Backdrop CMS (1.34) - en to hu translation catalogue (5013 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: User interface
hu: Felhasználói felület

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Next
hu: Következő

en: user
hu: felhasználó

en: Pages
hu: Oldalak

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Reset to defaults
hu: Visszaállítás az alapértelmezésre

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Create a new user account.
hu: Új felhasználó létrehozása.

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Utótag

en: approve
hu: elfogadás

en: Approve
hu: Elfogadás

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Email address
hu: E-mail cím

en: content
hu: tartalom

en: Development
hu: Fejlesztés

en: Group
hu: Csoport

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Closed
hu: Lezárt

en: yes
hu: igen

en: List
hu: Lista

en: Subject
hu: Tárgy

en: Actions
hu: Műveletek

en: disabled
hu: tiltott

en: Confirm
hu: Megerősít

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: administrator
hu: adminisztrátor

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: RSS feed
hu: RSS hírcsatorna

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Explanation or submission guidelines
hu: Magyarázat, vagy beküldési irányelvek

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: More
hu: Több

en: not verified
hu: nem ellenőrzött

en: Action
hu: Művelet

en: new
hu: új

en: Tags
hu: Címkék

en: Block title
hu: Blokk címe

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Logging
hu: Naplózás

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: cron
hu: időzítő

en: Content types
hu: Tartalomtípusok

en: Homepage
hu: Címlap

en: Home page
hu: Címlap

en: Download
hu: Letölt

en: Version
hu: Verzió

en: view
hu: megtekintés

en: updated
hu: frissült

en: Overview
hu: Áttekintés

en: File information
hu: Fájlinformáció

en: File
hu: Fájl

en: Advanced options
hu: Haladó lehetőségek

en: Release notes
hu: Kiadási információk

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Size
hu: Méret

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: None
hu: Nincs

en: Display settings
hu: Megjelenítési beállítások

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Test
hu: Teszt

en: Number
hu: Szám

en: Message
hu: Üzenet

en: No log messages available.
hu: Nincs egyetlen rögzített esemény sem.

en: Password
hu: Jelszó

en: - None -
hu: - Nincs -

en: Weight
hu: Súly

en: The configuration options have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Center
hu: Középen

en: Help text
hu: Súgó szöveg

en: Required
hu: Szükséges

en: root
hu: gyökér

en: Parent
hu: Szülő

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
hu: Az egy szinten található lapok először súly szerint, majd cím szerint lesznek rendezve.

en: none
hu: nincs

en: Category
hu: Kategória

en: Settings
hu: Beállítások

en: Add category
hu: Kategória hozzáadása

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: No categories available.
hu: Egy kategória sincs definiálva.

en: Go to previous page
hu: Ugrás az előző oldalra

en: up
hu: fel

en: Go to parent page
hu: Ugrás a szülő lapra.

en: Go to next page
hu: Ugrás a következő oldalra

en: Book
hu: Könyv

en: Taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés

en: Field
hu: Mező

en: Label
hu: Címke

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Session opened for %name.
hu: %name felhasználó bejelentkezett.

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Summary
hu: Összegzés

en: Update
hu: Frissítés

en: Open
hu: Nyitott

en: Sunday
hu: vasárnap

en: Monday
hu: hétfő

en: Tuesday
hu: kedd

en: Wednesday
hu: szerda

en: Thursday
hu: csütörtök

en: Friday
hu: péntek

en: Saturday
hu: szombat

en: Core
hu: Alaprendszer

en: Time
hu: Idő

en: Add
hu: Hozzáadás

en: View
hu: Megtekintés

en: Format
hu: Formátum

en: URL
hu: Webcím

en: Path
hu: Útvonal

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Vocabularies
hu: Szótárak

en: Modules
hu: Modulok

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Region
hu: Régió

en: Visible
hu: Látható

en: Anchor
hu: Horgony

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Menu
hu: Menü

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: results
hu: eredmények

en: search
hu: keresés

en: Teaser
hu: Bevezető

en: never
hu: soha

en: The username %name does not exist.
hu: %name nevű felhasználó nem létezik.

en: mail
hu: levél

en: Updated
hu: Frissítve

en: actions
hu: műveletek

en: Text
hu: Szöveg

en: Add term
hu: Kifejezés hozzáadása

en: theme
hu: smink

en: no screenshot
hu: nincs képernyőkép

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: Preview comment
hu: Előnézet

en: Advanced search
hu: Részletes keresés

en: You are not authorized to access this page.
hu: Nincs megfelelő jogosultság a lap megtekintéséhez.

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Attachment
hu: Csatolmány

en: Upload
hu: Feltöltés

en: Picture
hu: Kép

en: User
hu: Felhasználó

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Continue
hu: Folytatás

en: Configure
hu: Beállít

en: Email
hu: E-mail

en: Files
hu: Fájlok

en: file
hu: fájl

en: status
hu: állapot

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Error
hu: Hiba

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: no
hu: nem

en: Created
hu: Létrehozva

en: Node
hu: Tartalom

en: Are you sure you want to delete %title?
hu: „%title” biztosan törölhető?

en: Parent item
hu: Szülő elem

en: Add child page
hu: Gyermekoldalak hozzáadása

en: Content type for child pages
hu: Gyermekoldalak tartalomtípusa

en: All
hu: Mind

en: Active
hu: Aktív

en: Done
hu: Kész

en: Access denied
hu: A hozzáférés megtagadva

en: Year
hu: Év

en: Date format
hu: Dátumformátum

en: Add content
hu: Tartalom hozzáadása

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Block
hu: Blokk

en: Add block
hu: Blokk hozzáadása

en: Page
hu: Oldal

en: Configuration saved.
hu: A beállítások el lettek mentve.

en: Taxonomy terms
hu: Taxonómiakifejezések

en: Logo
hu: Logó

en: Site name
hu: A webhely neve

en: Site slogan
hu: Webhely jelmondata

en: Not found
hu: Nem található

en: Host
hu: Kiszolgálónév

en: Available updates
hu: Elérhető frissítések

en: Manual update check
hu: Kézi frissítés ellenőrzés

en: Never
hu: Soha

en: Check manually
hu: Kézi ellenőrzés

en: Up to date
hu: Aktuális

en: Update available
hu: Frissítés elérhető

en: Out of date
hu: Elavult

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Inline
hu: Egy sorban

en: Recipients
hu: Címzettek

en: Selected
hu: Kiválasztott

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
hu: <em>Igen</em> értékre állítva ez a kategória lesz az alapértelmezett.

en: Are you sure you want to delete %category?
hu: „%category” biztosan törölhető?

en: Your name
hu: Saját név

en: You must select a valid category.
hu: Ki kell választani egy kategóriát.

en: Menu link
hu: Menühivatkozás

en: To
hu: Hova

en: Feed description
hu: Hírcsatorna leírása

en: Custom
hu: Egyéni

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Revision ID
hu: Változatazonosító

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Comment ID
hu: Hozzászólás azonosítója

en: Hostname
hu: Kiszolgáló neve

en: Published
hu: Közzétéve

en: Signature
hu: Aláírás

en: Filter
hu: Szűrő

en: Location
hu: Helyszín

en: Locale
hu: Honosítás

en: Title field label
hu: Cím mező felirata

en: Sticky at top of lists
hu: Kiemelt, az oldal tetejére

en: Revisions
hu: Változatok

en: URL alias
hu: Webcímálnév

en: File ID
hu: Fájl azonosító

en: File name
hu: Fájlnév

en: File size
hu: Fájlméret

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Vocabulary name
hu: Szótár neve

en: Term ID
hu: Kifejezésazonosító

en: Role name
hu: Szerepkör neve

en: Last access
hu: Utolsó tevékenység

en: Last login
hu: Utolsó bejelentkezés

en: Time zone
hu: Időzóna

en: Severity
hu: Szint

en: Field name
hu: Mező neve

en: Field type
hu: Mező típusa

en: Global settings
hu: Általános beállítások

en: Widget type
hu: Felületi elem típusa

en: Count
hu: Mennyiség

en: Overridden
hu: Felülírva

en: Original image
hu: Eredeti kép

en: Heading
hu: Főcím

en: Search settings
hu: Keresés beállításai

en: Mode
hu: Mód

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: blocked
hu: zárolt

en: active
hu: aktív

en: N/A
hu: Nincs adat

en: configure
hu: beállítás

en: Authored by
hu: Szerző

en: Performance
hu: Teljesítmény

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: This field is required.
hu: Szükséges mező.

en: Line
hu: Sor

en: Scale
hu: Aránytartó méretezés

en: Medium
hu: Közepes

en: Media
hu: Média

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Caching
hu: Gyorsítótárazás

en: Month
hu: Hónap

en: Widget
hu: Felületi elem

en: Prev
hu: Előző

en: System
hu: Rendszer

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Code
hu: Kód

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: security
hu: biztonság

en: node
hu: tartalom

en: Administer content
hu: Tartalom adminisztrációja

en: General
hu: Általános

en: Method
hu: Mód

en: Egypt
hu: Egyiptom

en: Namibia
hu: Namíbia

en: Israel
hu: Izrael

en: Iran
hu: Irán

en: New Zealand
hu: Új-Zéland

en: Cuba
hu: Kuba

en: Brazil
hu: Brazília

en: Japan
hu: Japán

en: Libya
hu: Líbia

en: Poland
hu: Lengyelország

en: Portugal
hu: Portugália

en: Singapore
hu: Szingapur

en: Turkey
hu: Törökország

en: Day
hu: Nap

en: Table
hu: Táblázat

en: Mon
hu: h

en: Tue
hu: k

en: Wed
hu: sze

en: Thu
hu: cs

en: Fri
hu: p

en: Sat
hu: szo

en: Sun
hu: v

en: May
hu: máj

en: am
hu: de

en: pm
hu: du

en: Configuration
hu: Beállítás

en: !time ago
hu: !time

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Text color
hu: Szövegszín

en: Basic
hu: Alap

en: Color
hu: Szín

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Role
hu: Szerepkör

en: User login
hu: Bejelentkezés

en: Log in
hu: Bejelentkezés

en: Jump to the first comment of this posting.
hu: Ugrás a tartalom első hozzászólásához.

en: Jump to the first new comment of this posting.
hu: Ugrás az első új hozzászólásra.

en: Add a new comment to this page.
hu: Új hozzászólás beküldése.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
hu: A tartalomhoz kapcsolódó vélemények, gondolatok beküldése.

en: String
hu: Karaktersorozat

en: Users
hu: Felhasználók

en: Not installed
hu: Nincs telepítve

en: Referrer
hu: Hivatkozó

en: Text processing
hu: Szövegfeldolgozás

en: Maximum length
hu: Legnagyobb hossz

en: Rows
hu: Sorok

en: Save changes
hu: Változások mentése

en: access denied
hu: A hozzáférés megtagadva

en: Uninstall
hu: Eltávolítás

en: Install
hu: Telepítés

en: Optional
hu: Nem kötelező

en: Order
hu: Rendelés

en: Recent comments
hu: Friss hozzászólások

en: Set default
hu: Alapértelmezés beállítása

en: IP Address
hu: IP-cím

en: The comment and all its replies have been deleted.
hu: A hozzászólás és minden arra érkezett válasz törlése megtörtént.

en: Preformatted
hu: Előre formázott

en: Clear cache
hu: Gyorsítótár törlése

en: Term description
hu: A kifejezés leírása

en: Save settings
hu: Beállítások mentése

en: reply
hu: válasz

en: Function
hu: Függvény

en: Session closed for %name.
hu: %name felhasználó kijelentkezett.

en: You have to specify a valid date.
hu: Érvényes dátumot kell megadni.

en: Server settings
hu: A kiszolgáló beállításai

en: Germany
hu: Németország

en: Logout
hu: Kijelentkezés

en: Default language
hu: Alapértelmezés szerinti nyelv

en: Afghanistan
hu: Afganisztán

en: Albania
hu: Albánia

en: Algeria
hu: Algéria

en: American Samoa
hu: Amerikai Szamoa

en: Antarctica
hu: Antarktisz

en: Antigua and Barbuda
hu: Antigua és Barbuda

en: Argentina
hu: Argentína

en: Armenia
hu: Örményország

en: Australia
hu: Ausztrália

en: Austria
hu: Ausztria

en: Azerbaijan
hu: Azerbajdzsán

en: Bahamas
hu: Bahamák

en: Bahrain
hu: Bahrein

en: Bangladesh
hu: Banglades

en: Belarus
hu: Fehéroroszország

en: Bhutan
hu: Bhután

en: Bolivia
hu: Bolívia

en: Bosnia and Herzegovina
hu: Bosznia-Hercegovina

en: Bouvet Island
hu: Bouvet-sziget

en: Bulgaria
hu: Bulgária

en: Cambodia
hu: Kambodzsa

en: Cameroon
hu: Kamerun

en: Canada
hu: Kanada

en: Cape Verde
hu: Zöld-foki Köztársaság

en: Cayman Islands
hu: Kajmán-szigetek

en: Central African Republic
hu: Közép-Afrikai Köztársaság

en: Chad
hu: Csád

en: China
hu: Kína

en: Christmas Island
hu: Karácsony-sziget

en: Cocos (Keeling) Islands
hu: Kókusz (Keeling)-szigetek

en: Colombia
hu: Kolumbia

en: Comoros
hu: Comore-szigetek

en: Cook Islands
hu: Cook-szigetek

en: Cyprus
hu: Ciprus

en: Czech Republic
hu: Csehország

en: Denmark
hu: Dánia

en: Djibouti
hu: Dzsibuti

en: Dominica
hu: Dominika

en: Dominican Republic
hu: Dominikai Köztársaság

en: El Salvador
hu: Salvador

en: Equatorial Guinea
hu: Egyenlítői-Guinea

en: Estonia
hu: Észtország

en: Ethiopia
hu: Etiópia

en: Faroe Islands
hu: Feröer-szigetek

en: Finland
hu: Finnország

en: France
hu: Franciaország

en: French Guiana
hu: Francia Guyana

en: French Polynesia
hu: Francia Polinézia

en: Georgia
hu: Grúzia

en: Ghana
hu: Ghána

en: Gibraltar
hu: Gibraltár

en: Greece
hu: Görögország

en: Greenland
hu: Grönland

en: Guinea-Bissau
hu: Bissau-Guinea

en: Heard Island and McDonald Islands
hu: Heard-sziget és McDonald-szigetek

en: Hungary
hu: Magyarország

en: Iceland
hu: Izland

en: Indonesia
hu: Indonézia

en: Iraq
hu: Irak

en: Ireland
hu: Írország

en: Italy
hu: Olaszország

en: Jordan
hu: Jordánia

en: Kazakhstan
hu: Kazahsztán

en: Kuwait
hu: Kuvait

en: Kyrgyzstan
hu: Kirgizisztán

en: Laos
hu: Laosz

en: Latvia
hu: Lettország

en: Lebanon
hu: Libanon

en: Liberia
hu: Libéria

en: Lithuania
hu: Litvánia

en: Luxembourg
hu: Luxemburg

en: Madagascar
hu: Madagaszkár

en: Malaysia
hu: Malajzia

en: Maldives
hu: Maldív-szigetek

en: Malta
hu: Málta

en: Marshall Islands
hu: Marshall-szigetek

en: Mauritania
hu: Mauritánia

en: Mexico
hu: Mexikó

en: Micronesia
hu: Mikronézia

en: Mongolia
hu: Mongólia

en: Morocco
hu: Marokkó

en: Mozambique
hu: Mozambik

en: Myanmar
hu: Mianmar

en: Nepal
hu: Nepál

en: Netherlands
hu: Hollandia

en: Netherlands Antilles
hu: Holland Antillák

en: New Caledonia
hu: Új-Kaledónia

en: Nigeria
hu: Nigéria

en: Norfolk Island
hu: Norfolk-sziget

en: North Korea
hu: Koreai Népi Demokratikus Köztársaság

en: Northern Mariana Islands
hu: Északi-Mariana-szigetek

en: Norway
hu: Norvégia

en: Oman
hu: Omán

en: Pakistan
hu: Pakisztán

en: Papua New Guinea
hu: Pápua Új-Guinea

en: Philippines
hu: Fülöp-szigetek

en: Qatar
hu: Katar

en: Reunion
hu: Réunion

en: Romania
hu: Románia

en: Russia
hu: Oroszország

en: Rwanda
hu: Ruanda

en: Samoa
hu: Szamoa

en: Saudi Arabia
hu: Szaud-Arábia

en: Senegal
hu: Szenegál

en: Seychelles
hu: Seychelle-szigetek

en: Slovakia
hu: Szlovákia

en: Slovenia
hu: Szlovénia

en: Solomon Islands
hu: Salamon-szigetek

en: Somalia
hu: Szomália

en: South Africa
hu: Dél-Afrika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
hu: Dél-Georgia és Déli Sandwich-szigetek

en: Spain
hu: Spanyolország

en: Sri Lanka
hu: Srí Lanka

en: Sudan
hu: Szudán

en: Svalbard and Jan Mayen
hu: Svalbard és Jan Mayen

en: Swaziland
hu: Szváziföld

en: Sweden
hu: Svédország

en: Switzerland
hu: Svájc

en: Syria
hu: Szíria

en: Taiwan
hu: Tajvan

en: Tajikistan
hu: Tadzsikisztán

en: Tanzania
hu: Tanzánia

en: Thailand
hu: Thaiföld

en: Trinidad and Tobago
hu: Trinidad és Tobago

en: Tunisia
hu: Tunézia

en: Turkmenistan
hu: Türkmenisztán

en: Turks and Caicos Islands
hu: Turks és Caicos-szigetek

en: Ukraine
hu: Ukrajna

en: United Arab Emirates
hu: Egyesült Arab Emírségek

en: United Kingdom
hu: Egyesült Királyság

en: United States
hu: Egyesült Államok

en: United States Minor Outlying Islands
hu: Amerikai Egyesült Államok Külső Szigetei

en: Uzbekistan
hu: Üzbegisztán

en: Wallis and Futuna
hu: Wallis és Futuna

en: Yemen
hu: Jemen

en: Table prefix
hu: Táblanevek előtagja

en: Database username
hu: Adatbázis-felhasználó neve

en: Database password
hu: Adatbázis-felhasználó jelszava

en: Size of textfield
hu: A szövegmező mérete

en: Authoring information
hu: Szerzői információk

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: Leave blank for %anonymous.
hu: Üresen hagyandó ha %anonymous.

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Show
hu: Megjelenítés

en: Enable or disable page caching for anonymous users and set CSS and JS bandwidth optimization options.
hu: A webhely gyorsítótárazásának ki- illetve bekapcsolása a be nem jelentkezett látogatók számára, valamint a CSS és JS fájlok összefűzése és tömörítése.

en: Key
hu: Kulcs

en: Allowed HTML tags
hu: Engedélyezett HTML jelölők

en: Add menu
hu: Menü hozzáadása

en: menu
hu: menü

en: ‹ previous
hu: ‹ előző

en: next ›
hu: következő ›

en: No items selected.
hu: Nincs kiválasztott elem.

en: The update has been performed.
hu: A frissítés végrehajtva.

en: Browser
hu: Böngésző

en: View user profile.
hu: Felhasználói profil megtekintése.

en: Titles only
hu: Csak címek

en: Full text
hu: Teljes szöveg

en: Upload picture
hu: Kép feltöltése

en: Message:
hu: Üzenet:

en: Language file
hu: Nyelvi fájl

en: The changes have been saved.
hu: A változások mentése megtörtént.

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Member for
hu: Ennyi ideje tag

en: @time ago
hu: @time

en: Select all rows in this table
hu: A táblázat minden sorának kiválasztása

en: Deselect all rows in this table
hu: A kiválasztás megszüntetése a táblázat minden sorában

en: Search results
hu: Találatok

en: Your search yielded no results
hu: Nincs találat.

en: Please enter some keywords.
hu: Meg kell adni kulcsszavakat.

en: Deleted
hu: Törölt

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Allowed values list
hu: Megengedett értékek

en: Today
hu: Ma

en: Delete menu
hu: Menü törlése

en: Publishing options
hu: Közzétételi beállítások

en: Create new revision
hu: Új változat készítése

en: Minimum height
hu: Minimális magasság

en: Minimum width
hu: Minimális szélesség

en: Locale settings
hu: Helyi beállítások

en: Configure block
hu: Blokk beállítása

en: Jan
hu: jan

en: Feb
hu: feb

en: Mar
hu: már

en: Apr
hu: ápr

en: Jun
hu: jún

en: Jul
hu: júl

en: Aug
hu: aug

en: Sep
hu: szep

en: Oct
hu: okt

en: Nov
hu: nov

en: Dec
hu: dec

en: Select list
hu: Legördülő lista

en: Text field
hu: Szövegmező

en: Configure permissions
hu: Jogosultságok beállítása

en: Workflow
hu: Munkafolyamat

en: Randomize
hu: Véletlenszerű

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Existing system path
hu: Drupal alapértelmezett útvonal

en: Greater than
hu: Nagyobb jel

en: Less than
hu: Kisebb jel

en: any
hu: tetszőleges

en: Log out
hu: Kijelentkezés

en: The settings have not been saved because of the errors.
hu: Hiba miatt a beállítások mentése sikertelen volt.

en: characters
hu: karakterek

en: Su
hu: Va

en: Mo
hu: Hé

en: Tu
hu: Ke

en: We
hu: Sz

en: Th
hu: Cs

en: Fr
hu: Pé

en: Sa
hu: Sz

en: First day of week
hu: A hét első napja

en: Autocomplete taxonomy
hu: Taxonómia kifejezések automatikus kiegészítése

en: Send yourself a copy.
hu: Másolatot kérek.

en: Your message has been sent.
hu: Az üzenet elküldve.

en: Create new account
hu: Új fiók létrehozása

en: role
hu: szerepkör

en: Are you sure you want to delete the block %name?
hu: „%name” blokk biztosan törölhető?

en: The block %name has been removed.
hu: „%name” blokk törölve.

en: Info
hu: Infó

en: Created new term %term.
hu: „%term” kifejezés létrejött.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
hu: „%title” kifejezés biztosan törölhető?

en: Deleted term %name.
hu: „%name” kifejezés törölve lett.

en: Site information
hu: Webhely-információk

en: Blocked
hu: Zárolt

en: Results
hu: Eredmények

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
hu: Egy kifejezés törlése minden gyermek kifejezését is törli, ha van ilyen. A művelet nem vonható vissza.

en: Parent term
hu: Szülő kifejezés

en: Parent terms
hu: Szülő kifejezések

en: Syndicate
hu: Tartalommegosztás

en: Books
hu: Könyvek

en: Revisions for %title
hu: %title változatai

en: !date by !username
hu: !date, !username

en: revert
hu: visszaállítás

en: Revision
hu: Változat

en: current revision
hu: aktuális változat

en: The specified passwords do not match.
hu: A megadott jelszavak nem egyeznek meg.

en: Session
hu: Munkamenet

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Your settings have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Cron
hu: Időzítő

en: permission
hu: jogosultság

en: Link color
hu: Hivatkozás színe

en: Date created
hu: Létrehozás időpontja

en: Testing
hu: Tesztelés

en: Standard
hu: Általános

en: Aland Islands
hu: Aland-szigetek

en: Fiji
hu: Fidzsi

en: Falkland Islands
hu: Falkland-szigetek

en: Saint Kitts and Nevis
hu: Saint Kitt és Nevis

en: South Korea
hu: Koreai Köztársaság

en: Saint Helena
hu: Szent Ilona

en: Sao Tome and Principe
hu: São Tomé és Príncipe

en: French Southern Territories
hu: Francia Déli Területek

en: Saint Vincent and the Grenadines
hu: Saint Vincent és Granadin-szigetek

en: British Virgin Islands
hu: Angol Szűz-szigetek

en: U.S. Virgin Islands
hu: Amerikai Szűz-szigetek

en: Vietnam
hu: Vietnám

en: %type settings
hu: %type beállításai

en: Not published
hu: Rejtett

en: Menu settings
hu: Menübeállítások

en: Color scheme
hu: Színséma

en: Unformatted
hu: Formázatlan

en: @type: deleted %title.
hu: @type: %title törölve lett.

en: Allowed file extensions
hu: Megengedett fájlkiterjesztések

en: New comments
hu: Új hozzászólások

en: details
hu: részletek

en: Top left
hu: Fenn balra

en: Top right
hu: Fenn jobbra

en: Bottom right
hu: Lenn jobbra

en: Bottom left
hu: Lenn balra

en: Login attempt failed for %user.
hu: %user bejelentkezése sikertelen.

en: image
hu: kép

en: Revision of %title from %date
hu: %title %date dátumú változata

en: Themes
hu: Sminkek

en: JPEG quality
hu: JPEG minőség

en: Delete comments
hu: Hozzászólások törlése

en: Published comments
hu: Közzétett hozzászólások

en: !name field is required.
hu: „!name” mezőt ki kell tölteni.

en: Protected
hu: Védett

en: Comment settings
hu: Hozzászólás-beküldési beállítások

en: Contact settings
hu: Kapcsolat beállítások

en: Reset password
hu: Jelszó visszaállítása

en: Processing
hu: Feldolgozás

en: Temporary directory
hu: Ideiglenes fájlok könyvtára

en: File upload error. Could not move uploaded file.
hu: Fájlfeltöltési hiba. A feltöltött fájl nem mozgatható.

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: Timezone
hu: Időzóna

en: The specified date is invalid.
hu: A megadott dátum érvénytelen.

en: Slogan
hu: Jelmondat

en: Alternate text
hu: Kép felirata

en: Please wait...
hu: Egy pillanat...

en: Not translated
hu: Nincs lefordítva

en: Go to first page
hu: Ugrás az első oldalra

en: Go to last page
hu: Ugrás az utolsó oldalra

en: Go to page @number
hu: @number. oldalra ugrás

en: Enter the terms you wish to search for.
hu: A keresendő kifejezések megadása.

en: Underlined
hu: Aláhúzott

en: Tasks
hu: Feladatok

en: Delete role
hu: Szerepkör törlése

en: List menus
hu: Menük listázása

en: British Indian Ocean Territory
hu: Brit Indiai-óceáni Terület

en: Croatia
hu: Horvátország

en: Macedonia
hu: Macedónia

en: Western Sahara
hu: Nyugat-Szahara

en: Blocks
hu: Blokkok

en: Delete block
hu: Blokk törlése

en: '%name' block
hu: „%name” blokk

en: Save block
hu: Blokk mentése

en: The block configuration has been saved.
hu: A blokk beállításai el lettek mentve.

en: The block has been created.
hu: A blokk létrejött.

en: Menus
hu: Menük

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
hu: Minden egyéni beállítás elvész. A művelet nem vonható vissza.

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
hu: Lehetővé teszi az adminisztrátorok számára a webhely navigációs menüjének testreszabását.

en: Add vocabulary
hu: Szótár hozzáadása

en: Created new vocabulary %name.
hu: „%name” szótár létrejött.

en: Updated vocabulary %name.
hu: „%name” szótár frissítve lett.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
hu: „%title” szótár biztosan törölhető?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
hu: A szótár törlése minden benne található kifejezés törlését is maga után vonja. A művelet nem vonható vissza.

en: Deleted vocabulary %name.
hu: „%name” szótár törölve lett.

en: Above
hu: Felette

en: Number of values
hu: Értékek száma

en: Default time zone
hu: Alapértelmezés szerinti időzóna

en: Add another item
hu: Újabb elem hozzáadása

en: Manage fields
hu: Mezők kezelése

en: Trimmed
hu: Levágva

en: Used in
hu: Ez használja

en: Add existing field
hu: Létező mező hozzáadása

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
hu: Ha bármilyen adatot tartalmaz ez a mező, az el fog veszni. A művelet nem vonható vissza.

en: Save field settings
hu: Mező beállításainak mentése

en: The update has encountered an error.
hu: A frissítés során hiba történt.

en: Decimal
hu: Decimális

en: Precision
hu: Pontosság

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
hu: Az adatbázisban tárolt számjegyek teljes száma, beleértve a tizedesponttól jobbra lévő számjegyeket is.

en: The number of digits to the right of the decimal.
hu: A számjegyek száma.

en: Decimal marker
hu: Decimális jelölő

en: Defines numeric field types.
hu: Numerikus mezőtípusokat határoz meg.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
hu: Az „egyszerű jelölőnégyzet” felületi elemnél először a „ki”, majd a „be” állapothoz tartozó értéket kell megadni az <strong>Engedélyezett értékek</strong> részben. A jelölőnégyzet címkéje a „be” állapothoz tartozó érték címkéje lesz.

en: Check boxes/radio buttons
hu: Jelölőnégyzetek / választógombok

en: Single on/off checkbox
hu: Egyszerű be/ki jelölőnégyzet

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
hu: A szöveg és szám mezőtípushoz legördülő lista, jelölőnégyzet és választógomb típusú felületi elemeket ad.

en: Text area (multiple rows)
hu: Szövegdoboz (többsoros)

en: Defines simple text field types.
hu: Egyszerű szöveges mező típusokat határoz meg.

en: Enable clean URLs
hu: Rövid webcímek engedélyezése

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Exception
hu: Kivétel

en: Permission
hu: Jogosultság

en: @module module
hu: @module modul

en: Incompatible with this version of PHP
hu: Nem működőképes a PHP ezen változatával

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
hu: Ez a modul a PHP @php_required változatát igényli, és nem működőképes a PHP !php_version változatával.

en: More information
hu: További információ

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Anonymous commenting
hu: Névtelen hozzászólás

en: Anonymous posters may not enter their contact information
hu: A névtelen hozzászólók nem adhatnak meg kapcsolati adatokat

en: Anonymous posters may leave their contact information
hu: A névtelen hozzászólók megadhatják a kapcsolati adataikat

en: Anonymous posters must leave their contact information
hu: A névtelen hozzászólóknak kötelező a kapcsolati adatok megadása

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
hu: A mező tartalma nem nyilvános.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
hu: Az aláírás nyilvánosan megjelenik a hozzászólások alatt.

en: Save content type
hu: Tartalomtípus mentése

en: Subtitle
hu: Alcím

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Save role
hu: Szerepkör mentése

en: file system
hu: fájlrendszer

en: Menu link title
hu: Menüpont neve

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
hu: A menürendszer csak belső útvonalakat tárol, de az útvonal álveneveket megjelenítéskor használja. %link_path ezért %normal_path formában lett tárolva.

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
hu: „@link_path” útvonal érvénytelen, vagy nincs megfelelő jogosultság az eléréséhez.

en: There was an error saving the menu link.
hu: Hiba történt a menüpont mentése közben.

en: Menu name
hu: Menünév

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
hu: „%title” egyéni menü biztosan törölhető?

en: @user's picture
hu: @user képe

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan visszaállítható?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan törölhető?

en: Maximum upload size
hu: A legnagyobb feltölthető méret

en: KB
hu: kB

en: Space
hu: Szóköz

en: @type: deleted %title revision %revision.
hu: @type: %title %revision. változata törölve lett.

en: Page not found
hu: Az oldal nem található

en: Language neutral
hu: Nyelvfüggetlen

en: More help
hu: További segítség

en: Account blocked
hu: Zárolt felhasználó

en: Expand
hu: Kiterjeszt

en: The name %name is already taken.
hu: %name felhasználónév már foglalt.

en: « first
hu: « első

en: last »
hu: utolsó »

en: Resize
hu: Átméretezés

en: The directory %directory does not exist.
hu: %directory könyvtár nem létezik.

en: Defines a file field type.
hu: Egy fájl mezőtípust ad.

en: No comments available.
hu: Nincs megjeleníthető hozzászólás.

en: Rebuild permissions
hu: Jogosultságok újraépítése

en: @type: updated %title.
hu: @type: %title frissítve lett.

en: @type: added %title.
hu: @type: %title hozzáadva.

en: Error saving user account.
hu: Hiba történt a felhasználói fiók mentése során.

en: Add role
hu: Szerepkör létrehozása

en: Path to custom logo
hu: Saját logó elérési útvonala

en: taxonomy
hu: taxonómia

en: Updated term %term.
hu: %term kifejezés frissült.

en: - Please choose -
hu: - Kiválasztás -

en: - None selected -
hu: - Nincs kiválasztott elem -

en: Account settings
hu: Fiókbeállítások

en: The content type %name has been deleted.
hu: %name tartalomtípus törlése megtörtént.

en: Deleted content type %name.
hu: %name tartalomtípus törölve.

en: Enter your keywords
hu: A keresendő kulcsszavak

en: My account
hu: Saját adatok

en: HTTP authentication
hu: HTTP azonosítás

en: Context
hu: Szövegkörnyezet

en: Book navigation
hu: Könyv navigáció

en: Found the @submit button
hu: @submit nyomógomb megtalálható

en: Failed to set field @name to @value
hu: @name mező @value értékre állítása sikertelen

en: No temporary directories to remove.
hu: Nincs eltávolítandó ideiglenes könyvtár.

en: Palestinian Territory
hu: Palesztín területek

en: Vatican
hu: Apostoli Szentszék (Vatikán)

en: Send message
hu: Üzenet küldése

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Rotation angle
hu: Elforgatás szöge

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
hu: A kép elforgatásának mértéke (szöge). Pozitív szám esetén az óra járásával megegyező, negatív szám esetén azzal ellentétes irányban.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
hu: A kép véletlenszerű elforgatásának legnagyobb értéke.

en: Print
hu: Nyomtatás

en: The file could not be created.
hu: A fájl nem hozható létre.

en: Locked
hu: Zárolt

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
hu: A jelszó átállításával kapcsolatos tudnivalókat a rendszer elküldte %name részére, %email címre.

en: authenticated user
hu: azonosított felhasználó

en: Any
hu: Bármelyik

en: No update data available
hu: Nincs adat a frissítésekről

en: Not secure!
hu: Nem biztonságos.

en: Revoked!
hu: Visszavonva!

en: Unsupported release
hu: Nem támogatott kiadás

en: See the available updates page for more information:
hu: További tudnivaló az elérhető frissítések oldalán:

en: New release(s) available for !site_name
hu: !site_name webhelyen új kiadások elérhetőek

en: The installed version of at least one of your modules or themes has been revoked and is no longer available for download. Upgrading or disabling is strongly recommended!
hu: Egy vagy több modul vagy smink telepített kiadása vissza lett vonva. Erősen javasolt mielőbb frissíteni vagy kikapcsolni az érintetteket.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information.
hu: További tudnivalók az <a href="@available_updates">elérhető frissítések</a> oldalán.

en: Project not secure
hu: Nem biztonságos projekt

en: Project revoked
hu: Visszavont projekt

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
hu: A projektet visszavonták, és már nem tölthető le. Javasolt kikapcsolni minden ezzel a projekttel járó funkciót.

en: Project not supported
hu: Nem támogatott projekt

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
hu: A projektet már nem támogatják, és már nem tölthető le. Javasolt kikapcsolni minden ezzel a projekttel járó funkciót.

en: No available releases found
hu: Nem található elérhető kiadás

en: Release revoked
hu: Visszavont kiadás

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
hu: A projekt éppen telepített kiadását visszavonták, és már nem tölthető le. Erősen javasolt kikapcsolni minden ezzel a kiadással járó funkciót vagy frissíteni egy újabb elérhető kiadásra.

en: Release not supported
hu: Nem támogatott kiadás

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
hu: A projekt éppen telepített kiadását már nem támogatják, és már nem tölthető le. Erősen javasolt kikapcsolni minden ezzel a kiadással járó funkciót vagy frissíteni egy újabb elérhető kiadásra.

en: Invalid info
hu: Érvénytelen információ

en: Security update required!
hu: Biztonsági frissítés szükséges.

en: Not supported!
hu: Nem támogatott.

en: Recommended version:
hu: Ajánlott változat:

en: Security update:
hu: Biztonsági frissítés:

en: Latest version:
hu: Legfrissebb változat:

en: Development version:
hu: Fejlesztői változat:

en: Also available:
hu: Elérhető még:

en: Node count
hu: Tartalomszámláló

en: Field settings
hu: Mező beállításai

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Default order
hu: Alapértelmezés szerinti sorrend

en: Add new field
hu: Új mező hozzáadása

en: Containing any of the words
hu: Tartalmazza ezen szavak bármelyikét

en: Containing the phrase
hu: Tartalmazza pontosan ezt a kifejezést

en: Containing none of the words
hu: Ne tartalmazza ezeket a szavakat

en: Only of the type(s)
hu: Csak az ilyen tartalmakban

en: Keyword relevance
hu: Találati pontosság

en: Recently posted
hu: Közzététel frissessége

en: Number of comments
hu: Megjegyzések száma

en: Factor
hu: Szempont

en: Or
hu: Vagy

en: Color set
hu: Színkészlet

en: Content ID
hu: Tartalomazonosító (Content ID)

en: About
hu: Leírás

en: Database host
hu: Adatbázis kiszolgáló

en: Maximum link text length
hu: A hivatkozások szövegének legnagyobb hossza

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
hu: A hosszú szövegű hivatkozások gondot okozhatnak a weboldalak megjelenítésekor, ezért az itt megadottnál hosszabb karakterláncokat a rendszer lerövidíti. Ettől még továbbra is a megfelelő webcímre fognak mutatni, csak a szövegük lesz rövidebb.

en: Reports
hu: Jelentések

en: Default picture
hu: Alapértelmezés szerinti kép

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
hu: Az alapértelmezés szerinti felhasználói kép webcíme. Ez jelenik meg, ha a felhasználó nem töltött fel képet. Üresen is hagyható.

en: Install profile
hu: Telepítési profil

en: %percentage of the site has been indexed.
hu: A webhely %percentage része indexelve lett.

en: File directory
hu: Fájl könyvtár

en: Default theme
hu: Alapértelmezés szerinti smink

en: Web server
hu: Webkiszolgáló

en: The content access permissions have been rebuilt.
hu: A tartalomjogosultságok frissültek.

en: sort by @s
hu: rendezés @s szerint

en: Publish content
hu: Tartalom közzététele

en: Choose an action
hu: Művelet kiválasztása

en: Unpublish comment
hu: A hozzászólás elrejtése

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Path prefix
hu: Útvonal előtagja

en: Delete contact
hu: Kapcsolatfelvételi kategória törlése

en: Auto-reply
hu: Automatikus válasz

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
hu: Automatikus válaszüzenet szövege. Üresen hagyható, ha nincs szükség automatikus válasz küldésére.

en: Some required modules must be enabled
hu: A szükséges modulokat engedélyezni kell

en: mm/dd/yy
hu: hh/nn/éé

en: Translate
hu: Fordítás

en: File to import not found.
hu: Az importálandó fájl nem található.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
hu: „%filename” hibás: a várt „msgstr” nem található - %line. sor

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
hu: „%filename” hibás: a várt „msgid_plural” nem található - %line. sor

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
hu: „%filename” hibás - %line. sor

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
hu: „%filename” hibás: nem várt „msgid” - %line. sor

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
hu: „%filename” hibás: nem várt „msgstr[]” - %line. sor

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
hu: „%filename” hibás: nem várt „msgstr” - %line. sor

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
hu: „%filename” hibás: váratlan karaktersorozat - %line. sor

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
hu: „%filename” hibás: váratlan fájl vége - %line. sor

en: Save translations
hu: Fordítások mentése

en: Export template
hu: Sablon exportálása

en: Create @name
hu: @name beküldése

en: The custom menu %title has been deleted.
hu: %title egyéni menü törlése megtörtént.

en: @type %title has been deleted.
hu: %title @type törlése megtörtént.

en: Not supported
hu: Nem támogatott

en: Crop
hu: Kivágás

en: Not enabled
hu: Nincs engedélyezve

en: anonymous user
hu: névtelen látogató

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
hu: @module (<span class="admin-disabled">tiltott</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
hu: @module (<span class="admin-enabled">engedélyezett</span>)

en: Web services
hu: Webszolgáltatások

en: Save permissions
hu: Jogosultságok mentése

en: Effect
hu: Hatás

en: Error message
hu: Hibaüzenet

en: Original text
hu: Eredeti szöveg

en: Delete content type
hu: Tartalomtípus törlése

en: Change book (update list of parents)
hu: Könyv változtatása (szülők listájának frissítése)

en: create a new book
hu: új könyv létrehozása

en: edit order and titles
hu: sorrend és címek szerkesztése

en: Manage your site's book outlines.
hu: A webhely könyvvázlatainak kezelése.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
hu: Biztonsági okokból a feltöltött fájlt át kellett nevezni. Az új név: %filename.

en: Installed version
hu: Telepített változat

en: Recommended version
hu: Ajánlott változat

en: User account
hu: Felhasználói fiók

en: File download
hu: Fájl letöltés

en: Acronym
hu: Betűszó

en: original
hu: eredeti

en: Failed to upload the picture image; the %directory directory doesn't exist or is not writable.
hu: %directory könyvtár nem létezik vagy nem írható. A kép nem lett feltöltve.

en: Dates
hu: Dátumok

en: pixels
hu: képpont

en: Save order
hu: Sorrend mentése

en: done
hu: kész

en: Custom format
hu: Egyéni formátum

en: Direction
hu: Irány

en: %name: illegal value.
hu: %name: érvénytelen érték.

en: Book navigation block display
hu: Könyv navigáció blokk megjelenítése

en: Relations
hu: Kapcsolatok

en: Password field is required.
hu: A jelszó mező nincs kitöltve.

en: Administration theme
hu: Adminisztrációs smink

en: Congo (Kinshasa)
hu: Kongói Demokratikus Köztársaság

en: Congo (Brazzaville)
hu: Kongói Köztársaság

en: Ivory Coast
hu: Elefántcsontpart

en: Hong Kong S.A.R., China
hu: Hong Kong SAR (Kínai Népköztársaság)

en: Isle of Man
hu: Man-sziget

en: Montenegro
hu: Montenegró

en: Macao S.A.R., China
hu: Makaó

en: Saint Pierre and Miquelon
hu: Saint Pierre és Miquelon

en: Serbia
hu: Szerbia

en: Run cron
hu: Időzített feladatok futtatása

en: Warning message
hu: Figyelmeztető üzenet

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
hu: Biztonsági figyelmeztetés: a .htaccess fájl nem írható! %directory könyvtárban létre kell hozni egy .htaccess nevű fájlt a következő tartalommal: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
hu: „%file” fájl ismeretlen hiba miatt nem menthető.

en: The specified file %name could not be uploaded.
hu: A megadott %name fájl nem tölthető fel.

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
hu: A fájlnév üres. Meg kell adni egy fájlnevet.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
hu: Csak a következő kiterjesztések egyikével rendelkező fájlok tölthetőek fel: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
hu: A feltöltött fájl mérete (%filesize) túllépi a megengedett fájl méretet (%maxsize).

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
hu: A fájl mérete %filesize, ennek felöltésével túllépné a lemezen rendelkezésre álló kvótát (%quota).

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
hu: A képet át kellett méretezni, hogy az engedélyezett %dimensions méreten belül maradjon.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
hu: A feltöltött kép túl nagy, legfeljebb %dimensions képpont lehet.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
hu: A feltöltött kép túl kicsi, legalább %dimensions képpont legyen.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
hu: Fájlfeltöltési hiba. A feltöltött fájl (%file) nem mozgatható el a célkönyvtárba (%destination).

en: outdated
hu: nem aktuális

en: <strong>@language_name</strong> (source)
hu: <strong>@language_name</strong> (forrás)

en: Translations of %title
hu: %title fordításai

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
hu: A tartalmak címkézésének, kategorizálásának és osztályozásának karbantartása.

en: Database port
hu: Adatbázis port

en: Pass
hu: Átment

en: Fail
hu: Sikertelen

en: No test results to display.
hu: Nincs megjeleníthető teszteredmény.

en: Save and continue
hu: Mentés és folytatás

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
hu: Ezek a beállítások csak bizonyos webhelyeken lehetnek érdekesek. Kétség esetén alapértelmezésen érdemes hagyni vagy a tárhelyszolgáltatóval kell egyeztetni a megadandó értékekről.

en: If your database is located on a different server, change this.
hu: Ha az adatbázis másik kiszolgálón érhető el, itt kell megadni annak nevét vagy címét.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
hu: Ha az adatbázis-kiszolgáló nem az alapértelmezés szerinti porton érhető el, akkor itt kell megadni az egyedi port értékét.

en: Database port must be a number.
hu: Az adatbázis port értékének számnak kell lennie.

en: IP address
hu: IP-cím

en: Maximum height
hu: Minimális magasság

en: Maximum width
hu: Maximális szélesség

en: Timor-Leste
hu: Kelet-Timor

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Boolean
hu: Logikai

en: Status report
hu: Állapotjelentés

en: Not writable
hu: Nem írható

en: Decimal point
hu: Tizedespont

en: Book outline
hu: Könyvvázlat

en: This will be the top-level page in this book.
hu: Ez lesz a könyv legfelső szintű lapja.

en: Revision information
hu: Változatinformáció

en: Notify user of new account
hu: Új felhasználó értesítése e-mailben

en: View comment
hu: Hozzászólás megtekintése

en: Comma
hu: Vessző

en: Path to custom icon
hu: Saját ikon elérési útvonala

en: Current user
hu: Jelenlegi felhasználó

en: Digest
hu: Kivonat

en: You are not authorized to post comments.
hu: Hozzászólás beküldése nem engedélyezett.

en: The comment you are replying to does not exist.
hu: A válasz olyan hozzászólásra érkezett, amely törölve lett.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
hu: Az eszmecsere lezárult, új hozzászólást nem lehet beküldeni.

en: You are not authorized to view comments.
hu: A hozzászólások olvasása nem engedélyezett.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
hu: „%title” hozzászólás biztosan törölhető?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
hu: Minden erre a hozzászólásra érkezett válasz elvész. A művelet nem vonható vissza.

en: Publish the selected comments
hu: A kijelölt hozzászólások közzététele

en: Unpublish the selected comments
hu: A kijelölt hozzászólások elrejtése

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
hu: Ezek a hozzászólások a rájuk érkezett válaszokkal együtt biztosan törölhetők?

en: You have to specify a valid author.
hu: Érvényes szerzőt kell megadni.

en: (No subject)
hu: (Nincs cím)

en: Default image
hu: Alapértelmezés szerinti kép

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
hu: Ezt a szöveget olvassák be a vakok képernyőolvasó programjai, a keresőmotorok, és ez jelenik meg, ha a képet nem lehet betölteni.

en: MIME type
hu: MIME típus

en: File system
hu: Fájlrendszer

en: Posted in
hu: Hozzászólás ehhez

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
hu: Hozzászólás: „%subject” témájú tartalomhoz jogosulatlanul történt a hozzászólás, vagy a tartalomhoz már nem lehet hozzászólni.

en: All languages
hu: Az összes nyelv

en: Dashboard
hu: Irányítópult

en: Search index
hu: Keresési index

en: The size of the file.
hu: A fájl mérete.

en: The MIME type of the file.
hu: A fájl MIME típusa.

en: @type %title has been created.
hu: %title @type létrejött.

en: @type %title has been updated.
hu: %title @type frissítve lett.

en: Filter settings
hu: Szűrő beállításai

en: You do not have any administrative items.
hu: Nincs adminisztrációs menüpont.

en: Add language
hu: Nyelv hozzáadása

en: Edit string
hu: Karaktersorozat szerkesztése

en: Delete string
hu: Karaktersorozat törlése

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
hu: „%source” karaktersorozat biztosan törölhető?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
hu: Egy kifejezés törlése során minden ehhez kapcsolódó fordítás is törölve lesz. A művelet nem vonható vissza.

en: locale
hu: nyelv

en: AM
hu: DE

en: PM
hu: DU

en: PHP extensions
hu: PHP-kiterjesztések

en: Comments per page
hu: Hozzászólás egy oldalon

en: Multilingual support
hu: Több nyelv támogatása

en: Enabled, with translation
hu: Engedélyezett, fordítástámogatással

en: Publish comment
hu: Hozzászólás közzététele

en: The file could not be uploaded.
hu: A fájl nem tölthető fel.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
hu: A kiválasztott „%toolkit” eszközkészlet nem rendelkezik „%function” képességgel.

en: Administration pages
hu: Adminisztrációs oldalak

en: Currently using !item !version
hu: Jelenleg használatban: !item !version

en: Created content type %type.
hu: %type tartalomtípus létre lett hozva.

en: User created with name %name and pass %pass
hu: %name nevű, %pass jelszavú felhasználó létrejött

en: Created permissions: @perms
hu: Létrejött jogosultságok: @perms

en: Invalid permission %permission.
hu: %permission érvénytelen jogosultság.

en: Username field found.
hu: A felhasználói név mező megtalálható.

en: Password field found.
hu: A jelszó mező megtalálható.

en: !method @url returned @status (!length).
hu: !method @url visszatérési értéke @status (!length).

en: Valid HTML found on "@path"
hu: „@path” útvonalon érvényes HTML található

en: Parsed page successfully.
hu: Az oldal sikeresen fel lett dolgozva.

en: Found the requested form fields at @path
hu: A kért mezők @path útvonalon megtalálhatók

en: Did not find field by name @name
hu: @name nevű mező nem található

en: Found field by id @id
hu: @id azonosítójú mező létezik

en: Did not find field by id @id
hu: @id azonosítójú mező nem található

en: HTTP response expected !code, actual !curl_code
hu: A HTTP válasz várt értéke !code, a jelenlegi érték !curl_code

en: Tests
hu: Tesztek

en: Run tests
hu: Tesztek futtatása

en: Clean test environment
hu: Tesztkörnyezet kitisztítása

en: Remove tables with the prefix "simpletest" and temporary directories that are left over from tests that crashed. This is intended for developers when creating tests.
hu: Eltávolítja a korábbi sikertelen tesztek után visszamaradt, nevében „simpletest” előtagot tartalmazó táblákat és az ideiglenes könyvtárakat. Ez a lehetőség a teszteket író fejlesztők számára készült.

en: Clean environment
hu: Tiszta tesztkörnyezet

en: No tests to display.
hu: Nincs megjeleníthető teszt.

en: No test(s) selected.
hu: Nem lett teszt kiválasztva.

en: Processing test @num of @max - %test.
hu: @num / @max – %test teszt feldolgozása.

en: Processed test @num of @max - %test.
hu: @num / @max – %test teszt feldolgozva.

en: PHP DOMDocument class
hu: PHP DOMDocument osztály

en: Provides a framework for unit and functional testing.
hu: Egy keretrendszert ad az egységek és működésük teszteléséhez.

en: Registration successful. You are now logged in.
hu: Az új felhasználó létrejött és sikeresen belépett.

en: New user: %name (%email).
hu: Új felhasználó: %name (%email).

en: Add link
hu: Hivatkozás hozzáadása

en: View comments
hu: Hozzászólások megtekintése

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
hu: %name: ez a mező nem tartalmazhat több, mint @count értéket.

en: No fields available.
hu: Nincs elérhető mező.

en: Vertical Tabs
hu: Függőleges fülek

en: Not in book
hu: Nincs könyvben

en: New book
hu: Új könyv

en: By @name on @date
hu: Szerző: @name (@date)

en: By @name
hu: Szerző: @name

en: Not in menu
hu: Nincs menüben

en: Alias: @alias
hu: Álnév: @alias

en: No alias
hu: Nincs álnév

en: User autocomplete
hu: Felhasználói adatok automatikus kiegészítése

en: Initializing.
hu: Előkészítés.

en: An error has occurred.
hu: Hiba történt.

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
hu: További tudnivaló a <a href="@error_url">hibaoldalon</a> található

en: Your page will be a part of the selected book.
hu: Az oldal a kiválasztott könyv lapja lesz.

en: 0 sec
hu: 0 másodperc

en: form
hu: űrlap

en: Filter log messages
hu: Naplóbejegyzések szűrése

en: You must select something to filter by.
hu: Ki kell választani egy szűrési szempontot.

en: New revision
hu: Új változat

en: The translation import of %filename failed.
hu: „%filename” fordítás importálása sikertelen.

en: Abbreviation
hu: Rövidítés

en: Inserted
hu: Beillesztett

en: filter
hu: szűrő

en: The title of the comment.
hu: A hozzászólás címe.

en: Comment count
hu: Hozzászólások száma

en: The title of the node.
hu: A tartalom címe.

en: The date the node was posted.
hu: A tartalom beküldésének ideje.

en: contact
hu: kapcsolat

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
hu: Ha két, vagy több keresett kifejezés közül elegendő, ha csak az egyik teljesül, akkor a kifejezések közé az <strong>OR</strong> nagybetűs kifejezést kell írni. Például <strong>kutyák OR macskák</strong>

en: Language settings
hu: Nyelvi beállítások

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
hu: Az időzített feladatok futtatásának kísérlete, miközben azok már futnak.

en: Cron run completed.
hu: Az időzítő futása befejeződött.

en: Visitors
hu: Látogatók

en: The maximum length of the field in characters.
hu: A mező leghosszabb karakterszáma.

en: Machine-readable name
hu: Programok által használt név

en: Already added languages
hu: Már hozzáadott nyelvek

en: Language name
hu: Nyelv neve

en: The content type %name has been updated.
hu: %name tartalomtípus frissítve lett.

en: The content type %name has been added.
hu: %name tartalomtípus hozzáadva.

en: Contact form
hu: Kapcsolatfelvételi űrlap

en: Drag to re-order
hu: Átrendezés húzással

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
hu: A táblázaton végrehajtott változtatások az űrlap beküldéséig nem lesznek elmentve.

en: The requested page could not be found.
hu: A kért oldal nem található.

en: The user account %id does not exist.
hu: %id felhasználó nem létezik.

en: Attempted to cancel non-existing user account: %id.
hu: %id felhasználó nem létezik, nem törölhető.

en: Requirements problem
hu: Gond az előfeltételekkel

en: Database configuration
hu: Adatbázis beállítása

en: Select an installation profile
hu: Telepítési profil kiválasztása

en: Choose language
hu: Nyelv kiválasztása

en: No profiles available
hu: Nincs elérhető profil

en: The installation has encountered an error.
hu: A telepítő hibát észlelt.

en: Configure site
hu: Webhely beállítása

en: Installed %module module.
hu: <em>%module</em> modul telepítve lett.

en: Choose profile
hu: Profil kiválasztása

en: Set up translations
hu: Fordítások letöltése

en: Install site
hu: Webhely telepítése

en: Finish translations
hu: Fordítás befejezése

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
hu: A dátum és időértékek alapértelmezés szerint az egész webhelyen ezen időzóna szerint jelennek majd meg.

en: Update notifications
hu: Frissítési értesítők

en: Check for updates automatically
hu: Frissítések automatikus ellenőrzése

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
hu: „!name” értéke nem lehet hosszabb, mint %max karakter, a jelenlegi hossza viszont %length karakter.

en: GD2 image manipulation toolkit
hu: GD2 képkezelő eszközkészlet

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
hu: A JPEG műveletek során alkalmazott képminőség nulla és száz közötti számként megadva. A nagyobb érték jobb minőségű, de nagyobb fájlméretű képet eredményez.

en: Right to left
hu: Jobbról balra

en: Left to right
hu: Balról jobbra

en: Add custom language
hu: Egyéni nyelv hozzáadása

en: Save language
hu: Nyelv mentése

en: Language name in English
hu: A nyelv neve angolul

en: Native language name
hu: A nyelv neve

en: Direction that text in this language is presented.
hu: Ezen a nyelven megjelenő tartalmak írási iránya.

en: The default language cannot be deleted.
hu: Az alapértelmezés szerinti nyelv nem törölhető.

