tots els camps es mostraran en línia tret que aquí es faci una selecció explícita de camps en línia.

en: Search fields
ca: Camps de cerca

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
ca: Seleccioneu els camps que es cercaran quan utilitzeu el giny d'emplenament automàtic.

en: Web page addresses and email addresses turn into links automatically, unless the parent tag has the 'nolink' class.
ca: Les adreces web i les adreces de correu electrònic es converteixen automàticament en enllaços, excepte que l'etiqueta parent tingui la classe 'nolink'.

en: Source image not found.
ca: No s'ha trobat la imatge d'origen.

en: This account's default language for emails, and preferred language for site presentation.
ca: L'idioma predeterminat d'aquest compte per als correus electrònics i l'idioma preferit per a la presentació del lloc.

en: This account's default language for emails.
ca: L'idioma predeterminat d'aquest compte per als correus electrònics.

en: Deleted @count content items.
ca: Elements de contingut @count suprimits.

en: Are you sure you want to delete this content item? | Are you sure you want to delete these content items?
ca[0]: Esteu segur que voleu suprimir aquest element de contingut?

en: Deleted 1 content item. | Deleted @count content items.
ca[0]: S'ha suprimit 1 element de contingut.

en: Enter the keywords you wish to search for.
ca: Entra les paraules clau per les quals vulguis fer una cerca.

en: 1 email was sent during this test. | @count emails were sent during this test.
ca[0]: S'ha enviat 1 correu electrònic durant aquesta prova.

en: The <em>From</em> address in automated emails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this email being flagged as spam.)
ca: L'adreça <em>de des</em> dels correus electrònics automatitzats enviats durant el registre i les sol·licituds de contrasenya nova i altres notificacions. (Utilitzeu una adreça que acabi en el domini del vostre lloc per evitar que aquest correu electrònic sigui marcat com a correu brossa.)

en: Change site name, logo, favicon, slogan, email address, default home page, and number of posts per page, error pages.
ca: Canvia el nom del lloc, el logotip, la favicon, l'eslògan, l'adreça de correu electrònic, la pàgina d'inici predeterminada i el nombre de publicacions per pàgina, pàgines d'error.

en: Unable to remove file %filename, which is no longer used in its current location. Please remove it from the file system.
ca: No es pot eliminar el fitxer %filename, que ja no s'utilitza a la seva ubicació actual. Si us plau, traieu-lo del sistema de fitxers.

en: Taxonomy term: Depth
ca: Terme de taxonomia: profunditat

en: Control access by how deep your term is nested.
ca: Controleu l'accés segons la profunditat de l'imbricació del vostre terme.

en: Depth is the level of nesting for a taxonomy term. See example below.
ca: La profunditat és el nivell de nidificació d'un terme de taxonomia. Vegeu l'exemple a continuació.

en: State (1st level, <strong>depth 1</strong>)
ca: Estat (1r nivell, <strong>profunditat 1</strong> )

en: City (2nd level, <strong>depth 2</strong>)
ca: Ciutat (2n nivell, <strong>profunditat 2</strong> )

en: Neighborhood (3rd level, <strong>depth 3</strong>)
ca: Barri (3r nivell, <strong>profunditat 3</strong> )

en: Taxonomy term depth: @depth
ca: Profunditat del terme de taxonomia: @profunditat

en: PHP version
ca: versió PHP

en: MySQL version
ca: Versió de MySQL

en: Installation profile
ca: Perfil d'instal·lació

en: The profile that was used to install your site.
ca: El perfil que s'ha utilitzat per instal·lar el vostre lloc.

en: This website can send notifications via email when updates are available.
ca: Aquest lloc web pot enviar notificacions per correu electrònic quan hi hagi actualitzacions disponibles.

en: When should this website send email notifications?
ca: Quan hauria d'enviar notificacions per correu electrònic aquest lloc web?

en: Email addresses to notify when updates are available
ca: Adreces de correu electrònic per notificar quan hi hagi actualitzacions disponibles

en: Put each email address on a separate line. If blank, no emails will be sent.
ca: Posa cada adreça de correu electrònic en una línia separada. Si està en blanc, no s'enviarà cap correu electrònic.

en: %email is not a valid email address.
ca: %email no és una adreça electrònica vàlida.

en: %emails are not valid email addresses.
ca: %els correus electrònics no són adreces de correu electrònic vàlides.

