Backdrop CMS (1.28) - en to cs translation catalogue (5111 entries)

en: Home
cs: Domů

en: User interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Next
cs: Následující

en: user
cs: uživatel

en: Pages
cs: Stránky

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: Reset to defaults
cs: Obnovit výchozí nastavení

en: delete
cs: smazat

en: Status
cs: Stav

en: Create a new user account.
cs: Vytvořit nový uživatelský účet.

en: Prefix
cs: Předpona

en: Suffix
cs: Přípona

en: approve
cs: schválit

en: Approve
cs: Schválit

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Email address
cs: E-mail

en: content
cs: obsah

en: Development
cs: Vývoj

en: Group
cs: Skupina

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Closed
cs: Zavřená

en: yes
cs: Ano

en: List
cs: Seznam

en: Subject
cs: Předmět

en: Actions
cs: akce

en: disabled
cs: vypnuto

en: Confirm
cs: Potvrdit

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: administrator
cs: administrátor

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: jazyk

en: RSS feed
cs: RSS kanál

en: Enable
cs: Zapnout

en: Disable
cs: Vypnout

en: Explanation or submission guidelines
cs: Vysvětlení nebo rady pro odeslání příspěvku

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Administration
cs: Administrace

en: Comments
cs: Komentáře

en: More
cs: více

en: not verified
cs: neověřeno

en: Action
cs: Akce

en: new
cs: novinka

en: Tags
cs: Štítky

en: Block title
cs: Nadpis bloku

en: Taxonomy
cs: Taxonomie

en: Logging
cs: Zápis do logu

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: cron
cs: Cron

en: Content types
cs: Typy obsahu

en: Homepage
cs: Domů

en: Home page
cs: Domovská stránka

en: Download
cs: Stáhnout

en: Version
cs: Verze

en: view
cs: Zobrazit

en: updated
cs: Aktualizováno

en: Overview
cs: Přehled

en: File information
cs: Informace o souboru

en: File
cs: Soubor

en: Advanced options
cs: Pokročilé možnosti

en: Release notes
cs: Poznámky k vydání

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Size
cs: Velikost

en: Search
cs: Vyhledávání

en: None
cs: žádné

en: Display settings
cs: Nastavení zobrazení

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Number
cs: Číslo

en: Message
cs: Zpráva

en: No log messages available.
cs: Nejsou k dispozici žádné zprávy v logu.

en: Password
cs: Heslo

en: - None -
cs: - Nic -

en: Weight
cs: Váha

en: The configuration options have been saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: Link
cs: Odkaz

en: Image
cs: obrázek

en: Center
cs: Na střed

en: Help text
cs: Text nápovědy

en: Required
cs: Povinné

en: root
cs: Kořen

en: Parent
cs: Nadřazený

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
cs: Stránky na určené úrovni se seřadí nejprve podle váhy a poté podle názvu.

en: none
cs: nic

en: Category
cs: Kategorie

en: Settings
cs: Nastavení

en: Add category
cs: Přidat kategorii

en: Name
cs: název

en: edit
cs: upravit

en: No categories available.
cs: K dispozici nejsou žádné kategorie.

en: Go to previous page
cs: Přejít na předchozí stranu

en: up
cs: o úroveň výš

en: Go to parent page
cs: Přejít na nadřazenou stránku

en: Go to next page
cs: Přejít na další stranu

en: Book
cs: Kniha

en: Taxonomy term
cs: Termín taxonomie

en: Field
cs: pole

en: Label
cs: Popisek

en: Preview
cs: Náhled

en: Save
cs: Uložit

en: Session opened for %name.
cs: Začátek sezení pro uživatele %name.

en: Default
cs: výchozí

en: Summary
cs: Souhrn

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Open
cs: Otevřené

en: Sunday
cs: Neděle

en: Monday
cs: Pondělí

en: Tuesday
cs: Úterý

en: Wednesday
cs: Středa

en: Thursday
cs: Čtvrtek

en: Friday
cs: Pátek

en: Saturday
cs: Sobota

en: Core
cs: Jádro

en: Time
cs: Čas

en: Add
cs: Přidat

en: View
cs: Pohled

en: Format
cs: Formát

en: Path
cs: Cesta

en: Filename
cs: Název souboru

en: Vocabularies
cs: Slovníky

en: Modules
cs: Moduly

en: Refresh
cs: Obnovení

en: Visible
cs: Viditelné

en: Anchor
cs: Ukotvení

en: Display
cs: Zobrazit

en: Menu
cs: menu

en: Advanced settings
cs: Pokročilá nastavení

en: results
cs: Výsledky

en: search
cs: hledat

en: Teaser
cs: Úvodník

en: never
cs: Nikdy

en: The username %name does not exist.
cs: Uživatelské jméno %name neexistuje.

en: mail
cs: E-mail

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: actions
cs: akce

en: Add term
cs: Přidat termín

en: theme
cs: téma

en: no screenshot
cs: bez ukázky

en: Timestamp
cs: Časové razítko

en: Preview comment
cs: Náhled komentáře

en: <none>
cs: <žádné>

en: Advanced search
cs: Pokročilé vyhledávání

en: You are not authorized to access this page.
cs: Nemáte oprávnění přistupovat na tuto stránku.

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Attachment
cs: Příloha

en: Upload
cs: Nahrát

en: Picture
cs: Obrázek

en: User
cs: Uživatel

en: Content type
cs: Typ obsahu

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Configure
cs: Konfigurovat

en: Email
cs: E-mail

en: Files
cs: Soubory

en: file
cs: soubor

en: User ID
cs: ID uživatele

en: Error
cs: Chyba

en: Options
cs: Možnosti

en: Contact
cs: kontakt

en: no
cs: ne

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Node
cs: uzel

en: Are you sure you want to delete %title?
cs: Určitě chcete odstranit %title?

en: Parent item
cs: Nadřazená položka

en: Add child page
cs: Přidat podřízenou stránku

en: Content type for child pages
cs: Typ obsahu pro podřízené stránky

en: All
cs: vše

en: Active
cs: Aktivní

en: Done
cs: Provedeno

en: Access denied
cs: Přístup odepřen

en: Year
cs: Rok

en: Date format
cs: Formát data

en: Add content
cs: Přidat obsah

en: Page title
cs: Název stránky

en: Block
cs: Blok

en: Add block
cs: Přidat blok

en: Page
cs: Stránka

en: Configuration saved.
cs: Nastavení uloženo.

en: Taxonomy terms
cs: Termíny taxonomie

en: Site name
cs: Název webu

en: Site slogan
cs: Slogan webu

en: Not found
cs: Nenalezeno

en: Host
cs: Hostitel

en: Available updates
cs: Dostupné aktualizace.

en: Manual update check
cs: Ruční kontrola aktualizací

en: Never
cs: Nikdy

en: Check manually
cs: Zjistit ručně

en: Up to date
cs: Aktuální

en: Update available
cs: Dostupná aktualizace

en: Out of date
cs: Zastaralý

en: Header
cs: hlavička

en: Footer
cs: patička

en: Recipients
cs: Příjemci

en: Selected
cs: Vybráno

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
cs: Nastavte na <em>Ano</em>, pokud chcete tuto kategorii implicitně vybrat.

en: Are you sure you want to delete %category?
cs: Určitě chcete smazat %category?

en: Your name
cs: Vaše jméno

en: You must select a valid category.
cs: Je třeba vybrat platnou kategorii.

en: Menu link
cs: Položka menu

en: To
cs: Komu

en: Feed description
cs: Popis zdroje

en: Custom
cs: Vlastní

en: Roles
cs: Role

en: Revision ID
cs: ID revize

en: Comment
cs: Komentář

en: Comment ID
cs: ID komentáře

en: Hostname
cs: Hostitel

en: Published
cs: Vydáno

en: Signature
cs: Podpis

en: Filter
cs: filtr

en: Location
cs: Místo

en: Locale
cs: Lokalizace

en: Title field label
cs: Popisek pole nadpis

en: Sticky at top of lists
cs: Přilepit nahoru v seznamu

en: Revisions
cs: Revize

en: File ID
cs: ID souboru

en: File name
cs: Název souboru

en: File size
cs: Velikost souboru

en: Vocabulary
cs: Slovník

en: Vocabulary name
cs: Název slovníku

en: Term ID
cs: ID termínu

en: Role name
cs: Název role

en: Last access
cs: Poslední přístup

en: Last login
cs: Poslední přihlášení

en: Time zone
cs: Časová zóna

en: Severity
cs: Vážnost

en: Field name
cs: Název pole

en: Field type
cs: Typ pole

en: Global settings
cs: Globální nastavení

en: Widget type
cs: Typ widgetu

en: Count
cs: Počet

en: Overridden
cs: Překryto

en: Original image
cs: Původní obrázek

en: Heading
cs: Záhlaví

en: Search settings
cs: Nastavení vyhledávání

en: Mode
cs: Režim

en: Warning
cs: varování

en: blocked
cs: Zablokován

en: active
cs: aktivní

en: configure
cs: konfigurovat

en: Authored by
cs: Autor

en: Performance
cs: Výkon

en: Width
cs: šířka

en: Height
cs: výška

en: This field is required.
cs: Toto pole je vyžadováno.

en: Line
cs: Řádek

en: Scale
cs: Změnit velikost

en: Media
cs: Média

en: Plain text
cs: Prostý text

en: Caching
cs: Mezipaměť

en: Month
cs: Měsíc

en: Prev
cs: Předchozí

en: System
cs: Systém

en: Domain
cs: Doména

en: Unlimited
cs: Neomezené

en: Code
cs: Kód

en: Owner
cs: Vlastník

en: security
cs: bezpečnost

en: node
cs: uzel

en: Administer content
cs: Spravovat obsah

en: General
cs: Obecné

en: Method
cs: Metoda

en: Namibia
cs: Namibie

en: Iran
cs: Irán

en: New Zealand
cs: Nový Zéland

en: Cuba
cs: Kuba

en: Brazil
cs: Brazílie

en: Jamaica
cs: Jamajka

en: Japan
cs: Japonsko

en: Libya
cs: Libie

en: Poland
cs: Polsko

en: Portugal
cs: Portugalsko

en: Singapore
cs: Singapur

en: Turkey
cs: Turecko

en: Day
cs: Den

en: Table
cs: Tabulka

en: Mon
cs: Po

en: Tue
cs: Út

en: Wed
cs: St

en: Thu
cs: Čt

en: Fri
cs: Pá

en: Sat
cs: So

en: Sun
cs: Ne

en: May
cs: Květen

en: Configuration
cs: Nastavení

en: !time ago
cs: !time zpět

en: Background color
cs: Barva pozadí

en: Text color
cs: Barva textu

en: Basic
cs: Základní

en: Color
cs: Barvy

en: Appearance
cs: Vzhled

en: Role
cs: role

en: User login
cs: Přihlášení

en: Log in
cs: Přihlásit se

en: Jump to the first comment of this posting.
cs: Přeskočit na první komentář tohoto příspěvku.

en: Jump to the first new comment of this posting.
cs: Přeskočit na první nový komentář tohoto příspěvku.

en: Add a new comment to this page.
cs: Přidat komentář k této stránce.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
cs: Podělte se o své myšlenky a názory k tomuto příspěvku.

en: String
cs: Řetězec

en: Users
cs: Uživatelé

en: Not installed
cs: Nenainstalován

en: Referrer
cs: Odkazující stránka

en: Text processing
cs: Zpracování textu

en: Maximum length
cs: Maximální délka

en: Rows
cs: Řádky

en: Save changes
cs: Uložit změny

en: access denied
cs: přístup zamítnut

en: Uninstall
cs: Odinstalovat

en: Install
cs: Instalovat

en: Optional
cs: Volitelné

en: Recent comments
cs: Poslední komentáře

en: Set default
cs: Nastavit jako výchozí

en: IP Address
cs: IP adresa

en: The comment and all its replies have been deleted.
cs: Komentář a všechny odpovědi byly smazány.

en: Preformatted
cs: Předformátované

en: Clear cache
cs: Vyčistit mezipaměť

en: Term description
cs: Popis termínu.

en: Save settings
cs: Uložit nastavení

en: reply
cs: odpovědět

en: Function
cs: Funkce

en: Session closed for %name.
cs: Konec sezení pro %name.

en: You have to specify a valid date.
cs: Je třeba zadat platné datum.

en: Server settings
cs: Nastavení serveru

en: Germany
cs: Německo

en: Logout
cs: Odhlásit

en: Default language
cs: Výchozí jazyk

en: Afghanistan
cs: Afghánistán

en: Albania
cs: Albánie

en: Algeria
cs: Alžír

en: American Samoa
cs: Americká Samoa

en: Antarctica
cs: Antarktida

en: Antigua and Barbuda
cs: Antigua a Barbuda

en: Armenia
cs: Arménie

en: Australia
cs: Austrálie

en: Austria
cs: Rakousko

en: Azerbaijan
cs: Ázerbájdžán

en: Bahamas
cs: Bahamy

en: Bangladesh
cs: Bangladéš

en: Belarus
cs: Bělorusko

en: Belgium
cs: Belgie

en: Bermuda
cs: Bermudy

en: Bhutan
cs: Bhútán

en: Bolivia
cs: Bolívie

en: Bosnia and Herzegovina
cs: Bosna a Herzegovina

en: Bouvet Island
cs: Bouvetův ostrov

en: Bulgaria
cs: Bulharsko

en: Cambodia
cs: Kambodža

en: Cameroon
cs: Kamerun

en: Canada
cs: Kanada

en: Cape Verde
cs: Kapverdy

en: Cayman Islands
cs: Kajmanské ostrovy

en: Central African Republic
cs: Středoafrická republika

en: Chad
cs: Čad

en: China
cs: Čína

en: Christmas Island
cs: Vánoční ostrov

en: Cocos (Keeling) Islands
cs: Kokosové ostrovy

en: Colombia
cs: Kolumbie

en: Comoros
cs: Komory

en: Cook Islands
cs: Cookovy ostrovy

en: Costa Rica
cs: Kostarika

en: Cyprus
cs: Kypr

en: Czech Republic
cs: Česká republika

en: Denmark
cs: Dánsko

en: Djibouti
cs: Džibutsko

en: Dominica
cs: Dominika

en: Dominican Republic
cs: Dominikánská republika

en: Ecuador
cs: Ekvádor

en: El Salvador
cs: Salvador

en: Equatorial Guinea
cs: Rovníková Guinea

en: Estonia
cs: Estonsko

en: Ethiopia
cs: Etiopie

en: Faroe Islands
cs: Faerské ostrovy

en: Finland
cs: Finsko

en: France
cs: Francie

en: French Guiana
cs: Francouzská Guayana

en: French Polynesia
cs: Francouzská Polynésie

en: Gambia
cs: Gambie

en: Georgia
cs: Gruzie

en: Greece
cs: Řecko

en: Greenland
cs: Grónsko

en: Heard Island and McDonald Islands
cs: Heardův ostrov a McDonaldovy ostrovy

en: Hungary
cs: Maďarsko

en: Iceland
cs: Island

en: India
cs: Indie

en: Indonesia
cs: Indonésie

en: Iraq
cs: Irák

en: Ireland
cs: Irsko

en: Italy
cs: Itálie

en: Jordan
cs: Jordánsko

en: Kazakhstan
cs: Kazachstán

en: Kenya
cs: Keňa

en: Kuwait
cs: Kuvajt

en: Kyrgyzstan
cs: Kyrgyzstán

en: Latvia
cs: Lotyšsko

en: Lebanon
cs: Libanon

en: Liberia
cs: Libérie

en: Liechtenstein
cs: Lichtenštejnsko

en: Lithuania
cs: Litva

en: Luxembourg
cs: Lucembursko

en: Madagascar
cs: Madagaskar

en: Malaysia
cs: Malajsie

en: Maldives
cs: Maledivy

en: Marshall Islands
cs: Marshallovy ostrovy

en: Martinique
cs: Martinik

en: Mauritania
cs: Mauretánie

en: Mauritius
cs: Mauricius

en: Mexico
cs: Mexiko

en: Micronesia
cs: Mikronésie

en: Moldova
cs: Moldávie

en: Monaco
cs: Monako

en: Mongolia
cs: Mongolsko

en: Morocco
cs: Maroko

en: Mozambique
cs: Mosambik

en: Myanmar
cs: Myanmar (Barma)

en: Nepal
cs: Nepál

en: Netherlands
cs: Nizozemí

en: Netherlands Antilles
cs: Nizozemské Antily

en: New Caledonia
cs: Nová Kaledonie

en: Nicaragua
cs: Nikaragua

en: Nigeria
cs: Nigérie

en: Norfolk Island
cs: Norfolské ostrovy

en: North Korea
cs: Severní Korea

en: Northern Mariana Islands
cs: Severní Mariany

en: Norway
cs: Norsko

en: Oman
cs: Omán

en: Pakistan
cs: Pákistán

en: Papua New Guinea
cs: Papua - Nová Guinea

en: Philippines
cs: Filipíny

en: Puerto Rico
cs: Portoriko

en: Qatar
cs: Katar

en: Romania
cs: Rumunsko

en: Russia
cs: Rusko

en: Saudi Arabia
cs: Saudská Arábie

en: Seychelles
cs: Seychely

en: Slovakia
cs: Slovensko

en: Slovenia
cs: Slovinsko

en: Solomon Islands
cs: Šalamounovy ostrovy

en: Somalia
cs: Somálsko

en: South Africa
cs: Jižní Afrika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
cs: Jižní Georgie a Jižní Sandwichovy ostrovy

en: Spain
cs: Španělsko

en: Sri Lanka
cs: Šrí Lanka

en: Sudan
cs: Súdán

en: Suriname
cs: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
cs: Špicberky a Jan Mayen

en: Swaziland
cs: Svazijsko

en: Sweden
cs: Švédsko

en: Switzerland
cs: Švýcarsko

en: Syria
cs: Sýrie

en: Taiwan
cs: Tchaj-wan

en: Tajikistan
cs: Tádžikistán

en: Tanzania
cs: Tanzánie

en: Thailand
cs: Thajsko

en: Trinidad and Tobago
cs: Trinidad a Tobago

en: Tunisia
cs: Tunisko

en: Turkmenistan
cs: Turkménistán

en: Turks and Caicos Islands
cs: Turks a Caicos

en: Ukraine
cs: Ukrajina

en: United Arab Emirates
cs: Spojené arabské emiráty

en: United Kingdom
cs: Spojené království

en: United States
cs: Spojené státy

en: United States Minor Outlying Islands
cs: Menší odlehlé ostrovy Spojených států amerických

en: Uzbekistan
cs: Uzbekistán

en: Wallis and Futuna
cs: Wallis a Futuna

en: Yemen
cs: Jemen

en: Zambia
cs: Zambie

en: Table prefix
cs: Prefix tabulek

en: Database username
cs: Uživatelské jméno k databázi

en: Database password
cs: Heslo k databázi

en: Size of textfield
cs: Velikost textového pole

en: Authoring information
cs: Informace o autorovi

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: Leave blank for %anonymous.
cs: Ponechat prázdné pro %anonymous.

en: Hidden
cs: Skrytý

en: Show
cs: Ukázat

en: Enable or disable page caching for anonymous users and set CSS and JS bandwidth optimization options.
cs: Změnit nastavení cache pro anonymní uživatele a nastavení optimalizace CSS a JS.

en: Key
cs: Klíč

en: Allowed HTML tags
cs: Povolené HTML značky

en: Add menu
cs: Přidat menu

en: ‹ previous
cs: ‹ předchozí

en: next ›
cs: následující ›

en: No items selected.
cs: Žádné položky nevybrány.

en: The update has been performed.
cs: Byla provedena aktualizace.

en: Browser
cs: Prohlížeč

en: View user profile.
cs: Zobrazit profil uživatele.

en: Titles only
cs: Jen titulky

en: Full text
cs: Celý text

en: Upload picture
cs: Nahrát obrázek

en: Message:
cs: Zpráva:

en: Language file
cs: Soubor překladu

en: The changes have been saved.
cs: Změny byly uloženy.

en: Undo
cs: Zpět

en: Member for
cs: Účet existuje již

en: @time ago
cs: @time zpět

en: Select all rows in this table
cs: Označit všechny řádky v této tabulce

en: Deselect all rows in this table
cs: Zrušit označení všech řádek v této tabulce

en: Search results
cs: Výsledky vyhledávání

en: Your search yielded no results
cs: Vyhledávání nepřineslo žádné výsledky.

en: Please enter some keywords.
cs: Zadejte prosím vyhledávaný termín.

en: Deleted
cs: Smazáno

en: Languages
cs: Jazyky

en: Allowed values list
cs: Seznam povolených hodnot

en: Today
cs: Dnes

en: Delete menu
cs: Odstranit menu

en: Publishing options
cs: Možnosti vydání

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: Minimum height
cs: Minimální výška

en: Minimum width
cs: Minimální šířka

en: Locale settings
cs: Místní nastavení

en: Configure block
cs: Nastavit blok

en: Jan
cs: Led

en: Feb
cs: Úno

en: Mar
cs: Bře

en: Apr
cs: Dub

en: Jun
cs: Čer

en: Jul
cs: Črv

en: Aug
cs: Srp

en: Sep
cs: Zář

en: Oct
cs: Říj

en: Nov
cs: Lis

en: Dec
cs: Pro

en: Select list
cs: Seznam

en: Text field
cs: Textové pole

en: Configure permissions
cs: Nastavit práva

en: Workflow
cs: Postup práce

en: Randomize
cs: Náhodně přeskupit

en: Revert
cs: vrátit

en: Existing system path
cs: Existující systémová cesta

en: Greater than
cs: Větší než

en: Less than
cs: Menší než

en: any
cs: Libovolný

en: Log out
cs: Odhlásit

en: The settings have not been saved because of the errors.
cs: Nastavení nebylo uloženo kvůli chybám.

en: characters
cs: znaky

en: Su
cs: Ne

en: Mo
cs: Po

en: Tu
cs: Út

en: We
cs: St

en: Th
cs: Čt

en: Fr
cs: Pá

en: Sa
cs: So

en: First day of week
cs: Počáteční den v týdnu

en: Autocomplete taxonomy
cs: Automatické dokončování taxonomie

en: Send yourself a copy.
cs: Zaslat kopii na můj e-mail.

en: Your message has been sent.
cs: Vaše zpráva byla odeslána.

en: Create new account
cs: Vytvořit nový účet

en: Are you sure you want to delete the block %name?
cs: Opravdu odstranit blok %name?

en: The block %name has been removed.
cs: Blok %name byl odstraněn.

en: Info
cs: info

en: Created new term %term.
cs: Vytvořen nový termín %term.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
cs: Opravdu chcete odstranit termín %title?

en: Deleted term %name.
cs: Smazán termín %name.

en: Site information
cs: Informace o webu

en: Blocked
cs: Blokováno

en: Results
cs: Výsledky

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
cs: Při odstranění termínu se odstraní i všechny podřízené termíny. Tuto akci nelze vrátit zpět.

en: Parent term
cs: Nadřazený termín

en: Parent terms
cs: Nadřazené termíny

en: Syndicate
cs: RSS kanál

en: Books
cs: Knihy

en: Revisions for %title
cs: Revize pro %title

en: !date by !username
cs: !date od !username

en: revert
cs: vrátit se

en: Revision
cs: Revize

en: current revision
cs: aktuální verze

en: The specified passwords do not match.
cs: Hesla se neshodují.

en: Session
cs: Relace

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Your settings have been saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: permission
cs: oprávnění

en: Link color
cs: Barva odkazu

en: Date created
cs: Datum vytvoření

en: Testing
cs: Testování

en: Aland Islands
cs: Ålandy

en: Falkland Islands
cs: Falklandy

en: Saint Kitts and Nevis
cs: Svatý Kryštof a Nevis

en: South Korea
cs: Jižní Korea

en: Saint Lucia
cs: Svatá Lucie

en: Saint Helena
cs: Svatá Helena

en: Sao Tome and Principe
cs: Svatý Tomáš a Princův ostrov

en: French Southern Territories
cs: Francouzská jižní území

en: Saint Vincent and the Grenadines
cs: Svatý Vincenc a Grenadiny

en: British Virgin Islands
cs: Britské Panenské ostrovy

en: U.S. Virgin Islands
cs: Panenské ostrovy (U.S.)

en: %type settings
cs: Nastavení typu: %type

en: Not published
cs: Nevydáno

en: Menu settings
cs: Nastavení menu

en: Color scheme
cs: Barevné schéma

en: Unformatted
cs: Neformátováno

en: @type: deleted %title.
cs: @type: smazáno %title.

en: Allowed file extensions
cs: Povolené přípony souboru

en: New comments
cs: Nové komentáře

en: details
cs: detaily

en: Top left
cs: Horní levý

en: Top right
cs: Horní pravý

en: Bottom right
cs: Dolní pravý

en: Bottom left
cs: Dolní levý

en: Login attempt failed for %user.
cs: Neúspěšný pokus o přihlášení %user.

en: image
cs: obrázek

en: Revision of %title from %date
cs: Revize %title z %date

en: Themes
cs: Témata vzhledu

en: JPEG quality
cs: Kvalita JPEG obrázků

en: Delete comments
cs: Smazat komentáře

en: Published comments
cs: Zveřejněné komentáře

en: !name field is required.
cs: Pole !name je vyžadováno.

en: Protected
cs: Chráněný

en: Comment settings
cs: Nastavení komentářů

en: Contact settings
cs: Nastavení kontaktního formuláře

en: Reset password
cs: Reset hesla

en: Processing
cs: Zpracovává se

en: Temporary directory
cs: Dočasný adresář

en: File upload error. Could not move uploaded file.
cs: Chyba při nahrávání souboru. Nelze přesunout nahraný soubor.

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: Timezone
cs: Časové pásmo

en: The specified date is invalid.
cs: Zadané datum není platné.

en: Alternate text
cs: Alternativní text

en: Please wait...
cs: Prosím čekejte...

en: Not translated
cs: Nepřeloženo

en: Go to first page
cs: Přejít na první stranu

en: Go to last page
cs: Přejít na poslední stranu

en: Go to page @number
cs: Přejít na stranu @number

en: Enter the terms you wish to search for.
cs: Zadejte hledaný termín.

en: Underlined
cs: Podtržené

en: Tasks
cs: Úkoly

en: Delete role
cs: Smazat roli

en: List menus
cs: Seznam menu

en: British Indian Ocean Territory
cs: Britské indickooceánské území

en: Croatia
cs: Chorvatsko

en: Macedonia
cs: Makedonie

en: Pitcairn
cs: Pitcairnův ostrov

en: Western Sahara
cs: Západní Sahara

en: Blocks
cs: Bloky

en: Delete block
cs: Smazat blok

en: '%name' block
cs: Blok '%name'

en: Save block
cs: Uložit blok

en: The block configuration has been saved.
cs: Nastavení bloku bylo uloženo.

en: The block has been created.
cs: Blok byl vytvořen.

en: Menus
cs: Menu

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
cs: Veškeré úpravy budou ztraceny. Tuto akci nelze vrátit zpět.

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
cs: Umožňuje administrátorům upravit navigační menu.

en: Add vocabulary
cs: Přidat slovník

en: Created new vocabulary %name.
cs: Vytvořen nový slovník %name.

en: Updated vocabulary %name.
cs: Slovník %name aktualizován.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
cs: Opravdu odstranit slovník %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
cs: Při odstranění slovníku se odstraní také všechny termíny v něm. Tuto akci nelze vrátit zpět.

en: Deleted vocabulary %name.
cs: Slovník %name byl smazán.

en: Above
cs: Nad

en: Number of values
cs: Počet hodnot

en: Default time zone
cs: Výchozí časové pásmo

en: Add another item
cs: Přidat další položku

en: Manage fields
cs: Spravovat pole

en: Trimmed
cs: Oříznuté

en: Used in
cs: Použito v

en: Add existing field
cs: Přidat existující pole

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
cs: Pokud je v tomto poli nějaký obsah, bude smazán. Tuto akci nelze vrátit.

en: Save field settings
cs: Uložit nastavení pole

en: The update has encountered an error.
cs: Aktualizace narazila na chybu.

en: Decimal
cs: Desetinné číslo

en: Precision
cs: Přesnost

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
cs: Celkový počet míst pro ukládání do databáze, včetně míst za desetinnou čárkou.

en: The number of digits to the right of the decimal.
cs: Počet míst za desetinnou čárkou.

en: Decimal marker
cs: Oddělovač desetinných míst

en: Defines numeric field types.
cs: Definuje číselné typy polí.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
cs: Pro widget typu 'zaškrtávací pole ano/ne' definujte v části <strong>Povolené hodnoty</strong> nejprve hodnotu 'ne', pak hodnotu 'ano'. Vezměte na vědomí, že popisek zaškrtávacího pole bude tvořit hodnota 'ano'.

en: Check boxes/radio buttons
cs: Zaškrtávací políčka/přepínače

en: Single on/off checkbox
cs: Zaškrtávací pole ano/ne

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
cs: Poskytuje widgety rozbalovací nabídka, zaškrtávací pole a  přepínače pro textová a číselná pole.

en: Text area (multiple rows)
cs: Textová oblast (více řádků)

en: Defines simple text field types.
cs: Definuje jednoduché textové typy polí.

en: Index
cs: Rejstřík

en: Enable clean URLs
cs: Zapnout čistá URL

en: Permalink
cs: Trvalý odkaz

en: Debug
cs: ladění

en: Exception
cs: Výjimka

en: Permission
cs: Oprávnění

en: @module module
cs: Modul @module

en: Incompatible with this version of PHP
cs: Nekompatibilní s používanou verzí PHP

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
cs: Tento modul vyžaduje PHP ve verzi @php_required a je nekompatibilní s verzí !php_version jazyka PHP.

en: More information
cs: Více informací

en: Hide
cs: Skrýt

en: Anonymous commenting
cs: Anonymní komentáře

en: Anonymous posters may not enter their contact information
cs: Anonymní uživatelé nesmí zadat kontaktní informace

en: Anonymous posters may leave their contact information
cs: Anonymní uživatelé mohou zadat kontaktní informace

en: Anonymous posters must leave their contact information
cs: Anonymní uživatelé musí zadat kontaktní informace

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
cs: Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
cs: Váš podpis se připojí na konec vašich komentářů.

en: Save content type
cs: Uložit typ obsahu

en: Subtitle
cs: Podtitulek

en: Language code
cs: Kód jazyka

en: Save role
cs: Uložit roli

en: file system
cs: Systém souborů

en: Menu link title
cs: Nadpis odkazu menu

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
cs: Systém menu ukládá pouze systémové cesty, ale pro zobrazení bude použit URL alias. %link_path bylo uloženo jako %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
cs: Cesta '@link_path' je neplatná, nebo k ní nemáte přístup.

en: There was an error saving the menu link.
cs: Při ukládání odkazu menu došlo k chybě.

en: Menu name
cs: Název menu

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
cs: Opravdu smazat vlastní menu %title?

en: @user's picture
cs: Obrázek uživatele @user

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
cs: Opravdu se vrátit k revizi z data %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cs: Opravdu smazat revizi z data %revision-date?

en: Maximum upload size
cs: Maximální velikost nahrávaného souboru

en: Space
cs: Mezera

en: @type: deleted %title revision %revision.
cs: @type: smazána revize %title %revision.

en: Page not found
cs: Stránka nebyla nalezena

en: Language neutral
cs: Jazykově neutrální

en: More help
cs: Více nápovědy

en: Account blocked
cs: Blokovaný účet

en: Expand
cs: Rozbalit

en: The name %name is already taken.
cs: Jméno %name je již obsazeno.

en: « first
cs: « první

en: last »
cs: poslední »

en: Resize
cs: Změnit velikost

en: The directory %directory does not exist.
cs: Adresář %directory neexistuje.

en: Defines a file field type.
cs: Definuje typ pole pro nahrávání souborů.

en: No comments available.
cs: Bez komentářů.

en: Rebuild permissions
cs: Obnovit práva

en: @type: updated %title.
cs: @type: aktualizováno %title.

en: @type: added %title.
cs: @type: přidáno %title.

en: Error saving user account.
cs: Nastala chyba ukládání uživatelského účtu.

en: Add role
cs: Přidat roli

en: Path to custom logo
cs: Cesta k vlastnímu logu

en: taxonomy
cs: taxonomie

en: Updated term %term.
cs: Upraven termín %term.

en: - Please choose -
cs: - Vyberte prosím -

en: - None selected -
cs: - Nevybráno -

en: Account settings
cs: Nastavení účtu

en: The content type %name has been deleted.
cs: Typ obsahu %name byl smazán.

en: Deleted content type %name.
cs: Smazán typ obsahu %name.

en: Enter your keywords
cs: Zadejte hledaný termín

en: My account
cs: Můj účet

en: HTTP authentication
cs: HTTP ověření

en: Context
cs: Kontext

en: Book navigation
cs: Knižní navigace

en: Found the @submit button
cs: Nalezeno tlačítko @submit

en: Failed to set field @name to @value
cs: Nastavení pole @name na hodnotu @value se nezdařilo.

en: No temporary directories to remove.
cs: Neexistují žádně dočasné složky k odstranění.

en: Palestinian Territory
cs: Palestina

en: Vatican
cs: Vatikán

en: Send message
cs: Odeslat zprávu

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Rotation angle
cs: Úhel otočení

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
cs: Počet stupňů, o kolik má být obrázek otočen. Kladná čísla znamenají otočení po směru hodinových ručiček a záporná proti směru.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
cs: Nastaví náhodný úhel otočení obrázku. Úhel nastavený výše se použije jako maximum.

en: Print
cs: Tisk

en: The file could not be created.
cs: Soubor nelze vytvořit.

en: Locked
cs: Uzamčeno

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
cs: Instrukce k nastavení hesla pro %name odeslány na %email.

en: authenticated user
cs: přihlášený uživatel

en: Any
cs: Jakýkoliv

en: No update data available
cs: Nejsou dostupné žádné údaje o aktualizaci

en: Not secure!
cs: Bezpečnostní problém!

en: Revoked!
cs: Revokováno!

en: Unsupported release
cs: Nepodporované vydání

en: See the available updates page for more information:
cs: Více informací je na stránce o dostupných aktualizacích:

en: New release(s) available for !site_name
cs: Pro !site_name jsou dostupné nové aktualizace

en: The installed version of at least one of your modules or themes has been revoked and is no longer available for download. Upgrading or disabling is strongly recommended!
cs: Verze alespoň jednoho modulu nebo tématu vzhledu, který je na webu nainstalován, byla revokována a již není k dispozici pro stažení. Aktualizace či vypnutí modulu je velice doporučené!

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information.
cs: Více informací najdete na stránce <a href="@available_updates">dostupné aktualizace</a>.

en: Project not secure
cs: Projekt není bezpečný

en: Project revoked
cs: Projekt revokován

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
cs: Tento projekt byl revokován a není již k dispozici pro stažení. Jeho vypnutí je velice doporučeno!

en: Project not supported
cs: Projekt není podporován

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
cs: Tento projekt již není podporován a není již dostupný pro stažení. Vypnutí všeho, co obsahuje tento projekt je velmi doporučeno!

en: No available releases found
cs: Nebylo nalezeno žádné dostupné vydání

en: Release revoked
cs: Vydání revokováno

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
cs: Vaše současné vydání bylo revokováno a není již k dispozici pro stažení. Vypnutí všeho, co obsahuje toto vydání je velmi doporučeno!

en: Release not supported
cs: Vydání nepodporováno

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
cs: Vaše současné vydání již není podporováno a není již k dispozici pro stažení. Vypnutí všeho, co obsahuje toto vydání je velmi doporučeno!

en: Invalid info
cs: Neplatné informace

en: Security update required!
cs: Je nutná bezpečnostní aktualizace!

en: Not supported!
cs: Nepodporováno!

en: Recommended version:
cs: Doporučená verze:

en: Security update:
cs: Bezpečnostní aktualizace:

en: Latest version:
cs: Poslední verze:

en: Development version:
cs: Vývojová verze:

en: Also available:
cs: Také dostupné:

en: Node count
cs: Počet uzlů

en: Field settings
cs: Nastavení pole

en: Skip to main content
cs: Přejít k hlavnímu obsahu

en: Default order
cs: Výchozí pořadí

en: Add new field
cs: Přidat nové pole

en: Containing any of the words
cs: Obsahuje kterékoliv slovo

en: Containing the phrase
cs: Obsahuje frázi

en: Containing none of the words
cs: Neobsahuje žádné ze slov

en: Only of the type(s)
cs: Pouze typ

en: Keyword relevance
cs: Relevance klíčových slov

en: Recently posted
cs: Nedávno přidáno

en: Number of comments
cs: Počet komentářů

en: Factor
cs: Faktor

en: Or
cs: nebo

en: Color set
cs: Barevné vzory

en: Content ID
cs: ID obsahu

en: About
cs: Popis

en: Database host
cs: Adresa serveru databáze

en: Maximum link text length
cs: Maximální délka textu odkazu

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
cs: URL delší než toto číslo budou zkráceny, aby se předešlo dlouhým textům, které ničí formátování. Samotný odkaz bude zachován, zkrátí se pouze textová část odkazu.

en: Reports
cs: Logy

en: Default picture
cs: Výchozí obrázek

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
cs: URL obrázku pro uživatele, kteří nemají vlastní obrázek. Můžete nechat prázdné pro žádný obrázek.

en: Install profile
cs: Instalace profilu

en: %percentage of the site has been indexed.
cs: Bylo indexováno %percentage webu.

en: File directory
cs: Adresář souborů

en: Default theme
cs: výchozí téma vzhledu

en: The content access permissions have been rebuilt.
cs: Práva pro přístup k obsahu byla obnovena.

en: sort by @s
cs: seřadit podle @s

en: Publish content
cs: Publikovat obsah

en: Choose an action
cs: Vybrat akci

en: Unpublish comment
cs: Schovat komentář

en: - Select -
cs: - Vyberte -

en: Path prefix
cs: Prefix cesty

en: Delete contact
cs: Smazat kontakt

en: Auto-reply
cs: Automatická odpověď

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
cs: Volitelná automatická odpověď. Pokud nechcete uživateli zaslat automatickou odpověď, ponechte prázdné.

en: Some required modules must be enabled
cs: Některé požadované moduly musí být zapnuty.

en: Translate
cs: Přeložit

en: File to import not found.
cs: Soubor určený k importu nebyl nalezen.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
cs: Soubor s překladem %filename obsahuje chybu: na řádku %line je očekáváno „msgstr“, ale chybí.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
cs: Soubor s překladem %filename obsahuje chybu: na řádku %line je očekáváno „msgid_plural“, ale chybí.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
cs: Soubor s překladem %filename obsahuje syntaktickou chybu na řádku %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
cs: Soubor s překladem %filename obsahuje chybu: na řádku %line není očekáváno „msgid“.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
cs: Soubor s překladem %filename obsahuje chybu: na řádku %line není očekáváno „msgstr[]“.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
cs: Soubor s překladem %filename obsahuje chybu: na řádku %line není očekáváno „msgstr“.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
cs: Soubor s překladem %filename obsahuje chybu: neočekávaný řetězec na řádku %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
cs: Soubor s překladem %filename neočekávaně skončil na řádku %line.

en: Save translations
cs: Uložit překlady

en: Export template
cs: Exportovat šablonu

en: Create @name
cs: Vytvořit @name

en: The custom menu %title has been deleted.
cs: Menu %title bylo smazáno.

en: @type %title has been deleted.
cs: Příspěvek %title (@type) byl smazán.

en: Not supported
cs: Nepodporováno

en: Crop
cs: Oříznout

en: Not enabled
cs: Nepovolen

en: anonymous user
cs: anonymní uživatel

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
cs: @module (<span class="admin-disabled">zakázán</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
cs: @module (<span class="admin-enabled">povolen</span>)

en: Web services
cs: Webové služby

en: Save permissions
cs: Uložit práva

en: Effect
cs: Efekt

en: Error message
cs: Chybová zpráva

en: Original text
cs: Původní text

en: Delete content type
cs: Smazat typ obsahu

en: Change book (update list of parents)
cs: Změnit knihu (aktualizovat seznam rodičovských stránek)

en: create a new book
cs: vytvořit novou knihu

en: edit order and titles
cs: změnit pořadí a nadpisy

en: Manage your site's book outlines.
cs: Spravovat osnovy webu.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
cs: Z bezpečnostních důvodů byl nahraný soubor přejmenován na %filename.

en: Installed version
cs: Nainstalovaná verze

en: Recommended version
cs: Doporučená verze

en: Cron run successfully.
cs: Cron úspěšně spuštěn.

en: User account
cs: Uživatelský účet

en: File download
cs: Stažení souboru

en: Acronym
cs: Zkratka

en: original
cs: originál

en: Failed to upload the picture image; the %directory directory doesn't exist or is not writable.
cs: Nelze nahrát obrázek. Adresář %directory neexistuje nebo není zapisovatelný.

en: Dates
cs: Data

en: pixels
cs: pixelů

en: Save order
cs: Uložit pořadí

en: done
cs: hotovo

en: Custom format
cs: Vlastní formát

en: Direction
cs: Směr

en: %name: illegal value.
cs: %name: neplatná volba.

en: Book navigation block display
cs: Zobrazení navigačního bloku knihy

en: Relations
cs: Vztahy

en: Password field is required.
cs: Heslo je vyžadováno.

en: No content available.
cs: Žádný obsah není k dispozici.

en: Administration theme
cs: Téma vzhledu administrace

en: Congo (Kinshasa)
cs: Kongo (Kinshasa)

en: Congo (Brazzaville)
cs: Kongo (Brazzaville)

en: Ivory Coast
cs: Pobřeží slonoviny

en: Hong Kong S.A.R., China
cs: Hong Kong S.A.R., Čína

en: Isle of Man
cs: Ostrov Man

en: Macao S.A.R., China
cs: Macao (administrativní oblast Číny)

en: Saint Pierre and Miquelon
cs: Saint Pierre a Miquelon

en: Serbia
cs: Srbsko

en: Run cron
cs: Spustit cron

en: Warning message
cs: Zpráva s varováním

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
cs: Bezpečnostní upozornění: Nelze zapsat soubor .htaccess. V adresáři %directory vytvořte soubor .htaccess, který bude obsahovat následující řádky: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
cs: Soubor %file nelze uložit. Došlo k neznámé chybě.

en: The specified file %name could not be uploaded.
cs: Zadaný soubor %name nelze nahrát.

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
cs: Jméno souboru je prázdné. Je třeba soubor pojmenovat.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
cs: Povoleny jsou pouze soubory s následujícími příponami: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
cs: Velikost souboru %filesize překračuje maximální povolenou velikost souboru (%maxsize.)

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
cs: Velikost souboru je %filesize, což by vedlo k překročení vaší diskové kvóty %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
cs: Obrázek byl zmenšen, aby se vešel do maximálních povolených rozměrů %dimensions pixelů.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
cs: Obrázek je příliš velký; maximální povolené rozměry jsou %dimensions pixelů.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
cs: Obrázek je příliš malý; minimální povolené rozměry jsou %dimensions pixelů.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
cs: Chyba při nahrávání souboru. Nelze přesunout soubor %file do %destination.

en: outdated
cs: zastaralý

en: <strong>@language_name</strong> (source)
cs: <strong>@language_name</strong> (zdroj)

en: Translations of %title
cs: Překlady pro: %title

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
cs: Spravovat značkování, kategorizaci a roztřídění obsahu.

en: Database port
cs: Port databáze

en: Pass
cs: Úspěšně dokončeno

en: Fail
cs: Neúspěšné

en: No test results to display.
cs: Žádné výsledky testů nejsou k dispozici.

en: Save and continue
cs: Uložit a pokračovat

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
cs: Tyto volby jsou potřebné jen pro některé servery. Pokud si nejste jisti, co zde zadat, ponechte výchozí hodnoty nebo požádejte Vašeho poskytovatele webhostingu o radu.

en: If your database is located on a different server, change this.
cs: Pokud je Vaše databáze uložena na jiném serveru, zde zadejte jeho adresu.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
cs: Jestliže váš databázový server používá nestandardní port, zadejte jeho číslo.

en: Database port must be a number.
cs: Databázový port musí být číslo.

en: IP address
cs: IP adresa

en: Maximum height
cs: Maximální výška

en: Maximum width
cs: Maximální šířka

en: Timor-Leste
cs: Východní Timor

en: Primary tabs
cs: Hlavní záložky

en: Secondary tabs
cs: Sekundární záložky

en: Boolean
cs: Logická hodnota (Boolean)

en: Status report
cs: Hlášení stavu

en: Not writable
cs: Není zapisovatelný

en: Decimal point
cs: Desetinná tečka

en: Book outline
cs: Osnova knihy

en: This will be the top-level page in this book.
cs: Tato stránka bude nejvýše v hierarchii této knihy.

en: Revision information
cs: Informace o revizi

en: Notify user of new account
cs: Upozornění uživatele na nový účet

en: View comment
cs: Zobrazit komentář

en: Comma
cs: Čárka

en: Path to custom icon
cs: Cesta k volitelné ikoně

en: Current user
cs: Aktuální uživatel

en: Digest
cs: Výběr

en: You are not authorized to post comments.
cs: Nemáte oprávnění posílat komentáře.

en: The comment you are replying to does not exist.
cs: Komentář, na který odpovídáte, neexistuje.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
cs: Tato diskuse je zavřená. Nemůžete psát nové komentáře.

en: You are not authorized to view comments.
cs: Nemáte povolení prohlížet komentáře.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
cs: Opravdu smazat komentář %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
cs: Budou odstraněny také reakce na tento komentář. Tuto akci nelze vrátit zpět.

en: Publish the selected comments
cs: Zveřejnit vybrané komentáře

en: Unpublish the selected comments
cs: Schovat vybrané komentáře

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
cs: Určitě chcete smazat tyto komentáře a jejich potomky?

en: You have to specify a valid author.
cs: Je třeba zadat platného autora.

en: (No subject)
cs: (Žádný předmět)

en: Default image
cs: Výchozí obrázek

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
cs: Tento text použijí programy na čtení obrazovky, vyhledávače nebo se zobrazí, pokud se nepodaří načíst obrázek.

en: MIME type
cs: MIME typ

en: File system
cs: Souborový systém

en: Posted in
cs: Příspěvek

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
cs: Komentář není autorizován nebo byl napsán v uzavřeném tématu %subject.

en: Email:
cs: E-mail_

en: All languages
cs: Všechny jazyky

en: Dashboard
cs: Ovládací panel

en: Search index
cs: Index pro vyhledávání

en: The size of the file.
cs: Velikost souboru.

en: The MIME type of the file.
cs: MIME typ souboru

en: @type %title has been created.
cs: @type %title byl vytvořen.

en: @type %title has been updated.
cs: Aktualizován příspěvek %title (@type).

en: Filter settings
cs: Nastavení filtru

en: You do not have any administrative items.
cs: Nebyly nalezeny žádné položky administrace.

en: Add language
cs: Přidat jazyk

en: Edit string
cs: Upravit řetězec

en: Delete string
cs: Smazat řetězec

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
cs: Určitě smazat řetězec "%source"?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
cs: Smazání řetězce odstraní všechny jeho překlady ve všech jazycích. Tato akce nemůže být vrácena.

en: locale
cs: místní

en: AM
cs: dopoledne

en: PM
cs: odpoledne

en: PHP extensions
cs: Rozšíření PHP

en: Comments per page
cs: Komentářů na stránku

en: Multilingual support
cs: Podpora více jazyků

en: Enabled, with translation
cs: Zapnuto, s překladem

en: Publish comment
cs: Zveřejnit komentář

en: The file could not be uploaded.
cs: Soubor nelze nahrát.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
cs: Vybraný toolkit pro práci s obrázky '%toolkit' nedovede správně provést '%function'.

en: Administration pages
cs: Stránky administrace

en: Currently using !item !version
cs: Právě se používá !item !version

en: Created content type %type.
cs: Byl vytvořen typ obsahu %type.

en: User created with name %name and pass %pass
cs: Uživatel byl vytvořen se jménem %name a heslem %pass

en: Created permissions: @perms
cs: Byla vytvořena oprávnění: @perms

en: Invalid permission %permission.
cs: Neplatné oprávnění %permission.

en: Username field found.
cs: Pole "Uživatelské jméno" bylo nalezeno.

en: Password field found.
cs: Pole "Heslo" bylo nalezeno.

en: !method @url returned @status (!length).
cs: !method @url vrací @status (!length).

en: Valid HTML found on "@path"
cs: Validní HTML nalezeno na adrese "@path"

en: Parsed page successfully.
cs: Parsování stránky proběhlo úspěšně.

en: Found the requested form fields at @path
cs: Nalezena požadovaná pole formuláře na adrese @path

en: Did not find field by name @name
cs: Nebylo nalezeno pole se jménem @name

en: Found field by id @id
cs: Nalezeno pole pomocí ID @id

en: Did not find field by id @id
cs: Nenalezeno pole pomocí ID @id

en: HTTP response expected !code, actual !curl_code
cs: Byla očekávána HTTP odpověď !code, nyní je !curl_code

en: Tests
cs: Testy

en: Run tests
cs: Spustit testy

en: Clean test environment
cs: Vyčistit testovací prostředí

en: Remove tables with the prefix "simpletest" and temporary directories that are left over from tests that crashed. This is intended for developers when creating tests.
cs: Odstraní tabulky s prefixem "simpletest" a dočasné adresáře, které zůstaly po nedokončených testech. Určeno zejména pro vývojáře, když vytvářejí testy.

en: Clean environment
cs: Vyčistit prostředí

en: No tests to display.
cs: Nejsou dostupné žádné testy.

en: No test(s) selected.
cs: Nebyly vybrány žádné testy.

en: Processing test @num of @max - %test.
cs: Zpracovává se test číslo @num z @max - %test.

en: Processed test @num of @max - %test.
cs: Zpracovaný test @num z @max - %test.

en: PHP DOMDocument class
cs: PHP třída DOMDocument

en: Provides a framework for unit and functional testing.
cs: Poskytuje rozhraní pro jednotkové a funkční testování.

en: Registration successful. You are now logged in.
cs: Registrace proběhla úspěšně. Nyní jste přihlášeni.

en: New user: %name (%email).
cs: Nový uživatel: %name (%email).

en: Add link
cs: Přidat položku

en: View comments
cs: Zobrazit komentáře

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
cs: Pole %name nesmí obsahovat více hodnot než @count.

en: No fields available.
cs: Žádná pole nejsou dostupná.

en: Not in book
cs: Není v knize

en: New book
cs: Nová kniha

en: By @name on @date
cs: Uživatel @name dne @date

en: By @name
cs: Od @name

en: Not in menu
cs: Není v menu

en: No alias
cs: Žádný alias

en: User autocomplete
cs: Automatické dokončování uživatelského jména

en: Initializing.
cs: Inicializuji.

en: An error has occurred.
cs: Vyskytla se chyba.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
cs: Pokračujte na <a href="@error_url">stránku s hlášením chyb</a>

en: Your page will be a part of the selected book.
cs: Vaše stránka bude částí vybrané knihy.

en: 0 sec
cs: 0 sekund

en: form
cs: formulář

en: Filter log messages
cs: Filtrovat zprávy v logu

en: You must select something to filter by.
cs: Je třeba vybrat filtrovací kritérium.

en: New revision
cs: Nová revize

en: The translation import of %filename failed.
cs: Import překladu ze souboru %filename selhal.

en: Abbreviation
cs: Zkratka

en: Inserted
cs: Vloženo

en: filter
cs: filtr

en: The title of the comment.
cs: Název komentáře.

en: Comment count
cs: Počet komentářů

en: The title of the node.
cs: Nadpis uzlu.

en: The date the node was posted.
cs: Datum vytvoření uzlu.

en: contact
cs: kontakt

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
cs: Ke hledání jednoho ze dvou slov je třeba použít <strong>OR</strong>. Např. <strong>kočka OR pes</strong>.

en: Language settings
cs: Nastavení jazyka

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
cs: Cron právě běží, není možné ho spustit znovu, dokud běh neskončí.

en: Cron run completed.
cs: Běh cronu dokončen.

en: Visitors
cs: Návštěvníci

en: The maximum length of the field in characters.
cs: Maximální délka pole (počet znaků)

en: Machine-readable name
cs: Strojově čitelný název

en: Already added languages
cs: Již přidané jazyky

en: Language name
cs: Název jazyka

en: The content type %name has been updated.
cs: Typ obsahu %name byl aktualizován

en: The content type %name has been added.
cs: Typ obsahu %name byl přidán.

en: Contact form
cs: Kontaktní formulář

en: Drag to re-order
cs: Pro přeskupení přetáhněte myší

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
cs: Změny provedené v této tabulce budou uloženy až po odeslání  formuláře.

en: The requested page could not be found.
cs: Požadovaná stránka nebyla nalezena.

en: The user account %id does not exist.
cs: Uživatelský účet %id neexistuje.

en: Attempted to cancel non-existing user account: %id.
cs: Pokus zrušit neexistující uživatelský učet: %id.

en: Requirements problem
cs: Problém se závislostmi

en: Database configuration
cs: Nastavení databáze

en: Select an installation profile
cs: Vybrat instalační profil

en: Choose language
cs: Vyberte jazyk

en: No profiles available
cs: Žádné dostupné profily

en: The installation has encountered an error.
cs: Při instalaci nastala chyba.

en: Configure site
cs: Nastavení webu

en: Installed %module module.
cs: Modul %module nainstalován.

en: Choose profile
cs: Vybrat profil

en: Set up translations
cs: Nastavení překladu

en: Install site
cs: Instalace webu

en: Finish translations
cs: Dokončit překlady

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
cs: Data a časové údaje na stránce se zobrazí s použitím této časové zóny.

en: Update notifications
cs: Oznámení o aktualizacích

en: Check for updates automatically
cs: Automaticky kontrolovat aktualizace

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
cs: !name nesmí být delší než %max znaků (zadáno %length znaků).

en: GD2 image manipulation toolkit
cs: Knihovna GD2 pro operace s obrázky

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
cs: Nastavit kvalitu obrázků JPEG. Kvalita je vyjádřena číslem od 0 do 100. Větší číslo znamená lepší kvalitu, ale také objemnější soubor.

en: Right to left
cs: Zprava doleva

en: Left to right
cs: Zleva doprava

en: Add custom language
cs: Přidat uživatelský jazyk

en: Save language
cs: Uložit jazyk

en: Language name in English
cs: Název jazyka v angličtině

en: Native language name
cs: Vlastní název jazyka

en: Direction that text in this language is presented.
cs: Směr písma v tomto jazyce.

en: The default language cannot be deleted.
cs: Výchozí jazyk nelze odstranit.