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and posts in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
hu: Egy nyelv törlése során minden ehhez kapcsolódó felületfordítás törlődik. Az ezen nyelven tárolt tartalmak nyelvfüggetlenek lesznek. A művelet nem vonható vissza.

en: Language negotiation configuration saved.
hu: Nyelv megállapítási beállítások el lettek mentve.

en: String contains
hu: A karaktersorozat tartalma

en: Search in
hu: Keresés

en: Both translated and untranslated strings
hu: Lefordított és fordításra váró karaktersorozatok

en: Only translated strings
hu: Csak lefordított karaktersorozatok

en: Only untranslated strings
hu: Csak fordításra váró karaktersorozatok

en: Languages not yet added
hu: Még hozzá nem adott nyelvek

en: Import translation
hu: Fordítás importálása

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
hu: Egy Gettext Portable Object (<em>.po</em>) fájl.

en: Import into
hu: Import

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
hu: A fordítások importálásának célnyelve. Még be nem állított nyelv választása esetén az importálás előtt a nyelv is hozzá lesz adva.

en: The language %language has been created.
hu: %language nyelv hozzáadva.

en: Export translation
hu: Fordítás exportálása

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
hu: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) formátumba exportálandó nyelv.

en: String not found.
hu: A karaktersorozat nem található.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
hu: A beküldött karaktersorozat nem megengedett HTML kódot tartalmaz: %string

en: The string has been saved.
hu: A karaktersorozat elmentve.

en: The string has been removed.
hu: A karaktersorozat törölve.

en: The language selected for import is not supported.
hu: Az importáláshoz választott nyelv nem támogatott.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
hu: „%filename” fájl fejléc nélküli vagy hibás fejlécet tartalmaz.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
hu: A fordítás sikeresen importálva lett. %number új, %update módosított és %delete törölt karaktersorozat.

en: Importing interface translations
hu: Felületfordítások importálása

en: Starting import
hu: Importálás megkezdése

en: Error importing interface translations
hu: Hiba történt a felületfordítások importálásakor.

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
hu: Nem megengedett HTML kódot tartalmazó fordítási karaktersorozat beküldésének kísérlete: %string

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
hu: %file „%locale” fordításba importálása sikeres volt. %number új, %update módosított és %delete törölt karaktersorozat.

en: Exported %locale translation file: %filename.
hu: „%locale” fordítás exportálva lett „%filename” néven.

en: Exported translation file: %filename.
hu: A fordítás exportálva lett „%filename” néven.

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
hu: %language nyelvhez tartozó JavaScript nyelvi fájl frissült.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
hu: %language nyelvhez tartozó JavaScript nyelvi fájl létrejött.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
hu: %language nyelvhez tartozó JavaScript nyelvi fájl létrehozása közben hiba lépett fel.

en: sort ascending
hu: növekvő sorrend

en: sort descending
hu: csökkenő sorrend

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
hu: A Unicode karaktersorozatokon végzett műveleteket a Drupal igyekszik a lehető legjobban elvégezni. A PHP <a href="@url">mbstring kiterjesztésének</a> telepítésével javítható a működés.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
hu: A PHP mbstring kiterjesztése úgy van beállítva, hogy a hagyományos PHP függvényeket helyettesítse funkcionalitásával. A Drupal ilyen környezetben nem fog helyesen működni, ezért az <em>mbstring.func_overload</em> php.ini beállítás kikapcsolása javasolt. További tudnivaló a <a href="@url">PHP kézikönyv mbstring-ről szóló részében</a> található.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
hu: A PHP <em>mbstring</em> kiterjesztése úgy van beállítva, hogy a bevitt karaktersorozatokat automatikusan átkódolja. A Drupal ilyen környezetben nem fog helyesen működni, ezért az <code>mbstring.encoding_translation</code> php.ini beállítás kikapcsolása javasolt. További tudnivaló a <a href="@url">PHP kézikönyv mbstring-ről szóló részében</a> található.

en: Standard PHP
hu: Hagyományos PHP

en: PHP Mbstring Extension
hu: PHP mbstring kiterjesztés

en: Unicode library
hu: Unicode könyvtár

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
hu: „%s” kódolású XML fájl UTF-8-ra konvertálása nem lehetséges.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
hu: „%s” kódolás nem támogatott. Az PHP iconv, GNU recode vagy mbstring kiterjesztésének telepítése szükséges.

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
hu: %add-child hivatkozáshoz tartozó tartalomtípusnak az engedélyezett könyvvázlat típusok egyikének kell lennie.

en: Save book pages
hu: Könyvlapok mentése

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
hu: Közben a könyvet más felhasználó már módosította, ezért a változtatások nem menthetőek.

en: Title changed from %original to %current.
hu: A cím megváltozott erről: %original erre: %current.

en: Updated book %title.
hu: „%title” könyv módosítva lett.

en: book: updated %title.
hu: könyv: %title frissítve lett.

en: Remove from book outline
hu: Eltávolítás a könyvvázlatból

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
hu: %title hozzárendelt gyermekoldalakkal rendelkezik, amelyek a könyvhöz tartozó kapcsolatuk fenntartása érdekében automatikusan át lesznek helyezve. A struktúra újbóli létrehozásához %title a Vázlat fül használatával újból hozzáadható, az összes korábbi gyermekoldalt is manuálisan kell áthelyezni.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
hu: „%title” lap biztosan eltávolítható a könyvből?

en: The post has been removed from the book.
hu: A tartalom eltávolítva a könyvvázlatból.

en: Show block on all pages
hu: Blokk megjelenítése minden oldalon

en: Show block only on book pages
hu: Blokk megjelenítése csak a könyv oldalakon

en: This is the top-level page in this book.
hu: Ez a könyv legfelső szintű lapja.

en: No book selected.
hu: Nincs kiválasztott könyv.

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is !maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
hu: Szülő oldal a könyvben. A könyv és a gyermekoldalak legnagyobb száma !maxdepth. A határérték túllépésekon előfordulhat, hogy a kiválasztott könyv néhány oldala nem lesz elérhető mint szülő oldal.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
hu: %title egy könyvvázlat része és vannak hozzárendelt gyermekoldalai. Ha mégis törlésre kerül, akkor a gyermekoldalak automatikusan át lesznek helyezve.

en: Re-order book pages and change titles
hu: Könyvlapok átrendezése és a címek módosítása

en: Book page
hu: Könyvoldal

en: Delete the selected comments
hu: A kijelölt hozzászólások törlése

en: Allows users to comment on and discuss published content.
hu: Lehetővé teszi a hozzászólást látogatók illetve felhasználók számára.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
hu: Példák: „visszajelzés a webhelyről” vagy „termékinformáció kérés”.

en: The contact form has not been configured. <a href="@add">Add one or more categories</a> to the form.
hu: A kapcsolatfelvételi űrlap nincs beálltva. <a href="@add">Egy vagy több kategóriát kell hozzáadni</a> az űrlaphoz.

en: Personal contact form
hu: Személyes kapcsolatfelvételi űrlap

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
hu: Webhelyszintű kapcsolatfelvételi űrlap és lehetséges kategóriáinak beállítása.

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
hu: Személyes és webhelyszintű kapcsolatfelvételi űrlapokat biztosít.

en: View events that have recently been logged.
hu: A legutóbbi naplóbejegyzések megtekintése.

en: Top 'page not found' errors
hu: A legtöbbet látogatott nem található oldalak

en: View 'page not found' errors (404s).
hu: Nem található oldalakkal (404) kapcsolatos hibák

en: Top 'access denied' errors
hu: A legtöbbet látogatott tiltott oldalak

en: View 'access denied' errors (403s).
hu: Tiltott oldalakkal (403) kapcsolatos hibák

en: Logs and records system events to the database.
hu: A rendszer által kiadott üzeneteket naplózza az adatbázisba.

en: No roles may use this format
hu: Egyik szerepkör tagja sem használhatja ezt a formátumot

en: Allowed HTML tags: @tags
hu: Engedélyezett HTML jelölők: @tags

en: Anchors are used to make links to other pages.
hu: A linkek más webhelyekre mutató kattintható hivatkozások.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
hu: Alapértelmezés szerint a sortörések automatikusan bekerülnek a szövegbe; ezzel a jelölővel újabbakat lehet felvenni. A többi jelölővel ellentétben ezt nem párban kell használni, így a végén található " /" jelet is meg kell adni az XHTML 1.0 szabványnak megfelelően.

en: Text with <br />line break
hu: Szöveg <br />sortöréssel

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
hu: Alapértelmezés szerint a bekezdések automatikusan bekerülnek a szövegbe. Ezzel a jelölővel újabbakat lehet felvenni.

en: Paragraph one.
hu: Első bekezdés.

en: Paragraph two.
hu: Második bekezdés.

en: Emphasized
hu: Kiemelt

en: Cited
hu: Idézett

en: Coded text used to show programming source code
hu: Program forráskódját tartalmazó szöveg

en: Coded
hu: Kód

en: Bolded
hu: Vastag

en: Italicized
hu: Dőlt

en: Superscripted
hu: Felső indexben

en: <sup>Super</sup>scripted
hu: <sup>Felső</sup>indexben

en: Subscripted
hu: Alsó indexben

en: <sub>Sub</sub>scripted
hu: <sub>Alsó</sub>indexben

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
hu: <abbr title="Rövidítés">Röv.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
hu: <acronym title="Hárombetűs betűszó">HBB</acronym>

en: Block quoted
hu: Idézetet tartalmazó bekezdés

en: Quoted inline
hu: Bekezdésen belüli idézet

en: Table header
hu: Táblázatfejléc

en: Table cell
hu: Táblázatcella

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
hu: Számozott felsorolás – a lista elemeit a &lt;li&gt; jelölővel kell megadni

en: First item
hu: Első listaelem

en: Second item
hu: Második listaelem

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
hu: Számozatlan felsorolás – a lista elemeit a &lt;li&gt; jelölővel kell megadni

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
hu: A definíciós listákat a &lt;dl&gt; jelölővel kell létrehozni. Az elemen belül &lt;dt&gt; jelzi a definiált kifejezést, &lt;dd&gt; pedig a definíciót.

en: First term
hu: Első kifejezés

en: First definition
hu: Első definíció

en: Second term
hu: Második kifejezés

en: Second definition
hu: Második definíció

en: Subtitle three
hu: Harmadrangú alcím

en: Subtitle four
hu: Negyedrangú alcím

en: Subtitle five
hu: Ötödrangú alcím

en: Subtitle six
hu: Hatodrangú alcím

en: Tag Description
hu: Jelölő leírása

en: You Type
hu: Beírandó

en: You Get
hu: Eredmény

en: No help provided for tag %tag.
hu: %tag HTML jelölőhöz nincs súgó.

en: Ampersand
hu: & jel

en: Quotation mark
hu: Idézőjel

en: Character Description
hu: Karakter leírása

en: Lines and paragraphs break automatically.
hu: A sorokat és bekezdéseket a rendszer automatikusan felismeri.

en: Compose tips
hu: Szövegformázási tippek

en: Configure languages for content and the user interface.
hu: Nyelvek beállítása a tartalomhoz és a felhasználói felülethez.

en: Submission form settings
hu: Beküldési űrlap beállításai

en: This content type does not have a title field.
hu: Ez a tartalomtípus nem rendelkezik cím mezővel.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
hu: A programok által használt név csak kisbetűket, számokat és aláhúzást tartalmazhat.

en: The human-readable name %name is already taken.
hu: Ez az emberek számára olvasható név (%name) már foglalt.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
hu: „%type” tartalomtípus biztosan törölhető?

en: Added content type %name.
hu: %name tartalomtípus hozzáadva.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
hu: A webhely tartalmán a jogosultságok újraépítése biztosan szükséges?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
hu: Ez a művelet minden webhelyen található tartalomhoz kapcsolódó jogosultságokat frissíti, és ez sok időt vehet igénybe. A művelet nem vonható vissza.

en: language
hu: nyelv

en: An error occurred and processing did not complete.
hu: Hiba történt, a feldolgozás nem ért véget.

en: Copy of the revision from %date.
hu: %date napon készült változat másolata.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
hu: %title @type visszaállítva %revision-date dátumú változatára.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
hu: %title @type %revision-date dátumú változatának törlése megtörtént.

en: @type: reverted %title revision %revision.
hu: @type: %title %revision. változatra visszaállítva.

en: Rebuilding content access permissions
hu: Tartalomjogosultságok frissítése

en: Content permissions have been rebuilt.
hu: A tartalomjogosultságok frissültek.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
hu: A tartalomjogosultságok frissítése nem sikerült.

en: Add content type
hu: Tartalomtípus hozzáadása

en: Revert to earlier revision
hu: Visszatérés korábbi változatra

en: Delete earlier revision
hu: Korábbi változat törlése

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
hu: Tartalmak beküldését és megjelenítését lehetővé tevő alapmodul.

en: The alias has been saved.
hu: Az álnév elmentve.

en: Filter aliases
hu: Álnevek szűrése

en: URL aliases
hu: Útvonalálnevek

en: Edit alias
hu: Álnév szerkesztése

en: Delete alias
hu: Álnév törlése

en: Allows users to rename URLs.
hu: Lehetővé teszi az alapértelmezés szerinti webcímek elfedését álnevekkel.

en: Are you sure you want to delete the field %field?
hu: „%field” mező biztosan törölhető?

en: Delete field
hu: Mező törlése

en: The index will be rebuilt.
hu: Az index újraépítése folyamatban van.

en: Minimum word length to index
hu: Az indexelt szavak legkisebb hossza

en: Simple CJK handling
hu: Egyszerű KJK kezelés

en: Search form
hu: Keresés űrlap

en: Top search phrases
hu: Legnépszerűbb keresések

en: View most popular search phrases.
hu: A legnépszerűbb keresési kifejezések megtekintése.

en: Enables site-wide keyword searching.
hu: Kulcsszavas keresést tesz lehetővé a webhely teljes tartalmában.

en: Logs and records system events to syslog.
hu: A Drupal által kiadott üzeneteket naplózza a rendszer naplóba.

en: Shortcut icon settings
hu: Webhely ikon beállítások

en: Your shortcut icon, or 'favicon', is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
hu: A webhely ikon vagy „favicon” a címsorban, a füles böngészők fülein és a könyvjelzők mellett jelenik meg.

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
hu: @module (<span class="admin-missing">hiányzó</span>)

en: Confirm uninstall
hu: Eltávolítás megerősítése

en: No modules selected.
hu: Nincs modul kiválasztva.

en: The selected modules have been uninstalled.
hu: A kiválasztott modulok eltávolítva.

en: Default 403 (access denied) page
hu: Alapértelmezés szerinti 403 (tiltott hozzáférést jelző) oldal

en: Default 404 (not found) page
hu: Alapértelmezés szerinti 404 (nem található) oldal

en: Caches cleared.
hu: A gyorsítótárak törlése megtörtént.

en: Select an image processing toolkit
hu: Képkezelő eszközkészlet kiválasztása

en: Number of items in each feed
hu: Az elemek száma hírcsatornánként

en: Default number of items to include in each feed.
hu: A hírcsatornánkénti hírek alapértelmezés szerinti száma.

en: Feed content
hu: Hírcsatorna tartalom

en: Titles plus teaser
hu: Cím és bevezető

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
hu: A tartalmak alapértelmezés szerinti megjelenése a rendszer által létrehozott hírcsatornákban.

en: Cron ran successfully.
hu: Az időzített feladatok sikeresen lefutottak.

en: Cron run failed.
hu: Az időzített feladatok futtatása nem sikerült.

en: No modules are available to uninstall.
hu: Nincs eltávolítható modul.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
hu: Ez a smink a PHP @php_required változatát igényli, és nem működőképes a PHP !php_version változatával.

en: Image toolkit
hu: Képkezelő eszközkészlet

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
hu: Képkezelő eszközkészlet beállítása.

en: RSS publishing
hu: RSS-közzététel

en: Date and time
hu: Dátum és idő

en: Date and time lookup
hu: Dátum és idő ellenőrzés

en: Clean URL check
hu: Rövid webcímek ellenőrzése

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
hu: A webhely állapotjelentésének és az azonosított problémák megtekintése.

en: -1 (Unlimited)
hu: -1 (Korlátlan)

en: Enabled ('@value')
hu: Bekapcsolva ('@value')

en: PHP memory limit
hu: PHP memória korlátozás

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
hu: Javasolt a PHP memória korlátjának megemelése %memory_minimum_limit értékre, hogy a telepítés során fellépő esetleges memóriahiány elkerülhető legyen.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
hu: Javasolt a PHP memória korlátjának megemelése %memory_minimum_limit értékre, hogy a frissítés során fellépő esetleges memóriahiány elkerülhető legyen.

en: Not protected
hu: Nem védett

en: Cron has not run recently.
hu: Az időzítő mostanában nem futott le.

en: Cron maintenance tasks
hu: Időzített feladatok

en: The directory %directory is not writable.
hu: %directory könyvtár nem írható.

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
hu: Be kell állítani a megfelelő könyvtárat a <a href="@admin-file-system">fájl rendszer beállítások oldalán</a>, vagy a jelenleg beállított könyvtárra nézve írási jogosultságot kell adni.

en: Writable (<em>public</em> download method)
hu: Írható (<em>nyilvános</em> letöltési mód)

en: Writable (<em>private</em> download method)
hu: Írható (<em>privát</em> letöltési mód)

en: Access to update.php
hu: update.php elérése

en: Handles general site configuration for administrators.
hu: A webhely általános beállításait kezeli, az adminisztrátorokat segítve.

en: Reset to alphabetical
hu: Visszaállítás ABC szerint

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
hu: A kifejezések a súlyozásuknak megfelelően növekvő sorrendben jelennek meg.

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
hu: „%title” szótár az ABC szerinti sorrendre biztosan vissza legyen állítva?

en: Resetting a vocabulary will discard all custom ordering and sort items alphabetically.
hu: Egy szótár visszaállítása az elemek egyéni sorrendjét megszünteti, és ABC szerint rendezi őket.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
hu: %name szótár visszaállítása ABC szerint.

en: Translation settings
hu: Fordítási beállítások

en: Flag translations as outdated
hu: A fordítások nem aktuálisként jelölése

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
hu: Ha a tartalom szerkesztésekor olyan jelentős változás ment végbe, hogy a fordításokat frissíteni kell, itt minden fordítás frissítésre szükségesnek jelölhető. Ez nem változtatja meg a fordítások közzétételi állapotát, vagy bármilyen más tulajdonságát.

en: This translation needs to be updated
hu: Ezt a fordítást frissíteni kell

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
hu: Ha ez a jelölőnégyzet meg van jelölve, akkor a fordítást frissíteni kell, mert a forrás tartalom a legutóbbi fordítás óta frissült. Kikapcsolható, ha a fordítás újra aktuális.

en: Content translation
hu: Tartalom fordítása

en: Allows content to be translated into different languages.
hu: Tartalmak különböző nyelvekre fordítását teszi lehetővé.

en: Last checked: @time ago
hu: Utolsó ellenőrzés ideje: @time

en: Last checked: never
hu: Utolsó ellenőrzés: még nem volt

en: Includes: %includes
hu: Tartalmazza: %includes

en: Disabled themes
hu: Kikapcsolt sminkek

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
hu: Egy vagy több modult vagy sminket illetően elérhető frissítés. A webhely működésének javítása érdekében minél hamarabb érdemes frissíteni.

en: Notify user when account is activated.
hu: Felhasználó értesítése hozzáférés aktiválásakor.

en: Notify user when account is blocked.
hu: Felhasználó értesítése a hozzáférése zárolásakor.

en: Picture guidelines
hu: Útmutató a képekhez

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
hu: Az alapértelmezés szerinti útmutató mellett ez a szöveg jelenik meg a képfeltöltő űrlapon. Felhasználható segítségnyújtásra és az irányelvek leírására.

en: %name has been deleted.
hu: %name törlése megtörtént.

en: You must enter a username.
hu: Meg kell adni egy felhasználónevet.

en: The username cannot begin with a space.
hu: A felhasználónév nem kezdődhet szóközzel.

en: The username cannot end with a space.
hu: A felhasználónév nem végződhet szóközzel.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
hu: A felhasználónév nem tartalmazhat több egymás utáni szóközt.

en: The username contains an illegal character.
hu: A felhasználónév nem engedélyezett karaktert tartalmaz.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
hu: %name felhasználónév túl hosszú. A felhasználónév legfeljebb %max karakter hosszú lehet.

en: Delete picture
hu: Kép törlése

en: Check this box to delete your current picture.
hu: A jelenlegi kép törlése.

en: Deleted user: %name %email.
hu: Törölt felhasználó: %name, %email.

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
hu: Jogosultságok beállítása szerepkörök szerint.

en: Manages the user registration and login system.
hu: Felhasználók regisztrációját és beléptetését teszi lehetővé.

en: Run the clean URL test
hu: Rövid webcímek tesztjének futtatása

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
hu: A cím buboréksúgóként jelenik meg, ha a felhasználó a kép fölé viszi az egeret.

en: Progress indicator
hu: Folyamatjelző

en: Bar with progress meter
hu: Folyamatjelző sáv

en: Throbber
hu: Folyamatjelző

en: The file upload failed. %upload
hu: A fájl feltöltése nem sikerült. %upload

en: URL to file
hu: Fájl webcíme

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
hu: Helyrehozhatatlan hiba történt. A feltöltött fájl valószínűleg meghaladja a kiszolgáló által támogatott legnagyobb fájlméretet.

en: Starting upload...
hu: Feltöltés indítása...

en: Uploading... (@current of @total)
hu: Feltöltés... (@current / @total)

en: Your server is capable of displaying file upload progress using APC RFC1867. Note that only one upload at a time is supported. It is recommended to use the <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> if possible.
hu: A kiszolgáló alkalmas a fájlfeltöltési folyamat megjelenítésére az APC RFC1867 használatával. Jelenleg egyszerre csak egy fájl feltöltése támogatott. A több fájl egyidejű feltöltésének követéséhez javasolt a <a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress library</a> használata.

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
hu: Engedélyezett (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
hu: Engedélyezett (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
hu: Feltöltés folyamata

en: Interface
hu: Felület

en: All messages
hu: Minden üzenet

en: The translation file %filename contains an error: "msgctxt" is unexpected on line %line.
hu: A fordítási fájl (%filename) hibát tartalmaz: %line. sor nem kezdődhet „msgctxt”-szel.

en: The name of the site.
hu: A webhely neve.

en: Top center
hu: Felső közép

en: Bottom center
hu: Alsó közép

en: Binary Data
hu: Bináris adat

en: Format string
hu: Formátum karaktersorozat

en: Removed date format %format.
hu: %format dátumformátum törölve lett.

en: Add format
hu: Formátum hozzáadása

en: Allow users to add additional date formats.
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára további dátumformátumok hozzáadását.

en: Delete date format
hu: Dátumformátum törlése

en: Allow users to delete a configured date format.
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára a beállított dátumformátumok törlését.

en: Configure date formats for each locale
hu: Dátumformátumok beállítása minden nyelvhez

en: Content type name
hu: Tartalomtípus neve

en: @field_name (Locked)
hu: @field_name (zárolt)

en: - Select a field type -
hu: - Mezőtípus kiválasztása -

en: - Select a widget -
hu: - Felületi elem kiválasztása -

en: Type of data to store.
hu: A tárolandó adat típusa.

en: Form element to edit the data.
hu: Ürlap elem az adat szerkesztéséhez.

en: - Select an existing field -
hu: - Létező mező kiválasztása -

en: Field to share
hu: Mező megosztása

en: Add new field: you need to provide a label.
hu: Új mező hozzáadása: meg kell adni egy címkét.

en: Add new field: you need to provide a field name.
hu: Új mező hozzáadása: meg kell adni egy mezőnevet.

en: Add new field: you need to select a field type.
hu: Új mező hozzáadása: ki kell választani egy mezőtípust.

en: Add new field: you need to select a widget.
hu: Új mező hozzáadása: ki kell választani egy felületi elemet.

en: Add new field: invalid widget.
hu: Új mező hozzáadása: érvénytelen felületi elem.

en: Add existing field: you need to provide a label.
hu: Létező mező hozzáadása: meg kell adni egy címkét.

en: Add existing field: you need to select a field.
hu: Létező mező hozzáadása: ki kell választani egy mezőt.

en: Add existing field: you need to select a widget.
hu: Létező mező hozzáadása: ki kell választani egy felületi elemet.

en: Add existing field: invalid widget.
hu: Létező mező hozzáadása: érvénytelen felületi elem.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
hu: %field mező zárolva van és nem szerkeszthető.

en: Maximum number of values users can enter for this field.
hu: A felhasználók által a mezőben megadható értékek maximális száma.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
hu: „Korlátlan” esetén a felhasználóknak megjelenik egy „Újabb elem hozzáadása” nyomógomb, amellyel annyi értéket adhatnak hozzá, amennyit csak akarnak.

en: Regional settings
hu: Területi beállítások

en: Rotate
hu: Elforgatás

en: width @width
hu: szélesség @width

en: height @height
hu: magasság @height

en: upscaling allowed
hu: túlméretezés engedélyezve

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
hu: véletlen -@degrees&deg és @degrees&deg között

en: Sidebar first
hu: Első oldalsáv

en: Structure
hu: Felépítés

en: User %name successfully logged in.
hu: %name felhasználó sikeresen bejelentkezett.

en: Raw "@raw" found
hu: „@raw” nyers adat megtalálható

en: Raw "@raw" not found
hu: „@raw” nyers adat nem található

en: "@text" found
hu: „@text” megtalálható

en: "@text" not found
hu: „@text” nem található

en: Pattern "@pattern" found
hu: „@pattern” minta megtalálható

en: Pattern "@pattern" not found
hu: „@pattern” minta nem található

en: Checkbox field @id is checked.
hu: @id jelölőnégyzet be van jelölve.

en: Checkbox field @id is not checked.
hu: @id jelölőnégyzet nincs bejelölve.

en: Verbose message
hu: Részletes üzenet

en: Select the test(s) or test group(s) you would like to run, and click <em>Run tests</em>.
hu: A futtatni kívánt tesztek kiválasztása. A tesztek a <em>Tesztelésre</em> kattintva indíthatók.

en: All (@count)
hu: Mind (@count)

en: Pass (@count)
hu: Átment (@count)

en: Fail (@count)
hu: Sikertelen (@count)

en: Return to list
hu: Vissza a listához

en: Clear results after each complete test suite run
hu: Eredmények törlése minden sikeres tesztcsomag-futtatás után

en: Provide verbose information when running tests
hu: Részletes információ megjelenítése a teszek futása közben

en: The verbose data will be printed along with the standard assertions and is useful for debugging. The verbose data will be erased between each test suite run. The verbose data output is very detailed and should only be used when debugging.
hu: A részletes adatok a szokásos visszaigazoló üzenetekkel együtt jelennek meg, és hasznosak hibakeresés közben. A részletes adatok minden tesztcsomag futtatása után törlődnek. Az adatok nagyon részletesek, csak hibakeresés esetén ajánlott a megjelenítésük.

en: HTTP auth settings to be used by the SimpleTest browser during testing. Useful when the site requires basic HTTP authentication.
hu: A SimpleTest böngésző tesztelés közben HTTP azonosítást használ. Hasznos, ha a webhelyen HTTP azonosítás használatos.

en: The test run did not successfully finish.
hu: Sikertelen teszt.

en: Clear results is disabled and the test results table will not be cleared.
hu: Az eredmények törlése kikapcsolt, ezért a teszteredmények nem törölhetők.

en: No leftover tables to remove.
hu: Nincs eltávolítható tábla.

en: Test result
hu: Teszteredmény

en: View result of tests.
hu: A tesztek eredményének megtekintése.

en: Comment permalink
hu: Hozzászólás öröklinkje

en: Delete style
hu: Stílus törlése

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
hu: Ezt a szerepkört minden azonosított felhasználó megkapja.

en: Cancel account
hu: Fiók megszüntetése

en: No revision
hu: Nincs változat

en: @number comments per page
hu: @number hozzászólás egy oldalon

en: Requires a title
hu: Szükséges egy cím

en: Private files
hu: Rejtett fájlok

en: The unique ID of the comment.
hu: A hozzászólás egyedi azonosítója.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
hu: A szavazatot beküldő felhasználó gépének IP-címe.

en: The name left by the comment author.
hu: A hozzászólás beküldője által megadott név.

en: The email address left by the comment author.
hu: A hozzászólás beküldője által megadott e-mail cím.

en: The home page URL left by the comment author.
hu: A hozzászólás beküldője által megadott webhely címe.

en: The formatted content of the comment itself.
hu: A hozzászólás formázott tartalma.

en: The URL of the comment.
hu: Hozzászólás webcíme.

en: Edit URL
hu: Webcím szerkesztése

en: The URL of the comment's edit page.
hu: A hozzászólás szerkesztésének webcíme.

en: The date the comment was posted.
hu: A hozzászólás beküldésének dátuma.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
hu: Beágyazott megjelenítés esetén a hozzászólás szülője.

en: The node the comment was posted to.
hu: A tartalom, amelyhez a hozzászólás érkezett.

en: The author of the comment, if they were logged in.
hu: A hozzászólás szerzője, ha be volt jelentkezve.

en: The number of comments posted on a node.
hu: A tartalomhoz beküldött hozzászólások száma.

en: New comment count
hu: Új hozzászólások száma

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
hu: A tartalomhoz beküldött hozzászólások száma, mióta az olvasó utoljára megtekintette azt.

en: The unique ID of the node's latest revision.
hu: A tartalom legfrissebb változatának egyedi azonosítója.

en: Translation set ID
hu: Fordítási csomag azonosítója

en: The unique ID of the original-language version of this node, if one exists.
hu: A tartalom eredeti nyelvű verziójának egyedi azonosítója, ha létezik.

en: The URL of the node.
hu: A tartalom webcíme.

en: The URL of the node's edit page.
hu: A tartalom szerkesztési oldalának webcíme.

en: Date changed
hu: Módosítás dátuma

en: The date the node was most recently updated.
hu: A tartalom utolsó módosításának dátuma.

en: The author of the node.
hu: A tartalom szerzője.

en: The slogan of the site.
hu: A webhely jelmondata.

en: The administrative email address for the site.
hu: A webhely adminisztrációs e-mail címe.

en: Login page
hu: Bejelentkezési oldal

en: The URL of the site's login page.
hu: A webhely bejelentkezési oldalának webcíme.

en: The unique ID of the uploaded file.
hu: A feltöltött fájl egyedi azonosítója.

en: The name of the file on disk.
hu: A fájl neve a lemezen.

en: The web-accessible URL for the file.
hu: A fájl webről elérhető URL-je.

en: The date the file was most recently changed.
hu: A fájl utolsó módosításának dátuma.

en: The user who originally uploaded the file.
hu: A fájlt eredetileg feltöltő felhasználó.

en: The unique ID of the taxonomy term.
hu: A taxonómiakifejezés egyedi azonosítója.

en: The name of the taxonomy term.
hu: A taxonómiakifejezés neve.

en: The optional description of the taxonomy term.
hu: A taxonómiakifejezés lehetséges leírása.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
hu: A taxonómiakifejezéssel megjelölt tartalmak száma.

en: The URL of the taxonomy term.
hu: A taxonómiakifejezés webcíme.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
hu: A szótár, amelyhez a taxonómiakifejezés tartozik.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
hu: A taxonómiakifejezés szótárának lehetséges leírása.

en: The number of nodes tagged with terms belonging to the taxonomy vocabulary.
hu: A taxonómia szótárhoz kapcsolódó kifejezésekkel megjelölt tartalmak száma.

en: Term count
hu: Kifejezések száma

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
hu: A taxonómia-szótárhoz tartozó

en: The unique ID of the user account.
hu: A felhasználói fiók egyedi azonosítója.

en: The email address of the user account.
hu: A felhasználói fiók e-mail címe.

en: The URL of the account profile page.
hu: A fiók profiloldalának webcíme.

en: The date the user last logged in to the site.
hu: A felhasználó utolsó bejelentkezésének dátuma.

en: The date the user account was created.
hu: A felhasználó létrehozásának dátuma.

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: You are not allowed to access this page.
hu: Nincs jogosultság a lap megtekintéséhez.

en: Authorize file system changes
hu: A fájlrendszer változásainak engedélyezése

en: It appears you have reached this page in error.
hu: Úgy tűnik, hogy hibán keresztül lett ez az oldal elérhető.

en: Cron could not run because an invalid key was used.
hu: Az időzítő futtatása nem lehetséges, mert hibás a hozzáférési kulcs.

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
hu: Az időzítő futtatása nem lehetséges, ha a webhely karbantartási módban van.

en: Default country
hu: Alapértelmezés szerinti ország

en: Sorry, you must select a language to continue the installation.
hu: A telepítés folytatásához ki kell választani egy nyelvet.

en: We were unable to find any installation profiles. Installation profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
hu: Nem található semmilyen telepítési profil. A telepítési profilok írják le milyen modulokat kell engedélyezni és milyen séma települ az adatbázisba. A telepítési folyamat folytatásához szükség van egy profilra.

en: Sorry, the profile you have chosen cannot be loaded.
hu: A kiválasztott profil nem tölthető be.

en: Settings file
hu: Beállításokat tartalmazó fájl

en: The settings file does not exist.
hu: A beállításokat tartalmazó fájl nem létezik.

en: The %file file exists.
hu: <em>%file</em> létezik.

en: The settings file is not writable.
hu: A beállításokat tartalmazó fálj írásvédett.

en: No pending updates.
hu: Nincs függőben lévő frissítés.

en: An error occurred while handling the request: The server received invalid input.
hu: Hiba lépett fel a kérés feldolgozása közben: A kiszolgálóhoz érvénytelen bemenet érkezett.

en: Invalid form POST data.
hu: Érvénytelen űrlap POST adat.

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
hu: Nem folytatható, nincs elérhető fájlátviteli mód.

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href="@https-link">Learn more</a>.
hu: FIGYELMEZTETÉS: a webhellyel a kapcsolat nem titkosított, a jelszavak sima szövegként lesznek elküldve. <a href="@https-link">További információk</a>.

en: To continue, provide your server connection details
hu: A folytatáshoz meg kell adni a kiszolgáló kapcsolati adatait.

en: Connection method
hu: Kapcsolat módja

en: Enter connection settings
hu: Kapcsolat beállításainak megadása

en: @backend connection settings
hu: @backend kapcsolat beállításai

en: Change connection type
hu: Kapcsolat típusának megváltoztatása

en: Error, this type of connection protocol (%backend) does not exist.
hu: Hiba, ilyen típusú kapcsolódási protokoll (%backend) nem létezik.

en: No active batch.
hu: Nincs aktív kötegelt folyamat.

en: Site under maintenance
hu: A webhely jelenleg karbantartás alatt áll.

en: Archivers can only operate on local files: %file not supported
hu: A csomagoló programok csak helyi fájlokkal működnek: %file nem támogatott.

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
hu: %source fájl nem tölthető fel, mert a célkönyvtárban (%directory) már létezik egy ilyen nevű fájl.

en: The file's name exceeds the 240 characters limit. Please rename the file and try again.
hu: A fájl neve elérte a 240 karakteres határt. A fájlt át kell nevezni, és ismét megpróbálni.

en: %path is a directory and cannot be removed using file_unmanaged_delete().
hu: %path egy könyvtár és nem törölhető a file_unmanaged_delete() használatával.

en: The file %path is not of a recognized type so it was not deleted.
hu: %path fájl nem egy ismert típus, így nem lett törölve.

en: The file permissions could not be set on %uri.
hu: %uri webcímen a fájl jogosultságait nem sikerült beállítani.

en: Completed @current of @total.
hu: @current / @total kész.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
hu: Az összes feladat futtatása közben hiba történt az adatbáziskiszolgálón. <em>%task</em> feladat nem található.

en: Required modules
hu: Szükséges modulok

en: Required modules not found.
hu: A szükséges modulok nem találhatóak.

en: system
hu: rendszer

en: %module module uninstalled.
hu: %module modul eltávolítása megtörtént.

en: Saint Barthélemy
hu: Saint-Barthélemy

en: Saint Martin (French part)
hu: Saint-Martin (francia terület)

en: Use the default site language (@language_name).
hu: A webhely alapértelmezés szerinti nyelvének (@language_name) használata.

en: The translation file %filepath contains an error: the plural formula could not be parsed.
hu: %filepath fordítási fájl hibát tartalmaz: a többes számú alak nem értelmezhető.

en: No strings available.
hu: Nincs elérhető karaktersorozat.

en: @count disallowed HTML string(s) in %file
hu: @count nem engedélyezett HTML szöveg található ebben a fájlban: %file

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
hu: %file.js JavaScript fordítási fájl elveszett.

en: Class %class does not implement interface %interface
hu: %class osztály nem valósítja meg a következő felületet: %interface

en: (active tab)
hu: (aktív fül)

en: %module module enabled.
hu: %module modul engedélyezett.

en: %module module disabled.
hu: %module modul tiltott.

en: Status message
hu: Állapotüzenet

en: Unable to determine the type of the source directory.
hu: Nem lehet megállapítani forráskönyvtár típusát.

en: Cannot determine the type of project.
hu: Nem meghatározható a projekt típusa.

en: Fatal error in update, cowardly refusing to wipe out the install directory.
hu: Végzetes hiba történt a frissítés során, a telepítési könyvtár teljes kitisztítása gyávaságból vissza lett utasítva.

en: File Transfer failed, reason: !reason
hu: A fájlátvitel sikertelen, oka: !reason

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
hu: %directory könyvtár nem hozható létre a következő miatt: %reason

en: An AJAX HTTP error occurred.
hu: Egy AJAX HTTP hiba következett be.

en: HTTP Result Code: !status
hu: HTTP eredménykód: !status

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
hu: Az AJAX HTTP kérés rendellenesen megszakadt.

en: Debugging information follows.
hu: A hibakeresési információk következnek.

en: Path: !uri
hu: Útvonal: !uri

en: StatusText: !statusText
hu: Állapotüzenet: !statusText

en: ResponseText: !responseText
hu: Válaszüzenet: !responseText

en: ReadyState: !readyState
hu: Készültség: !readyState

en: Ensure that each block description is unique.
hu: Biztosítani kell, hogy minden blokk leírása egyedi legyen.

en: No books available.
hu: Nincs elérhető könyv.

en: Content types allowed in book outlines
hu: Megengedett tartalomtípusok a könyv vázlatában

en: Administer book outlines
hu: Könyvek kivonatainak adminisztrációja

en: Create new books
hu: Új könyvek létrehozása

en: Add content and child pages to books
hu: Tartalom és gyermekoldalak hozzáadása a könyvekhez

en: <em>Books</em> have a built-in hierarchical navigation. Use for handbooks or tutorials.
hu: A <em>könyvek</em> egy beépített hierarchikus navigációval rendelkeznek. Kézikönyvekhez vagy tananyagokhoz használható.

en: Allows users to create and organize related content in an outline.
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy létrehozzanak és szerkesszenek kapcsolódó tartalmakat egy vázlatban.

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
hu: A PHP GD kiegészítése hiányzik vagy elavult. Bővebb információ az ellenőrzésről és a hiba kijavításáról a <a href="@url">PHP képkezelés kézikönyvben</a> található.

en: Allows administrators to change the color scheme of compatible themes.
hu: Az adminisztrátorok megváltoztathatják az átszínezhető témák színösszeállítását.

en: Select one or more comments to perform the update on.
hu: Egy vagy több hozzászólást ki kell választani a frissítés elvégzéséhez.

en: There do not appear to be any comments to delete, or your selected comment was deleted by another administrator.
hu: Úgy tűnik nincs törlendő hozzászólás, vagy a kijelölt hozzászólásokat egy másik adminisztrátor már törölte.

en: Deleted @count comments.
hu: @count hozzászólás törlése megtörtént.

en: Deleted comment @cid and its replies.
hu: @cid hozzászólás és minden válasza törölve lett.

en: Comment approved.
hu: A hozzászólás elfogadása megtörtént.

en: Tokens for comments posted on the site.
hu: Vezérjelek a webhely hozzászólásaihoz.

en: Full comment
hu: Teljes hozzászólás

en: Unapproved comments (@count)
hu: @count el nem fogadott hozzászólás

en: Edit own comments
hu: Saját hozzászólások szerkesztése

en: Number of recent comments
hu: Az új hozzászólások száma

en: Default comment setting for new content
hu: Új tartalmak alapértelmezés szerinti beállítása a hozzászólásokkal kapcsolatban

en: Show reply form on the same page as comments
hu: A válasz űrlap megjelenítése a hozzászólások oldalán

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
hu: A hozzászólás bekerült a moderálási sorba, jóváhagyás után fog megjelenni a webhelyen.

en: Your comment has been posted.
hu: A hozzászólás rögzítése megtörtént.

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
hu: A hozzászóláshoz <a href="@register">regisztráció</a> és <a href="@login">bejelentkezés</a> szükséges

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
hu: A hozzászóláshoz <a href="@login">be kell jelentkezni</a>

en: Flat list
hu: Egyszerű lista

en: Threaded list
hu: Beágyazott lista

en: List and edit site comments and the comment approval queue.
hu: A közzétett vagy jóváhagyásra váró hozzászólások megtekintése és szerkesztése.

en: Unapproved comments
hu: Nem elfogadott hozzászólások

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
hu: Nem küldhető több, mint %limit üzenet @interval időtartamon belül. Érdemes később újrapróbálkozni.

en: Contact @username
hu: Kapcsolat: @username

en: Administer contact forms and contact form settings
hu: Kapcsolati űrlap adminisztrációja és beállítása

en: Use the site-wide contact form
hu: Webhelyszintű kapcsolatfelvételi űrlap használata

en: !sender-name (!sender-url) sent a message using the contact form at !form-url.
hu: !sender-name (!sender-url) üzenetet küldött !form-url kapcsolatfelvételi űrlapot használva.

en: !sender-name (!sender-url) has sent you a message via your contact form (!form-url) at !site-name.
hu: !site-name webhelyen található személyes kapcsolatfelvételi űrlapról (!form-url) üzenet érkezett. A feladó: !sender-name (!sender-url).

en: Enable the personal contact form by default for new users.
hu: Személyes kapcsolatfelvételi űrlap alapértelmezés szerinti engedélyezése az új felhasználók részére.

en: Changing this setting will not affect existing users.
hu: A beállítás megváltoztatása nincs hatással a már létező felhasználókra.

en: Use contextual links
hu: Szövegkörnyezeti hivatkozások használata

en: Use contextual links to perform actions related to elements on a page.
hu: Az oldal elemeihez kapcsolódó műveleteket a szövegkörnyezeti hivatkozások segítségével lehet végrehajtani.

en: Provides contextual links to perform actions related to elements on a page.
hu: Szövegkörnyezeti hivatkozásokat ad az oldalon lévő elemeken történő műveletvégzéshez.

en: Clear log messages
hu: Napló törlése

en: Database log cleared.
hu: Az adatbázisnapló törölve lett.

en: Field validation errors
hu: Mezőellenőrző hibák

en: Attempt to create a field of unknown type %type.
hu: Ismeretlen típusú mező létrehozására történt kísérlet: %type.

en: Attempt to create a field with unknown storage type %type.
hu: Ismeretlen tárolási típusú mező létrehozására történt kísérlet: %type.

en: Default SQL storage
hu: Alapértelmezett SQL tároló

en: Stores fields in the local SQL database, using per-field tables.
hu: A mezők az adatbázisban vannak tárolva, mezőnként önálló táblában.

en: Stores field data in an SQL database.
hu: Mezők adatait tárolja egy SQL adatbázisban.

en: This field stores simple on/off or yes/no options.
hu: Ez a mező egyszerű be/ki vagy igen/nem lehetőségeket tárol.

en: List (text)
hu: Lista (szöveges)

en: The 'checkboxes/radio buttons' widget will display checkboxes if the <em>Number of values</em> option is greater than 1 for this field, otherwise radios will be displayed.
hu: A „jelölőnégyzetek / választógombok” felületi elem jelölőnégyzetet jelenít meg, ha az <em>Értékek száma</em> egynél nagyobb, ellenkező esetben választógombot.

en: Allowed HTML tags in labels: @tags
hu: Engedélyezett HTML elemek a címkékben: @tags

en: The value of this field is being determined by the %function function and may not be changed.
hu: %function függvény határozza meg a mező értékét, ezért az nem módosítható.

en: Allowed values list: each key must be a valid integer or decimal.
hu: Megengedett értékek: minden kulcsnak érvényes egész, vagy decimális számnak kell lennie.

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
hu: A mező listák megengedett értéke: minden kulcs legfeljebb 255 karakter hosszú szöveg lehet.

en: Allowed values list: keys must be integers.
hu: Megengedett értékek: kulcsoknak egész számnak kell lenniük.

en: Defines list field types. Use with Options to create selection lists.
hu: Lista mezőtípusokat ad. Az <em>Options</em> modullal használva lehet legördülő listákat létrehozni.

en: This field stores a number in the database as an integer.
hu: Ez a mező egészként tárol egy számot az adatbázisban.

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
hu: Ez a mező a számot az adatbázisban rögzített pontosságú formában tárolja.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
hu: Ez a mező a számot az adatbázisban lebegőpontos formátumban tárolja.

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
hu: Nem kötelező. Az érték elé írandó szöveg, mint például „$”, vagy „&euro;”. Megadható két érték, ha az egyes és többes számú alak eltér. Ebben az esetben a pipe jellel kell elválasztani az alakokat („cél|célok”).

en: This field stores varchar text in the database.
hu: Ez a mező változó hosszúságú szöveget tárol az adatbázisban.

en: This field stores long text in the database.
hu: Ez a mező hosszú szövegeket tárol az adatbázisban.

en: This field stores long text in the database along with optional summary text.
hu: Ez a mező hoszsú szöveget tárol az adatbázisban, szükség esetén összefoglalóval.

en: Filtered text (user selects text format)
hu: Szűrt szöveg (a felhasználó választja ki a formázást)

en: Summary input
hu: Összefoglaló

en: This allows authors to input an explicit summary, to be displayed instead of the automatically trimmed text when using the "Summary or trimmed" display type.
hu: Lehetőséget biztosít a szerzőnek arra, hogy külön adhasson meg összefoglalót ahelyett, hogy a teljes szöveg elejét használná annak.

en: %name: the text may not be longer than %max characters.
hu: %name: a szöveg nem lehet hosszabb %max karakternél.

en: %name: the summary may not be longer than %max characters.
hu: %name: az összefoglaló nem lehet hosszabb %max karakternél.

en: Summary or trimmed
hu: Összefoglalóval, vagy a teljes szöveg eleje

en: Text area with a summary
hu: Szövegdoboz összefoglalóval

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
hu: Üresen hagyva a teljes szöveg eleje lesz az összefoglaló.

en: Hide summary
hu: Összefoglaló elrejtése

en: Edit summary
hu: Összefoglaló szerkesztése

en: %field (@field_name) field requires the %widget_type widget provided by %widget_module module
hu: %field (@field_name) mező %widget_type felületi elemet igényel, melyet a következő modul biztosít: %widget_module

en: Inactive fields are not shown unless their providing modules are enabled. The following fields are not enabled: !list
hu: A használaton kívüli mezők addig nem jelennek meg, amíg a hozzájuk tartozó modulok nincsenek engedélyezve. A következő mezők vannak kikapcsolva: !list

en: Change widget type.
hu: A felületi elem típusának módosítása.

en: Delete instance.
hu: Példány törlése.

en: The field %label cannot be added because it is locked.
hu: %label mező nem adható hozzá, mert zárolt.

en: There was a problem creating field instance %label: @message.
hu: %label mező példányosításakor hiba történt: @message.

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used. These settings impact the way that data is stored in the database and cannot be changed once data has been created.
hu: %field mező minden előfordulásánál használatban lesz ez a beállítás. Az itt megadott értékek befolyásolják az adatok tárolásának módját az adatbázisban, ezért az első adat bevitele után már nem módosíthatóak.

en: %field has no field settings.
hu: %field mezőn nincs mit beállítani.

en: Updated field %label field settings.
hu: %label mező beállításai frissítve lettek.

en: Attempt to update field %label failed: %message.
hu: %label mező frissítése sikertelen: %message.

en: Change widget
hu: Felületi elem megváltoztatása

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type type.
hu: %type típusban a mező létrehozásakor a felhasználó számára megjeleníteni kívánt űrlapelem típusa.

en: Changed the widget for field %label.
hu: %label mező felületi eleme megváltozott.

en: There was a problem changing the widget for field %label.
hu: %label mező felületi elemének megváltoztatása közben hiba történt.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be deleted.
hu: Ez a mező <strong>zárolt</strong> és nem törölhető.

en: The field %field has been deleted from the %type content type.
hu: %type tartalomtípusból %field mező törölve.

en: These settings apply only to the %field field when used in the %type type.
hu: %field mező beállításai csak akkor lépnek érvényre, ha a mező %type típusban van használva.

en: Required field
hu: Kötelező mező

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used. Because the field already has data, some settings can no longer be changed.
hu: Ezek a beállítások mindenhol alkalmazva lesznek ahol %field mező használatban van. Néhány beállítás a továbbiakban nem módosítható, mivel a mező már rendelkezik adattal.

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used.
hu: %field mező minden előfordulására alkalmazva lesznek ezek a beállítások.

en: The default value for this field, used when creating new content.
hu: Új tartalom létrehozásakor a mező alapértelmezés szerinti értéke.

en: Saved %label configuration.
hu: %label beállítása elmentve.

en: Save and add fields
hu: Mentés és mezők hozzáadása

en: Manage display
hu: Megjelenés beállítása

en: Field UI
hu: <em>Field</em> felhasználói felülete

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
hu: Ez a mező egy fájl azonosítóját tartalmazza egész számként.

en: Enable <em>Display</em> field
hu: <em>Megjelenítés</em> mező engedélyezése

en: Files displayed by default
hu: A fájlok jelenjenek meg alapértelmezés szerint

en: Upload destination
hu: Feltöltési célkönyvtár

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
hu: A végső fájlok tárolási helyének kiválasztása. A privát fájlok tárolása sokkal nagyobb terhelést jelent, mint a nyilvános fájloké, de a fájlokhoz korlátozott hozzáférést tesz lehetővé ezen a mezőn belül.

en: Optional subdirectory within the upload destination where files will be stored. Do not include preceding or trailing slashes.
hu: A feltöltések könyvtárán belül megadható alkönyvtár, ahova a fájlok mentésre kerülnek. Az alkönyvtár megadásakor a kezdő és a záró perjelet nem kell megadni.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
hu: Meghatározza az egyes fájlokra érvényes méretkorlátot. Az engedélyezett fájlmérethez egy értéket kell megadni, például: „512” (bájt), „80K” (kilobájt) vagy „50M” (megabájt). Üresen hagyva a fájl méretét csak a PHP-ban beállított legnagyobb beküldési és fájl feltöltési méret (jelenleg <strong>%limit</strong>) korlátozza.

en: The "!name" option must contain a valid value. You may either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes).
hu: „!name” érvénytelen értéket tartalmaz. Ezt a mezőt nem kötelező kitölteni, de kitöltés esetén az alábbi mintának megfelelő tartalma lehet: „512” (bájt), „80K” (kilobájt) vagy „50M” (megabájt).

en: The list of allowed extensions is not valid, be sure to exclude leading dots and to separate extensions with a comma or space.
hu: Az megengedett fájlkiterjesztések listája érvénytelen. Figyelni kell arra, hogy a kiterjesztés előtti pontot nem kell megadni, valamint a fájlkiterjesztések felsorolásához vessző, vagy szóköz használható.

en: Generic file
hu: Általános fájl

en: Table of files
hu: Fájlok táblázata

en: Include file in display
hu: A fájl is látszódjon megtekintéskor

en: Files must be less than !size.
hu: A fájlok mérete legfeljebb !size lehet.

en: Allowed file types: !extensions.
hu: Engedélyezett fájltípusok: !extensions.

en: An unrecoverable error occurred. Use of this form has expired. Try reloading the page and submitting again.
hu: Helyrehozhatatlan hiba történt. A megadott űrlap érvényessége lejárt. A hiba talán orvosolható az oldal frissítésével és az űrlap ismételt elküldésével.

en: The file referenced by the !name field does not exist.
hu: !name mező által hivatkozott fájl nem létezik.

en: The upload directory %directory for the file field !name could not be created or is not accessible. A newly uploaded file could not be saved in this directory as a consequence, and the upload was canceled.
hu: !name fájlmezőhöz tartozó %directory feltöltési könyvtár nem hozható létre vagy nem hozzáférhető. Emiatt az újonnan feltöltött fájlt nem lehet ebbe a könyvtárba menteni és a feltöltés meg lett szakítva.

en: Add text format
hu: Szövegformátum hozzáadása

en: All roles for this text format must be enabled and cannot be changed.
hu: Ehhez a szövegformátumhoz minden szerepkört engedélyezni kell, és nem lehet módosítani.

en: Text format names must be unique. A format named %name already exists.
hu: A szövegformátum nevének egyedinek kell lennie. %name nevű formátum már létezik.

en: Added text format %format.
hu: %format szövegformátum hozzá lett adva.

en: Text formats
hu: Szövegformátumok

en: Warning: This permission may have security implications depending on how the text format is configured.
hu: Figyelmeztetés: ez a jogosultság a szövegformátum beállításától függően biztonsági kockázatot jelenthet.

en: Use the !text_format text format
hu: !text_format szövegformátum használata

en: Limit allowed HTML tags
hu: HTML jelölők használatának korlátozása

en: Convert line breaks into HTML (i.e. <code>&lt;br&gt;</code> and <code>&lt;p&gt;</code>)
hu: A szövegbe írt sortöréseket HTML sortörésekké alakítja a <code>&lt;br&gt;</code> és <code>&lt;p&gt;</code> elemek használatával

en: Convert URLs into links
hu: Webcímek átalakítása kattintható hivatkozásokká

en: Correct faulty and chopped off HTML
hu: Hibás vagy lezáratlan HTML jelölők javítása

en: Display any HTML as plain text
hu: HTML szöveg megjelenítése egyszerű szövegként

en: A list of HTML tags that can be used. JavaScript event attributes, JavaScript URLs, and CSS are always stripped.
hu: Az engedélyezett HTML jelölők listája. Eltávolítja a JavaScript eseményeket, JavaScript URL-eket és a CSS stílusdeklarációkat.

en: Display basic HTML help in long filter tips
hu: HTML ismertető megjelenítése a hosszú súgóban.

en: Add rel="nofollow" to all links
hu: rel="nofollow" hozzáadása az összes hivatkozáshoz

en: This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.
hu: A webhelyen engedélyezett a HTML formátumú tartalom bevitele. Bár a HTML nyelv megtanulása túl nagy feladatnak tűnhet, néhány egyszerű jelölő alkalmazását könnyű elsajátítani. Ez a táblázat a webhelyen használható HTML jelölőket mutatja be.

en: For more information see W3C's <a href="@html-specifications">HTML Specifications</a> or use your favorite search engine to find other sites that explain HTML.
hu: További tudnivaló a W3C <a href="@html-specifications">HTML Specifications</a> című oldalán olvasható, vagy más, a HTML jelölőnyelvvel foglalkozó webhelyeken.

en: Most unusual characters can be directly entered without any problems.
hu: A legtöbb speciális karakter probléma nélkül használható.

en: If you do encounter problems, try using HTML character entities. A common example looks like &amp;amp; for an ampersand &amp; character. For a full list of entities see HTML's <a href="@html-entities">entities</a> page. Some of the available characters include:
hu: Ha a karakterek rosszul jelennek meg, célszerű HTML karakterentitásokat alkalmazni – például az &amp; karakter jelölése a következő módon történik: &amp;amp;. A HTML szabvány tartalmazza a <a href="@html-entities">karakterentitások teljes listáját</a>. Ezek közül néhány fontosabb karakterentitás:

en: No HTML tags allowed.
hu: A HTML jelölők használata nem megengedett.

en: Filters content in preparation for display.
hu: A tartalmakat szűri azok megjelenítésének előkészítésekor.

en: Image style name
hu: Képstílus neve

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
hu: A megadott név az előállított képek webcímében szerepel, emiatt csak kisbetűt, számot, alulvonást (_) és kötőjelet (-) tartalmazhat.

en: Select a new effect
hu: Új hatás kiválasztása

en: Update style
hu: Stílus frissítése

en: Select an effect to add.
hu: Hozzáadandó hatás kiválasztása.

en: The image effect was successfully applied.
hu: A hatás sikeresen alkalmazva lett a képre.

en: Style name
hu: Stílus neve

en: Style %name was created.
hu: %name stílus létrejött.