en: Password reset instructions will be mailed to %email. You must log out to use the password reset link in the email.
ca: T'hem enviat les instruccions per reiniciar la contrasenya al teu correu electrònic. Has de sortir del web per usar l'enllaç del correu que rebràs.

en: Sorry, too many password reset attempts from your IP address. Try again later.
ca: Ho sentim, hi ha massa intents de restabliment de la contrasenya des de la teva adreça IP. Torna-ho a provar més tard.

en: Sorry, too many password reset attempts for this account. Try again later.
ca: Ho sentim, hi ha massa intents de restabliment de la contrasenya per a aquest compte. Torna-ho a provar més tard.

en: Sorry, %name is not recognized as a user name or an email address.
ca: Ho sentim, %name no es reconeix com a nom d'usuari o adreça de correu electrònic.

en: Further instructions have been sent to your email address.
ca: Hem enviat més instruccions al teu correu electrònic.

en: A confirmation request to cancel your account has been sent to your email address.
ca: S'ha enviat una sol·licitud de confirmació per cancel·lar el vostre compte a la vostra adreça de correu electrònic.

en: The password cannot be the same as the username or email address.
ca: La contrasenya no pot ser la mateixa que el nom d'usuari o l'adreça de correu electrònic.

en: A valid email address. All emails from the system will be sent to this address. The email address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by email.
ca: Un correu electrònic vàlid. Tots els correus del sistema s'enviaran a aquesta adreça de correu. L'adreça de correu no es farà mai pública i només es farà servir per rebre una nova contrasenya o notificacions de novetats de la intranet per correu.

en: Region and language
ca: Regió i idioma

en: The email address %email is already taken.
ca: L'adreça de correu electrònic %email ja està presa.

en: The email address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
ca: L'adreça de correu %email ja està registrada. <a href="@password">Has oblidat la teva contrasenya?</a>

en: The password cannot be the same as the email.
ca: La contrasenya no pot ser la mateixa que el correu electrònic.

en: The email address %email is not valid.
ca: L'adreça de correu electrònic %email no és vàlida.

en: Created a new user account for <a href="@url">%name</a>. No email has been sent.
ca: S'ha creat un compte d'usuari nou per a <a href="@url">%name</a> . No s'ha enviat cap correu electrònic.

en: A welcome message with further instructions has been emailed to the new user <a href="@url">%name</a>.
ca: Hem enviat un missatge amb més instruccions al correu del nou usuari/a <a href="@url">%name</a>.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your email address.
ca: S'ha enviat un missatge de benvinguda amb més instruccions a la teva adreça de correu electrònic.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.<br />In the meantime, a welcome message with further instructions has been sent to your email address.
ca: Gràcies per registrar-te. El teu compte està ara pendent d'aprovació per l'administrador del lloc web.<br />Mentrestant, s'ha enviat un missatge de benvinguda amb instruccions addicionals a la teva adreça de correu electrònic.

en: Roles:
ca: Rols:

en: No roles
ca: Sense rols

en: No signature
ca: Sense signatura

en: No picture
ca: Cap imatge

en: If you are new to @profile, then the <a href="@dashboard">Dashboard</a> may be a good place to start.
ca: Si sou nou a @profile, el <a href="@dashboard">tauler</a> pot ser un bon lloc per començar.

en: PHP <code>max_input_vars</code> setting
ca: Configuració de PHP <code>max_input_vars</code>

en: PHP limits the number of input variables in each form to @value items.
ca: PHP limita el nombre de variables d'entrada a cada formulari als elements @value.

en: When set too low, the <code>max_input_vars</code> PHP setting can cause silent failures on large forms, such as the permissions page. A value of <code>10000</code> is recommended. <a href="@documentation" target="_blank">Read more about increasing the <code>max_input_vars</code> PHP setting</a>.
ca: Quan s'estableix massa baix, la configuració PHP <code>max_input_vars</code> pot provocar errors silenciosos en formularis grans, com ara la pàgina de permisos. Es recomana un valor de <code>10000</code> . <a href="@documentation" target="_blank">Llegiu més sobre com augmentar la configuració PHP <code>max_input_vars</code></a> .

en: Back to site link
ca: Enllaç de tornada al lloc

en: Replaces the "Home" link with a "Back to site" link that returns to the last non-admin page visited.
ca: Substitueix l'enllaç &quot;Inici&quot; per un enllaç &quot;Torna al lloc&quot; que torna a l'última pàgina visitada que no és d'administrador.