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and posts in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
cs: Odstraněním jazyka budou také odstraněny veškeré překlady s ním asociované, a příspěvky v tomto jazyce budou přenastaveny na „neutrální jazyk“. Tuto akci nelze vzít zpět.

en: Language negotiation configuration saved.
cs: Nastavení výběru jazyka bylo uloženo.

en: String contains
cs: Řetězec obsahuje

en: Search in
cs: Hledat v

en: Both translated and untranslated strings
cs: Přeložené i nepřeložené řetězce

en: Only translated strings
cs: Jen přeložené řetězce

en: Only untranslated strings
cs: Jen nepřeložené řetězce

en: Languages not yet added
cs: Prozatím nepřidané jazyky

en: Import translation
cs: Importovat překlad

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
cs: Soubor Gettext Portable Object (<em>.po</em>).

en: Import into
cs: Jazyk importovaného souboru

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
cs: Vyberte jazyk, do kterého chcete přidat řetězec. Pokud vyberete ještě nenastavený jazyk, bude tento jazyk přidán.

en: The language %language has been created.
cs: Jazyk %language byl vytvořen.

en: Export translation
cs: Exportovat překlad

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
cs: Vyberte jazyk pro export do Gettext formátu <em>.po</em>.

en: String not found.
cs: Řetězec nenalezen.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
cs: Vložený řetězec obsahuje nepovolený HTML kód: %string

en: The string has been saved.
cs: Řetězec byl uložen.

en: The string has been removed.
cs: Řetězec byl odstraněn.

en: The language selected for import is not supported.
cs: Jazyk zvolený pro import není podporován.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
cs: Soubor s překladem %filename má zřejmě poškozenou hlavičku.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
cs: Překlad byl importován. Bylo vytvořeno %number nových řetězců, aktualizováno %update řetězců a smazáno %delete řetězců.

en: Importing interface translations
cs: Importuji překlady uživatelského rozhraní.

en: Starting import
cs: Začínám import

en: Error importing interface translations
cs: Chyba při importu uživatelského rozhraní.

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
cs: Pokus o odeslání řetězce, který obsahuje nepovolené HTML tagy: %string

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
cs: Načten soubor %file do %locale. Nových řetězců: %number, aktualizovaných: %update a odstraněných: %delete.

en: Exported %locale translation file: %filename.
cs: Export překladového souboru %locale: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
cs: Export překladového souboru: %filename.

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
cs: Aktualizován překladový JavaScript soubor pro jazyk %language.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
cs: Vytvořen překladový JavaScript soubor pro jazyk %language.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
cs: Došlo k chybě během tvoření překladového JavaScript souboru pro jazyk %language.

en: sort ascending
cs: Seřadit vzestupně

en: sort descending
cs: Seřadit sestupně

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
cs: Operace na Unicode řetězcích jsou emulovány s nejvyšším úsilím. Prosíme nainstalujte  <a href="@url">PHP mbstring extension</a> pro zlepšení podpory Unicode.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
cs: Přetížení funkcí pro práci s více bajtovými řetězci je v PHP aktivní a je třeba jej vypnout. Zkontrolujte nastavení v php.ini <em>mbstring.func_overload</em>. Více informací najdete v <a href="@url">dokumentaci PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
cs: Převod vícebajtových řetězců je v PHP aktivní a je třeba jej vypnout. Zkontrolujte nastavení v php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em>. Více informací najdete v <a href="@url">dokumentaci PHP mbstring</a>.

en: Standard PHP
cs: Standardní PHP

en: PHP Mbstring Extension
cs: PHP Mbstring rozšíření

en: Unicode library
cs: Unicode knihovna

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
cs: Není možné překonvertovat kódování XML %s do UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
cs: Nepodporované kódování %s. Nainstalujte prosím iconv, GNU recode nebo mbstring pro PHP.

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
cs: Typ obsahu pro odkaz %add-child musí být jedním z typů obsahů povolených v osnově.

en: Save book pages
cs: Uložit stránky knihy

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
cs: Tato kniha byla změněna jiným uživatelem, změny nelze uložit.

en: Title changed from %original to %current.
cs: Nadpis změněn z %original na %current.

en: Updated book %title.
cs: Kniha %title aktualizována.

en: book: updated %title.
cs: kniha: aktualizováno %title.

en: Remove from book outline
cs: Odstranit z osnovy

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
cs: %title má přidruženy podřízené strany, které budou automaticky přeneseny, aby bylo zachováno spojení s knihou. Pro opětovné vytvoření hierarchie (jako byla před odstraněním této stránky) je třeba znovu %title přidat pomocí záložky Osnova, a ručně přenést podřízené strany.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
cs: Opravdu odstranit %title z hierarchie knihy?

en: The post has been removed from the book.
cs: Příspěvek byl odstraněn z knihy.

en: Show block on all pages
cs: Zobrazit blok na všech stránkách

en: Show block only on book pages
cs: Zobrazit blok pouze na stránkách knihy

en: This is the top-level page in this book.
cs: Tato stránka je nejvýše v hierarchii této knihy.

en: No book selected.
cs: Nebyla vybrána žádná kniha.

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is !maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
cs: Rodičovská stránka v knize. Maximální hloubka knihy a všech svázaných stran je !maxdepth. Některé stránky vybrané knihy nemohou být vybrány jako rodičovské, pokud by to znamenalo překročení této hodnoty.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
cs: %title je součástí osnovy knihy, a má přidruženy podřízené strany. V případě smazání %title budou podřízené strany automaticky přeneseny.

en: Re-order book pages and change titles
cs: Přeskupit stránky knihy a změnit nadpisy

en: Book page
cs: Strana knihy

en: Delete the selected comments
cs: Smazat vybrané komentáře

en: Allows users to comment on and discuss published content.
cs: Umožňuje uživatelům komentovat příspěvky.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
cs: Příklad: 'informace o produktu' nebo 'kritika webu'

en: The contact form has not been configured. <a href="@add">Add one or more categories</a> to the form.
cs: Kontaktní formulář není správně nastaven. <a href="@add">Přidejte jednu či více kategorií</a> do formuláře.

en: Personal contact form
cs: Osobní kontaktní formulář

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
cs: Nastavit systémový kontaktní formulář a vytvořit kategorie zpráv.

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
cs: Poskytuje osobní i globální kontaktní formulář.

en: View events that have recently been logged.
cs: Zobrazit nejnovější záznamy událostí.

en: Top 'page not found' errors
cs: Seznam nejčastějších chyb „stránka nenalezena“

en: View 'page not found' errors (404s).
cs: Zobrazit seznam chyb „stránka nenalezena“ (404).

en: Top 'access denied' errors
cs: Seznam nejčastějších chyb „přístup odepřen“

en: View 'access denied' errors (403s).
cs: Zobrazit seznam chyb „přístup odepřen“ (403).

en: Logs and records system events to the database.
cs: Loguje a zaznamenává systémové události do databáze.

en: No roles may use this format
cs: Tento formát nemohou používat žádné role

en: Allowed HTML tags: @tags
cs: Povolené HTML značky: @tags

en: Anchors are used to make links to other pages.
cs: Odkazy na jiné stránky

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
cs: Ve výchozím nastavení se zalomení řádku vkládá automaticky, takže touto značkou přidáte další. Použití této značky se liší, protože nemá otevírací a ukončovací značku jako ostatní. Pro kompatibilitu s XHTML 1.0 vložte do značky navíc „ /“ (&lt;br/&gt;).

en: Text with <br />line break
cs: Text s <br />zalomením řádku

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
cs: Ve výchozím nastavení se odstavce přidávají automaticky, takže touto značkou přidáte další.

en: Paragraph one.
cs: Odstavec jedna.

en: Paragraph two.
cs: Odstavec dvě.

en: Emphasized
cs: Zvýrazněné

en: Cited
cs: Citace

en: Coded text used to show programming source code
cs: Zobrazení zdrojového kódu

en: Coded
cs: Kód

en: Bolded
cs: Tučné

en: Italicized
cs: Kurzíva

en: Superscripted
cs: Horní index

en: <sup>Super</sup>scripted
cs: <sup>Horní</sup> index

en: Subscripted
cs: Dolní index

en: <sub>Sub</sub>scripted
cs: <sub>Dolní</sub> index

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
cs: <abbr title="Zkratka">Zkr.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
cs: <acronym title="Dvojznaková zkratka">DZ</acronym>

en: Block quoted
cs: Odsazení bloku

en: Quoted inline
cs: Vložená citace

en: Table header
cs: Záhlaví tabulky

en: Table cell
cs: Buňka tabulky

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
cs: Číslovaný seznam - použijte &lt;li&gt; na začátku každé položky seznamu

en: First item
cs: První položka

en: Second item
cs: Druhá položka

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
cs: Nečíslovaný seznam - použijte &lt;li&gt; na začátku každé položky seznamu

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
cs: Seznam definice je podobný ostatním HTML seznamům. &lt;dl&gt; začíná seznam definic, &lt;dt&gt; začíná termín a &lt;dd&gt; začíná popis definice.

en: First term
cs: První termín

en: First definition
cs: První definice

en: Second term
cs: Druhý termín

en: Second definition
cs: Druhá definice

en: Subtitle three
cs: Podnadpis tři

en: Subtitle four
cs: Podnadpis čtyři

en: Subtitle five
cs: Podnadpis pět

en: Subtitle six
cs: Podnadpis šest

en: Tag Description
cs: Popis značky

en: You Type
cs: Napíšete

en: You Get
cs: Získáte

en: No help provided for tag %tag.
cs: Chybí nápověda pro značku %tag.

en: Quotation mark
cs: Uvozovky

en: Character Description
cs: Popis znaku

en: Lines and paragraphs break automatically.
cs: Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

en: Compose tips
cs: Rady pro psaní

en: Configure languages for content and the user interface.
cs: Nastavit jazyky pro obsah a uživatelské rozhraní

en: Submission form settings
cs: Nastavení formuláře pro odeslání

en: This content type does not have a title field.
cs: Tento typ obsahu nemá pole ‚titulek‘

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
cs: Strojově čitelný název může obsahovat pouze malá písmena, podtržítka a čísla.

en: The human-readable name %name is already taken.
cs: Název %name je již obsazen.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
cs: Opravdu smazat typ obsahu %type?

en: Added content type %name.
cs: Přidán typ obsahu %name.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
cs: Určitě chcete obnovit práva v obsahu webu?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
cs: Tato akce obnoví všechna práva v obsahu webu a může trvat velmi dlouho. Tuto operaci nelze vrátit.

en: language
cs: jazyk

en: An error occurred and processing did not complete.
cs: Vyskytla se chyba a zpracování nebylo dokončeno.

en: Copy of the revision from %date.
cs: Kopie revize z %date.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
cs: Příspěvek %title (@type) byl navrácen zpět k revizi z %revision-date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
cs: Revize příspěvku %title (@type) z %revision-date byla smazána.

en: @type: reverted %title revision %revision.
cs: @type: vrácena revize %title %revision.

en: Rebuilding content access permissions
cs: Obnovuji práva pro obsah

en: Content permissions have been rebuilt.
cs: Práva pro obsah byla obnovena.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
cs: Práva pro přístup k obsahu nebyla v pořádku obnovena.

en: Add content type
cs: Přidat typ obsahu

en: Revert to earlier revision
cs: Vrátit se k předchozí revizi

en: Delete earlier revision
cs: Smazat předchozí revizi

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
cs: Umožňuje zasílání obsahu.

en: The alias %alias is already in use in this language.
cs: Alias %alias je v tomto jazyce již použit.

en: The alias has been saved.
cs: Alias byl uložen.

en: Filter aliases
cs: Filtrovat aliasy

en: URL aliases
cs: URL aliasy

en: Edit alias
cs: Upravit alias

en: Delete alias
cs: Smazat alias

en: Allows users to rename URLs.
cs: Umožňuje uživatelům určit vlastní URL stránek.

en: Are you sure you want to delete the field %field?
cs: Opravdu odstranit pole %field?

en: Delete field
cs: Smazat pole

en: The index will be rebuilt.
cs: Index bude přegenerován.

en: Minimum word length to index
cs: Minimální délka slova k indexaci

en: Simple CJK handling
cs: Zpracování Simple CJK

en: Search form
cs: Vyhledávání

en: Top search phrases
cs: Nejhledanější fráze

en: View most popular search phrases.
cs: Zobrazit nejhledanější fráze na tomto webu.

en: Enables site-wide keyword searching.
cs: Povoluje vyhledávání obsahu dle klíčových slov.

en: Logs and records system events to syslog.
cs: Loguje a zaznamenává systémové události do syslogu.

en: Shortcut icon settings
cs: Nastavení favicon ikony

en: Your shortcut icon, or 'favicon', is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
cs: Ikona „favicon“, která se zobrazuje v poli Adresa většiny prohlížečů.

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
cs: @module (<span class="admin-missing">chybí</span>)

en: Confirm uninstall
cs: Potvrdit odinstalaci

en: No modules selected.
cs: Nejsou vybrány žádné moduly.

en: The selected modules have been uninstalled.
cs: Vybrané moduly byly odinstalovány.

en: Default 403 (access denied) page
cs: Standardní stránka 403 (přístup zamítnut)

en: Default 404 (not found) page
cs: Standardní stránka 404 (stránka nenalezena)

en: Caches cleared.
cs: Vyrovnávací paměť vyčištěna.

en: Select an image processing toolkit
cs: Vyberte toolkit pro práci s obrázky

en: Number of items in each feed
cs: Počet položek v každém zdroji

en: Default number of items to include in each feed.
cs: Výchozí počet položek obsažených v každém zdroji.

en: Feed content
cs: Obsah zdroje

en: Titles plus teaser
cs: Titulek + upoutávka

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
cs: Globální nastavení výchozího zobrazení položek každého zdroje.

en: Cron ran successfully.
cs: Cron byl úspěšně spuštěn.

en: Cron run failed.
cs: Spuštění cronu selhalo.

en: No modules are available to uninstall.
cs: Žádné moduly pro odinstalaci nejsou k dispozici

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
cs: Toto téma vyžaduje PHP ve verzi @php_required a je nekompatibilní s vaší verzí !php_version jazyka PHP.

en: Image toolkit
cs: Toolkit pro práci s obrázky

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
cs: Vybrat systém pro práci s obrázky, je-li k dispozici více možností.

en: RSS publishing
cs: RSS exporty

en: Date and time
cs: Datum a čas

en: Date and time lookup
cs: Vyhledávání data a času

en: Clean URL check
cs: Test čistých URL

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
cs: Zobrazit hlášení stavu webu a případných problémů.

en: -1 (Unlimited)
cs: -1 (Neomezené)

en: Enabled ('@value')
cs: Povoleno ('@value')

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
cs: Pro předejití problémů je třeba zvážit zvýšení PHP memory limitu na alespoň %memory_minimum_limit.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
cs: Pro předejití chybám zvažte zvýšení PHP memory limitu alespoň na %memory_minimum_limit.

en: Not protected
cs: Není chráněný

en: Cron has not run recently.
cs: Cron nebyl v poslední době spuštěn.

en: Cron maintenance tasks
cs: Údržba webu pomocí cron

en: The directory %directory is not writable.
cs: Do adresáře %directory nelze zapisovat.

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
cs: Je třeba nastavit správný adresář k <a href="@admin-file-system">nastavení systému souborů</a> nebo změnit současné nastavení práv,  která neumožňují zápis.

en: Writable (<em>public</em> download method)
cs: Zapisovatelný (<em>veřejný</em> přístup)

en: Writable (<em>private</em> download method)
cs: Zapisovatelný (<em>neveřejný</em> přístup)

en: Database updates
cs: Aktualizace databáze

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href="@update">database update script</a> immediately.
cs: Některé moduly obsahují změny v databázovém schématu. Je potřeba bezodkladně spustit <a href="@update">update.php skript</a>.

en: Access to update.php
cs: Přistup k update.php

en: Handles general site configuration for administrators.
cs: Stará se o základní nastavení webu pro administrátory.

en: Reset to alphabetical
cs: Vrátit do abecedního řazení

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
cs: Termíny jsou zobrazeny ve vzestupném pořadí podle váhy.

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
cs: Opravdu vrátit slovník %title do abecedního pořadí?

en: Resetting a vocabulary will discard all custom ordering and sort items alphabetically.
cs: Vrácení slovníku do abecedního pořadí zruší všechno vlastní seřazení a seřadí položky podle abecedy.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
cs: Vrátit slovník %name do abecedního pořadí.

en: Translation settings
cs: Nastavení překladů

en: Flag translations as outdated
cs: Označit překlad jako zastaralý

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
cs: Pokud byla provedena významná změna, která znamená, že by se překlady měly upravit, mohou být všechny překlady tohoto příspěvku označeny jako zastaralé. Nezmění to žádné další vlastnosti těchto příspěvku, jako například zda jsou či nejsou vydané.

en: This translation needs to be updated
cs: Tento překlad potřebuje úpravu

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
cs: Pokud je zaškrtnuto toto políčko, je potřeba tento překlad upravit, protože se změnil zdrojový příspěvek. Až bude překlad opět aktuální, toto políčko odškrtněte.

en: Content translation
cs: Překlad obsahu

en: Allows content to be translated into different languages.
cs: Umožňuje překlad obsahu do dalších jazyků.

en: Last checked: @time ago
cs: Poslední kontrola: @time zpět

en: Last checked: never
cs: Poslední kontrola: nikdy

en: Includes: %includes
cs: Zahrnuje: %includes

en: Disabled themes
cs: Vypnutá témata vzhledu

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
cs: Pro jeden či více z modulů nebo témat vzhledu webu existují aktualizace. Pro zajištění správné funkčnosti webu je potřeba aktualizovat je co nejdříve.

en: Notify user when account is activated.
cs: Upozornit uživatele po aktivaci účtu.

en: Notify user when account is blocked.
cs: Upozornit uživatele po blokaci účtu.

en: Picture guidelines
cs: Rady pro obrázky

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
cs: Tento text se zobrazí u formuláře pro nahrávání obrázků. Můžete zde napsat rady a doporučení.

en: %name has been deleted.
cs: Uživatel %name byl smazán.

en: You must enter a username.
cs: Je třeba zadat uživatelské jméno.

en: The username cannot begin with a space.
cs: Uživatelské jméno nesmí začínat mezerou.

en: The username cannot end with a space.
cs: Uživatelské jméno nesmí končit mezerou.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
cs: Uživatelské jméno nesmí obsahovat několik mezer po sobě.

en: The username contains an illegal character.
cs: Uživatelské jméno obsahuje nepovolené znaky.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
cs: Uživatelské jméno %name je příliš dlouhé: musí být kratší než %max znaků.

en: Delete picture
cs: Smazat obrázek

en: Check this box to delete your current picture.
cs: Zaškrtněte toto pole, pokud chcete smazat svůj současný obrázek.

en: Deleted user: %name %email.
cs: Odstraněn uživatel: %name %email.

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
cs: Povolit či zakázat uživatelským rolím přístup k jednotlivým prvkům webu.

en: Manages the user registration and login system.
cs: Stará se o registraci uživatelů a jejich přihlašování.

en: Run the clean URL test
cs: Spustit test čistých URL

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
cs: Nadpis se používá pro vyskakovací okno, když uživatel přetáhne myš na obrázek.

en: Progress indicator
cs: Ukazatel průběhu

en: Bar with progress meter
cs: Sloupec s ukazatelem průběhu

en: Throbber
cs: Pulzér

en: The file upload failed. %upload
cs: Nahrávání souboru se nezdařilo. %upload

en: URL to file
cs: URL adresa k souboru

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
cs: Objevila se neodstranitelná chyba. Nahrávaný soubor pravděpodobně překročil maximální velikost souboru (@size) podporovanou ze strany serveru.

en: Starting upload...
cs: Začínám nahrávání...

en: Uploading... (@current of @total)
cs: Nahrávání... (@current z @total)

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
cs: Váš server umožňuje zobrazení ukazatele průběhu nahrávání díky APC RFC1867. V tomto případě je však možné nahrávat současně pouze jeden soubor. Je-li to možné, doporučuje se použít <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">knihovnu PECL uploadprogress</a>.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
cs: Povoleno (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
cs: Povoleno (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
cs: Ukazatel průběhu nahrávání

en: Interface
cs: Rozhraní

en: All messages
cs: Všechny zprávy

en: The translation file %filename contains an error: "msgctxt" is unexpected on line %line.
cs: Soubor s překladem %filename obsahuje chybu: na řádku %line není očekáváno „msgctxt“.

en: The name of the site.
cs: Název webu.

en: Top center
cs: Nahoře uprostřed

en: Bottom center
cs: Dole uprostřed

en: Binary Data
cs: Binární data

en: Format string
cs: Řetězec formátu

en: Removed date format %format.
cs: Formát data %format byl odstraněn.

en: Add format
cs: Přidat formát

en: Allow users to add additional date formats.
cs: Umožnit uživatelům přidat další formáty data.

en: Delete date format
cs: Smazat formát data

en: Allow users to delete a configured date format.
cs: Povolit uživatelům smazat nastavený formát data.

en: Configure date formats for each locale
cs: Nastavení formátů data pro každý jazyk

en: Content type name
cs: Název typu obsahu

en: @field_name (Locked)
cs: @field_name (Zamknuto)

en: - Select a field type -
cs: - Vyberte typ pole -

en: - Select a widget -
cs: - Vyberte widget -

en: Type of data to store.
cs: Typ dat pro ukládání.

en: Form element to edit the data.
cs: Formulářový prvek pro úpravu dat.

en: - Select an existing field -
cs: - Vyberte existující pole -

en: Field to share
cs: Pole ke sdílení

en: Add new field: you need to provide a label.
cs: Přidat nové pole: zadejte popisek.

en: Add new field: you need to provide a field name.
cs: Přidat nové pole: zadejte název pole.

en: Add new field: you need to select a field type.
cs: Přidat nové pole: vyberte typ pole.

en: Add new field: you need to select a widget.
cs: Přidat pole: vyberte widget.

en: Add new field: invalid widget.
cs: Přidat pole: neplatný widget.

en: Add existing field: you need to provide a label.
cs: Přidat existující pole: zadejte popisek.

en: Add existing field: you need to select a field.
cs: Přidat existující pole: vyberte pole.

en: Add existing field: you need to select a widget.
cs: Přidat existující pole: vyberte widget.

en: Add existing field: invalid widget.
cs: Přidat existující pole: neplatný widget.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
cs: Pole %field je zamčené a nemůže být upraveno.

en: Maximum number of values users can enter for this field.
cs: Maximální počet hodnot, které může uživatel pro toto pole zadat.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
cs: Možnost 'Neomezeně' poskytne tlačítko 'Přidat další', takže uživatelé budou moci zadat libovolný počet hodnot.

en: Regional settings
cs: Místní nastavení

en: Rotate
cs: Rotace

en: width @width
cs: šířka @width

en: height @height
cs: výška @height

en: upscaling allowed
cs: zvětšování povoleno

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
cs: náhodný mezi -@degrees&deg; a @degrees&deg;

en: Sidebar first
cs: První postranní panel

en: Structure
cs: Struktura

en: User %name successfully logged in.
cs: Uživatel %name se úspěšně přihlásil.

en: Raw "@raw" found
cs: Nezpracovaná data "@raw" nalezena

en: Raw "@raw" not found
cs: Nezpracovaná data "@raw" nebyla nalezena

en: "@text" found
cs: "@text" nalezen

en: "@text" not found
cs: "@text" nebyl nalezen

en: Pattern "@pattern" found
cs: Vzor "@pattern" nalezen

en: Pattern "@pattern" not found
cs: Vzor "@pattern" nenalezen

en: Checkbox field @id is checked.
cs: Zaškrtávací pole @id je zaškrtnuto.

en: Checkbox field @id is not checked.
cs: Zaškrtávací pole @id není zaškrtnuto.

en: Verbose message
cs: Podrobná zpráva

en: Select the test(s) or test group(s) you would like to run, and click <em>Run tests</em>.
cs: Vyberte test, testy nebo testovací skupinu(y), které chcete spustit, a klikněte na <em>Spustit testy</em>.

en: All (@count)
cs: Vše (@count)

en: Pass (@count)
cs: Prošlo (@count)

en: Fail (@count)
cs: Neprošlo (@count)

en: Return to list
cs: Návrat do seznamu

en: Clear results after each complete test suite run
cs: Vymazat výsledky po každém dokončení kompletní sady testů.

en: Provide verbose information when running tests
cs: Uvádět podrobné informace při běhu testů

en: The verbose data will be printed along with the standard assertions and is useful for debugging. The verbose data will be erased between each test suite run. The verbose data output is very detailed and should only be used when debugging.
cs: Podrobná data použitelná zejména pro ladění budou vytisknuta vedle standardních hlášení. Podrobná data  budou odstraněna mezi každým spuštěním sady testů. Výstup podrobných dat je velmi detailní a měl by být použit pouze pro ladění.

en: HTTP auth settings to be used by the SimpleTest browser during testing. Useful when the site requires basic HTTP authentication.
cs: Nastavení HTTP autorizace používané SimpleTest prohlížečem během testů. Užitečné, když web požaduje základní HTTP ověření.

en: The test run did not successfully finish.
cs: Běh testu nebyl úspěšně dokončen.

en: Clear results is disabled and the test results table will not be cleared.
cs: Mazání výsledků je zakázáno, tabulka s výsledky testů nebude vymazána.

en: No leftover tables to remove.
cs: Nezbyly žádné tabulky k odstranění.

en: Test result
cs: Výsledek testu

en: View result of tests.
cs: Zobrazit výsledek testů.

en: Comment permalink
cs: Trvalý odkaz na komentář

en: Delete style
cs: Odstranit styl

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
cs: Práva byla zděděna z ověřené uživatelské role.

en: Cancel account
cs: Zrušit účet

en: No revision
cs: Žádná revize

en: @number comments per page
cs: Počet komentářů na stránku: @number

en: Requires a title
cs: Vyžaduje název

en: Private files
cs: Privátní soubory

en: The unique ID of the comment.
cs: Unikátní ID komentáře.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
cs: IP adresa počítače, ze kterého byl komentář odeslán.

en: The name left by the comment author.
cs: Jméno zadané autorem komentáře.

en: The email address left by the comment author.
cs: E-mailová adresa zadaná autorem komentáře.

en: The home page URL left by the comment author.
cs: URL adresa stránky zadaná autorem komentáře.

en: The formatted content of the comment itself.
cs: Formátovaný obsah samotného komentáře.

en: The URL of the comment.
cs: URL komentáře.

en: Edit URL
cs: Upravit URL

en: The URL of the comment's edit page.
cs: URL stránky pro editaci komentáře.

en: The date the comment was posted.
cs: Datum vložení komentáře.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
cs: Rodič komentáře, pokud se používá seskupování komentářů do vláken.

en: The node the comment was posted to.
cs: Uzel, ke kterému byl komentář vložen.

en: The author of the comment, if they were logged in.
cs: Autor komentáře, pokud byl přihlášen.

en: The number of comments posted on a node.
cs: Počet komentářů vložených k uzlu.

en: New comment count
cs: Počet nových komentářů

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
cs: Počet komentářů vložených k uzlu od posledního zobrazení uživatelem.

en: The unique ID of the node's latest revision.
cs: Unikátní ID poslední revize uzlu.

en: Translation set ID
cs: ID sady překladu

en: The unique ID of the original-language version of this node, if one exists.
cs: Unikátní ID tohoto uzlu v původním jazyce pokud existuje.

en: The URL of the node.
cs: URL uzlu.

en: The URL of the node's edit page.
cs: URL stránky editace uzlu.

en: Date changed
cs: Datum změny

en: The date the node was most recently updated.
cs: Datum poslední úpravy uzlu.

en: The author of the node.
cs: Autor uzlu.

en: The slogan of the site.
cs: Slogan webu.

en: The administrative email address for the site.
cs: E-mailová adresa pro hlavní administraci tohoto webu.

en: Login page
cs: Přihlašovací stránka

en: The URL of the site's login page.
cs: URL přihlašovací stránky.

en: The unique ID of the uploaded file.
cs: Unikátní ID nahraného souboru.

en: The name of the file on disk.
cs: Jméno souboru na disku.

en: The web-accessible URL for the file.
cs: URL adresa souboru dostupná z webu.

en: The date the file was most recently changed.
cs: Datum poslední změny souboru.

en: The user who originally uploaded the file.
cs: Uživatel, který původně nahrál soubor.

en: The unique ID of the taxonomy term.
cs: Unikátní ID termínu taxonomie.

en: The name of the taxonomy term.
cs: Název termínu taxonomie.

en: The optional description of the taxonomy term.
cs: Volitelný popis termínu taxonomie.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
cs: Počet uzlů označených taxonomy termínem.

en: The URL of the taxonomy term.
cs: URL termínu taxonomie.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
cs: Slovník, do kterého termín patří.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
cs: Volitelný popis slovníku taxonomie.

en: The number of nodes tagged with terms belonging to the taxonomy vocabulary.
cs: Počet uzlů se štítky termínů z daného slovníku taxonomie.

en: Term count
cs: Počet termínů

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
cs: Počet termínů, které patří do slovníku taxonomie.

en: The unique ID of the user account.
cs: Jedinečné ID uživatelského účtu.

en: The email address of the user account.
cs: Emailové adresy uživatelského účtu.

en: The URL of the account profile page.
cs: Odkaz na stránku profilu.

en: The date the user last logged in to the site.
cs: Datum, kdy se uživatel naposledy přihlásil na web.

en: The date the user account was created.
cs: Datum, kdy byl uživateli vytvořen účet.

en: Main page content
cs: Obsah hlavní stránky

en: You are not allowed to access this page.
cs: Nemáte oprávnění ke vstupu na tuto stránku.

en: Authorize file system changes
cs: Autorizovat změny systému souborů

en: It appears you have reached this page in error.
cs: Zdá se, že jste se na tuto stránku dostali v důsledku chyby.

en: Cron could not run because an invalid key was used.
cs: Cron nebylo možné spustit, protože byl použit neplatný klíč.

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
cs: Cron nebylo možné spustit, neboť stránka je v režimu údržby.

en: Default country
cs: Výchozí země

en: Sorry, you must select a language to continue the installation.
cs: Pro pokračování v instalaci musíte vybrat jazyk.

en: We were unable to find any installation profiles. Installation profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
cs: Nepodařilo se najít žádný instalační profil. Instalační profily určují, které moduly se mají nainstalovat a jak se má nastavit schéma databáze. Profil je nezbytný pro pokračování instalace.

en: Sorry, the profile you have chosen cannot be loaded.
cs: Zvolený profil nebylo možné načíst.

en: Settings file
cs: Konfigurační soubor

en: The settings file does not exist.
cs: Konfigurační soubor neexistuje.

en: The %file file exists.
cs: Soubor %file existuje.

en: The settings file is not writable.
cs: Do konfiguračního souboru nelze zapisovat.

en: No pending updates.
cs: Žádné čekající aktualizace.

en: An error occurred while handling the request: The server received invalid input.
cs: Při zpracování požadavku se vyskytla chyba. Server obdržel neplatná vstupní data.

en: Invalid form POST data.
cs: Neplatná POST data formuláře.

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
cs: Nelze pokračovat, nejsou dostupné žádné metody přenosu souborů

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href="@https-link">Learn more</a>.
cs: VAROVÁNÍ: Nepoužíváte šifrované připojení, vaše heslo bude posláno jako prostý text. <a href="@https-link">Zjistit více</a>.

en: To continue, provide your server connection details
cs: Pro pokračování zadejte detaily připojení vašeho serveru

en: Connection method
cs: Metoda připojení

en: Enter connection settings
cs: Zadejte nastavení připojení

en: @backend connection settings
cs: @backend nastavení připojení

en: Change connection type
cs: Změnit typ připojení

en: Error, this type of connection protocol (%backend) does not exist.
cs: Chyba, tento typ spojovacího protokolu (%backend) neexistuje.

en: No active batch.
cs: Žádná aktivní dávka.

en: Site under maintenance
cs: Údržba webu

en: Archivers can only operate on local files: %file not supported
cs: Archivátory mohou operovat pouze na lokálních souborech; %file není podporován

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
cs: Soubor %source nelze nahrát, protože v cílovém adresáři %directory již soubor s tímto názvem existuje.

en: The file's name exceeds the 240 characters limit. Please rename the file and try again.
cs: Název souboru překračuje limit 240 znaků. Prosím, přejmenujte soubor a zkuste to znovu.

en: %path is a directory and cannot be removed using file_unmanaged_delete().
cs: Cesta %path není složkou a nemůže být smazána pomocí file_unmanaged_delete().

en: The file %path is not of a recognized type so it was not deleted.
cs: Soubor %path není známého typu, proto nebyl smazán.

en: The file permissions could not be set on %uri.
cs: Přístupová práva k souboru nelze nastavit na %uri.

en: Completed @current of @total.
cs: Dokončeno @current z @total.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
cs: Nepodařilo se spustit všechny úkoly pro databázový server. Úkol %task nebyl nalezen.

en: Required modules
cs: Požadované moduly

en: Required modules not found.
cs: Požadované moduly nebyly nalezeny.

en: system
cs: systém

en: %module module uninstalled.
cs: Modul %module byl odinstalován.

en: Saint Barthélemy
cs: Svatý Barthélemy

en: Saint Martin (French part)
cs: Svatý Martin (Francouzská část)

en: Use the default site language (@language_name).
cs: Použít výchozí jazyk webu (@language_name).

en: The translation file %filepath contains an error: the plural formula could not be parsed.
cs: Soubor s překladem %filepath obsahuje chybu: vzorec množných čísel nelze zpracovat.

en: No strings available.
cs: Nejsou k dispozici žádné řetězce.

en: @count disallowed HTML string(s) in %file
cs: @count nepovolených HTML řetězců in %file

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
cs: JavaScript soubor překladu %file.js byl ztracen.

en: Class %class does not implement interface %interface
cs: Třída %class neimplementuje rozhraní %interface

en: (active tab)
cs: (aktivní záložka)

en: %module module enabled.
cs: Modul %module je zapnutý.

en: %module module disabled.
cs: Modul %module je vypnutý.

en: Status message
cs: Zpráva o stavu

en: Unable to determine the type of the source directory.
cs: Nepodařilo se zjistit typ zdrojového adresáře.

en: Cannot determine the type of project.
cs: Nepodařilo se zjistit typ projektu.

en: Fatal error in update, cowardly refusing to wipe out the install directory.
cs: Kritická chyba při aktualizaci, systém odmítá vymazat instalační složku.

en: File Transfer failed, reason: !reason
cs: Přenos souboru selhal z důvodu: !reason

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
cs: Nebylo možné vytvořit složku %directory kvůli: %reason

en: An AJAX HTTP error occurred.
cs: Objevila se AJAX HTTP chyba.

en: HTTP Result Code: !status
cs: Výsledný kód HTTP je: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
cs: AJAX HTTP požadavek skončil neobvykle.

en: Debugging information follows.
cs: Následují informace pro ladění.

en: Path: !uri
cs: Cesta: !uri

en: StatusText: !statusText
cs: Text stavu: !statusText

en: ResponseText: !responseText
cs: Text odpovědi:  !responseText

en: ReadyState: !readyState
cs: Stav připravenosti: !readyState

en: Ensure that each block description is unique.
cs: Zajistěte unikátní popisy všech bloků.

en: Controls the visual building blocks a page is constructed with. Blocks are boxes of content rendered into an area, or region, of a web page.
cs: Spravuje bloky, ze kterých jsou skládány stránky. Bloky jsou boxy s obsahem zobrazované v určitých oblastech webové stránky.

en: No books available.
cs: Žádné knihy nejsou k dispozici.

en: Content types allowed in book outlines
cs: Druhy obsahu povolené v osnovách knih

en: Users with the %outline-perm permission can add all content types.
cs: Uživatelé s oprávněním %outline-perm mohou přidávat veškeré typy obsahu.

en: Administer book outlines
cs: Administrace osnov knih

en: Create new books
cs: Vytvořit nové knihy

en: Add content and child pages to books
cs: Přidat obsah a podstránky do knih

en: <em>Books</em> have a built-in hierarchical navigation. Use for handbooks or tutorials.
cs: <em>Knihy</em> mají vestavěnou hierarchickou navigaci. Hodí se pro psaní příruček a tutoriálů.

en: Allows users to create and organize related content in an outline.
cs: Dovoluje uživatelům vytvářet a organizovat příbuzný obsah v osnově knihy.

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
cs: GD knihovna pro PHP chybí nebo není aktuální. Přečtěte si <a href="@url">PHP dokumentaci</a> pro získání informací jak tento problém napravit.

en: Allows administrators to change the color scheme of compatible themes.
cs: Umožňuje administrátorům změnit barevné schéma kompatibilních témat vzhledu.

en: Select one or more comments to perform the update on.
cs: Označte jeden nebo více komentářů, které chcete aktualizovat.

en: There do not appear to be any comments to delete, or your selected comment was deleted by another administrator.
cs: Nepodařilo se najít žádné komentáře ke smazání. Možná je smazal jiný administrátor.

en: Deleted @count comments.
cs: Smazáno komentářů: @counts.

en: Deleted comment @cid and its replies.
cs: Smazat komentář @cid a jeho odpovědi.

en: Comment approved.
cs: Komentář byl schválen.

en: Tokens for comments posted on the site.
cs: Tokeny k zaslaným komentářům.

en: Full comment
cs: Celý komentář

en: Unapproved comments (@count)
cs: Neschválené komentáře (@count)

en: Edit own comments
cs: Upravit vlastní komentáře

en: Number of recent comments
cs: Počet posledních komentářů

en: Default comment setting for new content
cs: Výchozí nastavení komentářů pro nový obsah

en: Show reply form on the same page as comments
cs: Zobrazit formulář pro odpověď na stránce s komentáři

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
cs: Váš komentář byl zařazen do fronty ke kontrole administrátorem. Po zkontrolování bude publikován.

en: Your comment has been posted.
cs: Komentář byl uložen.

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
cs: Pro psaní komentářů se <a href="@login">přihlaste</a> nebo <a href="@register">zaregistrujte</a>.

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
cs: Pro psaní komentářů se <a href="@login">přihlaste</a>.

en: Flat list
cs: Seznam

en: Threaded list
cs: Vlákno

en: List and edit site comments and the comment approval queue.
cs: Výpis a editace komentářů na webu a fronta komentářů ke schválení.

en: Unapproved comments
cs: Neschválené komentáře

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
cs: Není možné odeslat více než %limit zpráv v intervalu @interval. Zkuste to později.

en: Contact @username
cs: Kontaktovat @username

en: Administer contact forms and contact form settings
cs: Spravovat kontaktní formuláře a jejich nastavení

en: Use the site-wide contact form
cs: Použít globální kontaktní formulář

en: !sender-name (!sender-url) sent a message using the contact form at !form-url.
cs: !sender-name (!sender-url) odeslal zprávu pomocí kontaktního formuláře na adrese !form-url.

en: !sender-name (!sender-url) has sent you a message via your contact form (!form-url) at !site-name.
cs: !sender-name (!sender-url) vám poslal/a zprávu přes kontaktní formulář (!form-url) z webu !site-name.

en: Enable the personal contact form by default for new users.
cs: Automaticky zapnout osobní kontaktní formulář pro nové uživatele.

en: Changing this setting will not affect existing users.
cs: Změna těchto nastavení nebude mít vliv na existující uživatele.

en: Use contextual links
cs: Použít kontextové odkazy

en: Use contextual links to perform actions related to elements on a page.
cs: Použít kontextové odkazy k provedení akcí souvisejících s prvky na stránce.

en: Provides contextual links to perform actions related to elements on a page.
cs: Poskytuje kontextové odkazy k provedení akcí souvisejících s prvky na stránce.

en: Clear log messages
cs: Smazat zprávy logu

en: Database log cleared.
cs: Databáze logu byla vymazána.

en: Field validation errors
cs: Chyby validace pole

en: Attempt to create a field of unknown type %type.
cs: Pokus o vytvoření pole neznámého typu %type.

en: Attempt to create a field with unknown storage type %type.
cs: Pokus o vytvoření pole neznámého typu %type

en: Default SQL storage
cs: Výchozí úložiště SQL

en: Stores fields in the local SQL database, using per-field tables.
cs: Ukládá pole do lokální SQL databáze za použití tabulek pro jednotlivá pole.

en: Stores field data in an SQL database.
cs: Uloží data z pole do SQL databáze.

en: This field stores simple on/off or yes/no options.
cs: Toto pole umožňuje ukládat jednoduché možnosti typu zapnuto/vypnuto nebo ano/ne.

en: List (text)
cs: Seznam (textový)

en: The 'checkboxes/radio buttons' widget will display checkboxes if the <em>Number of values</em> option is greater than 1 for this field, otherwise radios will be displayed.
cs: Widget 'zaškrtávací pole/přepínač' zobrazí zaškrtávací pole v případě, že volba <em>Počet hodnot</em> v konfiguraci tohoto pole bude větší než 1, jinak bude zobrazen přepínač.

en: Allowed HTML tags in labels: @tags
cs: HTML tagy povolené v názvech: @tags

en: The value of this field is being determined by the %function function and may not be changed.
cs: Hodnotu tohoto pole neměňte. Je určena funkcí %function.

en: Allowed values list: each key must be a valid integer or decimal.
cs: Seznam povolených hodnot: každý klíč musí být platné celé číslo nebo desetinné číslo.

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
cs: Seznam povolených hodnot: každý klíč musí být řetězec s nejvýše 255 znaky.

en: Allowed values list: keys must be integers.
cs: Povolený seznam hodnot: klíče musí být celočíselné.

en: Defines list field types. Use with Options to create selection lists.
cs: Definuje pole typu seznam. Použijte spolu s modulem Options pro vytvoření seznamů pro výběr.

en: This field stores a number in the database as an integer.
cs: Toto pole ukládá číslo do databáze jako celé číslo.

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
cs: Pole ukládá číslo do databáze jako číslo s pevným počtem desetinných míst.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
cs: Pole ukládá číslo do databáze jako číslo s plovoucí desetinnou čárkou.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
cs: Zadejte řetězec, který má předcházet hodnotě, například '$ ' nebo '&euro; '. Množné a jednotné číslo oddělte svislou čárou ('koruna|koruny'). Pole je možné nechat prázdné.

en: This field stores varchar text in the database.
cs: Toto pole ukládá do databáze text typu 'varchar'.

en: This field stores long text in the database.
cs: Toto pole ukládá do databáze text typu 'dlouhý text'.

en: This field stores long text in the database along with optional summary text.
cs: Toto pole ukládá dlouhý text spolu s volitelným souhrnem.

en: Filtered text (user selects text format)
cs: Filtrovaný text (uživatel volí formát textu)

en: Summary input
cs: Zadávat upoutávku (souhrn)

en: This allows authors to input an explicit summary, to be displayed instead of the automatically trimmed text when using the "Summary or trimmed" display type.
cs: Typ zobrazení "Shrnutí nebo oříznutí" dovoluje autorům explicitně vložit shrnutí, které bude zobrazeno namísto automaticky oříznutého textu.

en: %name: the text may not be longer than %max characters.
cs: %name: text nesmí být delší než %max znaků.

en: %name: the summary may not be longer than %max characters.
cs: %name: výsledek nemůže být delší než %max znaků.

en: Summary or trimmed
cs: Shrnutí nebo oříznutí

en: Text area with a summary
cs: Textová oblast se shrnutím

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
cs: Nechte prázdné pro použití oříznuté hodnoty celého textu jako shrnutí.

en: Hide summary
cs: Skrýt souhrn

en: Edit summary
cs: Upravit souhrn

en: %field (@field_name) field requires the %widget_type widget provided by %widget_module module
cs: Pole %field (@field_name) vyžaduje widget %widget_type poskytovaný modulem %widget_module.

en: Inactive fields are not shown unless their providing modules are enabled. The following fields are not enabled: !list
cs: Neaktivní pole se nezobrazují, protože moduly, které je poskytují, nejsou zapnuty. Následující pole nejsou aktivní: !list

en: Change widget type.
cs: Změnit typ widgetu.

en: Delete instance.
cs: Odstranit instanci.

en: The field %label cannot be added because it is locked.
cs: Pole %label nemůže být přidáno, protože je zamčené.

en: There was a problem creating field instance %label: @message.
cs: Při vytváření pole %label se vyskytl problém: @message.

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used. These settings impact the way that data is stored in the database and cannot be changed once data has been created.
cs: Toto nastavení se aplikuje na pole %field všude, kde se používá. Nastavení má dopad na způsob uložení dat v databázi a nemůže být změněno, jakmile se data vytvoří.

en: %field has no field settings.
cs: %field nemá žádná nastavení.

en: Updated field %label field settings.
cs: Aktualizováno nastavení pole %label.

en: Attempt to update field %label failed: %message.
cs: Pokus o aktualizaci pole %label skončil chybou: %message.

en: Change widget
cs: Změnit widget

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type type.
cs: Typ formulářového prvku, který bude nabídnut uživateli při zadávání tohoto pole v rámci typu %type.

en: Changed the widget for field %label.
cs: Změněn widget pro pole %label.

en: There was a problem changing the widget for field %label.
cs: Nastal problém při změně widgetu pro pole %label.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be deleted.
cs: Toto pole je <strong>uzamčeno</strong> a nemůže být smazáno.

en: The field %field has been deleted from the %type content type.
cs: Pole %field bylo vymazáno z typu obsahu %type.

en: These settings apply only to the %field field when used in the %type type.
cs: Toto nastavení pole %field je použito pouze v typu obsahu %type.

en: Required field
cs: Povinné pole

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used. Because the field already has data, some settings can no longer be changed.
cs: Toto nastavení se aplikuje na pole %field všude, kde se používá. Protože pole již obsahuje data, nebude možné některé nastavení změnit.

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used.
cs: Tato nastavení platí pro pole %field, kdekoliv je použito.

en: The default value for this field, used when creating new content.
cs: Výchozí hodnota tohoto pole, je použita při vytváření nového obsahu.

en: Saved %label configuration.
cs: Nastavení %label uloženo.

en: Save and add fields
cs: Uložit a přidat pole

en: Manage display
cs: Správa zobrazení

en: Field UI
cs: UI pole

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
cs: Pole uchovává celočíselnou identifikaci (ID).

en: Enable <em>Display</em> field
cs: Povolit pole <em>Zobrazení</em>

en: Files displayed by default
cs: Soubory zobrazené ve výchozím nastavení

en: Upload destination
cs: Cíl nahrávání

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
cs: Vyberte kde má být finální úložiště souborů. Úložiště soukromých souborů má mnohem vyšší režii než úložiště veřejných souborů, ale umožňuje omezovat přístup k souborům tohoto pole.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
cs: Volitelný podadresář složky pro nahrané soubory. Nezadávejte počáteční ani koncové lomítko.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
cs: Pro omezení povolené velikosti souboru zadejte hodnotu typu "512" (bajtů), "80 KB" (kilobajtů) nebo "50 MB" (megabajtů). Necháte-li prázdné, velikost souboru bude omezena pouze nastavením <em>maximum post</em> a <em>file upload size</em> v PHP. Současný limit je <strong>%limit</strong>.

en: The "!name" option must contain a valid value. You may either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes).
cs: Pole "!name" musí obsahovat platnou hodnotu. Můžete je nechat prázdné, nebo zadat řetězec jako např. "512" (bajtů), "80 KB" (kilobajtů) či "50 MB" (megabajtů).

en: The list of allowed extensions is not valid, be sure to exclude leading dots and to separate extensions with a comma or space.
cs: Seznam povolených koncovek souborů není platný. Ujistěte se, že nezadáváte tečky na začátku a koncovky máte oddělené čárkou nebo mezerou.

en: Generic file
cs: Obecný soubor

en: Table of files
cs: Tabulka souborů

en: Add a new file
cs: Přidat soubor

en: Include file in display
cs: Zobrazit soubor

en: Files must be less than !size.
cs: Soubory musí být menší než !size.

en: Allowed file types: !extensions.
cs: Povolené typy souborů: !extensions.

en: An unrecoverable error occurred. Use of this form has expired. Try reloading the page and submitting again.
cs: Vyskytla se neopravitelná chyba. Doba použitelnosti tohoto formuláře vypršela. Zkuste stránku aktualizovat a poté znovu odeslat.

en: The file referenced by the !name field does not exist.
cs: Soubor, na který odkazuje pole !name, neexistuje.

en: The file in the !name field was unable to be uploaded.
cs: Soubor v poli !name nebylo možné nahrát.

en: The upload directory %directory for the file field !name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
cs: Adresář %directory pro ukládání nahraných souborů z pole !name nebylo možné vytvořit, nebo není přístupný. Nově nahrané soubory nemohou být v tomto adresáři uloženy, proto bylo nahrávání zrušeno.

en: Add text format
cs: Přidat formát textu

en: All roles for this text format must be enabled and cannot be changed.
cs: Všechny role pro tento textový formát musí být aktivované a nesmí být změněny.

en: Text format names must be unique. A format named %name already exists.
cs: Jména textových formátů musí být unikátní. Formát se jménem %name již existuje.

en: Added text format %format.
cs: Byl přidán textový formát %format.

en: Text formats
cs: Textové formáty

en: Warning: This permission may have security implications depending on how the text format is configured.
cs: Varování: Toto oprávnění může mít dopad na bezpečnost v závislosti na nastavení formátu textu.

en: Use the !text_format text format
cs: Použít formát textu !text_format

en: Limit allowed HTML tags
cs: Limit povolených HTML značek

en: Convert line breaks into HTML (i.e. <code>&lt;br&gt;</code> and <code>&lt;p&gt;</code>)
cs: Převést odřádkování do HTML (tj. <code>&lt;br&gt;</code> a <code>&lt;p&gt;</code>)

en: Convert URLs into links
cs: Převést URL adresy na odkazy

en: Correct faulty and chopped off HTML
cs: Opravovat chybné a neuzavřené HTML elementy

en: Display any HTML as plain text
cs: Zobrazit HTML jako prostý text

en: A list of HTML tags that can be used. JavaScript event attributes, JavaScript URLs, and CSS are always stripped.
cs: Seznam HTML značek, které mohou být použity. Atributy událostí JavaScriptu, JavaScriptové URL a CSS jsou vždy odstraněny.

en: Display basic HTML help in long filter tips
cs: V tipech pro formátování zobrazit základní nápovědu k HTML.

en: Add rel="nofollow" to all links
cs: Přidat rel="nofollow" ke všem odkazům

en: This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.
cs: Tyto stránky povolují HTML obsah. Zatímco učit se celé HTML může být odstrašující, naučit se používat několik málo z nejzákladnějších HTML "značek" je velice snadné. Tato tabulka poskytuje příklady pro každou značku povolenou na těchto stránkách.

en: For more information see W3C's <a href="@html-specifications">HTML Specifications</a> or use your favorite search engine to find other sites that explain HTML.
cs: Pro více informací se podívejte do <a href="@html-specifications">specifikace HTML</a> od W3C nebo použijte váš oblíbený vyhledávač k vyhledání dalších stránek, kde je HTML vysvětleno.

en: Most unusual characters can be directly entered without any problems.
cs: Většinu neobvyklých znaků můžete zadávat přímo bez jakýchkoliv problémů.

en: If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href="@html-entities">entities</a> page. Some of the available characters include:
cs: Pokud narazíte na problémy, zkuste použít HTML entit. Typickým příkladem je &amp;amp; pro ampersand &amp;. Úplný seznam HTML entit naleznete na stránce <a href="@html-entities">entit</a>. Některé k použití jsou:

en: No HTML tags allowed.
cs: Nejsou povoleny HTML značky.

en: Filters content in preparation for display.
cs: Filtruje obsah během zpracování pro zobrazení.

en: Image style name
cs: Název stylu obrázku

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
cs: Jméno je použito v URL adresách pro generované obrázky. Použijte pouze malá písmena, čísla, podtržítka (_) a pomlčky (-).

en: Select a new effect
cs: Vybrat nový efekt

en: Update style
cs: Aktualizovat styl

en: Select an effect to add.
cs: Vyberte efekt, který chcete přidat.

en: The image effect was successfully applied.
cs: Efekt pro obrázek byl úspěšně aplikován.

en: Style name
cs: Název stylu

en: Style %name was created.
cs: Styl %name vytvořen.

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
cs: Pro názvy stylů použijte pouze malá písmena, čísla, podtržítka (_) a pomlčky (-).

en: No replacement, just delete
cs: Žádné nahrazení, pouze smazat

en: Replacement style
cs: Nahradit stylem

en: Optionally select a style before deleting %style
cs: Můžete zvolit styl před smazáním stylu %style

en: If this style is in use on the site, you may select another style to replace it. All images that have been generated for this style will be permanently deleted.
cs: Pokud se tento styl již používá, je možné ho nahradit jiným stylem, což bude mít za následek odstranění všech obrázků vygenerovaných původním stylem.

en: Style %name was deleted.
cs: Styl %name byl smazán.

en: Revert the %style style?
cs: Obnovit styl %style?

en: Reverting this style will delete the customized settings and restore the defaults provided by the @module module.
cs: Obnovení tohoto stylu odstraní všechna uživatelem definovaná nastavení a navrátí výchozí hodnoty definované modulem @module.

en: Edit %label effect
cs: Upravit %label efekt

en: Add %label effect
cs: Přidat %label efekt

en: Update effect
cs: Aktualizovat efekt

en: Add effect
cs: Přidat efekt

en: Are you sure you want to delete the @effect effect from the %style style?
cs: Opravdu odstranit efekt @effect ze stylu %style?

en: The image effect %name has been deleted.
cs: Efekt obrázku %name byl odstraněn.

en: !name must be a hexadecimal color value.
cs: !name musí být hexadecimální hodnota barvy.

en: Width and height can not both be blank.
cs: Alespoň jedno z polí Výška a Šířka musí být vyplněno.

en: The part of the image that will be retained during the crop.
cs: Část obrázku, která bude zachována při oříznutí.

en: The background color to use for exposed areas of the image. Use web-style hex colors (#FFFFFF for white, #000000 for black). Leave blank for transparency on image types that support it.
cs: Barva pozadí, která se má použít pro nezakryté oblasti obrázku. Zadejte barvu v hexadecimálním formátu (#FFFFFF pro bílou, #000000 pro černou). Ponecháte-li prázdné, oblasti se zobrazí jako průhledné u typů obrázků, které průhlednost podporují.

en: There are currently no styles. <a href="!url">Add a new one</a>.
cs: Nejsou přidány žádné styly. <a href="!url">Přidat nový styl</a>.