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
hu: Csak kisbetű, szám, aláhúzás (_) és kötőjel (-) használható a stílus nevében.

en: No replacement, just delete
hu: Nincs csere, csak törlés

en: Replacement style
hu: Helyettesítő stílus

en: Optionally select a style before deleting %style
hu: Kiválasztható egy stílus %style törlése előtt

en: If this style is in use on the site, you may select another style to replace it. All images that have been generated for this style will be permanently deleted.
hu: Ha a stílus használatban van a webhelyen, megadható egy másik stílus, amelyre lecserélhető. Minden olyan kép, amit ez a stílus állított elő véglegesen törölve lesz.

en: Style %name was deleted.
hu: %name stílus törölve lett.

en: Revert the %style style?
hu: %style stílus visszaállítható?

en: Reverting this style will delete the customized settings and restore the defaults provided by the @module module.
hu: A stílus visszaállításával minden egyéni beállítás elvész és az alábbi modul által alapértelmezett beállítás lesz érvényes: @module.

en: Edit %label effect
hu: %label hatás módosítása

en: Add %label effect
hu: %label hatás hozzáadása

en: Update effect
hu: Hatás frissítése

en: Add effect
hu: Hatás hozzáadása

en: Are you sure you want to delete the @effect effect from the %style style?
hu: @effect hatás biztosan törölhető ebből a stílusból: %style?

en: The image effect %name has been deleted.
hu: %name képhatás törlése megtörtént.

en: !name must be a hexadecimal color value.
hu: !name értékének tizenhatos számrendszerbeli színértéknek kell lennie.

en: Width and height can not both be blank.
hu: A szélesség vagy a magasság egyszerre nem lehet üres.

en: The part of the image that will be retained during the crop.
hu: A kép azon része, amely a kivágás során megmarad.

en: The background color to use for exposed areas of the image. Use web-style hex colors (#FFFFFF for white, #000000 for black). Leave blank for transparency on image types that support it.
hu: A kép felfedett területein használt háttérszín. Webstílusú hexadecimális színeket kell használni (#FFFFFF fehér színhez, #000000 feketéhez). Üresen kell hagyni az átlátszóságot támogató képtípusoknál.

en: There are currently no styles. <a href="!url">Add a new one</a>.
hu: Még nem található stílus. <a href="!url">Új stílus hozzáadása</a>

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
hu: Ez a stílus jelenleg nem tartalmaz hatást. Új hatás hozzáadása az alábbi lehetőségekkel történhet.

en: view actual size
hu: jelenlegi méret megtekintése

en: Sample original image
hu: Eredeti kép példa

en: Sample modified image
hu: Módosított kép példa

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
hu: Átméretezésnél pontosan a megadott méretű lesz a kép, emiatt az aránytalanná válhat.

en: Scaling will maintain the aspect-ratio of the original image. If only a single dimension is specified, the other dimension will be calculated.
hu: Arányos átméretezés esetén az eredeti kép oldalarányai megmaradnak. Ha csak a szélesség, vagy a magasság van megadva, akkor a másik automatikusan lesz kiszámolva.

en: Scale and crop
hu: Arányos átméretezés és méretre vágás

en: Cropping will remove portions of an image to make it the specified dimensions.
hu: Kivágással a kép egyes részei eltávolíthatóak, hogy megfelelő méretű legyen.

en: Desaturate
hu: Színtelítettség csökkentése

en: Desaturate converts an image to grayscale.
hu: A színtelítettség csökkentésével egy kép fekete-fehérré alakítható.

en: Rotating an image may cause the dimensions of an image to increase to fit the diagonal.
hu: A kép forgatásakor elképzelhető, hogy megnő a kép mérete az átlós elhelyezkedés miatt.

en: Image resize failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
hu: A kép átméretezése sikertelen volt az alábbi eszközkészlettel: %toolkit, az alábbi címen: %path (%mimetype, %dimensions).

en: Image scale failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
hu: A kép arányos átméretezése sikertelen volt az alábbi eszközkészlettel: %toolkit, az alábbi címen: %path (%mimetype, %dimensions).

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
hu: A kép kivágása sikertelen volt az alábbi eszközkészlettel: %toolkit, az alábbi címen: %path (%mimetype, %dimensions).

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
hu: A kép arányos átméretezése és kivágása sikertelen volt az alábbi eszközkészlettel: %toolkit, az alábbi címen: %path (%mimetype, %dimensions).

en: Image desaturate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
hu: A kép színtelenítése nem sikerült az alábbi eszközkészlettel: %toolkit, az alábbi címen: %path (%mimetype, %dimensions).

en: Image rotate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
hu: A kép forgatása sikertelen volt az alábbi eszközkészlettel: %toolkit, az alábbi címen: %path (%mimetype, %dimensions).

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
hu: Ez a mező egy kép azonosítóját egész számként tárolja.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
hu: Ha nincs feltöltött kép, akkor ez a kép jelenik meg.

en: Enable <em>Alt</em> field
hu: <em>Alt</em> mező engedélyezése

en: The alt attribute may be used by search engines, screen readers, and when the image cannot be loaded.
hu: Az „alt” tulajdonságot a keresők és a képernyő-felolvasók használják, valamint akkor van szerepe, ha a képet nem lehet betölteni.

en: Enable <em>Title</em> field
hu: <em>Title</em> mező engedélyezése

en: Preview image style
hu: Előnézeti képstílus

en: no preview
hu: nincs előnézet

en: The preview image will be shown while editing the content.
hu: Az előnézeti kép lesz megjelenítve a tartalom szerkesztésekor.

en: Administer image styles
hu: Képstílusok adminisztrációja

en: Create and modify styles for generating image modifications such as thumbnails.
hu: Képek átalakítására szolgáló stílusok létrehozása vagy módosítása

en: No defined styles
hu: Nincsenek stílusok meghatározva

en: Image generation in progress. Try again shortly.
hu: A kép előállítása folyamatban van. Érdemes rövid idő múlva újrapróbálni.

en: Error generating image.
hu: Hiba történt a kép előállításakor.

en: Unable to generate the derived image located at %path.
hu: %path helyen sikertelen a származtatott kép létrehozása.

en: Failed to create style directory: %directory
hu: %directory stíluskönyvtár létrehozása nem sikerült

en: Cached image file %destination already exists. There may be an issue with your rewrite configuration.
hu: %destination gyorsítótárazott képfájl már létezik. Lehet, hogy hiba van az URL címátírási (rewrite) beállításaiban.

en: Generate image style
hu: Képstílus előállítása

en: Image styles
hu: Képstílusok

en: Configure styles that can be used for resizing or adjusting images on display.
hu: Stílusok beállítása a megjelenő képek átméretezésére és módosítására.

en: List the current image styles on the site.
hu: Az oldalon elérhető képstílusok listája.

en: Add a new image style.
hu: Egy új képstílus hozzáadása.

en: Configure an image style.
hu: Képstílus beállítása.

en: Delete an image style.
hu: Egy képstílus törlése.

en: Revert style
hu: Stílus visszavonása

en: Revert an image style.
hu: Egy képstílus visszavonása.

en: Delete image effect
hu: Képhatás törlése

en: Add image effect
hu: Képhatás hozzáadása

en: Add a new effect to a style.
hu: Új képhatás hozzáadása egy stílushoz.

en: Detection method
hu: Érzékelési mód

en: Part of the URL that determines language
hu: A webcím azon része, mely meghatározza a nyelvet

en: Request/session parameter
hu: Kérés/munkamenet paramétere

en: Name of the request/session parameter used to determine the desired language.
hu: A kívánt nyelv meghatározása során a Drupal az odallekérés vagy a munkamenet paraméterét nevét vette alapul.

en: Filter translatable strings
hu: Fordítható karaktersorozatok szűrése

en: Administer languages
hu: Nyelvek adminisztrációja

en: Translate interface texts
hu: Felhasználói felület szövegeinek fordítása

en: Order of language detection methods for content. If a version of content is available in the detected language, it will be displayed.
hu: A nyelvek észlelési módjainak sorrendje. Ha az észlelt nyelven elérhető fordítás az adott tartalomhoz, akkor a fordítás fog megjelenni.

en: Order of language detection methods for user interface text. If a translation of user interface text is available in the detected language, it will be displayed.
hu: A nyelvek észlelési módjainak sorrendje. Ha az észlelt nyelven elérhető fordítás a felhasználói felület adott kifejezéséhez, akkor a fordítás fog megjelenni.

en: Determine the language from the URL (Path prefix or domain).
hu: A nyelv megállapítása a webcímből (útvonal előtag vagy hosztnév alapján).

en: Determine the language from a request/session parameter.
hu: Nyelv megállapítása a kérés vagy a munkamenet paraméteréből.

en: Follow the user's language preference.
hu: A felhasználó nyelvi beállításainak átvétele.

en: Determine the language from the browser's language settings.
hu: A nyelv megállapítása a böngésző nyelvi beállításaiból.

en: Language switcher (@type)
hu: Nyelvválasztó (@type)

en: Detection and selection
hu: Észlelés és választás

en: URL language detection configuration
hu: URL-alapú nyelvmegállapítás beállítása

en: Session language detection configuration
hu: Munkamenetalapú nyelvmegállapítás beállítása

en: Localize
hu: Honosítás

[ctx: Long month name]
en: January
hu: január

[ctx: Long month name]
en: February
hu: február

[ctx: Long month name]
en: March
hu: március

[ctx: Long month name]
en: April
hu: április

[ctx: Long month name]
en: May
hu: május

[ctx: Long month name]
en: June
hu: június

[ctx: Long month name]
en: July
hu: július

[ctx: Long month name]
en: August
hu: augusztus

[ctx: Long month name]
en: September
hu: szeptember

[ctx: Long month name]
en: October
hu: október

[ctx: Long month name]
en: November
hu: november

[ctx: Long month name]
en: December
hu: december

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
hu: Még nincs menüpont létrehozva. <a href="@link">Menüpont hozzáadása</a>.

en: The text to be used for this link in the menu.
hu: A hivatkozáshoz tartozó felirat, ez jelenik meg a menüben.

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
hu: A nem engedélyezett menüpontok egyik menüben sem fognak megjelenni.

en: Show as expanded
hu: Nyitott állapotban megjelenítve

en: Parent link
hu: Szülő hivatkozás

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
hu: Egy hivatkozás és összes leszármazottjának legnagyobb mélysége !maxdepth lehet. Lehetséges, hogy ennek következtében néhány menüpont már nem választható szülőként.

en: Optional. In the menu, the heavier links will sink and the lighter links will be positioned nearer the top.
hu: Választható. A menüben a nagyobb súlyozású hivatkozások a lista alján, a könnyebbek a tetején lesznek.

en: Are you sure you want to delete the custom menu link %item?
hu: „%item” egyéni menüpont biztosan törölhető?

en: The menu link %title has been deleted.
hu: %title menüpont törlése megtörtént.

en: Are you sure you want to reset the link %item to its default values?
hu: „%item” menüpont biztosan visszaállítható az alapállapotra?

en: The menu link was reset to its default settings.
hu: A menüpont alaphelyzetbe állt.

en: Deleted custom menu %title and all its menu links.
hu: „%item” egyéni menü és menüpontjai törölve lettek.

en: Deleted menu link %title.
hu: %title menüpont törlése megtörtént.

en: Administer menus and menu items
hu: Menük és menüelemek adminisztrációja

en: Provide a menu link
hu: Menüpontot hoz létre

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
hu: A kisebb súlyú menüpontok a nehezebb hivatkozások előtt jelennek meg.

en: Default parent item
hu: Alapértelmezés szerinti szülő elem

en: Add new menus to your site, edit existing menus, and rename and reorganize menu links.
hu: Új menü létrehozása a webhelyen, a meglévők szerkesztése, átnevezése és a hivatkozások újrarendezése.

en: Parent menu items
hu: Szülő menüpontok

en: Reset menu link
hu: Menüpont alaphelyzetbe állítása

en: Delete menu link
hu: Menüpont törlése

en: No content types available. <a href="@link">Add content type</a>.
hu: Nincs elérhető tartalomtípus. <a href="@link">Tartalomtípus hozzáadása</a>.

en: Preview before submitting
hu: Előnézet beküldés előtt

en: This text will be displayed at the top of the page when creating or editing content of this type.
hu: Ez a szöveg jelenik meg a lap tetején az ilyen típusú tartalom létrehozásánál és szerkesztésénél.

en: Author username and publish date will be displayed.
hu: A szerző felhasználóneve és a közzététel dátuma meg fog jelenni.

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
hu: %invalid érvénytelen programok által használt név.

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
hu: Még nincsenek tartalomtípusok létrehozva. A <a href="@create-content">tartalomtípus létrehozása oldalon</a> lehet új tartalomtípusokat hozzáadni.

en: Revision log message
hu: Változatnapló-üzenet

en: The unique ID of the content item, or "node".
hu: A tartalmi elem egyedi azonosítója, vagy „node”.

en: The main body text of the node.
hu: A tartalom törzsének szövege.

en: The summary of the node's main body text.
hu: A tartalom törzsének összefoglalója.

en: Full content
hu: Teljes tartalom

en: The content on this page has either been modified by another user, or you have already submitted modifications using this form. As a result, your changes cannot be saved.
hu: Az oldal a tartalmát egy másik felhasználó már módosította vagy már lett beküldve módosítás ennek az űrlapnak a használatával. Emiatt a módosításokat nem lehet menteni.

en: Administer content types
hu: Tartalomtípusok adminisztrációja

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
hu: Figyelmeztetés: Ezt csak a megbízható szerepköröknek szabad megadni, mert biztonsági következményekkel jár.

en: View published content
hu: Közzétett tartalmak megtekintése

en: Access the content overview page
hu: Hozzáférés a tartalmak áttekintő oldalához

en: Bypass content access control
hu: Hozzáférés-szabályzás megkerülése

en: View content revisions
hu: Tartalmak változatainak megtekintése

en: Revert content revisions
hu: Tartalmak változatainak visszaállítása

en: Delete content revisions
hu: Tartalmak változatainak törlése

en: View own unpublished content
hu: Saját rejtett tartalmak megtekintése

en: Content is sticky at top of lists
hu: A tartalom ki van emelve a listák elejére

en: Welcome to @site-name
hu: @site-name – üdvözlet a webhelyen!

en: Unpublish content
hu: Tartalom elrejtése

en: Make content sticky
hu: Tartalom kiemelése

en: Make content unsticky
hu: Tartalom kiemelésének megszüntetése

en: Node Access Permissions
hu: Tartalom hozzáférési jogosultságok

en: Administer URL aliases
hu: Útvonalálnevek adminisztrációja

en: Create and edit URL aliases
hu: Útvonalálnevek létrehozása és szerkesztése

en: The alias is already in use.
hu: Ezt az álnevet más már használja.

en: Optionally specify an alternative URL by which this term can be accessed. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
hu: Megadható egy webcím, amin az adott kifejezés elérhető lesz. Relatív hivatkozást kell megadni a végén lévő perjel nélkül, különben a webcím álnév nem fog működni.

en: The active search modules have been changed.
hu: Az aktív kereső modulok változtak.

en: Searched %type for %keys.
hu: %type típus keresése ezekre a kulcsszavakra: %keys.

en: Administer search
hu: Keresés adminisztrációja

en: Use search
hu: Keresés használata

en: Use advanced search
hu: Haladó keresés használata

en: Configure relevance settings for search and other indexing options.
hu: A keresés találati pontosságának beállításai és más indexelési lehetőségek.

en: Value @value is TRUE.
hu: @value értéke IGAZ.

en: Value @value is FALSE.
hu: @value értéke HAMIS.

en: Value @value is NULL.
hu: @value értéke NULL.

en: Value @value is not NULL.
hu: @value értéke nem NULL.

en: Value @first is equal to value @second.
hu: @first értéke egyenlő @second értékével.

en: Value @first is not equal to value @second.
hu: @first értéke nem egyenlő @second értékével.

en: Value @first is identical to value @second.
hu: @first értéke azonos @second értékével.

en: Value @first is not identical to value @second.
hu: @first értéke nem azonos @second értékével.

en: The test did not complete due to a fatal error.
hu: Végzetes hiba miatt a teszt nem tudott lefutni.

en: Link with label %label found.
hu: %label szövegű hivatkozás megtalálható.

en: Link with label %label not found.
hu: %label szövegű hivatkozás nem található.

en: Link containing href %href found.
hu: %href href attribútummal rendelkező hivatkozás megtalálható.

en: No link containing href %href found.
hu: Egyetlen hivatkozás sem tartalmaz %href értékű href attribútumot.

en: Clicked link %label (@url_target) from @url_before
hu: %label szövegű (@url_target) hivatkozra kattintva lett @url_before hivatkozásról

en: Option @option for field @id is selected.
hu: @id mező @option lehetősége lett kiválasztva.

en: Option @option for field @id is not selected.
hu: @id @option lehetősége nem lett kiválasztva.

en: By default SimpleTest will clear the results after they have been viewed on the results page, but in some cases it may be useful to leave the results in the database. The results can then be viewed at <em>admin/config/development/testing/[test_id]</em>. The test ID can be found in the database, simpletest table, or kept track of when viewing the results the first time. Additionally, some modules may provide more analysis or features that require this setting to be disabled.
hu: A <em>SimpleTest</em> alapértelmezés szerint törli az eredményeket, miután azok megjelentek a teszteredmények oldalán, de esetenként hasznos lehet megőrizni ezeket az adatbázisban. Ekkor az eredmények megtekinthetők az <em>admin/config/development/testing/[tesztazonosító]</em> oldalon. A tesztazonosító megtalálható az adatbázis simpletest táblájában, és megjelenik az eredmények első megtekintésekor. Egyes elemzéseket készítő, vagy további funkciókat kínáló modulok működése megkívánja, hogy ez a beállítás ki legyen kapcsolva.

en: GSS negotiate
hu: GSS kapcsolódás

en: Any safe
hu: Bármelyik biztonságos

en: Running tests
hu: Tesztek futtatása

en: Administer tests
hu: Tesztek adminisztrációja

en: The test run finished in @elapsed.
hu: A tesztelés @elapsed idő alatt futott le.

en: Use the <em>Clean environment</em> button to clean-up temporary files and tables.
hu: A <em>Tesztkörnyezet tisztítása</em> gomb megnyomásával törölhetők az ideiglenes fájlok és adatbázistáblák.

en: The testing framework requires the PHP <a href="@open_basedir-url">open_basedir</a> restriction to be disabled. Check your webserver configuration or contact your web host.
hu: A tesztelési keretrendszer működéséhez szükséges a PHP <a href="@open_basedir-url">open_basedir</a> korlátozásának kikapcsolása. Ellenőrizni kell a webkiszolgáló beállításait, vagy felvenni a kapcsolatot a tárhelyszolgáltatóval.

en: The testing framework could not be installed because the PHP <a href="@curl_url">cURL</a> library is not available.
hu: A tesztelési keretrendszer nem telepíthető, mert a PHP <a href="@curl_url">cURL</a> könyvtára nem érhető el.

en: The testing framework could not be installed because the PHP <a href="@hash_url">hash</a> extension is disabled.
hu: A tesztelési keretrendszer nem telepíthető, mert a PHP <a href="@hash_url">hash</a> kiterjesztése ki van kapcsolva.

en: PHP open_basedir restriction
hu: PHP open_basedir korlátozás

en: Syslog facility
hu: Syslog (rendszernaplózási) lehetőség

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
hu: A rendszerbeállítástól függően a Syslog és egyéb naplózó segédeszközök ezt a kódot használják az azonosításra, vagy a teljes rendszernaplóban való szűrésre.

en: The image %file could not be rotated because the imagerotate() function is not available in this PHP installation.
hu: %file képet nem lehet elforgatni, mert ebben a PHP környezetben az imagerotate() függvény nem elérhető.

en: The image %file could not be desaturated because the imagefilter() function is not available in this PHP installation.
hu: %file képet nem lehet színtelítetlenné változtatni, mert ebben a PHP környezetben az imagefilter() függvény nem elérhető.

en: Screenshot for !theme theme
hu: !theme smink képernyőképe

en: Settings for !theme theme
hu: !theme smink beállításai

en: Disable !theme theme
hu: %theme smink letiltása

en: Set !theme as default theme
hu: !theme beállítása, mint alapértelmezés szerinti smink

en: Enable !theme theme
hu: %theme smink engedélyezése

en: Enable and set default
hu: Engedélyezés, és beállítás alapértelmezés szerintinek

en: Enable !theme as default theme
hu: %theme engedélyezése alapértelmezett sminkként

en: default theme
hu: alapértelmezés szerinti smink

en: Use the administration theme when editing or creating content
hu: Az adminisztrációs smink használata a tartalmak létrehozása és szerkesztése során.

en: The %theme theme has been enabled.
hu: %theme smink engedélyezve lett.

en: The %theme theme was not found.
hu: %theme smink le lett tiltva.

en: %theme is the default theme and cannot be disabled.
hu: %theme az alapértelmezett smink, ezért nem tiltható le.

en: The %theme theme has been disabled.
hu: %theme smink le lett tiltva.

en: %theme is now the default theme.
hu: %theme mostantól az alapértelmezés szerinti smink.

en: The logo could not be uploaded.
hu: A logót nem lehetett feltölteni.

en: The favicon could not be uploaded.
hu: A favicon nem tölthető fel.

en: The custom logo path is invalid.
hu: Az egyéni logó útvonala érvénytelen.

en: The custom favicon path is invalid.
hu: Az egyéni favicon útvonala érvénytelen.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
hu: @module (@version változattal <span class="admin-missing">nem működőképes</span>)

en: Would you like to continue with the above?
hu: Folytatható a fentiekkel?

en: How this is used depends on your site's theme.
hu: Ennek a használata függ a webhely sminkjétől.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
hu: Ez az oldal akkor jelenik meg, amikor az aktuális felhasználó nem jogosult hozzáférni a kért dokumentumhoz. Az általános „Hozzáférés megtagadva” oldal megjelenítéséhez üresen kell hagyni.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
hu: Ez az oldal akkor jelenik meg, amikor a kért dokumentummal egyetlen más tartalom sem feleltethető meg. Általános, „az oldal nem található” oldal megjelenítéséhez üresen kell hagyni.

en: Errors and warnings
hu: Hibák és figyelmeztetések

en: Clear all caches
hu: Gyorsítótár teljes törlése

en: Bandwidth optimization
hu: Sávszélesség-optimalizálás

en: Compress cached pages.
hu: Gyorstárazott oldalak tömörítése.

en: Public file system path
hu: Nyilvános fájlok útvonala

en: Private file system path
hu: Rejtett fájlok útvonala

en: A local file system path where temporary files will be stored. This directory should not be accessible over the web.
hu: Elérési útvonal a helyi fájlrendszerben, itt lesznek eltárolva a fájlok. A könyvtárnak nem szabad a web felől elérhetőnek lennie.

en: Default download method
hu: Alapértelmezés szerinti letöltési mód

en: This setting is used as the preferred download method. The use of public files is more efficient, but does not provide any access control.
hu: A kiválasztott letöltési módszer beállítása. A nyilvános fájlok használata hatékonyabb, de nem biztosít semmilyen hozzáférés-szabályozást.

en: Description of your site, included in each feed.
hu: A webhely leírása, amely minden hírcsatornában megjelenik.

en: Time zones
hu: Időzónák

en: Users may set their own time zone.
hu: A felhasználók saját időzónát állíthatnak be maguknak.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
hu: Figyelmeztesse a felhasználókat belépéskor, ha még nem határozták meg az időzónájukat.

en: Only applied if users may set their own time zone.
hu: Csak akkor érvényes, ha a felhasználók saját időzónát állíthatnak be.

en: Time zone for new users
hu: Új felhasználók időzónája

en: Default time zone.
hu: Alapértelmezés szerinti időzóna.

en: Empty time zone.
hu: Üres időzóna.

en: Users may set their own time zone at registration.
hu: A felhasználók beállíthatják időzónájukat a regisztrációkor.

en: Put site into maintenance mode
hu: Webhely használata karbantartási módban

en: Use URLs like <code>example.com/user</code> instead of <code>example.com/?q=user</code>.
hu: Webcímek használata <code>http://example.com/user</code> formában <code>http://example.com/?q=user</code> forma helyett.

en: No custom date formats available. <a href="@link">Add date format</a>.
hu: Nem érhető el egyedi dátumformátum. <a href="@link">Dátumformátum hozzáadása</a>.

en: Displayed as %date
hu: Így jelenik meg: %date

en: Save format
hu: Formátum mentése

en: Custom date format added.
hu: Az egyéni dátumformátum hozzáadása megtörtént.

en: Tokens for site-wide settings and other global information.
hu: Vezérjelek a webhelyszintű beállításokhoz és általános adatokhoz.

en: Tokens related to times and dates.
hu: A dátumhoz és időpontokhoz kapcsolódó vezérjelek.

en: Tokens related to uploaded files.
hu: A feltöltött fájlokhoz kapcsolódó vezérjelek.

en: URL (brief)
hu: Webcím (rövid)

en: Time-since
hu: Eltelt idő

en: Raw timestamp
hu: Nyers időbélyeg

en: A date in UNIX timestamp format (%date)
hu: Egy dátum UNIX időbélyeg formátumban. (%date)

en: Administer modules
hu: Modulok adminisztrációja

en: Administer site configuration
hu: Webhely beállítása

en: Administer themes
hu: Sminkek adminisztrációja

en: Use the site in maintenance mode
hu: Webhely használata karbantartó módban

en: View site reports
hu: Webhely jelentéseinek megtekintése

en: Public files
hu: Nyilvános fájlok

en: Temporary files
hu: Ideiglenes fájlok

en: Update modules
hu: Modulok frissítése

en: Update themes
hu: Sminkek frissítése

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
hu: A jelszó nem lett mentve, csak a kapcsolat felépítéséhez volt rá szükség.

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
hu: A kapcsolat a webkiszolgáló és a fájlokat tároló kiszolgálók között épül fel. Az esetek legnagyobb részében a két kiszolgáló ugyanazon a gépen található és a „localhost” megfelelő választás.

en: Configure your <a href="@user-edit">account time zone setting</a>.
hu: Felhasználó <a href="@user-edit">időzónájának beállítása</a>.

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
hu: %directory könyvtár nem létezik és nem hozható létre.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
hu: %directory könyvtár létezik, de nem írható és nem tehető írhatóvá.

en: Administer blocks, content types, menus, etc.
hu: Blokkok, tartalomtípusok, menük stb. adminisztrációja

en: Enable theme
hu: Smink engedélyezése

en: Disable theme
hu: Smink tiltása

en: Set default theme
hu: Alapértelmezett smink beállítása

en: Media tools.
hu: Média eszközök.

en: Tools related to web services.
hu: Webszolgáltatásokhoz kapcsolódó eszközök.

en: Configure the site description, the number of items per feed and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
hu: Itt lehet beállítani a webhely leírását, a hírcsatornákban szereplő bejegyzések számát és azt, hogy a csatornák csak címekből, vagy bevezetőkből, esetleg a tartalmak teljes szövegéből álljanak-e.

en: Development tools.
hu: Fejlesztői eszközök.

en: Maintenance mode
hu: Karbantartási mód

en: Take the site offline for maintenance or bring it back online.
hu: A webhely karbantartási üzemmódba helyezése vagy visszahozása.

en: Logging and errors
hu: Naplózás és hibák

en: Regional and language
hu: Helyek és nyelvek

en: Regional settings, localization and translation.
hu: Területi beállítások, honosítás és fordítás..

en: Settings for the site's default time zone and country.
hu: A webhely alapértelmezés szerinti időzónájának és országának beállítása.

en: Edit date format
hu: Dátumformátum szerkesztése

en: Allow users to edit a configured date format.
hu: Engedély a felhasználóknak a beállított dátumformátum szerkesztésére.

en: General system related configuration.
hu: Általános, rendszerszintű beállítások.

en: Tools that enhance the user interface.
hu: Eszköz, melynek segítségével a felhasználói élmény emelhető.

en: Content authoring
hu: Tartalom készítése

en: Settings related to formatting and authoring content.
hu: A tartalom létrehozásával és formázásával kapcsolatos beállítások.

en: To run cron from outside the site, go to <a href="!cron">!cron</a>
hu: A cron webhelyen kívüli futtatásához az alábbi webcímet kell meghívni: <a href="!cron">!cron</a>

en: Your configuration has been saved.
hu: A beállítások el lettek mentve.

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
hu: Nincs elérhető szótár <a href="@link">Szótár hozzáadása</a>.

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
hu: Nincs elérhető kifejezés. <a href="@link">Kifejezés hozzáadása</a>.

en: There is currently no content classified with this term.
hu: A kifejezés nincs kapcsolva egyetlen tartalomhoz sem.

en: Tokens related to taxonomy terms.
hu: A taxonómiakifejezésekre vonatkozó vezérjelek.

en: Tokens related to taxonomy vocabularies.
hu: A taxonómia szótárakra vonatkozó vezérjelek.

en: Administer vocabularies and terms
hu: Szótárak és kifejezések adminisztrációja

en: Taxonomy term page
hu: Taxonómiakifejezés oldal

en: Term reference
hu: Kifejezés hivatkozás

en: This field stores a reference to a taxonomy term.
hu: Ez a mező egy taxonómia kifejezésre vonatkozó hivatkozást tárol.

en: Autocomplete term widget (tagging)
hu: Autocomplete felületi elem (címkézés)

en: The vocabulary which supplies the options for this field.
hu: A szótár, amely a mező számára szolgáltatja a választható lehetőségeket.

en: Translate content
hu: Tartalom fordítása

en: There is already a translation in this language.
hu: Már létezik fordítás ezen a nyelven.

en: Installing updates
hu: Frissítések telepítése

en: Preparing to update your site
hu: Felkészülés a webhely frissítésére

en: Installing %project
hu: %project telepítése

en: Preparing to install
hu: Felkészülés a telepítése

en: Error installing / updating
hu: Hiba történt a telepítés / frissítés közben

en: Installed %project_name successfully
hu: %project_name sikeresen telepítve lett

en: Update was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
hu: A frissítés sikerült. Az oldalon a karbantartási mód ki lett kapcsolva.

en: Update was completed successfully.
hu: A frissítés sikeresen megtörtént.

en: Update failed! See the log below for more information.
hu: Sikertelen frissítés! A lentebb található naplóban további információ található.

en: Update failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
hu: Sikertelen frissítés! A lentebb található naplóban további információ található. A webhely karbantartási üzemmódban maradt.

en: Installation was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
hu: A telepítés sikeresen befejeződött. A webhely visszalépett a karbantartási üzemmódból.

en: Installation was completed successfully.
hu: A telepítés sikeresen befejeződött.

en: Installation failed! See the log below for more information.
hu: Sikertelen telepíŧés! A lentebb található naplóban további információ található.

en: Installation failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
hu: Sikertelen telepítés! A lentebb található naplóban további információ található. A webhely karbantartási üzemmódban maradt.

en: Failed to get available update data.
hu: Nem sikerült az elérhető frissítések adatainak letöltése.

en: No available update data
hu: Nincs elérhető frissítés

en: Checking available update data
hu: Elérhető frissítések ellenőrzése

en: Trying to check available update data ...
hu: Elérhető frissítések betöltése...

en: Error checking available update data.
hu: Hiba történt az elérhető frissítések adatainak betöltésekor.

en: Checking available update data ...
hu: Elérhető frissítések ellenőrzése...

en: Checked available update data for %title.
hu: %title számára a frissítések ellenőrzése megtörtént.

en: Failed to check available update data for %title.
hu: %title számára a frissítések ellenőrzése sikertelen volt.

en: An error occurred trying to get available update data.
hu: Hiba lépett fel a frissítési adatok lekérdezése közben.

en: There was a problem getting update information. Try again later.
hu: Hiba történt a frissítési adatok letöltése során. Érdemes később újra megpróbálni.

en: Manual updates required
hu: Kézi frissítés szükséges

en: You must select at least one project to update.
hu: Legalább egy frissítendő projektet ki kell választani.

en: Downloading updates
hu: Frissítések letöltése

en: Preparing to download selected updates
hu: Felkészülés a kiválasztott frissítések letöltésére

en: Downloading updates failed:
hu: A frissítések letöltése nem sikerült:

en: Updates downloaded successfully.
hu: A frissítések letöltése sikerült.

en: Fatal error trying to download.
hu: Hiba történt a letöltéskor.

en: Back up your database and site before you continue. <a href="@backup_url">Learn how</a>.
hu: Ajánlott az adatbázisról biztonsági mentést készíteni a folytatás előtt. <a href="@backup_url">Biztonsági mentés készítése</a>.

en: Perform updates with site in maintenance mode (strongly recommended)
hu: Frissítés karbantartási üzemmódban (erősen ajánlott)

en: Install from a URL
hu: Telepítés webcímről

en: For example: %url
hu: Például: %url

en: For example: %filename from your local computer
hu: Például: %filename a helyi számítógépről

en: Provided archive contains no files.
hu: A megadott csomag nem tartalmaz fájlokat.

en: Unable to determine %project name.
hu: %project nevét nem sikerült meghatározni.

en: %project is already installed.
hu: %project már telepítve van.

en: Cannot extract %file, not a valid archive.
hu: %file nem tömörített fájl, ezért nem csomagolható ki

en: Downloading %project
hu: %project letöltése folyamatban

en: Failed to download %project from %url
hu: %project letöltése %url címről nem sikerült

en: Includes:
hu: Tartalmazza:

en: Enabled: %includes
hu: Engedélyezve: %includes

en: Disabled: %disabled
hu: Tiltott: %disabled

en: Depends on: !basethemes
hu: !basethemes szükséges a bekapcsolásához

en: Required by: %subthemes
hu: %subthemes használja

en: Your site is currently configured to send these emails when any updates are available. To get notified only for security updates, !url.
hu: A jelenlegi beállítások szerint minden új elérhető frissítés esetén küldi a rendszer ezeket az e-maileket. Értesítés csak biztonsági frissítésekről az alábbi címen kérhető: !url.

en: Your site is currently configured to send these emails only when security updates are available. To get notified for any available updates, !url.
hu: A jelenlegi beállítások szerint biztonsági frissítések esetén küldi a rendszer ezeket az e-maileket. Értesítés minden elérhető frissítésről az alábbi címen kérhető: !url.

en: The installed version of at least one of your modules or themes is no longer supported. Upgrading or disabling is strongly recommended. See the project homepage for more details.
hu: Egy vagy több telepített modul vagy smink jelenlegi változata már nem támogatott, ezért erősen ajánlott frissíteni vagy kikapcsolni. A projekt weboldala további tudnivalóval szolgál.

en: There was a problem checking <a href="@update-report">available updates</a> for your modules or themes.
hu: Hiba történt a modulok és sminkek <a href="@update-report">elérhető frissítéseinek</a> ellenőrzésekor.

en: Ready to update
hu: Frissítésre kész

en: Update manager
hu: Frissítéskezelő

en: Registration and cancellation
hu: Új felhasználó létrehozása és törlése

en: Who can register accounts?
hu: Ki hozhat létre új felhasználót?

en: Administrators only
hu: Csak az adminisztrátorok

en: Visitors, but administrator approval is required
hu: Bárki, de adminisztrátori jóváhagyás szükséges

en: When cancelling a user account
hu: Felhasználó törlése esetén

en: Users with the %select-cancel-method or %administer-users <a href="@permissions-url">permissions</a> can override this default method.
hu: A %select-cancel-method vagy %administer-users <a href="@permissions-url">jogosultsággal</a> rendelkező felhasználók az alapértelmezés szerinti módot felülbírálhatják.

en: Select method for cancelling account
hu: Felhasználói fiók megszüntetésének módja

en: Personalization
hu: Személyre szabás

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
hu: %directory könyvtár nem létezik, vagy nem írható.

en: Picture directory
hu: A felhasználói képek könyvtára

en: Picture display style
hu: A felhasználói kép megjelenítési stílusa

en: The style selected will be used on display, while the original image is retained. Styles may be configured in the <a href="!url">Image styles</a> administration area.
hu: A kép a kiválasztott stílussal fog megjelenni, de az eredeti képet a rendszer megőrzi. A stílusokat a <a href="!url">Képstílusok adminisztrációja</a> oldalon lehet beállítani.

en: Picture upload dimensions
hu: A felhasználói kép feltöltési méretei

en: Picture upload file size
hu: A felhasználói kép mérete

en: Welcome (new user created by administrator)
hu: Üdvözlet (ha a felhasználót az adminisztrátor hozta létre)

en: Welcome (awaiting approval)
hu: Üdvözlet (jóváhagyásra vár)

en: Welcome (no approval required)
hu: Üdvözlet (ha nem szükséges jóváhagyni)

en: Password recovery
hu: Új jelszó igénylése

en: Account activation
hu: Felhasználó aktiválása

en: Account cancellation confirmation
hu: Felhasználó törlésének megerősítése

en: Account canceled
hu: A felhasználói fiók törölve lett

en: Notify user when account is canceled.
hu: Felhasználó figyelmeztetése a fiók megszüntetésekor.

en: The one-time login link you clicked is invalid.
hu: Az egyszeri belépési hivatkozás érvénytelen.

en: When cancelling your account
hu: Saját felhasználó törlése esetén

en: When cancelling the account
hu: Felhasználó törlése esetén

en: Are you sure you want to cancel your account?
hu: Biztosan megszüntethető e felhasználói fiók?

en: Are you sure you want to cancel the account %name?
hu: %name felhasználó biztosan törölhető?

en: Select the method to cancel the account above.
hu: A felhasználó törlési módjának kiválasztása.

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will remain attributed to your user name.
hu: A felhasználói fiók zárolva lesz, így nem lehet majd belépni. E felhasználó minden saját tartalma továbbra is társítva marad ehhez a felhasználónévhez.

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will be hidden from everyone but administrators.
hu: A felhasználói fiók zárolva lesz, így nem lehet majd belépni. E felhasználó minden saját tartalma rejtetté válik, csak a webhely adminisztrátorai láthatják majd őket.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will be assigned to the %anonymous-name user.
hu: A felhasználó és a hozzá tartozó összes adat törölve lesz. A felhasználó tartalmainak %anonymous-name lesz a tulajdonosa.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will also be deleted.
hu: A felhasználó és a hozzá tartozó összes adat és tartalom törölve lesz.

en: You have tried to use an account cancellation link that has expired. Please request a new one using the form below.
hu: A felhasználó törléséhez szükséges ellenőrző hivatkozás érvényessége lejárt. Az alábbi űrlapon új hivatkozás igényelhető.

en: Sent account cancellation request to %name %email.
hu: %name részére %email címre a felhasználó törlésére irányuló kérés elküldve.

en: Tokens related to individual user accounts.
hu: A felhasználókra vonatkozó vezérjelek.

en: Tokens related to the currently logged in user.
hu: Az éppen aktív felhasználóra vonatkozó vezérjelek.

en: User module timezone form element.
hu: A <em>User</em> modul időzónákat kezelő űrlap-elemei.

en: Administer permissions
hu: Jogosultságok adminisztrációja

en: View user profiles
hu: Felhasználói profilok megtekintése

en: Change own username
hu: Saját felhasználónév megváltoztatása

en: Cancel own user account
hu: Saját felhasználó törlése

en: Note: content may be kept, unpublished, deleted or transferred to the %anonymous-name user depending on the configured <a href="@user-settings-url">user settings</a>.
hu: Megjegyzés: a tartalom megőrizhető, elrejthető, törölhető, vagy %anonymous-name felhasználóhoz rendelhető, a <a href="@user-settings-url">felhasználói beállításoktól</a> függően.

en: Select method for cancelling own account
hu: Saját felhasználó törlésének módja

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
hu: Szóköz használata megengedett. Az írásjelek közül csak a pont, a kötőjel, és az aláhúzás használható.

en: The signature is too long: it must be %max characters or less.
hu: Az aláírás hossza legfeljebb %max karakter lehet.

en: Sorry, too many failed login attempts from your IP address. This IP address is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
hu: Az IP címről túl sok sikertelen belépési kísérlet történt. Átmenetileg erről az IP-címről nem lehet bejelentkezni. Később érdemes újra próbálkozni, vagy <a href="@url">új jelszót kérni</a>.

en: Cancelling account
hu: Felhasználói fiók megszüntetése

en: Cancelling user account
hu: Felhasználói fiók törlése

en: %name has been disabled.
hu: %name felhasználói fiók le lett tiltva.

en: The user account %name cannot be cancelled.
hu: %name felhasználó nem törölhető.

en: When cancelling these accounts
hu: Felhasználók törlése esetén

en: Cancel accounts
hu: Felhasználók törlése

en: Blocked user: %name %email.
hu: Zárolt felhasználó: %name, %email.

en: Confirm account cancellation
hu: Felhasználó törlésének megerősítése

en: Minimal
hu: Minimális

en: Start with only a few modules enabled.
hu: Kezdés kevés bekapcsolt modullal.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
hu: Vesszővel elválasztott szavak listája a tartalom jellemzésére.

en: Install with commonly used features pre-configured.
hu: Általánosan használt telepítési mód előre beállított tulajdonságokkal.

en: Fluid width
hu: Változó szélesség

en: Image style
hu: Képstílus

en: Author textfield
hu: Szerző szövegmező

en: A contact form with category %category already exists.
hu: Egy %category kategóriájú kapcsolatfelvételi űrlap már létezik.

en: Hello !recipient-name,
hu: Kedves !recipient-name!

en: Attempt to create an instance of field @field_name on bundle @bundle that already has an instance of that field.
hu: @field_name mező egy példányának létrehozása @bundle mezőcsoportban, amelyben már létezik a mező egy példánya.

en: Field API to add fields to entities like nodes and users.
hu: A <em>Field API</em> modul segítségével mezőket lehet hozzáadni különböző entitásokhoz, mint például a tartalomtípus vagy a felhasználó.

en: Overview of fields on all entity types.
hu: Az összes entitástípus mezőinek áttekintése.

en: Collapse
hu: Összecsuk

en: The testing framework requires the DOMDocument class to be available. Check the configure command at the <a href="@link-phpinfo">PHP info page</a>.
hu: A tesztelési keretrendszer működéséhez a DOMDocument osztály szükséges. A <a href="@link-phpinfo">PHP info oldalon</a> ellenőrizni kell a configure parancsot.

en: Error messages to display
hu: Megjelenítendő hibaüzenetek

en: It is recommended that sites running on production environments do not display any errors.
hu: Éles környezetben futó webhelyek esetében nem ajánlatos egyetlen hibát sem megjeleníteni.

en: Cannot open %file_path
hu: A fájlt nem lehet megnyitni: ‹file_path

en: Term name textfield
hu: Kifejezés neve szövegmező

en: Term description textarea
hu: Kifejezés leírása szövegdoboz

en: Current password
hu: Jelenlegi jelszó

en: Your current password is missing or incorrect; it's required to change the %name.
hu: Hiányzó vagy érvénytelen jelszó, ami %name megváltoztatásához alapkövetelmény.

en: Configure user accounts.
hu: Felhasználói fiókok beállítása.

en: %module module installed.
hu: <em>%module</em> modul telepítése megtörtént.

en: @node_type comment
hu: @node_type hozzászólás

en: Edit comment %comment
hu: %comment hozzászólás szerkesztése

en: Administer text formats and filters
hu: Szövegformátumok és szűrők adminisztrációja

en: @type language detection
hu: @type nyelvének észlelése

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added. The plural format is updated.
hu: A feltöltött fájlban szereplő fordítások felülírják a már létezőket. A többes számú alakok frissítve lesznek.

en: Existing strings and the plural format are kept, only new strings are added.
hu: A meglévő karaktersorozatok és többes számú alakok megmaradtak, csak az új karaktersorozatok lesznek hozzáadva.

en: User interface text
hu: Felhasználói felület szöveg

en: Use the detected interface language.
hu: A felület nyelvének használata.

en: @remote could not be saved to @path.
hu: @remote nem menthető ide: @path.

en: Database support
hu: Adatbázis-támogatás

en: theme() may not be called until all modules are loaded.
hu: A theme() függvény csak összes modul betöltése után hívható meg.

en: The date the comment was most recently updated.
hu: A hozzászólás legutolsó frissítésének időpontja.

en: Comment posted: %subject.
hu: Beküldött hozzászólás: %subject.

en: On value
hu: Bekapcsolt érték

en: If left empty, "1" will be used.
hu: Üresen hagyott érték esetén a program az „1” értéket használja.

en: Off value
hu: Kikapcsolt érték

en: If left empty, "0" will be used.
hu: Üresen hagyva „0” lesz az értéke.

en: This field has been disabled because you do not have sufficient permissions to edit it.
hu: A mező tiltott, mivel nincs megfelelő jogosultság a szerkesztéséhez.

en: The GD Library for PHP is enabled, but was compiled without support for functions used by the rotate and desaturate effects. It was probably compiled using the official GD libraries from http://www.libgd.org instead of the GD library bundled with PHP. You should recompile PHP --with-gd using the bundled GD library. See <a href="http://www.php.net/manual/book.image.php">the PHP manual</a>.
hu: A PHP GD kiterjesztése engedélyezett, de az elforgatáshoz és a színtelenítési műveletekhez használt függvények támogatása nélkül lett fordítva. Valószínűleg a PHP-vel szállított GD könyvtár helyett a http://www.libgd.org webhelyen elérhető hivatalos GD könyvtárak használatával lett fordítva. Újra kell fordítani a PHP-t a --with-gd kapcsolóval és a PHP-vel szállított GD könyvtárral. További információ a <a href="http://www.php.net/manual/book.image.php">PHP kézikönyvében</a> található.

en: GD library rotate and desaturate effects
hu: GD képkezelő könyvtár használata a forgatás és a színtelítettség-csökkentés hatásokhoz

en: View, edit and delete all content regardless of permission restrictions.
hu: Minden tartalom megtekintése, szerkesztése és törlése tekintet nélkül a jogosultsági korlátozásokra.

en: The HTML ID %id is unique.
hu: %id HTML id attribútum egyedi.

en: Syslog format
hu: Syslog formátum

en: Specify the format of the syslog entry. Available variables are: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>Base URL of the site.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Unix timestamp of the log entry.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>The category to which this message belongs.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>IP address of the user triggering the message.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>The requested URI.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>HTTP Referer if available.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>User ID.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>A link to associate with the message.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>The message to store in the log.</dd></dl>
hu: Meg kell határozni a rendszernapló (syslog) bejegyzések formátumát. A rendelkezésre álló változók: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>A webhely alap URL-je.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>A naplóbejegyzés Unix időbélyege.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>A kategória, amihez a bejegyzés tartozik.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>Az üzenet létrehozását kiváltó felhasználó IP-címe.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>A kért URI.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>A HTTP hivatkozás (referer) ha az rendelkezésre áll.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>Felhasználói azonosító.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>Az üzenethez tartozó link.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>A naplóban tárolandó üzenet.</dd></dl>

en: External resources can be optimized automatically, which can reduce both the size and number of requests made to your website.
hu: A külső erőforrások automatikusan optimalizálhatóak, ami a webhely felé irányuló kérések méretét és számát is csökkentheti.

en: A date in 'time-since' format. (%date)
hu: Egy dátum „eltelt idő” formában. (%date)

en: HTTP error @errorcode occurred when trying to fetch @remote.
hu: @remote beolvasása közben HTTP hiba lépett fel.

en: A translation of %title in %language already exists, a new %type will be created instead of a translation.
hu: %title fordítása %language nyelven már létezik, a fordítás helyett egy új %type lesz létrehozva.

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
hu: %filename kiválasztott fájl nem tölthető fel. Csak a következő kiterjesztések egyikével rendelkező fájlok tölthetőek fel: %extensions.

en: Cache pages for anonymous users
hu: Gyorsítótárazott oldalak a regisztráció nélküli felhasználók részére

en: Sidebar second
hu: Második oldalsáv

en: Triptych first
hu: Első harmad

en: Triptych last
hu: Utolsó harmad

en: Main background
hu: Általános háttér

en: Sidebar background
hu: Oldalsáv háttere

en: Sidebar borders
hu: Oldalsáv keretei

en: Footer background
hu: Lábléc háttere

en: Plum
hu: Szilva

en: %field may only contain characters a-z, underscores, or hyphens.
hu: %field csak betűket, aláhúzást és elválasztást tartalmazhat.

en: %field cannot contain any markup.
hu: %field nem tartalmazhat jelölő elemeket.

en: No URL aliases available. <a href="@link">Add URL alias</a>.
hu: Nincs elérhető útvonalálnév. <a href="@link">Új útvonalálnév létrehozása</a>.

en: Expiration of cached pages
hu: Gyorsítótárazott oldalak elévülése

en: Administer software updates
hu: Szoftverfrissítések adminisztrálása

en: @required_name (Missing)
hu: @required_name (hiányzik)

en: @required_name (Version @compatibility required)
hu: @required_name (@compatibility változat szükséges)

en: @name requires at least PHP @version.
hu: @name a PHP @version vagy újabb változatát igényli.

en: Unresolved dependency
hu: Feloldatlan függőség

en: @name requires this module.
hu: @name igényli ezt a modult.

en: @name requires this module and version. Currently using @required_name version @version
hu: @name a modulnak ezt a változatát igényli. @required_name jelenlegi változatszáma @version

en: Site details
hu: Webhely részletei

en: Title and slogan
hu: Cím és jelmondat

en: Ice
hu: Jég

en: Can't handle more than one field storage engine
hu: Nem használható több mezőtároló motor

en: Field storage engine not found.
hu: A mezőtároló motor nem található.

en: For this query an entity type must be specified.
hu: Ehhez a lekérdezéshez egy entitást meg kell adni.

en: Entity %entity has no base table.
hu: %entity entitásnak nincs adatbázistáblája.

en: Do not know how to order on @key for @entity_type
hu: @entity_type nem rendezhető @key szerint

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
hu: A megadott %prefix előtag érvénytelen. A táblanevek előtagja csak betűket, számokat, pontot és aláhúzást tartalmazhat.

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
hu: A sorok újrarendezése húzás helyett numerikus súlyuk alapján.

en: Show row weights
hu: Sorok súlyának mutatása

en: Hide row weights
hu: A sorok súlyának elrejtése

en: Attempt to purge a field @field_name that still has instances.
hu: Kísérlet a példányokkal rendelkező @field_name mező kitisztítására.

en: %name: the value may be no less than %min.
hu: %name: az érték nem lehet kisebb, mint %min.

en: %name: the value may be no greater than %max.
hu: %name: az érték nem lehet nagyobb, mint %max.

en: No fields have been defined yet.
hu: Nincs még mező meghatározva.

en: Weight for new field
hu: Az új mező súlya

en: Weight for added field
hu: A hozzáadott mező súlya

en: User interface for the Field API.
hu: Felhasználói felület a Field API-hoz.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
hu: A kiterjesztéseket szóközzel vagy vesszővel kell elválasztani és nem kell használni a bevezető pontot.

en: Delete an existing effect from a style.
hu: Egy létező hatás törlése egy stílusból.

en: Node module element
hu: Tartalommodul eleme

en: Expected text found in @field of email message: "@expected".
hu: Várt szöveg található az e-mail @field mezejében: „@expected”.

en: not yet assigned
hu: még nem lett hozzárendelve

en: not yet created
hu: még nem lett létrehozva

en: None (original image)
hu: Nincs (eredeti kép)

en: The URL of the account edit page.
hu: A felhasználói fiók szerkesztési oldalának webcíme.

en: Comment display
hu: Hozzászólás megjelenítése

en: New field name
hu: Új mezőnév

en: Error opening socket @socket
hu: @socket socket megnyitása sikertelen

en: delivery callback not found
hu: a kézbesítési visszahívás (delivery callback) nem található

en: callback %callback not found: %q.
hu: %callback függvény nem található: %q.

en: File %file (%realpath) could not be copied because it does not exist.
hu: %file fájl (%realpath) nem létezik, ezért nem másolható.

en: The specified file %file could not be copied to %destination.
hu: %file nem másolható a könyvtárba: %destination.

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
hu: Az adatok nem menthetőek, mert %destination könyvtár érvénytelen. Ezt gyakran a file_save_data() nem megfelelő használata okozza, vagy egy hiányzó stream wrapper.

en: The maximum number of messages to keep in the database log. Requires a <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
hu: Az adatbázisban tartott naplóüzenetek legnagyobb száma. Működéséhez egy <a href="@cron">időzített karbantartási feladat</a> szükséges.

en: Recent log messages
hu: Legutóbbi naplóüzenetek

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
hu: Az érték mögé kerülő karaktersorozat (például „ m” vagy „ kb/s” – szóközzel előtte). Egyes és többes számhoz eltérő karaktersorozatok is megadhatóak, ezeket csővezeték jellel („|”) kell elválasztani. Bár magyar nyelvű webhelyek esetén ez ritkán szükséges. Üresen hagyva semmi nem jelenik meg.

en: Thousand marker
hu: Ezres elválasztó

en: Display prefix and suffix.
hu: Elő- és utótag megjelenítése.

en: Display with prefix and suffix.
hu: Megjelenítés elő- és utótaggal.

en: - Select a value -
hu: - Érték kiválasztása -

en: No field is displayed.
hu: Nincs megjelenített mező.

en: No field is hidden.
hu: Nincs rejtett mező.

en: Format settings:
hu: Formázási beállítások

en: The file used in the !name field may not be referenced.
hu: !name mezőben használt fájlra nem lehet hivatkozni.

en: Missing text format: %format.
hu: Hiányzó szövegforma: %format.

en: Link image to
hu: Kép hivatkozása erre:

en: Image style: @style
hu: Képstílus: @style

en: Linked to content
hu: Hivatkozva a tartalomra

en: Linked to file
hu: Hivatkozva a fájlra

en: Shown when hovering over the menu link.
hu: Akkor jelenik meg, ha az egér a menühivatkozás fölé kerül.

en: Your default search module is not selected as an active module.
hu: A kiválasztott keresés modul nincs engedélyezve.

en: Search is currently disabled.
hu: A keresés le van tiltva.

en: Syslog identity
hu: Rendszernapló-azonosító

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
hu: Egy karakterlánc, amely minden rendszernaplóba kerülő bejegyzés elejéhez hozzá lesz illesztve. Ha több webhely is ugyanazt a rendszernaplót használja, akkor ennek az oldalankénti egyedi azonosítónak a segítségével lehet könnyen szétválasztani a bejegyzéseket.

en: Error pages
hu: Hibaoldalak

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
hu: %path érvénytelen vagy nincs megfelelő jogosultság.

en: Last run: %cron-last ago.
hu: Legutóbbi futás ideje: %cron-last.

en: Run cron every
hu: Időzítő futtatása ennyi időnként

en: Manage automatic site maintenance tasks.
hu: Automatikus webhely-karbantartási feladatok beállítása.

en: Weight for added term
hu: Hozzáadott kifejezés súlya

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
hu: A feltöltött fájlok tárolására használt alkönyvtár.

en: Pictures larger than this will be scaled down to this size.
hu: A kép át lesz méretezve erre a méretre.

en: Maximum allowed file size for uploaded pictures. Upload size is normally limited only by the PHP maximum post and file upload settings, and images are automatically scaled down to the dimensions specified above.
hu: A feltöltött kép maximális mérete.
    A feltöltés méretét alapértelmezetten a PHP beállítások szabályozzák. A képek automatikusan át lesznek méretezve a fent megadott értékre.

en: Your virtual face or picture. Pictures larger than @dimensions pixels will be scaled down.
hu: A felhasználó képe. @dimensions méretnél nagyobb képek át lesznek méretezve.

en: Minimal profile for running tests. Includes absolutely required modules only.
hu: Többnyire teszteléshez használt egyszerű profil. Csak a legszükségesebb modulokat kapcsolja be.

en: The settings file is writable.
hu: A beállítási fájl írható.

en: Invalid merge query: no conditions
hu: Érvénytelen egyesítő lekérdezés: nincs feltétel megadva

en: Post comments
hu: Hozzászólások beküldése

en: Are you sure you want to disable the text format %format?
hu: %format formátum biztosan letiltható?

en: Disabled text format %format.
hu: %format szövegformátum letiltva.

en: Disable text format
hu: Szövegformátum letiltása

en: Current URL is @url.
hu: A jelenlegi webcím @url.

en: Page title @actual is equal to @expected.
hu: A jelenlegi oldal címe @actual, amely megegyezik az elvárt @expected értékkel.

en: Page title @actual is not equal to @unexpected.
hu: A jelenlegi oldal címe @actual, amely nem egyezik meg az elvárt @unexpected értékkel.

en: HTTP response not expected !code, actual !curl_code
hu: A HTTP válasz nem várt értéke !code, a jelenlegi érték !curl_code

en: Configure @module permissions
hu: @module modul jogosultságainak beállítása

en: Administer settings.
hu: Beállítások adminisztrációja.

en: View reports, updates, and errors.
hu: Jelentések megtekintése, frissítések és hibák.

en: Nothing
hu: Semmi

en: %type: !message in %function (line %line of %file).
hu: %type: !message %function függvényben (%file %line sor).

en: Update @title
hu: @title frissítése

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
hu: Egy egyedi, programok által használt név. Csak kisbetűt, számot és aláhúzást tartalmazhat.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
hu: A programok által használt névnek egyedinek kell lennie.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
hu: A programok által használt név csak kisbetűt, számot és elválasztást tartalmazhat.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
hu: Ez a programok által használt név már használatban van, ezért másikat kell választani.

en: Weight for @title
hu: @title súlya

en: Weight for row @number
hu: @number. sor súlya

en: Parent for @title
hu: @title szülője

en: New field label
hu: Új mezőcímke

en: Parent for new field
hu: Új mező szülője

en: Type of new field
hu: Új mező típusa

en: Widget for new field
hu: Új mező felületi eleme

en: Existing field label
hu: Meglévő mezőcímke

en: Parent for existing field
hu: Létező mező szülője

en: Existing field to share
hu: Létező mező megosztása

en: Widget for existing field
hu: Felületi elem létező mezőhöz

en: Label display for @title
hu: @title megjelenített címkéje

en: Formatter for @title
hu: @title formázója

en: Parents for @title
hu: @title szülői

en: Visibility for @title
hu: @title láthatósága

en: Weight for new file
hu: Új fájl súlya

en: Choose a file
hu: Fájl választás

en: Weight for new effect
hu: Új hatás súlya

en: Enable @title menu link
hu: @title menühivatkozás engedélyezése

en: A unique name to construct the URL for the menu. It must only contain lowercase letters, numbers and hyphens.
hu: A menü webcímének létrehozásához használt egyedi név. Csak kisbetűket, számokat és kötőjeleket tartalmazhat.

en: The database version %version is less than the minimum required version %minimum_version.
hu: Az adatbázis verziója (%version) alacsonyabb az elégségesnél (%minimum_version).

en: URL fallback
hu: Biztonsági webcím

en: Use an already detected language for URLs if none is found.
hu: Ha egyet sem talál, egy már észlelt nyelvet használ a webcímekhez.

en: %type_name: Create new content
hu: %type_name: új tartalom létrehozása

en: %type_name: Edit own content
hu: %type_name: saját tartalom szerkesztése

en: %type_name: Edit any content
hu: %type_name: bármely tartalom szerkesztése

en: %type_name: Delete own content
hu: %type_name: saját tartalom törlése

en: %type_name: Delete any content
hu: %type_name: bármely tartalom törlése

en: Next steps
hu: Következő lépések

en: @driver_name settings
hu: @driver_name beállítások

en: MySQL, MariaDB, or equivalent
hu: MySQL, MariaDB vagy ezekkel egyenértékű

en: Autocomplete popup
hu: Automatikusan kiegészítő felugró ablak

en: Searching for matches...
hu: Egyezések keresése...

en: No fields are present yet.
hu: Még nem léteznek mezők.

