Backdrop CMS (1.34) - en to sk translation catalogue (2255 entries)

en: Home
sk: Domov

en: User interface
sk: Používateľské rozhranie

en: Title
sk: Názov

en: Body
sk: Text

en: Next
sk: Ďalej

en: user
sk: používateľ

en: Pages
sk: Stránky

en: Save configuration
sk: Uložiť nastavenia

en: Reset to defaults
sk: Znovunastaviť predvolené hodnoty

en: delete
sk: vymazať

en: Status
sk: Stav

en: Create a new user account.
sk: Vytvoriť nový používateľský účet.

en: Prefix
sk: Predpona

en: Suffix
sk: Prípona

en: approve
sk: schváliť

en: Approve
sk: Schváliť

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Operations
sk: Operácie

en: Content
sk: Obsah

en: Username
sk: Používateľské meno

en: Email address
sk: E-mailová adresa

en: content
sk: obsah

en: Development
sk: Vývoj

en: Group
sk: Skupina

en: Type
sk: Typ

en: Author
sk: Autor

en: Closed
sk: Uzavreté

en: yes
sk: áno

en: List
sk: Zoznam

en: Subject
sk: Predmet

en: Actions
sk: Akcie

en: Confirm
sk: Potvrdiť

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Description
sk: Popis

en: Language
sk: Jazyk

en: Enable
sk: Povoliť

en: Disable
sk: Vypnúť

en: Explanation or submission guidelines
sk: Vysvetlenie alebo rady pre odoslanie príspevku

en: Disabled
sk: vypnuté

en: Enabled
sk: Povolené

en: Administration
sk: Administrácia

en: Comments
sk: Komentáre

en: More
sk: Viac

en: not verified
sk: bez overenia

en: Action
sk: Akcia

en: new
sk: nové

en: Tags
sk: Značky

en: Block title
sk: Nadpis bloku

en: Taxonomy
sk: Taxonómia

en: Yes
sk: áno

en: No
sk: Nie

en: Content types
sk: Typy obsahu

en: Homepage
sk: Domovská stránka

en: Home page
sk: Domovská stránka

en: Download
sk: Prevziať

en: Version
sk: Verzia

en: Overview
sk: Prehľad

en: File information
sk: Informácie o súbore

en: File
sk: Súbor

en: Advanced options
sk: Pokročilé nastavenia

en: Release notes
sk: Poznámky k vydaniu

en: Edit
sk: Upraviť

en: Date
sk: Dátum

en: Size
sk: Veľkosť

en: Search
sk: Vyhľadávanie

en: None
sk: Žiadne

en: Display settings
sk: Nastavenie zobrazovania

en: This action cannot be undone.
sk: Túto akciu nemožno vrátiť späť.

en: Number
sk: Číslo

en: Message
sk: Správa

en: No log messages available.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne správy v zázname.

en: Password
sk: Heslo

en: - None -
sk: - Žiadne -

en: Weight
sk: Váha

en: The configuration options have been saved.
sk: Nastavenia konfigurácie boli uložené.

en: Link
sk: Odkaz

en: Image
sk: Obrázok

en: Center
sk: Na stred

en: Help text
sk: Text pomocníka

en: Required
sk: Povinné

en: Parent
sk: Nadradený

en: Pages at a given level are ordered first by weight and then by title.
sk: Stránky na určenej úrovni sa zoradia najprv podľa váhy a potom podľa názvu.

en: Category
sk: Kategória

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Add category
sk: Pridať kategóriu

en: Name
sk: Názov

en: No categories available.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne kategórie.

en: Go to previous page
sk: Prejsť na predchádzajúcu stranu

en: up
sk: hore

en: Go to parent page
sk: Prejsť na nadradenú stranu

en: Go to next page
sk: Prejsť na ďalšiu stranu

en: Import
sk: Importovať

en: Book
sk: Rezervácia

en: Export
sk: Exportovať

en: Taxonomy term
sk: Termín taxonómie

en: Field
sk: Pole

en: Label
sk: Označenie

en: Preview
sk: Náhľad

en: Save
sk: Uložiť

en: Session opened for %name.
sk: Začiatok session pre používateľa %name.

en: Default
sk: Predvolené

en: Summary
sk: Zhrnutie

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Open
sk: Otvorené

en: Sunday
sk: nedeľa

en: Monday
sk: pondelok

en: Tuesday
sk: utorok

en: Wednesday
sk: streda

en: Thursday
sk: štvrtok

en: Friday
sk: piatok

en: Saturday
sk: sobota

en: Core
sk: Jadro

en: Time
sk: Čas

en: Add
sk: Pridať

en: View
sk: zobraziť

en: Format
sk: Formát

en: Path
sk: Cesta

en: Filename
sk: Názov súboru

en: Vocabularies
sk: Slovníky

en: Modules
sk: Moduly

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Region
sk: Umiestnenie

en: Visible
sk: Viditeľné

en: Anchor
sk: Kotva

en: Display
sk: Zobraziť

en: Advanced settings
sk: Pokročilé nastavenia

en: results
sk: výsledky

en: Teaser
sk: Upútavka

en: The username %name does not exist.
sk: Používateľské meno %name neexistuje.

en: mail
sk: pošta

en: Updated
sk: aktualizované

en: Add term
sk: Pridať termín

en: theme
sk: téma vzhľadu

en: no screenshot
sk: bez ukážky

en: Timestamp
sk: Časová známka

en: Preview comment
sk: Náhľad komentára

en: Advanced search
sk: Pokročilé vyhľadávanie

en: You are not authorized to access this page.
sk: Nemáte oprávnenie pre prístup k tejto stránke.

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Attachment
sk: Príloha

en: Upload
sk: Nahrať

en: Picture
sk: Obrázok

en: User
sk: používateľ

en: Content type
sk: Typ obsahu

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Configure
sk: Konfigurovať

en: Email
sk: E-mail

en: Files
sk: Súbory

en: User ID
sk: ID používateľa

en: Error
sk: chyba

en: Options
sk: Nastavenia

en: Contact
sk: Kontakt

en: Created
sk: Vytvorené

en: Node
sk: Uzol

en: Are you sure you want to delete %title?
sk: Naozaj chcete odstrániť %title?

en: Parent item
sk: Nadradená položka

en: Add child page
sk: Pridať zviazanú stranu

en: Content type for child pages
sk: Typ obsahu podriadených stránok

en: All
sk: Všetky

en: Active
sk: Aktívny

en: Done
sk: Hotovo

en: Access denied
sk: Prístup odmietnutý

en: Year
sk: Rok

en: Date format
sk: Formát dátumu

en: Add content
sk: Pridať obsah

en: Page title
sk: Názov stránky

en: Block
sk: Blok

en: Add block
sk: Pridať blok

en: Page
sk: Strana

en: Configuration saved.
sk: Nastavenie bolo uložené.

en: Taxonomy terms
sk: Termíny taxonómie

en: Site name
sk: Názov web stránky

en: Site slogan
sk: Slogan web stránky

en: Not found
sk: Nenájdené

en: PHP
sk: php

en: Host
sk: Hostiteľ

en: Available updates
sk: Dostupné aktualizácie

en: Manual update check
sk: Ručná kontrola aktualizácie

en: Never
sk: nikdy

en: Check manually
sk: Skontrolovať ručne

en: Up to date
sk: Aktuálne

en: Update available
sk: Dostupná aktualizácia

en: Out of date
sk: Neaktuálne

en: Header
sk: Hlavička

en: Footer
sk: Päta

en: Inline
sk: V riadku

en: Recipients
sk: Adresáti

en: Selected
sk: Zvolené

en: Set this to <em>Yes</em> if you would like this category to be selected by default.
sk: Nastavte na <em>Áno</em>, pokiaľ chcete túto kategóriu implicitne vybrať.

en: Are you sure you want to delete %category?
sk: Naozaj chcete odstrániť %category?

en: Your name
sk: Vaše meno

en: You must select a valid category.
sk: Musíte vybrať platnú kategóriu.

en: Menu link
sk: Odkaz v menu

en: To
sk: Komu

en: Feed description
sk: Popis kanálu správ

en: Custom
sk: Vlastná

en: Roles
sk: Kategórie používateľov

en: Revision ID
sk: ID revízie

en: Comment
sk: Komentár

en: Comment ID
sk: ID komentára

en: Hostname
sk: Adresa počítača

en: Published
sk: Zverejnené

en: Signature
sk: Signatúra

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Locale
sk: Lokalizácia

en: Title field label
sk: Menovka poľa Nadpis

en: Sticky at top of lists
sk: Prilepené na vrch zoznamu

en: Revisions
sk: Revízie

en: URL alias
sk: Alias URL adresy

en: File ID
sk: ID súboru

en: File name
sk: Názov súboru

en: File size
sk: Veľkosť súboru

en: Vocabulary
sk: Slovník

en: Vocabulary name
sk: Názov slovníka

en: Term ID
sk: ID termínu

en: Role name
sk: Názov kategórie používateľov

en: Last access
sk: Posledný prístup

en: Last login
sk: Posledné prihlásenie

en: Time zone
sk: Časové pásmo

en: Severity
sk: Závažnosť

en: Field name
sk: Meno poľa

en: Field type
sk: Typ poľa

en: Global settings
sk: Globálne nastavenia

en: Widget type
sk: Typ widgetu

en: Count
sk: Počet

en: Overridden
sk: Prepísaný

en: Original image
sk: Originálny obrázok

en: Heading
sk: Nadpis

en: Search settings
sk: Nastavenia vyhľadávania

en: Mode
sk: Režim

en: Warning
sk: Varovanie

en: Authored by
sk: Autor

en: Performance
sk: Výkon

en: Width
sk: Šírka

en: Height
sk: Výška

en: This field is required.
sk: Toto pole je povinné.

en: Line
sk: Riadok

en: Scale
sk: Škálovať

en: Medium
sk: Stredná

en: Media
sk: Médiá

en: Plain text
sk: Obyčajný text

en: Caching
sk: Vyrovnávacia pamäť

en: Month
sk: Mesiac

en: Prev
sk: Predch

en: System
sk: Systém

en: Domain
sk: Doména

en: Unlimited
sk: Neobmedzené

en: Code
sk: Kód

en: Owner
sk: Vlastník

en: security
sk: bezpečnosť

en: Administer content
sk: Spravovať obsah

en: General
sk: Všeobecné

en: Method
sk: Metóda

en: Namibia
sk: Namíbia

en: Israel
sk: Izrael

en: Iran
sk: Irán

en: New Zealand
sk: Nový Zéland

en: Cuba
sk: Kuba

en: Brazil
sk: Brazília

en: Chile
sk: Čile

en: Jamaica
sk: Jamajka

en: Japan
sk: Japonsko

en: Libya
sk: Lýbia

en: Poland
sk: Poľsko

en: Portugal
sk: Portugalsko

en: Singapore
sk: Singapúr

en: Turkey
sk: Turecko

en: Day
sk: Deň

en: Table
sk: Tabuľka

en: Mon
sk: Po

en: Tue
sk: Ut

en: Wed
sk: St

en: Thu
sk: Št

en: Fri
sk: Pi

en: Sat
sk: So

en: Sun
sk: Ne

en: May
sk: máj

en: am
sk: doobeda

en: pm
sk: poobede

en: Configuration
sk: Konfigurácia

en: !time ago
sk: pred !time

en: Background color
sk: Farba pozadia

en: Text color
sk: Farba textu

en: Basic
sk: Základné

en: Color
sk: Farba

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: Role
sk: Kategória používateľov

en: User login
sk: Prihlásenie

en: Log in
sk: Prihlásenie

en: Jump to the first comment of this posting.
sk: Skočiť na prvý komentár tohto príspevku.

en: Jump to the first new comment of this posting.
sk: Skočiť na prvý nový komentár tohto príspevku.

en: Add a new comment to this page.
sk: Pridať komentár k tejto stránke.

en: Share your thoughts and opinions related to this posting.
sk: Podeľte sa o svoje myšlienky a názory k tomuto príspevku.

en: String
sk: Reťazec

en: Users
sk: Používatelia

en: Not installed
sk: Nenainštalovaný

en: Referrer
sk: Odkazovač

en: Text processing
sk: Spracovanie textu

en: Maximum length
sk: Maximálna dĺžka

en: Rows
sk: Riadky

en: Save changes
sk: Uložiť zmeny

en: Uninstall
sk: Odinštalovať

en: Install
sk: Inštalácia

en: Optional
sk: Nepovinné

en: Order
sk: Poradie

en: Recent comments
sk: Nedávne komentáre

en: Set default
sk: Predvoliť

en: IP Address
sk: IP adresa

en: The comment and all its replies have been deleted.
sk: Komentár a všetky jeho odpovede boli odstránené.

en: Preformatted
sk: Predformátované

en: Clear cache
sk: Vyprázdniť vyrovnávaciu pamäť

en: Term description
sk: Popis výrazu

en: Save settings
sk: Uložiť nastavenia

en: reply
sk: odpovedať

en: Function
sk: Funkcia

en: Session closed for %name.
sk: Koniec session pre používateľa %name.

en: You have to specify a valid date.
sk: Musíte zadať platný dátum.

en: Server settings
sk: Nastavenia servera

en: Germany
sk: Nemecko

en: Logout
sk: Odhlásiť sa

en: Default language
sk: Predvolený jazyk

en: Afghanistan
sk: Afganistan

en: Albania
sk: Albánsko

en: Algeria
sk: Alžírsko

en: American Samoa
sk: Americká Samoa

en: Andorra
sk: Andora

en: Antarctica
sk: Antarktída

en: Argentina
sk: Argentína

en: Armenia
sk: Arménsko

en: Australia
sk: Austrália

en: Austria
sk: Rakúsko

en: Azerbaijan
sk: Azerbajďžan

en: Bahamas
sk: Bahamy

en: Bangladesh
sk: Bangladéš

en: Belarus
sk: Bielorusko

en: Belgium
sk: Belgicko

en: Bermuda
sk: Bermudy

en: Bolivia
sk: Bolívia

en: Bosnia and Herzegovina
sk: Bosna a Hercegovina

en: Bouvet Island
sk: Ostrov Bouvet

en: Bulgaria
sk: Bulharsko

en: Cambodia
sk: Kambodža

en: Cameroon
sk: Kamerun

en: Canada
sk: Kanada

en: Cayman Islands
sk: Kajmanské ostrovy

en: Central African Republic
sk: Stredoafrická republika

en: Chad
sk: Čad

en: China
sk: Čína

en: Christmas Island
sk: Vianočnný ostrov

en: Cocos (Keeling) Islands
sk: Kokosové ostrovy

en: Colombia
sk: Kolumbia

en: Comoros
sk: Komory

en: Cook Islands
sk: Cookove ostrovy

en: Czech Republic
sk: Česko

en: Denmark
sk: Dánsko

en: Djibouti
sk: Ďžibuti

en: Dominican Republic
sk: Dominikánska republika

en: Ecuador
sk: Ekvádor

en: Equatorial Guinea
sk: Rovníková Guinea

en: Estonia
sk: Estónsko

en: Ethiopia
sk: Etiópia

en: Faroe Islands
sk: Faerské Ostrovy

en: Finland
sk: Fínsko

en: France
sk: Francúzsko

en: French Guiana
sk: Francúzska Guayana

en: French Polynesia
sk: Francúzska Polynézia

en: Georgia
sk: Gruzínsko

en: Gibraltar
sk: Gibraltár

en: Greece
sk: Grécko

en: Greenland
sk: Grónsko

en: Heard Island and McDonald Islands
sk: Ostrov Heard a McDonaldove Ostrovy

en: Hungary
sk: Maďarsko

en: Iceland
sk: Island

en: Indonesia
sk: Indonézia

en: Iraq
sk: Irak

en: Ireland
sk: Írsko

en: Italy
sk: Taliansko

en: Jordan
sk: Jordánsko

en: Kazakhstan
sk: Kazachstan

en: Kenya
sk: Keňa

en: Kuwait
sk: Kuvajt

en: Kyrgyzstan
sk: Kirgizsko

en: Latvia
sk: Lotyšsko

en: Lebanon
sk: Libanon

en: Lesotho
sk: Lesoto

en: Liberia
sk: Libéria

en: Liechtenstein
sk: Lichtenštajnsko

en: Lithuania
sk: Litva

en: Luxembourg
sk: Luxembursko

en: Madagascar
sk: Madagaskar

en: Malaysia
sk: Malajzia

en: Maldives
sk: Maledivy

en: Marshall Islands
sk: Marshallove Ostrovy

en: Mauritius
sk: Maurícius

en: Mexico
sk: Mexiko

en: Micronesia
sk: Mikronézia

en: Moldova
sk: Moldavsko

en: Monaco
sk: Monako

en: Mongolia
sk: Mongolsko

en: Morocco
sk: Maroko

en: Mozambique
sk: Mozambik

en: Myanmar
sk: Mjanmarsko

en: Nauru
sk: Nauruština

en: Nepal
sk: Nepál

en: Netherlands
sk: Holandsko

en: Netherlands Antilles
sk: Holandské Antily

en: New Caledonia
sk: Nová Kaledónia

en: Nicaragua
sk: Nikaragua

en: Nigeria
sk: Nigéria

en: North Korea
sk: Severná Kórea

en: Norway
sk: Nórsko

en: Papua New Guinea
sk: Papua Nová Guinea

en: Philippines
sk: Filipíny

en: Qatar
sk: Katar

en: Romania
sk: Rumunsko

en: Russia
sk: Rusko

en: Saudi Arabia
sk: Saudská Arábia

en: Seychelles
sk: Seychelly

en: Slovakia
sk: Slovensko

en: Slovenia
sk: Slovinsko

en: Solomon Islands
sk: Šalamúnove ostrovy

en: Somalia
sk: Somálsko

en: South Africa
sk: JAR

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
sk: Južná Georgia a Južné Sendvičove Ostrovy

en: Spain
sk: Španielsko

en: Sri Lanka
sk: Srí Lanka

en: Sudan
sk: Sudán

en: Suriname
sk: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
sk: Svalbard a Jan Mayen

en: Swaziland
sk: Swazijsko

en: Sweden
sk: Švédsko

en: Switzerland
sk: Švajčiarsko

en: Syria
sk: Sýria

en: Tajikistan
sk: Tadžikistan

en: Thailand
sk: Thajsko

en: Trinidad and Tobago
sk: Trinidad a Tobago

en: Tunisia
sk: Tunisko

en: Turkmenistan
sk: Turkménsko

en: Ukraine
sk: Ukrajina

en: United Arab Emirates
sk: Spojené Arabské Emiráty

en: United Kingdom
sk: Veľká Británia

en: United States
sk: Spojené štáty

en: United States Minor Outlying Islands
sk: Menšie odľahlé ostrovy USA

en: Wallis and Futuna
sk: Wallis a Futuna

en: Yemen
sk: Jemen

en: Table prefix
sk: Predpona tabuliek

en: Database username
sk: Prihlasovacie meno k databáze

en: Database password
sk: Heslo k databáze

en: Size of textfield
sk: Veľkosť textového poľa

en: Authoring information
sk: Informácie o autorovi

en: Authored on
sk: Napísané dňa

en: Leave blank for %anonymous.
sk: Ponechajte prázdne pre %anonymous.

en: Hidden
sk: Skryté

en: Show
sk: Zobraziť

en: Enable or disable page caching for anonymous users and set CSS and JS bandwidth optimization options.
sk: Zapnúť alebo vypnúť prednačítavanie stránky pre anonymných používateľov a nastaviť šírku pásma pre optimalizačné možnosti CSS a JS.

en: Key
sk: Kľúč

en: Allowed HTML tags
sk: Povolené HTML značky

en: Add menu
sk: Pridať menu

en: ‹ previous
sk: ‹ predchádzajúca

en: next ›
sk: nasledujúca ›

en: No items selected.
sk: Žiadne položky neboli vybraté.

en: The update has been performed.
sk: Bola vykonaná aktualizácia.

en: Browser
sk: Prehliadač

en: View user profile.
sk: Zobraziť profil používateľa.

en: Titles only
sk: Len titulky

en: Full text
sk: Plný text

en: Upload picture
sk: Nahrať obrázok

en: Message:
sk: Správa:

en: Language file
sk: Súbor prekladu

en: The changes have been saved.
sk: Zmeny boli uložené.

en: Undo
sk: Vrátiť späť

en: Member for
sk: Členom už

en: @time ago
sk: pred @time

en: Select all rows in this table
sk: Označiť všetky riadky v tejto tabuľke

en: Deselect all rows in this table
sk: Odznačiť všetky riadky v tejto tabuľke

en: Search results
sk: Výsledky vyhľadávania

en: Your search yielded no results
sk: Vyhľadávanie neprinieslo žiadne výsledky.

en: Please enter some keywords.
sk: Zadajte prosím nejaké kľúčové slovo.

en: Deleted
sk: Odstránený

en: Languages
sk: Jazyky

en: Allowed values list
sk: Zoznam povolených hodnôt

en: Today
sk: Dnes

en: Delete menu
sk: Odstrániť menu

en: Publishing options
sk: Nastavenia zverejnenia

en: Create new revision
sk: Vytvoriť revíziu

en: Minimum height
sk: Minimálna výška

en: Minimum width
sk: Minimálna šírka

en: Locale settings
sk: Lokálne nastavenia

en: Configure block
sk: Nastaviť blok

en: Jan
sk: jan

en: Feb
sk: feb

en: Mar
sk: mar

en: Apr
sk: apr

en: Jun
sk: jún

en: Jul
sk: júl

en: Aug
sk: aug

en: Sep
sk: sep

en: Oct
sk: okt

en: Nov
sk: nov

en: Dec
sk: dec

en: Select list
sk: Výberové pole

en: Text field
sk: Textové pole

en: Configure permissions
sk: Nastaviť oprávnenia

en: Workflow
sk: Postup práce

en: Randomize
sk: Náhodne

en: Revert
sk: Vrátiť

en: Existing system path
sk: Existujúca systémová cesta

en: Greater than
sk: Väčší ako

en: Less than
sk: Menší ako

en: any
sk: ľubovoľne

en: Log out
sk: Odhlásiť

en: The settings have not been saved because of the errors.
sk: Nastavenie nebolo uložené kvôli chybám.

en: characters
sk: znaky

en: Su
sk: Ne

en: Mo
sk: Po

en: Tu
sk: Ut

en: We
sk: St

en: Th
sk: Št

en: Fr
sk: Pi

en: Sa
sk: So

en: First day of week
sk: Prvý deň v týždni

en: Autocomplete taxonomy
sk: Automatické dokončovanie taxonómie

en: Send yourself a copy.
sk: Poslať mi kópiu.