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
cs: V tomto stylu nejsou žádné efekty. Přidejte jej vybráním z možností uvedených níže.

en: view actual size
cs: zobrazit aktuální velikost

en: Sample original image
cs: Ukázka původního obrázku

en: Sample modified image
cs: Ukázka upraveného obrázku

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
cs: Změna velikosti nastaví obrázky na přesné rozměry. To může mít za následek, že obrázky budou neúměrně roztažené nebo smrštěné.

en: Scaling will maintain the aspect-ratio of the original image. If only a single dimension is specified, the other dimension will be calculated.
cs: Při změně velikosti se bude dodržovat poměr stran původního obrázku. Pokud zadáte jen jeden rozměr, druhý rozměr bude dopočítán.

en: Scale and crop
cs: Změnit velikost se zachováním poměru stran a oříznout

en: Cropping will remove portions of an image to make it the specified dimensions.
cs: Oříznutí odstraní některé části obrázku pro dosažení zadaných rozměrů.

en: Desaturate
cs: Desaturace (převést na černobílé)

en: Desaturate converts an image to grayscale.
cs: Snížení sytosti převede obrázek do odstínů šedi.

en: Rotating an image may cause the dimensions of an image to increase to fit the diagonal.
cs: Otočení obrázku může mít za následek zvětšení rozměrů, aby se obrázek vešel na šikmo.

en: Image resize failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
cs: Změna velikosti obrázku pomocí %toolkit na %path (%mimetype, %dimensions) selhala

en: Image scale failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
cs: Nepodařilo se změnit měřítko obrázku pomocí nástroje %toolkit na adrese %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
cs: Oříznutí obrázku pomocí nástroje @toolkit na adrese %path (%mimetype, %dimensions) selhalo

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
cs: Nepodařilo se změnit velikost a oříznout obrázek pomocí nástroje %toolkit na adrese %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image desaturate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
cs: Odbarvení obrázku pomocí nástroje %toolkit na adrese %path (%mimetype, %dimensions) selhalo

en: Image rotate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
cs: Otočení obrázku pomocí nástroje %toolkit na adrese %path (%mimetype, %dimensions) selhalo.

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
cs: Toto pole ukládá ID obrázku jako číslo.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
cs: Pokud nebude nahrán žádný obrázek, zobrazí se tento.

en: Enable <em>Alt</em> field
cs: Zapnout pole <em>Alt</em>

en: The alt attribute may be used by search engines, screen readers, and when the image cannot be loaded.
cs: Atribut alt se může použít pro vyhledávače, pro čtečky obrazovky a v případech, kdy obrázek nelze načíst.

en: Enable <em>Title</em> field
cs: Zapnout pole <em>Název</em>

en: Preview image style
cs: Náhled stylu obrázku

en: no preview
cs: žádný náhled

en: The preview image will be shown while editing the content.
cs: Náhled obrázku se zobrazí při úpravě obsahu.

en: Administer image styles
cs: Administrace stylů obrázků

en: Create and modify styles for generating image modifications such as thumbnails.
cs: Vytvořit a upravit styly generování dalších odvozenin obrázků, jako jsou například náhledy.

en: No defined styles
cs: Žádné definované styly

en: Image generation in progress. Try again shortly.
cs: Obrázek se právě vytváří. Zkuste to o chvíli později.

en: Error generating image.
cs: Chyba při vytváření obrázku.

en: Unable to generate the derived image located at %path.
cs: Nebylo možné vytvořit obrázek z umístění %path.

en: Failed to create style directory: %directory
cs: Chyba při vytvoření adresáře stylu: %directory

en: Cached image file %destination already exists. There may be an issue with your rewrite configuration.
cs: Cesta %destination pro ukládání obrázků do mezipaměti již existuje. Možná nejsou správně nakonfigurována přepisovací (rewrite) pravidla.

en: Generate image style
cs: Vytvořit styl obrázku

en: Image styles
cs: Styly obrázků

en: Configure styles that can be used for resizing or adjusting images on display.
cs: Nastavení stylů, které můžou být použity pro úpravy a změny velikosti obrázků při zobrazení.

en: List the current image styles on the site.
cs: Seznam současných stylů obrázků na webu.

en: Add a new image style.
cs: Přidat nový styl obrázku.

en: Configure an image style.
cs: Nastavit styl obrázku.

en: Delete an image style.
cs: Smazat styl obrázku.

en: Revert style
cs: Obnovit styl

en: Revert an image style.
cs: Obnovit styl obrázku.

en: Delete image effect
cs: Smazat efekt obrázku

en: Add image effect
cs: Přidat efekt k obrázku

en: Add a new effect to a style.
cs: Přidat nový efekt ke stylu.

en: Detection method
cs: Metoda zjištění

en: Part of the URL that determines language
cs: Část URL adresy, která určuje jazyk

en: Request/session parameter
cs: Parametr žádosti/spojení

en: Name of the request/session parameter used to determine the desired language.
cs: Název parametru žádosti/spojení, použitého pro zjištění požadovaného jazyka.

en: Filter translatable strings
cs: Filtrovat přeložitelné řetězce

en: Administer languages
cs: Administrace jazyků

en: Translate interface texts
cs: Přeložit texty rozhraní

en: Order of language detection methods for content. If a version of content is available in the detected language, it will be displayed.
cs: Pořadí metod pro detekci jazyka. Pokud je obsah dostupný v jazyce, který byl zjištěn, pak bude zobrazen.

en: Order of language detection methods for user interface text. If a translation of user interface text is available in the detected language, it will be displayed.
cs: Pořadí metod pro zjištění jazyka uživatelského rozhraní. Jestliže je dostupný překlad ve zjištěném jazyce, bude zobrazen.

en: Determine the language from the URL (Path prefix or domain).
cs: Zjistit jazyk z URL (prefix cesty nebo doména).

en: Determine the language from a request/session parameter.
cs: Zjistit jazyk z parametru žádosti/relace.

en: Follow the user's language preference.
cs: Řídit se jazykovými preferencemi uživatele.

en: Determine the language from the browser's language settings.
cs: Zjistit jazyk z nastavení jazyka prohlížeče.

en: Language switcher (@type)
cs: Přepínač jazyka (@type)

en: Detection and selection
cs: Detekce a výběr

en: URL language detection configuration
cs: Konfigurace pro zjištění jazyka z URL

en: Session language detection configuration
cs: Nastavení detekce jazyků pro sezení

en: Localize
cs: Lokalizovat

[ctx: Long month name]
en: January
cs: leden

[ctx: Long month name]
en: February
cs: únor

[ctx: Long month name]
en: March
cs: březen

[ctx: Long month name]
en: April
cs: duben

[ctx: Long month name]
en: May
cs: Květen

[ctx: Long month name]
en: June
cs: červen

[ctx: Long month name]
en: July
cs: červenec

[ctx: Long month name]
en: August
cs: srpen

[ctx: Long month name]
en: September
cs: září

[ctx: Long month name]
en: October
cs: říjen

[ctx: Long month name]
en: November
cs: listopad

[ctx: Long month name]
en: December
cs: prosinec

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
cs: V menu zatím nejsou žádné položky. <a href="@link">Přidat položku</a>.

en: The text to be used for this link in the menu.
cs: Text, který bude použit pro tento odkaz v menu.

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
cs: Položky menu, které nejsou povoleny, nebudou ve výpisu v žádném menu.

en: Show as expanded
cs: Zobrazit rozbalené

en: Parent link
cs: Nadřazený odkaz

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
cs: Maximální hloubka odkazu a všech jeho potomků v hierarchii je nastavena na !maxdepth. Některé odkazy menu nemusí být dostupné jako rodiče, jestliže překračují tento limit.

en: Optional. In the menu, the heavier links will sink and the lighter links will be positioned nearer the top.
cs: Volitelné. Těžší odkazy se "propadnou" dolů, zatímco lehčí "vyplavou" nahoru.

en: Are you sure you want to delete the custom menu link %item?
cs: Opravdu smazat vlastní položku menu %item?

en: The menu link %title has been deleted.
cs: Odkaz %title z menu byl smazán.

en: Are you sure you want to reset the link %item to its default values?
cs: Opravdu obnovit původní hodnoty položky %item?

en: The menu link was reset to its default settings.
cs: Položka menu byla obnovena na původní hodnoty.

en: Deleted custom menu %title and all its menu links.
cs: Vlastní menu %title a veškeré jeho položky byly smazány.

en: Deleted menu link %title.
cs: Odkaz menu %title odstraněn.

en: Administer menus and menu items
cs: Správa menu a položek menu

en: Provide a menu link
cs: Vytvořit položku v menu

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
cs: Odkazy v menu s menší váhou jsou zobrazeny dříve než odkazy s větší váhou.

en: Default parent item
cs: Výchozí nadřazená položka

en: Add new menus to your site, edit existing menus, and rename and reorganize menu links.
cs: Přidat nová menu na web, editovat existující menu, přejmenovat a uspořádat odkazy v menu.

en: Parent menu items
cs: Nadřazené položky menu

en: Reset menu link
cs: Obnovit položku menu

en: Delete menu link
cs: Smazat položku menu

en: No content types available. <a href="@link">Add content type</a>.
cs: Žádné typy obsahu nejsou dostupné. <a href="@link">Přidat nový typ obsahu</a>.

en: Preview before submitting
cs: Náhled před uložením

en: This text will be displayed at the top of the page when creating or editing content of this type.
cs: Text se zobrazí nad formulářem pro odeslání tohoto typu obsahu.

en: Author username and publish date will be displayed.
cs: Jméno autora a datum uveřejnění budou zobrazeny.

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
cs: Chybný strojově čitelný název. Zadejte název jiný než je %invalid.

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
cs: Nebyl vytvořen žádný typ obsahu. Jděte na <a href="@create-content">stránku pro vytváření typů obsahu</a> a přidejte jej.

en: Revision log message
cs: Zpráva o revizi do logu

en: The unique ID of the content item, or "node".
cs: Unikátní ID položky obsahu neboli uzlu.

en: The main body text of the node.
cs: Text uzlu.

en: The summary of the node's main body text.
cs: Náhled textu uzlu.

en: Full content
cs: Plný obsah

en: The content on this page has either been modified by another user, or you have already submitted modifications using this form. As a result, your changes cannot be saved.
cs: Obsah této stránky byl buď upraven jiným uživatelem nebo jste už úpravy pomocí tohoto formuláře odeslal. Změny tedy nebudou uloženy.

en: Administer content types
cs: Administrovat typy obsahu

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
cs: Varování: Tato práva přiřazujte pouze spolehlivým rolím; Tato práva mají dopad na bezpečnost.

en: View published content
cs: Zobrazit publikovaný obsah

en: Access the content overview page
cs: Přístup ke stránce s přehledem obsahu

en: Bypass content access control
cs: Obejít kontrolu přístupu k obsahu

en: View content revisions
cs: Zobrazit revize obsahu

en: Revert content revisions
cs: Navrátit revize obsahu

en: Delete content revisions
cs: Smazat revize obsahu

en: View own unpublished content
cs: Zobrazit vlastní nepublikovaný obsah

en: Content is sticky at top of lists
cs: Obsah je přilepený nahoře v seznamu

en: Recent content
cs: Nový obsah

en: Number of recent content items to display
cs: Počet nových položek obsahu k zobrazení

en: Welcome to @site-name
cs: Vítejte na @site-name

en: Unpublish content
cs: Odpublikovat obsah

en: Make content sticky
cs: Přilepit obsah nahoru v seznamu

en: Make content unsticky
cs: Zrušit přilepení obsahu

en: Node Access Permissions
cs: Oprávnění přístupu k uzlům

en: Don't display post information
cs: Nezobrazovat informace o příspěvku

en: Administer URL aliases
cs: Správa URL aliasů

en: Create and edit URL aliases
cs: Vytvářet a upravovat URL aliasy

en: The alias is already in use.
cs: Alias je již použit.

en: Optionally specify an alternative URL by which this term can be accessed. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
cs: Volitelně můžete zadat alternativní URL adresu, na které bude termín dostupný. Použijte relativní cestu a nepřidávejte koncové lomítko, jinak adresa nebude fungovat.

en: The active search modules have been changed.
cs: Aktivní vyhledávací moduly byly změněny.

en: Searched %type for %keys.
cs: Hledaný typ %type pro klíče %keys.

en: Administer search
cs: Administrace vyhledávání

en: Use search
cs: Použít vyhledávání

en: Use advanced search
cs: Použít pokročilé vyhledávání

en: Configure relevance settings for search and other indexing options.
cs: Nastavit relevanci vyhledávání a další parametry indexování webu.

en: Value @value is TRUE.
cs: Hodnota @value je TRUE.

en: Value @value is FALSE.
cs: Hodnota @value je FALSE.

en: Value @value is NULL.
cs: Hodnota @value je NULL.

en: Value @value is not NULL.
cs: Hodnota @value není NULL.

en: Value @first is equal to value @second.
cs: Hodnota @first je rovna hodnotě @second.

en: Value @first is not equal to value @second.
cs: Hodnota @first není rovna hodnotě @second.

en: Value @first is identical to value @second.
cs: Hodnota @first je shodná s hodnotou @second.

en: Value @first is not identical to value @second.
cs: Hodnota @first není shodná s hodnotou @second.

en: The test did not complete due to a fatal error.
cs: Test nebyl dokončen kvůli závažné chybě.

en: Link with label %label found.
cs: Nalezen odkaz s popiskem %label.

en: Link with label %label not found.
cs: Odkaz s popiskem @label nebyl nalezen.

en: Link containing href %href found.
cs: Nalezen odkaz obsahující href atribut: %href.

en: No link containing href %href found.
cs: Nebyl nalezen odkaz obsahující href atribut: %href.

en: Clicked link %label (@url_target) from @url_before
cs: Byl navštíven odkaz %label (@url_target) na adrese @url_before

en: Option @option for field @id is selected.
cs: Možnost @option pro pole @id je vybrána.

en: Option @option for field @id is not selected.
cs: Možnost @option pro pole @id není vybrána.

en: By default SimpleTest will clear the results after they have been viewed on the results page, but in some cases it may be useful to leave the results in the database. The results can then be viewed at <em>admin/config/development/testing/[test_id]</em>. The test ID can be found in the database, simpletest table, or kept track of when viewing the results the first time. Additionally, some modules may provide more analysis or features that require this setting to be disabled.
cs: Ve výchozím nastavení SimpleTest vymaže výsledky testů ihned poté, co byly zobrazeny na stránce s výsledky. V některých případech ale může být užitečné výsledky ponechat v databázi. Výsledky testů pak mohou být zobrazeny na stránce <em>admin/config/development/testing/[test_id]</em>. ID testu můžete nalézt v databázi, v tabulce simpletest, nebo si ho můžete uchovat, když zobrazujete výsledky testu poprvé. Je třeba také upozornit, že některé moduly mohou poskytovat pokročilejší analýzy nebo funkce, které budou vyžadovat, aby toto nastavení bylo zakázáno.

en: GSS negotiate
cs: Dohoda GSS

en: Any safe
cs: Jakákoliv bezpečná

en: Running tests
cs: Běžící testy

en: Administer tests
cs: Spravovat testy

en: The test run finished in @elapsed.
cs: Test dokončen za @elapsed.

en: Use the <em>Clean environment</em> button to clean-up temporary files and tables.
cs: Použijte tlačítko <em>Vyčistit prostředí</em>, které vymaže dočasné soubory a tabulky.

en: The testing framework requires the PHP <a href="@open_basedir-url">open_basedir</a> restriction to be disabled. Check your webserver configuration or contact your web host.
cs: Testovací framework vyžaduje vypnuté omezení PHP <a href="@open_basedir-url">open_basedir</a>. Zkontrolujte nastavení vašeho webového serveru nebo kontaktujete správce webhostingu.

en: The testing framework could not be installed because the PHP <a href="@curl_url">cURL</a> library is not available.
cs: Testovací framework nelze nainstalovat, jelikož PHP knihovna <a href="@curl_url">cURL</a> není dostupná.

en: The testing framework could not be installed because the PHP <a href="@hash_url">hash</a> extension is disabled.
cs: Testovací framework nelze nainstalovat, protože PHP rozšíření <a href="@hash_url">hash</a> je vypnuté.

en: PHP open_basedir restriction
cs: PHP omezení open_basedir

en: Syslog facility
cs: Syslog příslušenství (facility)

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
cs: V závislosti na systémové konfiguraci, Syslog a jiné logovací nástroje používají tento kód k identifikování nebo filtrování zpráv v celém systémovém logu.

en: The image %file could not be rotated because the imagerotate() function is not available in this PHP installation.
cs: Obrázek %file nelze otočit, protože funkce imagerotate() není podporována ve vaší instalaci PHP.

en: The image %file could not be desaturated because the imagefilter() function is not available in this PHP installation.
cs: U obrázku %file nelze snížit sytost, jelikož knihovna imagefilter() není ve vaší PHP instalaci dostupná.

en: Screenshot for !theme theme
cs: Ukázka tématu vzhledu !theme

en: Settings for !theme theme
cs: Nastavení pro téma vzhledu !theme

en: Disable !theme theme
cs: Vypnout téma vzhledu !theme

en: Set !theme as default theme
cs: Nastavit !theme jako výchozí téma vzhledu

en: Enable !theme theme
cs: Zapnout téma vzhledu !theme

en: Enable and set default
cs: Zapnout a nastavit jako výchozí

en: Enable !theme as default theme
cs: Povolit a nastavit !theme jako výchozí téma vzhledu

en: default theme
cs: výchozí téma

en: Use the administration theme when editing or creating content
cs: Použít administrační téma vzhledu pro úpravu a vytváření obsahu.

en: The %theme theme has been enabled.
cs: Téma vzhledu %theme bylo povoleno.

en: The %theme theme was not found.
cs: Téma vzhledu %theme nebylo nalezeno.

en: %theme is the default theme and cannot be disabled.
cs: %theme je výchozí téma vzhledu a není možné ho vypnout.

en: The %theme theme has been disabled.
cs: Téma vzhledu %theme bylo vypnuto.

en: %theme is now the default theme.
cs: %theme je nyní výchozí téma vzhledu.

en: The logo could not be uploaded.
cs: Logo nelze nahrát.

en: The favicon could not be uploaded.
cs: Favicon nelze nahrát.

en: The custom logo path is invalid.
cs: Cesta k vlastnímu logu je neplatná.

en: The custom favicon path is invalid.
cs: Cesta k vlastní favicon je neplatná.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
cs: @module (<span class="admin-missing">je nekompatibilní</span> s verzí @version)

en: Would you like to continue with the above?
cs: Přejete si pokračovat s výše uvedeným?

en: How this is used depends on your site's theme.
cs: Použití sloganu závisí na tématu vašich stránek.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
cs: Tato stránka bude zobrazena, když bude uživateli odmítnut přístup k dokumentu. Necháte-li prázdné, zobrazí se výchozí stránka "přístup odepřen".

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
cs: Tato stránka bude zobrazena, když nebude nalezen požadovaný dokument. Necháte-li prázdné, zobrazí se výchozí stránka "stránka nenalezena".

en: Errors and warnings
cs: Chyby a upozornění

en: Clear all caches
cs: Vymazat mezipaměti

en: Bandwidth optimization
cs: Optimalizace přenosu dat

en: Compress cached pages.
cs: Komprimovat stránky v mezipaměti.

en: Public file system path
cs: Cesta k veřejnému systému souborů

en: Private file system path
cs: Cesta k privátnímu systému souborů

en: A local file system path where temporary files will be stored. This directory should not be accessible over the web.
cs: Lokální systémová cesta ke složce, kde budou uloženy dočasné soubory. Tato složka by neměla být přístupná z webu.

en: Default download method
cs: Výchozí způsob stahování

en: This setting is used as the preferred download method. The use of public files is more efficient, but does not provide any access control.
cs: Toto nastavení se použije jako preferovaná metoda stahování. Použití veřejných souborů je efektivnější, ale neposkytuje možnost kontroly přístupu.

en: Description of your site, included in each feed.
cs: Popis webu zahrnutý ve všech rss kanálech.

en: Time zones
cs: Časová pásma

en: Users may set their own time zone.
cs: Uživatelé mohou nastavit vlastní časové pásmo.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
cs: Upozornit uživatele po přihlášení, jestliže nemají nastavené časové pásmo.

en: Only applied if users may set their own time zone.
cs: Použije se jen tehdy, pokud mají uživatelé povoleno nastavit vlastní časové pásmo.

en: Time zone for new users
cs: Časové pásmo pro nové uživatele

en: Default time zone.
cs: Výchozí časové pásmo

en: Empty time zone.
cs: Prázdné časové pásmo.

en: Users may set their own time zone at registration.
cs: Uživatelé si mohou nastavit vlastní časové pásmo při registraci.

en: Put site into maintenance mode
cs: Přepnout web do režimu údržby (offline).

en: Use URLs like <code>example.com/user</code> instead of <code>example.com/?q=user</code>.
cs: Použít URL jako <code>example.com/user</code> místo <code>example.com/?q=user</code>.

en: No custom date formats available. <a href="@link">Add date format</a>.
cs: Žádné vlastní formáty data nejsou k dispozici. <a href="@link">Přidat formát data</a>.

en: Displayed as %date
cs: Zobrazeno jako %date

en: Save format
cs: Uložit formát

en: Custom date format added.
cs: Vlastní formát data byl přidán.

en: Tokens for site-wide settings and other global information.
cs: Tokeny pro globální nastavení a další globální informace.

en: Tokens related to times and dates.
cs: Tokeny vztahující se k času a datům.

en: Tokens related to uploaded files.
cs: Tokeny vztahující se k nahraným souborům.

en: URL (brief)
cs: URL (zkráceno)

en: Time-since
cs: Čas "od"

en: Raw timestamp
cs: Nezpracované časové razítko

en: A date in UNIX timestamp format (%date)
cs: Datum ve formátu časového razítka UNIXu  (%date)

en: Administer modules
cs: Spravovat moduly

en: Administer site configuration
cs: Administrovat nastavení webu

en: Administer themes
cs: Spravovat témata vzhledu

en: Use the site in maintenance mode
cs: Používat stránku v režimu údržby

en: View site reports
cs: Zobrazit logy a hlášení

en: Public files
cs: Veřejné soubory

en: Temporary files
cs: Dočasné soubory

en: Update modules
cs: Aktualizovat moduly

en: Update themes
cs: Aktualizovat témata vzhledu

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
cs: Vaše heslo není uložené v databázi; je pouze použito k navázání spojení.

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
cs: Bude vytvořeno spojení mezi webovým serverem a strojem, na kterém jsou uložené soubory webového serveru. Ve většině případů se jedná o stejný stroj, a proto je "localhost" správná volba.

en: Configure your <a href="@user-edit">account time zone setting</a>.
cs: Nastavte <a href="@user-edit">časové pásmo vašeho účtu</a>.

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
cs: Adresář %directory neexistuje a nelze jej vytvořit.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
cs: Adresář %directory existuje, ale nelze do něj zapisovat ani zapisování povolit.

en: Administer blocks, content types, menus, etc.
cs: Spravovat bloky, typy obsahu, menu atd.

en: Enable theme
cs: Zapnout téma vzhledu

en: Disable theme
cs: Vypnout téma vzhledu

en: Set default theme
cs: Nastavit výchozí téma vzhledu

en: Media tools.
cs: Nástroje pro práci s médii.

en: Tools related to web services.
cs: Nástroje spojené s webovými službami.

en: Configure the site description, the number of items per feed and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
cs: Nastavit popis stránky, počet položek v RSS kanálu a způsob zobrazování (pouze titulek/upoutávka/celý text).

en: Development tools.
cs: Vývojové nástroje.

en: Maintenance mode
cs: Režim údržby

en: Take the site offline for maintenance or bring it back online.
cs: Zapnout/vypnout režim údržby (offline).

en: Logging and errors
cs: Logování a chyby

en: Regional and language
cs: Regionální a jazyková nastavení

en: Regional settings, localization and translation.
cs: Místní nastavení, lokalizace a překlad.

en: Settings for the site's default time zone and country.
cs: Nastavení výchozího časového pásma a země.

en: Edit date format
cs: Upravit formát data

en: Allow users to edit a configured date format.
cs: Povolit uživatelům upravit a nastavit formát data.

en: General system related configuration.
cs: Obecná systémová nastavení.

en: Tools that enhance the user interface.
cs: Nástroje rozšiřující uživatelské rozhraní.

en: Content authoring
cs: Vytváření obsahu

en: Settings related to formatting and authoring content.
cs: Nastavení související s formátováním a správou obsahu.

en: To run cron from outside the site, go to <a href="!cron">!cron</a>
cs: Pro spuštění cronu zvenčí navštivte <a href="!cron">!cron</a>

en: Your configuration has been saved.
cs: Konfigurace byla uložena.

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
cs: Žádné slovníky nejsou k dispozici. <a href="@link">Přidat slovník</a>.

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
cs: Žádné termíny nejsou k dispozici. <a href="@link">Přidat termín</a>.

en: There is currently no content classified with this term.
cs: V tuto chvíli není tento termín přiřazen k žádnému obsahu.

en: Tokens related to taxonomy terms.
cs: Tokeny související s termíny taxonomie.

en: Tokens related to taxonomy vocabularies.
cs: Tokeny související se slovníky taxonomie.

en: Administer vocabularies and terms
cs: Spravovat slovníky a termíny

en: Taxonomy term page
cs: Stránka termínu taxonomie

en: Term reference
cs: Odkaz na termín

en: This field stores a reference to a taxonomy term.
cs: Pole ukládá odkaz na termín taxonomie.

en: Autocomplete term widget (tagging)
cs: Widget automatického dokončování (štítkování)

en: The vocabulary which supplies the options for this field.
cs: Slovník, který poskytuje možnosti pro toto pole.

en: Translate content
cs: Přeložit obsah

en: There is already a translation in this language.
cs: Překlad v tomto jazyce již existuje.

en: Installing updates
cs: Instalace aktualizací

en: Preparing to update your site
cs: Příprava na aktualizaci webu

en: Installing %project
cs: Instalace %project

en: Preparing to install
cs: Systém připravuje instalaci

en: Error installing / updating
cs: Při instalaci / aktualizaci došlo k chybě

en: Installed %project_name successfully
cs: %project_name úspěšně nainstalován

en: Update was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
cs: Aktualizace byla úspěšně dokončena. Režim údržby webu byl ukončen.

en: Update was completed successfully.
cs: Aktualizace byla úspěšně dokončena.

en: Update failed! See the log below for more information.
cs: Aktualizace skončila s chybou! Podívejte se na logy níže pro další informace.

en: Update failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
cs: Aktualizace skončila s chybou! Podívejte se na logy níže pro více informací.
    Váš web je stále v módu údržby.

en: Installation was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
cs: Instalace byla úspěšně dokončena. Režim údržby webu byl ukončen.

en: Installation was completed successfully.
cs: Instalace byla úspěšně dokončena.

en: Installation failed! See the log below for more information.
cs: Instalace skončila s chybou! Podívejte se na logy níže pro více informací.

en: Installation failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
cs: Instalace se nezdařila. Další informace najdete v logu níže. Váš web je stále v režimu údržby.

en: Failed to get available update data.
cs: Chyba při stahování aktualizací.

en: No available update data
cs: Nejsou dostupné žádné údaje o aktualizaci

en: Checking available update data
cs: Kontroluji dostupné aktualizace

en: Trying to check available update data ...
cs: Zjišťuji dostupné aktualizace...

en: Error checking available update data.
cs: Chyba při zjišťování dostupných aktualizací.

en: Checking available update data ...
cs: Zjišťuji dostupné aktualizace...

en: Checked available update data for %title.
cs: Zkontrolovány dostupné aktualizace pro %title.

en: Failed to check available update data for %title.
cs: Chyba při kontrole dostupných aktualizací pro %title.

en: An error occurred trying to get available update data.
cs: Objevila se chyba při kontrole dostupných aktualizací.

en: There was a problem getting update information. Try again later.
cs: Nastal problém při kontrole aktualizací. Zkuste to později.

en: Manual updates required
cs: Je požadována manuální aktualizace

en: You must select at least one project to update.
cs: Musíte vybrat nejméně jeden projekt k aktualizaci.

en: Downloading updates
cs: Stahuji aktualizace

en: Preparing to download selected updates
cs: Připravuji stažení vybraných aktualizací

en: Downloading updates failed:
cs: Při stahování aktualizací došlo k chybě:

en: Updates downloaded successfully.
cs: Aktualizace úspěšně staženy.

en: Fatal error trying to download.
cs: Při pokusu o stažení došlo k závažné chybě.

en: Back up your database and site before you continue. <a href="@backup_url">Learn how</a>.
cs: Zálohujte databázi a soubory webu před dalším pokračováním. <a href="@backup_url">Zde se dozvíte jak na to.</a>

en: Perform updates with site in maintenance mode (strongly recommended)
cs: Proveďte aktualizace v módu údržby (silně doporučeno)

en: Install from a URL
cs: Nainstalovat z URL

en: For example: %url
cs: Například: %url

en: For example: %filename from your local computer
cs: Například: %filename z vašeho lokálního počítače

en: Provided archive contains no files.
cs: Poskytnutý archiv neobsahuje žádné soubory.

en: Unable to determine %project name.
cs: Není možné určit jméno %project.

en: %project is already installed.
cs: %project je již nainstalován.

en: Cannot extract %file, not a valid archive.
cs: Neplatný archív %file, není možné rozbalit.

en: Downloading %project
cs: Stahuji %project

en: Failed to download %project from %url
cs: Chyba při stahování %project z %url

en: Includes:
cs: Obsahuje:

en: Enabled: %includes
cs: Zapnout: %includes

en: Disabled: %disabled
cs: Vypnuto: %disabled

en: Depends on: !basethemes
cs: Závisí na: !basethemes

en: Required by: %subthemes
cs: Požadovaný od: %subthemes

en: Your site is currently configured to send these emails when any updates are available. To get notified only for security updates, !url.
cs: Web je nyní nastaven tak, aby poslal mail, pokud jsou k dispozici aktualizace. Důvodem je informovat o bezpečnostních aktualizacích, !url.

en: Your site is currently configured to send these emails only when security updates are available. To get notified for any available updates, !url.
cs: Váš web je nyní nakonfigurován tak, že posílá tyto emaily, když jsou k dispozici bezpečnostní aktualizace. Odkaz !url je pokud chcete být informován(á) o všech aktualizací

en: The installed version of at least one of your modules or themes is no longer supported. Upgrading or disabling is strongly recommended. See the project homepage for more details.
cs: Instalovaná verze alespoň jednoho z vašich modulů nebo témat je již není podporována. Upgrade nebo jeho zakázání je velmi doporučeno. Detaily najdete na stránce projektu.

en: There was a problem checking <a href="@update-report">available updates</a> for your modules or themes.
cs: Objevil se problém při kontrole <a href="@update-report">dostupných aktualizací</a> pro vaše moduly nebo témata.

en: Ready to update
cs: Připraven k aktualizaci

en: Update manager
cs: Správa aktualizací

en: Registration and cancellation
cs: Registrace a zrušení

en: Who can register accounts?
cs: Kdo může zřizovat účty?

en: Administrators only
cs: Pouze administrátoři

en: Visitors, but administrator approval is required
cs: Návštěvníci, ale vyžaduje schválení administrátorem

en: When cancelling a user account
cs: Když se ruší účet uživatele

en: Users with the %select-cancel-method or %administer-users <a href="@permissions-url">permissions</a> can override this default method.
cs: Uživatel s  <a href="@permissions-url">právy</a> %select-cancel-method nebo s  %administer-users může přepsat tuto výchozí metodu.

en: Select method for cancelling account
cs: Vybrat způsob, jak zrušit účet

en: Personalization
cs: Přizpůsobení

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
cs: Adresář %directory neexistuje nebo nemá právo zápisu

en: Picture directory
cs: Adresář pro obrázky

en: Picture display style
cs: Styl zobrazení obrázku

en: The style selected will be used on display, while the original image is retained. Styles may be configured in the <a href="!url">Image styles</a> administration area.
cs: Vybraný styl bude použit při zobrazování, původní podoba obrázku zůstane zachována. Styly můžete nastavovat v administračním rozhraní v sekci <a href="!url">Styly obrázků</a>.

en: Picture upload dimensions
cs: Rozměry nahrávaného obrázku

en: Picture upload file size
cs: Velikost souboru nahrávaného obrázku

en: Welcome (new user created by administrator)
cs: Uvítání (nový uživatel vytvořený administrátorem).

en: Welcome (awaiting approval)
cs: Vítejte (čeká na schválení)

en: Welcome (no approval required)
cs: Uvítání (není potřeba schválení).

en: Password recovery
cs: Obnovení hesla

en: Account activation
cs: Aktivace účtu

en: Account cancellation confirmation
cs: Potvrzení zrušení účtu

en: Account canceled
cs: Informace o zrušení účtu

en: Notify user when account is canceled.
cs: Informovat uživatele o zrušení účtu.

en: The one-time login link you clicked is invalid.
cs: Odkaz na jednorázové přihlášení je neplatný.

en: When cancelling your account
cs: Když se ruší váš účet

en: When cancelling the account
cs: Když se ruší účet

en: Are you sure you want to cancel your account?
cs: Opravdu chcete zrušit váš účet?

en: Are you sure you want to cancel the account %name?
cs: Opravdu chcete zrušit účet %name?

en: Select the method to cancel the account above.
cs: Níže vyberte způsob, jak zrušit účet.

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will remain attributed to your user name.
cs: Váš účet bude zablokován a vy se nebudete moci více přihlásit. Váš obsah bude stále přiřazen k vašemu jménu.

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will be hidden from everyone but administrators.
cs: Váš účet byl zablokován; již se nebudete moci k tomuto účtu přihlásit. Veškerý váš obsah byl skryt pro všechny uživatele kromě administrátorů.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will be assigned to the %anonymous-name user.
cs: Váš účet bude odstraněn a všechny informace k účtu budou vymazány. Veškerý obsah tohoto účtu bude přiřazen uživateli  %anonymous-name.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will also be deleted.
cs: Váš účet bude odstraněn a všechny informace o účtu budou smazány. Veškerý obsah patřící k vašemu účtu bude také smazán.

en: You have tried to use an account cancellation link that has expired. Please request a new one using the form below.
cs: Pokusili jste se použít odkaz na zrušení účtu, který vypršel. Požádejte o nový pomocí níže uvedeného formuláře.

en: Sent account cancellation request to %name %email.
cs: Odeslán požadavek zrušení účtu pro %name %email.

en: Tokens related to individual user accounts.
cs: Tokeny vztahující se k individuálním uživatelským účtům.

en: Tokens related to the currently logged in user.
cs: Tokeny vztahující se k aktuálně přihlášenému uživateli.

en: User module timezone form element.
cs: Prvek pro časové pásmo formuláře uživatelského účtu (modul User).

en: Administer permissions
cs: Administrace oprávnění

en: View user profiles
cs: Zobrazit profily uživatelů

en: Change own username
cs: Změna vlastního uživatelského jména

en: Cancel own user account
cs: Zrušit vlastní uživatelský účet

en: Note: content may be kept, unpublished, deleted or transferred to the %anonymous-name user depending on the configured <a href="@user-settings-url">user settings</a>.
cs: Poznámka: obsah může být ponechán, schován, smazán nebo přiřazen uživateli %anonymous-name, podle  <a href="@user-settings-url">nastavení uživatele</a>.

en: Select method for cancelling own account
cs: Výběr metody pro zrušení vlastního účtu

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
cs: Mezery jsou povoleny; interpunkce není povolena s výjimkou teček, pomlček, apostrofů a podtržítek.

en: The signature is too long: it must be %max characters or less.
cs: Podpis je příliš dlouhý: může obsahovat maximálně %max znaků.

en: Sorry, too many failed login attempts from your IP address. This IP address is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
cs: Z vaší IP adresy bylo uskutečněno příliš mnoho nezdařených pokusů o přihlášení. Tato IP adresa je dočasně zablokována. Zkuste to znovu později, nebo <a href="@url">si vyžádejte nové heslo</a>.

en: Cancelling account
cs: Ruším účet

en: Cancelling user account
cs: Ruším uživatelský účet

en: %name has been disabled.
cs: Jméno %name bylo zablokováno.

en: The user account %name cannot be cancelled.
cs: Uživatelský účet %name nemůže být zrušen.

en: When cancelling these accounts
cs: Při rušení těchto účtů

en: Cancel accounts
cs: Zrušit účty

en: Blocked user: %name %email.
cs: Blokovaný uživatel: %name %email.

en: Confirm account cancellation
cs: Potvrďte zrušení účtu

en: Minimal
cs: Minimální

en: Start with only a few modules enabled.
cs: Začít se zapnutím omezeného počtu modulů.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
cs: K popisu obsahu zadejte seznam slov oddělených čárkami.

en: Install with commonly used features pre-configured.
cs: Instalovat s běžně používanými vlastnostmi, které jsou přednastavené.

en: Fluid width
cs: Proměnlivá šířka

en: Image style
cs: Styl obrázku

en: Author textfield
cs: Textové pole Autor

en: A contact form with category %category already exists.
cs: Kontaktní formulář s kategorií %category již existuje.

en: Hello !recipient-name,
cs: Ahoj, !recipient-name,

en: Attempt to create an instance of field @field_name on bundle @bundle that already has an instance of that field.
cs: Pokus o vytvoření instance pole @field_name ve skupině @bundle, která již instanci tohoto pole obsahuje.

en: Field API to add fields to entities like nodes and users.
cs: Field API pro přidání polí do entit, jako jsou uzly a uživatelé.

en: Overview of fields on all entity types.
cs: Přehled polí pro všechny typy entit.

en: Show more content
cs: Zobrazit více obsahu

en: Collapse
cs: Sbalené

en: The testing framework requires the DOMDocument class to be available. Check the configure command at the <a href="@link-phpinfo">PHP info page</a>.
cs: Testovací framework vyžaduje třídu DOMDocument. Zkontrolujte konfiguraci na stránce <a href="@link-phpinfo">PHP info</a>.

en: Error messages to display
cs: Chybové zprávy k zobrazení

en: It is recommended that sites running on production environments do not display any errors.
cs: Je doporučeno, aby stránky běžící v produkčním prostředí nezobrazovaly žádné chybové hlášky.

en: Cannot open %file_path
cs: Nelze otevřít %file_path

en: Term name textfield
cs: Textové pole s názvem termínu

en: Term description textarea
cs: Textová oblast popisu termínu

en: Current password
cs: Aktuální heslo

en: Your current password is missing or incorrect; it's required to change the %name.
cs: Vaše současné heslo chybí nebo je nesprávné; je nutné ke změně pole: %name.

en: Configure user accounts.
cs: Konfigurace uživatelských účtů.

en: %module module installed.
cs: Modul %module nainstalován.

en: @node_type comment
cs: @node_type komentář

en: Edit comment %comment
cs: Upravit komentář

en: Administer text formats and filters
cs: Spravovat formáty a filtry textu

en: @type language detection
cs: detekce jazyka typu: @type

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added. The plural format is updated.
cs: Řetězce v souboru nahradí existující, nové se přidají. Množná čísla se aktualizují.

en: Existing strings and the plural format are kept, only new strings are added.
cs: Existující řetězce a množná čísla se ponechají, pouze nové řetězce se přidají.

en: User interface text
cs: Text uživatelského rozhraní

en: Use the detected interface language.
cs: Použít zjištěný jazyk rozhraní.

en: @remote could not be saved to @path.
cs: @remote nelze uložit do @path.

en: Database support
cs: Podpora databáze

en: theme() may not be called until all modules are loaded.
cs: Funkce theme() smí být volána až po načtení všech modulů.

en: The date the comment was most recently updated.
cs: Datum poslední změny komentáře.

en: Comment posted: %subject.
cs: Komentář vložil/a: %subject.

en: On value
cs: Hodnota "zapnuto"

en: If left empty, "1" will be used.
cs: Pokud je prázdné, bude použita "1".

en: Off value
cs: Hodnota "vypnuto"

en: If left empty, "0" will be used.
cs: Pokud zanecháte prázdné, bude použita 0.

en: This field has been disabled because you do not have sufficient permissions to edit it.
cs: Toto pole bylo zakázáno, protože nemáte dostatečná oprávnění k jeho úpravě.

en: The GD Library for PHP is enabled, but was compiled without support for functions used by the rotate and desaturate effects. It was probably compiled using the official GD libraries from http://www.libgd.org instead of the GD library bundled with PHP. You should recompile PHP --with-gd using the bundled GD library. See <a href="http://www.php.net/manual/book.image.php">the PHP manual</a>.
cs: PHP knihovna GD je zapnutá, ale PHP bylo zkompilováno bez podpory funkcí, které využívají efekty otočení a desaturace. Pravděpodobně bylo zkompilováno s pomocí oficiálních GD knihoven z http://www.libgd.org místo GD knihoven distribuovaných s PHP. Je třeba překompilovat PHP s vlastní GD knihovnou a přepínačem --with-gd. Více v <a href="http://www.php.net/manual/book.image.php">PHP manuálu</a>.

en: GD library rotate and desaturate effects
cs: Knihovna GD umí rotovat s efekty a ubrat jim sytost

en: View, edit and delete all content regardless of permission restrictions.
cs: Zobrazit, editovat a mazat veškerý obsah bez ohledu na omezení přístupu.

en: The HTML ID %id is unique.
cs: HTML identifikátor %id je jedinečný.

en: Syslog format
cs: Formát systémového logu.

en: Specify the format of the syslog entry. Available variables are: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>Base URL of the site.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Unix timestamp of the log entry.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>The category to which this message belongs.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>IP address of the user triggering the message.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>The requested URI.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>HTTP Referer if available.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>User ID.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>A link to associate with the message.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>The message to store in the log.</dd></dl>
cs: Specifikujte formát záznamů do Syslogu. Dostupné proměnné jsou:<dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>Základní URL stránek.<br></dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Unixová časová známka zápisu do logu.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>Kategorie, do které tato zpráva patří.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>IP adresa uživatele, který zapsání této zprávy spustil.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>Požadované URI.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>Stránka, ze které uživatel přišel (HTTP Referer) .</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>ID uživatele.</dd>
    <dt><code>!link</code></dt><dd>Odkaz přidružený k této zprávě.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>Zpráva, která bude uložena do logu.</dd></dl>

en: External resources can be optimized automatically, which can reduce both the size and number of requests made to your website.
cs: Externí zdroje mohou být optimalizovány automaticky, což může omezit jak velikost, tak i počet požadavků na vaši webovou stránku.

en: A date in 'time-since' format. (%date)
cs: Datum ve formátu 'uběhlý čas od data'. (%date)

en: HTTP error @errorcode occurred when trying to fetch @remote.
cs: Při pokusu o načtení @remote se objevila HTTP chyba @errorcode.

en: A translation of %title in %language already exists, a new %type will be created instead of a translation.
cs: Překlad %title v %language již existuje, bude vytvořen nový %type místo překladu.

en: <a href="@update">Run database updates</a>
cs: <a href="@update">Spustit aktualizaci databáze</a>

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
cs: Vybraný soubor %filename nelze nahrát. Jsou povoleny pouze soubory s těmito příponami: %extensions.

en: Cache pages for anonymous users
cs: Kešovat stránky pro anonymní uživatele

en: Sidebar second
cs: Druhý postranní panel

en: Triptych first
cs: První triptych

en: Triptych last
cs: Poslední triptych

en: Main background
cs: Hlavní pozadí

en: Sidebar background
cs: Pozadí postranního panelu

en: Sidebar borders
cs: Okraje postranního panelu

en: Footer background
cs: Pozadí patičky

en: Plum
cs: Plum (Švestka)

en: %field may only contain characters a-z, underscores, or hyphens.
cs: Pole %field může obsahovat pouze znaky a-z, podtržítka a pomlčky.

en: %field cannot contain any markup.
cs: Pole %field nemůže obsahovat žádné značky.

en: No URL aliases available. <a href="@link">Add URL alias</a>.
cs: Nejsou dostupné žádné URL aliasy. <a href="@link">Přidat URL alias</a>.

en: Expiration of cached pages
cs: Expirace stránek uložených do mezipaměti

en: Administer software updates
cs: Spravovat aktualizace softwaru

en: @required_name (Missing)
cs: @required_name (Chybí)

en: @required_name (Version @compatibility required)
cs: @required_name (Verze @compatibility vyžadována)

en: @name requires at least PHP @version.
cs: @name vyžaduje PHP alespoň ve verzi @version.

en: Unresolved dependency
cs: Nevyřešená závislost

en: @name requires this module.
cs: @name vyžaduje tento modul.

en: @name requires this module and version. Currently using @required_name version @version
cs: @name vyžaduje tento modul a verzi. Nyní používáte @required_name verze @version

en: Site details
cs: Detaily

en: Title and slogan
cs: Název a slogan

en: Ice
cs: Ice (Led)

en: Can't handle more than one field storage engine
cs: Nelze obsloužit více jak 1 způsob ukládání polí

en: Field storage engine not found.
cs: Nebyl nalezen žádný způsob ukládání polí.

en: For this query an entity type must be specified.
cs: Pro tento dotaz musí být zadán typ entity.

en: Entity %entity has no base table.
cs: Entita %entity nemá žádnou základní tabulku.

en: Do not know how to order on @key for @entity_type
cs: Není známo, jak řadit podle klíče @key pro typ entity @entity_typ

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
cs: Prefix databáze %prefix, který jste zadali, je neplatný. Prefix databáze smí obsahovat pouze alfanumerické znaky, tečky a podtržítka.

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
cs: Změňte pořadí řádků pomocí číselné váhy namísto přetažením myší.

en: Show row weights
cs: Ukázat váhu řádků

en: Hide row weights
cs: Skryj váhy řádků

en: Attempt to purge a field @field_name that still has instances.
cs: Pokus smazat pole @field_name, které ještě má instance.

en: %name: the value may be no less than %min.
cs: %name: hodnota nesmí být menší než %min.

en: %name: the value may be no greater than %max.
cs: %name: hodnota nesmí být větší než %max.

en: No fields have been defined yet.
cs: Zatím nebylo definováno žádné pole.

en: Weight for new field
cs: Váha nového pole

en: Weight for added field
cs: Váha přidaného pole

en: User interface for the Field API.
cs: Uživatelské rozhraní pro Field API.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
cs: Přípony jmen souborů oddělené čárkou nebo mezerou. Vynechte tečku na začátku.

en: Delete an existing effect from a style.
cs: Odstranit existující efekt ze stylu.

en: Node module element
cs: Element modulu Node

en: Expected text found in @field of email message: "@expected".
cs: Očekávaný text nalezen v poli @field emailové zprávy: "@expected".

en: not yet assigned
cs: zatím nepřiřazeno

en: not yet created
cs: zatím nevytvořeno

en: None (original image)
cs: Žádný (původní obrázek)

en: The URL of the account edit page.
cs: Odkaz na stránku s nastavením účtu.

en: Comment display
cs: Zobrazení komentáře

en: New field name
cs: Nový název pole

en: Error opening socket @socket
cs: Došlo k chybě při otevírání soketu @socket

en: callback %callback not found: %q.
cs: zpětné volání %callback nebylo nalezeno: %q.

en: File %file (%realpath) could not be copied because it does not exist.
cs: Soubor %file (%realpath) nemohl být zkopírován, neboť neexistuje.

en: The specified file %file could not be copied to %destination.
cs: Zadaný soubor %file nelze zkopírovat do %destination.

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
cs: Data nemohla být uložena, neboť cíl %destination je neplatný. Toto může být způsobeno špatným použitím file_save_data() nebo chybějícím obalem proudu (stream wrapper).

en: The maximum number of messages to keep in the database log. Requires a <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
cs: Maximální počet záznamů v logu, které budou ponechány v databázi. Vyžaduje <a href="@cron">pravidelné spouštění cronu</a>.

en: Recent log messages
cs: Poslední zprávy v logu

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
cs: Zadejte řetězec, který bude připojen k hodnotě. Např. 'm', ' kb/s'. Nezdáte-li nic, nic se nezobrazí. Jednotné a množné číslo oddělte svislítkem ('libra|libry').

en: Thousand marker
cs: Oddělovač tisíců

en: Display prefix and suffix.
cs: Zobrazit předponu a příponu.

en: Display with prefix and suffix.
cs: Zobrazit s předponou a příponou.

en: - Select a value -
cs: -Vybrat hodnotu -

en: No field is displayed.
cs: Žádné pole není zobrazeno.

en: No field is hidden.
cs: Žádné pole není skryto.

en: Format settings:
cs: Nastavení formátu:

en: The file used in the !name field may not be referenced.
cs: Na soubor použitý v poli !name nelze odkazovat.

en: Missing text format: %format.
cs: Chybějící formát textu: %format.

en: Link image to
cs: Odkázat obrázkem na

en: Image style: @style
cs: Styl obrázku: @style

en: Linked to content
cs: Propojeno s obsahem

en: Linked to file
cs: Propojeno se souborem

en: Shown when hovering over the menu link.
cs: Zobrazeno při přejetí odkazu menu myší.

en: Your default search module is not selected as an active module.
cs: Výchozí vyhledávací modul není zvolen jako aktivní.

en: Search is currently disabled.
cs: Vyhledávání je nyní vypnuté.

en: Syslog identity
cs: Identita systémového logu

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
cs: Řetězec, který bude připojen před každou logovanou událost odeslanou do Syslogu. Jestliže máte více stránek, které logují do stejného souboru Syslogu , unikátní identifikátor stránky vám usnadní roztřídit záznamy.

en: Error pages
cs: Chybové stránky

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
cs: Cesta '%path' je neplatná nebo k ní nemáte přístup.

en: Last run: %cron-last ago.
cs: Naposledy spuštěno před: %cron-last .

en: Run cron every
cs: Spouštět cron v intervalu

en: Manage automatic site maintenance tasks.
cs: Spravovat automatické úlohy údržby stránek.

en: Weight for added term
cs: Váha pro přidaný termín

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
cs: Podadresář, kam se budou ukládat obrázky, v adresáři pro nahrávání souborů.

en: Pictures larger than this will be scaled down to this size.
cs: Větší obrázky budou zmenšeny na tuto velikost.

en: Maximum allowed file size for uploaded pictures. Upload size is normally limited only by the PHP maximum post and file upload settings, and images are automatically scaled down to the dimensions specified above.
cs: Maximální velikost nahrávaného obrázku. Velikost souboru je limitována nastavením v PHP "PHP maximum post" a nastavením velikosti nahrávaného souboru. Obrázky jsou automaticky zmenšeny podle výše uvedených nastavení.

en: Your virtual face or picture. Pictures larger than @dimensions pixels will be scaled down.
cs: Váš virtuální obličej nebo obrázek. Obrázky větší než rozměry @dimensions pixelů budou zmenšeny.

en: Minimal profile for running tests. Includes absolutely required modules only.
cs: Minimální profil pro běh testů. Zahrnuje pouze nezbytné moduly.

en: The settings file is writable.
cs: Konfigurační soubor je zapisovatelný.

en: Invalid merge query: no conditions
cs: Neplatný slučovací dotaz: chybí podmínky

en: Post comments
cs: Psát komentáře

en: Are you sure you want to disable the text format %format?
cs: Opravdu vypnout textový formát %format?

en: Disabled text format %format.
cs: Vypnutý textový formát %format.

en: Disable text format
cs: Vypnout formát textu

en: Current URL is @url.
cs: Aktuální URL adresa je @url.

en: Page title @actual is equal to @expected.
cs: Název stránky @actual je shodný s @expected.

en: Page title @actual is not equal to @unexpected.
cs: Název stránky @actual není shodný s @unexpected.

en: HTTP response not expected !code, actual !curl_code
cs: Neočekávaná HTTP odpověď - očekáván !code, ale skutečně vrácen !curl_code

en: Configure @module permissions
cs: Nastavit oprávnění k modulu @module

en: Administer settings.
cs: Spravovat nastavení.

en: View reports, updates, and errors.
cs: Zobrazení hlášení, aktualizací a chyb.

en: Nothing
cs: Nic

en: %type: !message in %function (line %line of %file).
cs: %type: !message ve funkci %function (řádek: %line v souboru %file).

en: Update @title
cs: Aktualizovat @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
cs: Unikátní strojově čitelný název. Může obsahovat pouze malá písmena, čísla a podtržítka.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
cs: Strojově čitelný název musí obsahovat jedinečné znaky.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
cs: Strojově čitelný název musí obsahovat pouze malá písmena, čísla a pomlčky.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
cs: Strojově čitelný název musí být jedinečný. Tento se již používá.

en: Weight for @title
cs: Váha pro @title

en: Weight for row @number
cs: Váha pro řádek @number

en: Parent for @title
cs: Nadřazený pro @title

en: New field label
cs: Název nového pole

en: Parent for new field
cs: Nadřazeno pro nové pole

en: Type of new field
cs: Typ nového pole

en: Widget for new field
cs: Widget pro nové pole

en: Existing field label
cs: Název existujícího pole

en: Parent for existing field
cs: Nadřazeno pro existující pole

en: Existing field to share
cs: Existující sdílené pole

en: Widget for existing field
cs: Widget pro existující pole

en: Label display for @title
cs: Popis zobrazený pro @title

en: Formatter for @title
cs: Formatter pro @title

en: Parents for @title
cs: Nadřazeno pro @title

en: Visibility for @title
cs: Viditelnost pro @title

en: Weight for new file
cs: Váha pro nový soubor

en: Choose a file
cs: Vybrat soubor

en: Weight for new effect
cs: Váha pro nový efekt

en: Enable @title menu link
cs: Povolit položku @title v menu

en: A unique name to construct the URL for the menu. It must only contain lowercase letters, numbers and hyphens.
cs: Unikátní název pro sestavení URL menu. Může obsahovat pouze malá písmena, čísla a pomlčky.

en: The database version %version is less than the minimum required version %minimum_version.
cs: Verze databáze %version je nižší než minimální vyžadovaná verze  %minimum_version.

en: URL fallback
cs: Nouzově z URL

en: Use an already detected language for URLs if none is found.
cs: Pokud nebyl jazyk nalezen, bude definován na základě URL.

en: %type_name: Create new content
cs: %type_name: Vytvořit nový obsah

en: %type_name: Edit own content
cs: %type_name: Upravit vlastní obsah

en: %type_name: Edit any content
cs: %type_name: Upravit jakýkoli obsah

en: %type_name: Delete own content
cs: %type_name: Smazat vlastní obsah

en: %type_name: Delete any content
cs: %type_name: Smazat jakýkoli obsah

en: Next steps
cs: Další kroky

en: @driver_name settings
cs: @driver_name nastavení

en: MySQL, MariaDB, or equivalent
cs: MySQL, MariaDB, nebo ekvivalentní

en: Autocomplete popup
cs: Vyskakovací okno automatického dokončování

en: Searching for matches...
cs: Hledám shody...

en: No fields are present yet.
cs: Nejsou dostupná žádná pole.