[ctx: Font weight]
en: Strong
hu: Vastag betű

en: Read more<span class="element-invisible"> about @title</span>
hu: További információ<span class="element-invisible"> @title tartalommal kapcsolatosan</span>

en: Uninstall @module module
hu: @module modul eltávolítása

en: Aggregate and compress CSS files.
hu: CSS fájlok összegyűjtése és tömörítése.

en: Aggregate JavaScript files.
hu: JavaScript fájlok összegyűjtése.

en: Enable newly added modules
hu: Újonnan hozzáadott modulok engedélyezése

en: Enable newly added themes
hu: Újonnan hozzáadott sminkek engedélezése

en: View the administration theme
hu: Adminisztrációs smink használata

en: This is only used when the site is configured to use a separate administration theme on the <a href="@appearance-url">Appearance</a> page.
hu: Ez csak akkor érvényes, ha a webhely úgy lett beállítva a <a href="@appearance-url">Megjelenés</a> oldalon, hogy külön adminisztrációs sminket használjon.

en: Release notes for @project_title
hu: @project_title kiadási megjegyzései

en: The role settings have been updated.
hu: A szerepkör beállításai frissültek.

en: Display on user registration form.
hu: Megjelenítés a regisztrációs űrlapon.

en: This is compulsory for 'required' fields.
hu: Ez kötelező érvényű minden „kötelező” mező számára.

en: Use field label instead of the "On value" as label
hu: A mező címkéjének használata a bejelölt állapot értéke helyett

en: List (integer)
hu: Lista (egész)

en: This field stores integer values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Lifetime in days': 1 => 1 day, 7 => 1 week, 31 => 1 month.
hu: Ez a mező egy listában megadott megengedett egész értékeket tárol „érték => címke” párokban. Például „Élettartam napokban”: 1 => 1 nap, 7 => 1 hét, 31 => 1 hónap.

en: List (float)
hu: Lista (lebegőpontos)

en: This field stores float values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Fraction': 0 => 0, .25 => 1/4, .75 => 3/4, 1 => 1.
hu: Ez a mező egy listában megadott megengedett lebegőpontos értékeket tárol „érték => címke” párokban. Például „Tört”: 0 => 0, .25 => 1/4, .75 => 3/4, 1 => 1.

en: This field stores text values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'US States': IL => Illinois, IA => Iowa, IN => Indiana.
hu: Ez a mező egy listában megadott megengedett szöveges értékeket tárol „érték => címke” párokban. Például „BME-karok”: KSK => Közlekedésmérnöki Kar, TTK => Természettudományi Kar.

en: The label is optional: if a line contains a single number, it will be used as key and label.
hu: A címke nem szükséges. Amennyiben a sor csak egy számot tartalmaz, az lesz a kulcs és egyben a címke is.

en: Allowed values list: invalid input.
hu: Engedélyezett értékek listája: érvénytelen adatbevitel.

en: Allowed values list: some values are being removed while currently in use.
hu: Engedélyezett értékek listája: néhány érték el lett távolítva, mialatt még használatban voltak.

en: Unable to parse info file: %info_file.
hu: Az info fájl nem értelmezhető: %info_file.

en: The info file (%info_file) does not define a 'name' attribute.
hu: Az info fájl (%info_file) nem határozza meg a „name” tulajdonságot.

en: The testing framework requires the PHP memory limit to be at least %memory_minimum_limit. The current value is %memory_limit. <a href="@url">Follow these steps to continue</a>.
hu: A tesztrendszer a memóriakorlát legalább %memory_minimum_limit értékre állítását igényli. A jelenlegi érték: %memory_limit. <a href="@url">A folytatáshoz követni kell ezeket a lépéseket</a>.

en: %archive_file does not contain any .info files.
hu: %archive_file nem tartalmaz .info fájlokat.

en: Administer content and comments.
hu: Tartalmak és hozzászólások adminisztrációja.

en: Comment fields
hu: Hozzászólás mezők

en: RSS category
hu: RSS kategória

en: Administer fields
hu: Mezők kezelése

en: Changes to the style have been saved.
hu: A stílus változásainak mentése megtörtént.

en: (Machine name: @type)
hu: (Programok által olvasható név: @type)

en: The machine-readable name cannot be "add" or "list".
hu: A programok által használt név nem lehet „add” vagy „list”.

en: Query tagged for node access but there is no nid. Add foreign keys to node.nid in schema to fix.
hu: A lekérdezés tartalom-eléréshez kötött, de nincs tartalomazonosító. A javításhoz hozzá kell adni egy külső kulcsot a sémában a node.nid mezőre.

en: Your node listing query is using @fallback as a base table in a query tagged for node access. This might not be secure and might not even work. Specify foreign keys in your schema to node.nid
hu: A tartalom listázó lekérdezés @fallback táblát használja bázisként a tartalom-eléréshez kötött lekérdezésben. Ez talán nem biztonságos és talán nem is működik. Külső kulcsokat kell meghatározni a sémában a node.nid mezőre.

en: Unknown field: @field_name
hu: Ismeretlen mező: @field_name

en: Enabled modules: %modules
hu: Engedélyezett modulok: %modules

en: Sint Maarten
hu: Szent Márton-sziget

en: Missing bundle property on entity of type @entity_type.
hu: @entity_type típusú entitáson hiányzik a mezőcsoport tulajdonság.

en: Fields type(s) in use
hu: Használatban lévő mezőtípusok

en: Fields pending deletion
hu: Törlésre váró mezők

en: The requested page "@path" could not be found.
hu: A kért oldal „@path” nem található.

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
hu: A folyamatjelző animáció nem mutatja a feltöltés állapotát, de jelzi, ha feltöltés történik. Ezzel szemben a folyamatjelző sáv mindig a feltöltés jelenlegi állapotát írja ki, ezért hasznos lehet nagy fájlok feltöltésekor.

en: Leave this blank to delete both the existing username and password.
hu: Ezt üresen hagyva törli a már létező felhasználónevet és jelszót.

en: To change the password, enter the new password here.
hu: A jelszó megváltoztatásához itt kell megadni az új jelszót.

en: HTTP authentication credentials must include a username in addition to a password.
hu: A HTTP azonosítási adatoknak tartalmaznia kell a jelszóhoz tartozó felhasználónevet is.

en: Cron takes care of running periodic tasks like checking for updates and indexing content for search.
hu: A <em>Cron</em> modul biztosítja, hogy az olyan ismétlődő feladatok, mint az elérhető frissítések ellenőrzése, vagy a webhely tartalmainak beindexelése, rendszeresen lefussanak.

en: The clean URL test passed.
hu: A rövid webcímek tesztelése sikeres volt.

en: Clean URLs are enabled, but the clean URL test failed. Uncheck the box below to disable clean URLs.
hu: A rövid webcímek engedélyezettek, de a rövid webcímek tesztje nem sikerült. A lenti jelölőnégyzet kikapcsolásával a rövid webcímek letilthatóak.

en: The clean URL test failed.
hu: A rövid webcímek tesztelése sikertelen volt.

en: User name and password
hu: Felhasználónév és jelszó

en: User module account form elements.
hu: A <em>User</em> modul fiókot kezelő űrlap-elemei.

en: There was a problem creating field %label: !message
hu: %label mező létrehozásakor hiba történt: !message.

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
hu: A keresés túl sok ÉS/VAGY kifejezést használ. Csak az első @count kifejezés került be a keresésbe.

en: The test cannot be executed because it has not been set up properly.
hu: A tesztet nem lehet futtatni, mert nincs jó beállítva.

en: Found field with name @name
hu: @name nevű mező megtalálva

en: Found field with name @name and value @value
hu: @name nevű és @value értékű mező megtalálva

en: A list field (@field_name) with existing data cannot have its keys changed.
hu: Meglévő adatokat tartalmazó lista mező (@field_name) kulcsai nem módosíthatók.

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
hu: Betűket, számokat és aláhúzásjeleket tartalmazó gép által olvasható egyedi név.

en: The %style style has been reverted to its defaults.
hu: %style stílus vissza lett állítva az alapértelmezésére.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display and will override the field's default image.
hu: Ha nincs feltöltve kép, akkor ez a kép jelenik meg a képernyőn és felülbírálja a mező alapértelmezett képét.

en: Taxonomy field @field_name not found.
hu: @field_name taxonómiamező nem található.

en: Public files directory
hu: Nyilvános fájlok könyvtára

en: Temporary files directory
hu: Ideiglenes fájlok könyvtára

en: Private files directory
hu: Privát fájlok könyvtára

en: Subscribe to !feed-title
hu: Feliratkozás !feed-title csatornájára

en: Table @name already exists.
hu: @name nevű tábla már létezik

en: Cannot rename @table to @table_new: table @table doesn't exist.
hu: @table átnevezése %table_new nevűre sikertelen, mert %table nevű tábla nem létezik.

en: Cannot rename @table to @table_new: table @table_new already exists.
hu: @table átnevezése %table_new nevűre sikertelen, mert @table_new nevű tábla már létezik.

en: Cannot add field @table.@field: table doesn't exist.
hu: @table.@field mező hozzáadása sikertelen, mert a tábla nem létezik.

en: Cannot add field @table.@field: field already exists.
hu: @table.@field mező hozzáadása sikertelen, mert a mező már létezik.

en: Cannot set default value of field @table.@field: field doesn't exist.
hu: @table.field mező alapértelmezett értékének beállítása sikertelen, mert a mező nem létezik.

en: Cannot remove default value of field @table.@field: field doesn't exist.
hu: @table.field mező alapértelmezett értékének beállítása sikertelen, mert a mező nem létezik.

en: Cannot add primary key to table @table: table doesn't exist.
hu: @table elsődleges kulcsának beállítása sikertelen, mert a tábla nem létezik.

en: Cannot add primary key to table @table: primary key already exists.
hu: @table elsődleges kulcsának beállítása sikertelen, mert már van elsődleges kulcsa.

en: Cannot add unique key @name to table @table: table doesn't exist.
hu: @table @name nevű egyedi kulcsának beállítása sikertelen, mert a tábla nem létezik.

en: Cannot add unique key @name to table @table: unique key already exists.
hu: @table @name nevű egyedi kulcsának beállítása sikertelen, a kulcs már létezik.

en: Cannot add index @name to table @table: table doesn't exist.
hu: @table táblához nem lehetett @name nevű indexet hozzáadni, mert a tábla nem létezik.

en: Cannot add index @name to table @table: index already exists.
hu: @table táblához nem lehetett @name nevű indexet hozzáadni, mert az index már létezik.

en: Cannot change the definition of field @table.@name: field doesn't exist.
hu: @table.@field mező definíciójának megváltoztatása nem sikerült, mert a mező nem létezik.

en: Cannot rename field @table.@name to @name_new: target field already exists.
hu: @table.@field mező átnevezése @name_new nevűre nem sikerült, mert már van mező az új névvel.

en: No book content available.
hu: Nincs érhető el könyv típusú tartalom.

en: Field type(s) in use - see <a href="@fields-page">Field list</a>
hu: Használatban levő mezőtípusok. Bővebb információ a <a href="@fields-page">mezőlistában</a> található.

en: logged in users only
hu: csak bejelentkezett felhasználók

en: South Sudan
hu: Dél-Szudán

en: Get an overview of <a href="@url">all content</a>.
hu: Az <a href="@url">összes tartalom</a> összesítőjének megtekintése.

en: Caribbean Netherlands
hu: Hollandiai Királyság-szigetek

en: Not fully protected
hu: Nem teljesen védett

en: The response failed verification so will not be processed.
hu: A választ nem sikerült hitelesíteni, ezért nem lesz feldolgozva.

en: The callback URL is not local and not trusted: !url
hu: !url visszahívási URL nem e webhelyről való, ezért nem megbízható.

en: CustomMessage: !customMessage
hu: Egyéni üzenet: !customMessage

en: Display the comment with standard comment view.
hu: A hozzászólások megjelenítése, mint a tartalmaknál.

en: Display the comment as RSS.
hu: Hozzászólások megjelenítése RSS hírcsatornaként.

en: Display the content with standard node view.
hu: Tartalom megjelenítése általános tartalomnézettel.

en: Content ID from URL
hu: Tartalomazonosító URL-ből

en: Taxonomy term ID from URL
hu: Taxonómiakifejezés-azonosító webcímből

en: Default settings for this view.
hu: A nézet alapértelmezés szerinti beállításai.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
hu: Megjeleníti a nézetet, mint egy oldal, webcímmel és menühivatkozásokkal.

en: Display the view as a block.
hu: Nézet megjelenítése blokként.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
hu: A más megjelenítésekhez adott csatolmányokkal többszörös nézetet lehet létrehozni egy nézetben.

en: Feed
hu: Hírcsatorna

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
hu: Megjeleníti a nézetet, mint csatorna, például egy RSS hírcsatorna.

en: Embed
hu: Beágyazás

en: Provide a display which can be embedded using the views api.
hu: A <em>Views</em> API használatával beágyazható megjelenítés biztosítása.

en: Empty display extender
hu: Üres megjelenítés kiterjesztő

en: Unformatted list
hu: Formázatlan lista

en: Displays rows one after another.
hu: Sorok megjelenítése egymás után.

en: HTML list
hu: HTML-lista

en: Displays rows as an HTML list.
hu: Sorok megjelenítése HTML listaként.

en: Grid
hu: Rács

en: Displays rows in a grid.
hu: Sorok megjelenítése rácsban.

en: Displays rows in a table.
hu: Sorok megjelenítése táblázatban.

en: Displays the default summary as a list.
hu: Megjeleníti az alapértelmezés szerinti összegzést, mint egy lista.

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
hu: Formázás nélkül jeleníti meg az összegzést egymás utáni, vagy a beágyazott lehetőséggel.

en: RSS Feed
hu: RSS hírcsatorna

en: Generates an RSS feed from a view.
hu: RSS hírcsatorna létrehozása a nézetből.

en: Fields
hu: Mezők

en: Displays the fields with an optional template.
hu: Megjeleníti a mezőket egy tetszőleges sablonnal.

en: Display fields as RSS items.
hu: Mezők megjelenítése RSS elemekként.

en: Fixed value
hu: Rögzített érték

en: PHP Code
hu: PHP kód

en: Raw value from URL
hu: Nyers érték URL-ből

en: Numeric
hu: Szám

en: Will be available to all users.
hu: Elérhető lesz minden felhasználó számára.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
hu: A hozzáférés biztosítva lesz a meghatározott szerepkörök bármelyikébe tartozó felhasználók számára.

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
hu: Hozzéférés biztosítása a felhasználóknak a megadott jogosultsági kifejezéssel.

en: SQL Query
hu: SQL-lekérdezés

en: No caching of Views data.
hu: Nézetek gyorsítótárazásának kikapcsolása

en: Time-based
hu: Idő-alapú

en: Simple time-based caching of data.
hu: Az adatok egyszerű, idő-alapú gyorsítótárazása.

en: Basic exposed form
hu: Egyszerű felfedett űrlap

en: Input required
hu: Bevitel szükséges

en: An exposed form that only renders a view if the form contains user input.
hu: Egy felfedett szűrő ami csak akkor hoz létre nézetet, ha az űrlap felhasználói bevitelt tartalmaz.

en: Display all items
hu: Minden elem megjelenítése

en: Display all items that this view might find
hu: Az összes elem megjelenítése, ami ebbe nézetbe kerülhet

en: Display a specified number of items
hu: Megadott számú elem megjelenítése

en: Display a limited number items that this view might find.
hu: Korlátozott számú elem megjelenítése a nézetben.

en: Paged output, full pager
hu: Lapozható kimenet, teljes lapozó

en: Full
hu: Teljes

en: Paged output, mini pager
hu: Lapozható kimenet, mini lapozó

en: Use the mini pager output.
hu: Mini lapozó kimenet használata.

en: Jump menu
hu: Ugró menü

en: Puts all of the results into a select box and allows the user to go to a different page based upon the results.
hu: Az összes eredményt egy legördülő menübe rakja, és lehetővé teszi, hogy a felhasználó az eredmények alapján egy másik oldalra ugorjon.

en: Node type
hu: Tartalomtípus

en: Search result highlighting input
hu: Keresési eredmény, a keresett szó kiemelve

en: Store a date in the database as a datetime field, recommended for complete dates and times that may need timezone conversion.
hu: Dátum tárolása az adatbázisban <em>datetime</em> mezőként. Olyan teljes dátumokhoz és időkhöz javasolt, ahol szükség lehet az időzóna átalakítására.

en: Store a date in the database as an ISO date, recommended for historical or partial dates.
hu: Dátum tárolása az adatbázisban ISO dátumként. Történelmi és részleges dátumokhoz javasolt.

en: Store a date in the database as a timestamp, deprecated format to support legacy data.
hu: Dátum tárolása az adatbázisban időbélyegként. Elavult formátum az örökölt adatok támogatására.

en: This field stores and renders email addresses.
hu: Ez a mező email-címeket tárol és jelenít meg.

en: Store a title, href, and attributes in the database to assemble a link.
hu: Egy hivatkozás összeállításához címet, href-et és más tulajdonságokat tárol az adatbázisban

en: Number (integer)
hu: Szám (egész)

en: Number (decimal)
hu: Szám (decimális)

en: Number (float)
hu: Szám (lebegőpontos)

en: Pop-up calendar
hu: Legördülő naptár

en: Time ago
hu: Ennyi ideje

en: Plain
hu: Egyszerű

en: Default email link
hu: Alapértelmezés szerinti email hivatkozás

en: Display the email address as a mailto link.
hu: <code>mailto:</code> linkként jeleníti meg az email címet.

en: Email plain text
hu: Email egyszerű szöveg

en: Display the email address as plain text.
hu: Egyszerű szövegként jeleníti meg az email címet.

en: Title, as link (default)
hu: Cím, mint hivatkozás (alapértelmezés)

en: Title, as plain text
hu: Cím, mint egyszerű szöveg

en: URL, as link
hu: Webcím, mint hivatkozás

en: URL, as plain text
hu: Webcím, mint sima szöveg

en: URL, absolute
hu: URL, abszolút

en: Domain, as link
hu: Domain, hivatkozásként

en: Short, as link with title "Link"
hu: Rövid, hivatkozásként „Hivatkozás” címmel

en: Label, as link with label as title
hu: Címke, hivatkozásként a címkével mint címmel

en: Separate title and URL
hu: Cím és webcím elválasztása

en: more
hu: tovább

en: fields
hu: mezők

en: field
hu: mező

en: Contextual filters
hu: Szövegkörnyezeti szűrők

en: contextual filters
hu: szövegkörnyezeti szűrők

en: Contextual filter
hu: Szövegkörnyezeti szűrő

en: contextual filter
hu: szövegkörnyezeti szűrő

en: Sort criteria
hu: Rendezési szempont

en: sort criteria
hu: rendezési szempont

en: Sort criterion
hu: Rendezési szempont

en: sort criterion
hu: rendezési szempont

en: Filter criteria
hu: Szűrési feltétel

en: filter criteria
hu: szűrési feltételek

en: Filter criterion
hu: Szűrési feltétel

en: filter criterion
hu: szűrési feltétel

en: Relationships
hu: Kapcsolatok

en: relationships
hu: kapcsolatok

en: Relationship
hu: Kapcsolat

en: header
hu: fejléc

en: footer
hu: lábléc

en: No results behavior
hu: Nulla eredmény esetén

en: no results behavior
hu: nulla eredmény esetén

en: Comments are responses to node content.
hu: A hozzászólások válaszok a tartalomra.

en: ID
hu: Azonosító

en: The comment ID of the field
hu: A mező hozzászólás azonosítója

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
hu: A hozzászólás szerzőjének neve. Megjeleníthető a hozzászólás szerzőjének webhelyére mutató hivatkozásként.

en: Author's website
hu: A szerző weboldala

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
hu: A hozzászólás szerzőjének honlapcíme. Megjeleníthető hivatkozásként. Üres is lehet, ha a szerzőnek van felhasználói fiókja.

en: Hostname of user that posted the comment.
hu: A hozzászólást beküldő felhasználó gépneve.

en: Mail
hu: Levél

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
hu: A hozzászólást beküldő felhasználó e-mailcíme. Üres is lehet, ha a szerzőnek van felhasználói fiókja.

en: Post date
hu: Beküldés dátuma

en: Date and time of when the comment was created.
hu: A hozzászólás létrehozásának dátuma és ideje.

en: Date in the form of CCYYMMDD.
hu: A dátum ÉÉÉÉHHNN formátumban.

en: Created year + month
hu: Létrehozás éve és hónapja

en: Date in the form of YYYYMM.
hu: A dátum ÉÉÉÉHH formátumban.

en: Created year
hu: Létrehozás éve

en: Date in the form of YYYY.
hu: A dátum ÉÉÉÉ formátumban.

en: Created month
hu: Létrehozás hónapja

en: Date in the form of MM (01 - 12).
hu: A dátum HH formátumban (01 - 12).

en: Created day
hu: Létrehozás napja

en: Date in the form of DD (01 - 31).
hu: A dátum NN formátumban (01 - 31).

en: Created week
hu: Létrehozás hete

en: Date in the form of WW (01 - 53).
hu: A dátum WW formátumban (01 - 53).

en: The language the comment is in.
hu: A hozzászólás nyelve.

en: Updated date
hu: Frissítési dátum

en: Date and time of when the comment was last updated.
hu: A hozzászólás utolsó frissítésének dátuma és ideje.

en: Updated year + month
hu: Frissítési év + hónap

en: Updated year
hu: Frissítési év

en: Updated month
hu: Frissítési hónap

en: Updated day
hu: Frissítési nap

en: Updated week
hu: Frissítési hét

en: Approved
hu: Elfogadott

en: Whether the comment is approved (or still in the moderation queue).
hu: A hozzászólás elfogadott-e (vagy még a moderációs sorban van).

en: Not Approved
hu: Nem elfogadott

en: Provide a simple link to view the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a hozzászólás megtekintéséhez.

en: Edit link
hu: Szerkesztés hivatkozása

en: Provide a simple link to edit the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a hozzászólás szerkesztéséhez.

en: Delete link
hu: Törlés hivatkozása

en: Provide a simple link to delete the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a hozzászólás törléséhez.

en: Provide a simple link to approve the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a hozzászólás elfogadásához.

en: Provide a simple link to reply to the comment.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít egy válasz beküldéséhez.

en: Depth
hu: Mélység

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
hu: Megjeleníti egy hozzászólás mélységét, ha az szálakba rendezett.

en: Thread
hu: Szál

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
hu: Rendezés szálankénti sorrend szerint. Ez a gyermek hozzászólásokat együtt tartja a szüleikkel.

en: Nid
hu: Tartalom azonosító

en: The node ID to which the comment is a reply to.
hu: Annak a tartalomnak az azonosítója amire ez a hozzászólás válaszol.

en: The content to which the comment is a reply to.
hu: A tartalom, amelyre a hozzászólás a válasz.

en: Author uid
hu: Szerző egyedi azonosítója

en: If you need more fields than the uid add the comment: author relationship
hu: Ha az uid-nál több mezőre van szükség, akkor hozzá kell adni a megjegyzés: szerző kapcsolatot

en: The User ID of the comment's author.
hu: A hozzászólás szerzőjének felhasználói azonosítója.

en: author
hu: szerző

en: Parent CID
hu: Szülő hozzászólás azonosítója

en: The Comment ID of the parent comment.
hu: A szülő hozzászólás hozzászólás azonosítója.

en: Parent comment
hu: Szülő hozzászólás

en: The parent comment.
hu: A szülő hozzászólás.

en: Last comment time
hu: Utolsó hozzászólás ideje

en: Date and time of when the last comment was posted.
hu: Az utolsó hozzászólás beküldésének dátuma és ideje.

en: Last comment author
hu: Az utolsó hozzászólás szerzője

en: The name of the author of the last posted comment.
hu: Az utoljára beküldött hozzászólás szerzőjének neve.

en: The number of comments a node has.
hu: A tartalom hozzászólásainak száma.

en: Updated/commented date
hu: Frissítés / hozzászólás dátuma

en: The most recent of last comment posted or node updated time.
hu: A legutolsó hozzászólás, vagy a tartalom frissítési dátuma.

en: Last comment CID
hu: Utolsó hozzászólás azonosítója

en: Display the last comment of a node
hu: A tartalom utolsó hozzászólásának megjelenítése

en: Last Comment
hu: Utolsó hozzászólás

en: The last comment of a node.
hu: A tartalom utolsó hozzászólása.

en: Last comment uid
hu: Utolsó hozzászólás azonosítója

en: The User ID of the author of the last comment of a node.
hu: A tartalomhoz írt utolsó hozzászólás szerzőjének felhasználói azonosítója.

en: Bulk operations
hu: Tömeges műveletek

en: User module 'member for' view element.
hu: A <pre>User</pre> modul által biztosított „Ennyi ideje tag” nézet elem.

en: Appears in: @bundles.
hu: Megjelenés helye: @bundles.

en: @group (historical data)
hu: @group (előzményadatok)

en: @group (historical data): @field
hu: @group (történelmi adat): @field

en: - No value -
hu: - Nincs érték -

en: image from !field_name
hu: kép innen: !field_name

en: Delta - Appears in: @bundles.
hu: Delta - Megjelenik ebben: @bundles.

en: term from !field_name
hu: kifejezés ebből: !field_name

en: The ID of the file.
hu: A fájl azonosítója.

en: The name of the file.
hu: A fájl neve.

en: Provide a simple link to delete the file entity.
hu: Egyszerű link a fájlentitás törléséhez.

en: Mime type
hu: MIME típus

en: The mime type of the file.
hu: A fájl MIME típusa.

en: Extension
hu: Kiterjesztés

en: The extension of the file.
hu: A fájl kiterjesztése.

en: The status of the file.
hu: A fájl állapota.

en: Upload date
hu: Feltöltés dátuma

en: The date the file was uploaded.
hu: A dátum, amikor a fájl fel lett töltve.

en: User who uploaded
hu: A felhasználó, aki feltöltötte

en: File Usage
hu: Fájl használata

en: Content that is associated with this file, usually because this file is in a field on the content.
hu: Tartalom ami ehhez a fájlhoz kapcsolódik, általában azért, mert ez a fájl a tartalom egyik mezőjében van.

en: A file that is associated with this node, usually because it is in a field on the node.
hu: Egy fájl, ami ehhez a tartalomhoz kapcsolódik, általában azért, mert a tartalom egyik mezőjében van.

en: A user that is associated with this file, usually because this file is in a field on the user.
hu: Egy felhasználó ami ehhez a fájlhoz kapcsolódik, általában azért, mert ez a fájl a felhasználó egyik mezőjében van.

en: A file that is associated with this user, usually because it is in a field on the user.
hu: Egy fájl, ami ehhez a felhasználóhoz kapcsolódik, általában azért, mert a felhasználó egyik mezőjében van.

en: A comment that is associated with this file, usually because this file is in a field on the comment.
hu: Egy hozzászólás ami ehhez a fájlhoz kapcsolódik, általában azért, mert ez a fájl a hozzászólás egyik mezőjében van.

en: A file that is associated with this comment, usually because it is in a field on the comment.
hu: Egy fájl, ami ehhez a hozzászóláshoz kapcsolódik, általában azért, mert a hozzászólás egyik mezőjében van.

en: Taxonomy Term
hu: Taxonómiakifejezés

en: A taxonomy term that is associated with this file, usually because this file is in a field on the taxonomy term.
hu: Egy taxonómiakifejezés, ami ehhez a fájlhoz kapcsolódik, általában azért, mert ez a fájl a taxonómiakifejezés egyik mezőjében van.

en: A file that is associated with this taxonomy term, usually because it is in a field on the taxonomy term.
hu: Egy fájl, ami ehhez a taxonómiakifejezéshez kapcsolódik, általában azért, mert a taxonómiakifejezés egyik mezőjében van.

en: Taxonomy Vocabulary
hu: Taxonómiaszótár

en: A taxonomy vocabulary that is associated with this file, usually because this file is in a field on the taxonomy vocabulary.
hu: Egy taxonómia szótár ami ehhez a fájlhoz kapcsolódik, általában azért, mert ez a fájl a taxonómia szótár egyik mezőjében van.

en: A file that is associated with this taxonomy vocabulary, usually because it is in a field on the taxonomy vocabulary.
hu: Egy fájl ami ehhez a taxonómia szótárhoz kapcsolódik, általában azért, mert a taxonómia szótár egyik mezőjében van.

en: Module
hu: Modul

en: The module managing this file relationship.
hu: Ennek a fájlnak a kapcsolatait kezelő modul.

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: The type of entity that is related to the file.
hu: A fájlhoz kapcsolódó entitás típusa.

en: Entity ID
hu: Entitás azonosítója

en: The ID of the entity that is related to the file.
hu: A fájlhoz kapcsolódó entitás azonosítója.

en: Use count
hu: Használatok száma

en: The number of times the file is used by this entity.
hu: Hányszor használta ez az entitás a fájlt.

en: Locale source
hu: Nyelvi forrás

en: A source string for translation, in English or the default site language.
hu: A fordítás egy forráskifejezése angolul, vagy webhely alapértelmezés szerinti nyelvén.

en: LID
hu: Nyelv azonosító

en: The ID of the source string.
hu: A forrás karaktersorozat azonosítója.

en: A description of the location or context of the string.
hu: A karaktersorozat helyének vagy szövegkörnyezetének leírása.

en: Source
hu: Forrás

en: The full original string.
hu: A teljes eredeti karaktersorozat.

en: Provide a simple link to edit the translations.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a fordítások szerkesztéséhez.

en: Locale target
hu: Nyelvi cél

en: Translation
hu: Fordítás

en: The full translation string.
hu: A teljes fordítási karaktersorozat.

en: The language this translation is in.
hu: Az adott fordítási nyelv.

en: Singular LID
hu: Egyes számú nyelvi azonosító

en: The ID of the parent translation.
hu: A szülő fordítás azonosítója.

en: Plural
hu: Többes szám

en: Whether or not the translation is plural.
hu: A fordítás többes számú-e.

en: The node ID.
hu: A tartalomazonosító.

en: The content title.
hu: A tartalom címe.

en: The date the content was posted.
hu: A dátum, mikor a tartalom be lett küldve.

en: The date the content was last updated.
hu: A dátum, mikor a tartalom utoljára frissítve lett.

en: The content type (for example, "blog entry", "forum post", "story", etc).
hu: A tartalomtípus (például „blogbejegyzés”, „fórumtéma”, „írás”, stb).

en: Whether or not the content is published.
hu: A tartalom közzétett-e.

en: Filters out unpublished content if the current user cannot view it.
hu: Rejtett tartalmak kiszűrése ha a jelenlegi felhasználó nem tudja megtekinteni azokat.

en: Promoted
hu: Címlapon

en: Not promoted
hu: Nincs a címlapon

en: Sticky
hu: Kiemelt

en: Whether or not the content is sticky.
hu: A tartalom kiemelt-e.

en: Not sticky
hu: Nem kiemelt

en: Whether or not the content is sticky. To list sticky content first, set this to descending.
hu: A tartalom kiemelt-e. A kiemelt tartalmak elsőkénti listázásához csökkenőre kell állítani.

en: Provide a simple link to the content.
hu: Egy egyszerű, a tartalomra mutató hivatkozást biztosít.

en: Provide a simple link to edit the content.
hu: Egy egyszerű, a tartalom szerkesztésére mutató hivatkozást biztosít.

en: Provide a simple link to delete the content.
hu: Egy egyszerű, a tartalom törlésére mutató hivatkozást biztosít.

en: The aliased path to this content.
hu: Ennek a tartalomnak az álnevesített útvonala.

en: Created date
hu: Létrehozás dátuma

en: The user authoring the content. If you need more fields than the uid add the content: author relationship
hu: A tartalom szerzője. Ha az uid-nál több mezőre van szükség, akkor hozzá kell adni a tartalom: szerző kapcsolatot

en: Relate content to the user who created it.
hu: Tartalom kapcsolása ahhoz a szerzőhöz aki létrehozta.

en: User has a revision
hu: A felhasználónak van változata

en: All nodes where a certain user has a revision
hu: Minden tartalom ahol egy bizonyos felhasználónak változatai vannak

en: Content revision
hu: Tartalomváltozat

en: Content revision is a history of changes to content.
hu: A tartalmak változatai az azokon végzett módosítások időbeli sorozatát jelentik.

en: Relate a content revision to the user who created the revision.
hu: Tartalom változat kapcsolása ahhoz a felhasználóhoz aki létrehozta a változatot.

en: revision user
hu: változatot készítő felhasználó

en: The revision NID of the content revision.
hu: A tartalomrevízió revíziós NID-je.

en: Get the actual content from a content revision.
hu: Aktuális tartalom egy tartalomváltozatból.

en: Vid
hu: Változat azonosító

en: The revision ID of the content revision.
hu: A tartalom változatának azonosítója.

en: Log message
hu: Üzenet

en: The log message entered when the revision was created.
hu: A változat létehozásakor megadott naplóüzenet.

en: The date the node was last updated.
hu: A dátum, amikor a tartalom utoljára frissült.

en: Provide a simple link to the revision.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a változathoz.

en: Provide a simple link to revert to the revision.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a változat visszaállításához.

en: Provide a simple link to delete the content revision.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a tartalom változatának törléséhez.

en: Content access
hu: Tartalom elérés

en: Access
hu: Hozzáférés

en: Filter by access.
hu: Szűrés hozzáférés szerint.

en: Filter for content by view access. <strong>Not necessary if you are using node as your base table.</strong>
hu: Tartalom szűrése nézet hozzáférése által. <strong>Nem szükséges, ha alaptáblaként a node tábla van használatban.</strong>

en: Has new content
hu: Van új tartalma

en: Show a marker if the content is new or updated.
hu: Jelző megjelenítése ha a tartalom új vagy frissített.

en: Show only content that is new or updated.
hu: Csak az új és frissített tartalom megjelenítése.

en: Redirect
hu: Átirányítás

en: URL redirects
hu: Webcím átirányítások

en: Listings of URL redirects.
hu: Webcím átirányítások listázása.

en: Redirect ID
hu: Átirányítás azonosító

en: The internal ID of the redirect.
hu: Az átirányítás belső azonosítója.

en: The type of redirect.
hu: Az átirányítás típusa.

en: ID of user who created the URL redirect.
hu: A webcím átirányítást létrehozó felhasználó azonosítója.

en: Filter the view to the currently logged in user.
hu: Nézet szűrése az aktuálisan bejelentkezett felhasználóra.

en: Source URL
hu: Forrás webcím

en: The source URL which generates a redirect
hu: Az átirányítást létrehozó forrás webcím

en: Redirect URL
hu: Átirányítási webcím

en: The destination URL
hu: A cél webcím

en: The language the redirect is for.
hu: Az átirányításhoz tartozó nyelv.

en: Clicks
hu: Kattintások

en: Number of times this URL redirect has been followed.
hu: Ez a webcím átirányítás hányszor volt használva.

en: Last accessed date
hu: Utolsó használat dátuma

en: The date/time the URL redirect was last accessed.
hu: A webcím átirányítás utolsó használatának dátuma és ideje.

en: Provide links to operations the user can perform for the URL redirect.
hu: Hivatkozásokat biztosít a felhasználónak a webcím átirányításon végezhető műveletekhez.

en: Provide a simple link to edit the URL redirect.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a webcím átirányítás szerkesztéséhez.

en: Provide a simple link to delete the URL redirect.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a webcím átirányítás törléséhez.

en: Score
hu: Eredmény

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
hu: A keresési elem pontszáma. Nem lesz felhasználva, ha a keresési szűrő nincs jelen.

en: Links from
hu: Hivatkozások ebből

en: Other nodes that are linked from the node.
hu: Egyéb tartalmak, melyekre a tartalomból hivatkozás történik.

en: Links to
hu: Hivatkozások erre

en: Other nodes that link to the node.
hu: Egyéb tartalmak, melyek a tartalomra hivatkoznak.

en: Search Terms
hu: Keresési kifejezések

en: The terms to search for.
hu: A keresett kifejezések.

en: Modules/Themes/Theme engines in your codebase.
hu: Mudulok/Sminkek/Sminkmotorok a kódbázisban

en: The type of the item, either module, theme, or theme_engine.
hu: Az elem vagy modul, smink, sminkmotor típusa.

en: Schema version
hu: Sémaverzió

en: The module's database schema version number. -1 if the module is not installed (its tables do not exist); 0 or the largest N of the module's hook_update_N() function that has either been run or existed when the module was first installed.
hu: A modul adatbázis-sémájának verziószáma. -1, ha a modul nincs telepítve (a táblái nem léteznek); 0 vagy a legnagyobb olyan N szám, amelyet a modul hook_update_N() függvényei közül futtattak, vagy amely akkor létezett, amikor a modult először telepítették.

en: Term
hu: Kifejezés

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
hu: Taxonómiakifejezések vannak csatolva a tartalmakhoz.

en: The tid of a taxonomy term.
hu: Egy taxonómiakifejezés azonosítója (tid).

en: Taxonomy term chosen from autocomplete or select widget.
hu: Taxonómiakifejezés automatikus kiegészítéssel vagy felületi elemmel kiválasztva.

en: Representative node
hu: Jellemző tartalom

en: Obtains a single representative node for each term, according to a chosen sort criterion.
hu: Kinyer egy egyedülálló, jellemző tartalmat minden kifejezéshez a kiválasztott rendezési feltételnek megfelelően.

en: The taxonomy term name.
hu: A taxonómia kifejezés neve.

en: Taxonomy term name.
hu: Taxonómia kifejezés név.

en: Uncategorized
hu: Kategória nélküli

en: The term weight field
hu: A kifejezés súly mezője

en: The description associated with a taxonomy term.
hu: A taxonómia kifejezéshez kapcsolódó leírás.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" to a particular vocabulary.
hu: „Taxonómia: Kifejezés” eredményeinek szűrése egy bizonyos szótárhoz.

en: Term edit link
hu: Kifejezésszerkesztő hivatkozás

en: Provide a simple link to edit the term.
hu: Egy linket ad a címke szerkesztéséhez.

en: Content with term
hu: Tartalom kifejezéssel

en: Relate all content tagged with a term.
hu: Minden, egy kifejezéssel megcímkézett tartalom.

en: Has taxonomy term ID
hu: Létezik hozzá taxonómiakifejezés-azonosító

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
hu: Tartalom megjelenítése, ha rendelkezik a kiválasztott taxonómia kifejezésekkel.

en: Has taxonomy term
hu: Létezik hozzá taxonómiakifejezés

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
hu: A kifejezés szülő kifejezése. Több szülőt engedélyező szótár használata esetén ismétlődő bejegyzéseket hozhat létre.

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" by the parent pid.
hu: A „Taxonómia: Kifejezés” eredményeinek szűrése a szülő pid-je alapján.

en: The parent term of the term.
hu: A kifejezés szülő kifejezése.

en: Users who have created accounts on your site.
hu: Felhasználók, akik fiókot hoztak létre a webhelyen.

en: Uid
hu: Felhasználóazonosító

en: Content authored
hu: Tartalom szerzője

en: nodes
hu: tartalmak

en: Current
hu: Jelenlegi

en: Name (raw)
hu: Név (nyers)

en: Data
hu: Adat

en: No role
hu: Nincs szerepkör

en: Global
hu: Általános

en: Random
hu: Véletlenszerű

en: Randomize the display order.
hu: Véletlenszerű megjelenítési sorrend.

en: Null
hu: (Érték nélküli)

en: Allow a contextual filter value to be ignored. The query will not be altered by this contextual filter value. Can be used when contextual filter values come from the URL, and a part of the URL needs to be ignored.
hu: Lehetővé teszi egy szövegkörnyezeti szűrőérték figyelmen kívül hagyását. A lekérdezést ez a szövegkörnyezeti szűrőérték nem fogja módosítani. Akkor használható ha a szövegkörnyezeti szűrőértékek az URL-ből jönnek és szükség van az URL egy részének figyelmen kívül hagyására.

en: Custom text
hu: Egyéni szöveg

en: Provide custom text or link.
hu: Egyéni szöveg, vagy hivatkozás megadása.

en: View result counter
hu: Eredményszámláló megtekintése

en: Displays the actual position of the view result
hu: A nézet eredmény aktuális helyzetének mutatása

en: Text area
hu: Szövegdoboz

en: Unfiltered text
hu: Szűretlen szöveg

en: Add unrestricted, custom text or markup. This is similar to the custom text field.
hu: Korlátozás nélküli egyéni szöveg vagy jelölő hozzáadása. Hasonló az egyéni szövegmezőhöz.

en: View area
hu: Nézet terület

en: Insert a view inside an area.
hu: Nézet beszúrása a területre.

en: Result summary
hu: Eredmény összegzése

en: Shows result summary, for example the items per page.
hu: Megmutatja az eredmények összegzését, például az oldalankénti elemek számát.

en: Contextual Links
hu: Szövegkörnyezeti hivatkozások

en: Display fields in a contextual links menu.
hu: Mezők megjelenítése egy szövegkörnyezeti hivatkozások menüben.

en: Combine fields filter
hu: Mezők szűrőinek összekapcsolása

en: Dropbutton
hu: Lenyíló gomb

en: Display fields in a dropbutton.
hu: Mezők megjelenítése egy lenyíló gombon.

en: Math expression
hu: Matematikai kifejezés

en: Evaluates a mathematical expression and displays it.
hu: Kiértékel egy matematikai kifejezést és megjeleníti.

en: Fields comparison
hu: Mezők összehasonlítása

en: Use fields comparison to filter the result of the view.
hu: Mező összehasonlítások használata a nézet eredményének szűréséhez.

en: The number of new comments on the node.
hu: A tartalom új hozzászólásainak száma.

en: Add comment link
hu: Új hozzászólás hivatkozás

en: Display the standard add comment link used on regular nodes, which will only display if the viewing user has access to add a comment.
hu: Megjelenít egy, az általános tartalmaknál is használt hivatkozást egy új hozzászólás létrehozásához, de csak abban az esetben, ha a tartalmat éppen megtekintő felhasználónak van jogosultsága hozzászólás létrehozásához.

en: Comment status
hu: Hozzászólások állapota

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
hu: A tartalomhoz hozzá lehet-e szólni.

en: User posted or commented
hu: Beküldő vagy hozzászóló felhasználó

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
hu: Tartalmak megjelenítése csak akkor, ha a felhasználó küldte be a tartalmat, vagy hozzászólt a tartalomhoz.

en: Comments of the node
hu: A tartalom hozzászólásai

en: Relate all comments on the node. This will create 1 duplicate record for every comment. Usually if you need this it is better to create a comment view.
hu: A tartalom összes hozzászólásának kapcsolása. Ez minden hozzászóláshoz egy duplikált rekordot hoz létre. Ha erre van szükség, általában jobb hozzászólás nézetet létrehozni.

en: @entity using @field
hu: @entity @field használatával

en: Relate each @entity with a @field set to the image.
hu: Minden @entity elem egy, a képhez beállított @field mezőhöz kapcsolása.

en: Relate each @entity with a @field set to the term.
hu: Minden @entity elem egy, a kifejezésre beállított @field mezőhöz kapcsolása.

en: The language the content is in.
hu: A nyelv, amelyen a tartalom van.

en: Taxonomy terms on node
hu: Taxonómiakifejezések tartalmakon

en: term
hu: kifejezés

en: All taxonomy terms
hu: Minden taxonómiakifejezés

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
hu: Egy tartalomhoz kapcsolódó összes taxonómiakifejezés megjelenítése a meghatározott szótárakból.

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
hu: Tartalom megjelenítése ha rendelkezik a kiválasztott taxonómiakifejezésekkel vagy gyermeke a kiválasztott kifejezésnek. A nagyobb bonyolultság miatt kevesebb lehetősége van, mint a mélység nélküli verziónak.

en: Has taxonomy term ID (with depth)
hu: Létezik hozzá taxonómiakifejezés-azonosító (mélységgel)

en: Has taxonomy terms (with depth)
hu: Léteznek hozzá taxonómiakifejezések (mélységgel)

en: Has taxonomy term ID depth modifier
hu: Létezik hozzá taxonómiakifejezés-azonosító mélységmódosító

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional contextual filter value.
hu: Lehetővé teszi, hogy a "Taxonómia: kifejezés-azonosító (mélységgel)" opcióhoz tartozó "mélység" módosítva legyen egy további környezeti szűrő értékén keresztül.

en: Group results together
hu: Eredmények csoportosítása

en: Count DISTINCT
hu: DISTINCT összeszámlálása

en: Sum
hu: Összegzés

en: Average
hu: Átlag

en: Standard deviation
hu: Normál szórás

en: True
hu: Igaz

en: False
hu: Hamis

en: On
hu: Be

en: Off
hu: Ki

en: Header block
hu: Fejléc blokk

en: Contains elements typical of a site header including the site logo, name, slogan, and optionally a navigational menu.
hu: A webhely fejlécére jellemző elemeket tartalmaz, mint a webhely logója, neve, szlogenje és esetleg egy navigációs menüt.

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Powered by Backdrop
hu: Backdrop alapú webhely

en: Displays a link to <a href="https://backdropcms.org">the Backdrop CMS website</a>.
hu: Hivatkozás megjelenítése a <a href="https://backdropcms.org"> Backdrop CMS weboldalára</a>.

en: Custom block
hu: Egyéni blokk

en: A basic block for adding custom text.
hu: Egyszerű blokk egyedi szöveg megjelenítéséhez.

en: Hero block
hu: Főkép blokk

en: A hero block often consists of text over a background image, though either are optional.
hu: A főkép blokk általában egy felirattal ellátott háttérképet tartalmaz, de mindkettő elhagyható.

en: Convert image captions to figure and figcaption elements
hu: A képfeliratok átalakítása <code>&lt;figure&gt;</code> és <code>&lt;figcaption&gt;</code> elemekké

en: Float images left and right using the data-align attribute
hu: A képek úsztatása jobbra és balra a <code>data-align</code> tulajdonság segítségével

en: String pass-through
hu: Karakterlánc átadás

en: User interface translation
hu: Felhasználói felület fordítása

en: Select and configure themes.
hu: Sminkek kiválasztása és beállítása.

en: Date and time formats
hu: Dátum- és időformátumok

en: URL handling
hu: Webcím kezelése

en: Install new themes
hu: Új sminkek telepítése

en: List themes
hu: Sminkek listázása

en: Adjust administration bar settings.
hu: Adminisztrációs sáv beállítása.

en: Text editors and formats
hu: Szövegszerkesztők és formátumok

en: List text formats
hu: Szövegformátumok listázása

en: Import, export, and synchronize your configuration changes between different installations of your site, such as in development, staging, and production environments.
hu: A konfiguráció importálása, exportálása, szinkronizálása a webhely különféle változatai között. Például fejlesztői, élesítésre váró vagy éles környezetben.

en: Full Import/Export
hu: Teljes Import/Export

en: Single Import/Export
hu: Egyelemű Import/Export

en: Synchronize
hu: Szinkronizálás

en: Configuration diff
hu: Konfigurációs eltérések

en: Transliteration
hu: Latinbetűs átirat

en: Convert existing file names to US-ASCII.
hu: US-ASCII karakterekre alakítja át a létező fájlok neveit.

en: Add image style
hu: Képstílus hozzáadása

en: List image styles
hu: Képstílusok listázása

en: Add date format
hu: Dátumformátum hozzáadása

en: List languages
hu: Nyelvek listázása

en: URL settings
hu: Webcím beállítások

en: Redirect users from one URL to another.
hu: Átirányítja a felhasználókat egy webcímről egy másikra.

en: Add redirect
hu: Átirányítás hozzáadása

en: Fix 404 pages
hu: 404-es oldalak javítása

en: List URL redirects
hu: Webcím átirányítások listázása

en: Configure behavior for URL redirects.
hu: Webcím átirányítások viselkedésének beállítása.

en: Add URL alias
hu: Útvonalálnév hozzáadása

en: List URL aliases
hu: Útvonalálnevek listázása

en: URL alias patterns
hu: Útvonalálnév minták

en: List URL alias patterns
hu: Útvonalálnév minták listázása

en: URL alias pattern settings
hu: Útvonalálnév minták beállítása

en: Account emails
hu: Felhasználói fiók e-mailek

en: Manage displays
hu: Megjelenítések kezelése

en: Install new modules
hu: Új modulok telepítése

en: List modules
hu: Modulok listázása

en: Uninstall modules
hu: Modulok eltávolítása

en: Get a status report about available updates for your installed modules, themes, and layouts.
hu: Állapotjelentés a telepített modulok, sminkek és elrendezések frissíthetőségéről.

en: List available updates
hu: Elérhető frissítések listázása

en: List fields
hu: Mezők listázása

en: Used in views
hu: Nézetekben használt

en: Overview of fields used in all views.
hu: Az összes nézetben használt mezők áttekintése.

en: Fix 404 pages with URL redirects
hu: 404-es oldalak javítása webcím átirányításokkal

en: Views plugins
hu: Views beépülők

en: Overview of plugins used in all views.
hu: A nézetekben használt bővítmények áttekintése.

en: List content types
hu: Tartalomtípusok listázása

en: Custom blocks
hu: Egyéni blokkok

en: Add custom block
hu: Egyéni blokk hozzáadása

en: List custom blocks
hu: Egyéni blokkok listázása

en: Layouts
hu: Elrendezések

en: Create new landing pages or modify the layout of existing pages on your site.
hu: Új oldal elrendezések létrehozása vagy a meglévők módosítása.

en: Add layout
hu: Elrendezés hozzáadása

en: List layouts
hu: Elrendezések listázása

en: Manage layout templates.
hu: Elrendezés sablonok kezelése.

en: Update layouts
hu: Elrendezések frissítése

en: List vocabularies
hu: Szótárak listázása

en: Views
hu: Nézetek

en: Manage customized lists of content.
hu: Személyre szabott tartalomlisták kezelése.

en: Add view
hu: Nézet hozzáadása

en: List views
hu: Nézetek listázása

en: Advanced
hu: Haladó

en: Manage comments
hu: Hozzászólások kezelése

en: Add user account
hu: Felhasználói fiók hozzáadása

en: Configure layout
hu: Elrendezés beállítása

en: Manage blocks
hu: Blokkok kezelése

en: Configure page title
hu: Oldalcím beállítása

en: Configure menu
hu: Menü beállítása

en: Edit links
hu: Hivatkozások szerkesztése

en: List terms
hu: Kifejezések listázása

en: Break lock
hu: Zárolás feloldása

en: Configure view
hu: Nézet beállítása

en: 4-byte UTF-8 support enables extended characters to be saved into the database, including emojis, Asian symbols and mathematical symbols.
hu: A 4 bájtos UTF-8 támogatás lehetővé teszi az Unicode karakterkészlet által biztosított hangulatjelek, ikonok és más speciális jelek (például ázsiai betűk és matematikai szimbólumok) adatbázisba mentését.

en: Date field values
hu: Dátummező értékek

en: Tokens related to date field values.
hu: Dátum mezővel kapcsolatos vezérjelek.

en: The date value.
hu: A dátum érték.

en: End Date
hu: Befejező dátum

en: The End date value.
hu: A végdátum értéke.

en: Tokens related to menus.
hu: A menükkel kapcsolatos vezérjelek.

en: Menu links
hu: Menühivatkozások

en: Tokens related to menu links.
hu: A menühivatkozásokkal kapcsolatos vezérjelek.

en: The name of the menu.
hu: A menü képernyőn látható neve.

en: The unique machine-readable name of the menu.
hu: A menü egyedi, gépek által olvasható neve.

en: The optional description of the menu.
hu: A menü lehetséges leírása.

en: Menu link count
hu: Menühivatkozás száma

en: The number of menu links belonging to the menu.
hu: A menühöz tartozó menüpontok száma.

en: The URL of the menu's edit page.
hu: A menü szerkesztési oldalának webcíme.

en: The menu of the menu link.
hu: A menühivatkozás menüje.

en: The URL of the menu link's edit page.
hu: A menühivatkozás szerkesztési oldalának webcíme.

en: The menu link for this node.
hu: Ennek a tartalomnak a menühivatkozása.

en: Tokens related to content types.
hu: A tartalomtípusokkal kapcsolatos vezérjelek.

en: The language code of the language the node is written in.
hu: Annak a nyelvnek a nyelvi kódja amin a tartalom íródott.

en: Translation source node
hu: Fordításhoz használt tartalmi forrás

en: The source node for this current node's translation set.
hu: A jelenlegi tartalom fordításkészletében az eredeti tartalom.