en: Back to site
ca: Tornar al lloc

en: These blocks are available to be placed in any layout in the <a href="@link">Layouts</a> page.
ca: Aquests blocs estan disponibles per col·locar-los en qualsevol disseny a la pàgina <a href="@link">Dissenys</a> .

en: Configuration group %type not available.
ca: El grup de configuració %type no està disponible.

en: Database log
ca: Registre de la base de dades

en: Messages to keep
ca: Missatges per guardar

en: Abbreviated message length
ca: Longitud del missatge abreujat

en: The maximum log message length when abbreviated on the <a href="@url">recent log messages page</a>.
ca: La longitud màxima del missatge de registre quan s'abreuja a la <a href="@url">pàgina de missatges de registre recents</a> .

en: The media (MIME) type(s) to be associated with this file type. When uploading a file, Backdrop automatically identifies the file type based on its media type. If multiple file types have the same media type, you will be prompted to manually select the file type.
ca: Els tipus de suports (MIME) que s'han d'associar amb aquest tipus de fitxer. Quan es penja un fitxer, Backdrop identifica automàticament el tipus de fitxer en funció del seu tipus de suport. Si diversos tipus de fitxer tenen el mateix tipus de suport, se us demanarà que seleccioneu manualment el tipus de fitxer.

en: More information about media types
ca: Més informació sobre els tipus de mitjans

en: Enter one media type per line
ca: Introduïu un tipus de suport per línia

en: Asterisks can be used as wildcards (e.g.: !example)
ca: Els asteriscs es poden utilitzar com a comodins (p. ex.: !exemple)

en: Are you sure you want to classify the file types?
ca: Esteu segur que voleu classificar els tipus de fitxers?

en: This action will classify all files that are missing a type, and may be a lengthy process.
ca: Aquesta acció classificarà tots els fitxers que falten un tipus i pot ser un procés llarg.

en: Classify file types
ca: Classificar tipus de fitxers

en: Classifying files
ca: Classificació de fitxers

en: Now processing file ID %fid
ca: S'està processant l'identificador del fitxer %fid

en: One file processed. | @count files processed.
ca[0]: S'ha processat un fitxer.

en: File Type Classification
ca: Classificació del tipus de fitxer

en: File types need to be classified. (<a href="!path">Classify file types</a>).
ca: Els tipus de fitxers s'han de classificar. ( <a href="!path">Classifica els tipus de fitxers</a> ).

en: This site may not work properly if file types are not classified. Classifying file types may take some time if there are a lot of files without an assigned file type.
ca: És possible que aquest lloc no funcioni correctament si els tipus de fitxers no estan classificats. La classificació dels tipus de fitxer pot trigar una mica si hi ha molts fitxers sense un tipus de fitxer assignat.

en: This setting is most commonly used when replacing existing URL aliases under "Update action" in the <a href="!url">URL alias settings</a>.
ca: Aquesta configuració s'utilitza més habitualment quan es substitueixen els àlies d'URL existents a &quot;Acció d'actualització&quot; a la <a href="!url">configuració d'àlies d'URL</a> .

en: Items to index:
ca: Elements a indexar:

en: Re-index entire site (@total_items)
ca: Torna a indexar el lloc sencer (@total_items)

en: Index only remaining items (@remaining)
ca: Indexa només els elements restants (@remaining)

en: This action will rebuild the search index. It may be a lengthy process.
ca: Aquesta acció reconstruirà l'índex de cerca. Pot ser un procés llarg.

en: Rebuild search index
ca: Reconstrueix l'índex de cerca

en: Rebuilding search index
ca: Reconstruint l'índex de cerca

en: item | items
ca[0]: article

en: Now processing pass %pass of %needed
ca: Ara s'està processant la passada %pass de %necessària

en: File @uri contains no testing classes.
ca: El fitxer @uri no conté classes de prova.

en: File @uri contains a definition for @class that is not an array of testing class fields.
ca: El fitxer @uri conté una definició per a @class que no és una matriu de camps de classe de prova.

en: File @uri specifies a non-existent file @test_file_full. Please verify that the test file exists in the location specified in @uri.
ca: El fitxer @uri especifica un fitxer @test_file_full inexistent. Verifiqueu que el fitxer de prova existeix a la ubicació especificada a @uri.