[ctx: Font weight]
en: Strong
cs: Silné

en: Read more<span class="element-invisible"> about @title</span>
cs: Číst dál<span class="element-invisible"> @title</span>

en: Uninstall @module module
cs: Odinstalovat modul @module

en: Aggregate and compress CSS files.
cs: Seskupit a komprimovat CSS soubory.

en: Aggregate JavaScript files.
cs: Optimalizovat soubory JavaScriptu.

en: Enable newly added modules
cs: Zapnout nově přidané moduly

en: Enable newly added themes
cs: Zapnout nově přidaná témata vzhledu

en: View the administration theme
cs: Zobrazit administrační téma vzhledu

en: This is only used when the site is configured to use a separate administration theme on the <a href="@appearance-url">Appearance</a> page.
cs: Použije se pouze tehdy, když je na stránce <a href="@appearance-url">Nastavení vzhledu </a> zapnuté jiné téma vzhledu pro administrační rozhraní.

en: Release notes for @project_title
cs: Poznámky k vydání @project_title

en: The role settings have been updated.
cs: Nastavení rolí bylo aktualizováno.

en: Display on user registration form.
cs: Zobrazit v registračním formuláři.

en: This is compulsory for 'required' fields.
cs: Pro povinná pole je vyžadováno.

en: Use field label instead of the "On value" as label
cs: Použít popisek pole místo popisku u hodnoty "zapnuto".

en: List (integer)
cs: Seznam (celé číslo)

en: This field stores integer values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Lifetime in days': 1 => 1 day, 7 => 1 week, 31 => 1 month.
cs: Toto pole ukládá celočíselné hodnoty ze seznamu povolených párů 'hodnota => popisek', např. 'Doba platnosti': 1 => 1 den, 7 => 1 týden, 31 => 1 měsíc.

en: List (float)
cs: Seznam (číslo s plovoucí desetinou čárkou)

en: This field stores float values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Fraction': 0 => 0, .25 => 1/4, .75 => 3/4, 1 => 1.
cs: Toto pole ukládá hodnoty s plovoucí desetinou čárkou ze seznamu povolených párů 'hodnota => popisek', např. 'Zlomky': 0 => 0, .25 => 1/4, .75 => 3/4, 1 => 1.

en: This field stores text values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'US States': IL => Illinois, IA => Iowa, IN => Indiana.
cs: Toto pole ukládá textové hodnoty ze seznamu povolených párů 'hodnota => popisek', např. 'Spojené Státy': IL => Illinois, IA => Iowa, IN => Indiana.

en: The label is optional: if a line contains a single number, it will be used as key and label.
cs: Popisek je nepovinný: Když řádek obsahuje pouze číslo, bude použito jako klíč i jako popisek.

en: Allowed values list: invalid input.
cs: Povolený seznam hodnot: neplatný vstup.

en: Allowed values list: some values are being removed while currently in use.
cs: Seznam povolených hodnot: některé z aktuálně používaných hodnot budou odstraněny.

en: Unable to parse info file: %info_file.
cs: Nelze parsovat info soubor: %info_file.

en: The info file (%info_file) does not define a 'name' attribute.
cs: Info soubor (%info_file) nemá definovaný atribut 'název'.

en: The testing framework requires the PHP memory limit to be at least %memory_minimum_limit. The current value is %memory_limit. <a href="@url">Follow these steps to continue</a>.
cs: Testovací rozhraní vyžaduje nastavení paměťového limitu PHP (memory limit) alespoň na %memory_minimum_limit. Současná hodnota je %memory_limit. <a href="@url">Změňte ho tímto postupem</a>.

en: %archive_file does not contain any .info files.
cs: %archive_file neobsahuje žádné .info soubory.

en: Administer content and comments.
cs: Spravovat obsah a komentáře.

en: Comment fields
cs: Pole komentáře

en: RSS category
cs: kategorie RSS

en: Administer fields
cs: Administrovat pole

en: Changes to the style have been saved.
cs: Změny stylu byly uloženy.

en: (Machine name: @type)
cs: (Strojové jméno: @type)

en: The machine-readable name cannot be "add" or "list".
cs: Strojově čitelný název nemůže být "add" nebo "list".

en: Query tagged for node access but there is no nid. Add foreign keys to node.nid in schema to fix.
cs: Byly označeny dotazy pro přístup k uzlu ale nebylo nalezeno žádné nid. Pro opravu přidejte cizí klíče do node.nid ve schématu.

en: Your node listing query is using @fallback as a base table in a query tagged for node access. This might not be secure and might not even work. Specify foreign keys in your schema to node.nid
cs: Dotaz pro vypsání uzlu používá @fallback jako základní tabulku v označeném dotazu pro přístup k uzlu. Toto nemusí být bezpečné a dokonce ani není zaručena funkčnost. Specifikujte cizí klíče ve schématu node.nid

en: Unknown field: @field_name
cs: Neznámé pole: @field_name

en: Enabled modules: %modules
cs: Zapnuté moduly: %modules

en: Sint Maarten
cs: Svatý Martin

en: Missing bundle property on entity of type @entity_type.
cs: Není zadána skupina na entitě typu @entity_type.

en: Fields type(s) in use
cs: Používané typ(y) souborů

en: Fields pending deletion
cs: Pole čekající na smazání

en: The requested page "@path" could not be found.
cs: Stránka "@path" nebyla nalezena.

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
cs: Pulzér (throbber) není chopen zobrazit průběh nahrávání, ale zabere méně místa. Standardní indikátor průběhu je vhodný při nahrávání velkých souborů.

en: Leave this blank to delete both the existing username and password.
cs: Ponechte tato pole prázdná, pokud si přejete smazat existující uživatelské jméno i heslo.

en: To change the password, enter the new password here.
cs: Pro změnu hesla zadejte nové heslo sem.

en: HTTP authentication credentials must include a username in addition to a password.
cs: HTTP autentizace pro ověření údajů musí zahrnovat uživatelské jméno s heslem.

en: Cron takes care of running periodic tasks like checking for updates and indexing content for search.
cs: Cron zajišťuje periodické spouštění úloh jako například kontrola aktualizací a indexování obsahu pro vyhledávání.

en: The clean URL test passed.
cs: Test čistých URL proběhl úspěšně.

en: Clean URLs are enabled, but the clean URL test failed. Uncheck the box below to disable clean URLs.
cs: Čisté URL jsou zapnuty, ale test jejich funkčnosti selhal. Pro vypnutí čistých URL odškrtněte toto políčko.

en: The clean URL test failed.
cs: Test funkčnosti čistých URL selhal.

en: User name and password
cs: Uživatelské jméno a heslo

en: User module account form elements.
cs: Prvky formuláře uživatelského účtu.

en: There was a problem creating field %label: !message
cs: Při vytváření pole @label nastal problém: !message

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
cs: Ve vyhledávání bylo použito příliš mnoho výrazů AND a OR. Pro hledání bylo použito pouze prvních @count podmínek.

en: The test cannot be executed because it has not been set up properly.
cs: Test nemohl být proveden, protože nebyl správně nastaven.

en: Found field with name @name
cs: Bylo nalezeno pole se jménem @name

en: Found field with name @name and value @value
cs: Bylo nalezeno pole se jménem @name a hodnotou @value

en: A list field (@field_name) with existing data cannot have its keys changed.
cs: Nelze měnit klíče položek pole typu seznam (@field_name), pokud již pro něj existují data.

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
cs: Unikátní, strojově čitelné jméno, obsahující písmena, čísla a podtržítka.

en: The %style style has been reverted to its defaults.
cs: Styl %style byl změněn na výchozí hodnotu.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display and will override the field's default image.
cs: Pokud není nahrán žádný nový obrázek, bude se zobrazovat právě tento obrázek místo výchozího obrázku pro toto pole

en: Taxonomy field @field_name not found.
cs: Pole taxonomie @field_name nebylo nalezeno.

en: Public files directory
cs: Adresář veřejných souborů

en: Temporary files directory
cs: Adresář dočasných souborů

en: Private files directory
cs: Adresář soukromých souborů

en: Subscribe to !feed-title
cs: Přihlásit se k odběru !feed-title

en: Table @name already exists.
cs: Tabulka @name již existuje.

en: Cannot rename @table to @table_new: table @table doesn't exist.
cs: Nelze přejmenovat @table na @table_new: tabulka @table neexistuje.

en: Cannot rename @table to @table_new: table @table_new already exists.
cs: Nelze přejmenovat @table na @table_new: tabulka @table_new již existuje.

en: Cannot add field @table.@field: table doesn't exist.
cs: Nelze přidat pole @table.@field: tabulka neexistuje.

en: Cannot add field @table.@field: field already exists.
cs: Nelze přidat pole @table.@field: pole již existuje.

en: Cannot set default value of field @table.@field: field doesn't exist.
cs: Nelze nastavit výchozí hodnotu pole @table.@field: pole neexistuje.

en: Cannot remove default value of field @table.@field: field doesn't exist.
cs: Nelze odebrat výchozí hodnotu pole @table.@field: pole neexistuje.

en: Cannot add primary key to table @table: table doesn't exist.
cs: Nelze přidat primární klíč tabulce @table: tabulka neexistuje.

en: Cannot add primary key to table @table: primary key already exists.
cs: Nelze přidat primární klíč tabulce @table: primární klíč již existuje.

en: Cannot add unique key @name to table @table: table doesn't exist.
cs: Nelze přidat unikátní klíč @name tabulce @table: tabulka neexistuje.

en: Cannot add unique key @name to table @table: unique key already exists.
cs: Nelze přidat unikátní klíč @name tabulce @table: unikátní klíč již existuje.

en: Cannot add index @name to table @table: table doesn't exist.
cs: Nelze přidat index @name tabulce @table: tabulka neexistuje.

en: Cannot add index @name to table @table: index already exists.
cs: Nelze přidat index @name tabulce @table: index již existuje.

en: Cannot change the definition of field @table.@name: field doesn't exist.
cs: Nelze změnit definici pole @table.@name: pole neexistuje.

en: Cannot rename field @table.@name to @name_new: target field already exists.
cs: Nelze přejmenovat pole @table.@name na @name_new: cílové pole již existuje.

en: No book content available.
cs: Žádný obsah typu "kniha" není dostupný.

en: Field type(s) in use - see <a href="@fields-page">Field list</a>
cs: Typ pole se používá - viz <a href="@fields-page">seznam polí</a>

en: logged in users only
cs: pouze přihlášení uživatelé

en: South Sudan
cs: Jižní Súdán

en: Get an overview of <a href="@url">all content</a>.
cs: Získat přehled o <a href="@url">veškerém obsahu</a>.

en: Caribbean Netherlands
cs: Karibské Nizozemsko

en: Not fully protected
cs: Není plně chráněno

en: The response failed verification so will not be processed.
cs: Odpověď se nezdařila, takže nebude zpracována.

en: The callback URL is not local and not trusted: !url
cs: Adresa zpětného volání není lokální a není důvěryhodná: !url

en: CustomMessage: !customMessage
cs: Vlastní zpráva: !customMessage

en: Public local files served by the webserver
cs: Veřejné lokální soubory obsluhované webovým serverem

en: Temporary local files for upload and previews
cs: Dočasné místní soubory pro nahrání a náhledy

en: Display the comment with standard comment view.
cs: Zobrazit komentář ve standardním pohledu.

en: Display the comment as RSS.
cs: Zobrazit komentář jako RSS.

en: Display the content with standard node view.
cs: Zobrazit obsah ve standardním zobrazení uzlu.

en: Content ID from URL
cs: ID obsahu z URL

en: Taxonomy term ID from URL
cs: ID termínu taxonomie z URL

en: User account ID from URL
cs: ID uživatelského účtu z URL

en: User account ID from logged in person
cs: ID uživatelského účtu přihlášené osoby

en: Default settings for this view.
cs: Výchozí nastavení pro tento pohled.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
cs: Zobrazit pohled jako stránku, s URL a položkami menu.

en: Display the view as a block.
cs: Zobrazit pohled jako blok.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
cs: Přílohy přidané k ostatním zobrazením k dosažení více pohledů v jednom pohledu.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
cs: Zobrazit pohled jako RSS feed.

en: Embed
cs: Vložený

en: Provide a display which can be embedded using the views api.
cs: Poskytuje zobrazení, které může být vloženo s využitím views api.

en: Empty display extender
cs: Prázdné rozšíření zobrazení

en: Unformatted list
cs: Neformátovaný seznam

en: Displays rows one after another.
cs: Zobrazí řádky jeden po druhém.

en: HTML list
cs: HTML seznam

en: Displays rows as an HTML list.
cs: Zobrazí řádky jako HTML seznam.

en: Grid
cs: Mřížka

en: Displays rows in a grid.
cs: Zobrazí řádky v mřížce.

en: Displays rows in a table.
cs: Zobrazí řádky v tabulce.

en: Displays the default summary as a list.
cs: Zobrazí výchozí shrnutí jako seznam.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
cs: Zobrazí shrnutí neformátované s volbou jeden po druhém nebo v řádku.

en: RSS Feed
cs: RSS kanál

en: Generates an RSS feed from a view.
cs: Generovat RSS feed z pohledu.

en: Fields
cs: Pole

en: Displays the fields with an optional template.
cs: Zobrazit pole s volitelnou šablonou.

en: Display fields as RSS items.
cs: Zobrazit pole jako RSS položky.

en: Fixed value
cs: Fixní hodnota

en: PHP Code
cs: PHP kód

en: Raw value from URL
cs: Přímá hodnota z URL

en: Numeric
cs: číselná

en: Will be available to all users.
cs: Bude k dispozici pro všechny uživatele.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
cs: Přístup bude udělen pro uživatele s některou ze specifických rolí.

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
cs: Přístup bude udělen pro uživatele se specifickým oprávněním.

en: SQL Query
cs: SQL dotaz

en: Query will be generated and run using the Backdrop database API.
cs: Dotaz bude generován a spuštěn s využitím Backdrop database API.

en: No caching of Views data.
cs: Views data bez cacheování.

en: Time-based
cs: Na času založené

en: Simple time-based caching of data.
cs: Jednoduché kešování dat na základě času.

en: Basic exposed form
cs: Jednoduchý vystavený formulář

en: Input required
cs: Vstup je vyžadován

en: An exposed form that only renders a view if the form contains user input.
cs: Vystavený formulář, který se provede, pouze pokud bude obsahovat uživatelský vstup.

en: Display all items
cs: Zobrazit všechny položky

en: Display all items that this view might find
cs: Zobrazit všechny položky, které pohled může najít

en: Display a specified number of items
cs: Zobrazit specifický počet položek

en: Display a limited number items that this view might find.
cs: Zobrazit limitovaný počet položek, které pohled může najít.

en: Paged output, full pager
cs: Stránkovaný výstup, plné číslování

en: Full
cs: Plný

en: Paged output, full Backdrop style
cs: Stránkovaný výstup, plný styl Backdrop

en: Paged output, mini pager
cs: Stránkovaný výstup, mini číslovač

en: Use the mini pager output.
cs: Použít minimalizovaný stránkovaný výstup.

en: Jump menu
cs: Vyskakovací menu

en: Puts all of the results into a select box and allows the user to go to a different page based upon the results.
cs: Umístit všechny výsledky do select boxu a povolit uživateli jít na různé stránky na základě výsledků.

en: The default block rendering style with predictable tags provided by the site template.
cs: Výchozí styl vykreslování bloků s předvídatelnými značkami poskytovanými šablonou stránky.

en: Dynamic
cs: Dynamický

en: Customizable rendering style in which every HTML tag can be configured.
cs: Přizpůsobitelný styl vykreslování, ve kterém může být každá značka HTML nakonfigurována.

en: Step !current of !total
cs: Krok !current z !total

en: Node type
cs: Typ uzlu

en: Search result highlighting input
cs: Zvýraznit hledaný text ve výsledcích.

en: Store a date in the database as a datetime field, recommended for complete dates and times that may need timezone conversion.
cs: Uloží datum do databáze jako pole datetime, doporučeno pro kompletní data a časy, které mohou vyžadovat konverzi časového pásma.

en: Store a date in the database as an ISO date, recommended for historical or partial dates.
cs: Uložte datum do databáze jako ISO datum, doporučeno pro historická nebo částečná data.

en: Store a date in the database as a timestamp, deprecated format to support legacy data.
cs: Uložte datum do databáze jako pole časovou značku, překonaný formát pro podporu již nepodporovaných dat.

en: This field stores and renders email addresses.
cs: Toto pole ukládá a vykreslí e-mailové adresy.

en: Store a title, href, and attributes in the database to assemble a link.
cs: Uloží titulek, kotvu a atributy do databáze pro sestavení odkazu.

en: Number (integer)
cs: Číslo (integer)

en: Number (decimal)
cs: Číslo (decimal)

en: Number (float)
cs: Číslo (float)

en: Text (short)
cs: Text (krátký)

en: Text (long)
cs: Text (dlouhý)

en: Text (long with summary)
cs: Text (dlouhý se shrnutím)

en: Pop-up calendar
cs: Vyskakovací kalendář

en: Time ago
cs: Čas před

en: Plain
cs: Prostý

en: Default email link
cs: Výchozí odkaz e-mailu

en: Display the email address as a mailto link.
cs: Zobrazí e-mailovou adresu jako mailto link.

en: Email plain text
cs: E-mail jako prostý text

en: Display the email address as plain text.
cs: Zobrazit e-mailovou adresu jako prostý text.

en: Title, as link (default)
cs: Nadpis jako odkaz (výchozí)

en: Title, as plain text
cs: Nadpis jako prostý text

en: URL, as link
cs: URL, jako odkaz

en: URL, as plain text
cs: URL, jako prostý text

en: URL, absolute
cs: absolutní URL

en: Domain, as link
cs: Doména, jako odkaz

en: Short, as link with title "Link"
cs: Krátce, jako odkaz s názvem "Odkaz"

en: Label, as link with label as title
cs: Popisek jako odkaz; popisek se použije jako nadpis odkazu

en: Separate title and URL
cs: Oddělit název a URL

en: more
cs: více

en: fields
cs: pole

en: field
cs: pole

en: Contextual filters
cs: Kontextuální filtry

en: contextual filters
cs: kontextuální filtry

en: Contextual filter
cs: Kontextuální filtr

en: contextual filter
cs: kontextuální filtr

en: Sort criteria
cs: Kritéria třídění

en: sort criteria
cs: kritéria třídění

en: Sort criterion
cs: Kritérium pro třídění

en: sort criterion
cs: kritérium pro třídění

en: Filter criteria
cs: Kritéria filtru

en: filter criteria
cs: kritéria filtru

en: Filter criterion
cs: kritérium pro filtr

en: filter criterion
cs: kritérium pro filtr

en: Relationships
cs: Vztahy

en: relationships
cs: vztahy

en: Relationship
cs: Vztah

en: header
cs: hlavička

en: footer
cs: patička

en: No results behavior
cs: Chování při žádných výsledcích

en: no results behavior
cs: chování při žádných výsledcích

en: Comments are responses to node content.
cs: Komentáře jsou odpovědi na obsah uzlů.

en: The comment ID of the field
cs: ID komentáře z pole

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
cs: Jméno autora komentáře. Může být vykreslen jako odkaz na autorovu domovskou stránku.

en: Author's website
cs: Autorova webová stránka

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
cs: Adresa webové stránky autora komentáře. Může být vykreslena jako odkaz. Pokud je autor registrovaným uživatelem, bude prázdná.

en: Hostname of user that posted the comment.
cs: Název hostitele uživatele, který odeslal komentář.

en: Mail
cs: E-mail

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
cs: E-mail uživatele, který odeslal komentář. Může být prázdné, pokud je autor registrovaným uživatelem.

en: Post date
cs: Datum příspěvku

en: Date and time of when the comment was created.
cs: Datum a čas, kdy byl komentář vytvořen.

en: Date in the form of CCYYMMDD.
cs: Datum ve formátu YYYYMMDD.

en: Created year + month
cs: Rok a měsíc vytvoření

en: Date in the form of YYYYMM.
cs: Datum ve formátu YYYYMM.

en: Created year
cs: Rok vytvoření

en: Date in the form of YYYY.
cs: Datum ve formátu YYYY.

en: Created month
cs: Měsíc vytvoření

en: Date in the form of MM (01 - 12).
cs: Datum ve formátu MM (01 - 12).

en: Created day
cs: Den vytvoření

en: Date in the form of DD (01 - 31).
cs: Datum ve formátu DD (01 - 31).

en: Created week
cs: Týden vytvoření

en: Date in the form of WW (01 - 53).
cs: Datum ve formátu WW (01 - 53).

en: The language the comment is in.
cs: Jazyk komentáře.

en: Updated date
cs: Datum aktualizace

en: Date and time of when the comment was last updated.
cs: Datum a čas, kdy byl komentář naposledy upraven.

en: Updated year + month
cs: Rok + měsíc aktualizace

en: Updated year
cs: Rok aktualizace

en: Updated month
cs: Měsíc aktualizace

en: Updated day
cs: Den aktualizace

en: Updated week
cs: Týden aktualizace

en: Approved
cs: Schválený

en: Whether the comment is approved (or still in the moderation queue).
cs: Zda je komentář schválený (nebo je stále ve frontě pro moderaci)

en: Not Approved
cs: Neschválený

en: Approved comment
cs: Schválený komentář

en: View link
cs: Odkaz "zobrazit"

en: Provide a simple link to view the comment.
cs: Poskytuje jednoduchý odkaz k zobrazení komentáře.

en: Edit link
cs: Odkaz Upravit

en: Provide a simple link to edit the comment.
cs: Poskytuje jednoduchý odkaz k editaci komentáře.

en: Delete link
cs: Odkaz "smazat"

en: Provide a simple link to delete the comment.
cs: Poskytuje jednoduchý odkaz ke smazání komentáře.

en: Approve link
cs: Schválit komentář

en: Provide a simple link to approve the comment.
cs: Poskytuje jednoduchý odkaz ke schválení komentáře.

en: Reply-to link
cs: Odkaz "odpovědět"

en: Provide a simple link to reply to the comment.
cs: Poskytuje jednoduchý odkaz k odpovědi na komentář.

en: Depth
cs: Hloubka

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
cs: Zobrazí hloubku komentářů, jestliže jsou členěny do vláken.

en: Thread
cs: Vlákno

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
cs: Třídění s pořadím po vláknech. Tento způsob umožňuje zobrazit odkazující se komentáře společně s jejich předky.

en: The node ID to which the comment is a reply to.
cs: OD uzlu, na který komentář odpovídá.

en: The content to which the comment is a reply to.
cs: Obsah, na který komentář odpovídá.

en: Author uid
cs: Autorovo UID

en: If you need more fields than the uid add the comment: author relationship
cs: Pokud potřebujete více polí než uid, přidejte komentář: vztah k autorovi

en: The User ID of the comment's author.
cs: Uživatelské ID autora komentáře.

en: author
cs: autor

en: Parent CID
cs: Rodičovské CID

en: The Comment ID of the parent comment.
cs: D komentáře rodičovského komentáře.

en: Parent comment
cs: Rodičovský komentář

en: The parent comment.
cs: Rodičovský komentář

en: Last comment time
cs: Čas posledního komentování

en: Date and time of when the last comment was posted.
cs: Datum a čas přidání posledního komentáře.

en: Last comment author
cs: Autor posledního komentáře

en: The name of the author of the last posted comment.
cs: Jméno autora naposledy přidaného komentáře.

en: The number of comments a node has.
cs: Počet komentářů daného uzlu.

en: Updated/commented date
cs: Datum aktualizace / komentování

en: The most recent of last comment posted or node updated time.
cs: Poslední zveřejněný komentář nebo čas aktualizace uzlu.

en: Last comment CID
cs: CID posledního komentáře

en: Display the last comment of a node
cs: Zobrazit poslední komentář uzlu

en: Last Comment
cs: Poslední komentář

en: The last comment of a node.
cs: Poslední komentář uzlu.

en: Last comment uid
cs: Uid posledního komentáře

en: The User ID of the author of the last comment of a node.
cs: ID uživatele, který naposledy komentoval uzel.

en: Bulk operations
cs: Hromadné úpravy

en: Provides a checkbox on each row and a form for executing bulk actions on comments.
cs: Poskytuje checkbox na každém řádku a formulář pro spuštění hromadných úprav na komentářích.

en: User module 'member for' view element.
cs: Uživatelský modul 'člen' pro zobrazení prvku.

en: Appears in: @bundles.
cs: Objevuje se v: @bundles.

en: @group (historical data)
cs: @group (historická data)

en: @group (historical data): @field
cs: @group (historická data): @field

en: - No value -
cs: - Žádná hodnota -

en: image from !field_name
cs: obrázek z !field_name

en: Delta - Appears in: @bundles.
cs: Delta - objeví se v: @bundles.

en: term from !field_name
cs: termín z !field_name

en: Files maintained by Backdrop and various modules.
cs: Soubory spravované Backdropem a různými moduly.

en: The ID of the file.
cs: ID souboru.

en: The name of the file.
cs: Název souboru.

en: Provide a simple link to delete the file entity.
cs: Poskytuje jednoduchý odkaz na smazání entity souboru.

en: Mime type
cs: MIME typ

en: The mime type of the file.
cs: MIME typ souboru.

en: Extension
cs: Přípona

en: The extension of the file.
cs: Přípona souboru.

en: The status of the file.
cs: Status souboru.

en: Upload date
cs: Datum nahrání

en: The date the file was uploaded.
cs: Datum, kdy byl soubor nahrán.

en: User who uploaded
cs: Uživatel, který nahrával

en: Provides a checkbox on each row and a form for executing bulk actions on files.
cs: Poskytuje checkbox na každém řádku a formulář pro spuštění hromadných úprav na souborech.

en: File Usage
cs: Využití souboru

en: Content that is associated with this file, usually because this file is in a field on the content.
cs: Obsah, který je asociován s tímto souborem, obvykle proto, že je soubor v poli tohoto obsahu.

en: A file that is associated with this node, usually because it is in a field on the node.
cs: Soubor, který je asociován s tímto uzlem, obvykle proto, že je v poli tohoto uzlu.

en: A user that is associated with this file, usually because this file is in a field on the user.
cs: Uživatel, který je asociován s tímto souborem, obvykle proto, že soubor je v poli tohoto uživatele.

en: A file that is associated with this user, usually because it is in a field on the user.
cs: Soubor, který je asociovaný s uživatelem, obvykle proto, že je v poli uživatele.

en: A comment that is associated with this file, usually because this file is in a field on the comment.
cs: Komentář asociovaný s tímto souborem, obvykle proto, že je v poli komentáře.

en: A file that is associated with this comment, usually because it is in a field on the comment.
cs: Soubor asociovaný s tímto komentářem, obvykle pro jeho přítomnost v poli komentáře.

en: Taxonomy Term
cs: Termín taxonomie

en: A taxonomy term that is associated with this file, usually because this file is in a field on the taxonomy term.
cs: Termín taxonomie asociovaný s tímto souborem,obvykle pro jeho přítomnost v poli termínu.

en: A file that is associated with this taxonomy term, usually because it is in a field on the taxonomy term.
cs: Soubor asociovaný s tímto termínem taxonomie, obvykle pro jeho přítomnost v poli termínu.

en: Taxonomy Vocabulary
cs: Slovník taxonomie

en: A taxonomy vocabulary that is associated with this file, usually because this file is in a field on the taxonomy vocabulary.
cs: Slovník asociovaný s tímto souborem, obvykle proto, že je soubor přítomný v poli slovníku taxonomie.

en: A file that is associated with this taxonomy vocabulary, usually because it is in a field on the taxonomy vocabulary.
cs: Soubor asociovaný s tímto slovníkem taxonomie, obvykle pro jeho přítomnost v poli slovníku.

en: Module
cs: Modul

en: The module managing this file relationship.
cs: Modul spravuje vztahy tohoto souboru.

en: Entity type
cs: Typ entity

en: The type of entity that is related to the file.
cs: Typ entity, která se vztahuje k tomuto souboru.

en: The ID of the entity that is related to the file.
cs: ID entity, která se vztahuje k tomuto souboru.

en: Use count
cs: Počet použití

en: The number of times the file is used by this entity.
cs: Počet použití souboru touto entitou.

en: Locale source
cs: Lokální zdroj

en: A source string for translation, in English or the default site language.
cs: Zdrojový řetězec pro překlad v angličtině nebo na výchozím jazyku webu.

en: The ID of the source string.
cs: ID zdrojového řetězce.

en: A description of the location or context of the string.
cs: Popis umístění nebo kontext řetězce.

en: Source
cs: Zdroj

en: The full original string.
cs: Plný originální řetězec.

en: The version of Backdrop core that this string is for.
cs: Verze jádra Backdrop, pro kterou je řetězec určen.

en: Provide a simple link to edit the translations.
cs: Poskytuje jednoduchý odkaz k editaci překladu.

en: Locale target
cs: Místní cíl

en: Translation
cs: Překlad

en: The full translation string.
cs: plně přeložený řetězec.

en: The language this translation is in.
cs: Jazyk překladu.

en: The ID of the parent translation.
cs: ID rodičovského překladu.

en: Whether or not the translation is plural.
cs: Zda je či není překlad v plurálu.

en: The node ID.
cs: ID uzlu.

en: The content title.
cs: Nadpis obsahu.

en: The date the content was posted.
cs: Datum publikování příspěvku.

en: The date the content was last updated.
cs: Datum poslední aktualizace příspěvku.

en: The content type (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
cs: Typ obsahu (např. příspěvek, stránka, fórum atp.)

en: Whether or not the content is published.
cs: Zda je či není obsah publikován.

en: Published or admin
cs: Publikován nebo admin

en: Filters out unpublished content if the current user cannot view it.
cs: Pokud aktuální uživatel nemůže zobrazit, filtruje nepublikovaný obsah.

en: Promoted
cs: Povýšeno

en: Whether or not the content is promoted.
cs: Zda je či není obsah povýšený mezi příspěvky.

en: Not promoted
cs: Nepovýšeno

en: Sticky
cs: Připnuto

en: Whether or not the content is sticky.
cs: Zda je či není obsah připnutý.

en: Not sticky
cs: Nepřipnuto

en: Whether or not the content is sticky. To list sticky content first, set this to descending.
cs: Zda je či není obsah připnutý. K vypsání nejprve připnutých příspěvků, nastavte hodnotu na DESC.

en: Provide a simple link to the content.
cs: Poskytuje jednoduchý odkaz na obsah.

en: Provide a simple link to edit the content.
cs: Poskytuje jednoduchý odkaz na úpravu obsahu.

en: Provide a simple link to delete the content.
cs: Poskytuje jednoduchý odkaz ke smazání obsahu.

en: The aliased path to this content.
cs: Alias cesty k tomuto obsahu.

en: Created date
cs: Den vytvoření

en: The user authoring the content. If you need more fields than the uid add the content: author relationship
cs: Uživatel autorizující obsah. Pokud potřebujete více polí než UID, přidejte obsah: vztah autora

en: Relate content to the user who created it.
cs: Týká se obsahu uživatele, který jej vytvořil.

en: User has a revision
cs: Uživatel má revizi

en: All nodes where a certain user has a revision
cs: Všechny uzly kde má dotyčný uživatel revizi

en: Provides a checkbox on each row and a form for executing bulk actions on nodes.
cs: Poskytuje checkbox na každém řádku a formulář pro spuštění hromadných akcí na uzlech.

en: Content revision
cs: Revize obsahu

en: Content revision is a history of changes to content.
cs: Revize obsahu jsou historií změn obsahu.

en: Relate a content revision to the user who created the revision.
cs: Vztáhnout revizi obsahu k uživateli, který revizi provedl.

en: revision user
cs: uživatel revize

en: The revision NID of the content revision.
cs: Revizní NID - ID revize obsahu.

en: Get the actual content from a content revision.
cs: Získat aktuální obsah z revize obsahu.

en: The revision ID of the content revision.
cs: ID revize z revize obsahu.

en: Log message
cs: Zpráva logu

en: The log message entered when the revision was created.
cs: Zpráva do logu zapsaná ve chvíli provedení revize.

en: The date the node was last updated.
cs: Datum poslední aktualizace uzlu.

en: Provide a simple link to the revision.
cs: Poskytuje jednoduchý odkaz k revizi.

en: Revert link
cs: Odkaz návratu

en: Provide a simple link to revert to the revision.
cs: Poskytuje jednoduchý odkaz k navrácení revize.

en: Provide a simple link to delete the content revision.
cs: Poskytuje jednoduchý odkaz ke smazání revize obsahu.

en: Content access
cs: Přístup k obsahu

en: Access
cs: Přístup

en: Filter by access.
cs: Filtrovat podle přístupu

en: Filter for content by view access. <strong>Not necessary if you are using node as your base table.</strong>
cs: Filtr pro povolení zobrazit obsah. <strong>Not necessary if you are using node as your base table.</strong>

en: Has new content
cs: Má nový obsah

en: Show a marker if the content is new or updated.
cs: Zobrazit značku, pokud je obsah nový nebo aktualizovaný.

en: Show only content that is new or updated.
cs: Zobrazit pouze obsah, který je nový nebo aktualizovaný.

en: Redirect
cs: přesměrování

en: URL redirects
cs: URL přesměrování

en: Listings of URL redirects.
cs: Seznam URL přesměrování

en: Redirect ID
cs: ID přesměrování

en: The internal ID of the redirect.
cs: Interní ID přesměrování.

en: The type of redirect.
cs: Typ přesměrování.

en: ID of user who created the URL redirect.
cs: ID uživatele který vytvořil URL přesměrování.

en: Filter the view to the currently logged in user.
cs: Filtrovat zobrazení pro aktuálně přihlášeného uživatele.

en: Source URL
cs: URL zdroje

en: The source URL which generates a redirect
cs: Zdrojová URL adresa, která generuje přesměrování

en: Redirect URL
cs: URL adresa pro přesměrování

en: The destination URL
cs: Cílová URL adresa

en: The language the redirect is for.
cs: Jazyk přesměrování.

en: Clicks
cs: Kliknutí

en: Number of times this URL redirect has been followed.
cs: Počet použití tohoto přesměrování.

en: Last accessed date
cs: Datum posledního přístupu

en: The date/time the URL redirect was last accessed.
cs: Datum/čas, kdy bylo URL přesměrování naposledy použito.

en: Provide links to operations the user can perform for the URL redirect.
cs: Poskytuje odkazy na operace pro přesměrování URL adres.

en: Provide a simple link to edit the URL redirect.
cs: Poskytuje odkaz k editaci URL přesměrování.

en: Provide a simple link to delete the URL redirect.
cs: Poskytuje jednoduchý odkaz ke smazání přesměrování URL.

en: Score
cs: Skóre

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
cs: Skóre hledané položky. To není použito, jestliže zároveň není přítomen filter vyhledávání.

en: Links from
cs: Odkazy od

en: Other nodes that are linked from the node.
cs: Ostatní uzly, které jsou odkazovány z tohoto uzlu

en: Links to
cs: Odkazy na

en: Other nodes that link to the node.
cs: Ostatní uzly, které odkazují na tento.

en: Search Terms
cs: Vyhledat termíny

en: The terms to search for.
cs: Termíny, který jsou hledány.

en: Modules/Themes/Theme engines in your codebase.
cs: Moduly/Témata/Tématické moduly ve Vaší základně kódu

en: The type of the item, either module, theme, or theme_engine.
cs: Typ položky - modul, téma nebo tématický modul

en: Schema version
cs: Verze schématu

en: The module's database schema version number. -1 if the module is not installed (its tables do not exist); 0 or the largest N of the module's hook_update_N() function that has either been run or existed when the module was first installed.
cs: Číslo verze databázového schématu modulu. -1, pokud modul není nainstalován (jeho tabulky neexistují); 0 nebo největší N funkce hook_update_N() modulu, která byla spuštěna nebo existovala při první instalaci modulu.

en: Term
cs: Termín

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
cs: Termíny taxonomie jsou připojeny k uzlům.

en: The tid of a taxonomy term.
cs: TID termínu taxonomie.

en: Taxonomy term chosen from autocomplete or select widget.
cs: Termín taxonomie vybraný skrze widget automatického doplnění nebo rozbalovací seznam.

en: Representative node
cs: Reprezentativní uzel

en: Obtains a single representative node for each term, according to a chosen sort criterion.
cs: Získá jeden reprezentativní uzel pro každý termín podle zvoleného kritéria třídění.

en: The taxonomy term name.
cs: Pojmenování termínu taxonomie

en: Taxonomy term name.
cs: Pojmenování termínu taxonomie.

en: Uncategorized
cs: Nezařazeno

en: The term weight field
cs: Váha termínu

en: The description associated with a taxonomy term.
cs: Popis spojený s výrazem taxonomie.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" to a particular vocabulary.
cs: Filtrovat výsledky z "Taxonomy: Term" na dílčí slovník.

en: Machine-Name of the vocabulary of which a term is a member.
cs: Strojové pojmenování slovníku, v němž je termín zařazen.

en: Vocabulary label
cs: Označení slovníku

en: Human readable label of the vocabulary of which a term is a member.
cs: Lidmi čitelné pojmenování slovníku, v němž je termín zařazen.

en: Term edit link
cs: Odkaz "editovat  termín"

en: Provide a simple link to edit the term.
cs: Poskytne jednoduchý odkaz k úpravě termínu

en: Content with term
cs: Obsah s termínem

en: Relate all content tagged with a term.
cs: Vztahujte se na veškerý obsah označený termínem.

en: Has taxonomy term ID
cs: Má ID termínu taxonomie

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
cs: Zobrazit obsah, jestliže má přidělen vybraný termín.

en: Has taxonomy term
cs: Má termín taxonomie

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
cs: Nadřazený termín k termínu. Toto může zapříčinit duplikaci záznamů, jestliže slovník umožňuje mít více nadřazených termínů.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" by the parent pid.
cs: Filtrujte výsledky „Taxonomy: Term“ podle nadřazeného pid.

en: The parent term of the term.
cs: Nadřazený termín k danému termínu.

en: Users who have created accounts on your site.
cs: Uživatelé, kteří mají účet na vašich stránkách.

en: Uid
cs: UID

en: The user account ID.
cs: ID uživatelského účtu

en: Content authored
cs: Autorský obsah

en: Relate content to the user account of its creator. This relationship will create one record for each content item created by the user account.
cs: Spojuje obsah s uživatelským účtem jeho tvůrce. Tento vztahvytvoří jeden záznam pro každou položku obsahu vytvořenou daným uživatelským účtem.

en: nodes
cs: uzly

en: The raw numeric user account ID.
cs: Nezpracované číselné ID uživatelského účtu.

en: The user account ID
cs: ID uživatelského účtu

en: Obtains a single representative node for each user account, according to a chosen sort criterion.
cs: Získá jeden reprezentativní uzel pro každý uživatelský účetna vybrané kritérium řazení.

en: Current
cs: Současný

en: Filter the view to the currently logged in user account.
cs: Filtruje zobrazení na aktuálně přihlášený uživatelský účet.

en: The username for the user account or author.
cs: Uživatelské jméno pro uživatelský účet nebo autora.

en: Name (raw)
cs: Pojmenování (nezpracované)

en: The username for the user account or author. This filter does not check if the user account exists and allows partial matching. Does not utilize autocomplete.
cs: Uživatelské jméno pro uživatelský účet nebo autora. Tento filtr nekontroluje, zda uživatelský účet existuje, a umožňuje částečné párování. Nepoužívá automatické doplňování.

en: Email address for a given user account. This field is normally not disclosed, so be cautious when using it.
cs: E-mailová adresa pro daný uživatelský účet. Toto pole obvykle nenízveřejněno, buďte proto při jeho používání opatrní.

en: The language for the user account.
cs: Jazyk pro uživatelský účet.

en: The user account picture, if allowed.
cs: Obrázek uživatele, je-li povolen.

en: Has avatar
cs: Má avatar

en: Provide a simple link to the user account.
cs: Poskytuje jednoduchý odkaz z uživatelského profilu.

en: The user account's last access date.
cs: Datum posledního přístupu uživatele.

en: The user account's last login date.
cs: Datum posledního přihlášení uživatele.

en: Whether a user account is active or blocked.
cs: Zda je uživatelský účet aktivní nebo blokovaný.

en: The user account's signature.
cs: Podpis uživatelského účtu.

en: Provide a simple link to edit the user account.
cs: Poskytne jednoduchý odkaz k úpravě uživatelského účtu.

en: Cancel link
cs: Odkaz "zrušit"

en: Provide a simple link to cancel the user account.
cs: Poskytuje jednoduchý odkaz na zrušení uživatelského účtu.

en: Provide serialized data of the user account
cs: Poskytuje serializovaná data z uživatelského účtu

en: Provides a checkbox on each row and a form for executing bulk actions on user accounts.
cs: Poskytuje zaškrtávací políčko na každém řádku a formulář pro provádění hromadných akcína uživatelských účtech.

en: Roles that a user account has been assigned.
cs: Role, ke kterým bude uživatelský účet přiřazen.

en: No role
cs: Žádná role

en: The user account permissions.
cs: Oprávnění uživatele

en: Global
cs: Globální

en: Random
cs: Náhodný

en: Randomize the display order.
cs: Učinit pořadí zobrazení náhodným.

en: Null
cs: nic

en: Allow a contextual filter value to be ignored. The query will not be altered by this contextual filter value. Can be used when contextual filter values come from the URL, and a part of the URL needs to be ignored.
cs: Povolit ignorování hodnoty kontextového filtru. Dotaz nebudezměněn touto hodnotou kontextového filtru. Lze použít v kontextuhodnoty filtru pocházejí z adresy URL, kde část adresy URL musí býtignorováno.

en: Custom text
cs: Volitelný text

en: Provide custom text or link.
cs: Poskytuje volitelný text nebo odkaz.

en: View result counter
cs: Zobrazit počítadlo výsledků

en: Displays the actual position of the view result
cs: Zobrazit aktuální pozici z výsledků pohledu

en: Text area
cs: Textová oblast

en: Unfiltered text
cs: Nefiltrovaný text

en: Add unrestricted, custom text or markup. This is similar to the custom text field.
cs: Přidá neomezený uživatelský text nebo značku. Toto je podobné jako vlastní textové pole.

en: View area
cs: Oblast pro Pohledy (views)

en: Insert a view inside an area.
cs: Umístit pohled do oblasti.

en: Result summary
cs: Shrnutí výsledků

en: Shows result summary, for example the items per page.
cs: Zobrazuje souhrn výsledků, například položky na stránku.

en: Contextual Links
cs: Kontextuální odkazy

en: Display fields in a contextual links menu.
cs: Zobrazí pole v kontextuálních odkazech menu.

en: Combine fields filter
cs: Filtr kombinace polí

en: Combine two fields together and search by them.
cs: Kombinuje dvě pole dohromady a vyhledává podle nich.

en: Dropbutton
cs: Tlačítko upuštění

en: Display fields in a dropbutton.
cs: Zobrazí pole v tlačítku k upuštění.

en: Math expression
cs: Matematický výraz

en: Evaluates a mathematical expression and displays it.
cs: Vyhodnotí matematický výraz a zobrazí ho.

en: Fields comparison
cs: Porovnání polí

en: Use fields comparison to filter the result of the view.
cs: Použijte filtrování polí k filtrování výsledku zobrazení.

en: The number of new comments on the node.
cs: Počet nových komentářů uzlu.

en: Add comment link
cs: Přidat odkaz na komentář

en: Display the standard add comment link used on regular nodes, which will only display if the viewing user has access to add a comment.
cs: Zobrazit standardní odkaz pro přidání komentáře použitý na běžných uzlech, kterýse zobrazí, pouze pokud má prohlížející uživatel přístup k přidání komentáře.

en: Comment status
cs: Status komentáře

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
cs: Zda jsou povoleny nebo zakázány komentáře k uzlu.

en: User posted or commented
cs: Uživatelem čerpaný nebo komentovaný

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
cs: Zobrazí uzly pouze pokud uživatel publikoval nebo komentoval uzel.

en: Comments of the node
cs: Komentáře uzlu

en: Relate all comments on the node. This will create 1 duplicate record for every comment. Usually if you need this it is better to create a comment view.
cs: Vztahujte všechny komentáře k uzlu. Tím se vytvoří 1 duplicitní záznamza každý komentář. Obvykle, pokud to potřebujete, je lepší vytvořitzobrazení komentářů.

en: @entity using @field
cs: @entity používající $field

en: Relate each @entity with a @field set to the image.
cs: Propojte každou entitu @entity s polem @field nastaveným na obrázek.

en: Relate each @entity with a @field set to the term.
cs: Propojuje každou entitu @entity s polem @field nastaveným na termín.

en: The language the content is in.
cs: Jazyk obsahu.

en: Taxonomy terms on node
cs: Termíny taxonomie uzlu.

en: term
cs: termín

en: All taxonomy terms
cs: Všechny termíny taxonomie

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
cs: Zobrazit všechny termíny taxonomie asociované s uzlem ze specifikovaných slovníků.

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
cs: Zobrazit obsah, pokud obsahuje vybrané taxonomické pojmy nebo potomky vybraných termínů. Kvůli složitosti obsahuje méně možnosti než verze bez hloubky.

en: Has taxonomy term ID (with depth)
cs: Má ID termínu taxonomie (s hloubkou)

en: Has taxonomy terms (with depth)
cs: Má termíny taxonomie (s hloubkou)

en: Has taxonomy term ID depth modifier
cs: Má ID modifikátor hloubky termínu taxonomie

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional contextual filter value.
cs: Povolí "hloubku" pro taxonomii. ID termínu (s hloubkou), které se má upravit prostřednictvím další hodnoty kontextového filtru.

en: Group results together
cs: Skupinové výsledky společně

en: Count DISTINCT
cs: Počet DISTINCT

en: Sum
cs: Suma

en: Average
cs: Průměr

en: Standard deviation
cs: Standardní odchylka

en: True
cs: Pravda (True)

en: False
cs: Nepravda (False)

en: On
cs: Zapnuto

en: Off
cs: Vypnuto

en: New password
cs: Nové heslo

en: Confirm new password
cs: Potvrďte nové heslo

en: Password strength:
cs: Síla hesla:

en: Passwords match:
cs: Hesla se shodují:

en: fair
cs: jednoduché

en: good
cs: dobré

en: excellent
cs: skvělé

en: The default content for this page. <strong>This block may be required for this page to work properly.</strong>
cs: Výchozí obsah pro tuto stránku. <strong>Tento blok může být vyžadován ke správné funkci stránky.</strong>

en: Header block
cs: Blok záhlaví

en: Contains elements typical of a site header including the site logo, name, slogan, and optionally a navigational menu.
cs: Obsahuje prvky typické pro záhlaví webu včetně loga, názvu, sloganu a případně navigační nabídky.

en: Breadcrumb
cs: Drobečková navigace

en: Powered by Backdrop
cs: Běží na Backdropu

en: Displays a link to <a href="https://backdropcms.org">the Backdrop CMS website</a>.
cs: Zobrazuje odkaz na <a href="https://backdropcms.org">web Backdrop CMS</a>.

en: Custom block
cs: Vlastní blok

en: A basic block for adding custom text.
cs: Základní blok pro přidání vlastního textu.

en: Hero block
cs: Hero blok

en: A hero block often consists of text over a background image, though either are optional.
cs: Hero blok se často sestává z textu přes obrázek na pozadí, je to ale volitelné.

en: Convert image captions to figure and figcaption elements
cs: Převést popisek obrázku na HTML figure a figcaptions elementy

en: Float images left and right using the data-align attribute
cs: Umístit obrázek doleva a doprava s využitím atributu data-align

en: Backdrop CMS update status
cs: Oznámení o aktualizaci Backdrop CMS

en: Overrides path
cs: Přepsaná cesta

en: Layout overrides existing path provided by another module.
cs: Layout přepíše existující cestu poskytovanou jiným modulem.

en: String pass-through
cs: Průchod řetězce

en: System (English)
cs: System (Anglicky)

en: User interface translation
cs: Překlad uživatelského prostředí

en: Translate the built-in user interface.
cs: Přeložit zabudované uživatelské rozhraní.

en: Select and configure themes.
cs: Vybrat a konfigurovat témata.

en: Administration tools.
cs: Administrační nástroje.

en: Settings related to meta tags, and other data commonly used by search engines.
cs: Nastavení související s meta značkami a dalšími údaji běžně používanými při vyhledávání.

en: Date and time formats
cs: Formáty data a času

en: Configure the display of date and time strings.
cs: Konfigurovat zobrazení řetězců data a času.

en: Local site search settings.
cs: Nastavení místního prohledávání webu.

en: URL handling
cs: Zpracování URL

en: Settings related to editorial workflow.
cs: Nastavení související s redakčním pracovním postupem.

en: Install or uninstall modules.
cs: Instalovat nebo odinstalovat moduly.

en: Site header
cs: Hlavička webu

en: Main content
cs: Hlavní obsah

en: Install new themes
cs: Instalovat nová témata

en: List themes
cs: Seznam témat vzhledu

en: Administration bar
cs: Lišta administrace

en: Adjust administration bar settings.
cs: Upravit nastavení panelu administrace.

en: Text editors and formats
cs: Textové editory a formáty

en: Configure WYSIWYG and text editors on the site. Restrict or allow certain HTML tags to be used in content.
cs: Nakonfigurujte WYSIWYG a textové editory na webu. Omezte nebo povolte určité HTML značky , které mají být použity v obsahu.

en: List text formats
cs: Seznam textových formátů

en: Import, export, and synchronize your configuration changes between different installations of your site, such as in development, staging, and production environments.
cs: Importujte, exportujte a synchronizujte změny konfigurace mezi různými instalacemi vašeho webu, například při vývoji, přenastaveních a spouštění produkčního prostředí.

en: Full Import/Export
cs: Plný import/export

en: Single Import/Export
cs: Jeden import/export

en: Synchronize
cs: Synchronizovat

en: Configuration diff
cs: Konfigurační rozdíl

en: Database 4 byte UTF-8 upgrade
cs: Upgrade databáze na 4 bajty UTF-8

en: Settings for logging and alerts modules. Various modules can route Backdrop's system events to different destinations, such as syslog, database, email, etc.
cs: Nastavení pro logování a výstražné moduly. Různé moduly mohou směrovat systémové události Backdropu do různých umístění, jako je syslog, databáze, e-mail atd.

en: Tell Backdrop where to store uploaded files and how they are accessed.
cs: Sdělit Backdropu, kde jsou umístěny nahrané soubory a jaký je k nim přístup.

en: Transliteration
cs: Transliterace

en: Convert existing file names to US-ASCII.
cs: Převést existující názvy souborů do US-ASCII.

en: Add image style
cs: Přidat styl obrázku

en: List image styles
cs: Seznam stylů obrázku

en: Add date format
cs: Přidat formát data

en: List languages
cs: Seznam jazyků

en: URL settings
cs: Nastavení URL

en: General URL-related configuration for your site.
cs: Obecná konfigurace URL pro váš web.

en: Redirect users from one URL to another.
cs: Přesměrovat uživatele z jedné URL na jinou.

en: Add redirect
cs: Přidat přesměrování

en: Fix 404 pages
cs: Opravit stránky 404

en: Add URL redirects for 404 pages.
cs: Přidat URL přesměrování pro stránky 404.

en: List URL redirects
cs: Seznam URL přesměrování

en: Configure behavior for URL redirects.
cs: Nastavit chování URL přesměrování.

en: Change your site's URLs by setting up automatic URL alias patterns.
cs: Změňte adresy URL svého webu nastavením automatických vzorů aliasu URL.

en: Add URL alias
cs: Přidat URL alias

en: Delete URL aliases
cs: Smazat URL aliasy

en: Generate URL aliases
cs: Generovat URL aliasy

en: List URL aliases
cs: Seznam URL aliasů

en: URL alias patterns
cs: Vzory URL aliasů

en: List URL alias patterns
cs: Seznam vzorů URL aliasů

en: URL alias pattern settings
cs: Nastavení vzorů URL aliasů

en: Account emails
cs: E-maily v rámci účtu

en: Configure email templates used for account registration and management.
cs: Konfigurovat e-mailové šablony používané pro registraci a správu účtů.

en: Configure settings for user accounts.
cs: Konfigurovat nastavení pro uživatelské účty.

en: Configure fields and display of fields on user accounts.
cs: Konfigurovat pole a zobrazení polí v uživatelských účtech.

en: Manage displays
cs: Spravovat zobrazení

en: List, edit, or add levels of access, or <em>user roles</em>.
cs: Vypsat, editovat a přidat úroveň přístupu nebo <em>uživatelskou roli</em>.

en: Install new modules
cs: Instalovat nové moduly

en: List modules
cs: Seznam modulů

en: Uninstall modules
cs: Odinstalovat moduly

en: Get a status report about available updates for your installed modules, themes, and layouts.
cs: Získejte stavovou zprávu o dostupných aktualizacích pro nainstalované moduly, témata a rozvržení.

en: List available updates
cs: Seznam dostupných aktualizací

en: Overview of all blocks and their modules.
cs: Přehled všech bloků a jejich modulů.

en: List fields
cs: Seznam polí

en: Used in views
cs: Použito v pohledech

en: Overview of fields used in all views.
cs: Přehled polí použitých ve všech pohledech.

en: Fix 404 pages with URL redirects
cs: Opravit stránky 404 pomocí URL přesměrování

en: Views plugins
cs: Zásuvné moduly pohledů

en: Overview of plugins used in all views.
cs: Přehled pluginů použitých ve všech pohledech.

en: List content types
cs: Seznam typů obsahu

en: Custom blocks
cs: Vlastní bloky

en: Create reusable blocks that can be placed in layouts.
cs: Vytvářejte opakovaně použitelné bloky, které lze umístit do rozvržení.

en: Add custom block
cs: Přidat vlastní blok

en: List custom blocks
cs: Seznam vlastních bloků

en: Layouts
cs: Rozvržení stránek

en: Create new landing pages or modify the layout of existing pages on your site.
cs: Vytvořte nové vstupní stránky nebo upravte rozložení existujících stránek na Vašem webu.

en: Add layout
cs: Přidat rozvržení

en: List layouts
cs: Seznam rozvržení

en: Manage layout templates.
cs: Spravovat šablony rozvržení.

en: Update layouts
cs: Aktualizovat rozvržení

en: List vocabularies
cs: Seznam slovníků

en: Views
cs: Pohledy (Views)

en: Manage customized lists of content.
cs: Spravujte přizpůsobené seznamy obsahu.

en: Add view
cs: Přidat pohled (view)

en: List views
cs: Seznam pohledů

en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Manage comments
cs: Spravovat komentáře

en: Confirm deleting multiple files
cs: Potvrdit smazání vícero souborů

en: Confirm content deletion
cs: Potvrdit smazání obsahu

en: Add user account
cs: Přidat uživatelský účet

en: Add a blog post, news article, or press release.
cs: Přidejte blogový příspěvek, článek s novinkami nebo tiskovou zprávu.

en: Add a page with static content, like the 'About' page.
cs: Stránka se statickým obsahem, např. "o nás".

en: Configure layout
cs: Konfigurovat rozvržení

en: Manage blocks
cs: Spravovat bloky

en: Configure page title
cs: Konfigurovat titulek stránky

en: Configure menu
cs: Konfigurovat menu

en: Edit links
cs: Upravit odkazy

en: List terms
cs: Vypsat termíny

en: Break lock
cs: Zrušit zámek

en: Clone view
cs: Klonovat pohled

en: Configure view
cs: Konfigurovat pohled

en: Disable view
cs: Vypnout pohled

en: Enable view
cs: Zapnout pohled

en: Admin bar
cs: Panel správce

en: 4-byte UTF-8 support enables extended characters to be saved into the database, including emojis, Asian symbols and mathematical symbols.
cs: Podpora 4 bajtů UTF-8 umožňuje ukládat rozšířené znaky do databáze, včetně ikon emoji, asijských symbolů a matematických symbolů.

en: Not available
cs: Není k dispozici

en: Date field values
cs: Hodnoty pole s datem

en: Tokens related to date field values.
cs: Tokeny související s poli pro datum.

en: The date value.
cs: Hodnota data.

en: End Date
cs: Datum konce

en: The End date value.
cs: Hodnota koncového data.

en: Tokens related to menus.
cs: Tokeny související s menu.

en: Menu links
cs: Odkazy menu

en: Tokens related to menu links.
cs: Tokeny související s odkazy menu.

en: The name of the menu.
cs: Pojmenování menu.

en: The unique machine-readable name of the menu.
cs: Unikátní, strojově čitelný název menu.

en: The optional description of the menu.
cs: Volitelný popis menu.

en: Menu link count
cs: Počet odkazů menu

en: The number of menu links belonging to the menu.
cs: Počet odkazů patřících do menu.

en: The URL of the menu's edit page.
cs: URL editační stránky menu.

en: The menu of the menu link.
cs: Menu odkazu položky v menu.

en: The URL of the menu link's edit page.
cs: URL editační stránky odkazu menu.

en: The menu link for this node.
cs: Odkaz v menu pro tento uzel.

en: Tokens related to individual pieces of content, or "nodes".
cs: Tokeny vztažené k individuálním částem obsahu, nebo k uzlům.

en: Tokens related to content types.
cs: Tokeny související s typy obsahu.

en: The human-readable name of the content type.
cs: Název typu obsahu čitelný pro člověka.

en: The machine name of the content type.
cs: Strojově čitelné pojmenování typu obsahu.

en: The language code of the language the node is written in.
cs: Kód jazyka, ve kterém je napsán uzel.

en: Translation source node
cs: Zdrojový uzel překladu

en: The source node for this current node's translation set.
cs: Zdrojový uzel aktuální sady překladu uzlu.