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
hu: A tartalom legfrissebb változtatásainak magyarázata.

en: The unique machine-readable name of the content type.
hu: A tartalomtípus egyedi, gépek által olvasható neve.

en: The optional description of the content type.
hu: A tartalomtípus lehetséges leírása.

en: The number of nodes belonging to the content type.
hu: A tartalomtípushoz kapcsolódó tartalmak száma.

en: Joined path
hu: Egyesített útvonal

en: Current page
hu: Jelenlegi oldal

en: Tokens related to the current page request.
hu: A jelenlegi laplekéréssel kapcsolatos vezérjelek.

en: Current date
hu: Aktuális dátum

en: Tokens related to the current date and time.
hu: A jelenlegi dátummal és idővel kapcsolatos vezérjelek.

en: Tokens related to URLs.
hu: A webcímekkel kapcsolatos vezérjelek.

en: Array
hu: Tömb

en: Tokens related to arrays of strings.
hu: Karaktersorozatok tömbjével kapcsolatos vezérjelek.

en: The title of the current page.
hu: Az aktuális oldal címe.

en: The URL of the current page.
hu: Az aktuális oldal webcíme.

en: Page number
hu: Oldalszám

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
hu: Az aktuális lap száma a lapozóval ellátott listák megtekintésekor.

en: Query string value
hu: A kérés karaktersorozatának értéke

en: The value of a specific query string field of the current page.
hu: Az aktuális oldal kéréséből egy megadott mező karaktersorozatának az értéke.

en: The path component of the URL.
hu: A webcím útvonalösszetevője.

en: Relative URL
hu: Relatív webcím

en: The relative URL.
hu: A relatív webcím.

en: Absolute URL
hu: Abszolút webcím

en: The absolute URL.
hu: Az abszolút webcím.

en: Brief URL
hu: Rövid webcím

en: The URL without the protocol and trailing backslash.
hu: A webcím a protokoll és a záró perjel nélkül.

en: Unaliased URL
hu: Álnévmentes webcím

en: The unaliased URL.
hu: Az álnév nélküli webcím.

en: Arguments
hu: Argumentumok

en: Link ID
hu: Hivatkozás azonosító

en: The unique ID of the menu link.
hu: A menühivatkozás egyedi azonosítója.

en: The title of the menu link.
hu: A menühivatkozás címe.

en: The URL of the menu link.
hu: A menühivatkozás webcíme.

en: The menu link's parent.
hu: A menühivatkozás szülője.

en: Parents
hu: Szülők

en: An array of all the menu link's parents, starting with the root.
hu: A menühivatkozás összes szülőjének tömbje a gyökértől kezdődően.

en: Root
hu: Gyökér

en: The menu link's root.
hu: A menühivatkozás gyökéreleme.

en: First
hu: Első

en: The first element of the array.
hu: A tömb első eleme.

en: Last
hu: Utolsó

en: The last element of the array.
hu: A tömb utolsó eleme.

en: The number of elements in the array.
hu: A tömbben lévő elemek száma.

en: Reversed
hu: Fordított

en: The array reversed.
hu: A tömb fordítva.

en: Keys
hu: Kulcsok

en: The array of keys of the array.
hu: A tömb kulcsainak tömbje.

en: Imploded
hu: Összefűzött

en: The values of the array joined together with a custom string in-between each value.
hu: A tömb értékei összefűzve az elemek között egy egyedi karaktersorozattal.

en: Value
hu: Érték

en: The specific value of the array.
hu: A tömb megadott értéke.

en: A date in '@type' format. (%date)
hu: Egy dátum „@type” formátumban. (%date)

en: Base name
hu: Alapnév

en: The base name of the file.
hu: A fájl alapneve.

en: File byte size
hu: Fájlméret bájtban

en: The size of the file, in bytes.
hu: A fájl mérete bájtokban.

en: The URL of the taxonomy term's edit page.
hu: A taxonómia kifejezés szerkesztési oldalának webcíme.

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
hu: A kifejezés összes szülőjének tömbje a gyökértől kezdődően.

en: Root term
hu: Gyökérkifejezés

en: The root term of the taxonomy term.
hu: A taxonómia kifejezés gyökérkifejezése.

en: The unique machine-readable name of the vocabulary.
hu: A szótár egyedi, gépek által olvasható neve.

en: The URL of the vocabulary's edit page.
hu: A szótár szerkesztési oldalának webcíme.

en: The user roles associated with the user account.
hu: A felhasználói fiókhoz rendelt szerepkörök.

en: The picture of the user.
hu: A felhasználó képe.

en: Account cancellation URL
hu: Fiók megszüntetésének webcíme

en: One-time login URL
hu: Egyszeri belépés webcíme

en: Tokens related to views.
hu: Nézetekhez kapcsolódó vezérjelek.

en: The human-readable name of the view.
hu: A nézet ember által olvasható neve.

en: The description of the view.
hu: A nézet leírása.

en: The machine-readable name of the view.
hu: A nézet gép által olvasható neve.

en: The title of current display of the view.
hu: A nézet jelenlegi megjelenítésének címe.

en: The URL of the view.
hu: A nézet webcíme.

en: Original @entity
hu: Eredeti @entity

en: The original @entity data if the @entity is being updated or saved.
hu: Az eredeti @entity tulajdonsága, ha az adott @entity frissített vagy mentett.

en: Run updates
hu: Frissítések futtatása

en: Flush all caches
hu: Összes gyorsítótár kiürítése

en: CSS and JavaScript
hu: CSS és JavaScript

en: Page and else
hu: Oldal és egyéb

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Theme registry
hu: Smink gyorsítótára

en: Token registry
hu: Vezérjelek gyorsítótára

en: Update data
hu: Frissítési adatok

en: List additional actions
hu: További akciók listázása

en: Every
hu: Minden

en: !title cache cleared.
hu: !title gyorsítótár ürłtése megtörtént.

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: @type field.
hu: @type mező.

en: Briefly describe the changes you have made.
hu: Rövid leírás a változtatásokról.

en: From
hu: Honnan

en: Last accessed
hu: Utolsó használat

en: No URL redirects available.
hu: Nincsenek elérhető webcím átirányítások.

en: Generate automatic URL alias
hu: Automatikusan hoz létre webcímálneveket

en: Uncheck this to create a custom alias below.
hu: Ezt kikapcsolva egyedi álnév hozható létre alatta.

en: Configure URL alias patterns.
hu: A webcímálnevek mintáinak beállítása.

en: Bold
hu: Vastag

en: Italic
hu: Dőlt

en: Underline
hu: Aláhúzás

en: Strike-through
hu: Áthúzott

en: Align left
hu: Balra zárt

en: Align center
hu: Középre zárt

en: Align right
hu: Jobbra zárt

en: Justify
hu: Sorkizárt

en: Bullet list
hu: Felsorolás

en: Numbered list
hu: Számozott lista

en: Redo
hu: Ismét

en: Superscript
hu: Felső index

en: Subscript
hu: Alsó index

en: Blockquote
hu: Idézet

en: Source code
hu: Forráskód

en: Horizontal rule
hu: Vízszintes vonal

en: Cut
hu: Kivágás

en: Copy
hu: Másolás

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Paste Text
hu: Szöveg beillesztés

en: Paste from Word
hu: Beillesztés Wordből

en: Show blocks
hu: Blokkok megjelenítése

en: Remove format
hu: Formázás eltávolítása

en: Character map
hu: Karaktertábla

en: HTML block format
hu: HTML blokk formázása

en: Font style
hu: Betű stílus

en: Styles
hu: Stílusok

en: Maximize
hu: Legnagyobbra

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Button separator
hu: Nyomógomb elválasztó

en: Formatting options
hu: Formázási beállítások

en: Editor
hu: Szerkesztő

en: Changed
hu: Módosítva

en: Rich Text Editor, !label field
hu: Szövegszerkesztő, !label mező

en: Loading...
hu: Betöltés...

en: Show all columns
hu: Minden oszlop mutatása

en: No redirects
hu: Nincs átirányítás

en: Automatic alias
hu: Automatikus álnév

en: Double quotation marks
hu: Kettős (hagyományos) idézőjel

en: Single quotation marks (apostrophe)
hu: Egyszeres idézőjel (aposztróf)

en: Back tick
hu: Fordított idézőjel (backtick)

en: Period
hu: Pont

en: Hyphen
hu: Kötőjel

en: Underscore
hu: Aláhúzás

en: Colon
hu: Kettőspont

en: Semicolon
hu: Pontosvessző

en: Vertical bar (pipe)
hu: Függőleges vonal (pipe)

en: Left curly bracket
hu: Nyitó kapcsos zárójel

en: Left square bracket
hu: Nyitó szögletes zárójel

en: Right curly bracket
hu: Bezáró kapcsos zárójel

en: Right square bracket
hu: Bezáró szögletes zárójel

en: Plus sign
hu: Pluszjel

en: Equal sign
hu: Egyenlőségjel

en: Asterisk
hu: Szorzásjel

en: Percent sign
hu: Százalékjel

en: Caret
hu: „Kalap” szimbólum

en: Dollar sign
hu: Dollárjel

en: Number sign (pound sign, hash)
hu: Kettőskereszt

en: At sign
hu: Kukac jel

en: Exclamation mark
hu: Felkiáltójel

en: Tilde
hu: Tilde („hullám” szimbólum)

en: Left parenthesis
hu: nyitó zárójel

en: Right parenthesis
hu: Bezáró zárójel

en: Question mark
hu: Kérdőjel

en: Less-than sign
hu: „Kisebb mint” jel

en: Greater-than sign
hu: „Nagyobb mint” jel

en: Slash
hu: Perjel

en: Backslash
hu: Visszaper

en: System path
hu: Rendszerútvonal

en: Microsoft Office document icon
hu: Microsoft Office dokumentum ikonja

en: Office spreadsheet icon
hu: Office táblázat ikonja

en: Office presentation icon
hu: Office prezentáció ikonja

en: PDF icon
hu: PDF ikon

en: Movie icon
hu: Film ikon

en: Audio icon
hu: Audió ikon

en: Image icon
hu: Kép ikon

en: Package icon
hu: Csomag ikon

en: HTML icon
hu: HTML ikon

en: Plain text icon
hu: Egyszerű szövegfájl ikonja

en: Publishing settings
hu: Közzétételi beállítások

en: Promote
hu: Címlapra helyezés

en: Revision settings
hu: Változat beállítások

en: Revisions allow content editors to view changes over time and revert changes if needed.
hu: A változatok segítségével a tartalomszerkesztők megtekinthetik a tartalom változásait, és szükség esetén visszavonhatják a módosításokat.

en: Create new revision by default
hu: Új változat létrehozása alapértelmezés szerint

en: Create new content
hu: Új tartalom létrehozása

en: Edit own content
hu: Saját tartalom szerkesztése

en: Edit any content
hu: Bármely tartalom szerkesztése

en: Delete own content
hu: Saját tartalom törlése

en: Delete any content
hu: Bármely tartalom törlése

en: Display author and date information
hu: A szerző és a dátum megjelenítése

en: Open comments
hu: Hozzászólások létrehozásának engedélyezése

en: Closed comments
hu: Hozzászólások létrehozásának tiltása

en: Show comment replies in a threaded list
hu: A hozzászólás válaszainak megjelenítése beágyazott listában.

en: URL alias pattern
hu: Útvonalálnév minta

en: Default URL alias pattern
hu: Alapértelmezett útvonalálnév minta

en: Add comment
hu: Új hozzászólás

en: Default (module-provided)
hu: Alapértelmezett (modul által meghatározott)

en: Tags:
hu: Címkék:

en: Clone
hu: Klónozás

en: Displays
hu: Megjelenítések

en: No views match the search criteria.
hu: Nincs a keresésnek megfelelő nézet.

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard your changes.
hu: * A változások átmenetileg tárolva lettek. A változásokat a Mentés gombra kattintva lehet véglegesíteni. A Mégsem gombra kattintás eldobja a módosításokat.

en: analyze view
hu: nézet elemzése

en: clone view
hu: nézet klónozása

en: reorder displays
hu: megjelenítések újrarendezése

en: export view
hu: nézet exportálása

en: Add !display
hu: !display hozzáadása

en: clone @display_title
hu: @display_title klónozása

en: delete @display_title
hu: @display_title törlése

en: disable @display_title
hu: @display_title letiltása

en: Display name
hu: Megjelenített név

en: Filters
hu: Szűrők

en: Pager
hu: Lapozó

en: Exposed form
hu: Felfedett űrlap

en: Other
hu: Egyéb

en: Machine Name
hu: Programok által olvasható név

en: Change the machine name of this display.
hu: A megjelenítés programok által használt nevének módosítása.

en: No comment
hu: Nincs hozzászólás

en: Comment or document this display.
hu: Megjegyzés vagy dokumentáció a megjelenítéshez.

en: Change the title that this display will use.
hu: A megjelenítési mód által használt cím módosítása.

en: Change the way content is formatted.
hu: Tartalom formázásának megváltoztatása.

en: Change settings for this format
hu: A formátum beállításainak megváltoztatása

en: Change the way each row in the view is styled.
hu: A nézetben található sorok megjelenítési módjának módosítása

en: Change settings for this style
hu: Stílus beállításainak módosítása

en: Use AJAX
hu: Ajax használata

en: Change whether or not this display will use AJAX.
hu: Ez a megjelenítés használjon-e AJAX-ot.

en: Hide attachments in summary
hu: Csatolmány elrejtése az összegzésben

en: Change whether or not to display attachments when displaying a contextual filter summary.
hu: Egy szövegkörnyezeti szűrő összefoglaló megjelenítésekor megjelenjenek-e a csatolmányok.

en: Hide contextual links
hu: Szövegkörnyezeti hivatkozások elrejtése

en: Change whether or not to display contextual links for this view.
hu: Megjelenjenek-e a szövegkörnyezeti hivatkozások ehhez a nézethez vagy ne.

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: - Mind -

en: Offset
hu: Eltolás

en: Use pager
hu: Lapozó használata

en: Change this display's pager setting.
hu: A megjelenítés lapozó-beállításainak módosítása.

en: Change settings for this pager type.
hu: Beállítások módosítása ehhez a lapozótípushoz.

en: More link
hu: „Tovább” hivatkozás

en: Specify whether this display will provide a "more" link.
hu: Biztosítson-e ez a megjelenítés „tovább” hivatkozást.

en: Use aggregation
hu: Összevonás használata

en: Allow grouping and aggregation (calculation) of fields.
hu: Mezők csoportosításának és összevonásának (számításának) engedélyezése.

en: Query settings
hu: Lekérdezés beállításai

en: Allow to set some advanced settings for the query plugin
hu: Lehetővé teszi a lekérdezési bővítmény
     néhány haladó beállításának módosítását.

en: Current user's language
hu: Aktuális felhasználó nyelve

en: Default site language
hu: A webhely alapértelmezés szerinti nyelve

en: Field Language
hu: Mező nyelve

en: All fields which support translations will be displayed in the selected language.
hu: Minden, fordítást támogató mező a kiválasztott nyelven fog megjelenni.

en: Additional permissions are required based on what the fields are attached to (for example, <a href="@url">administer content types</a> to manage fields attached to content).
hu: Az alapján, hogy a mezők mikhez vannak kapcsolva, további jogosultságok szükségesek. Például a <a href="@url">Tartalomtípusok adminisztrációja</a> jogosultság megléte kell a tartalmakhoz kötődő mezők kezeléséhez.

en: Define how text is handled by combining filters into <a href="@url">text formats</a>.
hu: Különböző szűrők összekombinálásával meghatározható egy adott szöveg átalakítása <a href="@url">szövegformátummá</a>.

en: Install and update modules, themes & layouts
hu: Modulok, sminkek és elrendezések telepítése és frissítése

en: Allows the user to browse for and install new modules, themes and layouts.
hu: Új modulok, sminkek és elrendezések keresésének lehetősége.

en: View any unpublished content
hu: Bármely rejtett tartalom megtekintése

en: %vocabulary: Edit terms
hu: %vocabulary: Kifejezések szerkesztése

en: %vocabulary: Delete terms
hu: %vocabulary: Kifejezések törlése

en: Administer views
hu: Nézetek adminisztrációja

en: Access the views administration pages.
hu: Hozzáférés a nézetek adminisztrációs oldalához.

en: Bypass views access control
hu: Nézetek hozzáférés szabályozásának mellőzése

en: Bypass access control when accessing views.
hu: Hozzáférés szabályozás kihagyása nézetek elérésekor.

en: Administer Layouts
hu: Elrendezések adminisztrációja

en: Access administration bar
hu: Hozzáférés az adminisztrációs sávhoz

en: Display the administration bar at the top of each page.
hu: Az adminisztrációs sáv megjelenítése minden oldal tetején.

en: Specify access control type for this display.
hu: Meghatározza a megjelenítés hozzáférés-szabályozásának típusát.

en: Change settings for this access type.
hu: A hozzáféréstípus beállításainak módosítása.

en: Specify caching type for this display.
hu: A megjelenítés gyorsítótárazási típusának meghatározása.

en: Link display
hu: Hivatkozás megjelenítés

en: Specify which display or custom url this display will link to.
hu: Melyik megjelenítésre vagy egyéni webcímre fog hivatkozni ez a megjelenítés.

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Exposed form style
hu: Felfedett űrlap stílusa

en: Select the kind of exposed filter to use.
hu: Az alkalmazandó felfedett szűrő fajtájának kiválasztása.

en: Exposed form settings for this exposed form style.
hu: A felfedett űrlapstílus beállításai.

en: CSS class
hu: CSS osztály

en: Change the CSS class name(s) that will be added to this display.
hu: A megjelenítéshez adandó CSS osztályok megváltoztatása.

en: Theme
hu: Smink

en: Information
hu: Információ

en: Get information on how to theme this display
hu: Megjelenítés sminkelési információinak megmutatása

en: Block settings
hu: Blokk beállításai

en: Do not cache
hu: Ne gyorsítótárazza

en: Cache once for everything (global)
hu: Egyszer gyorsítótáraz mindent (globális)

en: Per page
hu: Laponként

en: Per role
hu: Szerepkörönként

en: Per role per page
hu: Laponként és szerepkörönként

en: Per user
hu: Felhasználónként

en: Per user per page
hu: Felhasználónként és laponként

en: Block caching
hu: Blokk gyorsítótárazása

en: The selected style or row format does not utilize fields.
hu: A kiválasztott stílus vagy sorformátum nem használ mezőket.

en: And/Or, Rearrange
hu: És/Vagy, Újrarendezés

en: Rearrange
hu: Újrarendezés

en: desc
hu: csökkenő

en: Auto preview
hu: Automata előnézet

en: Preview with contextual filters:
hu: Előnézet szövegkörnyezeti szűrőkkel:

en: Separate contextual filter values with a "/". For example, %example.
hu: A szövegkörnyezeti szűrő értékeit per jellel kell elválasztani. Például: %example.

en: Update preview
hu: Előnézet frissítése

en: Remove group
hu: Csoport törlése

en: Apply (all displays)
hu: Alkalmazás (minden megjelenítésre)

en: Revert to default
hu: Visszatérés az alapértelmezéshez

en: Apply (this display)
hu: Alkalmazás (erre a megjelenítésre)

en: Reset to default
hu: Alapértelmezés visszaállítása

en: Customized for !bundle
hu: „!bundle” testre szabott beállításai

en: Not customized for !bundle
hu: „!bundle” nem testre szabott beállításai

en: Trimmed limit: @trim_length characters
hu: Csonkolási korlát: @trim_length karakter

en: Trimmed limit
hu: Csonkolási korlát

en: If the summary is not set, the trimmed %label field will be shorter than this character limit.
hu: Ha az összefoglaló nincs beállítva, akkor a levágott %label mező rövidebb lesz ennél a karakterszámkorlátnál.

en: Set @title as default
hu: @title beállítása alapértelmezettként

en: Interface translation
hu: Felület fordítása

en: not applicable
hu: nem alkalmazható

en: - Any -
hu: - Bármely -

en: Is one of
hu: Egy ezek közül

en: in
hu: ebben

en: Is not one of
hu: Nincs ezek között

en: not in
hu: nincs ebben

en: Is empty (NULL)
hu: Üres (NULL)

en: empty
hu: üres

en: Is not empty (NOT NULL)
hu: Nem üres (NOT NULL)

en: not empty
hu: nem üres

en: Is equal to
hu: Egyenlő

en: Is not equal to
hu: Nem egyenlő

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: contains
hu: tartalmazza

en: Contains any word
hu: Bármely szót tartalmazza

en: has word
hu: tartalmazza

en: Contains all words
hu: Tartalmaz minden szót

en: has all
hu: mindet tartalmazza

en: Starts with
hu: Ezzel kezdődik

en: begins
hu: kezdődik

en: Does not start with
hu: Nem ezzel kezdődik

en: Ends with
hu: Így végződik

en: ends
hu: végződik

en: Does not end with
hu: Nem végződhet ezzel

en: Does not contain
hu: Nem tartalmazza

en: Length is shorter than
hu: A hossz rövidebb, mint

en: shorter than
hu: rövidebb, mint

en: Length is longer than
hu: A hossz nagyobb, mint

en: longer than
hu: nagyobb, mint

en: Regular expression
hu: Reguláris kifejezés

en: Update this item
hu: Ezen elem frissítése

en: Delete content
hu: Tartalom törlése

en: Execute
hu: Végrehajt

en: Makes date/time fields available.
hu: Elérhetővé teszi a dátum/idő mezőket.

en: Defines an email field type.
hu: Egy email mezőtípust határoz meg.

en: Defines simple link field types.
hu: Egyszerű hivatkozás mezőtípusokat ad.

en: Allows users to redirect from old URLs to new URLs.
hu: Lehetővé teszi, hogy a felhasználók átirányíthassanak régi webcímeket új webcímekre.

en: Enables the organization of content by category.
hu: Lehetővé teszi a tartalom kategóriák szerinti szervezését.

en: Create customized lists and queries from your database.
hu: Egyéni listákat és lekérdezéseket hoz létre az adatbázisból.

en: Enable interface translation to English
hu: Felület angol nyelvre fordításának engedélyezése

en: User accounts
hu: Felhasználói fiókok

en: Functionality
hu: Funkcionalitás

en: URL aliases bulk actions
hu: Útvonalálnevek tömeges műveletei

en: Enable to also convert the file name that is displayed within the site (for example, in link text).
hu: Lehetővé teszi a webhelyen megjelenített fájlnév átalakítását is (például hivatkozások szövegében).

en: Unlink
hu: Hivatkozás eltávolítása

en: New pages will have URLs that match a pattern based on wildcards called <em>tokens</em>. For example the URL <code>blog/my-first-post</code> could be created using the pattern <code>blog/[node:title]</code> if the title of the blog post was "My first post".
hu: Az új oldalak webcímei úgynevezett <em>vezérjel</em> típusú helyettesítő elemeket tartalmaznak. Például, ha a tartalom címe „Fontos tartalom”, akkor a <code>blog/fontos-tartalom</code> útvonal meghatározható a <code>blog/[node:title]</code> mintával.

en: Install modules
hu: Modulok telepítése

en: No results found.
hu: Nincs találat.

en: Dependencies
hu: Függőségek

en: Normal
hu: Általános

en: Delete view
hu: Nézet törlése

en: Center left
hu: Bal közép

en: Center right
hu: Jobb közép

en: Source image at %source_image_path not found while trying to generate derivative image at %derivative_path.
hu: %source_image_path forrás kép nem található %derivative_path származtatott kép létrehozása közben.

en: Influence
hu: Befolyásolás

en: Influence is a numeric multiplier used in ordering search results. A higher number means the corresponding factor has more influence on search results; zero means the factor is ignored. Changing these numbers does not require the search index to be rebuilt. Changes take effect immediately.
hu: A keresési eredmények sorrendjét egy numerikus értékkel való szorzás befolyásolja. Nagyobb szám az adott tényező erősebb ráhatását jelenti, míg a nullával figyelmen kívül hagyható. Ezen változtatások azonnal érvényre kerülnek, a keresési indexet <em>nem kell</em> újraépíteni miattuk.

en: Form build-id mismatch detected while attempting to store a form in the cache.
hu: Az űrlap gyorsítótárba való letárolása közben hiba lépett fel az azonosítójával kapcsolatban.

en: Link %label does not exist on @url_before
hu: %label címkéjű hivatkozás nem létezik @url_before URL-en

en: Verify site requirements
hu: Előfeltételek ellenőrzése

en: Set up your database
hu: Adatbázis beállítása

en: Configure your site
hu: Webhely beállítása

en: The @profile installer requires write permissions to %file during the installation process. If you are unsure how to grant file permissions, consult the <a href="@handbook_url">Installation Instructions</a> page.
hu: A @profile telepítési profil írási jogosultságot igényel a %file fájlhoz a telepítési folyamat során. A jogosultság beállításáról további részletek a <a href="@handbook_url">Telepítési utasítások</a>" című oldalon találhatóak.

en: Primary user account
hu: Elsődleges felhasználói fiók

en: Spaces are allowed. Punctuation is not allowed except for periods, pluses, hyphens, and underscores.
hu: Szóköz használható. Az írásjelek nem engedélyezettek, kivéve a pont, a pluszjel, a kötőjel és az aláhúzás.

en: The system will notify you when updates and important security releases are available for installed components. Anonymous information about your site is sent to <a href="https://backdropcms.org">BackdropCMS.org</a>.
hu: A rendszer értesítést küld, ha frissítések vagy fontos biztonsági javítások érhetőek el a telepített összetevőkhöz. A webhelyre vonatkozó névtelen információk elküldésre kerülnek  a <a href="https://backdropcms.org">BackdropCMS.org</a> címre.

en: To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions to make it writable, or adjust the permissions on the parent directory to allow the installer to create it automatically. For more information, see the <a href="@handbook_url">Installation Instructions</a> page.
hu: A telepítés folytatásához hozza létre a könyvtárat, és módosítsa a jogosultságait, hogy írhatóvá váljon, vagy állítsa be a szülő könyvtár jogosultságait úgy, hogy a telepítő automatikusan létrehozhassa azt. További tudnivalók a <a href="@handbook_url">Telepítési utasítások</a> című oldalon találhatóak.

en: The %directory directory must be completely empty to proceed with installation. Empty this directory or specify a different directory in settings.php.
hu: A %directory könyvtárnak teljesen üresnek kell lennie a telepítés folytatásához. Ki kell üríteni ezt a könyvtárat, vagy meg kell adni egy másikat a settings.php fájlban.

en: Unable to initialize the staging configuration directory %directory.
hu: Nem sikerült előkészíteni az élesítésre váró beállítások átmeneti %directory nevű konfigurációs munkakönyvtárát (staging).

en: The staging directory %directory is not empty. If this is not intentional, empty the staging directory before using your site.
hu: A %directory átmeneti munkakönyvtár nem üres (staging). Ha ez nem szándékos, akkor ki kell üríteni a webhely használatba vétele előtt.

en: The staging configuration location is not empty. If this is not intentional, empty the staging location before using your site.
hu: Az élesítésre váró beállítások (staging) helye nem üres. Ha ez nem szándékos, akkor ki kell üríteni a webhely használatba vétele előtt.

en: Database %database is not valid. Only use alphanumeric characters and underscores in the database name.
hu: Az adatbázis számára megadott név (%database) érvénytelen. Csak alfanumerikus karakterek és aláhúzás használhatóak az elnevezésben.

en: Failed to connect to your database server. The server reports the following message: %error.
hu: Nem sikerült csatlakozni az adatbázis-kiszolgálóhoz. A kiszolgáló a következő üzenetet jelzi: %error.

en: Is the database server running on %host?
hu: Az adatbázis-kiszolgáló a %host szerveren fut?

en: Is %database the correct database name?
hu: A „%database” a helyes adatbázisnév?

en: Are the username and password correct?
hu: Helyes a felhasználónév és a jelszó?

en: MySQL Database name
hu: MySQL adatbázis név

en: If more than one application will be sharing this database, enter a table prefix such as %prefix for your @profile site here.
hu: Ha egynél több alkalmazás fogja közösen használni a beállított adatbázist, akkor meg kell adni egy előtagot az adatbázis-táblák elnevezéséhez. Például a „%prefix” egy lehetséges előtag a „@profile” nevű webhelyhez.

en: Failed to open %settings. Check that this file exists and is writable by the web server then load this page again.
hu: Nem sikerült megnyitni a „%settings” fájlt. Ellenőrizni kell, hogy ez a fájl létezik-e és írható-e a webkiszolgáló által, majd frissíteni kell ezt az oldalt.

en: The following modules are required but were not found. Move them into the appropriate modules subdirectory, such as <em>/modules</em>. Missing modules: !modules
hu: Szükség van a következő modulokra, de nem érhetőek el. Át kell helyezni őket a megfelelő modulok alkönyvtárba, jellemzően a <em>/modules</em> könyvtárba. Hiányzó modulok: !modules

en: Tokens
hu: Vezérjelek

en: Your first post!
hu: Ez az első tartalom!

en: This is your first post! You may edit or delete it.
hu: Ez az első tartalom! Szerkeszthető vagy törölhető.

en: Use tags to group posts on similar topics into categories.
hu: A címkék segítségével a hasonló témájú tartalmak kategóriákba csoportosíthatóak.

en: Login
hu: Bejelentkezés

en: Apply pending updates
hu: Függő frissítések alkalmazása

en: Unknown (@langcode)
hu: Ismeretlen (@langcode)

en: No valid timezone name was provided.
hu: Nincs érvényes időzóna elnevezés megadva.

en: The second is missing.
hu: A másodperc hiányzik.

en: The minute is missing.
hu: A perc hiányzik.

en: The hour is missing.
hu: Az óra hiányzik.

en: The day is missing.
hu: A nap hiányzik.

en: The month is missing.
hu: A hónap hiányzik.

en: The year is missing.
hu: Az év hiányzik.

en: The value @date does not match the expected format.
hu: A @date értéke nem felel meg a várt formátumnak.

en: The year is invalid. Please check that entry includes four digits.
hu: Az év érvénytelen. A beviteli mezőnek négy számjegyet kell tartalmaznia.

en: The year is invalid.
hu: Az év érvénytelen.

en: The month is invalid.
hu: A hónap érvénytelen.

en: The day is invalid.
hu: A nap érvénytelen.

en: The hour is invalid.
hu: Az óra érvénytelen.

en: The minute is invalid.
hu: A perc érvénytelen.

en: The second is invalid.
hu: A másodperc érvénytelen.

[ctx: ampm]
en: am
hu: de.

[ctx: ampm]
en: pm
hu: du.

[ctx: datetime]
en: Year
hu: Év

[ctx: datetime]
en: Month
hu: Hónap

[ctx: datetime]
en: Day
hu: Nap

[ctx: datetime]
en: Hour
hu: Óra

en: Hour
hu: Óra

[ctx: datetime]
en: Minute
hu: Perc

en: Minute
hu: Perc

[ctx: datetime]
en: Second
hu: Másodperc

en: Second
hu: Második

en: The specified file %file could not be copied because the destination is invalid. More information is available in the system log.
hu: A megadott %file fájlt nem lehet másolni mert a cél érvénytelen. További információ található a rendszernaplóban.

en: The specified file %file could not be moved because the destination is invalid. More information is available in the system log.
hu: A megadott %file fájlt nem lehet átmozgatni mert a cél érvénytelen. További információ található a rendszernaplóban.

en: The file %file could not be saved because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
hu: %file mentése nem sikerült, mert meghaladja a feltöltésre engedélyezett maximális %maxsize méretet.

en: The file %file could not be saved because the upload did not complete.
hu: %file fájl mentése nem sikerült, mert a feltöltés nem fejeződött be.

en: The file could not be uploaded because the destination %destination is invalid.
hu: A fájlt nem lehetett feltölteni, mert a célkönyvtár érvénytelen: %destination.

en: The data could not be saved because the destination is invalid. More information is available in the system log.
hu: Az adatot nem lehet menteni mert a cél érvénytelen. További információ található a rendszernaplóban.

en: File %file (%realpath) could not be copied because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
hu: %file (%realpath) fájl nem másolható, mert a cél (%destination) érvénytelen. Ezt gyakran a file_copy() helytelen használata vagy egy hiányzó stream wrapper okozza.

en: File %file could not be copied because the destination %destination is invalid. This is often caused by improper use of file_copy() or a missing stream wrapper.
hu: %file fájl nem másolható, mert a cél (%destination) érvénytelen. Ezt gyakran a file_copy() helytelen használata vagy egy hiányzó stream wrapper okozza.

en: File %file (%realpath) could not be moved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
hu: %file (%realpath) fájl nem helyezhető át, mert a cél (%destination) érvénytelen. Ezt gyakran a file_copy() helytelen használata vagy egy hiányzó stream wrapper okozza.

en: File %file could not be moved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
hu: %file fájl nem helyezhető át, mert a cél (%destination) érvénytelen. Ezt gyakran a file_copy() helytelen használata vagy egy hiányzó stream wrapper okozza.

en: The file %path was not deleted because it does not exist.
hu: %path fájl törlése nem sikerült, mert az nem létezik.

en: The URL %url is not valid.
hu: %url érvénytelen webcím.

en: %name must be a valid color.
hu: %name érvénytelen szín

en: Import of string "%string" was skipped because of disallowed or malformed HTML.
hu: „%string” importálása kihagyva nem megengedett HTML elem vagy hibás formázás miatt.

en: Removed JavaScript translation file for the language %language because no translations currently exist for that language.
hu: %language nyelvhez tartozó JavaScript fordítási fájl el lett távolítva mert ehhez a nyelvhez jelenleg nem létezik fordítás.

en: Top
hu: Teteje

en: Bottom
hu: Alja

en: Third Column
hu: Harmadik oszlop

en: Footer first
hu: Első lábléc

en: Footer second
hu: Második lábléc

en: Footer third
hu: Harmadik lábléc

en: Footer fourth
hu: Negyedik lábléc

en: Sidebar
hu: Oldalsáv

en: Adjust top margin
hu: Igazítás a felső margóhoz

en: Shifts the entire site content down to make room for the administration bar. If disabled, absolute- or fixed-positioned page elements may be covered by the administration bar.
hu: A webhely tartalmának mozgatása lefele, hogy fent legyen hely az adminisztrációs sávnak. Letiltása esetén az abszolút vagy rögzített pozícionálással elhelyezett elemek kitakarhatják az adminisztrációs sávot.

en: Keep bar at top of page
hu: A sáv rögzítése az oldal tetején

en: Displays the administration bar always at the top of the browser viewport, even when scrolling the page.
hu: Az adminisztrációs sáv megjelenítése az ablak tetején, az oldal görgetése közben is.

en: Enabled components
hu: Engedélyezett összetevők

en: Icon menu
hu: Ikon menü

en: Management menu
hu: Kezelői menürendszer

en: Search bar
hu: Keresősáv

en: User counts
hu: Felhasználók száma

en: Account links
hu: Fiók hivakozások

en: These features will be enabled/visible in the administration bar. Untick the boxes to disable/hide them.
hu: A listában szereplő funkciók engedélyezése, megjelenítése az adminisztrációs sávban. A jelölések eltávolításával letilthatóak, elrejthetőek a funkciók.

en: Also allow !name role the "!permission" permission? This is usually required to display any pages within the administration bar.
hu: Engedélyezve legyen a „!name” szerepkör számára a „!permission” jogosultság? Ez általában az adminisztrációs sávon belüli oldalak megjelenítéséhez szükséges

en: Admin label
hu: Adminisztrációs címke

en: Display title
hu: Megjelenített cím

en: The title of the block as shown to the user. This will affect all places where this block is used.
hu: A felhasználó számára megjelenített cím a blokkban. Mindenhol érvényes, ahol ez a blokk megtalálható.

en: Block content
hu: Blokk tartalom

en: Make this block reusable
hu: A blokk újrafelhasználható

en: The book page associated with the node.
hu: A tartalomhoz rendelt könyvlap.

en: Book settings
hu: Könyv beállítások

en: Top level book
hu: Legfelső szintű könyv

en: The book the node is in.
hu: A könyv, amelyben a tartalom van.

en: The weight of the book page.
hu: A könyvlap súlya.

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
hu: A könylap súlya a hierarchiában. A legfelső szintű könyveknek 1 a súlya.

en: Hierarchy
hu: Hierarchia

en: The order of pages in the book hierarchy.
hu: A lapok sorrendje a könyvek hierarchiájában.

en: The parent book node.
hu: A szülő könyv tartalom.

en: Book parent
hu: Szülő könyv

en: Book root from current node
hu: Könyv gyökere az aktuális tartalomtól

en: Toolbar configuration
hu: Eszköztár beállítása

en: Add group
hu: Csoport hozzáadása

en: Remove row
hu: Sor eltávolítása

en: Add row
hu: Sor hozzáadása

en: Active toolbar
hu: Aktív eszköztár

en: Available buttons
hu: Rendelkezésre álló gombok

en: Upload image
hu: Kép feltöltése

en: User Interface
hu: Felhasználói felület

en: Edit Link
hu: Hivatkozás szerkesztése

en: You must enter a valid hexadecimal color value for %name.
hu: %name értékeként egy érvényes hexadecimális színkódot kell megadni.

en: Automatically close comments on old content
hu: A régi tartalmakhoz fűzhető hozzászólások létrehozásának automatikus tiltása

en: Close comments after
hu: Hozzászólások létrehozásának tiltása ennyi nap elteltével:

en: days
hu: nap

en: No user
hu: Nincs felhasználó

[ctx: Sort order]
en: Numerical
hu: Számszerű

en: Link this field to its comment
hu: Ez a mező hivatkozzon a hozzászólásra

en: Enable to override this field's links.
hu: Kattinthatóvá teszi, ezzel felülírja a mező hivatkozását.

en: Link field to the node if there is no comment.
hu: Ez a mező hivatkozzon a tartalomra ha nincsenek hozzászólások.

en: Text to display
hu: Megjelenítendő szöveg

en: Use destination
hu: Cél használata

en: Add destination to the link
hu: Cél hozzáadása a hivatkozáshoz

en: Show teaser-style link
hu: Bevezető jellegű hivatkozás megjelenítése

en: Show the comment link in the form used on standard node teasers, rather than the full node form.
hu: Hozzászólás hivatkozás megjelenítése az általános tartalom bevezetőkhöz használt űrlapon a teljes tartalom űrlap helyett.

en: Link this field to its user or an author's homepage
hu: Ez a mező hivatkozzon a felhasználó vagy egy szerző webhelyére

en: Link this field to new comments
hu: A mező hivatkozzon az új hozzászólásokra

en: Display type
hu: Megjelenítés típusa

en: Display links
hu: Hivatkozások megjelenítése

en: Title only
hu: Csak cím

en: Use site default RSS settings
hu: A webhely alapértelmezett RSS beállításainak használata

en: This form allows you to synchronize configuration between sites, such as in development, staging, and production servers. This page shows you the current differences between your current configuration and changes that have been staged for deployment.
hu: Itt lehetőség van a konfiguráció szinkronizálására a webhelyek között. Mint például a fejlesztői, élesítésre váró és éles szerverek között. Ez az oldal megmutatja az eltéréseket az aktuális konfiguráció és az alkalmazásra előkészített változat között.

en: There are no configuration changes currently staged. You may <a href="!export">export this site's configuration</a> or <a href="!import">import to stage new changes</a>.
hu: Nincs alkalmazásra előkészített új konfiguráció! Lehetőségek: a <a href="!export">webhely konfigurációjának exportálása</a> vagy egy <a href="!import">új változat importálással történő előkészítése</a>.

en: View differences
hu: Eltérések megtekintése

en: Modified time
hu: Módosítás időpontja

en: The following configuration files could not be parsed, synchronization cannot proceed.
hu: A következő konfigurációs fájl nem értelmezhető, így a szinkronizáció nem hajtható végre.

en: Import all
hu: Összes importálása

en: Another request may be synchronizing configuration already or a sync failed unexpectedly. Please wait a minute and try again.
hu: Lehet, hogy már fut egy másik szinkronizáció vagy váratlan hiba lépett fel. Egy perces várakozás után érdemes újból próbálkozni.

en: View changes of @config_file
hu: A @config_file konfiguráció változásai

en: Old
hu: Korábbi

en: New
hu: Új

en: Back to "Synchronize configuration" page.
hu: Vissza a „Konfiguráció szinkronizálása” oldalra

en: Close
hu: Bezár

en: This form may be used to generate a full export of your entire site's configuration. This configuration file should remain compressed when you upload it to the destination site.
hu: Itt lehetőség van a webhely teljes konfigurációjának exportálására. Az exportálás egy tömörített fájlt állít elő, és importáláskor is ugyanilyen formátumra van szükség.

en: This form imports a site configuration archive from another site. Upload an export file below to stage the changes (you'll have a chance to review and confirm the changes first). To generate an export file, visit the <a href="!export">full export</a> page.
hu: Itt lehetőség van egy másik webhelyről származó konfiguráció importálására. A feltöltött konfiguráció először egy átmeneti tárolóba kerül, és a szinkronizációs oldalon lehetőség lesz a változások áttekintésére és jóváhagyására. Az importálható fájl a <a href="!export">teljes export</a> oldalon állítható elő.

en: Select your configuration export archive
hu: Tömörített konfigurációs fájl kiválasztása

en: This file should be a compressed archive with the extension "tar.gz".
hu: Engedélyezett tömörítési típus: „tar.gz”

en: Stage import
hu: Átmeneti importálás

en: Could not extract the contents of the tar file. The error message is "@message".
hu: Nem sikerült kicsomagolni a tar fájlt. Hibaüzenet: „@message”

en: The uploaded configuration matches the current site configuration exactly. No changes were made.
hu: A feltöltött konfiguráció megegyezik a webhely aktuális beállításaival. Nem történt változás.

en: Your configuration files were successfully uploaded. You may view the differences below. Import into your site by using the "Import all" button.
hu: Konfiguráció sikeresen feltöltve. Lent megtekinthetőek a változások. Az „Összes importálása” gomb segítségével importálhatóak a változások.

en: This form may be used to export a single configuration so that it may be imported on a different site. Select a configuration group and name to generate configuration for copy/paste.
hu: Itt lehetőség van egyelemű konfiguráció exportálására, amely egy másik webhelyen importálható. Ki kell választani a csoportot és a nevet. Az előállított konfiguráció másolható, beilleszthető.

en: Configuration group
hu: Konfigurációs csoport

en: Configuration name
hu: Konfiguráció neve

en: Exported configuration
hu: Exportált konfiguráció

en: This form imports a single configuration file from another site. To generate an export, visit the <a href="!export">single export</a> page.
hu: Itt lehetőség van egyelemű konfigurációs fájl importálására. Egy ilyen fájl az <a href="!export">egyelemű exportálás</a> oldalon állítható elő.

en: Paste your configuration here
hu: Beállítások beillesztése

en: The configuration provided could not be parsed.
hu: A megadott konfiguráció nem értelmezhető

en: The configuration could not be imported because the "_config_name" value is missing.
hu: A konfiguráció nem importálható, mert a „_config_name” érték hiányzik.

en: The configuration could not be imported because no module could recognize the "@name" configuration name.
hu: A konfiguráció nem importálható, mert egyetlen modul sem ismerte fel a „@name” nevű konfigurációt.

en: The %name configuration was imported successfully.
hu: %name nevű konfiguráció sikeresen importálva.

en: File added
hu: Fájl hozzáadva

en: File removed
hu: Fájl eltávolítva

en: Importing configuration
hu: Konfiguráció importálása

en: An error occurred while importing the configuration.
hu: A konfiguráció importálása közben hiba lépett fel.

en: Configuration sync failed. Check that the configuration files are properly formatted.
hu: A konfiguráció szinkronizálása sikertelen. Ellenőrizni kell a konfigurációs fájlok formátumát.

en: Configuration sync failed. The following errors were reported:
hu: A konfiguráció szinkronizálása sikertelen. A következő hibák miatt:

en: Configuration sync completed. @files configuration files synced.
hu: @files konfigurációs fájl szinkronizálása sikeresen megtörtént.

en: The configuration "@name" is not owned by any enabled module, so it cannot be deleted. If you have disabled this module, either <a href="!enable">enable the module</a> and try the import again, or <a href="!uninstall">uninstall the module entirely</a> to clean up left-over configuration.
hu: „@name” nevű konfiguráció egyetlen engedélyezett modulhoz sem tartozik, így nem törölhető. Ha az érintett modul le van tiltva, akkor vagy <a href="!enable">engedélyezni</a> kell és újból importálni, vagy <a href="!uninstall">teljesen el kell távolítani</a> a modult a konfiguráció tisztítása céljából.

en: The configuration "@name" is not owned by any module. Try enabling the module that provides this configuration, then importing again.
hu: „@name” nevű konfiguráció egyetlen engedélyezett modulhoz sem tartozik. Az érintett modul engedélyezése után újból meg lehet próbálni az importálást.

en: Ungrouped
hu: Csoporton kívüli

en: The configuration "@file" must have the "@key" attribute specified.
hu: „@file” konfigurációs fájlnak tartalmaznia kell ezt a beállítást: „@key”

en: The "@name_key" attribute has the value "@value", which does not match the file name "@file".
hu: „@name_key” beállításhoz tartozó érték (@value) nem egyezik meg a fájlnévvel: „@file”

en: The attributes for @list do not match the file name "@file".
hu: „@list” beállításokhoz tartozó értékek nem egyeznek meg a fájlnévvel: „@file”

en: The configuration "@file" must have a "@key" attribute specified.
hu: „@file” konfigurációs fájlnak tartalmaznia kell egy ilyen beállítást: „@key”

en: Configuration manager
hu: Konfiguráció kezelő

en: Link to contact page
hu: Hivatkozás a kapcsolatfelvételi űrlapra

en: Provide a simple link to the user contact page.
hu: Egy egyszerű hivatkozást biztosít a felhasználói kapcsolatfelvételi oldalhoz.

en: Link label
hu: Hivatkozás felirata

en: Contact %user
hu: Kapcsolatfelvétel %user felhasználóval

en: Choose how users view dates and times:
hu: Felhasználók számára látható formátum:

en: To add or edit options, visit <a href="@date-time-page">Date and time settings</a>.
hu: Beállítások szerkesztése vagy új hozzáadása a <a href="@date-time-page">Dátum és idő beállításai</a> oldalon lehetséges.

en: Display:
hu: Megjelenítés:

en: Both Start and End dates
hu: Kézdő és végdátum

en: Start date only
hu: Csak kezdődátum

en: End date only
hu: Csak végdátum

en: Show @count value(s)
hu: @count értéket jelenít meg

en: Multiple values:
hu: Több érték:

en: Identify a specific number of values to display, or leave blank to show all values.
hu: Beállítható a megjelenített értékek egy adott száma, vagy üresen hagyható az összes érték megjelenítéséhez.

en: starting from @isodate
hu: ettől kezdve: @isodate

en: ending with @isodate
hu: eddig tart: @isodate

en: Identify specific start and/or end dates in the format YYYY-MM-DDTHH:MM:SS, or leave blank for all available dates.
hu: Beállítható egy adott kezdő és/vagy záró dátum YYYY-MM-DDTHH:MM:SS formában, vagy üresen hagyható az összes elérhető dátumhoz.

en: Show remaining days
hu: Hátralévő napok mutatása

en: Interval
hu: Időköz

en: How many time units should be shown in the 'time ago' string.
hu: Hány időegység jelenjen meg az „elmúlt idő” karakterláncban.

en: Time ago (with "ago" appended)
hu: Eltelt idő ("ennyi ideje:" előtaggal)

en: Time hence
hu: Idő múlva

en: Time hence (with "hence" appended)
hu: Idő múlva („múlva” hozzáfűzésével)

en: Time span (future dates have "-" prepended)
hu: Időtartam (jövőbeli dátumok elé „-” karakter kerül)

en: Time span (past dates have "-" prepended)
hu: Időtartam (múltbeli dátumok elé "-" lesz illesztve)

en: Time span (with "ago/hence" appended)
hu: Időtartam („ideje / múlva” hozzáfűzésével)

en: How to display the time ago or time hence for this field.
hu: Hogyan jelenjen meg az „idő óta” vagy „idő múlva” ehhez a mezőhöz.

en: Display dates using the @format format
hu: Dátumok megjelenítése @format formátum használatával

en: Display dates using the default format because the specified format (@format) is not defined
hu: A dátumok az alapértelmezett formátumban jelennek meg, mivel a megadott @format formátum nincs beállítva

en: Display both Start and End dates
hu: Kezdő és záró dátumok megjelenítése egyaránt

en: Display Start date only
hu: Csak a kezdődátum megjelenítése

en: Display End date only
hu: Csak a végdátum megjelenítése

en: Show @count value(s) starting with @date1, ending with @date2
hu: @count érték megjelenítése @date1 kezdettel és @date2 végződéssel

en: all
hu: mind

en: earliest
hu: legkorábbi

en: latest
hu: legutolsó

en: Show remaining days: @value
hu: Hátralévő napok mutatása: @value

en: Default date
hu: Alapértelmezés szerinti dátum

en: No default value
hu: Nincs alapértelmezés szerinti dátum

en: Now
hu: Most

en: Relative
hu: Relatív

en: Describe a time by reference to the current day, like '+90 days' (90 days from the day the field is created) or '+1 Saturday' (the next Saturday). See !strtotime for more details.
hu: Egy adott időpont megadása hivatkozással a mai naphoz képest. Például: „+90 days” a mező létrehozásától másfél hónap, vagy „+1 Saturday” a következő szombatig. Bővebb részletek itt: !strtotime

en: Relative default value
hu: Relatív alapértelmezés szerinti érték

en: Default end date
hu: Alapértelmezés szerinti végdátum

en: Same as Default date
hu: Alapértelmezéssel megegyező dátum

en: Relative default value for end date
hu: Alapértelmezett relatív érték a záró dátumhoz.

en: The Strtotime default value is invalid.
hu: Az <em>strtotime</em> alapértelmezés szerinti értéke érvénytelen.

en: The Strtotime default value for the End Date is invalid.
hu: A Strtotime alapértelmezett értéke a záró dátumhoz érvénytelen.

en: Date entry options
hu: Dátumbejegyzés lehetőségek

en: Custom input format
hu: Egyéni beviteli forma

en: Time increments
hu: Időközök

en: 1 minute
hu: 1 perc

en: 5 minute
hu: 5 perc

en: 10 minute
hu: 10 perc

en: 15 minute
hu: 15 perc

en: 30 minute
hu: 30 perc

en: Within
hu: Belül

en: Position of date part labels
hu: Dátumrész címkék helyzete

en: Please enter a custom date format, or choose one of the preset formats.
hu: Megadható egy egyedi dátumforma, vagy választható egy már létező.

en: Collect an end date
hu: Kérjen be egy végdátumot

en: Select the timezone handling method for this date field.
hu: Megadható a dátummező időzóna-kezelésének módja.

en: Time zone handling
hu: Időzóna-kezelés

en: Cache dates
hu: Dátumok gyorsítótárazása

en: Maximum dates per field
hu: Dátumok száma mezőnként

en: If set to '0', all date values on every entity will be cached. Note that caching every date on fields that may have a large number of multiple or repeating values may create a significant performance penalty when the cache is cleared. The suggested setting for multiple value and repeating fields is no more than 4 values per field.
hu: Nullára állítva minden dátum érték gyorsítótárazva lesz. Fontos tudni, hogy teljesítményromlás következhet be, ha az összes dátum mező sok ismétlődését kell egyszerre üríteni a gyorsítótárból. Javasolt legfeljebb 4 érték tárolása mezőnként.

en: Dates without hours granularity must not use any timezone handling.
hu: Az óra szintű finomság nélküli dátumoknak nem kell időzóna kezelést használniuk.

en: The number of cache values must be a number.
hu: A gyorsítótárazott értékek mennyiségének számnak kell lennie.

en: The number of cache values must be a number 0 or greater.
hu: A gyorsítótárazott értékek mennyiségének nullának, vagy nagyobbnak kell lennie.

en: Site's time zone
hu: A webhely időzónája

en: Date's time zone
hu: A dátum időzónája

en: User's time zone
hu: A felhasználó időzónája

en: No time zone conversion
hu: Nincs időzóna-átalakítás

en: Starting year
hu: Kezdőév

en: Enter a relative value (-9, +9) or an absolute year such as 2015.
hu: Relatív érték (-9, +9) és abszolút érték (2015) is használható.

en: Ending year
hu: Befejező év

en: Starting year must be in the format -9, or an absolute year such as 1980.
hu: A kezdő évnek vagy relatív formában (-9), vagy abszolút értéknek (például 1980) kell lennie.

en: Ending year must be in the format +9, or an absolute year such as 2030.
hu: A záró évnek vagy relatív formában (+9), vagy abszolút értéknek (például 2030) kell lennie.

en: Format: @date
hu: Formátum: @date

en: The value input for field %field is invalid:
hu: A %field mezőnek megadott érték érvénytelen:

en: A valid date is required for %title.
hu: %title számára érvényes dátum szükséges.

en: %title is invalid.
hu: %title érvénytelen

en: The value input for field %field is invalid.
hu: A %field mezőnek megadott érték érvénytelen.