en: Your message has been sent.
sk: Vaša správa bola odoslaná.

en: Create new account
sk: Vytvoriť nový účet

en: Are you sure you want to delete the block %name?
sk: Naozaj chcete odstrániť blok %name?

en: The block %name has been removed.
sk: Blok %name bol odstránený.

en: Created new term %term.
sk: Vytvorený nový termín %term.

en: Are you sure you want to delete the term %title?
sk: Naozaj chcete odstrániť termín %title?

en: Deleted term %name.
sk: Termín %name bol odstránený.

en: Site information
sk: Informácie o web stránke

en: Blocked
sk: blokovaný

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
sk: Pri odstránení termínu sa odstránia aj všetky podriadené termíny. Tento krok už nemožno vrátiť späť.

en: Parent term
sk: Nadradený termín

en: Parent terms
sk: Nadradené termíny

en: Syndicate
sk: Syndikovať

en: Books
sk: Knihy

en: Revisions for %title
sk: Verzie %title

en: !date by !username
sk: !date od !username

en: Revision
sk: Revízia

en: current revision
sk: aktuálna revízia

en: The specified passwords do not match.
sk: Zadané heslá sa nezhodujú.

en: Permissions
sk: Oprávnenia

en: Your settings have been saved.
sk: Vaše nastavenia boli uložené.

en: Link color
sk: Farba odkazu

en: Date created
sk: Dátum vytvorenia

en: Testing
sk: Testovanie

en: Standard
sk: Štandardná

en: Aland Islands
sk: Alandy

en: Fiji
sk: Fidžijčina

en: Falkland Islands
sk: Falklandy

en: Saint Kitts and Nevis
sk: Svätý Krištof a Nevis

en: South Korea
sk: Južná Kórea

en: Saint Lucia
sk: Svätá Lucia

en: Saint Helena
sk: Svätá Helena

en: French Southern Territories
sk: Francúzske južné teritóriá

en: Saint Vincent and the Grenadines
sk: Svätý Vincent a Grenadíny

en: British Virgin Islands
sk: Britské Panenské ostrovy

en: U.S. Virgin Islands
sk: U.S. Panenské ostrovy

en: %type settings
sk: nastavenia %type

en: Not published
sk: Nezverejnené

en: Menu settings
sk: Nastavenia menu

en: Color scheme
sk: Farebná schéma

en: Unformatted
sk: Neformátovaný

en: @type: deleted %title.
sk: @type: odstránené %title.

en: Allowed file extensions
sk: Povolené prípony súboru

en: New comments
sk: Nové komentáre

en: details
sk: Podrobnosti

en: Top left
sk: Vľavo hore

en: Top right
sk: Vpravo hore

en: Bottom right
sk: Vpravo dole

en: Bottom left
sk: Vľavo dole

en: Login attempt failed for %user.
sk: Neúspešný pokus o prihlásenie používateľa %user.

en: Revision of %title from %date
sk: Revízia %title z %date

en: Themes
sk: Témy vzhľadu

en: JPEG quality
sk: Kvalita JPEG obrázkov

en: Delete comments
sk: Odstrániť komentáre

en: Published comments
sk: Zverejnené komentáre

en: !name field is required.
sk: Pole !name je povinné.

en: Protected
sk: Chránený

en: Comment settings
sk: Nastavenie komentárov

en: Contact settings
sk: Nastavenia kontaktného formulára

en: Reset password
sk: Znovunastavenie hesla

en: Processing
sk: Spracováva sa

en: Temporary directory
sk: Dočasný priečinok

en: File upload error. Could not move uploaded file.
sk: Chyba pri nahrávaní. Nahrávaný súbor nie je možné presunúť.

en: Default value
sk: Predvolená hodnota

en: Timezone
sk: Časové pásmo

en: The specified date is invalid.
sk: Zadaný dátum nie je platný.

en: Alternate text
sk: Alternatívny text

en: Please wait...
sk: Prosím čakajte...

en: Not translated
sk: Nepreložené

en: Go to first page
sk: Prejsť na prvú stranu

en: Go to last page
sk: Prejsť na poslednú stranu

en: Go to page @number
sk: Prejsť na stranu @number

en: Enter the terms you wish to search for.
sk: Zadajte slová, ktoré chcete vyhľadať.

en: Underlined
sk: Podčiarknuté

en: Tasks
sk: Úlohy

en: Delete role
sk: Odstrániť kategóriu používateľov

en: List menus
sk: Zoznam menu

en: British Indian Ocean Territory
sk: Britské teritórium Indického oceánu

en: Croatia
sk: Chorvátsko

en: Macedonia
sk: Macedónsko

en: Western Sahara
sk: Západná Sahara

en: Blocks
sk: Bloky

en: Delete block
sk: Odstrániť blok

en: '%name' block
sk: Blok '%name'

en: Save block
sk: Uložiť blok

en: The block configuration has been saved.
sk: Nastavenie bloku bolo uložené.

en: The block has been created.
sk: Blok bol vytvorený.

en: Menus
sk: Menu

en: Any customizations will be lost. This action cannot be undone.
sk: Všetky úpravy budú stratené. Tento krok nie je možné vrátiť späť.

en: Allows administrators to customize the site navigation menu.
sk: Umožňuje administrátorom upraviť navigačné menu webu.

en: Add vocabulary
sk: Pridať slovník

en: Created new vocabulary %name.
sk: Vytvorený nový slovník %name.

en: Updated vocabulary %name.
sk: Slovník %name aktualizovaný.

en: Are you sure you want to delete the vocabulary %title?
sk: Naozaj chcete odstrániť slovník %title?

en: Deleting a vocabulary will delete all the terms in it. This action cannot be undone.
sk: Pri odstránení slovníka sa odstránia taktiež všetky jeho termíny. Tento krok už nemožno vrátiť späť.

en: Deleted vocabulary %name.
sk: Slovník %name bol odstránený.

en: Above
sk: Nad

en: Number of values
sk: Počet hodnôt

en: Default time zone
sk: Predvolené časové pásmo

en: Add another item
sk: Pridať ďalšiu položku

en: Manage fields
sk: Spravovať polia

en: Trimmed
sk: Skrátený

en: Used in
sk: Použité v

en: Add existing field
sk: Pridať existujúce pole

en: If you have any content left in this field, it will be lost. This action cannot be undone.
sk: Ak máte nejaký obsah v tomto poli, bude odstránený. Túto akciu nemožno vrátiť späť.

en: Save field settings
sk: Uložiť nastavenia poľa

en: The update has encountered an error.
sk: Aktualizácia narazila na chybu.

en: Decimal
sk: Desatinné číslo

en: Precision
sk: Presnosť

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
sk: Celkový počet číslic, ktoré budú uložené v databáze, vrátane všetkých desatinných číslic.

en: The number of digits to the right of the decimal.
sk: Počet číslic vpravo od desatinej čiarky.

en: Decimal marker
sk: Znak desatinnej čiarky

en: Defines numeric field types.
sk: Definovať typy číselných polí.

en: For a 'single on/off checkbox' widget, define the 'off' value first, then the 'on' value in the <strong>Allowed values</strong> section. Note that the checkbox will be labeled with the label of the 'on' value.
sk: Pre ovládací prvok 'jednoduché zaškrtávacie pole' zadefinujte najskôr hodnotu 'neoznačené', a potom hodnotu 'označené' v sekcii <strong>Povolené hodnoty</strong>. Menovka zaškrtávacieho poľa sa prevezme z hodnoty 'označené'.

en: Check boxes/radio buttons
sk: Zaškrtávacie polia/prepínacie tlačidlá

en: Single on/off checkbox
sk: Jedno zaškrtávacie pole zapnuté/vypnuté

en: Defines selection, check box and radio button widgets for text and numeric fields.
sk: Definuje výber, zaškrtávacie pole a prepínacie tlačidlá pre textové a číselné polia.

en: Text area (multiple rows)
sk: Rozsiahle textové pole (viac riadkov)

en: Defines simple text field types.
sk: Definovať jednoduché typy textového poľa.

en: Enable clean URLs
sk: Povoliť čisté URL

en: Permalink
sk: Trvalý odkaz

en: Debug
sk: Ladenie

en: Exception
sk: Výnimka

en: Permission
sk: právo

en: @module module
sk: Modul @module

en: Incompatible with this version of PHP
sk: Nekompatibilný s touto verziou PHP

en: This module requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
sk: Tento modul požaduje PHP verziu @php_required a je nekompatibilný s PHP verziou !php_version.

en: More information
sk: Viac informácií

en: Hide
sk: Skryť

en: Anonymous commenting
sk: Anonymné komentovanie

en: Anonymous posters may not enter their contact information
sk: Anonymní používatelia nemôžu zadať kontaktné informácie

en: Anonymous posters may leave their contact information
sk: Anonymní používatelia môžu zadať kontaktné informácie

en: Anonymous posters must leave their contact information
sk: Anonymní používatelia musia zadať kontaktné informácie

en: The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
sk: Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
sk: Váš podpis sa pripojí na koniec vašich komentárov.

en: Save content type
sk: Uložiť typ obsahu

en: Subtitle
sk: Podnadpis

en: Language code
sk: Kód jazyka

en: Save role
sk: Uložiť kategóriu používateľov

en: Menu link title
sk: Názov odkazu v menu

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
sk: Menu systém obsahuje iba systémové cesty, ale pre zobrazenie sa použijú URL aliasy. %link_path bol uložený ako %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
sk: Zadaná cesta '@link_path' nie je správna alebo nemáte do nej prístup.

en: There was an error saving the menu link.
sk: Nastala chyba pri ukladaní odkazu z menu.

en: Menu name
sk: Názov menu

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
sk: Naozaj chcete odstrániť vlastné menu %title?

en: @user's picture
sk: Obrázok používateľa @user

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
sk: Naozaj sa chcete vrátiť k revízii z dátumu %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
sk: Naozaj chcete odstrániť revíziu z %revision-date?

en: Maximum upload size
sk: Maximálna veľkosť nahraného súboru

en: Space
sk: Medzera

en: @type: deleted %title revision %revision.
sk: @type: odstránené %title revízia %revision.

en: Page not found
sk: Stránka nebola nájdená

en: Language neutral
sk: Nezávislé od jazyka

en: More help
sk: Ďalšia pomoc

en: Account blocked
sk: Účet zablokovaný

en: Expand
sk: Rozbaliť

en: The name %name is already taken.
sk: Meno %name je už obsadené.

en: « first
sk: « prvá

en: last »
sk: posledná »

en: Resize
sk: Zmeniť veľkosť

en: The directory %directory does not exist.
sk: Priečinok %directory neexistuje.

en: Defines a file field type.
sk: Definuje súborový typ poľa

en: No comments available.
sk: Žiadne komentáre nie sú dostupné.

en: Rebuild permissions
sk: Obnoviť oprávnenia

en: @type: updated %title.
sk: @type: aktualizované %title.

en: @type: added %title.
sk: @type: pridané %title.

en: Error saving user account.
sk: Chyba pri uložení účtu používateľa.

en: Add role
sk: Pridať kategóriu používateľov

en: Path to custom logo
sk: Cesta k voliteľnému logu

en: Updated term %term.
sk: Aktualizovaný termín %term.

en: - Please choose -
sk: - Prosím vyberte si -

en: - None selected -
sk: - Žiadne vybrané -

en: Account settings
sk: Nastavenia účtu

en: The content type %name has been deleted.
sk: Typ obsahu %name bol odstránený.

en: Deleted content type %name.
sk: Odstránený typ obsahu %name.

en: Enter your keywords
sk: Zadajte kľúčové slová

en: My account
sk: Môj účet

en: HTTP authentication
sk: HTTP autentifikácia

en: Context
sk: Kontext

en: Book navigation
sk: Navigácia knihy

en: Found the @submit button
sk: Nájdené @submit tlačidlo

en: Failed to set field @name to @value
sk: Nepodarilo sa zmeniť pole @name na @value

en: No temporary directories to remove.
sk: Žiadne dočasné adresáre na odstránenie.

en: Palestinian Territory
sk: Palestína

en: Vatican
sk: Vatikán

en: Send message
sk: Poslať správu

en: Machine name
sk: Strojový názov

en: Rotation angle
sk: Uhol rotácie

en: The number of degrees the image should be rotated. Positive numbers are clockwise, negative are counter-clockwise.
sk: Veľkosť v stupňoch, o ktorú má byť obrázok otočený. Kladné čísla otáčajú v smere hodinových ručičiek, záporné v protismere hodinových ručičiek.

en: Randomize the rotation angle for each image. The angle specified above is used as a maximum.
sk: Náhodne určiť uhol rotácie pre každý z obrázkov. Uhol uvedený vyššie je použitý ako maximum.

en: Print
sk: Tlačiť

en: The file could not be created.
sk: Súbor nie je možné vytvoriť.

en: Locked
sk: Zamknuté

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
sk: Inštrukcie pre znovunastavenie hesla pre %name boli odoslané na %email.

en: authenticated user
sk: prihlásený používateľ

en: No update data available
sk: Aktualizácia nie je k dispozícii

en: Not secure!
sk: Nebezpečné!

en: Revoked!
sk: Odvolané!

en: Unsupported release
sk: Nepodporované vydanie

en: See the available updates page for more information:
sk: Pozrieť dostupnú stránku s aktualizáciou pre viac informácií:

en: New release(s) available for !site_name
sk: Je dostupné nové vydanie(a) pre !site_name

en: The installed version of at least one of your modules or themes has been revoked and is no longer available for download. Upgrading or disabling is strongly recommended!
sk: Nainštalovaná verzia niektorého modulu (modulov) alebo tém stiahnutá a už nie je viac dostupná. Aktualizujte, alebo zakážte ich používanie.

en: See the <a href="@available_updates">available updates</a> page for more information.
sk: Viac informácií je na stránke <a href="@available_updates">dostupné aktualizácie</a>.

en: Project not secure
sk: Projekt nezabezpečený

en: Project revoked
sk: Projekt odvolaný

en: This project has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
sk: Tento projekt bol ukončený a už nie je viac k dispozícii na stiahnutie. Veľmi odporúčame zakázať všetko, čo súvisí s týmto projektom.

en: Project not supported
sk: Projekt nie je podporovaný

en: This project is no longer supported, and is no longer available for download. Disabling everything included by this project is strongly recommended!
sk: Podpora pre tento produkt skončila a už ho nie je možné viac stiahnuť. Veľmi odporúčame zakázať všetko čo súvisí s týmto projektom.

en: No available releases found
sk: Neboli nájdené nové vydania

en: Release revoked
sk: Vydanie zrušené

en: Your currently installed release has been revoked, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
sk: Vaše súčasné vydanie už nie je k dispozícii na stiahnutie a nebude viac podporované. Veľmi odporúčame vypnutie všetkého, čo obsahuje toto vydanie!

en: Release not supported
sk: Nepodporovaná verzia

en: Your currently installed release is now unsupported, and is no longer available for download. Disabling everything included in this release or upgrading is strongly recommended!
sk: Vaša nainštalovaná verzia už nie je podporované a ani viac nie je dostupná na stiahnutie. Doporučujeme zakázať všetko z tohoto vydania, alebo aktualizovať na novú verziu.

en: Invalid info
sk: Neplatné informácie

en: Security update required!
sk: Je potrebná bezpečnostná aktualizácia!

en: Not supported!
sk: Bez podpory!

en: Recommended version:
sk: Odporúčaná verzia:

en: Security update:
sk: Bezpečnostná aktualizácia:

en: Latest version:
sk: Najnovšia verzia:

en: Development version:
sk: Testovacia verzia:

en: Also available:
sk: Tiež dostupné:

en: Node count
sk: Počet uzlov

en: Field settings
sk: Nastavenie poľa

en: Skip to main content
sk: Skočiť na hlavný obsah

en: Default order
sk: Predvolené zoradenie

en: Add new field
sk: Pridať nové pole

en: Containing any of the words
sk: Obsahuje niektoré zo slov

en: Containing the phrase
sk: Obsahuje frázu

en: Containing none of the words
sk: Neobsahuje tieto slová

en: Only of the type(s)
sk: Len typu

en: Keyword relevance
sk: Relevancia kľúčových slov

en: Recently posted
sk: Pridané nedávno

en: Number of comments
sk: Počet komentárov

en: Factor
sk: Faktor

en: Or
sk: Alebo

en: Color set
sk: Množina farieb

en: Content ID
sk: ID obsahu

en: About
sk: Informácie o

en: Database host
sk: Adresa servera databázy

en: Maximum link text length
sk: Maximálna dĺžka textu odkazu

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
sk: URL dlhšie ako toto číslo budú skrátené, aby sa predišlo dlhým textom, ktoré ničia formátovanie. Samotný odkaz bude zachovaný, skráti sa len textová časť odkazu.

en: Reports
sk: Hlásenia

en: Default picture
sk: Predvolený obrázok

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
sk: URL obrázka pre používateľov, ktorí nemajú vlastný obrázok. Môžete nechať nevyplnené pre žiadny obrázok.

en: Install profile
sk: Inštalačný profil

en: %percentage of the site has been indexed.
sk: Bolo preindexovaných %percentage webu.

en: File directory
sk: Adresár súborov

en: Default theme
sk: Predvolená téma vzhľadu

en: The content access permissions have been rebuilt.
sk: Práva pre prístup k obsahu boli obnovené.

en: sort by @s
sk: zoradiť podľa @s

en: Publish content
sk: Zverejniť obsah

en: Choose an action
sk: Zvoľte akciu

en: Unpublish comment
sk: Nezverejnený komentár

en: - Select -
sk: - Zvoľte -

en: Path prefix
sk: Predpona cesty

en: Delete contact
sk: Odstrániť kontakt

en: Auto-reply
sk: Automatická odpoveď

en: Optional auto-reply. Leave empty if you do not want to send the user an auto-reply message.
sk: Voliteľná automatická odpoveď. Pokiaľ nechcete používateľovi zaslať automatickú odpoveď, ponechajte prázdne.

en: Some required modules must be enabled
sk: Niektoré požadované moduly musia byť zapnuté

en: mm/dd/yy
sk: mm/dd/rr

en: Translate
sk: Preložiť

en: File to import not found.
sk: Súbor, z ktorého sa má importovať, sa nepodarilo nájsť.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: na riadku %line sa očakáva "msgstr", ale chýba.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: na riadku %line sa očakáva "msgid_plural", ale chýba.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje syntaktickú chybu na riadku %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: na riadku %line sa neočakáva "msgid".

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: na riadku %line sa neočakáva "msgstr[]".

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: na riadku %line sa neočakáva "msgstr".

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: neočakávaný reťazec na riadku %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename neočakávane skončil na riadku %line.

en: Save translations
sk: Uložiť preklad

en: Export template
sk: Exportovať šablónu

en: Create @name
sk: Vytvoriť @name

en: The custom menu %title has been deleted.
sk: Vlastné menu %title bolo odstránené.

en: @type %title has been deleted.
sk: @type %title bol vymazaný.

en: Crop
sk: Orezať

en: Not enabled
sk: Nie je povolené

en: anonymous user
sk: anonymný používateľ

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
sk: @module (<SPAN class="admin-disabled">zakázaný</SPAN>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
sk: @module (<SPAN class="admin-enabled">povolený</SPAN>)

en: Web services
sk: Webové služby

en: Save permissions
sk: Uložiť oprávnenia

en: Effect
sk: Efekt

en: Error message
sk: Chybová správa

en: Original text
sk: Pôvodný text

en: Delete content type
sk: Odstrániť typ obsahu

en: Change book (update list of parents)
sk: Zmeniť knihu (aktualizovať zoznam nadradených položiek)

en: create a new book
sk: vytvoriť novú knihu

en: edit order and titles
sk: upraviť poradie a názvy

en: Manage your site's book outlines.
sk: Správa osnov kníh na tomto webe.

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
sk: Z bezpečnostných dôvodov bol váš nahraný súbor premenovaný na %filename.

en: Installed version
sk: Nainštalovaná verzia

en: Recommended version
sk: Odporúčaná verzia

en: User account
sk: Používateľský účet

en: File download
sk: Prevzatie súboru

en: Acronym
sk: Skratka

en: original
sk: pôvodný

en: Failed to upload the picture image; the %directory directory doesn't exist or is not writable.
sk: Obrázok sa nepodarilo nahrať. Priečinok %directory neexistuje, alebo nemá povolený zápis.

en: Dates
sk: Dátumy

en: pixels
sk: pixelov

en: Save order
sk: Uložiť poradie

en: done
sk: Hotovo

en: Custom format
sk: Vlastný formát

en: Direction
sk: Smer

en: %name: illegal value.
sk: %name: nesprávna hodnota.

en: Book navigation block display
sk: Zobraziť navigáciu knihy

en: Relations
sk: Vzťahy

en: Password field is required.
sk: Musíte zadať heslo.

en: Administration theme
sk: Téma vzhľadu administrácie

en: Congo (Kinshasa)
sk: Kongo (Zair)

en: Congo (Brazzaville)
sk: Kongo

en: Ivory Coast
sk: Pobrežie Slonoviny

en: Hong Kong S.A.R., China
sk: Hong Kong

en: Isle of Man
sk: Ostrov Man

en: Montenegro
sk: Čierna Hora

en: Macao S.A.R., China
sk: Makao, Čína

en: Saint Pierre and Miquelon
sk: Svätý Pierre a Miquelon

en: Serbia
sk: Srbsko

en: Run cron
sk: Spustiť cron

en: Warning message
sk: Správa s upozornením

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
sk: Bezpečnostné upozornenie: Nie je možné zapisovať do súboru .htaccess. Prosím, vytvorte súbor .htaccess v priečinku %directory, ktorý bude obsahovať nasledujúce riadky: <code>!htaccess</code>

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
sk: Súbor %file nie je možné uložiť. Došlo k neznámej chybe.

en: The specified file %name could not be uploaded.
sk: Špecifikovaný súbor %name nemohol byť nahraný.

en: The file's name is empty. Please give a name to the file.
sk: Názov súboru je prázdny. Prosím zadajte názov súboru.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
sk: Povolené sú len tieto typy súborov: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
sk: Veľkosť súboru je %filesize, ale maximálna veľkosť súborov, ktoré môžu byť uložené je %maxsize.

en: The file is %filesize which would exceed your disk quota of %quota.
sk: Veľkosť súboru je %filesize, prekročili ste celkovú veľkosť vášho diskového priestoru, ktorá je %quota.