en: File @uri contains a definition for @class that is missing field @keys. | File @uri contains a definition for @class that is missing fields @keys.
ca[0]: El fitxer @uri conté una definició per a @class a la qual falta el camp @keys.
ca[1]: El fitxer @uri conté una definició per a @class a la qual falten els camps @keys.

en: This account's preferred time zone for date and time display throughout the site.
ca: La zona horària preferida d'aquest compte per mostrar la data i l'hora a tot el lloc.

en: Backdrop core now provides a bundled CKEditor module. A different copy of CKEditor module has been located at %path. To use the new CKEditor module, disable and then uninstall the current module, remove it from your installation, and then enable the new CKEditor module from the modules page. For more information see the <a href="https://docs.backdropcms.org/node/42827" target="_blank">CKEditor change notice</a>.
ca: El nucli de fons ara proporciona un mòdul CKEditor inclòs. S'ha localitzat una còpia diferent del mòdul CKEditor a %path. Per utilitzar el nou mòdul CKEditor, desactiveu i desinstal·leu el mòdul actual, elimineu-lo de la vostra instal·lació i, a continuació, activeu el nou mòdul CKEditor des de la pàgina de mòduls. Per obtenir més informació, consulteu l' <a href="https://docs.backdropcms.org/node/42827" target="_blank">avís de canvi de CKEditor</a> .

en: Backdrop core now provides a bundled Email module. A different copy of Email module has been located at %path. Remove this module from your installation to use the core Email module. For more information see the <a href="https://docs.backdropcms.org/node/42928" target="_blank">Email module change notice</a>.
ca: El nucli de fons ara ofereix un mòdul de correu electrònic integrat. S'ha localitzat una còpia diferent del mòdul de correu electrònic a %path. Traieu aquest mòdul de la vostra instal·lació per utilitzar el mòdul bàsic de correu electrònic. Per obtenir més informació, consulteu l' <a href="https://docs.backdropcms.org/node/42928" target="_blank">avís de canvi del mòdul de correu electrònic</a> .

en: Backdrop core now provides a bundled Link module. A different copy of Link module has been located at %path. Remove this module from your installation to use new Link module. For more information see the <a href="https://docs.backdropcms.org/node/42930" target="_blank">Link change notice</a>.
ca: El nucli de fons ara ofereix un mòdul d'enllaç integrat. S'ha localitzat una còpia diferent del mòdul d'enllaç a %path. Elimineu aquest mòdul de la vostra instal·lació per utilitzar el nou mòdul d'enllaç. Per obtenir més informació, consulteu l' <a href="https://docs.backdropcms.org/node/42930" target="_blank">avís de canvi d'enllaç</a> .

en: Backdrop core now provides a bundled Date module. A different copy of Date module has been located at %path. Remove this module from your installation to use new Date module. For more information see the <a href="https://docs.backdropcms.org/node/43066" target="_blank">Date change notice</a>.
ca: El nucli de fons ara ofereix un mòdul de data inclòs. S'ha localitzat una còpia diferent del mòdul Data a %path. Traieu aquest mòdul de la vostra instal·lació per utilitzar el nou mòdul de Data. Per obtenir més informació, consulteu l' <a href="https://docs.backdropcms.org/node/43066" target="_blank">avís de canvi de data</a> .

en: Backdrop core now provides a bundled Redirect module. A different copy of Redirect module has been located at %path. Remove this module from your installation to use the new Redirect module. For more information see the <a href="https://docs.backdropcms.org/node/43994" target="_blank">Redirect change notice</a>.
ca: El nucli de fons ara proporciona un mòdul de redirecció inclòs. S'ha localitzat una còpia diferent del mòdul de redirecció a %path. Traieu aquest mòdul de la vostra instal·lació per utilitzar el nou mòdul de redirecció. Per obtenir més informació, consulteu l' <a href="https://docs.backdropcms.org/node/43994" target="_blank">avís de canvi de redirecció</a> .

en: Project filename
ca: Nom del fitxer del projecte

en: The path of the primary file for this module/theme/theme engine, relative to the Backdrop root; e.g. modules/node/node.module.
ca: La ruta del fitxer principal per a aquest mòdul/tema/motor de tema, en relació a l'arrel del fons de pantalla; per exemple, modules/node/node.module.

en: Project name
ca: Nom del projecte

en: The name of the module/theme/theme engine; e.g. node.
ca: El nom del mòdul/tema/motor del tema; ex. node.

en: Boolean indicating whether or not this module/theme/theme engine is enabled.
ca: Booleà que indica si aquest mòdul/tema/motor de tema està habilitat o no.