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
cs: Vysvětlení nejnovějších změn provedených v uzlu.

en: The unique machine-readable name of the content type.
cs: Unikátní, strojově čitelný název typu obsahu.

en: The optional description of the content type.
cs: Volitelný popis typu obsahu.

en: The number of nodes belonging to the content type.
cs: Počet uzlů zadaného typu obsahu.

en: Joined path
cs: Spojená cesta

en: The array values each cleaned according to the current Path module settings and then joined with the slash into a string that resembles an URL.
cs: Hodnoty pole, každá vyčištěná aktuálním nastavením modulu Path a následně spojená s lomítkem do řetězce, který odpovídá URL.

en: Current page
cs: Aktuální stránka

en: Tokens related to the current page request.
cs: Tokeny související s požadavkem na aktuální stránku.

en: Current date
cs: Aktuální datum

en: Tokens related to the current date and time.
cs: Tokeny související s aktuálním datem a časem.

en: Tokens related to URLs.
cs: Tokeny související s URL.

en: Array
cs: Pole

en: Tokens related to arrays of strings.
cs: Tokeny související s poli řetězců.

en: The title of the current page.
cs: Nadpis aktuální stránky.

en: The URL of the current page.
cs: URL aktuální stránky.

en: Page number
cs: Číslo stránky

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
cs: Číslo aktuální stránky při prohlížení stránkovaných seznamů.

en: Query string value
cs: Řetězec dotazu

en: The value of a specific query string field of the current page.
cs: Hodnota pole specifického řetězce dotazu na aktuální stránce.

en: The path component of the URL.
cs: Komponenta cesty v URL

en: Relative URL
cs: Relativní URL

en: The relative URL.
cs: Relativní URL.

en: Absolute URL
cs: Absolutní URL

en: The absolute URL.
cs: Absolutní URL.

en: Brief URL
cs: Krátká URL

en: The URL without the protocol and trailing backslash.
cs: URL bez protokolu a koncového lomítka.

en: Unaliased URL
cs: URL bez aliasu

en: The unaliased URL.
cs: URL bez aliasu.

en: Arguments
cs: Argumenty

en: Link ID
cs: ID odkazu

en: The unique ID of the menu link.
cs: Unikátní ID odkazu menu.

en: The title of the menu link.
cs: Nadpis odkazu menu.

en: The URL of the menu link.
cs: URL odkazu menu.

en: The menu link's parent.
cs: Nadřazená položka odkazu menu.

en: Parents
cs: Rodiče

en: An array of all the menu link's parents, starting with the root.
cs: Pole všech nadřazených odkazu na menu, počínaje kořenem.

en: Root
cs: Kořen

en: The menu link's root.
cs: Kořen odkazu menu.

en: First
cs: První

en: The first element of the array.
cs: První prvek pole.

en: Last
cs: Poslední

en: The last element of the array.
cs: Poslední prvek pole.

en: The number of elements in the array.
cs: Počet prvků v poli.

en: Reversed
cs: Obráceně

en: The array reversed.
cs: Pole v opačném pořadí.

en: Keys
cs: Klíče

en: The array of keys of the array.
cs: Pole klíčů pole.

en: Imploded
cs: Spojené

en: The values of the array joined together with a custom string in-between each value.
cs: Hodnoty pole spojené dohromady vlastním řetězcem mezi každou hodnotou.

en: Value
cs: Hodnota

en: The specific value of the array.
cs: Specifická hodnota pole.

en: A date in '@type' format. (%date)
cs: Datum ve formátu '@type'. (%date)

en: Base name
cs: Základní jméno

en: The base name of the file.
cs: Základní jméno souboru.

en: The location of the file relative to the Backdrop root.
cs: Umístění souboru, relativně ke kořenové složce Backdropu.

en: File byte size
cs: Velikost souboru v bytech

en: The size of the file, in bytes.
cs: Velikost souboru v bytech.

en: The URL of the taxonomy term's edit page.
cs: URL editační stránky termínu taxonomie.

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
cs: Pole všech rodičů termínů taxonomie, počínaje kořenem.

en: Root term
cs: Kořenový termín

en: The root term of the taxonomy term.
cs: Kořenový termín termínu taxonomie.

en: The human-readable name of the taxonomy vocabulary.
cs: Lidmi čitelné pojmenování slovníku taxonomie.

en: The unique machine-readable name of the vocabulary.
cs: Strojově čitelný název slovníku.

en: The URL of the vocabulary's edit page.
cs: URL editační stránky slovníku.

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists. If more than one parent exists, the first parent.
cs: Rodičovský termín daného termínu, pokud existuje. Pokud je jich více, než jeden, pak první z nich.

en: The user roles associated with the user account.
cs: Uživatelské role spojené s uživatelským účtem.

en: The picture of the user.
cs: Obrázek uživatele.

en: Account cancellation URL
cs: URL pro zrušení účtu

en: One-time login URL
cs: URL jednorázového přihlášení.

en: Tokens related to views.
cs: Tokeny vztažené k pohledům (views).

en: The human-readable name of the view.
cs: Lidmi čitelné pojmenování pohledu.

en: The description of the view.
cs: Popis pohledu.

en: The machine-readable name of the view.
cs: Strojově čitelné jméno pohledu.

en: The title of current display of the view.
cs: Nadpis aktuálního zobrazení pohledu.

en: The URL of the view.
cs: URL pohledu.

en: Original @entity
cs: Původní @entity

en: The original @entity data if the @entity is being updated or saved.
cs: Původní data entity @entity, jestliže je entita @entity aktualizována nebo uložena.

en: The following tokens or token types are not defined as arrays:
cs: Následující tokeny nebo typy tokenů nejsou definovány jako pole:

en: The following tokens or token types are missing required name and/or description information:
cs: V následujících typech tokenů nebo tokenů chybí požadované jméno a/nebo informace o popisu:

en: The following token types do not have any tokens defined:
cs: Následující typy tokenů nemají definovány žádné tokeny:

en: The following token types are not defined but have tokens:
cs: Následující typy tokenů nejsou definovány, ale přesto obsahují tokeny:

en: The following token or token types are defined by multiple modules:
cs: Následující tokeny nebo typy tokenů jsou definovány více moduly:

en: Backdrop CMS provides the ability to display error messages, which can be useful while a site is in development.
cs: Backdrop CMS poskytuje možnost zobrazovat chybové zprávy, které mohou být užitečné při vývoji webu.

en: Display error messages
cs: Zobrazit chybové zprávy

en: Run updates
cs: Spustit update

en: Flush all caches
cs: Vymazat všechnu mezipaměť

en: CSS and JavaScript
cs: CSS a JavaScript

en: Page and else
cs: Stránky a další

en: Layout
cs: Rozvržení

en: Theme registry
cs: Registr témat vzhledu

en: Token registry
cs: Registr tokenů

en: Update data
cs: Data aktualizací

en: Admin search
cs: Vyhledávání v administraci

en: Menu search
cs: Vyhledat v menu

en: Current anonymous / authenticated users
cs: Současný anonymní / přihlášený uživatel

en: List additional actions
cs: Seznam dalších akcí

en: Every
cs: Všechny

en: !title cache cleared.
cs: !title cache vymazána.

en: Status messages
cs: Stavové zprávy

en: @type field.
cs: Pole @type.

en: …
cs: ...

en: Briefly describe the changes you have made.
cs: Krátce popište změny, které jste provedli.

en: Add URL redirect to this @type
cs: Přidejte URL přesměrování na @type

en: From
cs: Od

en: Last accessed
cs: Poslední přístup

en: No URL redirects available.
cs: Nejsou dostupná žádná přesměrování.

en: Generate automatic URL alias
cs: Generovat automatický URL alias

en: Uncheck this to create a custom alias below.
cs: Zrušte zaškrtnutí této volby pro vytvoření vlastního aliasu níže.

en: Configure URL alias patterns.
cs: Nastavit vzory URL aliasů.

en: Bold
cs: Tučné

en: Italic
cs: Kurzíva

en: Underline
cs: Podtržené

en: Strike-through
cs: Přeškrtnuté

en: Align left
cs: Zarovnat doleva

en: Align center
cs: Zarovnat na střed

en: Align right
cs: Zarovnat doprava

en: Justify
cs: Zarovnat do bloku

en: Bullet list
cs: Odrážkový seznam

en: Numbered list
cs: Číslovaný seznam

en: Redo
cs: Znovu

en: Superscript
cs: Horní index

en: Subscript
cs: Dolní index

en: Blockquote
cs: Citace

en: Source code
cs: Zdrojový kód

en: Horizontal rule
cs: Horizontální čára

en: Cut
cs: Vyjmout

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Paste
cs: Vložit

en: Paste Text
cs: Vložit text

en: Paste from Word
cs: Vložit z Wordu

en: Show blocks
cs: Ukázat bloky

en: Remove format
cs: Odstranit formát

en: Character map
cs: Mapa znaků

en: HTML block format
cs: Formát bloku HTML

en: Font style
cs: Styl fontu

en: Styles
cs: Styly

en: Maximize
cs: Maximalizovat

en: Separator
cs: Oddělovač

en: Button separator
cs: Oddělovač tlačítek

en: Enter caption text here.
cs: Zadejte zde text titulku

en: Formatting options
cs: Formátovací možnosti

en: The data-dialog-options property on this link is not valid JSON.
cs: Vlastnosti data-dialog-options na tomto odkazu nejsou platným JSON.

en: Changed
cs: Změněno

en: Rich Text Editor, !label field
cs: Textový editor, !label pole

en: Loading...
cs: Nahrávám...

en: Show all columns
cs: Ukázat všechny sloupce

en: Hide less important columns
cs: Skrýt méně důležité sloupce

en: No redirects
cs: Žádná přesměrování

en: Automatic alias
cs: Automatický alias

en: Threaded
cs: Ve vláknech

en: Toggle menu visibility
cs: Přepnout viditelnost menu

en: Powered by <a href="@poweredby">Backdrop CMS</a>
cs: Běží na <a href="@poweredby">Backdrop CMS</a>

en: Admin content navigation tabs.
cs: Navigační záložky v administraci.

en: Double quotation marks
cs: Uvozovky

en: Single quotation marks (apostrophe)
cs: Jednoduché uvozovky (apostrof)

en: Back tick
cs: Zpětná uvozovka

en: Hyphen
cs: Spojovník

en: Underscore
cs: Podtržítko

en: Colon
cs: Dvojtečka

en: Semicolon
cs: Středník

en: Vertical bar (pipe)
cs: Svislá čára (roura)

en: Left curly bracket
cs: Levá složená závorka

en: Left square bracket
cs: Levá hranatá závorka

en: Right curly bracket
cs: Pravá složená závorka

en: Right square bracket
cs: Pravá hranatá závorka

en: Plus sign
cs: Znaménko plus

en: Equal sign
cs: Znaménko rovnosti

en: Asterisk
cs: Hvězdička

en: Percent sign
cs: Procento

en: Caret
cs: Stříška

en: Dollar sign
cs: Dolar

en: Number sign (pound sign, hash)
cs: Označení čísla (znaménko libry, mřížka)

en: At sign
cs: Zavináč

en: Exclamation mark
cs: Vykřičník

en: Tilde
cs: Vlnovka

en: Left parenthesis
cs: Levá závorka

en: Right parenthesis
cs: Pravá závorka

en: Question mark
cs: Otazník

en: Less-than sign
cs: Menší než

en: Greater-than sign
cs: Větší než

en: Slash
cs: Lomítko

en: Backslash
cs: Zpětné lomítko

en: System path
cs: Systémová cesta

en: Add a URL redirect from this page to another location
cs: Přidat URL přesměrování z této stránky na jiné umístění

en: Microsoft Office document icon
cs: Ikona dokumentu MS Office

en: Office spreadsheet icon
cs: Ikona tabulkového procesoru

en: Office presentation icon
cs: Ikona dokumentu s prezentací

en: PDF icon
cs: PDF ikona

en: Movie icon
cs: Ikona videa

en: Audio icon
cs: Ikona audia

en: Image icon
cs: Ikona obrázku

en: Package icon
cs: Ikona balíku

en: HTML icon
cs: HTML ikona

en: Plain text icon
cs: Ikona prostého textu

en: Publishing settings
cs: Nastavení publikování

en: Promote
cs: Povýšený

en: Revision settings
cs: Nastavení revizí

en: Revisions allow content editors to view changes over time and revert changes if needed.
cs: Revize umožňují editorům obsahu prohlížet změny v průběhu času a v případě potřeby navrátit změny zpět.

en: Create new revision by default
cs: Vytvořit novou revizi automaticky

en: Create new content
cs: Vytvořit nový obsah

en: Edit own content
cs: Upravit vlastní obsah

en: Edit any content
cs: Upravit jakýkoliv obsah

en: Delete own content
cs: Smazat vlastní obsah

en: Delete any content
cs: Smazat jakýkoliv obsah

en: Display author and date information
cs: Zobrazit informace o autorovi a datu

en: Display the author picture
cs: Zobrazit obrázek autora

en: Author picture will be included along with username and publish date, if provided.
cs: Obrázek autora bude zahrnut spolu s uživatelským jménem a datem zveřejnění,pokud je k dispozici.

en: Open comments
cs: Otevřené komentáře

en: Closed comments
cs: Zavřené komentáře

en: Show comment replies in a threaded list
cs: Ukázat odpovědi na komentáře ve vláknech

en: Display pictures for comment authors
cs: Zobrazit obrázek autora komentáře

en: URL alias pattern
cs: Vzor pro URL aliasy

en: Default URL alias pattern
cs: Výchozí vzor pro URL alias

en: Browse available tokens
cs: Procházet dostupné tokeny

en: Insert this token into your form
cs: Vložit token do formuláře

en: First click a text field into which the token should be inserted.
cs: Nejprve klikněte na textové pole, do kterého má být vložen token.

en: less
cs: méně

en: Revisions enabled
cs: Revize povoleny

en: Revisions disabled
cs: Revize vypnuty

en: @count other roles
cs: @count ostatních rolí

en: No permissions set
cs: Nenastavena žádná oprávnění

en: No URL alias pattern set
cs: Není nastaven vzor URL aliasu

en: Add comment
cs: Přidat komentář

en: Default (module-provided)
cs: Výchozí (poskytováno modulem)

en: Tags:
cs: Štítky:

en: Clone
cs: Klonovat

en: Displays
cs: Zobrazení

en: No views match the search criteria.
cs: Žádný pohled neodpovídá kritériím vyhledávání.

en: Click on an item to configure that item's details.
cs: Kliknutím na položku nakonfigurujete podrobnosti této položky.

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard your changes.
cs: * Všechny změny jsou uloženy pouze dočasně. Klikněte na Uložit pro provedení trvalých změn. Klikněte na Storno pro zahození změn.

en: Change view name/description
cs: Změnit pojmenování/popis pohledu

en: analyze view
cs: analyzovat pohled

en: clone view
cs: klonovat pohled

en: reorder displays
cs: přeorganizovat pohledy

en: export view
cs: exportovat pohled

en: Add !display
cs: Přidat !display

en: clone @display_title
cs: klonovat @display_title

en: delete @display_title
cs: smazat @display_title

en: disable @display_title
cs: zakázat @display_title

en: Display name
cs: Název zobrazení

en: Filters
cs: Filtry

en: Pager
cs: Stránkovač

en: Exposed form
cs: Vystavené formuláře

en: Other
cs: Jiné

en: Machine Name
cs: Strojové pojmenování

en: Change the machine name of this display.
cs: Změnit strojové pojmenování tohoto pohledu.

en: No comment
cs: Žádný komentář

en: Comment or document this display.
cs: Komentujte nebo zdokumentujte tento pohled.

en: Change the title that this display will use.
cs: Změnit titulek, který tento pohled používá.

en: Change the way content is formatted.
cs: Změnit způsob formátování pohledu.

en: Change settings for this format
cs: Změnit nastavení pro tento formát.

en: Change the way each row in the view is styled.
cs: Změnit způsob stylování každého řádku v pohledu.

en: Change settings for this style
cs: Změnit nastavení pro tento styl

en: Use AJAX
cs: Použít AJAX

en: Change whether or not this display will use AJAX.
cs: Změnit, zda tento pohled využívá nebo nevyužívá AJAX.

en: Hide attachments in summary
cs: Skrýt přílohy ve shrnutí

en: Change whether or not to display attachments when displaying a contextual filter summary.
cs: Změnit, zda se mají zobrazovat přílohy při zobrazování ashrnutí kontextového filtru.

en: Hide contextual links
cs: Skrýt kontextové odkazy

en: Change whether or not to display contextual links for this view.
cs: Změňte, zda chcete zobrazit kontextové odkazy pro toto zobrazení.

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Offset
cs: offset

en: Use pager
cs: Použít stránkování

en: Change this display's pager setting.
cs: Změnit nastavení stránkování pohledu.

en: Change settings for this pager type.
cs: Změnit nastavení pro tento typ stránkování.

en: More link
cs: Odkaz "více"

en: Specify whether this display will provide a "more" link.
cs: Specifikujte, zda pohled poskytuje odkaz "více".

en: Use aggregation
cs: Použít agregaci

en: Allow grouping and aggregation (calculation) of fields.
cs: Povolit seskupení a agregaci(kalkulaci) polí.

en: Query settings
cs: Nastavení dotazu

en: Allow to set some advanced settings for the query plugin
cs: Povolit některá pokročilá nastavení pro plugin dotazu

en: Current user's language
cs: Současný jazyk uživatele

en: Default site language
cs: Výchozí jazyk stránek

en: Field Language
cs: Jazyk pole

en: All fields which support translations will be displayed in the selected language.
cs: Všechna pole, která podporují překlady, se zobrazí vevybraném jazyku.

en: Administer custom blocks
cs: Administrovat vlastní bloky

en: Synchronize, import, and export configuration
cs: Synchronizovat, importovat a exportovat konfiguraci

en: Additional permissions are required based on what the fields are attached to (for example, <a href="@url">administer content types</a> to manage fields attached to content).
cs: Další oprávnění jsou vyžadována na základě toho, k jakým polím jsou vztažena (například <a href="@url">spravovat typy obsahu </a> pro správu polí připojených k obsahu).

en: Access the manage files overview
cs: Přístup k přehledu správy souborů.

en: The <a href="@url">manage files overview page</a> shows all files uploaded to the site.
cs: Oprávnění <a href="@url">přístup k přehledu správy souborů</a> ukáže všechny soubory nahrané na web.

en: Delete any file
cs: Smazat jakýkoliv soubor

en: Allow deleting files directly from the manage files overview page.
cs: Povolí smazání souborů přímo ze stránky s přehledem souborů.

en: Define how text is handled by combining filters into <a href="@url">text formats</a>.
cs: Definujte, jak bude text zpracováván kombinováním filtrů do <a href="@url">textových formátů</a>.

en: Upload images through editor dialogs
cs: Nahrát obrázek skrze dialog editoru

en: Allow users with access to image dialogs to upload files.
cs: Povolit uživatelům s přístupem k dialogům obrázků nahrávat soubory.

en: Install and update modules, themes & layouts
cs: Instaluje a aktualizuje moduly, témata a rozvržení stránek

en: Allows the user to browse for and install new modules, themes and layouts.
cs: Umožňuje uživateli procházet a instalovat nové moduly, témata a rozložení.

en: View any unpublished content
cs: Zobrazit jakýkoliv nepublikovaný obsah

en: Administer URL alias patterns
cs: Administrovat vzory URL aliasů

en: Allows a user to configure patterns for automated URL aliases and bulk delete URL aliases.
cs: Umožňuje uživateli konfigurovat vzory pro automatické aliasy URL adres a hromadné mazání aliasů.

en: Notify of automatic URL alias changes
cs: Oznámit změnu automatických aliasů

en: Determines whether or not users are shown a notice when an automatic URL alias changes.
cs: Určuje, zda se uživatelům zobrazí oznámení o změně automatického URL aliasu.

en: Administer URL redirects
cs: Administrovat přesměrování URL

en: Use the administration pages
cs: Používat administrační stránky

en: %vocabulary: Edit terms
cs: %vocabulary: Upravit termíny

en: %vocabulary: Delete terms
cs: %vocabulary: Smazat termíny

en: Administer user account settings
cs: Administrovat nastavení uživatelských účtů

en: Manage settings that apply to all user accounts.
cs: Spravovat nastavení aplikovaná pro všechny uživatele.

en: Administer views
cs: Administrace pohledů

en: Access the views administration pages.
cs: Přístup k administraci pohledů

en: Bypass views access control
cs: Obejít kontrolu přístupu k pohledům

en: Bypass access control when accessing views.
cs: Při přístupu k pohledům obejít kontrolu oprávnění.

en: Administer Layouts
cs: Spravovat rozvržení

en: Access administration bar
cs: Přístup k liště administrace

en: Display the administration bar at the top of each page.
cs: Zobrazit lištu administrace navrchu každé stránky.

en: Flush caches
cs: Vyprázdnit mezipaměť

en: Specify access control type for this display.
cs: Zadejte typ řízení přístupu pro toto zobrazení.

en: Change settings for this access type.
cs: Změnit nastavení pro tento typ přístupu.

en: Specify caching type for this display.
cs: Specifikujte typ kešování pro tento pohled.

en: Link display
cs: Odkaz na pohled

en: Specify which display or custom url this display will link to.
cs: Specifikujte, jaké zobrazení nebo uživatelská url povede jako odkaz na tento pohled.

en: Apply
cs: Použít

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Exposed form style
cs: Styl vystaveného formuláře

en: Select the kind of exposed filter to use.
cs: Vyberte druh filtru, který chcete použít.

en: Exposed form settings for this exposed form style.
cs: Nastavení pro tento viditelný formulář.

en: CSS class
cs: CSS třída

en: Change the CSS class name(s) that will be added to this display.
cs: Změňte CSS třídu, která bude přidána k tomuto pohledu.

en: Theme
cs: Téma

en: Information
cs: Informace

en: Get information on how to theme this display
cs: Získat informace, jak tématizovat pohled.

en: Block settings
cs: Nastavení bloku

en: Block admin label
cs: Administrační pojmenování bloku

en: Do not cache
cs: Nepoužívat mezipaměť

en: Cache once for everything (global)
cs: Použít keš pro vše (globálně)

en: Per page
cs: Dle stránky

en: Per role
cs: Dle role

en: Per role per page
cs: Dle role a stránky

en: Per user
cs: Dle uživatele

en: Per user per page
cs: Dle uživatele a stránky

en: Block caching
cs: Kešování bloku

en: The selected style or row format does not utilize fields.
cs: Vybraný styl nebo formát řádku nepoužívá pole.

en: And/Or, Rearrange
cs: A/Nebo, Přeskupit

en: Rearrange
cs: Přeskupit

en: desc
cs: sestupně

en: Auto preview
cs: Automatický náhled

en: Preview with contextual filters:
cs: Náhled s kontextuálními filtry:

en: Separate contextual filter values with a "/". For example, %example.
cs: Hodnoty kontextuálních filtrů oddělte "/". Například, %example.

en: Update preview
cs: Aktualizovat náhled

en: Remove group
cs: Odebrat skupinu

en: Apply (all displays)
cs: Použít (všechny pohledy)

en: Revert to default
cs: Obnovit výchozí

en: Apply (this display)
cs: Použít (tento pohled)

en: Reset to default
cs: Resetovat do výchozího stavu

en: Customized for !bundle
cs: Přizpůsobeno pro !bundle

en: Not customized for !bundle
cs: Není uzpůsobeno pro !bundle

en: Trimmed limit: @trim_length characters
cs: Limit zkrácení: @trim_length znaků

en: Floated: @side
cs: Plovoucí: @side

en: AJAX callback
cs: AJAX volání

en: Trimmed limit
cs: Oříznutý limit

en: If the summary is not set, the trimmed %label field will be shorter than this character limit.
cs: Pokud  není nastaven souhrn, oříznuté pole %label bude zkráceno na tento počet znaků.

en: Enable @title
cs: Zapnout @title

en: Set @title as default
cs: Nastavit @title jako výchozí volbu

en: Interface translation
cs: Překlad rozhraní

en: not applicable
cs: nelze aplikovat

en: - Any -
cs: - nezáleží -

en: Is one of
cs: Jeden z

en: in
cs: v

en: Is not one of
cs: Není jedním z

en: not in
cs: není v

en: Is empty (NULL)
cs: Je prázdný (NULL)

en: empty
cs: prázdný

en: Is not empty (NOT NULL)
cs: Není prázdný (NOT NULL)

en: not empty
cs: není prázdný

en: Is equal to
cs: Je rovno

en: Is not equal to
cs: Není rovno

en: Contains
cs: obsahuje

en: contains
cs: obsahuje

en: Contains any word
cs: Obsahuje jakékoliv slovo

en: has word
cs: obsahuje slovo

en: Contains all words
cs: Obsahuje všechna slova

en: has all
cs: obsahuje vše

en: Starts with
cs: Začíná na

en: begins
cs: začíná

en: Does not start with
cs: Nezačíná na

en: not_begins
cs: nezačíná

en: Ends with
cs: Končí na

en: ends
cs: končí

en: Does not end with
cs: Nekončí na

en: not_ends
cs: nekončí

en: Does not contain
cs: Neobsahuje

en: Length is shorter than
cs: Délka je kratší než

en: shorter than
cs: kratší než

en: Length is longer than
cs: Délka je delší než

en: longer than
cs: delší než

en: Regular expression
cs: Regulární výraz

en: Update this item
cs: Aktualizovat tuto položku

en: Delete file(s)
cs: Smazat soubory

en: Promote content
cs: Povýšit obsah

en: Remove promotion
cs: Odebrat povýšení

en: Delete content
cs: Smazat obsah

en: Update content URL alias
cs: Aktualizovat URL alias obsahu

en: Update taxonomy term URL alias
cs: Aktualizovat URL alias termínu taxonomie

en: Update user URL alias
cs: Aktualizovat URL alias uživatele

en: Block user(s)
cs: Blok uživatel(é)

en: Unblock user(s)
cs: Odblokovat uživatele

en: Cancel user account(s)
cs: Zrušit uživatelský účet

en: Add role "@label"
cs: Přidat roli  "@label"

en: Remove role "@label"
cs: Odebrat roli "@label"

en: Execute
cs: Vykonat

en: The default front-end theme for Backdrop CMS, which can make a great base theme.
cs: Výchozí téma Backdrop CMS pro front-end, které může tvořit skvělý základní motiv.

en: The default administration theme for Backdrop CMS.
cs: Výchozí téma administrace pro Backdrop CMS.

en: Enter a part of the module name or description to filter.
cs: Zadejte část jména modulu nebo jeho popisu pro filtrování.

en: Provides a dropdown menu to most administrative tasks and other common destinations.
cs: Poskytuje rozbalovací nabídku pro většinu administrativních úkolů a další společná umístění.

en: Makes date/time fields available.
cs: Zpřístupňuje pole datum/čas.

en: Defines an email field type.
cs: Definuje typ pole pro e-mail.

en: API for managing entities like nodes and users.
cs: API pro správu entit jako např. uzlů a uživatelů.

en: Provides image manipulation tools and image field type.
cs: Poskytuje nástroje por manipulaci s obrázky a pole typu obrázek.

en: Lets you configure a number of languages to be used on your website.
cs: Umožňuje nakonfigurovat několik jazyků, které budou použity na vašem webu.

en: Provides a drag and drop page building tool.
cs: Poskytuje nástroj pro vytváření stránek stylem drag & drop.

en: Defines simple link field types.
cs: Umožňuje definovat jednoduché typy polí pro odkaz.

en: Provides language negotiation functionality and user interface translation to languages other than English.
cs: Poskytuje funkce nabídky jazyků a překladu uživatelského rozhraní do jiných jazyků než angličtiny.

en: Provides a user interface for installing and updating modules, themes, and layouts.
cs: Poskytuje uživatelské rozhraní pro instalaci a aktualizaci modulů, témat a rozvržení.

en: Allows users to redirect from old URLs to new URLs.
cs: Povolit uživatelům přesměrování ze starých URL na nové.

en: Enables the organization of content by category.
cs: Zapíná organizaci obsahu dle kategorií.

en: Checks for available updates.
cs: Kontroluje dostupné aktualizace.

en: Create customized lists and queries from your database.
cs: Vytvořit vlastní seznamy a dotazy z vaší databáze.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or configure views.
cs: Administrační rozhraní pro Views (Pohledy). Bez zapnutí tohoto modulu nebudete moci vytvářet a konfigurovat pohledy.

en: Categorization
cs: Kategorizace

en: There were no results.
cs: Nebyly nalezeny žádné výsledky.

en: Weight for !title language detection method
cs: Váha pro detekční metodu jazyka  !title

en: Enable !title language detection method
cs: Zapnout detekci jazyka dle !title

en: Enable interface translation to English
cs: Povolit překlad rozhraní do angličtiny

en: Generate a Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) file with all strings from the Backdrop locale database.
cs: Vygenerovat šablonu Gettext Portable Object Template (<em>.pot</em>) se všemi řetězci z databáze jazyků Backdropu.

en: User accounts
cs: Uživatelské účty

en: Functionality
cs: Rozšíření

en: Post
cs: Příspěvek

en: Page components
cs: Komponenty stránky

en: Displays the page title, local task tabs, local actions links, and messages.
cs: Zobrazuje název stránky, karty místních úkolů, odkazy na místní akce a zprávy.

en: Developer version
cs: Verze pro vývojáře

en: Update checking is not available for your version of Backdrop.
cs: Kontrola aktualizací není pro vaši verzi Backdropu k dispozici.

en: version @version available
cs: verze @version je k dispozici

en: URL aliases bulk actions
cs: Hromadné akce pro URL aliasy

en: Version: !version (<a href="!infourl">PHP information</a>)
cs: Verze: !version (<a href="!infourl">PHP info</a>)

en: Enabled: !extensions
cs: Zahrnuto: !extensions

en: !system version !version
cs: !system verze !version

en: MySQL Database
cs: Databáze MySQL

en: MySQL Database 4-byte UTF-8 support
cs: MySQL databáze s podporou 4-byte UTF-8

en: jQuery version !jqv / jQuery UI version !jquiv
cs: jQuery verze !jqv / jQuery UI verze !jquiv

en: Last run !time ago (<a href="@url">Run cron manually</a>)
cs: Poslední běh před !time (<a href="@url">Spustit cron ručně</a>)

en: Backdrop CMS update notifications
cs: Oznámení o aktualizaci Backdrop CMS

en: If your site is in development, you might want to <a href="@url">enable the display of errors</a>.
cs: Jestliže je Váš web v režimu vývoje, možná oceníte <a href="@url">zapnutí zobrazování chyb</a>.

en: Backdrop CMS core update status
cs: Stav aktualizace jádra pro Backdrop CMS

en: No update data available.
cs: Nejsou k dispozici žádná data aktualizace.

en: Check manually for updates
cs: Vyhledat aktualizace

en: A local file system path where public files will be stored. This directory must exist and be writable by Backdrop. This directory must be relative to the Backdrop installation directory and be accessible over the web.
cs: Cesta k místnímu systému souborů, kam budou ukládány veřejné soubory. Tento adresář musí existovat a být zapisovatelný pro Backdrop. Tento adresář musí být relativní k instalačnímu adresáři Backdropu a musí být přístupný přes web.

en: An existing local file system path for storing private files. It should be writable by Backdrop and not accessible over the web. See the online handbook for <a href="@handbook">more information about securing private files</a>.
cs: Existující cesta k lokálnímu souborovému systému pro ukládání privátních souborů. Měla by být zapisovatelná Backdropem a nepřístupná z webu. Pro <a href="@handbook"> podrobnější informace o zabezpečení privátních souborů</a> navštivte online dokumentaci.

en: Transliterate file names during upload
cs: Přepisovat názvy souborů během nahrávání

en: Enable to convert file names to US-ASCII character set for cross-platform compatibility. If you enable this setting later, you may want to <a href="@transliteration">retroactively transliterate existing file names</a>.
cs: Povolit převod názvů souborů na znakovou sadu US-ASCII pro kompatibilitu napříč platformami. Pokud toto nastavení povolíte později, budete možná chtít <a href="@transliteration"> zpětně přepsat existující názvy souborů </a>.

en: Transliterate the displayed file name
cs: Přepsat zobrazované názvy souborů

en: Enable to also convert the file name that is displayed within the site (for example, in link text).
cs: Povolí také přepis názvu souboru, který je zobrazen na stránkách (například v textu odkazu).

en: Lowercase transliterated file names
cs: Převést přepsané názvy souborů na malá písmena

en: Private local files served by Backdrop
cs: Soukromé místní soubory obsluhované Backdropem

en: The alternative URL for this content. Use a relative path without a trailing slash. For example, enter <code>about</code> for the about page.
cs: Alternativní adresa URL pro tento obsah. Použijte relativní cestu bez koncového lomítka. Například zadejte do pole <code>o-nas</code>pro stránku "O nás".

en: Unlink
cs: Zrušit odkaz

en: Site status
cs: Stav webu

en: New pages will have URLs that match a pattern based on wildcards called <em>tokens</em>. For example the URL <code>blog/my-first-post</code> could be created using the pattern <code>blog/[node:title]</code> if the title of the blog post was "My first post".
cs: Nové příspěvky budou mít URL adresy, které odpovídají použitému vzoru na základě zástupných znaků nazývaných tokeny. Například URL <code>blog/muj-prvni-prispevek</code> by mohla být vytvořena pomocí vzoru <code>blog/[node:title]</code>, pokud je nadpis příspěvku blogu "Můj první příspěvek".

en: Install modules
cs: Instalovat moduly

en: Most installed
cs: Nejvíce instalací

en: Latest release
cs: Poslední vydání

en: Sort by:
cs: Řadit dle:

en: Showing @start to @finish of @total.
cs: Zobrazuji od @start do @finish z @total celkem.

en: Last Updated: @date
cs: Naposledy aktualizováno: @date

en: Add to Installation queue
cs: Přidat do fronty k instalaci

en: Installation queue
cs: Fronta k instalaci

en: Installation queue is empty.
cs: Instalační fronta je prázdná.

en: Review and install
cs: Zkontrolovat a nainstalovat

en: Clear
cs: Vyčistit

en: No results found.
cs: Žádné výsledky.

en: Clear queue
cs: Vyprázdnit frontu

en: Remove from Installation queue
cs: Odebrat z instalační fronty

en: Select versions
cs: Vybrání verze

en: You're about to install:
cs: Chystáte se nainstalovat:

en: Select release for @project
cs: Vyberte verzi pro @project

en: change release
cs: změnit vydání

en: Learn how
cs: Zjistěte jak

en: It is recommended that you back up your database and site before you continue. !link.
cs: Je doporučeno zálohovat databázi a web před pokračováním. !link.

en: Install dependencies
cs: Instalovat závislosti

en: Enable themes
cs: Povolení tématu

en: Enable modules
cs: Povolení modulu

en: Installing projects
cs: Instaluji projekty

en: Installing projects...
cs: Instaluji projekty...

en: Installed @current out of @total.
cs: Instalováno @current z @total

en: Installation has encountered an error.
cs: Při instalaci došlo k chybě.

en: Browse more modules
cs: Procházet více modulů

en: Successfully installed %project.
cs: Úspěšně nainstalován projekt %project.

en: Installed %project...
cs: Instalován %project...

en: There was an error getting information for @module
cs: Při získávání informací pro modul @module došlo k chybě

en: Dependencies
cs: Závislosti

en: You have recently installed modules. <a href="@url">Continue to the enable page.</a>
cs: Nainstalovali jste nové moduly. <a href="@url">Pokračujte na stránku s povolením modulů.</a>

en: Normal
cs: Normální

en: Delete view
cs: Smazat pohled

en: Module, theme, and layout updates
cs: Aktualizace modulů, témat a rozvržení

en: You can find modules, themes, and layouts on <a href="https://backdropcms.org">backdropcms.org</a>. The following file extensions are supported: %extensions.
cs: Moduly, motivy a rozvržení najdete na stránce <a href = "https://backdropcms.org"> backdropcms.org </a>. Následující přípony souborů jsou podporovány: %extensions.

en: Install projects by name
cs: Instalovat projekt dle jména

en: Names
cs: Pojmenování

en: Enter project names, one name per line. Names must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
cs: Zadejte názvy projektů, jeden název na řádek. Jména musí obsahovat pouzemalá písmena, číslice a podtržítka.

en: Upload a module, theme, or layout archive to install
cs: Nahrajte archiv modulu, motivu nebo rozvržení pro instalaci

en: Install themes
cs: Instalovat témata

en: The info file (%info_file) does not define a 'type' attribute.
cs: Info soubor (%info_file)  nedefinuje 'type' atribut.

en: Project details
cs: Detaily projektu

en: View on BackdropCMS.org
cs: Zobrazit na BackdropCMS.org

en: No blocks match your search.
cs: Žádný blok nevyhovuje Vašemu hledání.

en: Error installing %project. !message
cs: Chyba při instalaci %project. !message

en: Error installing %project. Errors have been logged.
cs: Chyba při instalaci %project. Chyby jsou zaznamenány.

en: Center left
cs: Uprostřed vlevo

en: Center right
cs: Uprostřed vpravo

en: Source image at %source_image_path not found while trying to generate derivative image at %derivative_path.
cs: Při pokusu o generování derivačního obrázku %derivative_path nebyl nalezen zdrojový obrázek na %source_image_path.

en: Influence
cs: Vliv

en: Influence is a numeric multiplier used in ordering search results. A higher number means the corresponding factor has more influence on search results; zero means the factor is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
cs: Vliv je numerický multiplikátor používaný při řazení výsledků vyhledávání. Vyšší číslo znamená, že odpovídající faktor má větší vliv na výsledky vyhledávání; nula znamená, že faktor je ignorován. Změna těchto čísel nevyžaduje opětovné sestavení indexu vyhledávání. Změny se projeví okamžitě.

en: Form build-id mismatch detected while attempting to store a form in the cache.
cs: Při pokusu o uložení formuláře byl zjištěn nesoulad ID sestavení formulářes tím v mezipaměti.

en: Link %label does not exist on @url_before
cs: Odkaz %label neexistuje na @url_before

en: Invalid option %choice in %name element.
cs: Neplatná volba %choice v %name elementu.

en: The translation import failed because the file %filename could not be read.
cs: Překlad nemohl být importován, protože soubor %filename nemohl být přečten.

en: Verify site requirements
cs: Prověřit požadavky webu

en: Set up your database
cs: Nastavit databázi

en: Configure your site
cs: Konfigurovat Váš web

en: In your %settings_file file you have configured @profile to use a %driver server, however your PHP installation currently does not support this database type.
cs: Ve svém souboru %settings_file jste nakonfigurovali @profile pro použití %driver ovladače, ale vaše instalace PHP aktuálně nepodporuje tento typ databáze.

en: Learn how to install Backdrop in other languages
cs: Naučte se, jak nainstalovat Backdrop v jiných jazycích

en: Backdrop already installed
cs: Backdrop je již nainstalován

en: To start over, you must empty your existing database.
cs: Chcete-li začít znovu, musíte vyprázdnit stávající databázi.

en: To install to a different database, edit the <em>settings.php</em> file located in the root folder of this site.
cs: Chcete-li instalovat do jiné databáze, upravte soubor <em>settings.php</em>umístěný v kořenové složce tohoto webu.

en: To install to a different database, edit the <em>settings.php</em> file corresponding to this site within the <em>sites</em> directory.
cs: Chcete-li nainstalovat do jiné databáze, upravte soubor <em>settings.php</em>odpovídající tomuto webu v adresáři <em>sites</em>.

en: To upgrade an existing installation, proceed to the <a href="@base-url/core/update.php">update script</a>.
cs: Chcete-li upgradovat stávající instalaci, přejděte na <a href = "@ base-url/core/update.php"> aktualizační skript </a>.

en: View your <a href="@base-url">existing site</a>.
cs: Prohlédnout si <a href="@base-url">existující web</a>.

en: Installing @profile
cs: Instaluji @profile

en: The @profile installer could not find a settings.php file. Please place copy of this file into @file.
cs: Instalátor @profile nemohl najít soubor settings.php. Prosíme překopírujte obsah tohoto souboru do @file.

en: The @profile installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, consult the <a href="@handbook_url">Installation Instructions</a> page.
cs: Instalační program @profile vyžaduje oprávnění k zápisu do %file běheminstalačního procesu. Pokud si nejste jisti, jak udělit oprávnění k souboru,prostudujte si <a href="@handbook_url">pokyny k instalaci</a>.

en: Primary user account
cs: Primární uživatelský účet

en: Spaces are allowed. Punctuation is not allowed except for periods, pluses, hyphens, and underscores.
cs: Mezery jsou povoleny. Interpunkce není povolena s výjimkou teček,plusů, pomlček a podtržítek.

en: The system will notify you when updates and important security releases are available for installed components. Anonymous information about your site is sent to <a href="https://backdropcms.org">BackdropCMS.org</a>.
cs: Systém vás upozorní na aktualizace a důležité bezpečnostní vydání jsou k dispozici pro nainstalované součásti. Anonymní informaceo vašem webu je odeslána na <a href="https://backdropcms.org">BackdropCMS.org</a>.

en: To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions to make it writable, or adjust the permissions on the parent directory to allow the installer to create it automatically. For more information, see the <a href="@handbook_url">Installation Instructions</a> page.
cs: Chcete-li pokračovat v instalaci, vytvořte adresář a upravte svá oprávnění, aby byla zapisovatelná, nebo upravte oprávnění v nadřazeném adresáři, aby jej instalační program mohl vytvořitautomaticky. Další informace viz <a  href="@handbook_url">Pokyny k instalaci</a>.

en: The %directory directory must be completely empty to proceed with installation. Empty this directory or specify a different directory in settings.php.
cs: Adresář %directory musí být pro dokončení instalace zcela prázdný. Vyprázdněte tento adresář nebo zadejte jiný adresář v settings.php.

en: Unable to initialize the staging configuration directory %directory.
cs: Nelze inicializovat pracovní konfigurační adresář %directory.

en: The staging directory %directory is not empty. If this is not intentional, empty the staging directory before using your site.
cs: Pracovní adresář %directory není prázdný. Pokud tomu tak neníúmyslně, před použitím webu ho vyprázdněte.

en: The staging configuration location is not empty. If this is not intentional, empty the staging location before using your site.
cs: Umístění pracovní konfigurace není prázdné. Pokud tomu tak není úmyslně, před použitím webu ho vyprázdněte.

en: Database %database is not valid. Only use alphanumeric characters and underscores in the database name.
cs: Databáze  %database není validní.  Pro jméno databáze použijte pouze alfanumerické znaky a podtržítka.

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.
cs: Připojení k vašemu databázovému serveru se nezdařilo. Server hlásí následující zprávu: %error.

en: Is the database server running on %host?
cs: Běží databázový server na %host?

en: Is %database the correct database name?
cs: Je %database správné jméno pro databázi?

en: Are the username and password correct?
cs: Jsou uživatelské jméno a heslo správné?

en: MySQL Database name
cs: Pojmenování MySQL databáze

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @profile site here.
cs: Pokud tuto databázi bude sdílet více než jedna aplikace, zadejte předponu pro název tabulky, například %prefix pro váš web @profile.

en: Failed to open %settings. Check that this file exists and is writable by the web server then load this page again.
cs: %settings se nepodařilo otevřít. Zkontrolujte, zda tento soubor existuje a je zapisovatelnýwebovým serverem a poté tuto stránku načtěte znovu.

en: The following modules are required but were not found. Move them into the appropriate modules subdirectory, such as <em>/modules</em>. Missing modules: !modules
cs: Následující moduly jsou povinné, ale nebyly nalezeny. Přesuňte je dopodadresáře příslušných modulů, například <em>/modules</em>.Chybějící moduly: !modules

en: The <em>Primary navigation</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
cs: Menu <em>Primární menu</em> se používá k zobrazení na mnoha webech k zobrazení hlavní části webu, často v horní navigační liště.

en: The <em>Administration</em> menu contains links for administrative tasks and content entry.
cs: <em>Administrační menu</em> obsahuje odkazy pro správuúkolů a zadávání obsahu.

en: The <em>Account</em> menu contains links related to each user's account, as well as links to 'Log in' and 'Log out'.
cs: <em>Menu uživatele</em> obsahuje odkazy týkající se jednotlivých uživatelskýchúčtů, stejně jako odkazy na „Přihlásit se“ a „Odhlásit se“.

en: PHP hash extension
cs: PHP hash rozšíření

en: Version: !version
cs: Verze: !version

en: Your PHP installation is too old. Backdrop requires at least PHP %version.
cs: Vaše verze PHP je příliš stará. Backdrop vyžaduje nejméně tuto verzi jazyka PHP: %version.

en: <em>register_globals</em> is enabled. Backdrop requires this configuration directive to be disabled. Your site may not be secure when <em>register_globals</em> is enabled. The PHP manual has instructions for <a href="http://php.net/configuration.changes">how to change configuration settings</a>.
cs: Direktiva <em>register_globals</em> je povolena. Backdrop vyžaduje, aby byla zakázána. Váš web nemusí být bezpečný, pokud je  povoleno<em>register_globals</em>. PHP manuál podává instrukce, jak změnit <a href="http://php.net/configuration.changes">konfiguraci pro tuto direktivu jazyka</a>.

en: Depending on your configuration, Backdrop can run with a %memory_limit PHP memory limit. However, a %memory_minimum_limit PHP memory limit or above is recommended, especially if your site uses additional custom or contributed modules.
cs: V závislosti na Vaší konfiguraci webu, Backdrop může běžet s %memory_limit PHP memory limit. Nicméně %memory_minimum_limit PHP memory limit nebo vyšší  je doporučeno, zvláště pokud budete používat další přídavné moduly.

en: Tokens
cs: Tokeny

en: Problems detected
cs: Byly detekovány problémy

en: Do not forget to <a href="@url">disable the display of errors</a> when you have finished testing and this site goes live.
cs: Nezapomeňte <a href="@url">vypnout zobrazování chyb</a>, když dokončíte testování a přepnete web do "ostré" verze.

en: Theme debug
cs: Ladění motivu

en: Theme debugging is currently enabled, and should be disabled on a live site. This setting can be changed using the <a href="!url">Devel module</a>.
cs: Ladění motivu je v současnosti zapnuto, nicméně mělo by být vypnuto pro produkční běh webu. Toto nastavení je možné změnit v  <a href="!url">Devel modulu</a>.

en: Database tables need conversion
cs: Tabulka databáze potřebuje konverzi

en: Your server supports this feature but not all tables have been converted to use it.
cs: Váš server podporuje tuto vlastnost, ale ne všechny tabulky mohou být konvertovány pro toto použití.

en: After making a database backup, you should <a href="@url">convert existing tables</a>.
cs: Po zálohování databáze můžete <a href="@url">konvertovat existující tabulky</a>.

en: Your first post!
cs: Váš první příspěvek

en: This is your first post! You may edit or delete it.
cs: Toto je Váš první příspěvek. Můžete ho upravit nebo smazat.

en: This is a page with static content. You may edit or delete it.
cs: Toto je stránka se statickým obsahem. Můžete ji upravit nebo smazat.

en: Use tags to group posts on similar topics into categories.
cs: Využijte štítky pro seskupování příspěvků podobných témat do jednotlivých kategorií.

en: Upload an image to go with this post.
cs: Nahrajte obrázek a přidejte ho k tomuto příspěvku.

en: Login
cs: Přihlášení

en: Apply pending updates
cs: Spustit čekající aktualizace

en: The action "@action" could not be executed because the function "@callback" could not be found.
cs: Akce "@action" nemohla být provedena, protože funkce "@callback" nebyla  nalezena.

en: Stack overflow: recursion limit for actions_execute() has been reached. Stack is limited by %limit calls.
cs: Přetečení zásobníku: limit pro actions_execute() byl dosažen.  Zásobník je omezen tímto limitem volání: %limit.

en: Failed to connect to the server. The server reports the following message: !message For more help installing or updating code on your server, see the <a href="@handbook_url">Installation Instructions</a> page.
cs: Připojení k serveru se nezdařilo. Server hlásí následující zprávu: ! message. Pro další pomoc s instalací nebo aktualizací kódu na vašem serveru vizte stránku s <a href="@handbook_url">instrukcemi pro instalaci</a>.

en: Unknown (@langcode)
cs: Neznámý (@langcode)

en: Site is offline.
cs: Web je offline.

en: "@key" is an invalid render array key
cs: "@key" je neplatný klíč pro vypsání pole

en: The path %path has been deprecated and will be removed in the next major release of Backdrop. This path was called from %referrer. It is recommended to remove it from any existing links.
cs: Cesta %path je překonána a bude odebrána v příští velké aktualizaci Backdropu. Tato cesta je volána z %referrer. Je doporučeno odstranit ji ze všech existujících odkazů.

en: The configuration string could not be parsed.
cs: Konfigurační řetězec nelze analyzovat.

en: config
cs: nastavení

en: Could not extract the archive @uri: @error
cs: Nemohu rozbalit archiv @uri: @error

en: The date "!date" does not match the expected format.
cs: Datum „!date“ neodpovídá očekávanému formátu.

en: No valid timezone name was provided.
cs: Nebyl zadán platný název časové zóny.

en: The second is missing.
cs: Chybí sekundy.

en: The minute is missing.
cs: Chybí minuty.

en: The hour is missing.
cs: Chybí hodiny.

en: The day is missing.
cs: Chybí den.

en: The month is missing.
cs: Chybí měsíc.

en: The year is missing.
cs: Chybí rok.

en: The value @date does not match the expected format.
cs: Hodnota @date neodpovídá očekávanému formátu.

en: The year is invalid. Please check that entry includes four digits.
cs: Rok je neplatný. Zkontrolujte, zda vstup obsahuje čtyři číslice.

en: The year is invalid.
cs: Rok je neplatný.

en: The month is invalid.
cs: Měsíc je neplatný.

en: The day is invalid.
cs: Den je neplatný.

en: The hour is invalid.
cs: Hodina je neplatná.

en: The minute is invalid.
cs: Minuta je neplatná.

en: The second is invalid.
cs: Druhé je chybné.