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
sk: Rozmery obrázka boli zmenené  tak, aby sa zmestil do maximálnej dovolenej veľkosti %dimensions pixelov.

en: The image is too large; the maximum dimensions are %dimensions pixels.
sk: Obrázok je veľmi veľký. Maximálne rozmery sú %dimensions bodov.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
sk: Obrázok je veľmi malý. Minimálne rozmery sú %dimensions bodov.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
sk: Chyba pri nahrávaní. Nepodarilo sa uložiť súbor %file do %destination.

en: outdated
sk: zastaraný

en: <strong>@language_name</strong> (source)
sk: <strong>@language_name</strong> (zdroj)

en: Translations of %title
sk: Preklad %title

en: Manage tagging, categorization, and classification of your content.
sk: Správa označovania, kategorizácie a triedenie obsahu.

en: Database port
sk: Port databázy

en: Pass
sk: Úspešné

en: Fail
sk: Zlyhanie

en: No test results to display.
sk: Žiadne vysledky testu k zobrazeniu.

en: Save and continue
sk: Uložiť a pokračovať

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
sk: Tieto nastavenia sú potrebné len pre niektoré servery. Pokiaľ si nie ste istý, čo sem máte zadať, ponechajte predvolené hodnoty alebo požiadajte vášho poskytovateľa webhostingu o radu.

en: If your database is located on a different server, change this.
sk: Pokiaľ je vaša databáza uložená na inom serveri, tak zadajte jeho adresu.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
sk: Ak váš databázový server používa neštandardný port, tu napíšte jeho číslo.

en: Database port must be a number.
sk: Port k databáze musí byť číslo.

en: IP address
sk: IP adresa

en: Maximum height
sk: Maximálna výška

en: Maximum width
sk: Maximálna šírka

en: Timor-Leste
sk: Východný Timor

en: Primary tabs
sk: Primárne karty

en: Secondary tabs
sk: Sekundárne karty

en: Boolean
sk: Logické hodnoty

en: Status report
sk: Hlásenie stavu

en: Not writable
sk: Nie je zapisovateľný

en: Decimal point
sk: Desatinná bodka

en: Book outline
sk: Osnova knihy

en: This will be the top-level page in this book.
sk: Toto bude hlavná stránka knihy.

en: Revision information
sk: Informácie o revízii

en: Notify user of new account
sk: Upozorniť používateľa na nový účet

en: View comment
sk: Zobraziť komentár

en: Comma
sk: Čiarka

en: Path to custom icon
sk: Cesta k voliteľnej ikone

en: Current user
sk: Aktuálny používateľ

en: You are not authorized to post comments.
sk: Nemáte oprávnenie na posielanie komentárov.

en: The comment you are replying to does not exist.
sk: Komentár, na ktorý odpovedáte, neexistuje.

en: This discussion is closed: you can't post new comments.
sk: Táto diskusia je uzatvorená: nemôžete písať nové komentáre.

en: You are not authorized to view comments.
sk: Nemáte oprávnenie na prezeranie komentárov.

en: Are you sure you want to delete the comment %title?
sk: Naozaj chcete odstrániť komentár %title?

en: Any replies to this comment will be lost. This action cannot be undone.
sk: Budú odstránené taktiež reakcie na tento komentár. Tento krok už nemožno vrátiť späť.

en: Publish the selected comments
sk: Zverejniť zvolené komentáre

en: Unpublish the selected comments
sk: Zrušiť zverejnenie zvolených komentárov

en: Are you sure you want to delete these comments and all their children?
sk: Naozaj chcete odstrániť tieto a s nimi zviazané komentáre?

en: You have to specify a valid author.
sk: Musíte zadať platného autora.

en: (No subject)
sk: (bez predmetu)

en: Default image
sk: Predvolený obrázok

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
sk: Tento text bude použitý čítačmi obrazoviek, vyhľadávačmi, alebo keď obrázok nie je možné zobraziť.

en: File system
sk: Súborový systém

en: Posted in
sk: Poslané do

en: Comment: unauthorized comment submitted or comment submitted to a closed post %subject.
sk: Nemáte právo posielať komentáre alebo ste poslali komentár k uzavretému príspevku %subject.

en: All languages
sk: Všetky jazyky

en: Dashboard
sk: Nástenka

en: Search index
sk: Index vyhľadávania

en: The size of the file.
sk: Veľkosť súboru.

en: @type %title has been created.
sk: @type %title bol vytvorený.

en: @type %title has been updated.
sk: @type %title bol aktualizovaný.

en: Filter settings
sk: Nastavenia filtra

en: You do not have any administrative items.
sk: Nenašli sa žiadne položky administrácie.

en: Add language
sk: Pridať jazyk

en: Edit string
sk: Upraviť reťazec

en: Delete string
sk: Odstrániť reťazec

en: Are you sure you want to delete the string "%source"?
sk: Naozaj chcete odstrániť reťazec "%source"?

en: Deleting the string will remove all translations of this string in all languages. This action cannot be undone.
sk: Vymazanie reťazca odstráni všetky preklady tohoto reťazca vo všetkých jazykoch. Túto akciu nie je možné vrátiť späť.

en: PHP extensions
sk: PHP rozšírenia

en: Comments per page
sk: Komentárov na stránku

en: Multilingual support
sk: Viacjazyčná podpora

en: Enabled, with translation
sk: Povolené, s prekladom

en: Publish comment
sk: Zverejniť komentár

en: The file could not be uploaded.
sk: Súbor nemôže byť nahratý.

en: The selected image handling toolkit %toolkit can not correctly process %function.
sk: Vybraný nástroj pre prácu s obrázkami %toolkit nevie správne vykonať  %function.

en: Administration pages
sk: Stránky administrácie

en: Currently using !item !version
sk: Práve sa používa !item !version

en: Created content type %type.
sk: Typ obsahu %type bol vytvorený.

en: User created with name %name and pass %pass
sk: Bol vytvorený používateľ s menom %name a heslo %pass

en: Created permissions: @perms
sk: Vytvorené oprávnenia: %perms

en: Invalid permission %permission.
sk: Neplatné oprávnenie %permission.

en: Username field found.
sk: Pole Používateľ nájdené.

en: Password field found.
sk: Pole Heslo nájdené.

en: !method @url returned @status (!length).
sk: !method @url vrátila @status (!length).

en: Valid HTML found on "@path"
sk: Nájdené validné HTML na "@path"

en: Parsed page successfully.
sk: Stránka úspešne analyzovaná.

en: Found the requested form fields at @path
sk: Nájdená požiadavka z polí na @path

en: Did not find field by name @name
sk: Nenájdené pole podľa mena @name

en: Found field by id @id
sk: Nájdené pole podľa id @id

en: Did not find field by id @id
sk: Nenájdené pole podľa id @id

en: HTTP response expected !code, actual !curl_code
sk: Očakávaná HTTP odpoveď !code, aktuálna !curl_code

en: Tests
sk: Testy

en: Run tests
sk: Spustiť testy

en: Clean test environment
sk: Vyčistiť testovacie prostredie

en: Remove tables with the prefix "simpletest" and temporary directories that are left over from tests that crashed. This is intended for developers when creating tests.
sk: Odstrániť tabuľky s predponou "simpletest" a dočasných adresárov, ktoré zostali po nedokončených testoch. Je to určené pre vývojárov, ak vytvárajú testy.

en: Clean environment
sk: Vyčistiť prostredie

en: No tests to display.
sk: Žiadne testy k zobrazeniu.

en: No test(s) selected.
sk: Žiaden test(y) nebol(i) vybraté.

en: Processing test @num of @max - %test.
sk: Spracovávanie testu @num z @max - %test.

en: Processed test @num of @max - %test.
sk: Spracované @num z @max - %test.

en: PHP DOMDocument class
sk: Trieda PHP DOMDocument

en: Provides a framework for unit and functional testing.
sk: Poskytuje framework pre unit a funkcionálne testovanie.

en: Registration successful. You are now logged in.
sk: Úspešná registrácia. Boli ste prihlásený.

en: New user: %name (%email).
sk: Nový používateľ: %name (%email).

en: Add link
sk: Pridať odkaz

en: View comments
sk: Zobraziť komentáre

en: %name: this field cannot hold more than @count values.
sk: %name: táto položka nemôže mať viac ako @count hodnôt.

en: No fields available.
sk: Nie sú dostupné žiadne položky.

en: Not in book
sk: Nie je v knihe

en: New book
sk: Nová kniha

en: By @name on @date
sk: Od používateľa @name - @date

en: By @name
sk: Podľa @name

en: Not in menu
sk: Nie je v menu

en: No alias
sk: Žiaden alias

en: User autocomplete
sk: Automatické dokončovanie používateľského mena

en: Initializing.
sk: Inicializujem

en: An error has occurred.
sk: Vyskytla sa chyba

en: Please continue to <a href="@error_url">the error page</a>
sk: Pokračujte na <a href="@error_url">stránke chýb</a>

en: Your page will be a part of the selected book.
sk: Vaša stránka bude súčasťou vybranej knihy.

en: 0 sec
sk: 0 sekúnd

en: form
sk: formulár

en: Filter log messages
sk: Filter zaznamenaných správ

en: You must select something to filter by.
sk: Musíte zvoliť, podľa čoho filtrovať.

en: New revision
sk: Nová revízia

en: The translation import of %filename failed.
sk: Import prekladu zo súboru %filename zlyhal.

en: Abbreviation
sk: Skratka

en: Inserted
sk: Vložené

en: The title of the comment.
sk: Nadpis komentára.

en: Comment count
sk: Počet komentátov

en: The title of the node.
sk: Nadpis uzla

en: The date the node was posted.
sk: Dátum odoslania uzla.

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
sk: Na vyhľadanie jedného z dvoch slov použite <strong>OR</strong>. Napr. <strong>mačka OR pes</strong>.

en: Language settings
sk: Jazykové nastavenia

en: Attempting to re-run cron while it is already running.
sk: Cron práve beží, nie je možné ho spustiť znova.

en: Cron run completed.
sk: Beh programu cron dokončený.

en: Visitors
sk: Návštevníci

en: The maximum length of the field in characters.
sk: Maximálna dĺžka poľa v znakoch.

en: Machine-readable name
sk: Strojovo čitateľný názov

en: Already added languages
sk: Už pridané jazyky

en: Language name
sk: Názov jazyka

en: The content type %name has been updated.
sk: Typ obsahu %name bol aktualizovaný

en: The content type %name has been added.
sk: Typ obsahu %name bol pridaný.

en: Contact form
sk: Kontaktný formulár

en: Drag to re-order
sk: Potiahnutím zmeníte poradie

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
sk: Zmeny vykonané v tejto tabuľke nebudú uložené pokiaľ sa formulár neodošle.

en: The requested page could not be found.
sk: Vyžiadaná stránka nebola nájdená.

en: The user account %id does not exist.
sk: Používateľský účet %id neexistuje.

en: Attempted to cancel non-existing user account: %id.
sk: Pokus o zrušenie neexistujúceho používateľského účtu : %id.

en: Requirements problem
sk: Problém s požiadavkami

en: Database configuration
sk: Konfigurácia databázy

en: Select an installation profile
sk: Vyberte inštalačný profil

en: Choose language
sk: Výber jazyka

en: No profiles available
sk: Nie sú k dispozícii žiadne inštalačné profily.

en: The installation has encountered an error.
sk: V inštalácii sa vyskytla chyba.

en: Configure site
sk: Nastavenie webu

en: Installed %module module.
sk: Inštaluje sa modul %module.

en: Choose profile
sk: Výber profilu

en: Set up translations
sk: Importovanie prekladu

en: Install site
sk: Inštalácia webu

en: Finish translations
sk: Dokončenie prekladu

en: By default, dates in this site will be displayed in the chosen time zone.
sk: Za normálnych okolností budú dátumy zobrazované podľa zvoleného časového pásma.

en: Update notifications
sk: Upozornenia na aktualizácie

en: Check for updates automatically
sk: Automatická kontrola aktualizácií

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
sk: !name nemôže byť dlhší ako %max znakov, napriek tomu je dlhý %length znakov.

en: GD2 image manipulation toolkit
sk: Nástroj GD2 na spracovanie obrázkov

en: Define the image quality for JPEG manipulations. Ranges from 0 to 100. Higher values mean better image quality but bigger files.
sk: Nastavte kvalitu obrázkov pri ich zmenách. Kvalita je vyjadrená číslom od 0 do 100. Väčšie číslo znamená lepšiu kvalitu, ale tiež väčší súbor.

en: Right to left
sk: Sprava doľava

en: Left to right
sk: Zľava doprava

en: Add custom language
sk: Pridať vlastný jazyk

en: Save language
sk: Uložiť jazyk

en: Language name in English
sk: Názov jazyka v angličtine

en: Native language name
sk: Meno jazyka v danom jazyku

en: Direction that text in this language is presented.
sk: Smer textu, aký sa používa v danom jazyku.

en: The default language cannot be deleted.
sk: Prednastavený jazyk nemôže byť odstránený.

en: Deleting a language will remove all interface translations associated with it, and posts in this language will be set to be language neutral. This action cannot be undone.
sk: Odstránenie jazyka spôsobí, že všetky preklady spojené s rozhraním, ktoré sú s jazykom asociované a všetky príspevky v tomto jazyku budú nastavené ako nezávislé od jazyka. Tento krok už nemožno vrátiť späť.

en: Language negotiation configuration saved.
sk: Konfigurácia pravidla pre výber jazyka bola uložená.

en: String contains
sk: Hľadať reťazec

en: Search in
sk: Hľadať v

en: Both translated and untranslated strings
sk: Preložené aj nepreložené reťazce

en: Only translated strings
sk: Iba preložené reťazce

en: Only untranslated strings
sk: Iba nepreložené reťazce

en: Languages not yet added
sk: Zatiaľ nepridané jazyky

en: Import translation
sk: Importovať preklad

en: A Gettext Portable Object (<em>.po</em>) file.
sk: Súbor Gettext Portable Object (<em>.po</em>).

en: Import into
sk: Import do jazyka

en: Choose the language you want to add strings into. If you choose a language which is not yet set up, it will be added.
sk: Vyberte jazyk, do ktorého chcete pridať reťazce. Ak vyberiete jazyk, ktorý ešte nie je nastavený, automaticky bude pridaný.

en: The language %language has been created.
sk: Bol vytvorený jazyk: %language

en: Export translation
sk: Export prekladu

en: Select the language to export in Gettext Portable Object (<em>.po</em>) format.
sk: Vyberte jazyk, ktorý sa bude exportovať do formátu Gettext Portable Object (<em>.po</em>)

en: String not found.
sk: Reťazec nenájdený.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
sk: Odoslaný reťazec obsahuje nepovolený HTML kód:  %string

en: The string has been saved.
sk: Reťazec bol uložený.

en: The string has been removed.
sk: Reťazec bol odstránený.

en: The language selected for import is not supported.
sk: Jazyk zvolený pre import nie je podporovaný.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
sk: Súbor s prekladom %filename zrejme nemá alebo má chybnú hlavičku.

en: The translation was successfully imported. There are %number newly created translated strings, %update strings were updated and %delete strings were removed.
sk: Preklad bol úspešne importovaný. Bolo vytvorených %number nových reťazcov, %update reťazcov bolo aktualizovaných a %delete reťazcov bolo vymazaných.

en: Importing interface translations
sk: Importovanie prekladu rozhrania

en: Starting import
sk: Spustiť import

en: Error importing interface translations
sk: Chyba pri importovaní prekladu rozhrania

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
sk: Nevydarené odoslanie reťazca s prekladom, ktorý obsahuje nepovolený HTML kód: %string

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
sk: Bol naimportovaný %file do %locale: pridaných %number nových reťazcov, aktualizovaných %update a odstránených %delete.

en: Exported %locale translation file: %filename.
sk: Export prekladového súboru %locale: %filename.

en: Exported translation file: %filename.
sk: Export prekladového súboru: %filename.

en: Updated JavaScript translation file for the language %language.
sk: Bol aktualizovaný JavaScript-ový prekladový súbor pre jazyk %language.

en: Created JavaScript translation file for the language %language.
sk: Bol vytvorený JavaScript-ový prekladový súbor pre jazyk %language.

en: An error occurred during creation of the JavaScript translation file for the language %language.
sk: Počas vytvárania prekladového súboru JavaScript pre jazyk %language nastala chyba.

en: sort ascending
sk: zoradiť vzostupne

en: sort descending
sk: zoradiť zostupne

en: Operations on Unicode strings are emulated on a best-effort basis. Install the <a href="@url">PHP mbstring extension</a> for improved Unicode support.
sk: Štandardné PHP: operácie s Unicode reťazcami sú emulované s maximálnou snahou. Pre lepšiu podporu Unicode nainštalujte <a href="@url">PHP mbstring rozšírenie</a>.

en: Multibyte string function overloading in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.func_overload</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
sk: Preťaženie funkcií pre prácu s viacbajtovými reťazcami je v PHP aktívne a je potrebné ho vypnúť. Skontrolujte nastavenie v php.ini <em>mbstring.func_overload</em>. Viac informácií nájdete v <a href="@url">dokumentácii PHP mbstring</a>.

en: Multibyte string input conversion in PHP is active and must be disabled. Check the php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em> setting. Please refer to the <a href="@url">PHP mbstring documentation</a> for more information.
sk: Prevod viacbajtových reťazcov je v PHP aktívny a je potrebné ho vypnúť. Skontrolujte nastavenie v php.ini <em>mbstring.encoding_translation</em>. Viac informácií nájdete v <a href="@url">dokumentácií PHP mbstring</a>.

en: Standard PHP
sk: Štandardné PHP

en: PHP Mbstring Extension
sk: PHP Mbstring rozšírenie

en: Unicode library
sk: Unicode knižnica

en: Could not convert XML encoding %s to UTF-8.
sk: Nie je možné  skonvertovať XML kódovanie '%s' na UTF-8.

en: Unsupported encoding %s. Please install iconv, GNU recode or mbstring for PHP.
sk: Nepodporované kódovanie '%s'. Nainštalujte prosím iconv, GNU recode alebo mbstring pre PHP.

en: The content type for the %add-child link must be one of those selected as an allowed book outline type.
sk: Typ obsahu pre odkaz %add-child musí byť jedným z typov obsahov povolených v osnove.

en: Save book pages
sk: Uložiť strany knihy

en: This book has been modified by another user, the changes could not be saved.
sk: Táto kniha bola upravená iným používateľom, zmeny nemôžu byť uložené.

en: Title changed from %original to %current.
sk: Nadpis bol zmenený z %original na %current.

en: Updated book %title.
sk: Kniha %title bola aktualizovaná.

en: book: updated %title.
sk: kniha: aktualizované %title.

en: Remove from book outline
sk: Odstrániť z osnovy

en: %title has associated child pages, which will be relocated automatically to maintain their connection to the book. To recreate the hierarchy (as it was before removing this page), %title may be added again using the Outline tab, and each of its former child pages will need to be relocated manually.
sk: %title má pridružené zviazané strany, ktoré budú automaticky prenesené aby sa zachovalo spojenie s knihou. Pre opätovné vytvorenie hierarchie (tak ako to bolo pred odstránením tejto stránky) je potrebné znovu %title pridať pomocou záložky Osnova a ručne preniesť zviazané strany.

en: Are you sure you want to remove %title from the book hierarchy?
sk: Naozaj chcete odstrániť %title z hierarchie knihy?

en: The post has been removed from the book.
sk: Príspevok bol z knihy odstránený.

en: Show block on all pages
sk: Zobraziť blok na všetkých stránkach

en: Show block only on book pages
sk: Zobraziť blok iba na stránkach knihy

en: This is the top-level page in this book.
sk: Toto je hlavná stránka knihy (stránka najvyššej úrovne).

en: No book selected.
sk: Nebola zvolená žiadna kniha.

en: The parent page in the book. The maximum depth for a book and all child pages is !maxdepth. Some pages in the selected book may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
sk: Rodičovská stránka v knihe. Maximálna hĺbka knihy a všetkých zviazaných strán je !maxdepth. Niektoré stránky vybranej knihy nemôžu byť vybrané ako rodičovské, v prípade, že by to znamenalo prekročenie tejto hodnoty.

en: %title is part of a book outline, and has associated child pages. If you proceed with deletion, the child pages will be relocated automatically.
sk: %title je súčasťou osnovy knihy, a má pridružené zviazané strany. V prípade zmazania %title budú zviazané strany automaticky prenesené.

en: Re-order book pages and change titles
sk: Preusporiadať stránky knihy a zmeniť nadpisy

en: Book page
sk: Strana knihy

en: Delete the selected comments
sk: Odstrániť vybrané komentáre

en: Allows users to comment on and discuss published content.
sk: Umožňuje používateľom komentovať zverejnené príspevky.

en: Example: 'website feedback' or 'product information'.
sk: Príklad: 'informácie o produkte' alebo 'kritika webu'

en: The contact form has not been configured. <a href="@add">Add one or more categories</a> to the form.
sk: Kontaktný formulár nebol vytvorený. <a href="@add">Pridaj jednu alebo viac kategórií</a> do formulára.

en: Personal contact form
sk: Osobný kontaktný formulár

en: Create a system contact form and set up categories for the form to use.
sk: Vytvoriť systémový kontaktný formulára a nastaviť kategórie formulára.

en: Enables the use of both personal and site-wide contact forms.
sk: Poskytuje osobný a globálny kontaktný formulár.

en: View events that have recently been logged.
sk: Zobrazenie naposledy zaznamenaných udalostí.

en: Top 'page not found' errors
sk: Chyby "stránka nenájdená"

en: View 'page not found' errors (404s).
sk: Zobrazenie zoznamu chýb "stránka nenájdená" (chyba 404).

en: Top 'access denied' errors
sk: Chyby "prístup odmietnutý"

en: View 'access denied' errors (403s).
sk: Zobrazenie zoznamu chýb "prístup odmietnutý" (403).

en: Logs and records system events to the database.
sk: Zaznamenáva systémové udalosti do databázy.

en: No roles may use this format
sk: Tento formát nemôžu používať žiadne kategórie používateľov

en: Allowed HTML tags: @tags
sk: Povolené sú HTML značky: @tags

en: Anchors are used to make links to other pages.
sk: Odkazy na iné stránky.

en: By default line break tags are automatically added, so use this tag to add additional ones. Use of this tag is different because it is not used with an open/close pair like all the others. Use the extra " /" inside the tag to maintain XHTML 1.0 compatibility
sk: Implicitne sa zalomenie riadkov vkladá automaticky, takže touto značkou pridáte ďalšie. Táto značka sa líši, pretože nemá otváraciu a ukončovaciu značku ako ostatné. Pre kompatibilitu s XHTML 1.0 vložte do značky naviac " /".

en: Text with <br />line break
sk: Text so <br />zalomením riadka

en: By default paragraph tags are automatically added, so use this tag to add additional ones.
sk: Implicitne sa odstavce pridávajú automaticky, takže touto značkou pridáte ďalší.