en: Project properties
ca: Propietats del projecte

en: Selected properties from the module/theme/theme engine's info file.
ca: Propietats seleccionades del fitxer d'informació del mòdul/tema/motor del tema.

en: Use human-readable label shown in the "Property" select field below
ca: Utilitzeu l'etiqueta llegible per humans que es mostra al camp de selecció &quot;Propietat&quot; a continuació

en: Custom label
ca: Etiqueta personalitzada

en: No label
ca: Sense etiqueta

en: Property
ca: Propietat

en: Property name
ca: Nom de la propietat

en: The machine name of the property found in the .info file. If the property doesn't exist, the output will be empty.
ca: El nom de la màquina de la propietat que es troba al fitxer .info. Si la propietat no existeix, la sortida estarà buida.

en: Dependency display
ca: Visualització de dependència

en: Select how to display dependencies.
ca: Seleccioneu com mostrar les dependències.

en: As machine names
ca: Com a noms de màquines

en: As project names
ca: Com a noms de projectes

en: Package
ca: paquet

en: Configuration path
ca: Ruta de configuració

en: Backdrop version
ca: Versió de fons

en: Base theme
ca: Tema base

en: Scripts
ca: Guions

en: Stylesheets
ca: Fulls d'estil

en: Enter a part of the permission name, module name, or description to filter.
ca: Introduïu una part del nom del permís, el nom del mòdul o la descripció per filtrar.

en: Summary of this role's purpose, shown on the role listing page and when assigning this role on user account forms.
ca: Resum de la finalitat d'aquesta funció, que es mostra a la pàgina de llista de funcions i quan s'assigna aquesta funció als formularis del compte d'usuari.

en: The %role role has been saved.
ca: La funció %rol s'ha desat.

en: Backdrop core now provides most of the functionality of Role Help module. See the <a href="!url">change record for more information</a>.
ca: El nucli de fons ara proporciona la major part de la funcionalitat del mòdul d'ajuda de rols. Consulteu el <a href="!url">registre de canvis per obtenir més informació</a> .

en: Only images with the following extensions are allowed: @formats.
ca: Només es permeten imatges amb les extensions següents: @formats.

en: The selected image handling toolkit %toolkit should provide a %function callback.
ca: El conjunt d'eines de gestió d'imatges seleccionat %toolkit hauria de proporcionar una devolució de trucada %function.

en: Language switcher
ca: Canviador d'idiomes

en: Links to switch the language of the user interface.
ca: Enllaços per canviar l'idioma de la interfície d'usuari.

en: This option is available only when the <a href="@link">Locale module</a> is enabled.
ca: Aquesta opció només està disponible quan el <a href="@link">mòdul Locale</a> està habilitat.

en: This option is available only when the Locale module is enabled.
ca: Aquesta opció només està disponible quan el mòdul Locale està habilitat.

en: unavailable
ca: no disponible

en: Layout templates
ca: Plantilles de maquetació

en: Hide IDs
ca: Amaga els ID

en: If your target entities have unique labels you may choose not to have the IDs shown to the user. Note that this setting will make it impossible to reference entities with non-unique labels!
ca: Si les vostres entitats objectiu tenen etiquetes úniques, podeu optar per no mostrar els identificadors a l'usuari. Tingueu en compte que aquesta configuració farà que sigui impossible fer referència a entitats amb etiquetes no úniques!

en: The field %field_label references entities of type %entity_type, but that entity type does not exist.
ca: El camp %field_label fa referència a entitats del tipus %entity_type, però aquest tipus d'entitat no existeix.

en: No items found for %label
ca: No s'ha trobat cap element per a %label

en: Too many items found for %label. Specify the one you want by appending the id in parentheses, like "@value (@id)"
ca: S'han trobat massa elements per a %label. Especifiqueu el que voleu afegint l'identificador entre parèntesis, com ara &quot;@value (@id)&quot;

en: Multiple items found for %label: !multiple
ca: S'han trobat diversos elements per a %label: !multiple

en: Field %field_name refers to nonexistent entity type %type. You might want to remove this broken field instance. <a href="https://www.drupal.org/docs/7/modules/views/data-fix-field-field-refers-to-nonexistent-entity-type-type">See documentation.</a>
ca: El camp %field_name fa referència a un tipus d'entitat inexistent %type. És possible que vulgueu eliminar aquesta instància de camp trencat. <a href="https://www.drupal.org/docs/7/modules/views/data-fix-field-field-refers-to-nonexistent-entity-type-type">Veure documentació.</a>

en: (fallback format)
ca: (format alternatiu)

en: Allowed text formats
ca: Formats de text permesos

en: Choose which <a href="@text_formats">text formats</a> should be available for authors. If an author does not have permission to a format on existing content, the field will be locked.
ca: Trieu quins <a href="@text_formats">formats de text</a> haurien d'estar disponibles per als autors. Si un autor no té permís per donar format al contingut existent, el camp es bloquejarà.