[ctx: Sort order]
en: Date
hu: Dátum

en: Start date
hu: Kezdődátum

en: End date
hu: Végdátum

en: The dates are invalid.
hu: A dátumok hibásak.

en: !start-date to !end-date
hu: !start-date - !end-date

en: A 'Start date' date is required for field %field #%delta.
hu: %field #%delta mezőhöz egy „Kezdő dátum” dátum megadása szükséges.

en: An 'End date' is required for field %field #%delta.
hu: %field #%delta mezőhöz egy „Záró dátum” dátum megadása szükséges.

en: %time ago
hu: %time óta

en: %time hence
hu: %time óta

en: Date part
hu: Dátum rész

en: Date entry
hu: Dátumbejegyzés

en: Default values
hu: Alapértelmezés szerinti értékek

en: Starting and ending year
hu: Kezdő és záró év

en: Undated
hu: Dátumozatlan

en: @label -  start date (!name)
hu: @label -  kezdődátum (!name)

en: @label -  start date
hu: @label -  kezdődátum

en: @label - end date (!name:!column)
hu: @label -  végdátum (!name:!column)

en: @label - end date:!column
hu: @label -  végdátum:!column

en: Granularity
hu: Finomság

en: Date (!base_table)
hu: Dátum (!base_table)

en: Filter any Views !base_table date field by a date argument, using any common ISO date/period format (i.e. YYYY, YYYY-MM, YYYY-MM-DD, YYYY-W99, YYYY-MM-DD--P3M, P90D, etc).
hu: Bármely nézet !base_table dátummező szűrése egy dátum argumentummal. Minden általános ISO dátum/időszak formátum használható (pl.: YYYY, YYYY-MM, YYYY-MM-DD, YYYY-W99, YYYY-MM-DD--P3M, P90D, stb.).

en: Filter any Views !base_table date field.
hu: Bármelyik nézet !base_table dátummező szűrése.

en: Date field(s)
hu: Dátummező

en: Select one or more date fields to filter with this argument.
hu: Egy vagy több dátum mező kiválasztása az ezen tulajdonságra való szűréshez.

en: OR
hu: VAGY

en: AND
hu: ÉS

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
hu: Több dátum mező kezelésének módja azonos lekérdezésben. Egy bármelyikkel egyező (<code>date = field_1 <em>OR</em> field_2</code>) vagy csak a mindegyikre illeszkedő (<code>date = field_1 <em>AND</em> field_2</code>) mező lesz a visszatérési érték.

en: You must select at least one date field for this argument.
hu: Legalább egy dátummezőt ki kell választani ehhez az argumentumhoz.

en: Default format
hu: Alapértelmezés szerinti beviteli forma

en: Date format options
hu: Dátum formátum lehetőségek

en: The date format used in titles and summary links for this argument. The default format is based on the granularity of the filter, i.e. month: @example_month, day: @example_day.
hu: A címekben és összefoglalók hivatkozásaiban használt dátumformátum. Az alapértelmezett formátum a szűrő finomságától függ, például @example_month a hónap, @example_day a nap megjelenítéséhez.

en: Custom summary date format
hu: Egyéni összefoglaló dátumformátum

[ctx: datetime]
en: Week
hu: Hét

en: Select the type of date value to be used in defaults, summaries, and navigation. For example, a granularity of 'month' will set the default date to the current month, summarize by month in summary views, and link to the next and previous month when using date navigation.
hu: Az alapértelmezésként, összegzésben és navigációban használt dátumérték típusának kiválasztása. Például, a „hónap” finomság az alapértelmezés szerinti dátumot az aktuális hónapra állítja, havonkénti összesítéssel az összegző nézetekben, és az előző és következő hónapokra mutató hivatkozással, ha a dátum navigáció használva van.

en: Use granularity from argument value
hu: Finomság használata az argumentumértékből

en: If the granularity of argument value is different from selected, use it from argument value.
hu: Ha az argumentumérték finomsága eltér a kiválasztottól, használja az argumentumértékből.

en: Date year range
hu: Dátum évtartomány

en: Set the allowable minimum and maximum year range for this argument, either a -X:+X offset from the current year, like '-3:+3' or an absolute minimum and maximum year, like '2005:2010' . When the argument is set to a date outside the range, the page will be returned as 'Page not found (404)' .
hu: Az ennél a tulajdonságnál elfogadható évszámok tól-ig tartománya. Megadható vagy a jelenlegi évtől való eltérésként <code>-X:+X</code> formában (például „-3:+3”), vagy pedig két meghatározott évszámként (például „2005:2010”). A tulajdonságnak e tartományon kívüli értéket megadva 404-es hiba („Az oldal nem található”) lesz az eredmény.

en: Dates to compare
hu: Összehasonlítandó dátumok

en: Start/End date range
hu: Kezdő / végdátum tartománya

en: Only this field
hu: Csak ez a mező

en: If selected the view will check if any value starting with the 'Start' date and ending with the 'End' date matches the view criteria. Otherwise the view will be limited to the specifically selected fields. Comparing to the whole Start/End range is the recommended setting when using this filter in a Calendar. When using the Start/End option, it is not necessary to add both the Start and End fields to the filter, either one will do.
hu: Kiválasztás esetén a nézet ellenőrzi, hogy egyezik-e a feltételeivel bármely érték „Kezdés” és „Végzés” dátuma. Minden más esetben a nézet csak a kiválasztott mezőkre korlátozódik. E szűrő <em>Calendar</em> modulban való használatához a teljes tól-ig tartomány összehasonlítása az ajánlott beállítás. A Kezdés/Végzés beállítás használatakor nem szükséges mindkét értéket megadni, csak az egyikkel is működik.

en: Add multiple value identifier
hu: Több érték azonosító hozzáadása

en: Add an identifier to the view to show which multiple value date fields meet the filter criteria. Note: This option may introduce duplicate values into the view. Required when using multiple value fields in a Calendar or any time you want the node view of multiple value dates to display only the values that match the view filters.
hu: A nézet itt megadott azonosítója mutatja meg, hogy többértékű dátumok esetén melyek felelnek meg a szűrőfeltételnek. Megjegyzés: ez a beállítás felesleges másolatokat eredményezhet a nézetben. Csak akkor van rá szükség, ha a <em>Calendar</em> modul többszörös mező értékeket használ, vagy bármely más esetben, ha a többértékű dátumok tartalom nézetének csak a szűrőfeltétellel egyező értékeket kell megjelenítenie.

en: Date year range must be in the format -9:+9, 2005:2010, -9:2010, or 2005:+9
hu: A dátum évtartománynak a következő formában kell szerepelnie: -9:+9, 2005:2010, -9:2010, vagy 2005:+9

en: Select date field(s) to filter.
hu: A szűrendő dátum mezők kiválasztása.

en: Method of handling multiple date fields in the same query. Return items that have any matching date field (date = field_1 OR field_2), or only those with matches in all selected date fields (date = field_1 AND field_2).
hu: Módszer több dátummező kezelésére ugyanabban a lekérdezésben. Elemeket ad vissza bármelyik egyező mezőből (date = field_1 VAGY field_2), vagy csak azokból amelyik mindegyik kiválasztott mezővel megegyeznek (date = field_1 ÉS field_2).

en: You must select at least one date field for this filter.
hu: Legalább egy dátummezőt ki kell választani ehhez a szűrőhöz.

en: Missing date fields!
hu: Hiányzó dátummezők!

en: (@field) <strong>Exposed</strong> @widget @format
hu: (@field) <strong>Felfedve</strong> @widget @format

en: @min and @max
hu: @min és @max

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Popup
hu: Felugró

en: Date selection form element
hu: Űrlapelem dátum kiválasztásához

en: Filter granularity
hu: Szűrő finomsága

en: Relative start date
hu: Relatív kezdődátum

en: Relative end date
hu: Relatív végdátum

en: Relative date
hu: Relatív dátum

en: Select a date
hu: Dátum kiválasztása

en: Relative start date not specified.
hu: Nincs megadva relatív kezdődátum.

en: Relative end date not specified.
hu: Nincs megadva relatív végdátum.

en: Relative date not specified.
hu: Nincs megadva relatív dátum.

en: <strong>Exposed</strong> @widget @format
hu: <strong>Felfedett</strong> @widget @format

en: Please choose a year.
hu: Év kiválasztása.

en: Please choose a month.
hu: Hónap kiválasztása.

en: Please choose a day.
hu: Nap kiválasztása.

en: Please choose an hour.
hu: Óra kiválasztása.

en: Please choose a minute.
hu: Perc kiválasztása.

en: Please choose a second.
hu: Másodperc kiválasztása.

en: Database Logging
hu: Adatbázis-naplózás

en: "%mail" is not a valid email address
hu: „%mail” érvénytelen email cím.

en: The URL of the @entity.
hu: @entity webcíme.

en: Entity
hu: Entitás

en: (start from last values)
hu: (kezdés az utolsó értéktől)

en: Also known as %labels.
hu: Más néven %labels.

en: Field: @widget_label (@field_name)
hu: Mező: @widget_label (@field_name)

en: Allow multiple values
hu: Több érték engedélyezése

en: Add item
hu: Elem hozzáadása

en: This is an alias of @group: @field.
hu: Ez @group: @field egy álneve.

en: Also known as: !also.
hu: Más néven: !also.

en: Language - Appears in: @bundles.
hu: Nyelv - itt jelenik meg: @bundles.

en: <No value>
hu: < Nincs érték >

en: Display list value as human readable
hu: Listaérték emberek számára olvasható megjelenítése

en: Column used for click sorting
hu: Kattintásos rendezéshez használt oszlop

en: Used by Style: Table to determine the actual column to click sort the field on. The default is usually fine.
hu: A <em>Táblázat</em> megjelenítési stílus használja a sorbarendező oszlop alapértelmezésének beállítására. Az alapértelmezés szerinti érték általában megfelelő.

en: Formatter
hu: Formázó

en: Use field template
hu: Mezősablon használata

en: If checked, field api classes will be added using field.tpl.php (or equivalent). This is not recommended unless your CSS depends upon these classes. If not checked, template will not be used.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a field.tpl.php (vagy azzal egyenértékű sablon) használatával field api osztályok lesznek hozzáadva. Nem javasolt, hacsak a CSS nem függ ezektől az osztályoktól. Ha nincs bekapcsolva, akkor nem lesz sablon használva.

en: Checking this option will cause the group Display Type and Separator values to be ignored.
hu: Ha ez a lehetőség ki van választva, akkor a csoport Megjelenítés típusa és Elválasztó értékei figyelmen kívül lesznek hagyva.

en: Multiple field settings
hu: Több mezőre érvényes beállítások

en: Display all values in the same row
hu: Minden érték megjelenítése egy sorban.

en: If checked, multiple values for this field will be shown in the same row. If not checked, each value in this field will create a new row. If using group by, please make sure to group by "Entity ID" for this setting to have any effect.
hu: Ha be van jelölve, akkor az ehhez a mezőhöz tartozó többszörös értékek ugyanabban a sorban jelennek meg. Ha nincs bejelölve, akkor minden ebben a mezőben található érték egy új sort fog létrehozni. Csoportosítás használatakor, hogy ennek a beállításnak hatása legyen, győződjön meg róla, hogy a csoportosítás az „Entitás azonosítója” szerint történik.

en: Display @count value(s)
hu: @count érték megjelenítése

en: Unordered list
hu: Rendezetlen lista

en: Ordered list
hu: Sorszámozott lista

en: Simple separator
hu: Egyszerű elválasztó

en: starting from @count
hu: @count értékről kezdve

en: (first item is 0)
hu: (az első elem 0)

en: First and last only
hu: Csak első és utolsó

en: Group column
hu: Csoportosító oszlop

en: Select the column of this field to apply the grouping function selected above.
hu: A mező oszlopának kiválasztása a fentebb kiválasztott csoportosítási mód alkalmazásához.

en: Group columns (additional)
hu: Oszlopok csoportosítása (kiegészítés)

en: Select any additional columns of this field to include in the query and to group on.
hu: A mező bármennyi további oszlopának kiválasztása a lekérdezésbe foglaláshoz és csoportosításhoz.

en: Raw @column
hu: Nyers @column

en: <strong>Display modes</strong> are variations of how an item can be displayed. Each @label display mode can be configured differently. For example: individual fields can be displayed using a different format, or hidden entirely.
hu: A <strong>megjelenítési módok</strong> egy elem megjelenítési módjának különféle változatai. A „@label” szótár minden egyes megjelenítési módja különbözőképpen konfigurálható. Például az egyes mezők más formátumban jeleníthetőek meg, sőt, el is rejthetőek.

en: Limited
hu: Korlátozott

en: Number of values is required.
hu: Az értékek száma kötelező.

en: Display mode label
hu: Megjelenítési mód címkéje

en: Saved the %view-mode display mode.
hu: „%view-mode” megjelenítési mód elmentve.

en: The <em>%view-mode</em> display mode has been customized in the following places:
hu: <em>„%view-mode”</em> megjelenítési mód beállításra került a következő helyekre vonatkozóan:

en: Deleting a display mode will cause any content still using it to display using the <em>Default</em> settings.
hu: A törlésre kerülő megjelenítési módot használó tartalmak az <em>Alapértelmezett</em> megjelenítési módot fogják alkalmazni a továbbiakban.

en: Are you sure you want to delete the %view-mode display mode?
hu: „%view-mode” megjelenítési mód biztosan törölhető?

en: Deleted the %view-mode display mode.
hu: „%view-mode” megjelenítési mód törlése megtörtént.

en: The display mode %name can now be <a href="@url">customized</a>.
hu: „%name” megjelenítési mód mostantól <a href="@url">testreszabható</a>.

en: The %view-mode display mode has been customized in the following places:
hu: A %view-mode megjelenítési mód beállításra került a következő helyekre vonatkozóan:

en: A reset will cause all customizations to be lost. The <em>Default</em> display mode will be used instead.
hu: A visszaállítás hatására minden beállítás elvész. Az <em>„Alapértelmezett”</em> megjelenítési mód fog érvényesülni.

en: Are you sure you want to reset the %view-mode display mode?
hu: Biztosan visszaállítható a „%view-mode” megjelenítési mód?

en: The display mode %name will now use the <em>Default</em> settings.
hu: „%name” megjelenítési mód mostantól az <em>„Alapértelmezett”</em> beállításokat fogja használni.

en: Display modes
hu: Megjelenítési módok

en: Used for all display modes which are not customized
hu: Ezt a megjelenítési módot használja minden olyan elem, amelyik nem rendelkezik egyéni beállítással.

en: Uses the Default display mode
hu: Az „Alapértelmezett” megjelenítési mód használata

en: Add, edit, and delete custom Display modes.
hu: Egyéni megjelenítési módok hozzáadása, szerkesztése és törlése.

en: Add display mode
hu: Megjelenítési mód hozzáadása

en: Configure Display mode
hu: Megjelenítési mód beállítása

en: Delete Display mode
hu: Megjelenítési mód törlése

en: Enable Display mode
hu: Megjelenítési mód engedélyezése

en: Destination
hu: Cél

en: Images larger than !size pixels will be scaled down.
hu: A !size pixelnél nagyobb képek kicsinyítve lesznek.

en: Images must be at least !width pixels wide.
hu: A képeknek legalább !width pixel szélesnek kell lenniük.

en: Images must be at least !height pixels tall.
hu: A képeknek legalább !height pixel magasnak kell lenniük.

en: Images must be at least !min pixels.
hu: A képnek legalább !min pixel méretűnek kell lennie.

en: Manage
hu: Kezelés

en: Your server is not capable of displaying file upload progress. File upload progress requires an Apache server running PHP with mod_php or Nginx with PHP-FPM.
hu: Jelen webkiszolgáló nem tudja megjeleníteni a feltöltési folyamatok állapotát, mert ehhez Apache-on futó PHP-ra engedélyezett mod_php-val, vagy Nginx-re PHP-FPM-mel van szükség.

en: file from !field_name
hu: file innen: !field_name

en: Relate each @entity with a @field set to the file.
hu: Minden @entity elem egy, a fájlhoz beállított @field mezőhöz kapcsolása.

en: Detect if tar is part of the extension
hu: Érzékeli, ha a tar része a kiterkesztésnek

en: See if the previous extension is '.tar' and if so, add that, so we see 'tar.gz' or 'tar.bz2' instead of just 'gz'.
hu: Ellenőrizzük, hogy az előző kiterjesztés <code>.tar</code> értékű-e, ha igen, adjuk hozzá. Így a <code>tar.gz</code> vagy a <code>tar.bz2</code> látható a csak <code>gz</code> helyett.

en: Display an icon representing the file type, instead of the MIME text (such as "image/jpeg")
hu: Egy fájltípust ábrázoló ikon megjelenítése a MIME szöveg (mint pl. "image/jpeg") helyett.

en: Text editor
hu: Szövegszerkesztő

en: This option is disabled because no modules that provide a text editor are currently enabled.
hu: Ez a beállítási lehetőség le van tiltva mert jelenleg nincs olyan modul engedélyezve ami szövegszerkesztőt biztosítana.

en: Enable image uploads
hu: Képfeltöltések engedélyezése

en: File storage
hu: Fájltároló

en: Storage: @name
hu: Tároló: @name

en: Upload directory
hu: Feltöltési célmappa

en: Maximum file size
hu: Legnagyobb fájlméret

en: If this is left empty, then the file size will be limited by the PHP maximum upload size of @size.
hu: Üresen hagyva a fájlméret korlátja a PHP által meghatározott maximális fájlméret lesz, vagyis @size.

en: Maximum dimensions
hu: Legnagyobb méretek

en: Images larger than these dimensions will be scaled down.
hu: Az ennél nagyobb képek kisebbre lesznek méretezve.

en: Alternative text
hu: Alternatív szöveg

en: width
hu: szélesség

en: height
hu: magasság

en: Align
hu: Igazítás

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Link text
hu: Hivatkozás szövege

en: CSS classes
hu: CSS osztályok

en: Based on the text editor configuration, these tags have automatically been added: <strong>@tag-list</strong>.
hu: A szövegszerkesztő beállításai alapján ezek a címkék automatikusan hozzá lettek adva: <strong>@tag-list</strong>.

en: Storage state
hu: Tárolási állapot

en: Set as default theme
hu: Smink beállítása alapértelmezettként

en: Finish
hu: Befejezés

en: Projects
hu: Projektek

en: Custom language...
hu: Egyéni nyelv...

en: Fill in the language details and save the language with <em>Add custom language</em>.
hu: A nyelv részleteinek kitöltése és a nyelv mentése az <em>Egyéni nyelv hozzáadásával</em>.

en: The language %language (%langcode) already exists.
hu: %language (%langcode) nyelv már létezik.

en: Use the <em>Add language</em> button to save a predefined language.
hu: A <em>Nyelv hozzáadása</em> gombbal lehet elmenteni egy előre meghatározott nyelvet.

en: The language %language has been created and can now be used.
hu: %language nyelv létre lett hozva és már használatba vehető.

en: The %language (%langcode) language has been removed.
hu: %language (%langcode) nyelv el lett távolítva.

en: The %language (%langcode) language has been created.
hu: %language (%langcode) nyelv létrehozva.

en: The %language (%langcode) language has been updated.
hu: %language (%langcode) nyelv frissítve.

en: Visibility conditions
hu: Láthatósági feltételek

en: Reorder
hu: Átrendezés

en: Layout name
hu: Elrendezés neve

en: Layout template
hu: Elrendezés sablon

en: Check path
hu: Útvonal ellenőrzése

en: Contexts
hu: Környezetek

en: The path entered will create a new page and disable the current "@old_path". If you intended to add a layout for "@old_path", use the path "@new_path" and add a URL path condition for "@old_path".
hu: A megadott útvonal új oldalt hoz létre és letiltja a jelenlegi „@old_path” útvonalat. „@old_path” útvonalhoz úgy lehet elrendezést hozzáadni, hogy a „@new_path” útvonalat kell megadni, valamint hozzá kell adni egy URL útvonal feltételt a „@old_path” útvonalhoz.

en: Add visibility condition
hu: Láthatósági feltétel hozzáadása

en: Save layout
hu: Elrendezés mentése

en: Create layout
hu: Elrendezés létrehozása

en: That path is currently assigned to be an alias for "@alias".
hu: Az útvonal már hozzá van rendelve a „@alias” útvonalnévhez.

en: <a href="!url">Delete the alias first</a>, then save this layout.
hu: Az elrendezés mentése előtt <a href="!url">törölni kell az útvonalnevet</a>.

en: Layout changes discarded.
hu: Az elrendezés módosításai el lettek utasítva.

en: Layout created. Blocks may now be added to this layout.
hu: Az elrendezés létrejött. Blokkok hozzáadására is van lehetőség ebben az elrendezésben.

en: Layout saved.
hu: Az elrendezés mentése megtörtént.

en: The "@block" block may only be added once to this layout.
hu: „@block” blokk csak egyszer adható hozzá ehhez az elrendezéshez.

en: The "@block" block must be added to this layout.
hu: „@block” blokkot hozzá kell adni ehhez az elrendezéshez.

en: The "@block" block has incorrectly been positioned multiple times. This may indicate an incorrectly saved layout configuration.
hu: „@block” blokk tévesen többször is szerepel. Ez azt jelentheti, hogy az elrendezés lementett beállításai helytelenek.

en: Layout content saved.
hu: Az elrendezés tartalmának mentése megtörtént.

en: Default page title
hu: Alapértelmezett oldalcím

en: Custom page title
hu: Egyéni oldalcím

en: Copy from block
hu: Másolás a blokkból

en: No title
hu: Nincs cím

en: The page title will pull from a default source. For example: on the user account page, a username may be used.
hu: Az oldal címe az alapértelmezett forrásból fog származni. Például a felhasználói fiók oldalon a felhasználó neve.

en: Provide a custom page title for this layout.
hu: Egyéni oldalcímet lehet beállítani ehhez az elrendezéshez.

en: Copy the page title from a block for this layout.
hu: Egy blokkból másolja az oldal címét ebben az elrendezésben.

en: Hide the page title for this layout.
hu: Elrejti az oldalcímet ebben az elrendezésben.

en: If left blank, a default title may be used.
hu: Ha üresen marad, akkor az alapértelmezett cím használható.

en: Block to copy
hu: A blokkból másolva

en: The page title will be taken from this block's title.
hu: Az oldal címe ennek a blokknak a címéből származik.

en: Add block "!title"
hu: „!title” blokk hozzáadása

en: Configure block "!title"
hu: „!title” blokk beállítása

en: Update block
hu: Blokk frissítése

en: Style settings
hu: Stílus beállításai

en: Style
hu: Stílus

en: Visibility conditions allow this block to be shown only in certain situations, such as for certain roles or types of content.
hu: A láthatósági feltételek lehetővé teszik, hogy ez a blokk csak bizonyos esetekben, például meghatározott felhasználói szerepkörök vagy tartalomtípusok esetén jelenjen meg.

en: Block "@title" removed.
hu: „@title” blokk eltávolítva.

en: Configure visibility condition
hu: Láthatósági feltétel beállítása

en: Configure visibility condition for "!title" block
hu: Láthatósági feltétel beállítása a „!title” blokkhoz

en: Configure visibility condition for "@title" layout
hu: Láthatósági feltétel beállítása a „@title” elrendezéshez

en: Visibility condition
hu: Láthatósági feltétel

en: Load condition
hu: Feltétel betöltése

en: Save visibility condition
hu: Láthatósági feltétel mentése

en: Configure condition "@condition" for "@title"
hu: „@condition” feltétel beállítása ehhez: „@title”

en: Configure condition "@condition"
hu: „@condition” feltétel beállítása

en: No layouts specified to reorder.
hu: Nincs megadva elrendezés az átrendezéshez.

en: Layouts at the same path are selected based on the first layout that matches its conditions. Reorder the layouts on this page to affect the layout that will be used first.
hu: Az azonos útvonalra beállított elrendezések közül az fog érvényesülni, amelyik az első a feltételeknek megfelelőek közül. Itt lehetőség van az érvényesülés sorrendjének beállítására.

en: Layout order saved.
hu: Az elrendezések sorrendjének mentése megtörtént.

en: The lock has been cleared and all changes discarded. You may now make changes to this page.
hu: A zárolás törölve lett és minden módosítás el lett dobva. Most már lehet módosítani az oldalt.

en: Settings on this page are being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
hu: Ennek az oldalnak a beállításait „!user” nevű felhasználó szerkeszti, ezért mások számára zárolva van. A zárolás !age óta van érvényben. <a href="!break">Zárolás feloldása</a>

en: This form has unsaved changes. Click "@button" to make changes permanent or "Cancel" to discard changes.
hu: Az űrlap változásai még nem kerültek rögzítésre. „@button” gombbal lehet rögzíteni, a „Mégsem” gombbal pedig el lehet vetni a változásokat.

en: Clone layout
hu: Elrendezés klónozása

en: Cloned layout @title created. You may now configure the cloned layout.
hu: Létrejött a „@title” klónozott elrendezés. Módosíthatóak a beállításai.

en: Delete layout @title?
hu: Legyen törölve a @title elrendezés?

en: Delete layout
hu: Elrendezés törlése

en: Revert layout @title?
hu: Legyen visszaállítva a @title elrendezés?

en: Reverting the layout will delete any changes, reverting it to the original default layout provided by the %module module.
hu: Az elrendezés visszaállítása töröl minden változást, tehát az elrendezés a <em>%module</em> modul által meghatározott eredeti, alapértelmezett állapotba kerül.

en: Revert layout
hu: Elrendezés visszaállítása

en: No menu entry
hu: Nincs menübejegyzés

en: Normal menu entry
hu: Általános menübejegyzés

en: Menu tab
hu: Menü fül

en: Default menu tab
hu: Alapértelmezés szerinti menüfül

en: Local action
hu: Helyi művelet

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
hu: Ha a beállítás általános vagy fül, akkor meg kell adni a menüelemhez használt szöveget is.

en: Insert item into an available menu.
hu: Elem beillesztése egy rendelkezésre álló menübe.

en: Menu selection requires the activation of menu module.
hu: A menü kiválasztásához szükséges a <em>Menu</em> modul engedélyezése.

en: The lower the weight the higher/further left it will appear.
hu: Minél kisebb a súly, annál magasabban, vagy balra elhelyezkedve fog megjelenni.

en: Parent menu item
hu: Szülő menüpont

en: Normal menu item
hu: Általános menüelem

en: When providing a menu item as a default tab, the parent menu item of that tab must be specified. Sometimes the parent will already exist, but other times you will need to have one created. The path of a parent item will always be the same path with the last part left off. i.e, if the path to this layout is <em>foo/bar/baz</em>, the parent path would be <em>foo/bar</em>.
hu: Egy menüpont alapértelmezés szerinti menüfülként történő használatakor a szülő menüt is meg kell határozni. Előfordulhat, hogy a szülő már létezik, de más esetekben létre kell hozni. Ha az útvonal utolsó tagját elhagyjuk, megkapjuk a szülő útvonalát. Például, ha ennek az elrendezésnek az útvonala <em>foo/bar/baz</em>, akkor a szülőé <em>foo/bar</em>.

en: Parent item title
hu: Szűlő menüpont címe

en: If creating a parent menu item, enter the title of the item.
hu: Szülő menüpont létrehozásakor meg kell adni a menüpont címét.

en: Parent item menu
hu: Szűlő menüpont menü

en: Conditions set at the menu level will prevent access to the entire page and all layouts configured in it.
hu: A menüszinten beállított feltételek megakadályozzák a hozzáférést az egész oldalhoz és a hozzá tartozó összes elrendezéshez.

en: Save menu settings
hu: Menübeállítások mentése

en: Layout settings
hu: Elrendezés beállításai

en: At least one layout template must be enabled.
hu: Legalább egy elrendezés sablont engedélyezni kell.

en: Separate multiple classes with spaces.
hu: Az osztályok neveit szóközzel kell elválasztani.

en: Provides a summary of all available blocks. The 'Usage' column shows which layout and region to which blocks are currently assigned in the format 'Layout name (region)'.
hu: Összefoglalás az elérhető blokkokról. A „Használat” oszlopban látható, hogy melyik elrendezés és régió melyik blokkokhoz kapcsolódik. Formátum: „Elrendezés neve (régió)”

en: No conditions set.
hu: Nincs feltétel.

en: Layout menu items
hu: Elrendezés menüpontok

en: Custom page title: %title
hu: Egyéni oldalcím: %title

en: Title copied from the %block block
hu: Cím másolva a „%block” blokkból

en: Configure region
hu: Régió beállítása

en: Remove block
hu: Blokk eltávolítása

en: Configure condition
hu: Feltétel beállítása

en: Conditions
hu: Feltételek

en: Block title type
hu: Blokk cím típus

en: Custom title
hu: Egyéni cím

en: Broken block
hu: Sérült blokk

en: This block requires the %module module. Either re-enable the module, or remove this block.
hu: Ehhez a blokkhoz szükség van a következő modulra: <em>%module</em>. Engedélyezni kell a modult, vagy törölni a blokkot.

en: This block provided by the %module module is missing. The block has an identifier of %delta, which may have been deleted or is no longer valid.
hu: Hiányzik a <em>%module</em> modul, amely ezt a blokkot biztosítja. A blokk a „%delta” azonosítóval rendelkezik, amelyet esetleg töröltek vagy már nem érvényes.

en: Background image
hu: Háttérkép

en: Background image, a Display title, or Block content must be provided.
hu: Meg kell adni a „Háttérképet”, a „Megjelenítési címet” vagy a „Blokk tartalmat”.

en: If enabled, this block will be made reusable across different layouts and be listed in on the !block_link page.
hu: Engedélyezés esetén ez a blokk felhasználható lesz a különféle elrendezésekben, és megjelenik a !block_link oldal listájában.

en: Reusable blocks may also be translated.
hu: Az újrafelhasználható blokkok is lefordíthatók.

en: Internal name
hu: Belső név

en: Admin label is required when making a block reusable.
hu: Az adminisztrációs címkét meg kell határozni, ha a blokk újrafelhasználható.

en: An internal name is required when making a block reusable.
hu: A belső nevet meg kell határozni, ha a blokk újrafelhasználható.

en: The layout must have a name specified to save.
hu: Meg kell határozni az elrendezés nevét.

en: Site language
hu: Webhely nyelve

en: Control access by the currently active interface language.
hu: Hozzáférés korlátozása a felhasználói felület nyelve alapján.

en: Control access by permission string.
hu: Hozzáférés szabályozása jogosultsági kifejezés alapján.

en: Control access by role.
hu: Hozzáférés szabályozása szerepkör alapján.

en: URL path
hu: Webcím útvonal

en: Control access by the current path.
hu: Hozzáférés korlátozása az aktuális útvonal alapján.

en: Site language is any language
hu: A webhely nyelve bármelyik nyelv.

en: Pass only if the current site language is one of the selected languages.
hu: Csak akkor sikeres, ha a webhely jelenlegi nyelve egyike a kiválasztott nyelveknek.

en: Reverse (NOT)
hu: Fordítva (NEM)

en: Allow access on the following pages
hu: Hozzáférés engedélyezése az alábbi oldalakhoz

en: Allow access on all pages except the following pages
hu: Hozzáférés engedélyezése az összes oldalhoz, kivéve az alábbiakat

en: Paths
hu: Útvonalak

en: Error, unset permission
hu: Hiba, nem beállított jogosultság

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this.
hu: Csak a kiválasztott jogosultsági jelzővel rendelkező felhasználók fogják tudni elérni.

en: Broken or missing context (@plugin)
hu: Sérült vagy hiányzó környezet (@plugin)

en: Layout overrides path
hu: Az elrendezés felülbírálja az elérési útvonalat

en: Page title settings
hu: Oldalcím beállítás

en: The layout plugin "@plugin" could not been found to display the "@title" layout.
hu: Nem található a „@plugin” elrendezési bővítmény, amely megjeleníti a „@title” elrendezést.

en: Validate URL
hu: Webcím ellenőrzése

en: If checked, the URL field will be verified as a valid URL during validation.
hu: Ha ez bekapcsolt, akkor a webcím mező érvényessége is ellenőrzése kerül a beküldés során.

en: Optional URL
hu: Nem kötelező webcím

en: If checked, the URL field is optional and submitting a title alone will be acceptable. If the URL is omitted, the title will be displayed as plain text.
hu: Ha ez bekapcsolt, akkor a webcím mező nem kötelező, tehát a cím önálló beküldése is elfogadott. Ha a webcím nincs megadva, akkor a cím egyszerű szövegként fog megjelenni.

en: Optional Title
hu: Nem kötelező cím

en: Required Title
hu: Szükséges cím

en: Static Title
hu: Állandó cím

en: No Title
hu: Nincs cím

en: Link Title
hu: Hivatkozás címe

en: Max length of title field
hu: A címmező legnagyobb hossza

en: Set a maximum length on the title field (applies only if Link Title is optional or required).  The maximum limit is 255 characters.
hu: A címmező legnagyobb hosszának beállítása (csak akkor értelmezett, ha a hivatkozásak lehet címe, vagy az kötelező). A legnagyobb érték 255 karakter lehet.

en: Allow user-entered tokens
hu: Megenged felhasználó által megadott vezérjeleket

en: URL Display Cutoff
hu: Webcím megjelenítés levágása

en: Default (no target attribute)
hu: Alapértelmezés (nincs cél tulajdonság)

en: Open link in window root
hu: A hivatkozás megnyitása a gyökér ablakban

en: Open link in new window
hu: A hivatkozás megnyitása új ablakban

en: Allow the user to choose
hu: Megengedi a felhasználónak a választást

en: Link Target
hu: Hivatkozás célja

en: Rel Attribute
hu: „Rel” tulajdonság

en: Keep rel as set up above (untouched/default)
hu: A rel attribútum meghagyása a fent beállítottak szerint (érintetlen/alapértelmezett)

en: Remove rel if given link is external
hu: A rel-attribútum eltávolítása, ha a megadott hivatkozás külső címre mutat

en: Remove rel if given link is internal
hu: A rel-attribútum eltávolítása, ha a megadott hivatkozás belső címre mutat

en: Remove rel attribute automatically
hu: A rel attribútum automatikus eltávolítása

en: Turn on/off if rel attribute should be removed automatically, if user given link is internal/external
hu: Bekapcsolható a <code>rel</code>-attribútum automatikus eltávolítása, ha a felhasználó külső címre mutató hivatkozást ad meg.

en: Allow the user to enter a custom link class per link
hu: A felhasználó hivatkozásokként egyéni hivatkozásosztályt adhat meg

en: Additional CSS Classes
hu: További CSS osztályok

en: Add these classes on output (will be added to any user-provided classes). Multiple classes should be separated by spaces.
hu: Osztályok hozzáadása (kiegészítve a felhasználó által megadott osztályokat). Az osztályok neveit szóközzel kell elválasztani.

en: Allow the user to enter a link 'title' attribute
hu: Lehetővé teszi a felhasználó számára egy hivatkozás „cím” tulajdonságának megadását

en: Default link 'title' Attribute
hu: Hivatkozás alapértelmezés szerinti „cím” tulajdonsága

en: A default title must be provided if the title is a static value.
hu: Egy alapértelmezés szerinti címet meg kell adni, ha a cím egy állandó érték.

en: URL Display Cutoff value must be numeric.
hu: A webcím megjelenítés levágása értékének számnak kell lennie.

en: The max length of the link title must be numeric.
hu: A címmező legnagyobb hosszának számnak kell lennie.

en: The max length of the link title cannot be greater than 255 characters.
hu: A címmező legnagyobb hossza nem lehet nagyobb, mint 255 karakter.

en: At least one title or URL must be entered.
hu: Legalább egy címet, vagy webcímet meg kell adni.

en: The value %value provided for %field is not a valid URL.
hu: %field mezőhöz biztosított %value érték érvénytelen webcím.

en: Titles are required for all links.
hu: Cím szükséges minden hivatkozásnak.

en: You cannot enter a title without a link url.
hu: Nem lehet címet megadni webcím hivatkozás nélkül.

en: Open URL in a New Window
hu: A webcím megnyitása egy új ablakban

en: Link "title" attribute
hu: Hivatkozás „cím” tulajdonsága

en: Custom link class
hu: Egyéni hivatkozásosztály

en: Strip www. from domain
hu: A „www.” elhagyása a doménből

en: Leave www. in domain
hu: A „www.” bennehagyása a doménben

en: Path prefix configuration
hu: Útvonal előtag beállítás

en: Domain configuration
hu: Tartománybeállítás

en: %language (%langcode) path prefix
hu: %language (%langcode) útvonalelőtag

en: %language (%langcode) domain
hu: %language (%langcode) tartomány

en: The prefix for %language, %value, is not unique.
hu: %language nyelv %value előtagja nem egyedi.

en: The domain for %language, %value, is not unique.
hu: %language nyelvez megadott %value tartomány nem egyedi.

en: Displayed as %date_format
hu: Megjelenítés %date_format formában

en: Unknown language
hu: Ismeretlen nyelv

en: Native language
hu: Anyanyelv

en: If enabled, the native name of the language will be displayed
hu: Ha ez engedélyezett, akkor a nyelv natív neve lesz megjelenítve

en: No language
hu: Nincs nyelv

en: Current installed version
hu: Jelenleg telepített változat

en: Draft
hu: Vázlat

en: Schedule for later
hu: Későbbre ütemezés

en: Publish on
hu: Közzététel bekapcsolása

en: @type has been unpublished. It is scheduled to be republished on @scheduled (@interval from now).
hu: „@type” nem került közzétételre. Az ütemezés szerinti újbóli közzététel ideje: @scheduled (mostantól: @interval)

en: @type will be published on @scheduled (@interval from now).
hu: „@type” közzétételének ideje: @scheduled (mostantól: @interval)

en: The preview ID is invalid or the stored preview has expired.
hu: Az előnézet azonosítója érvénytelen, vagy a tárolt előnézet lejárt.

en: This is a preview. Links within the page are disabled.
hu: Ez egy előnézet. Az oldalon lévő hivatkozások érvénytelenek.

en: <strong>Changes are stored temporarily</strong>. Click <em>Save</em> to make your changes permanent, or click <em>Back to content editing</em> to make additional changes.
hu: <strong>A módosítások tárolása csak ideiglenes.</strong>. A végleges rögzítéshez a <em>Mentés</em> gombra kell kattintani. A <em>„Vissza a tartalomszerkesztéshez”</em> gomb segítségével további módosítások is végrehajhatóak.

en: Back to content editing
hu: Vissza a tartalomszerkesztéshez

en: Select a display mode
hu: Megjelenítési mód kiválasztása

en: Switch
hu: Váltás

en: Updated alias for node @nid.
hu: @nid tartalom álneve frissítve lett.

en: Show option for scheduling
hu: Ütemezési beállítások megjelenítése

en: Hide path display
hu: Útvonal elrejtése

en: If enabled, this content can be placed as a block or within a listing but will not be accessible at its URL without proper permissions. This facilitates "hidden path" content that is meant to be embedded with other content and never on its own. Users who have the "View hidden paths" permission will still be able to visit the full page URL, while those without this permission will receive a "Page not found" error.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor a tartalom megjelenhet egy blokkban vagy egy listában, de megfelelő jogosultság nélkül nem érhető el a webcímén keresztül. Az ilyen tartalmak sohasem önállóan, hanem más tartalmakba ágyazva jelennek meg. Azok a felhasználók, akik rendelkeznek a „Rejtett útvonal megtekintése” jogosultsággal, meg tudják nyitni az oldalt a webcím segítségével, míg azoknak, akiknek nincs ilyen jogosultságuk, „Az oldal nem található” hibaüzenet jelenik meg.

en: Scheduled publish time cannot be in the past.
hu: A közzététel ütemezése nem lehet múltbéli időpontban.

en: View hidden paths
hu: Rejtett útvonal megtekintése

en: View URL of content, overriding restriction on viewing content directly.
hu: A tartalom webcímének megtekintése, a tartalom megtekintésére vonatkozó korlátozás felülírása.

en: Content is promoted
hu: A tartalom a címlapra helyezve

en: Content (node)
hu: Tartalom (node)

en: An RSS icon linking to available feeds.
hu: Egy RSS ikon, amely az elérhető hírcsatornákra mutat.

en: Embed existing node content as a block onto other pages
hu: Meglévő tartalom más oldalakba történő beágyazása blokk formájában.

en: Choose the linked feed
hu: A hivatkozott hírcsatorna kiválasztása

en: Always show RSS link for promoted content
hu: RSS hivatkozás megjelenítése a címlapon megjelenített tartalmaknál

en: Show RSS link for the current page, if available
hu: RSS hivatkozás megjelenítése az aktuális oldalhoz, ha lehetséges

en: Subscribe to promoted content
hu: Feliratkozás a címlapon megjelenített tartalmakra

en: No content has been promoted yet.
hu: Még nincs címlapra kihelyezett tartalom.

en: The field "@name" cannot be added because the node type "@type" does not exist.
hu: „@name” mező nem adható hozzá, mert a „@type” tartalomtípus nem létezik.

en: The content type "@content_type" cannot be deleted with active content associated to it. Delete the content manually, then retry the import.
hu: „@content_type” tartalomtípus nem törölhető, mert aktív tartalom használja. A tartalom törlése után lehet megpróbálni az importálást újra.

en: Configure content type
hu: Tartalomtípus beállítása

en: Node autocomplete
hu: Tartalom automatikus kiegészítése

en: Scheduled for @date
hu: Ütemezés ideje: @date

en: Scheduled date
hu: Ütemezés ideje

en: The date content is scheduled to be published in the future.
hu: Az ütemezés szerint a tartalom egy jövőbeli időpontban kerül közzétételre.

en: Hidden path
hu: Rejtett elérési útvonal

en: Whether or not the content has a hidden path.
hu: Van-e a tartalomnak rejtett elérési útvonala vagy sem.

en: Paths are hidden
hu: Az elérési útvonalak rejtettek

en: Some roles lack permission to access content, but display %display has no access control.
hu: Néhány szerepkörnél hiányzik a jogosultság a tartalmak eléréséhez, de %display megjelenítéshez nincs hozzáférés-szabályozás.

en: Display %display has no access control but does not contain a filter for published nodes.
hu: %display megjelenítéshez nincs hozzáférés-szabályozás, de nem tartalmaz szűrőt a közzétett tartalmakhoz.

en: Display %display has set node/% as path. This will not produce what you want. If you want to have multiple versions of the node view, use panels.
hu: %display megjelenítés beállította a node/% útvonalat. Ez nem azt fogja eredményezn, amire szükség lenne. A <em>Panels</em> használatával elérhető a tartalmak különféle megjelenítése.

en: Week @week
hu: Hét @week

en: Unknown content type
hu: Ismeretlen tartalomtípus

en: Check for new comments as well
hu: Az új hozzászólásokat is ellenőrizze

en: Link this field to the original piece of content
hu: A mező egyben hivatkozás is legyen az eredeti tartalomra

en: Use absolute link (begins with "http://")
hu: Abszolút hivakozás használata (kezdete „http://”)

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination (as in "output this field as a link" above).
hu: Ha engedélyezett, akkor a kimenet abszolút hivatkozás lesz. Szükséges ha az útvonal egy hivatkozás céljaként lesz használva (lásd lejjebb: „Mező megjelenítése hivatkozásként”).

en: Link this field to its content revision
hu: Ez a mező hivatkozzon a tartalomváltozatára

en: This will override any other link you have set.
hu: Ez felülír bármilyen beállított hivatkozást.

en: Output machine name
hu: Kimeneti, programok által használt név

en: Display field as the content type machine name.
hu: Mező megjelenítése a tartalom programok által használt neveként.

en: exposed
hu: felfedett

en: Choose one or more content types to validate with.
hu: Egy vagy több tartalomtípus kiválasztása az érvényesítéshez.

en: Validate user has access to the content
hu: A felhasználó tartalomhoz való hozzáférésének ellenőrzése

en: Access operation to check
hu: Ellenőrzés hozzáférési művelete

en: Filter value format
hu: Szűrőérték formátuma

en: Node ID
hu: Tartalomazonosító

en: Node IDs separated by , or +
hu: Tartalom azonosítók , vagy + jellel elválasztva

en: Display comments
hu: Hozzászólások megjelenítése

en: Verbose
hu: Részletes

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
hu: A címekben a szavak elválasztásához használt karakter. Ez fogja helyettesíteni az összes szóköz és írásjel karaktert. Szóköz, vagy pluszjel használata nem várt eredményeket okozhat.

en: Character case
hu: Betűérzékenység

en: Leave case the same as source token values.
hu: Hagyja úgy, mint a forrás vezérjel értékek.

en: Change to lower case
hu: Alakítsa kisbetűssé

en: Maximum component length
hu: Legnagyobb összetevő hossz

en: Update action
hu: Frissítési művelet

en: Strings to Remove
hu: Eltávolítandó karaktersorozatok

en: Punctuation
hu: Írásjel

en: Replace by separator
hu: Helyettesítés az elválasztóval

en: No action (do not replace)
hu: Nincs művelet (nincs helyettesítés)

en: The <em>Strings to remove</em> field must not contain HTML. Make sure to disable any WYSIWYG editors for this field.
hu: Az <em>Eltávolítandó karaktersorozatok</em> mező nem tartalmazhat HTML kódot. Minden WYSIWYG szerkesztőt le kell tiltani arról a mezőről.

en: Bulk updating URL aliases
hu: Webcímálnevek tömeges frissítése

en: No new URL aliases to generate.
hu: Nincsenek létrehozandó új webcímálnevek

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
hu: @operation feldolgozása közben hiba történt az argumentumokkal: @args

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
hu: Az automatikusan létrehozott %original_alias álnév megegyezik egy már létezővel. Az új álnév: %alias.

en: Ignoring alias %alias because it is the same as the internal path.
hu: %alias álnév mellőzve lett, mivel megegyezik egy belső útvonallal.

en: Created new alias %alias for %source, replacing %old_alias.
hu: %source számára új %alias álnév készült, kicserélve a régi %old_alias álnevet.

en: Created new alias %alias for %source.
hu: %source számára új %alias álnév készült.

en: New pages will have URLs that match a pattern based on wildcards called <em>tokens</em>. For example the URL <code>tags/environment</code> could be created using the pattern <code>[term:vocabulary]/[term:name]</code> if the vocabulary is named "Tags" and the term is named "Environment".
hu: Az új oldalak webcímei úgynevezett <em>vezérjel</em> típusú helyettesítő elemeket tartalmaznak. Például, ha a szótár neve „Informatika”, a kifejezés neve pedig „Rendszer”, akkor a <code>informatika/rendszer</code> útvonal meghatározható a <code>[term:vocabulary]/[term:name]</code> mintával.

en: New pages will have URLs that match a pattern based on wildcards called <em>tokens</em>. For example the URL <code>members/jane-doe</code> could be created using the pattern <code>members/[user:name]</code> if the user name is "Jane Doe".
hu: Az új oldalak webcímei úgynevezett <em>vezérjel</em> típusú helyettesítő elemeket tartalmaznak. Például, ha a felhasználó neve „Jane Doe”, akkor a <code>members/jane-doe</code> útvonal meghatározható a <code>members/[user:name]</code> mintával.

en: Path settings
hu: Útvonal beállításai

en: !interval ago
hu: Ennyi ideje: !interval

en: Last accessed on @date
hu: Utolsó használat: @date

en: This redirect overrides an existing internal path.
hu: Ez az átirányítás felülír egy létező belső útvonalat.

en: Add URL redirect.
hu: Webcím átirányítás hozzáadása.

en: Filter redirects
hu: Átirányítások szűrése

en: No redirects selected.
hu: Nincsenek kiválasztva átirányítások.

en: Redirect type
hu: Átirányítás típusa

en: The source path cannot contain an URL fragment anchor.
hu: A forrás útvonal nem tartalmazhat lapon belüli átirányítást.

en: The redirect path %value is not valid.
hu: %value átirányítási útvonal nem érvényes.

en: The redirect has been saved.
hu: Az átirányítás elmentve.

en: Are you sure you want to delete the URL redirect from %source to %redirect?
hu: Biztosan törölhető %source átirányítása %redirect címre?

en: The redirect has been deleted.
hu: Az átirányítás törlése megtörtént.

en: Automatically create redirects when URL aliases are changed.
hu: Az útvonalálnevek megváltozásakor automatikusan létrehozza az átirányítást.

en: Retain query string through redirect.
hu: Lekérdezési karaktersorozat megőrzése átirányításon keresztül

en: Delete redirects that have not been accessed for
hu: Ennyi ideje nem használt átirányítások törlése:

en: Never (do not discard)
hu: Soha (nem hagyja figyelmen kívül)

en: No 404 pages without redirects found.
hu: Nincsenek átirányítás nélküli 404-es oldalak.

en: This page lists all paths that have resulted in 404 errors and do not yet have any redirects assigned to them.
hu: Ez az oldal minden olyan útvonalat kilistáz ami 404-es hibát okozott és egy átirányítás sincs hozzárendelve.

en: Filter 404s
hu: 404-es oldalak szűrése

en: redirect
hu: átirányítás

en: @action @count redirects.
hu: @action átirányítás: @count

en: You are attempting to redirect the page to itself. This will result in an infinite loop.
hu: A lap átirányítása önmagára mutat. Ez egy végtelen ciklust eredményez.

en: A redirect set for a specific language will always be used when requesting this page in that language, and takes precedence over redirects set for <em>All languages</em>.
hu: Egy megadott nyelvhez beállított átirányítás mindig használva lesz amikor az oldalt ezen a nyelven kérik le. Ez az átirányítás elsőbbséget élvez az <em>Összes nyelvnél</em> megadott átirányításokkal szemben.

en: Edit redirect
hu: Átirányítás szerkesztése

en: Delete redirect
hu: Átirányítás törlése

en: Text to display for edit links
hu: A hivatkozások szerkesztéséhez megjelenített szöveg

en: Text to display for delete links
hu: A hivatkozások törléséhez megjelenített szöveg

en: If checked, this field will be made into a link.
hu: Ha bejelölt, ez a mező hivatkozás lesz.

en: If you want to use this as in "output this field as link" in "link path", you have to enabled this option.
hu: Ha ezt úgy kell használni, mint „hivatkozásként jelenítse meg ezt a mezőt” a „hivatkozásútvonalban”, akkor engedélyezni kell ezt a lehetőséget.

en: Transliterate search index and searched strings.
hu: A keresési index és a keresett karaktersorozatok átírása.

en: Enable to allow searching and indexing using US-ASCII character set, i.e. to treat accented and unaccented letters the same.
hu: Engedélyezve lehetővé válik a US-ASCII karakterkészlettel történő keresés,  pl. az ékezetes és ékezet nélküli betűk egyformaként kezeléséhez.

en: Button text
hu: Gombszöveg

en: Display the results with standard search view.
hu: Eredmények megjelenítése szabványos keresési nézetben.

en: No alternate
hu: Nincs választási lehetőség

en: Alternative sort
hu: Alternatív rendezés

en: Pick an alternative default table sort field to use when the search score field is unavailable.
hu: Egy alternatív alapértelmezett táblarendezési mező kiválasztása arra az esetre, ha a keresési pontszám mező nem elérhető.

en: Alternate sort order
hu: Alternatív rendezési sorrend

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Remove search score
hu: Keresési pontszám eltávolítása

en: On empty input
hu: Üres bemenetnél

en: Show All
hu: Összes megjelenítése

en: Show None
hu: Összes elrejtése

en: Display score
hu: Pontszám megjelenítés

en: Tabs type
hu: Fülek típusa

en: Primary and secondary
hu: Elsődleges és másodlagos

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Secondary
hu: Másodlagos

en: Logo settings
hu: Logó beállítások

en: Examples: <code>@implicit-public-file</code> (for a file in the public filesystem), <code>@explicit-file</code>, or <code>@local-file</code>.
hu: Példák: <code>@implicit-public-file</code> (egy fájlhoz a nyilvános fájlrendszerben), <code>@explicit-file</code>, or <code>@local-file</code>.

en: Use background fetch for cached pages
hu: A gyorsítótárazott oldalak betöltése a háttérben

en: Allows serving stale pages while new page cache entries are being generated.
hu: Elérhetőek az elavult oldalak, amíg a gyorsítótár új bejegyzéseinek létrehozása folyik.

en: The maximum time the page cache can use an old version of a page.
hu: A maximális időtartam, ameddig a gyorsítótár egy oldal régi változatát használhatja.

en: Message to display when in maintenance mode
hu: A karbantartási módban megjelenített üzenet

en: Pattern
hu: Minta

en: Transliteration is not required.
hu: Latinbetűs átirat nem szükséges.

en: Are you sure you want to transliterate existing file names?
hu: A létező fájlok nevei valóban átírhatóak?

en: Original file name
hu: Eredeti fájlnév

en: Transliterated file name
hu: Latinbetűsre átírt fájlnév

en: The database currently lists @x_filenames containing non-ASCII characters.
hu: Az adatbázisban jelenleg @x_filenames tartalmaz nem ASCII karaktereket.

en: This count might be inaccurate, though, since some files may not need to be renamed. For example, off-site files will never be changed.
hu: Ez a szám lehet pontatlan, mivel egyes fájlokat nem kell átnevezni. Például a webhelyen kívüli fájlokat soha nem változtatja meg.

en: Note: table shows only the first 10 entries.
hu: Megjegyzés: A táblázat csak a legelső 10 elemet mutatja.

en: <strong>WARNING:</strong> if you have manually entered image or file paths in text fields (for example, text areas or WYSIWYG editors), renaming the files will break these references. Since there is currently no automated way to also fix referenced files in textual contents, it is a very good idea to backup the database and %files directory beforehand. Modules accessing files using their internal system ids are not affected.
hu: <strong>FIGYELEM:</strong> Ha vannak kézzel megadott képek vagy fájlok a szövegmezőkben (például a WYSIWYG szerkesztők szövegdobozaiban), akkor a fájlok átnevezése rossz hivatkozásokat fog eredményezni. Mivel jelenleg nincs automatikus mód a tartalomban lévő hivatkozások módosítására, célszerű legelőször az adatbázisról és a %files könyvtárról egy biztonsági mentést készíteni. Azokat a modulokat ez nem érinti, melyek a belső azonosító alapján érik el a fájlokat.

en: Transliterate
hu: Latinbetűs átirat

en: Not all file names could be converted. The following files could not be accessed and have been ignored:
hu: Nem minden fájl neve lett átalakítva. A következő fájlok nem érhetőek el, ezért mellőzve lettek:

en: Menu style
hu: Menü stílusa

en: Top level only
hu: Csak a legfelső szint

en: Dropdown menu
hu: Legördülő menü

en: Hierarchical tree
hu: Hierarchikus menüfa

en: Starting level
hu: Kezdőszint

en: 1st level (primary)
hu: Első szint (elsőfokú)

en: 2nd level (secondary)
hu: Második szint (másodfokú)

en: 3rd level (tertiary)
hu: Harmadik szint (harmadfokú)

en: 4th level
hu: Negyedik szint

en: 5th level
hu: Ötödik szint

en: 6th level
hu: Hatodik szint

en: 7th level
hu: Hetedik szint

en: 8th level
hu: Nyolcadik szint

en: 9th level
hu: Kilencedik szint

en: Maximum depth
hu: Maximális mélység

en: The maximum depth of the menu tree from the starting level (if available).
hu: A menüfa maximális mélysége a kiindulási szinttől számítva (ha elérhető).

en: Display menu toggle button on small screens
hu: Menü váltógomb megjelenítése kis képernyőm

en: Requires:
hu: Igényli:

en: Required by:
hu: Használja:

en: Token
hu: Vezérjel

en: Attempting to perform token replacement for token type %type without required data
hu: %type vezérjel típusban egy vezérjel helyettesítési kísérlet történt a szükséges adatok nélkül.

en: Use newly added layouts
hu: Újonnan hozzáadott elrendezések használata

en: Browse more layouts
hu: További elrendezések keresése

en: A trail of links from the homepage to the current page.
hu: A címlapról az aktuális oldalra mutató hivatkozások nyomvonala.

en: Display the current page title as the last breadcrumb
hu: Az aktuális oldal címe jelenjen meg a morzsa-navigáció végén.

en: Show or hide various components of your site header. To change the values of these components, visit the !site_info page.
hu: A webhely fejlécében a különféle összetevők megjelenítése vagy elrejtése. Az összetevők tartalmának megváltoztatásra a !site_info oldalon van lehetőség.

en: Go
hu: Mehet

en: - Choose -
hu: - Választás -

en: !theme settings
hu: !theme beállításai

en: Did not delete temporary file "%path" during garbage collection because it is in use by the following modules: %modules.
hu: „%path” átmeneti fájlt nem lehetett törölni a szemétgyűjtés során, mert a következő modulok használják: %modules.

en: Node layout
hu: Tartalom elrendezés

en: Temporary
hu: Ideiglenes

en: Permanent
hu: Állandó

en: Add terms
hu: Kifejezések hozzáadása

en: Add a language selection field to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new terms are saved with no defined language. Existing terms will not be affected by changing this option.
hu: Hozzáad egy nyelvválasztó mezőt a szerkesztési űrlaphoz, amely lehetővé teszi az <a href="!languages">engedélyezett nyelvek</a> közüli választást. Ha le van tiltva, akkor az új kifejezések a nyelv meghatározása nélkül kerülnek rögzítésre. A meglévő kifejezéseket nem érinti ennek az opciónak a megváltoztatása.

en: Updated alias for term @tid.
hu: @tid kifejezés álneve frissítve lett.

en: Term language
hu: A kifejezés nyelve

en: Taxonomy settings
hu: Taxonómia beállításai

en: No name
hu: Nincs név

en: Set the breadcrumb for the term parents
hu: Morzsa beállítása a kifejezés szülőihez

en: If selected, the breadcrumb trail will include all parent terms, each one linking to this view. Note that this only works if just one term was received.
hu: Ha ki van választva, akkor a morzsa sáv minden szülő kifejezést tartalmazni fog, és mindegyik erre a nézetre fog hivatkozni. Meg kell jegyezni, hogy csak akkor működik, ha csak egy kifejezést kapott.

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
hu: A mélység a hierarchiában kifejezésekkel címkézett tartalmakat fogja egyeztetni. Például, ha létezik egy „gyümölcs” kifejezés és egy „alma” gyermek kifejezés 1-es (vagy magasabb) súllyal, akkor a „gyümölcs” kifejezés szűrése azokat a tartalmakat adja vissza, amelyek „almával” és „gyümölccsel” is címkézve vannak. Ha negatív, akkor ennek a fordítottja igaz, vagyis az „alma” keresése a „gyümölccsel” címkézett tartalmakat is felveszi, ha a súly -1 (vagy kisebb).

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this filter.
hu: Ha ez ki van választva, akkor a felhasználók több értéket is megadhatnak 1+2+3 formában. A szükséges JOIN-ok száma miatt az ÉS kapcsolatokat VAGY kapcsolatokként kezeli ez a szűrő.

en: No vocabulary
hu: Nincs szótár

en: Link this field to its taxonomy term page
hu: Ez a mező hivatkozzon a taxonómia kifejezés oldalra

en: Convert spaces in term names to hyphens
hu: Szóközök kötőjellé konvertálása a kifejezések neveiben

en: This allows links to work with Views taxonomy term arguments.
hu: Lehetővé teszi, hogy a hivatkozások működjenek a <em>Views</em> taxonómia kifejezés argumentumokkal.

en: Link this field to its term page
hu: Ez a mező hivatkozzon a kifejezés oldalra

en: Limit terms by vocabulary
hu: Kifejezés korlátozása egy szótárral

en: The taxonomy term ID for the term.
hu: A taxonómiakifejezés azonosítója.

en: The taxonomy term name for the term.
hu: A taxonómiakifejezés neve.

en: The machine name for the vocabulary the term belongs to.
hu: Annak a szótárnak a programok által használt neve amihez a kifejezés tartozik.