en: Paragraph one.
sk: Odstavec jedna.

en: Paragraph two.
sk: Odstavec dva.

en: Emphasized
sk: Zdôraznené

en: Cited
sk: Citácia

en: Coded text used to show programming source code
sk: Zobrazenie zdrojového kódu

en: Coded
sk: Kód

en: Bolded
sk: Tučné

en: Italicized
sk: Kurzíva

en: Superscripted
sk: Horný index

en: <sup>Super</sup>scripted
sk: <sup>Horný</sup> index

en: Subscripted
sk: Dolný index

en: <sub>Sub</sub>scripted
sk: <sub>Dolný</sub> index

en: <abbr title="Abbreviation">Abbrev.</abbr>
sk: <abbr title="Skratka">Skr.</abbr>

en: <acronym title="Three-Letter Acronym">TLA</acronym>
sk: <acronym title="Dvojznaková skratka">DZ</acronym>

en: Block quoted
sk: Odsadenie bloku

en: Quoted inline
sk: Vložená citácia

en: Table header
sk: Záhlavie tabuľky

en: Table cell
sk: Bunka tabuľky

en: Ordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
sk: Číslovaný zoznam - použite &lt;li&gt; na začiatku každej položky zoznamu

en: First item
sk: Prvá položka

en: Second item
sk: Druhá položka

en: Unordered list - use the &lt;li&gt; to begin each list item
sk: Nečíslovaný zoznam - použite &lt;li&gt; na začiatku každej položky zoznamu

en: Definition lists are similar to other HTML lists. &lt;dl&gt; begins the definition list, &lt;dt&gt; begins the definition term and &lt;dd&gt; begins the definition description.
sk: Zoznam definície je podobný ostatným HTML zoznamom. &lt;dl&gt; začína zoznam definícii, &lt;dt&gt; začína termín a &lt;dd&gt; začína popis definície.

en: First term
sk: Prvý termín

en: First definition
sk: Prvá definícia

en: Second term
sk: Druhý termín

en: Second definition
sk: Druhá definícia

en: Subtitle three
sk: Podnadpis tretej úrovne

en: Subtitle four
sk: Podnadpis štvrtej úrovne

en: Subtitle five
sk: Podnadpis piatej úrovne

en: Subtitle six
sk: Podnadpis šiestej úrovne

en: Tag Description
sk: Popis značky

en: You Type
sk: Napíšete

en: You Get
sk: Získate

en: No help provided for tag %tag.
sk: Chýba pomocník pre značku %tag.

en: Quotation mark
sk: Úvodzovky

en: Character Description
sk: Popis znaku

en: Lines and paragraphs break automatically.
sk: Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.

en: Compose tips
sk: Rady pre písanie

en: Configure languages for content and the user interface.
sk: Nastaviť jazyk pre obsah a používateľské rozhranie.

en: Submission form settings
sk: Nastavenie formulára

en: This content type does not have a title field.
sk: Tento typ obsahu nemá pole Nadpis.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
sk: Strojovo čitateľný názov typu obsahu môže obsahovať iba malé písmená, podčiarkovníky a čísla.

en: The human-readable name %name is already taken.
sk: Meno %name je už použité.

en: Are you sure you want to delete the content type %type?
sk: Naozaj chcete odstrániť typ obsahu %type?

en: Added content type %name.
sk: Pridaný typ obsahu %name.

en: Are you sure you want to rebuild the permissions on site content?
sk: Naozaj chcete obnoviť práva v obsahu webu?

en: This action rebuilds all permissions on site content, and may be a lengthy process. This action cannot be undone.
sk: Táto akcia obnoví všetky oprávnenia na obsah stránok a môže dlho trvať. Tento krok už nemožno vrátiť späť.

en: An error occurred and processing did not complete.
sk: Nastala chyba a spracovanie sa nedokončilo.

en: Copy of the revision from %date.
sk: Kópia revízie z %date.

en: @type %title has been reverted back to the revision from %revision-date.
sk: @type %title bol nahradený predchádzajúcou revíziou z %revision-date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
sk: Revízia @type %title z %revision-date bola odstránená.

en: @type: reverted %title revision %revision.
sk: @type: vrátené %title  revízia %revision.

en: Rebuilding content access permissions
sk: Obnovujem práva pre obsah

en: Content permissions have been rebuilt.
sk: Práva pre obsah boli obnovené.

en: The content access permissions have not been properly rebuilt.
sk: Práva pre prístup k obsahu neboli správne obnovené.

en: Add content type
sk: Pridať typ obsahu

en: Revert to earlier revision
sk: Vrátiť sa k predchádzajúcej revízii

en: Delete earlier revision
sk: Odstrániť predchádzajúcu revíziu

en: Allows content to be submitted to the site and displayed on pages.
sk: Umožňuje pridávanie obsahu a jeho zobrazenie.

en: The alias has been saved.
sk: Alias bol uložený.

en: Filter aliases
sk: Filtrovať aliasy

en: URL aliases
sk: URL aliasy

en: Edit alias
sk: Upraviť alias

en: Delete alias
sk: Odstrániť alias

en: Allows users to rename URLs.
sk: Umožňuje používateľom premenovať URL.

en: Are you sure you want to delete the field %field?
sk: Naozaj chcete odstrániť pole %field?

en: Delete field
sk: Odstrániť pole

en: The index will be rebuilt.
sk: Index bude pregenerovaný.

en: Minimum word length to index
sk: Minimálna dĺžka slova pre indexáciu

en: Simple CJK handling
sk: Spracovanie Simple CJK

en: Search form
sk: Vyhľadávanie

en: Top search phrases
sk: Najhľadanejšia fráza

en: View most popular search phrases.
sk: Zobrazenie najhľadanejších fráz na tomto webe.

en: Enables site-wide keyword searching.
sk: Umožňuje vyhľadávanie kľúčových slov na celom webe.

en: Logs and records system events to syslog.
sk: Zaznamenáva systémové udalosti do syslogu.

en: Shortcut icon settings
sk: Nastavenia ikony webu

en: Your shortcut icon, or 'favicon', is displayed in the address bar and bookmarks of most browsers.
sk: Zmenšená ikona tzv. 'favicon' sa zobrazuje v poli adresa a v záložkách väčšiny prehliadačov.

en: @module (<span class="admin-missing">missing</span>)
sk: @module (<SPAN class="admin-missing">chýbajúci</SPAN>)

en: Confirm uninstall
sk: Potvrdiť odinštaláciu

en: No modules selected.
sk: Nie sú vybrané žiadne moduly.

en: The selected modules have been uninstalled.
sk: Vybrané moduly boli odinštalované.

en: Default 403 (access denied) page
sk: Štandardná stránka 403 (prístup odmietnutý)

en: Default 404 (not found) page
sk: Štandardná stránka 404 (stránka nenájdená)

en: Caches cleared.
sk: Vyrovnávacia pamäť bola vyprázdnená.

en: Select an image processing toolkit
sk: Vyberte nástroj pre spracovávanie obrázkov

en: Number of items in each feed
sk: Počet položiek v každom zdroji

en: Default number of items to include in each feed.
sk: Predvolený počet položiek pre vloženie do každého zdroja.

en: Feed content
sk: Obsah kanála správ

en: Titles plus teaser
sk: Titulok a upútavka

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
sk: Globálne nastavenie pre predvolené zobrazenie obsahu v každom zdroji.

en: Cron ran successfully.
sk: Spustenie Cronu prebehlo úspešne.

en: Cron run failed.
sk: Beh cronu zlyhal.

en: No modules are available to uninstall.
sk: Žiadne moduly pre odinštaláciu nie sú k dispozícii.

en: This theme requires PHP version @php_required and is incompatible with PHP version !php_version.
sk: Táto téma vzhľadu požaduje PHP verziu @php_required a je nekompatibilná s PHP verziou !php_version.

en: Image toolkit
sk: Nástroje pre prácu s obrázkami

en: Choose which image toolkit to use if you have installed optional toolkits.
sk: Zvoliť, ktorá sada nástrojov pre prácu s obrázkami sa má použiť v prípade, ak je dispozícii viac sád.

en: RSS publishing
sk: RSS exporty

en: Date and time
sk: Dátum a čas

en: Date and time lookup
sk: Vyhľadávanie dátumu a času

en: Clean URL check
sk: Overenie čistých URL

en: Get a status report about your site's operation and any detected problems.
sk: Zobrazenie hlásenia stavu vášho webu a prípadných problémov.

en: -1 (Unlimited)
sk: -1 (neobmedzene)

en: Enabled ('@value')
sk: Povolené ('@value')

en: PHP memory limit
sk: Pamäťové obmedzenie PHP

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the installation process.
sk: Ak chete predísť problémom, zvýšte limit pamäti pre PHP aspoň na %memory_minimum_limit.

en: Consider increasing your PHP memory limit to %memory_minimum_limit to help prevent errors in the update process.
sk: Aby ste predišli chybám, zvážte zvýšenie limitu pamäte pre PHP aspoň na %memory_minimum_limit.

en: Not protected
sk: Nie je  chránený

en: Cron has not run recently.
sk: Cron nebol dávno spustený.

en: Cron maintenance tasks
sk: Údržba webu pomocou cronu

en: The directory %directory is not writable.
sk: Do priečinka %directory sa nedá zapisovať.

en: You may need to set the correct directory at the <a href="@admin-file-system">file system settings page</a> or change the current directory's permissions so that it is writable.
sk: Treba nastaviť správny priečinok na stránke <a href="@admin-file-system">nastavenia súborového systému</a> alebo zmeniť práva súčasného priečinka tak, aby bol zapisovateľný.

en: Writable (<em>public</em> download method)
sk: Zapisovateľný (<em>verejný</em> prístup)

en: Writable (<em>private</em> download method)
sk: Zapisovateľný (<em>neverejný</em> prístup)

en: Access to update.php
sk: Prístup k súboru update.php

en: Handles general site configuration for administrators.
sk: Všeobecná konfigurácia webu pre administrátorov.

en: Reset to alphabetical
sk: Znovu nastaviť na abecedný

en: Terms are displayed in ascending order by weight.
sk: Termíny budú zobrazené vzostupne podľa váhy.

en: Are you sure you want to reset the vocabulary %title to alphabetical order?
sk: Naozaj chcete zoradiť slovník %title podľa abecedy?

en: Resetting a vocabulary will discard all custom ordering and sort items alphabetically.
sk: Znovu nastavenie slovníka odstráni vaše vlastné zoradenia a zoradí položky abecedne.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
sk: Znovu nastaviť slovník %name na abecedné poradie.

en: Translation settings
sk: Nastavenia prekladu

en: Flag translations as outdated
sk: Označiť preklady za neaktuálne

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
sk: Ak vykonáte významnú zmenu, ktorá znamená, že by mal byť preklad aktualizovaný, môžete označiť všetky preklady tohto príspevku za neaktuálne. Toto nezmení žiadne ďalšie vlastnosti tohto príspevku, ako napríklad či bude zverejnený alebo nie.

en: This translation needs to be updated
sk: Tento preklad je potrebné aktualizovať

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
sk: Ak je zaškrtnuté toto políčko, je potrebné preklad upraviť, lebo sa zmenil zdrojový príspevok. Keď bude preklad opäť aktuálny, toto políčko odškrtnite.

en: Content translation
sk: Preklad obsahu

en: Allows content to be translated into different languages.
sk: Umožňuje obsah preložiť do iného jazyka.

en: Last checked: @time ago
sk: Naposledy skontrolované pred: @time

en: Last checked: never
sk: Naposledy kontrolované: nikdy

en: Includes: %includes
sk: Obsahuje: %includes

en: Disabled themes
sk: Vypnuté témy

en: There are updates available for one or more of your modules or themes. To ensure the proper functioning of your site, you should update as soon as possible.
sk: Boli vydané aktualizácie niektorých modulov vašej verzie Drupalu. Na zaistenie správnej funkcie vašej stránky ich odporúčame aktualizovať.

en: Notify user when account is activated.
sk: Upozorniť používateľa po aktivácii účtu

en: Notify user when account is blocked.
sk: Upozorni používateľa na zablokovanie účtu

en: Picture guidelines
sk: Rady pre obrázky

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
sk: Tento text sa zobrazí pri formulári pre nahrávanie obrázkov. Môžete sem napísať rady a odporúčania.

en: %name has been deleted.
sk: Používateľ %name bol odstránený.

en: You must enter a username.
sk: Musíte zadať používateľské meno.

en: The username cannot begin with a space.
sk: Používateľské meno nesmie začínať medzerou.

en: The username cannot end with a space.
sk: Používateľské meno nesmie končiť medzerou.

en: The username cannot contain multiple spaces in a row.
sk: Používateľské meno nesmie obsahovať viac medzier po sebe.

en: The username contains an illegal character.
sk: Používateľské meno obsahuje nepovolené znaky.

en: The username %name is too long: it must be %max characters or less.
sk: Používateľské meno %name je príliš dlhé: musí byť kratšie ako 56 znakov.

en: Delete picture
sk: Odstrániť obrázok

en: Check this box to delete your current picture.
sk: Zaškrtnite toto pole, pokiaľ chcete odstrániť svoj súčasný obrázok.

en: Deleted user: %name %email.
sk: Odstránený používateľ: %name %email.

en: Determine access to features by selecting permissions for roles.
sk: Oprávnenia pre prístup k jednotlivým prvkom webu pre kategórie používateľov.

en: Manages the user registration and login system.
sk: Správa registrácie používateľov a systému prihlasovania.

en: Run the clean URL test
sk: Spustiť test čistých URL

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
sk: Názov sa používa ako popis, ktorý sa zobrazí pri prechode kurzorom myši nad obrázkom.

en: Progress indicator
sk: Indikátor priebehu

en: Bar with progress meter
sk: Lišta s ukazovateľom priebehu

en: The file upload failed. %upload
sk: Nahrávanie súboru zlyhalo. %upload

en: URL to file
sk: URL adresa súboru

en: An unrecoverable error occurred. The uploaded file likely exceeded the maximum file size (@size) that this server supports.
sk: Vyskytla sa neobnoviteľná chyba. Nahrávaný súbor pravdepodobne prekročil maximálnu veľkosť súboru (@size) podporovanú serverom.

en: Starting upload...
sk: Začína nahrávanie...

en: Uploading... (@current of @total)
sk: Nahráva sa... (@current z @total)

en: Enabled (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)
sk: Povolené (<a href="http://php.net/manual/en/apc.configuration.php#ini.apc.rfc1867">APC RFC1867</a>)

en: Enabled (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)
sk: Povolené (<a href="http://pecl.php.net/package/uploadprogress">PECL uploadprogress</a>)

en: Upload progress
sk: Priebeh nahrávania

en: Interface
sk: Rozhranie

en: All messages
sk: Všetky správy

en: The translation file %filename contains an error: "msgctxt" is unexpected on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: Neočakával sa "msgctxt"  na riadku %line.

en: The name of the site.
sk: Názov web stránky.

en: Format string
sk: Formátovací reťazec

en: Removed date format %format.
sk: Formát %format bol odstránený.

en: Add format
sk: Pridať formát

en: Allow users to add additional date formats.
sk: Umožniť používateľom pridať ďalšie formáty dátumu.

en: Delete date format
sk: Odstrániť formát dátumu

en: Allow users to delete a configured date format.
sk: Povoliť používateľom odstrániť konfigurovaný formát dátumu.

en: Configure date formats for each locale
sk: Konfigurovať formáty dátumu pre každú lokalitu

en: Content type name
sk: Názov typu obsahu.

en: @field_name (Locked)
sk: @field_name (zamknuté)

en: - Select a field type -
sk: - Vyberte typ poľa -

en: - Select a widget -
sk: - Zvoľte widget -

en: Type of data to store.
sk: Typ dát pre uloženie.

en: Form element to edit the data.
sk: Formulárový prvok na úpravu dát.

en: - Select an existing field -
sk: - Zvoľte existujúce pole -

en: Field to share
sk: Pole pre zdieľanie

en: Add new field: you need to provide a label.
sk: Pridanie nového poľa: musíte zadať označenie poľa.

en: Add new field: you need to provide a field name.
sk: Pridať nové pole: musíte zadať meno poľa.

en: Add new field: you need to select a field type.
sk: Pridať nové pole: musíte si vybrať typ poľa.

en: Add new field: you need to select a widget.
sk: Pridať nové pole: musíte si vybrať widget pre pole.

en: Add new field: invalid widget.
sk: Pridať nové pole: neplatný widget.

en: Add existing field: you need to provide a label.
sk: Pridanie existujúceho poľa: musíte zadať označenie poľa.

en: Add existing field: you need to select a field.
sk: Pridanie existujúceho poľa: musíte si vybrať pole.

en: Add existing field: you need to select a widget.
sk: Pridať existujúce pole: musíte si vybrať widget pre pole.

en: Add existing field: invalid widget.
sk: Pridať existujúce pole: neplatný widget.

en: The field %field is locked and cannot be edited.
sk: Pole %field je zamknuté a nemôže byť upravované.

en: Maximum number of values users can enter for this field.
sk: Maximálny počet hodnôt, ktoré môžu používatelia zadať pre toto pole.

en: 'Unlimited' will provide an 'Add more' button so the users can add as many values as they like.
sk: 'Neobmedzené' pridá tlačidlo 'Pridať ďalšiu položku', takže používateľ môže zadať toľko hodnôt, koľko chce.

en: Regional settings
sk: Regionálne nastavenia

en: Rotate
sk: Otočiť

en: width @width
sk: šírka @width

en: height @height
sk: výška @height

en: upscaling allowed
sk: zväčšovanie povolené

en: random between -@degrees&deg and @degrees&deg
sk: náhodne medzi -@degrees&deg a @degrees&deg

en: Sidebar first
sk: Prvý postranný stĺpec

en: Structure
sk: Štruktúra

en: User %name successfully logged in.
sk: Používateľ %name úspešne prihlásený.

en: "@text" found
sk: "@text" nájdený

en: "@text" not found
sk: "@text" nenájdený

en: Pattern "@pattern" found
sk: Vzorka "@pattern" nájdená

en: Pattern "@pattern" not found
sk: Vzorka "@pattern" nenájdená

en: Checkbox field @id is checked.
sk: Zaškrtávacie pole @id je zaškrtnuté.

en: Checkbox field @id is not checked.
sk: Zaškrtávacie pole @id nie je zaškrtnuté.

en: Verbose message
sk: Detailná správa

en: Select the test(s) or test group(s) you would like to run, and click <em>Run tests</em>.
sk: Vyberte jeden alebo viac testov alebo testovacích skupín, ktoré chcete spustiť a kliknite na <em>Spustiť testy</em>.

en: All (@count)
sk: Všetky (@count)

en: Pass (@count)
sk: Prešli (@count)

en: Fail (@count)
sk: Zlyhali (@count)

en: Return to list
sk: Vrátiť do zoznamu

en: Clear results after each complete test suite run
sk: Vymazať výsledky po každom behu testovacej sady

en: Provide verbose information when running tests
sk: Poskytnúť podrobné informácie počas behu testov

en: The test run did not successfully finish.
sk: Test nebol úspešne dokončený.

en: Clear results is disabled and the test results table will not be cleared.
sk: Zmazanie výsledkov je zakázané a preto tabuľka s výsledkami testov nebude vymazaná.

en: No leftover tables to remove.
sk: Žiadne prebytočné tabuľky pre odstránenie.

en: Test result
sk: Testovací výsledok

en: View result of tests.
sk: Zobraziť výsledok testov.

en: Comment permalink
sk: Trvalý odkaz na komentár

en: Delete style
sk: Odstrániť štýl

en: This permission is inherited from the authenticated user role.
sk: Toto oprávnenie sa dedí z kategórie Prihlásený používateľ.

en: Seven
sk: Sedem

en: Cancel account
sk: Zrušiť účet

en: No revision
sk: Žiadna revízia

en: @number comments per page
sk: @number komentárov na stránku

en: Requires a title
sk: Vyžaduje nadpis

en: Private files
sk: Privátne súbory

en: The unique ID of the comment.
sk: Jedinečné ID komentára.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
sk: IP adresa počitača, z ktorého bol komentár odoslaný.

en: The name left by the comment author.
sk: Meno zadané autorom komentára.

en: The email address left by the comment author.
sk: E-mailová adresa zadaná autorom komentára.

en: The home page URL left by the comment author.
sk: URL adresa domovskej stránky zadaná autorom komentára.

en: The formatted content of the comment itself.
sk: Formátovaný obsah samotného komentára.

en: The URL of the comment.
sk: URL adresa komentára.

en: Edit URL
sk: Upraviť URL

en: The URL of the comment's edit page.
sk: URL stránky na zmenu komentára.

en: The date the comment was posted.
sk: Dátum odoslania komentára.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
sk: Nadradená položka komentára, ak je zapnuté členenie do konverzácií.

en: The node the comment was posted to.
sk: Uzol, ku ktorému bol komentár odoslaný.

en: The author of the comment, if they were logged in.
sk: Autor komentára, ak bol prihlásený.

en: The number of comments posted on a node.
sk: Počet komentárov k uzlu.

en: New comment count
sk: Počet nových komentárov

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
sk: Počet komentárov k uzlu od poslednej návštevy čitateľa.

en: The unique ID of the node's latest revision.
sk: Unikátny identifikátor poslednej revízie uzlu.

en: Translation set ID
sk: ID sady prekladu

en: The unique ID of the original-language version of this node, if one exists.
sk: Unikátny identifikátor originálnej jazykovej verzie tohto uzlu, ak existuje.

en: The URL of the node.
sk: URL adresa uzlu.

en: The URL of the node's edit page.
sk: URL adresa stránky pre úpravu uzlu.

en: Date changed
sk: Dátum zmenený

en: The date the node was most recently updated.
sk: Dátum poslednej úpravy uzlu.

en: The author of the node.
sk: Autor uzlu.

en: The slogan of the site.
sk: Slogan web stránky.

en: The administrative email address for the site.
sk: Administračná e-mailová adresa webu.

en: Login page
sk: Prihlasovacia stránka

en: The URL of the site's login page.
sk: URL adresa prihlasovacej stránky webu.

en: The unique ID of the uploaded file.
sk: Unikátny identifikátor nahraného súboru.

en: The name of the file on disk.
sk: Meno súboru na disku.

en: The web-accessible URL for the file.
sk: URL adresa súboru prístupná z webu.

en: The date the file was most recently changed.
sk: Dátum, kedy bol súbor posledný krát zmenený.

en: The user who originally uploaded the file.
sk: Používateľ, ktorý nahral súbor.