en: File replace options
ca: Opcions de substitució de fitxers

en: <em>Alt</em> text required
ca: Cal <em>un</em> text alternatiu

en: Requiring alternative text is strongly encouraged to improve accessibility.
ca: Es recomana exigir text alternatiu per millorar l'accessibilitat.

en: The alt attribute may be used by screen readers, search engines, and when the image cannot be loaded.
ca: L'atribut alt el poden utilitzar lectors de pantalla, motors de cerca i quan la imatge no es pot carregar.

en: <em>Alt</em> field required
ca: El camp <em>Alt</em> és obligatori

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image. Enabling this field is not recommended, as it can cause problems with screen readers.
ca: L'atribut title s'utilitza com a informació sobre eines quan el ratolí passa per sobre de la imatge. No es recomana activar aquest camp, ja que pot causar problemes amb els lectors de pantalla.

en: The %title field is required.
ca: El camp %title és obligatori.

en: Installation finished successfully. All newly-added layout templates have been enabled and are available for use in your layouts. You can manage them on the <a href="@link">Layout templates</a> page.
ca: La instal·lació ha finalitzat correctament. Totes les plantilles de disseny afegides recentment s'han activat i estan disponibles per utilitzar-les als vostres dissenys. Podeu gestionar-los a la pàgina <a href="@link">Plantilles de disseny</a> .

en: Install layout templates
ca: Instal·leu plantilles de disseny

en: Install new layout templates
ca: Instal·leu noves plantilles de disseny

en: Enable layout
ca: Activa el disseny

en: Export layout
ca: Exporta el disseny

en: Disable layout
ca: Desactiva el disseny

en: @element row
ca: @fila d'elements

en: If the user does not include a title for this link, the URL will be used as the title. When should the link title be trimmed and finished with an ellipsis (&hellip;)? Leave blank for no limit.
ca: Si l'usuari no inclou un títol per a aquest enllaç, l'URL s'utilitzarà com a títol. Quan s'ha de retallar el títol de l'enllaç i acabar amb un punt suspensif (…)? Deixa en blanc sense límit.

en: When output, links will use this "title" attribute if the user does not provide one and when different from the link text. Read <a href="http://www.w3.org/TR/WCAG10-HTML-TECHS/#links">WCAG 1.0 Guidelines</a> for link conformance. Tokens values will be evaluated.
ca: Quan es produeixin, els enllaços utilitzaran aquest atribut &quot;títol&quot; si l'usuari no en proporciona cap i quan sigui diferent del text de l'enllaç. Llegiu <a href="http://www.w3.org/TR/WCAG10-HTML-TECHS/#links">les directrius WCAG 1.0</a> per a la conformitat dels enllaços. S'avaluaran els valors de les fitxes.

en: No permissions assigned for this content type. Content of this type may not be able to be created, updated or deleted until permissions have been configured appropriately.
ca: No s'han assignat permisos per a aquest tipus de contingut. És possible que el contingut d'aquest tipus no es pugui crear, actualitzar o suprimir fins que els permisos no s'hagin configurat adequadament.

en: You can make any necessary adjustments in the <em>Permissions</em> tab below.
ca: Podeu fer els ajustos necessaris a la pestanya <em>Permisos</em> a continuació.

en: Only roles with the %permission permission can make any necessary adjustments.
ca: Només els rols amb el permís %permission poden fer els ajustos necessaris.

en: The %role role has been assigned permissions to create, edit, and delete content of this type. | The %admin and %editor roles have been assigned permissions to create, edit, and delete content of this type.
ca[0]: S'han assignat permisos per crear, editar i suprimir contingut d'aquest tipus al rol %role.
ca[1]: S'han assignat permisos per crear, editar i suprimir contingut d'aquest tipus al rol %admin i %editor.