[ctx: datetime]
en: Year
cs: Rok

[ctx: datetime]
en: Month
cs: Měsíc

[ctx: datetime]
en: Day
cs: Den

[ctx: datetime]
en: Hour
cs: Hodina

en: Hour
cs: Hodina

[ctx: datetime]
en: Minute
cs: Minuta

en: Minute
cs: Minuta

[ctx: datetime]
en: Second
cs: Sekunda

en: Second
cs: sekunda

en: The specified file %file could not be copied because the destination is invalid. More information is available in the system log.
cs: Specifikovaný soubor %file nemohl být zkopírován, protože umístění je neplatné. Více informací je k dispozici v systémovém logu.

en: The specified file %file could not be moved/copied because no file by that name exists. Please check that you supplied the correct filename.
cs: Specifikovaný soubor %file nemohl být zkopírován/přemístěn, protože soubor takového jména neexistuje. Prosím, zkontrolujte správnost názvu.

en: The specified file %file could not be moved/copied because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
cs: Specifikovaný soubor %file nemohl být přesunut/zkopírován, protože cílový adresář není dobře nakonfigurován. To může být způsobeno problémy s právy k souborům nebo adresářům. Více informací naleznete v systémovém logu.

en: The file %file could not be moved/copied because a file by that name already exists in the destination directory.
cs: Soubor %file nemohl být přesunut/zkopírován, protože soubor stejného  jména již existuje v cílovém adresáři.

en: The specified file %file was not moved/copied because it would overwrite itself.
cs: Specifikovaný soubor %file nemohl být přesunut/zkopírován, protože by přepsal sám sebe.

en: The specified file %file could not be moved because the destination is invalid. More information is available in the system log.
cs: Specifikovaný soubor %file nemohl být přesunut, protože umístění je neplatné. Více informací naleznete v systémovém logu.

en: The file %file could not be saved because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
cs: Specifikovaný soubor %file nemohl být uložen, protože přesáhl maximální povolenou velikost %maxsize pro nahrávání souborů.

en: The file %file could not be saved because the upload did not complete.
cs: Soubor %file nemohl být uložen, protože upload nebyl dokončen.

en: The file could not be uploaded because the destination %destination is invalid.
cs: Soubor nemohl být nehrán, protože umístění %destination není platné.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed width of %width pixels.
cs: Velikost obrázku byla upravena tak, aby se vešla do maximální povolené šířky %width pixelů.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed height of %height pixels.
cs: Velikost obrázku byla upravena tak, aby se vešla do maximální povolené výšky %height pixelů.

en: The image is too small; the minimum width is %width pixels.
cs: Obrázek je příliš malý; minimální povolená šířka je %width pixelů.

en: The image is too small; the minimum height is %height pixels.
cs: Obrázek je příliš malý; minimální povolená výška je %height pixelů.

en: The image was rotated by @degrees degrees.
cs: Obrázek byl otočen o @degrees stupňů.

en: The data could not be saved because the destination is invalid. More information is available in the system log.
cs: Data nemohla být uložena, protože umístění je neplatné. Více informací naleznete v systémovém logu.

en: File %file (%realpath) could not be copied because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
cs: Soubor %file (%realpath) nemohl být zkopírován, protože umístění %destination je neplatné. To je obvykle způsobeno nevhodným použitím file_copy() nebo chybějícím  obalením proudu.

en: File %file could not be copied because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
cs: Soubor %file nelze zkopírovat, protože cíl %destination  je neplatný. To je často způsobeno nesprávným použitím file_copy () nebo chybějícím obalením proudu.

en: File %file could not be moved/copied because it does not exist.
cs: Soubor %file nemohl být přesunut/zkopírován, protože neexistuje.

en: File %file could not be moved/copied because the destination directory %destination is not configured correctly.
cs: Soubor %fiel nemohl být přesunut/zkopírován, protože cílový adresář není správně nakonfigurován.

en: File %file could not be moved/copied because a file by that name already exists in the destination directory (%directory)
cs: Soubor %file nemohl být přesunut/zkopírován, protože soubor tohoto jména již existuje v cílovém adresáři (%directory)

en: File %file could not be moved/copied because it would overwrite itself.
cs: Soubor %file nemohl být přesunut/zkopírován, protože by přepsal sám sebe.

en: File %file (%realpath) could not be moved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
cs: Soubor %file (%realpath) nemohl být přesunut, protože umístění %destination je neplatné. To je obvykle způsobeno nevhodným použitím file_move() nebo chybějícím  obalením proudu.

en: File %file could not be moved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
cs: Soubor %file nelze přesunout, protože cíl %destination  je neplatný. To je často způsobeno nesprávným použitím file_move() nebo chybějícím obalením proudu.

en: The specified file %file could not be moved to %destination.
cs: Specifikovaný soubor %file nemohl být přesunut do umístění %destination.

en: The file %path was not deleted because it does not exist.
cs: Soubor "%path" nebyl smazán, protože neexistuje.

en: The URL %url is not valid.
cs: URL %url je neplatná.

en: %name must be a valid color.
cs: %name musí být platná barva.

en: Import of string "%string" was skipped because of disallowed or malformed HTML.
cs: Import řetězce "%string" byl přerušen, protože obsahoval nepovolený nebo nebezpečný kód HTML.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language because no translations currently exist for that language.
cs: Odstraněn překladový soubor jazyka JavaScript pro jazyk %language, protože pro něj aktuálně neexistují žádné překlady.

en: The site is currently in maintenance mode.
cs: Tento web je v režimu údržby.

en: Info message
cs: Informační zpráva

en: Theme hook "@hook" not found.
cs: Theme hook "@hook" nebyl nalezen.

en: The !element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
cs: !element-title využívá neplatné tokeny: @invalid-tokens.

en: Top
cs: Nahoru

en: Bottom
cs: Dole

en: First Column
cs: První sloupec

en: Second Column
cs: Druhý sloupec

en: Third Column
cs: Třetí sloupec

en: First Sidebar
cs: První postranní panel

en: Second Sidebar
cs: Druhý postranní panel

en: 1 column
cs: 1 sloupec

en: 3/3/4 columns
cs: 3/3/4 sloupce

en: Footer first
cs: První patička

en: Footer second
cs: Druhá patička

en: Footer third
cs: Třetí patička

en: Footer fourth
cs: Čtvrtá patička

en: Footer bottom
cs: Spodek patičky

en: 2 columns
cs: 2 sloupce

en: Sidebar
cs: Postranní panel

en: 2 columns flipped
cs: 2 sloupce obrácené

en: Moscone Flipped
cs: Moscone obrácené

en: Fourth Column
cs: Čtvrtý sloupec

en: Quarter First
cs: První čtvrtina

en: Quarter Second
cs: Druhá čtvrtina

en: Quarter Third
cs: Třetí čtvrtina

en: Quarter Fourth
cs: Čtvrtá čtvrtina

en: Taylor Flipped
cs: Taylor obrácený

en: More tasks
cs: Další úkoly

en: Adjust top margin
cs: Upravit horní okraj

en: Shifts the entire site content down to make room for the administration bar. If disabled, absolute- or fixed-positioned page elements may be covered by the administration bar.
cs: Posune celý obsah webu dolů, aby se uvolnil prostor pro administrační lištu. Pokud je zakázáno, stránky s absolutním nebo pevným umístěním prvků mohou být překryty panelem pro správu.

en: Keep bar at top of page
cs: Udržet lištu navrchu stránky

en: Displays the administration bar always at the top of the browser viewport, even when scrolling the page.
cs: Zobrazuje lištu administrace vždy v horní části prohlížeče, i při posouvání stránky.

en: Enabled components
cs: Zahrnuté komponenty

en: Icon menu
cs: Menu s ikonami

en: Management menu
cs: Menu pro správu systému

en: Search bar
cs: Lišta vyhledávání

en: User counts
cs: Počet uživatelů

en: Account links
cs: Uživatelské odkazy

en: These features will be enabled/visible in the administration bar. Untick the boxes to disable/hide them.
cs: Tyto funkce budou povoleny / viditelné na panelu správy. Chcete-li je deaktivovat / skrýt, zrušte zaškrtnutí políček.

en: Admin bar settings
cs: Nastavení administrační lišty

en: Also allow !name role the "!permission" permission? This is usually required to display any pages within the administration bar.
cs: Povolit roli !name také oprávnění "!permission"? To je obvykle vyžadováno k zobrazení jakékoliv stránky s administrační lištou.

en: No custom blocks have been created yet.
cs: Dosud nebyl vytvořen vlastní blok.

en: Translate '%name' block to %language
cs: Přeložit blok '%name' do jazyka %language

en: (source)
cs: (zdroj)

en: EDIT
cs: UPRAVIT

en: Translated
cs: Přeloženo

en: Not Translated
cs: Nepřeloženo

en: ADD TRANSLATION
cs: PŘIDAT PŘEKLAD

en: Translate '%name' block
cs: Přeložit blok '%name'

en: No languages found to translate to.
cs: Nebyl nalezen žádný jazyk pro překlad.

en: The block translation has been saved.
cs: Blok překladů byl uložen.

en: Custom Blocks
cs: Vlastní bloky

en: A reusable custom block.
cs: Opakovaně použitelný vlastní blok.

en: Admin label
cs: Označení pro administraci

en: This text is used only in administrative interfaces. It will not be shown to site visitors.
cs: Tento text je použit jen v administračním rozhraní. Nebude viditelný pro návštěvníky webu.

en: Admin description
cs: Popis pro administraci

en: A unique machine-readable name for this Block. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
cs: Unikátní strojově čitelný název pro tento blok. Musí obsahovat pouze malá písmena, čísla a podtržítka.

en: Display title
cs: Zobrazovaný titulek

en: The title of the block as shown to the user. This will affect all places where this block is used.
cs: Titulek bloku zobrazený uživatelům. Nastavení ovlivní všechna místa, kde je blok použit.

en: Block content
cs: Obsah bloku

en: Translation notice
cs: Poznámka k překladu

en: The settings in this form are for the source translation only. Translations may be modified on the <a href="!url">block's translation settings page</a>.
cs: Nastavení v tomto formuláři jsou pouze pro zdrojový překlad.Překlady lze upravit v bloku <a href="!url">stránka nastavení překladu</a>.

en: Make this block reusable
cs: Nastavit tento blok znovupoužitelným.

en: This option may not be unchecked once enabled. You may configure or delete this reusable block from the !block_link page.
cs: Po aktivaci této položky již nemusí být možné zaškrtnutí zrušit. Můžete nakonfigurovat nebo smazat tento opakovaně použitelný blok ze stránky !block_link.

en: Translate block
cs: Přeložit blok

en: The book page associated with the node.
cs: Stránka knihy asociovaná s uzlem.

en: Book settings
cs: Nastavení knihy

en: Shows the table of contents expanded to the current page if viewing book content.
cs: Při prohlížení zobrazuje obsah rozbalený na aktuální stránku, jestliže listujete knihou.

en: Book Navigation
cs: Navigace v knize

en: Top level book
cs: Nejvyšší kniha v hierarchii

en: The book the node is in.
cs: Kniha, v níž je uzel umístěn.

en: The weight of the book page.
cs: Váha stránky knihy.

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
cs: Hloubka stránky knihy v hierarchii; knihy nejvyšší úrovně mají hloubku 1.

en: Hierarchy
cs: Hierarchie

en: The order of pages in the book hierarchy.
cs: Pořadí stránek v hierarchii knihy.

en: The parent book node.
cs: Rodičovský uzel knihy.

en: Book parent
cs: Rodičovská kniha

en: Book root from current node
cs: Zarezervovat kořen z aktuálního uzlu

en: Toolbar configuration
cs: Konfigurace panelu nástrojů

en: Image uploading
cs: Nahrávání obrázku

en: File uploading
cs: Nahrávání souboru

en: Style list
cs: Seznam stylů

en: A list of classes that will be provided in the "Styles" dropdown. Enter one class on each line in the format: element.class|Label. Example: h1.title|Title.
cs: Seznam tříd, které budou uvedeny v rozbalovací nabídce Styly. Na každý řádek zadejte jednu třídu ve formátu: element.class | Label. Příklad: h1.title|Nadpis.

en: Each style should be in your theme's main CSS as well as in your theme's ckeditor-iframe.css file.
cs: Každý styl může být ve Vašem hlavním CSS souboru, stejně tak v souboru ckeditor-iframe.css tématu.

en: The CKEditor toolbar configuration could not be saved.
cs: Konfigurace panelu nástrojů CKEditoru nemohla být uložena.

en: The CKEditor list of styles is not formatted properly. Be sure to include one style per line, with the format "element.class|Label".
cs: Seznam stylů CKEditor není správně naformátován. Ujistěte se, že jezahrnut jeden styl na řádek ve formátu "element.class|pojmenování".

en: Image uploading is not enabled for this text format.
cs: Nahrání obrázku není pro tento formát textu povoleno.

en: Add group
cs: Přidat skupinu

en: Remove row
cs: Odebrat řádek

en: Add row
cs: Přidat řádek

en: Active toolbar
cs: Aktivní lišta

en: Available buttons
cs: Dostupná tlačítka

en: CKEditor Toolbar
cs: Panel nástrojů CKEditoru

en: If checked, a caption area will appear in the editor.
cs: Pokud je zaškrtnuto, v editoru se zobrazí oblast s nadpisy.

en: Upload image
cs: Nahrát obrázek

en: User Interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Show group labels
cs: Ukázat popisky skupin

en: Hide group labels
cs: Skrýt popisky skupin

en: Enter a label for this group. This will be used by screenreaders and other accessibility software.
cs: Zadejte označení pro tuto skupinu. Bude použito pro čtečky obrazovky a další software pro usnadnění přístupu.

en: Edit Link
cs: Upravit odkaz

en: Open preview in a new window
cs: Otevřít náhled v novém okně

en: You must enter a valid hexadecimal color value for %name.
cs: Musíte zadat platnou hexadecimální hodnotu barvy pro %name.

en: Title textfield
cs: Textové pole názvu

en: A list of recent comments posted to the site.
cs: Seznam posledních komentářů zveřejněných na webu.

en: Automatically close comments on old content
cs: Automaticky zavřít komentáře pro starý obsah

en: Close comments after
cs: Uzavřít komentáře po

en: days
cs: dnech

en: People with the "Post comments" permission will be able to post comments.
cs: Lidé s povolením „Odesílat komentáře“ budou moci zveřejňovat komentáře k příspěvku.

en: People will not be able to post comments.
cs: Příspěvek nebude možné komentovat.

en: Hide existing comments.
cs: Skrýt existující komentáře.

en: Automatically close comments @close-days days after the Authored on date
cs: Automaticky uzavírat komentáře @close-days po zveřejněn příspěvku

en: If unchecked, comments will stay on until manually closed.
cs: Pokud není zaškrtnuto, komentování zůstane přístupné, dokud nebude ručně uzavřeno.

en: The comment field "@name" cannot be added because the node type "@type" does not exist.
cs: Komentářové pole "@name"'nemohlo být přidáno, protože typ obsahu "@type" neexistuje.

en: Automatically close comments after @number days
cs: Automaticky uzavřít komentáře po tomto počtu dní: @number

en: No user
cs: Žádný uživatel

[ctx: Sort order]
en: Numerical
cs: Číselná hodnota

en: Link this field to its comment
cs: Provázat toto pole s jeho komentářem

en: Enable to override this field's links.
cs: Povolit přepsání odkazů tohoto pole.

en: Link field to the node if there is no comment.
cs: Odkázat na uzel, jestliže zde chybí komentář.

en: Text to display
cs: Text který se zobrazí

en: Use destination
cs: Použít umístění

en: Add destination to the link
cs: Přidat umístění do odkazu

en: Show teaser-style link
cs: Zobrazit odkaz ve stylu perexu

en: Show the comment link in the form used on standard node teasers, rather than the full node form.
cs: Zobrazit odkaz na komentář ve formě použité na standardních perexech (úvodnících) uzlů, namísto plné formy uzlu.

en: Link this field to its user or an author's homepage
cs: Propojte toto pole s jeho uživatelem nebo s domovskou stránkou autora

en: Link this field to new comments
cs: Propojte toto pole s novými komentáři

en: Display type
cs: Typ zobrazení

en: Display links
cs: Zobrazit odkazy

en: Title only
cs: Pouze nadpis

en: Use site default RSS settings
cs: Použít výchozí nastavení RSS pro web

en: Display mode
cs: Režim zobrazení

en: This form allows you to synchronize configuration between sites, such as in development, staging, and production servers. This page shows you the current differences between your current configuration and changes that have been staged for deployment.
cs: Tento formulář umožňuje synchronizovat konfiguraci mezi weby, například na vývojových, pracovních a produkčních serverech. Tato stránka ukazuje aktuální rozdíly mezi vaší aktuální konfigurací a konfigurací sestavenou pro nasazení.

en: There are no configuration changes currently staged. You may <a href="!export">export this site's configuration</a> or <a href="!import">import to stage new changes</a>.
cs: Momentálně nejsou sledovány žádné změny konfigurace. Můžete <a href="!export">exportovat konfiguraci tohoto webu</a> nebo <a href="!import">importovat</a> pro záznam nových změn.

en: View differences
cs: Prohlédnout rozdíly

en: Modified time
cs: Změněný čas

en: The following configuration files could not be parsed, synchronization cannot proceed.
cs: Následující konfigurační soubory nemohou být analyzovány,synchronizace nemůže pokračovat.

en: Import all
cs: Načíst vše

en: Old
cs: Staré

en: New
cs: Nové

en: Back to "Synchronize configuration" page.
cs: Vrátit se zpět na stránku "nastavení synchronizace"

en: Close
cs: Zavřít

en: This form may be used to generate a full export of your entire site's configuration. This configuration file should remain compressed when you upload it to the destination site.
cs: Tento formulář lze použít ke generování úplného exportu konfigurace celého webu. Tento konfigurační soubor by měl zůstat komprimovaný, když jej nahráváte na cílový web.

en: This form imports a site configuration archive from another site. Upload an export file below to stage the changes (you'll have a chance to review and confirm the changes first). To generate an export file, visit the <a href="!export">full export</a> page.
cs: Tento formulář importuje archiv konfigurace webu z jiných stránek. Chcete-li provést změny, nahrajte níže exportovaný soubor (budete mít nejprve šanci zkontrolovat a potvrdit změny). Chcete-li vygenerovat exportní soubor, navštivte stránku <a href="!export">úplný export</a>.

en: Select your configuration export archive
cs: Vyberte exportní archiv konfigurace

en: This file should be a compressed archive with the extension "tar.gz".
cs: Soubor by měl být komprimovaným archivem s příponou "tar.gz".

en: Stage import
cs: Import stavu

en: The uploaded configuration matches the current site configuration exactly. No changes were made.
cs: Nahraná konfigurace odpovídá aktuální konfiguraci webu. Nebyly provedeny žádné změny.

en: Your configuration files were successfully uploaded. You may view the differences below. Import into your site by using the "Import all" button.
cs: Vaše konfigurační soubory byly úspěšně nahrány. Můžete zobrazitrozdíly níže. Importujte je na svůj web pomocí tlačítka „Importovat vše“.

en: This form may be used to export a single configuration so that it may be imported on a different site. Select a configuration group and name to generate configuration for copy/paste.
cs: Tento formulář lze použít k exportu jedné konfigurace, takže ji lze importovat na jiný web. Vyberte konfigurační skupinu a název pro generování konfigurace pro kopírování / vkládání.

en: Configuration group
cs: Konfigurační skupina

en: Configuration name
cs: Pojmenování konfigurace

en: Exported configuration
cs: Exportovaná konfigurace

en: This form imports a single configuration file from another site. To generate an export, visit the <a href="!export">single export</a> page.
cs: Tento formulář umožní import jedné konfigurace z jiného webu. Pro generování exportu navštivte stránku s <a href="!export">jedním exportem</a>.

en: Paste your configuration here
cs: Vložte svou konfiguraci zde

en: The %name configuration was imported successfully.
cs: Konfigurace %name byla úspěšně naimportována.

en: Ungrouped
cs: Neseskupeno

en: Configuration manager
cs: Správa konfigurace

en: Limit to
cs: Omezit na

en: Choose how users view dates and times:
cs: Vyberte, jak se uživatelům zobrazí datum a čas:

en: To add or edit options, visit <a href="@date-time-page">Date and time settings</a>.
cs: Pro možnosti přidání nebo úpravy přejděte na <a href="@date-time-page">Nastavení data a času</a>.

en: Both Start and End dates
cs: Počáteční i koncové datum

en: Start date only
cs: Pouze počáteční datum

en: End date only
cs: Pouze koncové datum

en: Show @count value(s)
cs: Zobrazit @count hodnot

en: Identify specific start and/or end dates in the format YYYY-MM-DDTHH:MM:SS, or leave blank for all available dates.
cs: Určete konkrétní počáteční a/nebo koncová data ve formátu YYYY-MM-DDTHH:MM:SS, nebo nechte prázdné pro všechna data.

en: How many time units should be shown in the 'time ago' string.
cs: Kolik časových jednotek by mělo být zobrazeno v řetězci 'čas před'.

en: Time ago (with "ago" appended)
cs: Čas před (s připojeným „před“)

en: Time hence
cs: Čas od teď

en: Time hence (with "hence" appended)
cs: Čas od teď (s připojeným „od teď“)

en: Time span (future dates have "-" prepended)
cs: Časové rozpětí (budoucí data mají předřazeno „-“)

en: Time span (past dates have "-" prepended)
cs: Časové rozpětí (dřívější data mají předřazeno „-“)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
cs: Časové rozpětí (s připojeným „před/od teď“)

en: How to display the time ago or time hence for this field.
cs: Jak pro toto pole zobrazit čas před nebo čas od teď.

en: Display dates using the @format format
cs: Zobrazit data ve formátu @format

en: Display both Start and End dates
cs: Zobrazit počáteční i koncové datum

en: Display Start date only
cs: Zobrazit pouze počáteční datum

en: Display End date only
cs: Zobrazit pouze koncové datum

en: Show @count value(s) starting with @date1, ending with @date2
cs: Ukázat @count hodnot, začínajících dne @date1, končících dne @date2

en: all
cs: vše

en: earliest
cs: nejdřívější

en: latest
cs: nejpozdější

en: Default date
cs: Výchozí datum

en: No default value
cs: Žádná výchozí hodnota

en: Now
cs: Nyní

en: Relative
cs: Relativní

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See !strtotime for more details.
cs: Popište čas s odkazem na aktuální den, jako '+90 days' (90 dní ode dne, kdy bylo pole vytvořeno) nebo '+1 Saturday' (příští sobota). Viz !strtotime pro více informací.

en: Relative default value
cs: Relativní výchozí hodnota

en: Default end date
cs: Výchozí koncové datum

en: Same as Default date
cs: Stejné jako výchozí datum

en: Relative default value for end date
cs: Výchozí relativní hodnota pro koncové datum

en: The Strtotime default value is invalid.
cs: Výchozí hodnota Strtotime je neplatná.

en: Date entry options
cs: Formát zadání data

en: Select the preferred format for inputting dates.
cs: Vyberte preferovaný formát pro zadávaná data.

en: The selected format will determine the order of the date part fields.
cs: Vybraný formát určí pořadí části datového pole.

en: Custom input format
cs: Vlastní formát vstupu

en: Time increments
cs: Časové přírůstky

en: 1 minute
cs: 1 minuta

en: 5 minute
cs: 5 minuta

en: 10 minute
cs: 10 minut

en: 15 minute
cs: 15 minut

en: 30 minute
cs: 30 minut

en: Within
cs: Vně

en: Position of date part labels
cs: Umístění popisků pro jednotlivé části data

en: Exclude wrapping fieldset
cs: Vyloučit zaobalení dalšími poli

en: Please enter a custom date format, or choose one of the preset formats.
cs: Zadejte vlastní formát data nebo vyberte jeden z přednastavených.

en: Time zone handling
cs: Manipulace s časovými pásmy

en: Dates without hours granularity must not use any timezone handling.
cs: Data bez rozlišení na hodiny nesmí používat žádnou manipulaci časovými pásmy.

en: Site's time zone
cs: Časové pásmo stránky

en: Date's time zone
cs: Časové pásmo data

en: User's time zone
cs: Časová zóna uživatele

en: No time zone conversion
cs: Bez změny časových pásem

en: Starting year
cs: Počáteční rok

en: Enter a relative value (-9, +9) or an absolute year such as 2015.
cs: Zadejte relativní hodnotu (-9, +9) nebo absolutní rok, např. 2015.

en: Ending year
cs: Koncový rok

en: Starting year must be in the format -9, or an absolute year such as 1980.
cs: Počáteční rok musí být ve formátu -9 nebo jako absolutní rok, např. 1980.

en: Ending year must be in the format +9, or an absolute year such as 2030.
cs: Koncový rok musí být ve formátu +9 nebo jako absolutní rok, např. 2030.

en: Format: @date
cs: Formát: @date

en: The value input for field %field is invalid:
cs: Hodnota vstupu pole %field je neplatná:

en: A valid date is required for %title.
cs: Pro obsah s názvem %title je vyžadováno platné datum.

en: %title is invalid.
cs: %title je neplatný.

en: The value input for field %field is invalid.
cs: Hodnota vstupu pole %field je neplatná.

en: e.g. @date
cs: např. @date

en: Time for @label
cs: Čas pro @label

[ctx: Sort order]
en: Date
cs: Datum

en: Start date
cs: Datum začátku

en: End date
cs: Datum konce

en: The dates are invalid.
cs: Data jsou neplatná.

en: !start-date to !end-date
cs: !start-date - !end-date

en: A 'Start date' date is required for field %field #%delta.
cs: Pole %field #%delta vyžaduje hodnotu 'Počáteční datum'.

en: An 'End date' is required for field %field #%delta.
cs: Pole %field #%delta vyžaduje hodnotu 'Koncové datum'.

en: %time ago
cs: před %time

en: %time hence
cs: %time ode dneška

en: Date part
cs: Část data

en: Date entry
cs: Zadání data

en: Default values
cs: Výchozí hodnoty

en: Starting and ending year
cs: Počáteční a koncový rok

en: Undated
cs: Bez data

en: @label -  start date (!name)
cs: @label - počáteční datum (!name)

en: @label -  start date
cs: @label - počáteční datum

en: @label - end date (!name:!column)
cs: @label - koncové datum (!name:!column)

en: @label - end date:!column
cs: @label - koncové datum:!column

en: Granularity
cs: Rozlišení

en: Date (!base_table)
cs: Datum (!base_table)

en: Filter any Views !base_table date field by a date argument, using any common ISO date/period format (i.e. YYYY, YYYY-MM, YYYY-MM-DD, YYYY-W99, YYYY-MM-DD--P3M, P90D, etc).
cs: Filtrovat Views !base_table pole pro datum použitím argumentu data v jakémkoliv běžném ISO formátu (např. YYYY, YYYY-MM, YYYY-MM-DD, YYYY-W99, YYYY-MM-DD-P3M, P90D, apod.).

en: Filter any Views !base_table date field.
cs: Filtrovat Views !base_table pole pro datum.

en: Date field(s)
cs: Pole data

en: You must select at least one date field for this argument.
cs: Pro tento argument musí být vybráno alespoň jedno pole data.

en: Default format
cs: Výchozí

en: Custom summary date format
cs: Uživatelský souhrnný formát data

[ctx: datetime]
en: Week
cs: Týdenmsgctxt "datetime

en: Select the type of date value to be used in defaults, summaries, and navigation. For example, a granularity of 'month' will set the default date to the current month, summarize by month in summary views, and link to the next and previous month when using date navigation.
cs: Vyberte typ hodnoty data pro použití ve výchozích hodnotách, souhrnech či navigaci. Pro příklad: rozlišení na "měsíc" nastaví výchozí datum na aktuální měsíc, vytvoří měsíční zobrazení v souhrnném view a odkaz na následující a předchozí měsíc v navigaci.

en: Date year range
cs: Rozsah let

en: Dates to compare
cs: Data pro porovnání

en: Only this field
cs: Pouze toto pole

en: Add an identifier to the view to show which multiple value date fields meet the filter criteria. Note: This option may introduce duplicate values into the view. Required when using multiple value fields in a Calendar or any time you want the node view of multiple value dates to display only the values that match the view filters.
cs: Přidejte do pohledu identifikátor, který ukáže, které vícenásobné datum v hodnotě pole splňuje kritéria filtru. Poznámka: Tato možnost může generovat duplicitní hodnoty do pohledu. Vyžadováno při použití více polí hodnot v Kalendáři nebo kdykoli chcete zobrazit pohled na obsah, který obsahuje více datumů a mají být zobrazeny jen ty, která odpovídají filtrům zobrazení.

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
cs: Metoda manipulace s více poli data v jednom výběru. Vrátí pouze položky které mají jedno z odpovídajících polí data (date = field_1 OR field_2) nebo pouze ty, které odpovídají všem zvoleným polím (date = field_1 AND field_2).

en: You must select at least one date field for this filter.
cs: Pro tento filtr je nutné vybrat alespoň jedno pole data.

en: Missing date fields!
cs: Chybí pole data!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
cs: (@field) <strong>Zobrazené uživatelům</strong> @widget @format

en: @min and @max
cs: @min a @max

en: Select
cs: Vybrat

en: Filter granularity
cs: Rozlišení filtru

en: Relative start date
cs: Relativní počáteční datum

en: Relative end date
cs: Relativní koncové datum

en: Relative date
cs: Relativní datum

en: Select a date
cs: Zvolit datum

en: Relative start date not specified.
cs: Relativní počáteční datum není specifikováno.

en: Relative end date not specified.
cs: Relativní koncové datum není specifikováno.

en: Relative date not specified.
cs: Relativní datum není specifikováno.

en: Please choose a year.
cs: Vyberte rok.

en: Please choose a month.
cs: Vyberte měsíc.

en: Please choose a day.
cs: Vyberte den.

en: Please choose an hour.
cs: Vyberte hodinu.

en: Please choose a minute.
cs: Vyberte minutu.

en: Please choose a second.
cs: Vyberte sekundu.

en: This action will permanently delete the log messages from the database.
cs: Tato akce nenávratně smaže zprávy logu z databáze.

en: The URL of the @entity.
cs: URL @entity.

en: Display mode settings
cs: Režim zobrazení

en: Skip the first @count item(s)
cs: Přeskočit první @count položku(y)

en: Then display at most @count item(s)
cs: Následně zobrazit nejméně @count položek

en: Also known as %labels.
cs: Také známé jako %labels.

en: Field instances
cs: Instance pole

en: Field block
cs: Pole bloku

en: Field from the available @type content.
cs: Pole z dostupného typu obsahu: @type

en: Field: @widget_label (@field_name)
cs: Pole: @widget_label (@field_name)

en: Allow multiple values
cs: Povolit více hodnot

en: Add new option
cs: Přidat novou volbu

en: Add item
cs: Přidat položku

en: The number of visible lines in the text area.
cs: Počet viditelných řádků v textovém poli.

en: Display @count value(s)
cs: Zobrazit @count hodnot

en: Unordered list
cs: Nečíslovaný seznam

en: Ordered list
cs: Číslovaný seznam

en: Simple separator
cs: Jednoduchý oddělovač

en: starting from @count
cs: začít od @count

en: Configure field settings.
cs: Konfigurovat nastavení pole

en: Configure instance settings.
cs: Konfigurace nastavení instance.

en: <strong>Display modes</strong> are variations of how an item can be displayed. Each @label display mode can be configured differently. For example: individual fields can be displayed using a different format, or hidden entirely.
cs: <strong>Režimy zobrazení </strong> jsou variace, jak lze položku zobrazit. Každý režim zobrazení typu <em>@label</em> lze konfigurovat odlišně. Například: jednotlivá pole lze zobrazit v jiném formátu nebo zcela skrýt.

en: !page: !teaser display
cs: !page: !teaser zobrazení

en: There are no fields added yet. You can add new fields on the <a href="@link">Manage fields</a> page.
cs: Nyní zde nejsou přidána žádná pole. Můžete přidat nové na stránce <a href="@link">Správa polí</a>.

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags <br />This field supports tokens.
cs: Pokyny zobrazené uživateli pod tímto polem ve formuláři pro úpravy.<br />Povolené HTML tagy: @tags <br />Toto pole podporuje tokeny.

en: Limited
cs: Omezeno

en: Display mode label
cs: Označení režimu zobrazení

en: Display modes
cs: Režimy zobrazení

en: Used for all display modes which are not customized
cs: Používá se pro všechny režimy zobrazení, které nejsou přizpůsobeny

en: Uses the Default display mode
cs: Používá výchozí režim zobrazení

en: Add, edit, and delete custom Display modes.
cs: Přidat, upravit a smazat vlastní Režimy zobrazení

en: Add display mode
cs: Přidat režim zobrazení

en: Return to the <a href="!url">manage files administration page</a>.
cs: Návrat na <a href="!url"> stránku se správou souborů</a>.

en: No files have been selected for deletion.
cs: Žádný soubor nebyl vybrán ke smazání.

en: Administrator deleted @count files.
cs: Administrátor smazal @count souborů.

en: Images wider than !width pixels will be scaled down.
cs: Obrázky širší než !width pixelů budou zmenšeny.

en: Images taller than !height pixels will be scaled down.
cs: Obrázky vyšší než !height pixelů budou zmenšeny.

en: Images larger than !size pixels will be scaled down.
cs: Obrázky větší než !size pixelů budou zmenšeny.

en: Images must be at least !width pixels wide.
cs: Obrázek musí mít šířku alespoň !width pixelů.

en: Images must be at least !height pixels tall.
cs: Obrázek musí mít výšku alespoň !height pixelů.

en: Images must be at least !min pixels.
cs: Obrázek musí být alespoň !min pixelů.

en: If the need is indicated by EXIF data, the image will be rotated appropriately.
cs: Pokud je to označeno v datech EXIF, obrázek bude vhodně otočen.

en: Manage or replace any file
cs: Spravovat nebo přemístit jakýkoliv soubor

en: Allow managing of files from the files overview page.
cs: Povolí správu souborů ze stránky s přehledem souborů.

en: Manage
cs: Spravovat

en: Client-side upload progress enabled
cs: Průběh nahrávání na straně klienta povolen

en: Destination: @scheme
cs: Cíl: @scheme

en: Manage link
cs: Spravovat odkazy

en: A link to edit the file entity.
cs: Odkaz na úpravu entity souboru.

en: Select an available image style and the URL will be modified.
cs: Vyberte dostupný styl obrázku a URL bude upravena.

en: Fallback format. Used if a role has access to no other formats.
cs: Náhradní formát. Používá se, pokud role nemá přístup k žádným jiným formátům.

en: Text editor
cs: Textový editor

en: Configure editor
cs: Konfigurovat editor

en: This option is disabled because no modules that provide a text editor are currently enabled.
cs: Tato volba je zakázána, protože žádný zapnutý modul nyní neposkytuje textový editor.

en: Updated text format %format.
cs: Aktualizován textový formát %format.

en: Enable image uploads
cs: Povolit nahrávání obrázků

en: Enable image re-orientation
cs: Povolit přeorientování obrázků

en: If EXIF data indicates the need, the image will be rotated appropriately before being saved.
cs: Pokud je to označeno v datech EXIF, obrázek bude vhodně otočen ještě přes svým uložením.

en: File storage
cs: Ukládání souborů

en: Storage: @name
cs: Uložení: @name

en: Upload directory
cs: Adresář pro nahrání

en: A directory relative to the files directory where uploaded images will be stored.
cs: Adresář relativní k adresáři souborů, kam budou nahrávané obrázky uloženy.

en: Maximum file size
cs: Maximální velikost souboru

en: If this is left empty, then the file size will be limited by the PHP maximum upload size of @size.
cs: Je-li ponecháno prázdné, pak je velikost souboru limitována maximální velikostí v nastavení PHP (@size).

en: Maximum dimensions
cs: Maximální rozměry

en: Images larger than these dimensions will be scaled down.
cs: Obrázky větší než tyto rozměry budou zmenšeny.

en: Enable file uploads
cs: Povolit nahrání souborů

en: A directory relative to the files directory where uploaded files will be stored.
cs: Adresář relativní k adresáři souborů, do kterého budou nahrané soubory uloženy.

en: Edit image
cs: Upravit obrázek

en: Insert image
cs: Vložit obrázek

en: Insert
cs: Vložit

en: Upload an image
cs: Nahrát obrázek

en: Image size
cs: Rozměry obrázku

en: width
cs: šířka

en: height
cs: výška

en: Align
cs: Zarovnání

en: Left
cs: Vlevo

en: Right
cs: Vpravo

en: Add a caption
cs: Přidat popisek

en: Insert link
cs: Vložit odkaz

en: Link to existing content
cs: Odkaz na existující obsah

en: Upload a file and link to it
cs: Nahrát soubor a odkázat na něj

en: Link text
cs: Text odkazu

en: CSS classes
cs: CSS třídy

en: More information about text editors
cs: Více informací o textových editorech

en: Upload files through editor dialogs
cs: Nahrát soubory skrze dialogy editoru

en: Allow users with access to editor dialogs to upload files.
cs: Povolí uživatelům s přístupem k dialogům editoru nahrávání souborů.

en: Based on the text editor configuration, these tags have automatically been added: <strong>@tag-list</strong>.
cs: Na základě konfigurace textového editoru byly automaticky přidány tyto značky: <strong>@tag-list</strong>.

en: Configure image style %name
cs: Konfigurovat styl obrázků %name

en: Save and add effects
cs: Uložit a přidat efekty

en: Enable upscaling
cs: Povolit zvětšování

en: Allows images to be made larger than their original size.
cs: Umožňuje zvětšit obrázky nad jejich původní velikost.

en: Current image: !link
cs: Současný obrázek: !link

en: Remove default image
cs: Odstranit výchozí obrázek

en: Maximum image dimensions
cs: Maximální rozměry obrázku

en: Minimum image dimensions
cs: Minimální rozměry obrázku

en: Note that as with resizing, rotating images on upload will cause the loss of EXIF data in the image.
cs: Mějte na paměti, že stejně jako při změně velikosti, otočení obrázků při nahrávání způsobí ztráta EXIF dat v obraze.

en: Float image
cs: Plovoucí obrázek

en: Display the image on the left or right, with the rest of the content wrapping around it.
cs: Zobrazí obrázek vlevo nebo vpravo, ostatní obsah plave kolem něho.

en: Storage state
cs: Stav úložiště

en: Configure image style
cs: Konfigurovat styl obrázku

en: Configure image effect
cs: Konfigurovat obrázkové efekty

en: Configure an existing effect within a style.
cs: Konfigurovat existující efekt se stylem.

en: Your projects have been downloaded and updated.
cs: Váš projekt byl stažen a nainstalován.

en: One or more themes were installed. You may enable them now.
cs: Jedno nebo více témat vzhledu bylo nainstalováno. Nyní je můžete zapnout.

en: The following projects are already installed: %names
cs: Následující projekty byly nainstalovány: %names

en: The themes you selected have been successfully installed. You may enable installed themes here or on the main !themes page.
cs: Témata vzhledu, která jste vybrali, byly úspěšně nainstalovány. Můžete je povolit zde nebo na stránce témat vzhledu: !themes

en: installed
cs: instalováno

en: missing
cs: chybí

en: You may enable modules using the form below or on the main !link page.
cs: Nyní můžete zapnout moduly s využitím níže uvedeného formuláře, nebo na hlavní stránce !link.

en: No new modules installed.
cs: Nebyly nainstalovány nové moduly.

en: Finish without enabling
cs: Skončit bez zapnutí

en: Some modules are missing one or more dependencies and cannot be enabled. The checkboxes for these modules have been disabled.
cs: Některým modulům chybí jedna nebo více závislostí a nemohou být zapnuty. Zatržítka pro tyto moduly jsou proto vypnuty.

en: Installation is complete.
cs: Instalace je kompletní.

en: Manual installation
cs: Ruční instalace

en: Installer settings
cs: Nastavení instalace

en: Visibility conditions
cs: Podmínky viditelnosti

en: Layout name
cs: Pojmenování rozvržení

en: Layout template
cs: Šablona rozvržení

en: Check path
cs: Zkontrolovat cestu

en: Contexts
cs: Kontexty

en: Add visibility condition
cs: Přidat podmínku viditelnosti

en: Save layout
cs: Uložit rozvržení

en: Create layout
cs: Vytvořit rozvržení

en: Layout changes discarded.
cs: Změny rozvržení byly zrušeny.

en: Layout saved.
cs: Rozvržení uloženo.

en: Layout content saved.
cs: Obsah rozvržení uložen.

en: Default page title
cs: Výchozí titulek stránky

en: Custom page title
cs: Vlastní titulek stránky

en: Copy from block
cs: Kopírovat z bloku

en: The page title will pull from a default source. For example: on the user account page, a username may be used.
cs: Název stránky se vytáhne z výchozího zdroje. Například: na stránce uživatelského účtu lze použít uživatelské jméno.

en: Provide a custom page title for this layout.
cs: Poskytuje vlastní titulek stránky pro toto rozvržení.

en: Copy the page title from a block for this layout.
cs: Kopírovat titulek stránky z bloku pro toto rozvržení.

en: Hide the page title for this layout.
cs: Skryje titulek stránky pro toto rozvržení.

en: If left blank, a default title may be used.
cs: Bude použito výchozí pojmenování, jestliže ponecháte prázdné.

en: Block to copy
cs: Blok ke kopírování

en: The page title will be taken from this block's title.
cs: Název stránky bude použit z názvu tohoto bloku.

en: Add block "!title"
cs: Přidat blok "!title"

en: Update block
cs: Aktualizovat blok

en: Style settings
cs: Nastavení stylů

en: Style
cs: Styl

en: Visibility conditions allow this block to be shown only in certain situations, such as for certain roles or types of content.
cs: Podmínky viditelnosti umožňují, aby se tento blok zobrazoval pouze v určitých situacích, například u určitých rolí nebo typů obsahu.

en: Configure visibility condition
cs: Nastavení podmínek viditelnosti

en: Configure visibility condition for "!title" block
cs: Nastavení podmínek viditelnosti pro blok "!title"

en: Add visibility condition for "@title" layout
cs: Přidat podmínku viditelnosti pro "@title" rozvržení

en: Configure visibility condition for "@title" layout
cs: Nastavení podmínek viditelnosti pro rozvržení "@title"

en: Visibility condition
cs: Podmínka viditelnosti

en: Load condition
cs: Nahrát podmínku

en: Save visibility condition
cs: Uložit podmínku viditelnosti

en: Configure condition "@condition"
cs: Konfigurovat podmínku "@condition"

en: The lock has been cleared and all changes discarded. You may now make changes to this page.
cs: Zámek byl vymazán a všechny dočasné změny byly zrušeny. Nyní můžete provádět změny na této stránce.

en: This form has unsaved changes. Click "@button" to make changes permanent or "Cancel" to discard changes.
cs: Tento blok má neuložené změny. Klikněte na tlačítko "@button" k trvalému uložení nebo "Zrušit" na odmítnutí změn.

en: No menu entry
cs: Žádná položka menu

en: Normal menu entry
cs: Normální položka menu

en: Menu tab
cs: Záložka menu

en: Default menu tab
cs: Výchozí záložka nabídky

en: Local action
cs: Místní akce

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
cs: Pokud je nastaveno na normální položku nebo na záložku, zadejte text, který se má použít pro položku nabídky.

en: Insert item into an available menu.
cs: Vložit položku do dostupného menu.

en: The lower the weight the higher/further left it will appear.
cs: Čím je váha nižší, tím více nahoře / případně více vlevo se položka objeví.

en: Parent menu item
cs: Nadřazená položka menu

en: Normal menu item
cs: Normální položka nabídky

en: When providing a menu item as a default tab, the parent menu item of that tab must be specified. Sometimes the parent will already exist, but other times you will need to have one created. The path of a parent item will always be the same path with the last part left off. i.e, if the path to this layout is <em>foo/bar/baz</em>, the parent path would be <em>foo/bar</em>.
cs: Při nastavení na  výchozí záložku nabídky musí být zadána nadřazená položka této záložky. Někdy rodič již bude existovat, ale jindy budete muset mít jednoho vytvořeného. Cesta nadřazené položky bude vždy stejná jako poslední část, která zůstane vypnutá. tj. pokud cesta k tomuto rozvržení je <em>foo/bar/baz</em>, rodičovská cesta by byla <em>foo/bar</em>.

en: Parent item title
cs: Pojmenování rodičovské položky

en: If creating a parent menu item, enter the title of the item.
cs: Při vytváření nadřazené položky nabídky zadejte název položky.

en: Parent item menu
cs: Rodičovská položka nabídky

en: Item weight
cs: Váha položky

en: Enter the weight of the menu item or tab. The lower the number, the earlier in the list it will be.
cs: Zadejte váhu položky menu nebo záložky. Čím nižší číslo, tím dříve bude zobrazena v seznamu.

en: Access conditions
cs: Podmínky přístupu

en: Conditions set at the menu level will prevent access to the entire page and all layouts configured in it.
cs: Podmínky nastavené na úrovni nabídky znemožní přístup k celé stránce a ke všem rozvržením na ní nakonfigurovaným.

en: Save menu settings
cs: Uložit nastavení menu

en: Menu item changes discarded.
cs: Změny v položce menu byly zrušeny.

en: Layout settings
cs: Nastavení rozvržení stránek

en: Separate multiple classes with spaces.
cs: Více tříd oddělte mezerou.

en: Not in use
cs: Nevyužívá se

en: Provides a summary of all available blocks. The 'Usage' column shows which layout and region to which blocks are currently assigned in the format 'Layout name (region)'.
cs: Poskytuje přehled všech dostupných bloků. Sloupec „Použití“ ukazuje rozvržení a oblast, ke kterým je blok aktuálně přiřazen, a to ve formátu „Název rozvržení (region)“.

en: There are no blocks.
cs: Nejsou zde žádné bloky.

en: No conditions set.
cs: Žádné podmínky nenastaveny.

en: No contexts
cs: Žádné kontexty

en: Configure region
cs: Konfigurovat region

en: Remove block
cs: Odebrat blok

en: Block title type
cs: Typ nadpisu bloku

en: Custom title
cs: Vlastní název

en: Background image
cs: Obrázek na pozadí

en: Site language
cs: Jazyk stránek

en: URL path
cs: URL cesta

en: Current path is
cs: Aktuální cesta je

en: Pass only if the current site language is one of the selected languages.
cs: Použije se, je-li aktuální jazyk webu jedním z vybraných jazyků.

en: Reverse (NOT)
cs: Obrátit (NENÍ)

en: Allow access on the following pages
cs: Povolí přístup na následujících stránkách

en: Allow access on all pages except the following pages
cs: Povolí přístup na všech stránkách, vyjma následujících

en: Paths
cs: Cesty

en: User has "@permission" permission.
cs: Uživatel má oprávnění "@permission".

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this.
cs: Pouze uživatelé s vybraným příznakem oprávnění budou mít přístup.

en: Validate URL
cs: Ověřit URL

en: If checked, the URL field will be verified as a valid URL during validation.
cs: Pokud je nastaveno, bude ověřena validita URL.

en: Optional URL
cs: Nepovinná URL adresa

en: If checked, the URL field is optional and submitting a title alone will be acceptable. If the URL is omitted, the title will be displayed as plain text.
cs: Pokud je zaškrtnuto, je pole URL nepovinné, tudíž je přípustné zadat pouze název odkazu. Pokud zůstane URL adresa nevyplněná, název se zobrazí jako prostý text.

en: Optional Title
cs: Nepovinný název

en: Required Title
cs: Vyžadován název

en: No Title
cs: Žádný název

en: Link Title
cs: Název odkazu

en: Max length of title field
cs: Maximální délka pole pro nadpis

en: Allow user-entered tokens
cs: Povolit tokeny zadané uživateli.

en: URL Display Cutoff
cs: Oříznuti zobrazené URL adresy

en: Default (no target attribute)
cs: Výchozí (prázdný atribut target)

en: Open link in window root
cs: Otevřít odkaz v tomto okně

en: Open link in new window
cs: Otevřít odkaz v novém okně

en: Allow the user to choose
cs: Povolit výběr uživateli

en: Link Target
cs: Cíl odkazu

en: Rel Attribute
cs: Rel atribut

en: Allow the user to enter a link 'title' attribute
cs: Umožnit uživateli zadat atribut odkazu 'title'

en: Default link 'title' Attribute
cs: Výchozí atribut odkazu 'title'

en: A default title must be provided if the title is a static value.
cs: Musí být uveden výchozí nadpis, pokud je nadpis statická hodnota.

en: The max length of the link title must be numeric.
cs: Maximální délka nadpisu odkazu musí být číslo.

en: The max length of the link title cannot be greater than 255 characters.
cs: Maximální délka nadpisu odkazu nemůže být větší než 255 znaků.

en: At least one title or URL must be entered.
cs: Musíte zadat alespoň jeden název nebo URL.

en: Titles are required for all links.
cs: Názvy jsou povinné pro všechny odkazy.

en: You cannot enter a title without a link url.
cs: Nelze zadat název bez URL adresy odkazu.

en: Open URL in a New Window
cs: Otevřít URL v novém okně

en: Link "title" attribute
cs: Atribut odkazu „title“.

en: Switches the site language for the @type portions of the page.
cs: Přepíná jazyk webu pro @type části stránky.

en: The language the term is in.
cs: Jazyk, ve kterém je termín použit.

en: Current installed version
cs: Aktuálně nainstalovaná verze

en: Show menu in language
cs: Ukázat menu v jazyce

en: Show menu links for a given language. Menu links with the "All" language will be shown in every language.
cs: Zobrazit menu pro daný jazyk. Menu s jazykem „Vše“ se zobrazí ve všech jazycích.

en: - All (always shown) -
cs: - Všechny (vždy viditelné) -

en: Set a language for this menu link. The menu link will only be visible in that language.
cs: Nastavit jazyk pro tento odkaz v nabídce. Odkaz v menu bude viditelný pouze v tomto jazyce.

en: No content has been selected for deletion.
cs: Pro smazání není vybrán žádný obsah.

en: Existing content
cs: Existující obsah

en: Sorry, no content matching <em>%title</em> was found.
cs: Je nám líto, ale žádný obsah odpovídající <em>%title</em> nebyl nalezen.

en: Edit @type %title
cs: Upravit @type %title

en: Leave blank to use the current time.
cs: Ponechte prázdné pro aktuální čas

en: Publish now
cs: Publikovat nyní

en: Draft
cs: Koncept

en: Schedule for later
cs: Naplánovat na později

en: Publish on
cs: Zveřejnit v čase

en: Back to content editing
cs: Zpět k úpravě obsahu

en: Select a display mode
cs: Zvolte režim zobrazení

en: Updated alias for node @nid.
cs: Aktualizován alias uzlu @nid.

en: Show option for scheduling
cs: Ukázat volby pro plánování příspěvků

en: Hide path display
cs: Skrýt zobrazení cesty

en: If enabled, this content can be placed as a block or within a listing but will not be accessible at its URL without proper permissions. This facilitates "hidden path" content that is meant to be embedded with other content and never on its own. Users who have the "View hidden paths" permission will still be able to visit the full page URL, while those without this permission will receive a "Page not found" error.
cs: Pokud je povolen, může být tento obsah umístěn jako blok nebo do seznamu, ale nebude přístupný na jeho adrese URL bez příslušných oprávnění. To usnadňuje obsah „skryté cesty“, který má být vložen do jiného obsahu a nikdy sám o sobě. Uživatelé, kteří mají oprávnění „Zobrazit skryté cesty“, budou stále moci navštívit úplnou adresu URL stránky, zatímco uživatelé bez tohoto oprávnění obdrží chybu „Stránka nenalezena“.

en: View hidden paths
cs: Zobrazit skryté cesty

en: View URL of content, overriding restriction on viewing content directly.
cs: Zobrazit URL obsahu, potlačí restrikce na přímé zobrazení obsahu.

en: Content is promoted
cs: Obsah je povýšen

en: An RSS icon linking to available feeds.
cs: RSS ikona odkazující na dostupný kanál.

en: A list of recently published content.
cs: Seznam naposledy publikovaného obsahu.

en: Embed existing node content as a block onto other pages
cs: Vloží existující obsah uzlu jako blok na jinou stránku

en: Show RSS link for the current page, if available
cs: Ukázat RSS odkaz pro aktuální stránku, pokud je k dispozici

en: No content has been promoted yet.
cs: Žádný obsah nyní není povýšen.

en: Configure content type
cs: Konfigurovat typy obsahu

en: Scheduled for @date
cs: Naplánováno na @date

en: Paths are hidden
cs: Cesty jsou skryty

en: Link this field to the original piece of content
cs: Propojit odkazem toto pole s původním obsahem

en: Use absolute link (begins with "http://")
cs: Použít absolutní odkaz (začínající „http://“)

en: exposed
cs: vystavený

en: Node ID
cs: ID uzlu

en: Display comments
cs: Zobrazit komentáře

en: Edit URL alias %alias
cs: Upravit URL alias %alias

en: Specify the existing path you wish to alias. For example: <code>node/28</code> or <code>taxonomy/term/1</code>.
cs: Specifikujte existující cestu, ke které chcete přidat alias. Např. <code>node/28</code> nebo <code>taxonomy/term/1</code>.

en: Specify an alternative path where this page will appear. Do not include a trailing slash.
cs: Specifikujte alternativní cestu, kde se výše uvedená stránka zobrazí. Nezahrnujte lomítko.

en: Save URL alias
cs: Uložit URL alias

en: !label URL alias patterns
cs: !label vzor URL aliasu

en: Verbose
cs: Detailní výpis

en: Display URL alias pattern changes (except during bulk updates).
cs: Zobrazit změny vzorů URL aliasů (s výjimkou hromadných aktualizací).

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
cs: Znak používaný pro oddělení slov v nadpisech. Tímto znakem budou nahrazeny mezery mezi slovy a interpunkční znaménka (tečky, čárky, pomlčky atd.). Použití mezery nebo znaku plus může způsobit neočekávaný výsledek.

en: Character case
cs: VELKÁ/malá písmena

en: Leave case the same as source token values.
cs: Zachovat stejnou velikost písma jako v původních hodnotách tokenů.

en: Change to lower case
cs: Převést na malá písmena

en: Maximum URL alias length
cs: Maximální délka URL aliasu

en: Maximum length of URL aliases to generate. 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length.
cs: Maximální délka URL aliasu ke generování. 100 je doporučená délka, @max je maximální možná délka.

en: Maximum component length
cs: Maximální délka komponentu

en: Maximum text length of any component in the URL alias (e.g., <code>[title]</code>). 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length.
cs: Maximální délka jakéhokoliv komponentu v URL aliasu (např. <code>[title]</code>). 100 je doporučená délka, @max je maximální možná délka.

en: The action taken when an item already has a URL alias.
cs: Akce provedená, když již má položka alias URL.

en: Create a new URL alias. Delete the old URL alias.
cs: Vytvořit nový alias URL. Smazat starý URL alias.

en: The <a href="!url">Redirect module settings</a> affect whether a redirect is created when a URL alias is deleted.
cs: <a href="!url">Nastavení modulu Redirect</a> je ovlivněno vytvořením přesměrování, když je starý URL alias smazán.

en: Create a new URL alias. Replace the old URL alias with a redirect.
cs: Vytvořit nový URL alias. Nahradit starý URL alias přesměrováním.

en: Update action
cs: Nastavení aktualizace

en: Create a new URL alias. Leave the existing URL alias functioning.
cs: Vytvořit nový alias. Ponechat stávající URL alias funkční.

en: Do nothing. Leave the old URL alias intact.
cs: Nic nedělat. Nechat starý alias URL neporušený.

en: Transliterate prior to creating URL aliases
cs: Provést transliteraci před vytvořením URL aliasu

en: When the new URL alias includes certain characters (such as those with accents) should these characters be converted into the US-ASCII alphabet?
cs: Pokud nový alias URL adresy obsahuje určité znaky (například znaky s diakritikou), měly by být tyto znaky převedeny na abecedu US-ASCII?

en: Reduce URL alias characters to letters and numbers
cs: Redukovat znaky URL aliasu na písmena a čísla

en: Filters the new URL alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
cs: Filtrovat nové URL aliasy pouze na písmena a čísla ze sestavy ASCII-96 .

en: Strings to Remove
cs: Řetězce k odebrání

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not use this to remove punctuation - use the punctuation section below.
cs: Slova, která se mají odstranit z aliasu URL, oddělená čárkami. Nepoužívejte k odstranění interpunkce - použijte interpunkční sekci níže.

en: Punctuation
cs: Interpunkce

en: Replace by separator
cs: Nahradit za oddělovač

en: No action (do not replace)
cs: Žádná akce (nenahrazovat)

en: The <em>Strings to remove</em> field must not contain HTML. Make sure to disable any WYSIWYG editors for this field.
cs: Pole <em>Řetězce k odstranění</em> nesmí obsahovat HTML. Ujistěte se, že jsou pro toto pole zakázány všechny WYSIWYG editory.

en: !label URL aliases
cs: URL aliasy pro !label

en: All !label URL aliases
cs: Všechny URL aliasy !label

en: Update existing URL aliases
cs: Aktualizovat existující URL aliasy

en: All URL aliases
cs: Všechny URL aliasy

en: You must select an alias to update.
cs: Musíte vybrat alias pro aktualizaci.

en: Bulk updating URL aliases
cs: Hromadná aktualizace URL aliasů

en: No new URL aliases to generate.
cs: K vygenerování nejsou žádné nové aliasy.