en: The unique ID of the taxonomy term.
sk: Jedinečný identifikátor termínu taxonómie.

en: The name of the taxonomy term.
sk: Názov termínu taxonómie.

en: The optional description of the taxonomy term.
sk: Voliteľný popis termínu taxonómie.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
sk: Počet uzlov označených termínom taxonómie.

en: The URL of the taxonomy term.
sk: URL termínu taxonómie.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
sk: Slovník, ku ktorému patrí termín taxonómie.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
sk: Voliteľný popis slovníka taxonómie.

en: The number of nodes tagged with terms belonging to the taxonomy vocabulary.
sk: Počet uzlov označených termínmi patriacimi k slovníku taxonómie.

en: Term count
sk: Počet termínov

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
sk: Počet termínov patriacich k slovníku taxonómie.

en: The unique ID of the user account.
sk: Unikátne ID používateľského účtu.

en: The email address of the user account.
sk: E-mailová adresa používateľského účtu.

en: The URL of the account profile page.
sk: URL stránky používateľského profilu.

en: The date the user last logged in to the site.
sk: Dátum posledného prihlásenia používateľa na stránku.

en: The date the user account was created.
sk: Dátum vytvorenia používateľského účtu.

en: Main page content
sk: Hlavný obsah stránky

en: You are not allowed to access this page.
sk: Nemáte oprávnenie pristupovať k tejto stránke.

en: Authorize file system changes
sk: Autorizovať zmeny súborového systému

en: It appears you have reached this page in error.
sk: Zdá sa, že ste sa na tejto stránke ocitli v dôsledku chyby.

en: Cron could not run because an invalid key was used.
sk: Cron nebol spustený pretože bol použitý neplatný kľúč.

en: Cron could not run because the site is in maintenance mode.
sk: Cron nebol spustený, pretože stránka sa nachádza v režime údržby.

en: Default country
sk: Predvolená krajina

en: Sorry, you must select a language to continue the installation.
sk: Je nám ľúto, pre pokračovanie inštalácie je potrebné zvoliť jazyk.

en: We were unable to find any installation profiles. Installation profiles tell us what modules to enable and what schema to install in the database. A profile is necessary to continue with the installation process.
sk: Nenašli sme žiadne inštalačné profily. Inštalačné profily nám radia, ktoré moduly treba povoliť a ktoré schémy nainštalovať do databázy. Na pokračovanie inštalácie je potrebný profil.

en: Sorry, the profile you have chosen cannot be loaded.
sk: Je nám ľúto, zvolený profil sa nedá načítať.

en: Settings file
sk: Súbor s nastaveniami

en: The settings file does not exist.
sk: Súbor s nastaveniami neexistuje.

en: The %file file exists.
sk: Súbor %file existuje.

en: The settings file is not writable.
sk: Do súboru s nastaveniami nie je možné zapisovať.

en: No pending updates.
sk: Žiadne čakajúce aktualizácie.

en: An error occurred while handling the request: The server received invalid input.
sk: Pri spracovaní požiadavky nastala chyba: Server dostal neplatný vstup.

en: Invalid form POST data.
sk: Neplatné údaje POST formulára

en: Unable to continue, no available methods of file transfer
sk: Nemožno pokračovať, nie sú k dispozícií žiadne metódy prenosu súboru

en: WARNING: You are not using an encrypted connection, so your password will be sent in plain text. <a href="@https-link">Learn more</a>.
sk: VAROVANIE: Nepoužívate šifrované pripojenie, takže vaše heslo sa pošle ako jednoduchý text. <a href="@https-link">Dozvedieť sa viac</a>.

en: To continue, provide your server connection details
sk: Ak chcete pokračovať, vyplňte podrobnosti pripojenia

en: Connection method
sk: Metóda pripojenia

en: Enter connection settings
sk: Zadajte nastavenia pripojenia

en: @backend connection settings
sk: @backend nastavenia pripojenia

en: Change connection type
sk: Zmeniť typ pripojenia

en: Error, this type of connection protocol (%backend) does not exist.
sk: Chyba, tento typ protokolu pripojenia (%backend) neexistuje.

en: No active batch.
sk: Žiadna aktívna dávka.

en: Site under maintenance
sk: Stránka v režime údržby

en: Archivers can only operate on local files: %file not supported
sk: Archivačné programy môžu pracovať len na súboroch umiestnených lokálne: %file nie je podporovaný

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
sk: Súbor %source nebolo možné nahrať, pretože súbor s týmto menom už v %directory existuje.

en: The file's name exceeds the 240 characters limit. Please rename the file and try again.
sk: Meno súboru prekračuje limit 240 znakov. Prosím premenujte súbor a skúste to znovu.

en: %path is a directory and cannot be removed using file_unmanaged_delete().
sk: %path je adresár a nemožno ho odstrániť pomocou file_unmanaged_delete().

en: The file %path is not of a recognized type so it was not deleted.
sk: Súbor %path je neznámeho typu, preto nebol odstránený.

en: The file permissions could not be set on %uri.
sk: Oprávnenia súboru nebolo možné nastaviť na %uri.

en: Completed @current of @total.
sk: Dokončené @current z @total.

en: Failed to run all tasks against the database server. The task %task wasn't found.
sk: Nepodarilo sa vykonať všetky úlohy na databázovom serveri. Nenašla sa úloha %task.

en: Required modules
sk: Požadované moduly

en: Required modules not found.
sk: Požadované moduly nenájdené.

en: %module module uninstalled.
sk: Modul %module odinštalovaný.

en: Saint Barthélemy
sk: Svätý Bartolomej

en: Saint Martin (French part)
sk: Svätý Martin (francúzska časť)

en: Use the default site language (@language_name).
sk: Použiť predvolený jazyk stránky (@language_name).

en: The translation file %filepath contains an error: the plural formula could not be parsed.
sk: Súbor s prekladom %filepath obsahuje chybu: analýza plurálového vzorca sa nepodarila.

en: No strings available.
sk: Nie sú žiadne reťazce.

en: @count disallowed HTML string(s) in %file
sk: @count nepovolených HTML reťazcov v %file

en: JavaScript translation file %file.js was lost.
sk: JavaScript prekladový súbor %file.js sa nenašiel.

en: Class %class does not implement interface %interface
sk: Trieda %class neimplementuje rozhranie %interface

en: (active tab)
sk: (aktívna karta)

en: %module module enabled.
sk: Modul %module povolený.

en: %module module disabled.
sk: Modul %module zakázaný.

en: Status message
sk: Stavová správa

en: Unable to determine the type of the source directory.
sk: Nepodarilo sa určiť typ zdrojového adresára.

en: Cannot determine the type of project.
sk: Nepodarilo sa určiť typ projektu.

en: Fatal error in update, cowardly refusing to wipe out the install directory.
sk: Závažná chyba počas aktualizácie, odstránenie obsahu inštalačného adresára odmietnuté kvôli obavám.

en: File Transfer failed, reason: !reason
sk: Prenos súboru zlyhal, dôvod: !reason

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
sk: Nepodarilo sa vytvoriť %directory z dôvodu: %reason

en: An AJAX HTTP error occurred.
sk: Vyskytla sa chyba AJAX HTTP.

en: An AJAX HTTP request terminated abnormally.
sk: Abnormálne ukončenie AJAX HTTP požiadavky.

en: Debugging information follows.
sk: Nasleduje výpis ladiacich informácií.

en: Path: !uri
sk: Cesta: !uri

en: StatusText: !statusText
sk: Stavový text: !statusText

en: Ensure that each block description is unique.
sk: Uistite sa, že je každý popis bloku jedinečný.

en: No books available.
sk: Nie sú dostupné žiadne knihy.

en: Content types allowed in book outlines
sk: Typy obsahu povolené v osnovách kníh

en: Administer book outlines
sk: Spravovať osnovy kníh

en: Create new books
sk: Vytvoriť nové knihy

en: Add content and child pages to books
sk: Pridať obsah a zviazané strany do kníh

en: <em>Books</em> have a built-in hierarchical navigation. Use for handbooks or tutorials.
sk: <em>Knihy</em> majú zabudovanú hierarchickú navigáciu. Používajú sa na príručky a návody.

en: Allows users to create and organize related content in an outline.
sk: Umožňuje používateľom vytvoriť a organizovať obsah v osnove.

en: The GD library for PHP is missing or outdated. Check the <a href="@url">PHP image documentation</a> for information on how to correct this.
sk: Knižnica GD pre PHP chýba alebo je neaktuálna. Pre informácie o náprave tohto stavu pozri <a href="@url">dokumentáciu k PHP image</a>.

en: Allows administrators to change the color scheme of compatible themes.
sk: Umožňuje administrátorom zmeniť farebnú schému kompatibilných tém.

en: Select one or more comments to perform the update on.
sk: Vyberte jeden alebo viac komentárov, na ktorých chcete vykonať aktualizáciu.

en: There do not appear to be any comments to delete, or your selected comment was deleted by another administrator.
sk: Zdá sa, že nie sú k dispozícií žiadne komentáre na odstránenie, alebo vami vybrané komentáre boli odstránené iným administrátorom.

en: Deleted comment @cid and its replies.
sk: Odstránený komentár @cid a jeho odpovede.

en: Comment approved.
sk: Komentár schválený.

en: Tokens for comments posted on the site.
sk: Tokeny pre komentáre odoslané na stránke.

en: Full comment
sk: Celý komentár

en: Unapproved comments (@count)
sk: Neschválené komentáre (@count)

en: Edit own comments
sk: Upraviť vlastné komentáre

en: Number of recent comments
sk: Počet nových komentárov

en: Default comment setting for new content
sk: Predvolené nastavenie komentárov pre nový obsah

en: Show reply form on the same page as comments
sk: Zobraziť formulár na odpoveď na stránke s komentármi

en: Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.
sk: Váš komentár bol zaradený do frontu na overenie administrátorom a bude zobrazený po schválení.

en: Your comment has been posted.
sk: Váš komentár bol odoslaný.

en: <a href="@login">Log in</a> or <a href="@register">register</a> to post comments
sk: Ak chcete komentovať, <a href="@login">prihláste sa</a> alebo <a href="@register">zaregistrujte</a>

en: <a href="@login">Log in</a> to post comments
sk: <a href="@login">Prihlásiť sa</a> pre odoslanie komentárov

en: Flat list
sk: Jednoduchý zoznam

en: Threaded list
sk: Rozvetvené konverzácie

en: List and edit site comments and the comment approval queue.
sk: Zoznam a úprava komentárov na stránke a komentárov čakajúcich na schválenie.

en: Unapproved comments
sk: Neschválené komentáre

en: You cannot send more than %limit messages in @interval. Try again later.
sk: Nemôžte odoslať viac ako %limit správ za @interval. Skúste to neskôr.

en: Contact @username
sk: Kontaktovať používateľa @username

en: Administer contact forms and contact form settings
sk: Spravovať kontaktné formuláre a ich nastavenia

en: Use the site-wide contact form
sk: Použiť globálny kontaktný formulár

en: !sender-name (!sender-url) sent a message using the contact form at !form-url.
sk: Používateľ !sender-name (!sender-url) poslal správu použitím kontaktného formulára na !form-url.

en: !sender-name (!sender-url) has sent you a message via your contact form (!form-url) at !site-name.
sk: !sender-name (!sender-url) vám odoslal správu cez váš kontaktný formulár (!form-url) na !site-name.

en: Enable the personal contact form by default for new users.
sk: Predvolene povoliť osobný kontaktný formulár pre nových používateľov.

en: Changing this setting will not affect existing users.
sk: Zmena tohto nastavenia neovplyvní existujúcich používateľov.

en: Use contextual links
sk: Použiť kontextové odkazy

en: Use contextual links to perform actions related to elements on a page.
sk: Na vykonanie akcií na prvkoch stránky použite kontextové odkazy.

en: Provides contextual links to perform actions related to elements on a page.
sk: Poskytuje kontextové odkazy pre vykonávanie operácií súvisiacich s elementmi na stránke.

en: Clear log messages
sk: Zmazať správy v logu

en: Database log cleared.
sk: Databázový log bol vyčistený.

en: Field validation errors
sk: Chyby validácie polí

en: Attempt to create a field of unknown type %type.
sk: Pokus o vytvorenie poľa s neznámym typom %type.

en: Attempt to create a field with unknown storage type %type.
sk: Pokus o vytvorenie poľa s neznámym spôsobom ukladania %type.

en: Default SQL storage
sk: Predvolené SQL úložisko

en: Stores fields in the local SQL database, using per-field tables.
sk: Ukladá údaje polí do lokálnej SQL databázy s použitím samostatných tabuliek pre jednotlivé polia.

en: Stores field data in an SQL database.
sk: Ukladá údaje polí do SQL databázy.

en: This field stores simple on/off or yes/no options.
sk: Toto pole ukladá voľby s jednoduchými možnosťami typu áno/nie alebo zapnuté/vypnuté.

en: List (text)
sk: Zoznam (textový)

en: The 'checkboxes/radio buttons' widget will display checkboxes if the <em>Number of values</em> option is greater than 1 for this field, otherwise radios will be displayed.
sk: Ovládací prvok 'zaškrtávacie polia/prepínacie tlačidlá' zobrazuje zaškrtávacie polia v prípade, že voľba <em>Počet hodnôt</em> je väčšia ako 1, v opačnom prípade sa zobrazí ako prepínacie tlačidlá.

en: Allowed HTML tags in labels: @tags
sk: Povolené HTML značky v menovkách: @tags

en: The value of this field is being determined by the %function function and may not be changed.
sk: Hodnota tohto poľa sa zisťuje funkciou %function a nemožno ju zmeniť.

en: Allowed values list: each key must be a valid integer or decimal.
sk: Zoznam povolených hodnôt: Každý kľúč musí byť platné celé alebo desatinné číslo.

en: Allowed values list: each key must be a string at most 255 characters long.
sk: Zoznam povolených hodnôt: každý kľúč musí byť reťazec dlhý najviac 255 znakov.

en: Allowed values list: keys must be integers.
sk: Zoznam povolených hodnôt: kľúče musia byť celé čísla.

en: Defines list field types. Use with Options to create selection lists.
sk: Definuje typy zoznamových polí. Použite spolu s Voľbami na vytvorenie výberov.

en: This field stores a number in the database as an integer.
sk: Toto pole ukladá číslo do databázy vo forme celého čísla.

en: This field stores a number in the database in a fixed decimal format.
sk: Toto pole ukladá číslo do databázy vo forme čísla s pevnou desatinnou čiarkou.

en: This field stores a number in the database in a floating point format.
sk: Toto pole ukladá číslo do databázy vo forme čísla s plávajúcou desatinnou čiarkou.

en: This field stores varchar text in the database.
sk: Toto pole ukladá do databázy text použitím typu varchar.

en: This field stores long text in the database.
sk: Toto pole ukladá do databázy text použitím typu long text.

en: This field stores long text in the database along with optional summary text.
sk: Toto pole ukladá do databázy text použitím typu long text súčasne s voliteľným zhrnutím.

en: Filtered text (user selects text format)
sk: Filtrovaný text (používateľ zvolí textový formát)

en: Summary input
sk: Zadanie zhrnutia

en: This allows authors to input an explicit summary, to be displayed instead of the automatically trimmed text when using the "Summary or trimmed" display type.
sk: Táto možnosť umožní autorom vložiť zhrnutie textu namiesto automaticky orezaného textu pri zobrazení typu "Zhrnutie alebo skrátenie".

en: %name: the text may not be longer than %max characters.
sk: %name: text nemôže byť dlhší ako %max znakov.

en: %name: the summary may not be longer than %max characters.
sk: %name: zhrnutie nemôže byť dlhšie ako %max znakov.

en: Summary or trimmed
sk: Zhrnutie alebo skrátený

en: Text area with a summary
sk: Textové pole so zhrnutím

en: Leave blank to use trimmed value of full text as the summary.
sk: Nechajte prázdne a orezaná verzia plného textu sa použije ako zhrnutie.

en: Hide summary
sk: Skryť zhrnutie

en: Edit summary
sk: Upraviť zhrnutie

en: %field (@field_name) field requires the %widget_type widget provided by %widget_module module
sk: Pole %field (@field_name) požaduje ovládací prvok %widget_type poskytnutý modulom %widget_module

en: Inactive fields are not shown unless their providing modules are enabled. The following fields are not enabled: !list
sk: Neaktívne polia sa zobrazia až po povolení modulov, ktoré ich definovali. Nasledujúce polia nie sú aktivované: !list

en: Change widget type.
sk: Zmeniť typ ovládacieho prvku.

en: Delete instance.
sk: Odstrániť inštanciu.

en: The field %label cannot be added because it is locked.
sk: Pole %label nemôže byť pridané pretože je zamknuté.

en: There was a problem creating field instance %label: @message.
sk: Vyskytol sa problém počas vytvárania inštancie poľa %label: @message.

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used. These settings impact the way that data is stored in the database and cannot be changed once data has been created.
sk: Toto nastavenie sa použije kdekoľvek sa pole %field bude vyskytovať. Nastavenie má vplyv na spôsob uloženia údajov v databáze a po vložení údajov sa už viac nedá modifikovať.

en: %field has no field settings.
sk: %field nemá žiadne nastavenia poľa.

en: Updated field %label field settings.
sk: Aktualizované nastavenia poľa pre pole %label.

en: Attempt to update field %label failed: %message.
sk: Pokus o aktualizáciu poľa %label zlyhal: %message.

en: Change widget
sk: Zmeniť ovládací prvok

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type type.
sk: Typ formulárového prvku, ktorý chcete používateľovi ukázať pri vytvorení tohto poľa v type %type.

en: Changed the widget for field %label.
sk: Zmenený ovládací prvok pre pole %label.

en: There was a problem changing the widget for field %label.
sk: Vyskytol sa problém počas zmeny ovládacieho prvku pre pole %label.

en: This field is <strong>locked</strong> and cannot be deleted.
sk: Toto pole je <strong>zamknuté</strong> a nemôže byť odstránené.

en: The field %field has been deleted from the %type content type.
sk: Pole %field bolo odstránené z typu obsahu %type.

en: These settings apply only to the %field field when used in the %type type.
sk: Tieto nastavenia sa pre pole %field použijú len vtedy, keď bude použité v type %type.

en: Required field
sk: Požadované pole

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used. Because the field already has data, some settings can no longer be changed.
sk: Tieto nastavenia budu použité pre pole %field všade, kde bude použité. Pretože toto pole už má údaje, niektoré nastavenia už nemôžu byť zmenené.

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used.
sk: Toto nastavenie sa použije kdekoľvek sa pole %field bude vyskytovať.

en: The default value for this field, used when creating new content.
sk: Predvolená hodnota v tomto poli, použije sa pri vytvorení nového obsahu.

en: Saved %label configuration.
sk: Konfigurácia %label uložená.

en: Save and add fields
sk: Uložiť a pridať polia

en: Manage display
sk: Spravovať zobrazenie

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
sk: Toto pole ukladá ID súboru ako celočíselnú hodnotu.

en: Enable <em>Display</em> field
sk: Povoliť pole<em>Zobraziť</em>

en: Files displayed by default
sk: Súbory zobrazené predvolene

en: Upload destination
sk: Cieľové umiestnenie nahrávania

en: Generic file
sk: Generický súbor

en: Table of files
sk: Tabuľka súborov

en: Include file in display
sk: Zahrnúť súbor do zobrazenia

en: Files must be less than !size.
sk: Subory musia mať menej ako !size.

en: Allowed file types: !extensions.
sk: Povolené typy súborov: !extensions.

en: An unrecoverable error occurred. Use of this form has expired. Try reloading the page and submitting again.
sk: Vyskytla sa neobnoviteľná chyba. Doba použiteľnosti tohto formulára vypršala. Skúste stránku obnoviť a následne formulár znova odoslať.

en: The file referenced by the !name field does not exist.
sk: Súbor, na ktorý odkazuje pole !name, neexistuje.

en: Add text format
sk: Pridať textový formát

en: All roles for this text format must be enabled and cannot be changed.
sk: Všetky kategórie používateľov musia byť povolené pre tento textový formát a nemôžu byť zmenené.

en: Text format names must be unique. A format named %name already exists.
sk: Názvy textových formátov musia byť jedinečné. Formát nazvaný %name už existuje.

en: Added text format %format.
sk: Bol pridaný textový formát %format.

en: Text formats
sk: Textové formáty

en: Warning: This permission may have security implications depending on how the text format is configured.
sk: Upozornenie: Toto oprávnenie môže mať bezpečnostné následky závisiace na tom ako je nakonfigurovaný textový formát.

en: Use the !text_format text format
sk: Použiť textový formát !text_format

en: Limit allowed HTML tags
sk: Obmedziť povolené HTML tagy

en: Convert line breaks into HTML (i.e. <code>&lt;br&gt;</code> and <code>&lt;p&gt;</code>)
sk: Konvertovať zalomenia riadkov do HTML (napr. <code>&lt;br&gt;</code> a <code>&lt;p&gt;</code>)

en: Convert URLs into links
sk: Konvertovať URL adresy na odkazy

en: Correct faulty and chopped off HTML
sk: Opraviť chybné a neukončené HTML

en: Display any HTML as plain text
sk: Zobraziť ľubovoľné HTML ako obyčajný text

en: A list of HTML tags that can be used. JavaScript event attributes, JavaScript URLs, and CSS are always stripped.
sk: Zoznam HTML tagov ktoré môžu byť použité. JavaScriptové atribúty udalostí, JavaScriptové URL adresy a CSS bude vždy odstránené.

en: Display basic HTML help in long filter tips
sk: Zobraziť základného HTML pomocníka v dlhších tipoch filtrov

en: Add rel="nofollow" to all links
sk: Pridať rel="nofollow" všetkým odkazom

en: This site allows HTML content. While learning all of HTML may feel intimidating, learning how to use a very small number of the most basic HTML "tags" is very easy. This table provides examples for each tag that is enabled on this site.
sk: Táto stránka povoľuje HTML obsah. Naučiť sa celé HTML môže byť odstrašujúce, ale naučiť sa používať niekoľko málo z najzákladnejších HTML "značiek" je veľmi jednoduché. Tato tabuľka poskytuje príklady pre každú značku povolenú na tejto stránke.

en: For more information see W3C's <a href="@html-specifications">HTML Specifications</a> or use your favorite search engine to find other sites that explain HTML.
sk: Viac informácií nájdete v <a href="@html-specifications">HTML špecifikácii</a> od W3C konzorcia alebo použite svoj obľúbený vyhľadávač pre vyhľadanie iných stránok, ktoré používanie HTML vysvetľujú.

en: Most unusual characters can be directly entered without any problems.
sk: Väčšinu nezvyčajných znakov môžete bez problémov vložiť priamo.

en: No HTML tags allowed.
sk: Nie sú dovolené žiadne HTML značky.

en: Filters content in preparation for display.
sk: Filtruje obsah pred zobrazením na stránke.

en: Image style name
sk: Názov štýlu obrázku

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
sk: Názov je použitý v URL adresách pre generované obrázky. Použite len malé alfanumerické znaky, podčiarkovníky (_) a pomlčky (-).

en: Select a new effect
sk: Vybrať nový efekt

en: Update style
sk: Aktualizovať stýl

en: Select an effect to add.
sk: Vybrať efekt na pridanie.

en: The image effect was successfully applied.
sk: Tento efekt bol úspešne aplikovaný.

en: Style name
sk: Názov štýlu

en: Style %name was created.
sk: Štýl %name bol vytvorený.