en: Pager type
ca: Tipus de cercapersones

en: Full pager
ca: Paginador complet

en: Mini pager
ca: Mini buscapersones

en: Includes "Previous"/"Next" and "First"/"Last" links, as well as numbered links for each page of the search results.
ca: Inclou enllaços &quot;Anterior&quot;/&quot;Següent&quot; i &quot;Primer&quot;/&quot;Últim&quot;, així com enllaços numerats per a cada pàgina dels resultats de la cerca.

en: Shows only "Previous"/"Next" links, and indications of the current and total number of search results pages.
ca: Mostra només els enllaços &quot;Anterior&quot;/&quot;Següent&quot; i indicacions del nombre actual i total de pàgines de resultats de cerca.

en: Critical
ca: Crític

en: Collapsible behavior
ca: Comportament plegable

en: Toggle
ca: Commuta

en: Determines how parent menu items behave when the menu is shown on small screens.
ca: Determina com es comporten els elements del menú principal quan el menú es mostra en pantalles petites.

en: Parent expands on first tap, acts as a link on second tap.
ca: El pare s'amplia al primer toc, actua com a enllaç al segon toc.

en: Parent expands or collapses on each tap and does not act as a link.
ca: El pare s'amplia o es redueix a cada toc i no actua com a enllaç.

en: Parent text acts as a link and the +/- element expands or collapses.
ca: El text pare actua com a enllaç i l'element +/- s'expandeix o es redueix.

en: Accordion-style
ca: A l'estil d'acordió

en: Close all sub-menus when closing parent menu items.
ca: Tanqueu tots els submenús quan tanqueu els elements del menú principal.

en: Upgrades the database to support 4 byte UTF-8 characters such as emoji and mathematical symbols.
ca: Actualitza la base de dades perquè admet caràcters UTF-8 de 4 bytes com ara emoji i símbols matemàtics.

en: Relate nodes to taxonomy terms, specifying which vocabulary or vocabularies to use. This relationship will cause duplicated records if there are multiple terms.
ca: Relaciona els nodes amb termes de taxonomia, especificant quin vocabulari o vocabularis utilitzar. Aquesta relació provocarà registres duplicats si hi ha diversos termes.

en: Default roles
ca: Rols per defecte

en: Changing these settings will not affect existing permissions.
ca: Canviar aquesta configuració no afectarà els permisos existents.

en: Default administrator role
ca: Rol d'administrador predeterminat

en: This role will be automatically given any permission introduced by newly enabled modules.
ca: Aquest rol rebrà automàticament qualsevol permís introduït pels mòduls recentment activats.

en: Default content editor role
ca: Rol d'editor de contingut per defecte

en: This role will be automatically given permission to create, edit, and delete content for any newly created content types.
ca: Aquesta funció tindrà permís automàticament per crear, editar i suprimir contingut per a qualsevol tipus de contingut creat recentment.

en: You cannot use a password reset link while logged into the site. Please <a href="!logout">logout</a> and try using the link again.
ca: No podeu utilitzar un enllaç de restabliment de la contrasenya mentre inicieu sessió al lloc. Si us plau, <a href="!logout">tanqueu la sessió</a> i torneu a provar d'utilitzar l'enllaç.

en: The date the user account was changed.
ca: La data en què es va canviar el compte d'usuari.

en: Changed date
ca: Data canviada

en: The date the user was changed.
ca: La data en què es va canviar l'usuari.

en: Changed year + month
ca: Any + mes canviat

en: Changed year
ca: Any canviat

en: Changed month
ca: Mes canviat

en: Changed day
ca: Dia canviat

en: Changed week
ca: Setmana canviada

en: Display the user accounts with standard user account view.
ca: Mostra els comptes d'usuari amb la vista estàndard del compte d'usuari.

en: Compare database fields against each other.
ca: Compareu els camps de la base de dades entre ells.

en: From layout
ca: Des de la disposició

en: Required context
ca: Context obligatori

en: Select which type of context to use that best matches the contextual filter.
ca: Seleccioneu el tipus de context que voleu utilitzar que s'ajusti millor al filtre contextual.

en: Offset must be a number greater than or equal to 0.
ca: L'offset ha de ser un nombre superior o igual a 0.

en: Per default the table is hidden for an empty view. With this option it is possible to show an empty table with the text in it.
ca: Per defecte, la taula s'amaga per a una vista buida. Amb aquesta opció és possible mostrar una taula buida amb el text.