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
cs: Došlo k chybě během zpracování operace @operation s argumenty: @args

en: All %type aliases
cs: Všechny aliasy pro typ %type

en: Delete all the following URL aliases?
cs: Smazat následující URL aliasy?

en: All aliases for %type have been deleted.
cs: Všechny aliasy pro typ %type byly smazány.

en: Aliases have been deleted: !type
cs: Aliasy byly smazány: !type

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
cs: Automaticky generovaný alias %original_alias měl konflikt s již existujícím aliasem. Byl změněn na %alias.

en: Ignoring alias %alias because it is the same as the internal path.
cs: Ignoruji alias %alias, protože je stejný jako interní cesta.

en: Created new alias %alias for %source, replacing %old_alias.
cs: Vytvořen nový alias %alias pro %source, nahrazen %old_alias.

en: Created new alias %alias for %source.
cs: Vytvořen nový alias %alias pro %source.

en: The <em>Default URL alias pattern</em> field was left empty, so the generic pattern of <code>@pattern</code> will still be used. This can be changed on the <a href="!url">URL alias patterns</a> page.
cs: <em>Výchozí vzor pro tvorbu URL aliasů</em> je ponechán prázdný, proto je  použit primární <code>@pattern</code>. Toto nastavení může být změněno na stránce <a href="!url">Vzory URL aliasů</a>.

en: New pages will have URLs that match a pattern based on wildcards called <em>tokens</em>. For example the URL <code>tags/environment</code> could be created using the pattern <code>[term:vocabulary]/[term:name]</code> if the vocabulary is named "Tags" and the term is named "Environment".
cs: Nové stránky budou mít adresy URL, které odpovídají vzoru na základě zástupných znaků nazývaných tokeny. Například URL <code>tags/prostredi</code> by mohly být vytvořeny pomocí vzoru <code>[term: vocabulary]/[term: name]</code>, pokud je slovník pojmenován „Tags“ a termín je pojmenován „Prostředí“.

en: New pages will have URLs that match a pattern based on wildcards called <em>tokens</em>. For example the URL <code>members/jane-doe</code> could be created using the pattern <code>members/[user:name]</code> if the user name is "Jane Doe".
cs: Nové stránky budou mít adresy URL, které odpovídají vzoru na základě zástupných znaků zvaných <em>tokeny</em>. Například URL <code>members/jana-eyerova</code> by mohla být vytvořena pomocí vzoru <code>members/[user: name]</code>, pokud je uživatelské jméno „Jana Eyerová“.

en: Path settings
cs: Nastavení cest

en: !interval ago
cs: před !interval

en: Last accessed on @date
cs: Poslední přístup @date

en: This redirect overrides an existing internal path.
cs: Toto přesměrování přepíše existující interní cestu.

en: Add URL redirect.
cs: Přidat přesměrování

en: Filter redirects
cs: Filtr přesměrování

en: No redirects selected.
cs: Žádná přesměrování nebyla vybrána.

en: Redirect type
cs: Typ přesměrování

en: <a href="https://wikipedia.org/wiki/List_of_HTTP_status_codes#3xx_Redirection">More information about status codes</a>.
cs: <a href="https://wikipedia.org/wiki/List_of_HTTP_status_codes#3xx_Redirection">Více informací o stavových kódech</a>.

en: I understand the above warnings and would like to proceed with saving this URL redirect
cs: Rozumím výše uvedeným varováním a chtěl bych pokračovat v ukládánítoto přesměrování URL

en: Save redirect
cs: Uložit přesměrování

en: The source path cannot contain an URL fragment anchor.
cs: Adresa zdroje nemůže obsahovat speciální znaky.

en: The source path !path is an existing URL alias. You may prefer to <a href="@url-alias">edit this URL alias</a> rather than using a redirect.
cs: Zdrojový cesta !path je existující URL alias. Lepší je, pokud preferujete <a href="@url-alias">úpravu URL aliasu</a> než použití přesměrování.

en: The source path !path is an existing path. Creating a redirect may make it inaccessible. You may prefer to <a href="@url-alias">create a URL alias</a> for this path rather than a redirect.
cs: Zdrojová cesta !path je existující cesta. Vytvořením přesměrování ji můžete učinit nepřístupnou. Je preferováno raději <a href="@url-alias">vytvořit URL alias</a> pro tuto cestu, než použít přesměrování.

en: The redirect path %value is not valid.
cs: Přesměrování cesty %value není platné.

en: The redirect has been saved.
cs: Přesměrování bylo uloženo.

en: Are you sure you want to delete the URL redirect from %source to %redirect?
cs: Opravdu chcete smazat přesměrování URL z %source na %redirect?

en: The redirect has been deleted.
cs: Přesměrování bylo smazáno.

en: Automatically create redirects when URL aliases are changed.
cs: Automaticky vytvořit přesměrování v případě změny URL aliasů.

en: Retain query string through redirect.
cs: Uchovat řetězec v průběhu přesměrování.

en: For example, given a redirect from %source to %redirect, if a user visits %source_query they would be redirected to %redirect_query. The query strings in the redirection will always take precedence over the current query string.
cs: Pokud například použijete přesměrování z %source na %redirect a uživatel navštíví %source_query, bude přesměrován na %redirect_query. Řetězce dotazů v přesměrování budou mít vždy přednost před aktuálním řetězcem dotazu.

en: Redirect types
cs: Typy přesměrování

en: Show only common redirect types (301 and 302)
cs: Ukázat jen běžné typy přesměrování (301 and 302)

en: Show all redirect types (300, 301, 302, 303, 304, 305, and 307)
cs: Ukázat všechny typy přesměrování (300, 301, 302, 303, 304, 305, and 307)

en: Delete redirects that have not been accessed for
cs: Smazat přesměrování která nebyla použita po dobu

en: Never (do not discard)
cs: Nikdy (nevyřazovat)

en: Only redirects managed by the redirect module itself will be deleted. Redirects managed by other modules will be left alone.
cs: Pouze přesměrování spravovaná přímo modulem Redirect budou smazána. Přesměrování spravovaná ostatními moduly budou ponechána.

en: Add URL redirect
cs: Přidat přesměrování URL

en: No 404 pages without redirects found.
cs: Neexistují žádné stránky 404 bez přesměrování.

en: This page lists all paths that have resulted in 404 errors and do not yet have any redirects assigned to them.
cs: Tato stránka zobrazuje všechny adresy s chybovou hláškou 404 a doposud jim nebylo přiděleno žádné přesměrování.

en: Filter 404s
cs: Filtrovat chybové stránky 404

en: Default (@default)
cs: Výchozí (@default)

en: redirect
cs: přesměrování

en: @action @count redirects.
cs: @action @count přesměrování.

en: You are attempting to redirect the page to itself. This will result in an infinite loop.
cs: Pokoušíte se přesměrovat stránku samu na sebe. Toto způsobí zacyklení.

en: 307 - Temporary Redirect
cs: 307 - dočasné přesměrování

en: A redirect set for a specific language will always be used when requesting this page in that language, and takes precedence over redirects set for <em>All languages</em>.
cs: Přesměrování nastavené pro konkrétní jazyk bude vždy použito při vyžádání této stránky v tomto jazyce a bude mít přednost před přesměrováním nastaveným pro <em>všechny jazyky</em>.

en: Redirect settings
cs: Nastavení přesměrování

en: Edit redirect
cs: Upravit přesměrování

en: Delete redirect
cs: Smazat přesměrování

en: Text to display for edit links
cs: Zobrazený text u odkazů pro editaci

en: If checked, this field will be made into a link.
cs: Pokud zaškrtnuto, bude toto pole odkaz.

en: If you want to use this as in "output this field as link" in "link path", you have to enabled this option.
cs: Pokud si toto přejete použít funkci "output this field as link" v "link path", musíte zapnout tuto volbu.

en: Search items
cs: Položky vyhledávání

en: Available search items
cs: Dostupné položky vyhledávání

en: Several modules expose items to the search system. Use this setting to limit what can be searched.
cs: Některé moduly poskytují položky vyhledávacímu systému. Toto nastavení použijte k omezení toho, co lze hledat.

en: Default search
cs: Výchozí hledání

en: Log all searches
cs: Logovat všechna vyhledávání

en: This setting may affect performance. Enable only if actively inspecting logs of search queries.
cs: Toto nastavení může ovlivnit výkon. Povolte pouze, pokud aktivně kontrolujete protokoly vyhledávacích dotazů.

en: Indexing
cs: Indexuji

en: Number of items to index during cron runs:
cs: Počet položek k indexaci v průběhu činnosti cronu:

en: The maximum number of items indexed in each pass of a <a href="@cron">cron maintenance task</a>. If necessary, reduce this number to prevent timeouts and memory errors while indexing.
cs: Maximální počet indexovaných položek v každém průchodu <a href="@cron">běhu cronu</a>. Pokud je to nutné, snižte toto číslo, abyste zabránili vypršení časového limitu a chybám paměti při indexování.

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer). <strong>Changing this setting will invalidate the search index.</strong>
cs: Počet znaků ve slově, aby bylo indexováno. Nastavení menšího počtu znamená lepší výsledky vyhledávání, ale také větší databázi. Každý vyhledávací dotaz musí obsahovat alespoň jedno slovo této délky (nebo delší). <strong>Změna tohoto nastavení zneplatní index vyhledávání.</strong>

en: Transliterate search index and searched strings.
cs: Přepsat diakritiku vyhledávacího indexu a vyhledávaných dotazů

en: Enable to allow searching and indexing using US-ASCII character set, i.e. to treat accented and unaccented letters the same.
cs: Umožňuje povolit vyhledávání a indexování pomocí znakové sady US-ASCII, tzn. zpracovat stejně písmena s diakritikou i bez ní.

en: Whether to apply a simple Chinese/Japanese/Korean tokenizer based on overlapping sequences. Turn this off if you want to use an external preprocessor for this instead. Does not affect other languages. <strong>Changing this setting will invalidate the search index.</strong>
cs: Má se použít jednoduchý tokenizér z čínštiny / japonštiny / korejštiny založený na překrývajících se sekvencích? Vypněte, pokud chcete místo toho použít externí preprocesor. Netýká se jiných jazyků. <strong>Změna tohoto nastavení zruší platnost indexu vyhledávání.</strong>

en: The search form for searching site content.
cs: Formulář pro vyhledávání obsahu na webu.

en: Pick an alternative default table sort field to use when the search score field is unavailable.
cs: Vyberte alternativní výchozí pole pro řazení tabulky, které se použije, jestliže skóre vyhledávání není k dispozici.

en: Ascending
cs: Vzestupně

en: Descending
cs: Sestupně

en: Page title combo
cs: Sdružený titulek stránky

en: Displays the page title, tabs (local tasks), local actions links, and messages. Replaces all the normal equivalents on the page with a single block.
cs: Zobrazuje titulek stránky, záložky (lokální úlohy), odkazy na místní akce a hlášení stránky. Nahrazuje normální ekvivalenty těchto prvků na stránce jedním blokem.

en: Page tabs (Local tasks)
cs: Záložky stránky (lokální úlohy)

en: Displays the links for menu local tasks, such as "View" or "Edit". Replaces the normal tabs on the page with a block.
cs: Zobrazuje odkazy na místní úkoly nabídky, například „Zobrazit“ nebo „Upravit“. Nahrazuje normální karty na stránce blokem.

en: Displays the page title. Replaces the normal page title with a block.
cs: Zobrazí titulek stránky. Nahradí normální titulek stránky blokem.

en: Page local actions
cs: Místní akce na stránce

en: Displays the local actions links, such as "Add content". Replaces the normal local actions on the page with a block.
cs: Zobrazuje odkazy na místní akce, jako například „Přidat obsah“. Nahrazuje normální místní akce na stránce blokem.

en: Page messages
cs: Hlášení stránky

en: Displays messages to the user after an action is performed, such as form validation errors or success messages. Replaces the normal messages on the page with a block.
cs: Zobrazí zprávy uživateli po provedení akce, jako jsou chyby ověření formuláře nebo zprávy o úspěchu. Nahrazuje normální zprávy na stránce blokem.

en: Save theme settings
cs: Uložit nastavení tématu

en: Search...
cs: Vyhledat...

en: Are you sure you want to continue with uninstalling the modules listed below?
cs: Opravdu chcete pokračovat v odinstalování níže uvedených modulů?

en: Logo settings
cs: Nastavení loga

en: Use the logo supplied by the active theme
cs: Použít logo dodávané spolu s aktivním tématem vzhledu

en: Upload logo
cs: Nahrát logo

en: Use the shortcut icon supplied by the active theme
cs: Použijte shortcut ikonu dodanou aktivním motivem

en: Upload icon
cs: Nahrát ikonu

en: Examples: <code>@implicit-public-file</code> (for a file in the public filesystem), <code>@explicit-file</code>, or <code>@local-file</code>.
cs: Příklady: <code>@implicit-public-file</code> (pro soubor ve veřejném systému souborů), <code>@explicit-file</code>, nebo <code>@local-file</code>.

en: Cron configuration
cs: Konfigurace cronu

en: Use background fetch for cached pages
cs: Pro stránky v mezipaměti použijte načtení na pozadí

en: Allows serving stale pages while new page cache entries are being generated.
cs: Umožňuje zobrazování zastaralých stránek ve chvíli, kdy jsou generovány položky do mezipaměti.

en: The maximum time the page cache can use an old version of a page.
cs: Maximální doba, po kterou může mezipaměť stránky použít starou verzi stránky.

en: Aggregation of Javascript and CSS files is disabled. You need to set up the <a href="!file-system">public files directory</a> to make these optimizations available.
cs: Seskupení Javascriptových a CSS souborů je vypnuto. Musíte nastavit <a href="!file-system">složku veřejného systému souborů</a>, aby mohla být tato optimalizace zapnuta.

en: Visitors will only see the maintenance mode message. Only users with the "Access site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> will be able to access the site. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
cs: Návštěvníci uvidí pouze zprávu režimu údržby. Přístup k webu budou mít pouze uživatelé s <a href="@permissions-url">oprávněním</a> k přístupu na web v režimu údržby. Tito uživatelé se mohou přihlásit přímo prostřednictvím stránky <a href="@user-login">přihlášení uživatele</a>.

en: Message to display when in maintenance mode
cs: Zpráva zobrazená v režimu údržby

en: The site is now in maintenance mode. Only users with the "Access site in maintenance mode" permission will be able to access the site.
cs: Web je nyní v režimu údržby. Pouze uživatelé s oprávněním "Přístup na stránky v režimu údržby" jsou schopni na web přistupovat.

en: The site is no longer in maintenance mode.
cs: Web opustil režim údržby.

en: Clean URLs cannot be enabled.
cs: Čistá URL nemohou být povolena.

en: When clean URLs can be enabled, you will be able to use URLs like <code>example.com/user</code> instead of <code>example.com/?q=user</code>.
cs: Pokud je možné povolit čistá URL, budete moci používat URL jako <code>example.com/user</code> namísto <code>example.com/?q=user</code>.

en: If you are directed to this page or to a "Page not found (404)" error after testing for clean URLs, see the <a href="@url">online handbook</a>.
cs: Pokud jste po testování čistých URL adres přesměrováni na tuto stránku nebo na chybu „Stránka nenalezena (404)“, prostudujte si <a href="@url">online příručku</a>.

en: Use HTTPS for canonical URLs
cs: Použít HTTPS pro kanonická URL

en: This option makes Backdrop use HTTPS protocol for generated canonical URLs. Please note: to get it working in mixed-mode (both secure and insecure) sessions, the variable <code>https</code> should be set to <code>TRUE</code> in your file <code>settings.php</code>
cs: Tato volba způsobí, že Backdrop používá protokol HTTPS pro generované kanonické adresy URL. Poznámka: Aby toto fungovalo ve smíšených režimech (bezpečných i nezabezpečených), měla by být ve vašem souboru <code> settings.php</code> nastavena proměnná <code>https</code> na <code>TRUE</code>.

en: Pattern
cs: Vzor

en: Edit date format %format
cs: Upravit formát data %format

en: A name for the new format
cs: Pojmenování pro nový formát

en: e.g. My date format
cs: např. Můj formát data

en: A date format using PHP date and time codes. See the <a href="@url">PHP manual</a> for available options.
cs: Formát data používající kódy pro datum a čas jazyka PHP. Vizte <a href="@url">PHP manuál</a> pro dostupné možnosti.

en: e.g. F j Y
cs: např. F j Y

en: Date format updated.
cs: Formát data aktualizován.

en: This operation is irreversible! Make sure that you have backed up your database before continuing. Your site will be put into maintenance mode during the upgrade. A site with hundreds of pieces of content should take a few minutes. Sites with thousands of pieces of content may take @minutes minutes or more.
cs: Tato operace je nevratná! Ujistěte se, že jste zálohovali databázi před pokračováním. Váš web bude uveden do režimu údržby během aktualizace. Aktualizace webu se stovkami položek obsahu by měla trvat několik minut. U webů s tisíci položkami může trvat @ minut minut nebo více.

en: Menu style
cs: Styl menu

en: Top level only
cs: Pouze nejvyšší odkazy

en: Dropdown menu
cs: Rozbalovací nabídka

en: Hierarchical tree
cs: Stromová nabídka

en: Starting level
cs: Počáteční úroveň

en: 1st level (primary)
cs: 1. úroveň (primární)

en: 2nd level (secondary)
cs: 2. úroveň (sekundární)

en: 3rd level (tertiary)
cs: 3. úroveň (terciální)

en: 4th level
cs: 4. úroveň

en: 5th level
cs: 5. úroveň

en: 6th level
cs: 6. úroveň

en: 7th level
cs: 7. úroveň

en: 8th level
cs: 8. úroveň

en: 9th level
cs: 9. úroveň

en: The maximum depth of the menu tree from the starting level (if available).
cs: Maximální hloubka stromu menu z počáteční úrovně (pokud je k dispozici).

en: Available tokens
cs: Dostupné tokeny

en: Requires:
cs: Vyžaduje:

en: Required by:
cs: Požadovaný od:

en: No tokens available
cs: Nejsou dostupné žádné tokeny.

en: Select a token to insert it into the current field.
cs: Vyberte token pro vložení do aktuálního pole.

en: Browse more themes
cs: Procházet více témat

en: Use newly added layouts
cs: Použít nově přidaná rozvržení

en: Browse more layouts
cs: Procházet více rozvržení

en: Update Backdrop core
cs: Aktualizovat jádro Backdropu

en: A trail of links from the homepage to the current page.
cs: Stopa odkazů z domovské stránky na aktuální stránku.

en: Show or hide various components of your site header. To change the values of these components, visit the !site_info page.
cs: Zobrazit nebo skrýt různé komponenty záhlaví webu. Chcete-li změnit hodnoty těchto komponent, navštivte stránku !site_info.

en: - Choose -
cs: - vybrat -

en: System date
cs: Systémové datum

en: Mail systems
cs: Systém e-mailů

en: Drupal compatibility layer is disabled and this form has not been updated to use Backdrop configuration management. Changes will not be saved.
cs: Vrstva kompatibility s Drupalem je deaktivována a tento formulář nebylaktualizován, aby používal správu konfigurace Backdropu. Změny nebudouuložené.

en: Settings not saved: Drupal compatibility layer is disabled and this form has not been updated to use Backdrop configuration management.
cs: Nastavení nebylo uloženo: Vrstva kompatibility s Drupalem je deaktivována a tento formulář nebyl aktualizován, aby používal správu nastavení Backdropu.

en: Backdrop core now provides project browsing functions in core. A copy of Project Browser module has been located at %path. The module has been disabled, you can remove it safely from your installation.
cs: Jádro Backdropu nyní poskytuje funkce pro procházení projektů. Kopiemodulu Prohlížeč projektu byl umístěn na %path. Modul byl deaktivován, můžete jej bezpečně odebrat z instalace.

en: Temporary
cs: Dočasný

en: Permanent
cs: Trvalý

en: Add terms
cs: Přidat termíny

en: Add a language selection field to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new terms are saved with no defined language. Existing terms will not be affected by changing this option.
cs: Do editačního formuláře přidejte pole pro výběr jazyka, což vám umožní vybrat jeden z <a href="!languages">povolených jazyků</a>. Pokud je zakázáno, nové termíny se ukládají bez definovaného jazyka. Změnou této možnosti nebudou ovlivněny existující podmínky.

en: Show terms in language
cs: Ukázat termíny v jazyku

en: Show terms for a given language. Terms with the "All" language will be shown in every language.
cs: Ukázat termíny pro daný jazyk. Termíny označené pro "všechny" jazyky budou zobrazeny ve všech jazycích.

en: Set a language for this term. The term will only be visible in that language.
cs: Vyberte jazyk pro tento termín. Termín pak bude viditelný jen v tomto jazyce.

en: Updated alias for term @tid.
cs: Aktualizován alias termínu @tid.

en: The language code of the language the term is written in.
cs: Kód jazyka, ve kterém je termín definován.

en: Term language
cs: Jazyk termínu

en: Rendered term
cs: Vykreslený termín

en: Display the referenced term in a specific display mode
cs: Zobrazit odkazovaný výraz v konkrétním režimu zobrazení

en: Follow content language
cs: Následovat jazyk obsahu

en: If enabled, and if the selected vocabulary has multilingual support enabled, terms will be added in the language of the content.
cs: Je-li zapnuto a jestliže vybraný slovník má zapnutou podporu více jazyků, termíny budou přidány k jazyku obsahu.

en: Taxonomy settings
cs: Nastavení taxonomie

en: No name
cs: Beze jména

en: Set the breadcrumb for the term parents
cs: Nastavte drobečkovou navigaci pro nadřazené termíny

en: If selected, the breadcrumb trail will include all parent terms, each one linking to this view. Note that this only works if just one term was received.
cs: Pokud je tato možnost vybrána, drobečková navigace bude obsahovat všechny nadřazené výrazy, každý odkazující na toto zobrazení. Všimněte si, že to funguje pouze v případě, že je pouze jeden výraz přijat.

en: Use Backdrop's taxonomy term path to create breadcrumb links
cs: Použijte cestu termínu taxonomie Backdropu k vytvoření odkazů drobečkové navigace

en: If selected, the links in the breadcrumb trail will be created using the standard Backdrop method instead of the custom views method. This is useful if you are using modules like taxonomy redirect to modify your taxonomy term links.
cs: Jestliže je vybráno, odkazy v drobečkové navigaci budou používat standardní metodu Backdropu namísto volitelné metody pohledu. To je užitečné, pokud používáte moduly jako taxonomy redirect ke změně odkazů Vaší taxonomie.

en: Link this field to its taxonomy term page
cs: Odkázat tímto polem na jeho stránku taxonomie

en: Convert spaces in term names to hyphens
cs: Konvertovat mezery v názvu taxonomie na pomlčky

en: Link this field to its term page
cs: Odkázat tímto polem na stránku termínu

en: The taxonomy term ID for the term.
cs: ID termínu taxonomie pro tento termín

en: The taxonomy term name for the term.
cs: Pojmenování termínu taxonomie pro tento termín.

en: The machine name for the vocabulary the term belongs to.
cs: Strojové pojmenování pro slovník, ke kterému termín přísluší.

en: The label for the vocabulary the term belongs to.
cs: Pojmenování pro slovník, ke kterému termín přísluší.

en: Selection type
cs: Typ výběru

en: Dropdown
cs: Seznam

en: Autocomplete
cs: Automaticky doplnit

en: Select terms from vocabulary @voc
cs: Vybrat termíny ze slovníku @voc

en: Select terms
cs: Vybrat termíny

en: Display error message
cs: Zobrazit chybovou zprávu

en: Term name
cs: Pojmenování termínu

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
cs: Transformujte pomlčky v URL na mezery ve filtrovaných hodnotách názvů termínů

en: Add translation
cs: Přidat překlad

en: New content will be created with no defined language.
cs: Nový obsah bude vytvořen bez definování jazyka.

en: New content will have a language selection option listing all the <a href="@languages">enabled languages</a>.
cs: Nový obsah bude mít zpřístupněnu volbu jazyka ze všech <a href="@languages">povolených jazyků</a>.

en: translate
cs: přeložit

en: Check for available updates
cs: Zkontrolovat dostupné aktualizace.

en: This website will check for new releases of Backdrop core, as well as contributed modules, themes, and layouts. If there are updates available, a message will appear on the <a href="@status_report">status report</a> page. An error message will appear if there is a security update available.
cs: Tato webová stránka zkontroluje nová vydání jádra Backdropu a také přidané moduly, témata a rozvržení. Pokud jsou k dispozici aktualizace, objeví se na stránce <a href="@status_report">hlášení stavu</a> zpráva. Pokud je k dispozici aktualizace zabezpečení, zobrazí se chybová zpráva.

en: How frequently should this website check for updates?
cs: Jak často by měl tento web kontrolovat aktualizace?

en: Check daily
cs: Kontrolovat denně

en: Check weekly
cs: Kontrolovat týdně

en: Do not check automatically
cs: Nekontrolovat automaticky

en: Also check for updates of disabled modules, themes, and layouts
cs: Také kontrolovat aktualizace vypnutých modulů, témat a rozvržení

en: Update Notifications
cs: Oznámení o aktualizacích

en: When any update is available
cs: Je-li k dispozici jakákoliv aktualizace

en: Only if a security update is available
cs: Jen v případě bezpečnostních aktualizací

en: Do not send email notifications
cs: Nezasílat e-mailové upozornění

en: Self-updates
cs: Vlastní aktualizace jádra

en: This website has the ability to update itself, but the file system permissions must be set properly. For more details, see !link.
cs: Tento web má možnost aktualizovat se sám, ale oprávnění systému souborů musí být nastavena správně. Pro více informací vizte !link.

en: Manual self-update
cs: Ruční vlastní aktualizace

en: When updating manually, allow this website to delete the old version of core, and then replace it with the new version.
cs: Při ruční aktualizaci povolte tomuto webu odstranit starou verzi jádra a nahradit ji novou verzí.

en: Automatic self-update (coming soon!)
cs: Automatická vlastní aktualizace (připravujeme!)

en: When updates are available, allow this website to <strong>automatically</strong> delete the old version of core, and then replace it with the new version.
cs: Pokud jsou k dispozici aktualizace, umožněte tomuto webu <strong>automaticky</strong> odstranit starou verzi jádra a poté ji nahradit novou verzí.

en: This project has been labeled insecure by the Backdrop security team, and is no longer available for download. Immediately disabling everything included by this project is strongly recommended!
cs: Tento projekt byl bezpečnostním týmem Backdropu označen jako nebezpečný,a již není k dispozici ke stažení. Důrazně doporučujeme co nejdříve deaktivovat  vše, co zahrnuje tento projekt!

en: Status unknown
cs: Neznámý stav

en: The update server for this project is not yet implemented. Once completed, the update server will start reporting available updates here. Until then, please check for updates manually.
cs: Aktualizační server pro tento projekt ještě není implementován. Až budedokončeno, aktualizační server zde začne hlásit dostupné aktualizace. Do té doby, prosím, zkontrolujte aktualizace ručně.

en: Update checking is disabled on this site.
cs: Kontrola aktualizací je na tomto webu vypnuta.

en: update
cs: aktualizace

en: There is a security update available for your version of Backdrop. To ensure the security of your server, you should update immediately!
cs: Je dostupná bezpečnostní aktualizace pro Vaši verzi Backdrop CMS. K zajištění bezpečnosti Vašeho serveru/webu byste měli aktualizovat co nejdříve!

en: There are security updates available for one or more of your modules, themes, or layouts. To ensure the security of your server, you should update immediately!
cs: Jsou k dispozici bezpečnostní aktualizace pro jeden nebo více Vašich modulů, témat nebo rozvržení. K zajištění bezpečnosti Vašeho serveru byste je měli nainstalovat co nejdříve!

en: Your version of Backdrop has been revoked and is no longer available for download. Upgrading is strongly recommended!
cs: Verze Vašeho Backdrop CMS již byla odvolána (zrušena) a dlouho není k dispozici pro stažení. Je důrazně doporučeno provést povýšení systému!

en: There are updates available for your version of Backdrop. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
cs: Pro Vaši verzi Backdropu je k dispozici aktualizace. Chcete-li zajistit správné fungování Vašeho webu, měli byste jej aktualizovat co nejdříve.

en: Update checking is not available for some of your projects.
cs: Kontrola aktualizací není k dispozici pro některé z Vašich projektů.

en: Update may be needed for your version of Backdrop.
cs: Pro vaši verzi může být nutná aktualizace Backdropu.

en: Updates may be needed for one or more of your projects.
cs: Aktualizace může být potřebná pro jeden nebo více vašich projektů.

en: There was a problem checking <a href="@update-report">available updates</a> for Backdrop.
cs: Detekován problém s kontrolou <a href="@update-report">dostupných aktualizací</a> pro Backdrop.

en: Update settings
cs: Aktualizovat nastavení

en: Update information not available.
cs: Informace o aktualizaci nejsou dostupné.

en: Update Manager
cs: Správce aktualizací

en: No user accounts have been selected for cancellation.
cs: Pro zrušení nebyly vybrány žádné uživatelské účty.

en: New users will be required to validate their email address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With this setting disabled, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
cs: Noví uživatelé budou muset před přihlášením na web ověřit e-mailovou adresu a bude jim přiděleno heslo generované systémem. Pokud je toto nastavení zakázáno, budou uživatelé přihlášeni ihned po registraci a mohou si zvolit svá vlastní hesla během registrace.

en: Administer user accounts
cs: Administrovat uživatelské účty

en: Users may log in using
cs: Uživatelé se mohou přihlásit pomocí

en: Username or email address
cs: Uživatelské jméno nebo e-mailová adresa

en: Limit login attempts by IP address
cs: Limitovat počet pokusů o přihlášení z IP adresy

en: Attempted login limit
cs: Limit pokusů o přihlášení

en: login attempts from one IP address per
cs: pokusů o přihlášení z jedné IP adresy během

en: Do not allow any login from the current user's IP if the limit has been reached. This is independent of the per-user limit to catch attempts from one IP to log in to many different user accounts. By default we have a reasonably high limit since there may be only one apparent IP for all users at an institution.
cs: Nepovolí žádné další přihlášení z aktuální adresy IP uživatele, pokud bylo dosaženo limitu. Toto je nezávislé na omezení jednotlivých uživatelů k pokusům o přihlášení z jedné IP adresy k různým uživatelským účtům. Ve výchozím nastavení máme povolenou přiměřeně vysokou hranici, protože může existovat pouze jedna veřejná IP adresa pro všechny uživatele v instituci.

en: Limit login attempts by user
cs: Limitovat počet pokusů o přihlášení dle uživatele

en: login attempts by a user per
cs: pokusů o přihlášení uživatele během

en: Configure the limit and the time window for users attempting to log in. That is, how many failed login attempts are allowed per specified time period.
cs: Nakonfigurujte limit a časový rozsah pro uživatele, kteří se pokoušejí přihlásit. Tzn. kolik neúspěšných pokusů o přihlášení je povoleno za určité časové období.

en: Identify users attempting to log in, using
cs: Identifikujte přihlašující se uživatele pomocí

en: User ID and IP address combination
cs: kombinace ID uživatele a IP adresy

en: User ID only
cs: Pouze uživatelské ID

en: Anonymous visitors
cs: Anonymní návštěvníci

en: The name you would like used for anonymous visitors to your site:
cs: Jméno, které chcete použít pro anonymní návštěvníky vašeho webu:

en: Configure role
cs: Konfigurovat roli

en: Set permissions
cs: Nastavit oprávnění

en: Export role
cs: Exportovat roli

en: A unique machine-readable name for this role. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
cs: Jedinečné strojově čitelné jméno pro tuto roli. Může obsahovat pouze malá písmena, čísla a podtržítka.

en: Emails
cs: E-maily

en: Use this form to customize the emails sent by your website. Each template may use tokens to populate special values such as a user account name or the password reset link.
cs: Pomocí tohoto formuláře můžete přizpůsobit e-maily odeslané vaším webem. Každá šablona může používat tokeny k naplnění zvláštních hodnot, jako je název uživatelského účtu nebo odkaz na resetování hesla.

en: Edit the welcome email messages sent to new member accounts created by an administrator.
cs: Upravte uvítací e-mailové zprávy odeslané na nové uživatelské účty vytvořené administrátorem.

en: Edit the welcome email messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
cs: Upravte uvítací e-mailové zprávy zasílané novým členům po registraci, pokud je vyžadováno schválení administrátorem.

en: Edit the welcome email messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
cs: Upravte uvítací e-mailové zprávy zasílané novým členům při registraci, pokud není vyžadováno schválení administrátorem.

en: Edit the email messages sent to users who request a new password.
cs: Upravte e-mailové zprávy odeslané uživatelům, když požadují nové heslo.

en: Enable and edit email messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
cs: Povolit a upravit e-mailové zprávy odeslané uživatelům při aktivaci účtu (pokud administrátor aktivuje účet uživatele, který se již zaregistroval, na webu, kde je vyžadováno schválení účtu).

en: Enable and edit email messages sent to users when their accounts are blocked.
cs: Povolit a upravit e-mailové zprávy uživatelům, když jsou jejich účty blokovány.

en: Edit the email messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
cs: Upravte e-mailové zprávy zaslané uživatelům, když se pokouší zrušit svůj účet.

en: Enable and edit email messages sent to users when their accounts are canceled.
cs: Povolit a upravit e-mailové zprávy zaslané uživatelům, když je jejich účet zrušen.

en: You are logged in as %user. <a href="!user_edit">Change your password.</a>
cs: Jste přihlášen jako '%user'. <a href="!user_edit">Změňte své heslo.</a>

en: <p>Please enter a new password to access your account.</p>
cs: <p> Zadejte prosím nové heslo pro přístup k vašemu účtu. </p>

en: Your account password has been updated.
cs: Heslo vašeho účtu bylo aktualizováno.

en: Updated alias for user @uid.
cs: Aktualizován alias uživatele @uid.

en: Assign user roles
cs: Přiřazení uživatelských rolí

en: User email templates
cs: E-mailové šablony uživatele

en: User roles
cs: Uživatelské role

en: Reset password via one-time login link.
cs: Obnovit heslo pomocí jednorázového přihlašovacího odkazu.

en: Required if you want to change the %mail or %pass below. !request_new.
cs: Vyžadováno, jestliže chcete změnit%mail nebo %pass níže. !request_new.

en: The user login form if logged out.
cs: Formulář pro přihlášení uživatele, je-li odhlášen.

en: Sorry, no account with that email address found.
cs: Litujeme, ale nebyl nalezen žádný účet s touto e-mailovou adresou.

en: Sorry, unrecognized username.
cs: Litujeme, nerozpoznané uživatelské jméno.

en: Sorry, incorrect password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
cs: Litujeme, heslo není správné. <a href="@password">Zapomněli jste své heslo?</a>

en: Show password
cs: Ukázat heslo

en: Hide password
cs: Skrýt heslo

en: The user account or email %name could not be found.
cs: Uživatelský účet nebo e-mail% name nebyl nalezen.

en: Cancel user accounts
cs: Zrušit uživatelské účty

en: Login settings
cs: Nastavení přihlášení

en: Configure the way visitors may log in and limit login attempts.
cs: Konfigurujte způsob, jak se mohou návštěvníci přihlásit, a omezení počtu pokusů k přihlášení.

en: Usernames
cs: Uživatelská jména

en: Has roles in addition to 'Authenticated'
cs: Má další role kromě 'Authenticated'

en: Skipping broken view @view
cs: Poškozené view @view vynecháno

en: Ajax callback for view loading.
cs: Ajax volání pro zobrazení nahrávání.

en: - Use default -
cs: - Použít výchozí -

en: Display even if view has no result
cs: Zobrazit přestože pohled nevrací výsledek

en: Broken/missing handler
cs: Poškozený/chybějící ovladač

en: @argument title
cs: @argument nadpis

en: @argument input
cs: @argument vstup

en: Replacement patterns
cs: Nahrazovací vzory

en: -Select-
cs: - vyberte -

en: Inherit contextual filters
cs: Zdědit kontextuální filtry

en: Exceptions
cs: Výjimky

en: Exception value
cs: Hodnota výjimky

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
cs: Přijme-li filtr tuto hodnotu (např. "all"), vypne se a vrátí nefiltrovaný výsledek

en: Override title
cs: Přepsat název

en: Specify validation criteria
cs: Zadat kritéria pro validaci

en: Validator
cs: Validátor

en: - Basic validation -
cs: - Základní validace -

en: Action to take if filter value does not validate
cs: Akce, která se provede, pokud hodnota filtru neprojde validací

en: Display all results for the specified field
cs: Zobrazit všechny výsledky pro dané pole

en: Provide default value
cs: Poskytnout výchozí hodnotu

en: Hide view
cs: Skrýt pohled

en: Display a summary
cs: Zobrazit souhrn ("summary")

en: Display contents of "No results found"
cs: Zobrazit výstup pro "žádné výsledky"

en: Display "Access Denied"
cs: Zobrazit "Přístup zamítnut"

en: Show "Page not found"
cs: Zobrazit „Stránka nenalezena“

en: Skip default argument for view URL
cs: Přeskočit výchozí argument pro URL pohledu

en: Sort order
cs: Pořadí

en: Number of records
cs: Počet záznamů

[ctx: Sort order]
en: Default sort
cs: Výchozí řazenímsgctxt "Sort order

en: Default sort
cs: Výchozí řazení

en: Current node's creation time
cs: Čas vytvoření aktuálního uzlu

en: Current node's update time
cs: Čas úpravy aktuálního uzlu

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
cs: Pokud je zvoleno, uživatelé mohou zadat více hodnot ve tvaru 1+2+3 (pro OR) nebo 1,2,3 (pro AND).

en: Do not display items with no value in summary
cs: Nezobrazovat v souhrnu položky, které nemají žádnou hodnotu

en: Invalid input
cs: Neplatný vstup

en: Exclude
cs: Vyloučit

en: If selected, the numbers entered for the filter will be excluded rather than limiting the view.
cs: Pokud je zvoleno, hodnoty zadané do filtru budou vyloučeny, namísto toho, aby omezily výstup pohledu.

en: Glossary mode
cs: Mód rejstříku

en: Character limit
cs: Omezení počtu znaků

en: Case
cs: Písmena

en: No transform
cs: Bez převodu

en: Upper case
cs: Velká písmena

en: Lower case
cs: Malá písmena

en: Capitalize first letter
cs: První písmeno kapitálkami

en: Capitalize each word
cs: Každé slovo začínat velkým písmenem

en: Transform spaces to dashes in URL
cs: Nahradit mezery pomlčkami v URL

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
cs: Abecední

en: Create a label
cs: Vytvořit popisek

en: Place a colon after the label
cs: Umístit dvojtečku za popisek

en: Exclude from display
cs: Nezobrazovat

en: Enable to load this field as hidden. Often used to group fields, or to use as token in another field.
cs: Dovoluje načíst pole jako skryté. Často se používá pro seskupení více polí, nebo pro vypsání hodnoty v jiném poli za pomoci tokenu.

en: Customize label HTML
cs: Přizpůsobení HTML pro popisek

en: Customize field and label wrapper HTML
cs: Přizpůsobení obalovacího HTML pole a popisku

en: Wrapper HTML element
cs: Obalovací HTML element

en: Add default classes
cs: Přidat výchozí třídy

en: Use default Views classes to identify the field, field label and field content.
cs: Použít výchozí CSS třídy modulu Views k identifikaci pole, jeho popisku a obsahu.

en: Rewrite results
cs: Přepsat výsledky

en: Rewrite the output of this field
cs: Přepsat výstup pole

en: Output this field as a link
cs: Zobrazit pole jako odkaz

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
cs: Pokud je zaškrtnuto, pole bude převedeno na odkaz. Cíl musí být uveden níže.

en: Link path
cs: Cesta odkazu

en: Use absolute path
cs: Použít absolutní cestu

en: Replace spaces with dashes
cs: Nahradit mezery pomlčkami

en: External server URL
cs: URL externího serveru

en: Link class
cs: Třída odkazu

en: Title text
cs: Text názvu

en: Text to place as "title" text which most browsers display as a tooltip when hovering over the link.
cs: Text použitý jako nadpis, zobrazovaný většinou prohlížečů jako popisek při najetí myší na odkaz.

en: Prefix text
cs: Text předpony

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
cs: Libovolný text zobrazený před tímto odkazem. Lze použít HTML.

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
cs: Libovolný text zobrazený za tímto odkazem. Lze použít HTML.

en: Target
cs: Cíl

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
cs: <p>Před použitím tohoto pole je třeba do zobrazení přidat některé z dalších polí. Pokud chcete, můžete pole skrýt zaškrtnutím volby <em>Vynechat ze zobrazení (Exclude from display)</em>. Kvůli pořadí vykreslování nelze použít pole, která jsou v pořadí až za polem, se kterým právě pracujete. Jestliže potřebujete použít pole, které není v seznamu, změňte pořadí polí.</p>

en: <p>The following tokens are available for this field. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
    If you would like to have the characters '[' and ']' please use the html entity codes '%5B' or  '%5D' or they will get replaced with empty space.</p>
cs: <p> Pro toto pole jsou k dispozici následující tokeny. Všimněte si, že kvůli pořadí vykreslení nemůžete použít pole, která následují za tímto polem; jestliže potřebujete pole, které zde není uvedeno, přeuspořádejte pole. 
    Pokud chcete použít znaky „[“ a „]“, použijte html kódy entit '%5B' nebo '%5D', jinak budou nahrazeny prázdným polem.</p>

en: Trim this field to a maximum length
cs: Oříznout pole na maximální délku

en: The maximum number of characters this field can be.
cs: Maximální počet znaků pro toto pole.

en: Trim only on a word boundary
cs: Oříznout pouze mezi slovy

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
cs: Pokud je vybráno, pole bude oříznuto jen mezi slovy. Pole tedy může mít nejvýše specifikovaný počet znaků nebo méně. Pokud se jedná o jedno velké slovo, pole nebude nijak oříznuto.

en: Add an ellipsis
cs: Přidat trojtečku

en: More link text
cs: Text odkazu "více"

en: Field can contain HTML
cs: Pole může obsahovat HTML

en: Strip HTML tags
cs: Odstranit HTML tagy.

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
cs: Pokud je zaškrtnuto, všechny HTML tagy budou odstraněny.

en: Preserve certain tags
cs: Zachovat vybrané tagy

en: Remove whitespace
cs: Odebrat mezery

en: If checked, all whitespaces at the beginning and the end of the output will be removed.
cs: Pokud je zaškrtnuto, všechny mezery ze začátku a konce výstupu budou odebrány.

en: Convert newlines to HTML &lt;br&gt; tags
cs: Převést nové řádky na HTML značky &lt;br&gt;.

en: If checked, all newlines chars (e.g. \n) are converted into HTML &lt;br&gt; tags.
cs: Pokud je zaškrtnuto, všechny znaky nových řádků (např. \n) jsou převedeny na HTML značky &lt;br&gt;.

en: No results text
cs: Text pro nulový (prázdný) výsledek

en: Count the number 0 as empty
cs: Číslo 0 považovat za prázdný výsledek

en: Enable to display the "no results text" if the field contains the number 0.
cs: Umožní zobrazit "text pro prázdný výsledek", jestliže pole obsahuje číslo 0.

en: Hide if empty
cs: Skrýt, pokud je prázdné

en: Enable to hide this field if it is empty. Note that the field label or rewritten output may still be displayed. To hide labels, check the style or row style settings for empty fields. To hide rewritten content, check the "Hide rewriting if empty" checkbox.
cs: Umožní skrýt pole, pokud je prázdné. Vezměte v úvahu, že popisek pole nebo přepsaný výstup pole mohou být zobrazeny i v tomto případě. Pro skrytí popisku využijte nastavení stylu nebo nastavení stylu řádku pro prázdná pole. Pro skrytí přepsaného výstupu zaškrtněte volbu "Skrýt přepsaný výstup, pokud je pole prázdné".

en: Hide rewriting if empty
cs: Skrýt přepsaný výstup, pokud je pole prázdné

en: File size display
cs: Zobrazení velikosti souboru

en: Formatted (in KB or MB)
cs: Formátovaný (v KB nebo MB)

en: Output format
cs: Výstupní formát

en: Custom output for TRUE
cs: Vlastní výstup pro hodnotu TRUE/PRAVDA

en: Custom output for FALSE
cs: Vlastní výstup pro možnost FALSE

en: Reverse
cs: Obráceně

en: If checked, true will be displayed as false.
cs: Pokud je vybráno, pravda (TRUE) bude zobrazována jako nepravda (FALSE).

en: Available actions
cs: Dostupné akce

en: Starting value
cs: Počáteční hodnota

en: Custom date format
cs: Vlastní formát data

en: Include destination
cs: Zahrnout parametr "destination"

en: If checked, the number will be rounded.
cs: Pokud je zaškrtnuto, číslo bude zaokrouhleno.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
cs: Určete počet číslic vypsaných za desetinnou čárkou.

en: What single character to use as a decimal point.
cs: Jaký znak použít jako desetinnou čárku.

en: Thousands marker
cs: Oddělovač tisíců

en: Apostrophe
cs: Apostrof

en: What single character to use as the thousands separator.
cs: Jaký znak použít jako oddělovač tisíců.

en: Format plural
cs: Formátovat množné číslo

en: Singular form
cs: Tvar jednotného čísla

en: Text to use for the singular form.
cs: Text použitý pro tvar jednotného čísla.

en: Plural form
cs: Tvar množného čísla

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
cs: Text použitý pro tvar množného čísla, @count bude nahrazeno hodnotou.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
cs: Text vložený před číslo, například symbol měny.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
cs: Text vložený za číslo, například symbol měny.

en: Display format
cs: Formát zobrazení

en: Display as link
cs: Zobrazit jako odkaz

en: Operator
cs: Operátor

en: Grouped filters allow a choice between predefined operator|value pairs.
cs: Seskupené filtry umožňují výběr z předdefinovaných dvojic operátor|hodnota.

en: Filter type to expose
cs: Typ vystaveného filtru

en: Single filter
cs: Jednoduchý filtr

en: Grouped filters
cs: Seskupené filtry

en: Expose this filter to visitors, to allow them to change it
cs: Vystavit filtr uživatelům, aby mohli filtrování ovlivnit

en: Expose filter
cs: Vystavit filtr

en: Hide filter
cs: Skrýt filtr

en: Expose operator
cs: Vystavit operátor

en: Allow the user to choose the operator.
cs: Dovolit uživateli vybrat operátor.

en: Allow multiple selections
cs: Povolit vícenásobný výběr

en: Enable to allow users to select multiple items.
cs: Povolí uživateli vícenásobný výběr.

en: Remember the last selection
cs: Pamatovat si poslední výběr

en: Enable to remember the last selection made by the user.
cs: Povolí zapamatovat si poslední výběr uživatele.

en: Remember exposed selection only for the selected user role(s). If you select no roles, the exposed data will never be stored.
cs: Zapamatujte si exponovaný výběr pouze pro vybrané uživatelské role. Jestliže nevyberete žádné role, data nebudou uložena.

en: Filter identifier
cs: Identifikátor filtru

en: This identifier is not allowed.
cs: Tento identifikátor není povolen.

en: Remember
cs: Zapamatovat

en: <Any>
cs: - nezáleží -

en: You must select a value unless this is an non-required exposed filter.
cs: Pokud se nejedná o nepovinný vystavený filtr, musíte vybrat nějakou hodnotu.

en: grouped
cs: seskupeno

en: Value type
cs: Typ hodnoty

en: Invalid date format.
cs: Neplatný formát data.

en: Is less than
cs: Je menší než

en: Is less than or equal to
cs: Je menší nebo rovno

en: Is greater than or equal to
cs: Je větší nebo rovno

en: Is greater than
cs: Je větší než

en: Select all
cs: Vybrat vše

en: or
cs: nebo

en: Is all of
cs: Všech

en: and
cs: A

en: Is none of
cs: Není žádný z

en: not
cs: ne

en: Is between
cs: Je mezi

en: between
cs: mezi

en: Is not between
cs: Není mezi

en: not between
cs: ne mezi

en: And max
cs: A maximálně

en: And
cs: A

en: Identifier
cs: Identifikátor

en: Default Views
cs: Výchozí pohledy (views)

en: Existing Views
cs: Existující pohledy (views)

en: Exposed
cs: vystavený

en: asc
cs: vzestupně

en: Expose this sort to visitors, to allow them to change it
cs: Vystavit toto řazení uživatelům, aby jej mohli ovlivnit

en: This sort is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
cs: Toto řazení není vystavené. Pokud chcete uživateli dovolit změnu řazení, vystavte jej.

en: Expose sort
cs: Vystavit řazení

en: Hide sort
cs: Skrýt řazení

en: Sort ascending
cs: Seřadit vzestupně

en: Sort descending
cs: Seřadit sestupně

en: Administrative title
cs: Administrativní název

en: views
cs: pohledy

en: Broken
cs: Porušený

en: Number of items
cs: Počet položek

en: Add custom text or markup.
cs: Přidejte vlastní text nebo značku.

en: Enter PHP code that returns a value to use for this filter. Do not use &lt;?php ?&gt;. You must return only a single value for just this filter. Some variables are available: the view object will be "$view". The argument handler will be "$argument", for example you may change the title used for substitutions for this argument by setting "argument->validated_title"".
cs: Zadejte  PHP kód, který vrací hodnotu použitou pro tento filtr. Nepoužívejte &lt;? php? &gt ;. 
    Pro filtr musíte vrátit pouze jednu hodnotu.  
    Některé proměnné jsou k dispozici: objekt pohledu bude"$view". Obslužná rutina argumentu bude například „$argument“, název používaný pro toto nahrazení můžete změnit nastavením "argument->validated_title".

en: Seconds
cs: Sekund

en: Items to display
cs: Položek k zobrazení

en: Create exposed form block
cs: Vytvořit blok s vystaveným formulářem

en: Use AJAX when available to load this view
cs: Použít AJAX, jestliže je k dispozici pro nahrání tohoto pohledu

en: settings
cs: nastavení

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
cs: Pokud má vybraný styl nastavení, nezapomeňte kliknout na tlačítko nastavení, které se zobrazí vedle něj v přehledu Zobrazit.Můžete tak upravit zobrazení pro aktuálně vybraný styl.

en: <p>The following tokens are available for this link.</p>
cs: <p>Následující tokeny jsou k dispozici pro tento odkaz.</p>

en: When the filter value is <em>NOT</em> available
cs: Jestliže hodnota filtru <em>NENÍ</em> k dispozici

en: When the filter value <em>IS</em> available or a default is provided
cs: Jestliže hodnota filtru <em>JE</em> k dispozici nebo je poskytována výchozí

en: Before
cs: Před

en: After
cs: Po

en: Both
cs: Obojí

en: Attach to
cs: Přiložit k

en: Position
cs: Pozice

en: Some
cs: Některé

en: Allow settings
cs: Povolit existující

en: Checked settings will be available in the Block configuration dialog for modification by the administrator configuring the layout. Unchecked settings will not be available and will only use the settings in this display.
cs: Zaškrtnuté nastavení bude k dispozici v dialogu konfigurace blokupro úpravy administrátorem upravujícím rozložení.Nezaškrtnuté nastavení nebude k dispozici a bude používat pouzenastavení na tomto zobrazení.

en: No filter
cs: Žádný filtr

en: From URL
cs: Z URL

en: Fixed
cs: Pevná

en: Wildcard (*)
cs: Divoká karta (*)

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
cs: Ikona zdroje bude k dispozici pouze pro vybraná zobrazení.

en: Page settings
cs: Nastavení stránky

en: Submit button text
cs: Text tlačítka pro odeslání

en: Hide submit button if javascript is enabled.
cs: Skrýt tlačítko odeslání, je-li povolen javascript.

en: Inline fields
cs: Pole zobrazená v jedné řadě

en: Inline fields will be displayed next to each other rather than one after another. Note that some fields will ignore this if they are block elements, particularly body fields and other formatted HTML.
cs: Vložená pole se zobrazí vedle sebe, nikoli pod sebou. Všimněte si, že některá pole to budou ignorovat, pokud jsou blokovými prvky, zejména pole body a další formátované jako HTML.