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
sk: Prosím, použite len malé alfanumerické znaky, podčiarkovníky (_) a pomlčky (-) pre názvy štýlov.

en: No replacement, just delete
sk: Nenahradzovať, len vymazať

en: Replacement style
sk: Nahradzujúci štýl

en: Optionally select a style before deleting %style
sk: Voliteľne vyberte štýl pred odstránením %style

en: If this style is in use on the site, you may select another style to replace it. All images that have been generated for this style will be permanently deleted.
sk: Pokiaľ je tento štýl použitý na stránke, môžete zvoliť iný štýl, ktorý ho nahradí. Všetky obrázky, ktoré boli vygenerované pre tento štýl, budú natrvalo odstránené.

en: Style %name was deleted.
sk: Štýl %name bol odstránený.

en: Revert the %style style?
sk: Vrátiť štýl %style?

en: Reverting this style will delete the customized settings and restore the defaults provided by the @module module.
sk: Vrátením štýlu budú odstránené vlastné nastavenia a obnovené na predvolené poskytnuté modulom @module.

en: Edit %label effect
sk: Upraviť efekt %label

en: Add %label effect
sk: Pridať efekt %label

en: Update effect
sk: Aktualizovať efekt

en: Add effect
sk: Pridať efekt

en: Are you sure you want to delete the @effect effect from the %style style?
sk: Naozaj chcete odstrániť efekt @effect zo štýlu %style?

en: The image effect %name has been deleted.
sk: Obrázkový efekt %name bol odstránený.

en: !name must be a hexadecimal color value.
sk: !name musí byť farba v hexadecimálnom formáte.

en: Width and height can not both be blank.
sk: Šírka a výška nemôžu byť súčasne prázdne.

en: The part of the image that will be retained during the crop.
sk: Časť obrázku, ktorá bude zachována pri orezaní.

en: The background color to use for exposed areas of the image. Use web-style hex colors (#FFFFFF for white, #000000 for black). Leave blank for transparency on image types that support it.
sk: Farba pozadia, ktorá sa má použiť pre nepokryté oblasti obrázka. Zadajte hexadecimálny kód farby, ako ste zvyknutí na webe (#FFFFFF pre bielu, #000000 pre čiernu). Ponechajte prázdne pre použitie priehľadnosti na formátoch, ktoré to podporujú.

en: There are currently no styles. <a href="!url">Add a new one</a>.
sk: Aktuálne neexistujú žiadne štýly. <a href="!url">Pridať nový</a>.

en: There are currently no effects in this style. Add one by selecting an option below.
sk: Tento štýl nemá zatiaľ žiadne efekty. Pridajte jeden výberom z nižšie uvedených možností.

en: view actual size
sk: zobraziť aktuálnu veľkosť

en: Sample original image
sk: Ukážkový originálny obrázok

en: Sample modified image
sk: Ukážkový modifikovaný obrázok

en: Resizing will make images an exact set of dimensions. This may cause images to be stretched or shrunk disproportionately.
sk: Tento efekt zmení veľkosť obrázkov na presné rozmery, čo môže mať za dôsledok, že budú neúmerne roztiahnuté alebo zmrštené.

en: Scaling will maintain the aspect-ratio of the original image. If only a single dimension is specified, the other dimension will be calculated.
sk: Pri zmene veľkosti bude dodržaný pomer strán pôvodného obrázku. Ak zadáte len jeden rozmer, druhý rozmer bude dopočítaný.

en: Scale and crop
sk: Zmena veľkosti a orezanie

en: Cropping will remove portions of an image to make it the specified dimensions.
sk: Orezanie odstráni niektoré časti obrázku za účelom vytvorenia obrázku zadaných rozmerov.

en: Desaturate
sk: Desaturovať

en: Desaturate converts an image to grayscale.
sk: Desaturácia prevedie obrázok do odtieňov šedej.

en: Rotating an image may cause the dimensions of an image to increase to fit the diagonal.
sk: Otočenie obrázku môže mať za následok zväčšenie rozmerov, aby sa obrázok zmestil diagonálne.

en: Image resize failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
sk: Zmena veľkosti obrázku pomocou %toolkit na adrese %path (%mimetype, %dimensions) sa nepodarila

en: Image scale failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
sk: Zmena veľkosti obrázku pomocou  %toolkit na adrese %path (%mimetype, %dimensions) sa nepodarila

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
sk: Orezanie obrázku pomocou @toolkit na adrese %path (%mimetype, %dimensions) sa nepodarilo

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
sk: Zmena veľkosti a orezanie obrázku pomocou %toolkit na adrese %path (%mimetype, %dimensions) sa nepoodarila

en: Image desaturate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
sk: Desaturácia obrázku použitím súpravy nástrojov %toolkit na %path (%mimetype, %dimensions) zlyhala

en: Image rotate failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
sk: Otočenie obrázka pomocou nástroja %toolkit na %path bolo neúspešné (%mimetype, %dimensions)

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
sk: Toto pole ukladá ID súboru obrázku ako číselnú hodnotu.

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display.
sk: Tento obrázok bude zobrazený v prípade, ak nie je nahratý žiaden obrázok.

en: Enable <em>Alt</em> field
sk: Povoliť <em>Alt</em> pole

en: The alt attribute may be used by search engines, screen readers, and when the image cannot be loaded.
sk: Atribút 'alt' môže byť použitý vyhľadávacími nástrojmi, čítačkami obrazovky a aj v prípade ak obrázok nemôže byť načítaný.

en: Enable <em>Title</em> field
sk: Zapnúť pole <em>Názov</em>

en: Preview image style
sk: Náhľad štýlu obrázku

en: no preview
sk: bez náhľadu

en: The preview image will be shown while editing the content.
sk: Náhľad obrázku bude zobrazený počas úpravy obsahu.

en: Administer image styles
sk: Administrácia štýlov obrázkov

en: Create and modify styles for generating image modifications such as thumbnails.
sk: Vytvoriť a upraviť štýly na generovanie modifikácií obrázkov, napríklad náhľadov.

en: No defined styles
sk: Žiadne definované štýly

en: Image generation in progress. Try again shortly.
sk: Práve prebieha generovanie obrázku. Skúste trochu neskôr.

en: Error generating image.
sk: Chyba generovania obrázku.

en: Unable to generate the derived image located at %path.
sk: Nepodarilo sa generovať odvodený obrázok umiestnený na %path.

en: Failed to create style directory: %directory
sk: Nepodarilo sa vytvoriť adresár štýlov: %directory

en: Generate image style
sk: Generovať štýl obrázku

en: Image styles
sk: Štýly obrázkov

en: Configure styles that can be used for resizing or adjusting images on display.
sk: Nastaviť štýly, ktoré môžu byť použité pre zmenu veľkosti a úpravu obrázkov pre zobrazenie.

en: List the current image styles on the site.
sk: Zobraziť aktuálne štýly obrázkov na stránke.

en: Add a new image style.
sk: Pridať nový štýl obrázku.

en: Configure an image style.
sk: Konfigurovať štýl obrázku.

en: Delete an image style.
sk: Odstrániť štýl obrázku.

en: Revert style
sk: Vrátiť štýl

en: Revert an image style.
sk: Vrátiť štýl obrázku.

en: Delete image effect
sk: Odstrániť obrázkový efekt

en: Add image effect
sk: Pridať obrázkový efekt

en: Add a new effect to a style.
sk: Pridať štýlu nový efekt.

en: Detection method
sk: Metóda detekcie

en: Part of the URL that determines language
sk: Časť URL adresy, ktorá určuje jazyk

en: Request/session parameter
sk: Parameter požiadavky/relácie

en: Name of the request/session parameter used to determine the desired language.
sk: Názov parametra požiadavky/relácie použitého na zistenie požadovaného jazyka.

en: Filter translatable strings
sk: Filtrovať prekladateľné reťazce

en: Administer languages
sk: Spravovať jazyky

en: Translate interface texts
sk: Preložiť texty rozhrania

en: Order of language detection methods for user interface text. If a translation of user interface text is available in the detected language, it will be displayed.
sk: Poradie metód na zistenie jazyka používateľského rozhrania. Ak je k dispozícii preklad textu používateľského rozhrania v zistenom jazyku, bude zobrazený.

en: Determine the language from the URL (Path prefix or domain).
sk: Zistiť jazyk z URL adresy (predpona cesty alebo doména)

en: Determine the language from a request/session parameter.
sk: Zistiť jazyk z parametra požiadavky/relácie.

en: Follow the user's language preference.
sk: Choďte na používateľské nastavenia jazyka.

en: Determine the language from the browser's language settings.
sk: Určiť jazyk na základe nastavení jazyka prehliadača.

en: Language switcher (@type)
sk: Prepínač jazykov (@type)

en: Detection and selection
sk: Detekcia a výber

en: URL language detection configuration
sk: Konfigurácia detekcie jazyka na základe URL

en: Session language detection configuration
sk: Konfigurácia detekcie jazyka na základe relácie

en: Localize
sk: Lokalizovať

[ctx: Long month name]
en: January
sk: január

[ctx: Long month name]
en: February
sk: február

[ctx: Long month name]
en: March
sk: marec

[ctx: Long month name]
en: April
sk: apríl

[ctx: Long month name]
en: May
sk: máj

[ctx: Long month name]
en: June
sk: jún

[ctx: Long month name]
en: July
sk: júl

[ctx: Long month name]
en: August
sk: august

[ctx: Long month name]
en: September
sk: september

[ctx: Long month name]
en: October
sk: október

[ctx: Long month name]
en: November
sk: november

[ctx: Long month name]
en: December
sk: december

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
sk: Zatiaľ neexitujú žiadne odkazy v menu. <a href="@link">Pridať odkaz</a>.

en: The text to be used for this link in the menu.
sk: Text, ktorý bude použitý pre tento odkaz v menu.

en: Menu links that are not enabled will not be listed in any menu.
sk: Odkazy v menu, ktoré nie sú povolené nebudú zobrazené v žiadnom menu.

en: Show as expanded
sk: Zobraziť ako rozbalené

en: Parent link
sk: Nadradený odkaz

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
sk: Maximálna hĺbka pre odkaz a všetkých jeho potomkov je obmedzená na !maxdepth. Niektoré odkazy v menu nemusia byť dostupné ako rodič pokiaľ presiahli tento limit potomkov.

en: Optional. In the menu, the heavier links will sink and the lighter links will be positioned nearer the top.
sk: Voliteľné. Ťažšie odkazy v menu sa budú padať nižšie a ľahšie odkazy budú postavené vyššie.

en: Are you sure you want to delete the custom menu link %item?
sk: Naozaj chcete odstrániť vlastný odkaz menu %item?

en: The menu link %title has been deleted.
sk: Odkaz menu %title bol odstránený.

en: Are you sure you want to reset the link %item to its default values?
sk: Naozaj chcete obnoviť odkaz %item na jeho predvolené hodnoty?

en: The menu link was reset to its default settings.
sk: Odkaz menu bol obnovený na jeho predvolené nastavenia.

en: Deleted custom menu %title and all its menu links.
sk: Odstránený vlastný odkaz menu %title a všetky jeho podradené odkazy.

en: Deleted menu link %title.
sk: Odstránený odkaz menu %title.

en: Administer menus and menu items
sk: Spravovať menu a položky menu

en: Provide a menu link
sk: Vytvoriť odkaz v menu

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
sk: Odkazy menu s nižšími váhami sú zobrazené pred odkazmi s vyššími váhami.

en: Default parent item
sk: Predvolená nadradená položka

en: Add new menus to your site, edit existing menus, and rename and reorganize menu links.
sk: Pridať nové menu na vašu web stránku, upraviť existujúce menu a premenovať a reorganizovať odkazy menu.

en: Parent menu items
sk: Nadradené menu položky.

en: Reset menu link
sk: Obnoviť odkaz menu

en: Delete menu link
sk: Odstrániť odkaz menu

en: No content types available. <a href="@link">Add content type</a>.
sk: Nie sú k dispozícií žiadne typy obsahu. <a href="@link">Pridať typ obsahu</a>.

en: Preview before submitting
sk: Náhľad pred odoslaním

en: This text will be displayed at the top of the page when creating or editing content of this type.
sk: Tento text sa zobrazí na vrchu stránky pri vytváraní alebo úprave obsahu tohto typu.

en: Author username and publish date will be displayed.
sk: Používateľské meno autora a dátum zverejnenia budú zobrazené.

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
sk: Neplatné strojovo čitateľné meno. Zadajte iné meno ako %invalid.

en: Revision log message
sk: Správa do záznamu revízií

en: The unique ID of the content item, or "node".
sk: Jedinečné ID položky obsahu alebo "uzlu".

en: The main body text of the node.
sk: Hlavný text tela uzlu.

en: The summary of the node's main body text.
sk: Zhrnutie hlavného textu tela uzlu.

en: Full content
sk: Celý obsah

en: The content on this page has either been modified by another user, or you have already submitted modifications using this form. As a result, your changes cannot be saved.
sk: Tento obsah bol modifikovaný iným používateľom, vaše úpravy nemožno uložiť.

en: Administer content types
sk: Spravovať typy obsahu

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
sk: Upozornenie: Prideľujte len dôveryhodnej kategórii používateľov; toto oprávnenie má dôsledky na zabezpečenie systému.

en: View published content
sk: Zobraziť zverejnený obsah

en: Access the content overview page
sk: Prístup k stránke s prehľadom obsahu

en: Bypass content access control
sk: Obísť kontrolu prístupu k obsahu

en: View content revisions
sk: Zobraziť revízie obsahu

en: Revert content revisions
sk: Vrátiť revízie obsahu

en: Delete content revisions
sk: Odstrániť revízie obsahu

en: View own unpublished content
sk: Zobraziť vlastný nezverejnený obsah

en: Content is sticky at top of lists
sk: Obsah je prilepený na vrchu zoznamov

en: Welcome to @site-name
sk: Vitajte na @site-name

en: Unpublish content
sk: Zrušiť zverejnenie obsahu

en: Make content sticky
sk: Prilepiť obsah

en: Make content unsticky
sk: Zrušiť prilepenie obsahu

en: Node Access Permissions
sk: Oprávnenia prístupu k uzlom

en: Administer URL aliases
sk: Spravovať URL aliasy

en: Create and edit URL aliases
sk: Vytvoriť a upraviť aliasy

en: The alias is already in use.
sk: Tento alias sa už používa.

en: Optionally specify an alternative URL by which this term can be accessed. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
sk: Voliteľne môžete zadať alternatívnu URL, pod ktorou bude tento termín prístupný. Použite relatívnu cestu a nepridávajte na koniec lomítko, inak nebude URL alias fungovať.

en: The active search modules have been changed.
sk: Aktívne vyhľadávacie moduly boli zmenené.

en: Administer search
sk: Spravovať vyhľadávanie

en: Use search
sk: Používať vyhľadávanie

en: Use advanced search
sk: Používať pokročilé vyhľadávanie

en: Configure relevance settings for search and other indexing options.
sk: Nastaviť relevantné nastavenia pre vyhľadávanie a ďalšie nastavenia indexovania.

en: Value @value is TRUE.
sk: Hodnota @value je TRUE.

en: Value @value is FALSE.
sk: Hodnota @value je FALSE.

en: Value @value is NULL.
sk: Hodnota @value je NULL.

en: Value @value is not NULL.
sk: Hodnota @value nie je NULL.

en: Value @first is equal to value @second.
sk: Hodnota @first je rovná hodnote @second.

en: Value @first is not equal to value @second.
sk: Hodnota @first nie je rovná hodnote @second.

en: Value @first is identical to value @second.
sk: Hodnota @first je identická hodnote @second.

en: Value @first is not identical to value @second.
sk: Hodnota @first nie je identická hodnote @second.

en: The test did not complete due to a fatal error.
sk: Test nebol úspešne ukončený kvôli kritickej chybe.

en: Link with label %label found.
sk: Odkaz s popisom %label nájdený.

en: Link with label %label not found.
sk: Odkaz s popisom %label nenájdený.

en: Link containing href %href found.
sk: Odkaz obsahujúci href %href nájdený.

en: No link containing href %href found.
sk: Odkaz obsahujúci href %href nenájdený.

en: Clicked link %label (@url_target) from @url_before
sk: Kliknutý odkaz %label (@url_target) z @url_before

en: Option @option for field @id is selected.
sk: Voľba @option pre pole @id je vybratá.

en: Option @option for field @id is not selected.
sk: Voľba @option pre pole @id nie je vybratá.

en: Any safe
sk: ľubovoľný bezpečný

en: Running tests
sk: Spúšťanie testov

en: Administer tests
sk: Spravovať testy

en: The test run finished in @elapsed.
sk: Beh testu ukončený za @elapsed.

en: Use the <em>Clean environment</em> button to clean-up temporary files and tables.
sk: Použite tlačidlo <em>Vyčistiť prostredie</em> pre odstránenie dočasných súborov a tabuliek.

en: The testing framework could not be installed because the PHP <a href="@curl_url">cURL</a> library is not available.
sk: Testovací framework nebolo možné nainštalovať, pretože PHP knižnica <a href="@curl_url">cURL</a> nie je k dispozícii.

en: The testing framework could not be installed because the PHP <a href="@hash_url">hash</a> extension is disabled.
sk: Testovací framework nemohol byť naištalovaný, pretože PHP rozšírenie <a href="@hash_url">hash</a> je vypnuté.

en: Syslog facility
sk: Vlastnosti syslogu

en: Depending on the system configuration, Syslog and other logging tools use this code to identify or filter messages from within the entire system log.
sk: V závislosti na systémovej konfigurácii, Syslog a iné nástroje pre záznam používajú tento kód na identifikovanie, alebo filtrovanie správ v celom systémovom zázname.

en: The image %file could not be desaturated because the imagefilter() function is not available in this PHP installation.
sk: Obrázok %file nemôže byť desaturovaný, pretože funkcia imagefilter() nie je v tejto inštalácii PHP dostupná.

en: Screenshot for !theme theme
sk: Náhľad témy vzhľadu !theme

en: Settings for !theme theme
sk: Nastavenia pre tému vzhľadu !theme

en: Disable !theme theme
sk: Odstrániť tému vzhľadu !theme

en: Set !theme as default theme
sk: Nastaviť !theme ako predvolenú téma vzhľadu

en: Enable !theme theme
sk: Povoliť tému vzhľadu !theme

en: Enable and set default
sk: Povoliť a predvoliť

en: Enable !theme as default theme
sk: Povoliť tému vzhľadu !theme ako predvolenú tému

en: Use the administration theme when editing or creating content
sk: Použiť tému vzhľadu administrácie pre úpravu a vytváranie obsahu

en: The %theme theme has been enabled.
sk: Téma vzhľadu %theme bola zapnutá.

en: The %theme theme was not found.
sk: Téma vzhľadu %theme nebola nájdená.

en: %theme is the default theme and cannot be disabled.
sk: %theme je predvolená téma vzhľadu a nemôže byť zakázaná.

en: The %theme theme has been disabled.
sk: Téma vzhľadu %theme bola vypnutá.

en: %theme is now the default theme.
sk: %theme je teraz predvolená téma vzhľadu.

en: The logo could not be uploaded.
sk: Logo nemôže byť nahrané.

en: The favicon could not be uploaded.
sk: Favicon nemôže byť nahraná.

en: The custom logo path is invalid.
sk: Vlastná cesta k logu je neplatná.

en: The custom favicon path is invalid.
sk: Vlastná cesta k favicon je neplatná.

en: @module (<span class="admin-missing">incompatible with</span> version @version)
sk: @module (<span class="admin-missing">nekompatibilný s</span> verziou @version)

en: Would you like to continue with the above?
sk: Chcete pokračovať s vyššie uvedeným?

en: How this is used depends on your site's theme.
sk: Ako bude použitý závisí od vašej témy vzhľadu web stránky.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
sk: Táto stránka sa zobrazí, pokiaľ aktuálny používateľ nemá prístup k vyžiadanému dokumentu. Pre zobrazenie všeobecnej stránky "prístup odmietnutý" ponechajte toto pole prázdne.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
sk: Táto stránka sa zobrazí, pokiaľ vyžiadanému dokumentu neodpovedá nič iného. Pre zobrazenie všeobecnej stránky "stránka nebola nájdená" ponechajte toto pole prázdne.

en: Errors and warnings
sk: Chyby a varovania

en: Clear all caches
sk: Vyprázdniť celú vyrovnávaciu pamäť

en: Bandwidth optimization
sk: Optimalizácia priepustnosti

en: Compress cached pages.
sk: Komprimovať stránky vo vyrovnávacej pamäti.

en: Public file system path
sk: Cesta verejného systému súborov

en: Private file system path
sk: Cesta súkromného systému súborov

en: Default download method
sk: Predvolený spôsob sťahovania

en: Description of your site, included in each feed.
sk: Popis vašej stránky, pripojený ku každému kanálu správ.

en: Time zones
sk: Časové pásma

en: Users may set their own time zone.
sk: Používatelia môžu nastaviť ich vlastné časové pásmo.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
sk: Pripomenúť používateľom pri prihlásení ak ich časové pásmo nie je nastavené.

en: Only applied if users may set their own time zone.
sk: Aplikovateľné len ak používatelia môžu nastaviť ich vlastné časové pásmo.

en: Time zone for new users
sk: Časové pásmo pre nových používateľov

en: Default time zone.
sk: Predvolené časové pásmo.

en: Empty time zone.
sk: Žiadne časové pásmo.

en: Users may set their own time zone at registration.
sk: Používatelia môžu nastaviť ich vlastné časové pásmo pri registrácií.

en: Put site into maintenance mode
sk: Prepnúť stránku do režimu údržby

en: Use URLs like <code>example.com/user</code> instead of <code>example.com/?q=user</code>.
sk: Používajte URL ako <code>example.com/user</code> namiesto <code>example.com/?q=user</code>.

en: No custom date formats available. <a href="@link">Add date format</a>.
sk: Žiadne vlastné formáty dátumov nie sú dostupné. <a href="@link">Pridať formát dátumu</a>.

en: Displayed as %date
sk: Zobrazené ako %date

en: Save format
sk: Uložiť formát

en: Custom date format added.
sk: Vlastný formát dátumu pridaný.

en: Tokens for site-wide settings and other global information.
sk: Tokeny pre celostránkové nastavenia a iné globálne informácie.

en: Tokens related to times and dates.
sk: Tokeny súvisiace s časmi a dátumami.

en: Tokens related to uploaded files.
sk: Tokeny súvisiace s nahratými súbormi.

en: URL (brief)
sk: URL adresa (krátka)

en: Time-since
sk: Čas od

en: Raw timestamp
sk: Hrubá časová značka

en: A date in UNIX timestamp format (%date)
sk: Dátum ako časová značka v UNIX formáte (%date)

en: Administer modules
sk: Spravovať moduly

en: Administer site configuration
sk: Spravovať nastavenia stránky

en: Administer themes
sk: Spravovať témy vzhľadu

en: Use the site in maintenance mode
sk: Používať stránku v režime údržby

en: View site reports
sk: Zobraziť hlásenia webu

en: Public files
sk: Verejné súbory

en: Temporary files
sk: Dočasné súbory

en: Update modules
sk: Aktualizovať moduly

en: Update themes
sk: Aktualizovať témy

en: Your password is not saved in the database and is only used to establish a connection.
sk: Vaše heslo nie je uložené v databáze a je použité len pre vytvorenie spojenia.

en: The connection will be created between your web server and the machine hosting the web server files. In the vast majority of cases, this will be the same machine, and "localhost" is correct.
sk: Vytvorí sa prepojenie medzi vaším web serverom a strojom, na ktorom sú uložené súbory web servera. Vo veľkej väčšine prípadov je to ten istý stroj, a teda "localhost" je správne.

en: Configure your <a href="@user-edit">account time zone setting</a>.
sk: Nastavte <a href="@user-edit">nastavenia časového pásma vášho účtu</a>.