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
hu: Melyik szótárból legyenek megmutatva a kifejezések az általános beállításokban.

en: Selection type
hu: Kiválasztás típusa

en: Dropdown
hu: Legördülő

en: Autocomplete
hu: Automatikusan kiegészülő

en: Show hierarchy in dropdown
hu: Hierarchia megjelenítése a legördülő választólistában

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
hu: Érvénytelen szótár lett kiválasztva. Meg kell változtatni a beállításokban.

en: Select terms from vocabulary @voc
hu: Kifejezések kiválasztása @voc szótárból

en: Select terms
hu: Kifejezések kiválasztása

en: Display error message
hu: Hibaüzenet megjelenítése

en: Choose which vocabularies you wish to relate. Remember that every term found will create a new record, so this relationship is best used on just one vocabulary that has only one term per node.
hu: A kapcsolódó szótárak kiválasztása. Nem szabad elfelejteni, hogy minden megtalált kifejezés egy új sort hoz létre, ezért ez a kapcsolat legjobban csak egy szótáron belül használható, amikor egy tartalomhoz csak egy kifejezés kapcsolódik.

en: Load default filter from term page
hu: Alapértelmezés szerinti szűrő betöltése a kifejezés oldaláról

en: Load default filter from node page, that's good for related taxonomy blocks
hu: Alapértelmezett szűrő betöltése a tartalomoldalból, ez a kapcsolódó taxonómia blokkokhoz jó.

en: Multiple-value handling
hu: Több érték kezelése

en: Filter to items that share all terms
hu: Szűrés minden kifejezést megosztó elemekre

en: Filter to items that share any term
hu: Szűrés bármely kifejezést megosztó elemekre

en: If you wish to validate for specific vocabularies, check them; if none are checked, all terms will pass.
hu: Ha meghatározott szótárakat kell ellenőrizni, akkor be kell jelölni. Ha semmi sincs bejelölve, akkor minden kifejezés meg fog felelni.

en: Filter value type
hu: Szűrő értékének típusa

en: Term IDs separated by , or +
hu: Kifejezés azonosítók „,” vagy „+” jellel elválasztva

en: Term name
hu: Kifejezés neve

en: Term name converted to Term ID
hu: Kifejezés neve kifejezés azonosítóvá alakítva

en: Select the form of this filter value; if using term name, it is generally more efficient to convert it to a term ID and use Taxonomy: Term ID rather than Taxonomy: Term Name" as the filter.
hu: Szűrőérték formátumának kiválasztása. Kifejezésnév használatakor általában jóval hatékonyabb a Taxonómia: Kifejezésnév szűrőként használata helyett ezt átalakítani kifejezésazonosítóvá és a Taxonómia: Kifejezésazonosítót használni.

en: Transform dashes in URL to spaces in term name filter values
hu: A kifejezés neve szűrőértékekben az aláhúzások szóközökre cserélése az URL-ben

en: Content Translation
hu: Tartalom fordítása

en: Translation set node ID
hu: Fordítási csomag tartalom azonosítója

en: The ID of the translation set the content belongs to.
hu: Annak a fordítási csomagnak az azonosítója, melyhez a tartalom tartozik.

en: Source translation
hu: Fordítás forrása

en: The source that this content was translated from.
hu: A forrás, amiből ez a tartalom fordítva lett.

en: Translations
hu: Fordítások

en: Versions of content in different languages.
hu: A tartalom változatai a különböző nyelveken.

en: Content that is either untranslated or is the original version of a translation set.
hu: Tartalom ami vagy lefordítatlan vagy egy fordítási egység eredeti verziója.

en: Node translation
hu: Tartalom fordítás

en: Child translation
hu: Fordítás gyermekei

en: Content that is a translation of a source translation.
hu: Tartalom ami egy forrás fordítás fordítása.

en: Translation status
hu: Fordítás állapota

en: The translation status of the content - whether or not the translation needs to be updated.
hu: A tartalom fordítási állapota - szükség van-e a fordítás frissítésére vagy sem.

en: Outdated
hu: Elavult

en: Translate link
hu: Fordítási hivatkozás

en: Provide a simple link to translate the node.
hu: Egy egyszerű hivatkozást ad a tartalom fordításához.

en: translate
hu: lefordít

en: Include untranslated content
hu: Fordítatlan tartalmak befoglalása

en: Current language
hu: Aktuális nyelv

en: Translation option
hu: Fordítási lehetőség

en: The translation options allows you to select which translation or translations in a translation set join on. Select "Current language" or "Default language" to join on the translation in the current or default language respectively. Select a specific language to join on a translation in that language. If you select "All", each translation will create a new row, which may appear to cause duplicates.
hu: A fordítási beállítások lehetővé teszik annak kiválasztását, hogy a fordítási csopotból melyik fordítás vagy fordítások legyenek beillesztve. Az "Aktuális nyelv" vagy az "Alapértelmezett nyelv"  kiválasztásával az aktuális vagy az alapértelmezett nyelv fordításai lesznek beillesztve. Az "Összes" kiválasztásakor minden fordítás egy új sort hoz létre, ami ismétlődéseket eredményezhet.

en: Also check for updates of disabled modules, themes, and layouts
hu: Letiltott modulok, sminkek és elrendezések frissítéseinek ellenőrzése is

en: HTTP request to @url failed with error: @error.
hu: @url webcímre küldött HTTP-kérés ezzel a hibával tért vissza: @error.

en: Update settings
hu: Beállítások frissítése

en: Update Manager
hu: Frissítéskezelő

en: When enabled, the user must confirm the account cancellation via email.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a felhasználónak e-mailben meg kell erősítenie a fiókjának törlését.

en: New users will be required to validate their email address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With this setting disabled, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
hu: Engedélyezve az új felhasználóknak első bejelentkezésük előtt érvényesíteniük kell e-mail címüket, melyhez egy ideiglenes jelszót a rendszer állít elő és küld ki számukra. A funkciót letiltva a fiók létrehozása során saját jelszó választható és az e-mail cím ellenőrzése nélkül azonnal be lehet lépni.

en: Username or email address
hu: Felhasználónév vagy e-mail cím

en: Emails
hu: E-mailek

en: Edit the welcome email messages sent to new member accounts created by an administrator.
hu: Adminisztrátor által létrehozott új felhasználónak küldött üdvözlő e-mail szövege.

en: Edit the welcome email messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
hu: Az újonnan létrehozott felhasználónak küldött üdvözlő e-mail üzenet szövege, ha a felhasználó létrehozása adminisztrátori jóváhagyáshoz van kötve.

en: Edit the welcome email messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
hu: Az újonnan létrehozott felhasználónak küldött üdvözlő e-mail üzenet szövege, ha a felhasználó létrehozása nincs adminisztrátori jóváhagyáshoz kötve.

en: Edit the email messages sent to users who request a new password.
hu: Új jelszót kérő felhasználónak küldött e-mail üzenet szövege.

en: Enable and edit email messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
hu: A már regisztrált, de még adminisztrátori elbírálásra váró felhasználót értesítő e-mail üzenet szövege, amikor megkapja a kért hozzáférést a webhelyhez.

en: Enable and edit email messages sent to users when their accounts are blocked.
hu: Felhasználó zárolásakor küldött e-mail üzenet engedélyezése és szövegének szerkesztése.

en: Edit the email messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
hu: Felhasználó törlése előtt küldött e-mail üzenet szövege.

en: Enable and edit email messages sent to users when their accounts are canceled.
hu: Felhasználó törlésekor küldött e-mail üzenet engedélyezése és szövegének szerkesztése.

en: Updated alias for user @uid.
hu: @uid felhasználó álneve frissítve lett.

en: User roles
hu: Szerepkörök

en: Show password
hu: Jelszó megjelenítése

en: Hide password
hu: Jelszó elrejtése

en: Login settings
hu: Bejelentkezési beállítások

en: Link this field to its user
hu: Ez a mező hivatkozzon a felhasználóra

en: Link this field
hu: Ez a mező hivatkozzon

en: No link
hu: Nincs hivatkozás

en: To the user
hu: A felhasználónak

en: With a mailto:
hu: Egy mailto:-val

en: Use formatted username
hu: Formázott felhasználónév használata

en: If checked, the username will be formatted by the system. If unchecked, it will be displayed raw.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a felhasználónevet a rendszer megformázza. Ha nincs bekapcsolva, akkor nyersen lesz megjelenítve.

en: Overwrite the value to display for anonymous users
hu: Az érték felülírása a be nem jelentkezett látogatóknak történő megjelenítéskor

en: Enable to display different text for anonymous users.
hu: Engedélyezi eltérő szöveg megjelenítését a névtelen látogatóknak.

en: Text to display for anonymous users
hu: Be nem jelentkezett felhasználóknak megjelenített szöveg

en: Link to user's profile
hu: Hivatkozás a felhasználó profiljára

en: Link the user picture to the user's profile
hu: A felhasználó képének összekapcsolása a felhasználó profiljával

en: Using <em>Default</em> will use the site-wide image style for user pictures set in the <a href="!account-settings">Account settings</a>.
hu: Az <em>Alapértelmezés szerinti</em> lehetőség használata a <a href="!account-settings">Felhasználói beállításokban</a> megadott, a felhasználói képek teljes webhelyre vonatkozó képstílusát fogja használni.

en: Is the logged in user
hu: A bejelentkezett felhasználó

en: Usernames
hu: Felhasználónevek

en: Enter a comma separated list of user names.
hu: Felhasználónevek listája vesszővel elválasztva.

en: Also look for a node and use the node author
hu: Tartalom keresése a tartalom szerzőjének használatával is

en: Type of user filter value to allow
hu: Felhasználói szűrőérték típusa engedélyezéshez

en: Only allow numeric UIDs
hu: Csak számot enged azonosítónak

en: Only allow string usernames
hu: Csak szöveges felhasználónevek engedélyezése

en: Allow both numeric UIDs and string usernames
hu: Számszerű azonosítókat és felhasználói neveket is megenged

en: Restrict user based on role
hu: Felhasználó korlátozása szerepkör alapján

en: Restrict to the selected roles
hu: Korlátozás a kiválasztott szerepkörökre

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
hu: Ha nincsenek szerepkörök kiválasztva, akkor bármilyen szerepkörbe tartozó felhasználó megengedett.

en: Broken handler @table.@field
hu: Sérült kezelő @table.@field

en: Skipping broken view @view
hu: @view sérült nézet kihagyása

en: View: @view - Display: @display
hu: Nézet: @view - Megjelenítés: @display

en: Views settings
hu: Nézetek beállításai

en: Ajax callback for view loading.
hu: AJAX visszahívás a nézet betöltéséhez.

en: - Use default -
hu: - Az alapértelmezés használata -

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
hu: Ennek a területnek a címkéje kizárólag adminisztratív esetben jelenik meg.

en: Display even if view has no result
hu: Megjelenítés akkor is, ha a nézetnek nincs eredménye

en: Broken/missing handler
hu: Sérült / hiányzó kezelő

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
hu: Ennek az elemnek a kezelője hibás, vagy hiányzik. Ha a kezelőt egy modul biztosítja és tiltva lett, akkor a modul engedélyezése visszaállíthatja. Egyéb esetekben az elem valószínűleg törölhető.

en: You may use HTML code in this field. The following tokens are supported:
hu: Ebben a mezőben lehet HTML kódot használni. A következő vezérjelek támogatottak:

en: Use replacement tokens from the first row
hu: Helyettesítési vezérjelek használata az első sorból

en: @argument title
hu: @argument cím

en: @argument input
hu: @argument bemenet

en: Replacement patterns
hu: Helyettesítési minták

en: -Select-
hu: -Kiválasztás-

en: View to insert
hu: Beillesztendő nézet

en: The view to insert into this area.
hu: Az ebbe a területbe beillesztendő nézet.

en: Inherit contextual filters
hu: Környezetfüggő szűrők öröklése

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
hu: Ha be van jelölve, akkor ez a nézet ugyanazokat a szövegkörnyezeti szűrőket fogja megkapni mint a szülője.

en: Recursion detected in view @view display @display.
hu: Rekurzió detektálva @view nézet @display megjelenítésében.

en: Exceptions
hu: Kivételek

en: Exception value
hu: Kivétel értéke

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
hu: Ha ezt az értéket kapja, akkor szűrő figyelmen kívül marad. Például „minden érték”.

en: Override title
hu: Cím felülírása

en: Override the view and other argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
hu: A nézet és egyéb argumentumcímek felülbírálása. „%1” használható az első argumentumhoz, „%2” a másodikhoz stb.

en: Provide title
hu: Cím létrehozása

en: Override breadcrumb
hu: Menümorzsa felülírása

en: Provide breadcrumb
hu: Menümorzsa biztosítása

en: Enter a breadcrumb name you would like to use. See "Title" for percent substitutions.
hu: A használni kívánt morzsanév megadása. A százalékjeles helyettesítésekhez lásd: „Cím”.

en: Specify validation criteria
hu: Érvényesítési feltétel megadása

en: Validator
hu: Érvényesítő

en: - Basic validation -
hu: - Alapellenőrzés -

en: Action to take if filter value does not validate
hu: Műveletvégzés, ha az argumentum nincs érvényesítve

en: Display all results for the specified field
hu: Minden eredmény megjelenítése a meghatározott mezőhöz

en: Provide default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték biztosítása

en: Hide view
hu: Nézet elrejtése

en: Display a summary
hu: Összesítés megjelenítése

en: Display contents of "No results found"
hu: „Nincs találat” tartalmának megjelenítése

en: Display "Access Denied"
hu: „Hozzáférés megtagadva” megjelenítése

en: Show "Page not found"
hu: Az „Oldal nem található” megjelenítése

en: Skip default argument for view URL
hu: Alapértelmezés szerinti argumentumok kihagyása a nézet webcíméből

en: Select whether to include this default argument when constructing the URL for this view. Skipping default arguments is useful e.g. in the case of feeds.
hu: Az ehhez a nézethez tartozó URL-cím összeállításakor az tartalmazza-e az alapértelmezés szerinti argumentumot. Az alapértelmezett argumentum kihagyása hasznos lehet például a hírforrások esetében.

en: Sort order
hu: Rendezési sorrend

en: Number of records
hu: Találatok száma

[ctx: Sort order]
en: Default sort
hu: Alapértelmezés szerinti rendezés

en: Default sort
hu: Alapértelmezés szerinti rendezés

en: Current node's creation time
hu: Az aktuális tartalom létrehozási ideje

en: Current node's update time
hu: Az aktuális tartalom módosítási ideje

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
hu: Ha ki van választva, akkor a felhasználók több értéket is megadhatnak 1+2+3 (VAGY) vagy 1,2,3 (ÉS) formában.

en: Allow multiple filter values to work together
hu: Lehetővé teszi több szűrő együttműködését

en: If selected, multiple instances of this filter can work together, as though multiple values were supplied to the same filter. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
hu: Ha ki van jelölve, akkor ennek a szűrőnek több példánya együtt tud működni úgy, mintha több érték lenne átadva ugyanannak a szűrőnek. Ez a beállítás nem kompatibilis az „Ismétlődések csökkentése” beállítással.

en: Do not display items with no value in summary
hu: Az összefoglalóban ne jelenjenek meg az értékkel nem rendelkező elemek

en: Invalid input
hu: Érvénytelen bemenet

en: Fail basic validation if any argument is given
hu: Sikertelen alapellenőrzés, ha meg van adva argumentum

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
hu: A mező bejelölése arra használható, hogy a szükségesnél több argumentummal rendelkező nézeteknél elbukjon az ellenőrzés.

en: Exclude
hu: Kizárás

en: If selected, the numbers entered for the filter will be excluded rather than limiting the view.
hu: Ha ki van választva, akkor a szűrőnek megadott számok ki lesznek zárva ahelyett, hogy korlátoznák a nézetet.

en: Glossary mode
hu: Összegző mód

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the filter value, which allows the summary view to act as a glossary.
hu: A szószedet mód korlátozza a szűrőértékekben használt karakterek számát, ami lehetővé teszi, hogy az összefoglaló nézet szószedetként viselkedjen.

en: Character limit
hu: Karakterszám korlátja

en: How many characters of the filter value to filter against. If set to 1, all fields starting with the first letter in the filter value would be matched.
hu: A szűrőértéknek a szűréskor figyelembe veendő karaktereinek száma. Ha 1-re van állítva, akkor minden, a szűrőérték első betűjével kezdődő mező egyezni fog.

en: Case
hu: Ügy

en: When printing the title and summary, how to transform the case of the filter value.
hu: A cím és az összefoglaló kiírásakor hogyan kell átalakítani a szűrőérték betűit.

en: No transform
hu: Nincs átalakítás

en: Upper case
hu: Nagybetűs

en: Lower case
hu: Kisbetűs

en: Capitalize first letter
hu: Naggyá alakítja az első betűt

en: Capitalize each word
hu: Naggyá alakít minden szót

en: Transform spaces to dashes in URL
hu: Szóközök kötőjelekké alakítása a webcímben

[ctx: Sort order]
en: Alphabetical
hu: Betűrendben

en: Handler @handler tried to add additional_field @identifier but @table could not be added!
hu: @handler kezelő megpróbált egy újabb mezőt hozzáadni (@identifier), de @table nem adható hozzá!

en: Create a label
hu: Címke létrehozása

en: Enable to create a label for this field.
hu: A mező tartalmának összefoglaló címkéje.

en: Place a colon after the label
hu: Kettőspont elhelyezése a címke után

en: Exclude from display
hu: Ne legyen megjelenítve

en: Enable to load this field as hidden. Often used to group fields, or to use as token in another field.
hu: Lehetővé teszi a mező rejtett betöltését. Ez gyakran hasznos mezők csoportosításakor, vagy más mezők vezérjeleként való használatakor.

en: Customize field HTML
hu: Mező HTML személyre szabása

en: HTML element
hu: HTML-elem

en: Choose the HTML element to wrap around this field, e.g. H1, H2, etc.
hu: A mezőt becsomagoló HTML elem kiválasztása, például H1, H2, stb.

en: Create a CSS class
hu: CSS-osztály létrehozása

en: You may use token substitutions from the rewriting section in this class.
hu: Használhatóak vezérjel helyettesítések ennek az osztálynak az átírási részéből.

en: Customize label HTML
hu: Címke HTML személyre szabása

en: Label HTML element
hu: HTML-elem címkézése

en: Choose the HTML element to wrap around this label, e.g. H1, H2, etc.
hu: Milyen HTML elemek közé legyen a címke behelyzve? Pl. H1, H2, stb.

en: Customize field and label wrapper HTML
hu: Mező és címke befoglaló HTML személyre szabása

en: Wrapper HTML element
hu: Befoglaló HTML elem

en: Choose the HTML element to wrap around this field and label, e.g. H1, H2, etc. This may not be used if the field and label are not rendered together, such as with a table.
hu: A mezőt és címkét becsomagoló HTML elem kiválasztása, például H1, H2, stb. Nem szükséges használni ha a mező és a címke nem együtt lesz megjelenítve mint például egy táblában.

en: Add default classes
hu: Alapértelmezés szerinti osztály hozzáadása

en: Use default Views classes to identify the field, field label and field content.
hu: Alapértelmezés szerinti <em>Views</em> osztályok használata a mező, mezőcímke és mezőtartalom azonosításához.

en: Rewrite results
hu: Eredmények átírása

en: Rewrite the output of this field
hu: Mező kimenetének felülírása

en: Enable to override the output of this field with custom text or replacement tokens.
hu: Engedélyezi a mező kimenetének átírását egyéni szöveggel vagy helyettesítő vezérjelekkel.

en: The text to display for this field. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
hu: A mezőhöz megjelenített szöveg. HTML is használható. Megadhatóak adatok a nézetből a lenti „Helyettesítési minták” alapján.

en: Output this field as a link
hu: Mező megjelenítése hivatkozásként

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a mező hivatkozásként lesz kezelve. A célt lentebb kell megadni.

en: Link path
hu: Hivatkozás útvonala

en: Use absolute path
hu: Abszolút útvonal használata

en: Replace spaces with dashes
hu: Szóközök cseréje kötőjelekre

en: External server URL
hu: Külső kiszolgáló webcíme

en: Links to an external server using a full URL: e.g. 'http://www.example.com' or 'www.example.com'.
hu: Hivatkozás külső kiszolgálóra teljes webcím használatával. Például: „http://www.minta.hu” vagy „www.minta.hu”.

en: Transform the case
hu: Betűk átalakítása

en: When printing url paths, how to transform the case of the filter value.
hu: A URL útvonalak kiírásakor hogyan kell átalakítani a szűrőérték betűit.

en: Link class
hu: Hivatkozás osztálya

en: The CSS class to apply to the link.
hu: A hivatkozáshoz használt CSS osztály.

en: Title text
hu: Cím szövege

en: Text to place as "title" text which most browsers display as a tooltip when hovering over the link.
hu: A „cím” szövegként elhelyezett szöveg, amit a legtöbb böngésző felugró magyarázatként jelenít meg, ha az egérmutató a hivatkozás fölé kerül.

en: Rel Text
hu: A <code>rel=""</code> tulajdonság szövege

en: Include Rel attribute for use in lightbox2 or other javascript utility.
hu: Hivatkozások <code>rel=""</code> tulajdonságának használata a <em>lightbox2</em> és más JavaScript alkalmazások számára.

en: Prefix text
hu: Előtag

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
hu: A hivatkozás előtt megjelenített szöveg. HTML is használható.

en: Suffix text
hu: Utótag

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
hu: A hivatkozás után megjelenített szöveg. HTML is használható.

en: Target
hu: Cél

en: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.
hu: A hivatkozás célja, mint a „_blank”, „_parent” vagy egy „iframe” név. Ez a mező ritkán van használva.

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
hu: <p>A mező használata előtt további mezőket kell hozzáadni a nézethez. Ezek a mezők szükség esetén <em>Megjelenítésből kizárt</em>-nak jelölhetőek. Meg kell jegyezni, hogy a létrehozási sorrend miatt az ez utáni mezők nem használhatóak. Ha szükség van egy itt nem felsorolt mezőre, akkor újra kell rendezni a mezőket.</p>

en: <p>The following tokens are available for this field. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.
    If you would like to have the characters '[' and ']' please use the html entity codes '%5B' or  '%5D' or they will get replaced with empty space.</p>
hu: <p>A következő vezérjelek érhetőek el ehhez a mezőhöz. Meg kell jegyezni, hogy a rendezési sorrend miatt az ez után a mező után következő mezőket nem lehet használni. Ha olyan mezőre van szükség, ami itt nem szerepel, akkor a mezőket újra kell rendezni.
    Ha szükség van a [ és ] karakterek használatára, akkor a %5B vagy %5D HTML entitás kódokat kell használni, különben szóközökre lesznek lecserélve.</p>

en: Trim this field to a maximum length
hu: Mező csonkolása megadott méretre

en: Enable to trim the field to a maximum length of characters
hu: Mező csonkolása megadott méretre

en: The maximum number of characters this field can be.
hu: A mező karaktereinek legnagyobb száma.

en: Trim only on a word boundary
hu: Csonkolás kizárólag szóhatároknál

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor ez a mező csak szóhatároknál lesz csonkolva. Ez biztosítja a megadott legnagyobb méret, vagy kevesebb karakter megjelenítését. Ha nincsenek szóhatárok, akkor egy mezőt üresre is csonkolhat.

en: Add an ellipsis
hu: Ellipszis hozzáadása

en: If checked, a "..." will be added if a field was trimmed.
hu: Ha ez be van kapcsolva, és a mező csonkolva lett, akkor „...” lesz hozzáadva.

en: Add a read-more link if output is trimmed.
hu: Továbbolvasási hivatkozás hozzáadása ha a kimenet csonkolt.

en: If checked, a read-more link will be added at the end of the trimmed output
hu: Ha ez be van jelölve, akkor egy továbbolvasási hivatkozást helyez el a csonkolt kimenet végén.

en: More link text
hu: Tovább hivatkozás szövege

en: The text which will be displayed on the more link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" above.
hu: A szöveg ami a tovább hivatkozásban fog megjelenni. A nézetből adatokat a fenti „Helyettesítési minták” alapján lehet megadni.

en: More link path
hu: Tovább hivatkozás útvonal

en: The path which is used for the more link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" above.
hu: A tovább hivatkozáshoz használt útvonal. A nézetből adatokat a fenti „Helyettesítési minták” alapján lehet megadni.

en: Field can contain HTML
hu: A mező tartalmazhat HTML kódot

en: If checked, HTML corrector will be run to ensure tags are properly closed after trimming.
hu: Bejelölt állapotban a HTML javítása le fog futni, hogy a HTML jelölések biztosan helyesen legyenek lezárva a csonkolás után.

en: Strip HTML tags
hu: HTML jelölők eltávolítása

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor minden HTML jelölés el lesz távolítva.

en: Preserve certain tags
hu: Bizonyos címkék megtartása

en: List the tags that need to be preserved during the stripping process. example &quot;&lt;p&gt; &lt;br&gt;&quot; which will preserve all p and br elements
hu: Azoknak a címkéknek a listája amiket meg kell tartani a tisztítás során. Például: &quot;&lt;p&gt; &lt;br&gt;&quot; megtart minden p és br elemet.

en: Remove whitespace
hu: Helykitöltő eltávolítása

en: If checked, all whitespaces at the beginning and the end of the output will be removed.
hu: Ha ez bekapcsolt, akkor minden szóköz el lesz távolítva a kimenet elejéről és végéről.

en: Convert newlines to HTML &lt;br&gt; tags
hu: A sorvég átalakítása HTML <br> címkére

en: If checked, all newlines chars (e.g. \n) are converted into HTML &lt;br&gt; tags.
hu: Ha be van jelölve, akkor minden újsor karakter (pl. \n) át lesz alakítva a HTML &lt;br&gt; jelölőjére.

en: No results text
hu: Eredmények helyett megjelenítendő szöveg

en: Provide text to display if this field contains an empty result. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" in the "Rewrite Results" section below.
hu: Üres mező esetén megjelenített szöveg, melyben HTML kód használható. A lenti „Eredmények felülírása” szakaszban található „Helyettesítési minták” szerint lehet megadni adatokat ebből a nézetből.

en: Count the number 0 as empty
hu: 0 kezelése üresként

en: Enable to display the "no results text" if the field contains the number 0.
hu: Engedélyezi a „Nincs eredmény” szöveg megjelenítését, ha a mező értéke 0 számmal egyenlő.

en: Hide if empty
hu: Elrejtés, ha üres

en: Enable to hide this field if it is empty. Note that the field label or rewritten output may still be displayed. To hide labels, check the style or row style settings for empty fields. To hide rewritten content, check the "Hide rewriting if empty" checkbox.
hu: Ha engedélyezett, akkor ez a mező el lesz rejtve, ha üres. Meg kell jegyezni, hogy a mezőcímke vagy az átírt kimenet továbbra is megjelenhet. A címkék elrejtéséhez be kell jelölni a sorstílus beállításokat az üres mezőkhöz. Az átírt tartalom elrejtéséhez az „Átírás elrejtése, ha üres” jelölőnégyzetet kell bejelölni.

en: Hide rewriting if empty
hu: Átírás elrejtése, ha üres

en: Do not display rewritten content if this field is empty.
hu: Ne mutassa az újraírt tartalmat, ha ez a mező üres.

en: File size display
hu: Fájlméret megjelenítése

en: Formatted (in KB or MB)
hu: Formázott (KB vagy MB)

en: Raw bytes
hu: Nyers bájtok

en: Output format
hu: Kimenet formája

en: Custom output for TRUE
hu: Egyéni kimenet IGAZ esetén

en: Custom output for FALSE
hu: Egyéni kimenet HAMIS esetén

en: Reverse
hu: Fordított

en: If checked, true will be displayed as false.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor az igaz hamisként lesz megjelenítve.

en: Available actions
hu: Elérhető műveletek

en: All actions, except selected
hu: Minden művelet, kivéve a kiválasztottak

en: Only selected actions
hu: Csak a kiválasztott műveletek

en: Selected actions
hu: Kiválasztott műveletek

en: Starting value
hu: Kezdőérték

en: Specify the number the counter should start at.
hu: A számláló kezdőértékének meghatározása.

en: Custom date format
hu: Egyéni dátum formátum

en: Timezone to be used for date output.
hu: A dátum kimenethez használt időzóna.

en: - Default site/user timezone -
hu: - Alapértelmezett webhely/felhasználó időzóna -

en: Fields to be included as links.
hu: A mezők hivatkozásként szerepeljenek

en: Include destination
hu: Cél befoglalása

en: Display field as machine name.
hu: Mező megjelenítése programok által használt névként.

en: Expression
hu: Kifejezés

en: Round
hu: Kerekítés

en: If checked, the number will be rounded.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a szám kerekítve lesz.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
hu: Megadható, hogy hány számjegy jelenjen meg a tizedespont után.

en: What single character to use as a decimal point.
hu: Mely karaktert használja tizedespontnak.

en: Thousands marker
hu: Ezreselválasztó

en: Apostrophe
hu: Aposztróf

en: What single character to use as the thousands separator.
hu: Mely karaktert használja ezres elválasztónak.

en: Format plural
hu: Többesszám formátuma

en: If checked, special handling will be used for plurality.
hu: Ha be van jelölve, akkor a többes számok speciálisan lesznek kezelve.

en: Singular form
hu: Egyes szám

en: Text to use for the singular form.
hu: Egyes számhoz használandó szöveg.

en: Plural form
hu: Többes szám

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
hu: A többes számhoz használandó szöveg, @count helyére az érték kerül.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
hu: A szám elé helyezendő szöveg, mint pénznem szimbólum.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
hu: A szám után helyezendő szöveg, mint pénznem szimbólum.

en: Display format
hu: Megjelenítési formátum

en: How should the serialized data be displayed. You can choose a custom array/object key or a print_r on the full output.
hu: Hogyan kell a szerializált adatokat megjeleníteni. Választható egy egyéni tömb-/objektumkulcs vagy egy print_r a teljes kimeneten.

en: Full data (unserialized)
hu: Teljes adat (nem szerializált)

en: Full data (serialized)
hu: Teljes adat (szerializált)

en: A certain key
hu: Egy bizonyos kulcs

en: Which key should be displayed
hu: Melyik kulcsot kell használni

en: You have to enter a key if you want to display a key of the data.
hu: Meg kell adni egy kulcsot az adat egy kulcsának megjelenítéséhez.

en: How many different units to display in the string.
hu: Hány különböző egység jelenjen meg a karaktersorozatban.

en: Display as link
hu: Megjelenítés hivatkozásként

en: Operator
hu: Műveleti jel

en: Grouped filters allow a choice between predefined operator|value pairs.
hu: A csoportosított szűrők lehetővé teszik előre meghatározott operátor|érték párok közötti választást.

en: Filter type to expose
hu: Felfedendő szűrőtípusok

en: Single filter
hu: Egyszerű szűrő

en: Grouped filters
hu: Csoportosított szűrők

en: Expose this filter to visitors, to allow them to change it
hu: A szűrő megjelenítése a látogatók számára, hogy módosíthassák azt

en: This filter is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
hu: Ez a szűrő nincs felfedve. Fel kell fedni, hogy a felhasználók módosíthassák.

en: Expose filter
hu: Szűrő felfedése

en: This filter is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
hu: Ez a szűrő felfedett. Ha el van rejtve, a felhasználók nem tudják módosítani.

en: Hide filter
hu: Szűrő elrejtése

en: Expose operator
hu: Művelet felfedése

en: Allow the user to choose the operator.
hu: Lehetővé teszi, hogy a felhasználó kiválassza az operátort.

en: Operator identifier
hu: Műveleti jel azonosítója

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
hu: A ? után jelenik meg a webcímben, hogy azonosítsa ezt az operátort.

en: Allow multiple selections
hu: Többszörös választás engedélyezése

en: Enable to allow users to select multiple items.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a felhasználók több elemet is ki tudnak választani.

en: Remember the last selection
hu: Jegyezze meg az utolsó választást

en: Enable to remember the last selection made by the user.
hu: Engedélyezi a felhasználó utolsó választásának megjegyzését.

en: Remember exposed selection only for the selected user role(s). If you select no roles, the exposed data will never be stored.
hu: A felfedett kiválasztásokra csak az itt megadott felhasználói szerepkörök esetén emlékezzen. Ha nincsenek szerepkörök megadva, akkor a szűrőinformáció nem lesz eltárolva.

en: Filter identifier
hu: Szűrő azonosítója

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank.
hu: A ? után jelenik meg a webcímben, hogy azonosítsa ezt a szűrőt. Nem lehet üres.

en: The identifier is required if the filter is exposed.
hu: Az azonosító szükséges, ha a szűrő felfedett.

en: This identifier is not allowed.
hu: Ez az azonosító nem megengedett.

en: This identifier is used by another handler.
hu: Ezt az azonosítót más kezelő használja.

en: The value is required if title for this item is defined.
hu: Az érték kötelező ha meg van határozva cím ehhez az elemhez.

en: The title is required if value for this item is defined.
hu: A cím kötelező ha meg van határozva érték ehhez az elemhez.

en: This exposed filter is optional and will have added options to allow it not to be set.
hu: Ez a felfedett szűrő nem kötelező és lehetővé teszi, hogy a beállításait ne kelljen módosítani.

en: Radios
hu: Választógombok

en: Select which kind of widget will be used to render the group of filters
hu: Melyik felületi elem legyen használva a szűrők csoportjának létrehozásához.

en: Remember
hu: Nem felejt

en: Remember the last setting the user gave this filter.
hu: Emlékezzen a felhasználó által utoljára megadott beállításra.

en: <Any>
hu: < Bármely >

en: You must select a value unless this is an non-required exposed filter.
hu: Ki kell választani egy értéket kivéve ha ez egy nem kötelező felfedett szűrő.

en: grouped
hu: csoportosított

en: Choose fields to combine for filtering
hu: Szűréshez egyesített mezők kiválasztása

en: This filter doesn't work for very special field handlers.
hu: Ez a szűrő nem működik nagyon különleges mezőkezelőkkel.

en: You have to add some fields to be able to use this filter.
hu: Ennek a szűrőnek a használatához hozzá kell adni néhány mezőt.

en: Value type
hu: Értéktípus

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
hu: Egy dátum bármilyen gép által olvasható formátumban. A CCYY-MM-DD HH:MM:SS az ajánlott.

en: An offset from the current time such as "!example1" or "!example2"
hu: Egy eltolás az aktuális időhöz képest, például "!example1" vagy "!example2"

en: Invalid date format.
hu: Érvénytelen dátumformátum.

en: @entity types
hu: @entity típusok

en: Is less than
hu: Kevesebb, mint

en: Is less than or equal to
hu: Kevesebb, vagy egyenlő

en: Is greater than or equal to
hu: Nagyobb, vagy egyenlő

en: Is greater than
hu: Nagyobb, mint

en: Left field
hu: Bal mező

en: Right field
hu: Jobb mező

en: Limit list to selected items
hu: Lista szűkítése a bejelölt elemekre

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
hu: Ha ez be van kapcsolva, akkor a felhasználónak csak az itt kiválasztott elemek lesznek megmutatva.

en: Select all
hu: Mindent kijelöl

en: The operator is invalid on filter: @filter.
hu: Az operátor érvénytelen a szűrőn: @filter.

en: No valid values found on filter: @filter.
hu: Nem találhatóak érvényes értékek a szűrőn: @filter.

en: The value @value is not an array for @operator on filter: @filter
hu: A @value érték nem egy tömb @operator számára a szűrőn: @filter

en: or
hu: vagy

en: Is all of
hu: A felsoroltak mindegyike

en: and
hu: és

en: Is none of
hu: A felsoroltak egyike sem

en: not
hu: nem

en: Is between
hu: Két érték között van

en: between
hu: között

en: Is not between
hu: Nincs a két érték között

en: not between
hu: nincs közötte

en: Min
hu: Legkisebb

en: And max
hu: És legnagyobb

en: And
hu: És

en: Identifier
hu: Azonosító

en: Edit the administrative label displayed when referencing this relationship from filters, etc.
hu: Az adminisztrációs címke szerkesztése, ami akkor jelenik meg, amikor erre a kapcsolatra (például szűrőkből) hivatkoznak.

en: Require this relationship
hu: Megkövetelt kapcsolat

en: Enable to hide items that do not contain this relationship
hu: Engedélyezi azoknak az elemeknek az elrejtését amik nem tartalmazzák ezt a kapcsolatot

en: Representative sort criteria
hu: Jellemző rendezési feltétel

en: The sort criteria is applied to the data brought in by the relationship to determine how a representative item is obtained for each row. For example, to show the most recent node for each user, pick 'Content: Updated date'.
hu: A kapcsolatból származó adatokon alkalmazott rendezési feltétel annak meghatározására, hogy hogyan legyen beolvasva az adott elem soronként. Például minden felhasználó legfrissebb tartalmának megjelenítéséhez a „Tartalom: Frissítési dátum” lehetőséget kell választani.

en: Representative sort order
hu: Jellemző rendezési sorrend

en: The ordering to use for the sort criteria selected above.
hu: A fent kiválasztott rendezési feltételhez használt elrendezés.

en: Subquery namespace
hu: Allekérdezés névtere

en: Advanced. Enter a namespace for the subquery used by this relationship.
hu: Haladó. A kapcsolat által használt allekérdezés névterének megadása.

en: Default Views
hu: Alapértelmezés szerinti nézetek

en: Existing Views
hu: Létező nézetek

en: Representative view
hu: Meghatározó nézet

en: Advanced. Use another view to generate the relationship subquery. This allows you to use filtering and more than one sort. If you pick a view here, the sort options above are ignored. Your view must have the ID of its base as its only field, and should have some kind of sorting.
hu: Haladó. Másik nézet használata a kapcsolat lekérdezésének létrehozásához. Lehetővé teszi szűrés és egynél több rendezés használatát. Ha itt ki van választva egy nézet, akkor a fenti rendezési lehetőségek figyelmen kívül lesznek hagyva. A nézetnek egyetlen mezőként rendelkeznie kell a kiindulópontja azonosítójával és valamilyen rendezéssel.

en: Generate subquery each time view is run.
hu: Az allekérdezés újbóli előállítása a nézet minden futásakor.

en: Will re-generate the subquery for this relationship every time the view is run, instead of only when these options are saved. Use for testing if you are making changes elsewhere. WARNING: seriously impairs performance.
hu: A nézet minden futtatásakor újragenerálja a kapcsolat allekérdezését ahelyett, hogy csak a beállítások mentésekor tenné. A máshol végzett módosítások tesztelésekor van haszna. FIGYELMEZTETÉS: jelentősen rontja a teljesítményt.

en: Exposed
hu: Felfedett

en: asc
hu: növekvő

en: Expose this sort to visitors, to allow them to change it
hu: Rendezés felfedése a látogatóknak, hogy módosíthassák

en: This sort is not exposed. Expose it to allow the users to change it.
hu: Ez a rendezés nincs felfedve. Fel kell fedni, hogy a felhasználók módosíthassák.

en: Expose sort
hu: Rendezés felfedése

en: This sort is exposed. If you hide it, users will not be able to change it.
hu: Ez a rendezés felfedett. Ha el van rejtve, a felhasználók nem tudják módosítani.

en: Hide sort
hu: Rendezés elrejtése

en: Sort ascending
hu: Növekvő rendezés

en: Sort descending
hu: Csökkenő rendezés

en: The granularity is the smallest unit to use when determining whether two dates are the same; for example, if the granularity is "Year" then all dates in 1999, regardless of when they fall in 1999, will be considered the same date.
hu: A finomság a legkisebb egység, ami annak eldöntésére használható, hogy két dátum egyezik-e. Például, ha a finomság „Év”, akkor minden dátum 1999-ben, attól függetlenül, hogy 1999-ben mikorra esik, ugyannak a dátumnak lesz tekintve.

en: Sort within each hierarchy level
hu: Rendezés minden hierarchiaszinten belül

en: Enable this to sort the items within each level of the hierarchy by weight and title.  Warning: this may produce a slow query.
hu: Engedélyezve az elemek a hierarchia minden szintjén belül rendezve lesznek súly és cím szerint. Figyelmeztetés: lassú lekérdezést okozhat.

en: Administrative title
hu: Adminisztratív cím

en: This title will be displayed on the views edit page instead of the default one. This might be useful if you have the same item twice.
hu: Ez a cím lesz megjelenítve a nézetek szerkesztő oldalán az alapértelmezés szerinti helyett. Akkor lehet hasznos, ha ugyanaz az elem kétszer is szerepel.

en: Configure aggregation settings for @type %item
hu: @type %item számára összevonási beállítások megadása

en: Aggregation type
hu: Összevonás típusa

en: Select the aggregation function to use on this field.
hu: Összevonási művelet kiválasztása ehhez a mezőhöz.

en: Ensure my table called but query has no ensure_table method.
hu: Táblabiztosítás hívására került sor, de a lekérdezésnek nincs ensure_table metódusa.

en: Reduce duplicates
hu: Ismétlődések csökkentése

en: This filter can cause items that have more than one of the selected options to appear as duplicate results. If this filter causes duplicate results to occur, this checkbox can reduce those duplicates; however, the more terms it has to search for, the less performant the query will be, so use this with caution. Shouldn't be set on single-value fields, as it may cause values to disappear from display, if used on an incompatible field.
hu: Ez a szűrő azt okozhatja, hogy a kiválasztott beállítások közül egynél többel rendelkező elemek többször jelennek meg. Ha ez a szűrő ismétlődő eredmények előfordulását okozza, akkor ez a jelölőnégyzet csökkentheti ezeket a ismétlődéseket. Azonban a több keresett kifejezés miatt a lekérdezési teljesítmény csökken, tehát óvatosan kell használni. Egy értéket tartalmazó mezőknél nem kell beállítani, mivel egy nem együttműködő mezőn történő használata azt okozhatja, hogy értékek tűnnek el a megjelenítésről.

en: views
hu: nézetek

en: Broken
hu: Sérült

en: View: @view
hu: Nézet: @view

en: Broken/missing/deleted view.
hu: Hibás/hiányzó/törölt nézet.

en: Provide a "more" link.
hu: Egy „tovább” hivatkozás biztosítása.

en: Override path
hu: Elérési út felülbírálása

en: Pager ID
hu: Lapozó azonosító

en: Select the number of items to display, or 0 to display all results.
hu: A megjelenített elemek száma, vagy 0 az összes eredmény megjelenítéséhez.

en: Enter the number of items to skip; enter 0 to skip no items.
hu: Az átugrott elemek száma; a 0 nem ugrik át elemet.

en: Pager options
hu: Lapozó lehetőségek

en: Unrestricted
hu: Korlátlan

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of other permissions.
hu: Csak a kiválasztott jogosultsági jelzővel rendelkező felhasználók tudnak majd hozzáférni ehhez a megjelenítéshez. Meg kell jegyezni, hogy a „minden nézet elérése” jogosultsággal rendelkező felhasználók minden nézetet láthatnak, függetlenül a többi jogosultságtól.

en: No role(s) selected
hu: Nincs szerepkör kiválasztva

en: Multiple roles
hu: Több szerepkör

en: Only the checked roles will be able to access this display. Note that users with "access all views" can see any view, regardless of role.
hu: Csak a kiválasztott szerepkörök fogják tudni elérni ezt a megjelenítést. Meg kell jegyezni, hogy a „minden nézet elérése” jogosultsággal rendelkező felhasználók minden nézetet láthatnak, függetlenül a szerepköröktől.

en: You must select at least one role if type is "by role"
hu: Legalább egy szerepkört ki kell választani, ha a típus „szerepkör alapján”.

en: Note: you do not have permission to modify this. If you change the default filter type, this setting will be lost and you will NOT be able to get it back.
hu: Megjegyzés: nem elegendő a jogosultság a módosításhoz. Az alapértelmezett szűrőtípus módosításával ez a beállítás el fog veszni és NEM lehet majd visszaállítani.

en: PHP contextual filter code
hu: PHP szövegkörnyezeti szűrő kód

en: Enter PHP code that returns a value to use for this filter. Do not use &lt;?php ?&gt;. You must return only a single value for just this filter. Some variables are available: the view object will be "$view". The argument handler will be "$argument", for example you may change the title used for substitutions for this argument by setting "argument->validated_title"".
hu: Itt adható meg ehhez a szűrőhöz használandó értékkel visszatérő PHP-kód. &lt;?php ?&gt; jelölőket nem szabad használni. Ehhez a szűrőhöz csak egy értéket szabad visszaadni. Elérhető néhány változó: a nézet objektum a „$view” lesz. Az argumentumkezelő „$argument” lesz. Az ehhez az argumentumhoz a helyettesítésekhez használt cím a „$handler->validated_title” beállításával módosítható.

en: Path component
hu: Útvonal komponens

en: The numbering starts from 1, e.g. on the page admin/structure/types, the 3rd path component is "types".
hu: A számozás egytől kezdődik. Például az admin/structure/types oldalon az útvonal 3. összetevője a "types".

en: PHP validate code
hu: PHP ellenőrző kód

en: Enter PHP code that returns TRUE or FALSE. No return is the same as FALSE, so be SURE to return something if you do not want to declare the argument invalid. Do not use &lt;?php ?&gt;. The argument to validate will be "$argument" and the view will be "$view". You may change the argument by setting "$handler->argument". You may change the title used for substitutions for this argument by setting "$handler->validated_title".
hu: Itt adható meg TRUE vagy FALSE értékkel visszatérő PHP-kód. Ha nincs visszatérési érték, akkor FALSE-ként lesz kezelve, ezért meg kell győződni róla, hogy van valamilyen visszatérési érték, mert különben az argumentum érvénytelennek lesz nyilvánítva. &lt;?php ?&gt; jelölőket nem szabad használni. Az érvényesített argumentum „$argument” lesz, a nézet pedig „$view”. Az argumentum a „$handler->argument” beállításával módosítható. Az ehhez az argumentumhoz a helyettesítésekhez használt cím a „$handler->validated_title” beállításával módosítható.

en: Never cache
hu: Soha nincs gyorsítótárazás

en: Query results
hu: Lekérdezés eredményei

en: The length of time raw query results should be cached.
hu: Az az időhossz, amíg a nyers lekérdezési eredményeket gyorsítótárazni kell.

en: Seconds
hu: Másodperc

en: Length of time in seconds raw query results should be cached.
hu: Időtartam másodpercben, amíg a nyers lekérdezési eredményeket gyorsítótárazni kell.

en: Rendered output
hu: Létrehozott kimenet

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
hu: Az időhossz, amíg a létrehozott HTML kimenetet gyorsítótárazni kell.

en: Length of time in seconds rendered HTML output should be cached.
hu: Időtartam másodpercben, amíg a HTML kimenetet gyorsítótárazni kell.

en: Custom time values must be numeric.
hu: Az egyéni időértékeknek számszerűeknek kell lenniük.

en: Broken field
hu: Sérült mező

en: Missing style plugin
hu: Hiányzó stílusbővítmény

en: Items to display
hu: Megjelenő elemek száma

en: Change settings for this caching type.
hu: Ezen gyorsítótárazás-típus beállításainak módosítása.

en: Custom URL
hu: Egyéni webcím

en: Allow the exposed form to appear in a block instead of the view.
hu: Engedélyezi, hogy a felfedett űrlap egy blokkban jelenjen meg a nézet helyett.

en: The machine name of this display
hu: A megjelenés programok által használt neve

en: This is machine name of the display.
hu: A nézet megjelenési formájának programok által használt neve.

en: The name and the description of this display
hu: A megjelenés neve és leírása

en: This name will appear only in the administrative interface for the View.
hu: Ez a név csak a nézet adminisztrációs felületén fog megjelenni.

en: This description will appear only in the administrative interface for the View.
hu: Ez a leírás csak a nézet adminisztrációs felületén fog megjelenni.

en: This display's comments
hu: A nézet megjelenési formájának hozzászólásai

en: This value will be seen and used only within the Views UI and can be used to document this display. You can use this to provide notes for other or future maintainers of your site about how or why this display is configured.
hu: Ez az érték csak a <em>Views UI</em>-n belül lesz látható, illetve csak ott lesz használatban, és csak a megjelenítés dokumentálására szolgál. Ennek segítségével megjegyzéseket lehet biztosítani a webhely többi, vagy jövőbeli karbantartói számára arról, hogy miként vagy miért lett ez a megjelenítés beállítva.

en: The title of this view
hu: Ennek a nézetnek a címe

en: This title will be displayed with the view, wherever titles are normally displayed; i.e, as the page title, block title, etc.
hu: Ez a cím a nézettel lesz megjelenítve, úgy ahogy a címek általában megjelennek; pl. mint az oldal címe, a blokk címe, stb...

en: The CSS class names will be added to the view. This enables you to use specific CSS code for each view. You may define multiples classes separated by spaces.
hu: A CSS osztálynevek hozzá lesznek adva a nézethez. Ez lehetővé teszi a nézetekben az egyedi CSS kód használatát. Szóközzel elválasztva több osztályt is meg lehet adni.

en: Use AJAX when available to load this view
hu: AJAX használata a nézet betöltésekor, ha elérhető

en: If set, this view will use an AJAX mechanism for paging, table sorting and exposed filters. This means the entire page will not refresh. It is not recommended that you use this if this view is the main content of the page as it will prevent deep linking to specific pages, but it is very useful for side content.
hu: Ha ez bekapcsolt, akkor ez a nézet egy AJAX mechanizmust fog használni a lapozáshoz, a táblarendezéshez és a felfedett szűrőkhöz. Ez azt jelenti, hogy nem fog frissülni a teljes oldal. Nem javasolt a használata, ha ez a nézet az oldal fő tartalma, mivel megakadályozza a meghatározott oldalakra történő mélyhivatkozásokat, de nagyon hasznos a melléktartalmaknál.

en: Hide attachments when displaying a contextual filter summary
hu: Csatolások elrejtése egy szövegkörnyezeti szűrő összefoglaló megjelenítésekor

en: Hide contextual links on this view.
hu: Szövegkörnyezeti hivatkozások elrejtése ebben a nézetben.

en: Add a more link to the bottom of the display.
hu: Egy tovább hivatkozást ad a megjelenítés aljához.

en: Create more link
hu: Tovább hivatkozás létrehozása

en: This will add a more link to the bottom of this view, which will link to the page view. If you have more than one page view, the link will point to the display specified in 'Link display' section under advanced. You can override the url at the link display setting.
hu: Egy tovább hivatkozást fog hozzáadni a nézet aljához ami az oldal nézetre hivatkozik. Ha egynél több oldal nézet van, a hivatkozás a haladó beállításokban a „Hivatkozás megjelenítése” részben meghatározott megjelenítésre fog mutatni. A webcím felülbírálható a hivatkozás megjelenítése beállításával.

en: Display 'more' link only if there is more content
hu: „Tovább” hivatkozás megjelenítése csak akkor, ha van további tartalom

en: Leave this unchecked to display the 'more' link even if there are no more items to display.
hu: Ha nincs bejelölve, akkor a „tovább” hivatkozás olyankor is megjelenik, ha nincs több elem a megjelenítésen.

en: The text to display for the more link.
hu: A tovább hivatkozásként megjelenítendő szöveg.

en: Aggregate
hu: Összevonás

en: If enabled, some fields may become unavailable. All fields that are selected for grouping will be collapsed to one record per distinct value. Other fields which are selected for aggregation will have the function run on them. For example, you can group nodes on title and count the number of nids in order to get a list of duplicate titles.
hu: Ha be van jelölve, néhány mező lehet, hogy nem lesz elérhető. Minden mező ami ki lett választva csoportosításra szomszédos értékenként egy rekordba lesz összecsukva. Az összevonásra kijelölt egyéb mezőkhöz lesz egy rajtuk végrehajtható függvény. Például a tartalmak cím szerint vannak csoportosítva és összeszámoljuk a nideket, annak érdekében, hogy egy listát kapjunk a duplikált címekről.

en: Access restrictions
hu: Hozzáférési korlátozások

en: You may also adjust the !settings for the currently selected access restriction.
hu: A jelenleg kiválasztott hozzáférési korlátozások itt lehet beállítani: !settings.

en: settings
hu: beállítások

en: Access options
hu: Hozzáférési lehetőségek

en: You may also adjust the !settings for the currently selected cache mechanism.
hu: A jelenleg kiválasztott gyorsítótárazási mechanizmust itt lehet beállítani: !settings.

en: Caching options
hu: Gyorsítótárazási lehetőségek

en: Query options
hu: Lekérdezés lehetőségei

en: When needed, add the field language condition to the query
hu: A mező nyelvi feltételeinek átadása a lekérdezés számára ha szükséges

en: You don't have translatable entity types.
hu: Nincsen lefordítható entitástípus.

en: How should this view be styled
hu: Milyen legyen a nézet stílusa

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
hu: Ha a választott stílusnak vannak beállításai, akkor a nézet összefoglalóban a stílus mellett látható beállítások gombra kell kattintani.

en: You may also adjust the !settings for the currently selected style.
hu: A jelenleg kiválasztott stílust itt lehet beállítani: !settings.

en: Style options
hu: Stílus lehetőségei

en: Row style options
hu: A sorstílus lehetőségei

en: How should each row in this view be styled
hu: Milyen legyen a nézet sorainak stílusa

en: You may also adjust the !settings for the currently selected row style.
hu: A jelenleg kiválasztott sorstílust a !settings menüben lehet finomítani.

en: Which display to use for path
hu: Melyik megjelenítés legyen használva az útvonalakhoz

en: Which display to use to get this display's path for things like summary links, rss feed links, more links, etc.
hu: Ez a megjelenítés melyik megjelenítésről kapja az útvonalakat az olyan dolgokhoz, mint az összefoglaló hivatkozások, RSS hírolvasó hivatkozások, tovább hivatkozások, stb.

en: <p>The following tokens are available for this link.</p>
hu: <p>A következő vezérjelek érhetőek el ehhez a hivatkozáshoz.</p>

en: Display output
hu: Megjelenítés kimenete

en: Alternative display output
hu: Alternatív megjelenítés kimenete

en: Style output
hu: Stílus kimenete

en: Alternative style
hu: Alternatív stílus

en: Row style output
hu: Sorstílus kimenete

en: Alternative row style
hu: Alternatív sorstílus

en: Field @field (ID: @id)
hu: Mező @field (azonosító: @id)

en: This section lists all possible templates for the display plugin and for the style plugins, ordered roughly from the least specific to the most specific. The active template for each plugin -- which is the most specific template found on the system -- is highlighted in bold.
hu: Ez a rész felsorol minden lehetséges sablont a megjelenítés bővítményekhez és a stílus bővítményekhez, nagyjából sorba rendezve a legkevésbé jellemzőtől a leginkább jellemzőig. Minden bővítmény aktív sablonja - ami a rendszerben megtalált legjellemzőbb sablon - vastag betűkkel lesz kiemelve.

en: Change theme
hu: Smink megváltoztatása

en: Rescan template files
hu: Sablon fájlok újraolvasása

en: Back to !info.
hu: Vissza !info megjelenítéséhez.

en: This is the default theme template used for this display.
hu: Ez a megjelenítéshez használt alapértelmezés szerinti sminksablon.

en: This is an alternative template for this display.
hu: Ez egy alternatív sablon ehhez a megjelenítéshez.

en: This is the default theme template used for this style.
hu: Ez a stílushoz használt alapértelmezett sminksablon.

en: This is an alternative template for this style.
hu: Ez egy alternatív sablon ehhez a stílushoz.

en: This is the default theme template used for this row style.
hu: Az ehhez a sorstílushoz használt alapértelmezés szerinti sminksablon.

en: This is an alternative template for this row style.
hu: Ez egy alternatív sminksablon ehhez a sorstílushoz.

en: Put the exposed form in a block
hu: A felfedett űrlap elhelyezése egy blokkban

en: Exposed Form
hu: Felfedett űrlap

en: Exposed form options
hu: Felfedett űrlap lehetőségek

en: Select which pager, if any, to use for this view
hu: Melyik lapozó legyen használva ehhez a nézethez

en: You may also adjust the !settings for the currently selected pager.
hu: A jelenleg kiválasztott lapozót a !settings menüben lehet finomítani.

en: File found in folder @template-path
hu: A fájl a @template-path könyvtárban található

en: (File not found, in folder @template-path)
hu: (Nem található fájl a @template-path könyvtárban)

en: Display title may not be empty.
hu: A megjelenítés címe nem lehet üres.

en: CSS classes must be alphanumeric or dashes only.
hu: A CSS osztályok csak alfanumerikus karaktereket és kötőjeleket tartalmazhatnak.

en: Display name must be letters, numbers, or underscores only.
hu: A megjelenítési név csak betűket, számokat és aláhúzás karaktert tartalmazhat.

en: Display id should be unique.
hu: A megjelenítés azonosítójának egyedinek kell lenni.