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
cs: Oddělovač může být umístěn mezi vložená pole, aby se zabránilo jejich zmáčknutí vedle sebe. V tomto poli můžete použít HTML.

en: Number of columns
cs: Počet sloupců

en: Alignment
cs: Zarovnání

en: Horizontal
cs: horizontální

en: Vertical
cs: vertikální

en: List type
cs: Typ seznamu

en: Invalid display id @display
cs: Neplatné ID zobrazení @display

en: Query
cs: Dotaz

en: Other queries
cs: Ostatní dotazy

en: This display has no path.
cs: Toto zobrazení nemá cestu.

en: Query build time
cs: Čas vytvoření dotazu

en: Query execute time
cs: Čas provedení dotazu

en: View render time
cs: Zobrazit čas renderování.

en: No query was run
cs: Nebyl spuštěn žádný dotaz

en: View name
cs: Název pohledu

en: Provide description
cs: Doplňte popis

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard the view.
cs: Všechny změny jsou uložené dočasně. Pro trvalé uložení klikněte na Uložit. Por zrušení pohledu klikněte na Zrušit.

en: This display is disabled.
cs: Tento pohled je vypnutý.

en: Invalid
cs: Neplatný

en: Go to the real page for this display
cs: Přejít na reálnou stránku s tímto zobrazením.

en: The view %name has been saved.
cs: Pohled %name byl uložen.

en: hidden
cs: skrytý

en: Aggregation settings
cs: Nastavení agregace

en: Apply and continue
cs: Použít a pokračovat

en: @current of @total
cs: @current z @total

en: All displays (except overridden)
cs: Všechna zobrazení (kromě přepsaných)

en: All displays
cs: Všechna zobrazení

en: For
cs: Pro

en: View name and description
cs: Název a popis pohledu

en: Human-readable name
cs: Lidmi čitelné pojmenování

en: View tags
cs: Zobrazit štítky

en: Remove group @group
cs: Odstranit skupinu @group

en: Default group
cs: Výchozí skupina

en: Group @group
cs: Skupina @group

en: Add @type
cs: Přidat @type

en: There are no @types available to add.
cs: Nejsou k dispozici @types pro přidání.

en: Add and configure @types
cs: Přidat a konfigurovat

en: Allow <em>embed</em> displays to be created via the UI
cs: Povolit <em>vložené</em> zobrazení vytvořené skrze UI

en: Enables the <em>embed</em> type of display. Embed displays can be used in code via <a href="@api_link"><code>views_embed_view()</code></a>. Embedded displays will still work even if this setting is disabled.
cs: Povoluje <em>vložený</em> typ zobrazení . Vložená zobrazení lze použít v kódu pomocí <a href="@api_link"> <code> views_embed_view () </code> </a>. Již vložená zobrazení budou stále fungovat, i když je toto nastavení zakázáno.

en: Custom admin theme for the Views UI
cs: Vlastní administrační téma pro rozhraní Views

en: In some cases you might want to select a different admin theme for the Views UI.
cs: V některých případech můžete vybrat odlišné administrační téma pro rozhraní Views.

en: Label for "Any" value on non-required single-select exposed filters
cs: Označení pro hodnotu „Any (libovolné)“ na nepožadovaných vystavených filtrech s jedním výběrem

en: Live preview settings
cs: Nastavení živého náhledu

en: Automatically update preview on changes
cs: Automaticky aktualizovat náhled při změnách

en: Show information and statistics about the view during live preview
cs: Ukazovat informace a statistiky o pohledu během živého náhledu

en: Above the preview
cs: Nad náhledem

en: Clear Views' cache
cs: Vyčistit mezipaměť pohledů (Views)

en: Debugging
cs: Ladění

en: Add Views signature to all SQL queries
cs: Přidat podpisy pohledů do všech dotazů SQL

en: Enable views performance statistics/debug messages via the Devel module
cs: Povoluje zobrazení statistik výkonu / ladících zpráv prostřednictvím modulu Devel

en: Page region to output performance statistics/debug messages
cs: Oblast stránky pro výstup statistik výkonu / ladících zpráv

en: Select extensions of the views interface.
cs: Vyberte rozšíření rozhraní pohledu.

en: The cache has been cleared.
cs: Mezipaměť byla vyčištěna.

en: Error: missing @component
cs: Chyba: chybí @component

en: No fields have been used in views yet.
cs: V pohledech nyní nejsou používaná žádná pole.

en: Provided by
cs: Poskytuje

en: There are no enabled views.
cs: Žádné pohledy nejsou povoleny.

en: Column
cs: Sloupec

en: Attachment before
cs: Příloha před

en: Attachment after
cs: Příloha za

en: Changes cannot be made to a locked view.
cs: V zamknutém pohledu nelze provádět změny.

en: Add new
cs: Přidat nový

en: New view
cs: Nový pohled

en: Live preview
cs: Živý náhled

en: Create a page
cs: Vytvořit stránku

en: Use a pager
cs: Použít stránkování

en: Create a menu link
cs: Vytvořit odkaz v menu

en: Include an RSS feed
cs: Zahrnout RSS kanál

en: Create a block
cs: Vytvořit blok

en: of
cs: z

en: of type
cs: z typu

en: tagged with
cs: označen s

en: Unsorted
cs: Neseřazeno

en: Newest first
cs: Nejnovější první

en: Oldest first
cs: Nejstarší první

en: sorted by
cs: seřazen podle

en: comments
cs: komentáře

en: without links
cs: bez odkazů

en: teasers
cs: úvodníky

en: full posts
cs: celé příspěvky

en: titles
cs: nadpisy

en: titles (linked)
cs: nadpisy (s odkazem)

en: No tabs
cs: Žádné záložky

en: Rounded tabs
cs: Zakulacené záložky

en: Square tabs
cs: Hranaté záložky

en: This @type is unpublished.
cs: Tento typ obsahu (@type) zatím není publikován.

en: Header background
cs: Pozadí hlavičky

en: Slogan background
cs: Pozadí sloganu

en: Site name and slogan
cs: Pojmenování stránek a slogan

en: Borders
cs: Ohraničení

en: Form element borders when selected
cs: Ohraničení prvků formuláře, pokud jsou vybrány

en: Buttons and Breadcrumb
cs: Tlačítka a drobečková navigace

en: 1 pending update (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped) | @count pending updates (@number_applied to be applied, @number_incompatible skipped)
cs[0]: 1 čekající aktualizace (@number_applied má být aplikováno, @number_incompatible vynecháno)
cs[1]: @count čekajících aktualizací (@number_applied má být aplikováno, @number_incompatible vynecháno)

en: 1 pending update | @count pending updates
cs[0]: 1 čekající aktualizace
cs[1]: @count čekající aktualizace
cs[2]: @count čekajících aktualizací

en: 1 byte | @count bytes
cs[0]: 1 bajt
cs[1]: @count bajty
cs[2]: @count bajtů

en: 1 year | @count years
cs[0]: 1 rok
cs[1]: @count roky
cs[2]: @count let

en: 1 week | @count weeks
cs[0]: 1 týden
cs[1]: @count týdny
cs[2]: @count týdnů

en: 1 day | @count days
cs[0]: 1 den
cs[1]: @count dny
cs[2]: @count dnů

en: 1 hour | @count hours
cs[0]: 1 hodina
cs[1]: @count hodiny
cs[2]: @count hodin

en: 1 sec | @count sec
cs[0]: 1 sek
cs[1]: @count sek
cs[2]: @count sek

en: 1 month | @count months
cs[0]: 1 měsíc
cs[1]: @count měsíce
cs[2]: @count měsíců

en: A translation string was skipped because of disallowed or malformed HTML. <a href="@url">See the log</a> for details. | @count translation strings were skipped because of disallowed or malformed HTML. <a href="@url">See the log</a> for details.
cs[0]: Překladový řetězec byl vynechán z důvodu zakázaného nebo nesprávně formátovaného HTML. <a href="@url">Zobrazte si log</a> pro podrobnosti.
cs[1]: Překladový řetězec byl vynechán z důvodu zakázaného nebo nesprávně formátovaného HTML. <a href="@url">Zobrazte si log</a> pro podrobnosti.
cs[2]: Překladový řetězec byl vynechán z důvodu zakázaného nebo nesprávně formátovaného HTML. <a href="@url">Zobrazte si log</a> pro podrobnosti.

en: One problem was detected with your Backdrop installation. | Several problems were detected with your Backdrop installation.
cs[0]: Byl detekován problém s Vaší instalací Backdropu.
cs[1]: Byl detekován problém s Vaší instalací Backdropu.
cs[2]: Byl detekován problém s Vaší instalací Backdropu.

en: Deleted 1 comment. | Deleted @count comments.
cs[0]: 1 komentář byl smazán.
cs[1]: Smazány @count komentáře.

en: 1 comment | @count comments
cs[0]: @count komentář
cs[1]: @count komentáře
cs[2]: @count komentářů

en: 1 new comment | @count new comments
cs[0]: @count nový komentář
cs[1]: @count nové komentáře
cs[2]: @count nových komentářů

en: @count year from now | @count years from now
cs[0]: za rok
cs[1]: za @count roky
cs[2]: za @count let

en: 1 Installation | @count Installations
cs[0]: 1 instalace
cs[1]: @count instalace

en: @count item selected. | @count items selected.
cs[0]: vybrána @count položka
cs[1]: vybrány @count položky
cs[2]: vybráno @count položek

en: One translation file imported. | @count translation files imported.
cs[0]: Jeden soubor překladu byl importován.
cs[1]: @count soubory překladu byly importovány.
cs[2]: @count souborů překladu bylo importováno.

en: <strong>Warning:</strong> There is currently 1 menu link in %title. It will be deleted (system-defined items will be reset). | <strong>Warning:</strong> There are currently @count menu links in %title. They will be deleted (system-defined links will be reset).
cs[0]: <strong>Varování:</strong> V menu %title existuje 1 odkaz, který bude smazán (systémem definované položky budou resetovány).
cs[1]: <strong>Varování:</strong> V menu %title existují odkazy v počtu @count, které budou smazány (systémem definované položky budou resetovány).

en: 1 item successfully processed: | @count items successfully processed:
cs[0]: 1 položka úspěšně zpracována:
cs[1]: @count položky úspěšně zpracovány:
cs[2]: @count položek úspěšně zpracováno:

en: 1 character | @count characters
cs[0]: 1 znak
cs[1]: @count znaky
cs[2]: @count znaků

en: %type is used by 1 piece of content on your site. If you remove this content type, you will not be able to edit the %type content and it may not display correctly. | %type is used by @count pieces of content on your site. If you remove %type, you will not be able to edit the %type content and it may not display correctly.
cs[0]: %type používá 1 příspěvek na tomto webu. Pokud tento typ obsahu odstraníte, nepůjde obsah typu %type upravovat a nemusí se ani správně zobrazit.
cs[1]: %type používá %count příspěvky na tomto webu. Pokud tento typ obsahu odstraníte, nepůjde obsah typu %type upravovat a nemusí se ani správně zobrazit.
cs[2]: %type používá %count příspěvků na tomto webu. Pokud tento typ obsahu odstraníte, nepůjde obsah typu %type upravovat a nemusí se ani správně zobrazit.

en: One permission in use | @count permissions in use
cs[0]: Nyní se používá 1 oprávnění.
cs[1]: Nyní se používají @count oprávnění.
cs[2]: Nyní se používá @count oprávnění.

en: Generated 1 URL alias. | Generated @count URL aliases.
cs[0]: Vygenerován 1 URL alias.
cs[1]: Vygenerovány @count URL aliasy.
cs[2]: Vygenerováno @count URL aliasů.

en: @action @count redirect. | @action @count redirects.
cs[0]: @action @count přesměrování.
cs[1]: @action @count přesměrování.

en: Are you sure you want to @action this redirect? | Are you sure you want to @action these redirects?
cs[0]: Opravdu @action toto přesměrování?
cs[1]: Opravdu @action toto přesměrování?
cs[2]: Opravdu @action toto přesměrování?

en: Removed 1 inactive redirect from the database. | Removed @count inactive redirects from the database.
cs[0]: Z databáze bylo odstraněno jedno neaktivní přesměrování.
cs[1]: Z databáze byla odstraněna @count neaktivní přesměrování.
cs[2]: Z databáze bylo odstraněno @count neaktivních přesměrování.

en: 1 redirect | @count redirects
cs[0]: 1 přesměrování
cs[1]: 1 přesměrování
cs[2]: 1 přesměrování

en: There is 1 item left to index. | There are @count items left to index.
cs[0]: Zbývá indexovat 1 položku.
cs[1]: Zbývá indexovat @count položky.
cs[2]: Zbývá indexovat @count položek.

en: You must include at least one keyword to match in the content. Keyword must be at least 1 character, and punctuation is ignored. | You must include at least one keyword to match in the content. Keywords must be at least @count characters, and punctuation is ignored.
cs[0]: Musíte zahrnout alespoň jedno klíčové slovo z obsahu. Klíčové slovo musí mít alespoň 1 znak, interpunkce je ignorována.
cs[1]: Musíte zahrnout alespoň jedno klíčové slovo z obsahu. Klíčová slova musí mít alespoň @count znaky, interpunkce je ignorována.
cs[2]: Musíte zahrnout alespoň jedno klíčové slovo z obsahu. Klíčová slova musí mít alespoň @count znaků, interpunkce je ignorována.

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
cs[0]: Je nezbytné vložit alespoň jedno klíčové slovo, které obsahuje minimálně jeden znak.
cs[1]: Je nezbytné vložit alespoň jedno klíčové slovo, které obsahuje minimální počet znaků: @count.

en: 1 pass | @count passes
cs[0]: 1 úspěšně dokončen
cs[1]: @count úspěšně dokončeny
cs[2]: @count úspěšně dokončeno

en: 1 fail | @count fails
cs[0]: 1 neúspěšně dokončen
cs[1]: @count neúspěšně dokončeny
cs[2]: @count neúspěšně dokončeno

en: 1 exception | @count exceptions
cs[0]: 1 výjimka
cs[1]: @count výjimky
cs[2]: @count výjimek

en: 1 debug message | @count debug messages
cs[0]: 1 zpráva ladění
cs[1]: @count zprávy ladění
cs[2]: @count zpráv ladění

en: Removed 1 test result. | Removed @count test results.
cs[0]: Smazán 1 výsledek testu.
cs[1]: Smazány @count výsledky testů.
cs[2]: Smazáno @count výsledků testů.

en: Removed 1 leftover table. | Removed @count leftover tables.
cs[0]: Smazána 1 zbylá tabulka.
cs[1]: Smazány @count zbylé tabulky.
cs[2]: Smazáno @count zbylých tabulek.

en: Removed 1 temporary directory. | Removed @count temporary directories.
cs[0]: Smazán 1 dočasný adresář.
cs[1]: Smazány @count dočasné adresáře.
cs[2]: Smazáno @count dočasných adresářů.

en: You must enable the @required module to install @module. | You must enable the @required modules to install @module.
cs[0]: Pro instalaci modulu @module je nutné povolit modul @required.
cs[1]: Pro instalaci modulu @module je nutné povolit moduly @required.

en: The @module module is missing, so the following module will be disabled: @depends. | The @module module is missing, so the following modules will be disabled: @depends.
cs[0]: Chybí modul @module, proto bude vypnut modul @depends.
cs[1]: Chybí modul @module, proto budou vypnuty moduly: @depends.

en: One file name has been successfully transliterated. | @count file names have been successfully transliterated.
cs[0]: Jméno souboru bylo úspěšně přepsáno.
cs[1]: @count jména souborů byla úspěšně přepsána.
cs[2]: @count jmen souborů bylo úspěšně přepsáno.

en: To uninstall @module, the following module must be uninstalled first: @required_modules | To uninstall @module, the following modules must be uninstalled first: @required_modules
cs[0]: Pro odinstalaci @module je nutné nejprve odinstalovat @required_modules
cs[1]: Pro odinstalaci @module je nutné nejprve odinstalovat @required_modules

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
cs[0]: Nemohu najít termín: @terms
cs[1]: Nemohu najít termíny: @terms
cs[2]: Nemohu najít termíny: @terms

en: Checked available update data for one project. | Checked available update data for @count projects.
cs[0]: Zkontrolovány dostupné aktualizace pro jeden projekt.
cs[1]: Zkontrolovány dostupné aktualizace pro následující počet projektů: @count.

en: Failed to get available update data for one project. | Failed to get available update data for @count projects.
cs[0]: Objevila se chyba při kontrole dostupných aktualizací pro jeden projekt.
cs[1]: Objevila se chyba při kontrole dostupných aktualizací pro následující počet projektů: @count.

en: Are you sure you want to cancel this user account? | Are you sure you want to cancel these user accounts?
cs[0]: Opravdu chcete zrušit tento uživatelský účet?
cs[1]: Opravdu chcete zrušit tento uživatelský účet?
cs[2]: Opravdu chcete zrušit tento uživatelský účet?

en: Sorry, there has been more than one failed login attempt for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>. | Sorry, there have been more than @count failed login attempts for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
cs[0]: Více než jednou jste se neúspěšně pokusil/a přihlásit pod tímto účtem. Ten je teď dočasně blokován. Zkuste to později nebo si <a href="@url">vyžádejte</a> nové heslo.
cs[1]: Učinil/a jste více než @count neúspěšné pokusy přihlásit pod tímto účtem. Ten je teď dočasně blokován. Zkuste to později nebo si <a href="@url">vyžádejte</a> nové heslo.
cs[2]: Učinil/a jste více než @count neúspěšných pokusů přihlásit pod tímto účtem. Ten je teď dočasně blokován. Zkuste to později nebo si <a href="@url">vyžádejte</a> nové heslo.

en: @count item | @count items
cs[0]: @count položka
cs[1]: @count položky

en: Header Settings
cs: Nastavení hlavičky

en: General Settings
cs: Obecné nastavení

en: Footer Settings
cs: Nastavení patičky

en: View mode
cs: Režim zobrazení

en: The file %source could not be uploaded because the name is invalid.
cs: Soubor %source nemohl být nahrán, protože jméno není platné.

en: First Half
cs: První polovina

en: Second Half
cs: Druhá polovina

en: Access Dashboard
cs: Přístup k ovládacímu panelu

en: Administer Dashboard
cs: Administrovat ovládací panel

en: Change the dashboard settings, such as redirecting behavior on login.
cs: Změnit nastavení ovládacího panelu, jako je přesměrování po přihlášení.

en: Dashboard settings
cs: Nastavení nástěnky

en: Dashboard - Create content
cs: Ovládací panel - Vytvořit obsah

en: Provides links to create new content
cs: Poskytuje odkazy pro vytvoření nového obsahu

en: Dashboard - Menus
cs: Ovládací panel - Menu

en: Provides links to manage menus
cs: Poskytuje odkaz pro správu menu

en: Dashboard - Content types
cs: Ovládací panel - Typy obsahu

en: Provides links to manage content types
cs: Poskytuje odkaz ke správě typů obsahu

en: Dashboard - Content
cs: Ovládací panel - Obsah

en: Displays a summary of content statistics
cs: Zobrazí souhrn se statistikou obsahu

en: Dashboard - User accounts
cs: Ovládací panel - uživatelské účty

en: Displays a summary of user account statistics
cs: Zobrazí statistiku uživatelských účtů

en: Dashboard - Available updates
cs: Ovládací panel - dostupné aktualizace.

en: Displays a list of available updates for modules, themes, layouts, and Backdrop core.
cs: Zobrazit seznam dostupných aktualizací pro moduly, témata, rozvržení a jádro Backdropu.

en: Dashboard - Categories
cs: Ovládací panel - Kategorie

en: Provides links to manage taxonomy
cs: Poskytuje odkazy ke správě taxonomie

en: Redirect administrators to Dashboard after log in
cs: Přesměrovat administrátory na ovládací panel po přihlášení

en: User accounts with the !permission permission will be automatically redirected to the Dashboard when they log in.
cs: Uživatelské účty s oprávněním !permission budou automaticky při přihlášení přesměrováni na Ovládací panel.

en: Access dashboard
cs: Přístup k ovládacímu panelu

en: Admin dashboard settings
cs: Nastavení ovládací panelu

en: Get an overview of your site and manage administrative tasks.
cs: Získejte přehled o Vašem webu a spravujte úlohy administrace.

en: Provides an administrative dashboard.
cs: Poskytuje administrační ovládací panel.

en: Create content
cs: Vytvořit obsah

en: Content creation links
cs: Odkazy na vytváření obsahu

en: Links to create new content.
cs: Odkazy na vytvoření nového obsahu.

en: Add new @type
cs: Přidat typ @type

en: No content types have been configured yet.
cs: Žádný typ obsahu nyní není konfigurován.

en: Display links to create content of the following types
cs: Zobrazit odkazy k vytvoření obsahu následujících typů

en: Manage menus
cs: Spravovat menu

en: Links to manage menus.
cs: Odkaz ke správě menu.

en: Add new link
cs: Přidat nový odkaz

en: There are no menus to display.
cs: Není tu žádné menu k zobrazení.

en: Display links for the following menus
cs: Zobrazit odkazy pro následující menu

en: Manage content types
cs: Spravovat typy obsahu

en: Links to administer content types.
cs: Odkazy na administraci typu obsahu.

en: There are no content types to display.
cs: Nejsou k dispozici žádné typy obsahu k zobrazení.

en: Display links for the following content types
cs: Zobrazit odkazy pro následující typy obsahu

en: Content overview
cs: Přehled obsahu

en: Overview of content
cs: Přehled obsahu

en: Displays a summary of content statistics.
cs: Zobrazí souhrn statistik obsahu.

en: Manage content
cs: Spravovat obsah

en: Display <strong>post</strong> counts for the following content types
cs: Zobrazí počet <strong>příspěvků</strong> pro následující typy obsahu

en: Comment counts
cs: Počet komentářů

en: Display comment counts
cs: Zobrazit počet komentářů

en: Include unapproved comments in comment counts
cs: V počtu komentářů jsou zahrnuty i ty nechválené.

en: Display <strong>comment</strong> counts for the following content types
cs: Zobrazí počet <strong>komentářů</strong> pro následující typy obsahu

en: 1 @type item | @count @type items
cs[0]: @type: 1 položka
cs[1]: @type: @count položek
cs[2]: @type: @count  položek

en: 1 unapproved | @count unapproved
cs[0]: 1 neschválený
cs[1]: @count neschválené
cs[2]: @count neschválených

en: User account overview
cs: Přehled uživatelských účtů

en: Overview of user accounts
cs: Přehled uživatelských účtů

en: Displays a summary of user statistics including: number of total users, active users, blocked users, and users in each role.
cs: Zobrazí souhrn uživatelských statistik včetně: celkového počtuuživatelů, aktivních uživatelů, blokovaných uživatelů a uživatelů v každé roli.

en: Manage user accounts
cs: Spravovat uživatelské účty

en: Display the <strong>total</strong> number of user accounts.
cs: Zobrazí <strong>celkový počet</strong> uživatelských účtů.

en: Display the number of <strong>active</strong> user accounts.
cs: Zobrazí počet <strong>aktivních</strong> uživatelských účtů.

en: Display the number of <strong>blocked</strong> user accounts.
cs: Zobrazí počet <strong>blokovaných</strong> uživatelských účtů.

en: List the number of accounts with the following roles
cs: Seznam účtů s následujícími rolemi

en: 1 user account | @count total user accounts
cs[0]: 1 uživatelský účet
cs[1]: @count uživatelské účty
cs[2]: @count uživatelských účtů

en: 1 active user account | @count active user accounts
cs[0]: 1 aktivní uživatelský účet
cs[1]: @count aktivní uživatelské účty
cs[2]: @count aktivních uživatelských účtů

en: 1 blocked user account | @count blocked user accounts
cs[0]: 1 blokovaný uživatelský účet
cs[1]: @count blokované uživatelské účty
cs[2]: @count blokovaných uživatelských účtů

en: 1 user account with the role @role | @count user accounts with the role @role
cs[0]: 1 uživatelský účet s rolí @role
cs[1]: @count uživatelské účty s rolí @role
cs[2]: @count uživatelských účtů s rolí @role

en: Manage taxonomy
cs: Spravovat taxonomii

en: Links to administer taxonomy vocabularies.
cs: Odkazy na administraci slovníků taxonomie.

en: Terms
cs: Termíny

en: There are no vocabularies to display.
cs: Nejsou zde žádné slovníky pro zobrazení.

en: Display the following Vocabularies
cs: Zobrazí následující slovníky

en: 1 term | @count terms
cs[0]: 1 termín
cs[1]: @count termíny
cs[2]: @count termínů

en: Available Updates
cs: Dostupné aktualizace

en: Displays available updates for core, modules, themes, and layouts.
cs: Zobrazí dostupné aktualizace pro jádro, moduly, témata a rozvržení.

en: Backdrop core
cs: Jádro Backdropu

en: Used as
cs: Použito jako

en: <a href="@field_configure_link">%field_label</a> in <a href="@bundle_manage_fields_link">@bundle_label</a>
cs: <a href="@field_configure_link">%field_label</a> v <a href="@bundle_manage_fields_link">@bundle_label</a>

en: %field_label in @bundle_label
cs: %field_label v @bundle_label

en: Link destination
cs: Cíl odkazu

en: Start typing to see a list of suggestions, enter the relative path to another page, or enter an external URL.<br>Examples: <em>About Us</em>, <em>/about</em>, or <em>http://backdropcms.org</em>
cs: Začněte psát k zobrazení seznamu návrhů, zadejte relativní cestu na jinou stránku nebo zadejte externí adresu URL. <br> Příklady: <em>O nás</em>, <em>/o-nas</em> nebo < em>http://backdropcms.org</em>

en: More link options
cs: Odkaz na další možnosti

en: Open the link destination in a new window
cs: Otevře cíl odkazu v novém okně/záložce

en: Separate multiple CSS classes with spaces.
cs: Oddělte více CSS tříd mezerami.

en: Unique Identifier
cs: Jedinečná identifikace

en: Link title
cs: Titulek odkazu

en: The title attribute of the link. Usually shown as a small tooltip on hover.
cs: Atribut titulek u odkazu. Obvykle se zobrazuje jako malá vznášející se bublina.

en: Relationship (rel)
cs: Vztah (rel)

en: Specifies the relationship between the current page and the linked page.
cs: Určuje vztah mezi aktuální stránkou a odkazovanou stránkou.

en: Restrict access to all layouts at this path.
cs: Omezit přístup ke všem rozhraním na této cestě.

en: Limit the situations in which this block will be shown.
cs: Definujte situace, ve kterých bude blok viditelný.

en: Limit the situations in which this layout will apply.
cs: Definujte situace, ve kterých bude toto rozvržení použito.

en: String values are not acceptable for attributes.
cs: Vložená hodnota řetězce není pro atributy přijatelná.

en: Manage links
cs: Spravovat odkazy

en: Load translated version of the content if available
cs: Nahrát přeloženou verzi obsahu, pokud je k dispozici

en: Are you sure you want to disable this theme? All custom configuration will be lost.
cs: Jste si jisti, že chcete vypnout aktuální téma vzhledu? Všechny uživatelské úpravy budou ztraceny.

en: Number of terms
cs: Počet termínů

en: No relations.
cs: Žádné relace

en: Missing relationships have been fixed automatically. Please verify these changes before saving.
cs: Chybějící vztahy byly automaticky opraveny. Prosím, ověřtetyto změny před uložením.

en: Tabs and Breadcrumb
cs: Záložky a drobečková navigace

en: Responsive menu toggle
cs: Přepínání responsivního menu

en: Primary Tabs Background
cs: Pozadí primárních záložek

en: Primary Tabs Text
cs: Text primárních záložek

en: Footer text
cs: Text v patičce

en: Footer Border
cs: Ohraničení patičky

en: Backdrop requires you to enable the PHP extensions in the following list (see the <a href="@system_requirements" target="_blank">system requirements page</a> for more information):
cs: Backdrop potřebuje pro svoje fungování zapnutí následujících PHP rozšíření (viz <a href="@system_requirements" target="_blank">systémové požadavky</a> pro více informací):

en: Your web server seems to have the wrong version of PDO installed. Backdrop CMS requires the PDO extension from PHP core. This system has the older PECL version. See the <a href="@link" target="_blank">System Requirements</a> page for more information.
cs: Zdá se, že váš webový server má nesprávnou verzi programu PDO.Backdrop CMS vyžaduje rozšíření PDO z jádra PHP. Tento systém  používá starší verzi PECL. Podívejte se na <a href="@link" target="_blank">Systémové požadavky </a> pro více informací.

en: See the <a href="@link" target="_blank">System Requirements</a> page for more information.
cs: Podívejte se na stránku <a href="@link" target="_blank">Systémové požadavky</a> pro více informací.

en: See the <a href="@url" target="_blank">Backdrop requirements</a> for more information.
cs: Podívejte se na <a href="@url" target="_blank">Systémové požadavky</a> pro více informací.

en: See <a href="@url" target="_blank">@url</a> for information about the recommended <code>.htaccess</code> file which should be added to the <code>%directory</code> directory to help protect against arbitrary code execution.
cs: Vizte <a href="@url" target="_blank">@url</a> pro informace o doporučeném obsahu souboru <code>.htaccess</code>, který by měl být přidán do adresáře <code>%directory</code> k ochraně před neoprávněným spuštěním škodlivého kódu.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@cron-handbook" target="_blank">configuring cron jobs</a>.
cs: Další informace naleznete v on-line příručce pro <a href="@cron-handbook" target="_blank">konfiguraci úloh cronu</a>.

en: To proceed with installation, you must modify the permissions of this directory to make it writable by the web server.
cs: Chcete-li pokračovat v instalaci, musíte upravit oprávnění tohotoadresáře, aby do něj mohl webový server zapisovat.

en: Update notifications are not enabled. It is <strong>highly recommended</strong> that you enable the Update Manager module from the <a href="@module">module administration page</a> in order to stay up-to-date on new releases. For more information, <a href="@update" target="_blank">Update status handbook page</a>.
cs: Oznámení  aktualizací nejsou povolena. Je  <strong>velmi doporučeno</strong> , abyste zapnuli modul Správce aktualizací na stránce <a href="@module">administrace modulů</a> pro možnost  mít aktuální informace o nových verzích. Pro více informací navštivte <a href="@update" target="_blank">Manuál k  aktualizaci</a>.

en: See <a href="@url" target="_blank">Protecting against HTTP HOST Header attacks</a> for more information.
cs: Viz <a href="@url" target="_blank">Protecting against HTTP HOST Header attacks</a> pro více informací.

en: Trusted Host Setting
cs: Nastavení důvěryhodného hostitele

en: Not configured
cs: Nenakonfigurováno

en: The <code>trusted_host_patterns</code> setting is not configured in <code>settings.php</code>. It is highly recommended that you configure this to protect your site.
cs: Nastavení <code>trusted_host_patterns</code> není v souboru <code>settings.php </code>nakonfigurováno. Důrazně doporučujeme, abyste toto pro ochranu webu nakonfigurovali.

en: You can change this by editing the <code>trusted_host_patterns</code> setting in <code>settings.php</code>.
cs: Můžete je změnit úpravou  <code>trusted_host_patterns</code> nastavení v  <code>settings.php</code>.

en: Trusted Host Settings
cs: Nastavení důvěryhodného hostitele

en: Current hostname is trusted
cs: Aktuální název hostitele je důvěryhodný

en: Administration Bar
cs: Lišta administrace

en: !datetime by !username
cs: !datetime od !username

en: Configuration Manager
cs: Správce nastavení

en: Dashboard - Welcome to Backdrop CMS!
cs: Ovládací panel - Vítejte v Backdrop CMS!

en: Provides a welcome message, and links to get people started using Backdrop
cs: Poskytuje uvítací zprávu a odkazy pro počáteční používání Backdrop CMS

en: Welcome to Backdrop CMS!
cs: Vítejte v Backdrop CMS!

en: Welcome message, and links to getting-started tasks.
cs: Uvítací zpráva a odkazy na začátečnické úkoly.

en: Here are some links to help get you started:
cs: Zde jsou některé odkazy, které Vám pomohou začít:

en: View the home page
cs: Zobrazit domovskou stránku

en: Add a logo or change the site name
cs: Přidat logo nebo změnit název webu

en: Find a new theme for your site
cs: Najít nové téma pro web

en: Get started
cs: Začínáme

en: Edit the %title page
cs: Upravit %title stránku

en: Create a new @post_label
cs: Vytvořit nový @post_label

en: Update the %menu_name menu
cs: Upravit menu %menu_name

en: Modify the layout for your home page
cs: Změnit rozvržení pro domovskou stránku

en: Turn existing modules on or off
cs: Zapnout nebo vypnout existující moduly

en: Add new modules for more functionality
cs: Přidat nové moduly pro zlepšení funkcionality

en: Read the online user guide
cs: Přečíst on-line uživatelskou příručku

en: Visit the Backdrop CMS Forum
cs: Navštívit fórum Backdrop CMS

en: More actions
cs: Více akcí

en: Date format for log messages
cs: Formát data pro zprávy logu

en: %max must be greater than, or equal to, %min.
cs: %max musí být větší nebo rovno %min.

en: Manage file display
cs: Spravovat zobrazení souboru

en: No file types available. <a href="@link">Add file type</a>.
cs: Není k dispozici žádný typ souborů. <a href="@link">Přidat nový</a>.

en: This is the human readable name of the file type.
cs: Lidmi čitelný název typu souboru.

en: A unique machine-readable name for this file type. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
cs: Unikátní strojově čitelný název pro tento typ souboru. Musí obsahovat pouze malá písmena, čísla a podtržítka.

en: This is the description of the file type.
cs: Popis typu souboru.

en: Media types
cs: Typy médií

en: Available media types
cs: Dostupné typy médií

en: The mimetype %mimetype is not a valid mimetype.
cs: Mimetyp souboru %mimetype nepatří mezi povolené mimetypy.

en: The file type %type has been updated.
cs: Typ souboru %type byl aktualizován.

en: The file type %name has been enabled.
cs: Typ souboru %name byl povolen.

en: The file type %name has been disabled.
cs: Typ souboru %name byl zakázán.

en: enabled
cs: povolený

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes). If left empty, the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes.
cs: Zadejte hodnotu jako „512“ (bajty), „80 KB“ (kilobajty) nebo „50 MB“ (megabajty). Pokud pole necháte prázdné, bude velikost souborů omezena pouze maximální velikostí odesílání v nastavení PHP.

en: Default file directory
cs: Výchozí adresář pro soubory

en: Subdirectory where files will be stored if the file is uploaded through the file/add page. This field supports tokens.
cs: Podadresář, kde budou soubory uloženy, pokud je soubor nahrán prostřednictvím stránky pro přidání souboru. Toto pole podporuje tokeny.

en: Default allowed file extensions
cs: Výchozí povolené přípony souborů

en: Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
cs: Oddělte přípony mezerou a nevkládejte úvodní tečku.

en: File upload wizard
cs: Průvodce nahráním souborů

en: Configure the steps available when uploading a new file.
cs: Nakonfigurujte kroky dostupné při nahrávání nového souboru.

en: Skip filetype selection.
cs: Přeskočit výběr typu souboru

en: The file type selection step is only available if the uploaded file falls into two or more file types. If this step is skipped, files with no available file type or two or more file types will not be assigned a file type.
cs: Výběr typu souboru je k dispozici, pouze pokud nahraný soubor spadá do dvou nebo více typů souborů. Pokud je tento krok přeskočen, souborům bez dostupného typu souboru nebo patřícím ke dvěma nebo více typům souborů, nebude typ přiřazen.

en: Skip scheme selection.
cs: Přeskočit výběr schématu

en: The scheme selection step is only available if two or more file destinations, such as public local files served by the webserver and private local files served by Drupal, are available. If this step is skipped, files will automatically be saved using the default download method.
cs: Krok výběru schématu je k dispozici pouze v případě, že jsou k dispozici dva nebo více cílových úložišť, jako jsou veřejné místní soubory obsluhované webovým serverem a soukromé místní soubory obsluhované Backdropem. Pokud je tento krok vynechán, soubory se automaticky uloží pomocí výchozí metody stahování.

en: Skip available fields.
cs: Přeskočit dostupná pole

en: The field selection step is only available if the file type the file belongs to has any available fields. If this step is skipped, any fields on the file will be left blank.
cs: Krok výběru pole je k dispozici pouze v případě, že typ, do kterého soubor patří, má nějaká dostupná pole. Pokud je tento krok přeskočen, všechna pole přiřazená k souboru zůstanou prázdná.

en: Default settings for how to handle file name changes during replace.
cs: Výchozí nastavení způsobu změny názvu souboru během nahrávání.

en: Keep original file name
cs: Zachovat původní jméno souboru

en: Rename the newly uploaded file to the name of the original file. This action cannot be undone.
cs: Přejmenuje nově nahraný soubor názvem původního souboru. Tuto akci nelze vrátit zpět.

en: Protect against repeat rendering
cs: Ochrana proti opakovanému vykreslení

en: Avoid rendering the same file more than 10 times. This can be a sign of an image getting caught in a recursive render, but it can also be triggered when the same image is rendered more than 20 times, e.g. in an long content list or data feed.
cs: Zabrání vykreslování stejného souboru více než 10krát. To může být známkou zachycení obrazu v rekurzivním vykreslení, ale může být také spuštěno, když je stejný obrázek vykreslen více než 20krát, např. v dlouhém seznamu obsahu nebo zdroji dat.

en: @title file type %name.
cs: @title typ souboru %name.

en: Deleted file type %name.
cs: Smazaný typ souboru %name.

en: Create a simple link to the file. The link is prefixed by a file type icon and the name of the file is used as the link text
cs: Vytvoří jednoduchý odkaz na soubor. Před odkazem je zobrazena ikonou typu souboru a jako text odkazu je použit název souboru.

en: Build a two-column table where the first column contains a generic link to the file and the second column displays the size of the file.
cs: Vytvoří dvousloupcovou tabulku, kde první sloupec obsahuje obecný odkaz na soubor a druhý sloupec zobrazuje velikost souboru.

en: Display a plain text URL to the file.
cs: Zobrazí URL ve formátu prostého textu.

en: Rendered file
cs: Renderovaný soubor

en: Display the file in a specific view mode
cs: Zobrazit soubor ve specifickém zobrazení

en: Download link
cs: Odkaz ke stažení

en: Displays a link that will force the browser to download the file.
cs: Zobrazí odkaz, který prohlížeč přinutí ke stažení souboru.

en: Download [file:name]
cs: Stáhnout [file:name]

en: Render the file using an HTML5 audio tag.
cs: Vykreslí soubor pomocí zvukové značky HTML5 (umožní přehrávání).

en: Render the file using an HTML5 video tag.
cs: Vykreslí video soubor pomocí značky HTML5 (umožní přehrávání).

en: This field supports tokens.
cs: Toto pole podporuje tokeny.

en: Show audio controls
cs: Ukázat ovládací prvky audia

en: Autoplay
cs: Přehrát automaticky

en: Loop
cs: Přehrávat ve smyčce

en: Preload
cs: Přednačítání

en: Display of multiple files
cs: Zobrazení více souborů

en: Show video controls
cs: Ukázat ovládací prvky videa

en: Muted
cs: Ztlumeno

en: File type
cs: Typ souboru

en: @type %name was uploaded.
cs: @type %name byl nahrán.

en: An error occurred and no file was uploaded.
cs: Došlo k chybě a nebyl nahrán žádný soubor.

en: Manage file %title
cs: Spravovat soubor %title

en: Bypass file access control
cs: Obejít řízení přístupu k souborům

en: View, edit and delete all files regardless of permission restrictions.
cs: Zobrazit, upravit nebo smazat všechny soubory bez ohledu na nastavení oprávnění.

en: Administer file types
cs: Spravovat typy souborů

en: Add and upload new files
cs: Přidat na nahrát nové soubory

en: View own private files
cs: Zobrazit vlastní soukromé soubory

en: View own files
cs: Zobrazit vlastní soubory

en: View private files
cs: Zobrazit soukromé soubory

en: View files
cs: Zobrazit soubory

en: Includes the following stream wrappers: %wrappers.
cs: Zahrnuje následující proudy: %wrappers.

en: File preview
cs: Náhled souboru

en: File display
cs: Zobrazení souboru

en: File types
cs: Typy souborů

en: File displays
cs: Zobrazení souboru

en: File settings
cs: Nastavení souborů

en: %type_name: Edit own files
cs: %type_name: Upravit vlastní soubory

en: %type_name: Edit any files
cs: %type_name: Upravit jakékoliv soubory

en: %type_name: Delete own files
cs: %type_name: Smazat vlastní soubory

en: %type_name: Delete any files
cs: %type_name: Smazat jakékoliv soubory

en: %type_name: Download own files
cs: %type_name: Stáhnout vlastní soubory

en: %type_name: Download any files
cs: %type_name: Stáhnout jakékoliv soubory

en: Manage settings for the type of files used on your site.
cs: Spravujte nastavení pro typy souborů používaných na Vašem webu.

en: Configure allowed file extensions and the file upload wizard.
cs: Konfigurovat povolené přípony souborů a průvodce nahráváním.

en: Add file type
cs: Přidat typ souborů

en: Manage file types
cs: Spravovat typy souborů

en: Enable file type
cs: Povolit typ souborů

en: Disable file type
cs: Vypnout typ souborů

en: Add a file
cs: Přidat soubor

en: The type of the file (for example, "audio", "image", "video", etc).
cs: Typ souboru (např. "obrázek", "audio", "video" aj.)

en: Edit image details
cs: Upravit podrobnosti obrázku

en: Format the file as an image. The image can be displayed using an image style and can optionally be linked to the image file itself or its parent content.
cs: Naformátujte soubor jako obrázek. Obrázek lze zobrazit pomocí stylu obrázku a může být volitelně spojen s obrazovým souborem samotným nebo s jeho nadřazeným obsahem.

en: Configure language
cs: Konfigurovat jazyk

en: The following blocks have been reassigned to the %new_region region. The regions they were placed in previously do not exist in the new layout template. You can move them to more appropriate regions:
cs: Následující bloky budou přeřazeny do regionu %new_region. Regiony, ve kterých byly umístěny, neexistují v nové šabloně rozvržení. Můžete je přemístit do více odpovídajících regionů:

en: The "@layout" layout template is currently in use and may not be disabled.
cs: Šablona rozvržení "@layout" se používá a nemůže být vypnuta.

en: Template
cs: Šablona

en: Flexible
cs: Flexibilní

en: There are no layout templates.
cs: Nejsou dostupné žádné šablony rozvržení.

en: Configure regions
cs: Konfigurovat regiony

en: Configure name
cs: Konfigurovat pojmenování

en: Add template
cs: Přidat šablonu

en: Template name
cs: Pojmenování šablony

en: Save and configure
cs: Uložit a konfigurovat

en: Layout template "@title" saved.
cs: šablona rozvržení "@title" byla uložena.

en: Save layout template
cs: Uložit šablonu rozložení

en: Number of regions
cs: Počet regionů

en: Update regions
cs: Aktualizovat regiony

en: Region widths
cs: Šířka regionu

en: Choose region widths
cs: Vybrat šířku regionu

en: Save region widths
cs: Uložit šířku regionu

en: Add new row
cs: Přidat nový řádek

en: Configure row !original_row
cs: Konfigurovat řádek !original_row

en: Selected region widths
cs: Vybrané šířky regionů

en: Change region widths
cs: Změnit šířky regionů

en: Row wrapper tag
cs: HTML značka řádku

en: Row width behavior
cs: Chování šířky řádku

en: Delete flexible template @title?
cs: Smazat flexibilní šablonu @title?

en: The "@title" layout template is currently in use in the following layouts and may not be deleted: !list
cs: Šablona rozložení „@title“ se aktuálně používá v následujícím rozvržení a nesmí být odstraněna:! list

en: Delete template
cs: Smazat šablonu

en: The layout template "@title" has been deleted.
cs: Šablona rozložení "@title" byla odstraněna.

en: Flexible layout templates
cs: Flexibilní šablony rozvržení

en: Add flexible layout template
cs: Přidat flexibilní šablonu rozvržení

en: Configure flexible layout template
cs: Konfigurovat flexibilní šablony rozvržení

en: Delete flexible layout template
cs: Smazat šablonu rozvržení

en: Delete row
cs: Smazat řádek

en: Additional CSS classes
cs: Další CSS třídy

en: A list of links for the menu: %title.
cs: Seznam odkazů pro menu: %title.

en: The administration theme has been changed to %admin_theme.
cs: Administrační téma bylo změněno na %admin_theme.

en: %theme is now the default theme for all non-administrative pages.
cs: %theme je nyní výchozím tématem pro všechny stránky mimo administraci.

en: The <a href="@admin_theme_setting">administration theme</a> is still set to the %admin_theme theme.
cs: <a href="@admin_theme_setting">Téma administrace</a> je stále nastaveno na %admin_theme.

en: All caches have been cleared.
cs: Všechna mezipaměť byla vyčištěna.

en: Number of posts on home page
cs: Počet příspěvků na úvodní stránce

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the home page.
cs: Maximální počet příspěvků zobrazených na přehledových stránkách, jako je např. domovská stránka.

en: Provides access to manually flush caches.
cs: Poskytuje přístup k manuálnímu vyprázdnění mezipaměti.

en: Account status and user roles
cs: Stav účtu a uživatelské role

en: User module account settings form elements.
cs: Prvky formuláře nastavení uživatelského modulu.

en: This text is used only in administrative interfaces. It will not be shown to site visitors.<br />Allowed HTML tags: @tags
cs: Tento text je použit jen v administračním rozhraní. Nebude viditelný pro návštěvníky webu. <br />Povolené HTML značky: @tags

en: Backdrop News
cs: Backdrop novinky

en: Displays a news feed from BackdropCMS.org.
cs: Zobrazí kanál novinek z BackdropCMS.org.

en: Yes/No
cs: Ano/Ne

en: Show <em>File display title</em> field
cs: Ukázat pole <em>titulek souboru</em>

en: This text will be used in links to the uploaded file. When not available, the filename will be used.
cs: Tento text bude použit v odkazech na nahraný soubor. Pokud není dostupný, použije se název souboru.

en: Select existing file
cs: Vybrat existující soubor

en: The view "@view_name" is not available.
cs: Pohled "@view_name" není k dispozici.

en: Select from Image Library
cs: Vybrat z knihovny obrázků

en: Enable image browser
cs: Povolit prohlížeč obrázků

en: Enable the image browser as an alternative to the normal upload.
cs: Povolit prohlížeč obrázků jako alternativu k normálnímu nahrávání.

en: Fixed maximum width
cs: Fixní maximální šířka

en: Full width
cs: Plná šířka

en: Adds the <code>container</code> class to the row.
cs: Přidá třídu <code>container</code> k řádku.

en: Adds the <code>container-fluid</code> class to the row (no <code>max-width</code>, but <code>padding</code>).
cs: Přidá třídu <code>container-fluid</code> k řádku (žádné <code>max-width</code>, ale <code>padding</code>).

en: No container-related classes added to the row (e.g. for Hero blocks).
cs: Do řádku nebyly přidány žádné třídy související s kontejnery (např. pro Hero block).

en: One full-width region
cs: Jeden region s plnou šířkou

en: Add a link into the menu for new content of this type
cs: Přidat odkaz do menu pro nový obsah tohoto typu

en: Menus where this content may be placed
cs: Menu, kde bude tento obsah umístěn

en: Links to content will be placed below this item in the menu.
cs: Odkazy na obsah budou umístěny pod touto položkou v nabídce.

en: Severity of messages to log
cs: Závažnost zpráv k zaznamenání

en: The <em>debug</em> and <em>deprecated</em> severity levels are recommended for developer environments, but not on production sites.
cs: Stupně závažnosti <em>ladění</em> a <em>zastaralé</em> se doporučují pro vývojová prostředí, nikoli však na produkčních webech.

en: Mobile site name background
cs: Pozadí pro název webu v mobilní verzi

en: A threaded list differs from a chronological list in that each comment follows its parent, and is usually indented.
cs: Sezname s vlákny se liší od chronologického seznamu v tom, že každý komentář následuje jeho nadřazený komentář a je obvykle odsazen.

en: Customize the current theme
cs: Přizpůsobit současné téma vzhledu

en: The order of the text formats below determines the order in which they will appear in the <em>Editor</em> selector when creating content (depending on permissions for the text formats).
cs: Pořadí formátů níže určuje, v jakém pořadí se objeví ve výběru editoru, když vytváříte obsah (v závislosti na oprávněních pro textový formát).

en: The text format order has been saved.
cs: Pořadí textových formátu bylo uloženo.

en: This form has unsaved changes. Click "Save configuration" to make changes permanent or "Cancel" to discard changes.
cs: Tento formulář obsahuje neuložené změny. Klikněte na "Uložit konfiguraci".pro trvalé uložení nebo "Zrušit" pro zrušení změn.

en: The format to use for the author username and publish date. Example: "Submitted by [node:author] on [node:created:medium]"
cs: Formát, který se použije pro uživatelské jméno autora a datum zveřejnění. Např. "Zveřejněno od [node:author] dne [node:created:medium]"

en: Only enabled content types will be available in search results. Disabled content types will not be indexed in the future.
cs: Ve výsledcích vyhledávání budou k dispozici pouze povolené typy obsahu.Zakázané typy obsahu nebudou v budoucnu indexovány.

en: Only one type of item will be searched by default. This selection will determine what appears at <a href="@search">@search</a>.
cs: Bude se vyhledávat pouze jeden typ položky. Tato volba ovlivní, co se stane při <a href="@search">@search</a>.

en: The user will receive an email with a one-time login link which leads to a page where they can set their password.
cs: Uživatel obdrží e-mail s odkazem na jednorázové přihlášení, které ho zavede na stránku s nastavením vlastního hesla.

en: %type config directory
cs: %type konfigurační  adresář

en: Date views month format with year
cs: Zobrazení data - měsíční formát s rokem

en: Date views month format without year
cs: Zobrazení data - měsíční formát bez roku

en: Date views day format with year
cs: Zobrazení data - denní formát s rokem

en: Date views day format without year
cs: Zobrazení data - denní formát bez roku

en: Date views week format with year
cs: Zobrazení data - týdenní formát s rokem

en: Date views week format without year
cs: Zobrazení data - týdenní formát bez roku

en: Date views settings
cs: Nastavení zobrazení data

en: Date views
cs: Zobrazení data

en: Configure settings for date views.
cs: Změnit nastavení pro pohled dle data.

en: Page by date
cs: Stránky dle data

en: Defer loading offscreen images until viewers scroll nearby. "Nearby" is determined by each browser.
cs: Odložené načítání obrázků mimo rozsah obrazovky, dokud se uživatelé neposunou blíže. Ono "blíže" je závislé na interpretaci prohlížečem.

en: Each browser will determine whether or not to lazily load the image.
cs: Každý prohlížeč si určí, zda bude používat odložené načítání obrázků.

en: Available contexts
cs: Dostupné kontexty

en: Load context
cs: Nahrát kontext

en: Save context
cs: Uložit kontext

en: Used to identify the block on layout pages.
cs: Použito pro identifikaci bloku na stránce s rozvržením.

en: Used to identify the block on layout pages. Required for reusable blocks.
cs: Používáno pro identifikaci bloků na stránce s rozvržením. Požadováno pro znovupoužitelné bloky.

en: Enter the ID of a @entity
cs: Zadejte ID @entity

en: An ID is required.
cs: ID je vyžadováno

en: The selected @entity does not exist.
cs: Vybraná entita @entity neexistuje.

en: Each language may format dates and times differently. Languages without a specific format will fallback to the default. See the <a href="@url" target="_blank">PHP manual</a> for available options.
cs: Každý jazyk může formátovat data a časy odlišně. Jazyky bezkonkrétního formátu se vrátí k výchozímu nastavení. Viz <a href="@url" target="_blank">PHP manuál</a> pro dostupné možnosti.

en: Show option to make sticky
cs: Ukázat volby pro připnutí příspěvku

en: Make sticky by default
cs: Připnout je výchozí volba

en: Sticky content may be shown at the top of listings.
cs: Připnutý obsah může být zobrazen navrchu výpisu příspěvků.

en: Show option to promote
cs: Ukázat volby pro povýšení

en: Promote by default
cs: Povýšit je výchozí volbou

en: Promoted content will often be shown on the main homepage or blog.
cs: Povýšený obsah je často zobrazován na hlavní stránce webu nebo blogu.

en: Add a language selection field to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new content is saved with no defined language. Existing content will not be affected by changing this option.
cs: Přidat volitelné pole jazyka do editačního formuláře, což umožní vybrat jeden z <a href="!languages">povolených jazyků</a>. Není-li zatrženo, nový obsah se uloží bez přiřazení jazyka. Existující obsah není touto volbou ovlivněn.

en: Changed the content type of 1 piece of content from %old-type to %type. | Changed the content type of @count pieces of content from %old-type to %type.
cs[0]: Změněn druh obsahu v počtu 1 kus z %old-type na %type
cs[1]: Změněn druh obsahu v počtu @count kusy z %old-type na %type
cs[2]: Změněn druh obsahu u @count částí obsahu z %old-type na %type

en: A date format using PHP date and time codes. See the <a href="@url" target="_blank">PHP manual</a> for available options.
cs: Formát d využívající PHP kódy. Viz <a href="@url" target="_blank">PHP manuál</a> pro dostupné volby.

en: A date in a custom format. See the <a href="@url" target="_blank">PHP manual</a> for available options.
cs: Datum vlastním formátu. Viz <a href="@url" target="_blank">PHP manuál</a> pro dostupné volby.

en: Content: %type
cs: Obsah: %type

en: File: %type
cs: Soubor: %type

en: Taxonomy term: %vocabulary
cs: Termín taxonomie: %vocabulary

en: You cannot block your own user account.
cs: Nemůžete zablokovat vlastní uživatelský účet.

en: The following tokens are available. If you would like to have the characters '[' and ']' please use the html entity codes '%5B' or  '%5D' or they will get replaced with empty space.</p>
cs: Následující tokeny jsou k dispozici. Jestliže chcete použít znaky "[" a "]", použijte, prosím, html entity '%5B' nebo '%5D', jinak budou nahrazeny prázdným znakem.</p>

en: User accounts: <code>user/%</code>
cs: Uživatelský účet: <code>user/%</code>

en: Taxonomy terms: <code>taxonomy/term/%</code>
cs: Termíny taxonomie: <code>taxonomy/term/%</code>

en: Enter one path per line. The "*" character is a wildcard. Example paths are "node/1" for an individual piece of content or "node/*" for every piece of content. "@front" is the home page.
cs: Zadejte jednu cestu na řádek. Hvězdička "*" je zástupný znak. Příklady cesto jsou "node/1" pro konkrétní část obsahu nebo "node/*" pro všechen obsah s touto adresou. "@front" je domovská stránka.

en: Manage content types, including default status, home page promotion, comment settings, etc.
cs: Spravovat typy obsahu, včetně výchozího stavu, zobrazení na domovské stránce,nastavení komentářů atd.

en: @vocab_name: Add term
cs: @vocab_name: Přidat termín

en: @vocab_name: Edit term %term_name
cs: @vocab_name: Upravit termín %term_name

en: Show the links to translations in content body and teasers. If you uncheck this option, switching language will only be available from the language switcher block.
cs: Zobrazit odkazy na překlady v textu obsahu a náhledech. Jestližezrušíte zaškrtnutí této možnosti, přepínání jazyka bude k dispozici pouze v bloku přepínání jazyků.

en: The Update Manager module is not enabled.
cs: Správce aktualizací není zapnut.

en: Your site is up to date.
cs: Váš web je aktuální.

en: Install system updates
cs: Instalovat aktualizace systému

en: More info
cs: Více informací

en: unsupported version installed
cs: byla nainstalována nepodporovaná verze

en: Missing relationship: @plugin
cs: Chybějící vztah: @plugin

en: Broken or missing relationship (@plugin)
cs: Rozbitý nebo chybějící vztah (@plugin)

en: You can automatically install your missing updates using the Update Manager:
cs: Můžete automaticky instalovat chybějící aktualizace s využitím správce aktualizací:

en: Continue and configure
cs: Pokračovat a konfigurovat

en: Add another
cs: Přidat další

en: Published state
cs: Stav publikování

en: Save as draft
cs: Uložit jako koncept

en: Scheduled for later
cs: Naplánovat na později

en: Site visitors will be able to access this content.
cs: Návštěvníci stránky budou mít k obsahu okamžitý přístup.

en: Only the content creator or site administrators will be able to access this content.
cs: K příspěvku bude mít přístup pouze autor a administrátor webu.

en: The content is saved as draft, and will be automatically published on the date and time selected.
cs: Obsah je uložen jako koncept a bude automaticky publikován v zadaný datum a čas.

en: Additional options
cs: Další volby

en: Make sticky at top of lists
cs: Přilepit nahoru v seznamu

en: Card
cs: Karta

en: Add a card for use on an existing page. Display as a block or in a view.
cs: Přidejte kartu pro použití na některé existující stránce. Může být zobrazena jako blok nebo v rámci pohledu.

en: Upload an image to go with this card.
cs: Nahrajte ke kartě obrázek.

en: <p>Use the home page layout to specifically customize this page. These Cards only appear on this layout.</p><p><a href="https://docs.backdropcms.org/documentation/the-home-page">Learn more about the Home page</a></p>
cs: <p>Použijte rozvržení pro domovskou stránku, abyste upravili tuto stránku. Tyto karty se zobrazí pouze zde</p><p><a href="https://docs.backdropcms.org/documentation/the-home-page">Přečíst si více o domovské stránce</a></p>

en: What is a Card?
cs: Co je karta?

en: <p>A Card can only be seen as part of another page. Place them individually as "Existing content" Blocks, or grouped as in a View.</p><p><a href="https://docs.backdropcms.org/documentation/creating-and-editing-content">Learn more about Cards</a></p>
cs: <p>Kartu lze zobrazit pouze jako součást jiné stránky. Umístěte jejako blok v rámci "Stávajícího obsahu" nebo seskupené v pohledu.</p> <p> <a href="https://docs.backdropcms.org/documentation/creating-and-editing-content">Přečíst si více o kartách</a></p>

en: <p>Backdrop CMS includes three pre-defined types of content: Pages, Posts, and Cards. Custom content types can also be added.</p><p><a href="https://docs.backdropcms.org/documentation/content-types">Learn more about content types</a></p>
cs: <p>Backdrop CMS zahrnuje tři předdefinované typy obsahu: Stránky, články a karty. Uživatelé mohou přidat další vlastní typ obsahu.</p><p><a href="https://docs.backdropcms.org/documentation/content-types">Přečíst si více o typech obsahu</a></p>

en: Layout (@layout)
cs: Rozvržení (@layout)

en: Theme (@theme)
cs: Téma vzhledu (@theme)

en: This page
cs: Tato stránka

en: Manage custom blocks and access the custom block listing page.
cs: Spravujte vlastní bloky a získejte přístup na stránku se seznamem vlastních bloků.

en: Reorder book
cs: Změnit pořadí knihy

en: Reorder book pages
cs: Změnit pořadí stránek knihy

en: Reorder book pages from the <a href="@url">book outline</a>.
cs: Změnit pořadí stránek z <a href="@url">přehledu knihy</a>.

en: Manage Books
cs: Spravovat knihy