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
sk: Adresár %directory neexistuje a nemohol byť vytvorený.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
sk: Adresár %directory existuje, ale nie je zapisovateľný a nemohol byť nastavený pre zápis.

en: Administer blocks, content types, menus, etc.
sk: Spravovať bloky, typy obsahu, menu a pod.

en: Enable theme
sk: Povoliť tému vzhľadu

en: Disable theme
sk: Zakázať tému vzhľadu

en: Set default theme
sk: Nastaviť predvolenú tému vzhľadu

en: Media tools.
sk: Nástroje médií.

en: Tools related to web services.
sk: Nástroje spojené s webovými službami.

en: Configure the site description, the number of items per feed and whether feeds should be titles/teasers/full-text.
sk: Nastaviť popis stránky, počet položiek pre zdroj a či zdroje majú byť nadpisy/upútavky/fulltext.

en: Development tools.
sk: Vývojové nástroje.

en: Maintenance mode
sk: Režim údržby

en: Take the site offline for maintenance or bring it back online.
sk: Prepnúť web stránku do režimu offline kvôli údržbe alebo ju vrátiť späť online.

en: Logging and errors
sk: Zaznamenávanie a chyby

en: Regional and language
sk: Región a jazyk

en: Regional settings, localization and translation.
sk: Regionálne nastavenia, lokalizácia a preklad.

en: Settings for the site's default time zone and country.
sk: Nastavenia pre predvolené časové pásmo a krajinu stránky.

en: Edit date format
sk: Upraviť formát dátumu

en: Allow users to edit a configured date format.
sk: Povoliť používateľom upraviť konfigurovaný formát dátumu.

en: General system related configuration.
sk: Všeobecné systémové nastavenia.

en: Tools that enhance the user interface.
sk: Nástroje na zlepšenie používateľského rozhrania.

en: Content authoring
sk: Vytváranie obsahu

en: Settings related to formatting and authoring content.
sk: Nastavenia súvisiace s formátovaním a správou obsahu.

en: To run cron from outside the site, go to <a href="!cron">!cron</a>
sk: Pre spustenie cronu zvonku, použite <a href="!cron">!cron</a>

en: Your configuration has been saved.
sk: Vaša konfigurácia bola uložená.

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
sk: Nie sú dostupné žiadne slovníky. <a href="@link">Pridať slovník</a>.

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
sk: Žiadne dostupné termíny. <a href="@link">Pridať termín</a>.

en: There is currently no content classified with this term.
sk: Momentálne neexistuje žiaden obsah zaradený do tohto výrazu.

en: Tokens related to taxonomy terms.
sk: Tokeny súvisiace s termínmi taxonómie.

en: Tokens related to taxonomy vocabularies.
sk: Tokeny súvisiace so slovníkmi taxonómie.

en: Administer vocabularies and terms
sk: Spravovať slovníky a termíny

en: Taxonomy term page
sk: Stránka termínu taxonómie

en: Term reference
sk: Odkaz na termín

en: This field stores a reference to a taxonomy term.
sk: Toto pole uchováva referencie k termínom taxonómie.

en: Autocomplete term widget (tagging)
sk: Ovládací prvok pre automatické dokončovanie termínov (značenie)

en: The vocabulary which supplies the options for this field.
sk: Slovník, ktorý ponúka možnosti pre toto pole.

en: Translate content
sk: Preložit obsah

en: There is already a translation in this language.
sk: Už existuje preklad v tomto jazyku.

en: Installing updates
sk: Inštalujú sa aktualizácie

en: Preparing to update your site
sk: Pripravuje sa aktualizácia vašej stránky

en: Installing %project
sk: Inštaluje sa %project

en: Preparing to install
sk: Pripravuje sa inštalácia

en: Error installing / updating
sk: Chýba pri inštalácii / aktualizácii

en: Installed %project_name successfully
sk: %project_name bol úspešne nainštalovaný

en: Update was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
sk: Aktualizácia bola úspešne ukončená. Režim údržby na vašom webe bol vypnutý.

en: Update was completed successfully.
sk: Aktualizácia bola úspešne dokončená.

en: Update failed! See the log below for more information.
sk: Aktualizácia zlyhala! Viac informácií nájdete v správe nižšie.

en: Update failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
sk: Aktualizácia zlyhala! Viac informácií nájdete v správe nižšie. Váš web zostáva v režime údržby.

en: Installation was completed successfully. Your site has been taken out of maintenance mode.
sk: Inštalácia prebehla úspešne. Režim údržby bol vypnutý.

en: Installation was completed successfully.
sk: Inštalácia prebehla úspešne.

en: Installation failed! See the log below for more information.
sk: Inštalácia zlyhala! Viac informácií nájdete v správe nižšie.

en: Installation failed! See the log below for more information. Your site is still in maintenance mode.
sk: Inštalácia zlyhala! Viac informácií nájdete v správe nižšie. Vaša stránka je stále v režime údržby.

en: Failed to get available update data.
sk: Prevzatie dostupných aktualizačných údajov zlyhalo.

en: No available update data
sk: Žiadne dostupné údaje aktualizácie

en: Checking available update data
sk: Kontrolujú sa dostupné údaje aktualizácie

en: Trying to check available update data ...
sk: Pokus o kontrolu dostupných údajov aktualizácie ...

en: Error checking available update data.
sk: Chyba pri kontrole dostupných dát aktualizácie.

en: Checking available update data ...
sk: Kontrolujú sa dostupné údaje aktualizácie ...

en: Checked available update data for %title.
sk: Vyhľadávanie dostupných aktualizačných údajov pre %title skončilo.

en: Failed to check available update data for %title.
sk: Zisťovanie dostupných aktualizačných údajov pre %title zlyhalo.

en: An error occurred trying to get available update data.
sk: Pri pokuse o prevzatie dostupných aktualizačných údajov došlo k chybe.

en: There was a problem getting update information. Try again later.
sk: Pri preberaní aktualizačných informácií nastal problém. Skúste znova neskôr.

en: Manual updates required
sk: Vyžaduje sa ručná aktualizácia

en: You must select at least one project to update.
sk: Zvoľte aspoň jeden projekt, ktorý chcete aktualizovať.

en: Downloading updates
sk: Preberanie aktualizácií

en: Preparing to download selected updates
sk: Prípravuje sa preberanie zvolených aktualizácií

en: Downloading updates failed:
sk: Preberanie aktualizácií zlyhalo:

en: Updates downloaded successfully.
sk: Aktualizácie úspešne prevzaté.

en: Fatal error trying to download.
sk: Pri pokuse o preberanie došlo k neopraviteľnej chybe.

en: Back up your database and site before you continue. <a href="@backup_url">Learn how</a>.
sk: Pred tým ako budete pokračovať, zálohujte stránku a databázu. <a href="@backup_url">Zistite ako</a>.

en: Perform updates with site in maintenance mode (strongly recommended)
sk: Aktualizácie vykonávať s webom v režime údržby (silne odporúčané)

en: Install from a URL
sk: Inštalovať z URL adresy

en: For example: %url
sk: Napríklad: %url

en: For example: %filename from your local computer
sk: Napríklad: %filename z vášho lokálneho počítača

en: Provided archive contains no files.
sk: Zadaný archív neobsahuje súbory.

en: Unable to determine %project name.
sk: Nepodarilo sa zistiť meno pre %project.

en: %project is already installed.
sk: %project je už nainštalovaný.

en: Cannot extract %file, not a valid archive.
sk: Nepodarilo sa rozbaliť %file, nie je platný archív.

en: Downloading %project
sk: Preberanie %project

en: Failed to download %project from %url
sk: Preberanie projektu %project z %url

en: Includes:
sk: Zahŕňa:

en: Enabled: %includes
sk: Povolené: %includes

en: Disabled: %disabled
sk: Zakázané: %disabled

en: Depends on: !basethemes
sk: Závisí na: !basethemes

en: Required by: %subthemes
sk: Vyžadované od: %subthemes

en: Your site is currently configured to send these emails when any updates are available. To get notified only for security updates, !url.
sk: Váš web je momentálne nastavený na posielanie e-mailov v prípade, že sú dostupné ľubovoľné aktualizácie. Ak chcete upozorňovanie len na bezpečnostné aktualizácie, !url.

en: Your site is currently configured to send these emails only when security updates are available. To get notified for any available updates, !url.
sk: Váš web je momentálne nastavený na posielanie e-mailov len v prípade, že sú dostupné bezpečnostné aktualizácie. Ak chcete upozorňovanie na všetky aktualizácie, !url.

en: The installed version of at least one of your modules or themes is no longer supported. Upgrading or disabling is strongly recommended. See the project homepage for more details.
sk: Niektoré z vašich modulov či tém už nie sú podporované. Silne vám opdorúčame ich inováciu alebo vypnutie. Pre podrobnosti navštívte domovskú stránku dotyčných projektov.

en: There was a problem checking <a href="@update-report">available updates</a> for your modules or themes.
sk: Nastal problém pri kontrole <a href="@update-report">dostupných aktualizácií</a> vašich modulov a tém vzhľadu.

en: Ready to update
sk: Pripravený aktualizovať

en: Update manager
sk: Manažér aktualizácií

en: Registration and cancellation
sk: Registrácia a zrušenie

en: Who can register accounts?
sk: Kto môže zaregistrovať účty?

en: Administrators only
sk: Len administrátori

en: Visitors, but administrator approval is required
sk: Návštevníci, vyžadované schválenie administrátorom

en: When cancelling a user account
sk: Pri zrušení používateľského účtu

en: Users with the %select-cancel-method or %administer-users <a href="@permissions-url">permissions</a> can override this default method.
sk: Používatelia s <a href="@permissions-url">oprávneniami</a> %select-cancel-method alebo %administer-users môžu zmeniť túto predvolenú metódu.

en: Select method for cancelling account
sk: Zvoľte metódu zrušenia účtu

en: Personalization
sk: Personalizácia

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
sk: Adresár %directory neexistuje alebo nie je zapisovateľný.

en: Picture directory
sk: Adresár s obrázkami

en: Picture display style
sk: Štýl zobrazenia obrázkov

en: The style selected will be used on display, while the original image is retained. Styles may be configured in the <a href="!url">Image styles</a> administration area.
sk: Vybraný štýl bude použitý na zobrazenie, kým pôvodný obrázok bude zachovaný. Štýly môžu byť nastavené v <a href="!url">Štýloch obrázkov</a> správcovskej oblasti.

en: Picture upload dimensions
sk: Rozmery nahrávaného obrázku

en: Picture upload file size
sk: Veľkosť súboru nahrávaného obrázku

en: Welcome (new user created by administrator)
sk: Vitajte (nový používateľ vytvorený administrátorom)

en: Welcome (awaiting approval)
sk: Vitajte (čaká na povolenie)

en: Welcome (no approval required)
sk: Vitajte (nepožaduje sa potvrdenie)

en: Password recovery
sk: Obnova hesla

en: Account activation
sk: Aktivácia účtu

en: Account cancellation confirmation
sk: Potvrdenie zrušenia účtu

en: Account canceled
sk: Účet zrušený

en: Notify user when account is canceled.
sk: Upozorniť používateľa na zrušenie účtu

en: The one-time login link you clicked is invalid.
sk: Váš jednorazový odkaz na prihlásenie je neplatný.

en: When cancelling your account
sk: Pri zrušení vášho účtu

en: When cancelling the account
sk: Pri zrušení účtu

en: Are you sure you want to cancel your account?
sk: Naozaj chcete zrušiť váš účet?

en: Are you sure you want to cancel the account %name?
sk: Naozaj chcete zrušiť účet %name?

en: Select the method to cancel the account above.
sk: Zvoľte metódu na zrušenie vyššie uvedeného účtu.

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will remain attributed to your user name.
sk: Váš účet bude zablokovaný a už viac nebude možné sa naň prihlásiť. Všetok vami vytvorený obsah zostane pripísaný vášmu používateľskému menu.

en: Your account will be blocked and you will no longer be able to log in. All of your content will be hidden from everyone but administrators.
sk: Váš účet bude zablokovaný a už viac nebude možné sa naň prihlásiť. Všetok vami vytvorený obsah bude skrytý pred všetkými okrem administrátorov.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will be assigned to the %anonymous-name user.
sk: Váš účet bude odstránený a všetky informácie z neho budu zmazané. Všetok vami vytvorený obsah bude pripísaný používateľovi %anonymous.

en: Your account will be removed and all account information deleted. All of your content will also be deleted.
sk: Váš účet bude odstránený a všetky informácie z neho budú zmazané. Všetok vami vytvorený obsah bude zmazaný tiež.

en: You have tried to use an account cancellation link that has expired. Please request a new one using the form below.
sk: Pokúsili ste sa využiť neplatný alebo už raz použitý odkaz na zrušenie účtu. Pomocou nižšie uvedeného formulára požiadajte prosím o nový.

en: Sent account cancellation request to %name %email.
sk: Požiadavka o zrušenie účtu %name bola zaslaná na %email.

en: Tokens related to individual user accounts.
sk: Tokeny súvisiace s individuálnymi používateľskými účtami.

en: Tokens related to the currently logged in user.
sk: Tokeny momentálne prihláseného používateľa.

en: User module timezone form element.
sk: Formulárový prvok časových pásiem modulu User

en: Administer permissions
sk: Spravovať oprávnenia

en: View user profiles
sk: Zobraziť používateľské profily

en: Change own username
sk: Zmeniť vlastné používateľské meno

en: Cancel own user account
sk: Odstrániť vlastný používateľský účet

en: Note: content may be kept, unpublished, deleted or transferred to the %anonymous-name user depending on the configured <a href="@user-settings-url">user settings</a>.
sk: Upozornenie: obsah môže byť ponechaný, nezverejnený, odstránený alebo premiestnený používateľovi  %anonymous-name v závislosti od aktuálnych <a href="@user-settings-url">nastavení používateľa</a>.

en: Select method for cancelling own account
sk: Zvoľte spôsob zrušenia vlastného účtu

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
sk: Medzery sú dovolené; interpunkcia s výnimkou bodky, spojovníka, apostrofu a podčiarkovníka nie je dovolená.

en: The signature is too long: it must be %max characters or less.
sk: Podpis je príliš dlhý: musí mať maximálne %max znakov alebo menej.

en: Sorry, too many failed login attempts from your IP address. This IP address is temporarily blocked. Try again later or <a href="@url">request a new password</a>.
sk: Prepáčte, priveľa neplatných pokusov o prihlásenie z vašej IP adresy. Adresa je dočasne zablokovaná. Skúste neskôr alebo <a href="@url">požiadajte o nové heslo</a>.

en: Cancelling account
sk: Prebieha zrušenie účtu

en: Cancelling user account
sk: Prebieha zrušenie používateľského účtu

en: %name has been disabled.
sk: %name bol zakázaný.

en: The user account %name cannot be cancelled.
sk: Používateľský účet %name nemôže byť zrušený.

en: When cancelling these accounts
sk: Pri odstránení týchto účtov

en: Cancel accounts
sk: Odstrániť účty

en: Blocked user: %name %email.
sk: Blokovaný používateľ: %name %email.

en: Confirm account cancellation
sk: Potvrdiť zrušenie účtu

en: Minimal
sk: Min.

en: Start with only a few modules enabled.
sk: Začať len s niekoľkými povolenými modulmi.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
sk: Zadajte zoznam slov oddelených čiarkou pre popis vášho obsahu.

en: Install with commonly used features pre-configured.
sk: Nainštalovať a automaticky nastaviť zvyčajne používané funkcie.

en: Fluid width
sk: Premenlivá šírka

en: Image style
sk: Štýl obrázka

en: Author textfield
sk: Textové pole Autor

en: A contact form with category %category already exists.
sk: Kontaktný formulár s kategóriou %category už existuje.

en: Hello !recipient-name,
sk: Ahoj !recipient-name,

en: Attempt to create an instance of field @field_name on bundle @bundle that already has an instance of that field.
sk: Pokus o vytvorenie inštancie poľa @field_name vo zväzku @bundle, ktorý už inštanciu tohto poľa obsahuje.

en: Field API to add fields to entities like nodes and users.
sk: Field API na vytváranie polí na entitách (napr. uzly, používatelia).

en: Overview of fields on all entity types.
sk: Prehľad polí na všetkých typoch entity.

en: Collapse
sk: Zbaliť

en: The testing framework requires the DOMDocument class to be available. Check the configure command at the <a href="@link-phpinfo">PHP info page</a>.
sk: Testovací framework vyžaduje DOMDocument triedu. Skontrolujte konfiguračný príkaz na <a href="@link-phpinfo">PHP info stránke</a>.

en: Error messages to display
sk: Zobraziť chybové správy

en: It is recommended that sites running on production environments do not display any errors.
sk: Odporúča sa nezobrazovať žiadne chyby na stránkach bežiacich v ostrej prevádzke.

en: Cannot open %file_path
sk: Nepodarilo sa otvoriť %file_path

en: Term name textfield
sk: Textové pole Názov termínu

en: Term description textarea
sk: Textový blok Popis termínu

en: Current password
sk: Aktuálne heslo

en: Your current password is missing or incorrect; it's required to change the %name.
sk: Vaše súčasné heslo chýba alebo je nesprávne; je nevyhnutné zmeniť %name.

en: Configure user accounts.
sk: Nastaviť používateľské účty.

en: %module module installed.
sk: Modul %module bol nainštalovaný.

en: @node_type comment
sk: Komentár pre @node_type

en: Edit comment %comment
sk: Upraviť komentár %comment

en: Administer text formats and filters
sk: Spravovať textové formáty a filtre

en: @type language detection
sk: @type zisťovanie jazyka

en: Strings in the uploaded file replace existing ones, new ones are added. The plural format is updated.
sk: Reťazce v nahrávanom súbore nahradia existujúce, nové sa pridajú. Formát množného čísla sa aktualizuje.

en: Existing strings and the plural format are kept, only new strings are added.
sk: Existujúce reťazce a formát množného čísla sa zachovajú, pridané budú len nové reťazce.

en: User interface text
sk: Text používateľského rozhrania

en: Use the detected interface language.
sk: Použiť zistený jazyk rozhrania.

en: @remote could not be saved to @path.
sk: @remote sa nepodarilo uložiť do @path.

en: Database support
sk: Podpora databázy

en: theme() may not be called until all modules are loaded.
sk: theme() nemôže byť volaná pokiaľ nie sú načítané všetky moduly.

en: The date the comment was most recently updated.
sk: Dátum poslednej aktualizácie komentára.

en: Comment posted: %subject.
sk: Odoslaný komentár: %subject.

en: On value
sk: Hodnota Zapnuté

en: If left empty, "1" will be used.
sk: Ak necháte prázdne, použije sa "1".

en: Off value
sk: Hodnota Vypnuté

en: If left empty, "0" will be used.
sk: Ak necháte prázdne, použije sa "0".

en: This field has been disabled because you do not have sufficient permissions to edit it.
sk: Toto pole je vypnuté pretože nemáte dostatočné práva na jeho zmenu.

en: GD library rotate and desaturate effects
sk: Otáčanie a efekty desaturácie GD knižnice

en: View, edit and delete all content regardless of permission restrictions.
sk: Zobraziť, upraviť a odstrániť obsah bez ohľadu na oprávnenia.

en: The HTML ID %id is unique.
sk: HTML ID %id je unikátne.

en: Syslog format
sk: Syslog formát

en: Specify the format of the syslog entry. Available variables are: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>Base URL of the site.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt><dd>Unix timestamp of the log entry.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>The category to which this message belongs.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>IP address of the user triggering the message.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>The requested URI.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>HTTP Referer if available.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>User ID.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>A link to associate with the message.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>The message to store in the log.</dd></dl>
sk: Uveďte formát syslog záznamu. Dostupné sú tieto premenné: <dl><dt><code>!base_url</code></dt><dd>Základná URL adresa stránky.</dd><dt><code>!timestamp</code></dt> <dd>Unixová časová značka záznamu.</dd><dt><code>!type</code></dt><dd>Kategória, do ktorej táto správa patrí.</dd><dt><code>!ip</code></dt><dd>IP adresa používateľa, ktorého prístup sa zaznamenáva.</dd><dt><code>!request_uri</code></dt><dd>Vyžiadaná URI adresa.</dd><dt><code>!referer</code></dt><dd>HTTP Referer pokiaľ je dostupný.</dd><dt><code>!uid</code></dt><dd>ID používateľa.</dd><dt><code>!link</code></dt><dd>Odkaz priradený k správe.</dd><dt><code>!message</code></dt><dd>Správa, ktorá sa má zaznamenať.</dd></dl>

en: External resources can be optimized automatically, which can reduce both the size and number of requests made to your website.
sk: Externé zdroje môžu byť optimalizované automaticky, čo môže zredukovať veľkosť aj počet požiadaviek na vašu stránku.