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
hu: „@display” megjelenítés mezőket használ, de egy sincs meghatározva vagy egyik sincs megjelenítve.

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
hu: „@display” megjelenítés egy útvonalat használ, de az útvonal nincs meghatározva.

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
hu: „@display” megjelenítés érvénytelen stílusbeépülőt használ.

en: When the filter value is <em>NOT</em> available
hu: Ha a szűrőérték <em>NEM</em> elérhető

en: When the filter value <em>IS</em> available or a default is provided
hu: Ha a szűrőérték <em>ELÉRHETŐ</em>, vagy meg van adva alapértelmezett érték

en: This display does not have a source for contextual filters, so no contextual filter value will be available unless you select 'Provide default'.
hu: Ez a megjelenítés nem rendelkezik forrással a szövegkörnyezeti szűrőkhöz, vagyis nem lesznek elérhetőek szövegkörnyezeti szűrőértékek, amíg nincs kiválasztva az „Alapértelmezés szerinti érték biztosítása”.

en: The number of items to display. Enter 0 for no limit.
hu: Megjelenítendő elemek száma (0-t kell beírni, ha nincs korlát).

en: Before
hu: Előtte

en: After
hu: Utána

en: Both
hu: Mindkettő

en: Attachment settings
hu: Csatolmányok beállításai

en: Multiple displays
hu: Összetett megjelenítés

en: Not defined
hu: Nem meghatározott

en: Attach to
hu: Csatolás ehhez

en: Attachment position
hu: Csatolmány elhelyezkedése

en: Inherit exposed filters
hu: Felfedett szűrők öröklése

en: Inherit pager
hu: Lapozó öröklése

en: Render pager
hu: Lapozó formázása

en: Inherit
hu: Öröklés

en: Should this display inherit its contextual filter values from the parent display to which it is attached?
hu: Ez a megjelenítés örökölje-e annak a szülő megjelenítésnek a szövegkörnyezeti szűrő beállításait amelyikhez csatolva van?

en: Should this display inherit its exposed filter values from the parent display to which it is attached?
hu: Ez a megjelenítés örökölje-e annak a szülő megjelenítésnek a felfedett szűrőit, amelyikhez csatolva lett?

en: Should this display inherit its paging values from the parent display to which it is attached?
hu: Ez a megjelenítés örökölje-e annak a szülő megjelenítésnek a lapozó beállításait amelyikhez csatolva van?

en: Render
hu: Formázás

en: Should this display render the pager values? This is only meaningful if inheriting a pager.
hu: Ez a megjelenítés létrehozza-e a lapozó értékeket? Ennek csak akkor van jelentősége ha megörököl egy lapozót.

en: Position
hu: Elhelyezkedés

en: Attach before or after the parent display?
hu: Csatolás a szülő megjelenítés elé vagy mögé?

en: Select which display or displays this should attach to.
hu: Melyik megjelenítéshez vagy megjelenítésekhez kell ezt csatolni.

en: Some
hu: Néhány

en: Allow settings
hu: Beállítások engedélyezése

en: Pager offset
hu: Lapozó eltolása

en: Path override
hu: Elérési út felülbírálása

en: Fields override
hu: Mezők felülbírálása

en: Fixed
hu: Rögzített

en: @arg source
hu: @arg forrás

en: Fixed argument
hu: Rögzített argumentum

en: Exposed filters in block displays require "Use AJAX" to be set to work correctly.
hu: Ahhoz, hogy a felfedett szűrők helyesen működjenek a blokk megjelenítésekben, szükség van az „AJAX használata” beállítására.

en: Block caching type
hu: Blokk gyorsítótárazás típusa

en: Feed settings
hu: Hírcsatorna beállítások

en: Using the site name
hu: Használva a webhely nevét

en: Use the site name for the title
hu: A webhely nevét használja címnek

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
hu: A hírolvasó ikonja csak a kiválasztott megjelenítéseken fog megjelenni.

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. It is recommended that the path be something like "path/%/%/feed" or "path/%/%/rss.xml", putting one % in the path for each contextual filter you have defined in the view.
hu: Ez a nézet ennek az útvonalnak a meglátogatásával lesz jelenik meg a webhelyen. Javasolt, hogy az útvonal „path/%/%/feed”-hez vagy „path/%/%/rss.xml”-hez hasonló legyen, az útvonalba egy-egy % jelet rakva minden, a nézetben meghatározott szövegkörnyezeti szűrőhöz.

en: Page settings
hu: Oldalbeállítások

en: No path is set
hu: Nincs beállítva útvonal

en: No menu
hu: Nincs menü

en: Normal: @title
hu: Általános: @title

en: Tab: @title
hu: Fül: @title

en: Change settings for the parent menu
hu: Szülő menü beállításainak módosítása

en: The menu path or URL of this view
hu: A nézet menüútvonala vagy webcíme

en: This view will be displayed by visiting this path on your site. You may use "%" in your URL to represent values that will be used for contextual filters: For example, "node/%/feed".
hu: A webhelyen ez a nézet ezen az útvonalon lesz elérhető. A szövegkörnyezeti szűrőkhöz használt értékek ábrázolásához a webcímben a „%” jelet lehet használni. Például: „node/%/feed”.

en: Menu item entry
hu: Menüpont bejegyzés

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item's description.
hu: Ha a beállítás általános, vagy fül, akkor meg kell adni a menüelemhez használt leírást.

en: Displays the link in contextual links
hu: A hivatkozás megjelenítése szövegkörnyezeti hivatkozásokban

en: Hide menu tab
hu: Menü fül elrejtése

en: Only display menu item entry in contextual links. Menu tab should not be displayed.
hu: Csak a menüpont bejegyzés megjelenítése szövegbeli hivatkozással. A menüfülnek nem szükséges megjelennie.

en: Default tab options
hu: Alapértelmezés szerinti fül beállításai

en: Already exists
hu: Már létezik

en: If creating a parent menu item, enter the description of the item.
hu: Szülő menüpont létrehozásakor meg kell adni a menüpont leírását.

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
hu: „$arg” már nem támogatott. % használható helyette.

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
hu: „%” nem használható egy útvonal első részeként.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
hu: A <em>Views</em> nem tud létrehozni általános menüelemeket azokhoz az útvonalakhoz, melyek % jelet tartalmaznak.

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
hu: Olyan megjelenítés, melynek útvonala % jellel végződik, nem lehet fül.

en: Title is required for this menu type.
hu: Ehhez a menüelemhez szükséges a cím.

en: Display @display is set to use a menu but the menu link text is not set.
hu: @display megjelenítéshez menü használata lett beállítva, de a menü hivatkozásszövege nincs megadva.

en: Display @display is set to use a parent menu but the parent menu link text is not set.
hu: @display megjelenítéshez szülő menü használata lett beállítva, de a szülő menü hivatkozásszövege nincs megadva.

en: When the filter value is <em>NOT</em> in the URL
hu: Ha a szűrő érték <em>NINCS</em> az URL-ben

en: When the filter value <em>IS</em> in the URL or a default is provided
hu: Ha a szűrő értéke az webcímben <em>VAN</em> vagy egy alapértelmezett esetén

en: The contextual filter values is provided by the URL.
hu: A szövegkörnyezeti szűrőértékeket az URL biztosítja.

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
hu: Az oldalanként megjelenített elemek száma. Nullát megadva nincs korlátozás.

en: Submit button text
hu: Beküldés gomb felirata

en: Text to display in the submit button of the exposed form.
hu: A felfedett szűrő esetén megjelenő beküldés gomb szövege.

en: Include reset button
hu: Az „Alaphelyzet” gomb hozzáadása

en: If checked the exposed form will provide a button to reset all the applied exposed filters
hu: Ha be van jelölve, a felfedett űrlap tartalmazni fog egy gombot a már alkalmazott felfedek szűrők törlésére

en: Reset button label
hu: Az „Alaphelyzet” gomb címkéje

en: Text to display in the reset button of the exposed form.
hu: A felfedett szűrő esetén megjelenő törlés gomb szövege.

en: Exposed sorts label
hu: A felfedett rendezés címkéje

en: Text to display as the label of the exposed sort select box.
hu: A választómező szövege felfedett rendezés esetén.

en: Expose sort order
hu: Sorrend felfedése

en: Allow the user to choose the sort order. If sort order is not exposed, the sort criteria settings for each sort will determine its order.
hu: Elérhetővé teszi a felhasználónak, hogy kiválassza a rendezés irányát. Ha a sorrend nem felfedett, a rendezés sorrendje a az előre megadott beállításoktól függ.

en: Text to use when exposed sort is ordered ascending.
hu: A választómező szövege, ha a felfedett rendezés növekvő.

en: Text to use when exposed sort is ordered descending.
hu: A választómező szövege, ha a felfedett rendezés csökkenő.

en: Autosubmit
hu: Automatikus elküldés

en: Automatically submit the form once an element is changed.
hu: Az űrlap automatikus elküldése, amint változik rajta egy elem.

en: Hide submit button
hu: Elküldés gomb elrejtése

en: Text on demand
hu: Szöveg igény esetén

en: Text to display instead of results until the user selects and applies an exposed filter.
hu: Az eredmények helyett megjelenítendő szöveg míg a felhasználó nem választ ki és nem alkalmaz egy felfedett szűrőt.

en: The number of items to skip. For example, if this field is 3, the first 3 items will be skipped and not displayed.
hu: A kihagyandó elemek száma. Például, ha ez az érték 3, az első három elem nem lesz megjelenítve.

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
hu: Hacsak nincsenek problémák a nézethez kapcsolódó lapozókkal, akkor nullán lehet hagyni. Ha több lapozó van használva egy oldalon, akkor ezt a számot magasabbra lehet állítani, hogy ne okozzon problémát a ?page= tömbön belül. A nagy számok viszont sok vesszőt adnak hozzá a webcímhez, így azokat el kell kerülni, ha csak lehet.

en: Number of pages
hu: Oldalak száma

en: The total number of pages. Leave empty to show all pages.
hu: Az oldalak száma. Üresen hagyva az összes oldal meg fog jelenni.

en: Number of pager links visible
hu: Látható lapozó hivatkozások száma

en: Specify the number of links to pages to display in the pager.
hu: Meghatározza a lapozón megjelenő, az oldalakra mutató hivatkozások számát.

en: A lists of labels for the controls in the pager
hu: A lapozóban az irányításhoz használt címkék listája

en: Text for "first"-link
hu: „Első” hivatkozás szövege

en: Text for "previous"-link
hu: „Előző” hivatkozás szövege

en: Text for "next"-link
hu: „Következő” hivatkozás szövege

en: Text for "last"-link
hu: „Utolsó” hivatkozás szövege

en: Exposed options
hu: Felfedett lehetőségek

en: Exposing this options allows users to define their values in a exposed form when view is displayed
hu: Ennek a beállításnak a felfedésével a felhasználó megadhat értékeket, amikor a nézet megjelenik

en: Expose items per page
hu: Felfedett elemek száma oldalanként

en: When checked, users can determine how many items per page show in a view
hu: Ha be van jelölve, a felhasználók megadhatják, hogy hány elem jelenjen meg a nézet megjelenítésekor

en: Items per page label
hu: „Elemek oldalanként” címkéje

en: Label to use in the exposed items per page form element.
hu: A „felfedett elemek oldalanként” címkéje.

en: Exposed items per page options
hu: „Felfedett elemek oldalanként” beállítása

en: Set between which values the user can choose when determining the items per page. Separated by comma.
hu: Az adott oldalon megjelenő elemek meghatározásakor a felhasználó által választható értékek megadása. Vesszővel kell elválasztani az értékeket.

en: Include all items option
hu: Minden elem lehetőség befoglalása

en: If checked, an extra item will be included to items per page to display all items
hu: Ha be van jelölve, akkor egy további, az összes elemet megjelenítő elem lesz hozzáadva az oldalankénti elemekhez.

en: All items label
hu: Minden elemcímke

en: Which label will be used to display all items
hu: Milyen címke legyen használva az összes elem megjelenítéséhez

en: Expose Offset
hu: Az eltolás felfedése

en: When checked, users can determine how many items should be skipped at the beginning.
hu: Bejelölve a felhasználó megadhatja, hány elem legyen kihagyva az elejéről.

en: Offset label
hu: Eltolás címkéje

en: Label to use in the exposed offset form element.
hu: A felfedett eltolás űrlapelem címkéje.

en: Please insert a list of integer numeric values separated by commas: e.g: 10, 20, 50, 100
hu: Meg kell adni egy egész számokból álló, vesszővel elválasztott listát, például 10. 20, 50, 666

en: Please insert the items per page (@items_per_page) from above.
hu: Fentről be kell illeszteni az oldalankénti elemek számát (@items oldalanként).

en: All items, skip @skip
hu: Összes elem, @skip kihagyással

en: All items
hu: Összes elem

en: Disable SQL rewriting
hu: SQL újraírás letiltása

en: Distinct
hu: Különböző

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
hu: A nézet csak eltérő elemeket fog megjeleníteni. Ha több hasonló elem van, akkor mindegyik csak egyszer fog megjelenni. A nézetben található ismétlődő értékek eltávolítására szolgál, bár nem mindig működik. Meg kell jegyezni, hogy lelassíthatja a lekérdezéseket, ezért óvatosan kell használni.

en: Pure Distinct
hu: Tiszta distinct

en: This will prevent views from adding the base column to the distinct field. If this is not selected and the base column is a primary key, then a non-pure distinct will not function properly because the primary key is always unique.
hu: Megakadályozza a <em>Views</em> modult, hogy a bázis oszlopot hozzáadja a distinct mezőhöz. Ha ez nincs kiválasztva és a bázis oszlop az elsődleges kulcs, akkor a nem tiszta distinct nem fog megfelelően működni, mivel az elsődleges kulcs mindig egyedi.

en: Query Comment
hu: Lekérdezés megjegyzése

en: If set, this comment will be embedded in the query and passed to the SQL server. This can be helpful for logging or debugging.
hu: Ha be van állítva, akkor ez a megjegyzés be lesz ágyazva a lekérdezésbe és átadódik az adatbázis-kiszolgálónak. Hasznos lehet naplózáshoz és hibakereséshez.

en: Query Tags
hu: Lekérdezés címkék

en: If set, these tags will be appended to the query and can be used to identify the query in a module. This can be helpful for altering queries.
hu: Ha beállított, akkor ezek a címkék hozzá lesznek fűzve a lekérdezéshez és használatukkal azonosítani lehet a lekérdezést egy modulban. A lekérdezések módosításakor lehet hasznos.

en: The query tags may only contain lower-case alphabetical characters and underscores.
hu: A lekérdezési címkék csak kisbetűs ábécé szerinti karaktereket és aláhúzásokat tartalmazhatnak.

en: Do not use a relationship
hu: Ne használjon kapcsolatot

en: Provide default field wrapper elements
hu: Alapértelmezett mező befoglaló elemek biztosítása

en: If not checked, fields that are not configured to customize their HTML elements will get no wrappers at all for their field, label and field + label wrappers. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
hu: Ha nincs bejelölve, akkor azok a mezők amelyeknél nincsen beállítva a saját HTML elemeik testreszabása, egyáltalán nem fognak használni semmilyen befoglalót a mezőikhez, címkéikhez és mező + címke használva befoglalóikhoz. Ezzel gyorsan le lehet csökkenteni a nézet által alapértelmezetten biztosított jelölők számát annak árán, hogy jóval nehezebb lesz a CSS használata.

en: Inline fields
hu: Beágyazott mezők

en: Inline fields will be displayed next to each other rather than one after another. Note that some fields will ignore this if they are block elements, particularly body fields and other formatted HTML.
hu: A beágyazott mezők egymás mellett fognak megjelenni, nem pedig egymás után. Meg kell jegyezni, hogy néhány mező figyelmen kívül hagyja ezt, ha blokk elem, elsősorban a törzs mezők és más formázott HTML-ek.

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
hu: Az elválasztás a beágyazott mezők közé helyezhető, hogy megakadályozza az egymásra csúszásukat. HTML is használható ebben a mezőben.

en: Hide empty fields
hu: Üres mezők elrejtése

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
hu: Ne jelenítse meg a mezőket, a címkéket vagy a mezők jelölőit, ha azok üresek.

en: Title field
hu: Cím mező

en: The field that is going to be used as the RSS item title for each row.
hu: A mező ami minden sor RSS elemcímeként lesz használva.

en: Link field
hu: Hivatkozás mező

en: Description field
hu: Leírás mező

en: The field that is going to be used as the RSS item description for each row.
hu: A mező ami minden sor RSS elemleírásaként lesz használva.

en: Creator field
hu: Létrehozó mező

en: The field that is going to be used as the RSS item creator for each row.
hu: A mező ami minden sor RSS elemlétrehozójaként lesz használva.

en: Publication date field
hu: Közzététel dátuma mező

en: The field that is going to be used as the RSS item pubDate for each row. It needs to be in RFC 2822 format.
hu: A mező ami az RSS elem minden sorában pubDateként lesz használva. RFC 2822 formátumúnak kell lennie.

en: GUID settings
hu: GUID beállítások

en: GUID field
hu: GUID mező

en: The globally unique identifier of the RSS item.
hu: Az RSS elem globális egyedi azonosítója.

en: GUID is permalink
hu: A GUID permalink

en: The RSS item GUID is a permalink.
hu: Az RSS elem GUID-ja egy permalink.

en: Row style plugin requires specifying which views fields to use for RSS item.
hu: A sorstílus bővítménynek szüksége van az RSS-elemként használandó <em>views</em> mezők meghatározására.

en: Grouping field Nr.@number
hu: @number. szintű mezőcsoportosítás

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
hu: Lehetőség van egy mező meghatározására, amely által a sorok csoportosítva lesznek. Üresen hagyva nincs csoportosítás.

en: Use rendered output to group rows
hu: A létrehozott kimenet használata sorok csoportosításához

en: If enabled the rendered output of the grouping field is used to group the rows.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor a csoportosított mezők létrehozott kimenete lesz használva a sorok csoportosításához.

en: Remove tags from rendered output
hu: Címkék eltávolítása a létrehozott kimenetből

en: Row class
hu: Sor osztálya

en: The class to provide on each row.
hu: Az összes sorban megadandó osztály.

en: Add views row classes
hu: <em>Views</em> sor osztályok hozzáadása

en: Add the default row classes like views-row-1 to the output. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
hu: Olyan alapértelmezett sor osztályok hozzáadása a kimenethez, mint a <code>views-row-1</code>. Ezzel gyorsan le lehet csökkenteni azoknak a jelölőknek a mennyiségét, melyeket a nézet alapértelmezetten biztosít, viszont jóval nehezebbé teszi a CSS alkalmazását.

en: Add striping (odd/even), first/last row classes
hu: Csíkozás (páros/páratlan), első/utolsó sor osztályok hozzáadása

en: Add css classes to the first and last line, as well as odd/even classes for striping.
hu: CSS osztályok hozzáadása az első és az utolsó sorhoz, valamint a páros/páratlan sorok csíkozásához.

en: Force using fields
hu: Mezők használatának kikényszerítése

en: If neither the row nor the style plugin supports fields, this field allows to enable them, so you can for example use groupby.
hu: Ha sem a sor sem a stílus bővítmény nem támogatja a mezőket, ez a mező lehetővé teszi az engedélyezésüket. Ezáltal használható lesz például a 'groupby'.

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
hu: @style stílusnak szüksége van egy sorstílusra, de a sor bővítmény érvénytelen.

en: Number of columns
hu: Oszlopok száma

en: Alignment
hu: Igazítás

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Vertical
hu: Függőleges

en: Fill up single line
hu: Egysoros feltöltés

en: Short description of table
hu: A tábla rövid leírása

en: Include a caption for better accessibility of your table.
hu: Felirattal együtt a tábla jobb azonosításához.

en: Table summary
hu: Tábla összegzés

en: This value will be displayed as table-summary attribute in the html. Use this to give a summary of complex tables.
hu: Ez az érték a HTML-táblázatok összefoglaló tulajdonságaként jelenik meg, így nagyobb táblázatok leírásához használható.

en: You need at least one field before you can configure your jump menu settings
hu: Az ugró menü beállítása előtt legalább egy mezőt meg kell adni.

en: To properly configure a jump menu, you must select one field that will represent the path to utilize. You should then set that field to exclude. All other displayed fields will be part of the menu. Please note that all HTML will be stripped from this output as select boxes cannot show HTML.
hu: Az ugró menü megfelelő beállításához ki kell választani egy mezőt, ami a használt útvonalat fogja mutatni. Ezután a mezőt ki kell zárni a megjelenítésből. Minden más megjelenített mező a menü része lesz. Meg kell jegyezni, hogy minden HTML kód el lesz távolítva ebből a kimenetből, mivel a választólisták nem tudják megmutatni a HTML kódot.

en: Path field
hu: Útvonal mező

en: Hide the "Go" button
hu: A „Mehet” gomb elrejtése

en: Selector label
hu: A kiválasztó címkéje

en: The text that will appear as the the label of the selector element. If blank no label tag will be used.
hu: A szöveg a kiválasztó elem címkéjeként jelenik meg. Üresen hagyva nem lesz címke.

en: Choose text
hu: Szöveg kiválasztása

en: The text that will appear as the selected option in the jump menu.
hu: Az ugró menüben a kiválasztott lehetőségként megjelenő szöveg.

en: Set this field to display inline
hu: Mező beállítása egysoros megjelenítésre

en: Select the current contextual filter value
hu: A jelenlegi szövegkörnyezeti szűrőérték kiválasztása

en: If checked, the current path will be displayed as the default option in the jump menu, if applicable.
hu: Ha be van jelölve és alkalmazható, akkor az ugró menüben a jelenlegi útvonal jelenik meg alapértelmezett lehetőségként.

en: List type
hu: Lista típusa

en: Wrapper class
hu: Befoglaló osztály

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
hu: A befoglaló elem listán kívüli osztálya.

en: List class
hu: Listaosztály

en: The class to provide on the list element itself.
hu: Magának a lista elemnek az osztálya.

en: Use a custom %field_name
hu: Egyéni %field_name használata

en: RSS description
hu: RSS leírás

en: This will appear in the RSS feed itself.
hu: Ez csak az RSS hírcsatornában jelenik meg.

en: Base path
hu: Bázis útvonal

en: Define the base path for links in this summary
            view, i.e. http://example.com/<strong>your_view_path/archive</strong>.
            Do not include beginning and ending forward slash. If this value
            is empty, views will use the first path found as the base path,
            in page displays, or / if no path could be found.
hu: Az ebben az összefoglaló nézetben használt bázis útvonal meghatározása. Például: http://pelda.hu/<strong>nezet_utvonala/archivum</strong>.
    Nem szabad kezdő és záró perjelet használni. Ha ez az érték üres, a <em>Views</em> az első megtalált útvonalat fogja használni bázis útvonalként az oldal megjelenítésekben, vagy / jelet ha nem található útvonal.

en: Display record count with link
hu: Sorszámláló megjelenítése hivatkozással

en: Override number of items to display
hu: Megjelenített elemek számának felülírása

en: If checked, the current contextual filter value will be displayed as the default option in the jump menu, if applicable.
hu: Ha be van jelölve, akkor a jelenlegi szövegkörnyezeti szűrőérték jelenik meg alapértelmezés szerinti lehetőségként az ugró menüben, amennyiben az lehetséges.

en: Display items inline
hu: Elemek beágyazott megjelenítése

en: You need at least one field before you can configure your table settings
hu: A tábla beállításainak módosításához előbb szükség van legalább egy mezőre.

en: Override normal sorting if click sorting is used
hu: Hagyományos rendezés felülírása kattintásos rendezés használatakor

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
hu: (A ragadós fejléc a lenti előnézetben nem aktív, csak a tényleges kimenetben látható.)

en: Show the empty text in the table
hu: Üres szöveg mutatása a táblázatban

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
hu: A mezőket oszlopokba rendezi. Elhelyezhető több mező ugyanabban az oszlopban. Ebben az esetben az oszlopnál meghatározott elválasztó fogja elválasztani a mezőket. A rendezhetőség bejelölése lehetővé teszi az oszlop kattintható rendezését, illetve az alapértelmezés szerinti rendezés választógomb meghatározza, hogy a lista mely oszlopra legyen alapértelmezés szerint rendezve. Az oszlopsorrendet és a mezőcímkéket a mezők részben lehet szabályozni.

en: @current of @max
hu: @current / @max

en: Invalid display id @display
hu: Érvénytelen megjelenítési azonosító @display

en: Query
hu: Lekérdezés

en: These queries were run during view rendering:
hu: A nézet megjelenítése alatt a következő lekérdezések történtek:

en: Other queries
hu: Egyéb lekérdezések

en: This display has no path.
hu: Ennek a megjelenítésnek nincs útvonala.

en: Query build time
hu: Lekérdezés összeállítási ideje

en: Query execute time
hu: A lekérdezés végrehajtási ideje

en: View render time
hu: A nézet megformázásának ideje

en: No query was run
hu: Nem futott lekérdezés

en: Unable to preview due to validation errors.
hu: Az előnézet érvényesítési hibák miatt sikertelen.

en: View name
hu: Nézet neve

en: A unique machine-readable name for this View. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
hu: A nézet egyedi, programok által használt neve. Csak számokat, kisbetűket és aláhúzást tartalmazhat.

en: Provide description
hu: Leírás biztosítása

en: Update "@title" choice
hu: "@title" választás frissítése

en: Update "@title" choice (@number)
hu: "@title" választás (@number) frissítése

en: There is no lock on view %name to break.
hu: %name nézeten nincs megszüntethető zárolás.

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
hu: %name nézet zárolása biztosan feloldható?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
hu: !user által végrehajtott összes módosítás elveszik a zárolás feloldásával!

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard the view.
hu: * A változások átmenetileg tárolva lettek. A változásokat a Mentés gombra kattintva lehet véglegesíteni. A Mégsem gombra kattintás eldobja a nézetet.

en: This display is disabled.
hu: Ez a megjelenítés le van tiltva.

en: revert view
hu: nézet visszaállítása

en: delete view
hu: nézet törlése

en: This display has one or more validation errors; please review it.
hu: Ezen a képernyőn egy vagy több érvényesítési hiba van. A hibákat felül kell vizsgálni.

en: Invalid
hu: Érvénytelen

en: Error: Display @display refers to a plugin named '@plugin', but that plugin is not available.
hu: Hiba: @display megjelenítés egy '@plugin' nevű bővítményre hivatkozik, de a bővítmény nem áll rendelkezésre.

en: enable @display_title
hu: @display_title engedélyezése

en: view @display
hu: @display megtekintése

en: Go to the real page for this display
hu: Ugrás a megjelenítés valódi oldalára

en: undo delete of @display_title
hu: @display_title törlésének visszavonása

en: The view %name has been saved.
hu: %name nézet elmentve.

en: Broken/missing handler: @table > @field
hu: Sérült / hiányzó kezelő: @table > @field

en: hidden
hu: rejtett

en: Aggregation settings
hu: Összevonás beállításai

en: Apply and continue
hu: Alkalmazás, majd folytatás

en: @current of @total
hu: @current / @total

en: All displays (except overridden)
hu: Minden megjelenítés (kivéve a felülírtakat)

en: All displays
hu: Minden megjelenítés

en: This @display_type (override)
hu: Ezen @display_type (felülírás)

en: For
hu: Mire vonatkozóan

en: View analysis
hu: Nézet elemzése

en: Weight for @display
hu: @display súlya

en: Displays Reorder
hu: Megjelenítések újrarendezése

en: View name and description
hu: Nézet neve és leírása

en: Human-readable name
hu: Ember által olvasható név

en: A descriptive human-readable name for this view. Spaces are allowed
hu: A nézet beszédes, ember által olvasható neve. Szóközök használata megengedett.

en: Optionally, enter a comma delimited list of tags for this view to use in filtering and sorting views on the administrative page.
hu: Meg lehet adni ehhez a nézethez egy vesszővel elválasztott címkelistát ami az adminisztrációs oldalon lesz használva a nézetek szűréséhez és rendezéséhez.

en: View description
hu: Nézet leírása

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
hu: Ez a leírás fog megjelenni a <em>Views</em> adminisztrációs kezelőfelületén, itt lehet jellemezni a nézetet.

en: Configure @type
hu: @type beállítása

en: Rearrange @type
hu: @type átrendezése

en: Broken field @id
hu: @id sérült mező

en: Operator to use on all groups
hu: Az összes csoporton használt operátor

en: Either "group 0 AND group 1 AND group 2" or "group 0 OR group 1 OR group 2", etc
hu: "Group 0 AND group 1 AND group 2" vagy "group 0 OR group 1 OR group 2" stb...

en: Remove group @group
hu: @group csoport eltávolítása

en: Default group
hu: Alapértelmezés szerinti csoport

en: Group @group
hu: @group csoport

en: Create new filter group
hu: Új szűrőcsoport létrehozása

en: Add @type
hu: @type hozzáadása

en: There are no @types available to add.
hu: @types nem érhető el a hozzáadáshoz.

en: Add and configure @types
hu: @types hozzáadása és beállítása

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
hu: Hiba: @table > @field kezelője nem létezik.

en: Configure @type: @item
hu: @type: @item beállítása

en: Configure group settings for @type %item
hu: @type %item csoportbeállításainak módosítása

en: Configure extra settings for @type %item
hu: @type %item részletesebb beállítása

en: Configure summary style for @type %item
hu: @type %item összefoglaló stílusának beállítása

en: Custom admin theme for the Views UI
hu: Egyedi adminisztrációs felület a <em>Views UI</em> modulhoz

en: In some cases you might want to select a different admin theme for the Views UI.
hu: Néhány esetben szükséges lehet egy eltérő adminisztrációs sminket választani a <em>Views UI</em>-hoz.

en: Label for "Any" value on non-required single-select exposed filters
hu: A „Bármely” érték címkéje a nem kötelező, egy értéket kiválasztó felfedett szűrőkhöz

en: Live preview settings
hu: Előnézeti beállítások

en: Automatically update preview on changes
hu: Előnézetek automatikus frissítése módosításkor

en: Show information and statistics about the view during live preview
hu: Információk és statisztikák megjelenítése a nézetről élő előnézet közben

en: Above the preview
hu: Az előnézet felett

en: Below the preview
hu: Az előnézet alatt

en: Show the SQL query
hu: SQL-lekérdezés megjelenítése

en: Show performance statistics
hu: Teljesítménystatisztika megjelenítése

en: Show other queries run during render during live preview
hu: A létrehozás alatti egyéb lekérdezések mutatása az élő előnézetben

en: Clear Views' cache
hu: A „Views” modul gyorsítótárának törlése

en: Debugging
hu: Hibakeresés

en: Add Views signature to all SQL queries
hu: A <em>Views</em> aláírásának elhelyezése minden SQL lekérdezésben

en: All Views-generated queries will include the name of the views and display 'view-name:display-name' as a string  at the end of the SELECT clause. This makes identifying Views queries in database server logs simpler, but should only be used when troubleshooting.
hu: Minden <em>Views</em> által létrehozott lekérdezésbe, a SELECT részbe bekerül a nézetek és a megjelenítés neve 'view-name:display-name' karaktersorozatként. Ez megkönnyíti a <em>Views</em> lekérdezéseinek azonosítását az adatbázis-kiszolgáló naplóiban, de a használata csak hibakeresési célból javasolt.

en: Enable views performance statistics/debug messages via the Devel module
hu: Teljesítmény statisztikák/hibakeresési üzenetek engedélyezése a <em>Devel</em> modulhoz

en: Check this to enable some Views query and performance statistics/debug messages <em>if Devel is installed</em>.
hu: Ezt bekapcsolva engedélyezhető néhány <em>Views</em> lekérdezés és teljesítmény statisztika/hibakeresési üzenet, ha a <em>Devel</em> modul telepítve van.

en: Watchdog
hu: Eseménynapló

en: Page region to output performance statistics/debug messages
hu: Laprégió a teljesítmény statisztikák/hibakeresési üzenetek kimenetéhez

en: Display extenders
hu: Megjelenítés kiterjesztők

en: Select extensions of the views interface.
hu: A <em>Views</em> felület kiterjesztéseinek kiválasztása.

en: The cache has been cleared.
hu: A gyorsítótár törölve lett.

en: Error: missing @component
hu: Hiba: @component hiányzik

en: No fields have been used in views yet.
hu: Ebben a nézetben még nincsenek mezők.

en: Provided by
hu: Biztosítja:

en: There are no enabled views.
hu: Nincsenek engedélyezett nézetek.

en: View analysis can find nothing to report.
hu: A nézet elemzése nem talált semmilyen hibát.

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
hu: Ennek a nézetnek csak egy alapértelmezés szerinti megjelenítése van, ezért nem helyezhető el akárhol a webhelyen. Hozzá kell adni egy oldal vagy egy blokk megjelenítést.

en: Remove this display
hu: Megjelenítés eltávolítása

en: Remove this item
hu: Az elem eltávolítása

en: &lt;Any&gt;
hu: &lt;Bármelyik&gt;

en: No filters have been added.
hu: Nem lett hozzáadva szűrő.

en: Drag to add filters.
hu: Szűrő hozzáadása húzással.

en: Ungroupable filters
hu: Nem csoportosítható szűrők

en: Column
hu: Oszlop

en: Sortable
hu: Rendezhető

en: Hide empty column
hu: Üres oszlop elrejtése

en: Exposed Filters
hu: Felfedett szűrők

en: Attachment before
hu: Csatolmány előtt

en: Attachment after
hu: Csatolmány után

en: Changes cannot be made to a locked view.
hu: A változások nem érvényesíthetőek a zárolt nézeteken.

en: Configure @section
hu: @section konfigurálása

en: Add new
hu: Új hozzáadása

en: Content revisions
hu: Tartalom változatai

en: Revert view
hu: Nézet visszaállítása

en: This view is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
hu: !user felhasználó szerkeszti a nézetet, ezért más felhasználók számára zárolva van. A zárolás ideje: !age. Ide kattintva <a href="!break">feloldható a zárolás</a>.

en: Create a page
hu: Oldal létrehozása

en: Use a pager
hu: Lapozó használata

en: Create a menu link
hu: Menühivatkozás létrehozása

en: Include an RSS feed
hu: RSS csatornával együtt

en: Feed path
hu: Csatorna útvonala

en: Feed row style
hu: Hírcsatorna oszlopstílusa

en: Create a block
hu: Blokk létrehozása

en: of
hu: /

en: of fields
hu: mező

en: of type
hu: típus

en: tagged with
hu: megcímkézve, mint

en: Unsorted
hu: Rendezetlen

en: Newest first
hu: Legújabb elöl

en: Oldest first
hu: Régebbiek előre

en: sorted by
hu: rendezés szempontja

en: Attempted to create_view with values that have not been validated
hu: Create_view próbálkozás nem érvényesített értékekkel

en: comments
hu: hozzászólások

en: Should links be displayed below each comment
hu: Hivatkozások megjelenítése minden hozzászólás alatt

en: with links (allow users to reply to the comment, etc.)
hu: hivatkozásokkal (a felhasználók válaszolhatnak a hozzászólásra stb.)

en: without links
hu: hivatkozások nélkül

en: teasers
hu: bevezetők

en: full posts
hu: teljes bejegyzések

en: titles
hu: címek

en: titles (linked)
hu: címek (hivatkozott)

en: Header background top
hu: Fejléc háttere fent

en: Header background bottom
hu: Fejléc háttere lent

en: Site language is "@languages" | Site language is one of "@languages"
hu[0]: A webhely nyelve: „@languages”
hu[1]: A webhely nyelve az egyike ezeknek: „@languages”

en: View mode
hu: Nézetmód

en: Access Dashboard
hu: Hozzáférés az Irányítópulthoz

en: Administer Dashboard
hu: Az Irányítópult kezelése

en: Change the dashboard settings, such as redirecting behavior on login.
hu: Az irányítópult beállításainak módosítása, mint például az átirányítási funkció a bejelentkezéskor.

en: Dashboard settings
hu: Irányítópult beállításai

en: Dashboard - Create content
hu: Irányítópult -  Tartalom létrehozása

en: Provides links to create new content
hu: Új tartalom létrehozásához szükséges hivatkozásokat biztosít

en: Dashboard - Menus
hu: Irányítópult - Menük

en: Provides links to manage menus
hu: A menük kezeléséhez szükséges hivatkozásokat biztosít

en: Dashboard - Content types
hu: Irányítópult - Tartalomtípusok

en: Provides links to manage content types
hu: A tartalomtípusok kezeléséhez szükséges hivatkozásokat biztosít

en: Dashboard - Content
hu: Irányítópult - Tartalom

en: Displays a summary of content statistics
hu: A tartalom statisztikai összefoglalójának megjelenítése

en: Dashboard - User accounts
hu: Irányítópult - Felhasználói fiókok

en: Displays a summary of user account statistics
hu: A felhasználói fiókok statisztikai összefoglalójának megjelenítése

en: Dashboard - Available updates
hu: Irányítópult - Elérhető frissítések

en: Displays a list of available updates for modules, themes, layouts, and Backdrop core.
hu: A modulok, a sminkek, az elrendezések és az alaprendszer elérhető frissítéseinek megjelenítése.

en: Dashboard - Categories
hu: Irányítópult - Kategóriák

en: Provides links to manage taxonomy
hu: A taxonómia kezeléséhez szükséges hivatkozásokat biztosít

en: Redirect administrators to Dashboard after log in
hu: Az adminisztrátorok átirányítása az Irányítópultra a bejelentkezés után

en: User accounts with the !permission permission will be automatically redirected to the Dashboard when they log in.
hu: „!permission” jogosultsággal rendelkező felhasználók átirányítása az Irányítópultra a bejelentkezéskor.

en: Access dashboard
hu: Hozzáférés az irányítópulthoz

en: Admin dashboard settings
hu: Adminisztrátor irányítólópult beállítások

en: Get an overview of your site and manage administrative tasks.
hu: Áttekintés a webhelyről és adminisztrációs feladatok kezelése.

en: Provides an administrative dashboard.
hu: Adminisztrátori irányítópultot biztosít.

en: Create content
hu: Tartalom létrehozása

en: Content creation links
hu: Hivatkozások új tartalom létrehozásához

en: Links to create new content.
hu: Hivatkozások új tartalom létrehozásához.

en: Add new @type
hu: Új „@type” hozzáadása

en: No content types have been configured yet.
hu: Még nincsenek tartalomtípusok konfigurálva.

en: Display links to create content of the following types
hu: Új tartalom létrehozásához az alábbi tartalomtípusok jelenjenek meg

en: Manage menus
hu: Menük kezelése

en: Links to manage menus.
hu: Hivatkozások a menüpontok kezeléséhez.

en: Add new link
hu: Új hivatkozás hozzáadása

en: There are no menus to display.
hu: Nincsenek megjelenítendő menük.

en: Display links for the following menus
hu: Az alábbi menüpontok hivatkozásainak megjelenítése

en: Manage content types
hu: Tartalomtípusok kezelése

en: Links to administer content types.
hu: Hivatkozások a tartalomtípusok adminisztrációjához.

en: Display links for the following content types
hu: Az alábbi tartalomtípusok hivatkozásainak megjelenítése

en: Content overview
hu: Tartalom áttekintése

en: Overview of content
hu: Tartalom áttekintése

en: Displays a summary of content statistics.
hu: Tartalmi statisztika megjelenítése.

en: Manage content
hu: Tartalom kezelése

en: Display <strong>post</strong> counts for the following content types
hu: A <strong>közzétételek</strong> számának megjelenítése az alábbi tartalomtípusok esetén

en: Comment counts
hu: Hozzászólások száma

en: Display comment counts
hu: Hozzászólások számának megjelenítése

en: Include unapproved comments in comment counts
hu: Az el nem fogadott hozzászólások beszámítása

en: Display <strong>comment</strong> counts for the following content types
hu: A <strong>hozzászólások</strong> számának megjelenítése az alábbi tartalomtípusok esetén

en: 1 @type item | @count @type items
hu[0]: 1 „@type” típusú tartalom
hu[1]: @count „@type”  típusú tartalom

en: 1 unapproved | @count unapproved
hu[0]: 1 el nem fogadott
hu[1]: @count el nem fogadott

en: User account overview
hu: Felhasználói fiókok áttekintése

en: Overview of user accounts
hu: Felhasználói fiókok áttekintése

en: Displays a summary of user statistics including: number of total users, active users, blocked users, and users in each role.
hu: Felhasználói statisztika megjelenítése: összes felhasználó, aktív észárolt felhasználók száma, felhasználók száma szerepkörönként.

en: Manage user accounts
hu: Felhasználói fiókok kezelése

en: Display the <strong>total</strong> number of user accounts.
hu: Az <strong>összes</strong> felhasználó számának megjelenítése.

en: Display the number of <strong>active</strong> user accounts.
hu: Az <strong>aktív</strong> felhasználók számának megjelenítése.

en: Display the number of <strong>blocked</strong> user accounts.
hu: A <strong>zárolt</strong> felhasználók számának megjelenítése.

en: List the number of accounts with the following roles
hu: Felhasználók számának megjelenítése az alábbi szerepkörökre vonatkozóan

en: 1 user account | @count total user accounts
hu[0]: 1 felhasználói fiók
hu[1]: @count felhasználói fiók

en: 1 active user account | @count active user accounts
hu[0]: 1 aktív felhasználói fiók
hu[1]: @count aktív felhasználói fiók

en: 1 blocked user account | @count blocked user accounts
hu[0]: 1 letiltott felhasználói fiók
hu[1]: @count letiltott felhasználói fiók

en: 1 user account with the role @role | @count user accounts with the role @role
hu[0]: 1 felhasználói fiók a(z) @role szerepkörben
hu[1]: @count felhasználói fiók a(z) @role szerepkörben

en: Manage taxonomy
hu: Taxonómia kezelése

en: Links to administer taxonomy vocabularies.
hu: Hivatkozások a taxonómiaszótárak adminisztrációjához.

en: Terms
hu: Kifejezések

en: Display the following Vocabularies
hu: Az alábbi szótárak megjelenítése

en: Displays available updates for core, modules, themes, and layouts.
hu: Az alaprendszer, a modulok, a sminkek és az elrendezések frissítéseinek megjelenítése.

en: Display information about updates to the following
hu: Frissítési információk megjelenítése az alábbi elemekre vonatkozóan

en: Backdrop core
hu: Backdrop alaprendszer

en: Link title
hu: Hivatkozás címe

en: Restrict access to all layouts at this path.
hu: Hozzáférés korlátozása az ezen az útvonalon található összes elrendezéshez.

en: Limit the situations in which this block will be shown.
hu: Azon esetek meghatározására, amelyekben ennek a blokknak meg kell jelennie.

en: Limit the situations in which this layout will apply.
hu: Azon esetek meghatározására, amelyekben ez az elrendezés alkalmazható lesz.

en: Number of terms
hu: Kifejezések száma

en: Trusted Host Settings
hu: Megbízható tárhelyek beállításai

en: Configuration Manager
hu: Konfiguráció Kezelő

en: Dashboard - Welcome to Backdrop CMS!
hu: Irányítópult - Üdvözlet a Backdrop CMS-ben!

en: Provides a welcome message, and links to get people started using Backdrop
hu: Üdvözlő üzenet és hivatkozások megjelenítése a Backdrop használatba vételének támogatására

en: Welcome to Backdrop CMS!
hu: Üdvözlet a Backdrop CMS-ben!

en: Welcome message, and links to getting-started tasks.
hu: Üdvözlő üzenet és hivatkozások a kezdeti feladatokhoz.

en: Here are some links to help get you started:
hu: Ezek a hivatkozások segítenek az elindulásban:

en: View the home page
hu: Címlap megtekintése

en: Add a logo or change the site name
hu: Logó hozzáadása, a webhely nevének módosítása

en: Find a new theme for your site
hu: Új smink keresése

en: Get started
hu: Kezdő lépések

en: Edit the %title page
hu: „%title” oldal szerkesztése

en: Create a new @post_label
hu: Egy új @post_label létrehozása

en: Update the %menu_name menu
hu: „%menu_name” menü frissítése

en: Modify the layout for your home page
hu: A címlap elrendezésének módosítása

en: Turn existing modules on or off
hu: A meglévő modulok be- és kikapcsolása

en: Add new modules for more functionality
hu: Új modulok hozzáadása a funkcionalitás növelése céljából

en: Read the online user guide
hu: Online felhasználói útmutató

en: Visit the Backdrop CMS Forum
hu: A Backdrop CMS fóruma

en: More actions
hu: További műveletek

en: Manage file display
hu: Fájl megjelenítés kezelése

en: Media types
hu: Médiatípusok

en: Audio
hu: Hanganyag

en: Video
hu: Videó

en: This field supports tokens.
hu: Ez a mező támogatja a vezérjeleket.

en: Autoplay
hu: Automatikus lejátszás

en: Loop
hu: Ismétlés

en: Display of multiple files
hu: Több fájl megjelenítése

en: Muted
hu: Némított

en: Autoplay: %autoplay
hu: Automatikus lejátszás: %autoplay

en: Loop: %loop
hu: Ismétlés: %loop

en: Muted: %muted
hu: Némított: %muted

en: This table lists all of the places where @filename is used.
hu: A táblázat minden olyan helyet tartalmaz, amely felhasználja a „@filename” nevű fájlt.

en: File types
hu: Fájltípusok

en: File settings
hu: Fájl beállítások

en: Add file type
hu: Fájltípus hozzáadása

en: Usage
hu: Használat

en: The "@layout" layout template is currently in use and may not be disabled.
hu: „@layout” elrendezés sablon használatban van, ezért nem lehet letiltani.

en: Layout template "@title" disabled.
hu: „@title” elrendezés sablon letiltva.

en: Layout template "@title" enabled.
hu: „@title” elrendezés sablon engedélyezve.

en: Template
hu: Sablon

en: Flexible
hu: Rugalmas

en: There are no layout templates.
hu: Nincsenek elrendezési sablonok.

en: Configure regions
hu: Régiók beállítása

en: Configure name
hu: Név beállítása

en: Add template
hu: Sablon hozzáadása

en: Template name
hu: Sablon neve

en: Save and configure
hu: Mentés és beállítás

en: Layout template "@title" saved.
hu: „@title” elrendezés sablon mentése megtörtént.

en: Save layout template
hu: Elrendezés sablon mentése

en: Number of regions
hu: Régiók száma

en: Update regions
hu: Régiók frissítése

en: Region widths
hu: Régió szélességek

en: Choose region widths
hu: Régió szélességek meghatározása

en: Save region widths
hu: Régió szélességek mentése

en: Add new row
hu: Új sor hozzáadása

en: Configure row !original_row
hu: !original_row sor beállítása

en: Selected region widths
hu: Kiválasztott régió szélességek

en: Change region widths
hu: Régió szélességek módosítása

en: Row wrapper tag
hu: A sor befoglaló címkéje

en: Row width behavior
hu: A sorszélesség viselkedése

en: Row "@title" removed.
hu: „@title” sor eltávolítva.

en: Delete flexible template @title?
hu: Kerüljön törlésre a „@title” rugalmas sablon?

en: Flexible layout templates
hu: Rugalmas elrendezés sablonok

en: Add flexible layout template
hu: Rugalmas elrendezés sablon hozzáadása

en: Configure flexible layout template
hu: Rugalmas elrendezés sablon beállítása

en: Delete flexible layout template
hu: Rugalmas elrendezés sablon törlése

en: Delete row
hu: Sor törlése

en: Enable layout template
hu: Elrendezés sablon engedélyezése

en: Disable layout template
hu: Elrendezés sablon tiltása

en: Fixed maximum width
hu: Rögzített maximum szélesség

en: Add a link into the menu for new content of this type
hu: Menühivatkozás létrehozása új tartalom rögzítésekor

en: Menus where this content may be placed
hu: Menük, ahol a tartalomra mutató hivatkozás megjelenhet

en: Links to content will be placed below this item in the menu.
hu: A tartalomra mutató hivatkozás a megadott menüpont alatt fog megjelenni.

en: Emergency
hu: Vészhelyzet

en: Alert
hu: Riasztás

en: Notice
hu: Megjegyzés

en: A threaded list differs from a chronological list in that each comment follows its parent, and is usually indented.
hu: A beágyazott lista abban különbözik az időrendi listától, hogy minden egyes válasz a szülőjét követi, és a szöveg behúzása jelzi a rangsort.

en: Customize the current theme
hu: Az aktuális smink testreszabása

en: The order of the text formats below determines the order in which they will appear in the <em>Editor</em> selector when creating content (depending on permissions for the text formats).
hu: Az alábbi listában a szövegformátumok sorrendje megegyezik a tartalmak létrehozásakor megjelenő <em>Szerkesztő</em> választó mező listájának sorrendjével (a formátumok hozzáférési jogosultságaitól függően).

en: The text format order has been saved.
hu: A szövegformátumok sorrendjének mentése megtörtént.

en: Please enter a format name before configuring filter settings.
hu: A formátum „név” mezőt ki kell tölteni a szűrő beállítása előtt.

en: Configure filter
hu: Szűrő beállítása

en: Enabled text format %format.
hu: Engedélyezett szövegformátum: %format

en: No text format provided.
hu: Nincs megadva a szövegformátum.

en: Any content stored with that format may not be rendered properly.
hu: Előfordulhat, hogy az ilyen formátumban tárolt tartalom nem jelenik meg megfelelően.

en: This form has unsaved changes. Click "Save configuration" to make changes permanent or "Cancel" to discard changes.
hu: Az űrlap változásai még nem kerültek rögzítésre. A „Beállítások mentése” gombbal lehet rögzíteni, a „Mégsem” gombbal pedig el lehet vetni a változásokat.

en: Enable text format
hu: Szövegformátum engedélyezése

en: Author/date format
hu: Szerző/dátumformátum

en: The format to use for the author username and publish date. Example: "Submitted by [node:author] on [node:created:medium]"
hu: A szerző felhasználónevét és a közzététel dátumát megjelenítő formátum meghatározása. Például: „Beküldte: [node:author] Időpont: [node:created:medium]”

en: The user will receive an email with a one-time login link which leads to a page where they can set their password.
hu: A felhasználó kap egy e-mailt egy egyszer használatos bejelentkezési hivatkozással, amely egy olyan oldalra vezet, ahol beállíthatja jelszavát.

en: The form has become outdated. Press the back button, copy any unsaved work in the form, and then reload the page.
hu: Az űrlap elavult. A vissza gomb megnyomása után bármilyen űrlapon végzett el nem mentett munka kimásolható, majd utána az oldal újratölthető.

en: Date views month format with year
hu: Dátum nézet: hónap megjelenítése évszámmal

en: Date views month format with year, default value : F Y
hu: Dátum nézet: hónap megjelenítése évszámmal, alapértelmezett érték : F Y

en: Date views month format without year
hu: Dátum nézet: hónap megjelenítése évszám nélkül

en: Date views month format without year, default value : F
hu: Dátum nézet: hónap megjelenítése évszám nélkül, alapértelmezett érték : F

en: Date views day format with year
hu: Dátum nézet: nap megjelenítése évszámmal

en: Date views day format with year, default value : l, F j, Y
hu: Dátum nézet: nap megjelenítése évszámmal, alapértelmezett érték : l, F j, Y

en: Date views day format without year
hu: Dátum nézet: nap megjelenítése évszám nélkül

en: Date views day format without year, default value : l, F j
hu: Dátum nézet: nap megjelenítése évszám nélkül, alapértelmezett érték : l, F j

en: Date views week format with year
hu: Dátum nézet: hét megjelenítése évszámmal

en: Date views week format with year, default value : F j, Y
hu: Dátum nézet: hét megjelenítése évszámmal, alapértelmezett érték : F j, Y

en: Date views week format without year
hu: Dátum nézet: hét megjelenítése évszám nélkül

en: Date views week format without year, default value : F j
hu: Dátum nézet: hét megjelenítése évszám nélkül, alapértelmezett érték : F j

en: Date views settings
hu: Dátum nézetek beállításai

en: Date views
hu: Dátum nézetek

en: Show option to make sticky
hu: Tartalom kiemelés lehetőségének megjelenítése

en: Make sticky by default
hu: Tartalom kiemelése alapértelmezés szerint

en: Sticky content may be shown at the top of listings.
hu: A kiemelt tartalmak a listák tetején jelenhetnek meg.

en: Show option to promote
hu: Címlapra helyezés lehetőségének megjelenítése

en: Promote by default
hu: Címlapra helyezés alapértelmezés szerint

en: Promoted content will often be shown on the main homepage or blog.
hu: A címlapra helyezett tartalmak általában a főoldalon vagy a blogon jelennek meg.

en: Add a language selection field to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new content is saved with no defined language. Existing content will not be affected by changing this option.
hu: Hozzáad egy nyelvválasztó mezőt a szerkesztési űrlaphoz, amely lehetővé teszi az <a href="!languages">engedélyezett nyelvek</a> közüli választást. Ha le van tiltva, akkor az új tartalmak a nyelv meghatározása nélkül kerülnek rögzítésre. A meglévő tartalmakat nem érinti ennek az opciónak a megváltoztatása.

en: Thank you for installing @profile!
hu: Köszönjük a „@profile” telepítését!

en: For security reasons, your upload has been rejected.
hu: Biztonsági okokból a feltöltésed vissza lett utasítva.

en: When the configuration files are in version control, it may be preferable to not empty the staging directory after each sync. The <code>config_sync_clear_staging</code> setting can be disabled in <code>settings.php</code>. Read more about <a href="!url" target="_blank">managing configuration</a>.
hu: Ha a konfigurációs fájlokat verziókezelő rendszerrel gondozzuk, akkor előnyösebb lehet, ha nem ürítjük ki az átmeneti munkakönyvtárat (staging) minden egyes szinkronizálás után. A <code>config_sync_clear_staging</code> beállítás letiltható a <code>settings.php</code> fájlban. További tudnivalók a <a href="!url" target="_blank">konfiguráció kezelésről</a>.

en: Breakpoint
hu: Töréspont

en: Database
hu: Adatbázis

en: This update is a major version update which means that it may not be backwards compatible with your currently running version. It is recommended that you read the release notes and proceed at your own risk.
hu: Ez a frissítés egy nagyobb verzióváltás, ami azt jelenti, hogy a mostani verzióval nem lesz visszafelé kompatibilis. Ilyen esetben ajánlott a kiadási információk szokásosnál alaposabb tanulmányozása és csak saját felelősségre frissíteni.

en: Customize
hu: Testreszabás

en: Machine name: @machine_name
hu: Programok által használt név: @machine_name

en: Save vocabulary
hu: Szótár mentése

en: Save and add terms
hu: Kifejezések mentése és hozzáadása

en: No terms available.
hu: Nincs elérhető kifejezés.

en: %vocabulary: Create terms
hu: %vocabulary: Kifejezések létrehozása

en: Upgrades the database to support 4 byte UTF-8 characters such as emoji and mathematical symbols.
hu: Frissíti az adatbázist, hogy támogassa a 4 bájtos UTF-8 karaktereket, például a hangulatjeleket, ikonokat és matematikai szimbólumokat.

en: Emoji
hu: Hangulatjel

en: Missing dependency
hu: Hiányzó függőség