en: A date in 'time-since' format. (%date)
sk: Dátum v 'čase od' formáte. (%date)

en: HTTP error @errorcode occurred when trying to fetch @remote.
sk: Pri pokuse o získanie obsahu z @remote sa vyskytla HTTP chyba @errorcode.

en: A translation of %title in %language already exists, a new %type will be created instead of a translation.
sk: Preklad %title do jazyka %language už existuje, namiesto prekladu bude vytvorený nový %type.

en: The selected file %filename cannot be uploaded. Only files with the following extensions are allowed: %extensions.
sk: Zvolený súbor %filename nie je možné nahrať. Povolené sú len súbory s týmito príponami: %extensions.

en: Cache pages for anonymous users
sk: Vyrovnávacia pamäť pre anonymných používateľov

en: Sidebar second
sk: Druhý postranný stĺpec

en: Triptych first
sk: Prvý triptych

en: Triptych last
sk: Posledný triptych

en: Main background
sk: Hlavné pozadie

en: Sidebar background
sk: Pozadie postranného stĺpca

en: Sidebar borders
sk: Okraje postranného stĺpca

en: Footer background
sk: Pozadie päty

en: %field may only contain characters a-z, underscores, or hyphens.
sk: %field môže obsahovať len znaky a-z, podčiarkovníky alebo pomlčky.

en: %field cannot contain any markup.
sk: %field nemôže obsahovať ľubovoľné značky.

en: No URL aliases available. <a href="@link">Add URL alias</a>.
sk: Žiadny dostupný URL alias. <a href="@link">Pridať URL alias</a>.

en: Expiration of cached pages
sk: Expirácia stránok vo vyrovnávacej pamäti

en: Administer software updates
sk: Administrácia aktualizácií softvéru

en: @required_name (Missing)
sk: @required_name (Chýbajúce)

en: @required_name (Version @compatibility required)
sk: @required_name (Vyžaduje sa verzia @compatibility)

en: @name requires at least PHP @version.
sk: @name vyžaduje najmenej PHP @version.

en: Unresolved dependency
sk: Nevyriešená závislosť

en: @name requires this module.
sk: @name vyžaduje tento modul.

en: @name requires this module and version. Currently using @required_name version @version
sk: @name vyžaduje tento modul a verziu. Momentálne používate @required_name verzia @version

en: Site details
sk: Detaily web stránky

en: Title and slogan
sk: Nadpis a slogan

en: Can't handle more than one field storage engine
sk: Nie je možné pracovať naraz s viacerými spôsobmi ukladania polí

en: Field storage engine not found.
sk: Žiaden spôsob na ukladanie polí nebol nájdený.

en: For this query an entity type must be specified.
sk: Pre túto požiadavku musí byť špecifikovaný typ entity.

en: Entity %entity has no base table.
sk: Entita %entity nemá základnú tabuľku.

en: Do not know how to order on @key for @entity_type
sk: Nevieme ako usporiadať podľa @key pre @entity_type

en: The database table prefix you have entered, %prefix, is invalid. The table prefix can only contain alphanumeric characters, periods, or underscores.
sk: Zadaný prefix tabuľky %prefix je neplatný. Prefix tabuľky môže obsahovať len alfanumerické znaky, zátvorky a podčiarkovníky.

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
sk: Namiesto ťahania preusporiadajte riadky pomocou číselných váh.

en: Show row weights
sk: Zobraziť váhy riadkov

en: Hide row weights
sk: Skryť váhy riadkov

en: Attempt to purge a field @field_name that still has instances.
sk: Pokus o odstránenie poľa @field_name, ktoré ešte má inštancie.

en: %name: the value may be no less than %min.
sk: %name: hodnota nemôže byť menej ako %min.

en: %name: the value may be no greater than %max.
sk: %name: hodnota nemôže byť väčšia ako %max.

en: No fields have been defined yet.
sk: Zatiaľ neboli definované polia.

en: Weight for new field
sk: Váha nového poľa

en: Weight for added field
sk: Váha pre pridané pole

en: User interface for the Field API.
sk: Používateľské rozhranie pre Field API

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
sk: Prípony oddeľte medzerou alebo čiarkou a na začiatok prípony nepíšte bodku.

en: Delete an existing effect from a style.
sk: Odstrániť efekt zo štýlu.

en: Node module element
sk: Prvok modulu Node

en: Expected text found in @field of email message: "@expected".
sk: Našiel sa očakávaný text v poli @field e-mailovej správy: "@expected".

en: not yet assigned
sk: ešte nie je priradené

en: not yet created
sk: ešte nie je vytvorené

en: None (original image)
sk: Žiadny (pôvodný obrázok)

en: The URL of the account edit page.
sk: URL stránky s formulárom používateľského účtu.

en: Comment display
sk: Zobrazenie komentárov

en: New field name
sk: Nový názov poľa

en: Error opening socket @socket
sk: Chyba pri otváraní spojenia @socket

en: delivery callback not found
sk: nenájdené hlásenie o doručení

en: callback %callback not found: %q.
sk: Spätné volanie %callback nebolo nájdené: %q.

en: File %file (%realpath) could not be copied because it does not exist.
sk: Súbor %file (%realpath) nemožno skopírovať, pretože neexistuje.

en: The specified file %file could not be copied to %destination.
sk: Zadaný súbor %file nemožno skopírovať do %destination.

en: The data could not be saved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_save_data() or a missing stream wrapper.
sk: Dáta nemôžu byť uložené lebo cieľový adresár %destination je neplatný. Toto môže byť spôsobené nesprávnym použitím file_save_data() alebo chýbajúcim prúdovým zariadením.

en: The maximum number of messages to keep in the database log. Requires a <a href="@cron">cron maintenance task</a>.
sk: Maximálny počet správ, ktoré sa ponechajú v zázname databázy. Vyžaduje <a href="@cron">cron</a>.

en: Recent log messages
sk: Nedávne záznamy logu

en: Thousand marker
sk: Oddelovač tisícov

en: Display prefix and suffix.
sk: Zobraziť predponu a príponu.

en: Display with prefix and suffix.
sk: Zobraziť s predponou a príponou.

en: - Select a value -
sk: - Zvoľte hodnotu -

en: No field is displayed.
sk: Nie je zobrazené žiadne pole.

en: No field is hidden.
sk: Nie je skryté žiadne pole.

en: Format settings:
sk: Nastavenia formátu:

en: The file used in the !name field may not be referenced.
sk: Na súbor použitý v poli !name nie je možné odkázať.

en: Missing text format: %format.
sk: Chýbajúci textový formát: %format.

en: Link image to
sk: Pripojiť obrázok ku

en: Image style: @style
sk: Štýl obrázka: @style

en: Linked to content
sk: Viazaný s obsahom

en: Linked to file
sk: Viazaný so súborom

en: Shown when hovering over the menu link.
sk: Zobrazí sa pri nájazde myšou nad odkaz v menu.

en: Your default search module is not selected as an active module.
sk: Váš predvolený modul vyhľadávania nie je vybraný ako aktívny.

en: Search is currently disabled.
sk: Vyhľadávanie je práve vypnuté.

en: Syslog identity
sk: Identifikátor syslogu

en: A string that will be prepended to every message logged to Syslog. If you have multiple sites logging to the same Syslog log file, a unique identity per site makes it easy to tell the log entries apart.
sk: Reťazec, ktorý bude predradený pred každú správu zaznamenanú do Syslog. Pokiaľ máte viac stránok, ktoré zaznamenávajú udalosti do rovnakého Syslog súboru, unikátny identifikátor pre každú stránku uľahčuje oddelenie záznamov.

en: Error pages
sk: Chybové stránky

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
sk: Cesta '%path' je buď neplatná, alebo k nej nemáte prístup.

en: Last run: %cron-last ago.
sk: Naposledy spustený pred: %cron-last

en: Run cron every
sk: Spustiť cron každé

en: Manage automatic site maintenance tasks.
sk: Spravovať automatické úlohy údržby stránky.

en: Weight for added term
sk: Váha pridaného termínu

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
sk: Podadresár v adresári pre nahrávanie súborov, kde budú obrázky uložené.

en: Pictures larger than this will be scaled down to this size.
sk: Obrázok väčší ako tento rozmer bude zmenšený na túto veľkosť.

en: Maximum allowed file size for uploaded pictures. Upload size is normally limited only by the PHP maximum post and file upload settings, and images are automatically scaled down to the dimensions specified above.
sk: Maximálna povolená veľkosť súboru pre nahrávané obrázky. Veľkosť nahrávania je obmedzená len PHP nastavením pre nahrávanie súborov a obrázky budú automaticky zmenšené na rozmery stanovené vyššie.

en: Your virtual face or picture. Pictures larger than @dimensions pixels will be scaled down.
sk: Vaša virtuálna tvár alebo obrázok. Obrázky väčšie ako @dimensions bodov budú zmenšené.

en: Minimal profile for running tests. Includes absolutely required modules only.
sk: Minimálny profil pre spustenie testov. Zahŕňa len potrebné moduly.

en: The settings file is writable.
sk: Súbor s nastaveniami je zapisovateľný.

en: Invalid merge query: no conditions
sk: Nesprávna zlučovacia požiadavka: žiadne podmienky

en: Post comments
sk: Odoslať komentáre

en: Are you sure you want to disable the text format %format?
sk: Naozaj chcete vypnúť textový formát %format?

en: Disabled text format %format.
sk: Textový formát %format bol vypnutý.

en: Disable text format
sk: Zakázať textový formát

en: Current URL is @url.
sk: Aktuálne URL je @url.

en: Page title @actual is equal to @expected.
sk: Nadpis stránky @actual je rovnaký ako @expected.

en: Page title @actual is not equal to @unexpected.
sk: Nadpis stránky @actual nie je rovnaký ako @unexpected.

en: HTTP response not expected !code, actual !curl_code
sk: Neočakávaná HTTP odpoveď !code, aktuálna !curl_code

en: Configure @module permissions
sk: Nastaviť oprávnenia modulu @module

en: Administer settings.
sk: Nastavenia administrácie.

en: View reports, updates, and errors.
sk: Zobraziť správy, aktualizácie a chyby.

en: Nothing
sk: Nič

en: %type: !message in %function (line %line of %file).
sk: %type: !message v %function (riadok %line z %file).

en: Update @title
sk: Aktualizovať @title

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
sk: Jedinečný strojovo čitateľný názov. Môže obsahovať len malé písmená, čísla a podčiarkovníky.

en: The machine-readable name must contain unique characters.
sk: Strojovo čitateľný názov musí obsahovať jedinečné znaky.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens.
sk: Strojovo čitateľný názov môže obsahovať len malé písmená, čísla a spojovníky.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
sk: Tento strojovo čitateľný názov sa už používa. Musí byť jedinečný.

en: Weight for @title
sk: Váha pre @title

en: Weight for row @number
sk: Váha riadku @number

en: Parent for @title
sk: Nadradený pre @title

en: New field label
sk: Nová menovka poľa

en: Parent for new field
sk: Nadradený nového poľa

en: Type of new field
sk: Typ nového poľa

en: Widget for new field
sk: Ovládací prvok pre nové pole

en: Existing field label
sk: Existujúci nadpis poľa

en: Parent for existing field
sk: Nadradený existujúceho poľa

en: Existing field to share
sk: Existujúce pole pre zdieľanie

en: Widget for existing field
sk: Váha pre existujúce pole

en: Label display for @title
sk: Zobrazenie menovky pre @title

en: Formatter for @title
sk: Formátovač pre @title

en: Parents for @title
sk: Nadradení pre @title

en: Visibility for @title
sk: Viditeľnosť pre @title

en: Weight for new file
sk: Váha nového nadpisu

en: Choose a file
sk: Vybrať súbor

en: Weight for new effect
sk: Váha nového efektu

en: Enable @title menu link
sk: Povoliť odkaz menu @title

en: A unique name to construct the URL for the menu. It must only contain lowercase letters, numbers and hyphens.
sk: Jedinečný názov pre vytvorenie URL adresy pre menu. Môže obsahovať len malé písmená, čísla a pomlčky.

en: The database version %version is less than the minimum required version %minimum_version.
sk: Verzia databázy %version je nižšia ako minimálne vyžadovaná verzia %minimum_version.

en: URL fallback
sk: zástupné URL

en: Use an already detected language for URLs if none is found.
sk: Ak sa jazyk nepodarí nájsť, na vytvorenie URL použiť predtým rozpoznaný jazyk.

en: %type_name: Create new content
sk: %type_name: Vytvoriť nový obsah

en: %type_name: Edit own content
sk: %type_name: Upraviť vlastný obsah

en: %type_name: Edit any content
sk: %type_name: Upraviť ľubovoľný obsah

en: %type_name: Delete own content
sk: %type_name: Odstrániť vlastný obsah

en: %type_name: Delete any content
sk: %type_name: Odstrániť ľubovoľný obsah

en: Next steps
sk: Ďalšie kroky

en: @driver_name settings
sk: Nastavenia @driver_name

en: MySQL, MariaDB, or equivalent
sk: MySQL, MariaDB alebo ekvivalentná

en: Autocomplete popup
sk: Pole s automatickým doplňovaním

en: Searching for matches...
sk: Hľadajú sa zhody...

en: No fields are present yet.
sk: Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne polia.

[ctx: Font weight]
en: Strong
sk: Tučné

en: Read more<span class="element-invisible"> about @title</span>
sk: Čítať viac<span class="element-invisible"> o @title</span>

en: Uninstall @module module
sk: Odinštalovať modul @module

en: Aggregate and compress CSS files.
sk: Spojiť a komprimovať CSS súbory.

en: Aggregate JavaScript files.
sk: Spojiť JavaScript súbory.

en: Enable newly added modules
sk: Povoľte novopridané moduly

en: Enable newly added themes
sk: Povoľte novopridané témy

en: View the administration theme
sk: Zobraziť tému vzhľadu administrácie

en: This is only used when the site is configured to use a separate administration theme on the <a href="@appearance-url">Appearance</a> page.
sk: Používa sa len v prípade, že tento web má oddelenú tému vzhľadu administrácie pomocou nastavenia na stránke <a href="@appearance-url">Vzhľad</a>.

en: Release notes for @project_title
sk: Poznámky k verzii pre @project_title

en: The role settings have been updated.
sk: Nastavenia kategórií používateľov boli aktualizované.

en: Display on user registration form.
sk: Zobraziť na registračnom formulári.

en: This is compulsory for 'required' fields.
sk: Povinné pre 'vyžadované' polia.

en: Use field label instead of the "On value" as label
sk: Použiť menovku poľa namiesto "Zapnuté"

en: List (integer)
sk: Zoznam (celé čísla)

en: This field stores integer values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Lifetime in days': 1 => 1 day, 7 => 1 week, 31 => 1 month.
sk: Toto pole ukladá celočíselné hodnoty zo zoznamu povolených dvojíc 'hodnota => menovka', napr. 'Dĺžka života v dňoch': 1 => 1 deň, 7 => 1 týždeň, 31 => 1 mesiac.

en: List (float)
sk: Zoznam (desatinné čísla)

en: This field stores float values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Fraction': 0 => 0, .25 => 1/4, .75 => 3/4, 1 => 1.
sk: Toto pole ukladá desatinné hodnoty zo zoznamu povolených dvojíc 'hodnota => menovka', napr. 'Zlomok': 0 => 0, .25 => 1/4, .75 => 3/4, 1 => 1.

en: This field stores text values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'US States': IL => Illinois, IA => Iowa, IN => Indiana.
sk: Toto pole ukladá textové hodnoty zo zoznamu povolených párov 'hodnota => menovka', napr. 'Slovenské okresy': BA => Bratislava, BB => Banská Bystrica, KE => Košice.

en: The label is optional: if a line contains a single number, it will be used as key and label.
sk: Menovka je voliteľná: ak riadok obsahuje len číslo, použije sa ako kľúč i menovka.

en: Allowed values list: invalid input.
sk: Zoznam povolených hodnôt: neplatný vstup.

en: Allowed values list: some values are being removed while currently in use.
sk: Zoznam povolených hodnôt: niektoré hodnoty, ktoré chcete odstrániť sa práve používajú.

en: Unable to parse info file: %info_file.
sk: Nepodarila sa syntaktická analýza info súboru: %info_file.

en: The info file (%info_file) does not define a 'name' attribute.
sk: Info súbor (%info_file) nedefinuje atribút 'name'.

en: The testing framework requires the PHP memory limit to be at least %memory_minimum_limit. The current value is %memory_limit. <a href="@url">Follow these steps to continue</a>.
sk: Testovací framework vyžaduje PHP memory limit najmenej %memory_minimum_limit. Aktuálna hodnota je %memory_limit. <a href="@url">Pokračujte pomocou tohto návodu</a>.

en: %archive_file does not contain any .info files.
sk: %archive_file neobsahuje žiadne .info súbory.

en: Administer content and comments.
sk: Spravovať obsah a komentáre.

en: Comment fields
sk: Polia komentáru

en: Changes to the style have been saved.
sk: Úpravy vykonané v štýle boli uložené.

en: (Machine name: @type)
sk: (strojový názov: @type)

en: The machine-readable name cannot be "add" or "list".
sk: Strojovo čitateľné meno nemôže byť "add" alebo "list".

en: Unknown field: @field_name
sk: Neznáme pole: @field_name

en: Enabled modules: %modules
sk: Povolené moduly: %modules

en: Missing bundle property on entity of type @entity_type.
sk: Chýbajúca premenná na entite typu @entity_type.

en: Fields type(s) in use
sk: Typ(y) polí, ktoré sa používajú

en: Fields pending deletion
sk: Polia čakajúce na odstránenie

en: The requested page "@path" could not be found.
sk: Požadovaná stránka "@path" nebola nájdená.

en: To change the password, enter the new password here.
sk: Pre zmenu heslo sem vložte nové heslo.

en: The clean URL test passed.
sk: Test čistých URL bol úspešný.

en: Clean URLs are enabled, but the clean URL test failed. Uncheck the box below to disable clean URLs.
sk: Čisté URL sú povolené, ale test čistých URL zlyhal. Odškrtnite zaškrtávacie pole nižšie pre zakázanie čistých URL.

en: The clean URL test failed.
sk: Test čistých URL zlyhal.

en: User name and password
sk: Používateľské meno a heslo

en: User module account form elements.
sk: Elementy modulu User pre formulár účtu používateľa.

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
sk: Jedinečný strojovo čitateľný názov obsahujúci písmená, čísla a podčiarkovníky.

en: Temporary files directory
sk: Adresár dočasných súborov

en: Subscribe to !feed-title
sk: Odoberať !feed-title

en: Table @name already exists.
sk: Tabuľka @name už existuje.

en: RSS Feed
sk: Kanál správ RSS

en: more
sk: viac

en: Mail
sk: pošta

en: Mime type
sk: MIME typ

en: The mime type of the file.
sk: MIME typ súboru.

en: Taxonomy Term
sk: Termín taxonómie

en: Taxonomy Vocabulary
sk: Slovník taxonómie

en: Promoted
sk: na titulke

en: Not promoted
sk: mimo titulky

en: Sticky
sk: prilepiť

en: Not sticky
sk: neprilepené

en: nodes
sk: Uzly

en: Contextual Links
sk: Kontextové odkazy

en: User interface translation
sk: Preklad používateľského rozhrania

en: Translate the built-in user interface.
sk: Preložiť vstavané používateľské rozhranie.

en: Date and time formats
sk: Formáty dátumu a času

en: Install or uninstall modules.
sk: Inštalácia alebo odinštalovanie modulov

en: Text editors and formats
sk: Textové editory a formáty

en: Install new modules
sk: Inštalácia nových modulov

en: List modules
sk: Zoznam modulov

en: Uninstall modules
sk: Odinštalovanie modulov

en: Edit links
sk: Upraviť odkazy

en: List terms
sk: zobraziť termíny

en: Unaliased URL
sk: Nealiasovaná URL adresa

en: Root
sk: koreň

en: Run updates
sk: Spustiť aktualizácie

en: Flush all caches
sk: Vyprázdniť všetky vyrovnávacie pamäte

en: Layout
sk: Rozloženie

en: Menu search
sk: Vyhľadávanie v ponuke

en: !title cache cleared.
sk: Každá vyrovnávacia pamäť bola vymazaná.

en: Changed
sk: Zmenené

en: less
sk: menej

en: Apply
sk: Použiť

en: - Any -
sk: - Ľubovoľný -

en: User accounts
sk: Používateľské účty

en: Functionality
sk: Funkčnosť

en: !system version !version
sk: !system verzia !version

en: Last run !time ago (<a href="@url">Run cron manually</a>)
sk: Naposledy spustené pred !time (<a href="@url">Spustiť cron manuálne</a>)

en: Version: !version
sk: Verzia: !version

en: The site is currently in maintenance mode.
sk: Stránka je momentálne v režime údržby.

en: User Interface
sk: Používateľské rozhranie

en: Configuration manager
sk: Správca konfigurácie

en: release notes
sk: Poznámky k vydaniu

en: Content (node)
sk: Obsah (node)

en: Temporary
sk: Dočasné

en: Permanent
sk: Trvalý

en: Check for available updates
sk: Skontrolujte dostupné aktualizácie

en: Username or email address
sk: Používateľské meno alebo e-mailová adresa

en: Show password
sk: Zobraziť heslo

en: Hide password
sk: Skryť heslo

en: 1 byte | @count bytes
sk[0]: @count bajt
sk[1]: @count bajty
sk[2]: @count bajtov

en: Manage content
sk: Spravovať obsah

en: Trusted Host Setting
sk: Nastavenie dôveryhodného hostiteľa

en: Not configured
sk: Nie je nakonfigurované

en: Your site is up to date.
sk: Vaša stránka je aktuálna.

en: System updates
sk: Aktualizácie systému

en: Dismiss
sk: Zavrieť

en: This page
sk: Táto stránka

en: Your email address
sk: Vaša emailová adresa

en: Back to site
sk: Späť na stránku

en: The site is currently in <a href="@maintenance-url">maintenance mode</a>.
sk: Stránka je momentálne v <a href="@maintenance-url">režime údržby</a>.

en: Hash
sk: hash

en: Site updates
sk: Aktualizácie stránok

en: All caches cleared.
sk: Všetky vyrovnávacie pamäte boli vymazané.

en: Powered by <a href="@url">Backdrop CMS</a>
sk: Používa systém <a href="@url">Backdrop CMS</a>
